MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


selman    11 Nisan 2008 17:55
SAYIN IŞIK GEÇEN YAZMIŞTIM BUNU OYAK BİZDEN KESİLEN PARANIN SADECE %80 İNİ NEMALANDIRMA İÇİN DEĞERLENDİRMEYE ALIYOR.BİR ÇOĞUMUZ BUNU BİLMİYOR.BU KONULARDA GENEL BİR ÇALIŞMA YAPILMASI GEREK.HUKUKİ AÇIDAN NE YAPILABİLİR DİYE....

selman    11 Nisan 2008 17:51
MERAK EDENLER İÇİN
TÜRKİYE'DEKİ YABANCILARIN EDİNDİĞİ MALLAR TAPU MÜDÜRLÜĞÜ VE İL BAZINDA İSTATİSTİKLER VE M2 BAZINDA MİKTARLARI http://www.tkgm.gov.tr/ana.php?Sayfa=icerikana&ICID=48 ADRESİNDEN ULAŞILABİLİR.

selman    11 Nisan 2008 17:39
İLGİLENENLERE
TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ "YENİ LOGO" TASARIM YARIŞMASI

NAMIK ŞIK    11 Nisan 2008 17:18
Sayın yönetici& benim yazıma bir yorum yapmışsınız. Teşekkür ederim. Ya ben tam anlamıyla ifade edemedim. Ya da siz tam anlamadınız. Oyak her üyeden bürüt maaşının yüzde 10 nunu aidat diye kesiyor. Bu doğru. Bu kesilen aidatın yüzde onunu kendisine alıyor. Ben bunu kastetmiştim. Yani 100 milyon aidat parasının 10 milyonunu kendisi alıyor. 8 milyonunu riziko payı 2 milyonunu masraf diyor. Bu paralar personele yansımıyor. Umarım anlatabilmişimdir.

yigit    11 Nisan 2008 14:33
Assubayları aşağılamak için yaz da ne yazarsan yaz. Bir yerlere gönderme yapabilmek için yazdıkları yazılara assubayları alet etmek , "vur abalıya" haline getirmeye çalışmak , kendisini aydın sanan korkak insanların en büyük karakteristik özelliğidir. Doğrudan söz söyleyemezler , çünkü tırsarlar.

Birçok insanda olduğu gibi sizde de öz saygı eksikliği mi var? Bir tür aşağılık kompleksi mi yaşıyorsunuz ki , yukarıda bir yerlere gönderme yaparken assubayları yazılarınıza alet ediyorsunuz? Doğrudan yazmaya yüreğiniz yetmiyor mu?

Etnik kimlik ve etniklik kavramlarından bihaber olduğunuzun farkında bile değilsiniz. Bu nasıl yazı yazmaktır? Irkçılık kokan bu yazınız , sizin ne kadar ufku dar , sığ düşünceli , dünyaya atgözlüğüyle bakan bir insan olduğununuzun apaçık bir delilidir. Yazdığınız niteliksiz yazılarla kökleri kökenleri bişrbirine tokuşturarak kendinizi tatmin etmeye devam ediniz...


Siz , Türk Slahlı Kuvvetlerinin mühimmat depolarını mahallenizdeki bakkal dükkanı mı sandınız? Mühimmatçı amca , üç kilo el bombası , beş kilo tüfek bombası verir miziniz deyip mihimmat mı alıyorlarmış? Vurgulamaya çalıştığınız şey nedir? Bu iftirayı biz size yediririz...

Bre dünyaya atgözlüğüyle baktığı halde kendisini aydın sanan akıl fukarası Alpman Bey , biz yazalım da siz okuyun. Assubay camiası sizin gibi üç beş kelimelik bilgi haznesiyle midesinden konuşan bir camia değildir. Bizler , kendisini aydın sanan sizin gibi cahil insanları da eğitecek bilgi ve donanıma sahip insanlarız.

Siz önce cephaneliğin ve cephanenin ne anlama geldiğini öğrenin. " Bu şanlı , şerefli , yiğit , korkusuz , kahraman astsubay , kendi sorumluluğunda bulunan cephaneliği ufak ufak satışa çıkartmış!..." Bu sözler size ait.

Cephaneliğin ve cephanenin ne anlama geldiğini bilmiyorsunuz ama , bu konuda ahkam kesiyorsunuz. Cephane mi satmış , cephaneliği mi satmış?... Cephaneliği ufak ufak nasıl satmış? İşin içinde tapu dairesi müdürü de olabilir mi? Aç sözlüğe bak. Kargalar bile güler.

"Kahramanlık , vatan millet sevgisi , bayrak tutkusu..." Siz soru işaretiyle bakmaya devam edin...

Nazım Hikmet gibi nice insanlar vatan sevgisini şiirleriyle dile getirmediler mi? Buyur , çöz manasını...Çöz ki , soru işaretiyle bakılması gereken siz misiniz yoksa başkası mı görelim.

İlkellikten öte hiçbir özelliği olmayan ve yazım hatalarıyla dolu yazınız üzerine daha fazla yorum yapmaya gerek duymuyoruz. Bizi dilinize doladığınız sürece üslubumuzunda sertleşeceğinden şüpheniz olmasın.

Yazı yazdığın kalemin hakkını veremedikten sonra çok önemli bir yazarmış gibi ortaya çıkmanın ne manası var?

serkan özdemir    11 Nisan 2008 01:34
http://GARANTİ BANKASININ ASSUBAYLARA AYIBI
Merhaba;
4 yıldır Garanti Bankasındaki bir yanlışı düzeltmeye çalışıyorum fakat,kendi başıma başarılı olamadım.Umur Talu nasıl yazılarına başladıysa aynı desteği ve birlik bereberliği siz meslektaşlarımdan bekliyorum.Sorun şu:Garanti Bankasında veya internet şubesinde hesap açtığınızda karşınıza meslek ile ilğili bölümler geliyor.
1.General
2.Subay
3.ASTSUBAY\UZMAN ERBAŞ sorun gördüğünüz gibi 3ncü maddede!...
Bankanın en üst yetkilisine kadar şikayet ettim fakat bir türlü değiştiremedim.Hesaplarımı kapattım.Maalesef OyakBank satılınca bizimkiler Bu banka ile anlaşınca Maaş hesabı ile karşıma çıktı.Adamlara muvazzaf Asssubay ile Sözleşmeli Uzman Erbaş statü farkını anlatamadım..Bizim için olağan diyorlar...
BU RESMEN GARANTİ BANKASININ ASSUBAYLARA AYIBIDIR!.....
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Saygıdeğer Arkadaşlarım
Bu konuyu arkadaşımız form bölümünde de yazmış Gn.Md.lüğe bu konuyu yazıp alacağımız yanıtı sizlere sunacağız ona göre gereken tepkiyi veririz.

yaşar sığınç    11 Nisan 2008 00:43
temad yönetiminde yanılmıyorsam yeterince avukat meslektaşlarımız var bu şahsa gerekli davayı açarlar diye umut ediyorum saygılar

Ökkeş Kadri BAÇKIR    10 Nisan 2008 23:35
12 Nisan 2008 de Ankara'da Sivil Toplum Örgütlerinin düzenledigi Ulusal Egemenlik buluşmasına TEMAD katılıyormu???

MESUT MAVİTUNA    10 Nisan 2008 23:07
Çok değerli meslekdaşlarım
Aşağıda linki verilen ve biz Assubayları gerçekten rencide eden ve küçülten bir yazıyı okumaktan gerçekten zul duydum.
Bu yazıyı yazan ve kendilerini gazeteci olarak gören bu kendilerini bilmezler, bu tür yazıları hangi amaç ve gaye için yazdıkları, her yönüyle irdelenmeli ve bunların hangi amaca ve gayeye hizmet ettikleri ortaya çıkarılmalıdır.

Bizler onur ve şerefemizi korumak için, bütün gayretimizle bir mücadele içinde iken, kendini bilmez bir şahsın yazdığı bir yazı ve tabiki bu yazıya yorum yapan vatandaşlarda mevcuttur. Tabiatıyla bu meslekten ekmek yiyen ve camiasına karşı hassas ve duyarlılık içinde olan Assubay camiası mensuplarını kızdırmakta ve haklı olarak kzgınlıklarını dile getirmektedirler.

Bu şahıs böyle bir olayın meydana geldiğini, elindeki hangi belgelerle ispat edebilmiştirki, böyle bir yazı yazma cüretini kendisinde bulabilmiştir. Herşeyden önce suçladığı şahıs, belki bu gün hayatta bile değildir. İnsanları karalamak kişilere, toplumlara zarar vermek, bu gibi kişilere ne gibi çıkarlar sağlamaktadır. Bu şekilde meydana gelen olumsuzluklara karşı, herzaman dikkatimi çeken şu olmuştur.
Hep camianın içinden birileri çıkarak tepkilerini dile getirmişler, ancak esas tepki koyması gereken ve gerekirse her türlü basın kuruluşları nezdinde yazının amacının, gayesinin ve hangi amaçla yazıldığını ispata davet ederek, tekzip ettirilmesi için teşebbüse geçerek bu gibi olumsuz ve mesnetsiz yazıların yazılmasını önlemek TEMAD GENEL MERKEZİ'nin birinci önceliği olması gerekir düşüncesindeyim ve bu düşüncemide her zaman koruyacağım.
Bu gün evinden barkından, çoluğundn çocuğundan ve her türlü sosyal hakkından uzakta bu vatan, millet, bayrak ve namusumuz için şerefsiz ve kalleş vatan hainleine karşı mücadele eden ve Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki o kahraman Mehmetçiklerin oluşturduğu bir camianın mensupları olan Bütün Assubayları üzmezmi, bu tür gafleti yaratan ve bir camianın onuruyla oynamak isteyen kişilere karşı esas tekzip görevini yapması gereken yerin GENKUR BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER BAŞKANLIĞININ da olması gerekir.

Bu tür olumsuz haberlerin çıkması bir camiayı yaraladığı gibi onun efradı olan aileleride yaraladığı asla unutulmamalıdır.
Bir daha bu tür futursuz ve mesnetsiz yazıların yayınlanmamasını dilerken, hakkımızı koruyacak mercilerinde seslerini duyurarak bizleri onurlandırmasıda en büyük dileğimdir.

Saygılarımla

Mesut MAVİTUNA
(E) Dz.Assubayı




www.internethaber.com/author_article_detail.php?id=6 777

NAMIK ŞIK    10 Nisan 2008 22:56
Sevgili meslektaşlarım. Bugüne kadar gönderdiğiniz tüm yazılarınızı büyük zevkle okudum. Hiçbir yazı yazmayı düşünmüyordum. Fakat oyak hakkında her herkesin konuştuğunu görünce; dayanamadım ve bende bildiğimi ve yaşadığım olayı sizlerle paylaşmak istedim.
Öncelikle şunu belirtmek isterim. Herkes emekli olacak veya yeni olmuş arkadaşlara tavsiyede bulunuyor. Yok  oyak ikramiyesini çek yok  yarısını bırak. Sevgili arkadaşlar!!! Emekli olmaya karar vermiş olan kişinin yaşı en az 40. bırakın adam istediği gibi davransın. Emekli olmaya karar vermek, başlı başına büyük bir olay.
Esas konuya girelim. 2006 yılı olagan genel kurul sonu, oyak bir dergi yayınladı. Burada 1996 ile 2006 yılları arasında gerçekleşen enflasyon ve oyakın vermiş olduğu nema miktarları bildirilmiş. Ben oyaka fax çektim 1984 ile 1996 yılları içindeki yıllık enflasyon ve nema oranlarını istedim. Hemen cevap verdiler. Aldığım tüm maaş bordolarımı saklamıştım. Oturdum, hiç üşenmeden oyak kesintilerimi yıl yıl topladım ve onların bana bildirdiği nema oranlarıyla nemalandırdım.
Yapmış olduğum hesap sonucu oyak da benim 62 milyar param olması lazım. Oyakın hesabıyla 2006 yılı haziran ayı itibarıyla ( 2006 kar payı hariç ) benim param 42 milyardı.
Bu durumu oyaka 3 sayfa yazı ve hesaplamalarımı gönderdim ve ivedi olarak aradaki 20 milyarı hesabıma aktarın dedim. Bana hemen bir hafta içinde cevap yazdılar. İlk iki sayfasını tercüme edemedim. Belki bankacılar bilir dedim. Bankacılara gösterdim. Onlarda tercüme edemedi. Maliyeye gösterdim, onlarda tercüme edemedi. Denetlemeye gelmiş ikmal bir albaya gösterdim. Bastı kalayı. Biz anlamayalım diye böyle yazıyorlar dedi. Bir tek şeyi anladım. Buraya DİKKAT edin BİZDEN HER AY AİDAT OLARAK KESİLEN PARALARIN YÜZDE 10 NU OYAKIN KASASINA GİDİYORMUŞ. BU YÜZDE 10 NUN YÜZDE 8 İ RİZİKO PAYI İMİŞ YÜZDE 2 Sİ İSE MASRAFMIŞ.
Hesabı tekrar yaptım. Yüzde 10 u yok sayarak. Çıkan rakam korkunç. Yani oyakın hesabı tuttu. Param 42 milyar. 20 milyar kayıp.
Para işlerinden anlamadığım için konunun üstüne gitmedim. Bu konuyu muazzaf iken tüm arkadaşlarıma anlattım. Hiç kimsenin bu yüzde 10 dan haberi yokmuş.
İlgilenen olursa sevinirim. saygılarımla
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Oyak bizlerden heray bürüt maaşımızın %10 kesiyor parasını OYAK'ta bırakanlara verilen aylık belli İş Bankası,Merkez Bankası,Koç Holding gibi kuruluşlardan emekli olanlar maaşlarından fazla yardım sandıklarından maaş alıyorlar Nema oranları tartışılır ancak EN ÖNEMLİ HUSUS eski yeni tüm emeklilere katılımları nispetinde HİSSE SENEDİ verilmesidir Kuruma tekrar üye olamayanların haksızlıkları ne olacak ?BİRGÜN ELBET BİZİ GERÇEK ANLAMDA TEMSİL EDENLER BUNLARI SORGULAYACAKTIR BİZLERDE HER PLATFORMDA BUNLARI DİLE GETİRELİM

ozgur gencer    10 Nisan 2008 21:58
sayin gurpinar
bu nazim denilen sahsin internet haber sitesindeki kosesini birde ben okuyayim dedim.. sitede anilan sahsin haber yazdigi sayfayi acar acmaz resmini gorunce yaptiginin normal oldugunu dusundum.. insanlar egitim yada maddi olanaklarla dunya goruslerini degistirebilirler.. ama genetik ozellikleri asla kaybolmaz.. ne kadar gizlemeye gayret etselerde tasidiklari genler onlari eninde sonunda ele verir. tipine bakarak bu zavalli sahsin apaci oldugunu soylemek bence cok isabetli tespit. (hatta garantili bir tespit). bu nedenle bu tarz, insan siluetindeki zavallilarin fikirlerine onem vermeyiniz.. saygilar

selman    10 Nisan 2008 21:09
Üyelerimizi FORUM bölümünde EMEKLİLERİN ÇALIŞTIĞI SEKTÖRLER başlıklı foruma katılmaya davet ediyorum.
SAYGILAR!

Ersen Gürpınar    10 Nisan 2008 19:36
http://blog.milliyet.com.tr/ersengurpınar
Saygıdeğer Arkadaşlarım
Bugün Sn.Akpınar arkadaşımızın mynet mesaj grubunda bize duyurduğu bir haber vardı İnternetHaber sitesinde Nazım Alpman adında biri Korede bir assubayın milliyetçi ruhla askerleri çoşturan şiirler yazdığını ama sorumluluğundaki cephaneleri sattığını yazıyor haber kaynağı da ölen bir teğmen Bu kendini bilmez ordu düşmanlığını assubaylar üzerinden birilerine mesaj vererek yapan yazarın özür dilemesi ve bu haberi ispat etmesini yönetimden ve yazandan istedim yönetime yazdığım yazı aşağıdadır ANCAK TEMAD YÖNETİMİ DERHAL TEZKİP GÖNDERMELİ VE BU ŞAHSI MAHKEMEYE VERMELİDİR YOKSA BU ÇİRKİNLİKLERİN SONU GELMİYECEK SİTE YÖNETİMİ 24 SAAT İÇİNDE YANIT VERMEZ TEMAD AÇIKLAMADA BULUNMAZSA GÖREV YİNE BİZE DÜŞECEKTİR Bizler sahipsiz değiliz bunu kanıtlıyacağız. Saygılarımla

İNTERNETHABER SİTE YÖNETİMİNE
Yazarınız Nazım ALPMAN Bir ölünün hatıralarından yola çıkarak Kore\\\'de mühimat satan bir assubayı anlatmaktadır. Konunun bağlantısı nedir yazarınız TSK düşmanlığı veya sevgisizliğini assubaylar üzerinden mi biryerlere mesaj verme gayreti içindedir.
Bu olay assubayları derinden üzmüştür yazarınız bizlerden özür dileyecek veya bunu ispatlıyacaktır ispatlıyamazsa müfteridir.Bu konudaki yorumumunda yayınlanmasını ve sonucu assubaylar grubu ve sitesinde duyuracağımdan tarafıma bilgi verilmesini rica ederim.

Selahattin Tekin    10 Nisan 2008 17:35
http://www.digitalbaski.com
1975 Mezunu Emekli veya görevde olan Dz Astsubayları 10-11. mayıs 2008 tarihleri arasında Çanakkale organizasyonu ile 33.yıl beraberliklerini kutluyacaklar tüm 75 mezunu arkadaşlarımıza duyurulur.

Ersen Gürpınar    10 Nisan 2008 11:47
Saygıdeğer Meslekdaşlarım

Emekli Assubaylar İzmir çalışma grubu olarak 9 Nisan 2008 tarihinde TEMAD URLA ŞUBESİ\'ni ziyaret ettik Şube Başkanımız Sn.İbrahim ÖTÜ ve arkadaşlarımızla çok sıcak sohbetler ve fikir teatisinde bulunduk Assubay zümresinin bilinçli ve kararlı duruşu geleceğe olan umutlarımızı arttırmıştır. Sivil toplum örgütü olabilen İlçe de diğer sivil toplum örgütleri ile koordineli çalışmalar yapan ve assubay onuruna katkıda bulunan bu güzide şubemizin Yönetim kurulu ve üyelerine teşekkürlerimi ve saygılarımı şahsım ve sizler adına sunmaktan onur duyuyorum.

NECDET TÖRE    10 Nisan 2008 10:29
" Genelkurmay Başkanı ne yapıyor"
Aşağıdaki soru Bu gün (10 mart2008 ) Vatan Gazetesi yazarlarından Mustafa Mutlu ' nun Köşe yazısında sorulmuştur.

http://w9.gazetevatan.com/haberdetay.asp?detay=Basbakanl ik_THY_ile_rekabete_mi_giriyor_172172_4&tarih=10.04.2008&New sid=172172&Categoryid=4&wid=102

GÜNÜN SORUSU

Ağustos ayında emekli olması beklenen Genelkurmay Başkanı, bavulunu şimdiden toplamaya başladığını söylemiş...
Genelkurmay Başkanı ne yapıyor diye soranların aradıkları yanıt bu olabilir mi?

Hikmet BOLAT    10 Nisan 2008 10:02
OYAK'IN açıklaması.
2008 DÖNEMİ EMEKLİ MAAŞI SİSTEMİ MAAŞ ÖDEMESİ HAKKINDA BİLGİ
Aşağıda belirtilen üyelere 2007 yılı öngörülen neması %52ye göre 18 Nisan 2008 tarihinde üçer aylık maaş ödemesi yapılacaktır.
1. Emekli Maaşı Sistemine 14.01.2007 - 13.01.2008 tarihleri arasında giren ve Kesin Maaş uygulamasından ilk kez maaş alacak olan üyeler (2007 yılında emekli olan üyeler),
2. 2006 yılı Kasım ve Aralık aylarında dilekçe vererek Peşin Maaş Uygulamasından Kesin Maaş Uygulamasına geçme talebinde bulunan ve Sistemde maaş alma tercihi olan üyeler,
3. Olağan Genel Kuruldan iki ay öncesine kadar (31 Mart 2008 tarihine kadar) Sistemde mevcut maaş alıp almama kararı ile ilgili değişiklik yaparak maaş alma tercihinde bulunan üyeler.
Bu gruplar dışında Sistemde maaş alan diğer EMS üyelerine Nisan 2008 döneminde Ocak 2008 maaşlarının aynısı ödenecektir.
24 Mayıs 2008 tarihinde yapılacak 48nci Olağan Genel Kurul sonrası kesinleşen 2007 nemasına göre tüm üyelerimiz için rezerv ve maaş hesaplamaları yapılacak, Temmuz 2008 dönemi maaşları buna göre ödenecektir.

Halil ERGENLİ    10 Nisan 2008 01:07
Sayın ASLAN,
Bu konuyu bu gün OYAK ile görüştüm. %52 tahmini nemadır. Oysa eskiler kesin maaş sisteminde olduğundan ancak Genel Kuruldan sonra Nema Kesinleştiğinde kesin rakama göre maaş alacaktır. Büyük olasılıkla nema %52nin de üzerinde gerçekleşecektir.

Haluk TIRAVOĞLU    10 Nisan 2008 00:51
Bornova TEMAD Şb.Başkanımız Sn.Okan ERDEM'in annelerinin vefatını derin bir teessür ile öğrenmiş bulunmaktayım.

Merhumeye Allah'tan rahmet, sevenlerine de sabırlar dilerim.

Mekanı cennet olsun, Allah rahmet eylesin.

Haluk TIRAVOĞLU
(E)Dz.Asb.

aslan81(m ayan)    09 Nisan 2008 21:29
arkadaşlar akşam oyak sitesinde 2007 yılı kar payının %52 olacağını ve nemalara yansıma şeklini açıklayan haber yayınlandı merak eden baksın nisan maaşını eskilerin neden eski nema üzerinden alacağını tam anlamadım.

selman    09 Nisan 2008 20:44
Sn.DİRİCAN
OYAK ın bağışa dayalı emeklilik sistemini övmüş durmuş.OYAK ne zaman bizim faydamıza bir iş yaptı.KArşıyız hakkımızı alamıyotuz diyoruz ve hala çıktık ama benden faydalandığın,hakkımı sömürdüğün yetmez,al ben yiyemedim al sen ye anlamına geliyor benim için.Sisteme giren çıkamıyor.yani paranızı geri alamıyorsunuz.Dar görüşten uzaklaşıp 63.000 YTL ile bir yatırım danışmanına gidin.iyi düşünün OYAK kesinti=%10,Konut ön biriktirim fonu=%10 doğru mu?doğru.Hiç inceleyemiyoruz inceleyin OYAK aynı sistem içinde sizin paranızla size oyun yapıp kandırıyor.Esas amacı ne bu kurumun?birikimlerimizi en iyi şekilde değerlendirmek.yani esas %10 un nemalandırılması.şu anki durumuna bakmadım ama ilk başladığında OYAK bizim esa paramızı %34 nemalandırırken KÖF ü %59 nemalandırdı.sizce akla mantığa uygun mu bu?KÖF üyesi ne kadar OYAK üyesi ne kadar.Ve nemalandırmamız paramızın %80 baz alınarak yapılıyor.Neden ?risk miş.yani %100 ü değil.Bu sisteme üye olanlar mutlaka vardır saygı duyuyorum ama tasnif etmiyorum.kısacası OYAK aslan payını kendine alıyor ağzınıza sizin paranızla da bir parmak bal çalıp sözde kazanclarla bizi hep kandırdı,kandırıyor.Biz böyle kanmaya devam edersek ne biz ne görevdekiler asla hakkını alamaz.

EMEKLİ ASSUBAYLAR    09 Nisan 2008 20:17
İzmir Emekli Astsubaylar İzmir İl Başkanlığını 1984 yılında İzmir'de kuran, Recep ERDEM Beyefendinin kıymetli eşi Bornova Temad Başkanı Okan ERDEM'in de annesi olan Hanımefendi vefat etmiştir,Kendisine Allahtan Rahmet,geride kalan ailesine sabır ve başsağlığı dileriz..

Galip DİRİCAN    09 Nisan 2008 13:55
Değerli meslektaşlarım. Öncelikle tüm TEMAD derneklerimizde yeni seçilen il ve ilçe başkanları ile yönetim kurullarına hayırlı olmasını diler, camiamıza yapacakları başarılı çalışmalarıyla, katkılarından dolayı şimdiden teşekkür ederim.

Ayrıca emekli olan, emekli olacak ve çalışan tüm arkadaşlarımızın Oyak ile ilişiklerini kesmemesini tavsiye ederim. Çalışan arkadaşlarımızın imkanları varsa KÖBF(Konut ön biriktirim fonu) ve BDEG(Bağışa dayalı emekli geliri) sistemlerine girmelerini öneririm.

Ben kendimden örnek vereyim: 2006 yılında emekli oldum. 2000 yılında girdiğim KÖBF dan 15 000 YTL Aldım. Ev almama büyük katkı oldu. Ayrıca Oyaktaki paramın tamamını bıraktım. 2006 yılında kar payı ile toplam 55 000 YTL idi. 2007 Yılında param 63 000 YTL oldu ve her ay yaklaşık 500 YTL aylık aldım.(Üç ayda 1 496 YTL) 2007 Yılı kar payı buna dahil değil. % 50 nin üzerinde diye yazı geldi ama kesinleşmedi. Hiçbir özel bankanın bu seviyede bir getiriyi taahüt edemeyeceğini zannediyorum. Benim bankada da tasarrufum var ve getirisi ayda %15,5 ile %16 arasındadır. (O da 25 000 YTL ve üzerine).

Benim naçizane önerim özellikle emekli olmayı düşünen ve halen çalışan arkadaşlarımın ilerde rahat etmeleri için bu konuyu değerlendirerek imkanları dahilinde sistemden yararlanmalarıdır.

TEMAD ın da çalışmalarını devam ettirerek Oyak taki mevcut haklarımızı koruması, ileride gerçekleşeceğini kesin olarak düşündüğüm ve zaten hakkımız olan Assubayların Oyak yönetiminde söz sahibi olması konusundaki mücadelelerini destekliyorum.

Hepinize saygılar sunarım...

Gazanfer Yüksel    09 Nisan 2008 13:14
Adalet ve eşitlik adına haksızlıklara ugrayanların yanında olan ve biz assubay ların sorunlarını yargılanma
pahasına dile getiren cesur yürek Sn.Umur TALU bugün YOK ARTIK başlığı ile kısa bir yazı yazmış.
Umur TALU nun gazetede yazmasını arzu ediyoruz.
Mazlumların sesi olan Umur TALU nun gazeteden ayrılması bizleri derinden yaralıyacaktır.
gazetemizin bu konuda duyarlı davranmasını bekliyoruz.

Zağten gazetenizde bir kac tane kalmıs, bu kalemlerden,bunlarda ayrılınca geriye ne klacaktırki.

Gazetenizi artık almıyorum ve başka bir a-mil adresimde kayıtlı bulunan günlük haber mesajlarınıda iptal ettim.
Bizler farklı ,düşünce , yorum haber okuyabilmek icin gazetenizi alıp okuyorduk ve o düşünce yorum ve haberler bizlerin ,sesi , kulağı duygularıydı.
Geriye ne kaldı gazetenizde???????
Kaldı diyorsanız veya iddia ediyorsanız okuyucu kesinlikle yanılmaz.ancak gazetenizi.STAR ,YENİ ŞAFAK ,AKİT, BUGÜN,ZAMAN,RADİKAL,POSTA vb.gazeteler haline getirmiş oluyorsunuz.Zağten içerik olarak , yorum olarak bu ve benzeri gazetelerden farklı olmıyorsanız !!!!!!!!

NEDEN ASLI DURURKEN BENZERİ GAZETELERİ ALIP OKUYAYIMKi NEDEN NEDEN NEDEN ????????

yaşar sığınç    09 Nisan 2008 06:51
arkadaşlar,oyak 1990-1993 yılları arası zarar etmiş o dönem emekli olanlarda kar payı alamadı oyak eşit hizmet veren bir kuruluş değildir.bir kısım meslektaşlarım çok zor durumdalar bir kısmı iyi durumda dikkat edin hak arama konusunda kimse konuşmuyor konuşulanın bize faydası yok saygılar


3753
Mesaj Defteri yazıları