EMEKLİ ASSUBAYLAR-Forum
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.
Kayıp Parola?
_GEN_GOTOBOTTOM Cevapla

BAŞLIK: ASB MYO\'NIN MEVZUATTAKİ YERİ

muratatam (Kullanıcı)
Platinum Boarder
Gönderiler: 113
graphgraph
Cvp:ASB MYO'NIN MEVZUATTAKİ YERİ 31/08/2007 09:30 Kanaat Notu: 18  
DENİZ KUVVETLERİNDEN İSTEKLE EMEKLİ VEYA İSTİFA VEYA REESEN ,ADİ MALUL VEYA VAZİFE MALUL SEBEBİ İLE AYRILMIŞ,MAHKEME KARARI VEYA YÜKSEK ASKERİ ŞURA KARARI İLE İLİŞİĞİ KESİLMİŞ VEYA DURUMU BELİRTİLMEMİŞ SINIF OKULU MEZUNU VEYA MESLEK YÜKSEK OKULU MEZUNU MUVAZZAF VE EMEKLİ ASSUBAYLARIMIZ İLE ASSUBAYLIKTAN HERHANGİ BİR ŞEKİLDE SUBAYLIĞA GEÇENLERİ İLGİLENİREN GEMİ ADAMLARI YÖENTMELİĞİNDEKİ HAK KAYBIMIZI ÖNLEYİCİ NİTELİKTEKİ HAK TALEP VE MÜRACAAT ETME ŞEKLİ ÇALIŞMASI TAMAMLANMIŞTIR.20 BRANŞ VE 4 SİVİL KAYNAKLI TARNSKRİPTİN OLMASI SEBEBİ İLE MÜRACAATLAR BRANŞ VE KONUM FARKLILIĞI NEDENİYLE SİTEDE YAYIMI YAPILAMAMAKTA OLUP GENEL BAZDA ÇALIŞMA SİTEDE YAYIMDADIR.
MÜRACAATLAR DENİZ EĞİTİM KOMUTANLIĞI-DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI-DENİZ MÜSTEŞARLIĞINA VE BAŞBAKANLIĞA BAŞLIK VE KISMEN KONU DEĞİŞTİRİLEREK TRANSKRİPTLER DE EKLENEREK GÖNDERİLECEKTİR.3 EYLÜL 2007 DE GENEL ŞEMA İLE BİRLİKTE TALEP EDEN ASSUBAYLARIMIZ VE HERKES MAİL ADRESİNİ SİTEYE YAZMASI VE İSTEMESİ HALİNDE KENDİSİNE UYGUN HALE GETİRİLEREK MAİL GÖNDERİLECEKTİR.GEREK DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI VE GEREKSE DENİZ MÜSTEŞARLIĞI İLE YAPILAN GÖRÜŞMELERDE YÖNETMELİK GENEL BAZDA OLUP KİŞİLERİN TALEPLERİ İLE HAK KAYIPLARI ÖNLENECEĞİ BİLGİSİ ALINMIŞTIR.EYLÜL AYI SONUNA KADAR DİLEKÇELER TAMAMLANMASI GEREKLİ OLUP ARALIK AYINDA YAYINLANMASI MUHTEMEL YENİ YÖNETMELİKTE DÜZELTMELER YAPILMIŞ OLMASI BEKLENTİMİZDİR.EMEKLİLERİN KULLANACAĞI USLUP VE HAK ARAYIŞI İLE MUVAZZAFLARIN ÜSLUPLARI AYRI BİR ÖNEM ARZ ETTİĞİ MALUMUNUZDUR.
  Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.
muratatam (Kullanıcı)
Platinum Boarder
Gönderiler: 113
graphgraph
Cvp:ASB MYO'NIN MEVZUAT dilekçe örneği 02/09/2007 04:24 Kanaat Notu: 18  
BAŞBAKANLIK YÜKSEK MAKAMINA

DENİZCİLİK MÜSTEŞARLIĞINA

DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞINA

DENİZ EĞİTİM KOMUTANLIĞINA

İlgi a) Uluslararası Denizcilik Örgütünün (IMO) Londra 1995 yılında değiştirilmiş şekli
ile, gemi adamlarının eğitimi, belgelendirilmesi ve vardiya standartları hakkında
1978 Uluslararası Sözleşmesi ( STCW ) ( IMO Yayını IMO- 938 E )
b) Gemi adamlarının Eğitimi, Belgelendirme ve Vardiyaları kodu ( STCW Kodu )
STCW 1995 Konferansı’nın 2 no’lu kararı.
c) 4922 ve 491 sayılı kanun ve gemi adamları yönetmeliği.
d) Dz.K.K.lığı bağlılarından Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu’nun (DAMYO)
akademik eğitim takvimi
e) İTÜ Denizcilik Güverte Meslek Yüksek Okulu’nun akademik takvimi
f) Yalova Denizcilik Meslek Yüksek Okulu’nun Akademik Takvimi.

1. Denizcilik sektörünün belkemiğini teşkil eden 31.07.2002 tarihinde 24832 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Gemi Adamları Yönetmeliğinin içeriği incelendiğinde Emekli Deniz Astsubaylarına karşı hakkaniyet ölçüleri sınırları çiğnenerek adaletsizlik yapılmış olduğunu tespit ettim. Bu tespitim kişisel kanaat ölçüsünde olabilir düşüncesi ile diğer meslek ve eğitim kurumları ile kıyasa girdiğimde hatalı düşünmediğimi müşahade ettim.

2.Gemi adamları Yönetmeliği’nin; ilgi (a),(b), ve (c) dayanağı ile hazırlandığı ve gemi
adamları yeterliklerinin de ilgiler paralelinde verildiği tartışmasız bir olgudur. Deniz
Kuvvetlerinden ayrılan Astsubaylara yeterlikler verilirken eğitimi ,tecrübesi kaale/ göz önüne
alınmadan rütbesine göre verildiği görülmüştür. Akabinde daha da ileri gidilerek Subay ve
Astsubay ayrımcılığının mağduriyete varan uygulama ile Silahlı Kuvvetlerin statüsünün
özlük haklar yönünden emeklilikte de korunmaya çalışıldığı açıkça görülmektedir. Öz olarak
ise Astsubayların statülerinin eğitim bilgi ve tecrübeleri değerlendirilmeyerek sadece Subay
statüsünü koruma altına alınmaya çalışıldığı veya bir diğer deyişle Astsubaylara hakları olan
üst statü verilmeyerek Subayların statüleri korumaya alınma hissi verilmiştir.

3. Emekli astsubaylara statüko korunması için verilmeyen yeterlik hakları; diğer kaynaklardan(Denizcilik Lise ve Meslek Yüksek Okulları) gelen bilgi eğitim ve tecrübeleri astsubaylara eşit veya daha alt eğitim ve tecrübe grubunda olup ilgi yönetmelik gereği çok üst statü verilmesi ile Astsubaylık mesleği daha da vahim durumda mağdur edilmiştir. ilgi yönetmeliğin ekte sunduğum maddelerinin mağduriyetimi önleyecek şekilde düzeltilmesi hususunu,

Saygılarımla arz ederim.

Tarih :
Adı ve Soyadı :
İmza :

İkamet Adresi :

GEMİADAMLARI YÖNETMELİĞİ DEĞİŞİKLİK ÖNERİSİ

1. Genel Yeterlikler verilirken; Astsubayların deniz hizmeti esas alınması ( makul ) gerekirken yasal hiçbir dayanağı ve yeterliliklerde kamu görevlerinde olumlu katkısı da olmayan deniz hizmetinden başka, Görevde Kalma Süre şartının yönetmeliklerden kaldırılması elzemdir. Deniz Hizmeti değil de Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda Görevde Kalma Süresi şartı Subaylara önkoşul olarak istenmemesi talebimi doğrulamaktadır.

2. Mahkeme kararı, Yüksek Askeri Şura Kararı ya da yetersizlik ve disiplinsizlik nedenleri ile Türk Silahlı Kuvvetleri’nden ilişiği kesilip Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndan ayrılan subay ve astsubaylara; gemi adamları yönetmeliği madde 56’da servis belgelerine göre subay ve astsubayların hak ettikleri yeterlik derecelerinin bir alt derecesinden gemi adamı cüzdanı veya gemi adamı yeterlilik belgesi verilmektedir.
Bu uygulamanın yasal bir dayanağı olmadığı gibi kişi haklarının yasal olmayan şekilde ikinci bir ceza ile cezalandırılması anlamında olup yönetmelikten kaldırılmalıdır. Gemi adamları yönetmeliği ikinci bir ceza infaz yönetmeliği gibi çalışmamalıdır. Unutulmamalıdır ki infaz edilen şahıs Deniz Kuvvetleri’nde aldığı birikim ve tecrübeyi sivil hayatında da çalışacağı birime aktarması ülke ekonomisine kazanımıdır. Ehliyet ve diplomanın kısıtlanması mülga durumda olan tard cezasının hafifleştirilmiş ceza sistemidir ki yasal değildir dayanağı yoktur.

3. Aldığım eğitim, bilgi ve tecrübeme dayalı hak ettiğim yeterliğin verilebilmesi gayesi ile yönetmelik değişikliklerinin yapılması,

4. Deniz Kuvvetleri’nden ayrılan Astsubayların Tayfa sınıfı yeterliklerden tamamen çıkartılarak yakın yol ve uzak yol haklarının verilmesi.

5. Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu emekli mezunlarına verilen yeterlilik YÖK bağlısı diğer meslek yüksek okulu mezunları seviyesine getirilmesi.

6. Sınıf okulu mezunu emekli astsubayların da DAMYO denkliği dersleri kurs almak kaydı ile yeterlilikleri emsaline getirilmesi.

Tarih :
İmza :
halilergenli (Kullanıcı)
Platinum Boarder
Gönderiler: 137
graphgraph
Cvp:ASB MYO'NIN MEVZUAT dilekçe örneği 06/09/2007 08:23 Kanaat Notu: 28  
MAKİNA VE İŞLETME BÖLÜMLERİ MYO TRANSKRİPTLERİ
File Attachment:
File name: MAK_NA_VE___LETME_MYO_PROGRAMLARI1.doc
File size:633856 bytes
halilergenli (Kullanıcı)
Platinum Boarder
graphgraph
Cvp:ASB MYO'NIN MEVZUAT dilekçe örneği 06/09/2007 08:23 Kanaat Notu: 28  
GÜVERTE BÖLÜMÜ MYO TRANSKRİPTLERİ
File Attachment:
File name: G_VERTE_MYO_PROGRAMLARI.doc
File size:793088 bytes
halilergenli (Kullanıcı)
Platinum Boarder
graphgraph
Cvp:ASB MYO'NIN MEVZUAT dilekçe örneği 06/09/2007 08:33 Kanaat Notu: 28  
SİVİL DENİZCİLİK MYO PROGRAMLARI
File Attachment:
File name: S_V_L_MYO_PROGRAMLARI.doc
File size:246784 bytes

bu dosyada görülen derslere ait transkript ler olup maus u üzerine getirrek tıklamanız halinde dosya açılacaktır.
halilergenli (Kullanıcı)
Platinum Boarder
graphgraph
Cvp:ASB MYO'NIN MEVZUAT dilekçe örneği 06/09/2007 08:40 Kanaat Notu: 28  
Aşağıdaki MYO programları ile ilgi TRANSKRİPT bilgilerini ve dilekçe örneklerini derleyerek kullanabilmemiz için hazırlanmıştır. Her branş mensubu kendi branş programının transkriptini kopyalayarak önceki mesajlarda verilen örnek dilekçelerden kendisine uygun olarak hazırlayacağı dilekçesinde kullanabilir.
SAYGILARIMLA

temad şubeleri ve şahıslar için dilekçe örneği

1 nci sayfa dlekçe
2 nci sayfa değişikliklr önerisi
3 sayfa şahıs ise kendi branş tanskriptini temad ise trans kriptin hepsinin kopyasını
4 sayfa exel genel döküm syfasını makina ve güverte olarak ekliyerek

Dz.K.K lığına
Denizcilik Müstelarlığına
Deniz Eğitim Komutanlığına Başlıkları değiştirerk göndermesi önerilir
_GEN_GOTOTOP Cevapla
© Copyright 2007 Best of Joomla, Sistem: FireBoard