MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


Salih Tuzcu    14 Mart 2008 23:38
Sevgili Meslekdaşlarım
Sitemize yeniden kavuşmanın sevinci ile duygularımı buraya yazdığımı sanıyordum teknik nedenle çıkmadı ama ardından Sayın Hüseyin Savcının sitemizle ilgili yazısını okuyunca yoruma bile gerek kalmadı diye düşündüm buna rağmen içimden gelenleri sizinle paylaştım. Bu büyük bir fedakarlıktır Site ve ilkgöz ağrımız mynet mesaj grubunu kuran yaşatan destek veren arkadaşlarımıza birkez daha teşekkür ederim. Sağolun varolun bu ruhla biz tüm sorunları aşacağız.Saygılarımla

MEHMET ALİ KILINÇ    14 Mart 2008 22:15
Sayın ERC kardeşim....
Bu sitenin mesaj panosu TEMAD sitesi gibi sansür uygulanan, sadece özel olarak bir avuç kişiye hizmet edebilecek, övecek mesajların yayınlandığı bir mesaj panosu değil. Burası özgür, herkesin kendisini serbestçe ifade edebildiği bir site. Ben şahsen kendi adıma bu sitenin bu yönüyle gurur duyuyorum.İsminizi "ERC" şeklinde yazmanızı anlayabiliyorum ama, mesaj grubunda rahatsılık duyduğunuz konuları kapalı şifreli bir şekilde yazmanızı anlayamıyorum. Lütfen size dikte ettirilen durumları açık açık ifade ederseniz, mynet mesaj grubunun bir üyesi olarak birlik berberaberliğimiz, uyumumuz açısından çok memnun olacağım. Saygılarımla....

ERC    14 Mart 2008 21:05
ASSUBAYLAR VE KULTUR
SAYIN ABILERIM VE KARDESLERIM MYNET MESAJ GRUBUNU ISLEVE SOKAN ABILERIME SONSUZ TESEKKURLERIMI SUNUYORUM. FAKAT MESA GURUBUNDA BAZI SIKINTILAR VAR. BU GURUPTA FARKLI DUSUNCE VE YASAM TARZINA SAHIP INSANLAR VAR. TAMAM SONUCTA HEPIMIZ MUVAZZAF VEYA EMEKLI ASSUBAYI FARKIMIZ YOK AMA YASAM VE DUSUNCE TARZLARIMIZ BIRBIRINDEN COK FARKLI. TABIKI FIKIR BIRLIGINDE OLMAMIZ GEREKEN VE AKLIN YOLUNUN BIR OLDUGU KONULARDA VAR AMA BAZI KONULARDA INSANLARIN KENDI DOGRULARI VARDIR. SIZE UYAR VEYA UYMAZ. FIKIR DE BEAYN EDEILIRSINIZ AMA BUNU KIMSEYE DIKTE EDEMEZSINIZ. AYRICA BAZI KONULARDA DA KISIR DONGULER OLUSUYOR VE SONRASI, ISE KARSILIKLI SATASMALARA DONUYOR. BENCE INSANLAR TAMAMEN ZIT DUSUNCELERE BILE SAHIP OLSALAR BIRBIRLERINE TAHAMMUL ETMESINI BILMELI VE SAYGI CERCEVESINI ASMAMALI. HER CABA CAMIAMIZI ILERI GOTURMEK ICIN OLMALI. SAYGILARIMLA.......
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sayın Meslekdaşım
Size özel yanıtımda da bildirdim;Mynet mesaj grubu ve bu site birlik beraberliğimizi arttırmak,fikirlerimizi,eleştirilerimizi özgürce savunmak ve assubay mücaadelesine destek vermek için kurulmuştur.Hakaret içermeyen saygı çerçevesinde tüm düşüncelere açıkız. AMA kast ettiğiniz TEMAD mesaj panosu ise bizlerde o polemiklerden rahatsızlığımızı sık,sık dile getiriyoruz.Rahatsız olduğunuz konuları çekinmeden yazabilir site ve grup yönetimine yazabilirsiniz her mesaj mutlaka yanıtlanacaktır.İyi günler

Şerafettin Turgay    14 Mart 2008 20:51
Sitemizi tekrar bizlere sunan , emek harcayan , fedakar meslektaşlarıma teşekkür eder , selam ve saygılarımı sunarım .

yigit    14 Mart 2008 18:51
Emek veren , çaba sarfeden meslektaşlarımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Çocuklar gibi sevindim desem yalan olmaz. Kalın sağlıcakla.

Ersen Gürpınar    14 Mart 2008 18:30
Saygıdeğer Arkadaşlarımız
Teknik nedenlerle sitemizin yayınına verilen arada sitemizin bizlerin bir parçası sesimiz,kulağımız olduğunu daha iyi anladık değilmi? Gece gündüz bu arızanın giderilmesi için çalışan arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürler evet Nerede kalmıştık? Yüreği assubay sevgisi ile dolu tüm meslekdaşlarıma şahsım ve site yönetimi olarak sevgi ve saygılar sunuyorum.

Mehmet AKPINAR    13 Mart 2008 01:10
AKREPLE YELKOVAN..

Yayına girmeye birkaç dakika var.
Dr. Mustafa Çalık dönüp duvardaki saate bakıyor.
Zamanı anlamak için saate baktığımızda aslında hiç fark etmediğimiz bir şey vardır.
Daha hızlı olduğu için yelkovanı izler gözümüz.Oysa günün hangi vaktinde olduğumuzu anlamak için aslen ve öncelikle akrebe bakarız.Değişimi anlamak için bakılacak akrep nüfustur.
Bu akrep ve yelkovan benzetmesini çok tuttum.
Siyasetin kirli ağzı yelkovan.
Medya yelkovan bile olamıyor...
Mübarek saniye... Göz bozuyor, hipnotize ediyor.
Hız arttıkça anlam esniyor.
Yavaşlamamız şart.
Ilık hava İstanbulu o kadar güzelleştiriyor ki bir parkta oturuyorum.
Masmavi denize, yürüyen insanlara,değişen hayata bakıyorum.
Bu ülke tuhaf bir yavaşlıkla değişiyor.
Cumhuriyet, laiklik, teklik, eğitim, adalet, sağlık, ulaşım, iletişim, iktidar, kurucu ideoloji, ordu, yüksek yargı, medya, kültür, sanat ve sermaye değişiyor.
Bu değişimin ne oranda olduğunu anlamak için yelkovana değil akrebe odaklanmak gerek.
Akrep nerede?
Sokakta... Toplumda... Aramızda... Yanımızda...
Bakın derken bir kolektife seslenmiyorum.
Ne sadece kendini demokratik, laik hukuk devletinin cumhuriyetçi ve Kemalist bireyi olarak tanımlayanlara...
Ne de sadece kendini liberal veya muhafazakâr veya İslamcı veya Kürtçü veya şucu bucu olarak tanımlayanlara sesleniyorum.
Herkese sesleniyorum.
Şunun farkına varalım...
Yanında veya karşısında olun bu ülke hızla bir başka şey oluyor.
Sorun olarak değil bir tespit olarak sunuyorum.
Meseleyi ve süreci AK Parti tetiklemiş olabilir.
Ancak, süreci yönetmediği açıktır.
Siyasetin etkin figürleri, etkisiz, sürüklenmektedir.
Asker, yüksek yargı, vs... Süreci etkileyen bir oyuncu olmaktan çıkmıştır.
Vaziyet Gülen cemaatinin ilan edilmeye muhtaç olmayan açık bir zaferidir.
Bu tespiti de bir saldırı amacıyla yapıyor değilim.
Laik Kemalist Cumhuriyet kaybetmiştir.
Kaybettirenler bunu sert bir şekilde ilan edip bu sosyal yapıyı da savuracak bir anlayışta değillerdir.
Hizmet, -doğası gereği- usulca başarmıştır.
Memleket açısından hazindir.
Hazindir zira bir sistemin, sessiz, çöküşüdür.
Hazindir zira bu dünyada nerede durduğumuzu okuyamayan, tam bağımsızlık derken aslında neyin kastedildiğini kavramayan kadrolar bu çöküşü hazırlamış ve getirmiştir.
Günah öldüren de değil ölendedir...
Şimdi yüzümde buruk bir gülümseme tartışmalarını izliyorum.
Bakıyorum ellerinde bir kadeh, uzatılan mikrofonlara beylik laflar; sırtlarını utanmadan Mustafa Kemal'e yaslayıp terbiyesiz ifadelerle ahkâm kesmeler.
Ne liderlik edebildiniz, ne izleyebildiniz...
Bari yoldan çekilin...

SERDAR AKİNAN,Akşam ..

Şerafettin Turgay    12 Mart 2008 19:14
Sayın ARABACIOĞLU

Sitemize hoşgeldiniz . Sizleri tanımaktan ve aramızda olmanızdan duyduğum memnuniyetimi belirtmek isterim . Bu sitenin müdavimi olacağınıza , renk ve güç katacağınıza olan inancımla ,selam ve saygılarımı sunarım .

Mustafa Arabacıoğlu    12 Mart 2008 14:36
Şu andan itibaren sitemizin taze üyesiyim.:) Öncelikle buradan tüm meslektaşlarıma selam ve saygılarımı sunar hepsine sağlıklı ve mutlu günler dilerim. Gelecek günlerde, yazılarımla ve tartışma platformlarındaki yerimle sitemize renk katacağıma inanıyor şimdilik hoşçakalın diyorum.

Hüseyin ERTÜRK    11 Mart 2008 18:00
Merhabalar...Öncelikle siteye daha yeni üye oldum inşallah bundan sonrada tüm yazılarda ve tüm faliyetlerde arkadaşlarımın yanında olmaya gayret göstereceğim..Şuan itibariyle halen görevdeyim..Benim kısa bir sorum olucak:
Malüm ekonomik durumumuz ortada uzun uzadıya yazmama gerek yok yanlızca bugünlerde silahlı kuvvetler personelinin tazminatlarına % 30 varan zam geliyormuş diye bir haber dolanıyor..Bunun doğruluk payı varmıdır bilen varmı?? acaba daha önce çıkan zam haberleri gibi buda bir balon mu ?
Konuyla ilgili olup bilgilendiren olursa sevineceğim.Şimdiden herkese sevgiler ve saygılar...
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Bu tür çalışmalar malumunuz sonuçlanınca kesinlik kazanıyor umarız doğrudur.Haber alırsak sizlerle paylaşacağız.

aslan81    11 Mart 2008 01:09
değerli arkadaşlar son günlerdeki gündemle ilgili sizi bilgilendirmek isterim biliyorsunuz edirne belediye başkanı ihaleye fesat karıştırmaktan tutuklandı nedeni yeni yapılan belediye sarayını borçları nedeniyle (unakıtan belediye gelirlerine maliyece el koydurdu belediye chp.li)ihaleyle satmak zorunda kaldı birde su gelirini özelleştirmek istiyordu bizim de (em.arkadaşlar)katıldığımız protesto eyleminden sonra vaz geçti yani ihaleyi geri aldı fakat hükümet bununda üstune atladı ama tesadüfe bakınki suya talip olan özelleştirme şirketi m.gökçekle iş yapan şirket çıktı yani taşın altından kendi adamları çıkıverdi arkadaşlar bu vasıtayla şunu öğrendik meğer petrolden sonra en hayati madde suya sıra gelmiş de haberimiz yok arkadaşlar bu su özelleştirmelerinin arkasında yabancı şirketler var aracılardan biride a.özal belediyelere su saatleri su dağıtım ve su toplama alanları ile ilgili müthiş teklifler yapıp alıyorlar bunlar yarın enerji özelleştirmesi adı altında kebana karakayaya atatürk yani barajlarımızıda alacaklar türkiyenin suyu yabancıların elinde tabii kullanma hakkıda sonuç parayı verene satarlar su kimin onların (sulu dereye götürüp susuz getirme buraya cuk oturur)israil filistinde nasıl kuruldu ??yani arkadaşlar nerede olursa olsun suyunuzu sattırmayın protestolara katılın kentinizin gündemi için yerel gazetenizi de okumaya özen gösterin saygılar.

aslan81(metin ayan)    11 Mart 2008 00:34
[QUOTE=AZİZ ÖREN][QUOTE=aslan81(metin ayan)][QUOTE=Kamil KAYA]KKK.nımızın 31 Ocak 2008 tarihinde Astsb.Msl.Y.O. yaptırgı konuşmadan kısaca başlıklar.
1. 1995 yılında Kuvvet Kurmay Başkanı oldugundan Astsb.ve Emeklilerin sorunlarını cok iyi bildiği ifade edilmiştir.
2. Kısa zamanda yeni personel kanunu cıkacaktır. ( İceriği tam olarak bilemiyoruz.)
3. Astsb.lar 1 derecenin 4 Kademesine gelecekler.
4. Yaş haddinden emekli olan astsb.lar Hastanelerin B plokiliğinden yararlanacaklar.
5. Görevdeki persone ihtisas tazmşnatı verilecek ( Pilotlara.Balık Adamlara vb. verilen gibi)Komd.ihtisas tazminatı geliyor ama uydulama sekli belirtilmemiş.
6. 2 Kad.Kd.Bcvş.lara görev tazminatı geliyor.(Kimlere ne sekilde verilecegi belirtilmemeş.)
7. Astsb.ların 12 senede Bçvş. olması engellemek ve yıgılmalara mani olmak için bekleme süreşleri uztılıyor.
8. Lojman ve Kamplarda kontenjan arttırılacak.
9. %5 lik Subay kontenjanı % 15 cıkartılıyor.
10. Subay Kursuna katılmaya müteakip tegmen rütbesi takılacak.
11. Msl.Y.O.'nun 1 nci snf.da %2 lik kontenjana girenler Harp Okuluna dikey geçiş yapacaklar.
12. Sb.lık sınavlarına meslegin 5-7 senelerinde girilecek.
13. Astsb.Msl.Y.O.'lunda Kusr Bl.K. Astsb.lıktan gecen sb.lar olacak.
14. OYAK yönetim kuruluna astsb. ve emeklileri alınacak ( Hangi kurula ne kadar belirtilmemeş)
Bu teklifler Genkur'a yapılmış.
Birde önemli not Görev tazminatı ve 1/4 eli kulagında imiş.
[/QUOTE]
BU MADDELER HAKKINDA YÖNETİMİN YORUMUNU VE KAFAM BASMADIĞI İÇİN AÇILIMININ YAYIMLANMASINI İSTEMİŞTİM AMA GÖRÜYORUMKİ ÇOK ŞEY İSTEMİŞİM BİR AÇIKLAMA GÖREMEDİM !!!BENİM İSTEDİĞİM BU PANODA POLEMİKLER DEĞİL SORUNLARIMIZ KONUŞULSUN ÇOK ŞEYMİ İSTİYORUM POLEMİKLER İÇİN AYRI BİR PANO YAPIN İKTİDAR VE MUHALİF YAZILAR ORADA ÇIKSIN.[/QUOTE]
----------------------------------------- ---------------- muhterem meslektaşım esas senin gibi arkadaşlar kafa karıştırmak istiyor.aç bilgisayarını bir bak bu konuda genel başkan mustafa erol kkk nın gitmeden randevu tarihini bu sayfaya yazdı vede döndükten sonrada bizim verdigimiz tekliflerle aynı parelelde çalışmalar yaparak genel kurmay başkakanlıgına bu konuların gerçekleşmesi için yaptıgı teklifin metinlerini verdi bunlarıda yayınlayın dedigini bu sayfadan okuduk sizde bir zahamet okuyun saygılar[/QUOTE]
ARKADAŞIM BEN BAŞKANIN YAZISINI OKUDUM TEBRİKTE ETTİM HATIRLAMAZ AMA BU TÜR BİLGİLENDİRMELERİN SÜREKLİ YAPILMASINI DA İSTEDİM AMA BEN BU MADDELERİN AÇILMASINI NEDEN İSTEDİM SÖYLİYEYİM 3 NCÜ MADDEYİ MALİYECİ ARKADAŞLAR CEVAPLASIN BAZI ŞEYLER(gösterge)DEĞİŞMEDEN 1/5 İNİ VERSELER NE YAZAR 4 NCÜ MADDEDEN KAÇ ASB YARARLANIR BENCE 1000/DE 1 SENCE 5ve6 NCİ MAD.? 5YTL Mİ 10 YTL Mİ OLUR ONUDA MALİYECİLER BİLİR 7NCİ MADDE SEN KIT,A DA TK.ASB.LIĞI YAPTINMI 35-40 YAŞINDAKİ TK.ASB P.ÜÇVŞ.NE YAPACAK BAŞINADA GENÇ BİR TĞM.TK.K.NI KOYARSAN(KADRO GÖREVLERİDE DEĞİŞMESİ GEREKİR) BEN BİRİNİ SÖYLEDİM ÇALIŞAN ARKADAŞLAR BU MADDE İÇİN ÖRNEKLERİ ÇOĞALTSINLAR BERABER İNCELEYELİM RÜTBE BEKLEME SÜRESİ ARTARSA KORKARIM BELKİ BŞÇVŞ GÖRÜRÜZ AMA KD.BŞÇVŞ. GÖRÜRMÜYÜZ BİLEMİYORUM BİRDE BU BEKLEME SÜRESİNİN UZAMASI BENCE RÜTBE KARŞILIKLARINI TĞMENE ENDEKSLEMEK İÇİN BİR PARAVAN 2NCİ MADDEYİ BEN GÖRDÜM 2002 YILINDA YENİDEN YAPILANMA 2010 CD SİNDE VAR KH.LARDA G-1 VE G-3 ARŞİVLERİNDEDİR ALIN İZLEYİN BEN DERSİMİ ÇALIŞTIM AMA ÇALIŞMAMAKTA DİRENENLERE VE 3KERE SİZE CEVAP YAZMAMA RAĞMEN YAYIMLAMAYANLARA NE DİYECEĞİZ DİĞER MADDELERİN DEĞERLENDİRMESİNİ TAKDİRLERİNİZE BIRAKIYORUM VE CEVAP HAKKI İÇİN BU SİTEYİ KULLANMAK ZORUNDA KALDIM ÖZÜR DİLERİM.

Halil Yaz    11 Mart 2008 00:01
DÜNÜN DEDELERİ ve BUGÜNÜN HAYIRSIZ TORUNLARI !!!

"Dedelerimiz Çanakkale'de Allah Allah diyerek bu vatanı kurtardı.
Bunlar Allah Allah diyerek bu vatanı Satıyorlar,
Çanakkale'de bu vatanın bir karışını alamayan yabancılar,
Paralarını bastırıp bugün alıyorlar."
Dedelerinin dün canları pahasına yabancıya vermediklerini,
Hayırsız torunları bugün parayla SATIYORLAR !!!

yaşar sığınç    10 Mart 2008 19:19
arkadaşlar
atatürkün BURSA SÖYLEVİ varben okudum okumayan arkadaşımız varsa bence okusun saygılar sunuyorum

TEKİN    10 Mart 2008 14:18
Yüce kurtarıcı, Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK Ve onun devrimleri ile yaşanan bir HESAPLAŞMA aşaması daha...
Göz göre göre uçurumlardan aşağı atılıyoruz...
Ülkemizi büyük felaketler bekliyor..Nerde kaldı Bağımsızlık,nerde kaldı Atatürk ilke ve devrimleri ??
Ey millet bu ülke nereye gidiyor....
Deve kuşu gibi olduk...
Tarikat ve cemaatlerin beslediği iktidar ülkemizi sata sata ,padişah vahdettin'in Sevr anlaşmasını imzalaması gibi!!daha beter bir hale geldik...
Uyanın vatanın gerçek sahipleri yarın artık çok geç olacak....

Hüseyin kocabaş    10 Mart 2008 12:33
Atatürk köşesini mi Türk devletini mi tasfiye ediyorlar?

Yeni yönetmelikle özel öğretim kurumlarından Atatürk köşesi kaldırıldı.
Bu uygulama, doğrudan ABnin talebiydi.
Avrupa Parlamentosu Yeşiller Grubu üyesi Daniel Cohn-Bendit, Avrupa Birliğine katılmak Türkiyede Kemalizmin sonu olabilir. Türkiyenin önünde en sonunda, Bağdat mı, Barselona mı sorusu duruyor. Barselonanın Türkiye için anlamı, geleneksel Kemalist köktenciliğin havaya uçurulmasıdır. Bağdat ise, Kemalist merkeziyetçilik ve otoriteciliğin güçlendirilmesi, dolayısıyla Avrupaya hayır anlamına gelecektir demişti.

Ökkeş Kadri BAÇKIR    09 Mart 2008 23:38
SORUYORUM

Birisine sorunuz siz kaç kişisiniz diye, hemen ailesi gelir aklına. Eşim üç çocuğum ve ben beş kişiyiz der. Hiç düşündünüzmü biz kaç kişiyiz? Bu koskaca AİLE kaç kişiden oluşmuş diye. Renkleri farklı olsada aynı üniformayı giymiş, aynı yemini etmiş, Kanını, canını,terini aynı ideal için akıtmış, söz konusu VATAN'sa gerisi teferruattır diyebilmiş o koskoca ailenin kaç kişi oldugunu hiç aklınıza getirdinizmi? Evet sayın bakalım biz kaç kişiyiz?
Sayamayız birgünde, Bu AİLE asgari 500 bin kişiden oluşur istatiki bilgilere göre. Büyük çogunluğu lisans ve lisansüstü egitime sahiptir bu AİLE'nin. Çünki bu AİLE reisleri EN İYİ YATIRIM İNSAN'A YAPILAN YATIRIMDIR diyerek çocuklarının egitimine harcamıştır kan ve terle kazandıklarını. VATAN'a hizmetin egitimle olacagını. Bilirmisiniz bu AİLE'nin egitim seviyesinin Avrupa Ülkelerinin ortalamasından fazla oldugunu. Ne mutlu bu koskoca AİLE'ye, Ne mutlu o ebeveyn'lere. saygılarımla.
NE MUTLU TÜRK\\\'ÜM DİYENE

EMEKLİ ASSUBAYLAR    09 Mart 2008 23:31
Nato ordularındaki Assubay rütbeleri link i ,LİNKLER bölümümüzün Sizin Önerdikleriniz bölümünde Wikipedia adı altında açılmıştır ilgilenen arkadaşlarımız buradan ulaşarak izleyebilirler..

Kemal Kaya    09 Mart 2008 23:04
SAYIN SİTE YÖNETİCİSİ, TEMAD'A MESAJ YAZDIM SANIRIM OKUMUYORLAR. BİR DE SİZE YAZAYIM DEDİM. ASSUBAYLARIN MEVCUT SORUNLARININ EN İYİ ÇÖZÜM YOLU, DURUMU SAYIN BAŞBAKANA İZAH ETMEKTİR. SAYIN BAŞBAKANI İKNA ETMEDİKTEN SONRA BU MECLİSTEN YASA ÇIKMAZ. ONUN DIŞINDA MECLİSTE DİĞER ŞAHISLARLA YAPILAN BÜTÜN GÖRÜŞMELER HİKAYE OLUR. PEKİ SAYIN BAŞBAKANLA NASIL GÖRÜŞÜLECEK,

BAŞBAKANLIK MÜSTEŞAR YARDIMCISI SAYIN DR. HAKAN FİDAN 1986 MEZUNU MU. ASB.DIR. SAYIN HAKAN FİDAN ARACILIĞIYLA SAYIN BAŞBAKANDAN RANDEVU ALINIP, BÜTÜN SORUNLAR KENDİSİNE İZAH EDİLEBİLİR. TEMAD A BU KONUYU YAZDIM, SANIRIM İLGİLENMEDİLER. SAYGILARIMLA.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Bizim birçok başarılı arkadaşlarımız var kendileri ile iftihar ediyoruz.Bizi en iyi anlayan biri olarak yardımcı olacağına inanıyoruz kendisi hakkında bilgi sunan Sn.Hikmet Bolat'a ve Sn.Kemal Kaya'ya teşekkürler

Dr. Hakan Fidan kimdir? Dr. Hakan Fidan / T.C. Başbakanlık Müsteşar YardımcısıUniversity of Maryland University Collegeden Yönetim ve Siyaset Bilimi üzerine lisans dereceleri aldı. Bilkent Üniversitesinde doktora yaptı. Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (Viyana), Birleşmiş Milletler Silahsızlanma Enstitüsü (Cenevre) ve Verification Technologies Research Center (Londra) da akademik araştırmalarda bulundu. 20012003 yıllarında Avustralya Büyükelçiliğinde Kıdemli Siyasi ve Ekonomik Danışman olarak çalıştı.
19862001 yılları arasında 15 yıl süreyle Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yaptı. Almanyada bulunan NATO Süratli Reaksiyon Kolordusu Karargâhında yurtdışı görevinde bulundu. 2000de OYAK Genel Kurul Üyeliğine seçildi. 2003-2007(Kasım) yıllarında Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı görevini yürüttü. Fidan döneminde TİKA, faaliyet alanını ve proje sayısını iki katına çıkardı, Afrikaya açılım sağlandı. Türk dünyasına yönelik bir çok önemli proje gerçekleştirildi. Aynı dönemde TİKA Başkanlığının yaptığı çalışmalar sonrası Türkiye, OECD nezdinde donör (yardım veren ülke) sıfatını kazandı. Dr. Hakan FİDAN Kasım 2007'de Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı olarak atandı.

Ökkeş Kadri BAÇKIR    09 Mart 2008 22:17
Buzdağları,

Buzdagları ( Iceberg ) Kuzey ve Güney yarım kürede okyanus akıntılarının ritmik akıntılarına aldırmadan statik bir yaşam sürerler, ne Ekvator'u kasıp kavuran Güneş nede Denizlerde metrelerce yükseklikte dalgalar oluşturan lodus onları etkilemez. 0.9 gr./cm,küp olan özgül agırlıkları nedeniyle 10/1 'i Okyanus üzerinde 10/9 'uda okyanusların derinlikleridedir. Kendilerini küçümseyenleri, göründükleri kadar oldularını düşünenleri asla affetmazler. Tıpkı Okyanusların kral'ı benim, benden daha büyüğü yok diyen TİTANİK'i daha ilk seferinde 2224 yolcusuyla 1912 yılı nisan ayının 14'ünde affetmeyip O koca Okyanusun derinliklerine gönderip Tarih sayfalarından sildigi gibi.
Bazı özelliklerimizle ne kadarda benzeriz BUZDAĞLARINA. Muazzafı ve Emeklisiyle yüzbinleri oluştururuz amma onbinleri toplayamayız biraraya. Ancak 10 da birimiz görünürüz meydanlarda. Sesimizi duyuramayız yetkililere, Amir'in bir mükellefiyetininde Astının hak ve hukukunu korumak olduğunu hatırlatamayız onlara, Derdimizi anlatamayız bizlerin oylarıyla iktidara gelenlere.
Haydi BUZDAGI'NI oluşturalım BUZADAM'lar Hakettigimizi vermeyenler TİTANİK olsun diye. Saygılarımla.

Selahattin    09 Mart 2008 21:17
Bir süredir konuşulan PYS-2010 projesi hakkında bilgisi olan arkadaşım varmı acaba Astsubaylara getirisi götürüsü ne olacak ....Bilgilendirirseniz sevinirim iyi çalışmalar

Ökkeş Kadri BAÇKIR    09 Mart 2008 19:46
SORUYORUM...
1- Bugüne kadar Em.Asb'ların YÜzde kaçına ulaşmıştır.
2- Ulaşabildikleri Em.Asb.'ların yüzde kaçını üye yapabilmiştir.
3- Yazılı ve görsel basında gündem oluşturmayı başarabilmişlermidir.
4- Assubay'ların meselelerini T.B.M.M.taşıyabilmişlermidir
5- T.B.M.M. ine taşıdıklarından bir sonuç alabilmişlermidir.
6- Assubay meselelerinin takipçisi olabilmişlermidir.
7- Hangi etkinlikleri düzenlemişlerdir.
8- Düzenledikleri etkinliklerle kamu oyu yaratabilmişlermidir.
9- TEMAD Lokallerini kahvehane havasından çıkarıp, sosyal ve kültürel meselelerin tartışıldıgı mekanlar haline getirebilmişlermidir.
10- İstikbale yönelik plan ve proje üretmişlermidir.
11- Silahlı Kuvvetler şehit aileleri ve gazileri hakkındaki görüş, Düşünce ve etkinlikleri nelerdir.
12- Az olsun benim olsun düşüncesini yıkıp, Birlikten Kuvvet dogar felsefesini oluşturabilmişlermidir.
13- Delege seçiminde hakkaniyeti muhafaza edebilmişlermidir.
14- Em.Assubaylara yakışır tarzda lokaller oluşturabilmişlermidir.
15-Asb. Özlük hakları, hakkında Hukuksal çalışmalar yapabilmişlermidir.

Unutmayalımki Tüm EMEKLİ ASSUBAY'LARI temsil etme düşüncesiyle oluşan TEMAD Yönetiminin Kuruluş amaç ve sebebine uyğun bir şekilde görevini yerine getirme mecburiyeti ve mükellefiyeti vardır. Bir emekli Assubayında bunları sorma ve eleştirmesi en dogal hakkıdır. ELEŞTİRİDEN KORKAN VE ÜRKENLER GÖREVİNİ YERİNE GETİRMEYENLERDİR.
Saygılarımla.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sayın Baçkır
Biz bir tek sorumuza yanıt alamazken siz 15 soru sormuşsunuz yanıt alacağınızımı sanıyorsunuz? Onlar bizleri önemsemiyorlar eleştirilerimiz sorgulamalarımızdan rahatsızlar ama biz yüreğimizdeki assubay sevdası ile tüm gücümüzle desteğe devam edeceğiz sorunlarımız kader olmaktan çıkacaktır.Temad üyesi olacağız arkadaşlarımızı ikna edeceğiz ve bizi hak eden gerçek yöneticilerle mücaademizde başarı sağlıyacağız.Hepimize düşen görevler var assubay onuruna hizmet edenlere minnettarız. Saygılarımla E.G.

Salih Tuzcu    09 Mart 2008 12:56
Sayın Meslekdaşlarım
Bir yorumumdada belirtim bu kısır çekişmelere bizler alet olmayalım Temad ve İzmir İl temsilcisi Sn.Ersen Gürpınar ve diğer arkadaşlarımızı tanımıyor veya tanımak işlerine gelmiyorsa biz neyi tartışıyoruz Bırakınız o ayıbı o polemikleri yaratanlar yaşasınlar biz bugüne kadar çok iyi çalışmalar yaptık.Yine karınca kararınca hergün daha da büyüyerek mücaadelemize devam edelim Bakınız sitemizde KATILIN GÜÇ KATIN yazısı var bu yazıyı arkadaşlarımıza ulaştıralım katkılarını isteyelim ve bir çığ gibi büyüyerek yolumuza devam edelim çözülmeyecek sorun yoktur biz adalet ve eşitlik istiyoruz bu sesimize mutlaka yanıt bulacağız ama birlik olmak zorundayız. Lütfen hemen şimdi yarın geç olabilir Saygılar sunuyorum

MEHMET KARTAL    09 Mart 2008 12:41
TEMAD GENEL BAŞKANLIK SEÇİMLERİNDE DONANIMLI,HITABET GÜCÜ OLAN,TÜRKİYE GERÇEKLERİNİ COK İYİ BİLEN ADAYI BULUP SEÇELİM.OY KULLAN.ÇEVRENDEKİ ÜYE OLMAYANLARI İKNA ET ÜYE OLSUNLAR
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Temad seçimlerine katılabilmek için oy kullanabilmek için arkadaşlarımızın Temada üye olmaları üye olanların aidatlarını MART ayı sonuna kadar yatırmaları gerekmektedir.Lütfen bu hususa dikkat çekiniz mutlaka özverili,kararlı,bilgili,proğramlı arkadaşlarımızı yönetimlere getirmeliyiz

Ramazan TEKELİ    09 Mart 2008 02:37
Değerli arkadaşlarım,
Karşıyaka İl Bşk.Mehmet Aykut Özer,.Assubayların sevdalısı ve duayeni Sayın Ersen Gürpınara yönelttiği seviyesiz sözleri tüm gurup üyelerimizi olduğu gibi beni de derinden üzmüştür.Siteleri takip eden tüm meslektaşlarımız gibi bizlerde,konuları en ince teferruatına kadar bilmekteyiz. Sayın Mehmet Aykut Özer Başkanın bir açıklama yapmasına hiç gerek yoktu.Bir İl Başkanına yakışmayan uslup ve güzel Türkçemizi bilgisizce katletmesinden dolayı kendisini kınıyor ve istifaya davet ediyorum.O güzelim Karşıyakaya böyle bir İl başkanının yakışmadığı gibi 1800 üyenin neden 90 üyeye düştüğünün önce hesabını verebilmelidir.Sevgi ve saygılarımla,


3753
Mesaj Defteri yazıları