MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


mehmet burkay    01 Mayıs 2008 20:28
MUTLU SON.......
Bir hikaye vardı hatırlar mısınız? Bir toplantıda Sayın Temad Genel Başkanımızı kokteylde uzaktan gören sn. Genel Kurmay başkanımız Temad Genel başkanımıza el sallar, Sn başkanımız da kalabalığı yara, yara Sn. Genel Kurmay Başkanımıza emin adımlarla ulaşmaya çalışır, kalabalığı yararken de, birkaç konuğa toslar. Nihayetinde birçok engelleri aşarak zorda olsa, Sn Genel Kurmay Başkanımızın yanına varma muradına erişir. Sn Genel Kurmay Başkanımız, Sn. Genel Başkanımızın sırtını sıvazlayarak, başkan nasılsın der. Arkasından Milli savunma bakanımıza takdimle, Bu bizim Mustafa başkan  der. Sn. Mustafa Başkan bu ortamdan ve Sn Genel Kurmay Başkanımızın bu jestinden son derece mutlu olur. Bir süre sorunlarımızla ilgili hasbıhal ederler. Bu masaldan Sayın Genel Başkanımız, zafer kazanmış komutan edasında çok mutlu olur. Hikaye mutlu bir sonla biter, ama açlık sınırı altında bulunan biz emekli astsubayların, sırt üstü sürünmeleri devam eder.
Hala hedef belli değil, strateji hiç belli değil amma; yığınla gerçek sorunlarımız artarak, devam etmektedir. Bu yönetimin söylemleri beş yıl önce ne idi ise görülüyor ki; şimdi de aynı yönetim, aynı cümleleri tekrar etmektedirler. HALA BİZİM SORUNLARIMIZI HANGİ MAKAMIN ÇÖZECEĞİNİ BİLMEYEN, BUNU DA SN. MİLLİ SAVUNMA BAKANIMIZDAN YENİ ÖĞRENMİŞ OLAN TEMAD GENEL BAŞKANI VE YÖNETİMİNE SÖYLEYECEK BAŞKA BİR SÖZ BULAMIYORUM.. SIRT ÜSTÜ SÜRÜNMEYE DEVAM&&&
Saygılarımla arz ederim.

bülent güneş    01 Mayıs 2008 20:23
Oyak'ın bu seneki nemalandırma oranı %50 den yüksek görünüyor.Acaba karpayını nakit olarak dağıtma imkanı yokmudur?Bilgisi olan var mı?

EMEKLİ ASSUBAYLAR    01 Mayıs 2008 20:03
GES K.lığı emeklileri (Sb-Assubay-svl memur) 09 MAYIS 2008 günü TANDOĞAN Ordu evinde müzikli yemekte bir arada olmaya davet ediyoruz. Organizasyon Yusuf ARIKAN (0535 9637598- Hüseyin SAVCI 0505 805 1965)

serdar    01 Mayıs 2008 17:54
Astsubay okulu MYO olmadan önce mezun olan arkadaşlardan YÖK\\\'e denklik için baş vuran arkadaşlar var mı. Sınıf Okulunun denliğini öğrenen ve bilen var mı.
diye yazmış FURKAN arkadaşım:Ağabeyim bu başvuruyu yaptı.MEB sitesinden.YÖK e yönlendirilmiş başvurusu.Hala netice bekliyor.

ozgur gencer    01 Mayıs 2008 17:12
SAYIN FURKAN:
Ben seneler once YOK e degil ama talim terbiye kuruluna basvurmus idim. asb sinif okulunun meslek yuksek okulu denkligi icin muracat etme niyeti ile yaptigim basvuruya "lise ustu 1 yil egitim almis sayilirsiniz " seklinde bana cevap verildi. oysa egitim ders saatlerinin toplami dusunuldugunde YOK`e bagli 2 yillik meslek yuksek okulu ders saatlerinde daha fazla egitim saati, 1 yil icinde alinmakta idi. (gecmiste 3 ayda 4 yillik fakulte diplomalari verildi bu ulkede) Talim terbiye kuruluna muracaatimda genel kurmaydan araciligi ile hava teknik okullar komutanligindan ders surelerini gosteren belge talep edilmesini istemis idim. Talim terbiye kurulu bana genel kurmayin ilgili yazilarina cevap vermedigini bu nedenle istegimin sonuclandirilmasinin olanaksiz oldugunu soylediler.
saygilar

EMEKLİ ASSUBAYLAR    01 Mayıs 2008 17:06
mesaj yazdığınız bölümün hemen üstünde mesaj yazarken göreceğiniz bazı ibareler mevcut ilk'i olan dünya resmi ve url eklentisini tıkladığınızda url ekleyebilir,zarf ı tıkladığınızda mail adresi ekleyebilirsiniz.. 8)

cengiz    01 Mayıs 2008 16:37
Arkadaşlar ben sanatevi işletiyorum.Resim ve ahşap boyama kurslarımız var.Hobi malzemesi satışlarımız var.İlgilenen arkadaşlara her konuda yardımcı olurum.Sergi ve sanat gezisi organizasyonlarımız var.Kişisel sergi veya karma sergi düşünen arkadaşlarıma hiçbir ücret talep etmeden yardımcı olurum.
Cengiz Saçak 532 578 0199

mehmet doğan    01 Mayıs 2008 14:26
Erdim 30 April 2008 22:50 |
As.C.K. 171. de düzenlnen cetvelde ".... güne kadar" ibaresinde sözü edilen "kadar" kelimesi neyi ifade etmektedir.

Örneğin ; 7 güne kadar oda hapsi dendiğinde kastedilen 7 tam günü mü (7x24=168 saati mi???)

yoksa 6 tam gün sonunu mu ifade etmektedir,?
Bu süre bir üst sınır ifade eder.saat olarak 24-168 saat arasında herhangi bir tam gün sayısıdır.

NECDET TÖRE    01 Mayıs 2008 13:09
BABALARI NEREDE ?

Aşağıdaki yazı 05/05/2006 Tarihinde Sabah Gazetesinde Yılmaz ÖZDİL'in köşesinde yayınlanmıştır.
ANLAYANA TABİİ

http://arsiv.sabah.com.tr/2006/05/05/yaz1365-40 -121.html

Bebelere mayın

Okşayarak uyandırıyorsun usulca... Kahvaltısını yediriyorsun lokma lokma... Mahmurluk var üzerinde, gözlerini açamıyor henüz... Saçını tarıyorsun güzel güzel... Minicik omuzuna takıyorsun çantasını... "Allah zihin açıklığı versin" diye öpüyorsun... Uğurluyorsun kapıdan. 5 dakika sonra...
Bum!


Hakkâri'de subay ve astsubay çocuklarını taşıyan okul servisini "uzaktan kumandalı mayın" la havaya uçurmaya kalkıştı PKK...
11'i yaralı.
En büyüğü 11 yaşında.


Ortalık savaş alanına döndü.
Bebeler o savaş alanının ortasında.
Sirenler, ambulanslar...
Kucağına kapan götürüyor telaşla.
Oraya buraya koşuşturan, çaresizce çırpınan "anneler" le dolu hastane.
"Babalar" yok hastanede.
Çünkü haberleri yok.
Dağdalar...
Piknik yapmaya gitmediler dağlara.
"Bizim çocuklarımız" ın saçının teline zarar gelmesin diye gittiler.
İt kovalıyorlar.


Bakıyorum bizim gazetelere.
Çoğunda bu haber yok.
İlaç için, tek satır yok.
Kullanan da sıradan kapkaç haberi ebatında kullanmış.
Kibrit kutusu kadar.


Haddime değil, gazetelerin saygın yöneticilerine zart zurt yapmak.
Çünkü bu mesleği bildiğim pek söylenemez. Hobi olarak yapıyorum...
Ama şunu sormadan edemiyorum:
"Ya sizin çocuğunuz da o serviste olsaydı?"


Ya da şöyle sormalı belki:
Hadi malum şahıslara yalakalık olsun diye asker sevmiyorsunuz.
Çocuk da mı sevmiyorsunuz be birader?


"Demokrat" ayaklarıyla kaleminizi satarken, vicdanınızı da mı sattınız?

FURKAN    01 Mayıs 2008 13:02
Astsubay okulu MYO olmadan önce mezun olan arkadaşlardan YÖK\\\'e denklik için baş vuran arkadaşlar var mı. Sınıf Okulunun denliğini öğrenen ve bilen var mı.

Erdim    01 Mayıs 2008 00:50
As.C.K. 171. de düzenlnen cetvelde ".... güne kadar" ibaresinde sözü edilen "kadar" kelimesi neyi ifade etmektedir.

Örneğin ; 7 güne kadar oda hapsi dendiğinde kastedilen 7 tam günü mü (7x24=168 saati mi???)

yoksa 6 tam gün sonunu mu ifade etmektedir,?

Tekin OKAY    30 Nisan 2008 22:56
30 NİSAN 2008 Tarihli Posta Gazetesinin Ekonomi bölümünde Sayfa dokuzda Ahmet Güvenç isimli gazetecinin hazırladığı Sosyal Güvenlikte Yeni dönem konulu yazısının bir bölümünde "Astsubaylar mutsuz ve kırgın"başlıklı bir yazısı var burada Temad Başkanı Sayın Mustafa Erol'un da görüşlerini almışlar.Başkanımız burada tepkilerini dile getirmişler.Kutlarım,hoş.Okumanızı tavsiye ederim.Ancak ben başkanımızdan şu nümayişi ne zaman yapmaya karar verecekler.Zamanı gelmedi mi? Bekliyorum,pardon bekliyoruz.Sanki zamanı geldi de geçiyor gibi.

temel yeşilyurt    30 Nisan 2008 17:28
TSK lerinin bel kemiği biz assubayların sorunlarını kamuoyu gündemine taşıyan; başta sayın UMUR TALU olmak üzere,tercüman gazetesi yazarı ÇELİK ÇELİKYAMAN'a, yeniçağ gazetesi yazarı ve babasının assubay olmasından gurur duyan ALTEMUR KILIÇ'a ve posta gazetesi yazarı AHMET KIVANÇ'a şükranlarımı sunarım.

EMEKLİ ASSUBAYLAR    30 Nisan 2008 15:48
ÜMİT ÖDEN,
ben 1976/1 olarak askerliğimi65NC MKNZP TUGAYINA BAĞLI l.burgaz ordu evinde yaptım döneimdeki kısım amirimin izini kaybettim bulmıyorum kendisi tankçı kıdemli başçavuş abdullah kaya benim için değeri ölçülmez bir insandır kendisine ulaşabilirsem dünyalar benim olur SAYGILARIMLA ÜMİT ÖDEN..05324009868 ///02124177225

aslan81(metin ayan)    30 Nisan 2008 11:53
QUOTE=ABDULLAH CANSEVER E.J.KD.BÇVŞ.\"1980\"]SAYIN TEMAD YÖNETİCİLERİ SİZLER SAYGILAR SUNARIM..!..

BU GÜNKİ İKTİDARIN BASIN YAYINA UYGULADIĞI BASKI SİZLEREDE Mİ UYGULANIYOR..!..
SİZLERDE Mİ BASKI ALTINDASINIZ..?..
BUNU LÜTFEN PANODA VE ALENEN AÇIKLAYINIZ..!..
EĞER Kİ BASKI YOKSA NEDEN HAKSIZLIKLARA İSYAN EDEN ŞİİR VE YAZILAR YAYINLANMIYORDA BİR GRUP MESLEKTAŞIMIZIN VE SİZLERİN \"\"\"AĞLAMAKLI\"\"YAZILARINIZ DEVAMLI YAYINLANIYOR..!..
***TARAFIMIZI BİLELİM...FİKRİMİZİ BİLELİM..AMACIMIZI BİLELİM...?..[/QUOTE]
----------------------------arkadaş lar bu yazıyı temad mesaj panosunda gördüm şaşırdım acaba temad yönetimi gerçekten değişimemi uğruyor yada koltuk seçiminde 1 adım önemi geçmeye çalışma çabalarımı nedersiniz ah şu k..... nelere ka\'dirsin

AHMET ÖZTAŞ    30 Nisan 2008 10:38
Değerli meslektaşlarım.

Tercüman gazetesinde 26 NİSAN 2008 tarihinden itibaren yazar Çelik ÇELİKYAMAN tarafından sorunlarımızı dile getiren yazı dizisine her zamanki gibi yazıları ile mücadelemize katkıları bulunan değerli TEMAD ın manevi önderi Ersan GÜRPINAR ve genç TEMAD girişimcisi geleceğin önderlerinden Orhan KAYA yı canı gönülden kutlarım.

Bu güne kadar assubayları hiçe sayan bilerek haklarını gasbeden ve hala OYAK dahil diğer konularda seyirci kalan yetkilileri ve benim paramla OYAK ta seçme ve seçilme hakkımın bu kanunun çıktığı tarihten itibaren bu uygulamaya seyirci kalan başta bu güne kadarki CUMHURBAŞKANIMIZI olmak üzere bu adaletsizliğe seyirci kalan hukukçularımızı ve ilgilileri kınıyorum AHMET ÖZTAŞ ANTALYA TEMAD ÜYESİ

http://www.tercuman.com.tr/v1/arsiv_yeni/arsiv. asp

Cengiz ERTEN    30 Nisan 2008 00:24
Sevgili yönetici;
Bizde varız köşesine 1984 mezunu Deniz Assubayı Halil İbrahim ŞENTÜRK'ü eklemeniz gerekir sanırım.
Saygılarımla..

İlgili link...
http://www.tumgazeteler.com/?a=1317846

HARUN KURUOĞLU    29 Nisan 2008 23:24
Değerli meslektaşım Hakan Bey; Sitede yayınlanan yazımdan memnun olmanızdan ve bana etmiş olduğunuz teşekkürden son derece mutlu oldum göstermiş olduğunuz nezaketinizden dolayı bende size teşekkür ederim.
Emekli meslektaşlarımızla beraber hak alma yolunda yapmış olduğumuz mücadeleye bir nebzede olsa katkı sağlıya biliyorsam ne mutlu bana. Sağlık ve mutluluk dileğimle.


Harun KURUOĞLU
(E)Assubay

ali nas    29 Nisan 2008 21:46
Deniz GÜLEÇ kardeşim

Bahsettiğin zam haberinden haberim yok ama şuan uğraştığımız hak mücadelesi çalışmaları bir muvazzaf olarak her zaman bu zam olayından önce gelir.Kaldıki emekliye verilmeyen zammıda istersem namerdim.
Biraz kalıcı haklar için kafa yorup,mevcut maaşla geçinemiyorsak emekli abilerimizin durumunun nasıl olduğunu,sıkıntıyı düşünelim.
Yani şahsi değil sosyal düşünmek gerekiyor.takipteyim.

deniz güleç    29 Nisan 2008 20:42
Değerli büyüklerim; Muvazzaf personele %25-30 gibi zam duyumları mevcut.Bu konu hakkında sağlıklı bilgisi olan var mı acaba?Hayırlı haber bekliyoruz.Teşekkür ederim.Saygılar.

Hüseyin ERTÜRK    29 Nisan 2008 19:57
http://neaerturk.blogcu.com/
Şehitlerimize Allahtan rahmet yakınlarınada sabırlar dilerim..Allah mekanlarını cennte eylesin.Hepimizin başı sağolsun

MEHMET ALİ KILINÇ    29 Nisan 2008 19:28
Kore Gazisi,
Mustafa Kemali'n yakın arkadaşı, Kurtuluş Savaşımızın Kahramanlarından Kılıç Ali'nin oğlu,
Sayın Altemur KILIÇ... Sadece isimleri şehit cenazelerinde hatırlanan biz assubayların sıkıntılarını ve biz assubayların uğradığı haksızlıkları köşenizde yazıp kamuoyuna yansıttığınız için teşekkür ediyor, sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Kaleminize sağlık...


MEHMET ALİ KILINÇ / Emekli Assubay / ANTALYA

Abdil Güven    29 Nisan 2008 16:13
ASTSUBAY VE GAZİLER KONULU 29/04/2008 TARİHLİ YENİÇAĞ GAZETESİ YAZARI ALTEMUR KILIÇ A BİZLERİ İLGİLENDİREN KONULARA DEĞİNDİĞİ YAZI İÇİN TEŞEKKÜR EDER MESLEKTAŞLARIMA BU YAZIYI OKUMALARINI TAVSİYE EDERİM SAYGILAR
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Yazarın yazısı sitemize taşınmıştır,Assubay sorunları bölümde okunabilir.Sayın Abdil Güven e teşekkür ederiz.

aslan81(metin ayan)    29 Nisan 2008 14:52
ŞİMDİ BİRÇOK YAZI VE SÖYLEME CANIM SIKILIYOR ELEŞTİRİ YİNE YANLIŞ ANLAŞILIR AFAROZ OLURUM DİYE (AYNI AKP NİN TAHAMMÜL EDEMEDİĞİ YAZARLARI SUSTURDUĞU GİBİ)KONUŞTURULMAYANLAR NİYE ENGELLENİR DİYE KIZARIZ BURDAN AMA ELEŞTİRİ KENDİMİZE YAPILINCA SAVUNMADAN DA FAZLASINI YAPARIZ AKP GİBİ,SORUNUMUZ NE "VERİLMEYEN HAKLARIMIZ" BU TÜM ASSUBAYLAR İÇİN 3 AŞAĞI 5 YUK. AYNI DEĞİLMİ a DERNEĞİ BAŞKA b OLUŞUMU BAŞKA HAKLAR İSTİYORDA BİR PAYDADA BULUŞAMIYOR DESEK DEĞİL MESELE KİŞİSEL DESEK BUYERE GELMEDEN KİMSENİN BİRBİRİNİ TANIDIĞINI ZANNETMİYORUM OZAMAN DAVA AYNIYSA ÖZEL VE GENEL KAVGALARIMIZI BİR KENARA BIRAKIP KONUŞUP BİRLEŞECEĞİMİZ TEK SES OLACAĞIMIZ BİR PLATFORM NİYE OLUŞTURULMAZ TAHT KAVGASI YİNE YAPARIZ AMA ÖNCE BERABERCE SORUNLARIMIZI ÇÖZME KARARI ALALIM olaya meclis penceresinden bakalım adamlar kendi hakları olunca nasıl biraraya geliyor ellerini nasıl kaldırıyor görmüyormuyuz (maaş zammı,gazi statüsü kıyak emeklilik vs.)ŞİMDİ SORUYORUM ELİNİ SOĞUK-SICAK A BULAŞTIRMAYAN BÜYÜKLERİMİZİN BÜYÜKLERİ YOKMUDUR NERDEDİR BUNLAR NEDEN ORTAYA ÇIKMAZLAR BU CAMİAYI ELLERİNDEN TUTUP BARİ HAKLARIMIZ KONUSUNDA BULUŞMASINA VESİLE OLMAZLAR NERDE BUNLAR 50-60 tan 68 eKADAR BÜYÜKLERİMİZ(kaldıysa daha eskilerde dahil)ÇIKIN KAHVE KÖŞELERİNDENDE tahtaya vuruyorum Ö...... ÖNCE BİR hizmette daha (size ihtiyaç var) BULUNUN KÜSMEYİN, BİZİ DIŞLADILAR GENÇLER BİZİ ANLAMIYOR DEMEYİN BİZ SİZİ HALA SEVİYOR VE DEĞER VERİYORUZ NERDE BANA MESLEĞİ ÖĞRETEN ÇOK KIDEMLİ O ZABİTLERE BİLE İŞİNİ ÖĞRETEN SAYGI DUYDUĞUMUZ BÜYÜK BÜYÜK ABİLERİM, KENETLENMEMİZ GEREK SİZCE VAKTİ GELMEDİMİ GEÇTİ BİLE şu mecliste oynanan oyundan hemen sonra meydanlarda protesto yapılması gerekirdiki ses getirsin DİYE yoksa güneşli bir pazar sabahı sabah yürüyüşüne çıkmış gibi yürüyüş icad edilmez sebep aranır sıcağı sıcağına YAPILIR YAHU BİZ HAK ALICAZDA BİZE FAYDASI YOK ZAMANIMIZ ZATEN AZ GÜN SAYIYORUZ DEMEYİN ŞUNU DİNLEYİN F.Sultan Mehmedin babası oğlum artık yoruldum tahtı sana bırakıyorum demiş ve dinlenmeye çekilmiş Fatih daha 15-16 sında birileri savaş çıkarmış ama fatih tecrübesiz babasına demiş ne yapçam banane demiş eski padişah fatih düşünmüş padişah kendisi ama sefere çıkarsa kaybedecek düşünmüş ve tekrar babasına gitmiş BABA DEMİŞ ORDUNUN BAŞINA GEÇ OLMAZ DEMİŞ İHTİYAR PADİŞAH SENSİN OZAMAN DA FATİH CEVABI YAPIŞTIRMIŞ EVET DEMİŞ PADİŞAH SENSEN SAVAŞ VAR ÜLKE TEHLİKEDE ORDUNUN BAŞINA GEÇMEN LAZIM YOK EĞER PADİŞAH BENSEM EMİR VERİYORUM ORDUNUN BAŞINA GEÇ ANLATABİLDİMMİ SAYIN BÜYÜK BÜYÜKLERİM GÖREV BAŞINA ....

yaşar yılmaz    29 Nisan 2008 14:20
TEMAD Gn.Bşk.nın 30 nisan'da Sayın MSB ile görüşeceğini duydum.Bunu iyi bir gelişme olduğu değerlendirilebilir.Ama bundan bir sonuç çıkacağına inanmıyorum.Çünkü Sayın Bakan yıllardır MSB,sorunlarımızı bilmiyor mu..? Tabi ki biliyor.Zaman konuşma zamanı değil,icraat zamanı değil mi?Bence her zaman ki gibi bizi oyalıyacaklar.Sayın bakan Gn.Kur.Bşk.nın onayını almadan bize hiç bir hak vereceğine inanmıyorum.Bize bir hak verilecekse,bunu bize önce Gn.Kur.Bşk.lığı Sayın Bakandan önce haber verir.Neden? Çünkü demokrasinin çok güzel işlediği bu ülkede, haklarımızın ancak bu şekil de alınacağını düşünüyorum. yıllardır MSB'lığını yürütennSyın Vecdi GÖNÜL Bize ne verdi ki şimdi versin.Bu görüşmeden hiç ümitli olmayalım,yoksa hayal kırıklığına uğrarız.İnanın yanılmayı çok istiyorum.Eğer Sayın Bakan haklarımızı meclis kapanmadan verirse bütün camiamız bayram eder.Ama vermezde bizi oyalarsa sadece bu işten bana göre Bir kişi karlı çıkar.Sayın Bakan'la görüştük daha ne olsun diyecek biri...Yine söylüyorum,inşallah yanılırım.Selam ve saygılar


3753
Mesaj Defteri yazıları