MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


recep yaban    09 Ocak 2009 17:08
Birileri bizi bile bile oyalıyor gibi geliyor bana. Ne dersiniz? Yapılacak tek iş, ek göstergede değişiklik. Çok mu zor?
Ama inanın bizimle eğleniyorlar sanırım. Hadi kolay gelsin. Gerçekleri bilmek hak istememek değildiiir. Saygılar

abdullah ektik    09 Ocak 2009 16:34
http://www.emekliassubaylar.org
Sayın Gülke'nin yazısını bende destekliyorum. Doğruya doğru, ateş düştüğü yeri yakar, hala mı susuyorsunuz?
Yazıklar olsun. Bu cennet vatanin her karış toprağında, denizlerinde, derinliklerinde, havasında bizim de hakkimiz var, bu uğurda canla başla mücadele ettik, inkâr mı ediyorsunuz? Suskunluğunuz bunu gösteriyor. Durmayın aksini kanıtlayın, selam duralım. Yoksa...

yasarcakan    09 Ocak 2009 16:02
Sayın Gülke,
Yazdıklarınızı okudum.Yüreğinize sağlık.Yazdıklarınızla samimi olan düşüncelerinizi yazmışsınız.hakaret yok,ilegal bir durum yok.Sizi neden suçlasınlar.Site mesajınızı neden yayınlamasın.Zaten yayınlamışta.Bu siteyi TEMAD sitesiyle karıştırmayın.Yazdıklarınıza bende sonuna kadar katılıyorum ve destekliyorum.
Saygılar bizden...1983-KKK

erencan    09 Ocak 2009 07:55
Sayın İlker Başbuğ,

Sayın Büyükanıt'ın hayallerinde bile yer alamayan, kanadı kırılmış, yüreği kanatılmış bu güzide camia, dert eğiriyor dertlerine derman bulmak için.

Geçmiş yıllarda görev yapan generallerin açtıkları yaraları sarmaya, siyasal erkin gücü yetmiyor. Siz bunu çok iyi biliyorsunuz.

Bu yazdıklarımın sorumluluğu bana aittir. Hiçbir makama, hiçbir kimseye eyvallahım yoktur benim. İster assınlar, ister kessinler, canı için minnet eden namerttir.

İnsan onurunu hiçe sayan, hukuk ve ahlakla bağdaşmayan, insan odaklı olmayan, çağ dışı uygulamalara reva görülen bir camianın ferdi olarak durumumuzu size yazma ihtiyacı hissettim ve yazdım.

İnsan onurunu en büyük değer kabul eden bu güzide topluma diyorlar ki; " Adaletin kapısı sizlere kapalı". Bunu demelerinin sebebinin siz olduğunu biliyorsunuz.

İnsan odaklı olmayan, insan onurunu hiçe sayan, hukuk ve ahlakla bağdaşmayan bu tür yaklaşımlar, bizlerin ümitlerinin yitirilmesine neden olmakla birlikte, güven duygularımızı zedelemiştir. Bu yaklaşımlardan bıktık, usandık.

Sayın Başbuğ, önce insan olduğumuzu hatırlatmak isterim. Anamız soğan, babamız sarımsak...

"13.7.2001 gün ve 24461 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak 01.01.2002 tarihinden itibaren yürülüğe giren 631 sayılı kanun hükmünde kararnameyle yüksek okul personelinin birinci derecenin son kademesine kadar yükselmeleri sağlanmıştır."

Bizler bu meri kanunların neresinde yer alıyoruz, bu kanunlar herkese hitap ediyor da bize hitap etmiyor mu, adalet bunun neresinde?

Sayın Başbuğ, çöz manasını bana....
Harp okullarını iki ve üç yıllıkken bitirenler (Hatta Sanat enstitüsü ve lise mezunları) dört yıllık okul bitirmiş gibi işleme tabi tutularak kanunlarda gerekli düzeltmeler yapılmış ve bu düzeltmelere emeklileri de dahil edilmiştir. Siz cansınız biz patlıcan mıyız?
Sayın Başbuğ, çöz manasını bana...
Sayın Başbuğ, yazacak o kadar çok şey var ki, kendime olan saygımdan, dilim varmaz fazlasını söylemeye.
Haksızlığı hak, adaletsizliği adalet bilenler yerin dibine batsın.
Devlet ve millet hayatını akla ve bilime dayandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyete, Devrim ve İlkelerine sahip çıkanlara saygı, sevgi, selam olsun.

Hikmet Gülke gulke@ttmail.com
Site yönetimi bu iletimi yayınlamazsa vay hallerine...Ben bunun gibi her makama zaten üç günde bir yazıyorum. Saygılarımla.

cahit    09 Ocak 2009 04:53
Ben genel kurul sonrası bu panodan eleştiriler yapmış idim,arkadaşlar şanş verelim dediler tamam dedik,ama bu işin bu ekiple yürümeyeceğini,derneği Kırklareli'de kurarken hissetmiş,il başkanlığım dönemimde de emin olmuştum.Bazen karşınızdakine anlattıklarınız yetmiyor olabiliyor,bizzat yaşanması gerekiyor,bizim durum böyle birşey camianın bunu yaşaması gerekiyordu yaşadılar, bilmiyorum bizi eyleme kaldırabileceklermi? İnşaallah kaldırırlar,ben bir de Genelkurmay'a veya Hükümet'e şunun sorulmasını istiyorum.

1-Siz bu sınıfın varlığından rahatsızmısınız?
2-bu sınıf hakkında sarf ettiğiniz sözlerde dürüstmüsünüz?
3-Her konuda basın açıklaması yapan gnkur.ın asb.lar şu kadar maaş alıyor bize yok mu diyen savcılar,polislere de basın açıklaması yapmamasına ait izahatın istenip,şayet biz sizden rahatsızız denirse bu sınıfın kaldırılmasını talep ediyorum,madem kanunla kurulduk, kanunla kaldırsınlar,80 yıllık Cumhuriyet'te hala hak arıyor,cefa çekiyorsak,sistemde arıza var demektir.

Osmanlıda elçilik payesi verilen İNCİLİ ÇAVUŞ'a bak ,bir de bize bak; hangisi iyi,bu sıralar motivasyonum çok bozuk,bu sitede tartışılan konuların özetini üst taraflara yazdım,cevap olarak son bölümde ne yazmışlar olabilirler,ŞAHSIN BU KONULARDA ARD NİYETLİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYOUZ demiş büyüklerimiz,karşı tarafın iyi niyetli olduğu kanısında değilim, onlar hala 70 lerdeki direnişimizin rövanşını alma peşindeler ve biz unuttuk ama onlar unutmadılar,çok yazık ve yazıklar olsun,unutmadan söyleyeyim,bize yıllarca hain diye yutturulan ÇERKEZ ETHEM BEY Bakırköy süvari küçük zabitan okulu mezunu yani BAŞÇAVUŞ bilesiniz diye yazdım kalın sağlıcakla.

Ramazan TEKELİ    09 Ocak 2009 00:30
BİR TÜRLÜ İNANDIRAMADIK;

TBMM'sinde, Sn. Bakan'ın katılımı ile 08.01.2008 tarihinde saat 20.00 sularında toplanan, MSB Komisyonunda, askeri konular görüşülürken, Temad Gn.Bşk'nın belirtiği konular komisyon üyelerince ( Milletvekillerince) benimsendiği halde; MSB temsilcisi Hak.Murat Binbaşı, " Komisyonun olumlu görüşünü Gnkur.Bşk.lığı'na götürdüğünü ve olumsuz görüş aldığını söylemesi üzerine " görüşülmekten vazgeçenlerin demokrasi anlayışlarını kutlamak gerekiyor. MSB temsilcisi Hak.Murat Binbaşıya milletin iradesi teslim edilmiştir.

TEMAD Gn.Bşk'ı söz verenlerden bunun açıklamasını en kısa sürede istemelidir. Aldığı yanıt üzerine,radikal bir karar almalıdır.Bu Tüzük ve Olağanüstü Genel Kurul'a gitme şeklinde de olabilir. Genel Merkeze, bu güne kadar bizleri oyaladıklarını bir türlü inandıramadık. Bu gün aynı noktaya gelmemizi çok önemsiyorum.

Bu arada hak kaybına uğrayan çalışan meslektaşlarımız, kanun tasarısı yasalaşırsa iptal davaları da açabilirler.

Diğer bir konu, bizimle ilgili çalışmalar, Haziran 2008 de MS Komisyonuna gelecekse, bu tarihte; Genelkurmay Başkanı'nın nerdeyse, bir yılı kalacağından, bir sonraki Gnkur.Bşk'ı beklemek durumunda kalınacaktır. Ömrümüz yeterse, bu devir döngü böyle devam edip gidecektir.
Sevgi ve saygılarımla,
Ramazan Tekeli

veysel çetiner    09 Ocak 2009 00:18
TEMAD GENEL BAŞKANI SAYIN MUSTAFA EROL'UN BU GECEKİ AÇIKLAMASINI OKUDUĞUMDA, GENELKURMAY'IN MASKESİNİN DÜŞTÜĞÜ GÖRÜLMEKTEDİR.

" EMEKLİ ASTSUBAYLARIN ÖZLÜK HAKLARI İÇİN BİR ÇALIŞMA YAPMAKTAYIZ " DEMELERİNE RAĞMEN,HATTA ULUSAL BASINLA TÜM TÜRKİYE'DE ASTSUBAY DEVRİMİ DİYEREK ÜLKEYİ AYAĞA KALDIRMALARI BİR OYUN VE UYUTMA TAKTİĞİ OLDUĞU APAÇIK ORTAYA ÇIKMIŞTIR. BİZİM BİZDEN BAŞKA DOSTUMUZUN OLMADIĞINI BU AÇIKLAMAYI OKUYAN HER EMEKLİ ASTSUBAY GÖRECEKTİR.

MSB KOMİSYONUNDA ASTSUBAYLARLA İLGİLİ TASARILARA KOMİSYON ÜYELERİNİN OLUMLU CEVAP VERMELERİNE RAĞMEN, MSB TEMSİLCİSİ HÂKİM BİNBAŞININ KOMİSYONUN OLUMLU GÖRÜŞÜNÜ GENELKURMAY BAŞKANLIĞI'NA GÖTÜRDÜĞÜ VE OLUMSUZ CEVAP ALDIĞINI BİLDİRMİŞTİR. GENELKURMAY BAŞKANLIĞI ASTSUBAYLARLA İLGİLİ HAZIRLAMIŞ OLDUĞU KANUN TEKLİFİNİ HAZİRAN AYINDA MECLİSE SUNACAKLARINI İLETMİŞTİR. YANİ MECLİS TATİLE GİRECEĞİ ZAMAN BU KANUN TEKLİFİNİ SUNACAKLARINI BİLDİRMİŞLERDİR.


BİZİMLE OYUN OYNAYAN BİZİ OYALAYAN GENELKURMAY BAŞKANLIĞI OLDUĞU ARTIK SU YÜZÜNE ÇIKMIŞTIR. GENELKURMAY BAŞKANLIĞI'NIN MASKESİ DÜŞMÜŞTÜR.

ARKADAŞLAR EYLEME GEÇMEDİĞİMİZ SÜRECE, ÖZLÜK HAKLARIMIZI ALABİLECEĞİMİZİ SANMIYORUM. HİÇ ZAMAN KAYBETMEDEN EYLEME GEÇME ZAMANIDIR, SESİMİZİ ÇIKARTMA ZAMAINDIR

BEN BİR EMEKLİ ASTSUBAY OLARAK HER TÜRLÜ EYLEMİN İÇİNDE OLCAĞIMI BURDA DEKLARE EDİYORUM,HATTA TBMM ÖNÜNDE GÜNDEM OLUŞTURMAK İÇİN DİKKATLERİ EMEKLİ ASTSUBAYLARA YAPILAN HAKSIZLIKLARA ÇEVİRMEK İÇİN KENDİMİ YAKMAYA HAZIR OLDUĞUMU DA TÜM ARKADAŞLARIMA BİLDİRİYORUM HER TÜRLÜ EYLEME VARIM...

Mehmet AKPINAR    08 Ocak 2009 22:38
Sayın Cenan EYNUR'A CEVABIMDIR;

TEMAD MESAJ SAYFASINDAN ALINMA;

SAYIN BAŞKANIM SİZE VE EKİBİNİZE GÜVENİMİZ TAMDIR. İNŞALLAH YAKINDA SEVİNDİRİCİ HABERLERİ BEKLİYORUZ. BU SEVİNDİRİCİ HABERLERE BİZLERİ SİZ ALIŞTIRDINIZ. SAYGILARIMLA.
CENAN EYNUR
**

SAYIN CENAN EYNUR,

BUNDAN ÖNCE HANGİ SEVİNDİRİCİ HABER ALDINIZ? BEN 5 YILDIR EMEKLİYİM, HENÜZ HİÇ SEVİNDİRİCİ BİR HABER ALAMADIM YA DA BEN ATLAMIŞ OLABİLİRİM.
5 YILDIR NE MADDİ, NE DE MANEVİ BİR GELİŞME OLDUĞUNU ANIMSAYAMADIM SİZDE NE TÜR SEVİNDİRİCİ GELİŞMELER OLDU,
EĞER AÇIKLARSANIZ BİZLERİ DE SEVİNDİRİRSİNİZ. SAYGILAR.

Erdal Günşer    08 Ocak 2009 19:36
HAKKIMI VER GRUBU
Saygıdeğer Emekliassubaylar okurları ve yazarları,
Başlık, Facebookta yeni açmış olduğum bir grubun adıdır. Neden böyle bir grup açtım? Birinci sebebi emekli assubaylar ve TEMAD sitelerinde sorunlarımızı döndürüp, döndürüp tartışıyoruz. Bu siteler bizim beynimizdir. Ancak başka uzuvlara da ihtiyaç olduğunu düşündüm. Facebook bunlardan biridir. Biz bu gruba üye olursak ve arkadaş listemizdeki assubayları da bu gruba davet edersek sayısal anlamda ben varım ve hakkımın yenildiğinin bilincindeyim diyen kişi sayısında küçümsenemeyecek rakamlara ulaşabiliriz. Çoğumuzun arkadaş listesinde subaylar da var. Ancak sosyal ortam gereği veya laf koyma dediğimiz tarzdan yanlış anlaşılmalar olmasın diye çoğu zaman sorunlarımızı onlarla hiç tartışmayız. Fakat subay olan facebook arkadaşlarımızın da bizim hakkımızın yenildiği düşüncesinde olduğumuzu bilmesinde fayda olacağı kanaatindeyim. Eğer bizim hakkımızın yenildiği konusunda karşı fikirleri olanlar var ise de hodri meydan diyebilecek durumdayız. Sizin bildiğiniz benim de aklıma şu an için gelmeyen bir çok sebepten dolayı bu gruba üye olmanızı istiyorum. Lütfen bu gruba katılın. Facebooktan Hakkımı ver şeklinde aratırsanız bulursunuz. Saygılarımla&

İSMAİL TURAN    08 Ocak 2009 19:23
TEMAD SİTESİNDE YAYINLANAN Sayın Recep YAMAN' alıntısı ile ilgili AÇIKLAMDIR.

Sayın Arkadaşlarım,
O mesajımda amacım mesaj sahibinin fikirlerine katıldığımı değil bilakis katılmadığımı anlatmak istedim.Yine daha önce TEMAD sitesinde yayınlanan aşağıda sunduğum mesajımda da belirttiğim gibi HAKLI DAVAMIZI inanmayanların olduğunu, Recep YAMAN yazısıyla adeta farkında olmayarak da olsa bana yardımcı olduğunu anlatmak istedim.
******** ********

İŞTE BAZI ARKADAŞLARIMIZ

Bazı arkadaşlarımla konuşurken, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği TEMAD' ın genel kurulu yapılacak, ''nasıl bir yönetim istersin'' diye sorduğumda aldığım cevapların bazıları.

1.Ohooo ben askerliği unutalı ne kadar zaman oldu, hatırlamak bile istemiyorum.
-Hatırlasan zararın mı olur?
-Sen hatırlıyorsun da eline ne geçiyor.
-Hep birlikte hatırlayıp haklarımızı ararsak elimize çok şey geçer. Birlikten kuvvet doğar.
-Benim sinirlenerek kendimi strese sokacak halim yok.Konuyu kapatalım.

2.Ben zaten 1 nci derecedeyim, sizin için çalışıp başımı belaya mı sokacağım.
-Bütün amacın 1 nci dereceye mi çıkmaktı, Bodrum kampına gidebiliyormusun?
-Ben zaten ne orduevine ne de kampa gitmiyorum.

3.Hasbel kader 1 ci dereceye çıktık kurcalaya kurcalaya bizi de 2 nci dereceye düşürteceksiniz.
-1 ci dereceye hakkın yokken mi çıktın.
-Ben 30 yıl bu devlete hizmet ettim, bekleseydin de sen de çıksaydın.
-1nci dereceye çıkma şartı 30 yıl çalışmak mıdır.
-Ne sandın ya?
-Albaylar ve yarbaylar da 30 yıl hizmetten sonra mı çıkıyorlar.
-Onların tahsili fazla.
-Ne kadar?
-5 yıl ilk okul, 3 yıl orta okul,3 yıl lise ve iki yıl harp okulu= 13 yıl.
-10 yıl okuyupda 18 yıl hizmetle 1 nci dereceye çıkan subay var.
-ana, nasıl oluyor o?
-Ben 14 yıl okudum hem de kaçak olarak.
-Boşuna okudun, eline ne geçti?
-İşte hakkımız olan herşeyin elimize geçmesi için uğraşıyoruz ya.
-!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! uğraş, uğraş

4.Valla benim maaşım bana yetiyor, daha fazlasını ne yapacağım?
-İnsanca yaşayacak kadar yetiyor mu ?
-Hem sen hem eşin emekli, hem de oyak tan maaş alıyorsun, yetmiyormu?
-Hakkımız olanları da alsak suç mu işlemiş oluruz?
-Senin gözün doymaz, hem seninle de konuşulmaz, haydi bana eyvallah.

5.Ben, Astsubayların mağduriyetlerini açıkça ve anlaşılır bir şekilde yetkililere anlatıp kabul ettirerek, tüm hakkımızı alabilecek ve toplumda hak ettiğimiz yere getirecek, LİDER bir TEMAD yönetim kurulunun seçilmesini istiyorum.
-Gel seni öpeyim kardeşim, içimizde böyle bir alev varken er veya geç haklarımızı mutlaka alacağız.

!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!
Saygılarımla.

Ömer CANBULUT    08 Ocak 2009 19:12
Merhaba Değerli Arkadaşlarım,
Bize haklarımızı vereceklerine ellerimizdekini alıyorlar ve yeni yükler bindirmeye hazırlanıyorlar. Ne diyelim. Allah bunları bildiği gibi yapsın. Karanlık koyulaşmadıkça sabah gelmezmiş. Belki de bize yardımcı oluyorlar.....
Ben olanlara kızamıyorum artık. Sadece arkadaşlarımızdan hala örgütlenmenin gereğini kavrayamamış ve derneğe uğramadan haklarımızı alabileceği beklentisi olanlara bir kez daha seslenmek istiyorum. Fazla zaman kaybetmeden bulunduğunuz yere en yakın TEMAD şubesine uğrayın. Üye kaydınızı yaptırın. Yönetimle görüşüp onları haklarımızı almakta teşvik edin. Yetersiz görüyorsanız eleştirin. Değişmiyorlarsa onları siz değiştirin ve yönetimlerde görev isteyin ve alana kadar çaba harcayın.

ADANA'DAKİ EMEKLİ ARKADAŞLARIMIZA DAVET
9 Şubat 2009 günü saat 14:00 de TEMAD ADANA Şubemize emekli arkadaşlarımızı bekliyoruz. Kurttepe Anadolu Lisesi yakınındaki binamızda buluşup bir çay içelim ve ne önerileriniz varsa getirin, görüşelim. Küsmekle, kırılmakla, uğramamakla sorun çözülmez; geciktirilmiş olur. GELİRKEN YANINIZDA EN AZ BİR EMEKLİ ARKADAŞIMIZI DA DAVET EDİP GETİRİN. Haydi arkadaşlar, dört gözle bekliyoruz. Saygılarımla,

SELÇUK İÇER    08 Ocak 2009 18:11
HAZIRLANAMAYAN DOSYA!..

Milli Savunma Bakanlığı Komisyon Başkanı'yla görüşen Sayın TEMAD Genel Başkanı'mız, bu tasarının Assubay'larla ilgisinin olmadığını, görüşmenin ileri bir tarihe alınmasını, bu sürede yeni dosyayı hazırlayarak kendilerine arzını talep etmiş,ancak komisyon başkanı bu teklifi kabul etmemiştir.Yani görüşmeyi ileri bir tarihe almamış ve meşhur dosyayı da kabul etmemiştir.Sayın Komisyon Başkanı da bilmektedir ki bunlar, E.Assubay'dır kovala gitsin neticede hiç bir şey olmaz .Zaten beklemeye de alışkınlar Bakanları da " bunlar bizim sorunumuz değildir " diyerek olayı noktalamıştı.ŞAYET BU TEKLİFİ GENELKURMAY YAPSAYDI KOMİSYON BAŞKANI ESAS DURUŞTA DİNLER HATTA YARANMAK İÇİN BİR KAÇ MADDE DAHA EKLER VE KOŞA KOŞA GİDER GENELKURMAY BAŞKANLIĞI'NDAN DOSYAYI KENDİSİ ALIRDI ARZU HÜRMETLER EDEREK...NETİCEDE SİYASETÇİDİR HER ŞEY BEKLENİR.

Ya Temad'a ne demeli, onun özürü kabahatinden büyük, yeni mi kuruldunuz? Ülkenin gündemine oturmuş bu meseleleri duymayan mı kaldı?Bu güne kadar bunları anlatamadınız mı?Son anda ne dosyası. Nerede hukuk komisyonunuz ,internet sayfasında resimlerini yayınladığınız yönetim kurulu üyeleriniz? Meclis burnunuzun dibinde tasarıyı neden takip etmezsiniz alternatif dosyalar hazırlamazsınız?

Assubay'larla ilgili hergün mü tasarı, kanun teklifi verliiyor da takibinde güçlük çekiyorsunuz?Yetersiz kalıyorsanız danışmanlık hizmeti ve Hukuki destek neden almıyorsunuz en basit kuruluşlar dahi iş takibi yaptırıyorlar, sizler de rica minnet süre isteyip dosya hazırlamaktan bahsediyorsunuz. Meclisin kapısında kucağınızda dosyayla yatıp kalkacaktınız, böyle bir olaya sebebiyet vermeyecektiniz.Milyarlık bütçe,araba,bina şube bilgisayar, telefon ,faks, yönetim,denetim,teşkilat,üye.Tasarı gitti sayenizde gürültüye..İşimiz size kaldıysa vah halimize...Saygılar.

Selçuk İÇER
E.Asb.976-26

ahmet ÇAM    08 Ocak 2009 17:45
DEVRİMLERE BAKIN!!!
1972 yılında göreve başladığımda,o zaman Kd.Bşçvş olan K.larımız bizlere ASSUBAY HAKLARININ iyileştirileceği yönünde konuşuyorlardı.Onlar emekli oldu,ben emekli oldum.Hala İYİLEŞTİRMELERDEN bahsedilmekte.DEVRİMLER yapıldığı söylenilmektedir.Yapılan AÇIKLAMALARDAN DA YAPILANLARIN devrim DEĞİL yıllardır aldığımız hakların kısıtlanması,erişilebilecek rütbelere gidişin ENGELLENDİĞİ görülmektedir. Düşünün daha ÖNCE HAK olanların KISITLANMASI bizlere DEVRİM OLARAK LANSE EDİLMEKTEDİR.Bizlerde bunu kabul edip,bunu yapanlara ŞÜKREDECEĞİZ.
Bunlar kendilerini ZEKİ karşılarındakileri APTAL MI sanıyorlar.Alsınlar devrimlerini başlarına çalsınlar.Böyle HAK DAĞITMA,BÖYLE HAKSIZLIĞA son vermemi olur.Bunların yaptıkları ZULÜMDEN BETERDİR.TARİHTE BİR FİRAVUN VARDI,TEBAASINA EZİYET VE İŞKENCE EDEN.Bunlarda onumu örnek almışlar acaba. :upset

Ramazan TEKELİ    08 Ocak 2009 12:25
2/65 Esas numaralı önergede,asıl gözden kaçırdıklarımız;

08.09.1999 tarihinden sonra göreve başlayanlar 60 yaşında, yeni SG yasasına göre, 01.10.2008 yılında göreve başlayan meslektaşlarımız 2037 yılından itibaren kademeli olarak, 65 yaşında emekli olacaklar. Yeni SG yasasına göre,TSK mensuplarının yıpranma süresi sadece 3 yılla sınırlandırıldığından, aynı tarihte göreve başlayan meslektaşlarımız 62 yaşında emekli olacaklardır..

2007 tarihinden önce ve yeni yasaya göre göreve başlayanlar, Assubayların 55 olan yaş haddi çalışma süresi her iki durumda ortadan kalkmaktadır. O nedenle rütbe bekleme süreleri yeni yasaya göre uyarlanmış olabilir diye düşünüyorum. Allah sağlık, güç, kuvvet versin. Bu çalışma koşullarında 20/25 yılı güç bela tamamlayan astsubay meslektaşlarımız, 44 yılı nasıl tamamlayacaklarını hayal bile edemiyorum.

İçişleri Bakanı iyi çalışıyor,darısı MSBna;

Yapılan en son araştırmalarda açlık sınırı 816 , yoksulluk sınırı 2.251 TL olduğuna göre, 2008 yılının da yapılan doğal gaz ve elektiriğe yapılan zamlarda ilave edildiğinde, emekli maaşımızın açlık sınırının altında yaşamaya mahkum edildiğimizi görüyoruz. Hiç bir dünya ülkesi emekli askerlerini (Assubaylarını) açlık sınırı altında yaşamaya terk ettiğine tanık olmuyoruz.

Bunun dışında, İçişleri Bakanı Beşir Atalay son yıllarda sadece polislere yapılan 100 + 269 ve şimdi verilmeyi düşünülen 300 TL ile polis maaşlarının dünya standartları altında olduğunu ifade ediyor. Yeni mezun polisin aldığı 1847 TL ile Avrupa ülkelerindeki polis maaşları esas alınarak bir düzenleme yapılacaksa, bence tüm kamu memurlarınki dikkate alınmalıdır diye düşünüyorum.

Biz Assubaylar dış ülkelerden vazgeçtik, içinde yaşadığımız ülkemizin değişik kurum personelinin maaşlarının çok altına düşürüldüğüne şahit oluyoruz. İçişleri Bakanının kıyaslamasını niçin, MSBnı Vecdi Gönül görmez ve söylemez. Polislerimize diğer kamu memurlarına karşı üçüncü maaş artışını İçişleri Bakanı rahatlıkla dile getirdiğine göre,bizim bakanımız hangi çalışmayı yapmıştır. MSBnı da Astsubay maaşlarını dünya standardı ile kıyaslamak isterse, ABD ordusunda erler 2800, rütbeliler 6000 doların üstünde maaş aldığını rahatlıkla söyleyebilirler.
Saygılarımla,

HASAN YOLDAS    08 Ocak 2009 12:21
Akrep gibisin kardesim,
korkak bir karanlik içindesin akrep gibi.
Serçe gibisin kardesim,
serçenin telasi içindesin.
Midye gibisin kardesim,
midye gibi kapali, rahat.
Ve sönmüs bir yanardag agzi gibi korkunçsun, kardesim.
Bir degil,
bes degil,
yüz milyonlarlasin maalesef.
Koyun gibisin kardesim,
gocuklu celep kaldirinca sopasini
sürüye katiliverirsin hemen
ve âdeta magrur, kosarsin salhaneye.
Dünyanin en tuhaf mahlukusun yani,
hani su derya içre olup
deryayi bilmiyen baliktan da tuhaf.
Ve bu dünyada, bu zulüm
senin sayende.
Ve açsak, yorgunsak, alkan içindeysek eger
ve hâlâ sarabimizi vermek için üzüm gibi eziliyorsak
kabahat senin,
 demege de dilim varmiyor ama 
kabahatin çogu senin, canim kardesim!


1947Nazım Hikmet Ran


Neden mi yazdım üstadın bu şiirini.....

Bizler sessiz kaldığımız sürece yalanlarla, masallarla, pışpışlamalarla daha çoookkkk .... avutuluruz.HAK VERİLMEZ ALINIR.....

Erdal Günşer    08 Ocak 2009 11:37
facebook'ta "hakkımı ver" grubu kurdum. Herkesi (eğer aynı düşüncede iseler) bu gruba davet ediyorum. Aynı fikirde iseniz lütfen katılınız.Katılım sayısının çok fazla olması için dostlarınızı da davet ediniz.

Bu siteyi çoğunlukla Assubay'lar ziyaret eder. Ama facebook'u herkes görür ve okur. Tanıdıklarımız ve meslektaş olmayan diğer dostlarımız da bizim için bir kibrit yakabilirler. Bir oy bir oydur. Sesimizi duyurmak için üye olun. Saygılarımla...

savaş    08 Ocak 2009 10:25
SAYGIDEĞER MESLEKTAŞLARIM,

Dünden bu yana bir YALAN rüzgarı oluştu gündemi oyalayan RECEP YABAN'ın ASB. olduğunu sanmıyorum, tıpkı dere yatağında bulunan mermi çuvalındaki Üçvş. rütbeleri gibi. Birileri dikkatlerimizi dağıtmaya çalışıyor. BİRBİRİMİZİ elbette eleştirecegiz ,ama bu kişilerle sınırlı olmalı, kocaman bir camiaya değil saygılarımla.

erencan    08 Ocak 2009 03:29
Haktan, hukuktan, sosyal adaletten ve de ne yazdığından dahi bihaber Recep Yaban beyefendi, siz Assubay mısınız?

Bak arkadaşım, köleliğe elverişli bir yapıya sahip olduğunun farkında bile değilsin. Her biri ayrı ayrı üstün yeteneklere sahip donanımlı bir camiayı hafife almak da neyin nesi?

Lise mezunu subaylar dört yıllık okul bitirmiş gibi işleme tabi tutulurken bizler neden parya muamelesi görüyoruz? Onlar gökyüzünden zembille mi indirildi?

İkinci ve üçüncü dereceden emekli olanların neden erken emekli olduklarını siz nerden bileceksiniz.

Arkadaşım, lütfen bu sayfaları saçma sapan yazılarınla kirletme.

gulke@ttmail.com.

Mustafa Arabacıoğlu    08 Ocak 2009 02:51
Bak; Recep Yaban isimli arkadaşım, öyle bir yazı yazdın ki özrü kabahatinden büyük cinsinden oldu ve senin meslektaşım olduğun konusunda içime şüphe düştü. Bence bu sitede, ki tuzun kuru olsa bile, birşeyler yazıyor olmak için yazma lütfen, önce ölç, biç, tart lafın nereye gideceğini gör de yaz. Bak sana bu konuda teknik anlamda cevap vermiyeceğim, verenler zaten verdi, ben içimdekini açıkça söyliyim sen sahte Assubay falan olmayasın!! Kendini tanıt ki, vayy böyle meslektaşlarımızda varmış diye hayretler içinde bırak bizi, tanıtırsan helal olsun derim, tanıtmazsan da bundan sonra sana Recep yaLan şeklinde hitap ederim şimdiden söyleyim, bilgin olsun...

Levent KESMEN    08 Ocak 2009 02:26
Sayın Recep YABAN, etrafınızda veryansın eden meslektaşlarınız 2.ve 3. dereceden emekliler ise siz herhalde 1/4'üne yükselmiş, meslek yaşamınızda lojmandan yana hiç sorun çekmemiş,orduevi ve askeri kamplardan her zaman en iyi şekilde faydalanmış,belki de oyak yönetiminde iyi bir yer teklif edilmiş,emekli maaşıyla rahat bir hayat süren bir emeklimizsiniz. Tabii ki tüm bu haklara sahip ayrıcalığınız nedeniyle Asb.camiasının bu tür sorunları da haklı olarak sizi ilgilendirmiyor.Allah aşkına bu işin sırrını söyleyin de 2.ve 3.derece emekliler haricinde şikayet eden muvazzaflarımıza da bir yol göstermiş olursunuz.Ayrıca bizlerin diğer meslek kuruluşlarının aldığında gözü olmadığı gibi bizler,2.,3., 4.,....10.derecelerdeyken emekliliklerini göremeden vatanı uğruna yüzlerce şehit vermiş ve vermeye devam eden,60 yaşına kadar her an üniformasını giyip bu vatan için görevinin başına koşacak bir mesleğin mensuplarıyız.Saygılarımla.

A.Hakan Eren    08 Ocak 2009 01:50
Tam uyumaya hazırlanıyordum. İçime kurt düştü. Recep Yaban ismiyle yazan arkadaşa cevap vermeden yatağa girersem uyuyamıyacağımı anladım. Sayın beyefendi! Benim de kız kardeşim öğretmen. Ancak, senede 8 ay çalışan, nöbet, zimmet nedir bilmeyen, iki, bilemedin üç tayinle emekliliğini hak eden, memleketinde görev yapabilen, kalkınmada öncelikli yörelerde çalıştığı zaman 2 yılda bir derece alan, amirlerinden insan gibi muamele gören, mecburi hizmeti olmayan, namlunun ucunda görev yapmayan, ek ders, ek iş, sınav ücreti vs vs. adı altında tonlarca ek ödeme alan kim? Öğretmenlerimiz. Helal olsun. Son kuruşuna kadar helal olsun. Gözümüz yok. Ama kalkıp da (ben Jandarma emeklisiyim.) 22 yıllık hizmetimle, bir öğretmenin 27 yıllık hizmetini nasıl ayni kefeye koyarsın? Bu hangi vicdana sığar? Kaldı ki, bana verilen 5 yıl 4 aylık yıpranma ile ayni görev süresine erişmiş bulunuyoruz. Yine kaldı ki, ben de fakülte mezunuyum, aramızda eğitim farkı da yok. Vah benim emeklerim! Eğer gerçekten assubay iseniz, böyle bir kanıya nasıl vardınız aklım almıyor. Nerelerde, kimlerin kanatları altında görev yaptınız? Bunları bir izah etseniz de, bizler de böylesi nadide(!) fikirler nasıl oluşuyormuş anlasak.

ahmet ÇAM    08 Ocak 2009 00:34
E.ASSUBAYLARDAN YARDIM.
Değerli arkadaşlarım.Sayın GENKUR BŞK nın verdiği SÖZLERİN ARKASINDA DİMDİK DURMASINDAN VE TAVİZ VERMEMESİNDEN sonra BAŞKA yapacağı bir şey KALMAYAN MSB da ASSUBAYLARIN HAKLARIYLA ilgili YASA tasarısını İMZAYA açmış, tasarının YASALAŞMASI için Sayın Nurettin AKMAN TASARIYI BİZZAT ELDEN DOLAŞTIRARK İMZALARI BAKANLARDAN TOPLAMIŞ VE BU KONUDA BÜYÜK EMEK SARFETMİŞTİR.
ASSUBAYLARA HAKLARININ VERİLMESİ İÇİN VERDİĞİ TÜM SÖZLERİ TUTAN VE SÖZLERİNİN ARKASINDA DİMDİK DURAN GENKUR BŞK NINA,MSB NINA,SAYIN NURETTİN AKMAN'A,AYRICA YASA ASSUBAYLARI İLGİLENDİRDİĞİ HALDE TEREDDÜT ETMEDEN, ÇEKİNMEDEN İMZALAYAN BAKANLARA ŞÜKRANLARIMIZI SUNARIM.
YASANIN ÇIKMASINDAN SONRA E.ASSUBAY OLARAK ELİMİZE GEÇEN BU PARALARI HARCAYACAK YER BULAMADIĞIMIZDAN,İZMİRDE BULUNAN TÜM E.ASSUBAYLAR TOPLANARAK ARAMIZDA OLUŞTURDUĞUMUZ BÜYÜK BİR MİKTARI DA YARDIM İÇİN İLGİLİ KURUM VE KURULUŞLARA GÖNDERME KARARINI ALDIK.AYNI DAVRANIŞIN TÜM İLLERDE BULUNAN E. ASSUBAYLARCA DA UYGULANACAĞI TEMAD TARAFINDAN KOORDİNE EDİLİRSE ÇOK BÜYÜK BİR RAKAMA ULAŞILACAĞINI DÜŞÜNMEKTEYİZ.NE YAPALIM.BU KADAR ARTIŞLARI BEKLEMİYORDUK.BİZDE BUNLARI HAYIRLI YERLERE GÖNDERELİM DİYE DÜŞÜNDÜK VE GEÇMİŞTE OLDUĞU GİBİ,BUGÜNDE ELİMİZDEKİ İMKANLARI ÜLKE MENFAATİNE SUNMAKTAYIZ. DARISI AYNI HAKLARI VE MAAŞLARI BUGÜNE KADAR ALANLARIN BAŞINA.ONLARDA EN AZ BİZİM KADAR BU ÜLKEYİ DÜŞÜNÜYORLARDIR UMARIZ.KİM BİLİR BELKİDE BUGÜN BİZİM İLK OLARAK YAPTIĞIMIZ BU YARDIMI ONLAR YILLARDIR YAPIYORLARDIR DA BİZİM HABERİMİZ OLMAMIŞTIR.EH BİZİM İMKANLARIMIZ ANCAK BU YASAYLA GERÇEKLEŞTİ.ONLAR MESLEĞE GİRDİĞİNDE BU HAKLARA KAVUŞUYORLAR. İNSANIN HAKLARINA KAVUŞMASI NE GÜZEL BİR ŞEYMİŞ.
TUUHH YİNE RÜYA GÖRMÜŞÜM. KEŞKE UYANMASAYDIM.
ŞİMDİ YİNE AYNI SIKINTI VE SİTRESLE YAŞAMAK NE ZOR OLACAK.BİZLERİ BU ORTAMA İTENLER ALLAHINDAN BULSUN.
:upset

SELÇUK İÇER    08 Ocak 2009 00:24
SAYIN ERDEM KAYA..Sitemizde yayınlanan ''ŞEYTAN ÜÇGENİ VE EYLEMLER'' başlıklı yazımı TEMAD mesaj panosuna taşıyarak meslektaşlarımızın bilgisine sunmanız yorumlarınız ve sitemiz hakkındaki görüşlerinizden dolayı teşekkür ederim.Saygılarımla.

Selçuk İÇER
E.Asb.976-26

Mehmet Sarmaz    07 Ocak 2009 23:19
Saygıdeğer arkadaşlarım,

Assubaylarla ilgili yasa teklifinin milli savunma komisyonuna getirildiğini teklif tarih ve sayısıyla bildirdiğim yazımın yayınlanmadığını üzülerek bilgilerinize sunuyorum. Kanun teklifi incelendiğinde görüleceği üzere biz emekli assubaylarla ilgili tek kelime bulunmadığı gibi şu anda belli rütbeye gelmiş çalışan meslekdaşlarımızla ilgili de pek birşey olmadığı görülecektir. Yasa teklifi tamamen geleceğe yönelik olup assubayları tamamen köleleştiren bir çalışmadır. Kd. Bçvş. rütbesine erişmek için bilfiil 24 sene çalışmak gerekmektedir. Bu da demektir ki subaylara kılıç veren devlet assubaylara baston verecek demektir.

Yine yasa teklifinin özlük hakları cetveline bakıldığında 1/4 derece de görülmemektedir. Üniversite mezunu da olsa, doktora da yapsa 1/4 assubaylara reva görülmeyecektir. Assubay meslek grubu dışında kalan tüm meslek gruplarında iyileştirilmeler yapılırken (bazı sınıflarda yılda birkaç kere) assubaylar hala gözardı edilmektedir.

Yine tekrar olacak ama:
1. 1/4 indirilmeyen tek sınıf Assubay sınıfıdır.
2. Yurt dışında iki yıllık hizmette bulunan tüm devlet görevlileri silah ithal edebilirken Assubaylar silah ithal edememektedir.
3. Zimmet belası.
4. Her sınıf fazla çalışmasının karşılığını kat be kat alırken (Tatil, hafta sonu iki kat) Assubaylara herhangi bir ödemede bulunulmamaktadır (ikinci bir emre kadar servisler kalkmayacak, mesaiye devam, hafta sonu denetleme hazırlığı, alarm tatbikatı, yıllık planlı tatbikat, kış tatbikatı, operasyon... buna benzer birçok başlık altında toplanabilecek fazla mesai karşılıkları). Sözde verilen yılda üç ay yıpranma da yeni çıkarılan sosyal güvenlik yasasıyla tırpanlamış bulunmaktadır. Bütün bunlar olup biterken TEMAD'dan hala bir ses çıkmamakta, herhangi bir faaliyet ve bilgilendirme yapılmamaktadır.

Hakkımızı cansiperane savunan değerli yazarlarımız Umur Talu, Ergün Babahan da bir şekilde susturuldu.
Birşeyler yapmalıyız...
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sayın Sarmaz,

Aynı içerikteki yazıyı "Serdar" rumuzlu üyemiz saat 17:13 itibarı ile sizden önce gönderdiği ve yayınladığımız için sizin yazınız yayınlanmamıştır,"serdar" rumuzlu üyemizin yazısı dikkatinizden ve gözünüzden kaçmış olabilir ,bilgilerinize sunarız,saygılarımızla.

SELÇUK İÇER    07 Ocak 2009 21:38
EMEKLİ SUBAY'IN KILICI!..

Hükümetin vekili emekli Subay'ın kılıcı ile ilgili yoğun çalışması neticesinde kanun teklifi hazırlamış,tebrikler!..Binlerce emekli Assubay yırtınıp duruyor, bas bas bağırıyor duyan yok.Aynı vekiller gece yarısı Assubay'larla ilgili kanunu Genelkurmay'ın korkusundan geri çekiyorlar.Hem korkar hem de severler, Subay'ı. Milli iradeye bak, yalakalık olsun da nasıl olursa olsun.Assubay'ı oyala, kandır " benim bakanlığımın sorunu değil " de E.Subay'a gelince sahiplen, bunlara cevabı yasal eylemlerle meydanda ve seçim sandığında vermek bizlerin görevi olmalıdır.Yazıklar olsun..Saygılar.

Selçuk İÇER
E.Asb.976-26


3753
Mesaj Defteri yazıları