MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


saim kaynatan    09 Mayıs 2008 12:31
Zamanında elini taşın altına koymıyanlar,şimdi şikayet ediyor.Temad da sadece oyun oynamakla vakit geçiriyoruz.Birbirimize güvenelim haklarımızı ancak bu şekilde koruyabiliriz.

yaşar çakan    09 Mayıs 2008 12:02
Muammer GÜLMEZ 07 May 2008 23:41 |
Bu siteye yeni üye oldum. Lakin assubay kelimesi böylemi yazılır ya da okunur. 27 yıl kıt'alarda görev yaptım ama, hiç bu şekilde bir yazıldığını göstermediler. Doğru olanı ASTSUBAY değil midir? sitenin ciddiyetinden endişe duymaktayım . Yanlış biliyorsam özür.
Yönetici yorumu:
Muammer bey hoşgeldiniz hayırlı olsun ,ama isterseniz önce bu konudaki yazılarımızı bir okuyun,ilk olarkta sitenin en tepesindeki ? soru işertinin yanındaki yazıdan başlayın.saygılar.


Ferit SARP 08 May 2008 17:38 | İZMİR
Değerli meslektaşım
Muammer GÜLMEZ.

1500 üyesi bulunan ilkeleri ve mücadele azmi bulunan insanları suçlayarak bir topluma katılamazsınız. Öncelikle bu sitede neden ASSUBAY yazıldığını öğrenin, Bunun içinde sitedeki forum kısmını inceleyin, orada bu sorunun cevabını alacaksınız tatmin olup olmamak size ait.Bizler yanımızda, azına geleni konuşan insanlar değil,Düşünerek konuşan, konuştuğunun arkasında duran insanlarla beraber olmak istiyoruz.
İsterseniz üyeliğinizi tekrar düşünün,ucuz plomiklerle bizleri meşkul etmeyin.
Sağlıklar Dilerim
Ferit SARP

Değerli meslektaşım Ferit SARP
Bu kadar sert tepki göstermenizi anlamıyorum.Yönetici zaten cevabını vermiş.Bu siteye ilk üye olduğumda ben de merak ettim.Hatta mesaj bile yazmayı düşündüm.Sonra ana sayfada olan açıklamayı okudum,öğrendim.Muammer GÜLER meslektaşımız da orayı görmeden yazmış herhalde. Bunu ucuz polomik olarak görmek herhalde doğru değil.Siteye üye olmak sizin için herhalde büyük bir lütuf.Şunu unutmamak lazım,hiç kimse ama hiç kimse vazgeçilmez değildir.Son olarak ne sizi ne de diğer meslektaşımı tanımıyorum.Bu siteye üye olan herkes legal olan her türlü düşüncesini yazabilir.En azından ben öyle biliyorum&

erencan    09 Mayıs 2008 02:02
Sayın Kuru, bu sözü kullananlardan birisi olarak size cevap verme ihtiyacı hissettim. Bizim kimsenin çocuğunu aşağılamak, içinde bulunduğu sosyal statüden dolayı yermek gibi bir niyetimiz hiçbir zaman olmadı ve olmaz da. Bu durum, sizin olaya nasıl baktığınızın, nasıl algılayıp, nasıl anladığınızın bir sonucudur. Bizler neyi nasıl, ne maksatla yazdığını ve de nereye gönderme yaptığını bilen insanlarız. Bu bahsettiğiniz olay, toplumun dokusunda olan bir gerçeklik olup; biz bu sözü TDK nın sözlüğünde de görüldüğü gibi, mecazi anlamda kullanmaktayız. Saygılarımla.
üvey evlat -dı
isim

1 . Karı kocanın her birine göre öbürünün ayrı bir eşinden dünyaya gelmiş olan evlat, üvey çocuk:
"Baban savaşta öldü, sizlere üvey evlat dedirtmemek için tekrar evlenmedim ben."- A. Kulin.
2 . mecaz Kötü davranılan kimse.

HARUN KURUOĞLU    09 Mayıs 2008 00:51
ÜVEY EVLAT !!!!!

Meslektaşlarımızın bir kısmı herhangi bir konuda yazı yazarken ÜVEY EVLAT  sözcüğünü, konunun önemini vurgulamak maksadıyla çok sık kullanıyorlar. Sevgili meslektaşlarım; kişisel algılama ve düşünceme göre evlat evlattır evladın özü üveyi olmaz, sonuçta hepimiz insanız insanı değerlendirirken ve ona yaklaşımda bulunurken onun içinde bulunduğu veya elide olmadan mahkum edildiği sosyal statü bizim ona yaklaşım tarzımızı değiştirmemelidir diye düşünüyorum.

Hiç kimseye akıl vermek veya onu yermek haddime düşmez. Toplumumuzda birçok kişi tarafından sıkça kullanılan bu sözcüğün, bebek, çocuk, evlatlık alınmış biri veya herhangi
birini nitelemek maksadı ile kullanılmasının bizler gibi çoğumuzun baba hatta dede olduğu, belirli bir eğitim ve kültür seviyesindeki insanlar tarafından kullanılmasının uygun olmadığını düşünüyorum. Ayrımcılık yapan biri veya birilerini belirlemek için kullandığımız bu sözcüğü ÇOCUKLARIMIZI AŞAĞILAMA ANLAMI NI ÇAĞRIŞTIRDIĞIiçin ben kişisel olarak sevmiyorum. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Harun KURUOĞLU
(E ) Asb.ANTALYA

ali nas    09 Mayıs 2008 00:41
ÇORLU TEMAD seçimlerinde yeni seçilen yönetime saygılarımı sunar,başarılar dilerim.(devremede tabiki.)

Meslek içinde insanlık dışı davranışlar,mevzuata aykırı uygulamalar nedeniyle bunalımlara dayalı ölümlerin olmadığı bir gelecek için herkese görev düşüyor.Değerli ve tek yasal derneğimiz TEMAD'ında bu görevi başarı ile yürüteceğine inanıyorum.tekrar saygılarımla.

takipteyim.

necmi günay    08 Mayıs 2008 23:55
yeni temad çorlu şubesini kutlar çalışmalarında kolaylıklar diler assubay onurun ön plana çıkması dileklerimle.. özellikle zorlu görevlerde cemak kıyı kardeşime kolaylıklar dilerim

Cemil BAYRAM (Başkan)
Esat AYDOĞDU (Muhasip)
Cemal KIYI (Sekreter)
Kamil BİTLİS
Tahsin TUNÇBİLEK
Hasan PEHLİVAN
Celal DUMAN

HARUN KURUOĞLU    08 Mayıs 2008 23:22
ÖĞRENCİ ASKERLİK KAMPLARI
Emekli öğretmen İrfan IŞIK aynı zamanda Şirin ÜNYE gazetesinde araştırmacı yazar olarak makale yazmaktadır. İkinci Dünya harbinin yaşandığı yıllarda kendisi Lise öğrencisi iken yaz tatilinde bir ay süreli askerlik eğitimine tabi tutuluşunu kaleme almış ve11 Mart 2008 tarihinde gazetesinde yayınlamıştır.
Öğretmen imiz askerlik anılarını anlatırken kullandığı cümle,TAKIM KOMUTANLARIMIZ ORDUMUZUN ASSUBAYLARI İDİ şeklindedir. Ünyeliyim, bu öğretmenimizle bir akrabalığım yok, kendisini tanımam bile internette resmini gördüm ve yazısını okudum. Türk Silahlı Kuvvetlerinde biz Assubayların geçmişini ve yaptığı görevleri merak eden, saptıran, akılları sıra hafife alan her şeyi bilenler belki öğretmenimizin anılarından ders alırlar diye ümit ediyorum.
İkinci Dünya harbi(1945)li yılları merak eden arkadaşlarım yazının tamamını GOOGLE ÜNYE sitesine girerek okuyabilirler. Saygılarımla


Harun KURUOĞLU
(E)Asb.-ANTALYA

Ferit SARP    08 Mayıs 2008 19:38
Değerli meslektaşım
Muammer GÜLMEZ.

1500 üyesi bulunan ilkeleri ve mücadele azmi bulunan insanları suçlayarak bir topluma katılamazsınız. Öncelikle bu sitede neden ASSUBAY yazıldığını öğrenin, Bunun içinde sitedeki forum kısmını inceleyin, orada bu sorunun cevabını alacaksınız tatmin olup olmamak size ait.Bizler yanımızda, azına geleni konuşan insanlar değil,Düşünerek konuşan, konuştuğunun arkasında duran insanlarla beraber olmak istiyoruz.
İsterseniz üyeliğinizi tekrar düşünün,ucuz plomiklerle bizleri meşkul etmeyin.
Sağlıklar Dilerim
Ferit SARP

Ramazan TEKELİ    08 Mayıs 2008 13:09
DUYURU
EMEKLİ ASTSUBAY EŞLERİ DAYANIŞMA VE BAHAR YEMEĞİ PLANLANMIŞTIR.TÜM ÜYELERİMİZİN EŞLERİ DAVETLİDİR.
BAYANLAR TERTİP KOMİTESİ

YER :TANDOĞAN ASB ORDUEVİ TARİH : 20 MAYIS 2008 19.30 FİYATI: 20 YTL
BİLET SATIŞ YERİ :TANDOĞAN ORDUEVİ KAFETERYA
BİLET SATIŞ TARİHİ :10 MAYISDAN İNTİBAREN

Şerafettin Turgay    08 Mayıs 2008 03:24
Almış oldukları zorlu görev nedeniyle Temad Çorlu yönetim kurulunu yürekten kutlar başarılar dilerim .

Turhan KALIN    08 Mayıs 2008 02:34
Samanyoluhaber.com'dan alınmıştır.


ARTIK ONLAR DA EMNİYET HİZMETLERİ SINIFINDA

Bekçiler nihayet muradına erdi
Cumhurbaşkanı Gül 3 kanunu daha onaylandı. Onaylanan kanunlardan birisi var ki yıllardır bu kanunun çıkmasını bekleyen bekçilere ilaç gibi gelecek.

Katar’la askeri eğitim,teknik ve bilimsel işbirliğinin geliştirilmesini öngören kanun ile bekçileri emniyet hizmetleri sınıfına alan kanunun da bulunduğu üç kanun onaylandı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanan, 5755 sayılı "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Katar Devleti Hükümeti Arasında Askeri Alanda Eğitim, Teknik ve Bilimsel İş Birliği Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun" 5756 sayılı "İstanbul Teknik Üniversitesinin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde Eğitim-Araştırma Yerleşkeleri Kurmasına İlişkin Çerçeve Protokolünün Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun" 5757 sayılı "Emniyet Teşkilatı Kanunu, Devlet Memurları Kanunu ve Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderildi.

Emniyet Teşkilatı Kanunu, Devlet Memurları Kanunu ve Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile çarşı ve mahalle bekçileri, yardımcı hizmetler sınıfından çıkarılarak emniyet hizmetleri sınıfına alınacak. Düzenlemeyle yaklaşık 5 bin 800 Çarşı ve mahalle bekçisinin maaşında ortalama 300 YTL’lik bir artış sağlanmış olacak. Ayrıca kabul edilen kanundaki yeni düzenlemeyle de, fiilen çalışan 300 bomba imha uzmanının maaşlarında da yaklaşık 600 YTL’lik bir artış olacak.

Yasanın yürürlüğe girmesinin ardından 2 ay içerisinde Emniyet Genel Müdürlüğü’nce çıkarılacak yönetmelikle, yasanın uygulama esasları belirlenecek.


07.Mayıs.2008 18:00:19

Muammer GÜLMEZ    08 Mayıs 2008 01:41
Bu siteye yeni üye oldum. Lakin assubay kelimesi böylemi yazılır ya da okunur. 27 yıl kıt\'alarda görev yaptım ama, hiç bu şekilde bir yazıldığını göstermediler. Doğru olanı ASTSUBAY değil midir? sitenin ciddiyetinden endişe duymaktayım . Yanlış biliyorsam özür.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Muammer bey hoşgeldiniz hayırlı olsun ,ama isterseniz önce bu konudaki yazılarımızı bir okuyun,ilk olarak ta sitenin en tepesindeki ? soru işaretinin yanındaki yazıdan başlayın.saygılar.

EMEKLİ ASSUBAYLAR    08 Mayıs 2008 01:11
CEMİL BAYRAM TEMAD ÇORLU ŞUBE BAŞKANI


05/05/2008 tarihinde dernek lokalimizde Sayın TEMAD Genel Başkanı Mustafa EROL\' ve yönetim Kurulu üyelerininde katılımı ile yapılan Genel Kurul sonucunda TEMAD ÇORLU Şubesi Yönetim Kurulu seçimleri yapılmıştır.
Yapılan seçim sonucunda seçilen yönetim kurulu üyeleri aşağıdadır

Cemil BAYRAM (Başkan)
Esat AYDOĞDU (Muhasip)
Cemal KIYI (Sekreter)
Kamil BİTLİS
Tahsin TUNÇBİLEK
Hasan PEHLİVAN
Celal DUMAN

Yapılan Seçimler sonucu göreve gelen Temad Çorlu yönetim kurulunu yürekten kutlar,görevlerinde başarılar dileriz.
www.emekliassubaylar.org

yaşar çakan    07 Mayıs 2008 15:55
sayın meclis Başkanına,Başbakana bende özlük haklarımız konusunda mesaj gönderdim.Lütfen bu konuyu sıcak tutunuz adresler verilerek göndermeyen arkadaşlarımız da gönderirlerse daha iyi olur.İşi gücü sansür olan TEMAD yöneticileri ise umarım bu konuda duyarlı olurlar.
http://www.rte.gen.tr/
koksal.toptan@tbmm.gov .tr

Şerafettin Turgay    07 Mayıs 2008 01:16
Saygıdeğer Meslektaşım Sayın Ali NAS

Bizlerde bu birliktelik , azim ve kararlılık olduğu sürece , gasp edilen tüm haklarımızı alacağımıza zerre şüphem yok.

Yapılan tüm engellemeler , çelik yeleklerinde delik açtırmamaktır. Biliyorlarki ; açacağımız en ufak delik başlangıç olacak , 2/9 - 1/4 derken sıra kamplara , lojmanlara ve en önemliside PARA ve RANT muslukları olan VAKIFLAR ve OYAK' a gelecek , kremalı pastaları artık tek başlarına yiyemeyeceklerdir.

Korkunun ecele faydası yok. Başladık , bitireceğiz.

Teşekkür eder ,saygılarımı sunarım .

ali nas    06 Mayıs 2008 23:19
koksal.toptan@tbmm.gov.tr
Görev tamamlandı sayın Ş.T.
kolumda yorulmadı.

Takipteyim.

erencan    06 Mayıs 2008 15:20
Sayın Meclis Başkanım ,

Sayın MSB ile Türkiya Emekli Astsubaylar Derneği Genel Başkanımız Sayın Mustafa Erol arasında yapılan görüşme neticesinde , yasal haklarımızla ilgili sorunlarımızın çözüm makamının Genelkurmay Başkanlığı olduğu belirtilmiş ve oradan gelebilecek bir teklifin değerlendirileceği ifade edilmiştir. Bu hep böyle olagelmiş ve böyle gitmektedir.

Kanun koymak , kaldırmak , değiştirmek ve kanun teklifi vermek kimin görevi? Bu mecliste gazilerimizin esamesi bile okunmazken Sayın Milletvekillerimizin kendilerini gazi gibi göstermelerinin manası neidr? Adalet bunun neresinde?

Zaten bir çok haklarla donatılmış subaylarla ilgili yasalar vızır vızır geçerken , astsubayların yasal haklarıyla ilgili görüşmelerde , Genelkurmay Başkanlığının oluru alınmadan hiçbir yasa geçmemektedir. Adalet bunun neresinde?

Derece ve kademe olayından tutun da orduevlerine varana kadar çelişkiler yumağına dönmüş nice sorunlarımızla bir başımıza , yapayalnız bırakılmamızın , üvey evlat yerine bile konulmamamızın nedeni nedir? Biz vatan hainimiyiz?

Vatanı , milleti ve devleti için gözünü bile kırpmadan canını ortaya koyan , her türlü görevde var ama yasal hakları konusunda yok sayılan bizlere neden parya muamelesi yapılıyor? Bu memlekette vatan hainlerinin bile hakları var ama , bizim hiçbir hakkımız yok. Bunun manası nedir?

Bizlere lütufta bulunulmasını istemiyoruz...İane de istemiyoruz. Bizler , yasal haklarımızın verilmesini ve insan onuruna yaraşır bir hayat sürmek istiyoruz.

Hani biz sosyal hukuk devletiydik? Hani bizim Anayasamız sosyal adalet temel ilkelerine dayanıyordu? Adalet bunun neresinde? Her türlü görevde var sayıldığımızı ama yasal haklarımız konusunda da yok sayıldığımızı bütün dünyanın gözleri önünde yüce TBMM bir kez daha tescillemiş ve tarih bunu kaydetmiştir.

Kimliği ve kişiliğiyle bu milletin gönlünde taht kurmuş , bu memleketin en ücra bir köşesindeki minicik bir öğrenciyi bile sevindirerek yüreğinde derin izler bırakan , yüreği insan sevgisiyle dolu , onurlu , erdemli Sayın Meclis Başkanım ; yasal haklarımızın verilmesiyle ilgili şu ana kadar çalmadığımız bir kapı ve derdimizi yazmadığımız hiçbir makam kalmadı. Yüce TBMM'nin sorunlarımızı en kısa zamanda çözeceğine olan inancımla saygılarımı sunuyor , esenlikler diliyorum.

hüseyin    06 Mayıs 2008 13:23
BİLGİSİ OLAN YARDIMCI OLABİLİRMİ? Özel yerel kamplara müracat şekli hava deniz kuvvetleri internetten şevvaflıgını korurken bu kadar zormuki? kara kuvvetleri hala bir e-posta adresi yok bir tlf devamlı meşgül insanın MORAL;İNİ bozuyor emeklilerin hesaplama cetveli bütün kuvvetlerde ayrı ayrımı hesaplanıyor panoda cevaplanırsa sevinirim saygılar.

Şerafettin Turgay    06 Mayıs 2008 02:18
Sayın Meclis Başkanım ;


Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD ) Gen.Bşk.ımız Sayın Mustafa EROL' un , Milli Savunma Bakanımız Sayın M.Vecdi GÖNÜL ile , Mecliste önce kabul edilip sonra iptal edilen 1/4 derecesi ve diğer haklarımız ile ilgili görüşmesinde sayın Bakanımızın verdiği cevap , Astsubayları ve biz emekli Astsubayları derinden yaralamıştır.

Duvarlarında " Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir " yazan TBMM miz yerine , sorunlarımızın çözüm makamının Genelkumay Bşk.lığı olarak gösterilmesi büyük talihsizliktir.

Değerli basınımızda da yer alan bu görüşmeyi , basında yer alış şekliyle bilgilerinize arz eder, sorunlarımızın kısa zamanda tarafınızdan çözüme kavuşturulacağı ümidiyle saygılar sunarım .

Şerafettin Turgay
E.Astsubay

Not : Sayın TALU' nun yazısı eklenerek gönderilmiştir.

Şerafettin Turgay    06 Mayıs 2008 00:03
Sevgili Meslektaşlarım,
MSB'nın verdiği yanıta göre Anayasanın altı,yedi,on,seksensekizinci maddelerini neden devrettiklerini TBMM Başkanı Köksal TOPTAN'a sorarsak ilgileneceğini sanıyorum.
E posta: koksal.toptan@tbmm.gov.tr

Not : Mesaj Meslektaşımız Sayın Erol ÖZTÜRK e ait olup, tarafımdan gönderilmiştir .

Şerafettin Turgay

Gürcan OĞUZHAN    05 Mayıs 2008 23:49
Hala anlamadınız mı değerli arkadaşlarım ??? Ne Genkur un ne TBMM nin ne Hükümetin ne de Muhalefetin umurunda bile değiliz.
Sitede bazı arkadaşlar hala vatan millet edebiyatı yapıyor. Bırakın bu edebiyatı. Bunun için bize söz hakkı bile tanımıyorlar. Bizim haklarımızı vermeyenler çocuklarımızın geleceği ile oynuyorlar.
Etrafınıza bakın bakalım milletin gözünde Astsubay ne hallere düşmüş ? Astsubaya ne gözle bakılıyor ? Nasıl hor görülüyor?????????? Bir de şakşakçılık yapıyoruz.

Mehmet AKPINAR    05 Mayıs 2008 15:22
Milli Savunma Bakanlığı web sitesi: "Misyonumuz, Vizyonumuz, Değerlerimiz" den:
* Türk Silahlı Kuvvetleri'nin tabi olduğu yasal mevzuatı ihtiyaçlara uygun olarak geliştirmek;
* Personeli en üst düzeyde motive edici önlemleri almak, personelin hizmet içi ve emeklilik koşullarında mutluluğunu ve güvenliğini sağlamak;
* Çalışma ve yaratıcılığı teşvik etmek ve ödüllendirmek;
* Çalışanların mutluluğu ve motivasyonuna önem vermek;
* Dürüst ve açık olmak.

Bu yazılanların hiç birine uyup uygulayamadığı ,elleri ve kolları bağlı olduğu için MSB lığının Başbakanlığa bağlı bir Müşteşarlığa dönüştürülmesini TEKLİF ediyorum..

TEKİN    05 Mayıs 2008 14:13
Değerli arkadaşlar bakanlık ile yapılan görüşmelerden çıkan netice sorunları çözmeye yetkili makam (genkur bşklığı imiş) ozaman 88.madde kanun teklifi vermeye bakanlar kurulu ve milletvekilleri yetkilidir.Sanırım bu maddeye gen.kur bşk de eklenmelidir.Sayın bakanın söylediğine göre.Arkadaşlar her zaman söylediğim gibi sözün bittiği yere çoktan gelinmiştir.Eylem zamanıdır.Etkili bir eylem şuana kadar yapılanlardan daha iyi sonuç vereceği hepinizce malumdur.Derhal acil bir eylem palnı hayata geçirilmeli.gen.kur.la görüşmek hiç bir şeyi çözmeyecektir.Bu zamana kadar çözmediği gibi.Saygılarımla


Tekin GÜLMEZ
Em.Asb.
ESKİŞEHİR

Şerafettin Turgay    05 Mayıs 2008 12:55
Cumhuriyet, demokrasi, Anayasa, kanun... Yorumsuz!
Anayasa, Madde 6:
Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir.
Türk Milleti, egemenliğini, yetkili organları eliyle kullanır.
Egemenliğin kullanılması, hiçbir surette hiçbir kişiye, zümreye veya sınıfa bırakılamaz. Hiçbir kimse veya organ, kaynağını Anayasa'dan almayan bir Devlet yetkisi kullanamaz.
Madde 7:
Yasama yetkisi Türk Milleti adına Türkiye Büyük Millet Meclisi'nindir. Bu yetki devredilemez.
Madde 10:
... Hiçbir kişiye, aileye, zümreye veya sınıfa imtiyaz tanınamaz. Devlet organları ve idare makamları bütün işlemlerinde kanun önünde eşitlik ilkesine uygun olarak hareket etmek zorundadırlar.
Madde 87:
Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin görev ve yetkileri kanun koymak, değiştirmek ve kaldırmak...
Madde 88:
Kanun teklif etmeye Bakanlar Kurulu ve milletvekilleri yetkilidir.

Milli Savunma Bakanlığı web sitesi: "Misyonumuz, Vizyonumuz, Değerlerimiz" den:
* Türk Silahlı Kuvvetleri'nin tabi olduğu yasal mevzuatı ihtiyaçlara uygun olarak geliştirmek;
* Personeli en üst düzeyde motive edici önlemleri almak, personelin hizmet içi ve emeklilik koşullarında mutluluğunu ve güvenliğini sağlamak;
* Çalışma ve yaratıcılığı teşvik etmek ve ödüllendirmek;
* Çalışanların mutluluğu ve motivasyonuna önem vermek;
* Dürüst ve açık olmak.

"Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği TEMAD Yönetim Kurulu olarak, 30.04.2008'de saat 16.00'da, özlük haklarımızda düzenleme yapılması ve astsubaylara 1'inci derecenin 4'üncü kademesinin çıkarılmasının TBMM'de önce kabul edilip sonra geri alınması konularında Sayın Milli Savunma Bakanı ile görüşülmüştür.
Görüşmelerde... yüksek okul bitiren ve bekleme süresini dolduran tüm memurların, kadro ve makam şartı aranmaksızın 1'in 4'ü kademesine çıkabildiği, çıkamayan tek devlet memurunun astsubaylar olduğu, bu adaletsizliğin ve haksızlığın giderilmesi için 926 sayılı kanunda değişiklik yapılması gerektiği...
Taleplerimizde haklı olduğumuz ve açıkça mağdur olduğumuz kabul edilmesine karşın herhangi bir iyileştirme yapılmadığı, haklı taleplerimizin dikkate alınmadığı, artık sivil toplum kuruluşu olarak yasal hakkımızı kullanacağımız Sayın Bakana arz edilmiştir.
Sayın Bakanımız, taleplerimizin haklı ve makul olduğunu, bu konuda ancak Genelkurmay Başkanlığı'ndan teklif beklediğini, teklif gelmesi halinde Bakanlık olarak değerlendirebileceklerini, asıl çözüm makamının Genelkurmay Başkanlığı olduğunu tarafımıza iletmişlerdir.
TEMAD Yönetim Kurulu olarak Genelkurmay Başkanımızdan ve İkinci Başkanımızdan randevu alıp, Sayın Bakanımızın belirttiği gibi, özlük haklarımızla ilgili taleplerimizi Sayın Genelkurmay Başkanlığı'na ileteceğiz.
Herhangi bir gelişme olmaması halinde özlük haklarımızın alınması ile ilgili yasal her türlü haklarımızı kullanacağız."

Anayasa Madde 88:
Kanun teklif etmeye Bakanlar Kurulu ve milletvekilleri yetkilidir.
Madde 87:
Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin görev ve yetkileri kanun koymak, değiştirmek ve kaldırmak...
Madde 10:
... Hiçbir kişiye, aileye, zümreye veya sınıfa imtiyaz tanınamaz.
Devlet organları ve idare makamları bütün işlemlerinde kanun önünde eşitlik ilkesine uygun hareket etmek zorundadırlar.
Madde 7:
Yasama yetkisi Türk Milleti adına Türkiye Büyük Millet Meclisi'nindir. Bu yetki devredilemez.
Madde 6:
Egemenliğin kullanılması, hiçbir surette hiçbir kişiye, zümreye veya sınıfa bırakılamaz. Hiçbir kimse veya organ, kaynağını Anayasa'dan almayan bir Devlet yetkisi kullanamaz.
Türk Milleti, egemenliğini, yetkili organları eliyle kullanır.
Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir.

Umur TALU
Sabah Gazetesi
05.5.2008

______________ . _______

Hakkım var , hakkımız var alacak ,alınacak biliyorum.

Ancak ; gördükten sonra bu zavallılığı , bu basitliği , bu adiliği...

Gelin hepbirlikte ; vazgeçtik istemekten , bağışladık sizlere , sadakamız olsun camiamızdan diyelim diyorum...

Şerafettin TURGAY
E.Assubay


Not : Cesur yürek Saygıdeğer TALU' ya sonsuz şükranlarımla .
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
TEMAD Genel Başkanının MSB sorması ve söylemesi gerekenler bizler adına soran Sn. Umur Talu ya minnettarız Türkiye Sosyal Demokratik Hukuk Deveti dir öylemi acaba ? Sn. Talu'ya minnettarlığımızı sunalım Teşekkürlerimizle utalu@sabah.com.tr

burak    05 Mayıs 2008 09:01
Cumhuriyet, demokrasi, Anayasa, kanun... Yorumsuz!
Anayasa, Madde 6:
Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir.
Türk Milleti, egemenliğini, yetkili organları eliyle kullanır.
Egemenliğin kullanılması, hiçbir surette hiçbir kişiye, zümreye veya sınıfa bırakılamaz. Hiçbir kimse veya organ, kaynağını Anayasa'dan almayan bir Devlet yetkisi kullanamaz.
Madde 7:
Yasama yetkisi Türk Milleti adına Türkiye Büyük Millet Meclisi'nindir. Bu yetki devredilemez.
Madde 10:
... Hiçbir kişiye, aileye, zümreye veya sınıfa imtiyaz tanınamaz. Devlet organları ve idare makamları bütün işlemlerinde kanun önünde eşitlik ilkesine uygun olarak hareket etmek zorundadırlar.
Madde 87:
Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin görev ve yetkileri kanun koymak, değiştirmek ve kaldırmak...
Madde 88:
Kanun teklif etmeye Bakanlar Kurulu ve milletvekilleri yetkilidir.

Milli Savunma Bakanlığı web sitesi: "Misyonumuz, Vizyonumuz, Değerlerimiz" den:
* Türk Silahlı Kuvvetleri'nin tabi olduğu yasal mevzuatı ihtiyaçlara uygun olarak geliştirmek;
* Personeli en üst düzeyde motive edici önlemleri almak, personelin hizmet içi ve emeklilik koşullarında mutluluğunu ve güvenliğini sağlamak;
* Çalışma ve yaratıcılığı teşvik etmek ve ödüllendirmek;
* Çalışanların mutluluğu ve motivasyonuna önem vermek;
* Dürüst ve açık olmak.

"Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği TEMAD Yönetim Kurulu olarak, 30.04.2008'de saat 16.00'da, özlük haklarımızda düzenleme yapılması ve astsubaylara 1'inci derecenin 5'inci kademesinin çıkarılmasının TBMM'de önce kabul edilip sonra geri alınması konularında Sayın Milli Savunma Bakanı ile görüşülmüştür.
Görüşmelerde... yüksek okul bitiren ve bekleme süresini dolduran tüm memurların, kadro ve makam şartı aranmaksızın 1'in 4'ü kademesine çıkabildiği, çıkamayan tek devlet memurunun astsubaylar olduğu, bu adaletsizliğin ve haksızlığın giderilmesi için 926 sayılı kanunda değişiklik yapılması gerektiği...
Taleplerimizde haklı olduğumuz ve açıkça mağdur olduğumuz kabul edilmesine karşın herhangi bir iyileştirme yapılmadığı, haklı taleplerimizin dikkate alınmadığı, artık sivil toplum kuruluşu olarak yasal hakkımızı kullanacağımız Sayın Bakana arz edilmiştir.
Sayın Bakanımız, taleplerimizin haklı ve makul olduğunu, bu konuda ancak Genelkurmay Başkanlığı'ndan teklif beklediğini, teklif gelmesi halinde Bakanlık olarak değerlendirebileceklerini, asıl çözüm makamının Genelkurmay Başkanlığı olduğunu tarafımıza iletmişlerdir.
TEMAD Yönetim Kurulu olarak Genelkurmay Başkanımızdan ve İkinci Başkanımızdan randevu alıp, Sayın Bakanımızın belirttiği gibi, özlük haklarımızla ilgili taleplerimizi Sayın Genelkurmay Başkanlığı'na ileteceğiz.
Herhangi bir gelişme olmaması halinde özlük haklarımızın alınması ile ilgili yasal her türlü haklarımızı kullanacağız."

Anayasa Madde 88:
Kanun teklif etmeye Bakanlar Kurulu ve milletvekilleri yetkilidir.
Madde 87:
Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin görev ve yetkileri kanun koymak, değiştirmek ve kaldırmak...
Madde 10:
... Hiçbir kişiye, aileye, zümreye veya sınıfa imtiyaz tanınamaz.
Devlet organları ve idare makamları bütün işlemlerinde kanun önünde eşitlik ilkesine uygun hareket etmek zorundadırlar.
Madde 7:
Yasama yetkisi Türk Milleti adına Türkiye Büyük Millet Meclisi'nindir. Bu yetki devredilemez.
Madde 6:
Egemenliğin kullanılması, hiçbir surette hiçbir kişiye, zümreye veya sınıfa bırakılamaz. Hiçbir kimse veya organ, kaynağını Anayasa'dan almayan bir Devlet yetkisi kullanamaz.
Türk Milleti, egemenliğini, yetkili organları eliyle kullanır.
Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir. UMUR TALU


3753
Mesaj Defteri yazıları