MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


Haluk TIRAVOĞLU    30 Temmuz 2008 10:22
KEY ÖDEMELERİ HAKKINDA, Arkadaşlar ben bazı tanıdığım arkadaşlarında isimlerini aradım ama bulamadım, hatırladığım kadarıyla o dönem bir ara sözleşmeli olarak kirada da oturmuştum, kirada oturtuğum dönemde kesinti olmamış olabilir ama kira sözleşmesinin olmadığı dönemlerin key kesintisinin yapılmış olması gerekmiyormu? anladığım kadarıyla bu anlamda askeri personelin key ödemelerinde büyük zafiyet var. İtiraz dilekçemizi kime vereceğiz, benim görev yaptığım birliklerin şu anda adı bile bile yok lağv edildi. Hagni bilgi belgeye ulaşacağız. İkmalci-levazımcı arkadaşlar değerli düşüncelerini bizimle paylaşsınlarbir hal tarzı belirleyelim.
Haluk TIRAVOĞLU

Haluk TIRAVOĞLU    29 Temmuz 2008 23:01
KEY ÖDEMELERİ'nden durumlarını öğrenmek isteyen arkadaşlar aşağıdaki linki tıklayarak isimlerini arayabilirler. Özel bir indirme programı. Eğer ödeme tahakkuk ettiyse sağlıcakla harcamanız dileğiyle.

Haluk TIRAVOĞLU

http://www.memurlar.net/haber/116050/
1. bu linki açın.
2. isminizin olduğu aralığı bulun.
3. "free user" ı seçin.
4. sistem 30-32 saniye beklemenizi istiyor.
5. daha sonra "download" ediniz ve bekleyiniz.

listeye ulaşabiliyorsunuz.

Hüseyin ERTÜRK    29 Temmuz 2008 21:28
Öncelikle Mübarek Miraç Kandiliniz hayırlara vesile olmasını dilerim.
Sonrada bu güzel ülkeyi bölmeye içimize nifak somaya ve ikilik çıkartmaya çalışanlara bir mesajım var..Bizi hiç bir zaman yıkamıcaksınız bizi bölemicek parçalayamayaçak ve o kurduğunuz düşlere ulaşamıcaksınız..Genelkurmay Başkanımızın dediği gibi biz sizleri elbet birgün KENDİ KANINIZDA BOĞACAĞIZ..
Saygılarımla...

Selçuk içer    29 Temmuz 2008 19:37
SESSİZ ÇIĞLIK değerli meslektaşalarım sevgili Erten bu sesessiz çığlık yakın bir gelecekte ülkemizin dört bir yanından yükselecek tüm emekli assubayların elele omuz omuza vermesiyle büyük dava büyük katılımlarla gerçekleşir bu katılım içiN TEK VE YASAL TEMSİLCİMİZ TEMAD/A. EMEKLİ ASSUBAYLARIN MUTLAKA ÜYELİĞİ VE ÜYE AİDATLARINI YATIRMASI GEREKİR.Hatta tüm emekli Assubaylar çevrelerindeki diğer meslektaşalarımıza ulaşmalalı Temad/a kazanımı sağlamalıdır.Aynı davanıni adamları olarak mutlaka birlikte hareket şarttır arzuladığımız EYLEMLER için temad bu sessiz kitleyi motive etmeli tüm üyeleriyle ses getirecek ve kazanım sağlayacak şekilde organize etmelidir ben bu konuyu önemsiyorum gündemde kalmasını sağlayacağım ancak hep beraber el ele omuz omuza, büyük kitleler halinde tek yumruk güçlü bir temad hepimizin ilk hedefi olmalı gerisi kendiliğinden oluşacaktır terör saldırısında ölen vatandaşlarımıza ALLAH/TAN RAHMET DİLERİM MÜBAREK KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARINA TÜM ŞEHİT VE GAZİLERİMİZE ARAMIZDAN AYRILAN MESLEKTAŞLARIMIZ VE YAKINLARIMIZA DULARLA ANALIM.Saygı ve selamlar.

Selçuk İÇER
(E)Bando Kd.Bçvş
.

aslan81    29 Temmuz 2008 19:27
arkadaşlar terörün her türlüsünü lanetliyor ve soruyorum dğdaki bağdaki farkedermi meclisteki ş......z kınıyormuş yahu kimi kınıyorsun erken açıklama olmasınmış olsa nolur el kaide-ibda-c-dhkpc-pkk ne farkı var buradan soruyorum ergenokon hakkında teşkilatı mahsusa gibi çalışan MİT ne iş yapar ne zaman hangi olayı önledi bunlar maaş alıyormu almıyormu bunların işi sadece dedikodu ve gevezelik dinlemekmi bu kurum ne zaman çalışır veiş üretir hükümet ve yetkililer açıklasın buradan savcılara da suç duyurusunda bulunuyorum MİT görevini yapmadığı için bugüne kadar bir çok vatandaşımız öldü ve bu kuruma hesap sorulmadı -sinagog bombalandı-hsbc bombalandı-büyükelçilike bombalı araba giriyordu-ankarada bombalama-bir sürü araba yakıldı- abd elçiliğine saldırı-ve bu olay açıklasınlar demirelin deyimiyle bilmem nerdeki köylü ahmetin koyunu da devletin sorumluluğundaydı hani başbakanın görevi oraya gidip cenaze kaldırıp sorumluları bulacağız demek değildir olay olmadan önlem almaktır onun görevi devletişn bir sürü kurumu onun emrinde onun için çalışır laikleri susturmak için değil bombaları susturmak için,lanet olsun vede allahlarından en beteri onlarıda bulsun hainler daha ne diyeyim.saygı vede küçücük bedenlere gözyaşlarımla gittiğiniz yerde mutlu ve mesut olun burda edemedik hoşçakalın allah rahmet eylesin.

Fevzi Helvacı    29 Temmuz 2008 17:36
Camiamızın sorunlarını içeren mektubu Sayın Başbakana ve Bakanlar kurulu üyelerine iletilmek üzere Sayın Çalışma ve Güvenlik Bakanı Faruk Çelik e veren başta Yalova Temad yöneticilerine, mektup sonrasında grup başkanları ve sayın Başbakanca kabul edilen camiamızın sorunlarını kendilerine ayrıca sunan Genel Merkez Yöneticilerine teşekkür eder çalışmalarında başarılar dilerim.

Mustafa SEVİMLİ    29 Temmuz 2008 17:28
OKUMAK YADA OKUYAMAMAK !

Okuma alışkanlığımız olmadığından veya okumayı sevmediğimizden midir, daha da önemlisi kolaycılığı tercih ettiğimizden,ağızdan- kulaktan duyduklarımıza daha çok itibar ettiğimizden midir,bilinmez; hele de bir sayfadan çok süren yazıları çabucak sıkılarak, okumak istemeyebiliyoruz.Konu başlığına yada başlangıçtaki izlenimimize göre yazı için kolayca karar verebiliyoruz.
En azından ben böyle bir sonuca vardım.Bu,belki de yaşımızın ve yılların verdiği yorgunluk bizi böyle davranmaya itiyor da olabilir,sanıyorum.

İlgilenen arkadaşlarımızın dikkatine sunmak istedim.

Teşekkürlerimle./M.S/Temmuz'08

abdullah ektik    29 Temmuz 2008 12:16
http://www.emekliassubaylar.org
Kiyemetli meslektaslarim,
bu guzel yurdumuzda teroru
yapanlara,yaptiranlara,goz
yumanlari, siddetle kiniyor
ve lanetliyorum.
Mirac kandilinizi kutlar,
saglik ve esenlikler diliyorum.

Cengiz ERTEN    29 Temmuz 2008 12:02
Sevgil Selçuk Ağabey;
Yazdıklarına aynen katılıyorum.Zaman en iyi ilaçtır derler ama su gibide akıp geçiyor bunun farkında olmayanlar var.Aslında zamanlama çok önemlidir.Lütfen bunu farkedelim.Uyanma zamanımız geldi ve geçiyor.Şartların en uygun olduğu bir süreçteyiz bunu değerlendirmek lazım.
Saygılarımla......

Ersen Gürpınar    29 Temmuz 2008 00:37
Hain ve kahpe Teröri lanetlemekte kelimeler kifayetsiz kalıyor; Bu ülkenin nimetlerinden sınırsız yararlananlar iş,aş,eş meslek,okul,ikamet seçerken etnik kökeni nedeniyle hiçbir ayrıma tabi tutulmayanların bir bölümü de teröre destek veriyor bu ülkenin parlamentosunda yöre halkının temsilçisi olması gerekenler teröristlerin temsilcisi gibi davranıyor Bütün bunlara maalesef bazı ruhu kara aydınlar ifade özgürlüğü derken bazılarıda üç oy ve üç kuruş kredi için göz yumarak emperyalistlerin oyunlarına alet oluyorlar LANET OLSUN Terör kurbanlarına rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum

Selçuk içer    29 Temmuz 2008 00:33
TÜRK HAVA YOLLARINDA ONUR MÜCAADELESİ;arkadaşlarının işten çıkarılmasını protesto eden kaptanlar bir gün uçmama eylemi kararı aldılar biliçli ve gelişmiş toplumlarda ezilmeme ve hak arama bilinci geliştiği için bireyler derhal mazeret üretmeden çok kısa süre içerisinde bir araya gelerek inisiyatifi ele albilmektedirler.Fikri gelişim,sınıf bilinci,dünya görüşü,kültür yapısı,çevre hak mücaadelesinin alınması ve korunması için çok önemli argümanlardır.Temel düşünce etki tepki meselesi olup karşı tarafı etkileşsizdirmek ve bilinçli olarak birlikte tepki vermektir.Sesiz ve tepkisiz statükocu birey ve toplumların söz ve fiilerinin geçerliliği olmamıştır.Dünyada örneğide görülmemiştir.Bunun yakın tarihimizdeki en büyük örneği Atatürktür Samsuna çıktığında teşkilatlanmış hiç bir unsuru yoktur ,ideali milli mücaadeledir bu idealle başarmıştır.Başarısı hızlı ve kararlı hareket etmesindendir.Hoşçakalın
Selçuk İÇER
Em.Bando Asb.

Şahin KARATAŞ    29 Temmuz 2008 00:15
Emekli Astsb.yım key ödeme listelerinde ismim çıkmadı.1987-1995 yılları arasında çalıştığım birlik k.lığınamı, yoksa emekli sandığınamı müracaat edeceğiz bu konuda bilğisi olan arkadaştan yardım istiyorum.teşekkürler

Cengiz ERTEN    28 Temmuz 2008 14:30
Tüm Camiamızın Mübarek Miraç Kandilini kutlar;
Türk ve İslam Alemine hayırlara vesile olmasını dilerim...

Gürcan OĞUZHAN    28 Temmuz 2008 02:03
Sayın TIRAVOĞLU öncelikle size saygılarımı sunuyorum. Yazdıklarınıza aynen katılıyorum ama bir yer hariç. Bu bizim rütbemizin pranga meselesini bu sitede oylamaya sunalım isterseniz. Rütbe birileri için saltanat, bizler için maalesef prangadır. Ben ve benim her biri son derece değerli aziz meslektaşlarım bu rütbenin prangamsı yükü altında ezilmeye mahkûm edilmişlerdir. Sokakta Astsubayın değerini bırakmayan bir pranga sistemi var. Maalesef bu millette bir Astsubay düşmanlığı, buna rağmen bir Subay sempatisi var. Bunu bilinçli olarak yaratanlar onlar. Sorumluluğu Astsubaylara atan, elini sıcak sudan soğuk suya sokmayan son derece yetkili birileri, diğer tarafta Yetkileri olmayan ama Son derece Sorumlulukları olan Astsubaylar. Bundan sonra alttan almak yok. Ben emekli olurken prangayı da fırlatıp attım.
Adamın birine sormuşlar Devlet nedir? Diye... "Akşam çocuklarımın önüne koyduğum rızık hikâyesidir devletin" demiş... Ben öyle Astsubaylar gördüm ki ben Astsubayım deme hakkını kendime yasakladım. Neden mi? O kadar değerli, bilgili, ilim/irfan sahibiydiler ki... Ben onların onda biri değildim; öbür yandan yine de başımda amir diye bulunan birilerinden çok fazlaydım. Sırf omzunda rütbesi olduğu için adam yerine geçen çok kişi gördüm ben. Kıssadan hisse.
Hani bir söz var. Anlatıda hata varsa özür diliyorum. Derler ki; BEN NE ÂDEMOĞULLARI GÖRDÜM ÜSTÜNDE URBA YOKİDİ, NE URBALAR GÖRDÜM İÇİNDE ADAM YOKİDİ... Eyvallah...

Haluk TIRAVOĞLU    28 Temmuz 2008 00:45
Kıymetli arkadaşlarım.

Emekli assubayların halihazır sorunlarının çözümü adına TEMAD WEB sitemiz ve emekliaasubaylar.org grubumuzun da katkılarıyla örgütlenme ve bilinçlenme çalışmalarımız devam etmektedir.

Bu sitelerde değerli düşüncelerini bizimle paylaşan ve bir çoğunu da şahsen tanıdığım kıymetli meslektaşlarımın engin fikirlerinden oldukça yararlanmaktayız.

Bu mücadelede, emekli assubayların günümüz şartlarında yaşam standartlarını yükseltmek amacıyla uzun yıllar subaylarlarla aynı şartlarda görev yaptıkları halde,

aileleriyle birlikte aynı zorlukları birlikte yaşadıkları halde

emekliliklerinde kıt kanaat geçinmek zorunda kalan ve bu haksız uygulamanın Genelkurmay Başkanının ağzından çıkacak 2 sözcükle sona ereceğinin bilincinde olan insanlarız.

Bu haksızlığı özellikle son 3 yıldır usulünce ve emin adımlarla ilerleyerek belirli odaklara duyurmaya çalışıyoruz. Sonuç aldıkça da mücadelemize katılan meslektaşlarımızın sayısı katlanarak artıyor.

Son 3 yılda özellikle örgütlenme adına önemli mesafeler aldık. Örn: 3 yıl önce bu sitede düşünce bazında tartışılan konulara şiddetle karşı çıkan ve tüzel kişiliğine zarar geleceği endişesiyle suya sabuna dokunmayan bir protokol anlayışında olan derneğimiz vardı. Oysa şimdi aynı derneğimizin değerli üyeleri açılışlarda 3 yıl önce telaffuz etmeye çekindikleri düşünceleri haykırarak söylüyor.

Tek yasal temsilcimiz TEMAD'ın Başkanı ve değerli yönetim kurulu üyeleri geçtiğimiz hafta Başbakan'a bir ziyarette bulundular. Tüm bunlardan sonuç alırız veya almayız bu ayrı bir konu, ama asıl önemli konu örgütlenmemiz ve bilinçlenmemiz hızla büyümektedir.

Bu platformlarda bu büyümeyi sağlamaya çalışırken, komlekslerimizden sıyrılmaya özen göstererek,

değerli camiamızı hep yücelterek,

kendini sürekli geliştiren,

artık tamamı yüksek okul mezunu, eğitimli,

bilimsel verilerin ışığında görev yapan kendine güveni tam,

camiasına ve rütbesine saygılı,

Atatürk ilke ve devrimlerine yürekten bağlı

bir assubay profilini öne çıkarmaya çalıştık/çalışıyoruz.

Tek amacımız bu.

Bu günlerde assubay sorunlarının çözümü adına demokratik kural ve teamülerin dışında eylem planları yapmaya niyetli bir kısım kıymetli meslektaşlarımızın da saygı duyduğum ama usul ve uygulama şekline asla katılmadığım düşüncelerini bizlerle paylaştığını görüyorum. Bu kıymetli meslektaşlarımızın azmi ve kararlı mücadele ruhu her türlü takdirin üzerindedir.

Bu haklı mücadelemizi dile getirirken bir kısım arkadaşlarımızın ifadelerinde tattıkları rütbeyi pranga gibi görmeleri beni üzmüştür. Sanırım teşbihte hata olmuştur.

Sonuç olarak, haklı mücadelemizi bir zümre hesaplaşması zemininden uzak kalmaya özen göstererek hak arama temasından uzaklaşmamaya özen göstermekte fayda vardır.

Şunu unutmamalıyız, değerli düşüncelerini bu sitelerde bizlerle paylaşarak bilinçlenmememize ve örgütlenmemize yarar sağlayan her üyemiz bizim için çok değerlidir.

TEMAD örgütlenme ve üye sayısını arttırma amaçlı faaliyetlerine bizlerin ve sizlerin de katkısıyla devam etmelidir. Bu mücadeleye her katılan emekli assubay kızgın çöldeki bir su damlası kadar değerlidir.

Tek yasal temsilcimiz TEMAD'ın yönetim şeklini beğenelim beğenmeyelim-ki ben beğenmiyorum, halihazır yöneticilerimizi beğenelim beğenmeyelim-ki ben beğenmiyorum TEMAD'a ve O'nun değerli yöneticilerine desteğimizi sürdürmek zorundayız. Demokratik teamüller ve nezaket bunu gerektiriyor.

Ben de sizler gibi bu yöneticilerimizi şiddetle eleştiriyorum, ama benim düşünceme katılamayanları karalamıyorum, dışlamıyorum.

Düşüncelerine, eylemlerine katılmasak ta her emekli assubay bir değerdir ve haklı mücadelemizin içinde kalması için çaba sarfetmek de her emekli assubayın görevi olmalıdır.

Hiç kimsenin kuşkusu olmasın,

MIZRAK ÇUVALA SIĞMAYACAKTIR, TÜNELİN UCU GÖRÜNMÜŞTÜR.

TEMAD NEHRİNE AKAN DERELER ÇOĞALACAK ÇIĞ GİBİ BÜYÜYEN EMEKLİ ASSUBAYLARIN HAKLI MÜCADELESİNDE MUTLU SONA MUTLAKA ULAŞILACAKTIR.

En derin saygılarımla,

Haluk TIRAVOĞLU
(E)Dz.Asb.

Selçuk içer    26 Temmuz 2008 22:35
Değerli meslektaşım,kardeşim CENGİZ ERTEN biz bu davanın gönüllüleriyiz ne müsaadesi yazımın altına imza atman benim için onurdur güzel günler yakında el ele omuz omuza ne mutlu davamızın savunucularına.Saygı ve SEVGİLER.

Selçuk İÇER
Em.Bando Assubay

MEHMET ALİ KILINÇ    26 Temmuz 2008 21:04
SAKIN GÖZLERİ DE MAVİ DEMEYİN...

Ergenekonun açıklanmayan bir numarasının tarifi:
Sarışın, seyrek saçlı, göçmen tipli, sakalsız, bıyıksız, sert mizaçlı. Ben bu kişiyi çok yakından tanıyor gibiyim. Bir yerden çıkaracağım galiba... Evet... evet... sakın gözleri de mavi demeyin....

Gürcan OĞUZHAN    26 Temmuz 2008 16:14
Sayın Cengit ERTEN\' e ;
Ağabeyim/Kardeşim yazdıklarımıza senin imza atman bize şeref verir. Biz ne büyük bir camiayız bir görseler. Bir korkmadan bakabilseler... 82 yılında üniformayı giydim, 83 yılında bir de rütbe eklediler. Sandım ki adam yerine koydular. Meğersem prangaymış.\"Yıllarca çok nadirdir ve gördüğümde şaşırmışımdır, olamaz diye bakmışımdır.. Ben bir iki nadir dışında kötü bir Astsubay görmedim. \" Uzun yıllar GATA da görev yapmam nedeniyle bir çok yetişmiş ve iyi yerlere gelmiş Astsubay ve onların çocuklarını görme fırsatım oldu. Prof.Tbp.Tuğa. Ertan DEMİRTAŞ, Prof.Tbp.Tuğg.Harun TATAR, Doç.Dr.Tbp.Yb. Sedat KÖSE vd.Her meslekten yetişmiş onlarca yüzlerce değer. Bunlar Astsubay çocukları. Astsubayların verdiği en değerli hizmetlerden sadece biri.... Geçen gün Selçuk abi de yazmış son sözü VATAN SOĞOLSUN diyebilenlerden bahsetmiş.Nedense bizim Astsubaylarımızın son sözü hep bu !!! Duymayanlar için tekrarlıyorum. VATAN SAĞOLSUN diye ölüme kucak açanlar var bir yerlerde... Acaba kimler bunlar ??????Saygılarımla efendiler.....

necmi günay    26 Temmuz 2008 12:38
ERGENEKON

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen Ergenekon iddianamesinde, suçlar, suçlular öne çıkanlar, örgütün planları, amaçları ve çok daha fazlası açıklandı. İşte iddianamenin en önemli ayrıntıları;

SUÇLAR

1-Silahlı terör örgütü kurmak
2-Silahlı terör örgütüne yardım etmek
3-Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmak veya görev yapmasını engellemeye teşebbüs
4-Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı halkı silahlı isyana tahrik
5-Patlayıcı madde bulundurmak, atmak ve bu suçları azmettirmek
6-Danıştay saldırısına ve Cumhuriyet gazetesine patlayıcı madde atmak suçlarına azmettirmek
7-Devletin güvenliğine ilişkin gizli belgeleri temin etmek, kişisel verileri kaydetmek
8-Askeri itaatsizliğe teşvik
9-Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik
Ergenekon iddianamede terör örgütü olarak nitelendi. Bu örgüte de çok önemli olaylar not düşüldü. Bazıları gerçekleşmiş olan vakalardı. Bunlardan üçü çok önemli.

Danıştay saldırısı, Cumhuriyet gazetecine bomba, Gazi olayları gibi büyük olayların Ergenekon işi olduğu iddia ediliyor.


HİZBULLAH VE PKK İLE İŞBİRLİĞİ
-Ergenekon, hizbullah ile bağlantılı
-Ergenekon örgütü PKK ile işbirliği planlıyordu
-Kürt -Türk çatışması çıkarmak için DTP yöneticilerine suikast planlamak.
-Osman Yıldırım Cumhuriyet'e saldırıyı Veli Küçük'ün talimatıyla yaptığını beyan etti
-Ergenekon mafyayı kendi amaçları için kullanmayı planlıyordu
-Danıştay saldırısının ardından Alparslan Arslan'ın ailesinin hesaplarında artış tespit edildi
-Ergenekon Başbakan Erdoğan'ın 4 danışmanının ailelerini fişledi
-Veli Küçük, Gazi Mahallesi'ndeki kahvehanenin taranması ve adam öldürme emri verdi
-Ergenekon örgütü naylon terör örgütleri kurmayı planlıyordu
-Kuvayi Milliye Derneği cinayetler planlıyordu.
İSİMLER VE SUÇLARI

ERGÜN POYRAZ: Silahlı terör örgütüne üye olma, T.C. hükümetine karşı silahlı
isyana tahrik
MUZAFFER ŞENOCAK. Devlet güvenliğine ilişkin bilgileri çalma bulundurma
FİKRET EMEK (Emekli asker) : Silahlı, Devlet güvenliğine ilişkin bilgileri çalma bulundurma, silahlı terör örgütüne silah sağlama
MEHMET ZEKERİYA ÖZTÜRK: Hukuka aykırı olarak kişisel verileri kaydetmek,
VELİ KÜÇÜK: Silahlı terör örgütü kurma, yönetme, T.C. hükümetine karşı silahlı isyana tahrik, kasten adam öldürmeye azmettirmek, korku ve panik yaratacak şekilde patlayıcı madde bulundurmaya azmettirmek.
AYŞE ASUMAN ÖZDEMİR:. Silahlı terör örgütüne üye olma, hukuka aykırı olarak kişisel verileri kaydetmek, adli yargıyı etkilemeye teşebbüs.
DOĞU PERİNÇEK: Hükümete karşı silahlı isyana tahrik
İLHAN SELÇUK: Silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek
KEMAL ALEMDAROĞLU: Silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek
SAMİ HOŞTAN, SEDAT PEKER, ALİ YASAK: Terör örgütü üyesi olmak
KEMAL KERİNÇSİZ: Silahlı isyana tahrik, gizli belgeleri bulundurma ve kaydetme
GÜLER KÖMÜRCÜ: Terör örgütüne üye olmak

ERGENEKON'UN ÖLÜM LİSTESİ
Ergenekon'un ölüm listesinde şok isimler var... İşte o isimler
Basına verilen 2455 sayfalık Ergenekon iddianamesinde şok detaylar yer alıyor. Bunların başında da örgütün ölüm listesi.
İşte Ergenekon'un ölüm listesi
-Recep Tayyip Erdoğan (Başbakan)
-Orgeneral Yaşar Büyükanıt (Genelkurmay başkanı)
-Orhan Pamuk (Nobel ödüllü yazar)
-Ahmet Türk (DTP Genel Başkanı)
-Osman Baydemir (DTP Diyarbakır Belediye Başkanı)
-Fehmi Koru (Gazeteci)
-Yargıtay yöneticilerine suikast planlanıyordu.

DTP'LİLERİ ÖLDÜRÜP TÜRK-KÜRT ÇATIŞMASI ÇIKARMAK
İddianamede, aralarında DTP'li Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir'in de aralarında bulunduğu bazı DTP'lilerin suikastlarla öldürülerek, Türk Kürt çatışması çıkarmaya çalıştıkları da suçlamalar arasında yer aldı.YURTİÇİVE YURTDIŞI ÖRGÜTLENMEYE YÖNELİK FAALİYETLER
1- TSK içine sızarak örgütlenme faaliyetleri
2- Devlet içine sızarak yapılanma ve örgütlenme faaliyetleri
3- Tüm sivil toplum kuruluşları içinde örgütlenip gizlice yönetme ve yapılanma faaliyetleri
4- Medya ve yayın organlarının kontrol altına alınıp hakim güç olma faaliyetleri
5- Kontrol altındaki medya kuruluşlarıyla dezenformasyon amaçlı faaliyetler
6- Terör örgütü kurup yönetme ve terör örgütleriyle işbirliği yapılması faaliyetleri
7- Sendikalar ve işçi örgütlerini tek merkezden yönetme faaliyetyleri
8- Üniversitelerde gençlik teşkilatlarıyla örgütlenme faaliyetleri
9- Tüm kamu personeli ile siyasi ilişkiler hakkında istihbarat toplama faaliyetleri
10- Sistemle barışık olmayanların örgüte alınması
11- İllegal kişileri örgüte alıp kullanma
ÖRGÜTE GELİR GETİRİCİ İLLEGAL FAALİYETLER
1- Mafyanın kontrol altına alınması faaliyetleri
2- Uyuşturucu ticaretinin kontrol altına alınması faaliyetleri
3- kamu ve hazine arazilerinin illegal olarak satılması
4- Bankalardan hackerlar yoluyla para çalma
5- Kimyasal silah üretim ve ticareti
6- Hava kargo ticareti (Kara para aklamak için)
7- Naylon dini içerikli vakıflar kurulması
8- Naylon şirketler kurulması
9- İnsan kaçakçılığı ticareti
10- Sivil toplum kuruluşları vasıtasıyla yardım toplama faaliyetleri
ELDE EDİLECEK İLLEGAL GELİRLERİN AKLANMASI
1- Ticari şirketler kurulması
2- Holdingler kurulması
3- Bankalar kurulması
4- İlaç kimya sanayi kurulması (kitle imha silahlarının üretilmesi için)
5- Özel güvenlik şirketlerinin kurulması
6- Hazine arazileri üzerinde yeni organize sanayi alanları
7- Yeni toplu konut alanlarının oluşturulmasından rant elde etmek
8- Kargo ve taşımacılık şirketlerini kurulması.
AMAÇLARINA ULAŞMAK İÇİN SİLAHLANMA VE ŞİDDET EYLEMLERİNE YÖNELİK FAALİYETLER
1. Terör örgütün kurulup yönetilmesine ilişkin faaliyetleri
2. Çeşitli yollarla psikolojik harp yöntemlerinin kullanılması yoluyla dezenformasyon faaliyetleri
3. Darbe zemini için ülkede kaos ortamı oluşturup etnik çatışma çıkarma faaliyetleri
4. Siyasileri dize getirmek için suikast yapılması faaliyetleri
5. Suikastlar ve provokasyonlar için silahlanma faaliyetleri
6. Suikastlar için hücre yapılanması şeklinde timler oluşturulması
7. Devlete ait gizli belgeleri elde edip Ergenekon Terör Örgütünün amaçlarına uygun olarak kullanılması eylem ve faaliyetleri
8. Ergenekon Terör Örgütünün amaçları arasında bulunan bilginin paraya dönüşebilmesi amacıyla yapılan istihbarat ve bilgi toplama faaliyetleri
9. Kurulan özel güvenlik şirketlerinin bu amaçla (istihbarat) kullanılması faaliyetleri
10. Kurulan dernek ve vakıfları istihbarat elde etmede kullanma faaliyetleri
11. Kurulan derneklerin toplumsal olaylarda ve provokasyonlarda kullanılması faaliyetleri
12. Dernek üyelerini silahlandırıp silahlı eğitim verme faaliyetleri
Olarak tespit edildiği bu faaliyetlerin tümünün örgütsel içerikli dokümanlardan yazılı olduğu ve bu yazılı karaların tamamının uygulamaya geçirilip eyleme dönüştürüldüğü anlaşılmaktadır.
CUMHURİYET'E SALDIRI EMRİ TEKİN'DEN
Saldırının Muzaffer Tekin'in bağlantısıyla yapıldığı ve Tekin ile saldırgan Alparslan Arslan'ın ilişkisi bulunduğu belirtiliyor. Cumhuriyet Gazetesi'nin ulusal medya oluşumunun merkez üssü olduğu belirtilen Ergenekon iddianamesinde gazeteye yönelik yapılan el bombalı saldırıların emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin'in bağlantısıyla yapıldığı ve Tekin'in ile bombalı eylem saldırganı olan Alparslan Arslan'ın ilişkisi bulunduğu belirtiliyor
ERGENEKON'DA MÜEBBET İSTENENLER LİSTESİ
Emekli paşa Veli Küçük'e 2 ağırlaştırılmış müebbet ayrıca 239 yıldan 524 yıla kadar hapis;
Emekli albay Fikri Karadağ'a 2 ağırlaştırılmış müebbet, 256 yıldan 524 yıla kadar hapis;
Emekli yüzbaşı Muzaffer Tekin'e 2 kez ağırlaştırılmış müebbet, 258 yıldan 528 yıla kadar hapis;
Doğu Perinçek'e 2 kez ağırlaştırılmış müebbet, 244 yıldan 497 yıla kadar hapis; Kemal Alemdaroğlu'na 1 kez ağırlaştırılmış müebbet, 250 yıldan 524 yıla kadar hapis;
Sevgi Erenerol'a 1 kez ağırlaştırılmış müebbet, 238 yıldan 512 yıla kadar hapis ve İlhan Selçuk'a 2 kez ağırlaştırılmış müebbet, 256 yıldan 524 yıla kadar hapis cezası istendi.


BİLGİLERİNİZE SAYGILARIMLA

Selçuk içer    26 Temmuz 2008 12:37
Değerli meslektaşım sevgili kardeşim yerinde bir istek sizi kutlarım talebinize müsaadelerinizle küçük bir eklemede bulunmak istiyorum;onbeş yaşında bu ocağa adım attım ekmeğini yedim her zaman peygamber ocağı olarak kabul ettim zaman mefhumu gözetmeden ordumuza devlet ve milletimize hizmet ettim,yetim öksüz,fakir,fukaradan kesilen paralarla ödenen maaşımı hak etme gayretinde oldum kışlayı evim gibi gördüm vatan için bugünde hizmete canımı verme pahasınada olsa hazırım yirmi,yirmibeş yaşında vatan evlatlarının yerine benim canım feda olsun içim yanıyor.Bende Genelkurmayı göreve çağırıyorum biz emekli assubaylarının sorunlarını çözünüz,Emekli generalleriniz oyak ta yök te kamu ve özel şirketlerde yönetim kurul üyelikleri yapıyorlar bir emekli subayı çay,dondurma satarken gördünüzmü,göremezsiniz onlar kadrosuzluktan emekli edilir ve general maaşı bağlanır.Bizler sefalet içinde yaşamaya devam ederiz
BEN Genelkurmayı göreve çağırıyorum bırakın anıt dikme işlerinide esas meseleye gelin,vicdanınız varsa ama ne gezer devir saltanat devri kamplar,lüks orduevleri yurt dışı gezileri hanımların altında resmi araçlar Kuaför,Balo,çay partileri.kek,çörek,börek,airobik bizim hanımlarda ay sonunu getirmek için dantel,oya,lif örüp üç kuruşa satacağız diye uğraşsınlar köyden kasabadan anadan babadan mercimeği,bulguru kış erzağını yüklenip otobüs ün bagajında getirsinler çocuklarına haftada bir gün cep harçlığını nasıl vereceklerini düşünsünler işte sosyal adalet,işte hukuk işte eşitlik.Emekli ASSUBAYLAERIN SORUNU DİLE GETİRİLDİĞİNDE Genel Kurmay Başkanı bu elbise size bol geldi diyor düşünceye bakarmısınız ne beklersiniz bunlardan,Bizlerde elbise falan kalmadı kendi durumunuzla bizleri karıştırmayın çaycılık,işportacılık, yaptırıyorsunuz ayıptır ayıp.Görevinizi yapın.
Selçuk İÇER
Em.Bando Kd.Bçvş.

Cengiz ERTEN    26 Temmuz 2008 00:31
Sevgili Gürcan ve Selçuk Ağabey;
Ağzınıza, Yüreğinize sağlık.Ne güzelde yazmışsınız..Altına imza atmama müsade varmı?
Saygılar.....

Bayram ÇAKIR    26 Temmuz 2008 00:15
DOST KAZANMASINI BİLMELİYİZ
Selam ve saygılar sunarım.

Zaman zaman çevremizdekilerden duyarız."Türkün Türkten başka dostu yoktur" ve "Bizim bizden başka dostumuz" sözlerini.Bu sözler neden söylenir?Bunu analiz edelim.
Sözü edilen bir ulustur ve bir zümredir.Bu toplulukları bir(tek) ferd olarak düşünelim.Bir ferdin veya insanın neden dostu olmaz?Halbuki olması gerekir.Çünkü eşyanın tabiyatına aykırıdır.İnsan tek başına yaşayamaz.Toplumu sadece insanlar oluşturur.İnsan canlılar içinde tek sosyal varlıktır.Türdeşleriyle birlikte gelişimini sürdürür.Bu birliktelik te sırf bir çıkar birlikteliği değildir.En başta sosyal dayanışma gereksinimi bu birlikteliği oluşturur.Sosyal dayanışma da bizim ulusumuzun en güzel hasletlerindendir.Bir gurup çıkıp ta "arkadaş bizim dostumuz yok" demesi bize ne anlatır?Niye bizim dostumuz yok,biz kötümüyüz?Dost,insana hayatta destektir.
Türkün neden dostu olmaz?Kötü ve iyi olanlar kim veya kimler?İnsanlar dostsuz yapamayacağı gibi devletler de dostsuz yapamazlar.
ŞİMDİ GELELİM İŞİN ASLINA.Bu sözleri bize söyleten sebeb,bu dünyanın artık bir çıkar dünyası olduğudur.Ekonomik çıkmaz ve zorluklar insan,toplum ve devletler bazında hat safhadadır.Sosyalist ve İskandinav ülkeleri hariç.Kimsenin kimseyi düşünecek hali kalmamıştır.Gemisini kurtaran kaptandır.Dünyamızda kapitalist ekonomi sistemi(özel girişimcilik)artık tıkanmıştır.Bunalım üstüne bunalım yaşıyor.Bunun tedavisi yok.Bu sebeble de devletler sosyal devlet yapılarını terk ettiler.Çünkü egemen sınıfın karı düşüyor.Altta kalanın canı çıkacaktır.Kapitalist sistem insanları öyle bir hale getirdiki,insanlığın tüm güzel değerleri törpülendi.Şimdi herkes,her toplum,her ulus, her ilişkide çıkar peşinde.İnsani ilişkiler unutuldu.

Dünyada her sorun çözümlenir.Bilim adamları öyle diyor.Ama zamanla,koşullar olgunlaşınca.Azınlığın yediği,çoğunluğun baktığı bu sistem de çoğunluğun lehine çözümlenecektir.Nasıl çözülecek?Ezilen kitleler bir araya gelerek,kendi savaşımlarını vererek.Her kitle,her zümre kendisini diğerlerinden soyutlarsa,"benim zaten dostum yok" derse olmaz.Biz başkalarının sorunlarına ilgili olursak onlar da bizim sorunlarımıza ilgili olurlar.Biz mazlumun eylemine destek olursak onlar da bizim eylemimize destek olurlar.Mazlum mazlumun yanında olmalı.
Türkiye dünyada niye yalnız kalsın?Onurluca,dengeli,kişilikli,insani değerlere önem veren ilişkiler her zaman olumlu sonuç verir.Yine söyleyelim mazlum mazlumun yanında olmalı.Saygılar...

Bayram ÇAKIR
E.J.Asb.

Gürcan OĞUZHAN    25 Temmuz 2008 16:08
GENELKURMAY DAN TALEP EDİYORUM. TSK NIN ESKİ RUHUNU İSTİYORUM. BU MİLLETİN GÖZÜNDE GÖNLÜNDE ESKİ YERİNİ ALMASINI İSTİYORUM. Tarafsız kişilerce bir anket yaptırın bakın nerelere düştük görün. Biz emekli olarak bu milletin içinde başkalarının yaptıkları pislikler, şerefsizlikler için her gün birileriyle kavga ediyoruz. Ne adına kim için. Sebep olanlara LANET OLSUN.

Gürcan OĞUZHAN    25 Temmuz 2008 16:03
Selçuk abicim;
Yine yüreğinden döktürmüşsün. Yürekten dökülenler ama maalesef herkezin en az senin-benim kadar bilip te bilmemezlikten geldiği, görmeye tahammül edemediği gerçekler. Geçen gün vatandaşın birisiyle ciddi bir ağız dalaşı yaptım. Sonunda oturduğum masadan ağır bir şekilde kovdum adamı. Ama haklıydı aslında. Söylediği söz şu: Bu memleketin tüyü bitmedik yetimlerinin haklarını meclise gönderdiklerimizle eline namus bildiğimizi vatanı teslim ettiğimiz omuzu kalabalıklar yiyor dedi. Dayanamadım adamı hırpaladım. Onlardan biri olsaydı oradan sıvışırdı. Benim neyime yüreği yanan yakılan insanları hırpalamak. Benimki de iş yani... Sen Sağol Canım Abim. Bak bir hikaye var.. Karınca yola düşer, derler ki hey karınca nereye böyle ? - Hacca der.-sen derler bu boyunla nasıl varırsın kısacık ömründe Hacca ???
Cevabı şu olur: - Varamasam da YOLUNDA ÖLMEK VAR YA...... Mücadeleye devam abi. Bazılarının Milletin gözünde değerini bırakmadıkları bu ocağın halâ neferiyiz biz. SONUNA KADAR ONLARA RAĞMEN.

Selçuk içer    25 Temmuz 2008 15:41
DAVAMIZ AYNI..
Değerli meslektaşlarım neticede birleştiğimiz tek ve en önemli konu davamızın bir olduğudur.YÖNTEM VE İFADELER FARKLI OLSADA.Birbirimizi gayet iyi anlıyoruz.Şimdi şu önemli konuya değinmek istiyorum ne olacak bizlerin bu hali?Bazı emekli Assubay meslektaşlarımız son derece mağdur hepimiz açlık sınırında yaşıyoruz haklarımız gasp edilmiş bizler Çaycılık,dondurmacılık,işportacılık,telefona bakma vs işlerle para kazanma mücaadelesi veriyoruz bu düşülen duruma hep birlikte üzülüyor ve kendimize yakıştıramıyoruz ama çözümde bulamıyoruz hep söylemlerde kalıyor siyasette önemli kitap okuyup dünya görüşümüzünde olması önemli ancak gözden kaçan bir konu var tüm yazılarımda bunu ve şehit,gazilerimiz ile ailelerinden ısrarla bahsetmeme ve gündemde tutmaya özen gösterdiğim halde panoda bir görüş veya çözüm önersine rastlamamanın üzüntüsü içerisindeyim.Mademki büyük bir aileyiz neden seyirci kalıyoruz?Bu mağdur meslektaşlarımıza neden elimizi uzatmıyoruz bakın Antalya da parasını alamadığı için patronunu vuran Em.Assubayımız için dramatik yazılar yazıldı ben aynı gün''Avukat tutalım,çoluk çocuğunu kanatlarımız altına alalım yardım kampanyası düzenleyelim''Teklifini yaptım ve ekledim 2 gün sonra unutulur dedim maalesef öylede oldu.Bizler kendi meslektaşlarımza sahip olamazsak KİM OLACAK?
Bu kadar zormu TEMAD ın bir sürü şubesi ve binlerce üyesi var bir hesap açılsa çaycılık,dondurmacılık vs işler yapan onurlu meslektaşlarımıza el uzatsak kötümü olurdu bunları yapsaydık işte o zaman zümre olurduk.Kendi zümresine sahip çıkamayanlar davalarına nasıl sahip çıkarlar?ONLAR BU İŞLERİ YAPARKEN UTANDIKLARI İÇİN MESLEKTAŞLARINDAN SAKLANIRLAR GÖRÜNMEK İSTEMEZLER.Bir çoğumuzda ya em.Asb.bu işler yaparmı diye elştiririz utanırızda,ancak gerçek acıda olsa''BACCAVUŞ İKİ ÇAY GETİRDİR''Sayın meslektaşlarım sizlere seleniyorum gelin tüm gücümüzü bu konulara verelim kendi yapamadıklarımızı başkalarından beklemeye hakkımız varmı?Ailenizde hiç şehit,gazi dul yetim varmı?Siz hiç çaycılık,dondurmacılık vs işler yaparken meslektaşlarınıza görünmemek için tezgah arkasına saklandınızmı?Başımıza gelmesine ve yaşamamıza gerek varmı?His ve duygularımızıdamı kaybettik?Buyurun çözüm yolu gösterin.HAYDİ KOLAY GELSİN....Saygı ve sevgiler
Selçuk İÇER
E.Bando Kd.Bçvş.


3753
Mesaj Defteri yazıları