MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


Hayati ERGÜRBÜZ    04 Haziran 2008 23:26
yalçın 04 June 2008 08:39 | BİLECİK
BEN ÖZELLİKLE ERSEN GÜRPINARIN YANITLARINI MERAK EDİYORUM.YANIT VERİRSE KENDİSİNDEN CEVAP ALMAK İSTEDİĞİM BİR ÇOK KONU VAR.SAYGILAR
Bu sitede tartıştığımız meslekdaşlarımızla bile SAYIN,SEVGİLİ,SAYGIDEĞER ifadeleri kullanılır,kimse sizin özel kalem müdürünüz değildir...

aslan81(metin ayan)    04 Haziran 2008 20:11
26 Eylül 2003 15:08
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD), ekonomik sorunları ve özlük hakları konusunda Sıhhıye Apdi İpekçi Parkı'nda bir basın açıklaması yaptı.

TEMAD üyesi emekli astsubaylar Abdi İpekçi Parkı'nda yaptıkları eyleme şehitler için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nı okuyarak başladılar. Ellerinde, "Kore'de, Kıbrıs'ta, Afganistan'da, Azerbaycan'da, Bosna'da, Irak'ın kuzeyinde biz varız, görev tazminatında biz yokuz", "Açlık sınırında maaş, uygun adım marş" yazılı dövizler taşıyan emekli astsubaylar adına ilk konuşmayı TEMAD Genel Başkanı Emekli Kıdemli Başçavuş Ali Şencan yaptı. TEMAD Genel Başkanı Şencan, memur ve işçilerin haklarını sendikalarla aradıklarını belirterek emeklilerinin ise kendilerine ne verilirse yetinmek zorunda kaldıklarını söyledi.---------ARKADAŞLAR İŞTE SİZE NEREDEN NEREYE GELDİĞİMİZE DAİR memurlar net sitesinden alıntıBİR ÖRNEK YAZI UZUN BU KADARINI TAŞIDIM PANOYA
[U]BİR KAÇ KİŞİYLE YÜRÜYÜŞ YAPMADAN,slogan atmadan,DÖVİZ PANKART TAŞIMADAN DÜŞÜK YOĞUNLUKLA YAPILAN BASIN AÇIKLAMASINA GERÇEKTEN BİR ÖRNEKTİR tarihe dikkat[/U][B]bu söylenenleri almişmıyız hayır hala yaşıyorsa o zamanki sayın başkana soruyorum keşke dedimi pişman değilmi geniş katılımlı 500-1000 hatta 5000-10000 kişilik bir kitleyle yapsaydı jop ta yeseydiler tv lerde gazetelerde haber olup yetkili birileri nedir problem gelin konuşalım dermiydi derdi 10 istekten hiç olmazsa 1 tanesi olurmuydu olurdu şimdiki eylemlere yansırmıydı yansırdı "işçilerden ders alalım jop dayak yeniyor ama hiç olmazsa masaya oturacak birilerini buluyorlar muhatap var karşılarında değilmi"[/B]hatta önerim başkanlarımız işçi sendika başkanlarıyla görüşüp yapılacak larla ilgili taktik ve teknik bilgiler alsınlar(toplantı nasıl yapılır gelecekler eski elbiselerinimi giyer pankart,slogan nasıl hazırlanır vb.)ZAMANI GELMEDİMİ GEÇMİYORMU ÖNCEKİLER GİBİ((80 öncesi ne katılanlar hariç)BİZDE GELECEK KUŞAKLARA ÇEGİNGENDİK,ORDUYU YIPRATMAMAK İÇİN ZAMANI DEĞİLDİ TERÖR VARDI GİBİ GEREKÇELERMİ SAYACAĞIZ ŞUNU SESLİ DÜŞÜNEYİM "KORKTUK DEYEMEYİP"GEREKÇELERİN ARKASINAMI SIĞINACAĞIZ BİZDEMİ TEMAD BAŞKANINA SORUYORUM bir yazısında herşeyin zamanı planlaması yapmadan ateş almaya gider gibi olmaz diyordu yazalı 6 ay olacak basın toplantısını becerdiniz gördük GENİŞ KATILIMLI BİR YÜRÜYÜŞ PLANLAMANIZ STRATEJİ GEREĞİ NEZAMAN OLUR HERKES YAZ TATİLİNE ÇIKINCAMI NE ZAMAN BAŞKAN NE ZAMAN

Erol ÖZTÜRK    04 Haziran 2008 19:10
Sevgili Meslektaşlarım,
Malesef ülkemiz deprem kuşağında ve biz bu gerçekle yaşamak zorundayız.
Zar zor bir ev sahibi olduk bunu da depremde heba etmeyelim.DASK sigortasını kendi evimize ve apartman komşularımıza yaptıralım.İnanın ücreti çok tutmuyor ayrıca bazı sigorta şirketleri kredi kartına deprem sigortasını üç taksit yapmaya başladılar.

Gürcan    04 Haziran 2008 15:57
29 Mayıs Basın açıklamasının akislerini ne ulusal basından nede TV lerden duyamadık,bu açıklama acaba güme gitmiş bir açıklama mı olmuştur,yada neden hiç bir yerde bahsi geçmemiş,vede yayınlanmamıştır,Temad yönetimi başarısızlıklarına bir yenisini mi eklemiştir,bence siz iç çekişmeleri bırakın,Assubay ların hakları için uğraşın diyeceğim ama zaten 5 yıldır bir arpa boyu yol gidemediğinizi görüncede en iyisi,hiçbir şey yapmadan bırakın gidin derim ,yinede siz bilirsiniz.

Not:bu yazı bu haliyle Temad mesaj panosunada gönderilmiştir,ama yayınlanmıyacaktır.

yalçın    04 Haziran 2008 10:39
BEN ÖZELLİKLE ERSEN GÜRPINARIN YANITLARINI MERAK EDİYORUM.YANIT VERİRSE KENDİSİNDEN CEVAP ALMAK İSTEDİĞİM BİR ÇOK KONU VAR.SAYGILAR

yalçın    04 Haziran 2008 10:37
BU SİTEYE YENİ KATILDIM.EMEGE GEÇENLERE TKEŞEKKÜR VE SAYGILAR.BENİM MERAKIM ASTSUBAY RÜTBE ÇALIŞMALARI YENİ BİR ÇALIŞMAMI YOKSA UZUN SÜREDİR VARMI? AYRICA GENELKURMAYDA BÖYLE BİR ÇALIŞMA OLUP OLMADIĞINI BİLEN VARMI? AYRICA KOMUTA KADEMESİNİN ASTSUBAY RÜTBELERİNİN OMUZA ALINMASI KONUSUNDA TUTUMU NASIL ACABA? BİLEN VARMI AYDINLATILIRSAM SEVİNİRİM.HERKESE SELAM.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Bu çalışma genç bir arkadaşımızın çalışmalarıdır,sitemizde diğer nato ülkelerinin kullandıkları Assubay rütbeleride mevcuttur,bu çalışma kamuoyu yaratmak adına yapılan özgün bir çalışmadır,dayatma yoktur,görüşülüp onaylanabilecek yeni şekiller de çıkabilir.

Ramazan TEKELİ    04 Haziran 2008 02:23
GÜNAYDIN SAYIN ADANA İL BAŞKANIM.

Siz çok iyi bir il başkanı olabilirsiniz.Çok iyi yönetim kurulu ve üyeleriniz olabilir,ancak sayın Savcının bir üye olarak sorması gereken bir soruya 4 ay sonra cevap vermeniz aklımıza bazı soru işaretleri getirmiştir.Sizleri tanıyan birisi olarak,İl Başkanlığınızla ilgili soruların cevabını ilgili kişinin köşesine göndermenizin daha doğru olacağını düşünüyorum.Sayın Savcı köşesinde yazınızı yayınlamazsa başka yerde cevap verme hakkınızı kullanmanıza kimse bir şey diyemez. Yine tercihinize saygı duyarım.

Bazı arkadaşlarımızın üyesi olmadığımız bir şubeyi eleştiremeyeceğimiz düşüncesine asla katılmıyorum.Temadın bir üyesi olarak tüm şubelerimiz bizi dolaylı olarak ilgilendirmektedir.Sadece yönetim ve denetim kurularında görev alamayız ve oy kullanamayız.Şubelerimizin güzelliklerini paylaştığımız gibi,olumsuzlukları da sorgulama hakkımızın olduğunu düşünüyorum.Temad Şubeleri her üyemizi üye olsun olmasın temsil ettiği gibi eleştirme hakkının da kullanılmasına hiçbir üyemizde bir şey demeye hakkı yoktur.
Adana İl Başkanlığı Yöneticilerine ve değerli üyelerine,Ankaradan sevgi ve saygılar,

Ramazan TEKELİ
(E) Ord.Assb.Kd.Bçvş.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Adana Temad ın,yeni yönetim kurulu seçimi yapacağı Temad mesaj panosundan ilan edilmiştir.

yaşar sığınç    03 Haziran 2008 21:05
sayın temad genel başkanımızın yazısını okudum dernekçiliğin zor olduğunu anlatmış,sayın başkanım bizim derdimiz dernek lokalinde oturup çay içmek değil keşke öyle olsaydı toplumumuz çok zor durumda yüzlerce sorundan bir tanesini söylemek istiyorum t.s.k yurtlarında okuyan çocuklarımız aylık yurt parasında zorlandığı için çoğu assubay çocuğu daha ucuz olan 8-10 kişinin kaldığı yurt kur yurtlarına gidiyorlar diger sorunları herkes biliyor biz bunlar düzelsin diyoruz bunları konuşalım,bunları çözmek için uğraş verelim saygılar

Ersen Gürpınar    03 Haziran 2008 17:06
Saygıdeğer Arkadaşlarım
Kahpe teröre yine bir subay bir assubay ve bir erimizi şehit verdik biz şehitler verirken bazıları da AB nin baskısı ve oy kaygıları ile tavizler veriyor. Teröriste gösterilen devlet ilgisi şevkati bize gösterilmiyor. Bu şehilterimizin kanı yerde kalmıyacak nutukları atanlara birkez daha hatırlatırken, aziz şehitlerimize minnettarlığımızı bildiriyorum mekanları cennet olsun Allah sevenlerine sabırlar versin

Mehmet AKPINAR    03 Haziran 2008 15:30
Temad mesaj panosunda son günlerde başlatılan kampanya çok ilginçtir vede anlamlıdır,Sayın SAVCI ve TEKELİ yi hatta benide sayın başkan kendileri çağırdılar hatta telefonda ettiler nedeninide izah ettiler,kültürü,birikimi ve giyinişleri ile bu toplumda yerleri olan arkadaşları davet ediyoruz dediler,şimdide sopa elde dövmeye kalkılıyor,ama ben onları anlıyorum artık sonlarının geldiğini biliyorlar en azından bunu bilecek durumdalar işte bu nedenlede topluma önderlik eden önemli şahsiyetlere saldırıya giriştiler,hemde 4 ay önce yazılmış cevap dahi verilememiş bir yazı üzerinden ,acıyorum gerçekten ne kadar da zavallı bir durumdalar,ama neyse artık sürelerinin bitmesine az bir zaman kaldı belki onlarda 4-5 ay sonra bunları keşki yapmasaydık diyecekler ama geç olacak ne yazıkki onursal başkanlık bile verilmiyecek kadar geç..

Hayati ERGÜRBÜZ    03 Haziran 2008 13:13
Temad Mesaj panosunda bazı arkadaşlar Temad dergisinde bir resime takılmışlar, bu konudaki yayınlanmayacak olan yazım şöyleydi:Temad Dergisi çıkalı iki ay oluyor okumak daha yeni mi aklınıza geldi...

aslan81(metin ayan)    03 Haziran 2008 02:14
[QUOTE=AHMET YAHŞİ][QUOTE=Bekir Ergül]Değerli arkadaşlar.

Bu gün Temad dergisini incelerdim. Çok güzel bir yayın olmuş. İnsanları hem düşündürüyor, hem eğitiyor,hem üzüyor, hemde güldürüyor. Bir kere daha Temadın son zamanlarda yaptığı bu çalışmayı takdirle andım. İçimden gelerek yazıyorum. tam. Bize yakışır b,r dergi olmuş. Emeği geçen Genel Başkan, Basın komisyonu başkanı ve üyelerini candan kutluyorum. Daha güzeli yapacaklarını biliyorum. Çalışmalar daha güzele gideceklerini gösteriyor.

Derginin içerisinde ki faaliyetler bölümünü incelerken çok güzel çalışmalarıda birlikte gördüm. Aklımdan devamlı olarak oluşumcu bir gurup var. Bende bazı toplantılarına katıldım. çalışmalarını tasvip etmediğim için ayrılmıştım. Acaba Genel Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri, bu arkadaşlarıda davet etselerde bir birliktelik oluştursalar diye düşünüyordum.

Orada ki resimlarin içerisinde kendisini oluşumcu olarak niteleyenlerin kurucusu olan Hüseyin Savcı ile Ramazan beyinde resimlerini TBMM başkanının ziyaretinde birlikte gördüm. Demek ki Genel Bşk. ziyarete giderken bu arkadaşları da yanına almış birlikte gitmişler bunada çok sevindim. Diliyorum her zaman böyle, birlikte olunur.

Şimdi Gn.Bşk. Soruyorum.
Lütfen sayın başkan bu oluşumcu arkadaşlarımızı birlikte götürdüğünüze göre onlar orada konuşmak için söz istedilermi? siz söz hakkı verdinizmi? vermedinizmi? Verdinizse ne konuştular. Hangi hakları dile getirdiler. O arkadaşlarımızı bunun gibi başka toplantılara da götürdünüzmü? Götürdünüzse oralarda hangi sorunlarımızı dile getirdiler? bunları ögrenmek istiyorum.
Gerekiyorsa katılımcı arkadaşlarımda merakımı gidermek için bu sorularıma yanıt verebilirler.
Saygılarımla.[/QUOTE]
MESLEKTAŞIM SİZE KATILIYORUM BU DERGİDEKİ RESMİ İNCELEDİM MECLİS BAŞKANIMIZI ZİYARETE GİDEN ARKADAŞLARIN İÇERİSİNDE HÜSEYİN SAVCI VEDE RAMAZAN TEKELİYİDE GÖRDÜM BU ARKADAŞLAR SAGDA SOLDA YENİ OLUŞUM OLARAK TEMADI İLERİYE GÖTÜRECEKLERİNİ SÖYLÜYORLAR BU YÖNETİMİ KARALIYORLAR.PEKİ BEN TEMAD YETKİLİLERİNE SORUYORUM BU ARKADŞLARIMIZ BU KADAR BİRİKİM VEDE DONANIMLI İSELER ORADA TEMADIN SORUNLARINI DİLE GETİRDİLERMİ BUNU TEMAD MERKEZİ AÇIKLASINLARDA BU CEVHER KARDEŞLERİMİZİ TANIYALIM[/QUOTE]
valla ben onlarında bunlarında avukatı değilim ama başkan onları yanında konu mankeni olarak götürmemiştir heralde, başkan yanında ilgisiz ve bilgisiz kişiler le önemli bir ziyarete gitmez değilmi arkadaşlar eğer silah zoruyla götürüldüyse ozaman başka...!!!ben gerçekten tanımam etmem ama yorumlar beni gerçekten düşündürüyor siyasilerden farkımız yok.

Ersen Gürpınar    03 Haziran 2008 00:44
Saygıdeğer Arkadaşlar
Temad mesaj panosu maalesef yargısız infaz yeri olmuştur. Çamur at yapışmazsa izi kalır politikası uygulanmaktadır.Örnekleri o kadar çok ki Bekir Ergül diye bir arkadaşımız Temad başkanına Ankarada olmasına rağmen Temad sitesinde soru sormaktadır Meclis başkanını ziyaretine katılan arkadaşlarımızın sözüm ona o toplantıda ne katkı sağladığı eleştirilmektedir, madem Ankaradasın git bunu sor öğren ama gaye başka; Muammer Çobanoğlu Sn.Savcının Adana şubesi ile ilgili bir yazısına başkanın nedense 4 ay sonra verdiği yanıtı eleştirmiyorda yazının içeriğini biliyormuş gibi herkez bundan sonra diğer Temad şubelerini eleştirirse diye endişesini dile getiriyor. eleştirmekten çekinmeyin elbet eleştirebilirler eleştirilere verecek yanıtı olanlar verirler verecek yanıtı olmayanlar orada assubayı temsil etmeye hakları varmıdır? Örnekleri çoğaltmak mümkün internetin sağladığı iletişim çağınının da yardımı ise artık assubaylar susmuyor sorguluyor,eleştiriyorlar 3 yıl önce TEMAD ne çalışma yapıyordu haberimiz varmıydı o tarihlerdeki TEMAD dergisine bakın içeriği neydi bugün ne ? Bizim sorunlarımızın kaynağı hükümet değil arkadaşlar siz TSK ile ilgili yasanın hükümetin insiyatifi ve kararı doğrultusunda çıktığına şahit oldunuzmu ?son olarak birkaç göstermelik madde arasına sıkıştırılan ve esas gayesi albaylara kadrosuzluk tazminatını düzenleyen yasa her ne kadar MSB ve genelkurmay tarafından verilmedi görülmesine rağmen bunun bal gibi genelkurmayın isteği doğrultusunda çıktığını meclis bahçesindeki ağaçlardaki kargalar bile biliyor. Bugüne kadarki politikalarla sorunlarımıza çözüm bulabildikmi? HAYIR işte daha etkin olmak TEMAD\'ın yeniden yapılanmasını temin için yapılan çalışmalar bazılarının uykularını kaçırdı bu işin meşalesini taşıyan ve çalışmaları başlatanlardan Hüseyin Savcı ,Ramazan Tekeli yıpratılacakya hemen senaryolar yazıldı TEMAD figüranları sahneye çıktı Adana il başkanını korumak kisvesi altında saldırılar başladı kardeşim bu kadar konularla ilgilisiniz neden bu yazı yazıldığı zaman yazmadınız sizinde aklınıza Adana il başkanı gibi cevap vermek 4 ay sonramı geldi? Ayıptır haksızlığın bile ölçüsü olmalı yeniden yapılanma kimseyi rahatsız etmesin hatta şimdiki yönetim bile bunu vaat ederek seçime girsin bununla puan alır belden aşağı vurarak değil. Temad yönetimi bu haksız eleştirileri yayınlayıp cevap hakkını tanımıyorsa ayni suça ortaktır. Bunu not ettiğimizi bilmelidir. Bugün olmazsa yarın mutlaka ama mutlaka assubay onuru galip gelecektir Bu zümre artık kişisel ikbal ve ego peşinde koşanları affetmiyecek hak ettikleri yanıtı verecektir.Assubay zümresini kimsenin bölmeye gücü yetemez. Assubay mücaadelesine destek ve katkı sağlıyanlara minnettarlığımızı tekrarlıyor hepinize sevgi ve saygılar sunuyorum.

Necip SÖYLEMEZ    03 Haziran 2008 00:16
ASSUBAYLAR OLARAK; HER TÜRLÜ SIKINTIYI, HAKSIZLIĞI GÖZE ALARAK VERDİĞİMİZ ONURLU MÜCADELEMİZDE BANA ÜYESİ OLMAKTAN ŞEREF DUYDUĞUM EMEKLİASSUBAYLAR .ORG SİTESİNDE ÖRNEK ALDIĞIMIZ DEĞERLİ BÜYÜKLERİMİZLE BİRLİKTE YAZI YAZMA ŞEREFİNİ BAHŞEDEN SİTE YÖNETİMİNE, YAZILARIMI OKUYARAK VE YORUMLARIYLA DESTEK VEREN DOĞRULARIN İLETİLMESİNE TARTIŞILMASINA KONUŞULMASINA YARDIMCI OLAN SİZ OKUYUCULARIMA DEĞERLİ DAVA ARKADAŞLARIMA TEŞEKKÜRÜ BORÇ BİLİR, EN DERİN SAYGI VE SEVGİLERİMİ SUNARIM.

ASSUBAY CAMİASINA, SİZLERE LAYIK OLMAK DİLEĞİYLE!

Hayati ERGÜRBÜZ    02 Haziran 2008 22:03
Son Dakika bannerimiz artık haber Habertürk sitesine bağlanmıştır,emeği geçenlere teşekkür ediyorum...

Hayati ERGÜRBÜZ    02 Haziran 2008 21:56
Aramıza tekrar hoşgeldin,tekrar geçmiş olsun diyelim Semih Abi

ali nas    02 Haziran 2008 21:50
Değerli abim

Yakın olsak şuan yanınızdada olabilirdik.Ancak bizlerin size ulaşması ve iyi dileklerimizi iletme şeklimiz elbette burası.
Kendinizi iyi bakın,biran yatıyorum demeyecek hale gelin.Malum Bu davaya gönülden inanmış E.Asb.lara ihtiyacımız var.Ne zaman mı? bilmem,belki yarın,belki yarındanda yakın.

Bilmem anlatabildimmi?
Sevgi ve saygılarımla
Takipteyim.

Semih KOÇ    02 Haziran 2008 16:14
http://www.semihkoc.890m.com/
Yaklaşık 20 gün süre içersinde geçirdiğim 2 operasyon ertesi cuma günü eve dönüş yaptım.Her ne kadar tedavi süreci tamamlanmamış olsada evde yatmak hastanede yatmaktan çok çok iyi.Geçirmekte olduğum bu zor ve sıkıcı süreç içersinde gerek ziyaretleriyle Ersen GÜRPINAR ve Hakan HEZER abiler,gerek telefon yoluyla bana ulaşan çok sayıda saygıdeğer abilerim ve sevgili arkadaşlarım ve gerekse sitemizin mesaj panosu ile-ki,yazılanların hemen hepsi bazı arkadaşlarım tarafından bana ulaştırıldı-beni motive etti ve onurlandırdı.Bunun için sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır.Gösterdiğiniz bu destek için herkese tek tek teşekkür ediyor ve sağlıklı günler diliyorum.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Tekrar geçmiş olsun ,kendine iyi bak ,sağlıkla kal.

Şerafettin Turgay    02 Haziran 2008 12:36
AMATÖR& (TDK sözlük )

1 . Bir işi para kazanmak için değil, yalnız zevki için yapan (kimse), profesyonel karşıtı.
2 . Bir işi meslek veya alan uzmanı olmadan yapmaya hevesli, meraklı:
3 . Acemi.
4 . Alay yollu Beceriksiz.

İsterseniz yukarıdaki yazıyı , yani "AMATÖR " ve anlamlarını bir kez daha okuyalım.

Peki ne anladınız ? .
Şöyle sorayım .
Yukarıdaki " AMATÖR " kelimesi ve anlamlarını okuyup, iyice de düşündükten sonra ;

Bir işinizi, hak savunmanızı , hukuksal sorununuzu , kurum , kuruluş veya derneğinizi herhangi bir "AMATÖR" ün emin ellerine teslim edermisiniz.

Etmem dediğinizi duyar gibiyim .
Neden ?
Adı üstünde değilmi , "AMATÖR " de ondan .
Verdiğiniz işi, zevki için yapacaktır,
Uzmanı değildir,
Acemidir.

Son dördüncü maddemi ?

Onda kimsenin suçu ,günahı yoktur bence .

Her insan bir işe ; gerekli olduğunu düşündüğü, bir yerden başlamak gerektiğine inandığı için başlayacaktır.Sora sora Bağdat'ı bulmaya çalışacaktır .
Ancak ; 23 yıl geçmesine rağmen , gerekli dersi , kursu ,eğitimi alarak "profesyonel"leşmiyorsa veya profesyonel kişi, yönetici ve kadrolara işini , kurumunu veya DERNEĞİNİ teslim etmiyorsa , işte o zaman birazda;
"beceriksiz" dir.

" AMATÖR "

Adı üstünde , kadrolaşmaktan , teşkilatlanmaktan , uzmanlaşmaktan bi haber.
* Uzmanı olmadan yapmaya hevesli ...
Ne zamana kadar ?
Hevesi geçinceye kadar.
Ya geçmek bilmezse bu heves ? Yandı "gülüm keten helva ".
Afiyetle yiyin , yiyebilirseniz , bir tat alabilirseniz.

"AMATÖR" ün suçu var da camia olarak bizler " AK KAŞIK " mıyız ?.

Derneğimizi profesyonel kadrolarla , yöneticilerle yönetmeyi düşündükmü . Elimizi taşın altına koyup, profesyonel danışmanlar , avukatlar tuttukmu.

Mahallelere kadar teşkilatlanıp, inandığımız davamızı anlattıkmı .

Kurumsal veya bireysel olarak profesyonelleşmeyi denedikmi.

Aşağıdaki sözler ,yapılan "BASIN AÇIKLAMASI" nın yerel gazetelerde dahi tek satır yer almamasının , sesimizin duyulmamasının nedenlerinin Gen.Bşk. tarafından itirafıdır .

" Nihayetinde bizde AMATÖR ce yürütmeye çalışıyoruz bu işleri , profesyonel değilizki.

O kadar " AMATÖR " ki " PROFESYONEL " leşmeyi dahi düşünemeyecek kadar.

Bizlerse hala neler bekliyoruz.

Saygılarımla

Şerafettin Turgay
ssseref@hotmail.com

Necip SÖYLEMEZ    01 Haziran 2008 21:17
TEMAD mesaj panosuna yazdığım, ancak defalarca yazmama rağmen yayınlanmayan hala yayınlanmasını beklediğim TEMAD mesaj panosunda yeni oluşumculara "ONLAR TEMADI BÖLMEK VE ŞUBELERİN ÇALIŞMA ŞEVKİNİ BOZMAK İÇİN FAALİYET GÖSTEREN BİR KAÇ KİŞİ" suçlamalarını yönelten Sayın Asım ERTEKİN in
bu üslubu bozuk yazısına cevabi yazımı burada yayınlamak ihtiyacını hissettim.
Saygı ve Sevgilerimle!

Sayın Asım ERTEKİN

TEMAD Yönetiminin yanlışlarını eleştirmek, Assubayların; sosyal adalet, temel hak ve hürriyetlerinin verilmesi ile ilgili yapılan mücadelede başarıya katkı sağlayacak görüşler bildirmek, TEMAD çatısı altında birlik ve beraberliği bozmadan daha etkin daha ses getirici ve sonuç alıcı örgütlenmeyi savunmak bölücülük değildir.Bizim gibi düşünmeyen bize tabi olmayan bizden değildir anlayışı demokratik ortamlarda düşünülemez.Size tavsiyem tarafı olmadığınız ve tarafların medeni bir şekilde birbirlerine cevap verecekleri bir eleştiri ortamının içine dalmayı bırakıp, üç beş kişi bölücü diye suçladığınız kişilerin yazdıklarını düşündüklerini bir daha gözden geçirdikten sonra samimiyet ve saygı kuralları içinde görüşlerinizi beyan etmenizdir.

Saygılarımla!

UFUK ÖZTÜRK    01 Haziran 2008 21:16
SAYIN TEMAD YÖNETİMİ VE İL BAŞKANLARI:

BIRAKIN BİRLİK BERABERLİK YOK BÖLÜCÜLÜK EDEBİYATINI. SİZLER POLİTİKACIMISINIZ KARDEŞİM, YOKSA SORUNLARI ÇÖZMEK ZORMU GELİYOR, ONA BUNA LAF YETİŞTİRMEYE ÇALIŞIYORSUNUZ, SİZLERİ SEÇİP ORAYA OTURTANLAR SİZLERDEN SORUNLARI İÇİN ÇARE BEKLİYOR, BIRAKIN BOŞ BOŞ KONUŞMAYI, İSTİYEN İSTEDİĞİ SİTEDE YAZAR ÇİZER, SİZENE SİZİN GÖREVİNİZ ONLARA CEVAP VERMEK DEĞİLKİ ADAM TABİKİ SİZLERİ ELEŞTİRECEK , YERİ GELECEK KARŞI ÇIKACAK DEMOKRASİ BUDUR, HOŞUNUZA GİDECEK ŞEYLER SÖYLEYİNCE İYİ, ELEŞTİRİNCE KAKA, BÖLÜCÜ, YOK ÖYLE YAĞMA ADIM ADIM PEŞİNİZDEYİZ, DOĞRUYA DĞĞRU, EĞRİYE EĞRİ. SAYIN YÖNETİCİLER BUYRUN BU GÜNE KADAR ASTSUBAYLARIN HANGİ SORUNLARINI ÇÖZDÜYSENİZ ALT, ALTA LÜTFEN SIRALAYINIZDA TEMAD SİTESİNDE YAYIMLAYIN GÖRELİM. BİZE VERECEĞİNİZ EN İYİ CEVAP BUDUR.

MEHMET ALİ KILINÇ    01 Haziran 2008 13:05
HIRSIZLIK VE ÜLKEMİZ ŞİRAZESİNİN DURUMU...
Yazacaklarım, hakkımızı aramayalım, daha iyiyi aramaktan vazgeçelim anlamına asla gelmesin. Ama ülkemizde hakkaniyetin, toplum vicdanının geldiği aşamayı göstermesi açısından önemli ve biz bu ortamda hak aramaya, sesimizi duyurmaya, haklı olduğumuzu ortaya koymaya çalışıyoruz. Bu ortamda durum maalesef pek de umut verici değil.
Hırsız, birinin evinden malını çalıp hırsız pazarında satıyor. Bu hırsızlık yapılırken ev sahibinin kapıyı kilitsiz unutmuş olması veya hırsızın kapıyı kırarak açıp yapmış olması, hırsızın hırsız olmasını değiştirir mi? Üstelik bu olay dün dindar yönetici seçildi diye halkının büyük bir çoğunluğunun sevindiği bir ülkede geçiyorsa, hırsızı haklı göstermek için, o ülkenin yetkilileri hırsızın yanında yer almışlarsa ve siz aynı ülkede hak aramakta iseniz umutsuzluğa kapılmaz mısınız?
Not: Yukardaki kapı kelimelerinini telefon kelimesi ile değiştiriniz.

Gürcan OĞUZHAN    01 Haziran 2008 12:08
Arkadaşlar anlamadığım bir şey var.. Biraz önce de bir arkadaşımın mesajında da bunu okudum. Nedir bu " bu vatanın evladı edebiyatı " siz başkalarında (sizler kimler olduğunu biliyorsunuz ) görüyormusunuz bu masalı ? Niye onlar sahibi edalarındayken siz evladı konumunu takınıyorsunuz ???
Ben 45 yaşında emekli bir astsubayım ( yada assubay) neyse) Ben bu memleketin evladı mevladı değilim. Benim evlatlarım var. Ben bu memleketin sahibiyim kardeşim... sahibi.........
Bırakın bu memleketin evladı edebiyatını.
Saltanat sürmüyorsak da, tüyü bitmedik yetim hakkını yemiyorsak da, vatan millet sakarya edebiyatıyla götürmüyorsak da biz bu memleketin sahibiyiz. Bu memleket yemeye gelince başkalarının dır yükünü taşımaya gelince başkalarınındır.Bırakınbiz taşıyanlardan olalım. Onurl ocak burasıdır.
Eyvallah,,,,,,,,,,,,,,,

Erol ÖZTÜRK    31 Mayıs 2008 21:55
Halk Bankasının Birlik Sigorta Şirketi TSK mensupları ve emeklilerine, doktorlara ve öğretmenlere KASKO sigortasında %50 indirim yapıyor bilginize.
Alkollü direksiyona oturmayın.

Levent KESMEN    31 Mayıs 2008 13:59
31.05.2008 tarihinde Temad mesaj panosuna yazdığım yazı.

Sayın Başkan;Değerli yöneticiler...
Ankara dışında;bir Temad üyesi olmakla gurur duyan bir emekli assubayım.Ankaradaki genel merkezimizede son derece saygılıyım.Öncelikle basın açıklaması için sizleri kutluyor orada bulunan tüm meslektaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Bunun yanında diğer dernek başkanlarımızın ve biz üyelerin bu basın açıklamasından haberdar edilmeyişi ve alelaceleye getirilişine,sitelerde bu konuda yapılan onca eleştiriye rağmen bir yöneticinin çıkıpta buna cevap verip bizi aydınlatmamalarına bir anlam veremiyorum.Biz Temada yapılacak maddi yardım konusunu ve bazı haberleri bölücülükle suçlanan Emekliassubaylar sitesinden öğreniyoruz. Basın açıklamasını niye diğer üyelerle değilde sadece Ankaradaki üyelerle paylaştığınıza dair bir açıklama yapmazsanız dikkat edin sizide bölücülükle suçlayabilirler.Saygılarımla


3753
Mesaj Defteri yazıları