EMEKLİ ASSUBAYLAR-Forum
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.
Kayıp Parola?
_GEN_GOTOBOTTOM Cevapla

BAŞLIK: TEMAD NEREDESİN

#7619
Ersen Gürpınar (Yetkili)
Yetkili
Gönderiler: 650
graph
07/01/2009 01:45 Kanaat Notu: 221  
Saygıdeğer Arkadaşlarım,

Biz yıllardır bir onur mücadelesi veriyoruz. TEK YASAL TEMSİLCİMİZ TEMAD diyoruz ama TEMAD bizi temsil ediyor mu? Dilimizde tüy bitti. Emniyet Hizmetleri, Meclis Stenografları, Ziraat ev ekonomistleri, teknik hizmetler sınıflarında MYO mezunları 9/2 den göreve başlıyor.

Bu sınıflar ve diğer birçok sınıflarda lisans mezunları 8nci dereceden göreve başlıyorlar.

BİZİM SORUMLULUĞUMUZ DAHA MI AZ? ÇALIŞMA KOŞULLARIMIZ DAHA MI İYİ? Diye kendimizi paraladık. TEMAD yönetimi Genelkurmayın tepkisini çekmemek için 9/1’ne razı oldu dedik. Nifak sokmakla suçlandık, Sn. Nurettin AKMAN seçim yatırımı olarak TEMAD yönetimine kıyak çekmek adına verdiği belirtilen ama ortada olmayan yasa teklifinde 9/1 aynen korunuyor. Bunu engelleyin böylece ADALETİ GERÇEKLEŞTİREREK BİRÇOK ARKADAŞIN HAKSIZLIĞINI ENGELLİYECEKSİNİZ dedik. TEMAD bu konuda taviz veremiyorum açıklaması yapamadı. Çünkü buna yürekleri yetmedi. İşte buyurun, 2 OCAK 2008 tarih ve 232 sayılı teklifle AKP milletvekili Hasan Kemal Yardımcı ve arkadaşları askerlik kanunun bazı maddeleri ile personel kanununun bazı maddelerinin değiştirilmesini (Assubay rütbe bekleme sürelerinin uzatılması) düzenleyen yasa teklifini meclis başkanlığına sundular. Ve MYO mezunlarının 9/1’inden göreve başlaması aynen korunuyor değil, lisans, doktora yapsan, 1/4 yok.

TEBRİKLER TEMAD. BAŞARISIZLIĞINIZI KUTLARIM. BU TEKLİFİ DEĞİŞTİRTMEK İÇİN NE GEREKİYORSA YAPIN. BİZ HERTÜRLÜ EYLEME HAZIRIZ. BUNA YÜREĞİNİZ YETMİYORSA İSTİFA EDİN. ZATEN RAHAT OTURAMIYACAĞINIZ KONUSUNDA SİZE SÖZ VERİYORUZ.
  Konu kilitlendi.
#7621
Osman Ada (Ziyaretçi)
Expert Boarder
Gönderiler: 34
graphgraph
07/01/2009 02:35 Kanaat Notu: 9  
Yazıklar olsun yönetimde kalmak için gösterilen gayret bu konuda gösterilmemiştir. Orada bizi temsil için değil kendi ikballeri için bulunmadıklarını ispat etsinler bu teklifin düzeltilmesini sağlasınlar Bizler her desteğe her eyleme hazır olduğumuzu defalarca belirttik. Göreceğiz bakalım kimin temsilcisi olduklarını
  Konu kilitlendi.
#7622
necmigunay (Kullanıcı)
Expert Boarder
Gönderiler: 29
graphgraph
07/01/2009 02:46 Kanaat Notu: 12  
9/1 KONUSU TAMAMEN TALİHSİZLİK OLMUŞ DESEM, DEĞİL.BUNU YERYÜZÜNDE ASSUBAYLIK ADINI DUYAN HERKES BİLİYOR .HATTA KARGALAR BİLE GÜLÜYORDUR .İŞTE TAM BU NE PERHİZBU NE LAHANA TURŞUSU ÖZDEYİŞİNE UYGUN DAVRANIŞ VE ONUN MECLİSTEKİ AYAKLARININ ORTAYA ÇIKARDIĞI KAÇINILMAZ SON..

BİR DİĞER KONUDA RÜTBE BEKLEME SÜRELERİNDEKİ TUZAK. YARBAY SEVİYESİNDE MAAŞ ALAN ASSUBAY ÜSTEĞMEN SEVİYESİNE GETİRİLDİ. RÜTBE BEKLEME SÜRELERİ UZATILIRSA TEĞMEN DENDE AZ MAAŞ ALINIR. BU KANUN ÇIKMADAN DERHAL BUNLARIN ÖNÜNE GEÇİLMESİ SAĞLANMALIDIR.


SAYGILARIMLA
  Konu kilitlendi.
#7623
ahakaneren (Ziyaretçi)
Senior Boarder
Gönderiler: 12
graphgraph
07/01/2009 03:47 Kanaat Notu: 2  
Mevcut Gn.Kur.Bşk.'nın 'Teğmenlerim merak etmeyin. Sizden kıdemsiz hiç kimse sizden daha yüksek maaş alamayacak' dediğini duymadınız sanırım.
  Konu kilitlendi.
#7624
emert (Ziyaretçi)
Fresh Boarder
Gönderiler: 4
graphgraph
07/01/2009 04:12 Kanaat Notu: 1  
Bugün TEMAD web sitesinin mesaj panosuna ilk defa bir mesaj göndererek, genel başkanımızın Takvim gazetesinde bugün yayınlanan haberi ile ilgili olarak yorumlarını sordum. Cevabımı merak ediyorsunuz, tabiî ki sessizlik. Unutmamak lazım söz gümüş ise sükût altındır.!!!

Polise 300 TL zam
Başbakan Erdoğan'ın onayını bekleyen taslağa göre, polislerin maaşları kademeli olarak artacak. Polis memuru, komiser yardımcısı, komiser, baş komiser ve emniyet amirleri 200-300 TL arasında zam alacak.
***
En düşük zam 300 TL

Günde ortalama 17 saat mesai yapan polisler, açlık sınırında yaşıyor. Başbakan Erdoğan'ın masasında bekleyen taslak, her rütbedeki polisin maaşına kademeli olarak zam öngörüyor.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın, 2009 yılı bakanlık bütçe görüşmelerinde polis maaşlarına yeniden "ek zam" yapılmasını düşündüklerini açıklamıştı. Hatırlanacağı gibi emniyet teşkilatında görevli toplam 188 bin polisin maaşına 160 YTL'lik maaş zammı yapılmış ve bu zam geçen Ağustos'ta maaşlarına yansıtılmıştı. Bakan Atalay, polise maktu olarak fazla mesai ücreti de ödendiğini ifade etmişti. Ancak polis yine de ABD ve Avrupa ülkelerindeki meslektaşlarının maaş ve fazla mesai olarak yanına bile yaklaşamıyor.

Fazla çalışmaya da zam
Türk polisi, Avrupalı ve ABD'li meslektaşlarına oranla daha az maaş alıyor. Polislerin maaşları eğitim durumlarına ve kıdemlerine göre değişiyor. Teröristle, mafyayla, hırsızla, katille mücadele ederken canlarını feda etmekten çekinmeyen polisler, bin 550-bin 950 YTL arasında maaş alıyor. Çeşitli sendika ve kuruluşların yaptığı araştırmalara göre açlık sınırı altında maaş alan polislik mesleği listenin başını oluşturuyor. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Başbakan Tayyip Erdoğan'ın masasında bekleyen taslağa göre polislerin maaşları kademeli olarak artacak. Polis memuru, komiser yardımcısı, komiser, baş komiser ve emniyet amiri rütbesindekiler 200-300 TL arasında zam alacak. Artış, 1, 2, 3, 4. sınıf emniyet müdürleri için ise 400-700 TL arasında olacak. Polisler, aylık 170- 220 TL arasında fazla çalışma ücreti alıyor. Bu ücret ise 250-400 TL arasında yükseltilecek. Bu arada emniyet teşkilatından emekli olanlar da unutulmadı. Polis emeklileri de zam alacak. İl emniyet müdürü, daire başkanı, polis başmüfettişi gibi 1. sınıf emniyet müdürlerinin ek göstergesi 3 bin 600 TL ila 4 bin 300 TL'ye çıkacak.

Emekliler de unutulmamış Emekli olmuş ya da görevine devam eden 1. sınıf emniyet müdürü 4 bin 300 TL ek göstergeden faydalanıyor. 2, 3 ve 4. sınıf emniyet müdürleri ise 3 bin ek göstergeden emekli olabiliyor. Yeni taslağa göre, bunların ek göstergeleri 3 bin TL'den 3 bin 600 TL'ye çıkacak. Emekli maaşlarında ise bu düzenleme 250-400 TL arasında artış sağlayacak. Emniyet Genel Müdürlüğü'nün yeni taslağının düzenlemelere yeni eklemeler yapacağı da belirtiliyor.
  Konu kilitlendi.
#7625
cemalkiyi (Kullanıcı)
Expert Boarder
Gönderiler: 24
graphgraph
07/01/2009 05:11 Kanaat Notu: 5  
necmigunay yazan:
9/1 KONUSU TAMAMEN TALİHSİZLİK OLMUŞ DESEM,DEĞİL.BUNU YERYÜZÜNDE ASSUBAYLIK ADINI DUYAN HERKES BİLİYOR .HATTA KARGALAR BİLE GÜLÜYORDUR .İŞTE TAM BU NE PERHİZBU NE LAHANA TURŞUSU ÖZDEYİŞİNE UYGUN DAVRANIŞ VE ONUN MECLİSTEKİ AYAKLARININ ORTAYA ÇIKARDIĞI KAÇINILMAZ SON..

BİR DİĞER KONUDA RÜTBE BEKLEME SÜRELERİNDEKİ TUZAK.YARBAY SEVİYESİNDE MAAŞ ALAN ASSUBAY ÜSTEĞMEN SEVİYESİNE GETİRİLDİ.RÜTBE BEKLEME SÜRELERİ UZATILIRSA TEĞMEN DENDE AZ MAAŞ ALINIR.BU KANUN ÇIKMADAN DERHAL BUNLARIN ÖNÜNE GEÇİLMESİ SAĞLANMALIDIR.


SAYGILARIMLA


İŞTE BUNLARIN YAPACAĞI ASSUBAY DEVRİMİ BU KADAR OLUR. 15 YILDA BAŞÇAVUŞ OLMAK VARKEN (ASSUBAYLARA DEVRİM YAPARAK) 20-25 YILDA BAŞÇAVUŞ RÜTBESİNE ÇIKARMAK İSTİYORLAR. BUNUDA SANKİ ASSUBAYLARA BAĞ BAĞIŞLIYORLARMIŞ GİBİ GÖSTERİYORLAR. BUNLAR ASSUBAY LEHİNE HİÇBİRŞEY YAPMAZ. YAPARLARSA DA ASSUBAYA 1 VERİRKEN ARAYA SIKIŞTIRMA YÖNTEMİYLE KENDİLERİNE 3 ALIRLAR.

SAYGILAR
  Konu kilitlendi.
_GEN_GOTOTOP Cevapla
© Copyright 2007 Best of Joomla, Sistem: FireBoard