MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


erdoğan erşahince    02 Nisan 2008 09:36
bu gün hüriyet gazetesinde
bekir coşkun un yazısını okumanızı tavsiye ediyorum.
selamlar

yaşar sığınç    02 Nisan 2008 05:47
arkadaşlar
mehmet akpınar ın bize emeği çok sağolsun var olsun çoğu zaman nazımızı çekti saygılıı davrandı yılmadı saygılar sunuyorum YALNIZ BU İŞLERİN DÖNMESİ İÇİN ELİMİZİ CEBİMİZE ATMAMIZ GEREKİYOR yönetimin planını bekliyoruz bu site bizim için önemlidir ben hazırım.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Arkadaşlarımız
Şuan sitenin ekonomik sorunu yok bunu özverili birkaç arkadaşımız karşılıyor bizim ihtiyaç duyduğumuz birlikteliktir Sorunlarımızın çözümü için tek ihtiyacımız budur, Sn.Sığınç'ın teklifine teşekkürler

erencan    02 Nisan 2008 03:01
Sayın Akpınar , iletişim ağ ortamı dışında ne siz beni tanıyorsunuz ne de ben sizi. Ancak şunu bilmenizi isterim ki , sizin gibi bir meslekyaşımızın varlığı bizler için bir onurdur...

Hiçbir zaman geri dönüşü olmayan ve nehirler gibi gürül gürül akıp giden en kıymetli zamanınızı bizlere ayırdınız. Size ne kadar teşekkür etsek azdır.

Saygıdeğer Meslektaşım Akpınar , tüm güzelliklerin ve iyiliklerin sizinle olması dileklerimle , saygı ve selamlarımı sunuyorum. Hoşça kalın.

Şerafettin Turgay    02 Nisan 2008 00:42
Sayın AKPINAR

Büyük fedakarlık ve özveri isteyen site yönetimi ve editörlüğünü hiçbir karşılık beklemeden, bu uğurda aile yaşantınızı ve özel işlerinizi dahi ihmal etme pahasına bu güne kadar yürüterek ,camia davasına yaptığınız katkılar için en içten teşekkürlerimi iletir, sonsuz selam ,sevgi ve saygılarımı sunarım .

Ökkeş Kadri BAÇKIR    01 Nisan 2008 23:23
MEHMET AKPINAR KARDEŞİM, SİZİ NE GÖRDÜM NEDE SESİNİZİ DUYDUM. HAVACIMISIN, KARACIMISIN YOKSA DENİZCİMİ*? İNANKİ BİLMEM. KAÇ MEZUNU OLDUGUNUZDA BENİ HİÇ İLGİLENDİRMEDİ, AMA ASSUBAY SEVDALISI BİR ASSUBAY OLARAK TANIDIM SİZİ NE MUTLU SİZE İHTİYAÇ DUYDUGUN ZAMAN BİR DOSTUN OLDUGUNU ASLA UNUTMA . ÖKKEŞ KADRİ BAÇKIR. SAYGILARIMLA

Kemal KORKUT    01 Nisan 2008 21:58
ŞEHİTLERİMİZE TANRIDAN RAHMET, AİLELERİNE VE TÜM CAMİAMIZA BAŞSAGLIGI DİLİYORUM.

Ersen Gürpınar    01 Nisan 2008 21:47
Saygıdeğer Arkadaşlarım Yüreğinde assubay sevdası olan internet ortamında tanıştığımız arkadaşlarımızla İzmir\'de yapılan dayanışma toplantısından sonra oluşturduğumuz çalışma grubu şubelerimizi ziyaret ederek fikir teatisinde bulunuyor ve desteğimizi sunuyoruz Bu toplantılardan birini 31 MART 2008 Tarihinde İZMİR-FOÇA şubesinde gerçekleştirdik. Foça şubemizin aydın,yenilikten yana ve yüreği assubaylar için atan başkanı Sn.İbrahim ÖZEN ve çalışma arkadaşları ile çok verimli bir toplantı gerçekleştirdik Kendilerine gösterdikleri misafirperlikten ve bizimle paylaştıkları fikirlerinden ve assubaylar için yaptıkları takdire şayan çalışmalardan dolayı şahsım ve sizler adına sonsuz teşekkürlerimizi tekrar sunuyorum. HERŞEY ASSUBAY ONURU İÇİN

Mehmet AKPINAR    01 Nisan 2008 20:25
Sevgili meslektaşlarım ,1 yılı aşkındır sizlere hizmet amacı ile sürdürdüğüm sitedeki yöneticilik ve editörlük görevimi bu gece itibarı ile bir süreliğine bırakıyorum,tekrar ne zaman dönülür yada dönülürmü onu şimdiden kestirmek hayli zor,bugüne kadar göstermiş olduğunuz yakın ilgi ve alaka için hepinize teşekkür ederim,sağlıkla kalın..
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sn.Akpınar Kendinize,evlatlarınıza ayıracağınız zamanı sitemiz için harcamanız hertürlü takdirin üzerinde bir davranıştır.Hizmetlerinizi site yönetimi ve üyeleri herzaman şükranla anacaklardır.

EMEKLİ ASSUBAYLAR    01 Nisan 2008 14:24
Dün şehit verdiğimiz TSK lerinin değerli mensuplarına ,meslektaşlarımıza (yüzbaşı Hasan Hatıl, Astsubaylarımız Faruk Kaya ile Cengiz Gülcü ) Allahtan Rahmet,kederli ailelerine ve TSK lerine baş sağlığı dileriz..

Mustafa SEVİMLİ    01 Nisan 2008 14:13
GÖNLÜ ASSUBAY SEVDALI,KENDİSİNDEN,AİLESİDEN VE TORUNLARINDAN ESİRGEDİĞİ EMEKLİLİK ZAMANINI,ASSUBAY HAKLARI VE ONURU İÇİN TÜKETEN,ARAMIZDA VAR OLAN NİCE ERSEN GÜRPINAR'LARI DOĞRU ANLAMALIYIZ.

EMEKTAR VE CEFAKAR MESLEKTAŞLARIMIZI,YANLIŞ ANLAMANIN SONU, GAFLETTİR,HÜSRANDIR.

DUAYEN BÜYÜKLERİMİZİ,HER TEMAD ŞUBESİNDE DANIŞMAN
OLARAK GÖRMEK,BİZLERE IŞIK VE GÜÇ VERECEKTİR.

GENÇ MESLEKTAŞLARIMIZIN BİLGİ VE DİNAMİĞİ, BÜYÜKLERİMİZİN BİRİKİMLERİYLE, " TEMAD ÇATISI " ALTINDA TOPLANMALIDIR.

SAYGILARIMLA,SELAMLARIMLA. / M.S / NİSAN 2008

Rahmi Çerçioğlu    01 Nisan 2008 13:59
Şırnak, Siirt ve Hakkari üçgenindeki Bestler Dereler Bölgesinde PKKlı teröristleri yakalamak için sürdürülen operasyonda 40 kişilik terörist ile çıkan çatışmada, açılan ilk ateşte esnasında yüzbaşı Hasan Hatıl, Astsubaylarımız Faruk Kaya ile Cengiz Gülcü şehit olmuşlardır.Devletin üst kademelerinde bulunanların birbirleri ile kısır çekişmelerinin sürdürüldüğü ve ortamı germeye devam ettikleri bu günlerde,'' BİZ ASSUBAY'LARIN, HİÇ BİR ZAMAN VAZGEÇEMEYECEĞİMİZ VE UĞRUNDA SEVE SEVE CANIMIZI VERECECEĞİMİZ GÜZEL VATANIMIZ''için canlarını seve seve feda ederak bir kez daha şanlı TÜRK tarihine geçen aziz ve kahraman şehitlerimize Allah'tan rahmet diler,vatanını ve milletini seven tüm insanlarımıza başsağlığı dileklerimi sunarım..
Saygılarımla..
RAHMİ ÇERÇİOĞLU

TEKİN    01 Nisan 2008 13:23
Sayın Mahmut AKTÜRK Nisan 1 şakasımı ???
Zaten seçimlere ne kaldı!!!
Şok karşı Hareketmi ??

Halil Yaz    01 Nisan 2008 13:00
Şehitlerimiz içimizi dağladı.Allahtan rahmet ,ailelerine sabır dilerim.

Ökkeş Kadri BAÇKIR    01 Nisan 2008 12:59
1 NİSAN ŞAKALARI?
- 16.cı yüzyılda Fransada 9.cu Charles tarafından uydurulan ve uygulanan tarih. Türk tarihi ve kültürüyle hiç bir alakası olmayan bu gelenegin hala toplumumuzda ve bilakis çok ciddi konularda dahi yapılması kaygı vericidir. TSK 'nın ÜÇ ŞEHİT verdigi böyle bir günde (İKİSİ BÜRO MEMURU STATÜSÜNDE ASSUBAY DİGERİ BİR YÜZBAŞI) yüregimizi daglayan bu acı haberleri bir daha duymamak tesellimiz olacaktır.
RUHUN HUZURLU OLSUN ŞEHİDİM , RAHAT UYU , SANA REVA GÖRÜLMEYEN HAKLARINI GERİDE BIRAKTIKLARIN MUTLAK BİR GÜN ALACAKLARDIR. BİLİRİZ ANCAK O ZAMAN KANIN YERDE KALMAZ.

Mahmut Aktürk    01 Nisan 2008 12:23
Dün gece aldıkları bir kararla Temad yönetim kurulu toptan istifa etmiş ve hemen yönetim kurulu seçimlerine gitme kararı almıştır..Açıklama öğleden sonra yazılı olarak yapılacaktır..

Şerafettin Turgay    01 Nisan 2008 11:50
Yine üç şehidimizin acı haberi yüreklerimizi dağladı. Konuşacak kelimelerin bittiği an bu demekki. Tüm soysuzlara ,satılmışlara ,hainlere karşı kanımızın son damlasına kadar bu aziz vatanı savunacak, Atatürk ilkelerini koruyacağız. Şehitlerimize Allahtan rahmet , kederli ailesine , yakınlarına ve camiamıza başsağlığı dilerim .

Ökkeş Kadri BAÇKIR    01 Nisan 2008 09:32
ŞEHİTLERİMİZE TANRIDAN RAHMET, AİLELERİNE VE TÜM CAMİAMIZA BAŞSAGLIGI DİLİYORUM. YAZIK HALA BÜRO MEMURU STATÜSÜNDE DEGERLENDİRİLEN ASSUBAYLARIN KAÇINCI ŞEHİDİ BU.

Ferit SARP    01 Nisan 2008 09:16
Sevgili Dostlar.

Birçok insan vardır bulundukları yer onlara hakimdir, ender insanlar vardır onlar buludukları yere hakimdirler.

Emekli assubaylar çalışma grubu olarak, Foça TEMAD Başkanı ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret ettik. Değerli kardeşimiz İbrahim ÖZEN ve çalişma grubu arkadaşları ile sorunlarımızı gözden geçirdik. Sayın Başkanımız bölgesinde hem mesleğimiz için, hemde Cumhuriyetimiz için bir meşhale konumundadır. Foçayı ziyaretlerinizde kendisiyle tanışma fırsatını yakalayabilirseniz, Hem en güzel günlerinden birini geçirmiş olacak, hemde bilgi dağarcığınıza birçok farklı bilgi eklemiş olacaksınız.( Kendileri Foça merkezdeki doyuran restoranı işletmektedir.)

Saygılarımla

Ferit SARP

Ahmet KESER    01 Nisan 2008 08:14
Değerli meslektaşlarım haklarının verilemediği noktasındaki şikayetlerinde tamamen haklı.Bir meslektaşımız Sn BÜYÜKANIT'ın Genelkurmay Başkanı olmasından sonra umutlandığını yazmış.Evet bu genel ve yaygın bir kanı idi.Değerli meslektaşlarım bizim Genelkurmay anlayışını değiştirmekten çok daha kolay yapabileceğimiz bir iş var.Gelin TEMAD ı değiştirelim.Tek tek ve sanal hak arama anlayışımızı değiştirelim.Diğer kişi ve kurumlerın bize bakış açılarını değiştirelim.Hak aramayı bireysel platformdan kurumsal platforma taşıyalım.Üç bardak çay içirilip gönderilen değil gücünü hissettiren bir kurum yapılanmasına gidelim.Değerli arkadaşlarım kurumun kimliği yönetimin ehliyeti ile değerlendirilir.Bizim kendi sivil toplum anlayışını değiştirme girişimimiz Genelkurmayın anlayışını değiştirmekten daha öncelikli ve önemli.Bu anlayışımıza son bir kaç yıldır itibar edilmediğini görmeyenmi kaldı.İtibarlı bir yönetim itibarlı bir camiadır.Bu itibarı tüm kurumlara hissettirmeliyiz.Assubayın hakkını Kanarya Sevenler Derneğimi arayacak.Hepimiz onurumuza sahip çıkacağız.TEMAD yönetimi bunun farkında değil ise farkında olanlar gelsin.

HASAN YOLDAŞ    01 Nisan 2008 01:12
Şehit kardeşlerimize ALLAH'tan rahmet, ailelerine ve silahlı kuvvetler camiasına sabırlar ve başsağlığı dilerim.Vatan için canımızı feda ettiğimiz bugünlerde,bizleri halen görmezden gelenlere akıllarını başlarına almalarını, aksi taktirde sabrımızın sınırının sonuna geldiğimizi TEMAD güçbirliği kurarak göstermemiz gerektiğine inanıyorum.

Ersen Gürpınar    01 Nisan 2008 00:54
Saygıdeğer Arkadaşlarım
Şırnak'taki teröristlerle yapılan çatışmada bir yüzbaşı ve iki assubay kardeşimiz şehit olmuştur. Şehitlerimize tanrıdan rahmet sevenlerine ve ailelerine sabırlar diliyoruz .Umarız bu şehit cenazelerinde haması nutuklar atanlar bizlerin hala büro memurları ile ayni dereceden göreve başladığımızı hatırlarlar ve biraz olsun düşünürler ama bunu onlar yapmıyorsa bizim yaptırmamız gerekiyor bununda tek yolu birleşmekten geçmektedir Temad çatısı altında birleşeceğiz Temad yeniden yapılanacak özverili,bilgili,kararlı meslekdaşlarımız yönetimlerde yer alacaktır.Tek çare budur yoksa daha çok otuz yıllar birbaşka bahara kaldı,bir başka bahara kaldı diye umutsuzca bekliyeceğiz. Saygı ve sevgiler sunuyorum

TEKİN**    31 Mart 2008 20:52
Sayın Can Çakır;

Sizin kadar iyimser olmayı çok isterdim...

Teklif Genelkurmay kanalı ile MSB ye gelir oradanda Meclise gider.Konu SUBAYLARI ilgilendiriyorsa hemen kabul edilir.Bu Siyasetçilerde nereye hizmet edeceklerini bilirler...

Büyükanıt komutanımız ve ondan öncekilerde en az 40-45 yıl orduya hizmet eder en yüksek yetkili olurlar amma 40-45 yıl birlikte görev yaptıkları assubayların haklarını iyileştirme konusunda hiç bir şey yapmadan emekli olur giderler..Büyükanıt komutanımız göreve gelirken bende kendisinden epey umutluydum ama görüyoruzki değişen bir şey olmadığı gibi hala Subaylara çalışıyorlar....
Ve bir otuz Ağustos gelir Emekli olur gider,Yerine gelecek kişide Assubay yüksek okul açılışında geçmişteki takvimsel açıklamalarını şimdiden yapmış bulunuyor...Sonuç tabii malum..
Assubayların gasp edilen haklarını verecek,sosyal haklardaki ayrıcalıkları ortadan kaldıracak , assubayın tahsiline göre 1/4 ne geçmeyi verdirecek , adalet ve hukuk tanır genelkurmay başkanı gelmeyecek herhalde...
ÜZGÜNÜM...:upset

HASAN YOLDAŞ    31 Mart 2008 20:11
Bizler buralara yazarak isyan etmemiz dışında etkin eylemler yapmadığımız sürece,daha çok bekleriz haklarımızın verilmesini.Vereceğiz, edeceğiz, çözeceğiz gibi masallarla ayakları yerlerden kesildi toplumumuzun.Uyanın artık uyanın... Ankara'ya sel olup akmanın zamanı geldi geçiyor bile.Tabi CESUR YÜREKLER olabilmek önemli....

Hüseyin ERTÜRK    31 Mart 2008 18:30
Merhaba çok sevgili abilerim vede arkadaşlarım..İsyanımızda zerzenişimizde sonuna kadar haklıyız ama sadece bu...elimizde gelen bu temadın ne yaptığını inanın hala anlamış değilim yani yanlış anlaşılmasın temad bizim haklarımızın savunucusu yoksa emekli abilerimizin oyun oynayıp vekit geçireceği lokeller mi.. Ben bunu hala çözemedim..Ama malesef diğer abilerimizi ve arkadaşlarımızın da mesajlarında anladığım kadarıyla temadın içersinde vede seçimindede siyaset var..Ama artık haykırmak istiyorum herkese ben insanaca yaşıyacak bir maaş ve eşit özlük hakları istiyorum..Çokmu zor bu???

Mehmet GÜRÇAY    31 Mart 2008 15:26
İyi günler arkadaşlar,Panodaki yazıları okuduğumda birçok arkadaşın TEMAD 'dan sorularına yanıt alamadıklarını veya şikayetlerini okuyoruz. Doğal olarak üzülüyoruz.
Arkadaşlar, Genelde Türk toplumunda veya seçimle gelinen her kademede bir alışkanlık var, Gelenler birdaha gitmek istemiyor,başarılı veya başarısız olsun farketmiyor. Taki Allah canlarını alıncaya kadar. Yani biryerden ayrılmak için ille ölümümü beklemek gerekiyor?
Türk Siyaseti de böyle değil mi? Bu nedenle gerek Ülke yönetiminde gerekse seçimle gelinen diğer yönetimlerde hep böyle olmakta. İsterseniz gelin bu olguyu değiştirelim. Bu bizlerin elinde değil mi? Eskiler çekilmesini bilmeli,gençlere ve daha bilgili,atik çalışkan taze kanlara ihtiç olduğu kanısındayım. Bu nedenle köşemizde dertleneceğimize değişiklik için gereğini yapalım. Ağlamak veya dertlenmek çözüm olmasa gerek.
Bu çalışmaları sadece TEMAD olarak değil Ülke bazında da düşünmek ve harekt etmek gerektiğine inanıyorum.
Arkadaşlar; Öncelikle Bizlerin sivil olduğumuzun TEMAD'ınada Sivil Toplum örgütü olduğu olgusuna anlamamız gerektiğini sanıyorum. Bu konuda daha cesaretli, bilinçli ve sağduyulu hareket ederk birçok sorunların üstesinden geleceğimizin kimsenin kuşkusu olmasın.
Asalaklıktan ve eziklikten kurtulunulması gerektiğini sanıyorum. Bizler aslında çok güçlü bir sivil toplum örgütüyüz lütfen bunun bilincine varalım. Öncelikle TEMAD'a üye olup gücümüze güç katmamız gerekmekte. Birçok sivil Toplum örgütleri ile diyaloğ içinde olmalı ve Her fırsatta Basınla birlikte hareket ederek kendimizi tanıtmalıyız.
Lütfen TEMAD çatısı altında birleşelim ve güçlenelim. Biz siyasilerin ayağına değil,siyasiler TEMAD' ın ayağına gelmeli bunu mutlaka başarmalıyız.
Saygılarımla.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE


3753
Mesaj Defteri yazıları