MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


Şerafettin Turgay    30 Haziran 2008 00:08
BROŞÜR.

Çalışan her kişi ve gurubu takdir , doğrularını tebrik, yanlışlarını tenkit ederek en iyinin ve güzelin bulunması ,özellikle camiamız açısından oldukça önemli tarz, tutum ve davranış olsa gerek .

Bu meyanda yapılan çalışmaya baktığımda ; yukarıdaki çalışmada bulunan meslektaşlarımı takdir , kendi düşünce ve bakış açıarıyla da olsa camiamız adına birşeyler yapmaya çalıştıkları için tebrik ederim .

Kendilerini şahsen ve gıyaben tanıdığım çok değerli arkadaşlarımın ve yeni tanımaktan sonsuz memnuniyet duyduğum meslektaşlarımızın yer aldığı listeye göz attığımda ;

* Geçmişte , tek yumruk ve tek yürek olmak düşüncesi etrafında birleşen camiayı ,kısa süreliğine de olsa ayrıştırmayı denemiş , yine geçici süre de olsa bir noktada başarmış , kafalarda , yüreklerde soru işaretleri ve güven erozyonu yaratmış olanarı da bu listede görmek ,delege olarak vereceğim şahsi kararlarım açısından yararlı olmuştur.

* Diğer bir husus, yazıda bahsedilen " Sizler; oyunuzu kullanırken gelecekteki TEMAD yöneticilerinin bu kişiler arasından veya onların belirleyeceği üyeler arasından seçileceğini unutmayınız. " sözlerinden seçimle ilgili düşünce , plan , ve projelerin oldukça DAR KALIPLAR içine hapsedildiği veya birilerinin işine öyle geldiği anlaşılmaktadır.
Bu sözlerin sahibi sayın meslektaşıma sormak isterim ; Örneğin , açıklanan liste haricinde olan ve Ankarada olmayan bir üye meslektaşımızın yönetime girme , girmek isteme , aday olma hakkım yokmu veya nasıl " ÖNLEYECEKSİNİZ ". TEMAD' ı ve Assubay camiasını mevcut yönetim gibi sizlerde sadece Ankara olarak mı algılıyorsunuz.

Temad yönetimi , camiamızın hepsi birbirinden kıymetli değerlerinin Ankarada Gen.Mrk. de görev almasıyla oluşmalıdır.

* Yapılan sıralamanın , alfabetik harf sırası , yaş , devre , v.s ile olmadığını gördüm . Ankarada yapıldığı söylenen delege seçim sonuçlarına (oy )göre olabileceğini düşündüm . Ancak o zamanda , çok demokratik şekilde yapıldığı söylenen bu seçimlerde aday olan bazı meslektaşlarımız için söylendiğini duyduğum " Ankaradaki arkadaşlarımız kesin tavırlarını koydular ve Hüseyin SAVCI ile Mehmet AKPINAR'ın seçimlerde ön sıralarda yer almalarını önlediler " ifadesinde geçen " ÖNLEMELERİN "
ne tür " HAREKET ve KABİLİYETLERİ " içerdiği soru işareti oluştu.

Yani önleme oyunları olmasaydı ; sayın SAVCI ve AKPINAR ön sıralarda yer alacaklardı öylemi.

Sonuç ; daha önce de bir yorumumda belirttiğim gibi ,adaylar açıklanıncaya kadar çekincelerim devam edecektir.

Tüm camiamıza sevgi ve saygılarımla.Devamı

yaşar yılmaz    29 Haziran 2008 23:14
Sayın Meslektaşlarım,
Bizkaçkişiyiz platformunun mitingi varmış.Adıda hukuk'a saygı.Sayın meslektaşım katılmalıyız şeklinde yazmış.Ben aynı fikirde değilim.O platform siyasi bir kuruluş.Başında da tuncay özkan var.Bir kaç ay önce yaptıkları bir toplantı/miting'te Emekli Albay Şenay günay(bayan)
şiir okumuş.İnternette var.Sabah gazetesi de yazdı okudum.

İŞTE O ŞİİR

Sen ki Atam...
Can çekişen bir hastaya şifa vermek üzere Allah tarafından gönderilmiş bir ELÇİ,
bir adı konmamış bir PEYGAMBERSİN...
Sen, sarı saçlım, mavi gözlüm, neredesin

Bu Cennet Vatanı bize armağan eden Ulu Önder ATATÜRK'e atfedilen şiire bakarmısınız.Son zamanlarda çoğalan ATATÜRK düşmanlarının ekmeğine yağ süren bir şiir.Ne gerek var putlaştırmaya...

Biz ATATÜRK'ü seviyoruz kardeşim.
Köylü ile köylü,çocukla çocuk halini seviyoruz kardeşim.

Sofrasında rakı'da olabilir,leblebide.O da bir insandı.Hatalarıda olmuş olabilir..Biz bu haliyle seviyoruz kardeşim...

Rakıda içer,dansda eder,namazada gider, denizede girer,şapkada takar.İcabında çapkınlıkta yapar.Biz onu bu haliyle seviyoruz kardeşim..Kimse gölge etmesin.Gidin başkasını putlaştırın.Çekin elinizi ATA'mızdan.

La havle...

Çok özür dilerim sayın meslektaşlarım.Nerede siyaset varsa orada yalan sanatı vardır,sözünde durmamak vardır.Verilmeyen haklarımız buna örnek değil mi? Yukarıda ki feryadım asla ama asla bu konuyu buraya taşıyan meslektaşıma değildir.Feryadım ATA'mıza ve onu mirasına zarar vermek isteyenleredir. Saygılar

yaşar çakan    29 Haziran 2008 21:18
Sayın Ergürbüz,
Hukuk'a saygı mitingi düzenleyecek olanların amacı hukuk'a gerçekten saygı için mi düzenliyorlar. Bunu iyice anlayıp öyle katılmak lazım. TEMAD'ın daha önce bu konularda ağzı yandı.Bu platformun arkasında Tuncay Özkan var.TEMAD siyasi bir dernek değildir.Özlük haklarımız konusunda da adresin bu platform olduğuna inanmıyorum.Bireysel olarak katılanların da kendi bilecekleri iştir.Bu konuda TEMAD taraf olamaz.Saygılar

Selçuk içer    29 Haziran 2008 17:50
MİTİNGLERE KATILALIM.

Değerli meslektaşlarım işte fırsat meslektaşımız sayın Hayati ERGÜRBÜZ ün çağrısına kulak verelim emek sarf ederek duyuruda bulunuyor mitingi düzenleyen yasal sivil toplum örgütü sağcı,solcu,kominist vs yakıştırmalar neyin nesi al flamanı bayrağını katıl neiçin mazeret beyan ediyorsun beyenmiyorsan kendin düzenle hep yazıyorum lafa gelince herkez kahraman ben eylem acil eylem diyorum meslektaşımız yapında görelim dediği yetmiyormuş gibi yazısı ile tehditler savuruyor açıkca yüreğimiz yetmiyor diyemiyorlar demekki hallerinden memnunlar bu zihniyetleri iyi tanıyoruz nede olsa iyi çocuklar. Bakın TEMAD panosunda bir ağbeyimiz ne diyor:Genel Kurmay Başkanım benim tertibim devrem devrelik kutsaldır diyerek başlıyor garip garip sızlanmaya şefaat bekliyor velinimeti olarak gördüğü komutanına albaylara kadrosuzluk tazminatı verdiniz assubaylarada verinde sizi sevsinler devam ediyor İSTANBUL u feth eden komutan örneğini kendi hakları ile bir tutarak GEN.KUR.başkanına ATATÜRK ün 80 yıllık sözünüde değiştirerek Muhtaç olduğun asil kan Genel Kurmayda mevcuttur şeklinde duygu sömürüsünde bulunuyor Tabiki Gnl.KurBşk.nı bu veciz ve vıcık vıcık yağ kokan yazıdan etkilenecek üstelik devre ve tertibi olan Kd.Bçvş u kırmayacak devre ve tertiplik kutsalya. Anlamakta güçlük çekiyorum asubayla bir orgeneral nasıl devre oluyorlar travma geçiriyorum acaba bilmem kaça kaç tertip olarak acemi birliğinde altlı üstlü ranzalardamı yattılar. Bırakın anlamsız işlerle uğraşıp bu tür yazılarla bizleri küçük düşürmeyin kendinizede güldürmeyin SAYIN Hayati ERGÜRBÜZ sorunuzun cevabı burada Köylü kentli işçi,bakkal manav doktor sınıf bilincine sahip mücadeleye inanmışlar ya biz eziklik ve korkuyu üzerimizden atamamış emekli olalı 20 yıl olmuş hala komutancı.Org.Büyükanıt TEMAD Bşk.nını ve binlerce emekli assubayı 11 defa ziyaret edilmesine rağmen adam yerine koymuyorsa ndeni bu zihniyettekierin yüzündendir.Çaresi mitingse miting eylemse eylem.MESLEKTAŞIM Hayati beyi mitng ve yazısından dolayı kutlarım kendisine her konuda desteğim sürecektir.Hoşçakalın.

Selçuk İÇER
(E)Bando Kd.Bçvş.

mehmet burkay    29 Haziran 2008 11:34
ASTSUBAYLAR KURUMUNUZUN BİR PARÇASI DEĞİL Mİ?
Genel Kurmay Başkanlığının 28-06-2008 tarihli basın açıklamasında, KURUMA karşı internet ortamında ve gazeteler tarafından yapılan saldırılardan rahatsız olunduğu anlaşılmaktadır. Sayın Genel Kurmay Başkanımız Kurumuna karşı bu kadar duyarlı ise;
Sayın Genel Kurmay Başkanım!
Kurumunuzun bir parsçı olan ASTSUBAYLARIN, internet, gazeteler hatta görsel yayınlarda ortaya konulan içler acısı hallerini okumadınız mı, göremediniz mi, duymadınız mı? ASTSUBAYLAR Genel Kurmay Başkanlığı KURUMUNUN bir parçası değimlidir. Zatı alinize on bir defa TEMAD Genel Başkanımızca Haklı sorunlarımız iletilmesine rağmen, her defasında söz verip, sonrasında unutup, ASTSUBAYLAR neden dışlanan bir meslek gurubu haline getirilmiştir. Göreviniz süresince KURUMUNUZUN BİR PARÇASI OLAN ASTSUBAYLARIN SORUNLARI İLE NEDEN İLGİLENMEDİNİZ? ASTSUBAYLARIN bu durumları sizin vicdanınızı hiç rahatsız etmedi mi? ASTSUBAY ların yapmış oldukları hizmetin karşılığını bu güne kadar alamadıklarını, açlık sınırında olduklarını, maaşlarının düzeltilmesi için, derece çizelgeleri düzeltilmediğinden, meclisten ¼ ün geriye çekildiğini de okumadınız mı? Gazetelerin baş sayfalarındaki ASTSUBAYLARA 90+1 GOL başlıklı yazılar sizi hiç mi rahatsız etmedi. BİZ ASTSUBAYLAR KURUMUNUZUN DIŞINDAN İTHAL EDİLEREK T.S.K.ne monte mi edildik. Oysa bütün sorunlarımız, iki dudağınız arasında birkaç cümle ile çözümlenecekti. Bunu söylemeye gücünüz de var. Ama bir türlü söylenemedi.
Sayın Genel Kurmay Başkanım!
Bizlere sahip çıkan HAKLARIMIZI ARAYAN gazetecileri bile yargıya gönderdiniz, ama sizler haklarımızı vermediniz. Bütün zor şartlar ve görevlerde çalıştırdığınız biz ASTSUBAYLARI, sivil hayata herkese muhtaç bir durumda gönderirken, aile ve çocukları ile birlikte neden kaderlerine terk ettiniz..Halbuki görev sürenizce SUBAYLARA verilen hakların hiç de esirgenmediği görülürken, tarafsız bir komutan olmadığınız kanıtlanmış durumdadır. Genel Kurmay Başkanlığı döneminizde, tarafınızdan ASTSUBAYLARA uygulanan bu haksızlığı hiç de hak etmedik.HİÇ DE UNUTMAYACAĞIZ. BENDEN DE GÜLE, GÜLE&&&&.

metin ayan    29 Haziran 2008 03:04
arkadaşlar 2 gündür yazılar kocaman benim bilgisayardamı googl mı bozuk selamlar
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sayın AYAN,
Büyük olasılıkla tarayıcınızın ayarlarından kaynaklanmaktadır. Üs menüden Görünüm+Metin Boyutu ayarlarınızı kontrol ederek "ORTA" olarak düzelttiğinizde sorununuz çözülecektir.

Hayati ERGÜRBÜZ    29 Haziran 2008 00:06
06 Temmuz 2008 tarihinde ülkemizde 20 ayrı noktada Cumhuriyet Mitinglerini düzenleyen Bizkaçkişiyiz platformunca Hukuka saygı mitingi gerçekleştirilecektir.Temad olarak bu mitinglere kendi flama ve pankartlarımızla katılıp neden sesimizi duyurmuyoruz,tersane işçileri,köy dernekleri kadar örgütlü değilmiyiz,sorunlarımızı anlatan pankartlarla meydanlara inmiyoruz,Bu bir hukuka saygı mitingidir,bizim sorunlarımız da hukuksuzluktan,anayasanın eşitlik ilkesinin uygulanmamasından kaynaklanmıyor mu alın size meydan kendimizi ifade edelim işte,Ben kendi pankartımla o tarihte Kadıköy iskele meydanında olacağım.Bu da tutmaz sa Cuma namazlarından sonra Sultanahmet meydanında bi şeyler yakalım belki sesimizi duyarlar o zaman.sizlere saygılar sunuyorum..
(Not bu miting çağrısını mail grubuna attığım için bazı meslekdaşlarımız tepki göstermekle kalmayıp komünist,partizan,pkk lı,tikko,falanca mezhep(ne demekse) vs damgası vurmaya kalktılar bu nedenle sadece hakkını arayanlar katılabilir herkesi çağırmıyorum)

Şerafettin Turgay    28 Haziran 2008 23:56
Sayın Turhan KALIN , Saygıdeğer Meslektaşım ;

Hani bizler birbirimizi tanımasak ,bilmesek , koskoca TEMAD Gen.Bşk.ı yalanmı söylüyor diye " şubemizde kayıtlı değildir" sözüne safça inanacak , inanmakla kalmayıp , bir de karşı tarafa gıyabında kızacağız .

Değerli Meslektaşım ; sayelerinde koskoca camianın düştüğü içler acısı halleri hep birlikte görüyor ,yaşıyoruz.

"Onlar bizim çocuklar değiller komutanım " diyenler , darbe heveslilerine " postalları giydik emirlerinize hazırız "diye esas duruşa geçenler, çelenk koymaya gönderdikleri bayanlar komisyonuna bile sahip çıkamayanlar , gece gündüz camia için çalışanları "bölücü, hain " ilan edenler , haklarımızın savunmasını " mektup bırakmaya " indirgeyenler bizzat kendileri ve yönetimleri değilmidir.

Gazete ilanımızdan haberi dahi olmayan, bu ilana( 5 ) kuruş dahi katkı sağlamayan şubeleriyle, AİHM ne müracatı bile son haftaya kadar savsaklayan halleriyle durumları ortada malumken ;

Sizin üye olarak kayıtlı olmadığınızı söylemelerinin sözümü olur.

Saygıdeğer meslektaşım ;
" Biz kırk kişiyiz birbirimizi biliriz "

Sonsuz selam ,sevgi ve saygılarımla .Kendinize iyi bakın , herşey gönlünüzce olsun .

Selçuk içer    28 Haziran 2008 22:26
YETER ARTIK AĞLAMAYIN.
General BÜYÜKANIT a nekadar çok güvenmişsiniz emeklilik tarihi yaklaştı diye kendinizi helak etmeyin bu güne kadar hangi birinden fayda gördünüz Bizi temsil eden TEMAD Başkanını 11 kere görüşmesine rağmen önemsemeyip biz binlerce emekli Assubayı adam yerine koymayan sizlerin deyimi ile hayalleri içerisine dahi almayarak kendi zümresine çalışan kişileri önemsemeyin.İnsanlık onurunuza sahip çıkın sizlere tekrar sesleniyorum ne olursunuz gaflet uykusundan uyanını artık bırakın teşkilatlanmayı yeni oluşumu basını yayını orası Devlet Planlama teşkilatımı beş on yıllık kalkınma planlarımı yapıyorsunuz yeni oluşum adı altında emekli assubaylar arasında seçkin sınıflar yaratıyorsunuz bizlerin tek bir ismi var oda emekli assubaylar ünüversitelisi olan olmayan şirketlerde çalışanı çalışmayanı ile köyünde çiftçilik yapanı.Önce adam yerine konulmak gerekir bunun içinde sessiz kalmayacaksınız boş işlerle uğraşmayı bırakıp DERHAL ACİL YASAL EYLEMLERE BAŞLAYACAKSIN,SENİ HAYALLERİNE DAHİL ETMEYENLERİN KORKULU RÜYASI OLACAKSIN.Temad başkanını ve onun şahsında emekli assubay kitlesini adam yerine koymayan zihniyete tepkini göstereceksin.Kendi oylarınızla seçilen TEMAD başkanına ve onun şahsında bizlere yapılan hakareti içine sindirmmeyeceksin.EYLEM YAPACAKSIN EYLEM !!!
Selçuk İÇER
(E)Bando Kd.Bçvş.

MUZAFFER KUZU    28 Haziran 2008 15:42
PAŞALIK, BEYLİK ÜNVANLARI ATATÜRK TARAFINDAN KALDIRILMIŞTIR. DURUM BÖYLE OLMASINA RAĞMEN BİR İMTİYAZ SAHİBİ GRUP KENDİLERİNE PAŞA'LIK ÜNVANINI YAKIŞTIRARAK ZEVK İLE KULLANMAKTADIR. BİZİM HAKLARIMIZI VERMEYEN VE VERECEKLERİNE DE İNANMADIĞIM BU GRUBA NEDEN BİZLER ISRARLA PAŞA DİYE HİTAP EDERİZ ANLAYAMIYORUM. ANLAYAMIYORUM. ANLAYAMIYORUM.

Turhan KALIN    28 Haziran 2008 15:13
26 Haziranı 27 Hazirana bağlayan gece Temad mesaj panosuna 442532 onay kodlu gönderdiğim, fakat yayınlanmayan mesajımdır.Sayın Genel Başkan Mustafa EROL,Eskişehir'de ikamet ettiğim süre içerisinde, yine Eskişehir Temad’a üye oldum.Üye numaram 1911' dir.Dernek kartımda bende mevcuttur.İçinde bulunduğumuz 2008 yılı için banka havalesi ile üyelik bedeli Eskişehir Temad Şube hesabına gönderilmiş olup halen üyeliğim devam etmektedir.Kayıtlarınız tekrar incelenirse üye kaydım görülecektir.Şu an İzmir'de ikamet etmeme rağmen kızımın mezuniyeti nedeniyle geçen bir hafta süreyle Eskişehir'de bulunduğum için, yer olarak Eskişehir' i belirttim. Soruma verdiğiniz cevabi mesajınızın içeriği tarafımdan değerlendirilmiştir.Saygılarımla.

Cengiz ERTEN    28 Haziran 2008 14:48
Tekrar ağzına sağlık Selçuk İÇER ağabey.Bir önceki yazımdada belirtmiştim insanlar düşmüşler bir koltuk sevdasına....Gerek şimdiki yönetim gerekse yeni oluşum...Amaç bizlerin verilmeyen haklarını gündeme getirmek ve bir şeyler yapabilmek değilmi?Bırakın şu sevdayı; müşterek bir şeyler yapalımda ona değerli TEMAD üyeleri karar versin.Hala geçen zamanın farkında değilmisiniz yoksa? :upset

Selçuk içer    28 Haziran 2008 14:00
ANIT,ANITLAR,BÜYÜKANIT !!!!
Anıtların tarihi yaşamımızda büyük önemi vardır ecdadımız bu konuya oldukça önem vermiş yeni nesillerinde bu güzel ananeyiyaşatmaları hususunda yetiştirilmesinide sağlamışlardır.Hatta soyadlarında dahi kullanarak.Genelkurmay Başkanımızın soyadı bir adım daha ilerdedir BÜYÜKANIT..insanların soyadlarına yakışır icraatları yapmaları yadırganmamalı.Genelkurmay Başkanımızda soyadına uygun davranıp görevini yerine getirmek için ;Osmanlı zabiti olan dedesinin mezarını İsrailde anıtmezar olarak yaptırmıştır.Soyada uygun hareket etmek gerekir öyle bir anıt açmayla durulmaz devamı gerekir dedi
sonra dedemin anıtmezarını yaptırdım halkımız bu konuda zaten çok hassas sürekli anıtları takip ediyor demezlermi paşam...hani Atatürk anıtı,yer problemi yok Atatürk demek Türkiye demek Türkiye demek Atatürk demek ülkenin kurcusu anadoluyu karış karış dolaşmış her yerde devrimlerinin ve ayaklarının izi var küçük bir anadolu kasabasında tren istasyonuna atatürk anıtını derhal yaptırır artık bu misyonu yüklenmiştir.Çok okuyan değil çok gezen bilir düsturuna uygun hareketle bu konuda ve mimaride yeni açılımlar yapmak için Mısır a Pramitleri tetkike gider pramitler mimari yapım olarak türk islam sentezine uymaz ama Şehit HARBİYE li anıtı için fikir oluşturabilir.Bu işler dışarıdan görüldüğü kadar kolay işler değil sorumluluk ister necip Türk Milleti sabırsızlıkla şehit harbiyeli anıtını beklemektedir.TERÖR,AÇLIK SINIRI,ŞEHİTLER,ÇOCUKLARI,MAYINLAR.HAKLARI GASPEDİLEN BİZLER.Memleket güllük gülüstanlık neticede halkımız özlemleni çektiği ve dört gözle beklediği şehit harbiyeli anıtına BÜYÜKANIT ta hayaline kavuşur.Böylece ülkemizin en büyük eksiği soyadı ile giderilir.Harbiyeli dışındaki şehitlermizin durumu ne olacak derseniz bundan sonraki Genelkurmay Başkanlarının soyadlarına kalmış.Zaten onlar türk milletinin gönlünde ALLAH ın sevgili kulları Peygamberimizin kollarının arasında..Saygılar.
Selçuk İÇER
(E)Bando Kd.Bçvş.

erencan    28 Haziran 2008 03:03
Güle güle git Sayın Büyükanıt...

Ne mutlu size...Hayalleriniz gerçek olmuş.

"Mustafa Kemal hayallerin değil, hakikatlerin adamı idi" diyen Falih Rıfkı Atay'a selam olsun.

Hayati ERGÜRBÜZ    28 Haziran 2008 01:08
SN,BÜYÜKANIT PAŞAM,
Çalışırken Irak sınırına gönderdiniz,Emekli olunca da Yoksulluk sınırına,anladık ki sizin nazarınızda Fenerbahçe kadar önemimiz yokmuş..Sıradaki gelsin..

Hayati ERGÜRBÜZ    28 Haziran 2008 00:58
Bu arada OYAK emeklilik de sessiz sedasız 110 milyon Euroya ING Bank a satıldı.Assubaylar OYAK yönetiminde söz sahibi olunca elde birşey bırakmayalım diye mi yapıyorlar ne :)

yaşar çakan    27 Haziran 2008 19:30
Güle Güle Paşam
30 Ağustos yaklaştı,hayallerinizi de gerçekleştirdiniz.Güle güle paşam,güle güle

Arkanızdan özlük hakları verilmemiş geniş bir kitle bırakarak gidiyorsunuz.Güle güle, paşam güle güle

TEMAD Gn.Bşk.sizinle onbir defa görüştüğünü söyledi.Bu kadar görüşmede bile hayallerinize giremeyen bir kitleyi arkanızda bıraktınız.Güle güle paşam,güle güle

Tarihinde çalışan ve emekli askerlere en az maaş zammı sizin zamanınızda gerçekleşti.Bu da tarihe geçti.Güle güle paşam güle güle

Bir günde kabul edenler-etmeyenler-kabul edilmiştir dediler.Bir gün sonra hayır dediler.Sustunuz&Bu da tarihe geçti Güle güle paşam,güle güle

Kendi isteği ile emekli olan Albaylara kadrosuzluk tazminatı verilmesine kabul edenler-etmeyenler-kabul edilmiştir.Dediler bizlere ise hüsranlar,hayal kırıklığı, Güle güle paşam,güle güle

Bu cennet vatanı bizler emanet eden Ulu Önder ATATÜRK Egemenlik Kayıtsız Şartsız milletindir dedi.Milletin vekili,devletin bakanı Sayın MSB özlük haklarımız konusunda kanun çıkaracağına.sorunlarımız için sizi adres gösterdi.Buna da sustunuz.Güle güle paşam güle güle,

Sizden önce dört yıl Sayın Özkök paşam da bizlerin özlük hakları konusunda hiçbir şey yapmadı,siz geldiniz ümitlendik.Heyhat! gelen gideni aratırmış derler.Biz sadece gideni aramadık,ümitlerimiz de kırıldı-kırdınız.Güle güle paşam,güle güle

Güle güle paşam güle güle.Bu vatan için kanını,canını verenlerin içinde geniş bir kitleye sahip olanlarız biz.Tüm bu olumsuzluklara rağmen kurumumuza da küsmeyiz. Bizler işte böyle de vefalıyız.Güle güle paşam güle güle.

Sizi hiç unutmayacağız.

Yaşar Çakan
Emekli Asb.
TEMAD Gen.Mrk.Üyesi

Selçuk içer    27 Haziran 2008 18:59
SON ÇARE EYLEM.EYLEM.EYLEM.!!!
Değerli meslektaşım : OYAK yönetim kurulunda üyemisin,oğlun,kızın,gelinin,damadın yakınların oyak ve yan şirketlerinde makam memuriyet sahibimi ? emekli subaylar gibi hilton ayarındaki orduevlerinden çoluk çocuk istifade edebiliyormusun?Senin ve gazilerin için GATA da A..B..vs polikinliklerden sağlık problemlerini halledebiliyormusun?Lojmanlardan ailece nekadar yararlanabildin ?MSB yurtlarında yüksek tahsil yapan çocukların kontenjan bulup emekli maaşından aidatlarını ödeyebildinmi?Kadrosuzluk,makam tazminati,birinci derecenin dördüncü kademesini aldımmı?
GENEL KURMAY BAŞKANININ HAYALLERİNDE DAHİ YER ALAMADIN.DAHA NE VE NEYİBEKLİYORSUN.İkinci sınıf insan muamelesi görmekten kandırılmaktan bıkmadınmı? Kendi aramızda daha çok ağlaşırız yasal eylemler son çaremiz neden korkuyoruz bizler emekliyiz amirimiz yok memurumuz yok yasal eylemlerimizi engelleyecek yasamı var?Hiç bir kimse ve kurum tepemize binmek için beklemiyor ama bu halimize muhakkakki gülüyorlardır onurlu yaşam için haklarımızın kazanımı için acilen eylem gereklidir.Lütfen üzerimizdeki ölü toprağını atalım,teşkilatlanma,alt yapı,iyi bir yönetim,üye,üye aidatları boş ve klasik söylemler bunlarla olsaydı bugün zaten ağlaşmazdık.ATATÜRK ün buyrduğu gibi MEVZUBAHİS OLAN VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR.Artık bizde tefferuatları bırakalım,biraz cesaret yeterli olacaktır.NOT;Eylemlerle ilgili yazımda sitenin duayenlerinden destek istemiştim maalesef Ersen GÜRPINAR büyüğümüzden başka ilgilenen olmadı.Bu duayenlerimiz konuyu önemsemedi.Toplumu ilgilendiren bu önemli konuda yazıları ile konunun güncelleşmesi için yazan SN Ahmet CAN,SN Hayati ERGÜRBÜZ ile SN Cengiz ERTEN meslektaşlarıma teşekkür ederim.Saygılar.
Selçuk İÇER
(E)Bando Kd.Bçvş.

MEHMET ALİ KILINÇ    27 Haziran 2008 18:08
BU KADARINA PES.....

Değerli Meslektaşlarım...
Son bir yıl içinde altı aya kadar benim yazdıklarım ısrarla Temad mesaj panosuda yayınlanmadı. Son altı aydır artık yayınlanacak yazılarda hangi kriterlerin arandığı hepimizce malum olduğundan, ben de Temad Sitesi mesaj panosuna mesaj yazma teşebbüsünde bulunmaz oldum. Ancak 26.06.2008 tarihli bizim Emekli Assubaylar mesaj panosuna yazdığım "BULMACA" başlıklı, biraz sitem ve kara mizah içeren mesajımda akılları sıra kendilerine hizmet edecek yönler buldum sanmış olacak ki birileri iradem dışında yazdıklarımı Temad mesaj panosuna taşımıştır. Assubay camiası artık birilerinin sandığı ve daima görmek istediği gibi,espiriden, kara mizahtan anlamayacak kadar anlayışsız, kör ve cahil değildir. Hala öyle sananlar yanılgı içindedirler, sadece kendileri kör cahildir, avuçlarını yalarlar.. Saygılarımla....

necmi günay    27 Haziran 2008 14:39
İKİNCİ el araçların nakil ve devir işlemlerinin 1 Ağustos 2008 tarihinden itibaren noter yerine emniyette yapılacak . Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanunda ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanunun 18. maddesi, ikinci el araçların nakil ve devir işlemlerinde noter zorunluluğunu kaldırıyor. 1 Ağustos 2008de yürürlüğe girmesi öngörülen madde, Karayolları Trafik Kanununun ilgili maddesini yeniden düzenliyor.

Kanunun yürürlüğe girmesiyle, ikinci el araç satın alacak vatandaşlar, daha önce noterde yaptıkları nakil ve devir işlemlerini Emniyetin Trafik Tescil Bürolarında yaptıracak.

Trafikten yapılmayanlar geçersiz

"Araçların tescil işlemleri ile yetki ve sorumluluk" başlığını taşıyan yeni düzenleme şu hükümleri içeriyor: "Tescil edilmiş araçların her çeşit satış ve devirleri, satış ve devri yapılacak araçtan dolayı motorlu taşıtlar vergisi borcu bulunmadığının tespit edilmesi halinde araç sahibi adına düzenlenmiş tescil belgesi esas alınarak, trafik tescil şube veya bürolarındaki ilgili memurlar tarafından siciline işlenmek suretiyle yapılır. Trafik tescil şube veya büroları tarafından yapılmayan her çeşit satış ve devirler geçersizdir."

SAYGILARIMLA

Ersen Gürpınar    27 Haziran 2008 02:27
Saygıdeğer Arkadaşlarım
TEMAD Adana Şubemizin genelkurul seçimleri yapılmıştır;Yönetime seçilen arkadaşlarımızı kutluyor, assubay onuruna yapacakları hizmetler için başarılar diliyoruz.Hayırlı olsun.

MEHMET CEYLAN-İSMAİL ERDEN- BÜLENT DÖNERTAŞ- BİLAL OPLAK-ÖMER CANBULUT

MEHMET ALİ KILINÇ    26 Haziran 2008 15:09
BULMACA....

Ömür boyu, kar kış, gece gündüz her an, gözünü kırpmadan, ölümle burun buruna, mesai mefhumu tanımadan, en ücra köşelerde görev yapan, emekli olduktan sonra yoksulluk sınırı altında emekli maaşına talim eden ve saf saf, sorunlarını giderecek düzenlemeleri, ülkenin o kadar sıkıntısı arasında sabaha karşı, bütün enerjisini, ülkede başka sıkıntı kalmamış gibi, onlar cephedeyken, hazine arazisi işgalcisi, cephe gerisi eşkıyalarının eylemini, suç olmaktan çıkaran yasal düzenlemeler yapmaya harcayanlardan çözüm beklentisine giren, enayi meslek grubu hangisidir?

HASAN YOLDAS    26 Haziran 2008 03:32
Ben de akılsız kart sahibiyim,Akıllı da olsa, akılsız da olsa üzerinde ASSUBAY yazması önemli olan.Benim halam İZMİR-Konak subay orduevinden emekli memur.Hala oğlumla beraber halamın KEY hesabınla ilgili olarak bilgi almak için Konak subay orduevine gittik.Ben İzmirli olarak yaşamım boyunca Assubay orduevine bile 3 kez gitmiş bir askerim.(2 si düğün).Konak-subay orduevine hala oğlum bir sivil olarak girerken sorun yaşamamasına karşın, beni sadece ve sadece ASSUBAY olduğum için almak istemediler.Benim kartım akıllı olsa, akılsız olsa nolur ki.... ASSUBAY'ım ya.... ALLAH muhafaza oraya girdiğimde onlara zararım falan dokunur.Veba falan taşıyorumdur, onlara bulaştırırım... ALLAH kartlara değil beyinlere akıl verir dilerim.Bu vatan için canını hiçe sayan en üstteki komutanınından en alttaki erine tüm gerçek vatansever,AKILLI, gerçek TÜRK olan askerlerimizden ALLAH RAZI olsun.

yaşar çakan    26 Haziran 2008 01:37
Sayın Akpınar,Çok güzel bir "MİZAH" anlayışınız var.Teşekkür ederim.Benim biraz akla ihtiyacım olduğu için akıllı kart aldım. Nasıl? benim yazdığım bu mesaj da iyi bir "MİZAH" anlayışı mı?
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sevgili Arkadaşım burada bahsi geçen kart,insan değil.Yenisi Akıllı ise eskisi elbette akılsız dır diye düşündüm,ironik olarak yani.M.A

Mehmet AKPINAR    25 Haziran 2008 22:30
Sevgili arkadaşlarım ben hala akılsız karta sahibim,4 yılda zaten 4-5 kez kullandım ,değişmesi gereklimi yoksa kullanmaya devam edebilirmiyim.selamlar.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Mizah değil ironi idi ama ,mizah ta kabül edilse gerçekten ,değişimin süresi varmı hiç ilgilenemediğim bir konu.M.AKPINAR


3753
Mesaj Defteri yazıları