MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


gültekin    13 Temmuz 2008 20:27
Öncelikle Bu vatan ve bayrak uğruna şehadet şerbetini içenlere Rahmet, geride kalan değeri hiç birşeyle ölçülemeyecek ailelerine başsağlığı dileyerek başlamak isterim yazıma

Bu gün Tv izlerken belgesel kanalında geri dönüşüm mobilyalarını üretenlerin söylevleri çok güzeldi. Bu güne kadar belki bende dahil olmak üzere kendimizi hep küçük bize emir veren subayları ise çok büyük gördüğümüz için hep sindirildiğimizi düşündük. Unutmayınız okuyarak, araştırarak, dinleyerek görerek ve araştırarak hakkımız olan ve bize verilemeyenleri ALACAĞIZ. Öz şuydu "Dünyayı değiştiremeyecek kadar kendinizi küçük görüyorsanız bir odada sivrisinekle uyumayı deneyin" diyordu. Bzilerde sivrisinek gibi azimli çalışırsak ya o hakkımızı alacağız yada öleceğiz. bizi öldürdüklerinde yapmak istemedikleri işler ortada kalacağı için öldürmeyeceklerine göre o zaman hakkımızı ALACAĞIZ İNANMAK BİTİRMEKTİR.

Selçuk içer    13 Temmuz 2008 16:15
Şehit Assubay ve erlerimize
Allah(c.c) tan rahmet yakınlarına sabırlar dilerim
MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN,
MEKANLARI CENNET OLSUN.

Selçuk İÇER
Em.Bnd.Asb.

Gürcan OĞUZHAN    13 Temmuz 2008 14:51
Yine bir Ağustos geliyor. Birilerinin yorgunluklarının arttığı, diğerlerinin safahat zincirlerine bir zincir daha kattığı aya geldik. Herkeze kutlu olsun :zzz

necmi günay    13 Temmuz 2008 14:49
Jandarma Kıdemli Üstçavuş Halis Kırımlı,Jandarma Er Samet Akdeniz(Tunceli'de) ve Taha Köroğlu(Şırnak'ta)şehit olmuşlardır.Acılı ailelerine başsağlığı diler,mekanları cennet olsun.

Selçuk içer    13 Temmuz 2008 02:26
KİMSEYE ETMEM ŞİKAYET.

Kimseye etmem şikayet
Ağlarım ben halime
Titrerim *mücrim gibi
Baktıkça istikbalime.

Perde-i zulmet çekilmiş
Korkarım *ikbalime
Titrerim mücrim gibi
Baktıkça istikbalime.

Kemani Sarkis

Değerli meslektaşlarım bu güzel şarkı sözleri içerisinde bulunduğumuz durumu ne kadar güzel tarif ediyor.
Zulüm perdesi çekilmiş ne istikbal bıraktılar nede ikbal.
Bu zulüm nedir ne kadar devam edecek esaret zincirini prangaları nezaman söküp atacağız?İnsanca yaşamı bizlere çok gören haklarımızı vermemek için binbir türlü yalanlarla bizleri oyalan hatta insanlık suçu işleyenlere hiç bir tepkimiz olmayacakmı?
Bizler binbir dert ve sıkıntı ile uğraşırken bu milletin parasıyla saltanata devam
edenler kanımızı emenler acımasızca üzerimize basıp geçenlere her fırsatta tepemizde demir yumruk gibi bekleyenlere sessizmi kalacağız?
Bizler mücrim gibi titremiyelim halimize ağlamayalım.
Ne gidenler nede zaman geri gelmiyor.
Saygı ve Selamlar.

*Mücrim :Suçlu
*İkbal :Baht

Selçuk İÇER
Em.Assubay

Selçuk içer    12 Temmuz 2008 16:34
GÜNAHI ÜSTLENECEKLER...

Değerli meslektaşımız Mehmet BURKAY Beyefendi ye
cevaben günahı üstlenecekler ve SUÇLULAR;

1.Sen ve Ben
2.Sinmiş sınıf mücaadelesi bilincinden yoksun Komutanlarını hala velinimet olarak görenler.
3.Adı olupta varlığını hissettiremeyen, Gnl.Kur.Başkanını 11 kez ziyaret edip birde mektup bıraktığı halde dıkkate alınmamamasına rağmen herne hikmetse EYLEM kararı alamayan arkasındaki gücün farkında olmayan kendisini her konuda destekleyen sn Ersen GÜRPINAR ve bu siteyle uğraşan ancak emekl assubayların haklarını elde etme adına bir şey yapamadığı halde istifa etmeyen TEMAD başkan ve yöneticileri.
4.Hayalleri içerisinde yer dahi alamadığımız bizleri sürekli eline şeker verilen ve kandırılan küçük çocukların durumuna düşürerek oyalayan kandıran zaman zamanda bu küçük çocuğa kızıp uslu dur yoksa senin kulağını çekerim diyerek korkutan Komuta kademesi ve ve bu generallere emekli olduklarını unutup '' SAYIN KOMUTANIM.DEĞERLİ PAŞAM, ARZ EDERİM,EMİR VE GÖRÜŞLERNİZE diyerek medet uman bazı emekli assubaylar.
5.Seçim günlerinde ellerinde dosyalarla siyasi partilerin kapısında saatlerce bekleyen seçildiklerinde çelengi yere atıp bizleri temsilen Em.Sb.lar derneğinin emir komutasında protestoya gidipte şiddet gören Temad dır.Meslek taşlarının şiddet gördüğü bu partinin önünede sayısı binleri geçetiği halde yine hiç bir eylem yapamayan bizler.
Generallerden korkarak kabul ettikleri kanunu gece yarısı çeken kendi maaşlarını hemen kabul eden milletvekilleridir.Ben acil yasal eylemler yapılmalıdır çağrımı defalarca bu sitede israrla dile getirdiyimde çeşitli bahaneler üretenlerdir.Teşkilatlanalım bu iş zaman ister diyerek mazeret üretenlerdir.
Geçen her saat davamıza zarar vermektedir. Antalya'daki meslektaşımızın başına gelen hadisenin bizlerin başına gelmeyeceğine garanti verebilirmisiniz? Ömrümüzü ahla vahlamı geçireceğiz harekete geçmek için daha çokmu ezilmemiz,horlanmamız gerekiyor.Beklemenin yarardan çok zarar getirdiğini emekli assubaylar ve TEMAD hala anlayamadımı?
Değerli meslektaşlarım büyük ölçüde suç bizlerindir.Bu günahı kimse üstlenmez üstlenecek kadar hassas olabilseydik bu durumda olmazdık.Ağlamaya sızlamaya devam,bu olayda 2 günde unutulur.Derece kademe,oyak zam key ödemeleri orduevi kamp,emlak.ikinci el oto vs konularla birlikte gündem oluşur. Meraklıyızdır bu konulara Antalya'daki emekli Assubaya acıyacağımıza Avukat tutalım, Kampanya başlatalım ailesine katkıda bulunup her derdine deva olalım çoluk çocuğunu kanatlarımız altına alalım büyük bir aile olduğumuzu kanıtlayalım. BUNLARI YAPMAK İÇİNDE HERHALDE TEŞKİLATLANMAYA PLAN PROĞRAM YAPMAYA GEREK YOK.Bana bu konuda verilecek görev varsa hazırım.
İlgililere duyurulur.icraat zamanı.
Saygı ve sevgilerimle

Selçuk İÇER
Em,Bnd.Kd.Bçvş.

Selçuk içer    11 Temmuz 2008 21:37
ARTIK BİZİ SEVMEYİN...

Yeni Komuta Kademesine ve generallere sesleniyorum; Yeni görevlerinize başlayıp kıt\'a kurum ve karargahlarda özellikle Assubay Meslek Yüksek okullarında Temad ın yaptığı ziyaretlerde\'\'BEN SİZLERİ ÇOK İYİ ANLIYORUM,SİZLERİN SORUNLARINI BEN ÇÖZECEĞİM SİZLERE ASB.AKADEMİSİ AÇACAĞIM HATTA KİLO FAZLALIĞIM OLMASYDI SİZLER GBİ ASBOLACAKTIM VS. Açıklamalar yapmayınız hele hele SİZLERİ SEVİYORUZ şeklinde yaklaşımlarda bulunmayınız.

Biz muvazzafı ile emeklisiyle çoğunluk olarak orta halli anadolu çocuklarıyız milli ve manevi duygularımızın yanı sıra gelenek ve göreneklerimiz yaşantımızda büyük rol oynar sizi seviyoruz dediğinizde bu zümrenin içerisinde tarifi imkansız duygular oluşur çoluk çocuk büyük sevinç duyarlar dünyaları değişir anadolu çocuğu büyüğünü sayar büyüklerin sözlerine inanır duyguludur bekler bekler aldatıldığını anladığında dünyası başına yıkılır.Umut verdiğiniz insanların arasnda şehit,gazi aileleri öksüzü yetimi var,Umut dağıtacaksınız kandıracaksınız dalga geçeceksiniz bu insanların yüzüne nasıl bakacaksınız hiçmi vicdanınız sızlamayacak.

Sizler bu camiayı kılınız kadar sevmezsiniz ancak kullanırsınız posasını çıkarttıktan sonra kaldırır atarsınız sizin sevginiz sadece kendi subay zümrenizedir devletin milletin tüm imkanlarını kendiniz için seferber edersiniz daha önceki bir yazımda da belirttiğim üzere Harp Okullarının diploma törenlerinde Harp Okulu marşı çalındığında eşlerinizin ve sizlerin göz yaşları sel olup akacak yapılacak zafer balosuda bayan teğmenle dans edilerek gerekli mesajlar verilecek basında ilk sayfasından yayınlayacak.Ya assubay okullarındaki manzara içler acısı Protokol 3 ncü sınıf duygusal anlar yaşanmaz ağlayan generalleri ve eşlerini göremezsiniz.Sadece mezun assubayların anne ve babaları ağlar çocuğum gurbete gidecek nerde kalır ne yer ne içer diye.

ARTIK BİZLERİ SEVMEYİNİZ.SEVGİNİZ BİZLERE ZARAR VERİYORALDATARAK UMUT TACİRLİĞİ YAPARAK BİZLERİN PSİKOLOJİSİNİBOZMAYIN ŞEHİT,GAZİ.AİLELERİNİN ACILARINA ACI KATMAYINİÇİMİZİ YAKMAYIN BU CAMİAYIOYALAMAYIN YAPTIĞIMIZ HİZMET LERE SAYGI DUYUNUZ AÇLIK SINIRINDA YAŞAYAN EMEKLİLER YAŞAMLARININ SON GÜNLERİNDE SAYGI DUYUNUZ BU ÜLKE İÇİN CANINI FEDA EDEN ,ÇEŞİTLİ UZUVLARINI KAYBEDENLER HATIRINA DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPMAYINIZ. BİZLERİ SEVMEĞİNİZ SEVDİĞİNİZ HALDE BU KADAR ZARARA SEBEP OLUYORSUNUZ.SİZLERDEN İANE BEKLEMİYORUZ GÖREVİNİZİ YAPIN YASAL HAKLARIMIZ IN VERİLMESİ İÇİN ÇALIŞIN. BİZLERİ RAHAT BIRAKIN .BİZ LER SİZLERİN GÖZLERİNDE ÜVEY EVLADIZ YAKAMIZI BIRAKIN BİZ LERİ HİÇ SEVMEYİN BENDE SİZ LERİ SEVEMİYOR SEVMİYORUM.

Selçuk İÇER
Em.Bnd.Kd.Bçvş

Mustafa SEVİMLİ    11 Temmuz 2008 18:49
D U Y U R U
1971 Mezunu Deniz Assubayı
Sınıf Arkadaşlarıma,

[URL=http://www.denizastsubay.com]www.denizastsubay.com[ /URL]

adresindeki web sitemizde buluşalım.İnternet üst adres çubuğuna sitemiz adresini yazarak sitemize girelim,mesaj yazalım,buluşalım.
Sitemizi arkadaşlarımıza duyuralım.

SELAMLARIMLA . /M.S/Temmuz 2008

Harun Kuruoğlu    11 Temmuz 2008 16:24
Sayın Mehmet Burkay Abimiz, aldıkları maaşla geçinemeyip Antalyada ekonomik yaşam mücadelesi verirken başlarına bin bir türlü bela gelen onlarca emekli meslektaşımızdan sadece bir tanesini örnek olarak sitede yazmış. Bu yaşananları herhalde yüce büyüklerimiz veya yetkili olanlar sitelerde okuyorlardır,duyuyorlardır.Umarım en kısa sürede ekonomik sorunlarımız çözülür ,üç kuruş için bu meslektaşlarımız muhannete muhtaç olmadan yaşayabilirler.Ellerine sağlık Mehmet Abi.

mehmet burkay    11 Temmuz 2008 13:44
BUNUN GÜNAHINI KİMLER ÜSTLENECEK

Bu konuyu dile getirmemek için çok düşündüm. Ama ortada bir gerçek vardı, bunu herkesinde bilmesi gerekiyordu.ÖZELLİKLE DE ASTSUBAYLARIN HAKLARINI GASP EDENLERİN, ASTSUBAYLARI AÇLIK VE SEFALET İÇİNDE BIRAKANLARIN BUNU MUTLAKA DUYMALARI GEREKİYORDU.
Bir meslektaşımız ve Antalya Temad üyemiz, geçimini sağlamak, ailesine maddi katkıda bulunmak üzere; Antalya-Kemer ay ışığı plajlarındaki bir müzik holde Ud çalarak proğram yapıyor, herkesi eğlendirmeye çalışıyordu.Buna da şanssızlık diyelim, TIPKI HAKLARIMIZI GASP EDENLER GİBİ, meslektaşımızın çalıştığı iş yerinde, çalıştığı süre karşılığı olan haklarını GASP ETTİLER. Hak ettiği alacaklarını alamaz duruma geldi.Defalarca ilgili iş yerinden alacağını istemesine rağmen, bir türlü alamadı.Hakkını istemek üzere ilgili iş yerine son defa gelince de, bir sürü hakaret ve küfürler işitti.Ne yazık ki; Onuruna şahsiyetine yakıştıramadığı bu sözler karşısında, kapıdaki arabasında bulunan zati tabancasını alarak tekrar iş yerine dönüp, iş yeri sahibinin ölümüne sebep olmuş,BİR LOKMA EKMEĞİ İÇİN HAYATINI KARARTMIŞTIR. BUNDAN ÖTESİ NEDİR, NE OLUR BİRİLERİ ÇIKSINDA SÖYLESİN. Antalya temad üyemizin başına gelen bu üzücü olaya hepimiz üzüldük. Bunu duyan tüm meslektaşlarımızın üzüleceği muhakkaktır.
NE YAZIKTIR Kİ; BU ÜYEMİZİN KADERİ DE ASTSUBAYLARIN İÇİNDE BULUNDUKLARI DURUMA NE KADAR DA BENZİYOR.. Buna sebep olanlar hangi vicdanlarına sığınarak cevap vereceklerdir. ASTSUBAYLARIN hak aramalarındaki amaçlarından en önemlisi de, Emekli olduktan sonra da, gururla ve şerefle Ordu mensubu olduklarını söyleyebilme arzularıdır. Ama maalesef&Geçimlerimizi sağlamak için,Kimimiz pazarcı, kimimiz emlakcı, kimimiz çaycı, Kimimiz simitçi, Kimimiz de oto garlarda tekrar üniforma giyip güvenlik görevlisi olarak çalışmaktadır..Meslektaşlarımızın maddi durumları iyi olsaydı da, böyle bir yerlerde çalışmayı hiç isterler mi? ŞİMDİ BU LEKEYİ BU MESLEKTAŞIMIZIN ALNINDAN KİMLER SİLEBİLECEK, BUNUN GÜNAHINI KİMLER ÜSTLENECEK.
SAYIN YETKİLİLER !ANLAŞILIYOR Kİ ASTSUBAYLARIN MEVCUT EKONOMİK DURUMU, NE TEMSİL ETTİĞİ KURUMA YAKIŞMAKTA, NEDE YAPMIŞ OLDUKLARI GÖREVİN KARŞILIĞI DEĞİLDİR.BU DURUMDAN HAZ DUYAN VARSA ÇIKSIN SÖYLESİN. BU ÜZÜCÜ OLAYLARIN BİR DAHA YAŞANMAMASI İÇİN ASTSUBAYLARIN; SADECE İNSANCA BİR YAŞAM SEVİYESİNE LAYIK GÖRÜLMELERİNİ DİLİYOR
İnşallah daha vahim bir olayla karşılaşmamız dileklerimle saygılarımı sunarım..

ali nas    10 Temmuz 2008 22:46
sayın Selçuk İÇER abim tekrar hoş geldiniz.Size yakışan buydu.
zaman gemiyi terk etme değil,bir bütün halinde limana yaklaşma zamanı.
Azmin sonunda başarı yakındır.
B A Ş A R A C A Ğ I Z.
Gemimizdeki tüm meslektaşlarıma saygılarımla duyurulur.

Selçuk içer    10 Temmuz 2008 21:24
MADE İN USA

Çok değerli meslektaşım
Bayram Bey;

Yazınız çok güzel süper güce haydut diyorsunuz şimdi iki ülke arasında diplomatik krize yol açacaksınız memleket bir sürü sorunla uğraşırken başımıza iş çıkartmayın.ABD ile kalsa neyse destek verenlerlede uğraşacağız adamlar karşımıza dikilip biz kapitalistlere niçin destek verelim biz dünya barışına inanmış ülkeleriz,iç işlerimize nasıl karışırsınız?Sizi protesto ediyoruz,siz kendinize bakın;BİZİM ASKERLERİMİZİN KAFASINAMI ÇUVAL GEÇİRİLDİ,MÜSLÜMAN OLDUĞUNUZ HALDE KENDİ TOPRAKLARINIZI AÇIP MÜSLÜMAN KOMŞULARINIZIN TEPESİNE BAMBALARI BİZMİ ATTIRDIK,FABRİKALARINIZI,TERSANELERİNİZİ,GİZLİ AMERİKAN ŞİRKETLERİNE BİZMİ SATTIRDIK,BİZİM YÖNETİCİLERİMİZMİ BAŞBAKAN OLMAK İÇİN İCAZET ALMAYA GİTTİLER BİZMİ İMF YE GİRİN DEDİK, ABD DOLARINI KENDİ PARANIZDAN DAHA DEĞERLİ HALE BİZMİ GETİRDİK.ASKERLERİNİZİ BOSNA,AFGANİSTAN,BEYRUT A BİZMİ GÖNDERDİK.KORE DE PUSUYA DÜŞEN ABD BİRLİKLERİ İÇİN ASKERLERİNİZİ BİZMİ KIRDIRTTIRDIK deseler yetkililer ne cevap verecek.Diğer taraftan ABD yetkilileri karşımıza dikilip siz bizim ürünlerimizi zaten boykot moykot edemezsiniz silahınızı tankınızı topunuzu yedek parçanızı veriyoruz personelinizi kursllara tabii tutuyoruz mali yardım yapıyoruz,Başbakannınzın çocuğu bile burada okudu burada çalışıyor vatandaşlarınızın çoğu ABD pasaportlu ülkenizin vatandaşları açlık sınırında neyinize güveniyorsunuzda boykot yapalım diyorsunuz.Bir dönemdede sözde Ermeni soykırımını kabül eden Fransızların mallarını boykot ediyordunuz ne oldu yeni yıla Pariste girmek için akın ettiniz Fransaya OYAK dediğiniz Sermayesi ve üyeleriaskerden oluşan kurumunuz demir çelik fabrikasını Fransızlara satmadımı siz bir araya gelipte Boykot falan yapamazsınız aklınızı başınıza toplayın diye.!!!

Selçuk İÇER
Em.Asb.

Bayram ÇAKIR    10 Temmuz 2008 20:27
SİYASET HER YERDE
Saygı ve selamlar sunarım.
Geçenlerde burada bir yazı okudum.Bir arkadaşımız "siyasete bulaşmayalım"diyor.Hayret ettim doğrusu.Görevde iken öyleydi ama şimdi sivil yurttaşız.Niçin siyasetten uzak duralım?Siyaset bir öcü mü?Yoksa her kişinin yapamayacağı bir şey mi?Olmaz öyle şey.Ünlü düşünür Aristo bin yıllar öncesi ne diyordu?İnsan politik (Zone politicane) hayvandır diyordu.Yaşamda politikasız hiçbir mücadele olmaz.En başta bu ülkeye hizmetin mihenk taşı siyaset değil mi?Ülkenin kaderine başkaları oynasınlar biz seyirci mi olalım?Astsubayların sorunları var diyoruz.Çözümü için ne yapıyoruz?Siyasilerin peşinde değil miyiz?Şununla görüşelim bununla görüşelim diye kritikler yapıyoruz bu siyaset değil mi?Siyaset her yerde...Siyasetin olmadığı yer var mı?Yukardaki ünlü sözde politikayı çıkartırsak geriye ne kalır?Şimdiye kadar bu zavallı ülkenin ve vatandaşın başına çöreklenmiş yöneticiler de öyle istemişlerdi.Siyaset bize kalsın siz başka şeylerle oyalanın.Geldiğimiz nokta malum.
Biz aydın kişiler olarak böyle düşünemeyiz.Ülkenin ve kendi kaderimiz için etkin olmaya çalışmalıyız.Söz sahibi olmaya çalışmalıyız.
Bir arkadaşımız güzel yazmıştı."Biz astsubaylar olarak Atatürk ilke devrimlerini,cumhuriyet yönetiminin getirdiklerini koruyup kollamamız gerekir"demişti.TEMAD başkanımız da bunu defalarca vurgulamıştı.Bu yüklendiğimiz görevi nasıl ifa edeceğiz?Görmüyor muyuz bugünün siyasetini, ülkenin her geçen gün altını oyduklarını.Oturup seyrederek mi?Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın diyerek mi?Ama o yılan muhakkak bize de dokunur.Saygılar...
Bayram ÇAKIR
E.J.Asb.

ahmet    10 Temmuz 2008 20:19
assubay meslek yüksek okulu öğrencisi mezun oluyor 9/1 den..
polis meslek yüksek okulu ve diğer memurlar 9/2 den başlıyor..
öğrenci assubay meslek yüksek okuluna girse 1/3 en fazla olabileceği yer.
oysa polis meslek yüksek okuluna girse yada başka bir memur olsa 1/4 olabilecek...yada orduevine gidecek olsa subay-assubay ayrı ayrı ordu evleri var , oysa polis evleri, öğretmen evleri vs. hep tek yerde olacak.
15 yıl mecburi hizmet..vs gibi tonlarca cefakarlık ta cabası....yada neden ileride bu hakları ne zaman alabilirim diye çaba sarf edecek ki , yada ümitsizce bekleyecekki(1/4 ü, intibakların sağlanması gibi)..

şimdi soruyorum bu şartlar altında liseden mezun olan bir öğrenci eskiden astsubay sınıf okullarını tercih ederken şimdi polis meslek yüksekokullarını tercih etmesi de doğaldır..
..yani daha başarılı olan öğrenci eskiden önce askeri okullara giderken şimdi polis meslek yüksekokullarını ve de diğer memurlukları seçecek ve en altta kalan puanı alanlar ise assubay MYO ları tercih edecektir.. bunun bir an önce halledilmesi gereklidir.., çünkü daha donanımlı kişileri kendi kurumlarına kazandırmak her kurumunda personel tedarik sistemidir. oysa günümüzde assubay MYO lar fiziki yapı ve olanakları ile polis MYO ların çok gerisinde kalmıştır..... eğer temad başkanımız genelkurmay başkanımız ile görüşme yapacaksa bence özellikle bu konu üzerinde durmalıdır. çünkü özel okullar, özel üniversiteler ve dersaneler bile kaliteli öğrenci kapma yarışına girmişken ve onlara bir sürü olanaklar vaad ederken assubay MYO ların vaadi ne olabilecektir. bu gidişle en düşük puanlı öğrencilerin tercih ettiği yer ASSUBAY MYO ları olacaktır...bu ne kadar doğru bir personel alım sistemidir tartışmaya gerek yoktur.bu karşılaştırma sadece polis MYO lar için değil tüm diğer MYO lar ile karşılaştırdığımızda da ASSUBAY MYO lar zamanın çok gerisindedir.(neden polis MYO larla karşılaştırdığım sorusu akla gelebilir, hukuk yüksek lisans eğitimimde bir çok kez polis MYO larda hukuk konferanslarına katıldım..orada gördüklerimden bayağı etkilendim). yani bu iyileştirme şartları sadece assubaylara verilecek haklar olmayıp türk silahlı kuvvetlerinin gelecekteki personel kalitesi bakımından hayati bir önem taşımaktadır..mutlaka temad başkanımızın bunu genelkurmay başkanlığına örnekler vererek açıklaması gerekmektedir.. bu arada şehit olan polislerimiz için allahtan rahmet diliyorum. saygılarımla

Hikmet BOLAT    10 Temmuz 2008 14:19
[B]Önemli bir Konuyu Ben de Hatırlatmak istiyorum.[/B]
Sevgili Meslektaşlarım ve Sitemizin Değerli Üyeleri;
Sitemizde yayınlanan birçok yazınızda çoğumuz hemen de alışkanlık haline getirdiğimiz internet ağzı ve yazım tarzı diye nitelendirilen bir şekli uygular hale geldik.

[B]Türkçe dil ve İmla kurallarına[/B] pek dikkat etmeden kaleme aldığımız mesaj ve yazılarımızda olduğu gibi.

Tabi bunu hepimiz yapmıyoruz. Biraz kolaycılık gibi geliyor da ondan sanırım.

Aslında belli bir eğitim seviyesinde ki insanların biraz daha titizlik göstermesi gereken bir konu. Birçok arkadaşımın dile getirdiği gibi bende bir kez daha bu konuya dikkatinizi çekip bu durumu düzeltmemizi istirham etmek istedim.

Bunun için yazıyı yazdığımız proğramın, yazım ve dilbilgisi bölümünden bildiğiniz gibi gereken düzeltmeler için yararlanabiliriz.

Bir başka konu ise yine sitemizde yayınlanan bazı yazılarımızdan dolayı konuyu kişiselleştirip tartışma yaratıyoruz. Haklı sebepleri tabi ki olabilir. Ama bu tartışmalar kişiselleştiği zaman diğer üyelerimizi rahatsız ediyor. Bunu önlemek için de yazdığımız yazılarımızın üzerinde:

[B]E-Mail Adresim Görünsün:[/B] un yanındaki kutucuğu işaretlediğimizde hem bizimle yazışmak isteyenlere fırsat veririz hem de dediğim gibi kişisel yazışmalarda kullanmak için adresimiz belli olacaktır.

Saygılar.

HARUN KURUOĞLU    10 Temmuz 2008 13:51
Ormandan koşarak uzaklaşan tavşan yolda aslanla karşılaşır. Aslan, hayrola tavşan kardeş neden koşturuyorsun der, tavşan ormanda filleri hadım ediyorlar onun için ormanı terk ediyorum diye cevap verir. Aslan; ama sen tavşansın. Tavşan, bu karmaşada fil olmadığımı kime nasıl ispatlayabilirim ki? Der. (Bu günlerdeki gelişmelere uygun bir fıkra olduğunu düşündüğüm için kaleme aldım).Saygılarımla.

TEKİN    10 Temmuz 2008 13:24
Değerli Meslektaşım Selçuk İÇER,
9 Temmuz tarihli Mücadeleye Devam yazınızı okudum sizi bir kez daha tebrik ediyorum.
Müsaadenizle altına imzamı atıyorum.
Size yakışan mücadeleye devam etmektir... Her ne kadar Ankara da 12000 emekli Assubay varmış,!? Ama hiç ses çıkartamıyorlar siz Tekirdağ\'dan güzel bir çıkışla ses yükseltebiliyorsunuz. Tebrikler sağlıcakla kalın...

Hikmet BOLAT    10 Temmuz 2008 12:47
ABD NİN Dikkatlerine.


İki trafik Polisimizin; geçmekte oldukları bölgede bulunan Amerikan Topraklarına (kale gibi Elçilik binası) yapılan saldırıyı gözlerini kırpmadan, orada bulunan koruma görevlisi meslektaşlarının da desteği ile hayatları pahasına koruyan gencecik üç fidanımıza Allahtan Rahmet Ailesi ve Milletimize başsağlığı diliyorum.
O Üç fidan Amerikan topraklarını hayatları pahasına korudu, ama Amerika işgal ettiği topraklardan O Üç fidanın Topraklarına yapılan Hain saldırıları engellemekte neden yetersiz kalıyor?
Bunu da anlamak zor değil sanırım.
Bu Millet ve Evlatları Dünya Kamuoyu önünde her zaman Asilliğini kendisine emanet edileni canı pahasına da olsa koruyarak göstermiştir.

necmi günay    10 Temmuz 2008 11:54
Söylediklerinize dikkat edin; Düşüncelere dönüşür...
Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür...
Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür...
Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür...
Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değerlerinize dönüşür...
Değerlerinize dikkat edin; karakterinize dönüşür...
Karakterinize dikkat edin; kaderinize dönüşür...

SAYGILARIMLA

ahmet    10 Temmuz 2008 11:15
8 Temmuz da Sayın TEMAD Başkanı intibaklar için bazı grup başkanları için görüşmüş diye bir yazı okudum. Kendisinin bu çabaları gerçekse bence de en önemlisi İNTİBAKLARIN sağlanmasıdır. Assubayların alması gereken 1. hak bu olmalıdır. Çünkü bu hak tüm Assubaylara hitap etmektedir. Çağdaşız diye her yerde nutuklar atanların gasp ettikleri Assubay haklarına gelince taş devrini yaşamalarını da takdirlerinize bırakıyorum& Vallahi Assubay hakkı denilince hepsi mağara adamı olup çıkıyorlar& Saygılarımla

HASAN YOLDAS    10 Temmuz 2008 02:40
2 yıl önce 30 ağustos Kabul töreninde BÜYÜKANIT\'IN Assubay camiasına mesajını TEMAD başkanımız M.EROL tarafından yayınlanan mesajda, TEMAD web sitemizde büyük ümitlerle okumuştuk. Assubayları çok sevdiğini ve sorunlarını çok iyi bildiğini, bunları çözeceğini söyleyen BÜYÜKANIT, 3 büyük hayalini( ki bunlardan biri ŞEHİT HARBİYELİLER ANITI) gerçekleştirdiğini emeklilik arifesinde dile getirmiştir.2 yıl önce de zaten bunun bir hikâye olduğunu söylediğimizde, o zamanın yöneticilerinden, şimdi yeni oluşumun ANKARA ayağının lider konumundaki meslektaşımız tarafından eleştiri almıştık. Bugün bakıyorum da önümüzdeki sürecin GEN_KUR başkanı için çok ümitli sözler ediliyor sitemizde... Aynı şeyleri yine söylüyorum... HAYAL BUNLAR... Bu hayalin gerçeğe dönüşmesinin tek bir yolu var. TEMAD\'IMIZI gerçek kimliğine kavuşturmak, TEMAD çatısı altında toplanıp BÜYÜK GÜÇ oluşturmak ve eylemsizlik kararından derhal vazgeçip yoğun katılımlı eylem hazırlığını derhal başlatmak. Yoksa tüm beklentilerimiz HAYAL olmanın ötesine asla geçemeyecektir. Bizler asla ayrıcalık istemiyoruz. Eğer hukuk devletiysek, ANAYASA\'MIZIN eşitlik ilkesini bizler için de yürürlüğe sokmak davamız bizim. Bu istemlerimiz için bize eğer isyancı diyorlarsa varsın desinler. Asla unutmamalıyız ki; Ulu Önderimiz MUSTAFA KEMAL\'de Osmanlı tarafından isyancı olarak ilan edilmişti...

Selçuk içer    09 Temmuz 2008 23:33
Şehit Polislerimize Allah tan rahmet ailelerine sabırlar dilerim milletimizin başı sağ olsun, değerli yöneticiler TEMAD\'LADA koordine kurup, yardım kampanyası başlatılmasını öneriyorum. Şehitlerimizin Ailelerinin acısını unutturmaz ancak çoluk çocuklarına katkımız olur, Makamları cenneti mekân olsun. Allah ü Teâlâ tüm güvenlik güçlerimizi korusun Hepimizin başı sağ olsun.
Selçuk İÇER
Em. Assubay

Ersen Gürpınar    09 Temmuz 2008 23:28
http://blog.milliyet.com.tr/ersengurpınar
KELİMELERİN KİFAYETSİZ OLDUĞU AN

Saygıdeğer Meslektaşlarım
İzmir Alsancak\\\'tayım. Caminin yanından geçerken şehit cenazesi olduğunu gördüm. Yaklaştım inzibat erine oğlum kimin cenazesi dedim. Buğulu gözlerle bir fidanın dedi; Baktım musalla taşında hakikaten bir fidanın resmi 22 yaşında Kadir Assubayım, burnumun direği sızladı ne anacığına ne sevdiklerine bakamadım ağlamaya başladım eve döndüğümde eşim ne oldu dediğinde ona bir fidanı daha kara toprağa verdik. Düşünebiliyor musun hayatının baharında 22 yaşında diyebildim. Eşimle sarıldık hiç konuşmadan birlikte yüzünü bile görmediğim bir şehide ağladık kelimeler kifayetsiz kalmıştı. Dün Toroslar yandı yanan Toroslar değil yüreğimizdi sevgili M. Ali Kılınçın mesajını okuyunca yine burnumun direği sızladı yine yüreğimdeki yangını gözyaşlarımla söndürmeye çalıştım. Mangal yakmakta zorlanan biriyim. Bir sigaranın, bir yüksek gerilim hattının suçlanması hiç inandırıcı gelmedi; Sebep olanlara lanet olsun duygularımı anlatamıyorum bu vesile ile sizden bir istirhamım var TEMA sitesine girerek bu ülkenin sahipsiz olmadığını birilerine anlatmak adına bir ağaçta siz dikin.
Saygı ve sevgilerimle

HARUN KURUOĞLU    09 Temmuz 2008 21:32
ABD NİN İstanbul Başkonsolosluğu önünde düzenlenen silahlı saldırı olayında Şehit olan Polislerimize Tanrıdan rahmet;ailelerine sabır,yaralılara da acil şifalar diliyorum

HANDE    09 Temmuz 2008 21:15
TAVSİYEYE UYMAYAN CUMHURİYETÇİ KADROLARA NE OLACAK?


3753
Mesaj Defteri yazıları