MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


Metin CEYRAN    09 Mart 2008 00:45
İBRET ALINACAK OLAY..
OSMANLI padişahı Yavuz Sultan Selim, tebdil-i kıyafetle Kuşlar Çarşısı\'nı gezer.
Burada, avcılar avladıkları kuşları, tuzakçılar yakaladıkları maharetli, eğitimli, güzelim kuşları satıyorlar.
Bir ara Yavuz Sultan Selim\'in gözü kekliklere ilişir...
Bir grup kekliğin kafesinin üzerindeki yazıda \"Tane işi satış, fiyatı 1 altın\" yazıyor.
Hemen yanıbaşlarında, adeta altın kafes içinde bir keklik daha var ki, fiyatı; 300 altın. Padişahın gözü 300 altınlık kekliğe takılır.
\'\'Hayırdır\'\' der satıcıya ve sorar: \'\'Bunun diğerlerinden ne farkı var ki, bunlar 1 altın, bu 300 altın?\"
Satıcı, \'\'Bu keklik özel eğitimli, çok güzel ötüyor, ötmesi bir yana bunun ötüşünü duyan ne kadar keklik varsa hepsi onun etrafına doluşuyor\" der. \'\'Tabii bu arada avcılar da o etrafa doluşan keklikleri daha rahat avlıyorlar\" diye de ekler.
Padişah \'\'Satın alıyorum\" der ve 500 altın verir.
Parayı verir ve hemen oracıkta kekliğin kafasını koparır.
Adam şaşırıp, \'\'Ne yaptınız, en maharetli kekliğin kafasını koparttınız, yazık değil mi\" diye dövünürken; Padişah gürler: \"Bu kendi soyuna ihanet eden bir kekliktir. Bunun akıbeti er veya geç ölümdür\"
Başka söze gerek var mı?

Erol ÖZTÜRK    09 Mart 2008 00:43
Sevgili meslektaşlarım, bu sitede yazdıklarınızı en ince ayrıntısına kadar okuyorum, yapmaya çalıştıklarınızı taktir ediyorum.
Sizlere üç tane önerim var:
Birincisi, birbirimizle beyin fırtınası yapalım ama olayları kişiselleştirmeyelim.
İkincisi, ne Temad'a üye nede bu siteyi bilen meslektaşlarımızı tespit edip onlarında kazanılmasını sağlayalım.
Üçüncüsü, bazı meslektaşlarımız iş yapıyorlar (avukat,emlakcı,sigortacı,bakkal vs) onların yaptıkları alanda iş yaptıracaksak gelin onlara yaptıralım. Bakın onların iş yerindeki küçük damlaların nasıl göl olduğunu göreceksiniz.
İşin özüne gelirsek birbirimizi kırmayalım, birileri bir şeyler yaparken karşıda durup elini taşın altına sokmayanları kazanalım, aynı yerde oturduğumuz halde yolda görünce tanımadıklarımızı da iş yapanların orada tanıyalım.
Daha çok şey yazmak isterdim ama biz toplum olarak okumayı fazla sevmeyiz. Haksız mıyım?
Hepinize sağlık dolu günler dilerim.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sn.Öztürk dileklerinize katılmamak mümkünmü? Sitemiz zaten fikirlerimizi özgürce tartışmak için kurulmuştur. Temada üye olmak konusunda Sitemizde başyazı olarak bulunan KATILIN GÜÇ KATIN yazısını mümkün olduğu kadar çok yere ulaştırıp arkadaşlarımızın TEMAD'ı,sitemizi ve çalışmalarımızı tanımalarına yardımcı olalım. Biz kader birliği yapmış bir mesleğin mensuplarıyız birbirimize destek olmalıyız kişisel destekler için sitemizde seri ilanlar vardır arzu edenler ilgilenebilirler. Saygılarımla

ahmet    07 Mart 2008 22:40
Değerli arkadaşlarım;
Ruhunda hala assubaylıktan küçük bir parçada olsa yaşatan bir kimse,kendisi ve toplumuyla ilgili olan GERÇEKLERİ BİLİR VE BUNLARI ASLINDAN FARKLI BİR GÖRÜNÜME SOKMA GAYRETİ İÇİNDE OLMAZ.HERKES YAŞADIKLARINI VE DÜŞÜNDÜKLERİNİ YANSITIR.
KİŞİLER KENDİLERİYLE BÜTÜNLEŞMİŞ VE YAŞAM BİÇİMİNE DÖNÜŞMÜŞ YANLIŞLARIYLA YAŞAMAYI SÜRDÜRÜRSE KENDİSİNEDE, CAMİAYADA ZARAR VERİR. KISACASI HERKES KENDİSİNE YAKIŞANI YAPAR.
BU KONU ÜZERİNDE DAHA ÇOK DURURSAK,HİÇ HAK ETMEDİKLERİ DEĞERİ BU KİŞİLERE VERMİŞ OLURUZ.BU İNSANLARI KENDİ HALLERİNE BIRAKMAKTA FAYDA VARDIR.BU TİP İNSANLAR\"KENDİLERİNİ AŞMAYI\"BİLEMEZ,BECEREMEZLER.EN BÜYÜK SİLAHLARI KABALIK VE HAKARET ETMEKTİR.UZAK DURMAKTA,BULAŞMAMAKTA YARAR VARDIR.SEVGİ VE SAYGILARIMLA.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Bu polemikler gündemi değiştirmek adına özellikle yaratılıyor muhatap olan arkadaşlarımız yanıt vermezsek suçlamaları kabul etmiş oluruz düşüncesi ile yanıtlıyorlar.Bu polemiklerin zümremize bir yararı olmadığını güneşin balçıkla sıvanamıyacağını TEMAD yönetimi anlamalıdır.

aslan81    07 Mart 2008 21:44
arkadaşlar uzun süredir polemik konusu olan harekatla ilgili dün okuduğum bir kadın gazetecinin(güler kazmacı) ilginç ve son derece doğru(bence) saptaması aşağıdadır.*** yoksa iki büyük partinin yöneticileri'şunları'bilmezlermi1-hava ve kara harekatı zaten amerikanın gösterdiği noktalara ve onlarla anlaşmalı olarak yapıldı.2-zaten harekat kuzey ırak kürtlerine ve onlara sığınanlara bulaşmayacaktı.3-zaten bu harakat pkk yı bitirmeyecekti,bitiremezdi sadece siyasi ve askeri 'gözdağı' vermek için yapıldı 4-zaten asker işimiz bittiğinde çekileceğiz demişti.5-zaten bize emir verdi denilen abd bakanı gates çekileceğimizi biliyordu(girerken söylemedikmide çıkarken bilmemelerine imkan varmı)ve ırak kürtlerine bak sizi savunuyoruz gösterisi yaptı.6-çünkü hem onları hem bizi ''elinde'' tutmasılazım abd nin.(tavşana kaç tazıya tut politikası)EĞER CÜMLE ALEMİN BİLDİĞİ BU BİLGİLERİ Devlet VE Deniz BEYLER BİLMİYORSA EKSİKLİK KİMDE *** bunlara ilave edecek bir şey varmı hayır yorum yapmaya bile gerek yok sanırım.

aslan81    07 Mart 2008 21:11
DEĞERLİ ARKADAŞLARIM DÜN AKŞAM TEMAD MESAJ PANOSUNDA KAMİL KAYA ARKADAŞIMIZIN YAZDIĞI HAKLARIMIZ İLE İLGİLİ MADDELERİ ALINTI YAPIP SAYIN TEMAD YÖNETİMİ BUNLARIN AÇILIMINI YAPARMI BU MADDELERDE CAMİAMIZI OLUMSUZ(MENFİ) ETKİLEYEN MADDELER VARMI VARSA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ KKK NINA BU MADDELERDEN SİZİN TEKLİF ETTİKLERİNİZ VE ETMEDİKLERİNİZ HANGİLERİ ŞEKLİNDE YAZDIM VE YAZIM YAYIMLANMADI AFAROZ EDİLDİM 15 DAKİKA ÖNCE DAHA KISA BİR ŞEKİLDE BU SAYFADA POLEMİK KONULARINI DEĞİL HAKLARIMIZLA İLGİLİ YAZI VE GELİŞMELERİN YAYIMLANMASINI RİCA PARDON ARZ ETTİM BAKALIM YAYIMLANACAKMI BURDA MENFİ BİR HUSUS VARMI

Ferit SARP    07 Mart 2008 18:25
Sevgili Dostlar.
Temad İzmir İl Bşk Temad sitesinde yapmış olduğu açıklamaya grubumuzda birçok arkadaş cevap verdiler. Ben burada kendimi savunmak gibi bir durum da olmak istemiyorum, çünkü bizlerin amacı belli, yaptığı çalışmalar ortadadır.Yanlızbir konuya dikkat çekmek istiyorum. İl Bşk 140 üyenin üyeliğinin silindiğini ve 197 üye kaydettiğini belirtiyor.Uzun bir bşk süresi içinde Söylermisiniz alternatifi olmıyan bir dernekten 140 üyenin üyeliğinin silinmesi
18000 emekli assubayın bulunduğu izmirde 197 üye kaydının yapılması başarımıdır.
Saygılarımla
Ferit SARP

Mehmet AKPINAR    07 Mart 2008 16:53
Gündem Çok Önemli..

Değerli meslektaşlarım,Temad Gn.Mer.ve bazı Şb.leri malesef seçim derdine düştüler bu panik nedendir bunuda anlamak hayli güç,ama biz asıl gündeme dönmeliyiz,hala Mecliste bizleri ilgilendiren bir tek teklif bile yok,üstelikte yeni Sosyal güvenlik yasası pek çok kesim gibi bizimde bazı haklarımızı budayacak uyanık olmalı izlemeli zamanında tepki vermeliyiz,maksatlı olarak başlatılan karalama kampanyalarınada artık karışmayalım sanki yoklarmış gibi davranıp önümüze bakalım,unutmıyalım gerçek yöneticilerini seçemeyen toplumlar ezilmeye mahkumdur,saygılar..

yigit    07 Mart 2008 15:35
Buralara hiçbir meslektaşımız kavga edelim , çamur atalım , birilerini karalayalım diye girmiyor. Sayın site yöneticileri son noktayı koydukları halde , başkaları kavga için sürekli yeni açılımlar yapıyorlar. Halbuki bizim çözülmesi gereken dağlar gibi sorunlarımız var. Boş işlerle uğraşacak vaktimiz mi var? Allah aşkına bir Sayın Savcının yazdıklarına bakalım , birde yazdıkları cevaplara bakalım. İnsaf yani...Her türlü işlerini bırakıp kıymetli zamanlarını assubay camiasına ayırarak İzmir'de toplantı yapan meslektaşlarımıza demedik laf bırakmıyorlar. Aslında cevap vermemek lazım ama , yapılanlarıda insan kendisine yediremiyor ki. Meslektaşlarımız kendilerini TEMAD'ın üzerinde görüyormuş. Bu sözlerin hiç doğru bir tarafı var mı? Camiamızı derinden üzen bu tür olayların bir daha yaşanmaması dileklerimle , saygı ve selamlarımı sunuyorum.

Yurtsever Büyük    07 Mart 2008 14:08
"Emekli assubaylar" internet sitesi yönetimi ve destekleyenleri ile Aykut Özer İzmir Temad il yönetimi arasında kızışan savaşta anlaşılan kılıçlar çekilmiş durumda.

Ancak tüm camiadan ricam; belden aşağa vurarak, seviyeyi düşürmeyelim. Mevzuların ayrıntısını bilmeyenlerin anlamayacağı üstü kapalı hakaret içeren eleştirilerden kaçınalım. Açık net anlaşılır eleştirler yapıp, alternatif çözüm önerilerinide yazalım şeklindedir.

Yoksa bu işte, kısa zamanda zamanda Sn. Ahmet Özden ile Temad genel merkez ve Antalya Temad Sn yönetimi arasındaki hatta zaman, zaman dahada genişleyen kavgaya döner.

Böylesi görüntünün bende yarattığı üzüntüyü, çok sayıda payulaşan meslektaşım olduğunu düşünüyor ve kulak vermenizi rica ediyorum.

Niyetim her şey toz pembe gösterilsin değil. Aslında kavganın gerçek nedenini bende merak ediyorum. Ancak iş uzadıkça yazıların amacı gerçekleri ortaya çıkarmaktan çok karşı tarafı veya gurubu rencide etmek haline geliyor ve obektif olunamıyor. Gerçeklerin üzeri yine örtülmüş oluyor.

Olayların ayrıntısını bilmiyorum. Ancak hissettiğim, kendime ait görüşüm şudurki; Eğer oluyorlarsa!? gerek Temad genel Merkez gerekse il yönetimleri aykırı görüş-farklı fikir-Muhalefet görüntüsünden rahatsız olmasınlar. Muhalefetsiz bir yere varılmaz şu an Türkiyenin muhalefet sıkıntısı çektiğini unutmayalım.

"Emekli Assubaylar" sitesi hiç bir işe yaramasa dahi muhalefetin-Karşı görüşün sesi iletişimi açısından yerine getirdiği misyon bile çok faydalıdır. Diye düşünüyor,Saygılar sunuyorum. (Varsa yöneticilerinin gizli ajandaları,Zararlı fikirleri, faaliyetleri dinlemeye hazırız. Özür diler fikrimizi değiştiririz.)

EMEKLİ ASSUBAYLAR    07 Mart 2008 11:41
7 Mart 2008 CUMA


Resmî Gazete


Sayı : 26809

KANUN

UZMAN JANDARMA KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK

YAPILMASINA DAİR KANUN

Kanun No. 5744 Kabul Tarihi: 27/2/2008

MADDE 1 28/5/1988 tarihli ve 3466 sayılı Uzman Jandarma Kanununun 19 uncu maddesinin ikinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

"Uzman Jandarma Okulunu başarı ile bitirenler, altı ay süre ile stajyer olarak görevbaşı eğitimine tabi tutulmak üzere kura ile atanır. Sağlık durumu, idari, asayiş ve diğer zorunlu sebepler dışında atandıkları görev yerlerinde asgari iki yıl kalmayanlar yeniden atamaya tabi tutulmaz. İl içindeki yer değiştirme işlemleri bu şarta tabi değildir."

MADDE 2 Bu Kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 Bu Kanun hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

6/3/2008
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Assubaylar için yeni hiç bir kanun çıkmadı,Temad ne yapıyor acaba..

Mehmet AKPINAR    07 Mart 2008 10:08
BİNGO:::::.....

Dün sabah saat 10.24 itibarı ile uyduruk bir isim ve mail adresi ile aşağıdaki mesajı yazarak Temad web panosuna gönderdim,amacım yönetimin yönetim tarzını ispat etmek ti ,yazı açılmaya çok uygun olduğundan siz bu satırları okuduğunuzda yazım oradada yayında olacaktır,işte Temad yönetimi budur,yoruma gerek varmı:

isim uyduruk mahya Kutlu Öztürk e-mail uyduruk köztürk@hotmail.com tabiki yazıda uyduruk:yer ise Balıkesir..


Mesaj panosuna yazarak Temad ı bölmek isteyenleri ifşa eden değerli İzmir il başkanımız Aykut ÖZER beyfendiye teşekkür ederim,kendisi bize örnek bir yöneticinin nasıl olması gerektiğini,bölücülere de nasıl ders verdiğinin iyi bir örneğini vermiştir..saygılar..

işte Temad yönetimi bu hala umudunuz varmı..
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Buradan anlaşılan şu,demekki bazılarıda(her kim iseler) bu şekilde yazıyor ve gönderiyorlar ama tek bir ayrım var onlar kim olduklarını açıklama cesaretinden yoksunlar..

Hüseyin kocabaş    07 Mart 2008 08:29
Çok muhterem müstafi bir Başdanışman "Türbanını çıkar demek, sokaktaki bir kadına donunu çıkar demektir" demiş.Örtünmek Tanrı'nın emri,Türban Kulun emri.Al yazma'nın yerini hiç bir şey tutmaz.

Tekin OKAY    07 Mart 2008 00:53
Sevgili Meslektaşlarım,
Bugün internet kullanamayan yaşları daha ileri seviyede olan sevgili ağabeylerimize ben mesleğimiz ile ilgili sorunları ve bilgileri aktarabiliyorsam özellikle bu sitenin ve bu siteye gönül vermiş Ersen ağabey,Ahmet Çam ve diğer gönüldaşların sayesindedir.Temad'ın değil.Çünkü o sitede yönetime övgü var şak şak var.Aykut Beyin,bakın bey diyorum kendisini tanımam, bu gönüldaşlar hakkında yazdıklarını üzülerek okudum.Demek ki bu zihniyetteki kişilerin sıkıştıklarında üyeleri; sizi üyelikten atarım,yırtarım,döverim gibi kırıcı davranışlarla küstürerek,küçük olsun benim olsun zihniyeti ile hareket ederek uzaklaştırmak,istedikleri gibi at oynatmak.Ama yağma yok,eğer ki bu emekli assubaylar sitesi Temad'ın önüne geçiyorsa burada doğru gitmeyen birşeyler var demektir.Oturup düşüneceklerine,nerede hata yapıyoruz,nerede eksiklerimiz var veya arkadaşlar gelin bakalım sizin önerileriniz nedir diyeceklerine,Abdülhamit sansürleriyle konu hakkında yorum yapan meslektaşlarımızın yorumlarını dahi yayınlamıyorlar,ama neyi yayınlıyorlar,onları şak şaklayanları,yalaka tayfasının görüş ve önerilerini yayınlıyorlar.Öyle olsun bakalım Gün olur devran döner.Bizler Ersen Ağabey,Ahmet Çam,Hakan Hezer ve bu siteye gönül vermişlerin yanındayız bu böyle biline.
Tekin OKAY
Lüleburgaz-Kırklareli

yaşar sığınç    06 Mart 2008 23:19
arkadaşlar
temad mesaj panosunda bir yazı dikkatimi çekti ve düşündürdü YAZIDA İSMİN BAŞ HARFLERİ VAR RUMUZ GİBİ METİNDE ŞÖYLE YAZIYOR TEMAD YÖNETİMİNE ENDERİN SAYGI VE SEVGİLERİMLE saygı ve sevgiyi anlaadım diyelim DERİNİ nedir bana anlamsız geldi daha neler göreceğiz saygılar

Halil Yaz    06 Mart 2008 22:23
Çok kıymetli Arkadaşlarım,

İzmir'de yaşıyorsunuz ama hep bu sitenin mesajları ile birbirinize yazarak bir şeyler anlatmaya çalışıyorsunuz.
Bir yerde randevuleşin biraraya gelin hepimiz emekli aynı eğitimi almış insanlarız.Açıkça konuşarak konuları dağıtmadan sonuca varın ki hepimize katkınız olsun.Aman sakın ha kişileştirmeden ,daima uzlaşıcı çözümlerle birlik içersinde kalalım.Hepinize selam ederim.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sayın Yaz İzmirdeki arkadaşlarımız zaten sesimizi daha geniş kesimlere duyurmak için toplanıyorlardı bu toplantılarda sergilenen çirkin tavıra bu arkadaşlarımız şahit olduklarından durumu siz diğer illerdeki değerli arkadaşlarımıza anlatmak için yazıyorlar birbirlerine anlatmak gibi bir dertleri yok .Bu zihniyet sahipleri diğer Temad yöneticilerinden ayrılmalı zümremizi kimlerin temsil ettiğini bilmeliyiz. Ama bu bizim tek yasal temsilcimiz Temada desteğimizi engelliyemiz engelliyemiyecektirde Sağduyulu,bilgili,proğramlı,kararlı yöneticilerimizle hedefimize ulaşacağız

Ahmet CAN    06 Mart 2008 21:25
İZMİR TEMAD İL BAŞKANININ YAZDIKLARINDAN HİÇ BİR ŞEY ANLAMADIM.YA BEN ANLAMA ÖZÜRLÜYÜM,YADA BU MESLEKTAŞIMIZ MERAMINI ANLATMA ÖZÜRLÜ.MESELEYİ KISA VE NET OLARAK BENİM GİBİ ANLAYAMAYANLARA AÇIKLAYABİLECEKLERE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

abdullah ektik    06 Mart 2008 16:23
http://www.emekliassubaylar.org
Sayin site yonetiminin dikkatine,yukaridaki baslik-
ta yazili emekli assubaylar-
in t si sonradan kondu,sonra
yine kaldirildi.Peki benim
talebim (denizcilerin resim-
lerindeki orta dort kisi uzerindeki sapkalardaki siyah seritler sari olarak
degistirildi.)duzeltilmesi
niye yapilmiyor.Ya resmi kaldirin yada dogru resim koyun.Lutfen ilgilenin.Bir
daha ikaz ettirmeyiniz.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sn.A.Ektik
Assubay kelimesinin yazılma gerekçelerini bilmeyen arkadaşlarımız var sık,sık bu konuda mesajlar alıyoruz acaba T harfini silik bir şekilde yazsak nasıl olur düşüncesi ile deneme mahiyetinde düzenleme yaptık,sonra arkadaşlardan gelen istekleri de dikkate alarak eski haline getirdik.Fotoğraf konusuna gelince Sakındıraklardaki şerit değişimi yenidir ve bu resimler bizde yoktur Site amatör bir sitedir sizlerinde katkıları gerekiyor yeni sarı sim sakındıraklı en az 800x232 pixel çözünürlükle resmi siz temin ederseniz elbette değiştiririz.

yigit    06 Mart 2008 13:14
Sayın İzmir İl başkanım , ben sizi tanımam sizde beni tanımazsınız. Ben sizin kötü niyetli bir grup diye nitelendirdiğiniz meslektaşlarımla da yanyana gelip bir bardak çay içmişliğim yoktur. Kısacası meslektaşlarımı sadece ve sadece yazdıkları yazılardan tanıyorum.

Sizin yazınızı okuduktan sonra bir TEMAD üyesi ( 14 - 433 ) olarak düşüncelerimi belirtmek istiyorum.

Düne kadar hiçbir şeyden haberim yoktu ama Sayın Gürpınar sayesinde haberdar oldum ve TEMAD a kaydımı yaptırdım. Demek ki sizin kastettiğiniz gibi dernekten uzaklaştırma değil , tam aksine üye sayısını artırmak için uğraşıyorlar.

Eğer bu sitedeki yazıları takip etmiş olsaydınız , yazınızda kastettiğiniz meslektaşlarımızın TEMAD üye sayısını artırmak için çırpındıklarını görürdünüz. Sizin açıklamalarınızın talihsiz bir açıklama olduğunu düşünüyorum.

TEMAD mesaj panosunda ne yazdığı ve ne anlatmaya çalıştığı belli olmayan akıl fukaraları ile o yazıları yayına sokan yöneticiye sesleniyorum. Adreslerinizi yazınız ki , size cevap yazabilelim. O panoyu bildiğimiz bilmediğimiz nice insanlar okuyor. İnsandan ve insanlıktan uzak , saçma sapan yazılarınızla camiamıza zarar verdiğinizin farkında bile değilsiniz. İnsanın sabrının limitlerini zorluyorsunuz. gulke@ttnet.net.tr

Ferit SARP    06 Mart 2008 12:01
Değerli Dostlar.
Hakkında şiir yazılan K Pl Ütgm Bizim kardeşimizdir çocuğumuzdur akrabamızdır en önemlisi bu vatan için ölmüş bir şehitimizdir.Kendisine Tanrıdan Rahmet acılı ailesine sabırlar diliyorum.Bu konunun bukadar uzaması Şehit babası Assubay abimizin cenaze merasiminde bir mılletvekiline söylemiş olduğu sözün yandaş fikirler tarafından kendilerine yapılmış bir saldırı olarak görülmesi nedeni ile uzatılmaktadır. Subay Assubay ayrımı yapılarak kullanılmak istenmektedir. Bizler için şehitlerin rütbeleri yoktur ve olamazda Tüm şehitlerimize Tanrıdan Rahmet diliyor
Saygılar sunuyorum.
Ferit SARP

mehmet burkay    06 Mart 2008 09:31
Ersen GÜRPINAR ve Ahmet ÇAM &&..
Her yazdıkları makalenin altında, haklarımızı dile getiren düşünceleri ile kutladık onları. haklılığımızı yansıtan düşünceleri ile sevdik onları.Yüz yüze gelmesek bile, yüreğimizle destekledik onları. Çünkü onlar, hep bizim sorunlarımızı haykırıyorlardı. Çünkü hep bizim haklarımızı arıyorlardı. Gönlüm sizlerle sevgi ve saygılarımla
Sayın İzmir İl başkanıma da sevgi saygılarımla..

TEKİN    06 Mart 2008 08:55
Değerli meslektaşlarım;birkaçgünden berisitede bir meslektaşımızın eşinin yazdığı şiirden dolayı seviyesizce tartışmalar olmaktadır.Şahsen bu durum beni üzdüğü kadar camiamızıda üzmüştür sanırım.İnsanlar bir konuda eleştiri yaparken heleki hassas bir konuda bunu yapacaksaiyi düşünmesi gerekmektedir.Ben YARADILANI SEV YARADAN dan dolayı düsturu ile düşündüğümüz zaman daha iyimser olacağımızı sanıyorum.Çanakkale savaşlarında silahlar biran için susmuştur Türkler ve ingilizler savaş alanından yaralılarını toplamaktadır.İngiliz komutan biraz ilerde gördüğü tabloyu şaşkınlıkla izlemektedir.Bir türk askeri elinde mendil kucağına yatırdığıingiliz askerin alnından akan kanları silmektedir,yanlarına geldiğinde şaşkınlığı iyicene artmıştır çünkü Türk askeride yaralıdır ve kan kaybetmektedir.Bir süre sonra ikiside hakkın rahmetine kavuşur ve ingiliz komutan hıçkırıklar içerisinde ağlamaya başlar.Biz yeri geldiğinde düşmanına bile böyle davranabilen bir ecdadın torunlarıyız.Sırf taşıdığı ünüformaya bakıp olmayacak şekilde düşünmek ve konuşmak hiiç bir insafa sığmaz.Böyle düşünen insanların düşüncelerini ve knedini bir daha gözden geçirmelerinde fayda vardır.Bizim mücadelemiz satülerle değil satatülerin oluşturduğu farklılıklara karşı olmalı.Bir insana sizden farklı statüde diye kin beslemek çok insanca bir yaklaşım değildir kanısındayım.Subayda,asb.da,uzmanda,erde,korucuda olsa insandır ve anne baba evladıdır.Bu vatan için canını vermiştir sonuçta.Allah herkesin içinden insan sevgisini eksik etmesin.Saygılarımla

Tekin GÜLMEZ
E.Ulş.Kd.Bşçvş.

Şerafettin Turgay    06 Mart 2008 03:26
BU YÖNETİCİLERLE Mİ ?

[QUOTE=MEHMET AYKUT ÖZER]01.03.2008 Cumartesi günü İzmir İl Başkanlığı lokalinde Örnekköyde oturan Emekli Astsubaylara verdiğimiz söz üzerine ,Genel sekreterimiz tarafından saat 11.00 ve 13.00 ve randevu verilmiştir. Ancak şahsım lokale 11.30 civarında geldiğimde esas randevu, verilen Örnekköyde kendilerine lokal açma sözü verdiğimiz hiç bir arkadaşımızın orada olmadığını ( Arkadaşımız Sayın A.ÇAM a hem randevu verip , hem Bizans oyunu sergileyerek İnkar etmiştir. )ve onların yerine hiç bir derneğe müye olmayan ( Şerafettin TURGAY ,Bornova TEMAD Üye No : 4/266 , ve tüm diğer arkadaşlarda Balçova ,Buca ,G.emir , K.yaka TEMAD üyeleridir .Gerekirse Üye no larını arkadaşlardan alır, yalancıya takdim ederim ) kendilerini TEMAD\'ın üzerinde gören, güya TEMAD\'ın Emekli Astsubayların esa ihtiyacı olan sosyal ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılamak için hiç bir uğraş vermeyen, kendi sitelerinde TEMAD\'ı hiç çalışmıyormuş gibi gösteren ve hep kendi isimlerini ön plana çıkaran 5-6 kişili bir grupla karşılaştım.( Yaptığın tek bir iş söyle soruma cevap verememiştir. ) Esas amaçları üyelerimizi dernekten soğutup Temaddan uzaklaştırmak olduğunu bildiğimiz muhtelif dernek şubelerinden gerekçeli sebeblerle ilişikileri kesilen bu kişileri ( Allahtan kork ,hangi sebeple nerden ilişiğimiz kesilmiş ) dernek lokalinden uzaklaştırıp ( K.Yaka Yönetimdeki Mehmet ÇETİN e ve kendi Bşk.Yardımcısına açın tlf. Sorun ,bizi Aykut ÖZER mi uzaklaştırmış, yoksa çıkarttığı bizimde mecburen katıldığımız çekişmede ; Gazete ilanına kaç lira değil ,kuruş katkın oldu , Şimdiye kadar TÜZÜK teki görevlerinden yaptığın bir tek madde varmı , Tüketim Koop.larını niye kurmuyor ,kurdurtmuyorsunuz sorularıma cevap veremeyip , Sizin bu SİTELERİNİZİ KAPATTIRACAAAMM diye bağırarak
kendisimi uzaklaşmış . Çekişmeden 1,5 saat sonra bizleri , yönetime yeni geçen gayet saygılı ve ne konuştuğunu bilen iki abimiz , olanlar için tekrar tekrar ÖZÜR de dileyerek , her zaman bizleri beklediklerini söyleyerek uğurlamışlardır. )
Yönetim kuruluna bilgi vermek için topladım. Kötü niyet taşıyan bu kişiler tam bir düşünce fakiridirler.Temad Genel Merkezi ve diğer il ve ilçeler, İzmir\'de bulunan 10 Sube Başkanlığı tam destekle Genel Merkezimizin K.K.Komutanlığı ile yaptıkları toplantı metnini üyelerimize toplantı yapıp ilettik. ( Anlaşılan aleyhimize olan , Görev tazminatının 2 Kad.Kıd Bçvş a verilmesi ve Yaş haddinden emekli olanların, askeri hastane B polikliniğinden yararlanmasında hiçbir sakınca görmediniz )
Bak Ferit SARP; 2005 yılında seni Karşıyaka Temad, aidatlarını ödemediğinden kaydı silinmiştir. Şimdi çıkıp insanlar, Temaddan kaçıyorlar, yaptığımız çalışmalardan senin haberin varmı ki bu ön yargıya kapılmışsın. Seninle beraber derneğe zarar veren 140 kişinin kaydını sildik ama yerine 197 kişi yeni üye kaydettik. İnsanlar yolumuzu kesip yaptığımız çalışmaları tebrik ediyorlar.( Aidat ödeyen 90 kişi kaldığını kendi şubenizdekiler söyledi)
Siz, bize ve çevrenize yalan söylüyorsunuz. Bizim her söylediğimiz kayıtlıdır,tescillidir. Yönetim Kurulumuz tam bir uyum içerisinde şevkle arkadaşlarımıza hizmet veriyoruz. Aksoydaki Subay Orduevini Sb.Ast %50 kullanıma sizler mi Ege Ordu ile çalışma yapıp açtırdınız.
Siz Ahmet ÇAM ; bize Örnekköyde oturan Emekli Astsubaylar lokal istiyorlar dedin, bende bir araya gelelim Yönetim Kurulumla beraber arkadaşlarla konuşalım dedim,sen bana gelmeyin belki birisi çıkar kalbini kırar, biz size gelelim dedin. 01 Mart Cumartesi günü biz sana toplantı için randevu verdik. Sen bize dalavere yapıp, seninde üyesi olduğun çalışma grubunu getirdin. Kendini çok mu akıllı sanıyorsun.
Sen Ersen GÜRPINAR bak arkadaşım; sizin yaptığınız normal olay değil. Astsubayların hakları senin örneklediğin gibi Pakistanda İndra Gandi bastonla yürüdü,Pakistanı kurtardı ifadesi tam bir yanlışlık ve hatadan ibarettir.Bu işleri Derneklerle yapmıyorsunda, kendinizi Temad\'ın üzerinde görüp insanları birlik ve beraberlikten uzaklaştırıyorsunuz. Sizleri uzaktan kumanda ile yöneten şahıslara sesleniyorım;( Sizin gibi , kimsenin EMİRLERİNDE DEĞİLİZ )O Temad tüketim Kooperatifi kursun diyen, yanınızdaki Bornovalı kişiye sözlerim geçerlidir. Neden grubunuzla herhangi bir TEMAD şubesine katılıp, Genel Kurullarında göreve talip olmuyorsunuz. ( Nerden biliyorsun MÜNECCİMMİSİN )
Birde bunu düşünün. (TEMAD) derneği hiç kimsenin tapulu malı değildir. hepimizindir. Emekli Astsubaylarındır. Bu birlik ve beraberlikler sizler gibi ters düşünce sahiplerini ezip geçecektir.( Kimin ters düşünceli olduğu , camiayı ileri yerine geriye götürmenizden belli değilmi )Demokraside seçme ve seçilme vardır, adam gibi listelerinizle talip olun, gelin,çalışın. Bir teklifte, tüm 83 şubenin gözü önünde zümresini seven iyi, dürüst çalışacak bir yönetip yapıp ertesi günü Genel Merkez onaylasın. Derhal Olağanüstü kongre yapayım, görevi size devredeyim. Hodri Maydan. Yalam yanlış beyanlarla insanların akıllarını bulandırmayın. Ben buradayım.
TEMAD üyesi olsun,olmasın. Fikri hür,vicdanı hür tüm Emekli Astsubayları seviyorum Hepsine saygı ve sevgilerimi iletiyorum.
[/QUOTE]


Saygıdeğer Meslektaşlarım , müsaade ederseniz sizleri özür dileyerek biraz gerilere götürmek istiyorum.

Görevin ağırlığı yanında , ev bütçesinin sürekli açık vermesi , çocuklar illede okusun diye banka kredilerine başvurulması , geçim ve hayatla mücadele için düşünmekten uykuların tutmaması gibi sorunlarla boğuşan camia , haklı olarak özellikle başkalarına verilipte kendisine verilmeyen , derece , tazminat, lojman v.s haklarının alınarak biraz olsun nefes almayı düşünmektedir.
Bu nedenle bireysel çabalarının yanında , temsilcisi dernektende bu doğrultuda girişimler ummakta ,beklemektedir.

Görememesi üzerine , belki itici güç olurum düşüncesiyle WEB ortamında gruplar oluşturmuş ve siteler kurmuştur.
Siteler ,gıyabında tanışmaları , tanışmalar şahsen buluşup kaynaşmaları getirmiştir.
Bu kaynaşmanın İzmir ayağındaki ilki Balçova TEMAD ta olmuştur. Ben bulunamadım .
İkincisi K.Yaka TEMAD ta oldu . Aykut ÖZER i o zaman tanıdım . Kendisine aynen yukarıdakileri anlattık , camianın desteklerini beklediğini , İzmirden kıvılcım çakılmasını , her tür çalışmaya hazır olduğumuzu kendisine gurup olarak ilettik. Tamam bende arkanızdayım , tabiki yaparız ederiz dedi .
Site çalışmalarımız ve katılımlar oldukça arttı . TEMAD Mesaj Panosuna sorunlar , çözümler yazılmaya başlandı, orayada katılımlar çoğaldı.
Devamında , gurup olarak yine toplanmak istedik . K.Yaka Bşk.lığa yine müracaat edildi . O da ne , Aykut ÖZER hem lokali müsaade etmiyor , hemde görüşmek istemiyor. Hayret ne değişmiş olabilirKİ ? Sakın birileri durdur bunları demiş olmasın ?
Assubaylar bilinçlenmesin , buluşmasın , kaynaşmasın , TÜZÜK teki , Öğr.Yurtlarını, Tüketim,Konut yapı koop larını zinhar kurmasın , ayakları üstünde durmasın , Üçbuçuk kuruşa muhtaç , EMRİNİZDEYİZ YETERKİ EMREDİNİZ demek zorunda kalsın , demiş olmasın .
Lokallere müsaade edilmemesi üzerine,İstihkam okulunda 22 kişi buluşup , kaynaştık.
Çok güzel bir ortamda dostluklarımızı paylaştık. Çalışma gurubumuzu kurduk. Camia bilincinin oluşması için çalışıyoruz. Çalışmalarımızı İlçe Bşk.lıklarını ziyaretle sürdürmek istedik . İlk randevu Sayın ÇAM tarafından K.Yakadan istendi . Toplantıya gidildiğinde Yukarıdaki Bizans olayı yaşandı.

Saygıdeğer Meslektaşlarım . Şunu açıkca belirtmek istiyorum . Aykut ÖZER in Kahvecilikten başka , camia sorunları , TÜZÜK amaç ve görevleri , alınacak haklar gibi bir kaygısı yok ve göremedim.
Kibarcası lokal olan KAHVECİLİK devri ise çoktan geçti . Zira onun 11 kişi Yönetim kuruluyla , bürosuyla , bayrak ve flamasıyla , olmadı aidatıyla yaptığı işi ; Mahallede bir ocakçı ile garson çok daha iyi yapıyor.

Amaç camiayı avutmak , uyutmak, atıl ve pasif halde sivile karışmadan bir arada tutmak , bıçak kemiğe dayandığında cek , cak larla havasını almaksa ; geçmiş olsun onun devri de geçti .

Bu camia ; ONLAR BİZİM ÇOCUKLAR DEĞİL KOMUTANIM diyerek meslektaşlarını inkar eden , BOTLARI GİYDİK EMRİNİZDEYİZ diyerek darbe heveslilerine hizmet eden , 1/3 unu alalım yeter diyerek , Kad. Kd.Bçvş lara görev tazminatı , Yaş haddinden emeklilere B polikiliniğini okeyleyen , TESUD un öncülüğünde ve arkasında çelenk koyanları TASNİF EDECEKTİR.

23 yıl sonra yalan yanlış , yangından mal kaçırırcasına kurdukları Sigorta A.Ş ( Muhtemelen Yunan AXA OYAK ıdır ) den bekledikleri Şube bayilikleri ve Gen.Bşk.larının yaptığı gibi ; 10 yıl süreli Müdürlük hayalleri kursaklarında kalacaktır.

Camia yararına çalışan şubelerimiz , buralardaki yöneticilerimiz , ve delege meslektaşlarımız ilk genel kurulda gereğini yapacaklar , şahsi saltanatlarına son vereceklerdir.

Bu camia , Gen.Mrk Yönetimi ve birkaç taraftarına rağmen , Ayakları üstünde duracak , azim , irade ve camia bilinciyle layık olduğu zirveye tırmanacaktır.

Camia dostlarıma sonsuz saygılarımla

Şerafettin TURGAY

yüksel    06 Mart 2008 00:52
Dün Temad şubesine gittim yeni akıllı kart formu almak için orada ki görevli arkadaş hemen bana '' buyrun size yardımcı olalım bunu biz dolduralım'' deyince öyle şaşırdım ki. Açıkcası bu şekilde ince düşüncelerinden ötürü kendilerine ne kadar teşekkür etsem az diyordum çünkü hizmetin asıl kendisi bu idi.Üyelerine yardımcı olmak.İlgi görmek meğer ne kadar güzelmiş derken herşeyi çalan saat bozdu doldurulması gereken evrak masanın üstünde olduğunu hatırladım.Birde yaşca büyük abilerimiz bunu nasıl dolduracak diye soru takıldı aklıma acaba temad şube başkanları bunun için üyelerine yardımcı olmayı hiç düşündüler mi? Yada onlar için hizmet dağıtmak mıydı ?

Salih Tuzcu    06 Mart 2008 00:30
Sayın Meslekdaşlarım
Ben İzmir toplantısına katıldım orada dağıtılan broşürü okudum arkadaşlarımızda bir ilçe başkanımızda okudular o broşür sitemizde de yayınlandı bunu okuyanlar hala bu site ve mesaj grubu üyelerini assubay mücaadelesine zarar veriyor diye tanıtmaya çalışırsa bu AYIPTIR-VİCDANSIZLIKTIR-HAKSIZLIKTIR-HEPİMİZE SAYGISIZLIK VE HAKARETTİR Bu site ve grup hangi zararlı faaliyet içindedir Laf kalabaklığı yapmasınlar somut örnek versinler gündem değiştirmek başarısızlıkları örtmez. Aykut başkan katılanları uzaklaştırmış oraya katılanlar bilinçli bu işe gönül vermiş yürekli insanlar size papuç bırakırlarmı? Sonra kimi kimin yerinden uzaklaştırıyorsun Temad babanın malımı başkan 140 üyenin kaydını silmiş kutlarım az olsun sizin olsun değilmi? Bu nedenle zaten emekli şubelerinden adres alın TEMAD'ı tanıtın önerilerimize kulak tıkıyorsunuz Ersen Gürpınar ve diğer arkadaşların kim olduğunu biz gayet iyi biliyoruz siz hala öğrenemediyseniz yazıklar olsun.Mesajınızda birtek doğru sözünüz var evet TEMAD KİMSENİN BABASININ MALI DEĞİL ZATEN BUNA KESİNLİKLE İZİN VERMİYECEĞİZ

MEHMET ALİ KILINÇ    05 Mart 2008 22:54
"Esas amaçları üyelerimizi dernekten soğutup Temaddan uzaklaştırmak olduğunu bildiğimiz muhtelif dernek şubelerinden gerekçeli sebeblerle ilişikileri kesilen bu kişileri dernek lokalinden uzaklaştırıp Yönetim kuruluna bilgi vermek için topladım. Kötü niyet taşıyan bu kişiler tam bir düşünce fakiridirler"
"Çok üzülüyorum." "Çok canım sıkılıyor". Yazıklar olsun bize, yazıklar olsun bu camiayı derleyip toplamak amacıyla öne çıkıp birleştirici olma durumunda olanlara" arabesk cümlelerini kurmaktan kendimi alamıyorum.
Anladığım kadarıyla bu cümleleri Türkiyede Emekli Assubayları derleyip toparlamak durumunda olan TEMAD'ın İzmir Bölgesinde çok ileri gelen sorumlusu yazıyor.
Panoda size hitap edildiği şekliyle hitap ediyorum. AYKUT ABİ yazdığınız mesajınızda suçladığınız kişileri sadece bu paltformlarda yazdıklarından tanıyorum ve yazdıklarıyla sizin bu yazdıklarınız suçlamaları hak edecek bir fikirlerini hatırlamıyorum. Sizi de yüz yüze tanımıyorum, ama anlattıklarınız durum üzerine, bir şekilde İzmir'e yolum düşse de, "ya şurda TEMAD bir derneğimiz olacaktı, uğrayıp meslektaşlarımla bir çay içip, hasbiahal edip tanışayım" desem acaba AYKUT ABİ alel acele "bu adam buraya iyi niyetle gelmemiştir" deyip gerekli işlemi uygulamak üzere TEMAD İzmir Şubesi Yönetim Kurulunu toplayabilir hissine kapılıyorum.Kısacası yazdıklarınızdan hiç birşey anlamadım.
Yazık çok yazık. Beylik cümleyi üzülerek tekrarlamaktan kendimi alamıyorum. "BİZ ADAM OLMAYIZ"


3753
Mesaj Defteri yazıları