MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


Cemil Çakır 1972    31 Mart 2008 15:49
Saygı değer arkadaşlarım
Son çıkan yasayla Albaylara verilen ücretlerde Gözümüz yok,ancak; Bizlerde T.S.K de Albaylar gibi görev yaptık.daha zor şartlarda ve ön saflarda çalıştık.Bu tazminat veya iyileştirmelerin adaletli bir dağıtım ve paylaşımı düşünülürse bizlerin de haklarının olması muhakkaktır.Bu tür haksızlıklarla dolu davranışlar bizleri rencide etmektedir.Bizler hiç bir zaman Subay ayrımcılığı yapmadık.Onların neden böyle bir ayrımcılık yaptıkları anlaşılamamaktadır.
saygılarımla

TEKİN    31 Mart 2008 15:30
Arkadaşlar merhaba;albaylar
la ilgili tasarının komisyondan geçmiş olduğunu
üzülerek görüyoruz.Herzamanki gibi feryatlar figanlar ediyoruz
şu bir gerçektir meydanlara inmeden hiç bir hak elde edeceğimizi sanmıyorum.dikkati çekmenin yolu bu bence 1974 yürüyüşü gibi veya tv lerde zemin bulup sesimizi dile getirmek buda gördüğüm kadarıyla zor temadın henüz somut bir şey ortaya koyduğu yok.Meydanlara inmek en etkili çözümdür şahsi fikrimi beyan ediyorum.En kısa sürede illerde veya ankarada bir proteto yürüyüşü miting adına ne denecekse planlanıp yapılmalıdır diyorum.saygılarıma


Tekin Gülmez

Can Bulut    31 Mart 2008 11:22
Merhaba Sayin Arkadaslar,
Abdullah Agabeyimizin isyanını anlıyoruz ve hak vermemek elde degil. Sayin Genelkurmay Baskanımız, Kuvvet Komutanlarımız ve Milli Savunma Bakanımız bu konuya ilgisiz davranmayacak ve ekonomik problemleri devam eden assubaylar dururken baska personele ek imkanlar vermek gibi bir garabete seyirci kalmayacaklardir. Yasar BUYUKANIT Paşamızı ilk olarak 1998 yili Temmuzunda Diyarbakir Assubay Orduevi bahcesinde Subay ve Assubaylarla dondurma yerken gormustum. Camiamizla bu kadar yakin iliskileri olan komutanimiz elbette boyle yanlis uygulamalara mudahale edecektir. Savasa beraber gittik ve gidiyoruz, barista da paylasimin adil olmasini ve koca bir zumrenin kusturulmemesini bekliyor, tum sirali komutanlarin konuya duyarsiz kalmamasini istiyoruz. Ben Yasar Pasamiz da bu konuda ilgisiz kalirsa yeni bir beklentinin omrumuzden kayip olacagini dusunuyor, İlker Pasamin Genelkurmay Baskanliginda ruya gormekten vazgecmeyi dusundugumu herkesle paylasmak istiyorum. Saygilarimla.

abdullah ektik    30 Mart 2008 16:51
http://www.emekliassubaylar.org
Yuzsuzler,yan cepleriniz doldu,arka ceplerinizide doldurun,haram zikkim olsun.
Biz assubaylarin,verilmeyen haklarini,soylemekle dilimiz de tuy bitti,kormusunuz, sagirmisiniz .nicin ilgilenmiyorsunuz.Bize sira gelmeyecekmi.Arkadaslar kusurabakmayin,cok sinirlendim.

Ökkeş Kadri BAÇKIR    30 Mart 2008 15:28
1971 YILINDA HAVA TEKNİK OKULLAR KOMTANLIGINDA ÖGRENCİ İKEN ,OKUL BAHÇESİNDE BİR KAFETERYA VARDI. KAPISINDADA KOCAMAN BİR YAZI --// ALBAYLAR SIRAYA TABİ DEGİLDİR //-- BU ÜLKEDE SIRAYA TABİ OLMAYAN İNSANLARINDA YAŞADIGINI O ZAMAN ANLADIM.

Keramettin Yıldız    30 Mart 2008 07:31
http://www.keramettinyildiz.com
Saygıdeğer meslektaşlarım.Çilekeş dostlarım.Jet hızıyla geçen albaylar yasası hakkında kısa bir cümleyle sizlere desdek vermek istiyorum.Bizler zenci onlar beyaz yoksa yıllardan buyana bizlerin hakları verilirdi.Acaba bu haklarımızı vermeyenler haksızlık yapanlar umursamayanlar bu yazıları okumuyorlarmı.Saygılarımla

kayseri ( MUSTAFA TÜ    29 Mart 2008 23:41
Sevgili meslektaşlarım. Merak etmeyin toplantı mesajı bizede gelmedi.Sanırım bir aksaklık oldu. :upset

MEHMET ALİ KILINÇ    29 Mart 2008 20:20
Değerli meslektaşım Sayın Ahmet Öztaş'a, bu soruyu yüz yüze, mail olarak veya telefonla da sormam mümkün dü ama buradan sormayı uygun buldum. Ben de Temad üyesiyim ve Antalya'da ikamet ediyorum. Bana genel merkezden mesaj panomuza yazdığınız sözkonusu toplantı ile ilgili bir toplantı duyurusu mesajı gelmedi. Merakım şu; bu çağrı sadece size niçin geldi. Sadece size mesaj gelmesinin açıklaması nedir?
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sayın Kılınç,bu mesajlar bazen geliyor bazen de gelmiyor,örneğin bir önceki toplantı için bizlere gelmiyen mesaj bu kez geldi,ama öğrendiğim kadarıyla Ankara da bile bazı meslektaşlarımıza ulaşmamış,anlıyacağınız bu sayın Öztaş la ilgili olmayıp,genel bir hatadır,üstelik Ankara da yapılacak bir toplantı için il dışındakilere de mesajın gönderilmesi,izmir,istanbul gibi gerçektende manidardır.

aslan81(metin ayan)    29 Mart 2008 20:13
değerli arkadaşlar 'aidatı eldenmi vericem'desemmi demiyorum arkadaşın birisi temada soruyor 1/4 ü neoldu diye cevabı göremedim dahada çok göremeyiz herhalde ne olacakki yönetimin daha mühim işleri var arkadaşta kalkmış sorduğu soruya bak hemde te edirneden valla sana bi cevap verirler bida sorma sakın. ha şu albaylar ne ballı herifler nasılmı şöle bizim temad yönetimi kkk nının kapısında beklerken meğersem bunlar içerdeymiş tabii kkk nı nın senede bir hak isteme hakkı olduğu için ee öncede bunlar girdiği için sıra bunlarda imiş tüh tam sıra bize gelmişken promosyonda bitmiş sırada kimse yoksa bide genkur a gitseler hay allah oradada kurmaylar varmış terfi sürelerinin düşürülmesini görüşeceklermiş efendim paşa olana kadar çok yaşlanıyorlarmış ta neyse biz birsene daha bekliyeceğiz artık.saygılar

Hayati ERGÜRBÜZ    29 Mart 2008 19:35
Aynı hataları tekrarlayıp farklı sonuçlar beklemek aptalara mahsustur(sözüm meclisten dışarı)Bu camia içerisinde yönetme yetisine sahip onbinlerce meslekdaşım olduğuna adım gibi eminim,ancak bu değerleri ortaya çıkarmak,onlara buyrun vazifeye demek te bizlere düşüyor,genel merkez seçimlerinden önce yönetime aday olacak meslekdaşlarımızca en azından büyük şehirlerde ve üye yoğunluğu fazla olan yerlerde kendilerini ve projelerini tanıtmalarını,üyelerle kucaklaşmalarını istiyorum.Buna mevcut yönetim de dahildir.Mevcut yönetimi komple eleştirmek yerine başarılı ve başarısız olduğu konularda değerlendirip (seçilemezlerse)kendilerine ve hizmetlerine teşekkür edip uğurlamak astsubay toplumunun uzlaşı kültürüne de örnek teşkil etmelidir.
saygılarımı sunuyorum..
K.Hayati ERGÜRBÜZ

yaşar sığınç    29 Mart 2008 17:15
arkadaşlar,temad başkanı ve bizlerin söyleyemediği gerçeğisayın M.ALİ KILINÇ yazısında belirtmiş teşekkür ederim.çok doğru bugüne kadarda aynı sistem devam etti,bende haddim olmayarak soruyorum bu böyle devam edecekmidir,yoksa yerimizden kalkıp meydanlara inme zamanı gelmedimi saygılar sunuyorum.

Hikmet BOLAT    29 Mart 2008 16:10
Değerli arkadaşlarım,
Camiamızın değerli dostu, yılmadan uğradığımız haksızlıkları dile getiren, adeta yılmadan söz verenlerin yüzlerine verdikleri sözleri yüzlerine vuran,
Sayın Umur TALU Dün kü (28/03) Sabah gazetesindeki köşesinde desteğini sürdürmeye devam etmektedir.
Kendisine en derin teşekkür ve şükran duygularımı iletiyorum.

MEHMET ALİ KILINÇ    29 Mart 2008 14:16
TAKİYE OLABİLİR Mİ?

Değerli Meslektaşlarım&
TSK içinde görev yapmış çoğunluk olarak, bin bir türlü derdimizi her gün bu platformlardan avaz avaz bağırarak birilerine duyurmaya çalışıyoruz. Geçen yıl seçim öncesi, yetkili bakanın ağzından "sıkıntılarınızı biliyoruz, seçimden sonra gerekli düzenlemeleri yapacağız" sözlerini basın yoluyla işittik. Yani sıkıntılarımızı duyması gerekenlerin duymamış olmaları düşünülemez. Buna rağmen, gece gündüz belirli bir mesai saatine bağlı olmaksızın, devamlı ölüm riskiyle karşı karşıya olan, insanlık dışı görev koşulları nedeniyle kırk yaşına gelmeden emekliliğe zorlanmış bu ülkenin emekli assubaylarının büyük bölümü açlık sınırında maaş alırken, diğer bir deyişle personel ücretleri konusunda daha başka çok öncelikli konular ortadayken, Sabah gazetesi köşe yazarı Umur Talu'nun köşesinde yazdığı gibi kadrosuzluktan emekli olacak albaylara tanınan, kadrosuzluk tazminatı hakkının bütün emekli olacak albaylara tanınması konusunda öncelikli olarak yasal düzenleme yapılması insanın aklına başka şeyler getiriyor. Bu olay, bu haklardan yararlanacakların da dışında, TSK personelinin sıkıntı yaratan bir sorunun giderilmesi amacından ziyade, takiye yapma ve gerekse kısasasa kısas düzenlemelerinin üstadı çevrelerin, daha alt kadrolardan geleceklerin kendilerine daha uyumlu olabilecekleri umuduyla emekliliği özendirmek üzere, yasal bir temizlik harekatı planın parçası olmasın? Benim ki sadece bir kuşku. Biz çoğunluktaki personel açısından çözülmesi gereken o kadar acil sorun ortada dururken, bu konunun TBMM gündemine getirilmesine kendi kendime mantıklı bir açıklama bulamıyorum. Saygılarımla...
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Saygıdeğer Arkadaşlarım
Siz Genelkurmay başkanlığının onayı olmadan TSK ile ilgili bir yasanın çıktığını gördünüzmü? Çıkan tek yasa vardı Fakülte ve Yüksek okul bitiren assubaylara bir üst derece verilmesi onuda alem gallem edip iptal ettirdiler. Albayları şehir merkezindeki birliklere Milli Güvenlik dersi öğretmeni olarak atıyorlar başka hiçbir görevleri yok hizmet yok,zimmet yok,nöbet yok, ceza yok lojman ve imkanlar çok yaş haddine kadar tazminatı bekliyorlardı bunu eritmek için yapmışlardır göreceksiniz yarbaylık süresi iki yıla düşecek birilerine imtiyaz tanınırken bizim yasal haklarımızla ilgilenen yok hakkımızı biz talep edeceğiz başka çaresi yok Saygılarımla E.G.

Hüseyin kocabaş    29 Mart 2008 12:46
ALBAYLAR KANUNU
Kamuoyunda Albaylar Kanunu olarak bilinen yasa\'nın Assubaylara ait yAsa tasarıları 3 yıldır beklerken jet hızıyla MSB Komisyonundan geçmesi;TSK daki farklılıkları körüklemek,TSK\'nın düzenini tesis eden Disiplini tahrip etmek amaçlı siyasi bir manevradır.Bu oyuona gelmemeliyiz.Kanunun muhataplarını değil Kanunu çıkaranları eleştirmeliyiz.Genel Kurmay\'ında bu oyunu iyi okuması gerekmektedir.Yoksa Telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğurabilir.

AHMET ÖZTAŞ    29 Mart 2008 12:32
SAYIN TEMAD GENEL MERKEZİNE

TEMAD Çalışmalarını anlatmak, bizlerin öneri ve isteklerini dinlemek üzere 30.03.2008 günü saat 13.00 de TEMAD genel merkezine mesajla çağırmıştır. Sizlere şimdiden soruyorum.

1. 5 yıldır hemen hemen aynı kadro ile TEMAD yönetimindesiniz. Bugüne kadar hangi önerimizi göz önüne alıp çözümlediniz?

2. Bu gibi toplantıyı neden bu güne kadar beklediniz?

3. Hangi sosyal tesisimizdeki yaşadığımız sorunları çözümlediniz veya girişimde bulundunuz?

4. Kendi iç sorunlarımızın çözümünde disiplin kurulu dururken mahkemeye müracaat yolunu siz göstermediniz mi?

5. İşinize gelmeyen yapıcı tenkitleri neden yayınlamadınız?

6. Emekli personelle ilgili Genelkurmaydan gelen yazıları nerede yayınladınız?

7. Bu güne kadar www.emekliassubaylar.org sitesi kanalı ile topluma sıkıntılarımızı duyurma çabamızı ne kadar destek oldunuz?

8. Bu toplantı için neden sitemizde yayınlamayıp mesaj yolunu sadece tercih seçtiniz?Ahmet ÖZTAŞ
ANTALYA Temad Üyesi
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sn.Meslekdaşım
Yanıt alacağınızı sanmıyorum ama alırsanız bizimle lütfen paylaşın Birde Ankara dışında olan assubayların bilgilenme ve fikrini alma gereğini duymamışlarmı?Bugüne kadar sürekli yazıyoruz Temad sitesinde bile yayınlamıyorlardı bu ilginin sebebi ne olabilir lütfedip onu da açıklarlarmı?

Şerafettin Turgay    28 Mart 2008 21:42
Bu da cumhuriyet meselesi

Çok yazı yazdım bu konuda, biliyorsunuz.
Geçen ay Org. İlker Başbuğ bir açıklama yaptı:
OYAK'ta astsubaylara da yönetimde bulunma hakkı için girişimde bulundukları (ki AİHM'ye götürülmüş meseledir), 1'in 4'ü yasaklanmış tek "memur ordusu ve ordu memuru" olan astsubaylara o hakkın verilmesi, lojman ve kamp imkanı çoğaltılması, kıdem konusunda iyileştirme yapılması gerektiği.
Cumhuriyetin eşitlik, adalet gibi ilkeleri açısından önemli konular. Bunları çok yazmış gazeteci de, bir şey değişse de değişmese de sadece işini yapmış oluyor. İlk şıkta mutlu da oluyor.
Ancak AKP'li Milli Savunma Komisyonu Başkanı bir kanun teklifi hazırladı:
Albaylara büyük müjde. Kadrosuzluk tazminatı için yıllarca beklemelerine gerek kalmayacak. İyi.
Ama, astsubaylar? Uzmanlar? Henüz pek bir şey yok.
Bir de, sonra ayrıntılı yazacağım:
Anlaşmalı bankalardan ordu personeline promosyon (katkı payı) eşitsizliği!


Yayın tarihi: 28 Mart 2008, Cuma
Web adresi: http://www.sabah.com.tr/2008/03/28//haber,6D2E62845B654DDDB8 FADCCC11D43FF0.htmlSaygıdeğer gerçek insan Sayın TALU

GASP edilen haklarımızın verilmesi konusunda bağlı olduğumuz MSB nımız bile ne yazıkki utanmadan yalan üstüne yalan söylemekte , camiamızı kör ve sağır zannetmektedir.

Bizlere gelince kırk dereden su getirenler, iş egemenlere gelince nehirin yönünü onlara karşı çevirmektedirler.

Siz camiamızın onursal dostusunuz , kalplerimizde gönüllerimizdesiniz.

Dostluğunuza , insanlığınıza duyduğum saygı ve hayranlıkla gönül dolusu selamlarımı iletir , sonsuz saygılarımı sunarım .

Şerafettin TURGAY
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Saygıdeğer Arkadaşlarım
Sn.Umur Talu sadece mazlumların adalet ve eşitlik haklarını savunmak adına cesurca yazıyor yaptığı hertürlü takdirin üzerinde bir davranıştır umarım diğer yazarlara örnek olur.Kendisine minnettarız o bizim gönüllerimizde abideleşen bir demokrasi kahramanıdır. Minnettarlığımızı lütfen kendisine iletelim.
utalu@sabah.com.tr SMS UT Boşluk 4122 mesaj çekebilirsiniz

Rahmi Çerçioğlu    28 Mart 2008 14:35
http://www.hvastsb70.org
Sayın Ersen Gürpınar ve sayın Şerafettin Turgay'a;
Yakın ilgi ve samimiyetinizden dolayı teşekkür ederim.Birlik ve beraberliğimizin sonsuza dek 1975 ruhu ile olması dileklerimle saygılarımı sunarım.Siteyi pek fazla inceleme zamanım olmamıştı,yazıları forum bölümüne aktardım.Önerileriniz için tekrer teşekkürler.Bizi ilgilendiren yazımı izninizle buraya taşıyorum.
Selam ve sevgilerimle..

TSK içerisinde ciddî bir güç olan ve yükün büyük kısmını sırtlarında taşıyan biz assubayların, kimi geri zihniyetlerin bir ürünü olan OYAK ve özlük hakları konusunda yaşanan çifte standart karşısında artık sesimizi yükseltmeye başlamanın zamanı geldide geçti bile.

Türk Silahlı Kuvvetlerinde subay ve assubaylar arasında özlük hakları konusunda farklılığa tepkilerimiz sessiz mi kalacak...
95 bine yaklaşan muvazzaf mevcudu ve 150 bine yaklaşan emekli mevcuduyla TSK içerisinde ciddi bir güç değilmiyiz ?

TSKnın yasal amiri konumunda bulunan Genelkurmay Başkanlığının yıllar içerisinde özellikle biz assubaylara üvey evlât muamelesi ve siyasi iradenin tavrı karşısında sessiz kalması sonucunda, assubayların özlük hakları kırpılarak güdük bir hale getirilmiştir. Geçmişte bir kıdemli başçavuş, yarbay muadili ücret almakta iken süregelen haksızlıklar sonucu üsteğmen muadili seviyesine indirgenmiştir. Üstelik bu kötüye gidiş, yıllar içinde assubaylar arasında meslek yüksek okulu ve üniversite mezunu yüzdesinin artmasıyla ters orantılı olarak gelişme göstermiştir.

İç Hizmet Kanunu ve Askerî Ceza Kanununda yer alan, biz assubaylarla ilgili Osmanlı döneminden kalma hükümler değiştirilerek daha güncel, hakkaniyetli ve çifte standarda meydan vermeyecek hükümler ne zaman gelecek.

Bugüne kadar sessiz ve mülayim bir şekilde vatan savunmasında en ön saflarda yer almış olan assubay camiası, yaşanan çifte standart karşısında artık sabrın ve hoş görünün son noktasına gelmiş durumdadır.

''Hava'da,Kara'da,Deniz'de her zaman ve her yerde ''
diye başlayan askerlik yeminimiz subay için ayrı,assubay için ayrı olmadığı gibi hizmet ve görevde de aynı şekilde ayrıcalığı gerektirmemektedir.Yani aynı yemini eden,and içen,vatan ve millet için var olan silahlı kuvvetlerimizi oluşturan subay ve assubaylarımızdan ne yazıkki assubay camiasının sosyalleşme konusunda henüz sınıfı geçecek seviyeye bile getirilmediği yadsınamaz bir gerçektir.Orduevleri,lojmanlar,misafirhaneler,özel eğitim merkezleri ve askeri gazinolarda yaşanan ayrıcalıklı durumlar maalesef hiç değişmediği gibi,değişecek gibide görünmüyor.Meselenin kaynak nedenlerinin şimdiye kadar çoktan araştırılıp adil,eşit ve her iki tarafı aynı gözle görebilecek beyinlerin acilen işbaşı yapması gerekirdi.Demekki hala bu anlayışta olan beyinlere sahip değiliz.Umarım yakın bir gelecekte bu ayrıcalıkları ortadan kaldıracak,sevgi ve özgüven duyabileceğimiz,subay ve assubayını bir baba'nın iki çocuğuna olan sevgisi gibi ayrı tutmayan,sevecen,babacan,candan,modern,anlayışlı beyinlerin gelecekte bizlerin bu sorunlarımızı ortadan kaldıracaklarını ümit ediyorum.
SAYGILARIMLA..
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sn.Çerçioğlu
Sorunlarımızla ilgili özgün metinleri sitemiz Yazar girişinden sizden gelenler bölümüne yazabilirsiniz. Bilgilendirme amaçlı alıntı içeren yazıları mesaj panosuna yazmayı tercih ediyoruz.

Hikmet BOLAT    28 Mart 2008 12:24
Pek Kıymetli Arkadaşlarım,
Geleneksel olarak her yıl düzenlenen 1983'lüler Devre Gecesi, 03 MAYIS 2008 Cumartesi günü saat 20.00 de Anıttepe Sosyal Tesislerinde eşsiz olarak düzenlenecektir.
Organizasyonda karışıklığa meydan vermemek için, Devre Gecesine katılmak isteyenlerin rezervasyon için 19 NİSAN 2008 tarihine kadar bu sitede isimlerini yazmaları rica olunur.
Göker ESER
Site Yöneticisi
www.devreyizbiz.com
Not: 1983lü değilseniz 1983'lülere duyurmada yardımcı olursanız seviniriz.

Ersen Gürpınar    28 Mart 2008 02:06
Saygıdeğer Arkadaşlarım
Sitemiz fikirlerimizi özgürce tartıştığımız bir platformdur dayatma,hakaret içermeyen her yazıya sitemiz sonuna kadar açıktır Özgün metinleri yazar girişi bölümünden girerek yazabilirsiniz arkadaşlarımıza iletmek istediğiniz haber ve alıntıları lütfen mesaj panosuna yazınız. Ana sahifede yer alan konular özgün metinler olmalı form bölümüne ise sadece tartışmaya açtığınız konuları yazınız. Bu sitenin daha sağlıklı hizmet etmesini sağlıyacaktır anlayışınız için teşekkür ederiz. Site Yönetimi Adına

Rahmi Çerçioğlu    28 Mart 2008 00:42
http://www.hvastsb70.org
Aranıza katılmaktan dolayı büyük onur duyuyorum.tanıdık tanımadık camiamızdaki herkesi sevgi ve muhabbetle kucaklıyorum..
saygılarımla..
Rahmi Çerçioğlu
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sayın Meslekdaşım
Hoşgeldiniz katılımınızla daha da güçleneceğimize inanıyoruz Assubay onuru için destek veren her meslekdaşımıza minnettarız.

MEHMET ALİ KILINÇ    27 Mart 2008 19:30
Sayın site yönticileri...
Sitemizin Sol alt köşesinde yer alan "SON DAKİKA" başlığı altında bulunan haberler tıklandığında, bütün haberleri, şeriatçı, laik cumhuriyet düşmanı bir açıdan veren, özellikle devletimize küfreden yorumların seçilerek yayına verildiği "AKTİF HABER" adlı bir haber sitesi çıkmaktadır. Doğru düzgün başka bir haber sitesine link veren, bir son dakika bandı koymak mümkün değil mi? Saygılarımla....
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
yorumunuz değerlendirelecektir.

Şaban Yıldızcan    27 Mart 2008 16:31
Sevgili Meslekdaşlarım
Şehit haberleri kadar vefat eden arkadaşlarımızın haberi yüreklerimizi sızlatıyor, Çocukluk yaşlarında askeri okul ardından bir ömrü feda ettiğimiz meslek hayatı ardında üç kuruş maaşla geçen emeklilik yılları gün görmeden hayata feda Arkadaşlar bu adaletsizlikler ne kadar sürecek bakıyorsunuz bize söz verenlerin haklısınız diyenlerin sesi soluğu çıkmıyor arkadaşlarımızında belirttiği gibi bizi temsille yetkili olanlar suskun TEMAD sitesinde aylardır dişe dokunan ne bir öneri,ne bir teklif ne bir başarı var arkadaşlarımız ilgisiz diyorlar neye ilgi gösterecek herkez hiçbirşey çıkmaz bu böyle gelmiş böyle gider diyorlar NEDİR TEMADIN GÖREVİ Lokal işletmek gezi düzenlemekmi dosyayı verdim demekle olmuyor geçen yıl karşı çıktığımız tartıştığımız bize kazanımı olmayan teklif komisyonda duruyor ama albaylara yaş haddinden emekli olmadan kadrosuzluk tazminatı jet hızı ile işlem görüyor kimse bu kadar adaletsiz olamaz demekki kendimizi iyi ifade edemiyoruz bu nedenle yeni bir politika izleminin yolları aranmalı bu gemi gidiyor gözüküyor ama pusulası bozuk. Biz hertürlü desteğe eyleme hazırız görevli olanları göreve davet ediyorum . Bu kadar adaletsizliği hak etmiyoruz
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sayın Meslekdaşımızın endişelerini bizlerde taşıyoruz Temad elbet lokal işletecek arkadaşlarımız mahalle kahvelerinden kurtulacak geziler dayanışmayı arttıracak ama bunlar amaç olmamalı sorunlarımız dağ gibi hepbirlikte aşacağız TEMAD şemsiyesi altında birleşip özverili kararlı,bilgili yöneticilerimizle başarmamak mümkün değil çünki taleplerimiz adalet ve eşitlik içeriyor Böyle gelmiş böyle gitmeyecek umutlarımızı kaybetmiyelim.

Aziz Saydam    26 Mart 2008 17:25
Değerli Abimiz Mustafa Anıl'ın Oğlu ile aynı sitede birlikte oturuyoruz. Çok ani rahatsızlandığını ve hastaneye kaldırdıklarını ve allahın rahmetine kavuştuğunu dün akşam öğrendim. Bende Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum

Hikmet BOLAT    26 Mart 2008 14:31
Müteveffa Meslektaşım Mustafa Anıl Tanrıdan Rahmet, Değerli Ailesi ve Camiamıza Başsağlığı Dilerim.
Başımız Sağ olsun.
Hikmet BOLAT
Kemal KORKUT 26 March 2008 11: 38 | Ayvalık/BALIKESİR
AYVALIK TEMAD ÜYESİ E. HV. PLT. KD. BÇVŞ. MUSTAFA ANIL (1943-2585) HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞMUŞTUR.

Selahattin    26 Mart 2008 14:20
Hepimize geçmiş olsun arkadaşlar tasarı msb komisyonunda aynen kabul edilmiş.Hiç bir şey eklenmemiş Temad ne yapıyor biri bana anlatsın bu kanunla alakalı bir başvuru yaptımı neden bu konu ile ilgili açıklama yapmıyorlar...Neyse yine ashabım bozulduuu....

http://www.memurlar.net/haber/105861/


3753
Mesaj Defteri yazıları