MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


Şaban Yıldızcan    24 Nisan 2008 16:32
Sn. Ersen Gürpınar ağabeyimize geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Saygılarımla

Mehmet GÜRÇAY    24 Nisan 2008 14:55
İyi günler Arkadaşlar;1/4 hakkındaki Hükümetin Son dakika da attığı kazığın esas nedenlerini umarım biliyorsunuz. Zira tüm incelemeleri yapılmış ve o aşamaya gelmiş bir durumda hükümet kanadı olumsuz yanıt verebilmesi için kesinlikle inanıyorumki GNKUR.'un olumsuz görüş bildirmesinden kaynaklanmıştır diye düşünüyorum. Görevdeki Arkadaşlarımız da Emeklilerimizde, Ugurlarına her türlü şeyleri yaptığımız Sn.Velinimetimiz Komutanlarımızın bizleri ne kadar düşündükleri umarım görmüşlerdir.

Mehmet GÜRÇAY    24 Nisan 2008 14:48
Saygıdeğer Arkadaşlar;TEMAD.'in sitesinde KKK.Sn.Başbug'un bir haberini okudum,bu konu hakkında TEMAD sitesine yazdığım yazının aynısını bu siteye aktardım ve sizlerle paylaşmak istedim.
Saygılarımla.

Sn.TEMAD. Yönetim kurulu; Haber Bölümünde KKK.Başbug'u OYAK Yönetim ve Denetim Kurulunda Assb.larında görev almaları hakkında GNKUR.'a teklif götürdüklerini belirtmişler.Sn.Başbug lütufda bulunmuşlar.Bu olayın AİHM.çözüleceğini bildikleri için şimdiden göstermelik görevlendirme yapmaları gerektiğini ve AİHM.savunmalarında bunu delil olarak sunmaları gerekliliğine inandıkları için böyle bir girişimde bullunmuş olabilirler diye düşünüyorum.
Sn.Yönetim kurulu Siz bu konuda ne yaptınız. Sn.Komutanlarınızın ayağına gitmekten bıkmadınız mı? Son dakikada Assubay camiasına GNKUR.tarafından atılan kazığıo nasıl hazmettiniz ? Bu konuda bir girişiminiz oldu mu? Sn.GNKUR.BŞK.Büyükanıt'a bu konuda ulaşabildiniz Mi? Bu konuyu da mahkeme kanalı ile çözmeyi düşünüyormusunu?
Saygılarımla.

İNADINA NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

NOT: TEMAD tarafından aforuzlu olduğum için bu yazının yayınlanacağını pek zannetmiyorum. Zaten yayınlansın diye değil düşüncelerimi ve siz büyüklerimize öngörülerine sunmak için yazmıştım.

necmi günay    24 Nisan 2008 13:52
duayenemiz, değerli insan, korkusuz kalem, assubayların özgürlük meşalesi sayın ERSEN GÜRPINAR abimize geçmiş olsun der.allahın bu kalite ismi bizlere bahşettiğine dua eder. kazasız hayatlar diler.saygılar sunarım....
NOT : ABİCİĞİM BİZE O KADAR LAZIMSIN Kİ SENİ ÇOK SEVİYORUZ....

Mesut    24 Nisan 2008 13:43
Selamlar, abiler Oyak yönetim kurulu toplantısı için genel bir sorunu dile getirdim ve OYAK'ın E-POSTA bölümünden gönderdim.Bunu sizlere de gönderiyorum.Kendinize uyarlayıp sizlerde ileti olarak göndeririseniz Mayıs Yönetim Kurulu Toplantısına bir öneri sunmuş olacağız saygılar.


Saygı değer OYAK Yönetim Kurulu üyeleri; 1991 mezunu Astsubayım 2005 yılı mayıs ayında konut aldım. Oyak konut kredisi kullanma koşulum, 2007 Ocak ayında olduğu için Oyak Konut kredisinden yararalanamadım. 2007 Ocak ayı itibariyle evimin tapu kayıt tarihi yaklaşık yirmi(20) aylık olduğu için Oyak tarafından aranan, tapu kayıt tarihinin bir yıl olması şartını da geçirdiğimden bu haktan yararlanamıyorum. Bu haktan zaten bir defa yararlanılıyor. İki konut olma imkanımın da olmayacağı düşünülürse bu durumla ilgili olarak bir düzenleme yapılmasını istiyorum. Konut kredisi için 10 yıllık üyelik yeterli olsun ve tapu kayıt tarihinde yıl şartı aranmasın bu şekilde olursa yararlanabiliyorum. Evimi alırken özel bir bankadan konut kredisi aldım. Hem faizleri yüksek hemde her yıl sigorta adı altında yaklaşık 500 YTL para ödüyorum. Böyle kısıtlama olunca şartlarımız uymuyor. Ekonomik olarak güçlükler çekmekteyiz. Bu huusula ilgili, kredileri kullananların Oyak Konut Kredisi sistemine geçmesi, için bir düzenleme yapılarak, Oyak konut kredisi kullandırılarak özel bankalara olan borcumuzu kapatıp ipoteğini kaldırılması için karar alınması, belki benim gibi olan binlerce üye için bir kolaylık ve bize sunulmuş haktan yaralanabilmenin sevincini yaşatacaktır.Birde her yıl Konut Ön Biriktirim Fonuna yeni üye olanlar için ANKARA, İSTANBUL ve İZMİR illerinde 5 bin 10 bin konutluk şu an şehrin dışı olan, 20 yıl sonra şehirleşmenin olabileceği alanlardan arsalar alınıp, üye personel grup grup ayrılıp, her sene bu sistemden yararlanacaklara gruplar halinde konutlar inşa edilirse ucuz konut alma imkânı yaratılacağı ve ekonomik olacağını düşünüyorum. Değilse günümüz şartlarında konutlar çok pahalı ve üyelerin maddi imkânları dışındadır. Arsa fiyatlarını ucuza mal edilerek ileriki yıllarda konuta dönüştürülebilir. Bu gün OYAKın satmış olduğu evleri almak için hiçbir üyenin ekonomik durumu uymamaktadır. Kimsenin bu konutları aldığına şahit olmadım bu konutları kime satılmaktadır ve hangi gelir grubuna hitap ediyor. Subayların maaşı bile bu konutları almaya yeterli değildir. Bu şartlarda konutları alt gelir grubunda üyeler alamadığına göre alt gelir grupları ile ilgili olarak projeler üretilmesini ve düzenleme yapılmasını istiyorum. Bu hususların Mayıs Ayı toplantısında değerlendirilerek Oyakın kuruluş amacı olan üyelerine hizmet sunmak prensibine göre üyelerin lehine kararlar çıkmasını temenni eder, saygılar sunarım.24.04.

Mehmet AKPINAR    24 Nisan 2008 13:21
Sevgili büyüğümüz Ersen abimiz ,bilgisayarı bozuk olduğundan ,hizmet için konulardan uzak kalmamak için Temad Balçova ya kendi aracıyla giderken bir trafik kazası geçirmiştir,kendisine bir şey olmamasına karşın aracı oldukça hasar görmüştür,sevgili abimize bu olaydan dolayı geçmiş olsun der,üzüntümü ve geçmiş olsun dileklerimi ifade etmek isterim..

yaşar yılmaz    24 Nisan 2008 13:07
Sabah Gazetesinde de başlık olan konuda hükümet bizimle resmen dalga geçmiştir.Ama inanın bu konuda yanlız değiller.Birisi/birileri de bu konuda sorumludur.1/4 derece verilmesi bir hak açısından önemlidir.Sadece derece verilse maaşlarımızda 20-25 ytl,lik bir artış olur.temsil tazminatı ve Astsb.MYO haklarının tüm emekli/muvazzaf camiasına verilmesi daha önemlidir.Kısaca bütün haklarımı alma konusunda cesur olmalıyız.TEMAD yöneticileri bu konularda çok yetersiz.Ancak kokteyllerde dosya veriyor,fotoğraf makinelerine esas duruşta poz veriyorlar,çelenk konulacak..koy!
bize cesur tuttuğunu koparan,haklarımız verilmediğin de ısıran,eylem kararını üyelerine oylatan demokratik,bağımsız bir yönetim lazım...

NECDET TÖRE    24 Nisan 2008 12:16
"Başların fütursuzluğu, genellikle, boyun eğenlerin çokluğundan, eğilmiş boyunları yüzünden sadece ayaklarının görünmesi ve hepsinin ayaktan ibaret sanılmasındandır! " Yukarıdaki cümle Sayın Umur Talu'nun Bu günkü (24-04-2008) yazısından . Ne güzl anlatmış.Ayaklar İŞ BAŞINA mı ?

Erol ÖZTÜRK    23 Nisan 2008 23:08
SORUNLARIMIZI VE BEKLENTİLERİMİZİ KISA BİR METİN HALİNE GETİRİP TBMM SİTESİNDEN MECLİSTEKİ ÜÇ PARTİNİN BÜTÜN MİLLETVEKİLLERİNE TEK TEK MAİL ATALIM
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Geçen yasama döneminde mesaj grubu ve sitenin düzenlediği dilekçe kampanyasını güncelleyip sizlere duyuracağız.Bilgilerinize

Halil Yaz    23 Nisan 2008 20:52
VEDAT YENERER

Türkiye'yi Ekvador'a çevirecekler! ..

Türkiye tam bir sömürge haline getirildi. Her şeyimizi sattılar, gelen parayla bir çivi fabrikası bile kurulmadı. Tam tersine çocuklarımıza aşı ürettiğimiz fabrikamızı bile kapattılar. Ulu önder döneminde kendi tüfeğini uçağını üreten ve dünyada kendi kendini doyuran 7 ülkeden biriydik. Bana ilk okulda bunu okutmuşlardı. Şimdi domatesimizi bile yabancıdan alıyoruz. Para ödemezsek dikecek fidan bulamayız. Borcumuz azalacağına tarihinin en büyük rakamına ulaştı. Utanmadan "yola devam" diyorlar. Hatırlatmakta yarar görüyorum. Bu listeyi de alıp "ekonomimiz çok iyi" diyenlerin suratına fırlatın. İşte Türkiye'yi parçalamaya çalışan tarihi düşmanlarımıza üç kuruşa satılan, kurum ve kuruluşlarımız.


Türk Telekom, Arap'ın. Telsim İngiliz'in. Kuşadası Limanı İsrailli'nin. İzmir Limanı Hong Konglu'nun.. Araç muayene işi Alman'ın. Başak Sigorta Fransız'ın. Adabank Kuveytli'nin. İETT Garajı Dubaili'nin. Avea Lübnanlı'nın. Petkim Ermeni'nin. (Kazak'a sattık, dediler. Kazağı bi çıkardık..Ermeni. ..) Rakı Amerikalı'nın. Finansbank Yunanlı'nın. Oyakbank Hollandalı'nın. Denizbank Belçikalı'nın. Türkiye Finans Kuveytli'nin. TEB Fransız'ın. Cbank İsrailli'nin. MNG Bank Lübnanlı'nın. Alternatif Bank
Yunanlı'nın. Dışbank Hollandalı'nın. Şekerbank Kazak'ın.Yapı Kredi'nin yarısı
İtalyan'ın. Turkcell'in yarısı Finli'nin, Rus'un. Beymen'in yarısı Amerikalı'nın. Enerjisa'nın yarısı Avusturyalı'nı n. Garanti'nin yarısı Amerikalı'nın. Eczacıbaşı İlaç Çek'in. İzocam Fransız'ın .TGRT(Fox) Amerikalı'nın. Demirdöküm Alman'ın. Döktaş Fransız'ın. Süper FM Kanadalı'nın. Hepsi TÜRK'tü. Sadece 4.5 yıl önce.
Bu arada asıl değeri 9 (Dokuz) trilyon dolar olan sahip olduğumuz bor ve Etibank ABD'ye 40 milyon dolarcık'a verilecek.
Yazıklar olsun. Verene de kaptırana da...
Borla çalışan araba üretildi, Türkiye kıskaçta. Arabayı bor madeniyle çalıştıracak patentli 600 proje olduğu ortaya çıktı. Türkiye, dünya rezervinin yüzde 70'ine sahip ve uluslararası teröristler Türkiye uyanmadan bu kaynağı ele geçirmeyi planlıyor.


Düne kadar açlıktan nefesi kokan, kaçak ve imarı olmayan binalarda yaşayan, bugüne kadar hiç bir katma değer üretmemiş tiplerin ve ailelerinin siyasete girdikten sonra sosyeteye girmeleri ve elli bin dolarlık kol saatleri ile dolaşmaları, sadece Türkiye gibi aydını ve eğitimi az olan ülkelerde görülür. Eğitimli toplumlar bu kadar kayıt dışına ve hırsızlığa izin vermez. Bu zihniyet Türkiye'yi Ekvador gibi sömürgelere çevirmek üzeredir. Dünyanın en büyük muz üreticisi aynı zamanda dünyanın en fakir ülkeleri arasında bulunuyor. Bütün muz çiftlikleri ve transplantasyonları nın sahibi, dünyanın en büyük muz ticaretini yapan 'US Banana Co.' adlı Amerikan şirketinindir. Ekvador halkı bu çiftliklerde sadece asgari ücretle ve köle gibi çalıştırılırlar. O ülkenin kimler tarafından yönetildiği, dini imanı sömürgecinin umurunda değildir. Ülkeyi yeter ki toplumu uyutacaklar yönetsin yeter. Büyük rantı da emperyalistlerle, Ekvador'u satan hainler kırışırlar. Dinleri de imanları da paradır. Bakan eşlerinin üzerinde ABD bayraklı tişörtleri orada da görürsünüz. Ülkenin bu durumdan kurtulması da ancak aydınların önderliğinde halk ayaklanması ile olabilir. Başka yolu yoktur. Sömürgeciler bunu çok iyi bildiklerinden girdikleri yerde

önce aydın kıyımı yaparlar ki halkı uyandıran olmasın. Sadece Irak'ta 4 yıl içinde on binlerce akademisyen, mühendis, doktor ve eğitimli insan evlerinin önünde öldürüldü. Kalanlar da ülkeyi bir gecede terk etti. Bakın ABD sömürgesi olmayı kabul etmeyen Somali'ye, bakın Nijerya'ya, bakın Sudan-Darfur' a, ne hale getirildiler. Buralarda su kuyusu açmaya kalksanız petrol fışkırıyor. ABD'nin postalını yalayan petrol ülkelerinin de durumu ortada. Dünyanın en onursuz yönetimleri de onlardadır. Örneğin, Suudi Arabistan, Kuveyt, Katar. Emperyalistlerin Chavez ve Ahmedinecad' dan neden rahatsız olduğu o kadar belli ki...

yaşar yılmaz    23 Nisan 2008 17:06
Değerli meslektaşlarım,
yeni üye oldum.alternatif site olması güzel.Ben TEMAD'a yazdığım mesajların büyük bir bölümü yayınlanmadı.TEMAD'ı bizim haklarımızı alacak bir kuruluş olduğuna inanmak istiyorum.Şefaf olmayan,sürekli sansür uygulayan bir kuruluş olduğunu düşünüyorum.Yayınlanan mesajların içerisinde eleştiri yok denecek kadar az.Adeta herkese etrafı güllük gülistanlık göstermek istiyorlar.Yönetiminde tanıdığım da var ama bu benim düşüncelerimi değiştirmez.TEMAD 2005 yılında devrin KKK şimdiki Gen.Kur.Bşk.na sorunlarımızı içeren dosya vermiş,OYAK'tan çıkan eski bilgisayarlar TEMAD'a verilmiş,OYAK Gn.Bşk.TEMAD'ın randevu talebine ret cevabı vermiş. Hem de OYAK Gn.Bşk.imzası ile bile değil.Bunlar TEMAD'ın yayınladığı 2006 ocak dergisinde var.Ben bunları yazdığımda sansür uyguladılar.Üyelik fornmuna bakın Bizim tabanca numaralarımızı,eş ve çocuklarımızın iş adreslerine kadar istiyorlar.Neden istiyorsunuz...cevap yok.Son olarak; 1/4 derece hakkında yazdım.Mecliste çıkan kanun,personel kanunun 171. maddesi değişmedikce uygulanamaz.astsubaylıktan sb.lığa geçen ve bnb.olanlara sorun hala 1/3.derecedeler.Çünkü 1/4 derece rütbe karşılığı verilmektedir.O rütbe de yarbaydır.Meslisdeki çıkan sonra iptal edilen kanun için birileri devreye girmiştir.Hükümette buna alet olmuştur dedim.Aynen yine sansür yedim.Hergün TEMAD web sayfasına giriyorum ve mesaj panosunu okuyorum.Onlarca foruma ve E-gazete'ye üyeyim ve başbakanlık,devlet siteleri vb.her yere yorum yazıyorum.TEMAD'ta edindiğim izlenim şu;
1.TEMAD'ın bağımsız bir kuruluş olduğuna inanmıyorum.
2.Şeffaf olmadıklarına inanıyorum
3.Hakaret içermeyen ve ilegal olmayan bütün mesajları yayınlamaıklarına inanıyorum.Bu yüzden eleştiriye tahammülleri olduğuna inanmıyorum.
3.Yüzbinlerce emekli meslekteşlarımızdan acaba ne kadarı üye olmuş kimse biliyormu?Bir anket düzenlenmiş mi?Neden üye olmamışlar?bunların TEMAD tarafından araştırıldığına inanmıyorum.Çünkü şeffaf değiller.
4.TEMAD bir çelenk olayını,bir kadın kolları olayını bile tam olarak beceremediler.Çelenk koyma meselesinde TEMAD'ın kendi düşüncelerine göre hareket ettiklerine inanmıyorum.
5.TEMAD Kendisine emir verildiğinde hemen eyleme geçecek bir kuruluş olduğuna inanıyorum.Bu kadar olaydan sonra herhalde emir bekliyorlar.

SONUÇ;TEMAD ellerindeki gücün farkına varacak,bağımsız bir yönetim olduğunu kanıtlayacak yeni arkadaşlara ihtiyacı var.Bunu mevcut yönetimin yapacağına inanmıyorum.Bu olmayacaksa,bence alternatif dernek kurulmalıdır.Selam ve saygılar
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Yöneticiler geçicidir.Temad tüzel kişiliğine hepimiz saygılıyız Arkadaşlarımız mevcut yönetimin olumsuzluklarını gerkçe göstererek Temad'a küsmemeli bilakis sorumluluk almalıdır.Bu rüzgar önünde durmek mümkün değildir özverili,bilgili ve kararlı yöneticilerimizle YENİDEN YAPILANMA SAĞLANACAK VE HEDEFLERİMİZE ULAŞACAĞIZ

EMEKLİ ASSUBAYLAR    23 Nisan 2008 12:30
Değerli Arkadaşlarım,

Tüm arkadaşlarımız duyarlılık göstererek bir şeyler yapmak istediklerini biliyoruz.Sorunlarımı her şeye rağmen çözeceğimiz inancını taşıyorum.Yeter ki birlik ve beraberlik içinde olalım.Kendimize değer verelim ve önemseyelim.TBMM sinde en son bizlere oynanan oyunu hep birlikte yaşadık.Sabah Gazetesine manşet olan,ASTSUBAYA 90 +GOLÜYapılan görüşmeler sonucunda,27 NİSAN 2008 TARİHİNDE SAAT 11.00 DE ART TELEVİZYONUNDA, SAYIN MUSTAFA BALBAY VE EMİN ÇÖLAŞAN canlı yayında GÜNDEME GETİRİP KONUŞACAKLAR,MÜSAİT OLAN ARKADAŞLARIMIZ MUTLAKA İZLEMELİ, PROGRAMIN İZLENME ORANINI ARTTIRMALIYIZ, BU BİZE ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE YENİDEN YER VERMELERİNİ DE SAĞLAYACAKTIR.

Ayrıca, Ankarada ikamet eden arkadaşlarımız bu konu soğumaya terk edilmeden,kendi bölge milletvekilleri ile daha önceleri sitemize de yayınladığımız sorunlarımızı görüşmelerinin faydalı olacağını düşünüyoruz.

Sevgi ve saygılarımla,AZİZ SAYDAM,

EMEKLİ ASSUBAYLAR    23 Nisan 2008 12:15
Tercüman gazetesinin Assubaylar yazı dizisi 26 nisanda başlıyor Çelik Çelikyaman'ın kaleminden bilgilerinize sunarım.

http://www.gazeteoku.com/popup.php?url=http: //gazete.netgazete.com/Gazete/tercuman.jpg

Hüseyin Alparslan    23 Nisan 2008 11:39
http://www.alparslanpazarlama.com.tr
Değerli Arkadaşlarım;
Askeri Anı Yüzüklerini satış yaptığım web sitesini ziyaret etmenizi öneriyorum.Lütfen arkadaşlarınıza da ziyaret etmelerini önerirseniz sevinirim.
Alparslan Pazarlama Kuyumcu
www.alparslanpazarlama.com.tr

mehmet burkay    23 Nisan 2008 10:44
http://--
ÇİZELGE TANRI TARAFINDAN MI ÇİZİLDİ ?

Gösterge çizelgemiz kimler tarafından çizilmiş acaba? O çizelge, kutsal bir tablo muydu ki, değiştiremediler.Yani bu yasaya ek bir madde eklenemez miydi ki; bu değişik ek madde v.s. ilgili kanundaki gösterge tablosu değiştirildikten sonra, yürürlüğe girecektir. Bunu düşünmek veya yazdırmak mı daha zor, yoksa adını da söylemekte zorluk çekiyorum, TAKRİR-İ KARAR I görüşe sunmak mı zordu. Her zaman cin fikirleri ile, kendilerine menfaatler üretenler, Astsubaylar söz konusu olunca, önümüze barikatlar ve engeller koyma tarafında oluyorlar. Acaba subaylar içinde benzer bir yasanın böyle geçemediğini duydunuz mu? İstenilse tekeden süt sağarlar ama, canları isterse tabi. Aramızdaki fark şudur; ONLAR MENFAATLERİ İÇİN BU ÜLKEYE HİZMET EDERLER, BİZLER KARŞILIK BEKLEMEDEN CANIMIZI BİLE FEDA ETMEKTEN KAÇINMAYIZ. HER ŞEY ORTADA AÇIK VE NET&
Biz astsubayların durumunu gözeterek sesimize kulak veren ve bu konuda duyarlılık aynı zamanda cesaret örneği gösteren MHP millet vekillerine sonsuz teşekkür ve saygılarımı iletiyorum&&.
saygılarımla

necmi günay    23 Nisan 2008 02:26
''TEMAD DELEGE ADAYLARINI SEÇİYOR DİYEN BİR GURUP TEMADIN ADINI KULLANARAK 27.04.2008 TARİHİNDE TOPLANTI DÜZENLEMİŞ,TOPLANTI İLE TEMAD GENEL MERKEZİNİN İLGİSİNİN OLMADIĞI DUYURULUR''


YUKARIDAKİ MESAJ CEP TELEFONLARINA GÖNDERİLMİŞTİR.ANKARADA VE TÜRKİYENİN HERYERİNDE YENİDEN OLUŞUM ÖRGÜTLERİ HIZLA BÜYÜMEKTEDİR.
BİZ YASAL TEMSİLCİMİZ TEMADIN KARŞISINDA DEĞİL BİZZAT YANINDAYIZ.TEMAD BİZSİZ BİZ TEMADSIZ OLAMAYIZ.ÜYE SAYISININ ARTMASI DİSİPLİNLİ VE ÖZVERİLİ ÇALIŞMANIN ÜRÜNÜDÜR.BUNDAN KİMSE KORKMASIN, MAZALLAH KORKUNUN ECELE FAYDASI YOKTUR.. EN ÖNEMLİ KONUMUZ OLAN DELEGE SEÇİMİNE KİLİTLENMEMİZ ÖNCELİKLİ GÖREVİMİZ OLMALI. BU KONUYA DUYARLILIĞIMIZI BİR DEFA DAHA HATIRLATMAKTA YARAR GÖRÜYOR,27 NİSAN GÜNÜ SAAT 11 00 DA CEBECİDE BURÇAK DÜĞÜN SALONUNDA DELEGE ÖN SEÇİMİ YAPILACAKTIR.HERKESİ BEKLERİZ. SAYGILAR SUNUYORUM.....

EMEKLİ ASSUBAYLAR    23 Nisan 2008 00:57
Sayın Tayhan ,ve Yalova Temad ın yeni yönetimini kutlar başarılar dileriz.

RIDVAN TAYHAN    23 Nisan 2008 00:07
http://www.yalovatemad.com
Yeni seçilen yönetim kurulu üyeleri ile ilk toplantı 22.nisan salı günü yapılmış olup YALOVA TEMAD'ın yönetim kurulu aşağıdaki gibi oluşturulmuştur.Camiamıza hayırlı ve uğurlu olsun.

Rıdvan TAYHAN
TEMAD Yalova il Başkanı

Başkan :Rıdvan TAYHAN
2.Başkan :Orhan İNEDİN
İl sekreteri:Üzeyir ÇOBAN
Muhasip :Kenan ÖZDEMİR
Üye :Ömer USLUCAN
Üye :Özer ÇAĞLAR
Üye :OsmanKARALIKAY
Üye :Sami EKİM
Üye :YavuzTUĞUTLU

veysel çetiner    22 Nisan 2008 23:29
Aşağıda emekli assubaylar sitesine yazdığım mesajın aynısını, TEMAD mesaj panosuna ekledim. Ama maalesef yine TEMAD mesaj panosunda yayınlanmadı. Burada Sayın TEMAD editörüne seslenmek istiyorum lütfen msn adresim biliniyor, yazdığım mesajların neden onaylanmadığı hakkında bilgi verilirse mücadelemizi farklı kaynaklardan vermeye devem edelim, boşuna TEMAD mesaj panosuna yazı yazarak zamanımızı harcamayalım.

TEMAD genel başkanı Sayın Mustafa EROLUN 22 Nisan 2008 de yapmış olduğu açıklama bence yeterli değildir hep aynı senaryolarla karşı karşıyayız, bizi oyalama taktiği içerisindeler. Özlük haklarımız almak için başka bir baharı bakliyeceğiz&

Yılardır hep aynı uygulamalarla, oyunlarla oyalandık, artık bu tiyatronun figüranları olmayalım&


SGK: Astsubayların haklarını almadık, verdik

Güney, dün Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu hakkında bir toplantı düzenledi.
'Astsubayların haklarını almadık, verdik
SGK Başkan Yardımcısı Veysel Uyar, reformun TBMM Genel Kurulundaki görüşmelerinde astsubaylara 1inci derece 4ncü kademeye yükselme hakkı getirilip, tekrir-i müzakere ile bu hakkın geri alındığına yönelik haberlere açıklık getirdi.
Uyar şöyle konuştu: TSK Personel Kanununa göre yüksekokul mezunu astsubayların 1inci dereceye çıkabileceğini kaydederek, Lise mezunu astsubaylar ise 6 yıl sicil puanı alırlarsa 1inci dereceye çıkarlar. Astsubayların çıkabilecekleri en yüksek derece 1inci derecenin 3üncü kademesidir. Yani, kendi kanunları gereği 1in 4ü zaten yok. Orada önergede maddi hata yapılıp 1in 4ü yazılmış. O maddi hata düzeltildi. Yani bu kişilerin derecesini yükselttik. Böylece, bu astsubayların emekli maaşlarında 249 YTL artış oldu. Astsubaylara yeşil pasaport hakkı da getirildi.


SGK Başkan Yardımcısı Veysel UYAR, ın AA ajansına yapmış olduğu bu açıklamayı tüm emekli astsubay ağabeylerime ve tüm Türkiye kanununa yalan olduğunu siteniz aracılığıyla duyurmak istedim, bu mesajın aynısını TEMAD org mesaj panosuna da ekledim, artık onaylamaları veya onaylamamaları editörün yüreklerine kalmış.


SGK BAŞKAN YARDIMCISI SAYIN VEYSEL UYAR IN YALANLARI


YALAN1: Yılardır yüksek okul bitiren her astsubay 1 derecenin 3 kademesine zaten düşmektedir. Değişen hiçbir şey yok

YALAN2: Emekli astsubaylara 249 YTL artış yapıldığını söylemekte emekli astsubaylar yılardır yıl içerisinde yapılan yüzdelik zamlar haricinde herhangi bir artış sağlanmamıştır.

YALAN3: Astsubaylara yeşil pasaport hakkı getirildi, Zaten 33 düşen her astsubay yeşil pasaport almaktaydı.

Kısacası Sayın Uyar ın AA ajansına yapmış olduğu bu açıklama tamamen yalanlarla dolu, 5 MHP milletvekilinin vermiş olduğu astsubaylara da 14 verilmesi önergesinin kabul edilmesi bir gün sonrada 5 AKP milletvekili tarafından verilen bir önergeyle geri alınması AKP hükümetinin bir zaafı olarak ortaya çıktığından dolayı kamuoyu nu yanlış bilgilendirerek zaten verilmiş hakların yeni verildiğini göstermeye çalışarak kendilerini haklı konuma getirmeye çalışmaktadır.
Benim düşüncem TEMAT yönetim kurulu acil zaman kaybetmeden bir basın toplantısı düzenleyerek yapılan bu haksızlığı tüm Türkiye ye doğru olarak duyurmalıdır.
Sonuç olarak Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununda astsubaylar lehine hiçbir iyileştirme yapılmamıştır.

Saygılarımla

Veysel ÇETİNER
E.HV.BND KD BÇVŞ

veysel çetiner    22 Nisan 2008 20:45
http://www.egitimdebiz.com
SGK: Astsubayların haklarını almadık, verdik

Güney, dün Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu hakkında bir toplantı düzenledi.
'Astsubayların haklarını almadık, verdik
SGK Başkan Yardımcısı Veysel Uyar, reformun TBMM Genel Kurulundaki görüşmelerinde astsubaylara 1inci derece 4ncü kademeye yükselme hakkı getirilip, tekrir-i müzakere ile bu hakkın geri alındığına yönelik haberlere açıklık getirdi.
Uyar şöyle konuştu: TSK Personel Kanununa göre yüksekokul mezunu astsubayların 1inci dereceye çıkabileceğini kaydederek, Lise mezunu astsubaylar ise 6 yıl sicil puanı alırlarsa 1inci dereceye çıkarlar. Astsubayların çıkabilecekleri en yüksek derece 1inci derecenin 3üncü kademesidir. Yani, kendi kanunları gereği 1in 4ü zaten yok. Orada önergede maddi hata yapılıp 1in 4ü yazılmış. O maddi hata düzeltildi. Yani bu kişilerin derecesini yükselttik. Böylece, bu astsubayların emekli maaşlarında 249 YTL artış oldu. Astsubaylara yeşil pasaport hakkı da getirildi.


SGK Başkan Yardımcısı Veysel UYAR, ın AA ajansına yapmış olduğu bu açıklamayı tüm emekli astsubay ağabeylerime ve tüm Türkiye kanununa yalan olduğunu siteniz aracılığıyla duyurmak istedim, bu mesajın aynısını TEMAD org mesaj panosuna da ekledim, artık onaylamaları veya onaylamamaları editörün yüreklerine kalmış.


SGK BAŞKAN YARDIMCISI SAYIN VEYSEL UYAR IN YALANLARI


YALAN1: Yılardır yüksek okul bitiren her astsubay 1 derecenin 3 kademesine zaten düşmektedir. Değişen hiçbir şey yok

YALAN2: Emekli astsubaylara 249 YTL artış yapıldığını söylemekte emekli astsubaylar yılardır yıl içerisinde yapılan yüzdelik zamlar haricinde herhangi bir artış sağlanmamıştır.

YALAN3: Astsubaylara yeşil pasaport hakkı getirildi, Zaten 33 düşen her astsubay yeşil pasaport almaktaydı.

Kısacası Sayın Uyar ın AA ajansına yapmış olduğu bu açıklama tamamen yalanlarla dolu, 5 MHP milletvekilinin vermiş olduğu astsubaylara da 14 verilmesi önergesinin kabul edilmesi bir gün sonrada 5 AKP milletvekili tarafından verilen bir önergeyle geri alınması AKP hükümetinin bir zaafı olarak ortaya çıktığından dolayı kamuoyu nu yanlış bilgilendirerek zaten verilmiş hakların yeni verildiğini göstermeye çalışarak kendilerini haklı konuma getirmeye çalışmaktadır.
Benim düşüncem TEMAT yönetim kurulu acil zaman kaybetmeden bir basın toplantısı düzenleyerek yapılan bu haksızlığı tüm Türkiye ye doğru olarak duyurmalıdır.
Sonuç olarak Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununda astsubaylar lehine hiçbir iyileştirme yapılmamıştır.

Saygılarımla

Veysel ÇETİNER
E.HV.BND KD BÇVŞ

MEHMET ALİ KILINÇ    22 Nisan 2008 19:59
Değerli Meslektaşlarım...

Sosyoloji kitapları, Hindistan'da dinsel inanca dayalı, insanları katmanlara ayıran kast sisteminin olduğunu yazar. Ayrı kastlar içine doğan insanların, birbirleriyle evlenmelerinin, hatta aynı gruptan olmayanların oturup beraber yemek yemelerinin bile kast kuralları gereği mümkün olmadığını yazar.

Ülkemiz ise bize hep sınıfsız zümresiz milletiyle bölünmez uğrunda ölünesi bir ülke olarak öğretildi. Peki TBMM'de biz assubaylarla ilgili ele alınan yasa üzerine yaşanan komediden sonra, içinizde bir burukluk yok mu? Ülkemizde bizim bilmediğimiz bir kast sistemi var da, sanki assubaylar lanetli bir toplum da, bize öğretilmedi mi? Ülkemizde devlet memurlarının büyük çoğunluğunun önü, birinci dereceye çıkmaları gerekli süre çalıştıktan sonra mümkünken, assubayların birinci dereceye çıkmalarını engellemek için, inadına önlerine duvar çekilmiş durumda. Mecliste, SGK görüşülürken bir birleşimde, assubayların birinci dereceye çıkabilmeleri konusunda haksızlığın giderilmek üzere bir grup milletvekili tarafından bu bir önerge veriliyor. Meclisin bütün kuralları uygulanarak, hükümet temsilcisinin ve ilgili komisyonun evet demesinden sonra teklif onaylanıyor. Ne oluyorsa oluyor, bu durum ancak bir gece devam edebiliyor. Maden yasalarından "madenler işletilirken ülke çıkarları gözetilir" ibaresini bile özenle yasalardan çıkaran, karpuz ıslah yasası gibi ilgisiz yasaların içine "iki maaş tutarında telefon giderleri karşılanır", gaziler gibi, milletvekilleri de sağlık hizmetlerinden karşılık ödemeden faydalanır" gibi maddeler monte edebilen bu meclisin çoğunluk milletvekilleri, bir gün önce evet dedikleri bizimle ilgili yasayı ertesi gün tekrar gündeme alıp iptal ediyorlar. Ama benim assubayıma gelince; o geçici görev gittiği Güneydoğuda bacağını kaybediyor, alamadığı protez bacağının parası için mahkeme mahkeme dolaşıyor.

Yine de dilim varmıyor ama biz hep böyle bu ülkeyi aç aç sevmek zorunda mıyız demekten kendimi alamıyorum? Yoksa insanların ülke sevgisini yok etmek için, bu komediyi oynamak dahil birilerinin özel misyonu mu var?

Ülke kimlere teslim. Aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık. Madem assubaylara birinci dereceyi veren yasa, ertesi gün üzerinde tekrar görüşme istenilecek kadar ülke çıkarlar için yıkıcı idiyse bu mecliste evet diye el kaldıranlar neden farkında değillerdi? Bir gecede kararınızı değiştirmek için ne oldu? Assubayların özlük haklarıyla ilgili bir konuda bu tür komedilere neden olanlar, ülkeyi ilgilendiren diğer sorunlar üzerinde kim bilir bilmediğimiz ne ciddiyetsizlikler sergiliyorlar?Not: Protesto iletisi göndermek, memnuniyetsizliğimiz belirtmek için grup arkadaşlarımızdan üzerinde yoğunlaşacağımız, bu komedide baş rolde olanlardan uygun muhatap önerisi bekliyorum...

Halil Yaz    22 Nisan 2008 18:37
BU son 1. derecenin 4. kademesi önce kabul edip daha sonra hayır diyen dönek,kaypak bakan ve milletvekillerini TEMAD ve kimse protesto etmediyse yüzbinlerin onuru ile oynayanları ŞAHSIM ADINA kınıyorum. Ayrıca diğer siyasi partilerinde konumuza sahip çıkmamaları nedeniyle kınıyorum. Her ortamda bu konuyu gündemde tutacağımı kendilerinin ayıbı olarak sunacağım.

Abdil Güven    22 Nisan 2008 17:38
*HAK ARAMAK İÇİN TEMAD A ÜYE OL*'HAKLAR HİÇ BİR ZAMAN ALTIN TEBSİDE BİZLERE SUNULMAZ,MUTLAKA BİR MÜCADELE VE UĞRAŞLA ELDE EDİLİNİR'.ALIN TERİYLE KAZANILMIŞ,ONURLA BİTİRİLMİŞ BİR MESLEK YAŞAMI,ŞEREFLE YAŞANACAK BİR GELECEĞİN HABERÇİSİDİR.ASSUBAY MESLEĞİNİN KİMLİĞİ VE ONURU İÇİN GELİN TÜRKİYE GENELİNDE TEMAD A ÜYE OLALIM.*AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR*(ABDİL GÜVEN EM ASB KKK LİĞI P.1987)

TEKİN    22 Nisan 2008 16:50
http://wwww.alparslanpazarlama.com.tr
Değerli meslektaşlarımız;aşağıda web adresini vermiş Em.Asb.bir abimize ait olan siteyi ziyaret ederek ihtiyacınız olan aksesuarlara sahip olabilirsiniz
Tekin GÜLMEZ
Em.Asb.

Şerafettin Turgay    22 Nisan 2008 12:27
Gerçek insan ,saygıdeğer TALU 'ya 22.4.2008 tarihindeki yazısı için , yine ve gönül dolusu sevgi, saygılarımla .

http://www.sabah.com.tr/haber,E8FB1484C7D5441CA7FE5 5A4B87F70A3.html


3753
Mesaj Defteri yazıları