MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


Hakan HEZER    09 Nisan 2008 03:44
Narlıdere TEMAD Şubemizin 06 NİSAN 2008 Pazar günü yapılan olağan kurul toplantısında yapılan seçim sonunda yeniden TEMAD Narlıdere Şube Başkanlığına seçilen Sn.Ali Rıza ÇAKMAK ve yeni Yönetim Kurulu değerli üyelerini kutlar, yeni dönemde TEMAD'ın,çağdaş,medeni,üyelerin birbiri ile iletişimini güçlendirecek internet ağına kavuşmasına katkı sağlayıp,üye sayısını artıracak,sözde değil özde sivil toplum örgütü olma bilinci ile hareket edecek,temadın ekonomik büyüklüğünü artırma gayretini amaç değil araç olarak kullanıp,üyelerinin haklarının alınması ve korunması hedefinde yoğunlaşacak,icrata yönelik Genel merkez kadrosu seçiminde büyük güç ve katkısı olacak,Assubayların toplumda saygınlığının ve gelir düzeyinin artırılması,onur ve gururunun korunması için çalışacak,Assubaylığıda,assubayları da seven kadronun tekrar Narlıdere şubemizin başında olması ONUR ve GURUR verdi.Assubylar için üç dönem icratı bulunmayan,bir tek sorununa çare olmayan,genel başkanlık seçiminde en büyük etkiyi gösterecek İzmir şube seçimlerinden ayrılmayanlar,Umur TALU gibi assubayların sesi olan bir yazarımızın yazmayı bıraktırılmasına bir tepkileri olmadığı ve duymadıkları halde,bizi bizden iyi savubup gündeme getiren değerli yazarımıza bir şilt dahi vermeyen,Assubayların mesaj defterinden e-mail adreslerini silerek iletişim kurmalarını engelleyen Genel merkezin yanlış tutumunu en iyi değerlendirip gerekli yanıtı verecek,siyasetin içinde de önemli yere sahip Narlıdere TEMAD başkanımız ve ekibinin,genel merkez yönetiminin,genel durumunu,iktisadi ve siyasi tutumunu çok iyi bilip değerlendireceği inancımı korumak istiyorum.Çükü siyaset yapanlara en iyi siyasi yanıtı verip,en iyi değerlendirecek TEMAD şube başkanı tekrar iş başında...
SAYGILARIMLA TEKRAR BAŞARILAR DİLERİM.

aslan 81(metin ayan)    08 Nisan 2008 23:53
aslan81 22 February 2008 15:54 | edirne
ARKADAŞLAR OYAKTAKİ TASARRUFLARIMIZIN BİZE GERİ DÖNÜŞÜ KONUSUNU ÇOK UZAKTA ARAMAYA GEREK YOK EM.SAN.-SSK-BAĞKUR VEYA BİREYSEL SİG.ŞİRKETLERİ BİRİKİMLERİ NASIL DEĞERLENDİRİYOR BELLİ HEM İKRAMİYE VERİYORLAR HEMDE MAAŞ BAĞLIYORLAR OYAKIN FARKINI SÖYLERMİSİNİZ BEN SÖYLİYEYİM İKRAMİYE VARSA MAAŞ YOK, MAAŞ VARSA İKRAMİYE YOK, MAAŞTADA İLERDE EMSALLERİNE TAMAMLAMAZSAN ERİYİP GİDİYOR BEN HESAPTAN FAZLA ANLAMAM AMA MİLLETE SORARSAN İYİ İKRAMİYE VERİYORMUŞ TABİ VERECEK NERDE GÖRÜLMÜŞ ASB.ÇIKTIN KESİNTİ EMİRLE 20-30YIL GARANTİ AYRILIRKEN ALSANA SUS PAYI SSK,YA SORALIM EM.MAAŞI VERMESE BU BİRİKİME NE KADAR İKRAMİYE VERİR.!!BENİM BACANAK SSK,LI KIRKLARELİ CAMDAN BU YIL EMEKLİ OLUYOR 1300 EM.MAAŞI BAĞLANACAĞINI 60-80BİN YTL ARASINDA İKRAMİYE ALACAĞINI SÖYLÜYOR, OLUNCA ONUDA YAZARIMHEP BERABER KIYASLARIZ ASB ÇVŞ-BŞÇVŞ GÖREVDEKİ BÜTÜN ARKADAŞLARIMIZI MUTLAKA AMA MUTLAKA UYARALIM BİREYSEL EMEKLİLİK SİSTEMLERİNDEN BİRİSİNE MUTLAKA GİRMELERİ GEREKİYOR +OYAKTAN BORÇ PARA ÇEKİP BAĞIŞA DAYALI EM. SİS. MUTLAKA ERKENDEN GİRSİNLER EMEKLİLİKLERİNİ GARANTİYE ALSINLAR BİRDE BURAYI OKUYAN GENÇLER MUTLAKA VARDIR ÇALIŞAN EŞ BULSUNLAR (BİZ ERKEKLİK YAPARDIK ÇALIŞTIRMAM DİYE ,GELİN ŞİMDİ SORUN BAKALIM AMAN ÇOCUKLAR AMAN)YOKSA MAKAMDI TEMSİLDİ ÇOK BEKLERİZ DEMEDİ DEMEYİN, BİREYSEL EMEKLİLİĞİ HEMEN YAPTIRIN UNUTMAYIN AMAN HA.
arkadaşlar bu mesajı 22şubatta yazmışım benim bacanak 25 yıldır çalışıyor kırklareli camda, ikramiye geldi 80bin küsur ytl maaşıda alınca yazıcam oyakla karşılaştırın ben aldım 55ytl nekadar değerlenmiş siz anlayın ha birde ulusoy faktörü var o olmasaydı 25bini taş çatlasa geçmezdi bankayı sattı diyede kızmayın bence iyi yaptı.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
OYAK'IN tek kazanımı zoraki tasarruf bunun dışında ne getirisi var ayni miktarı özel bankaların emeklilik fonlarında değerlendirin daha fazla kazançlı çıkarsınız. OYAK ASSUBAYLARI YÖNETİM VE DENETİM KURULLARINDA TEMSİL ETTİRMELİ VE KESİNLİKLE ESKİ YENİ TÜM EMEKLİLERE KATILIMLARI İLE ORANTILI HİSSE SENEDİ VERMELİDİR. YOKSA BAKKAL HESABI GİBİ HESAP YAPAR HAYAL KURARIZ

Hüseyin kocabaş    08 Nisan 2008 00:35
Organizatörlüğünü yaptığımız, Siyasi dik duruşu ile bir çok kesimin takdirini toplayan 22. Dönem Milletvekili Dr. sayın Turhan ÇÖMEZ 11 NİSAN 2008 Cuma günü saat:20.00'da Manisa Belediye Kültür Sitesi Lale Salonunda Türkiyedeki Gerçek Gündem başlıklı bir Konferans verecektir.Tüm Meslektaşlarımız davetlidir.
(Katılmak isteyip mazereti nedeniyle katılamayan neslektaşlarımızın telgraf yada mesaj yoluyla destekleri Konferans Salonunda anons edilecektir.Camiamıza saygıyla duyurulur)
irtibat: huseyin.kocabas@hotmail.com
Tel:0505 385 90 29

Mehmet EROL    07 Nisan 2008 20:41
Temad NARLIDRE seçimlerinde Tekrar yönetime seçilen Sayın Alirıza ÇAKMAK ce ekibini kutluyor ve başarılar diliyorum.

Selahattin    07 Nisan 2008 19:22
bu aralar kışlalarda çok sağlam kaynaklardan duyuduğu iddia edilen bakanın imzaladığı nisan ayının 15 ine yetişeceği söylenen %20-22 arasında bir zam geleceği iddia ediliyor.Bu doğrumudur.Bilen varsa bizi sevindirse......

selman    07 Nisan 2008 19:15
Sitemiz de ve üyelerimiz arasında sivil havacılık firmalrında çalışan ve çalışmış olan meslektaşlarımız var mı?Varsa görüşmek isterim!Teşekkürler!!

AHMET ÖZTAŞ    07 Nisan 2008 13:35
TEMAD İçindeki çalışmları ve katkIları ile her zaman guruR duyduğumuz sayın devremiz Ali Rıza ÇAKMAK ve ekibine başarılar diler. Yeni yönetim döneminde daha aktif ve assubayları onurlandıracak başarılara öncülük etmesini bekliyor ve inanıyoruz. Bu kıymetli zamanlarını emeklı assubay onuru için ayıran yönetim kurulu ve üyelerini canı gönülden kutlarım. Saygılarımla AHMET ÖZTAŞ ANTLYA TEMAD ÜYESİ

Hikmet BOLAT    07 Nisan 2008 13:18
Yenilenen seçimle TEMAD Narlıdere/İzmir Şubemizin yönetiminde görev alan Sevgili Meslektaşlarımı Kutluyor.
Yapacakları hizmet ve çalışmalar için teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum.
Hikmet BOLAT

Haluk TIRAVOĞLU    07 Nisan 2008 11:58
Narlıdere TEMAD Şubemizin 06 NİSAN 2008 Pazar günü yapılan olağan çalıştayı ve seçimi sonunda TEMAD Narlıdere Şube Başkanlığına yeniden seçilen Sn.Ali Rıza ÇAKMAK ve yeni Yönetim Kurulunun değerli üyelerini içtenlikle kutlar, yeni dönemde de başarılı çalışmlarıyla TEMAD'a büyük güç veren çalışmalarının devamını dilerim.

Haluk TIRAVOĞLU
(E)Dz.Asb.

Haluk TIRAVOĞLU    07 Nisan 2008 11:52
İZMİR/Güzelbahçe şubemiz 05.NİSAN.2008 Cumartesi günü, Miiletvekili Sn.Bülent BARATALI, Eski Miiletvekili Sn.Türkan MIÇHOĞULLARI, Güzelbahçe Kaymakamı, Belediye Başkanı, Belediye Meclis üyeleri, Ege Ordu Komutanlığı temsilcileri, Genel Başkanımız, Genel Merkez Yönetim Kurulu üyelerimiz, TEMAD İl Başkanları ve temsilcileri, Sivil Toplum Örgütleri, İzmir'de mevcut bir kısım yerel medya grubu ve İzmirli üyelerimizin de yüksek katılımıyla açıldı.

Güzelbahçe TEMAD, fiziki yapısından hareketle örnek bir şube olacaktır. Dinlenme ve okuma salonları, kuaför ve berber faaliyetleri ile çok farklı ve dinamik görüntüsü yeniden inşasına çalıştığımız TEMAD profiline uygun yapısıyla assubay sorunlarına çözüm üretebilecek nitelikteki başkanı, yönetim kurulu ve üyeleriyle güçlü sesimiz olacaktır.

Güzelbahçe şubemizin açılışı nedeniyle Assubayların sosyal hakları konulu yasa teklifleriyle TBMM'nde çalışmalar yapan CHP İzmir milletvekili Sn. Bülent BARATALI'ya da Türkiyedeki tüm emekli assubaylar adına teşekkür etme fırsatımızda oldu. Sn.Baratalı bu çslışmalarına amacımıza ulaşıncaya kadar devam edeceğini bildirdi.

Bu arada Güzelbahçe Belediye Başkanı Sn.Ertan AVKIRAN'ında belediyeye tahsisli bir araziye bu binayı inşa ederek TEMAD hizmetine vermesi de tüm Türkiye'deki belediyelere örnek olmalıdır. Güzelbahçe'nin assubay dostu Belediye Başkanı Sn.Ertan AVKIRAN'a da teşekkürlerimizi bildirdik.

Bulunduğu ilçedeki tüm resmi kurumlarla, Ticari zevatla ve Sivil Toplum Örgütleriyle çok olumlu ve yapıcı ilişkiler içinde olan ve camiamızı yücelten TEMAD Güzelbahçe'nin, deneyimli, birikimli ve yarattığı pozitif enerji ve sinerjiyle çok önemli işler başaracak olan Şube Başkanı Sn.Osman KAÇMAZ meslektaşıma ve değerli Yönetim Kurulu üyelerine bir kez daha teşekkür eder tüm faaliyetlerinde başarılar dilerim.

En derin saygılarımla.

Haluk TIRAVOĞLU
(E)Dz.Asb.

MUĞLA TEMAD İL BŞK.L    07 Nisan 2008 11:22
Yeniden seçilerek göreve başlayan Narlıdere TEMAD Yönetim Kurulu Başkanı ve üyelerini kutlar, başarılarının devamını dileriz.

MUĞLA TEMAD YÖNETİM KURULU

HASAN YOLDAŞ    07 Nisan 2008 01:35
:? TEMAD Web sitesi mesaj panosunda, 3 Nisan tarihli en son benim yolladığım bir mesaj var.Ve nedendir bilmiyorum 4 gündür başka herhangi bişey yok.Acaba çok mu ağır yazmışım ki; TEMAD mesaj panosu dondu kaldı? :?
''OYAKBANK sermayesinde, muazzaf iken benim de payım vardı.Emekli olduğumda OYAK ile ilişkimi kestim diye, bu payım öldü diye işlem yapanlardan hakkımı helal etmiyorum.Anti-demokratik kurum olan OYAK, bir sömürü sistemi olduğunu bu uygulamalarıyla kanıtlamıştır. :?

HASAN YOLDAŞ    07 Nisan 2008 01:23
Göreve yeniden talip olup seçilen, Narlıdere TEMAD yönetim kurulunu kutlar, görevlerinde başarılar dilerim.Tüm emekli assubaylar camiasının elele, gönül gönüle, tek yumruk-tek yürek olarak haklı davamızda mücadelemize devam etmemiz gerekliliğini birkez daha yinelemek isterim.

Mehmet AKPINAR    07 Nisan 2008 00:03
Narlıdere Şb.Yönetimine seçilen yönetim kurulunu kutlar,başarılar dilerim.

Hüseyin SAVCI    06 Nisan 2008 23:52
NARLIDERE TEMAD'ta yeniden görev ve sorumluluk üstlenen değerli meslektaşlarımızı kutlar, başarılar dilerim.

Ökkeş Kadri BAÇKIR    06 Nisan 2008 23:10
İzmir/Narlıdere ilçemizin göreve başlayan yeni Temad yönetimine başarılar diler, saygılar sunarım.

Turhan KALIN    06 Nisan 2008 22:30
Değerli Arkadaşlarım, birçoğumuz bilir Metro alışveriş merkezi vergi mükelleflerine satış yapar, sade vatandaş buradan alışveriş yapamaz.

Fakat Askeri Kimlik Kartımızı gösterdiğimizde müşteri hizmetlerinin verdiği bilgisayar çıktısı ile bizler de alışveriş yapabiliyoruz, ben yeni öğrendim. Ayrıca Gaziemir Hava Lojmanı ve Bornava Tugay Lojmanlarından tüpler yarı fiatına askeri personele satılmakta, başka marka tüpleriniz ve arızalı dedantörlerniz bedelsiz değiştirilmektedir. Diğer illerde de bu uygulama olabilir , en azından aile bütçemize katkı olur düşüncesiyle ( Lojmanlarda her yıl başı ihale ile tüp firmaları belirlenmektedir ) , saygılarımı sunarım.

Ersen Gürpınar    06 Nisan 2008 21:09
Saygıdeğer Arkadaşlarım
Bugün İzmir/Narlıdere TEMAD ilçe başkanlığı seçimleri yapıldı Sn.Ali Rıza ÇAKMAK ve ekibi yeniden görev aldılar Kendilerini şahsım ve site yönetimi adına kutluyorum.Narlıdere şubemizin Sivil toplum örgütü olarak Assubay onuru için büyük katkıları olacağına inanmaktayız.Hayırlı olmasını diliyoruz.
Site Yön.Adına

Ersen Gürpınar    06 Nisan 2008 13:53
http://blog.milliyet.com.tr/ersengurpınar
Saygıdeğer Arkadaşlarım
Dün İzmir çalışma grubu üyeleri ile Güzelbahçe TEMAD şubesinin yeni binasının açılışına gittik; Temad ilçe başkanı Sn.Osman KAÇMAZ'ın gayretleri ile derneğin sivil toplum örgütleri içersindeki aktif rolünü gören Güzelbahçe belediye başkanının jesti sonucu belediye ye ait bir arsaya içinde dinlenme ve okuma salonu, oyun salonu Kuaför ve Berberi olan adeta bir lokal yapılmıştır. Dünki açılış törenine :
CHP milletvekili Sn.Bülent Baratalı ve eski milletvekilleri,
Güzelbahçe Belediye başkanı ve Kaymakamı,
Temad Gn.Başkanı ve şube başkanlımız,
Ege Ordu K. temsilcisi,
Mahalli basın,
Mahalli sivil toplum örgütleri ve arkadaşlarımızın katılımı ile çoşukulu bir açılış yapılmıştır.
Yeni bina tüm Güzelbahçe'li meslekdaşlarımıza ve zümremize hayırlı olsun umuyoruz burada çok güzel çalışmalara imza atılacaktır.Saygılarımla

selman    06 Nisan 2008 11:55
Acı Hayatın dramatik güzeli Nermini canlandıran Selin Demiratar :Benim en büyük idealim asker olmaktı. Babam emekli astsubay. Çocukluğum askeriyede geçti yani. İnanılmaz bir sevgim var askerliğe karşı& İşimdeki disiplinimi de bu sevgiye bağlıyorum. Saatlerce çalışsam da şikayet etmem.

selman    06 Nisan 2008 11:11
Özgün Uysal, (1963- ) Balıkesir/Gönen doğumlu, asker kökenli gazeteci yazar, çizgi roman ve karikatür sanatçısıdır. 70'li yılların sonunda Çivi Mizah Gazetesi'nde, karikatürist Mahmut Karatoprak'ın el vermesiyle çizgilerini geliştirmiş, 80'li yılların ortasında çizgi roman çizmeye başlamıştır. Karikatürleri ve çizgi romanları yurt dışındaki gazete ve dergilerde, Türkiye'de ise askeri yayınlarda, ulusal ve yerel basında, mizah dergilerinde yayınlanmıştır. İki kez kişisel karikatür sergisi açan ve 1982-2004 yılları arasında Deniz Astsubayı olarak görev yapan Uysal, 2004 yılında Silahlı Kuvvetlerden emekli olduktan sonra gazetecilik ve çizerliği birlikte yürütmektedir.

"Ceyhun Atuf Kansu", "Yunus Nadi" gibi şiir ödülleri bulunan Şair ve Yazar Ahmet Uysal'ın oğludur.

Geçmişte Deniz Astsubay Hazırlama ve Sınıf Okulu (DASTOK) öğrencilerinin, günümüzde ise Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu (DAMYO) öğrencilerinin şapkalarında kullanmakta oldukları ay-yıldızlı kokartların kreatörüdür.

Halil Yaz    05 Nisan 2008 21:24
Emekli başçavuş ölmek istedi
Otomobilinin içinde başına dayadığı silahı ateşleyen emekli başçavuş tedavi altına alındı

05.04.2008 18:08
Üsküdar'da emekli başçavuş, otomobilinin içinde başına dayadığı silahı ateşleyerek intihar girişiminde bulundu. Ağır yaralanan emekli başçavuş, kaldırıldığı hastanede tadvi altına alındı.

Alınan bilgiye göre, emekli başçavuş Ramazan Şen, 35 V 0111 plakalı otomobilinin içinde başına dayadığı silahla intihara teşebbüs etti. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen ambulansla Ümraniye Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Şen'in sağlık durumunun ağır olduğu öğrenildi. Şen'in neden intihar etmek istediği belirlenemezken, olayla ilgili soruşturma sürüyor.

selman    04 Nisan 2008 23:11
BU DA ALINTIDIR....

D i K K A T ! ! ! . . .

Oturma belgesini ( ikametgah ilmuhaberini ) artık muhtarlar değil, Nüfus Müdürlükleri veriyor. Adrese dayalı nüfus sayımından sonra, adresinizde bir değişiklik olduysa, muhtardan onaylı ' FORM C' belgesiyle İlçe Nüfus Müdürlüğüne durumu bildirmeniz gerekiyor. Değişiklikler bildirilmez ve durum tespit edilirse ağır para cezaları veriliyor. Nüfus Müdürlüğünde kayıtlı olan adresinizin doğru olup olmadığını kontrol etmenizde yarar var. Çünkü herhangi bir kurumdan oturma belgeniz istendiğinde, bunu Nüfus Müdürlüğünden almak durumundasınız. Alınan bu belgenin geçerlilik süresi 30 ( otuz ) gündür.

Ayrıntılı bilgiye http://www.nvi.gov.tr adresinden de ulaşabilirsiniz.

selman    04 Nisan 2008 22:46
Sn.GÜRPINAR elinize sağlık yazınız çok güzel olmuş ve bizi aydınlattığınız için teşekkür ederim.TÜM ŞEHİTLERİMİZİN RUHLARI ŞAD OLSUN!

Ersen Gürpınar    04 Nisan 2008 22:36
http://blog.milliyet.com.tr/ersengurpınar
Saygıdeğer Arkadaşlarım
Dumlupınar denizaltı faciasında hayatlarını kaybeden şehitlerimize rahmet diliyoruz,mekanları cennet olsun; Onlar son nefeslerini verirken bile VATAN SAĞOLSUN diyebilen eşsiz kahramanlardı. Zaman bulursanız Milliyet Blogtaki bu konudaki yazımızı lütfen okuyunuz.
http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=33742


3753
Mesaj Defteri yazıları