EMEKLİ ASSUBAYLAR-Forum
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.
Kayıp Parola?
DEĞİŞTİRİLMEYEN HAKLAR. (1 izleyici)
_GEN_GOTOBOTTOM Cevapla

BAŞLIK: DEĞİŞTİRİLMEYEN HAKLAR.

#7297
ahmetçam (Kullanıcı)
Platinum Boarder
Gönderiler: 162
graphgraph
15/12/2008 02:52 Kanaat Notu: 21  
2002 yılndan bu yana gündemde olan,gündemden düşürülmeyen ASSUBAYLARIN VERİLMEYEN HAKLARI konusu hala gündemini, önemini korumaktadır.
Devletin ve Genelkurmayın en üst kademesinde bulunanlarca da KABUL EDİLEN,verilmesi yönünde GÖRÜŞ bildirilip, çalışmaların sonuçlandırılacağı söylenilen ASSUBAYLARIN HAKLARININ önündeki engeller YILLARDIR bir türlü kaldırılmamıştır.

Mecliste bir ara 1/4 derecenin ASSUBAYLARA verilmesi kabul görmüş,HÜKÜMETİN çalışma Bakanınca konu açıklanmasına rağmen,bir gün sonra Genkurdan yapılan baskı sonucu teklif geri çekilmiş,derece 1/3 olarak kalmıştır.

Bu uygulamayı yapanlarda,ASSUBAYLARIN HAKLARI konusunda BEYANATLAR verenler AYNI DEVLETİN BÜROKRATI,ASKERLERİ DEĞİL MİDİR?BU KADAR KIVRAK VE OYNAK BİR OYUN OLABİLİR Mİ?BİR GÜN EVET,SONRA Kİ GÜN HAYIR DEMEK OLABİLİR Mİ?KONU ASSUBAYLAR OLUNCA GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ HER ŞEY OLABİLİYOR.

ASSUBAYLARIN HAKLARI OLDUĞUNU,VERİLMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLEYENLER DE,HAKLARI GERİ ÇEVİRENDE YİNE AYNI DEVLETİN GÖREVLİLERİ.ÜLKENİN EN GÜVENİLİR KURUMLARINDA BU KADAR TUTARSIZLIKLAR,GÜVENSİZLİKLER OLABİLİR Mİ?
AMA OLDUĞUNU HEP BİRLİKTE GÖRDÜK VE YAŞADIK.BU KADAR TUTARSIZLIKLAR,OLSA OLSA BİRDE PATAGONYA DA OLABİLİR. GELDE,ANAYASAYA,YASALARA,MECLİSE,EŞİTLİĞE GÜVEN.
SİZCE ÜLKEMİZDE BU GÜVEN VERİLEBİLMİŞ Mİ?
Bizleri ne kadar bildikleri,tanýdýklarý ortada.Üstelik bu bakan MSB ný.Bakalýðýný yaptýðý TSK nýn SAYISAL olarak en büyük grubu hakkýnda bilgisi bu.Ona bu bilgiler verilmiþ,oda bununla yetinmiþ[size=2][/size].Araþtýrmaya gerek duymamýþ.Bizleri kimler yönetiyor,kimlerden neler bekliyoruz.KENDÝMÝZÝ TA
  Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.
#7300
Ersen Gürpınar (Kullanıcı)
Platinum Boarder
Gönderiler: 650
graph
15/12/2008 04:10 Kanaat Notu: 221  
Sevgili Ahmet Çam
Millet halinden memnun bizi temsille görevli olanlarda memnun; Muvazaflardan vazgeçtik onları bağlayan 211 sayılı kanun var peki nerede 100 bin emekli assubay Temada kaç kişi üye bu üyelerin büyük bir bölümü lokale gitmek için üye olanlardan ibaret arada bir ben görüyorum Başkanın odasına çıkıp başkanım varmı yeni birşey diye sorup aşağıda tekrar okeye devam ediyorlar bir dilekçe ile biz de varız lutuf değil hakkımızı istiyoruz külfete gelince bizim nimete gelince sizin olurmu diye sormuyor.İdeal Bu konuda özveri ile çırpınan TEMAD şubelerinin yanında muhtelef platformlarda sesimizi duyuran arkadaşlarımız olmasa o vaatleri bile zor duyardık . İşte önümüzde fırsat var dilekçe faks ve mail kampanyası yapıyoruz ardından sonuç alamazsak aylar süren hertürlü eyleme biz hazır olduğumuzu buradan birkez daha haykırıyoruz Ağlamayan çocuğa maalesef meme vermiyorlar, yüzbinlerle ifade edilen bir zümrenin sesi daha gür çıkmalı
  Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.
#7303
janas (Kullanıcı)
Platinum Boarder
Gönderiler: 157
graphgraph
15/12/2008 07:18 Kanaat Notu: 23  
Hak mücadelesinde tabiki 100 bin emeklimizi görmek sonuca çabuk ulaşılmasını sağlar. Buna birde çalışanların desteği (ki artık Bilgi Edinme Kanunu gereği bilgi edinme formatı ile her muvazzaf personel malum dilekçe,fax ve mail kampanyasına katılarak ilgili adreslerden bilgi talebinde bulunurlarsa yasal bir müeyyidesi yok)ile basıncı artırmak ,sonuca ulaşmak yakındır.

Sözün özü 211 delindi.Bilgi Edinmeyle Muvazzaflarda çok rahat destek verebilir.Vermelidir.Hemde kesinlikle vermelidirrrrr.

Şimdilik Takipteyim.
  Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.
#7308
M.AKPINAR (Kullanıcı)
Platinum Boarder
Gönderiler: 426
graphgraph
15/12/2008 18:09 Kanaat Notu: 66  
KİMSEYE OTURDUĞU YERDEN HAK FALAN VERİLMEZ,ZATEN AĞLAMAYAN ÇOCUĞA MEME YOK DİYE BOŞUNA DEMEMİŞLER,BUNUN MÜCADELESİ NASIL VERİLECEK,YILLARDIR SÜREN GÖRÜŞMELER TAMAM DEMELER,DÜZELTİYORUZ DEMELER LE SONUÇ ALINAMAYACAĞI ARTIK ORTADA,MSB NIN MÜJDE SÖZÜNÜN ÜZERİNDEN NERDE İSE 2 YIL GEÇTİ HANİ ELDE NE VAR KOCAMAN BİR SIFIR(0),BU HAKLAR İÇİN ÇABA SARFEDEN ARAYIŞA GİREN BU SİTE HARİCİNDE NERESİ VAR ,BANA KİMSE TEMAD DEMESİN,ONLAR İSTEDİKLERİNİ ALDILAR NE MSB İLE NEDE GENELKURMAY İLE GÖRÜŞ AYRILIĞINA DÜŞMEK İSTEMEZLER,ESAS SORUNUMUZ ÖRGÜTLÜ BİR KİTLE OLMAMAMIZDAN KAYNAKLI BUNUN İÇİN KESİNLİKLE YENİ BİR OLUŞUMA İHTİYAÇ VAR BU OLUŞUM OLMADAN HAREKET İVME KAZANMADAN GERÇEK GÜCÜMÜZÜ GÖSTERMEDEN SÜREKLİ VAKUR VE İTAAT EDER TAVIRLARLA DAHA YILLARCA BEKLERİZ AVUTULURUZ,BUNUN İÇİN ÖR;"ZABITAMAYANLAR,HAKSIZLIĞA UĞRAYANLAR,1/4,AZSUBAYLAR"ADI ALTINDA YENİ YAPILANMA OLUŞTURULMALI BU OLUŞUM KISA SÜREDE TANITILARAK ÖRGÜTLENMELİ,HAK ARAMA MÜCADELESİ GERÇEK TEMELLER ÜZERİNDEN BAŞLATILMALIDIR,BAŞKA BİR ÇIKAR YOL BİLEN VARSA YAZSIN SAYGI İLE TAMAM BU DAHA İYİ DİYEYİM.
  Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.
#7330
(Ziyaretçi)
Expert Boarder
Gönderiler: 20
graphgraph
16/12/2008 20:03 Kanaat Notu: 5  
BİZLER EMEKLİ VE ÇALIŞAN ASSUBAYLAR OLARAK HAKLARIMIZI VE İSTEDİKLERİMİZİ ELDE EDEMEMENİN NEDENİ,ÇOĞUNLUKLA İLK ADIMI ATMAKTAN ÇEKİNMEKTİR.EN ZOR OLAN İLK ADIMI ATMAKTIR.EĞER BAŞARI VE MUTLULUK YOLUNDA İLERLEMEK İSTİYORSAK,HAKLARIMIZIN VERİLMESİ MÜCADELEMİZDE PASİF OLARAK DEĞİL AKTİF OLARAK HAREKETE GEÇEKMEKTİR.SADECE EVİMİZDE OTURUP İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ ŞARTLARA YA DA KARAMSARLIĞA TESLİM OLMAYALIM.HAKLARIMIZIN VERİLMESİ HUSUSUNDA KARAR VERİP,BUNA İNANIP BU DOĞRULTUDA KARARLI BİR ŞEKİLDE HAREKETE GEÇEREK VE CAMİAMIZ BİR ARAYA GELİP DAVAMIZA SAHİPLENEREK SORUMLULUK ALMALIYIZ.HAKLAR HİÇBİR ZAMAN KOLAY VERİLMEMİŞTİR.ALINMIŞTIR.***HAK ETTİĞİMİZ HAYAT BU DEĞİL!EĞER DEĞİŞTİRİLMEYEN HAKLARIMIZI,DEĞİŞTİRMEYE KARAR VERİP HAREKETE GEÇMEZSEK,HAK ETTİĞİMİZ HAYAT BU OLACAKTIR**
SAYGI VE SELAMLAR ABDİL GÜVEN E.KD.BÇVŞ
  Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.
#7486
gejdur (Kullanıcı)
Senior Boarder
Gönderiler: 16
graphgraph
27/12/2008 15:31 Kanaat Notu: 7  
Değiştirelemeyen tek hak insan olmak ve insanca yaşamaktır. İmtiyazından vazgeçen gördünüz mü? Televizyonlarda neden bolca, "Asgari ücretle süründüğünü fakat yinede şükür ettiğini söyleyen insanlar bolca gösterilir." sanıyoruz.
Yiyenler gözükürse mağdur olanlar uyanır.
  Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.
_GEN_GOTOTOP Cevapla
© Copyright 2007 Best of Joomla, Sistem: FireBoard