EMEKLİ ASSUBAYLAR-Forum
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.
Kayıp Parola?
Cvp:ÖGRETMEN EVLERİ (1 izleyici)
_GEN_GOTOBOTTOM Cevapla

BAŞLIK: Cvp:ÖGRETMEN EVLERİ

Okkes Kadri BACKİR (Ziyaretçi)
Platinum Boarder
Gönderiler: 265
graphgraph
ÖGRETMEN EVLERİ 22/09/2008 08:21 Kanaat Notu: 80  
----DUYAR GİBİ OLUYORUM, ""-NEREDENDE ÇIKTI BU ÖGRETMEN EVLERİ, BUNUNDA SIRASIMI"" DEDİGİNİZİ. BELKİDE BAŞKA BİR ARKADAŞIM BÖYLE BİR BAŞLIK ATSA İDİ ""- BANA NE YAHU ÖGRETMEN EVLERİNDEN"" DİYEBİLİRDİM BENDE.
-TOPLUMUN BAZI KESİMLERİ, SOSYAL AKTİVİTELERİNİ GERÇEKLEŞTİRSİN, MORAL DEPOLASIN, HASRET GİDERSİN DİYE DERNEKLER KURAR, O DERNEKLERİN LOKALLERİNDEDE TOPLANIP HASBİHAL EDERLER.
-KAMUDADA BU VE BUNA BENZER LOKAL VS. GÖREVLERİ GÖREN , ÇALIŞAN VE EMEKLİLERİNE HİZMETLE MÜKELLEF OLUŞUMLAR VARDIR. ORDU EVLERİ, ÖGRETMEN EVLERİ, POLİS EVLERİ GİBİ.
-BİR AN DÜŞÜNDÜM, SABAH KALKTIK, KARŞI CADDEDEKİ ""ÖGRETMEN EVİNİN"" TABELASI DEGİŞMİŞ. ""İLKÖGRETİM ÖGRETMEN EVİ.""- BİR DİGERİ ""- LİSE ÖGRETMEN EVİ"" BİR DİGERİ "" YÜKSEKOKUL ÖGRETMEN EVİ"" VE İLKÖGRETİM ÖGRETMENİM, DEVAMLI GİTTİGİ "" ÖGRETMEN EVİNE GİDİYOR.
-KAPIDAKİ GÖREVLİ,
-"" HOCAM SİZ NE ÖGRETMENİYDİNİZ ?.
HOPPALA, BUDA NEREDEN ÇIKTI.
-"" İLKÖGRETİM ÖGRETMENİYDİM.
-"" HOCAM GİREMEZSİNİZ, BU ÖGRETMEN EVİNE ÇÜNKİ BURASI M.E.BAKANLIGI EMRİYLE LİSE ÖGRETMEN EVİ OLDU.
-HAYDA. İŞE BAK, ÖGRETMENSİN VE ÖGRETMEN EVİNE GİREMİYORSUN.
-"" SAYIN GÖREVLİ, BEN EMEKLİ LİSE ÖGRETMENİ AHMET BEYE BİRAZ MEMLEKETTEN GÖNDERİLEN PEKMEZDEN GETİRMİŞTİM. DÜN EPEY HASTAYDI.BİZİM ORALARIN DUT PEKMEZİ, ÜŞÜTMEYE VE HALSİZLİGE İYİ GELİR, MERAKTA EDİYORUM NASIL OLDU DİYE, GETİRDİGİM PEKMEZİ VEREYİM HİÇ OLMAZSA.
-"" GİREMEZSİN HOCAM. İSTER KAPIDA BEKLEYİN, İSTER AKŞAM EVİNE GÖTÜRÜN O PEKMEZİ.
-LİSEYİ BERABER BİTİRMİŞTİK. ÇOŞKUN VE BEN AYNI SIRALARDA TAM 11 YILIMIZ GEÇTİ. SONRA YOLLAR AYRILDI. O HARB OKULUNA BENDE HV. TEKNİK OKULLARA GİTTİK AYNI YIL. ÇOK SEVERDİM ÇOŞKUN'U. ZAMAN ZAMAN YAZILI VE SÖZLÜ İMTİHANLARDA BİR BİRİMİZE KOPYEDE VERİR, YARDIMCI OLURDUK. HELE TARİH DERSİ YAZILISINDA ONA,YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIRKEN, RAHMETLİ OSMAN HOCAM TARAFINDAN YAKALANIP HAŞLANDIGIMI UNUTAMAM. BEN 1972 DE ASSUBAY OLDUM. ÇOŞKUN KARDEŞİMDE 1973 TE SUBAY. BEN EMEKLİ OLALI TAM 16 YIL GEÇTİ. ODA 3 YIL ÖNCE YAŞ HADDİNDEN EMEKLİ. BEKLEDİ ARKADAŞIM, KENDİNE TANINAN TÜM İMKANLARDAN FAYDALANABİLSİN DİYE. HATTA BEKLE HEMEN EMEKLİ OLMA. DIŞARDA NE YAPACAKSIN DEDİ BANA. NE BEKLEYELİM. BİZİM ÖYLE BEKLEDİKÇE ARTAN MAKAM TAZMİNATIMIZ FALAN YOKKİ. BEKLEMEK BEYHUDE DEDİM. DÜŞÜNDÜ VE HAKLISINIZ DİYEREK ONAYLADI AYRILMA DÜŞÜNCEMİ.
-GEÇEN YOLUM İZMİR'E DÜŞTÜ. SORDUM BİZİM E.ALBAY ÇOKUN'U , DOSTLARA.
-ORDUEVİNE HER PAZAR GÜNÜ GİDER DEDİLER. SAÇ SAKAL TRAŞI OLUR , ÇAY KAHVE İÇER DÖNERMİŞ AKŞAM EVİNE.
-""EVİ NERDE"" DEDİM.
-""VALLAHİ TAM BİLMİYORUZ AMA HERHALDE BALÇOVA TARAFLARINDA.
O ZAMAN EN İYİSİ KONAK ORDU EVİNE GİDEYİM. BELKİ ORADADIR. ORDA İSE GÖRÜŞÜRÜZ.
-GİTTİM ORDU EVİNE,
-GÖREVLİ
-""BUYRUN. DEDİ.
-E.ASSUBAY OLDUGUMU, E.ALBAY ÇOŞKUN BEYLE GÖRÜŞME İSTEGİMİ BİLDİRDİM.
-"BEKLEYİN, ÇAGIRALIM.
-""BEN GİREMEZMİYİM.
-"MALESEF.
-""NE BEKLERİM, NEDE ÇAGIRIN.
-------------------------------------
SAYGILARIMLA
ÖKKEŞ KADRİ BAÇKIR
-E.ASSUBAY1972-17-
  Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.
Ersen Gürpınar (Kullanıcı)
Platinum Boarder
Gönderiler: 650
graph
Cvp:ÖGRETMEN EVLERİ 22/09/2008 09:12 Kanaat Notu: 221  
Sayın Baçkır O güzel anlatımınızla anlıyanlara mesajı vermişsiniz ; Ne yazıkki 211 sayılı yasanın özüne bazı önyargılılar limon sıkıyor yasa Tugay dahil daha ast birliklerde askeri gazino diğer üst birliklerin bulundukları yerde subay ve assubaylar için ayrı orduevi kurulur demektidir Burada ayırım değil hizmet sunumunda kolaylık esas alınmıştır yoksa neden Tugay olan birlikte birlikte ayni gazinodan yararlanalim ama bazı kendini padişah sananlar bunu istismar etmekdedir Alay olan bir garnizonda C tipi müşterek askeri gazinoda bile ayni salonda sağ taraf subay sol taraf assubay bölümü olarak ayrılmaktadır. Kimse benden,eşimden,evladımdan kültürlü ve bilgili olduğunu iddia edemez ben subayla ayni gazinoda yemek yemeği lütuf kabul etmem benimde ayni nitelikte ayrı ordu evim olsun itirazım olmaz kaldıki bizler sayısal üstünlüğe sahibiz ama bu komutana göre değişir kendinden emin bilgili adil komutan bunu ayrımcılık olarak görmez ve buna izin vermez. Bizler çoğu yerde gazinoları protesto etmekteyiz oysa bu bizim yasal hakkımız iyi ve eşit hizmet istemek bizim görevimiz buradan yararlanmak hakkımız umarım insanlık onuru birgün üstün gelecek bu adaletsiz ayrımcılık ortadan kalkacaktır.
yaşar çakan (Ziyaretçi)
Platinum Boarder
Gönderiler: 219
graphgraph
Cvp:ÖGRETMEN EVLERİ 22/09/2008 09:13 Kanaat Notu: 25  
Saygıdeğer büyüğüm,
Ne güzelde örnek vermişsiniz.Ya sizin başınıza gelen.Daha öncede bu sitede bir meslektaşım ATM den para çekmek için girdiğinde yanına asker vererek işini gördüğünü yazmıştı. hale bakın siyahla beyaz gibi.efendi/köle ilişkisi gibi.İşte şimdi 26 yıl öce söylemeye başladığım ve görevde iken de sık sık kullandığım tekerlemeyi sizin bahsettiğiniz konuya uygulama sırasıdır.

"DÜZELİR SAYIN BÜYÜĞÜM DÜZELİR.KARABÜKTE KOL GİBİ DEMİRLER DÜZELİYOR.MESELE UYGUN ISIYI VERMEKTE"

Saygılar bizden...Ellerinizden öperim.
Yükselen Ses (Kullanıcı)
Platinum Boarder
Gönderiler: 183
graphgraph
Cvp:ÖGRETMEN EVLERİ 22/09/2008 21:07 Kanaat Notu: 27  
DEĞERLİ MESLEKTAŞIM MESELE ISIYI VERMEKTE, KIVILCIM VARDA ATEŞ ALAMIYOR.SAYGI VE SEVGİLERİMLE.
Selçuk İÇER
E.Kara Bnd.Asb
1976-26
Platinum Boarder
graphgraph
Cvp:ÖGRETMEN EVLERİ 23/09/2008 08:09 Kanaat Notu: 80  
E.ALBAY ÇOŞKUN KARDEŞİM, ÖGRETMEN EVLERİNİN STATÜSÜ DEGİŞMEMİŞ, EMEKLİ SANDIGI MENSUPLARI VE EMEKLİLERİ ORADA BULUŞABİLİRLERMİŞŞŞŞ. GEL ORAYA, ESKİ GÜNLERİ ORADA YAD EDERİZ.
saygılarımla
Platinum Boarder
graphgraph
Cvp:ÖGRETMEN EVLERİ 24/09/2008 07:56 Kanaat Notu: 80  
-Ögretmen evlerinde buluşmak dilegiyle,
_GEN_GOTOTOP Cevapla
© Copyright 2007 Best of Joomla, Sistem: FireBoard