MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


UFUK ÖZTÜRK    28 Mayıs 2008 19:48
SAYIN ARKADAŞLAR VE TEMAD YÖNETİMİ:

BUGÜN BASINDA YER ALAN HABERE GÖRE TÜM ASKERİ HASTANELER SİVİLLERE TAMAMEN AÇILACAK. GENELKURMAY BAŞKANLIĞI TEKLİFİ ONAYLAMIŞ. GEREKÇESİ İSE SAĞLIK BAKANLIĞININ TAM GÜN YASASINA GÖRE SİVİL DOKTORLARIN ASKERİ DOKTORLARDAN DAHA FAZLA MAAŞ ALACAK OLMALARI İMİŞ . BU DURUMDA ASKERİ DOKTORLARIN MOTİVASYONLARI BOZULURMUŞ . İYİ HAYIRLI OLSUN NASIL OLSA A-B POLİKİLİNİĞİ VAR. BİRİLERİ BUNDAN NASIL OLSA ETKİLENMEZ. OLAN YİNE GARİBAN ASTSUBAYLAR EŞ VE ÇOCUKLARINA OLACAK MUAYENE İÇİN KUYRUKLARDA SÜRÜNECEK, 6 AY SONRAYA VERİLEN ULTRASON RANDEVULARI ARTIK 1-2 YILA SARKACAK HER HALDE . ASIL ÖNEMLİ NOKTA BİRİLERİNİN TAM GÜN YASASINDAN ASKERİ DOKTORLARIN MOTİVASYONUNUN BOZULACAĞINI ÖNGÖRÜP HEMEN HAREKETE GEÇMESİDİR. ACABA ONLAR 16-17 NİSANDA ASTSUBAYLARA MECLİSTE ÖNCE ¼ VERİP SONRA ALIRKEN VEYA ALDIRILIRKEN ASTSUBAYLARIN MOTİVASYONLARININ NE OLACAĞINI DÜŞÜNMEDİLERMİ VEYA ÖNGÖREMEDİLERMİ. ACABA TEMAD YÖNETİMİNİN BU OLANLARDAN HABERİ YOKMU, VARSA NE HİSSEDİYORLARKİ, DAHA NE BEKLİYORLARKİ. UMUTLARINI BU YÖNETİME BAĞLAMIŞ ÖVE ÖVE SUYUNU ÇIKARAN ASTSUBAY ARKADAŞLAR SİZLER HALA NE BEKLİYORSUNUZ Kİ, UYANIN ARTIK. SAYIN TEMAD YÖNETİMİ ASTSUBAY SORUNLARINI İLETMEK İÇİN GENELKURMAY BAŞKANINDAN VEYA 2’NCİ BAŞKANDAN RANDEVU ALACAKLARDI. HALA ALAMADILARMI YOKSA UNUTTURMAYAMI ÇALIŞIYORLAR. SAYIN İL BAŞKANLARI SİZLER BU DURUMDAN, BU GİDİŞATTAN RAHATSIZLIK DUYMUYORMUSUNUZ.
(SAYIN ARKADAŞLARIM BUNLARI TEMAD SİTESİNDE DİLE GETİRDİĞİMİZDE MAALESEF YAYIMLAMIYORLAR)

Hikmet BOLAT    28 Mayıs 2008 17:31
http://Birlik ve Beraberlik Zamanı
Sevgili Meslektaşlarım,
TEMAD Olarak bu gün biz üye ve meslektaşlarımıza yapılan çağrıda:
29 Mayıs 2008 Perşembe günü saat 11.00 de TBMM Dikmen kapısında Basın açıklaması yapılacağı ve bütün meslektaşlarımızın katılımının beklendiği duyurusu yayınlanmıştır.
Sayın Mustafa EROL ile yaptığım görüşmede, Derneğimizin yapacağı basın açıklamanın kanunen serbest olduğunu meslektaşlarımızın katılmalarını beklediklerini ifade ettiler.
Basın açıklamasına Katılacak Değerli meslektaşlarımızın:
Camiamızın vermekte olduğu onur mücadelemize, birlik ve beraberliğimize yakışır davranış sergilemeleri sanırım üzerimizde olacak gözleri etkileyeceği ve haklılığımızı pekiştireceği kanaatiyle bir meslektaşınız olarak paylaşmak istedim.
Burada gösterilecek birlik beraberliğe camiamızın şu anda her şeyden çok ihtiyacı olduğu kanaatini taşımaktayım ve bunun bir eskiler veya yeniler meselesi değil de:
Biz diyebilenlerin ve bu çizgide TEMAD çatısı altında olacaklarının, olduklarının ispat zamanıdır.
Dananın altında buzağı aramanın zamanı değil.
Hikmet BOLAT

erencan    28 Mayıs 2008 16:23
Bizlere ne denge tazminatı haktır, ne de dengesizlik tazminatı...Bizlere haksızlık haktır... Tanrılar öyle istiyor. Böyle hak, böyle adalet yerin dibine batsın.

Geçti beyler mürüveti
Bindikleri birer atı
Yedikleri yoğsul eti
İçtikleri kan olmuştur Büyük İnsanYunus Emre\'ye selam olsun. gulke@ttnet.net.tr

Ökkeş Kadri BAÇKIR    28 Mayıs 2008 14:54
----FABRİKATÖRÜN TERCİHİ----
-BUGÜN PARLEMENTODA BULUNAN BİR SİYASİ PARTİNİN İZMİR MERKEZ İLÇE TEŞKİLAT BAŞKANLIĞINI YAPTIĞIM DÖNEMDE, YÖNETİM KURUL ÜYESİ BİR FABRİKATÖR ARKADAŞIMIZ VARDI. FABRİKASININ STOK KONTROL AMİRLİĞİNİ ÜSTLENECEK EMEKLİ BİR ASKER ARIYORDU. BU NEDENLE GAZETELEREDE İLAN VERMİŞTİ. BU GÖREV İÇİN KENDİSİNE MÜRACAAT EDENLERDEN, EN UYGUNUNU BULMAK İÇİN EPEY MESAİ HARCAMIŞTI. MÜRACAAT SAHİPLERİ İÇERİSİNDE İKMAL KOMTANLIĞI YAPMIŞ BİRDE SUBAY VARDI. FAKAT O STOK KONTROL ASSUBAYLIĞINDAN EMEKLİ BİR ASSUBAY\'I FABRİKASINDA GÖREVLENDİRDİ.
- NEDENİNİ SORDUĞUMDA
-\"\"- ÖKKEŞ KADRİ BAŞKANIM, BEN ASKERLİĞİMİ YEDEK SUBAY OLARAK YAPTIM. O NEDENLE KİMİN BU İŞİ LAYIKI VECHİLE YAPACAGINI İYİ BİLİRİM\"\" DİYEREK TERCİH NEDENİNİ ANLATTI. YOKTAN BAŞLIYARAK FABRİKA SAHİBİ OLMUŞ BİR İNSANIN TERCİHİNİN YANLIŞ OLAMAYACAGINI DÜŞÜNDÜM. NE MUTLU. KADİR KIYMET VE İŞ YAPABİLENİ BİLENLERE.
-SAYGILARIMLA.

-Ökkeş Kadri BAÇKIR
-E. Hava ASSUBAY-
------1972/17------

MEHMET ALİ KILINÇ    28 Mayıs 2008 13:06
AÇIK TEŞEKKÜR....

İsmimin ve yazdığım mesajların yayınlanması için son bir yıldır çok gayret sarf etmeme rağmen, çok okunan bir sitenin mesaj panosunda bu amacıma erişemedim. Üyesi bulunduğum, ancak bu çok okunan site ile hiç ilgisi olmayan mynet mesaj grubuna yazdığım mesajlardan rahatsız olan Özlem özlem isimli bir hanım, rahatsızlık duyduğu mesajımın içeriğin ne olduğuna hiç değinmeden yazdığı, mesajlarımdan rahatsızlığını, mesaj grubundan ayrılmak isteğini belirten mesajını ismimi açık açık hedef gösterek çok okunan sitenin mesaj panosunda 19 Mayıs 2008 tarinde 7. sayfada yayınlatmayı başarmıştır. Cevap hakkımı kullanarak yanıt olarak yazdığım mesajım bu mesaj panosunda 10 gündür yer bulamamasına rağmen, yinede bu mesaj panosunda hedef gösterilme yoluyla da olsa ismime yer verilip artık ünlü olduğumdan birkaç tv dizisinde oynama teklifi aldım. Bu nedenle, yayınlanan mesajın sahibi Özlem özlem isimli hanıma ve mesajın yayınlanmasına izin vererek ünlü olmama katkıda bulunan bu mesaj panosunun editörüne açık açık teşekkür ederim..

Not:Hepimizin olduğunu bildiğim sözkonusu kuruma zarar veririnm kaygısıyla açık ismini yazmaya gönlüm razı olmadı, anladınız siz onu....

aslan81(metin ayan)    28 Mayıs 2008 13:01
Denge tazminatı sürekli olacak Memura ek ödeme müjdesi
28 Mayıs 2008 Çarşamba 07:29
Geçen yıl denge tazminatı alan 1 milyon 400 bin memura Hükümet'ten müjdeli haber geldi..

Bu çerçevede, geçtiğimiz yıl ek ödeme almayan kamu personeline, 90 YTL ek ödeme yapıldı. Aynı uygulama 2008 yılı içinde de uygulanıyor. Bütçe Kanunu ile 2008 yılında memurlara yapılacak ek ödemenin tutarı, ilk altı ay için 111 YTL, ikinci altı ay içinde 134 YTL olarak belirlendi. Hükümet tarafından getirilen yeni düzenleme ile söz konusu ek ödeme sürekli hale getirilecek.------------------arkadaşlar internet haberde böyle bir haber var bize vuruyomu siz değerlendirin saygılar
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Bu emeklileri içermeyen bir iyileştirmedir. Mahalli seçimler nedeniyle iktidar kesenin ağızını açmıştır. Size MÜJDE olarak yazdığım yazıda belirttiğim özellikle 3ncü ve 2nci derecedeki arkadaşlarımıza kısmi rahatlama sağlayacak olan teklif bakanlıktadır. Bunun çıkmasını sağlıyalım TEMAD bu konuya önem versin onlar içinde hem seçim yatırımı olur E.G

mehmet burkay    28 Mayıs 2008 10:10
ASTSUBAYLARA RET! SUBAYLARA EVET !!!!!

Hizmet eri tazminat Kanunu, kabul tarihi 27-12-1960 ( tarih bir ihtilal ertesini çağrıştırıyor). Bu kanunun yararlılık amacı teğmenden mareşale (Büyük amirale) kadar her subaya barışta ve savaşta birer emir eri verilir olması. Bu kanun ayrıca, emir eri kullanmaya haiz olan subaylardan, hizmet eri kullanılmayacağı bölgelerde olanlara da, maaşlarına ek olarak o tarihlerde 200 liranın, bu haklarına karşı peşin ödendiğinden bahseder.Oysa o birliklerde ASTSUBAYLAR da çalışıyorlardı ve aynı hizmetleri ASTSUBAYLAR da fazlası ile yapmaktaydı ancak o günlerde de, aynen bu günlerde olduğu gibi, ASTSUBAY lar da bu tazminatlardan mahrum bırakılmışlardı. Süvari birlikleri lağv edilerek kaldırılınca, Subaylar bu kanunla verilen hakkı kaybetmemişler, aksine başka adla kendilerine nemalandırıp, sadece Subaylara mahsusen paraya çevirerek, maaşlarına eklemişlerdir. ASTSUBAYLAR, o dönemde bu haklardan da, bu gün olduğu gibi, yine mahrum bırakılmışlardı. En son yapılan uygulamada da, subaylar makam tazminatı formülü ile maaşlarına yine ek gelir katmışlar, emekli olan Subaylar da oturma odalarına günlük gazetelerini okumak amacı ile birer masa atarak, böylece makamlarının emekliliklerinde de devam ettiğini ispatlamış, makam tazminatlarını emekli olduktan sonra dahi almayı hak etmişlerdir. AMA ASTSUBAYLAR, BİLİNDİĞİ GİBİ YİNE, BU HAKLARDAN MAHRUM BIRAKILMIŞTIR. Sanki T.S.K. leri yalnız subaylardan müteşekkilmiş gibi, görevler ASTSUBAYLAR A, paraların da subaylara verilme teamülü T.S.K. de geliştirilmiştir. Ne acayip bir iştir ki, subayların her talebi mevcut yönetimlerce asla geri çevrilmemiş,YANİ NE EVVELDE ,NE DE ŞİMDİ DEĞİŞEN HİÇBİR ŞEY OLMAMIŞTIR. ASTSUBAYLARA RET, SUBAYLARA EVET&&.
Diğer tarafta ise; Fedakarca çalışan ve alın terinin karşılığını hiçbir dönemde almayan ASTSUBAYLAR mağdur edilmiş, KENDİSİNİ ÖZDE SANANLAR, KENDİ ÖZLERİNE SAHİPLENMEMİŞLERDİR. İşte bir Genel Kurmay Başkanı daha, ASTSUBAY sorunlarını yüz üstü bırakarak, kendi tabirleri ile valiz toplamaktadır.
HAKLARIMIZIN ALINMASI İÇİN, İLLA DA EYLEM YAPMAMIZ MI LAZIM? Eğer bizler T.S.K.nin bir parçası isek, Genel Kurmay böyle bir eylem yapmamızı nasıl içine sindirecek? Kendi mahiyetinde görevli ASTSUBAYLARIN haklarını yetkililer veriyor da, Genel Kurmay almıyor mu? Yoksa asli görevinden uzaklaşıp, kendi mahiyetindeki personelinin haklarını koruyup kollayamıyor mu ? Sorun hangisi acaba? EMEKLİ ASTSUBAYLAR sokağa dökülünce Genel Kurmay hoşnut olacak mı? ASTSUBAYLAR adeta pinpon topu gibi bir MSB ye, bir Gen Kur.a birde, T.B.M.M ne gitti geldi. HATTA 90+1 GOLLERİ İLE ALAY EDİLDİ. Artık ASTSUBAYLARDA yoruldu ve çok çaresizlik içindedirler.BU OLAYDA DA, GENEL KURMAY YİNE ÇALIŞAN VE EMEKLİ ASTSUBAYLARI YALNIZ BIRAKTI, ÇALIŞAN VE EMEKLİ ASTSUBAYLARINA SAHİPLENMEDİ.
Bir emekli ASTSUBAY ile emekli albay arasındaki ASKERİ OKULtahsil farkı iki yıldır. Aslında ASTSUBAYLARIN % 80 i ilave olarak zor şartlar altında da olsa dört yıllık fakülte hatta, yüksek lisans ve doktora sahibidirler. Bu iki yılın farkı olarak bir emekli albay, bir emekli ASTSUBAYDAN bir aylık maaşı baz olarak alırsak, üç kat daha fazla emekli aylığı almaktadır. Oysa bir ASTSUBAYIN görevde bulunduğu süre içinde, gerek teknik yönden(uçak-telsiz-gemi-silah-motorlu araç- v.s), gerekse muharip güçte etkinliği, subaydan daha öndedir ve ASTSUBAYLAR ordunun bel kemiğidir. Bunu herkes biliyor ama bilenler konuştuğu zaman susturulmaktadır.( tıpkı Sn. Umur TALU gibi).
Görülüyor ki; Başta Genel Kurmay Başkanlığı ile, Milli Savunma Bakanlığı ASTSUBAYLARIN haklarını korumakta üzerlerine düşen görevleri hakkı ile yerine getirememişlerdir. Gazetelerin baş sayfalarındaki ASTSUBAYLARA 90+1 golünü görmezlikten gelmişlerdir. Görmek isteselerdi, T.B.M.M. deki ¼ yasası geri çekilmezdi, yasanın 1/3 e Çekilmesi yerine, diğer mevzuatlar değiştirilerek, haklarımız derhal bize teslim edilirdi. Acaba bu durum, ASTSUBAYLARIN DA ÇOĞUNLUKLA İÇİNDE BULUNDUĞU BİR HAREKAT PLANINI HAZIRLAMAKTAN DAHA ZORMUYDU.
İşte her fırsatta(özellikle ihtilallerin ardından) çıkarttırdıkları yasalarla ceplerini dolduranlar kendi ekonomik güçlerini her zaman garanti altına almış, alta kalanın canı çıksın politikasını uygulamışlardır. Böylelikle ASTSUBAYLAR ın çoğu emekli olduktan sonra iş aramak ve çalışmak zorunda kalmıştır. Hiç haklarını arayan subay gördünüz mü? ÇÜNKÜ ONLAR HAKLARINI İSTEMEZLER, ONLARA HAK VE.. Rİ.. LİR !!!!!! ASTSUBAYLARA RET, SUBAYLARA EVET !!!!!!!
Not:çok uzun olduğu için özür& Saygılarımla

OKAN    27 Mayıs 2008 21:29
UÇMAK ZOR OLSAYDI ASTSUBAYLAR UÇARDI....
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Uçan tabut olarak adlandırılan uçaklar yerini modern teknoloji ürünü uçaklara terk edince assubaylardan pilotluk kalktı.Kara Havacılıkta yeniden başlıyan uygulamaya da sudan sebeblerle son verildi bu pilotlar subay yapıldı subay olunca uçar assubay olunca UÇAMAZZZZZZZZ

Aziz Saydam    27 Mayıs 2008 14:31
Sevgili Semih Koç, sizi gıyabınızda tanıyorum, rahatsızlığınızı da yeni, buradan öğrendim, Mehmet Akpınarın yorumundan iyi olduğunu öğrendim mutlu oldum. size geçmişler olsun, sağlıklı günler dilerim. Aziz Saydam, Yeni Oluşum grubu üyesi

Tekin OKAY    27 Mayıs 2008 12:32
Semih KOÇ'a geçmiş olsun,acil şifalar dilerim.
Tekin OKAY
Lüleburgaz-Kırklareli

Mehmet GÜRÇAY    27 Mayıs 2008 12:30
ANKARA'DA İKAMET EDEN,1976 VE 1977 Lİ DEVRELERİM SİZLERLE YAZIŞMAK İSTİYORUM. LÜTFEN YAZARMISINIZ.
SAYGILARIMLA.

Mehmet AKPINAR    27 Mayıs 2008 10:03
Sevgili Kardeşim Semih le bugün görüşme imkanı buldum,kendisi ile bir süre muhabbet ettik,morali yerinde ,operasyon da başalı geçmiş,gösterilen yakın ilgi ve alaka için tüm gönül dostlarına teşekkürlerini ifade etti,hafta sonu da hastaneden çıkacak,tekrar geçmiş olsun.

Mehmet GÜRÇAY    27 Mayıs 2008 00:32
Öncelikle yeni sitemiz , hepimize hayırlı olsun.
Yeni site yeni güç demektir. Önemli olan bu değerlere sahip çıkabilmek ve saygı duyabilmektir. İnanıyorumki ASB.camiyası artık hak ettiği deger ve arzularına kavuşacaktır. Tabi bu kolay olmayacak, Güç birliği yapılması gerekliliğine ihtiyaç olacaktır.
Biz Assubaylar Kendi Özgüvenimize inansak,gücümüzün farkına varsak önümüzde hiç bir olgu yokki bize engel olsun. Şu boşvermişlikten , birilerinin önder olmasını beklemekten ve güdümünden soyutlandığımız an biz bu Ülkenin en güçlü ve Saygın sivil toplum örgütü olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.
Bunun için Tek yapmamız gereken şey; Kendimize güvenmemiz ve birlik olmamız.
Yeni Oluşumda yer almamın en büyük nedenlerinden biride bu olşumun çok güzel şeyler yapacağına olan inancımdır.
TEMAD\'ın mevcut yönetimi artık devrini doldurduğu inancındayım. Zira bir oluşum düşünün ki ; Yönetimin, Hem kendileri arasında hemde bulunduğu oluşumun üyelerine karşı güven ve saygı olgusunu yitirmiş olsunlar, Lütfen söylermisiniz bu yönetimden başarılı çalışma beklemek mümkün mü ?
Arkadaşlar; Birşeylerin değişmesi gerekiyor. Yönetime gelen Ölünceye kadar o makamda kalacak diye bir ayetmi var. İnsanlar Bulundukları yerleri devretmesini bilmeli. Türkiyenin ve Assubay camiyasının kaderi bu olmamalı.
Tüm meslektaşlarımı yeni Oluşuma desteklemeye davet ediyorum.
Saygılarımla.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Hayati ERGÜRBÜZ    26 Mayıs 2008 21:13
Astsubaylardan Astsubay olarak, onların kahramanlıklarından Çanakkale savaşlarını anlatan Turgut ÖZAKMAN ın yeni kitabı DİRİLİŞ te bir çok kez söz edilmektedir...

Haluk TIRAVOĞLU    26 Mayıs 2008 19:23
Türkiye'deki emekli assubayların yükselen sesinin TEMAD WEB sitesiyle birlikte tek adresi olan www.emekliassubaylar.org sitesinin neferi Semih KOÇ arkadaşımıza acil şifalar dilerim.

Hikmet BOLAT    26 Mayıs 2008 18:45
Sitemizin fedakar Arısı. Çünkü biz siteyi muntazam kullanalım diye biz görmeden bilmeden arkada devamlı emek harcayan, çabalayan O sevgili Kardeşimiz Semih'tir.
Ben de bu gün kendisi ile bir görüşme yaptım iyi olduğunu öğrendim. Ersen ağabeyinde getirdiği selam baş üstüne.
Dualarım Sevgili Semih'in içindir.

Ersen Gürpınar    26 Mayıs 2008 18:10
http://blog.milliyet.com.tr/ersengurpınar
Saygıdeğer Arkadaşlarım
Sitemizin teknik dizaynda büyük emekleri geçen sevgili kardeşimiz,arkadaşımız Semih KOÇ uzun süren bir ameliyat geçirmişti. Bugün kendisini şahsım ve sizler adına ziyaret ettim gözlerinden öptüm çok mutlu oldu hepinize selam ve sevgilerini iletti.Ameliyatı başarılı geçmiş anneciği başındaydı o da sizlere selamlarını gönderdi ayrıca eşi hastahanede doktor olan meslekdaşımız Hüseyin Çevirgen\'in gerek ameliyat gerekse ameliyattan sonra Semih kardeşimize çok yardımları olmuş buradan kendisine teşekkürlerimi iletiyorum. Sevgili Semih size tekrar şahsım ve arkadaşlarım adına acil şifalar diyoruz,Dualarımız da sizinledir. Sevgi ve saygılarımla
NOT. Birçok arkadaşım bana mesajla Semih kardeşimin cep ve hastahane numarasını rica etmektedir.Arkadaşımızın istirahat etmesi gerekiyor numarasını vermiyeceğimi kendisine de bildirdim.Lütfen beni mazur görünüz

Özgün UYSAL    26 Mayıs 2008 10:50
http://www.ozgunuysal.com.tr.tc
Osmanlı'nın son dönemi ile Cumhuriyetimizin ilk yıllarında bugünkü assubay statüsünün karşılığı "gedikli küçük zabit"ti ve gedikli küçük zabitlerin yetki ve statüleri ile terfi sistemleri çok farklıydı. Örneğin Atatürk'ün yakın silah arkadaşı olan ve ölünceye kadar yanından ayrılmayan "Kılıç Ali" de gedikli küçük zabitti ve Kurtuluş Savaşı sonrası albay rütbesine kadar yükselmişti. NATO ülkelerinin statü yapısını incelediğimizde; officer (subay) ve denizci petty officer (küçük subay), karacı/havacı ve deniz piyade (deniz piyadeler ayrı bir kuvvet) noncomissioned officer (cumhurbaşkanı atama onayı olmayan subay) arasında warrant officer (yetkili subay) diye ayrı bir statü olduğunu görürüz. İşte bu warrant officerler aslında gedikli subaylardır. Bence ülkemizdeki assubay statüsünün karşılığı da warrant officer, uzman jandarma, uzman erbaş ve erlerin statüsü ise petty/noncomissioned officer olmalıdır diye düşünüyorum. Zira kelime anlamıyla uzman çavuş (master sergeant), aynı zamanda bizim kd.bçvş. diye Türkçeleştirdiğimiz bir noncomissioned officer rütbesidir. Keza, Türkmenistan'da başçavuş ve kıdemli başçavuş assubaydır, daha alt rütbeler ise erbaştır. Kulakları çınlasın, Mayın Filosu'nda 1995 yılında staj yapan Türkmenistanlı assubay Azatcan Rozibayev'e asb.çvş. rütbesi takmışlardı da, "çavuş Türkmenistan'da erbaş rütbesi, bana niye bu rütbeyi taktırıyorsunuz, ülkeme döndüğümde ben direkt bçvş. rütbesi takacağım" diye alınganlığını dile getirmişti. Sözün özü, her ülkenin farklı statü ve tipte rütbeleri var. Ancak istasyon çavuşu, itfaiye başçavuşu, erbaş çavuş, uzman çavuş gibi bir çok statüde çavuş rütbe ve makamı kullanıldığından, artık bir an önce assubay rütbe isimlerinin değiştirilmesi için ivedilikle çare düşünülmesinin zorunlu ve gerekli olduğu kanaatindeyim. Saygılarımla.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sn.Uysal
Bu yazınızı lütfen sitemizde rütbelerle ilgili yazımızın altına yorum olarak yazarsanız uzun süre arkadaşlarımızın okumasını sağlarsınız. Teşekkürlerimizle

mehmet emin atılgan    26 Mayıs 2008 10:37
Ameliyat olduğunu yeni öğrendiğim saygıdeğer meslektaşım SEMİH KOÇ'a geçmiş olsun der;acil şifalar dilerim

yaşar sığınç    25 Mayıs 2008 21:22
arkadaşlar,bir ilki gerçekleştirelim hükümetin haklarımızı vermemesini,yanlı davranmasını mahkemeye verelim,kamuoyunada duyuralım bu konuda siz değerli arkadaşların fikirlerini açıklamasını arzu ediyor açıklamalarınızı beklierim hepinize saygılar sunarım.

NecmiSÖNMEZ    25 Mayıs 2008 19:31
Rahatsızlığını yeni öğrendiğim, Semih KOÇ kardeşimize geçmiş olsun dileklerimi iletir,acil şifalar dilerim.

Saygı ve Sevgilerimle!

Salih Tuzcu    25 Mayıs 2008 18:01
Sayın Meslekdaşlarım
Ersen Gürpınar ağabeyin köşesinde NEYİZ BİZ? başlıklı yazısı yayınlandı evet mutlaka artık birşeyler yapalım bunun ortamı hazırlanıncaya kadar birkez daha dilekçe,faks,mail kampanyasının yapılmasında yarar var bu konuyu önemsemeliyiz. Saygılarımla

UFUK ÖZTÜRK    25 Mayıs 2008 17:54
SAYIN ARKADAŞLARIM VE TEMAD YÖNETİMİ :
BAZI VESİLELERLE BİR ÇOK ASTSUBAY ARKADAŞIMIZ SİTELERDE ORDUEVLERİ, KAMPLAR VE LOJMANLAR İLE İLGİLİ BİRÇOK SORUNU VE HAKSIZLIKLARI DİLE GETİRDİLER. BUNLARDAN EN ANLAMLISI BİR ARKADAŞIMIZIN YAZDIĞI, ANKARA SUBAY MERKEZ ORDUEVİNE BANKAMATİKTEN PARA ÇEKMEK İÇİN GİRMEK İSTİYOR, ALINMIYOR ISRAR ÜZERENİ YANINA BİR ER MUHAFIZ OLARAK VERİLİYOR BANKAMATİĞE KADAR EŞLİK EDİYOR, PARAYI ÇEKİNCE HEMEN DIŞARI ÇIKARTILIYOR. BUNLA İLGİLİ BEN BİR YORUM YAPMIYORUM, ASIL SORUN GEÇEN BASINDA OKUDUM , MALUNEN EMEKLİ OLAN BİR UZMAN ÇAVUŞU ORDU EVİNE ALMAMIŞLAR ODA AYİM’E DAVA AÇMIŞ GENÇLİĞİMİ TSK’ YA VERDİM ŞİMDİ NEDEN ORDU EVİNE BİLE ALINMIYORUM DİYE VE DAVAYI KAZANMIŞ. ŞİMDİ DİKKAT BU BİR ÖNGÖRÜ HER HALDE UZMAN ÇAVUŞ VEYA UZMAN ERBAŞLARI, ASTSUBAYLARI PARA ÇEKMEK İÇİN BİLE YANINDA MUHAFIZLA SOKTUKLARI SUBAY ORDUEVLERİ VE SUBAY KAMPLARINA ALMAYACAKLAR VEYA ORALARDAN FAYDALANMAK İÇİN HAK TANIMIYACAKLARDIR HERHALDE. YİNE KABAK ASTSUBAYLARIN BAŞINA PATLAYACAK KÜÇÜK BİR DEĞİŞİKLİKLE ASTSUBAY ORDUEVLERİ VE KAMPLARI UZMAN ÇAVUŞ VEYA UZMAN ERBAŞLARA AÇILACAKTIR. NASIL OLSA ASTSUBAYLARIN SESİ ÇIKMIYOR.
ASTSUBAYLAR ORDUEVLERİNDE ÜST ÜSTE OTURUYORLAR, KİMİN UMRUNDA OLSUN OTURSUNLAR. KAMP ZATEN YİRMİ YILDA BİRKEZ ÇIKIYOR, ÇIKMASIN EMEKLİ OLMADAN BİRKEZ GİDERSE ŞANSINA.
SAYIN ARKADAŞLARIM VE TEMAD YÖNETİMİ İNŞALLAH ÖNGÖRÜMÜ ŞİMDİDEN DİKKATE ALIRSINIZDA TAVRINIZI BELİRLERSİNİZ. MADEM HİÇBİR HAKKIMIZI ALAMIYORUZ ELİMİZDEKİLERİ KAYBETMİYELİM.
SAYGILARIMLA.

Ferit SARP    25 Mayıs 2008 13:05
Sevgili KOÇ
Rahatsızlığını yeni öğrendim.
Acil şifalar diler gözlerinden öperim,
Ferit SARP

Hakan HEZER    24 Mayıs 2008 23:31
MYNET MESAJ GURUNDA ÜYELİK SONLANDIRILMADAN MESAJ ÖZETİ ALABİLİR YADA MESAJ ALMAK İSTEMİYORUM WEB DEN TAKİP ETMEK İSTİYORUM SEÇENEĞİNİ İŞARETLEYEBİLİRSİNİZ.MESAJ GURUBUMUZDA ASIL AMAÇ SORUNLARIMIZ VE KARARLARIMIZIN İVEDİLİKLE DUYURULMASI İLETİLMESİ ASIL AMAÇ OLMAKLA BİRLİKTE,SİTELERDE MEYDANA GELEBİLECEK AKSAKLIK VE KESİNTİLERE KARŞI ÖNLEM VE CAMİANIN BİRBİRİ İLE İLETİŞİMİNİN DEVAM ETMESİ,BİREBİR İRTİBAT KURACAK ARKADAŞ VE MESLEKTAŞLARIN BULUŞUP KONUŞMASI TÜM ÜYELERİN İLGİ GÖSTEREVEĞİ KONULARIN,TÜM GURUBA DUYURULMASI ASIL HEDEF VE AMACIMIZ.BUNA RAĞMEN ERSEN BEY AĞBİMİZİN SIKÇA AÇIKLAMASINA VE RİCASINA RAĞMEN HİÇBİR ÖN AÇIKLAMA OLMAYAN FORWD MESAJLAR GÖDERİLMEKTE,ARKADAŞLARIN SANSÜRCÜLÜKLE NİTELEMEMESİ İÇİN DAHA ÖNCEDE HERHANGİ BİR SANSOSYON YARATACAK MESAJ GÖNDERMEYEN(SİYASİ-DİNİ-FANATİK SPOR İÇERMEYEN)ESKİ ÜYELERİN MESAJLARI YAYINLANMAKTA OLDUĞU HALDE İÇERİ BİLİNMEYEN VE YAYINLANMADAN GÖRÜLMEYEN MESAJLARIN ÇOK BÜYÜK HUKUKİ SORUNLAR YARATACAĞI,YAYIN YOLU İLE SUÇ UNSURU TAŞIMA İHTİMALİ OLMASINA KARŞILIK SORUMLULUĞU KABUL EDİP,ELİMİZİ DEĞİL KOLUMUZU TAŞIN ALTINA KOYUYORUZ.MYNET MESAJ GURUBUNDA MESAJ YAYINLANMA İSTEK VE ÖNERİLERİ KONUSUNDA ERSEN AĞBİ SİTEDE BİR ANKET DÜZENLEYEBİLİR.YADA GURUBA MESAJ YAYINLANMASI KONUSUNDAKİ İSTEK VE ÖNERİLERİNİZİ İÇEREN MESAJ YAZABİLİRSİNİZ BU İSTEKLER DOĞRULTUSUNDA ORTAK KARAR AÇIKLANABİLİR.
SAYGILARIMLA


3753
Mesaj Defteri yazıları