MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


HARUN KURUOĞLU    31 Mayıs 2008 12:43
Basın açıklamasını okudum.BATI CEPHESİNDE DEĞİŞEN BİR ŞEY YOKKerhen,zorlama ile laf olsun torba dolsun misali söylenen içi boş laflardan başka hiçbir anlam taşımayan,yıllardır papağan gibi tekrarlanan sözcüklerden oluşan herhangi bir yazı.Başbakandan randevu alamamışız,Sayın Genel Başkanım;Başbakandan randevu alıp da ne yapacaksın?Milli Savunma Bakanı bizi Genelkurmay başkanına gönderdi bakanınızın kulağını çekin mi diyeceksiniz?Yapılan haksızlığın ve adaletsizliğin Başbakan tarafından bilinmediğin imi sanıyorsunuz,bunların danışıklı dövüş olmadığını mı sanıyorsunuz?Siz BaşbakanınASKERLİK YAN GELİP YATMA YERİ DEĞİLDİRdediğini ne çabuk unuttunuz.Bu inancının değiştiğini falan mı sanıyorsunuz?
Değeli meslektaşlarım;aklımızı başımıza almadığımız sürece,davaya hep beraber inanmadığımız sürece,uygulanabilirliliği,verimliliği ve sonuç alıcı özelliği olan bir eylem planımız olmadığı sürece bizler bu ve benzeri sitelerde daha yıllarca yazar dururuz.Türkiyede kaç tane yönetici,lider,bakan,müdür vs görevini beceremeyip istifa etti,bunu yapan liderler parmakla gösterilecek kadar azdır.Liderliğe aday olduklarında tonlarca laf ederler koltuğa oturduktan sonra gel keyfim gel,yapışırlar ve onları o koltuktan ayır ayırabilirsen. Tabi ki bununda sorumlusu yine bizleriz.Hani bir söz vardır TOPLUMLAR LAYİK OLDUKLARI ŞEKİLDE YÖNETİLİRLERdiye.Bundan sonraki yönetici kadroyu oluştururken hata yaparsak, sanmayın ki bu kadrodan daha iyi olacak,Aynı hamam aynı tas işler devam eder.Binlerce arkadaşımızın da ömrü beklemekle,hayal etmekle,boş umutlarla geçip gider.Saygılarımla.

Harun Kuruoğlu-Antalya.

Gürcan OĞUZHAN    31 Mayıs 2008 11:58
Yahu bir daha yazmayacağım diyorum yine yazıyorum.
Biraz önce TESUD un sayfasına bir baktım. Amaçlarını okudum. Sonra tekrar bizimkisini okudum. Ağlamaklı oldum. Gözlerim yaşardı. Meğer ne etik insanlar varmış.....
Bilirmisiniz Türkiye"mize has bir zengin gurubu vardır. Bunlar SAVAŞ ZENGİNLERİ dir. Bunlar ya gayri müslim dirler ya da biraz varlığı olup BEDEL (yani para) ödeyip cepheye gitmeyenlerdir. Yiğitler savaşırken, bayrak uğruna, namus uğruna, vatan diye diye bir bir toprağa düşerken cansız bedenleri cephe gerisinde aç kalan yaşlı anaları, babaları, bacıları,eşleri kundaktaki çocukları açlık tan kurtulma uğruna bu şerefsiz çapulcu takımına son bir avuç topraklarını da kaptırırlar. Vatan evladı kanını dökerken namusu bildiği vatanı için bilmez ki cephe gerisinde yağmalanmaktadır asıl gerçeği............
Karar verdim ben bir partiye katılıp mücadele me orada devam edeceğim. Burada bunlardan insanlık hakkımızı dilenmenin bir alemi yok.
Hey gidinin Atatürk"çüleri, heygidinin devlet buyükleri sizlere bu yetimlerin haklarını kendi adıma haram ediyorum. Haram olsun.....!!!!!
Hey YÜCE ATAM Bunları sana şikayet ediyorum.

mehmet burkay    31 Mayıs 2008 10:54
AMAÇ DAHA İYİ BİR YÖNETİM İSE, PARÇALANMAK NEYİN NESİ?

Saygıdeğer meslektaşlarım
Bir bölünme ve parçalanma dalgasıdır yayılıp gidiyor. Üyelerimizin düşünce ve fikir yazılarından, mevcut yönetimden memnun olmayanlar da var, olanlar da vardır. Yaşadığımız bu dönem zarfında çeşitli bürokratik engeller ve Genel Kurmay Başkanlığının, ASTSUBAYLARIN sorunlarına el atmaması, ASTSUBAYLARIN HAKLARINA ÖRTME VE GİZLEME UYGULAMALARI, bizleri çok üzmüştür. Dolayısı ile tüm olumsuzluklar, mevcut yönetim hakkında memnuniyetsizliği getirmiştir. Önümüzdeki aylarda, Genel Merkezce yapılacağı zikredilen, yeni yönetim seçiminde önemli olan da, bizlere kimin daha iyi hizmeti sunacak olanı bulmamızdır. Birileri diğerinden daha girişimci, daha sempatik veya işin takibini ve sonucunu kısa zamanda ortaya koyabilir. Eski yönetim, kendisine güvenip bizlere bu hizmeti vermeye ne kadar kararlı ve iddialıdır bilemeyiz. Ama yeni oluşumlara da fırsat verip onlara söz hakkı vermek, dinlemek de çağdaşlık olacaktır. Hatta İsteriz ki; YENİ OLUŞUMLARI DÜŞMAN GİBİ GÖRMEYEREK, TEMAD MESAJ PANOSUNDA SÖZ HAKKI VERİLMELİ, tüm üyelerimizin bu aday ve ekiplerin fikir ve düşüncelerini okuyup, anlamaları sağlanmalıdır.Aksi takdirde, bizleri temsil etmeye ehil olmayanları seçip, bir dönem daha sorunlarımızla baş başa kalırız. Asıl olan da TEMAD ise, bu çoğulcu adaylığı benimsemeli, en iyiyi seçme şansına sahip olmalıyız. Bu çabalar da bizlere mutluluk vermelidir. KİMSE KİMSEYİ BÖLEMEZ PARÇALAYAMAZ. BU SAPLANTILARDAN DA UZAK DURMALIYIZ. B u tür tavır ve hareketler başka bir davranışı aklımıza getirir.Yapılan demokratik bir seçim sonucu yönetime gelenler de, tüm teşkilatları ve üyelerin kucaklamalı sorunlarımıza ciddiyetle sahip çıkmalıdır.Hayırlısı olsun dileklerimle&Saygılarımı sunuyorum.

Gürcan OĞUZHAN    31 Mayıs 2008 01:21
Arkadaşlarım....
Bizler sayın subaylarımızla sinekli bakkalın bulunduğu sinekli sokaktaki iki berberiz. Bu iki berberin birisi iyi diğeri kötü...
Bizden başka berber olmadığından biz birbirimizin berberi oluyoruz.
Bizler iyi berber olduğumuz için onların saçı başı ..... maşallah hep düzgün. Bizim berberimiz onlar gibi kötü berberler olduğu için de böyle dağınık ve kötü bir görünümümüz var. Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az.......

Gürcan OĞUZHAN    31 Mayıs 2008 00:41
Herkezden özür dileyerek şu sözlerimi iletmek istiyorum. Bu gece yarısı aklıma geldi; Bizim TEMAD yönetiminin basın açıklamasını tekrar okudum. Okurken aklıma ne geldi sizinle paylaşayım. Komik ama böyle..
1. Hani şu bizim bilinen sözümüz var " eller gider aya, biz gideriz yaya "
2. Bir de şu bizim meşhur kılınç kalkan ekibimiz var " bu kılınç kalkan ekibininin pilli oyuncağını bir düşünün" yalnız kılınç kimde biliyorsunuz.....
3. Son olarak da " şu bizim meşhur mu meşhur bez bebeklerimiz var "
Gülermisin ağlarmısın ?????????
:?

aslan81(metin ayan)    31 Mayıs 2008 00:13
DEĞERLİ BASIN MENSUPLARI,


TÜRKİYE EMEKLİ ASTSUBAYLAR DERNEĞİ GENEL MERKEZİ ANKARA DA OLUP ÜLKE GENELİNDE 80 ŞUBESİ VE 1.500.000 MENSUBU İLE GÜÇLÜ BİR SİVİL KİTLE ÖRGÜTÜDÜR.


TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNDE GÖREVE BAŞLARKEN ÖNCE ÜLKEMİZ VE MİLLETİMİZ DİYEREK BU UĞURDA SEVE SEVE CANIMI VERECEĞİM DİYE EDİLEN YEMİNİN GEREĞİ YÜCE TÜRK MİLLETİNİN HUZUR VE GÜVENİ İÇİN EN ZOR ŞARLAR ALTINDA DAHİ KENDİSİNE VERİLEN GÖREVLERİ YER VE ZAMAN GÖZETMEDEN YERİNE GETİRDİK. GEREKTİĞİNDE, CANINI VEREREK ŞEHİTLİK MERTEBESİNE ERİŞMİŞ VE GAZİLİĞİ ŞEREF SAYMIŞTIR. YASAL HİZMET SÜRESİ DOLANLAR; ŞANLA, ŞEREFLE VE ONURLA TAŞIDIKLARI TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİN KURUMSAL KİMLİĞİNDEN SONRA ÖMÜRLERİNİN GERİ KALAN BÖLÜMÜMÜNÜ, MUTLU VE HUZURLU GEÇİRMEK İÇİN TÜRKİYE EMEKLİ ASTSUBAYLAR DERNEĞİNİN KURUMSAL KİMLİĞİ ALTINDA TOPLANMIŞLARDIR.

NE YAZIK Kİ EMEKLİ OLDUKTAN SONRA ÜCRETİ %45 AZALARAK ÖZLÜK HAKLARINDA DA İYİLEŞTİRME YAPILMADIĞINDAN AÇLIĞA MAHKUM EDİLEREK HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRAMIŞLARIDIR.


ALIM GÜCÜNÜN AZALDIĞI BU DÖNEMDE; TÜM DEVLET MEMURLARININ EKONOMİK DURUMLARINDA DEFALARCA İYİLEŞTİRME YAPILDIĞI HALDE EMEKLİ ASTSUBAYLARIN MİLLETİNE VE DEVLETİNE DUYDUĞU SAYGININ GEREĞİ SESİNİ ÇIKARMADIĞI İÇİN ES GEÇİLEREK GÖRMEZDEN GELİNMİŞ VE LEYLEĞİN YUVADAN ATTIĞI YAVRUSU DURUMUNA DÜŞÜRÜLMÜŞLERDİR. ANCAK, SAYGININ DA BİR SINIRI OLDUĞU UNUTULMAMALIDIR.


GEÇMİŞ DÖNEMDE, TAZMİNAT ALMAYAN DEVLET MEMURLARINA VE EMEKLİLERİNE HER AY İÇİN VERİLEN 100.00 YTL VE DİĞER İYİLEŞTİRMELER EMEKLİ ASTSUBAYLARA VERİLMEYEREK ÇİFTE STANDART UYGULANMIŞTIR. BİR ÇİFTE STANDARTTA EMEKLİ TSK MENSUPLARI İÇERİSİNDE ÜYELERİMİZ ALEYHİNE UYGULANMAKTADIR.


İNTİBAKLARIN DÜZENLENMESİ İLE İLGİLİ 926 SAYILI YASANIN 137.MADDESİ KAPSAMINDA OLAN EK-8A CETVELDE GEREKLİ DEĞİŞİKLİK TEKLİFİ ÖNERİSİ MECLİS GENEL KURULUNA GELMİŞ ANCAK HEMEN GERİ ÇEKİLEREK TEKRAR KOMİSYONA GÖNDERİLMİŞTİR. DAHA SONRA ISRARLI GÖRÜŞMELERİMİZ ÜZERİNE M.S.B. INCA YAPILAN ÇALIŞMALARDAN BİR TÜRLÜ SONUÇ ALINAMAMIŞTIR.


TÜM YÜKSEK OKUL VE FAKÜLTE MEZUNLARINA VERİLEN ÜLKEDE YALNIZCA YÜKSEKUL VE FAKÜLTE BİTİREN ASTSUBAYLARA VERİLMEYEN 1.DERECENİN 4.KADEMESİ; SOSYAL GÜVENLİK YASASI GÖRÜŞÜLÜRKEN VERİLEN ÖNERGELERLE KABUL EDİLMİŞ, BİRGÜN SONRA GERİ ALINMIŞTIR. DÜNYADA GÖRÜLMEYEN BU HAKSIZLIĞIN BİRAN ÖNCE GİDERİLMESİNİ VE BU KONUDA ÜZERİNE GÖREV DÜŞEN HER KURUM VE KURULUŞU GÖREVE DAVET EDİYORUZ.


TÜM BU HAKSIZLIKLARI ANLATMAK İÇİN SAYIN BAŞBAKANDAN RANDEVU TALEP ETMEMİZE RAĞMEN BUGÜNE KADAR CEVAP ALAMADIK.


YUKARIDA BELİRTİLEN HAKLI TALEPLERİMİZ KARŞILANMADIĞI VE SESİMİZE KULAK TIKAMAYA DEVAM EDİLDİĞİ TAKDİRDE; SABRIMIZIN ZORLANMAKTA OLDUĞUNU ENGEL OLANLARA BUNUN HESABINI YAPACAĞIMIZ TOPLANTI VE GÖSTERİ YÜRÜYÜŞÜ DAHİL HER TÜRLÜ YASAL HAKLARIMIZI KULLANARAK SORACAĞIMIZI KAMUOYUNA SAYGIYLA SUNARIZ.-------------işte arkadaşlar saklanan açıklamayı buldum keşke bulmasaydım ALIM GÜCÜNÜN AZALDIĞI BU DÖNEMDE cümlesine dikkat daha önce iyi olduğumuzu ima ediyormu etmiyormu vurguyu yanlış kullanıyorlar bide!bırakın allah aşkına başkana birşey demeyim diyorum hadi hukukçuların yetersiz sen niye düzelttirmedin okumadan imzalayıp basına dağıttınız.

Hakan HEZER    30 Mayıs 2008 22:32
BASIN AÇIKLAMASI NEREDE?BİZDE ÖĞRENSEK.KİM KİME NE DEMİŞ NE İSTEMİŞ.KOSKOCA CAMİAYI NEREDE NASIL TEMSİL ETMİŞ.
RESMEN VE ALENEN FİYASKO...
KALKIP TEKRAR NE YÜZLE BU CAMİANIN TEMSİLCİLİĞİNE VE YÖNETİMİNE ADAY OLUYORLAR.MADEM KORKUYORSUN,SESİNİ ÇIKARMIYORSUN,HAK ARAMIYORSUN HEMEN İSTİFANIZI VERİN BU İŞİ YAPACAKLARA YOL AÇIN.
TEMAD GENEL MERKEZİNİ İSTİFAYA DAVET EDİYORUM.HER İLDE DELEGELERDEN İMZA TOPLANIP BU ACİZ YÖNETİMİ OLAĞAN ÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISI NİLE DEĞİŞTİRELİM.BU TOPLUM BÖYLE TEMSİL EDİLMEYE LAYIK DEĞİL.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Basın açıklaması temad sitesinde ve sitemizde mevcuttur.

HARUN KURUOĞLU    30 Mayıs 2008 16:22
TEMAD Genel Başkanımız 30 Nisan 2008 tarihinde yaptığı açıklamada Sayın Genelkurmay Başkanımızdan randevu alacağını beyan etmişti.Aradan tam bir ay geçti hala ses yok,acaba Genelkurmay Başkanı firar mı etti? Ben her gün kendilerini televizyon ve basından izliyorum.
Onbinlerce Emekli Assubayı ilgilendiren basın açıklaması yapıldığını duyduk açıklama metni ortada yok,acaba buharlaştımı?
Değerli meslektaşlarım;son günlerdeki gelişmeleri normal bir insanın hafızası almıyor,kapalı kapılar arkasında kimler ne dolaplar çeviriyor,ne yapılmak isteniyor inanın ne akıl erdirebiliyorum nede yorum yapabiliyorum.Son günlerdeki gelişmelerin analizini yapıp bizi biraz aydınlatacak biri çıkarsa memnun olurum.Saygılarımla

Harun Kuruoğlu-Antalya

Haluk TIRAVOĞLU    30 Mayıs 2008 16:11
Kiymetli arkadaslarim,

Büyük bir organizasyon ve koordinasyon zafiyeti nedeniyle komik bir sayıyla basın açıklaması yapan ve aslında çok büyük ve güçlü bir camiayı yanlış yöneterek daha doğrusu yönetemeyerek sen ben bizim oğlan mantığıyla hareket ederek tüm toplum önünde rezil eden TEMAD yöneticilerini şiddetle kınıyorum.

Eğer böyle bir davranış içine girecekseniz, sayıları 80 e varan temad örgütünü en az 2 ay önceden fax ve internet yoluyla resmi olarak bilgilendirirsiniz, bunun üzerine anadolunun her yanındaki şubelerimiz çalışma içine girerler, katılımı belirlerler, bunları merkeze bildirirler, bu iki ay zarfında zaten iletişimsizlik ve ilgisizlikten muzdarip olan üyelerimiz en azından ağızdan ağıza bilgi sahibi olurlar. Bu katılım sayısı bu sitelerden bildirilir ve fax yoluyla tüm şubelere iletilir, sayının fazlalığı diğer üyeleride heyecanlandırır. Bu katılım kulaktan kulağa yayılır ve herkes o gün ve saatte aynı heyecanla tbmm dikmen kapısında toplanır. E siz zaten genel merkez olarak o bölgenin valiliğinden bu toplantının iznini almışsınızdır. Çok ama çok yüksek bir katılımla bu bildiri okunur ve nezih aynı zamanda düzeyli bir şekilde toplumun dikkatini çemiş olursunuz. Bu işler öyle keller körler birbirini ağırlar mantığıyla olmaz. Örgütsünüz siz örgüt. Bir sivil toplum kuruluşu gibi harket etmeyi ve davranış biçimi segilemeyi ne zaman öğreneceksiniz. Aldığınız sonuç ve düştüğümüz durum malesef beni haklı çıkarıyor. Bu durumda haksız olmayı ne kadar çok isterdim bilemezsiniz.

Sonuç olarak Türkiye genelinde kayıtsız üye sayısı 100 binleri bulan bir sivil toplum örgütü 29 mayısta açıklama yapacak 28 inde siteden lütfen açıklamayı okuyoruz. Ne söyleyebilirim ki. Ondan sonra da üyelerinizi gerçek TEMADlılar gerçek olmayan TEMADlılar diye suçlayacaksınız. Yazık çok yazık.

En derin saygılarımla.

Haluk TIRAVOĞLU
(E)Dz.Asb.

aslan81(metin ayan)    30 Mayıs 2008 15:20
ankaradaki arkadaşlardan ricamızdır temadın basın açıklamasını burada yayınlasın birisi çünkü temad panosunda izdihamdan yayınlayamadılar vede biz ankaralı olmadığımız için bize haber verme gereğini bile duymadılar üyelerine bile gerekli hassasiyeti ve değeri gösterme gereği duymayan GNKUR un k...... haline getirilmiş bir temad yönetimi is te mi yo ruz hatta üyeleri bırakın diğer il ilçe beldelerdeki temad yöneticilerine bile haber verme diler böyle yönetici olunmaz lider hiç olunmaz saygılarımla benki belki bir kaynaşma olur arada buzlar erir kartopu büyür diye umtlandım ve duymadığım duyuruyu arkadaşların haberi olsun diye duyurmaya katılımı çoğaltmaya sesimizin daha gür çıkmasını sağlamaya çalıştım ama değmezmiş yazık yazık.

Turhan KALIN    30 Mayıs 2008 13:20
Aşağdaki mesajım 30 MAYIS 2008\' de TEMAD mesaj panosuna da gönderilmiştir.

BİZLER SİVİL TOPLUM KURULUŞU OLARAK BÖYLE BİR SİLİK GÖRÜNTÜYÜ HAKETMİYORUZ ....

Sayın Mehmet GÜRÇAY' ın Basın Açıklaması sonrası emekliassubaylar sitesindeki yazısını okudum.Şaşırmamakla beraber üyelerine, meslekdaşlarına haketmedikleri silik bir görüntüyü reva gören başta Gen.Bşk. olmak olmak üzere tüm yönetim hakkında eleştiri hakkımı kullanmak istiyorum..
Yöneticiler işleri doğru yaparlar, sadece kendilerine tevdi edilen görevlerin dışına çıkmazlar, liderler ise doğru işler yaparlar, mevcut görevleri ile yetinmezler, yenilikçidirler, yaratıcılardır. Benim tercihim Temad Genel Başkanını Lider tanımlaması içerisinde görmek olmasına rağmen iki tanımın içerisinde de sizi göremediğim için meslek gurubum adına üzülüyorum.Sayın Genel Başkan ve Yönetimi, sizler bu zümrenin liderliği ile yönetimini haketmiyorsunuz.Dün arkadaşlarımızın çoğunun konu ile ilgili katılın çağrılarını heyacanla okudum, gidilmemesi konusunda bir yazıya dahi rastlamadım.Aksine olumlu görüş bildirdiler.Çok gariptir ki meslekdaşlarımda olan heyecanın bir parçasının dahi sizlerde olmadığını üzülerek bir kez daha gördüm. Konuşmanız bitince neydi alalacel terk edişiniz. Açıklama yaptığınız yerde bizleri temsilen gelen meslekdaşlarımızdan mı yoksa üzülürler diye Gen.Kur.' dan mı çekiniyorsunuz? Oraya katılanları çoğunluğu muhalif olarak gördüğünüz ve sizin şahsınızda Temad ın tüzel kişiliğini destekleyen arkadaşlarımız değillermiydi? Lütfen hafızanızı yoklayınız, bir yazınızda hatırladığım kadarı ile bırakacağı etki açısından, yürüyüşlerin etkili olması için yeri ve zamanının çok önemli olduğundan ve de bu konularla ilgili tecrübenizden bahsetmiştiniz. Oysa bu konularda tecrübeli binlerce meslekdaşımızın fikirlerinden yararlanmak varken siz ne yaptınız, daha fazla sayıda toplanmaya yeterli zaman tanımadan çağrıda bulundunuz.Adeta görevi yapmış olurcasına.Ülkenin son üç günlük gündemine bir bakın ve de tecrübenizden aldığınız verimi lütfen öz eleştiri yaparak sorgulayın.Temad ın sitesinde dahi duyurulmadan, oldu bittiye getirilen bir basın açıklaması ile ne düşündüğünüzü, ne yapmak istediğinizi bu camia değerlendirecek kapasitededir.Unutmayınız ki muhalif dahi adlandırılsalar, bu insanlar böyle günlerde kırgınlıklarını bir yana bırakarak Temad ın tüzel kişiliğinin yanında oldular ve de olmaya devam edeceklerdir.Üzülerek belirtmeliyim ki, ne bizler sizin gibi vasat bir yönetimi hak ediyoruz, seçilmiş olabilirsiniz ama icraatlarınız ile temsil etme konusunda ne de sizler engin görüşlü bu zümreyi yönetim olarak hak ediyorsunuz.Saygılarımla.

Keramettin Yıldız    30 Mayıs 2008 04:00
http://www.keramettinyildiz.com
Saygıdeğer meslekdaşlarım.Kısa SMS ile Meclis Dikmen kapısında bir basın açıklaması yapılacağını duydum.İlk anda işde budur dedim ve çok sevindim.Ancak buradaki yorumlardan ve telefon görüşmelerimden anladığım kadarıyla katılımın ne kadar az olduğunu büyük bir üzüntüyle öğrendim.Sn yöneticilerimiz koca ANKARADA o kadar sayıda assubaymı var? Birlik ve beraberliğimizi arttırıcı birleştirici sen ben demeden BİZ mantığı ile çalışmalarımızı sürdürme dileklerimle saygılar sunuyorum.TEMAD Anamur Şube Başkanı.

Gürcan OĞUZHAN    30 Mayıs 2008 01:19
Öncelikle herkeze Merhaba demek istiyorum. Benim merak ettiğim bir şey var; bu kadar tartışmalı bir TEMAD yönetimi neden hala istifa etmez ??? Yahu onur diye bir şey var. Bu arkadaşlar siyasilere benziyorlar. Bir türlü koltuklarından ayrılamıyorlar.
Rant Rant Rant
Allah sizi bildiği gibi etsin.

Hayati ERGÜRBÜZ    30 Mayıs 2008 01:12
KLAVUZU KARGA OLANIN...
1.TEMAD ın basın açıklaması yapacağını buradaki iyi niyetli meslekdaşlarımızın duyurusundan öğreniyoruz...
2.Basın açıklaması yapılacağına dair internet sitesin en ufak bir açıklama yok,şu saate kadar da yapıdığına dair bir bilgilendirme yok,onu da sağolsunlar yine burada yazan saygıdeğer meslekdaşlarımızdan öğreniyoruz..
3.Neden durdunuz durdunuz da yangından mal kaçırır gibi basın açıklaması yapma gereği duydunuz.En azından yakın illerdeki şubeler birer otobüs minibüs kaldırır orada olabildiğince çok olabilirdik,az görünmenin daha mütevazi olacağı düşünüldü herhalde ya da 29 mayıs basın açıklaması yapmak için son tarih mi idi...
3.Diğer sivil toplum kuruluşlarından yardım istendi mi,çünkü TEMAD olarak diğer sivil toplum kuruluşlarının yanında olmadıysak kimse de bizim yanımızda olmayacaktır..(Bu konuyu hem mail grubunda hemde temad mesaj panosunda dile getirmiştim hatırlarsanız TEMAD ülke sorunlarının neresinde diye sormuştum,Temad panosunda yayınlanmadı)saygılar sunuyorum..

yaşar sığınç    29 Mayıs 2008 20:31
sayın meslektaşlarım,basın açıklaması olmuş ama ben iki kanal dinledim,konusu bile yok,assubay camiası içinde bölünme olacağna kesinlikle inanmıyorum bizler somut hareketler görmek istiyoruz yönetim kademesinin kararlılığı olduğu müddetçe aç,susuzda olsak istediğiniz tarih ve saatte binlerce kilometrelerden ANKARAYA geliriz.bizlere güvenin saygılar

UFUK ÖZTÜRK    29 Mayıs 2008 20:26
BİR FİYASKO DAHA:
MECLİSİN DİKMEN KAPISINDA TEMAD AÇIKLAMASI YANGINDAN MAL KAÇIRIR GİBİ, AYNI AÇIKLAMA YAPILACAI DUYURULDUĞU GİBİ ALEL ACELE YAPILDI BİTTİ. İYİ DOSTLAR ALIŞ VERİŞTE GÖRSUN.
SEVGİLİ ARKADAŞLARIM LÜTFEN KÖRÜ KÖRÜNE BİRİLERİNİ DESTEKLEMEYİN, KİME OY VERECEĞİNİZİ İYİCE ARAŞTIRIN, SİZLERE BİRKEZ DAHA DİYORUMKİ; TEMAD\'IN TÜZÜĞÜ PARTİ TÜZÜĞÜ GİBİ HAZIRLANMIŞ, BU TÜZÜĞÜ ÖNCELİKLE DEĞİTİRİN, ŞUBELER DAHİL , BAŞKAN VE GENEL BAŞKAN DAHİL YÖNETİM BİRKEZ GÖREV YAPMAK ÜZERE SEÇİLSİN BİR DAHA ADAY OLAMASINLAR, YOKSA DERNEK BİR RANT KAPISI GİBİ GÖRÜNÜP KOLTUĞA OTURAN BİR DAHA KALKMAK İSTEMİYOR.
DERNEĞİ0 TİCARETE ALET ETMEYİN YOK SİGORTAYMIŞ, YOK GAYRİMENKULMUŞ O ZAMAN DERNEK ÜYENİN SORUNLARI YERİNE TİCARET İLE UĞRAŞIYOR, ZENGİNLEŞEN DERNEK YÖNETİMİ, ÜYELERİNİ GÖRMÜYOR İŞTE SİZE ÖRNEK OYAK ASTSUBAYLARIN SIRTINDA DURUYOR AMA ASTSUBAYLARI TANIMIYOR.
TÜZÜĞÜ DEĞİTİRİNKİ KÖTÜ YÖNETİM ARKASINA SAKLANAMASIN. ELLİ BİN, YÜZ BİN KİŞİYİZ DİYORSUNUZ HİÇ Mİ BU KADAR İNSANIN İÇİNDE MASAYA YUMRUĞUNU VURUNCA SES GETİRECEK İNSAN YOK.
BU KOCA ASTSUBAY CAMİASINA YAZIK ETMEYİN, BAKINIZ BASIN AÇIKLAMASIN DA 100 ASTSUBAYDAN YAKLAŞIK 80ı Nİ YENİ OLUŞUM GRUBUNDAN İDİ, YANİ ÇOĞUNLUK YÖNETİME KARŞI AMA BİRŞEY YAPILAMIYOR, VEYA YAPAMIYORLAR NE YAPACAKLAR GENSORUMU VERECEKLER YOK İŞTE NEDEN KARŞIMIZA MEŞHUR TÜZÜK ÇIKIYOR. AZINLIK ÇOĞUNLUĞU YÖNETİYOR.
UYANIN ARTIK KÖTÜ KADERE RAZI OLMAYIN, BİZ BUNLARI HAK ETMİYORUZ. SAYGILARIMLA.

Osman BAŞER    29 Mayıs 2008 18:52
TBMM Dikmen kapısındaki TEMAD basın açıklaması ile ilgili Sn Mehmet GÜRÇAY abimin tahlili doğrudur.Benim ilave edebileceğim bir konu var.Basın açıklamasından sonra TEMAD genel merkezine gitdim,sabırla bekledim ve Sn.Başkan ve Yönetim heyetiyle sağolsunlar bir çay içme fırsatı buldum.kendilerine bu eylemin bizim haklı sesimizi duyurmada çok cılız kaldığını,çok daha güçlü ses getirecek eylem ve söylemlere ihtiyaç olduğunu iyi bir organizasyon ve çok yüksek bir katılımla bir yürüyüşe gerek olduğunu,dikleşmeden,ama dik durarak haklı yasal taleplerimizi çok net ve gür bir sesle hep bir ağızdan söyleme zorunluluğumuzu ifade etdim.ama Sn.Başkan'da o eylem kararlılığını pek göremedim.inşallah ben yanılmışımdır.Basın açıklaması ile ilgili duyuru ,metin, bilgi ve gelişmelerin TEMAD sayfasında hiç olmaması da ilginç.Saygılarımla...

Ferit SARP    29 Mayıs 2008 18:47
Sayın Meslektaşlarım.
Sayın GÜRÇAY arkadaşımızın anlattığı basın bildirisi ile ilgili gözlemleri beni derinden üzmüştür. Bu basın bildirisi sonrasında, mevcut TEMAD yönetimini yeni bir değerlendirme yapıp yapılacak genel merkez seçimlerinde aday olmamak gibi onurlu bir karar alabilirler. Ankara daki yeni oluşum, daha önceden belirttiği 1000, 1500 kişinin katıldığı toplantılardan sonra bir basın bildirisine 100 kişi bile götürememiş olmasını Çok düşündürücüdür. Yeni oluşumun yeniden sekillendirilip yapılandırılması konusunu irdeleyip, yeni bireylerle, yeni kararları TEMAD ın geleceği açısından almaları gerektiğini değerlendiriyorum. Yeni Temad yönetiminin mümkünse oy birliği ile eğer mümkün değilse hiç bir tartışmaya meydan vermiyecek şekilde oy çokluğu ile seçilebilecek assubay sevdalısı bilgi ve birikimi yüksek vizyon sahibi,cesur, dürüst meslektaşlarımızı bulup aday olmaları sağlanmalıdır
Ferit SARP

Aziz Saydam    29 Mayıs 2008 16:54
Sayın Mehmet Gürçay'a gözlemleri ve açıklamaları için ve de ayrıca yorumları için teşekkür ederim. Kendileri hemen hemen herkesin altına imza atacağı bir yazı yazmışlardır. oraya gelen üye sayısının 10 aşağı,10 yukarı olması değil önemli olan, dediğiniz gibi en az yarısının YENİ OLUŞUMUN ÜYELERİ VE ÇEKİRDEK KADRSONUN orada belli bir düzen ve kıyafet içerisinde olmalarıdır. Bizler önümüzdeki günlerde arkadaşlarımızı çok daha hızlı ve belirgin bir görünüşle bir araya getirmenin formülünü bulacağız. Bu vesile ile tüm arkadaşlarımı saygıyla selamlarım. Aziz saydam
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Oradaydık,
TEMAD'ın kurumsal kimliğine saygı için oradaydık. Oraya giderken bazı şeyleri görebiliyor ve tahmin edebiliyorduk, aklımızda çoğunun cevabını bildiğimiz sorularla gittik.
TEMAD'ın eylem yapacağı, zamanı bilinmemekle birlikte bu siteden duyurulmuş ve destek istenmişti.
TEMAD sitesinde nedense çağrı yapılmamıştı. 29 MAYIS 2008 günü yapılacak toplantı için çağrı, 28 MAYIS 2008 günü öğle saatlerinde SMS ile yapılmıştı.
Açıklama heyecansız ve doyuruculuktan uzaktı.
Şuydu, buydu...
Ama TEMAD oradaydı
Ve biz de, tüm cevabı bilinen sorulara rağmen oradaydık.
Bir de, kendisine rakip gördüğü "yeni oluşum" olmasaydı, orada kaç kişi ile olacağını yönetimin görmüş ve anlamış olmasını dilerim.

Mehmet GÜRÇAY    29 Mayıs 2008 15:17
İyi günler; TEMAD'ın 28.05.2008 saat 14.00 mesajını hepimiz aldık.29.05.2008 de TBMM.Dikmen kapısında basın açıklaması yapılacagını bildiriyordu. Bu mesajla sözde hepimiz davetli ve destek için orada olmamız gerekiyordu. Gerçekten amaç ASB.ların sorunlarını dile getirmekmi,yoksa yaklaşan delege seçimlerinde bir avantaj sağlamakmıydı.İsterseniz bu konuyu hep beraber tahlil edelim.
Ben Saat 10.55 de TBMM.lisi Dikmen kapısındaydım.Takriben 100 Em.Asb. Vardı 50 ye yakında polis vardı. 100 Em.Asb.ın Tahminen 80 Kişisi Yeni Oluşum Gurubu Olan ve Mevcut TEMAD yöneticilerine Muhalif olan gurubun çekirdek kadrosu idi.Zira bu Basın açıklamasının Baştada belirtiğim gibi yapmacık ve seçime yönelik bir çalışma olduğunu biliyorduk. İçeriden aldığımız İstihbarat bu yönde idi.TEMAD Yönetimin Son toplantıda aldıkları karar bu dogrultudaydı.
Basın açıklamasına gidenler ASB.camiysının düştüğü durumu zaten gördüler,Ben gitmeyenler için açıklıyorum. Biz vardığımızda Başkan konuşmaya başlamıştı. Başkanın elinde bir megefon,And olsun kendi söylediklerini bile duymaktan aciz. Çok cılız bir sövlev ve Ne suya nede sabuna dokunmadan basit ve yüzeysel bir konuşma ,Asıl sorunun kaynağı olan GNKUR'a hiç dokunmadan konuşma bitti. İşin garibi Oraya gelen 100 kadar ASB. arkadaşlar sonucun ne olacağını ve GNKUR.BŞK.lığına yürüyelim gibi konuşmalar yapılırken, Birde baktık BŞK.ve Ekibi Daha önceden hazır bulunan taksiye binip bölgeyi terkettiler. Düşünün Bir Dernek başkanı,Asb.Camiyasının yol göstericisi ve lideri durumunda olacak olan bir ekibin sanki suç işlemiş de olay mahalinden kaçarcasına ve arkadaşlarını orada bırakarak gitmesi sizce ne kadar doğru ? Sonra basın toplantısı yapacaksan TEMAD Gn.Mrkz.de yapabilirdi, Neden ASB.camiyasının onurunu rendice edercesine bu olayı baside indirgendi anlamakta güçlük çekiyorum. Eğer amacınız güç gösterisi yapmak ve eylem ise neden 3-5 saatlik bir zaman diliminde harekete geçme saçmalığında bulunuluyor. Daha geniş zamanda daha planlı ve Tüm Türkiyeyi kapsayacak şekilde yapılmadı ? Tabi mevcut TEMAD yönetiminin böyle bir çalışma içerisine girecek Güce,Deneyime,bilgi ve argumanlara sahip olup, olmadığı ayrıca tartışılır. Görülüyorki burada Asb.ların haklı davalarının ciddi savunmaktan ziyade,Yeniden seçilebilmek ve o koltuğu bırakmamak için verilen çabadan başka birşey degildi. Yapılacak deleğe seçimlerinde"29.05.saat 11.00 TBMM.lisi Dikmen kapısında sizler için Basın toplantısı yaptım" diyebilmek için.
Sn.Başkan Hak verilmez, ALINIR. Sizin ifadenize göre 30-40 bin kişinin yaşadığı bir ANKARA'da Geçmiş yönetimlerin 1500 kişiye çıkardığı üye sayısını Sizin yönetiminiz döneminde Üyeliğini yenileyenlerin şu ana kadar üye sayısı 960 kişi ise ve bu günkü toplantıyada Muhaliflerinizin çekirdek kadrosu olan 80-90 kişide olmasa herhalde 15-20 kişi ile toplantı yapmış olmanızı hiç sorguladınız mı ? Lider Arkasına Büyük kitleleri çeken kişidir. Güçlü Sivil Örgütü Olabilmenein ana unsuru,Mücadeleci olmak,yasalar çercevesinde eylem yapmak,Her platformda söz sahibi olmak Herşeyden önce kendisi ve ekibi güvenilir olması aynı zamanda koltuk sevdalsı degil dava sevdalısı olması gerekiyor. Sn.Başkan sizler bu özelliklerin neresindesiniz? Lütfen açıklayın.
Saygılarımla.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

aslan81(metin ayan)    29 Mayıs 2008 09:34
ARKADAŞLAR EDİRNEDE KIRKPINAR ŞENLİKLERİ İÇİN HER YIL BELEDİYE HAZIRLIK YAPAR VE ORGANİZE EDER YANİ DEVLET YOKTUR PARTİ YOK İSİM YOK VEDE DAVETİYE GÖNDERİLİR HERKESE NASILMI İLDE,İLÇEDE VE KÖYLERDEKİ KAHVE,DÜKKAN,ESNAFA KURUM KURULUŞ HER YERE KIRMIZI DİPLİ MUM DAĞITILIR OLAY BUDUR SADECE BU anlayanada anlamayanada ithaf olunur YORUMSUZ

aslan 81(metin ayan)    29 Mayıs 2008 00:54
lütfen duyurun İVEDİLİĞİNDEN TBMM DİKMEN KAPISINDA saat 11.00 da BULUŞMAK ÜZERE HERKESE DUYURULUR ANITKABİRDEKİ OLAYA BENZEMESİN BENZERSEDE KİMSE HAK MAK DEMESİN .

Hayati ERGÜRBÜZ    29 Mayıs 2008 00:53
İYİ DE BASIN AÇIKLAMASI YAPACAKLAR İSE NEDEN TEMAD ANA SAYFASINDAN DUYURMUYORLAR BEN ŞAHSEN BURADAKİ YAZILANLARDAN SONRA HABERDAR OLDUM...

aslan81(metin ayan)    29 Mayıs 2008 00:42
40+40 zammı, ek ödeme almayan kurumlarda çalışan 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa göre istihdam edilen memurlar ile aylıklarını 2802 sayılı Hâkimler ve Savcılar Kanunu ve 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanununa göre alanlara, subay, sözleşmeli subay, astsubay, sözleşmeli astsubay, uzman jandarma ve uzman erbaşlara, verilmektedir. Bu konuya ilişkin olarak kurumsal bazda yaptığımız açıklamayı görmek için tıklayın.MEMURLAR NET---------Arkadaşlar bu yazı memurlar nette var ----------AYRICA SAYIN BÜYÜKLERİM,ARKADAŞLARIM veKARDEŞLERİMDEN RİCA EDİYORUM ANKARADA BULUNAN BÜYÜKLERİMİZ DEVRELERİMİZ VE KARDEŞLERİMİZ MÜCADELE YİNE DEVAM EDER AMA 29 MAYISTA YAPILACAK "BASIN AÇIKLAMASI İÇİN" İSİMLER GEÇİCİDİR AMA DERNEĞİ TEMSİL EDEN MAKAMIN ARKASINDA OLMAK ZAMANIDIR DOSTA DÜŞMANA SEÇİM BAŞKA MEDYA ÖNÜNDE TEMSİL BAŞKA ORADA GÜÇBİRLİĞİ GEREKİYOR VE BUNU BU PANODA OLUŞUM ÖNCÜLERİNİN DE DESTEKLEDİĞİNİ GÖRMEK İSTEYENLERDE VAR GÖRELİM BAKALIM YARIN ORDA OLMAYAN KARDEŞLERİNE DE MESAJ VEREBİLİRMİ!!!

Hayati ERGÜRBÜZ    29 Mayıs 2008 00:05
mehmet burkay 28 May 2008 09:10 | Antalya
ASTSUBAYLARA RET! SUBAYLARA EVET !!!!!
Sn Burkay,size tamamen katılıyorum ve ekliyorum;
KENDİNİ SAVUNAMAYANLAR ASTSUBAYI MI SAVUNACAK ?


3753
Mesaj Defteri yazıları