MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


erencan    18 Mayıs 2008 13:59
Assubay camiasına dil uzatan, saldıran her kim olursa olsun boyunun ölçüsünü alır. Comodor efendinin bilgisi ve yüreği yetiyorsa kendi sitesinde kendisine hitaben yazılan yazıların gereğini yerine getirsinde görelim. Assubayları askıya almak, siteden atmak bilgisizliğini örtmeye yetmez. Saygılarımla.

ali nas    18 Mayıs 2008 11:55
http://commodore1tr
commodore1tr nin saldırıları sonucu cevap yazan bir arkadaşımız askıya alındı.Her konuda haklı olduğunu,bilgili olduğunu,kim olduğumu biliyormusun tarzı ile göz korkutmaya çalışan bir şahıs.Ayrıca yetkisi veya bir gerisi varkı forum kurallarına aykırı olmadanda üyeye yasaklama getirebiliyor.

5 gün göz hapsi bölümünde ökkeş(Ömer değil haa) kadri baçkır abimizinde olduğu bir alanda karşılıklı yazışma mevcuttur.

Ahmet ERGÜVENERLER    18 Mayıs 2008 00:11
Hürriyet gazetesi salı günleri spor eki veriyor. 08.04.2008 tarihinde bu eki eline alanlar gözlerine inanamadı.

Spor ekinin Avrupa sayfasında bir harita kullanılmıştı. Harita Avrupa ülkelerini bayrakları ile gösteriyordu.

Türkiye bölümü nasıldı dersiniz?

Tıpkı Türkiye'yi bölünmüş gösteren o meşhur haritalar gibi... Türkiye'nin güneydoğusu uçurulmuş, ortaya bakın nasıl bir Türkiye çıkmış...Resimler Aşağıda!Doğan Medya Grubunun yaptığı bu rezillik ne ilk nede son olacak...
Bu maili yollama sebebimiz , boyle kuruluslara gerekli tepkiyi koymak içindir!
Çok Geç olmadan...

ozgur gencer    17 Mayıs 2008 18:52
degerli arkadaşlarım www.hukuki.net sitesinde forum içinde askerlik hukuku bölümünde bizleri ilgilendiren bir tartışma yaşanıyor.. commodore nickli bir subay(eski iletilerini okuyarak bu sonuca vardım)assubaylar hakkında saldırganca şeyler yazmış.. lütfen bakabilirmisiniz..
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Askerlik Hukukunda birçok bölüm var sataşmanın olduğu bölüm konusunda bilgi verirseniz yoruma ekleriz arkadaşlarımızda gereken destek ve yanıtı verirler

cengiz    17 Mayıs 2008 15:19
Arkadaşla fiat/tofaş bayilerinin TSK personeline uyguladığı araç satış indiriminden emekli TSK personeli faydalanamamaktadır.TEMAD ve YENİ ÇALIŞMA GRUBU YETKİLİLERİNİ DUYURULUR.Bu işe kurumsal anlamda bir el atarsanız emekli personelde fayadalanabilir.Çok zor olmasa gerek

UFUK ÖZTÜRK    16 Mayıs 2008 23:50
SAYIN ARKADAŞLARIM.
SİTENİZE YENİ KATILDIMHEPİNİZİ SELAMLIYORUM.SİTENİZDEN TEMAD IN SİTESİNDE HAKKINIZDA YAZILAN YAZILARDAN HABERDAR OLDUM. DAHA ÖNCE TEMAD IN SİTESİNDE YAZILARIM OLDU ANCAK SON OLARAK YAZDIĞIM YAZIYI SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTİYORUM.TEMADIN BU YAZIYI HERZAMAN OLDUĞU GİBİ YAYIMLAYACAĞINI ZANNETMİYORUM.
SAYIN TEMAD YÖNETİMİ:
TEMAD'IN VARLIĞINI ÖNCEDEN BİLİYORDUM,ANCAK SİTESİNE SON ÜÇ AYDAN BERİ GİRMEKTE,BAZI YAZILAR YAZMAKTA,VE YAZILANLARI OKUMAKTAYIM. AYRICA TEMAD'IN SON OLARAK MSB NI İLE YAPMIŞ OLDUĞU FİYASKOYLA SONUÇLANAN GÖRÜŞMESİNİDE BİLİYORUM.YİNE AYRICA EMEKLİ ASSUBAYLAR ADI ALTINDA HİZMET VEREN SİTELERİDE ZİYARET EDİP GÖRÜŞLERİ OKUYORUM VE ARTIK EMİNİMKİ TEMADIN BU YAPISI İLE HİÇ BİR SORUNU ÇÖZEMİYECEĞİDİR. BUNUN NEDENİDE YÖNETİCİLERİN ARKALARINDAKİ GÜÇTEN HABERDAR OLMAMALARINA,NE YAPACAKLARINI BİLMEMELERİNE BAĞLIYORUM. YAPTIKLARI VEYA YAPILAN TEK ŞEY ELEŞTİRMEK. DERNEĞİN GÖREVİ BUMUDUR.SİZLER ELEŞTİRMEK İÇİNMİ VARSINIZ ACABA BU DERNEĞİ BUNUN İÇİNMİ KURDUNUZ. ELEŞTİRE, ELEŞTİRE ŞİMDİYE KADAR NE ELDE ETTİNİZ. HA BİZİM GÖREVİMİZ SADECE ÇAY DÜZENLEMEK FALAN DİYORSANIZ BİRŞEY DEMİYORUM.IRAKTA ASKERLERİMİZİN BAŞINA ÇUVAL GEÇİRDİLER, MEÇLİS ELİYLE 16-17 NİSAN VAKASIYLA ASTSUBAYLARIN BAŞINA ÇUVAL GEÇİRİLDİ NE YAPTINIZ, ACABA KOLTUKLARINIZDA RAHAT OTURABİLİYORMUSUNUZ,
EMEKLİSİYLE ÇALIŞANIYLA ASTSUBAYLAR SİZE BAKTILAR AMA SİZLER ANLAMADINIZ,ELEŞTİRİLDİĞİNİZ ZAMAN BİRLİK BERABERLİK EDEBİYATI YAPIYORSUNUZ,BU KADARMI. SİZLERDEN RİCAM ARKANIZA DÖNÜP İYİ BAKIN VE O GÜCÜ GÖRÜN SİZLER ÖZGÜRSÜNÜZ,GÜDÜMLÜLÜĞÜ,BAĞIMLILIĞI ATIN ARTIK ÜZERİNİZDEN RİCA MİNNETLE HAK ARANMAZ,HAK GEREKİRSE SÖKE SÖKE ALINIR. DERNEKCİLİĞİN,YÖNETİCİLİĞİN GEREĞİNİ YAPMANIZ VE YAZIMI YAYIMLAMANIZ VEYA EN AZINDAN CEVAP YAZMANIZ DİLEĞİMLE.

SAYGILARIMLA

Mehmet AKPINAR    16 Mayıs 2008 21:45
Buradaki video yu izledinizmi,Jandarma bayan assubay çavuş, solist.

[URL=http://video.milliyet.com.tr/default.asp ?kanal=1&id=10292&tarih=2007/08/27&get=27.08.2007]http://vid eo.milliyet.com.tr/default.asp?kanal=1&id=10292&tarih=2007/0 8/27&get=27.08.2007 [/URL]

Hüseyin kocabaş    16 Mayıs 2008 19:06
TSK'da Amirin verdiği Maaş katı cezaları Uluslararası Hukuk Normlarına ve Türkiyeninde taraf olduğu İnsan Hakları Sözleşmesine aykırıdır.Gerekçe TÜrkiye Cumhuriyeti Yargısı bile Para cezası adı altında hüküm veremez.Bu kişinin ekonomik durumu ile ilgilidir.Hukuk kişinin kendisine ceza verir.Verdiği cezayı ya erteler yada paraya çevirir uygun görürse.Amirin hukukçu olmaması itibari ile olsa bile hüküm verme hakkı yoktur.Seferberlikte ve Cephede Düşman karşısındaki sıfatı farklıdır.Hazarda vereceği disiplin cezası ceza rütbe ve sicil yoluyladır.

erencan    16 Mayıs 2008 18:23
Saygıdeğer Melektaşım Öztaş, birçok meslektaşımızın kahve köşelerinde al papazı ver kızı derken, içinde bulundukları aczin farkında bile olmamaları düşündürücü ve üzücü bir durumdur.

Ancak, asıl üzücü olansa, hayatın her alanında yok sayılan assubayların kendi yöneticileri tarafından da yok sayılmasıdır, adam yerine konulmamasıdır.

Sayın Öztaş, sizin Sayın bakanla aranızda geçen bu diyaloğu önemsiyor, cesaretli girişiminizi yürekten kutluyor, Sayın TEMAD yöneticilerini de şiddetle kınıyorum. Buyursunlar benim ilişiğimi kessinler. Üye numaram: 14 - 433 dür. Ancak, şunu bilsinler ki, beni kapıdan atsalar bacadan yine girerim. Yöneticileri tekrar şiddetle kınıyorum. Yaşasın TEMAD diyenlere selam olsun.

Sayın Baçkır bir assubay olarak diyor ki; biz dernek kurmak istiyoruz, ne yapmamız gerekiyor, bizleri bilgilendirin diyor... Kendi meslektaşını adam yerine koymayan, yok sayan, dışlayan, iteleyen, kakalayan, horlayan bir zihniyetin ben...

Toplum bize nasıl bakıyor, sosyal, siyasal, ekonomik, kültürel hayatın neresinde yer alıyoruz, biz kimiz...? Hadi egemen güçler bizi yok sayıyor bunu anlıyoruz ama, onur mücadelesi veren onurlu, erdemli, bilge assubayları yok saymanızın manası nedir? Sayın Baçkır kadar kafanıza taş düşsün. Belki o zaman uyanırsınız. Sayın Baçkır\'a ve onun gibi düşünen meslektaşlarıma da saygı, sevgi selam olsun. Sayın Baçkır\' engin ve derin hoşgörüsüne olan inancımla...

Sayın TEMAD yöneticileri, benim, erklerin vereceği dereceye kademeye ihtiyacım yok. Alsınlar başlarına çalsınlar. Ancak ben şunun bilincinde bir assubayım. Bu bizim onur mücadelemizdir. Bu mücadeleden dönersem namerdim. Kademeyse kademe, dereceyse derece ve kısacası zerre kadar da olsa her hakkımın peşindeyim.

Her türlü haklarla donatılan insanlar gökyüzünden zembille mi indiler? Biz vatan haini miyiz? Adalet bunun neresinde?

Egemen güçlerin gücü yetiyorsa buyursunlar beni yargılasınlar, bana bir yıl değil bin yıl ceza da verseler dediklerimden dönersem namerdim. Güçleri yetiyorsa buyursunlar idam etsinler, ya da ne yapacaklarsa yapsınlar.

Assubayların verdikleri bu onurlu mücadeleden haberim bile yoktu. Milliyet blogda Sayın Gürpınar\'ın yazısını okuyunca uyandım.

Hiçbir kişisel çıkar peşinde koşmayan, gece gündüz demeden çoluk çocuğuna ayıracağı vakti ve zamanı assubay camiasına ayıran Sayın Gürpıar\'a saygı, sevgi, selam olsun. Bu ne büyük bir insan ki, assubay deyince yere göğe sığmıyor...

Gönlümüzde derin izler bırakan Ulu Çınar Sayın Özden\'in yazdığı yazıları ceplerinde muska gibi taşıyanlara ve de saymakla bitmez nice onur mücadelesi içine girmiş assubaylara da saygı, sevgi, selam olsun.

Devlet ve millet hayatını akla ve bilime dayandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk\'ün kurduğu Cumhuriyete, devrim ve ilkelerine sahip olanlara da saygı, sevgi, selam olsun.

\"Düşmanımız kindir bizim\" diyen Yunus\'a da selam olsun.

\"İkiliğe yar değiliz\" diyen Mahsuni Şerif\'e de selam olsun.

Yasal haklarımızın kazanımı için taşlı dikenli yollarda yürüyenlere de selam olsun. Hasan Yoldaş gibi saygıdeğer meslektaşlarıma da selam olsun...Neyzen\'e de selam olsun... Evrensel adaletin yasalarına inananlara da selam olsun...

erencan    16 Mayıs 2008 14:40
TEMAD mesaj panosunu birçok insan okuyor ve okuduğu yazılar doğrultusunda da bizler hakkında bir kanaat sahibi oluyor. Bazı meslektaşlarımız, pek çok insanın okuduğu panoya kendi kendimizi aşağılayan, kendi kendimizi cahil gösteren, kendimizi kendimize düşman ilan eden yazıları ısrarla ve keyifle yazmaya devam ediyor. Pohpohçu tayfası da ayrı bir klinik vaka.

Eleştiri - özeleştiri yapmak, ilerlemenin ve gelişmenin itici bir gücüdür. Ancak, rovokatör, yalak, çapsız, güruh gibi kırıcı, incitici ve itici kelimeler sarfederek eleştiri yaptığını sananlar, aslında camiamıza çok büyük zararlar vermektedir.

TEMAD mesaj panosunu ilkokul çocukları gibi karalama tahtası olarak kullanmanın, hakaret ederek yeni kin ve düşmanlıkların tohumlarını atmanın, camiamızı haketmediği bir şekilde küçük göstermenin kime ne faydası var?

Bütün toplumu kucaklayan ve olabildiğince hoşgörülü bir yaklaşımda bulunmak yerine üyelerini yok sayan, dışlayan, pohpohçularının ve kendi seçtikleri iletilerin dışında hiçbir kimsenin iletisini yayınlamayan bir zihniyet olabilir mi?

Bizlerin biraraya gelebilmesi için bu siteyi kuranlara, emek verip çaba sarfedenlere, yazdıkları yazılarla sitemizin canlılığını koruyanlara, TEMAD ın gücüne güç katanlara saygı, sevgi, selam olsun.

Ökkeş Kadri BAÇKIR    16 Mayıs 2008 14:14
--İkamet ettigim Edremit ilçesi/Altınoluk beldesinde açmayı planladıgımız TEMAD şubesi için Genel Merkezimizin talimatı ile beni telefonla arayarak görüş ve düşüncelerimi alan Sayın TEMAD Edremit İlçe Başkanıma sonsuz saygılarımı iletirim.
Ökkeş Kadri Baçkır
E.Hv.Assubay 1972/17

yaşar çakan    16 Mayıs 2008 12:42
Sayın melektaşım Ahmet ÖZTAŞ,
sizin yaptığınızı kendileri yapsaydı.Sekiz sütuna manşet yapar ve yazarlardı.Ama siz yapmışsınız neden yayınlasınlar.Övgülerin onlara olması lazım.Haklarımızı alma konusunda siz ve sizin gibi TEMAD'a üye olan veya olmayan bir çok meslektaşımızın gerek sanal yolla gerek sizin gibi,gerek bizzat dilekçelerle girişimleri olduğunu herkes biliyor.Haklarımız alınırsa bu başarıda yukarıda saydığım meslektaşlarımın da katkısı var.Ama birilerinin maksadı üzüm yemek değil bağcıyı dövmek.Ne yazık ki ben'ci zihniyetine sahip olanlar camiamıza zarar veriyorlar.Ama merak etmeyiniz.Düzelir,düzelir Karabük'te kol gibi demirler düzeliyor,mesele uygun ısıyı vermekte...Selam ve saygılar

AHMET ÖZTAŞ    16 Mayıs 2008 12:04
Değerli meslektaşlarım

1. 11 MAYIS 2008 günü ANTALYA da bir şehidimizi daha toprağa verdik Aynı gün bir emekli meslektaşımızın cenazesini törenine katıldık. Ben isterdim ki ŞEHİT törenleri TEMAD ve daha önemlisi Genelkurmayın emri ile Garnizon komutanlıklarında kurulan Emeklilik danışma büroları tarafından duyurulsun..

2. Fakat birlik ve beraberliğin en üst seviyede olması gereken bu ortamda muvazzaflar emirle cenazelere katılmaktadır. Garnizon emeklilik danışma büroları şehit törenlerinde bile emekli subay assubayını bir araya getirecek sistemi kurmamaktadır. Derneklere duyurmakla yetinmektedir.

3. Şehit töreninde karşıma bir AKP millet vekili çıkarmasını beklerken karşıma ANTALYA valisi ile birlikte ADALET BAKANI Sayın Mehmet Ali ŞAHİN ni karşıma çıkardı.

4. Kendisine toplum içinde neden 16 NİSANda evet dediğiniz kanunu 17 NİSAN günü ret ettiniz Sizi adalet bakanı olarak kınıyorum dedim. Burası yeri değil başka yerde konuşalım dedi. Bende başka yerde bizlerle muhatap olmuyorsunuz bu şehitte bizim şehidimiz olduğunu ilettim.

5. Cami avlusu olması nedeni ile fazla tartışmak istemedim. Bana kart viziteni verdi ve ayrıldık inşallah sözünde dururda bana randevu verir. Bize mecburu hizmette, oyakta, özlük haklarında ve diğer konularda yapılan haksızlıklara nasıl seyirci kaldıklarını belgeleri ile ispat ederim. Saygılarımla 14.05.2008 AHMET ÖZTAŞ ANTALYA TEMAD ÜYESİ oztas07@hotmail.com 0505 822 80 03
not: Bu ve buna benzer burada yayınlanan diğer yazılarımdada TEMAD' a ve assubaylara zarar verecek bi ifadem varmı. Temad Genel merkezi yayınlamamakta ısrar etmektedir.Onurlu bir TEMAD yöeticisi varsa burada açıklar.Yprumu değerli meslektaşlarıma bırakıyorum.

K.Afakan AKTAŞ    15 Mayıs 2008 22:02
ODA HAPSİ CEZALARINA AİHM'DEN TAZMİNAT GELİNCE SUBAYLAR MAAŞ KATI CEZASINA YÖNELMİŞLERDİR BU DURUM HAKKINDA AİHM KARARLARI AÇISINDAN FİKRİ VE BİLGİSİ OLANLARDAN AYDINLATICI BİR AÇIKLAMA BEKLİYORUM FİKRİ OLANLAR YA SİTEYE HERKESİN OKUYACAĞI Bİ YAZI YAZSIN YADA MESAJ ATSIN ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM:ang[b]ry: [/color][B]null[/B][URL=null]null[/URL] :sigh

Şerafettin Turgay    15 Mayıs 2008 21:44
Değerli büyüğüm Sayın KILINÇ 'ın düşüncelerine katılmamak mümkünmü . Okudukça üzülüyor , üzüldükçe kahroluyorum .

Burası camiamızdan birilerinin yönetiminde olamaz .TEMAD mesaj panosu hiç olamaz.

Yazık , hemde çok yazık.

MEHMET ALİ KILINÇ    15 Mayıs 2008 18:18
TEMAD MESAJ PANOSUNDA KOMEDİ YARATMAYA KİMSENİN HAKKI YOK...


Değerli Meslektaşlarım&
Bizim öz malımız olan, camiamızın buluşma yeri olması gereken Temad Genel Merkezi internet sitesini hele son altı aydır tıklayıp ziyaret etmek hiç içimden gelmiyor. Ama yine de duramıyorum, ziyaret ediyorum.
Ayda yılda ziyaret ettiğimde, mesaj panosunda sergilenen komikliklere görünce önce gülüyorum, sonra orada olup bitenlerin içine benim de dahil olduğum koca bir camiayı, gülünç duruma düşürdüğü düşününce için üzülüyorum.
Hani yaz akşamlarında açık havada, karanlıkta uyumak zorunda kaldığınızda, tam dalmak üzereyken bir sivrisinek, gelir size tebelleş olur, sizi rahatsız eder, sineği görmediğiniz halde sesin geldiği yöne doğru boşluğa elinizi sallar, hatta bazen sinek belasına, kendi kendinize tokat bile atarsınız. Temad mesaj panosunda sergilenen son izlediğim komik durum aynen bu duruma benziyor. Örneğin aşağıdaki mesajlar Temad mesaj panosundan alınmıştır...
Saygıdeğer Meslekdaşlarım
[QUOTE=yasin akbulut][QUOTE=TEKİN KARAKAŞ TÜRKİYE EMEKLİ ASTSUBAYLAR DERNEĞİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI]

Gerçek TEMADlılara selam olsun. Ayrıcalık yapanlarda başka yerde dursun.Son günlerde kendisini bilmez çapsızlar TEMADı bölmeye çalışıyorlar sınıf ayrıcalığı, hemşericilik, v.s. gibi olumsuzluklardan medet umarak Genel Merkezi çalışmalarından dolayı karalamaya ve bölmeye TEMADdaki birlik ve beraberliği, yükselmeyi kıskanıyorlar fısıltı şeklinde mesnetsiz laflar üretiyorlar kendilerine taraf topladıklarını zannedenler gaflet içinde olduklarını unutuyorlar.
TEMADda hiç kimse ne ayrılıktan medet uman ne de çapsız insan gibi bu ülkenin hiçbir yurttaşını TEMADın hiçbir üyesini azınlık ya da ötekileştirip yok sayamaz inanç veya köken olarak ayıramaz. Böyle bir durumu asla kabul edemeyiz. Bizler Türküz, Kürtüz, Aleviyiz, Sünniyiz, Çerkeziz, Gürcüyüz, ama asla ve asla öteki değiliz. Biriz, bütünüz, kardeşiz. Bu toprakların ve ülkenin gerçek sahipleriyiz. Antiemperyalist bir kurtuluş savaşı ile kazanılmış olan bu topraklarda hiç kimsenin ayrıştıramayacağı bir şekilde; barışı, kardeşliği, zenginliği ve refahı, eşit yurttaşlar olarak paylaşmak iradesini ortaya koyuyoruz. Şiddeti, kini, nefreti, yoksulluğu, açlığı paylaşmak istemiyoruz. Çok kültürlülük, demokratik zenginliktir.
Türkiye Cumhuriyeti, çok geniş bir İmparatorluğun çözülmesinden sonra kurulmuştur. Bunu korumak ve yaşatmak biz TEMADlıların görevidir.

SAYGIDEGER GENEL BAŞKAN YARDIMCISI TEKİN BEY. YORUMLARINIZI OKUYUNCA ÇOK ETKİLENDİM.GERÇEK TEMADLILAR VE CAMİASINI SEVENLER BÖYLE OLMALI PROVAKASYONLARA GELMEYELİM.BU DERNEGİ BÖLMEK İSTEYENLER BÖYLE BİR SEÇİM SÜRECİNİ BAŞLATMIŞLARDIR.SAGDUYULU MESLEKTAŞLARIMIZIN BU EKİBE YANİ GENEL MERKEZİ BÖLME FİKRİNE KATILMAYACAKLARINA İNANIYORUM SEVGİLERİMLE


[/QUOTE]
[/QUOTE]

QUOTE=MU STAFA TÜYLEK]SEVGİLİ MESLEKTAŞLARIM.

SON MESAJLARDA SEÇİM, ALTERNATİF SEÇİM VS. GİBİ HUSUSLARI FAZLASIYLA DUYMAYA BAŞLADIK. LÜTFEN OYUNLARA GELMEYELİM. ASTSUBAY CAMİASI TEMAD BÜNYESİNDE BİR SİVİL GÜÇ OLMAYA BAŞLADIĞI SIRADA BÖLMEK PARÇALAMAK GİBİ DÜŞÜNCESİ OLAN İNSANLARIN EKMEĞİNE YAĞ SÜRMEYELİM. HEPİMİZ TEMAD BÜNYESİNDE BİR ARAYA GELELİM. TEMAD YÖNETİCİLERİ DE HERKESİN ASTSUBAYLARIN SORUNLARIYLA İLGİLİ EŞİT ŞEKİLDE SESİNİ DUYURMASINA FIRSAT HAZIRLASIN. LÜTFEN İNSANLARIN KAFASINI BULANDIRMADAN BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE GÜÇLÜ BİR CAMİA OLMAYA ÇALIŞALIM. ZİRA HALEN ÇALIŞAN ARKADAŞLARIMIZIN BİZDEN BEKLENTİLERİ VAR.

HERKESE SAYGILAR[/QUOTE]

Kendinizi bu yazılanları okuyacak, olanları bilmeyen, tesadüfen Temad mesaj panosunu ziyeret eden birisini, veya yeni emekli olmuş, eli internet tutan, arayış içinde olan, "bizim Temad diye bir derneğimiz varmış şuna bir bakayım" diyebilece bir meslektaşımızın yerine koyun ve halini düşünün. Bence siteye girdiğine gireceğine pişman olur, bir daha da semtine uğramaz.
Kim ne demiş, nerede demiş, niçin demiş, birileri ne yapmışlar da bölücü duruma düşmüşler, bölücülüğü kim nasıl yapmış, kimin hangi yaptığı hareket Temad'ı güç kaybına uğratmış? Bunlarının hiç biri Temad mesaj panosunda yer almıyor. Ama, karanlıkta sivri sineğe şamar atma misali, görünürde sivrisinek yok ama birileri biryerlere devamlı saldırılıyor. Komik olan durum bu.
Temad demokratik, zamanı geldiğinde yöneticileri seçimle gelen bir dernek değil mi?
Öyle deniyor öyle biliyoruz.
Her üyesinin gidişattan memnun olmayıp, ben bu işi daha iyi yaparım deme hakkı var mı?
Evet var.
Şimdi ben bir mesaj yazsam ve bu Genel Merkez, üzerinde dernek logosu bulunan çelenkle yapılan bir protesto eyleminde logosuna bile sahip çıkamadı diye bir eleştiride bulunsam mesaj panosunda yayınlar mı?
Sanmıyorum..
O zaman bu nasıl demokratlıktır? Açınız mesaj panosunu herkese, veya siz yazınız fısıltıları ve mesnetsiz iddiaları bu panoya, duyalım, öğrenelim, zararı yok yönetime tekrar sizi getirelim. Siz bırakınız mesaj panosunda en masum eleştirileri yayınlamayı, mesaj yazan meslektaşlarımızın mail adresi bölümünü kaldırarak üyeler arası haberleşmeyi bile önlediniz. Derneğimizi daha iyiye götürecekleri bulabilmek, üyelerin birbirleriyle haberleşip tanıyabilmeleri için gaipten vahiy gelmesini mi bekleyelim.
Sayın Genel Başkan Yardımcım lütfen seviyeyi düşürmeyelim, camia olarak komik duruma düşmeyelim. Korkmayınız, demokratik bir dernekte yapılanları eleştirmek, o derneğin güç kaybı, anlamına gelmez. Hele eleştirenler en az sizin kadar Temad'a inanmış kişilerse, tersine derneğe dinamizm gelir, kimse kendini dışlanmış hissetmediği için birlik bütünlük sağlanır. Ayrıca bölücülüğü aramak için fazla uzağa gitmeyiniz, sorumluluğunuz altında yayınına izin verdiğiniz mesajları tekrar okuyunuz. Orada "maya, kan, kansız" gibi bölücülük ve ırkçılık kokan seviyesiz kelimelere bol miktarda rastlayacaksınız. Saygılarımla..&

Yurtsever Büyük    15 Mayıs 2008 13:32
Uygulamada birlik ve beraberliğin sağlanması amacıyla çocuk için sağlık yardımı yaş sınırı, çocuğun öğrenim durumuna bakılmaksızın 25e yükseltilecek. Ayrıca evlenmemiş kız çocukları için aranan "yardım edilmediği halde muhtaç olma" şartı kaldırılarak, bu kişilerin evleninceye kadar sağlık yardımından yararlanmasına imkan sağlanıyor.
Aşağıda tamamı gözüken resmi gazetenin (9)ncu maddesi bununla ilgili;

9 Mayıs 2008 CUMA
Resmî Gazete
Sayı : 26871

KANUN

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ PERSONEL KANUNU İLE BAZI

KANUNLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA

DAİR KANUNKanun No. 5758 Kabul Tarihi: 24/4/2008

MADDE 1 27/7/1967 tarihli ve 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanununun 8 inci maddesinin son fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

"Emeklilik hakkını kazananlar, emekliliklerini Ocak, Şubat, Temmuz veya Ağustos ayları içinde isteyebilir. Bu aylar dışındaki emeklilik istemleri ancak, ilgili kuvvet komutanı, Jandarma Genel Komutanı veya Sahil Güvenlik Komutanının hizmet gerekleri itibarıyla uygun görmesi halinde kabul edilebilir."

MADDE 2 926 sayılı Kanunun 35 inci maddesinin birinci fıkrasının (d) ve (e) bentleri aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

"d) Fakülte veya yüksekokulları kendi hesaplarına bitirenlerden Türk Silahlı Kuvvetlerinde branşları ile ilgili muvazzaf subaylığa geçme talebinde bulunanlar, subaylığa nasıp kararnamesinin onayı tarihinden geçerli olarak muvazzaf subay nasbedilirler. Bu personelin subaylık nasıpları hangi tarihte olursa olsun, kademe ilerlemesi veya üst rütbeye yükselmelerine esas olacak nasıpları kararname takvim yılının 30 Ağustos'u itibar olunur ve kademe ilerlemesi veya üst rütbeye yükselmelerinde 31 ve 32 nci madde hükümlerine göre işlem yapılır. Nasıp düzeltilmesinden ötürü maaş, maaş farkı ödenmez ve diğer özlük hakları verilmez."

"e) Askerlik hizmeti esnasında veya terhisini müteakip muvazzaf subaylığa geçirilmesi uygun görülenler, subaylığa nasıp kararnamesinin onayı tarihinden geçerli olarak muvazzaf subay nasbedilirler. Bunların askerlik hizmetinde geçen süreleri nasıp tarihine eklenerek bekleme süresinden sayılır ve üst rütbeye terfileri, bu şekilde bulunan nasıplarına ve (d) bendi ile 31, 32 ve 64 üncü maddelere göre yürütülür. Nasıp düzeltilmesinden dolayı maaş, maaş farkı ödenmez ve diğer özlük hakları verilmez."

MADDE 3 926 sayılı Kanunun 36 ncı maddesinin birinci fıkrasının (d) bendinin ikinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

"Türk Silahlı Kuvvetlerine muvazzaf subay olarak katılmadan önce branşları ile ilgili yukarıda belirtilen öğrenimlerini kendi nam ve hesaplarına yapmış veya subay nasbedildikten sonra bitirmiş olanlar, lisansüstü öğrenimi tamamladığı için sınıfları değiştirilen subaylar ile lisansüstü öğrenimi tamamladıktan sonra astsubaylıktan subaylığa nasbedilenler hakkında da yukarıdaki fıkra hükümleri uygulanır."

MADDE 4 926 sayılı Kanunun 65 inci maddesine aşağıdaki bent eklenmiştir.

"ı) Soruşturma veya kovuşturmasının devamı nedeniyle terfi edemeyen subay ve astsubaylardan; açığa çıkarılan, tutuklanan ya da açıkları kaldırılanlar veya tahliye edilenler hakkında, davaları neticeleninceye kadar, bu Kanunun 32 nci maddesinin (b) bendinde yer alan en çok rütbe bekleme süreleri ile 8/6/1949 tarihli ve 5434 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanununun 40 ıncı maddesinde belirtilen rütbe karşılığı yaş hadleri uygulanmaz. Bunların Silahlı Kuvvetlerde kalabileceği azami süre, emsali neşetlilerin Silahlı Kuvvetlerdeki görev süresi kadardır."

MADDE 5 926 sayılı Kanunun 109 uncu maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

"b) Subaylık için sınava müracaat tarihinde sicil notu ortalaması, sicil tam notunun yüzde doksan ve daha yukarısı olmak."

MADDE 6 926 sayılı Kanunun 115 inci maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

"IV - Askeri Öğrencilerin İstifa Hakları

MADDE 115 a) Türk Silahlı Kuvvetleri eğitim-öğretim kurumları ile yurt içi ve yurt dışı fakülte ve yüksek okullarda öğrenim gören askeri öğrenciler;

1) Lisans seviyesinde 4 üncü sınıfın,

2) Ön lisans seviyesinde 2 nci sınıfın,

3) Ortaöğretimde son sınıfın,

Temmuz ayının son gününe kadar okul masraflarını,

b) Fakülte, yüksek okul veya meslek yüksek okullarından mezun olup da astsubay nasbedilmek üzere temel askerlik eğitimine alınanlar, yemin ettikten itibaren astsubay nasbedilinceye kadar geçecek süre içerisinde kendilerine yapılan masrafları,

ödemek suretiyle istifa edebilirler. Yapılan hesaplamada masraflar, sarf tarihinden tahsil tarihine kadar geçen süre için kanuni faizi ile birlikte hesaplanır."

MADDE 7 926 sayılı Kanunun 150 nci maddesinin üçüncü fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

"Askeri eğitim ve öğretim kurumları dışında her derecedeki eğitim ve öğretim kurumları ile üniversite, akademi, okul, kurs veya benzeri kuruluşlarda da subay ve astsubaylara haftada yedi saati geçmemek üzere ücretle ek ders görevi verilebilir. Ancak, milli güvenlik bilgisi dersi için yedi saatlik kısıtlama uygulanmaz. Bu fıkra hükmü uyarınca ek ders görevi verilenlere, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 176 ncı maddesine göre ek ders ücreti ödenir."

MADDE 8 926 sayılı Kanuna aşağıdaki geçici maddeler eklenmiştir.

"GEÇİCİ MADDE 30 Bu Kanunun ek 5 inci maddesi kapsamında kadrosuzluk tazminatı almaya hak kazanmış olanlar hariç olmak üzere, 5434 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanunu hükümlerine göre emeklilik hakkını elde etmiş olan kıdemli albaylardan kendi isteği ile emekli olanlara da yeni bir düzenleme yapılıncaya kadar, 49 uncu maddenin (f) bendi esaslarına göre kadrosuzluk tazminatı ödenir."

"GEÇİCİ MADDE 31 Bu Kanunun 65 inci maddesinin (ı) bendi hükümleri, Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten önce emekliye ayrılanlar hakkında uygulanmaz."

MADDE 9 4/1/1961 tarihli ve 211 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri İç Hizmet Kanununun 69 uncu maddesinin birinci fıkrasının (b) bendinin (3) numaralı alt bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

"3. Füru: Subay, askeri memur ve astsubayların 25 yaşını doldurmamış ve evli olmayan erkek ve kız çocukları ile 25 yaşını bitirdiği halde evlenmemiş kız çocukları ile çalışamayacak derecede malullükleri resmi sağlık kurulu raporuyla tespit edilen erkek çocukları ve subay, askeri memur ve astsubayların ölümleri halinde bu kişilerden kendilerine yetim aylığı bağlanabilen erkek ve kız çocukları."

MADDE 10 28/5/1988 tarihli ve 3466 sayılı Uzman Jandarma Kanununun 26 ncı maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

"c) Emeklilik hakkını kazananlar emekliliklerini Ocak, Şubat, Temmuz veya Ağustos ayları içinde isteyebilir. Bu aylar dışındaki emeklilik istemleri ancak, Jandarma Genel Komutanının hizmet gerekleri itibarıyla uygun görmesi halinde kabul edilebilir."

MADDE 11 11/5/2000 tarihli ve 4566 sayılı Harp Okulları Kanununun 32 nci maddesine, birinci fıkranın ilk cümlesinde yer alan "ilgili kuvvet komutanlığının" ibaresinden sonra gelmek üzere "veya kuvvet komutanlığının yetki vereceği makamın", ikinci cümlesinde yer alan "ilgili kuvvet komutanlığına" ibaresinden sonra gelmek üzere "veya kuvvet komutanlığının yetki vereceği makama" ibaresi eklenmiş, üçüncü fıkrası aşağıdaki şekilde, dördüncü fıkrasında yer alan "burs sağlanmışsa" ibaresi ise "burs veya benzeri katkı sağlanmışsa bile," şeklinde değiştirilmiştir.

"Yurt içi ve yurt dışında görevlendirilecek öğretim üyelerine 10/2/1954 tarihli ve 6245 sayılı Harcırah Kanunu hükümlerine göre harcırah ödenir."

MADDE 12 4566 sayılı Kanunun 33 üncü maddesinin birinci fıkrasında yer alan "ilgili kuvvet komutanlığının" ibaresinden sonra gelmek üzere "veya kuvvet komutanlığının yetki vereceği makamın", ikinci fıkrasında yer alan "ilgili kuvvet komutanlığı" ibaresinden sonra gelmek üzere "veya kuvvet komutanlığının yetki vereceği makam", üçüncü fıkrasında yer alan "ilgili kuvvet komutanlığınca" ibaresinden sonra gelmek üzere "veya kuvvet komutanlığının yetki vereceği makam tarafından" ibareleri eklenmiştir.

MADDE 13 Bu Kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 14 Bu Kanun hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

8/5/2008


[I]null[/I]

cemalkiyi    14 Mayıs 2008 23:36
Muayene ve Tedavi Hakkından Yararlanacaklar

Madde 4 Muayene ve tedavi hakkından;

A) Emekli, malullük aylığı alanlar,

B) Dul ve yetim aylığı alanlar (yetim aylığı alan babanın sağ olması nedeniyle yetim aylığı bağlanamayan öz ana dahil),

C) Emekli, malullük aylığı alanların;

a) Eşleri,

b) Genel olarak 18, orta öğrenim yapmakta ise 20, yüksek öğrenim yapmakta ise 25 yaşını doldurmamış ve evli olmayan kız ve erkek çocukları,

c) Evli olmayan ve yardım edilmediği takdirde muhtaç duruma düşecek olan kız çocukları ile yaşları ne olursa olsun malul ve muhtaç erkek çocukları,

d) Kanunen bakmakla yükümlü bulundukları ve yardım etmedikleri takdirde muhtaç duruma düşecek öz ana ve babaları,

D) 3292 sayılı Kanun hükümlerine göre Vatani Hizmet Tertibinden aylık bağlanmış olanların yalnız kendileri, ölümleri halinde aylık bağlanan dul ve yetimleri,

E) Yasama organı üyelerinin ve dışarıdan atandığı Bakanlık görevi sona erenlerin ölümleri halinde Sandıkça aylık bağlanan ana-babaları,

yararlanırlar.

Muhtaçlığın tespitinde , 5434 sayılı T.C. Emekli Sandığı Kanununun 108 inci maddesinde belirtilen usul ve esaslar dikkate alınır.

Sayın Bilge ilgili yönetmeliğin 4 ncü maddesi yukarıdadır. Bu yönetmeliğe göre kızınız yüksek okulda okumuyorsa 20 yaşında tedavi yardımından yararlanma hakkını kaybediyor.
Saygılar sunarım

Mehmet Sarmaz    14 Mayıs 2008 23:14
Sayın Bilge;
9 Mayıs 2008 CUMA Resmî Gazete Sayı : 26871
MADDE 9 4/1/1961 tarihli ve 211 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri İç Hizmet Kanununun 69 uncu maddesinin birinci fıkrasının (b) bendinin (3) numaralı alt bendi

(3.(Değişik :9/10/1996-4187/2 md.) Füru: Subay, askeri memur ve astsubayların ortaöğrenim yapmakta olan 20, yükseköğrenim yapmakta olan 25 ve bunların dışında 19 yaşını doldurmamış ve evli olmayan erkek ve kız çocukları ile evli olmayan ve yardım edilmediği takdirde muhtaç duruma düşecek olan kız çocukları ile yaşları ne olursa olsun malul ve muhtaç erkek çocukları ve subay, askeri memur ve astsubayların ölümleri halinde bu kişilerden kendilerine yetim aylığı bağlanabilen erkek ve kız çocukları.)

aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
"3. Füru: Subay, askeri memur ve astsubayların 25 yaşını doldurmamış ve evli olmayan erkek ve kız çocukları ile 25 yaşını bitirdiği halde evlenmemiş kız çocukları ile çalışamayacak derecede malullükleri resmi sağlık kurulu raporuyla tespit edilen erkek çocukları ve subay, askeri memur ve astsubayların ölümleri halinde bu kişilerden kendilerine yetim aylığı bağlanabilen erkek ve kız çocukları."
Yukarıda da görüldüğü gibi 25 yaşını geçse bile evli olmayan kız çocuklarında muhtaçlık aranmamaktadır. Zorluk çıkaranlara kanun numarası ve resmi gazetede yayın tarihiyle hatırlatma yapabilirsiniz.

Aytekin BİLGE    14 Mayıs 2008 20:59
Değerli meslektaşlarım hepinize selamlar.
bir konu hakkında bilgi ve tecrübelerinize ihtiyacım var.Bu konudaki yardımlarınız için şimdiden teşekürler.Ben emekli bir arkadaşınızım 20 yaşındaki okumayan,çalışmayan hiç bir mal varlığı olmayan kızımın sağlık karnesinin iptal edildiğini öğrendim.emekli sandığı bölge müdürlüğüne yaptığım müracatta yaşadığım ilçenin kaymakamlığınca kızım için tanzim edilen MUHTAÇ DEĞİLDİR belgesine istinaden iptal ettiklerini ilgili kaymakamlığa başvurmam istendi.Kaymakamlığa yaptığım müracatta emekli sandığı bölge müdürlüğünün( resmi gazetede yayınlanan 26.08.2005 tarihve 25918 sayılı emekli ve malullük aylığı bağlanmış olanlarla bunların kanunen bakmakla yükümlü bulundukları aile ferdleri,dul ve yetim aylığı alanların muayene ile tedavileri hakkında yönetmelikte değişiklik yapılmasına dair yönetmelik)muhtaçlık belgelerinde değişlik olup olmadığının araştırılması için yazdığı yazıya istinaden benim ve eşimin emekli maaşları evim üzerime kayıtlı tarla gerekçe gösterilip ( muhtaç olmak için 481,55 ytl.den az gelirin olması lazımmış )kızımın muhtaç olmadığı şeklinde belge tanzim ettiklerini öğrendim.Sözlü olarak yaptığım itiraz kabul edilmedi.Yazılı itirazıma benim dilekçemi iade ettiler.Bende dilekçemi almayarak yazılı cevap istedim.Olumsuz gelecek cevap sonrası benim emekli sandığınımı yoksa kaymakamlığımı mahkemeye vermeliyim.? hangi mahkemeye? Bu konu hakkında tecrübesi hukuk bilgisi olandan yardım istiyorum teşekkürler.

Mehmet AKPINAR    14 Mayıs 2008 14:38
UMUR TALU NUN BUGÜNKÜ YAZISINDAN BİR PASAJ:

Hepimize demokrasi veren nice patron örgütünün, sivil toplum kuruluşunun veya hepimize cumhuriyetçilik dersi de veren bazen tam da aynı zatlar ile bazen sözde karşıtlarının birleştikleri nokta bu.
Burası, birbirlerine karşıt pozisyonda göründüğü söylenen iktidar ile Genelkurmay'ın, "asker hakları ve orduda adalet duygusu" meselesinde mutabık kalabildikleri ülke.
Yani, "asker hakları ve adalet duygusu" gibi iki olumlu, insani, vicdani kavramda değil.
Onları zedeleyen uygulamalarda veya uygulamamalarda!
Burada, sözde muktedir olan hükümetin Milli Savunma Bakanı, hükümetin ve Meclis'in yetkisinde olan yasa hazırlama ve yasa çıkarma işini Genelkurmay'a havale etmekte beis görmüyor. Sonra dönüp bize demokrasi, millet iradesi, milli egemenlik filan buyuruyor.
Burada, laik TÜSİAD ile muhafazakar MÜSİAD, sendikalaşmadan sağlık ve eğitim haklarına dek herhangi bir konuda farklı mı düşünüyor?
Olsa olsa birininki daha janjanlı, birininki daha mütedeyyin.
Devamı:

[URL=http://www.sabah.com.tr/h aber,40D118E22FC842A0A1613D5D67B65195.html]null[/URL]

ahmet    14 Mayıs 2008 14:24
arkadaşlar ben yaşar beyin görüşüne katılıyorum..neden derseniz emekli arkadaşlarımızın çok büyük kısmı 1. dereceye gelememiş ve bu yüzden mağdurlardır..bence 1 in 4 ü yerine yükseköğretim intibaklarının yapılması çok önemlidir. zaten en çok mağdur olanlar da 2. derece ve altında emekli olanlardır...Ahmet Özden bey ile bu arada mail görüşmelerimiz oldu ve kendisine yazmış olduğum yazının biraz ağır olduğundan dolayı özür diledim bundan sonra buradan yazılanların gerçekten daha nazik yazılması gerektiği ve bütünleştirici olması gerektiğini anladım..saygılarımla..[EMAIL]cahitv@hotmail.com[/EMAIL]

yaşar yılmaz    13 Mayıs 2008 21:21
Ey evladını bu vatan uğruna toprağa veren annem&Bu büyük acı karşısında bile,boynunu eğme.Başın dik ağla.Sakın bu ülkede uyuşturucudan ölenlerin bile sarıldığı bayrak ile senin evladının sarıldığı bayrağı karıştırma. Biri bir kaç kendini bilmezin sardığı bez parçasıdır.
Senin evladının ki ise, yıllardır şehit olmuş yüz binlerce şehidimizin, AY İLE YILDIZDAN OLUŞAN KANIDIR!
Biz oğlundan helallik alamadık.Sen onun namına hakkını helal et annem,hakkını helal et.[EMAIL]babayasar06@hotmail.com[/EMAIL]

NecmiSÖNMEZ    13 Mayıs 2008 10:59
Vatanı uğruna gözünü kırpmadan canını veren kahraman şehitlerimizi Saygıyla anıyoruz.

Şehitlerimize Allahtan rahmet şehit Ailelerine sabır ve başsağlığı diliyoruz.
Türk ulusu, sizler gibi kahraman vatan evlatları sayesinde birlik ve beraberlik içinde İLELEBET VAR OLACAKTIR.[EMAIL]nemo.kaptan@hotmail.com[/EMAIL]

Ramazan TEKELİ    13 Mayıs 2008 09:22
DUYURU,

ANNELER GÜNÜNDE MEHMETCİKLERİMİZDEN HABER BEKLEYEN ANNELER 6 ŞEHİDİMİZLE YASA BOĞULMUŞ VE TÜM CAMİAMIZI ÜZÜNTÜYE SEVK ETMİŞTİR.

20 MAYIS 2008 TARİHİNDE TANDOĞAN ASTSUBAY ORDUEVİNDE PLANLANAN,EMEKLİ ASTSUBAY EŞLERİ DAYANIŞMA VE BAHAR YEMEĞİ ŞEHİTLERE VE ACILI ANNELER OLAN SAYGIDAN DOLAYI İPTAL EDİLMİŞTİR.

SAYGI İLE DUYURULUR, BAYANLAR TERTİP KOMİTESİ.[EMAIL]ramazan.tekeli@hotmail.com[/EMAIL]


3753
Mesaj Defteri yazıları