MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


murtaz odabaş    13 Mayıs 2008 00:39
Antalya İl Başkanının TEMAD sitesindeki ırkcı, siyasi yazısını kınıyorun.Bu gibi yanlı siyasi yazıların TEMAD\'ın sitesinde yayınlanması bizi birleştirmez, daha çok böler.Türk,Kürt ayrımı yapmak bu ülkeye yapılacak en büyük kötülüktür.Hele bunu emperyalizme karşı kurtuluş şavaşı vermiş ulusun iki önderi arasında yapmak dahada tehlikelidir.Bizi emperyalist ülkeler birbirimize düşürmeye çalışıyor.Dikkat etmemiz gerekiyor.
Atatürk\'ün İnönü hakkında, söylediklerini yine Atatürk\'ün Nutuk\'undan okumanı tavsiye ediyorum.
Not: TEMAD sitesine gönderdiğim bu konu ile ilgili yazım yayınlanmadı.[EMAIL]murtazodabas58@hotmail.com[/EMAIL]

HARUN KURUOĞLU    12 Mayıs 2008 23:16
ÖNGÖRÜLÜ OLAMADIK!

Turizmin başkenti Antalya; yaklaşık olarak 5000 civarında Emekli Astsubayın yaşadığı güzide bir yerleşim birimi, şu anda 1450 kişinin aidatını ödediği birde TEMAD var.,Çok iyi,mükemmel,harikulade,mücadele için potansiyel güç,vurdukları yerden ses getirmeleri,taşı sıksalar suyunu çıkarmaları gerekir.Evet doğru,az kalsın unutuyordum Türkiyenin hiçbir derneğinin kuruluşunda olmayan birde Mehteranları var,buna rağmen elle tutulur,gözle görülür kayda değer bir faaliyetleri yok gibi.Ne olacak bu halimiz diye düşünen,düşünmesi gereken Genel Merkezimiz,kardeş derneklerimiz ve onların üyeleri var.En önemlisi ise gerçek potansiyelimiz bu olamaz,mevcut durumu kabullenmemiz olanaksızdır diyen, bu kentte yaşayan derneğimizin gerçek sahibi olan emekli Assubaylarımız var.
Saygıdeğer meslektaşlarım`;Problemi anlamak problemin yarısını çözmek demektir.,Bizlere biraz zaman tanıyın,içine düştüğümüz bu girdaptan üyelerimizin engin sağduyuları sayesinde biz çıkarız ve verimli olamadığımız bu günleri ileride fazlası ile telafi etmeye çalışırız. Hırsımız aklımızdan önde gitti,KONTROLSÜZ GÜÇ, GÜÇ DEĞİLDİRözdeyişi misali Antalya TEMAD olarak beklenenden daha fazla performans göstererek süratle büyüdük gücü yönetecek lider kadroyu oluşturmada bizim bilmemiz gereken bazı sorunlarımız oldu`;değil 1450 üyeyi on binleri yönetecek liderlik vasfını taşıyan çok değerli Komutanlarımız ve ağabeylerimiz var.
Antalya TEMAD üyesi olarak, yukarıda da özetle, arz etmeye çalıştığım hususlar kişisel değerlendirmelerim olup amacım, daha iyiye daha mükemmele erişerek mensubu bulunduğum grubun sorunlarının süratle çözümüne katkı sağlayarak zaman kaybını önlemeye çalışmaktır. Başarı dileklerimle saygılar sunuyorum.


Harun KURUOĞLU
(E)P.Assubay

1.Yukarıdaki yazım 29 Nisan 2008 tarihinde ANTALYA- TEMAD sitesinde yayınlanmıştır.
2. ANTALYA TEMAD n üyesi olarak 6 Yıldır Assubayların sorunlarının yasal yönlerden çözülmesi konusu ile ilgili her platformda isteyerek ve severek görev yaptım. İki gün önce yayınlanan yazı dahil, bundan sonra ANTALYA TEMAD İl Başkanlığı tarafından yayınlanacak ve içeriğinde siyasi düşüncenin hakim olacağı hiçbir yazıları kabullenmiyorum ve tasvip etmiyorum.
3.Antalya TEMAD Başkanları ile ilgili sitenizde yayınlanan birçok meslektaşımın ÖVÜCÜ ve YERİCİ yazılarını okuyorum ve bu meslektaşlarıma diyorum kiDÜNYADA GERÇEK KİŞİLİĞİ ANLAŞILMAYAN TEK VARLIK İNSANOĞLUDUR Bu konular yanılma olasılığınızın çok yüksek olduğu konulardır. Malumunuz kişilerin gerçek niyetlerini kesin olarak okuma ve beynindeki özel hesapları çözme becerisini henüz tam olarak öğrenme mükemmelliğine erişemedik. saygılarımla.
Harun KURUOĞLU
ANTALYA-TEMAD ÜYESİ[EMAIL]kuruoglu52@hotmail.com[/EMAIL]

EMEKLİ ASSUBAYLAR    12 Mayıs 2008 22:37
Sevgili Meslektaşlarımız,Bu camia nın önemli bir değeri olan sayın Ahmet ÖZDEN üzerine yapılan bu polemik artık bitsin,Sayın Özden bu camia ya çok şeyler katmış önemli bir değerdir,ortada hiç bir sorun yokken bu polemiği başlatan arkadaşımıza da teessüf ederiz.

yigit    12 Mayıs 2008 22:21
Sayın emokaptan,

Sayın Özden'i tanımadığınızı belirtmişsiniz. Muhtemelen Ahmet Beyde tanımıyor. Ancak, şunu bilmenizi isterim ki, Sayın Özden düşündüğünüz gibi bir insan değildir. Saygılarımla.

NecmiSÖNMEZ    12 Mayıs 2008 20:01
Sayın Mehmet Ali KILINÇ Bey,

Ben Ahmet ÖZDEN\' Beyi tanımam.Şahsi sayfasını açar kapatır Beni ilgilendirmez.Ancak Assubay camiasının adını kullanarak bir site açılmışsa hepimizi ilgilendirir. Ayrıca Ben kendisini saygı çerçevesinde eleştirdim. Kınamadım.Kınayan varsa bilmiyorum. Sayfa kapatılan sitede açıklama olarak Memleketin içinde bulunduğu durum hakkında endişe duyulduğu belirtildikten sonra Assubay camiasının mesleki sorunlarının ülke sorunları yanında bir hiç kaldığının beyan edilmesi ve sayfa kapatıldığının açıklanması doğru bir açıklamamıdır sizce? Bu açıklama haklarımızı kazanmak için sesimizi duyurmaya ve iknaya çalıştığımız makamlarca \"MEMLEKETİN BU KADAR ENDİŞE VERİCİ AĞIR SORUNLARI VARKEN BİR HİÇ SAYILACAK İŞLERLE UĞRAŞIYORSUNUZ.\" diye algılanmazmı ? Söz konusu Assubay camiası olunca herkesin yaptığı herşeyi kırk kere düşünmesi gerektiği kanaatindeyim.

Saygılarımla![EMAIL]nemo.kaptan@hotmai l.com[/EMAIL]

yigit    12 Mayıs 2008 19:17
Bizlerin haberi bile yokken yasal haklarımızın kazanımı için kendisini riske atarak cesur yazılar yazan, emek veren, çaba sarfeden Sayın Özden hakkında yazılan yazı hiçte hoş bir yazı değil. Durup dururken böyle bir düşüncenin burada dile getirilmesinin nedeni nedir? Kaldı ki Sayın Özden www.kuvayimilliye.net sitesinde yazılarını yazmaya devam etmektedir. Haklarımızı vermeyen egemen güçleri kınamak yerine Sayın Özden\'i kınamak daha mı hoş oluyor. Sayın meslektaşım, bu yazıyı boşta bulunduğunuz bir anda sehven yazdığınızı düşünüyor ve şimdilik herhangi bir yorum yapmıyorum. Özür dilemek bir erdemliliktir. gulke@ttmail.com[EMAIL]gulke@ttnet.net.tr[/EMAIL]

MEHMET ALİ KILINÇ    12 Mayıs 2008 18:28
AHMET ÖZDEN'İ ELEŞTİRMEK VE KINAMAK ÜZERİNE...
Yaptıklarından ve yapmadıklarından dolayı eleştirilmeyecek kimse yoktur. Ahmet Özden de eleştirilmelidir. Ama kınamaya gelince işin rengi değişir. Kınama aşamasına gelmeden önce de lütfen "google arama motoruna Emekli Astsubay Ahmet Özden" yazınız ve Ahmet Özdenin daha başka neler yazıp çizdiğini okuyunuz, değerlendirmenizi, eleştirilerinizi, kapanan sitenin ön sayfasındaki yetmiş iki kelimelik bir mesaj üzerine değil diğer bilgileri de okuyarak yapınız.
Bahse konu site Ahmet Özden'in kişisel sayfasıydı ve bu site kapanalı, o mesaj oraya konulalı üç aya yakın zaman geçmiştir. Acaba bu konu neden bu gün gündeme gelmiştir?
Birisinin avukatı olma durumuna düşmüş olmak istemem, ancak Ahmet Özden ile yüz yüze oturup konuşmuşluğum olduğu için, samimiyetine sığınarak şunu söyleyebilirim. Sitesinin kapatmasının nedeni, bana söylendiği kadarıyla tamamen kişiseldir. Girişine koyduğu mesajdaki görüşe katılırsınız veya katılmazsınız, eleştirebilirsiniz. Yazdıkları sadece Ahmet Özden'in kendi kişisel görüşüdür. Bu görüşe katılan olduğu gibi katılmayan da olabilir. Ama kimseye kınama hakkı vermez. Ben şahsen kısmen katılıyorum. Ahmet Özden orada o mesajı yazdı diye, mesaja uyup kimse camiamızın uğradığı haksızlıkları, sıkıntılarımızı bulduğu her fırsatta haykırmayacak diye de bir kural yoktur.
Ama illaki, özellikle söz konusu mesajın girişinde yazılan "son altı yıl" sözüne takılıp, kınamakta ısrar edilecek olunursa, o zaman benim de ısrar edenlere bir öneride bulunma hakkım doğar. Siz de vakit geçirmeden kişisel bir sayfa açınız. Girişine de Ahmet Özden'in mesajın tam tersi "Son altı yılda camiamızın haklarında ve sıkıntılarında gerileme olmamıştır. Ama biz hak aramayı sürdüreceğiz" yazınız. Söz veriyorum, en az on sayfa sürecek ilk yorumu ve eleştiriyi ben yazacağım ama asla sizi kınamayacağım. Saygılarımla...

Mehmet AKPINAR    12 Mayıs 2008 16:52
Sayın komutanım,

Ne ben ne de gazetem, bahsettiğiniz gibi bir baskı ile karşılaşmadık. Dizide sorunlar tekrarlanır hale geldiği için son erdirme kararı aldı. Tercüman'ın internet sitesinin arşiv kısmı da teknik bakıma alındı. Bu nedenle ulaşamıyorsunuz.

En derin saygılarımla

Çelik Çelikyaman
Tercüman Gazetesi
Özel Haber ve Savunma Muhabiri

yaşar çakan    12 Mayıs 2008 15:11
Değerli meslektaşlarım,
ben lisans programını bitirip 1/3 dereceden emekli oldum.1/4 derecesi verildiğinde ben ondan yararlanacağım.1/4 derecesi verildiğinde bunun maddi yansıması maaşlarda çok az bir farktır.Çünkü ek gösterge 1.derecede de 1/4 derecede de 3600\'dür.Tabi ki önemli olan bir hakkı almamızdır.Ama bu 1/4 dereceden de önemli olan ve binlerce çaışan/emekli meslektaşımızı ilgilendiren bir konu;MYO mezunu Asb.lara verilen 9/2 dereceden başlama hakkının tüm meslekteşlarımıza verilmesidir.Nasıl yıllarca önce harp okulu 4 yıla çıkartılınca emekli/çalışan bütün sb.lara 4 yıllık harp okulu mezunu gibi bütün hakları verildiyse.Emekli/çalışan bütün Asb.lara da MYO mezunu gibi bütün hakları verilmelidir.Bu hak 1/4 den daha önemli bir haktır.Birinci dereceye düşmeden/düşürülmeden emekli olan binlerce meslektaşımızı asıl ilgilendiren konu budur.1/4 derecesi bundan sonra gelir.Tabi ki bütün haklarımızı tek seferde vermeleri en büyük isteğimizdir.Ama sadece 1/4 derecesini sus payı olarak verebilirler.Bence diğer konuyu seslendirmemiz lazım.Saygı ve selamlar..[EMAIL]yasarcakan@windowslive.com[/EMAIL]

NecmiSÖNMEZ    12 Mayıs 2008 13:54
Sayın Ahmet ÖZDEN,
Açıkladığınız \\\"emekliastsubay.com\\\" adlı siteyi kapatma kararınızın gerekçesini samimiyetten ve sağduyudan (Doğru ile yanlışı birbirinden ayırma ve doğru yargılama gücü.) uzak buldum.Ülkemizin üzerinden kara bulutlar ne zaman eksik oldu ki? Ülkemizin içinde bulunduğu durumdan her Türk vatandaşı gibi kaygı duymanız gayet normal.Ancak Assubay camiasının hakettiği halde alamadığı hakları için yasal zeminlerden sapmadan mensubu olduğu TSK nin onuruna leke sürmeden yaptığı şerefli mücadelenin tarafınızca \\\"mesleki sorunlar ve sorunlarımız ülke sorunları yanında bir hiçtir\\\" diye basite indirgenmesi son derece yanlıştır. Sizin gibi düşünenler sayesinde hakettiği halde, emsali diğer memur guruplarının içinde sadece Yüksek öğrenim görmüş Assubaylar 1 inci derecenin 4 üncü kademesine çıkamamaktadır. Bence sizin kaygılarınızın sahsınızla ilgili olduğu kanaatindeyim.

Saygılarımla![EMAIL]nemo.kaptan@hotmai l.com[/EMAIL]

erencan    12 Mayıs 2008 03:26
Sayın Özkara,
Tarih, hiçbir kimsenin ideolojik ve siyasal görüşlerine uyarlayarak kullanabileceği bir malzeme deposu değildir. Bu yazıyı yazmak gibi bir düşüncem yoktu ama, sizin TEMAD mesaj panosuna yazdığınız yazıları görünce yazma ihtiyacı hissettim. Çünkü, o mesaj panosunu bildiğimiz bilmediğimiz nice insanlar okumaktadır. Yazdığınız yazıların ayakları yere basmadığı gibi, gerçeklerle de uzaktan yakından bir ilgisi yoktur. Bunu bir meslektaşınızın dostça bir yaklaşımı olarak değerlendireceğinizi ümit ediyorum. Benim size acizane tavsiyem, bir kantarda kendinizi tartmanızdır. Saygılarımla.[EMAIL]karaassubay@hotmail.com[/EMAIL]

Muammer GÜLMEZ    12 Mayıs 2008 00:46
Sayın Ferit Sarp.


Öncelikle; 08 Mayıs 2008 tarihindeki bana cevabi yazınızda insanları suçladığımı ve ucuz polemik yapmakla beni suçladığınızdan ötürü teessüflerimi belirtmek istiyorum. Bu sitedeki sıfatınızı tam manasıyla bilmiyorum. Ama ne olursanız olun önce insanları iyi anlamanızı ve insani şekilde davranmanızı diliyorum. Siz bana hangi sıfatla kapıyı gösterip üyeliğinizi tekrar düşünün dersiniz ki.? Buradaki dava hepimizin davası. Bende 27 yıl bu mesleği tüm gayret ve çabalarımla ifa etmiş durumdayım. Kendi imkanlarımla bütün engellemelere karşı lisans eğitimini tamamlayıp, az da olsa en azından ezilmişlik duygusundan kurtulabildim. Büyük insan Mevlananın ünlü sözünü bilirsiniz NE OLURSAN OL, İSTER PUTPEREST OL, İSTER KAFİR OL YİNEDE GEL .Hal böyle iken siz daha olgun ve daha iyimser bir dilde bana konuyu anlatabilirdiniz. Ama siz kapı göstermekle kalmayıp, çeşitli suçlamalarla sanırım ucuz kahramanlık yapmak istiyorsunuz ? Şimdi soruyorum: BU DAVA BÖYLE KAZANILIR MI ?

BİLAL KILIÇ    11 Mayıs 2008 22:10
ANTALYA TEMAD BAŞKANI SİZİ KINIYORUM.......


EVET SAYIN YUSUF ÖZKARA SON YAZDIĞINIZ TAMAMEN BÖLÜCÜLÜK ESERİ YAZINIZ HAKKINDA SİZE ZEHİR ZEMBEREK YANITIMI YAZDIM AMA MAALESEF TEMAD YAYIMLAMADI..

SİZİN NASIL GAZİ OLDUĞUNUZA ŞAŞIYORUM...ACABA KIBRISTA SAVAŞIRKEN YANINIZDA HİÇ KÜRT ORJİNLİ ASKER YOKMUYDU...NASIL UTANMADAN BÖLÜCÜLÜK YAPARSINIZ...SANAL KEMALİSTLERİM ADAMI OLMAK ADINA ÇOK CAHİLCE BİR YAZI BU..LÜTFEN ÜLKEMİZ GERÇEKLERİYLE OYNAMAYIN..SİZ EN İYİSİ EVİNİZDEN DIŞARI ÇIKMAYIN...YAZIKLAR OLSUN SİZE

ahmet    11 Mayıs 2008 17:50
emekliastsubay.com da sayfa kapatma gerekçesini ben astsubaylara hakaret olarak kabul ediyorum. bu sayfanın da bir astsubaya ait olduğunu düşünmüyorum. tamamen şovenistlik yapılmış ve eğer bu şahıs gerçekten bir astsubay ise şiddetle kınıyorum. çünkü şu anda astsubayların sorunları aynı zamanda ülkenin sorunlarının bence en büyük parçalarındandır. çünkü tüm astsubaylar kan ağlarken, çoluk çocuk perişan iken ülkemizin sorunları da var vs. diyerek bizi haklarımızı almada mücadelede isteksizliğe sevketmek gerçekten tüm astsubaylara ihanettir.demekki bu insanların feryatlarını duymamak veya basit görmek en büyük mesleki ihanettir. ülkemizin zor günleri olmuştur ve astsubaylar sonuna kadar her zaman ülkesini her kesten daha iyi savunmuş ve korumuştur. bundan şüphe mi duyulmaktadır. siyaset yapmak isteyen emekli arkadaşlarım varsa isterlerse görüşlerine yakın partiler vardır. oralarda tabiki ülkemiz için en iyi mücadeleleri verirler. ancak bizler siyaset yapmak için bu platformda buluşmuyoruz. amacımız insanca yaşamak ve bu ülkede hak ettiğimiz yerleri bulmaktır. ben tüm astsubay arkadaşlarıma güveniyor ve memleket sevgilerinden en ufak tavizleri olmadığını zaten biliyor tüm şehitlerimizi saygıyla anıyorum[EMAIL][/EMAIL][EMAIL]cahitv@hotmail.com[/EMAIL]

yaşar yılmaz    11 Mayıs 2008 16:03
Çok değerli meslektaşlarım,

Yeni bir site kurulmuş ve bu siteden rahatsız olan meslektaşlarımız var.Ben henüz o siteye girmedim.En kısa zamanda girip üye olmayı düşünüyorum.Bence yeni site demek bölünmek demek değildir.Çok seslilik demokrasilerin özüdür.Yeni site/sitelerin kurulmasına neden olan mevcut sansürcü zihniyetine sahip TEMAD yönetimi değilmidir?TEAD\'ın sanal alemi iyi kullanamayışını kanıtı değilmidir?Soruyorum size TEMAD mesaj panosuna legal mesaj yazıpta hiç sansüre uğramayan meslektaşım varmıdır? herhalde çok az sayıda çıkabilir.Şahsen benim mesajların 1/10 yayınlıyorlar.Şimdide bu siteden benim mesajımı alıp yaşar adı altında yayınlıyorlar.Örnek;bu istenin forum\'unda yılmak yok başlığı altında var.TEMAD\'a yazmadım ama buradan alınıp yayınanmış. Kafalarını kuma gömen çağdışı sansürcü bir yönetim olduğu sürece siteler çoğalır.Dilimde tüy bitti.Sanal alemi iyi kullanın diye.Benim gibi söyleyen eminim çoktur.Ama heyhat.sansüre devam...Yeni site veya siteler camiamıza hayırlı olsun.İster muhalefet amacıyla kurulsun ister TEMAD\'a destek amacıyla kurulsun farketmez.Bu arz/talep meselesidir.İnsanlar düşüncelerini özgürce paylaşacağı siteler arıyor.Bu site TEMAD\'ın mevcut sitesi olmadığına göre hayırlı olsun. Unutulmaması gereken ilke\"kötü komşu adamı mal sahibi eder\"ilkesidir. Herkese saygı ve selamlar...
Yaşar yılmaz[EMAIL]babayasar06@hotmail.com[/EMAIL]
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
yorum yok.

HARUN KURUOĞLU    11 Mayıs 2008 13:45
Saygıdeğer Eyüp kardeşim; Silahlı Kuvvetlerdeki görevim esnasında uzun yıllar Personel Assubayı olarak görev yaptığım için dolayısı ile nöbet hizmetleri ile de fiilen ilgilendim. Bu konu ile ilgili yasa ve yönetmeliklerde de çok fazla bir değişiklik olduğunu sanmıyorum. Özetle;

Silahlı Kuvvetlerde bu hizmet kanun, yönetmelik ve en son Garnizon, Kışla veya Birlik Komutanlığının hazırlamış olduğu yönergeye uygun olarak yürütülür. Nöbet yerlerinin ihdası ve nöbet gruplarındaki personel sayısı da o birlikteki personel durumuna göre ayarlanır. Nöbetçi personeli nöbet mahalline götürüp getirmekte birlik komutanlığının sorumluluğundadır. Ulaşım ücretinin kendiniz tarafından karşılanması da asla söz konusu değildir. Bu konuda bir iletişim eksikliği olduğu kanaatindeyim. Sorununuzu önce sözlü, eğer çözülmez ise yazılı olarak bağlı bulunduğunuz komutanlığa iletin, kesin olarak çözülecektir kanaatindeyim. Sevgi ve saygılarımla başarılar diliyorum.


Harun KURUOĞLU
(E )ASB-ANTALYA

Hüseyin kocabaş    11 Mayıs 2008 13:09
BÖLÜNEREK ÇOĞALMA(DAĞILMA VE TOPLANMA)
Tanrı derki;Günah işleyen hiç kimse benden uzaklaşamadı,sevap işleyen hiç kimsede bana yaklaşamadı.
Tıpta faydalı yada zararlı hücreler bölünerek çoğalır.Askerlikte de Askeri harekatlarda toplu hedef teşkil etmemek ve ihtiyat bulundurmak için birlikler fonksiyonel olarak ayrılırlar tekrar buluşma nokasında buluşurlar.Bu bir Harp taktiğidir.

ali nas    11 Mayıs 2008 12:15
Ben yeni siteye gönderdiğim yazıda ''aynı amaca yönelik 2 nci bir siteye gerek varmıydı dedim''.Sayın saka astsubayların duyurulmasına dönük her site nin faydalı olduğu nu söyledi.
Bende hayırlı olsun dedim.Ancak bizim memurlar.net-kamukesimi.net-milliyet blog-nuve forum v.b.sitelerdeki faaliyetlerimiz, hem faaliyetleri bilmeyen astsubaylara ulaştırmak,genişlemeyi sağlamak,hemde sivillerin, haksızlığa uğradığımızı ve bizleri yanlış anlamalarına yönelik konularda bilgilendirmekti amaç.Ama zaten emekliassubay org'u bulan astsubayın aynı amaç için kurulmuş emekliastsubay sitesini nediye ziyaret etmesi gereğini anlayamadım.tabi o siteye giren içinde tam tersi.buraya giren sivilde olmayacağına göre kazanımı nerden sağlayacağız.(yani kendi kendimizemikonuşacağız,o zaman nasıl mevcut olarak güçleneceğiz.)
dün akşamdan beride astsubay.net sitesinin yerinde emekliassubaylar.net var.Ne oluyor çözemiyorum.Hayır bu siteler arasında gezmekten,ne olduğunu anlamaya çalışmaktan zaman kaybına uğruyor,bazı konulara yoğunlaşamıyoruz.Neyse hayırlısı olsun.Astsubay hakları için Tüm emek harcayan(o site-bu site demeden) abilerime saygı sunarken başarı diliyorum.
Ayrıca emekliastsubaylar net sitesine bir saldırı sonucu bu sitenin faaliyeti durdurulmaya çalışılmışsa eğer, bu demokratik olmayan durum nedeniyle saldırganlara karşıda hertürlü katkıya hazırım.

takipteyim.

erencan    10 Mayıs 2008 22:51
ilkesizliği ilke edinip kendilerini gündemde tutabilme çabası içine girmenin, aynı uğurda mücadele ediyoruz deyip de gücü bölmenin, hak arama kılıfı giydirilerek aynı isimde bir site daha açarak amip gibi site çoğaltmanın kime ne faydası var?

Memurlar net, hukuki net, milliyet blog... gibi diğer platformlarda yapılan mücadelenin bizim için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz ve bunun açıklamasını herkes rahatlıkla yapabilir. Ancak, bu yeni açılan sitenin açıklamasını ben kendime yapamıyorum.

Saygıdeğer meslektaşlarım, kimseyi karalamak ya da yermek gibi bir düşünce içerisinde değilim. Gördüğüm, algıladığım, anladığım olayların kafamda oluşturduğu soru işaretlerine cevap arıyorum.

Gücü bölerek değişim- dönüşüm ve toplumsal sıçramalar yaptırılabileceğinin düşünülmesi büyük bir yanılgıdır. Bizler, saygıdeğer meslektaşlarımızın emekleri ve çabalarıyla kurulan sitemizin kıymetini bilemezsek, hiçbir yere varamayız diye düşünüyorum.

Bu sitede bulaşıcı hastalık mı var ki bazı meslektaşlarımız buradan kaçıyor. Bizleri kendilerinden ya da kendilerini bizlerden soyutlamaya mı çalışıyorlar? Biz hangi bizin biziyiz, hepimiz assubay değil miyiz?

Assubay camiasının yasal haklarının kazanımı için emek veren, çaba sarfeden, TEMAD'ın gücüne güç katan ve en önemlisi de ben demeyen meslektaşlarıma saygı, sevgi, selam olsun.

Yeni bir sitenin assubay camiasına getireceği faydaları yeni kurulan sitede görevli herhangi bir meslektaşımız net, açık, anlaşılır, bir dille yazar ve bizi aydınlatırsa bundan onur duyarım. Saygılarımla.

MUĞLA TEMAD    10 Mayıs 2008 22:27
Yeni seçilen ÇORLU TEMAD Şubesinin Başkan ve Yönetim Kurulu üyelerini tebrik eder, başarılar dileriz.

Muğla TEMAD Yönetim Kurulu

ahmet    10 Mayıs 2008 22:20
hukuk doktorası yapan bir astsubayım. geçen yıl adile mermeci polis yüksek okulunda ki bir konferansa hocam ile katıldım. oraya verilmiş olanakları görünce çok şaşırdım. çünkü en az polis akademisi kadar lüks olanaklara sahipler. orası da bir MYO fakat öğrencilerin olanakları astsubay MYO larla karşılaştıtılamayacak kadar lükstü ve öğrencilere inanılmaz değer veriliyordu..gerçekten üzüldüm..polis teknolojiyi gerçekten yakalamış...

eyüp    10 Mayıs 2008 18:34
Selam arkadaşlar
Şuan muazzaf olarak görev yapmaktayım,şuan nöbet hizmeti ile ilgili bir sıkıntı yaşamaktayım beni bu konu ile bilgisi olanlar bilgilendirebilirse sevinirim.Konu şu biz 3 kişilik bir nöbet grubundayız nöbete gittiğimiz yer 30 km uzaklıkta nöbet servisi bulunmamakta nöbete giderken bazı arkadaşlar 4 servis değiştirmekdurumunda kalıyor gidiş geliş ücreti tamamen bize ait ve nöbetin çeşidi gereği 24 saatlik uykusuz nöbet emniyet nöbeti tutmaktayız ve bize verilen emir 1 gün nöbet ertesi gün istirahat ve ertesi günde mesai şeklinde iç hizmette konu ile ilgili ayrıntı bulamadım ne bunun çok ağır olduğunu düşünmekteyim ne yapmalıyım aceba... Yanıtlarsanız sevinirim.Herkese iyi günler.Buraya bu mesajı yazıp kafanızı meşgül ettiğim içinde ayreten özür dilerim.

erencan    10 Mayıs 2008 16:58
Assubaylara reva görülen çağ dışı uygulamaları, uğradıkları haksızlıkları, hakkaniyetsizlikleri dile getirip köşesine taşıyan Sayın Çelikyaman; Tercüman gazetesi sahibi, yönetici, bölüm editörleri ve de emeği geçen her kim varsa, size ve sizin şahsınızda herkese sonsuz teşekkürlerimi iletiyor, esenlikler diliyorum.

Bizler; bıkmadan, usanmadan, yasal haklarımızın kazanımı için yasal olan her yolu denemekten vazgeçmedik ve hiçbir zaman da vazgeçmeyeceğiz.

"Dönen dönsün ben dönmezem yolumdan" diyen Pir Sultan Abdal'a selam olsun.

MEHMET GÜCÜYENER    10 Mayıs 2008 15:31
MERHABA ÜLKESİNİ YÜREKTEN SEVEN,VATANINI BAYRAĞINI YÜCELTEN,DÜRÜST OLMAYI,PAYLAŞMAYI,ben DEĞİL BİZ OLABİLMEYİ İÇTENLİKLE İLKE EDİNEN MESLEKTAŞLARIM.MESAJLARIMIZ-
DA BİRBİRİMİZİ İNCİTMEKSİZİN,YAPICI OLMAK BİZE YAKIŞANDIR.BİZLER;HER YERDE,HER KOŞULDA VE DE ZAMANDA BİRLİKTELİĞİN EN GÜZEL ÖRNEKLERİNİ SUNAN ÖRNEK OLABİLEN İNSANLARIZ.KÜÇÜK TARTIŞMA ZEMİNLERİ BİZE YAKIŞMAZ.SEVGİLERİMLE...TEL:0532-3753666

Ersen Gürpınar    10 Mayıs 2008 15:15
http://www.blog.milliyet.com.tr/ersengurpınar
Saygıdeğer Meslekdaşlarım
Bir süre önce bir cesur yürek daha tabulara karşı çıkarak adalet ve eşitlik adına biz TSK nın olmazsa olmaz elemanı olan assubayların ön yargılar sonucu oluşan haksızlıklarını dile getiren bir yazı dizisi Tercüman gazetesinde Sn. Çelik Yamançelik tarafından kaleme alındı; Bundan rahatsızlık duyulduğu dizinin gidişatından belli oldu baş sayfadaki tanıtımın kaldırılmasından sonra gazetenin satışı bazı yerlerde yapılmadı; Bugün sizlerin kaleminden öneriler görüşler yayınlanacaktı ama dizi bitti (!) GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAYA ÇALIŞILIYOR Siz hiç subayları sorunlarını dile getiern yazı dizisini bırakın birtek satır yazı gördünüzmü? Olmayan şey yazılırmı? Biz TSK için gerekli değilsek bu meslek kaldırılsın mevcutlar kamu kurumlarına dağıtılsın hiç olmazsa bizlerden fazla emekli maaşı alan KİT işçilerinin seviyesine geliriz yok ordu için vazgeçilmez isek haklarımız verilsin biz imtiyaz değil adalet ve eşitlik istiyoruz sorunlarımızın yayınlanmamsı bunların yok sayıması anlamını taşımıyor Tenis topu gibi MSB-GNKUR_HÜKÜMET arasında gidip gelmekten bıktık birçok arkadaşımız hak etiklerine kavuşmadan haklarını helal etmeden vefat etti biz kararlıyız Hakkımızı Fizan'da olsada arayıp bulacağız. Tercüman gazetesine ve Sn. Çelikyaman'a minnettarız onlar mazlumların gönlünde yerlerini aldılar. Saygılarımla celik.yamancelik@tercuman.com.tr /Lütfen teşekkürlerimizi iletirmisiniz)


3753
Mesaj Defteri yazıları