MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


Halil Yaz    05 Mart 2008 21:27
Vatan savunması görevine koşanların canları pahasına sağladıkları güven ortamında hakları, hukukları, canları, malları, şeref ve namusları koruma altına alınmış bir şekilde yaşayan ama sıra kendilerine geldiğinde vicdani ret gibi vicdansız bir bahane ile kaytarmaya kalkışan beleşçilerin durumu, en hafif tanımıyla ahlâksızlıktır!

MEHMET ALİ KILINÇ    05 Mart 2008 19:59
DÖN BABA DÖN...

TÜSİAD Başkanı, "Enflasyon rakamları endişe verici hükümet ekonomide gerekli yapısal önlemleri almalı demiş. 23 Ocak 1980 günü aynı sözleri, aynı çevrelerin şimdi bir çoğu rahmetli olan sözcüleri de söylemişlerdi. Bize yaklaşık otuz yıldır "özel olan her şey güzeldir" sloganıyla yola çıkılıp, cumhuriyetin tüm ekonomik kurumlarının önce yerli özel sektöre ölmüş eşek fiyatına satılıp, gerekli komisyonlar ve karlar karşılığı sonra asıl hedef olan uluslararası tekellere devredilmeleri ekonomik önlem diye yutturulmuşlardı. Anlaşılan tekrar başa döndük. Merak ediyorum ekonomik önlem olarak yapacak ne kaldı ki?
Yoksa sıra önlem olarak, reform yapıyoruz bahanesiyle, yoksulluk sınırının altında bizleri açlığa mahkum eden üç kuruş emekli maaşımızı da geri almaya mı geldi?

Hüseyin kocabaş    05 Mart 2008 14:50
Yasaklı Sınıf
Yeni Sosyal Güvenlik Yasa tasarısı mağduriyetlerimize bir yenisini eklemiştir.Subay'ın yedeği olan muharip gazisi Albay rütbesine kadar yüklerek maaş alırken 926'ya göre yardımcısı muharip assubay Yarbay rütbesine kadar yükseip maaş alacaktır.Buna da şükür.Daha beteri de olabilirdi.Komisyonda temsilcimizmi var.

NECDET TÖRE    05 Mart 2008 14:07
Bu günkü (05-Mart)tarihli köşe yazısında Assubaylardan bahsetmeyen Mustafa Mutlu\'ya çektiğim mail ve gelen cevap aşağıdadır.
------------------------------------------
Sayın Mutlu bu günkü köşe yazısınızda (05-Mart)TSK nin içinde görev yapan ve yine bur harekatta şehitler vermiş ASTSUBAYLAR dan bahsetmediğiniz için sizi kınıyorum.
Necdet TÖRE
E.Dz.Asb.
Eskişehir

Original Message -----
From: Mustafa Mutlu
To: Eskisehirli26
Sent: Wednesday, March 05, 2008 10:26 AM
Subject: RE: Kınama


Sayın Necdet Töre...
Biliyorsunuz; daha geçen cumartesi günü şehit Ast. Hüseyin hakkında çok uzun bir yazı yazmıştım...
Bu nedenle astsubaylarımıza bilerek saygısızlık etmem sözkonusu bile olamaz...
Benimki tamamen bir unutkanlık.
Bu yüzden şahsınızda tüm meslektaşlarınızdan özür diliyorum.

Sevgiler

Mustafa Mutlu
-----Original Message-----
From: Eskisehirli26 [mailto:eskisehirli26@gmail.com]
Sent: Wednesday, March 05, 2008 9:40 AM
To: Mustafa Mutlu
Subject: Kınama


Sayın Mutlu bu günkü köşe yazısınızda (05 mart ) TSK nin içinde görev yapan ve yine bur harekatta şehitler vermiş ASTSUBAYLAR dan bahsetmediğiniz için sizi kınıyorum.
Necdet TÖRE
E.Dz.Asb.
Eskişehir

Mehmet AKPINAR    04 Mart 2008 22:30
GENELKURMAY DAN BASIN AÇIKLAMASI

TARIH : 04 Mart 2008

NO : BA - 26 / 08


1. Türk Silahlı Kuvvetlerinin 03 Mart 2008 günü düzenlediği basın toplantısında, Genelkurmay Başkanı tarafından, Irakın kuzeyinde icra edilen sınır ötesi harekat hakkında basın temsilcilerine detaylı bilgiler verilmiş ve kamuoyunda tartışma konusu edilen bazı noktalara açıklık getirilmiştir.

2. Genelkurmay Başkanı ve diğer komutanlar basın ve kamuoyu önündeki açıklamalarını, en anlaşılır ve yalın bir dille yapmışlardır.

3. Tüm bu iyi niyet ve şeffaflığa rağmen, 04 Mart 2008 günü basın dışından Türk Silahlı Kuvvetlerini hedef alan söylemler, ülke adına terörle mücadele eden ve şehitler veren bir kuruma haksız ve seviyesiz saldırılar olarak değerlendirilmektedir.

4. Siyasi kişi ve kurumlarla hiçbir zaman polemiğe girmek istemeyen Türk Silahlı Kuvvetleri, 24 yıldan bu yana devam eden terörle mücadele sürecinde, ilk defa bu tür anlamsız saldırılara hedef yapılmak istenmektedir. Bu saldırılar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin terörle mücadele azmine, hainlerden daha fazla zarar vermektedir.

5. Türk Silahlı Kuvvetlerinin maruz kaldığı bu tür saldırıların değerlendirilmesini, Türk Milletinin engin sağduyusuna havale ediyoruz.

Kamuoyuna saygı ve üzüntü ile duyurulur.

abdullah ektik    04 Mart 2008 19:54
http://www.emekliassubaylar.org
Degerli site yoneticilerine,
yeni sitemizdeki sirali fotograflarin icindeki
deniz assubaylarimizin kiya-
fetlerindeki sapkalarin uze-
rindeki kokartin altinda bu-
lunan serit, siyah degil sari renklidir.Resmi yeni
sekliyle degistirilmesini
bilgilerinize sunarim.
Sevgi ve saygilarimla.

Hüseyin kocabaş    04 Mart 2008 12:46
Revaçtaki bir siyasi partinin çok sayın Genel Başkan Yardımcısı Danıştay haddini pardon yetkisini aşıyor demiş.Ne yani Yargı mensuplarına %40 zam yaptınız diye sizin düdüğünüzümü çalacaklarını bekliyordunuz.Ne de olsa yargı bağımsızlığı var.Her ne kadar ödenekleri sizin elinizde olsada.

Hüseyin kocabaş    04 Mart 2008 11:37
Çok muhterem bir Bakanımız Genel Kurmay'ın başka planları var demiş,Hükümet olarak sizin ne planınız var.Yoksa bir planınız yokmu?Terör sadece TSK'nın meselesimi?Bazen çok gülünç oluyorlar.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Ne denilebilirki..sadece gülüyoruz..

yüksel    04 Mart 2008 00:38
Tabii ki seve seve irtibata geçerim Sn Ahmet ÇAM ile sonucda a yada b hiç fark etmez önemli olan omuz vermek, el tutmak,adım atmak,harç koymak ama yapmak.Başarısızda olabiliriz hiç önemli değil. Nasıl olsa yapılamaz dememek.Yada seyretmemek gerek diye düşünüyorum
selamlar saygılar
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Bu çalışmaların tek elden bizi temsille yetkili olanlar tarafından yapılmasını dilerdik. Kişisel gayretlerle sonuç almak için çalışan arkadaşlarımıza minnettarız umarız başarılı olur bu çalışmalar için size ve Sn.Çam'a teşekkürler ve başarılar dileriz.ahmetcam1953@hotmail.com

yüksel    03 Mart 2008 22:16
Temad'ın niçin bunu yapmadığını yada yapamadığını hala anlamış değilim bilmek isterdim sayın Mehmet Akpınar arkadaşım.Biz bir yola cıktık ama 20 kişi ile ama 200 kişi ile sonuçda bunu yapmayı hedefliyoruz yani bizim hak bildiğimiz yol bu... yolunda başarısız olmakda var ama en nihayetinde deneriz.Destek ve teşfik edici sözleriniz için cok teşekkür ederim! selamlar
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sn.Yüksel Baytekin
Temad bunu yapmaz değil yapmak istemez nedeni ni taktirlerinize bırakıyorum çünki bu konuyu en az 10 teklif ettik. İzmir'de banka promosyonları konusunda Sn.Ahmet Çam'ın çalışmaları da sonuçlanmış siz lütfen kendisi ile temasa geçermisiniz bu konu istişare edilerek tek kanaldan yürütülürse alınacak sonuç daha mükemmel olur. ahmetcam1953@hotmail.com E.G.

Mehmet AKPINAR    03 Mart 2008 20:38
Yıl başında maaşlara ne kadar zam yapıldı %2+%2 nin %2 si değilmi,ocak ve şubat ayı enflasyon artışı ne oldu 0.80+1.29=2.09 ne oldu şimdi hani ilk altı ayda %2 olacaktı daha ilk 2 ayda bu sınır geçildi gelecek 4 ayı artık kendiniz finanse edeceksiniz ,yerseniz...

MEHMET ALİ KILINÇ    03 Mart 2008 18:04
YIKILAN HAYALLER

Şöyle bir haber duydum...
"Üzerinde TEMAD logosu da bulunan, ve ayrıca üzerinde "HAYALLERİMİZ YIKILDI" yazan siyah çelengi parti genel merkezleri önüne konulacak diye çelengi parçalayıp, çelenk koyma eylemi yapmaya niyetlenenleri kadın erkek demeden tartaklayan, enayi seçmen (!) hasadı yapmaya meraklı bir partinin kara gözlüklü, İtalyan mafyası mensubu görünüşlü elemanları, "HAYALLERİMİZİ YIKTINIZ" yazan siyah (black) benzer bir çelengi bu kez kendileri, genellikle kız çocukları on yaşına dahi gelmeden dinini öğretiyorum bahanesiyle beynini yıkayarak inanç adı altında, çoğunlukla insanları önce sadakaya muhtaç edip sonra verdiği sadaka karşılığı, bazen üniversite öğrencisine vereceği yurt ve burs şartı olarak, bazen mütahit-iş adamı eşine ihale-kredi verme karşılığı kadınlarımızın başına seçmen üniforması olarak geçirdiği ucubeyi, ısrarla anamın pamuk çapalarken başına bağladığı oyalı yazma ve inek sağarken bacımın başına örttüğü boncuklu çember ile aynı olduğunu iddia eden, bunu ısrarla anayasaya sokmak için yaptığı yasal düzenlemenin onayının kamuoyundan az tepki alması için hakkında Mehmetçiğin kanını döktüğü Kuzey Irak harekatını dahi bu konuya kılıf olarak kullandığı iddiaları bulunan, bu konuda yaptığı uygulamalarla üniversiteleri karıştırmaktan çekinmeyen diğer bir partiyi, bu konuda ortak hareket etme mutabakatları olduğu halde, bu partinin verdiği sözlerde durmadığı gerekçesiyle, protesto amacıyla, bu partinin genel merkezi önüne koyacaklarmış." (!)Bana yalan habermiş gibi gelen böyle bir haberi duyan bilgisi olan var mı? Doğru olabilir mi? Bu parti önünde kara gözlüklü elamanların dayak yeme ihtimali olabilir mi? (!) Merak ediyorum...

Mehmet AKPINAR    03 Mart 2008 11:59
Ankara da bile bu işi beceremiyen Temad genel merkezinin İzmir,Ege yada yurdun diğer illerinde bunu başarabileceğine inanıyormusunuz,halamı,devam edin ,ne diyeyim hala bir beklentiniz var ise diyecek sözüm yok..

Arif ASLAN    03 Mart 2008 11:24
Hüseyin kocabaş 03 March 2008 01:24 | manisa
Promosyon çalışmasının bölgesel olmasını istiyoruz.Yani ege bölgesini kapsamalı

DİĞER BÖLGELERİ NEDEN KAPSAMASIN ?

Hüseyin kocabaş    03 Mart 2008 01:24
Promosyon çalışmasının bölgesel olmasını istiyoruz.Yani ege bölgesini kapsamalı.

aslan81    03 Mart 2008 00:04
değerli arkadaşlar bugünkü gazetelerde bir haber dikkatimi çekti kadınlar erkekler ayrı ayrı diye ama önemli olan niye toplandıkları saidi nursi denen şyh ilanettikleri Atatürkü ağızlarına almaz iken vatanı satan hain yobaz için toplanmışlar ama bir vatan evladı ve basın bavcı yargıtay danıştay nebileyim bu vatan haini adına burada toplanamazsınız demiyor basın susmuş sadece fotoğrafçılık yapıyor midem bulandı ya bizim cenah hani eskilerden biri vardı tak söyler şak yaparım telaşındamı artık yorum bile yapmıyor savunma kaç çeşittir nasıl yapılır sadece birini hatırlıyorlar heralde bekliyorlar anayasa rejimide onlarıda korusun.!

yüksel    02 Mart 2008 19:22
SAYGIDEĞER ARKADAŞLARIM;
ANLAŞMALI VE EN COK ATM MAKİNASINA SAHİP BİR BANKADAN EMEKLİ MAAŞI ALINMASI KARŞILIĞINDA,ALINACAK PROMOSYONUN KENDİ HESABINIZA GEÇECEK BİR ANLAŞMANIN BÜTÜN İZMİR EMEKLİ ASTSUBAYLARINI KAPSAYACAK ŞEKİLDE YAPILMASINI İSTERMİSİNİZ ?KATILIMCI ARKADAŞLARIMIZIN MİKTARININ TESBİTİ İÇİN CEVABINIZ EVET İSE İSİM VE SOYAD YAZARAK MAİL ATMANIZ DİLEKLERİMLE
SELAMLAR VE SAYGILAR
YÜKSEL BAYTEKİN
yuksel128@yahoo.com
yuksel128@ttnet.com
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Bu konuda olumlu sonuç hakkında bilgi verirseniz internet kullanan arkadaşlarımız dışında Temad şubelerini de bilgilendiririz ayrıca ayni banka diğer şubeler içinde bu imkanı tanıyacakları için genel duyuru yapılması daha avantajlı olacaktır bu konuda detaylı bilgi vermenizi bekliyoruz

Hüseyin kocabaş    02 Mart 2008 13:04
Çok muhterem bir siyasetçimize göre ABD'nin harekata destek vermesi bizi ABD'ye yaklaştırmış.Adamlar yakamızdan hiç düşmediki.

Ferit SARP    02 Mart 2008 11:53
Değerli Dostlar.
TEMAD tüm emekli assubayları temsil eden bir kurum olması gerekir iken bu özelliğini kaybediyor olması üzüntü vericidir. Temad merkez ve şubeleri istifa ve daha önceki üyelerin serzenişleri gözönüne alındığında kollektif aklın oluşturulduğu yönetim kurulları tarafından değil başkanlar tarafından yönetildiği anlaşılmaktadır.
Şüphesiz başkanların temsilde etkinlikleri büyük olmakla birlikte tesili oluşturacak kararın alınmasıda yönetim kurulu üyeleri kadar etkin olması esas alınmalıdır. Bu böyle olmadığı içindir ki Temadlar yeni üye kaydedemedikleri gibi mevcut üyelerini de kaybetmek durumundadırlar. Bir grubu temsil yetkisiyle ortaya çıkmış olan bir dernek o grubun tüm üyelerini kucaklayabilmelidir, Eğer bu konuda zafiyet var ise konu enine boyuna tartışılmalı, eksik ve noksanlar giderilmelidir.
Saygılarımla
Ferit SARP

Ekrem    02 Mart 2008 03:18
Sayın H.Celal Güzel;
Türk toplumunda saygın ve temiz bir siyasetçi kimliğiyle tanıdığımız siz, 27 Şubat 2008 gecesi kanal a televizyonundaki programda, (.............) için 'Başçavuş gibi şapkasını alıp gitti' dediniz.
Vatanı için her zaman, en çok şehit veren assubaylar için, böyle toplum içinde rencide edici sözler sarf etmeniz bir astsubay emeklisi olarak beni ve camiamızı çok derinden üzmüştür.Astsubaylar bu vatan için gereken neyi canı
pahasına yapmamıştır da şapkasını alıp gitmiştir. Bizlerin hangi şartlar altında yaşadığını, sorunlarımızı , uğradığımız haksızlıkları ve reva görülen insanlık onuruyla bağdaşmayan uygulamaların neler
olduğunu öğrenmek isterseniz yakınızdan, çevrenizden tanıdığınız bir asssubaya kulak
vermenizi veya derneklerimizden herhangi birini ziyaret etmenizi tavsiye ederim

Mehmet AKPINAR    02 Mart 2008 00:31
Bu yazı yapılan harekatı küçük düşürmeye kalkışan gafillere ithaf olunur..

Sevsinler şaşkın barışseverleri...

Sanki Türkiye; toprak, zenginlik ve yeni sömürgeler elde etmek için uzak diyarlara sefer düzenlemiş de...

Bir tuhaf arkadaşlar çiçek çocuğu kılığına girmiş barış gönüllüsü oluyor.

Sanki Türkiye Vietnam\\\'a hava indirmesi yapmış da, eşcinseller, yeşiller ve saire, gecikmiş bir \\\'hippi\\\' akımı yaratıyor.

Üstelik bu \\\'mantık sapıkları\\\'na medyada hak verenler de varmış...

Sübhanallah!

Kimse kusura bakmasın, öfkeliyim....

Siz bizimle dalga mı geçiyorsunuz?

Bağdat\\\'a sefer ilan ettik, Viyana\\\'ya fethe çıktık da bizim mi haberimiz yok?

Yoksa siz, hakikaten saftiriksiniz

de, medyada sizi adam yerine koyan kendinizden dahasafoş birilerini buldunuz onların yüzü suyu hürmetine mi konuşturuluyorsunuz?

Anlamadınız mı?

Bu ülke, bir fetih uğruna evlatlarını şehit vermiyor...

Bu ülke, sen mabadını caddelerinde rahat rahat gezdirirken dibinde bir terörist bombası patlamasın diye şehit veriyor...

Bu ülke, 5 yaşındaki evladın çocuk parkında oynarken kahpe bir kurşuna hedef olmasın diye şehit veriyor...

Bu ülke, polisin evine ekmek götürürken, servis aracı havaya uçurulmasın diye şehit veriyor...

Bu ülke, çocuğun askerliğini yaparken ordu evinin kapısında kalleşçe vurulmasın diye şehit veriyor...

Bu ülke, bir kuşağını bir iç savaşa


kurban vermemek için,

Türk\\\'ün de Kürt\\\'ün de canını korumak için şehit veriyor...

Anlamıyor musunuz?

Bu ülkenin dış politikası \\\'yurtta sulh, cihanda sulh...\\\'

Bu ülke yalnızca barışı sağlamak için savaşır; onun için savaşıyor.

Senin bu ülkeye, bu orduya Vietnam\\\'ı işgal eden Amerikan Ordusu, Afganistan\\\'ı sömürgeleştiren Rus Ordusu muamelesi yapabilmen için ya şapşal olman lazım ya da...

Anladın mı şimdi, o gencecik çocuklar niye ölüyor?

Sen burada Amerikan yapımı, ikinci el çiçek çocuğu fantazisi kurabil, diye ölüyor.

Şimdi sus.

Sadece sus.

ATILGAN BAYAR../www.korsanhaber.com

S.Nurettin ERDOĞAN    02 Mart 2008 00:01
NEDEN ÇEKİLDİK BİLİNİZ
Kimden: (s_n_erdogan67@hotmail.com)
Gönderme tarihi: 01 Mart 2008 Cumartesi 20:57:16
Kime: t.akyol@milliyet.com.tr

Sayın ;Taha AKYOL Merhabalar....
Ben sizi ikamet ettiğiniz BEŞİKTAŞ-FULYA -E.ZENGİN APT.DA , Yakın korumalığını üstlendiğim d-8 de ikamet eden komşunuz M.P.TAŞCIOĞLUNA 2002-2005 Yılları arasında hizmet ederken tanıdım..
Önce kendimi tanıtmak isterim size... Ben uzun yıllar güney doğu anadolu bölgesinin değişik noktalarında terörle mücadelede görev almış ve bu ugurda vurulmuş emekli komando astsubay n.erdoğan 'ım. Devlete hizmetim esnasında en içten duygu ve sadakatla bağlılığımı verdiğim hizmet ve bacağimda taşiıdığım parça ile perçinlemiş bir memleket sevdalısıyım.Bölgede görev yaptığım esnada defalarca sınır ötesi harekat ve operasyonlara katılmış TSK.nin bir ferdiyim.
Sizi mert, dürüst ve kalemi kuvvetli biri olarak tanıdım.. 29.şubat.2008 tarihinde emekli asb.lar sitesinde bir meslektaşımın aşagıda bilğinize sunduğum bir yazısını okuyunca kendimi tutamadım ve cevap vermek gereğini hissetmem nedeniyle bir cevap yazısı yazdım..Yazıyı okuyunca eger bu stratejiyi bilen biri yanlış yorum ve degerlendirme yapıyorsa , siviller ,gazeteciler ve kamu oyu kimbilir nasıl yanlış degerlendirip karalama yaparlar diye düşündüğümden ,yanlış düşünce ve yanılgıları kuvvetli kaleminizle ortadan kaldırabilirsiniz düşüncesiyle size yazmaya karar verdim..
Sayın AKYOL, size bir kaç tanede belge yollayacağım..aynı yazımı s.ergin bey' e de bir gün sonra değişiklik yapmadan göndereceğim..Onun bu konuda bir yazı yazacağını takip etmiş olmam sebebiyle..anlayacagınız size bu konu hakkındaki düşüncelerimizi yayınlayacagınızı ümit ederek saygılar sunuyorum...

MURAT AKTUNA 29 February 2008 16:42 |

NE OLDU....

Sabahtan beri TV leri izliyordum,anlaşılan bir geri çekilme var idi,anlaşıldıki gerçekten geri çekilme olmuş birlikler dün geceden itibaren geri dönüşe başlamıştı,öğleden sonra beklenen açıklama da geldi.15.15 te okuldan eve gelen 14 yaşındaki Orta okul öğrencisi kızım eve geldi TV açıktı bangır bangır da bu haber geçiyordu,kızım sordu baba ne olmuş,kızım operasyon bitmiş askerlerimiz geri dönüyor dediğimde ise şöyle bir yorumla karışık cevap verdi demekki ABD istedi onlarda geri çekti,kızım neden böyle düşünüyorsun dediğimde ise dün haberlerde hani kolu sarılı ABD li bakan vardı ya o hemen geri çekilin diye söylemişti sende onun ABD savunma bakanı olduğunu söylemiştin dedi.Düşündüm daha 14 yaşındaki bir çocuk bile bu geri çekilmeyi böyle düşünüyorsa durum çok vahim çocuklarımızın daha bu yaşta akıllarına ABD istemez ise bir şey yapamayız fikri malesef kazınıyor bunun silinmesi ise ikna etmekten çok daha zor..Hayırlısı olsun ne diyelim...


S.Nurettin ERDOĞAN 29 February 2008 18:33 |

SAYIN murat AKTUNA ya cevaptır...
KIZIMIZA SADECE ŞUNU SÖYLEYİN YETER, TÜRK ASKERİ ASLA KENDİ KOMUTA ZİNCİRİ DIŞINDA KİMSEDEN EMİR ALMAZ,, AYRICA AMERİKALI BAKAN YADA TÜRK HÜKÜMETİ İSTEDİ DİYE GERİ DÖNMEDİ...
BU GÜN İLK (1984 YILINDA YAPILAN VE ADI GÜNEŞ HAREKATI OLARAK BAŞLAYAN OPERASYONLARIN EN GEREKLİSİ VE AMACINA ULAŞILMAK İÇİN 24 YIL ARADAN SONRA YAPILAN YİNE AYNI ADLI GÜNEŞ HAREKATI OPERASYONUNDA İSTENİLEN AMACA ULAŞILMIŞ VE YETERİNCE BÖLGEDE KALINMIŞTIR.İSTERSENİZ SİZE BU OPERASYONUN GERÇEKTEN AMACINA ULAŞTIĞINI BÖLGEDE TİM KOMUTANI OLARAK
DEFALARCA OPERASYONLARA KATILAN BİR KOMANDO ASB. OLARAK İZAH EDEBİLİRİM..
HİÇ BİR KARA HAREKATI 1 HAFTA ON GÜNÜ GEÇMEMİŞ VE HİÇ BİRİSİ BU SEFERKİ ZAMANLAMAYA DENK GELMEMİŞ OLUP, HER TÜRLÜ İKMAL,LOJİSTİK DESTEK VE YAZA HAZIRLIK AŞAMA FIRSATI VERİLMEMİŞ OLUP,YAZ BAŞINDA SEZONA HAZIRLIKSIZ VE KIŞI İSE BARINDIKLARI İNLERDE ZOR GEEÇİRECEKLERDİR..BU DA YAZ BAŞINA KADAR HAVA ŞARTLARINDAN DOĞACAK KAYIPLARININ ARTMASINIDA SAĞLAYACAKTIR..İNLERİNDEN DIŞARI ÇIKTIKLARINDA İSE MEHMETİM TEPESİNE BİNECEKTİR...ANLAYACAGINIZ,ORADA KALMAK DEMEK YENİ BİR ÜS BÖLGESİ TESİS ETMEK DEMEK,KUVVETLERİN BÖLÜNMESİ DEMEK,YENİ BİR ORDUĞAH DEMEK,LOJİSTİK DESTEK DEMEK,,AYNI ŞARTLARI YAŞAMAK DEMEK...BU YÜZDEN AMAÇ GİR İÇERİ VUR GEL OLMALI...BEKLE ONLAR GELSİN OLMAMALI..BİLMEM ANLATABİLDİM Mİ..AYRICA GENEL KURMAY BAŞKANLIĞINA BİR CÜMLE SÖZÜM VAR...BUNCA YILDIR BÖLGEDE ÇALIŞAN,SAVAŞAN VE BÖLGEYİ ÇOK İYİ BİLEN ESKİ BİRLİK PERSONELLERİNİ NEDEN SEFER GÖREV EMRİ İLE KULLANMADI..NEDEN
YILLARDIR KAĞIT ÜZERİNDE SEFER GÖREV EMİRLERİ YAZILIR ÇİZİLİR,BUNDAN DAHA İYİ ZAMAN MI VARDI...SAYGILARIMLA


SAYIN AKYOL , operasyon ve harekatlarda askeri başarı ancak elde edilmiş iyi bir istihbarat,bölge arazisi hakkında iyi bir keşif,yetişmiş deneyimli personel ve kazanılmış bölge halkı sayesinde iyi bir zamanlama ile elde edilir..Benim ordum bunu yapmıştır..hiç kimseden izin almadan,mevcut hava şartlarına rağmen , üstelik her zaman kinden daha fazla cepheyi genişletip derinlemesine girerek ve üstelik %10 dan fazla zaiyat vermeden..Üstelik her zamanki operasyonlardan daha uzun süre kalarak,, her girişin birde çıkışı vardır..girişte personel daha kuvvetli ve zindedir..oysa zaman geçtilkçe personelde yorgunluk,uykusuzluk ve mevcut hava şartları dolayısıyla donma ve hastalıklar başlayacaktır..Operasyon artık karşı tarafın köpeklerince bilindiğinden basın ,medya ve kamu oyunun gazıyla ileri ve daha ileri hatlara çekilmeye çalışıldıkça zaiyatlar ve kayıplar dahada artaçağından ,ilerleme ve yaklaşma istikametleri sürekli pusu ve tuzaklarla tamamlanıp operasyonun başarısına gölge düşecektir.Ordumuz sağlıklı ve uygun bir hareket tarzı ile geri çekilmiş ayrıca bu konuda ne hükümete nede siyasi iradelere zaman ve süre bildirmek zorundada değildir...

SONUÇ OLARAK T.SK.lerimiz vazifesini yapmıştır.. sayın genel kurmay başkanımızın dediği gibi,harekat 1 günde sürebilir,1 yılda .. Bu cümle yi duyanlar yanlış yorumladılar..Komutanımız bir yıl kalacağız demediki...Bir yıl boyunca bu operasyon sürebilir dedi..yani istediğim zaman şartları uygun bulduğum an tekrar tekrar girer çıkarım dedi..ZATEN HEP ÖYLE YAPIYORUZ BİZ...
SAYIN AKYOL,, SADECE ASKERİ OPERASYON YETMEZ,,, 1999 DAN SONRA HÜKÜMET HİÇ BİR ÇABA GÖSTERMEDİ..ÇOK PASİF KALDI..ONLAR MECLİSTEKİ TERÖRİSTLERİ TEMİZLESİN YETER.. BİZ BU ĞÜNLERİ GÖRMEK İÇİN MÜCADELE ETMEDİK..BİZ BAYRAGIMIZI İNDİRSİNLER DİYE KAN DÖKMEDİK..BİZ YA İSTİKLAL YA ÖLÜM DİYE MÜCADELE ETTİK...BİZ AVRUPALININ 50 YIL ÖMÜR BİÇTİĞİ SARI KEMALİN CUMHURİYETİNİ İLELEBET YAŞATMAK İÇİN ŞEHİT OLDUK ,ŞEHİT VERDİK.. LÜTFEN SİZLERDE ÜZERİNİZE DÜŞENİ YAPIN... TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN ORDUSU KİMSEDEN İCAZET ALMAZ , PAŞAMIN SÖYLEDİĞİ GİBİ, SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR...
BUDA VEKİLLERE KÜPE OLSUN... BANA 715 YTL MAAŞI ÇOK GÖRENLER, KENDİLERİNİ GAZİ YAPIP BANA VERDİKLERİNİN 2 KATI ZAM YAPMAYA ÇALIŞIYORLAR..HEMDE ONLATRIN DESTEĞİNE İHTİYACIMIZIN OLDUGU BİR ANDA..

heyecanım ve yazım hatalarımdan dolayı özür diliyorum.
SAYGILARIMLA...

S.Nurettin ERDOĞAN    01 Mart 2008 10:48
site yönetimine,,
YORUMUNUZDA...
Operasyon mutlaka bitirilmesi gerekiyordur elbet birkaç aykırı ses yüzünden operasyon bitirilmemiştir ama zamanlamada yaşanan talihsizlik maalesef kamuoyunda farklı değerlendirilecektir.""" DİYORSUNUZ..

Bakınız işte siz böyle degerlendirdiğiniz sürece, o eline sazı almış basın,medya ve kamu oyu da aynı şekilde düşünür..Eger bu site emekli asb.lara hizmet eden bir site ise önce seviyesini,varlığını,kabul edilirliğini ve söz sahibi olduğunu hissettirecektir.Bunlara sahip olması içinde site içindeki seviyesiz ve uygun olmayan durumlara müdahale edecektir...
İşte asıl sorunda bu,, çünkü bu tip çekişme ve koltuk davaları yüzünden,varlığımızı,degerlerimizi,bu ülkedeki vazgeçilmezliğimizi,Kahraman tsk nın DEĞİŞMEZ ve vazgeçilmez fertleri olduğumuzu anlatmadıkça ve o begenmediğiniz basın,medya ve kamu oyuna tanıtımımızı yapmadığınız sürece
onları arkanıza ve yanınıza almadığınız sürece yıllardır isteyipte alamadıklarımızı asla lafla alamayız... SONUÇ OLARAK..demekki hala
yanlış adımlar atılıyor,insanlar yanlış bilğilendiriliyor,birileri hala menfaat peşinde koşuyor.. o zaman onların öyle değerlendirmesini ve düşünmesini istemiyorsak toplumu doğru bilinçlendirelim.. saygılarımla

Mustafa SEVİMLİ    29 Şubat 2008 22:47
TEPKİ YADA TEPKİSİZLİK NEDİR..?..

ÖNCEKİ GÜN BİR GAZETECİ,DÜN BİR ESKİ FUTBOLCU,BUGÜN ESKİ BİR POLİTİKACI...YARIN SIRA KİMDE.!.

"BAŞÇAVUŞ VİSKİSİ" BAŞÇAVUŞ BAKIŞI" MUHABBETLERİ, BİTİREMEYECEĞİMİZ BİR MUHABBETLER DİZİSİ..?..

BAZAN TEPKİ VERMEMEK, TEPKİ VERMEKTEN DAHA DOĞRU SONUÇ OLABİLİR.TEPKİ VERDİĞİMİZ BU OLAYLAR BİRİLERİNCE BİLİNÇLİ OLARAK YAPILMAKTADIR,TESADÜF DEĞİLDİR.

SONUÇSUZ TEPKİLERLE, BASİT TUZAKLARA DÜŞMÜYOR MUYUZ.?.

AYNI OLAYLAR NİÇİN TEKRARLANIYOR.?.
KESİN ÇÖZÜM NEDİR.?.

ÇÖZÜM VERMEYEN TEPKİLERİMİZLE BİRİLERİNE İPUCU VERİP,EN AZINDAN HOBİLERİNİ VE BEKLENTİLERİNİ TATMİN ETMİŞ OLMUYOR MUYUZ.?.

ÇÖZEMEDİĞİMİZ OLUMSUZLUKLARI TAŞIYIP, DİLE GETİREREK BİRBİRİMİZİ DEMORALİZE ETMİYOR MUYUZ.?.KALICI ÇÖZÜM YÖNÜNDEKİ ÖNERİLERİMİZ VAR MI.?.

BİR ZAMANLAR BİR ASKERİ OKULUN DAVETİNİ KABUL ETMEYEN BİR SES SANATÇISINI, İLGİLİ OKULUN ÖĞRENCİLERİ, O SANATÇININ GAZİNO PROĞRAMINA, KALABALIK OLARAK GİDEREK,SÖZKONUSU SANATÇI SAHNEYE ÇİKTIĞINDA, ÖĞRENCİLERİN HEPSİ YANLARINDA GETİRDİKLERİ GAZETELERİ,SAHNEYE KARŞI TUTARAK AÇIP, OKUMAYA BAŞLADIKLARINDA, SES SANATÇISI, PROĞRAMINI KESEREK, DAVETİNİ KABUL ETMEDİĞİ ÖĞRENCİLERDEN SAHNEDE DİNLEYİCİLERİ KARŞISINDA ÖZÜR DİLEYEREK, PROĞRAMINA DEVAM EDEBİLMİŞTİ. VE DE AYRICA AYNI OKULUN DAHA SONRAKİ İLK DAVETİNE DE GÜLE OYNAYA GİTMİŞTİ.

TOPLU VE BİLİNÇLİ TEPKİ ÖRNEĞİ BÖYLE OLUR VE KALICI ÇÖZÜM ALINIR."ŞAŞKIN KİŞİLER", RASTGELE ARAMIZDA MAİLLERLE PROTESTO EDİLEREK GÜNDEME GETİRİLMEMELİ.

OKULUMUZDA BİZLERE DE BÖYLE BİLİNÇLİ TEPKİ VERMEK ÖĞRETİLMEDİĞİNDEN, BUGÜN DOĞRU DAVRANIŞI BELİRLEYEMİYORUZ.EN AZINDAN "TEPKİSİZLİK TEPKİSİNİ" GÖSTEREK, OLAYI ARAMIZDA BÜYÜTMEDEN ZAMANA BIRAKMIYORUZ.. YA DA KALICI BİR ÇÖZÜM ARAMIYORUZ.SON ENERJİMİZİ DE ONUN BUNUN SAÇMA LAFLARINA MI, ZİYAN ETMELİYİZ.

SİTEMİZ YÖNETİMİ 13 KASIM 2007 TARİHLİ " ASSUBAY RÜTBE ADLARI NE OLMALI " BAŞLIKLI YAZIMI MÜMKÜNSE LÜTFEN BİR KEZ DAHA YAYINLAYABİLSE, BELKİ BAZI ÇÖZÜMLER ARAMAK YÖNÜNDE YARARLI OLUR MU, DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

BÖYLECE MESLEĞİMİZ MENSUPLARIYLA EZELDEN BÜGÜNE DOĞRUDAN İLGİLİ OLAN, KISIR DÖNGÜDEKİ BU ABES KONUNUN ÇÖZÜMÜNDE, BİR NEBZE KATKIMIZ OLABİLİR.

YOKSA KORKARIM Kİ BU BİTMEYEN TAMİRATI,BİZDEN SONRAKİLRE DE MİRAS BIRAKACAĞIZ..!..
SAYGILARIMLA. / M.S / ŞUBAT 2008
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Gençliğimde etkilendiğim roman İNCE MEHMET idi ağalara savaş açan kahramanımız Ahmet ağayı vuruyorum,Mehmet ağa, onu vuruyorum Hüseyin ağa diyordu.Tepki verdiklerimiz ayri o susuyor diğeri yazıyor. Buna kurumsal tepki gerekiyor TEMAD ın yapması gerekeni bizler yapıyoruz oysa Temad bunlardan birkaçı hakkında assubayın manevi şahsiyetine hakaretten dava açsa basında ses getirir Bu yapılıncaya kadar biz tepkimizi bize yakışan tarzda vereceğiz Bu arada H.Celal Güzel'in adresine mesajlarımız iletilemiyor

abdullah ektik    29 Şubat 2008 21:37
http://www.emekliassubaylar.org
Turk Silahli Kuvvetleri,Kahraman
Askerlerimiz gorevini layikiyla
icra etmistir.Bundan sonrada hic
bir etki altinda kalmadan icra
edecektir.
Yurekten kutluyorum.Ne Mutlu Turkum Diyene.


3753
Mesaj Defteri yazıları