MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


yaşar çakan    18 Haziran 2008 12:46
Sayın Kılınç,
Bu sitede TEMAD sitesinde ve diğer sitelerde yazılanları hemen hemen hergün okuyorum.İnanın yazılanları okuduğumda aklıma "şeker pancarı" geliyor.Şeker pancarı yıkanır,işlenir.Sonra şekeri alınır,arta kalan küspesi ise hayvanlara yem olarak verilir.Tabi ben onun şekeri ile ilgileniyorum. Sitelerde yazılan yazılara da bu pencereden bakıyorum.Ben ne kadar şeker (bilgi) alabilirim derdindeyim.Küspeler beni ilgilendirmiyor.

Sizin alıntı yaptığınız meslektaşım günü geldiğinde TEMADı eleştirebilir ve de hesap sorarızdiye yazmış.Eğer TEMADı eleştiren,hesap soran bir mesaj yazsaydı,zaten TEMAD sitesinde yayınlanmazdı.Ama eleştirilenler başka site ve kişiler olunca içeriği,imlası ne olursa olsun yayınlamakta bir sakınca görmüyorlar.Bunu sürekli yapıyorlar.Daha önce Antalya il Bşk. Yazdığı, TEMAD yönetiminden Tekin Beyin yazdıkları da bu tip yazılara ispat değil mi? bazı çapsızlarşeklinde yazılan mesajlar TEMAD sitesinde yayınlanmadı mı?

Onun için bu tip yazılar benim için posası çok olan pancar gurubuna giriyor.Belki de hiç şekeri yok. Şimdi benim yazdığım bu mesajdan da bir çok kimseler şekerde alabilir,posada çıkarabilir.Oranları da kişiden kişiye değişir.Önemli olan hakaret vb. üslup bozuklukların olmamasıdır.Arkadaş Sayın Ersen Gürpınara sen kim oluyorsundiye yazmış.İşte bu bir üslup bozukluğudur.Ben de asıl sen kim oluyorsun diye yazsam ne olur.Al sana kısır bir tartışma.İşte bu bize yakışmaz.İşte bu şekeri olmayan bir pancar.Asıl bu tip tartışmalara girmemek lazım.TEMAD asıl bu tip yazıları yayınlamaması gerekir.Yayınlayacaksanız hepsini yayınlayın.Ben TAMADa uzun süredir yazmıyorum.Çünkü yayınlamıyorlar.Şimdi bu mesajı oraya yazsam yayınlarlar mı? Hiç sanmıyorum&

Verdiğim örneği hakaret içermediği halde hakaret olarak algılayanlar olabilir.Ben o amaçla yazmadım. Bu pencereden bakanlar olacaksa onlardan da şimdiden özür dilerim.Çünkü ben kimseyi üzmek istemem,o düşünceye de sahip biri değilim.
Selam ve saygılar

Yaşar Çakan
Emekli Asb.
Gn.Mrk.Üyesi
[B]null[/B]

MEHMET ALİ KILINÇ    17 Haziran 2008 23:21
"degerli ve kıymetli arkadaşlar.biz temada gönülden baglı vede arkasında daima yer alan üyelerindeniz.günü geldigindede temadı eleştirir vede hesap sorarız nerede seçim geldiginde nerede genel merkezimize ugradıgımızda konuşur sorar eger tatmin olmasak günü geldigindede hesaplarımızı ortaya koyarız.bazı sitelerde bakıyorum aman allahım sankitemad mensubu degilde başka bir meslek gurubu ver yansın.arkadaşlar biraz insan silkelenir kendine gelir.nedir kardeşim temad sayfasına kim bir yazı yassa hemen sanal niye işinize gelmiyor.kendinizi kandırmak için araştırma yapmışta ankarada böyle isimli assubay üye yokmuşta.kardeşim senin işin gücün yokta temada yazı yazanın adresini araştırıyorsun senin amacın ne.sayın ersen gürpınar bey insanları yanlış yönlendiriyorsun sen nesin" temad delegesimi başkanımı genel başkanımısın nesin yazmışsın seçim adaylarımızı belirleyelim.bu yetkiyi sana kim verdi sen temad adına nasıl böyle bir karar verirsin.sayın temad başkanım siz bu siteleri araştırmıyormusunuz nasıl bunlar assubaylar adına böyle konuşup toplumumuzu yanlış yola sürüklerler neden müdahale etmezsiniz.lütfen sizide göreve davet ediyorum"


YUKARDA ALINTI YAPTIĞIM YAZI TEMAD MESAJ PANOSUNDAN ALINMIŞTIR. ÜLKE GÜNDEMİNE KATKIM OLSUN İSTEDİM. YUKARDAKİ YAZININ İÇERİĞİNİ BOŞ VERİN. BENİ BİÇİMİ İLGİLENDİRİYOR. TEMAD PANOSUNDA YAZILAN YAZINIZIN YAYINLANMASI İÇİN, YAZINIZIN MUTLAKA VE MUTLAKA BOZUK BİR TÜRKÇEYLE YAZILMIŞ OLMASI ŞARTI MI VAR?. VELEV Kİ YAYINA KOYDUNUZ DİYELİM, YAZININ YAYINLANMASI İÇİN BAŞTAN SONA YAZINIZIN TÜRKÇE İMLA VE NOKTALAMA KURALLARINA AYKIRI OLMASI FORMAT GEREĞİ MİDİR?

Ökkeş Kadri BAÇKIR    17 Haziran 2008 23:03
E.Deniz Assubay, Halit Kıran'a Tanrıdan rahmet kederli ailesine baş saglıgı dilerim.

Yaşar kızıltan    17 Haziran 2008 18:53
EMEKLİ DZ.ASTSB.KD.BÇVŞ.HALİT KIRAN BÜYÜĞÜMÜZ 17 HAZİRAN 2008 TARİHİNDE VEFAT ETMİŞ OLUP, CENAZESİ 18 HAZİRAN 2008 ÇARŞAMBA GÜNÜ ÖĞLE NAMAZINA MÜTEAKİP YALOVA MERKEZ CAMİİNDEN KALDIRILACAKTIR. TÜM CAMİAMIZA ÜYELERİMİZE VE YALOVALILARA DUYURULUR
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Merhum meslekdaşımız Halit KIRAN'a Allahtan rahmet,kederli ailesi ve sevenlerine sabırlar dileriz. Mekanı cennet olsun. Site Yönetimi

NECDET TÖRE    17 Haziran 2008 00:31
Mynet MAİL haberleşme grubunda teknik arıza devam ediyor mu ? 12 hazirandan sonra mail yayınlanmamış.
ilgililerin bilgilerine.

abdullah ektik    16 Haziran 2008 11:26
http://www.emekliassubaylar.org
Turk Milli takimini yurekten
kutluyorum.Bize dun gece Turk'lugumuzu yasattilar.
Ne Mutlu Turkum Diyene.

mehmet burkay    15 Haziran 2008 21:31
ER SÖZÜ ASKER SÖZÜ
Çok güvenilir ve halk arasında tescilli bir sözdür. Hatta başkalarını inandırmak için vaadimizin arkasında erkek sözüdür diye ısrar ederiz. ASTSUBAYLARIN haklarının verilmesi hususun da K.K.K. sn. İlker BAŞBUĞ paşa, geçmişte ASTSUBAYLARA umut verici açıklamalarda bulunmuş, hepimiz de heyecanla okumuştuk. Sn İlker BAŞBUĞ Paşamız görüldüğü kadarı ile, Genel Kurmay Başkanlığına gelebilecek komutanlardan biridir. İnanıyoruz ki, bu değerli Paşamız, bizlerin de çok saygı duyduğu, bu görevi devir alır almaz, ASTSUBAYLARIN mevcut durumlarının iyileştirilmesi ile ilgili, ASTSUBAYLARA vermiş olduğu sözleri yerine getireceklerdir. Bu icraatı önemle kendisinden bekliyoruz. Çünkü; Durumumuz, T.S.K.nin ve özellikle Genel Kurmay Başkanlığının, bir ayıbı haline gelmiştir . Artık ayıplı imalatlar bile, Tüketici yasasına göre bir yenisi ile değiştirildiği bir çağdayız. Dolayısı ile ilgililerce de, ASTSUBAYLARIN bu ayıplı durumu, yeni bir yaşama dönüştürülmeli ve tüm aileleri ile birlikte, yüzleri güldürülmeli, yanlış verilen kararlar düzeltilmelidir.
B u güne kadar tüm feryatlarımıza rağmen, Genel Kurmay sorunlarımızdan uzak durmuş, sorunlarımızla ilgilenmemiş ve ASTSUBAYLARI üzmüştür. M.S.B. nın, seçimlerden önce etik olmadığını belirterek, ASTSUBAYLARIN sorunlarını seçim sonrasında ele alınacağını söz verdiklerini ve iktidar olmalarına rağmen, sorunlarımızla ilgilenmeyip, sözlerinde durmamaları ASTSUBAYLARI üzmüştür.Son olarak mecliste yapılan görüşmede ¼ kabul görmeyişi ASTSUBAYLARI üzmüştür. Üzülen ve her türlü hakları verilmeyen devamlı sömürülen bir toplumdan ne bekleniyorsa ASTSUBAYLARDAN da onun bekleneceği bilinmelidir.
Bizi her türlü platformda destekleyen ve bizlere sahip çıkan, gerek siyasi ve gerekse, medya gurupları ve temsilcilerine elimizden gelebilecek her türlü desteği esirgememeliyiz.Oysa oy, güç ise güç demeliyiz. YETERKİ BİZLERE ER SÖZÜ VERSİNLER&.
saygılarımla tüm babalar gününüz kutlu olsun....

selman    15 Haziran 2008 19:56
Bütün meslektaşlarımın babalar gününü kutlar; sevdikleri ile beraber nice sağlıklı, mutlu huzurlu yıllar geçirmelerini temenni ederim. Saygılarımla...

Necip SÖYLEMEZ    15 Haziran 2008 17:25
BABALAR GÜNÜ

Baba ailenin reisidir. Sorumluluk almak zorunda olan. Güçlü,şefkatli, koruyucu olmak için yaratılan. Ailesini korumak,kollamak, çocuklarını iyi yetiştirmek zorunda olan.
Evet birçoğumuzun özlediği, yokluğuna alışamadığı, sevgisinin sıcaklığını, tadını unutamadığımız insan. Koşulsuz sevdiğimiz, sonsuz güvendiğimiz saygı duyduğumuz erdemli insanların, babaların Babalar günü kutlu olsun.

Hayati ERGÜRBÜZ    15 Haziran 2008 16:33
Konu OYAK kar payından açılmışken ben de bir katkı sağlamak isterim,malum bu yıl kar payı 54,2 olarak açıklandı,aslında verdikleri kar payı 54,2 değildir,çünkü 2007 deki rezervimi yüzde ellidört yükselttiğimde bu yıla devreden miktarla alakası olmayan bir rakam çıkıyordu,konuyu bir maille oyak üye hizmetlerine sordum gelen cevap net kar üzerinden masraf primi ve riziko primi kesiyorlarmış,35 000 ytl kar dan 1400 ytl gibi büyük bir rakam kesintisi var,yani gerçekte yüzde elli dört değil yüzde elliki kar payı vermiş oluyorlar...

K.Afakan AKTAŞ    15 Haziran 2008 15:29
geçen gazetede bi haber okumuştum meclisde sadece tsk ile ilgili (muhtemelen sb. lehine olan)yasalar sorunsuz kabul ediliyomuş ne hükümet ne muhalefet karşı çıkmıyomuş demekki istense assubaylar lehine yasal düzeltmeler yapılabilir ama kim isterse bunu meclis değil komutanların istemesi lazım yani meclisde bile emir komuta zinciri var 8)

Mehmet AKPINAR    15 Haziran 2008 15:05
Potpuri ci Bekir ERGÜL ,Ankara telefon rehberini taradık bir tane Bekir ERGÜL bulduk ve aradık ama Gerçek Bekir ERGÜL ün Assubaylıkla uzaktan yakından ilişkisi olmadığını öğrendik,siz ise Temad sayfasındaki yazınıza net verdiğim yanıta rağmen hala ses veremediniz,demekki sanal sınız bu anlaşıldı,teklifim hala geçerlidir,Ankara dayım haber bekliyorum.

NOT:Aynı yazı Temad mesaj panosunada gönderilmiştir.Orada yayınlanmasa bile Bekir ERGÜL nasılsa buradan da görür,gerçi şahış sanal olunca nasıl olacak bilemem ama.

Ersen Gürpınar    15 Haziran 2008 11:30
Saygıdeğer Meslekdaşlarım
Bugün babalar günü her baba koruyucudur,sevecendir,fedakardır ama bizim bu özelliklerimiz daha farklıdır; Bizler evlatlarımız ve ailemiz içinçok büyük özverilerde bulunarak görevler yaptık,haklarımızı adalet ve eşitlik ölçüsünde alamadık bu günü hala buruk ama onurlu kutluyoruz, Tümü babaların bu gününü kutlar ken adı baba olan yetkililerin yüreklerine vicdan,adalet,eşitlik ve sevgi duygularının yerleşmesini diliyorum. Sevgi ve saygılar sunarım.

necmi demir    15 Haziran 2008 10:30
selamlar.
OYAK tarafından haziran 2008'de yapılan genel kurulunda 2007 yılı kar paylarının düşük açıklanması konusundaki düşüncelerimi yansıtmak istedim.
Bilindiği gibi OYAK'ın 2007 yılı kar payı %54,2 olarak açıklanmıştır. Büyük bir kesim bu oranı büyük bir sevinçle karşılamıştır. ben ise en az yaklaşık %25'lik bir hak kaybının olduğunu iddia ediyorum. Geçmiş yıllardaki kar mitarı ve verilen kar oranını 2007 yılı ile kıyaslarsak bunu herkes görecektir. 2006 yılında 965.000 YTL karşılığı % 25.1, 2005 yılında 829.000 YTL karşılığı %26,8 kar verilmiştir.Bunun gibi geriye doğru gittiğimizde kar miktarı ile verilen kar oranları arasında bir dengenin açıkça olduğu görülmektedir. Ayrıca OYAK'ın hedefi ENFLASYON+ 20 PUAN'dır. 2007 yılında satılan oyakbanktan 3,2 milyon YTL alınmış, bunun 1 milyon YTL'si önceki yıllarda üye hesaplarına aktarıldığı belirtilmiş ve yaklaşık 2.2 Milyon YTL'nin üye hesaplarına aktarılacağı belirtilmiştir. buna ilave olarak OYAK 2007 yılı karını 2.650.000 YTL olarak açıklamıştır. Bundan banka satışından gelen miktarı çıkartırsak OYAK 2007 yılında 450.000 YTL kar etmiştir. işte bu rakam çok düşündürücüdür. Çünkü geçmiş yıllara baktığımızda 450.000 YTL'lik bir kar, son 6 yılın kar miktarlarından daha düşüktür. Ayrıca sadece banka satışından gelen 2,2 milyon YTL'yi 2006 yılı ile oranlarsak verilecek kar payı oranı %57 olmalıydı. 450.000 YTL'nin kar oranı da %11,7 olmalıydı. yani toplam %68-69 gibi bir kar oranı açıklanması gerekirdi. ama açıklanan %54,2'dir. burada ilk bakışta %15 gibi bir hak kaybı söz konusudur. ayrıca OYAK'ın olağan kar miktarı (banka satışı hariç) en az 2006 yılı kadar veya buna yakın bir miktar olması gerekirdi. ama bunda %50'lik bir düşüş var. eğer OYAKBANK satılmasaydı %11,7 oranında kar payı verilecekti. Bu konuyu OYAK'a bildirdim. Aldığım cevap ise OYAKBANK satılmasaydı %15 civarında bir karpayı verileceği şeklinde oldu. Özetlersek; OYAK 2007 yılı kar payı oranını hem banka satışından gelen parayı budayarak düşürmüş, hem de 2007 yılı kar miktarını oldukça düşük göstermiştir. OYAK'a üyeliği olan arkadaşlarımı bilgilendirmek istedim. saygılarımla.

Ramazan TEKELİ    13 Haziran 2008 10:30
Değerli arkadaşlarım,

Ülkemizde öyle bir noktaya geldik,her zaman sapla samanı karıştırır hale geldik.Kim Müslüman,kim ATATÜRKÇÜ ,kim takiyeci,kim demokrat,kim insan haklarından yana olduğu kişi ve partilere göre değişir oldu.Hırsız ve hortumcu kavramı da insanların görüşüne göre değişiklik gösterdi.Benim hırsızım iyi, senin hırsızın kötü kavram sokakta konuşan vatandaşımızca daha kabul görmeye başladı.

İktidarın Görev Tazminatını da kaldırdığını dün Resmi Gazetede yayınlayınca, ülkemizde eşitlik ve adaletin kalmadığını, iktidarda olan, Adalet ve Eşitsizlik Partisince bir kez daha kanıtlanmış oldu.Ülke kaynakları, adeta kurtaranın ve güçlünün elinde kalıyor.Yetkili yerde olanların kalemi hep kendilerinden yana yazıyor.Ülkesini seven birisi olarak, İnanın adalet ve eşitlik kavramından tiksinir oldum. Artık bizlere gerçekten kim olursa olsun destek olan, daha doğrusu sözde adaletten değil, gerçek adaletten yana olanları takdir etmek, en azından teşekkür etmenin bir insanlık gereği olduğunu düşünüyorum. Bundan sonrada böyle davranmalıyız. Bizi 6 yıldır alavere dalavereyle oyalayanlarla artık yollarımızı ayırt etmenin zamanı gelmiştir. Bundan sonrada bu iktidardan hiçbir şey çıkmayacağı bir kez daha anlaşılmıştır.

Buradan hareketle MHP Milletvekili Sayın Erdal SİPHAİYE teşekkürlerimi iletiyorum.16 Haziran 2008 tarihinde ¼ ile ilgili önerge veren, MHP milletvekillerini 10 kişilik bir meslektaş gurubumuzla ziyaret (Birisi Bölge Milletvekilim) edip teşekkürlerimizi iletmiştik.

Aynı şekilde TBMM de 3 kez değişik tarihlerde Assubayların sorunlarını dile getiren, Sayın Erdal SİPAHİ bir gurup arkadaşımla birlikte ziyaret edip teşekkürlerimizi iletmek istiyoruz.Ziyarete katılmak isteyen arkadaşlarımız bize ulaşabilirlerse kendilerini haberdar ederiz.
Saygılarımla,

mehmet burkay    13 Haziran 2008 10:04
BU GÜN KARNE GÜNÜDÜR

Saygıdeğer arkadaşlarım.
Bu gün çok sevdiğimiz çocuklarımızın, karne günüdür. Onlara ömür boyu mutluluklar diler, kazasız belasız ve sağlık dolu tatiller diliyorum. Onlar bugün karnelerini aldı ama bakalım bizim, haklarımızın savunucuları sandıklarımızın karneleri ne alemde;
DERS :ASTSUBAYLARIN HAKLARI

Sn Genel kurmay Başkanım :0
Sn. M.S.B. :0
Sn Başbakan :0
T.B.M.M :0

TEŞEKKÜRLER MHP MİLLETVEKİLİ SAYIN ERDAL SİPAHİ : 10

Saygı ve sevgilerimle&

aslan81(m. ayan)    13 Haziran 2008 01:07
MHP MİLLETVEKİLİ SN E.SİPAHİ'nin 11HAZİRAN2008 tarihli mecliste yaptığı KONUŞMA METNİ;
Sayın milletvekilleri, bu vesileyle Türk Silahlı Kuvvetlerinin asli unsurlarının başında gelen değerli astsubaylarımızla uzman jandarmalar ve 3269 sayılı Yasa'yla başlayan sözleşmeli uzman erbaşlarımızın bazı önemli sorunlarını bir kez daha Meclis gündemine getirmek istiyorum. Bu sorunları 24 Nisan 2008'de, 95'inci Birleşimde gündeme getirmiştim. Daha sonra da 6 Mayıs 2008'de, üç ayrı önergeyle bu sorunlara yazılı cevap talep etmiştim. Şu ana kadar bu verilen yazılı soru önergelerine herhangi bir cevap verilmedi ve herhangi bir olumlu gelişme de meydana gelmedi. Bu nedenle, acil sorunlarına sabırsızlıkla cevap bekleyen bu değerli eski silah arkadaşlarımın sorunlarını her vesileyle Meclis gündemine getirmeye devam edeceğim.
Ülkenin en ücra köşelerinde, en zor şartlarda, aile fertleri de aynı kaderi paylaşarak geçiren muhterem astsubaylarımızın muvazzafları fakirlik sınırının altında, emekli olunca gelirleri yüzde 48 azalan emekli astsubaylarımız ise fakirlikle açlık sınırları arasında âdeta yaşam savaşı vermektedirler. Büyük bir sabırla ve aldıklar millî devlet terbiyesiyle yıllardır durumlarında düzelme beklemiş, ancak sürekli oyalamalarla sabır sınırlarının sonuna gelmişlerdir. Bu şerefli insanları sokağa dökülmek, Bakanlık veya Meclis önünde eylem yapmak zorunda bırakmayalım. Haklı tepkileri giderek eylem noktasına gelmektedir, bu konuyu hatırlatıyor ve uyarıyorum.
Ne istiyorlar, çok özetle belirteyim:
Bir: Sosyal Güvenlik Yasası görüşülürken MHP'li milletvekillerinin önerisiyle astsubay ve emeklilerimizin 1'inci derece 3'üncü kademesinden 4'üncü kademeye intibakları talep edilmiştir. Komisyonda bu konu kabul edilmiştir, ancak 16 Nisan 2008'de 5 AKP'li milletvekilinin tekriri müzakere önergesiyle geri çekilmiştir. 17 Nisan 2008'de de bu geri çekme işlemi tamamlanmıştır. Bu önce kabul edilip, sonra geri çekme işini muvazzafıyla, emeklisiyle değerli astsubaylarımıza birisinin anlatması gerekmektedir. Astsubaylarımız haklı olarak büyük bir tepki ve infial içindedirler. Bu kademe ilerlemesiyle alacakları 5 veya 10 YTL'nin peşinde değildirler, bu konuyu bir onur ve gurur vesilesi yapmışlardır, bu sebeple tepkilidirler, bu tepkilere bir cevap verilmesi gerekmektedir. Lütfen bu hatayı düzeltelim diyorum. Eğer düzeltilmeyecekse biz Milliyetçi Hareket Partisi Grubu olarak bir satırlık bir değişiklikle bunun düzeltilmesi konusunu tekrar gündeme getirmekte kararlıyız.
İkinci bir konu, göreve başlangıç dereceleri: Meslek yüksek okullarının açılmasından önce lise ve denge okulu bitirip, bir yıllık sınıf okulları mesleki eğitimine alınan astsubaylarımız 10'a 1'inci dereceden göreve başlıyorlardı. Bu öğrenimi gören diğer devlet memurları 11'e 1'den göreve başlarken, astsubaylarımız ve bazı diğer kamu personeli bir üst dereceden göreve başlamaktaydı. Bu, görev koşullarından kaynaklanmaktaydı. Bu hak, maalesef, fakülte ve yüksekokul mezunu astsubaylara tanınmamıştır. 926 sayılı Yasa'nın ilgili cetvellerine yapılacak değişiklikle, meslek yüksekokulu mezunları astsubaylarımızın 9, lisans mezunlarımızın 8'inci dereceden göreve başlatılmaları ve emeklilerin intibaklarının da buna göre yapılması gerekmektedir. Kaldı ki kendi nam ve hesabına yüksekokul bitiren astsubaylarımız şu anda meslek yüksekokulu mezunu astsubaylarımızdan daha alt kademeden maaş almaktadırlar. Yani aynı öğrenimi görenler arasında da bir fark bulunmaktadır.
Diğer bir konu temsil tazminatı konusudur. 2000 yılında sadece general ve amirallere, 2000 yılında ise bir değişiklikle albay ve yarbaylara da ödenmeye başlayan bu tazminat -Yasa'nın özüne aykırı olarak- farklılık yaratmıştır. Nitekim 631 sayılı Kanun Hükmündeki Kararname'ye istinaden çıkarılan Bakanlar Kurulu kararının iptali için açılan davada Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu uygulamanın Yasa'ya aykırı olduğuna dair karar vermiştir.
Türk Silahlı Kuvvetleri personeli arasında maaş hiyerarşisi kurulması için subaylarda kıdemli binbaşı, binbaşı, astsubaylıktan subay olanlarda kıdemli yüzbaşı, yüzbaşı ve astsubaylarımızda ikinci kademe kıdemli başçavuş, kıdemli başçavuşların da makam tazminatı cetvelinde yer almaları ve yapılacak değişikliklerle temsil tazminatı içine alınmaları bu haksızlığı önemli ölçüde giderecektir. Bu konuya, biraz sonra, Bakanlığımızın daha önce vermiş olduğu bir cevapla tekrar değineceğim.
Diğer bir konu: Birinci dereceden emekli olanlar ile ikinci dereceden emekli olanlar arasında oluşan yüzde 40'a varan maaş farkları, dengesizlikler bulunmaktadır. Bu dengesizlikler düzeltilmelidir. Bu konuda, Genelkurmay Başkanlığımızca, 31 Ocak 2002'de Personel Başkanlığından gönderilen ve ek göstergeleri adaletli biçimde oluşturacak bir teklifte bulunulmuştur ancak altı yıldır bu konuda herhangi bir gelişme olmamıştır.
Sayın Millî Savunma Bakanımız burada bulunmamaktadırlar. Ancak ben kendilerinin bu konudaki bir cevabını hatırlatmak isterim. Geçen yasama döneminde, 7/4580 sayılı bir soru önergesine 28 Şubat 2005'te Sayın Millî Savunma Bakanımızın verdiği cevabın bazı satırlarını okumak istiyorum ki, bu tazminatlarla ilgili bir cevaptır: "10 Ocak 2002 tarihinde kanun hükmünde kararnameyle Türk Silahlı Kuvvetlerinde albay ve yarbay rütbesindeki personel ile eşiti seviyede diğer kamu personeline görev tazminatı adı altında bir tazminat ödenmeye başlanmıştır. Bahis konusu tazminatın zamanla diğer personele verilmesi planlanmış ve ilk aşamada kıdemli binbaşı, binbaşı, 2'nci kademe kıdemli başçavuş ve kıdemli başçavuş rütbesine yönelik çalışma yapılmıştır. Görev tazminatının bahsi geçen personele de verilmesi maksadıyla girişimler ve çalışmalar devam etmektedir."
Evet, 2005 yılında Sayın Millî Savunma Bakanının verdiği yazılı cevapta bunlar yazılı. Bu cevabın üzerinden üç sene dört ay geçmiştir. Değerli astsubaylarımız, bu girişim ve çalışmaların artık bitmesini, kendileri hakkında söylenen, yazılan vaatlerin sonuçlanmasını sabırsızlıkla beklemektedirler ve artık sabır sınırları zorlamaya başlamıştır. Evet, muvazzafıyla, emeklisiyle ben değerli astsubaylarımıza en iyi dileklerimi sunarak onlarla birlikte olumlu gelişmeleri aynı sabırsızlıkla beklediğimizi belirtmek isterim. Onların sorunlarının sadece bir bölümünü yüce Meclise aktarmaya çalıştım.
Bunun yanında oda hapsi cezasının insan haklarına aykırı olmasıyla ilgili birtakım önerileri var. Gene, Oyak yönetiminde görev alma konusundaki haklı bir dilekleri var, ki bu konuda Sayın kuvvet komutanlarımızın onayıyla bazı gelişmeler olduğuna dair duyumlarımız var. Bu Oyak yönetiminde görev alma konuları keşke daha önce gerçekleştirilmiş olsaydı, en azından Oyak Bank'ın yabancılara satılması konusunda belki daha başka bir yöntem seçilirdi diye düşünmekteyim.--------------
[B]saygıdeğer arkadaşlarım bu konuşma metnininde burada yayımlanmasının doğru ve de bir borç olduğunu telakki ettiğim için kopyaladım sanırım sayın Erdal SİPAHİ,ye kendi E mailinden değilde ÖZELLİKLE MHP sitesindeki iletişim linkinden teşekkür mesajlarımızı iletmemiz partisi nezdinde de onore olmasını sağlayacaktır, evet sanırım ihmal edilmez arkadaşlar en azından bizi desteklemeyi bir sorumluluk olarak gören vekillerimize ve yazarlarımıza karşı desteğimizi hissettirmemiz takip ettiğimizide göstermemiz vazifemiz diyorum saygılar sunuyorum. [/B]

Mehmet AKPINAR    13 Haziran 2008 01:05
http://www.emekliassubaylar.org
Temad mesaj panosunda yazan Bekir ERGÜL e cevabi yazımdır.

Sevgili Potpuri ci arkadaşım,Bekir ERGÜL,yazdıklarımızı vede gerçekleri yazmışsın ,bende ekşi sözlükten aldığım anlamı yazayım:karışım ,harman.Sizin gerçek bir kişilik mi yoksa sanal bir kişilikmi olduğunuzu bilemiyorum,sanal sanıyorum ama gerçek olarak alıp yazayım,sizde benim yaptığım gibi açıkça mail adresinizi yazarsanız hatta Ankarada imişsiniz bu vesile ile bir yerde buluşup görüşebiliriz,bu yazı burada yayınlanmaz o nedenle kendi sitemde de yazacağım sizi görüşmeye davet ediyorum,buyrun gelin görüşelim konuşalım uygar iki insan gibi,bakalım ne diyeceksiniz.mcpinar@gmail.com ,bu benim mail adresim,okuyan gerçek kişilere saygılar.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sn.Akpınar
Hiç yanıt beklemeyin verecek hiçbir yanıtları yok sadece bu yönetiminin başarısızlıklarını kamufle etmeye yardım ediyorlar birçoğu sanal Burada suçlu Bekir Ergül veya Recai veya her kimse değil bu tür yazıları yayınlayan ve yanıt hakkı tanımayan yönetimdir.Bunlara ayıracakları zamanı sorunlarımızın çözümüne ayırmalarını tekrar öneriyorum.E.Gürpınar

aslan81(m. ayan)    12 Haziran 2008 21:41
Organ mafyası donörlerin peşinde!----------------
30 bin donörün genetik şifreleri, adresleri ve bilgileri Kemik İliği Bankası'ndan çalındı. Bunların 60'ı organ mafyası tarafından telefonlar arandı. 'Her an kaçırılabilirim' diyen donörler hayatlarından endişe ediyor...
İstanbul Tıp Fakültesindeki Kemik İliği Bankasında kayıtlı yaklaşık 30 bin donörün tüm genetik şifreleri, adresleri ve bilgilerinin yer aldığı dosyaların hard diskten kopyalanması skandalında sular durulmuyor. İki ay önce genetik bilgileri çalınan 60 donör her gün tanımadıkları kişiler tarafından aranarak ilik konusunda görüşmeye çağrılıyor. Bilgilerin çalınmasıyla aileleri ve hayatları için endişeye kapılan ve kimsenin olayı üstlenmemesine isyan eden donörler dilekçe vererek genetik bilgileri geri istedi.----------------------
[B]Değerli arkadaşlar bu haberi okumayan arkadaşlarımız vardır diye tekrar yayımlanmasının faydası olacağını düşündüm iyilik yap denize at derler artık denize değil mafyaya atıyorlar?[/B]_/_/_/aşağıda istifa eden arkadaşımıza önerim cevabın zaten yazında var en doğru bilgiyi em.sandığından alırsın yada yakındaki bir birliğin (enaz-TUG-TÜM) merkez şb.assubayı ile görüş yardımcı olurlar kolay gelsin.

yaşar sığınç    12 Haziran 2008 20:55
değerli meslektaşım mehmet AKBABA emeklilik müracaatını 5510 sayılı yasa gereği SON YEDİ YIL İÇERİSİNDE HANGİ KURUMDA HİZMETİN FAZLAYSA ORAYA EMEKLİ DİLEKÇENİ VERECEKSİN ayrıca dilekçe vermeden hizmet birleştirme yapman gerekecek saygılar

HARUN KURUOĞLU    12 Haziran 2008 19:37
Yer; Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı/Ankara,Yıl:1989-1991,Garnizondaki lojmanların dağıtımından sorumlu bir Assubayın odasının kapısını çalarak içeri bir Asker girer ve Assubaya sizi Komutanım çağırıyor der.Assubay Komutanın odasına gider, Komutan, Assubaya Aylardır nasıl koşuşturduğunu görüyorum,senin eşin,çoluk çocuğun yokmu? izin alıp neden dinlenmiyorsun, ailenle beraber neden tatile gitmiyorsun derAssubayda görevinin yoğunluğu nedeni ile kendilerinden izin isteyemediğini Komutana belirtir. Komutan kendisinin hazırlattığı masasının üstündeki izin belgesini Astsubaya uzatarak Al bu izin belgen,senin yerine falancayı görevlendirdim,git ailenle beraber tatil yap,dinlen gel derBu Astsubay şu anda emeklidir ,Antalyada yaşar, ismi Metin AŞULAdır. Komutanda o zaman Tümenin Kurmay Başkanı Yarbay Erdal SİPAHİdir. Bu günün MHP Milletvekili Sayın Erdal SİPAHİ zaten dünde adaletli, yüreği insan sevgisi ile dolu olan adam gibi adammış. Kendilerine sonsuz saygılarımı sunuyorum.


Harun Kuruoğlu-Antalya

MEHMET AKBABA    12 Haziran 2008 17:34
merhaba...
bu siteye emekli astsubay bir abimin tavsiyesi üzerine kayıt oldum...bazı sorunlarım var ve ben buna çözüm bulmak için çırpınıyorum..
burada bana yardımcı olabilecek biri varsa eğer lütfen imdadıma yetişsin...
konu ile ilgili bir dilekçemi Emekli Sandiği Tahsisler Daire Başkanlığı adresine yolladım...şimdi bir örneğini de buraya bırakmak istiyorum..
bu konuda bana açıklama yapabilecek veya yardımda bulunup yol gösterebilecxek biri olursa ne olur bana ulaşsın..
şimdiden tşk.ederim..
saygılarımla..
08 / 05 / 2008

EMEKLİ SANDIĞI TAHSİSLER DAİRESİ BAŞKANLIĞINA
ANKARAGörev yapmakta olduğum Hava Kuvvetleri Komutanlığı Hv.Ulş.Astsb.lığı vazifemden 2004 yılı mart ayında emekliliğe binaen istifa yoluyla ayrılmış bulunmaktayım.Ayrılış tarihinden itibaren 67 283 007 Emekli Sandığı Sicil Numaramla Emekli Sandığından ilişik kesmek üzere gittiğimde eksik olan 2 yıl 2 ay 4 günlük süremi çalışarak yada kendim ödeyerek tamamladığım ve bunu tarafınıza beyan ettiğim takdirde 2009 yılı ocak ayında emeklilik işlemimin tamamlanacağını ve müracaatta bulunabileceğim şifaen tebliğ edilmişti.
İçerisinde bulunduğumuz 2008 Nisan ayı itibariyle tarafıma belirtilen süreyi doldurmuş bulunmaktayım.SGKdan çıkartmış olduğum sigorta gün sayısını gösterir döküm bilgileri EKte iliştirilmiştir.
2829 sayılı kanunun 8.maddesi uyarınca Emeklilik işlemlerimin yapılabilmesi için hazırlamam gereken evrakların yada müracaatta bulunmam gereken yerlerin tarafıma bildirilmesini arz ederim
Saygılarımla

EK- 1 Ad.SGK Sigortalı Gün Dökümü

ADRES : Mehmet AKBABA
169 Sokak No:14/1 Şafak Apt. 1986-060
B.Sitesi Konak / İZMİR
0.232.2328096 (Ev)
0.232.3421700 (İş)
0.554.2583713 (Cep)
makbaba24@hotmail.com
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sayın Akbaba
Emekliliği hak ettiğiniz tarihte geriye dönük olarak son yedi yılın ortalamasında hangi kurumda hizmetiniz daha fazla ise o kurumdan emekli olursunuz.Sizin 2 yıl iki ay eksik hizmetiniz olduğu için bu süreyi SSK Bağkur da çalışarak veya isteğe bağlı sigortalı olarak ödeme imkanınız var ve son yedi yılın büyük bölümü TSK personeli olarak Em.Sandığında geçtiği için Em.Sandığından emekli olacaksınız Bu evraklarla birlikte Em.Sandığına şimdiden müracaat ediniz 2009 ocak ayında maaşınız bağlanacaktır.Hayırlı olsun E.G.

Gürcan OĞUZHAN    12 Haziran 2008 01:47
Değerli arkadaşlarım; merak ediyorum Astsubay olarak değerim yoktu. Emeklisinin zaten yok...Acaba Diyarbakır a gitsem oradan seslensem değer verirler mi ?????? Merak ediyorum. Şu zaten yetmeyen üçaylğım dan artırayım da gideyim. Çare yokk.......

Hakan HEZER    12 Haziran 2008 01:32
mynet mesaj grubunda şuanda herhangi bir sorun yok yazabilirsiniz.

Gürcan OĞUZHAN    12 Haziran 2008 00:51
Arkadaşlar bakın size bir şey anlatayım. Ben henüz yeni emekliyim. (Ekim 2007) Emekli olmadan önce Assubay olduğumu söylediğimde bana vah vah diye bakanlar vardı. Keşke bu hep böyle olsaydı... Neden mi ?? Ben vatandaşın içinde Emekli Assubayım dediğimde, milletin içinden geldiğim camiadan nefret ettiğini, güvenmediğini gördüm. Bu ne kadar üzücü ne kadar vahim biliyormusunuz ????? Bırakalım bize para pul vermesinler. Bu Peygamber Ocağını bu milletin gözünde eski o yüce yerine yeniden taşısınlar yeter. Afiyet olsun para pul onların olsun. Herkez doğruyu konuşsun bu millet TSK ya eskisi gibi GÜVENMİYOR. Milletin gözünde değeri kalmamış. Elimden gelse buna sebep olanları ... neler yapmam ki...........


3753
Mesaj Defteri yazıları