MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


HARUN KURUOĞLU    03 Temmuz 2008 13:18
Ülke ve toplum olarak yaşamakta olduğumuz süreçteki olayları , gelişmeleri soğuk kanlı ,bilinçli ve ön yargısız olarak izlemek zorundayız.Dağın arkasındaki cereyan etme olasılığı yüksek olan olayları ve gelişmeleri algılayamadan,öngöremeden gerçek amaçlarının ne olduğunu bilemediğimiz sivil toplum kuruluşlarının,siyasi partilerin,derneklerin,ne ad altında olursa olsun miting ve toplantılarına katılmanın bize zarar vermekten başka bir işe yaramayacağı kanaatindeyim.
Bizler zaten çoğunlukla gerçekten demokrasiye,laikliğe,insan haklarına,özgürlüğe,hiçbir zaman kişisel menfaatlerimiz için kullanmadığımız,kullanmayı da aklımızdan geçirmediğimiz özde Atatürkçülüğe inanan büyük bir kitleyiz. Bu inancımızın başkaları tarafından sınanmasına veya meydanlarda yürüyerek kanıtlamaya çalışmamıza da hiç ihtiyacımız yok..Bizleri kimsenin ama hiç kimsenin kişisel hesap ve çıkarlarına alet ederek kullanmasına asla müsaade etmemeliyiz diye düşünüyorum.Koyun can derdinde kasap et derdinde misali, biz haksızlık ve yoksulluk içinde yaşam ve hak arama mücadelesi veren bir kitleyiz.Kendi kulvarımızda mücadelemize devam etmeliyiz,meydanlara çıkacaksak bu amaçla çıkmalıyız. Gerçekçi olma ve galeyana gelmeme zorunluluğumuz vardır.Atlar tepişip arada eşekler ezilmesin. Kimsenin piyonu ve oyuncağı olmayalım, başkalarının bu ve benzeri ince hesaplarını sezebilecek,öngörebilecek bilgi ve yeteneğe sahip olduğumuza inanıyorum. Düşüncelerimizin,davranışlarımızın ve eylemlerimizin uygulanabilirliği ve verimliliği olursa ancak o zaman başarıyı elde etmiş sayılırız.

Hayati ERGÜRBÜZ    03 Temmuz 2008 12:41
TEMAD mesaj panosu birkaç ciddi arkadaşın duyurusu dışında Güzin Abla köşesi olmuş,inanmazsanız bir göz atın...

Hayati ERGÜRBÜZ    03 Temmuz 2008 12:30
Bu sıcaklarda sakın güneşe çıkmayın arkadaşlar,genelkurmayı gücendirmeyelim,hükümeti üzmeyelim,Umur Talu yazısını yazar, köyün delileri de bağırır çağırır ,nasıl olsa alınan haklar herkesi kapsar,niye üzüyorsunuz kendinizi, bu sıcakta, varsa yazlığınıza,tatile denize gidin,eğlenin ,gümüş tepsi içinde haklarımızı verirler diye düşünüyorsanız da daha çook beklersiniz...

yaşar sığınç    03 Temmuz 2008 09:51
ARKADAŞLAR,HAKLARIMIZI ALMANIN YOLU GENELKURMAY ÖNÜ DEĞİLDİR,BİZİM İŞİMİZ HÜKÜMETLEDİR NEDEN MECLİS ÖNÜNDE YÜRÜMEYELİM,NEDEN TANDOGANDA YÜRÜMİYELİM,MECLİSTE KANUNLARI ÇIKARAN EL KALDIRAN MECLİS ÜYELERİDİR.BAZI MİHRAKLARIN SİLAHLI KUVVETLERİMİZİ HEDEF SEÇTİGİ DÖNEMDE BU HAREKET YAPILMAZ AKSİNE YANLARINDA OLMAMIZ GEREKİR SAYGILAR

Halil ERGENLİ    03 Temmuz 2008 01:01
Deniz Kuvvetleri Meslek Eğitimi Ön lisans Programını bitirrerek AÖF İşletme veya İktisat bölümüne devam edenlerle ilgili bir değişiklik yapılmış ve Hazırlık okuma mecburiyeti kaldırılmıştır. Konu ile ilgili Anadolu Üniversitesinin Yazısı aşağıdadır.


Sayı:B.30.2.ANA.30.00.02-517/4176 yazısı 12.05.2008

AÖF Deniz Kuvvetleri meslek eğitimi ön lisans programı yükseköğretim kurulu başkanlığının 25.03.2008 tarih ve 7290 sayılı yazısı ile üniversitemize bildirilen 2008-2009 öğretim yılında lisans öğrenimine hazırlık programına katılmadan doğrudan üçüncü sınıfa kayıt yaptırabilecek programlar arasında yer almaktadır.

Buna göre Dz. K. meslek eğt. ön lisans programından mezun olanlar iktisat veya işletme fakültelerini tercih ederek 3. sınıfa kayıt yaptırabileceklerdir. Lisans öğrenimine hazırlık programına halen kayıtlı olan öğrencilerin de 2008- 2009 öğretim yılında lisans öğrenimine hazırlık programındaki ders sorumlulukları kaldırılacak ve fakültelerinin 3. sınıfına kayıt yaptırabileceklerdir.

aslan81    03 Temmuz 2008 00:55
Değerli arkadaşlarım sayın savcı temad panosunda ifade etmiş bende daha önce birkaç defa büyüklerimin büyükleri v.b.çağrıda bulunmuştum bir süreliğine seçim işleri dondurulsada GNKUR dan son defa bir randevu alınsa oluyorsa oluyor olmuyorsa biz gnkur önünde protesto gösterisi yapacağız dense ve bu eylem şimdiden yürürlüğe konsa ve eylem büyükanıtın ayrılış kokteyline (uğurlama) denk getirilse fena mı olur fırsatlar değerlendirilirse fırsat denir ve amacına ulaşır, her zamanda böylesi yakalanmaz diyorum hem giden hem gelen kutlanmış olur verdiği sözü tutmayanlar rahat rahat mı yolcu edilecek biriside temad mesaj panosunda arkanızdayız diyor *diğeride gnkur kapısında ailelerimizle yani içeri zaten almazsınız ama eskiden olduğu gibi biz sizi hint fakirleri gibi kapı önünde ailelerimizle bekler şak şakla uğurlarız diyor* sınıfmıyız, zümremiyiz yorum okuyucuların ve büyüklerimin. Temad bizim eleştirilerimizi değil bunu yayımlıyor yani biz eleştirilere kapalı ama aşağilanmaya açıkız diyormu demiyormu açın panoyu okuyun sonra yorumlayın,yanlışım varsa benide yerden yere vurun .[B]null[/B]

Selçuk içer    02 Temmuz 2008 22:36
YÜRÜYELİM ARKADAŞLAR....

Dağ başını duman almış
Gümüş dere durmaz akar
Güneş ufukta şimdi doğar
Yürüyelim arkadaşlar
Sesimizi yer,gök su dinlesin

Değerli meslektaşlarım şaiir hislerimize tercüman olmuş değilmi yürüyelim arkadaşlar umutsuzluk ve çaresizlikten kurtulmak için,insanlık ve meslek onurumuz için kadınlarımız,çocuklarımız,torunlarımız,şehitlerimiz,gazileri miz için gasp edilen haklarımız için yürüyelim ar
kadaşlar.Ordumuzun kıymeti zabitan(subay)heyeti ile ölçülür sözüne sadık kalarak
kendi menfaatleri için her türlü kanunu derhal çıkarattıran ancak Türk ordusu Türk kudret ve kabiliyetinin çelikleşmiş bir eseridir sözünü dikkate almayarak bizleri bu eserin dışında tutma gayreti içerisinde bulunan Gnl.Kur.
Başkanlığına,generallere sesimizi duyurmak için yürüyelim arkadaşlar.Kendilerine her türlü imkanı sağlayarak bizlerin sırtından geçinen kanımızı emen kadrosuzluk bahanesiyle makam tazminatları ile maaşlarına zam yapılanlara sessiz kalmamak için yürüyelim arkadaşlar.Çoluk çocuğumuzu bizleri açlık sınırına terk eden boş vaatlerle bizleri dalga geçercesine oyalayan bu acı
masız zihniyete karşı yürüyelim arkadaşlar.

UYAN ARTIK SESİZ DEV..

Selçuk İÇER
Em.Bnd.Asb.

yigit    02 Temmuz 2008 17:33
Sayın Kılınç, her bir sözünüze yürekten katılıyorum. ABD, AB ve İsrailden oluşan şeytan üçgeninin oyunlarına alet olanlar yerin dibine batsın.

Bu sorun, bütün bir milletin bütün imkanlarını seferber ederek topyekün mücadele etmesi gereken bir sorundur.

Bebek katili kaloriferli hücresinde manzara seyretmeye devam ederken, hiçbir kimse bu memlekette olan bitenlere kayıtsız kalamaz.

Bu memleketin ekmeğini yiyip, havasını soluyan ve suyunu içen her insan, reflekslerini göstermek durumundadır. Devletine, milletine, vatanına hainlik eden şerefsizidir.

Devlet ve millet hayatını akla ve bilime dayandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk\'ün kurduğu Cumhuriyete, Devrim ve İlkelerine sahip çıkanlara selam olsun.

bayram çakır    01 Temmuz 2008 23:31
Herkese saygılar, selamlar...

HUKUKA SAYGI mitingine katılabiliriz. Bize yararı nedir diye düşünmek bencillik olur. Hep kendimiz için mi düşüneceğiz? O zaman her grup kendisi için hareket etsin. Benden sonrası tufan... Tuncay ÖZKAN\\\'ı sevmesek te bu olay ilerici bir olaydır. Tuncay ÖZKAN prim yapar diye düşünmeyelim derim. Yazı ve pankartlarımızla ve sloganlarımızla çıkarız meydana. Tabii bu arada TEMAD yönetiminin bir düşüncesi var mı ben bilmiyorum? Hukuk sistemine yurt içindekilerini bırak batılı emperyalistler bile saldırmaya başladılar. Yeryüzünde görülmüş bir benzeri var mı? Bu ülke, biz bu ülkenin yurtsever kişileri bu onursuzluğu hak ediyor muyuz?
Şunu da söyleyeyim. Astsubaylar bir sınıf değildir. Bir zümredir ancak. İçinde yaşadığımız ekonomi sisteminde (kapitalizm) sadece iki sınıf vardır. İşveren ve işçi sınıfı.
nedir

Assubay    01 Temmuz 2008 21:36
http://www.keyodemeleri.com/

Yukarıdaki adreste KEY ödemeleri başladığında ödemelere ait kişisel bigiler yer alacaktır. Bilginize.

Hayati ERGÜRBÜZ    01 Temmuz 2008 01:03
Değerli meslektaşım kaza-i rüşt kararları ve emsal kararlarına aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.

K.Hayati ERGÜRBÜZ
Normal TEMAD üyesi

http://www.msb.gov.tr/ayim/Ayim_karar_detay.asp ?IDNO=618&ctg=000002000013000006

Selçuk içer    30 Haziran 2008 22:09
ŞİMDİ PİKNİK ZAMANI...!
Eylemler ve miting konusun da ısrarlı ve birazda sert üsluplu yazılarımla sizleri rahatsız ettim. Kusura bakmayınız şu güzel yaz akşamında uğraştığımız işlere bakın sinir bozucu can sıkıcı ifadeler yok miting
Eylem provokatörler hak hukuk bölücü örgüt Tuncay ÖZKAN hakları verilmeyen emekli assubaylar, daha güzel konular var akşam orduevinde iki tek atsak kafayı bulunca meslekteki kahramanlık şikâyetlerimizi anlatsak, Askeri kamplardan en azından günü birlik faydalansak piknik planlarını tekrar gözden geçirsek ne olur bu ölümlü dünyada her şey boş düşüncesiyle mutlu yaşasak bu konularla uğraşmak yazmak ne güzel değimli Zaten bu işlerle uğraşanlar var.
BİZ NEKADAR UMURSAMASAK TA UMUR TALU UMURSAR!
Boş ver mitingi eylemi komünist, bölücü, solcu. Mezhepçi olursun Komutanlarını kızdırır üzersin bu isteklerinle TEMAD\'IN rahatını da bozma bu sıcaklarda zaten rehavetteler. Bundan sonraki yazım pikniğe gidecek olan arkadaşlarımıza zarar görmemeleri için keneyle mücadele yöntemleri konusuna değineceğim. Hepinizi ayrı fikirlerde de olsak çok seviyorum. İyi piknikler. Hoşça kalın.
Selçuk İÇER
E.Bnd. Asb.

ahmet    30 Haziran 2008 21:50
GÖREVDEKİ ARKADAŞLARIN ÇOK SORDUKLARI BİR SORU VAR..
KAZAİ RÜŞT KARARLARIMIZI NEREDE BULABİLİRİZ VEYA NASIL ELDE EDEBİLİRİZ DİYE BİLEN VARSA LÜTFEN YAZSIN SAYGILARIMLA

ahmet    30 Haziran 2008 20:26
Eşitlik üzerine;
anayasa madde 10 herkes kanun önünde eşittir... ancak askeri idare mahkemesi kararları şöyle der bu eşitlik mutlak anlaşılmamalı statü farkı var... aslında hukukta pozitif eşitlik kavramı vardır. Toplum sözleşmesi olan anayasamız her ne kadar her Türk vatandaşı eşittir dese de SAYIN komutanlarımız kanun önünde pozitif eşit olmuş, vatandaşlarımız anayasal eşit ancak yeni bir kavramı da hukuk dünyasına gene komutanlarımız koymuş assubaylar, uzman çavuşlar ile NEGATİF EŞİTTİRLER.... ÇÜNKÜ ONLAR NEGATİF EŞİT OLMAZSA HİYERARŞİ BOZULUR...

Selçuk içer    30 Haziran 2008 20:24
UMUR TALU OLMASAYDI.
Sayın Umur TALU sizlere minnettarız ancak çok ta mahcubuz bizler ve de derneğimiz basit menfaat çıkarları ve kişisel çekişmelerle uğraşırken sizler bizleri savunarak hatta yürekli bir şekilde hiç bir gazetecinin cesaret edemeyeceği bir tarzda Gnl. Kur. Başkanlığını eleştirmeye devam ediyorsunuz siz eleştirirken kışla havasından kurtulamamış kişilik sorunu yaşayan ve kendilerinin haklarını gasp eden adam yerine koymayarak köle muamelesi yapan Şehidini, gazisini onların öksüz kalan çoluk çocuğuna dahi acımayan üzerinden silindir gibi ezip geçen Komuta kademesindeki generallere sayın komutanım emirlerinize arz olunur gibi yüksek iltifatlara yağcılığa devam eden
Sınıf bilincinden yoksun mücadeleden korkan ASSUBAYLIK ONURU için yasal eylemler çağrımıza bin bir türlü mazeretler beyan ediyorlar.
KENDİ MÜCAADELEMİZİ UMURSAMAYAN BİZLERİ, SN.UMUR TALU NE ZAMANA KADAR UMURSAR.
Not: Sn Ersen Gürpınar lütfen
SN. TALU ile ilişkilerinizi devam ettiriniz. Katkılarınız Çok fazla.
Selçuk İÇER
(E)BANDO Kd. Bçvş.

MEHMET ALİ KILINÇ    30 Haziran 2008 18:50
TEŞEKKÜRLER....

Hukuka Saygı mitingi çağrısını bizlerle paylaştığı için Hayati ERGÜRBÜZ melektaşımıza teşekkürler. Bu mitinge camia olarak katılmamızın bize sağlayacağı faydayı tartışmak başka şey, psikolojik savaş bombardımanı altında olan, basın yayın organlarının yüzde doksanı tek taraflı işgal edilen ülkemizde, olup bitenler karşısında Tüncay Özkan gibi bir çığlık atabilirmiyim gayreti gösteren birisini öcü gibi göstermeye kalkamak, ismini duyunca tüylerinin diken diken olduğunu bu platforma yansıtmak başka şey. Saygılarımla...

yaşar çakan    30 Haziran 2008 16:59
Sayın İÇER,
Bir meslektaşım düzenlenecek bir mitinge katılma çağrısı yaptı.Bende fikrimi yazdım. Beğenmiyebilirsiniz saygı duyarım.Ama bu kadar tepki göstermenizi anlamıyorum.Ben TEMAD başkanı değilim ki karar vereyim.Sadece fikrimi söyledim.Paydası aynı olan insanlarız.Paylarımız farklı olabilir.Farklı payı olanlara tahammül gösteriniz.Pek tabi meslektaşıma bu konuda yakışıksız kelimeler kullananları onaylamıyorum.Ama sizin üslubunuzu da beğenmedim.Bizkaçkişiyiz platformunun mitingine katılmayanları veya katılmak istemeyenleri sanki bizim sorunlarımızı çözmek istemeyenler olarak lanse etmeye çalışan bir yazı yazmışsınız.Sayın meslektaşım.Ben TEMADa üyeyim.Aynı zamanda meclis başkanı,başbakan ve bir çok millet vekiline de sorunlarımız hakkında yazı yazdım.Mitinglere de karşı değilim.Sadece mitinginleri organize edenleri iyi tanımak gerekir dedim.Daha önce TEMADın bu konuda ağzı yandı dedim.Bu konu da çelenk koyma hadisesiydi.Kalkmışsınız sanki ben ve benim gibi düşünenleri mitinglere katılmak istemeyen insanlar olarak tanıtmak istiyorsunuz.Kalkmış STK beğenmediğimizi yazmışsınız.Ne alakası var.Tuncay Özkanın siyasi içtimai durumu konumuz değil diyorsunuz.Ama mitingi o düzenliyor.Yani bir miting düzenlense kimin düzenlediğini,ne için düzenlediğine bakmadan hemen katılalım mı?Herkes bu şekilde yaparsa yarın kaos olmaz mı? Memleketin hali orta da terör örgütü de bizde katılıyoruz hakkımızı arıyoruz diye katılırsa ne olacak.Al sana provokasyon.

Ben mitinglere karşı değilim.Sadece birilerinin düzenlediği bir mitinge katılırsak.Ne için,hangi amaçla düzenlenmiş,kim düzenlemiş vb.soruların cevabını öğrendikten sonra katılalım diyorum.

Sayın meslektaşıma da çirkin yakıştırmalarda bulunanları da kınıyorum.Herşeye rağmen mitinge katılacak arkadaşlara da karşı değilim.Kendi tercihleri,kendilerine başarılar dilerim.Umarım faydası olur.Ayrıca Sayın İÇER kendinize iyi bakın selam ve saygılar.

Yaşar Çakan
Emekli asb.
TEMAD Gn.Mrk.Üyesi

yigit    30 Haziran 2008 16:34
Çelişkiler yumağına dönmüş sorunlarımızı bir bir sayfasına taşıyıp haksızlığın hakkaniyetsizliğin ipliğini pazara çıkaran büyük insan Sayın Talu, gönlümüzde derin izler bırakıyor, yüreklerimize su serpiyorsunuz.Size minnettarız. Tüm güzellikler ve iyilikler sizinle olsun...Dualarımız sizinledir.

Dert eğiriyoruz derdimize derman bulmak için... Yasalara ve vicdana aykırı davranarak bizlere parya muamelesi yapıyorlar...İnsanlık suçu işliyorlar...

Hani bizim Anayasamız sosyal adalet temel ilkelerine dayanıyordu, hani hak, hukuk, adalet vardı, hani biz sosyal hukuk devletiydik?

Yapılan haksızlıkları görmemezlikten gelmek, boyun eğmek, kabullenmek neme lazım demek bizlere yakışır mı? Her türlü haklarla donatılmış insanlardan daha mı az onurluyuz? İnsan odaklı olmayan zihniyet yerin dibine batsın.

Haksızlığı hak, adaletsizliği adalet bilenler de yerin dibine batsın.

Bizler, yapılan haksızlıklar karşısında refleklerini gösterebilecek yetiye sahip insanlarız. Kimse bizi sinmiş, susturulmuş, korkak bellemesin. Hiç kimse sabrımızı denemesin...

Her makama yazıyorum ve yazmaya da devam edecem.

Bizlerin göz nurunu, alın terini hiçbir kimse yok sayamaz, parya muamelesi yapamaz. Yasal haklarımızı vermeyenler şunu bilsinler ki, bu camia gün gelecek yasal haklarını yasal yollardan almanın yollarını da mutlaka bulacaktır.

"Kula minnet eylemem" diyen Nesimi'ye selam olsun.

yaşar yılmaz    30 Haziran 2008 16:26
Sayın Selçuk İçer,
Bir miting düzenleniyorsa,düzenleyenine,içeriğine bakmadan katılmak istiyorsanız o sizin bileceğiniz iştir.Farklı fikirlerde olabiliriz.Bu doğal.Bu kadar tepki göstermenizide anlamıyorum.Ben bu platformun nasıl bir kuruluş olduğunu anlatmaya çalıştım.Feryadımın da bu konuyu buraya taşıyan sayın meslektaşımın da olmadığını belirttim.Sanki mitinglere karşıymışım gibi yazmışsınız.Ne alakası var,katılacağımız mitingi düzenleyenleri tanımak gerekmez mi?Mitingin adına bakarmısınız.Hukuka saygı...
Neden adını hukuka saygı koydular da haklarını almayanların mitingi veya ezilmişlerin mitingi koymadılar.Veya başka isimler değil de hukuka saygı koydular.Ben bu mitingin provokasyona açık bir miting olduğuna inanıyorum.Beğenirsiniz beğenmezsiniz.Düzenlenecek bu mitingin bizim haklarımız konusunda bizlere fayda sağlıyacağına inanmıyorum.Bu benim mitinglere karşı olduğum anlamına gelmez.Siz katılırsınız katılmazsınız o sizin bileceğiniz iştir.Ayrıca çağrıda bulunan meslektaşıma yapılan solcu,kominist, mezhepci vb.yakıştırmaları yapanları da şiddetle kınıyorum.Bu yakştırmaları yapanlardan değilim.Fikirlerimiz uyuşmayabilir.Ama bu birbirimize hakaret etmeyi,yakışıksız sözler söylemeyi haklı kılmaz.Daima haksızlar hakaret eder...Saygılar sunuyorum.

Hayati ERGÜRBÜZ    30 Haziran 2008 14:05
Bu arada Sn Umur Talunun yazısını atlamayalım arkadaşlar.Tam Bam teline vurmuş desek yeridir..

Hayati ERGÜRBÜZ    30 Haziran 2008 11:59
Değerli meslekdaşlarım,Bu mitig çağrısına Temad olarak katılmamız için zaten TEMAD ın müsade etmesi gerekir, Temad Sivil Toplum kuruluşlarının düzenlediği Cumhuriyet mitinglerine katılmakla taraf mı olmuş oldu veya birilerinin peşine takılmış mı oldu, bu TEMAD yönetimin takdiridir,Eğer Bazı meslekdaşlarımız kişisel olarak katılmak istemiyorlar ise kendi takdirleridir saygı da duyarım,eğer yarın sen de hak aramak için meydanlara inersen yanında kimseyi bulamazsın, 80 kişiyle meclis kapısında kalıverirsin,Size Tuncay ÖZKAN ın veya başkasının arkasından gidin demiyoruz ki, kendinize göre yazdırın bir pankart gidin mitinge size kimse niye geldiniz mi diyecek,ama taşıdığınız pankartı tüm Türkiye görecek bunu daha önce duyarlı meslekdaşlarımız ve eşleri yaptı kişisel olarak kendimizi ifade etmenin başka yolu varsa söyleyin..

yaşar sığınç    30 Haziran 2008 08:34
ARKADAŞLAR,CUMHURİYET MİTİNGİNE SİYASİ,HUKUKA SAYGI MİTİNGİNE SİYASİ DİYORLAR,ALLAH AŞKINA TÜRBAN MİTİNGİNEMİ KATILALIM,MİTİNG HAK ARAYAN İNSANLARIN YASAL YOLLARLA İZİN NETİCESİ HAKSIZLIKLARI KAMUOYUNA DUYURMASIDIR.YARİN BİZLER MİTİNG YAPACAK OLSAK BUNLAR SİYASİ DİYE KATILMAYACAKLAR BUNU GÖRECEĞİZ SAYGILAR

Selçuk içer    30 Haziran 2008 03:22
KAHROLASI MİTİNG!!!

Meslektaşımız Sn Hayati GÜRBÜZ Miting için katlımimzı istedi keşke istemez olsaydı iş yine Atatürkçülüğe ve yalan siyasete dönüştürülerek fikri setler oluşturuldu ben sn Yaşar YILMAZ ve Yaşar ÇAKAN meslektaşlarıma soruyorum;Bu mitingi düzenleyen STK u partimi kurdu ATATÜRK karşıtı söylemlerimi var bir kişinin okuduğu şiirle hemen Atatürk ü mevzu edip şapkadan,leblebiden,rakıdan dem vurup klasik söylemlerle konuyla ilgili olmayan açıkllamalarda bulunuyorsunuz atatürk için kaygılanmayın ATATÜRK HEPİMİZİN karşı fikirden bahsedenmi var?Siyasetin olduğu yerde yalan sanatı var diyorsunuz sonrada haklarınız için meclise koşuyosunuz mesela 1 nci derecenin 4 kademesini almak için seçimlerden önce elinizde dosyalarla siyasi partilerin kapısında saatlerce yalancı olduklarını bile bile bekliyorsunuz neden; Özlük haklar konusunda adresin bu platform olmadığını Temad ın tarafdar olamayacağını belirtiyorsunuz Bende meslektaşınız olarak soruyorum;Madem taraf olmuyor ve bu STK larını beğenmiyorsunuz bu güne kadar ne yaptınız Temad kurulalı kaç yıl oldu ynetimde görevli olduğunuzu tahmin ediyorum hadi buyurun elinizdeki kitleyi harekete geçirin sizde düzenleyebilecek güç varmı?
Değerli meslektaşlarım, Emekli Subaylar derneğinin peşine düşüp çelenk koyma hadisesinde sopa yiyip üzerinde Ay yıldız bulunan ve binlerce Emekli Assubayı temsil eden çelengin mafya kılıklı adamlarca yere atılmasına hiç üzülmedinizmi? Temad başkanını Gnl Kurmayı 11 kez ziyaret edipte adam yerine koyulmayıp hayallerinin içinde dahi yer alamadığınızda ya biz emekli assubayları ve Temad ıküçük düşürdük demekki bizden yönetim olmaz bir yere 11 kere gidilirde hiçmi ilerleme kaydedilmez istifa etmeyi düşündünüzmü;
Bu olaylarla küçük düşmeyeceksiniz arkadaş mitnge davet edince elli tane mazeret beyan edip eylem yapmak isteyenlerede üstü kapalı fikri baskı uygulayacaksınız bu işler size göre değil seçimlerinizle uğraşın temad ın kuruluşundan beri bulamadığınız platformu 24 yıl daha arayın.Tuncay ÖZKAN babamızın oğlu değil siyasi ve içtimai durumu
konumuz değil önemli olan menfaatlerimiz sesimizi duyurmak.Bu tür mitingler sizi yukarıdaki durumunuz kadar küçültmez.Meslektaşımızada kominist.mezhepçi.solcu vs.yakıştırmalarda bulunanları esefle kınıyorum.Hoşçakalın.

Selçuk İÇER
(E)Bando Kd.Bçvş.

Ersen Gürpınar    30 Haziran 2008 02:27
Saygıdeğer Arkadaşlarım
Adalet ve eşitlik savunucusu cesuryürek Sn.Umur Talu bugün (29 Haziran) yine bizlerin sorunu ve haksızlıklarını yazmıştır. Kendisine minnettarız umarım hala sessiz kalan meslekdaşlarım ve yöneticilerimiz biraz olsun bunun ezikliğini yaşarlar ve onur mücaadelesine katılırlar. Teşekkürler Sn.Talu siz bizlerin kalbinde abideleştiniz tüm iyi dilek ve dualarımız sizinledir. Saygılarımla
utalu@sabah.com.tr

Şerafettin Turgay    30 Haziran 2008 00:19
Camianın uğradığı haksızlıklar , hakaretler, onuruyla oynamalar karşısında, olmak istedikleri mevkilerde olupta " suskun kalanlar " , halk deyimiyle "kulağının üstüne yatanlar " , assubay sevdalısı sayın GÜRPINAR tarafından yakılan assubay sevdası meşalesinin aydınlığından amaçları , çıkarları , kafalarında kurdukları planları doğrultusunda faydalanmak istediler.

Görmedik , görmek istemedik sinsi planlarını , oyunlarını . Buyur ettik yanımıza , içimize .

Teklifleri geldi aracılarıyla.
-Bize katılın .
-Siz kimsiniz , nerden çıktınız, hadi yönetimdeyken sesiniz , itirazınız , tepkiniz yoktu da şimdi ne istiyorsunuz .Daha önceleri NERELERDEYDİNİZ...

-Şimdi ayrı site falan kurmak zor olacak , burada yazıp , çalışalım .
-Yine de bizce mahsuru yok ,buyrun hoşgeldiniz. Yalnız istirhamımız bir ve bütün olalım , camia için en iyisini bulalım .
-Tabiki ,elbette.

Gördükleri rağbet , ard niyetsiz kabul şaşırttı sonra.

Ankara delegelerini seçiyoruz demeler , belirli kişileri ön plana çıkartmak amaçlı CD , mektup göndermeler .
Ferdi ve fevri hareket etmeler.

-Arkadaşlar ne oluyor , hani bir ve birlikte kararlar alınacak , hareket edilecekti.

Hırs dolu ," ben " duygulu birkaç kişiden bin bir türlü ayak oyunu .

Kendilerine ; tüm arkadaşların özgür fikirlerine saygı duyulsun , en iyi yapılsın , ortak hareket edilsin tavsiyeleri ve sözleri duymazdan gelindi.

Sebep ; biliyorlardı ki ortak akıl , çıkarları doğrultusunda " gemiyi terkedenlere " camianın TEMSİL dümenini yeniden bırakmayacaktı.

Güya Demokratik dedikleri "delege ön seçimlerinde " Yöneticiliklerinden kalma alışkan oldukları oyunlara başvurdular.
( Ankara daki arkadaşlarımız kesin tavırlarını koydular ve Hüseyin SAVCI ile Mehmet AKPINAR'ın seçimlerde ön sıralarda yer almalarını önlediler )

Demekki Bizans oyunları olmasa ön sıralarda yer alacaklardı öylemi .

Başladılar SU' dan bahanelerle birliği beraberliği bozmaya.
Masumene ifadelerin arkasına sığınarak , " ayrı siteler kurmak ta dahil " olmak üzere , camiayı geçici de olsa ayırdılar , ayrıştırdılar .

Hayırlı olsun kuruldu site.
* " Sohbet " başlığı vardı ilk bir kaç gün , kaldırıldı.
* "on line " bağlantı vardı o da kaldırıldı.
* Günlük ziyaretçi sayısı 5.000 - 6.000 lerle şişirildi gülünç şekilde.

Önceden bildkleri iş ne de olsa .

* İkaz ettik yine de dostca gülünç olmayın diye .

Hayat ve yaşam olmayan bir site .
Rağbet olmayan , teveccüh bulmayan bir oluşum .

Bu seferde yabancısı olmadıkları Gen.Mrk in uyguladığı taktiği uygulamaya başladılar .Sayın GÜRPINAR ve bazı arkadaşlarına çamur atmaya başladılar .

Yalnız unuttukları birşey var'ki o da Sayın Ersen bey in GÜRPINAR olduğuydu.
Gürül gürül akan bu GÜRPINAR , merak etmesinler kendi kir ve çamurlarını da temizler,yıkar.

Buyrun bizler Assubay sevdalılarıyız , yine bekleriz.

Tek şartla !

Bu sefer,"Ayrık otları " temizlenmiş olarak .


3753
Mesaj Defteri yazıları