MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


yaşar sığınç    03 Ağustos 2008 10:23
Türkiye Cumhuriyetinin tüm yetkili kurumlarına sesleniyorum,türk silahlı kuvvetlerine girdiği gün itibariyle,emekli olduğu güne kadar mesleki eğitim,öğretimi 25-30 yıl sürdüren hayatında 3,4 defa kurslara katılıp eğitim alan teknoloji harikası jetlerin teknik bakımını yapan,en gelişmiş cihazları kullanan dahasıda terör ve savaşta canını ortaya koyan assubay meslek gurubunun eğitim seviyesi fakültelere eşit iken,meslek yüksek okulu eşidi sayılmasını bile düşünmemektesiniz,buğün bu ülkede otübüs şöforluğu meslek yüksek okulu açılmışken,otobüs hostesliği meslek yüksek okulu ,sığırcılık yetitiriciliği meslek yüksek okulu varken sayın yetkililer ASSUBAYLARA yapılan haksızlığa ne diyecekseniz merak ediyoruz saygılar

yigit    02 Ağustos 2008 19:44
Sayın Cumhurbaşkanım; mecliste yaptığınız konuşmada söylediğiniz şu sözleri dün gibi hatırlıyorum. "Görevde buluınacağım süre içerisinde hiçbir ayrım yapmaksızın bütün vatandaşlarımı kucaklayacağım."

Çalışırken her türlü görevde var sayılan, ama yasal hakları konusunda yok sayılan ve de TBMM de esamesi bile okunmayan emekli assubayları da kucaklayacağınıza olan inancımla bu yazıyı yazıyorum.

İnsan onurunu en büyük değer olarak kabul eden emekli assubay camiası, kendilerine reva görülen haksızlık ve hakkaniyetsizliklerle dolu çağ dışı uygulamalardan bıkmış usanmış olup; çelişkiler yumağına dönmüş sorunlarıyla da bir başına bırakılmışlardır. Astsubay camiasına reva görülen haksızlığı ve hakkaniyetsizliği, TBMM bütün dünyanın gözleri önünde defalarca tescillemiştir.

Vatanı, devleti ve milleti için gözünü kırpmadan ölüme koşarak giden bu güzide camianın sorunlarıyla bir başına bırakılmalarını, yetkililerin insafına ve vicdanına bırakıyorum.

Harp okullarını iki ve üç yıllıkken bitirenlerin özlük hakları, çıkarılan bir kanunla dört yıllık okul bitirmiş gibi emeklilerini de kapsayacak şekilde yeniden düzenlenmiştir.

Ancak, Polis MYO dahil birçok meslek yüksek okullarından mezun olanlar dokuzuncu derecenin ikinci kademesinden göreve başlarken, Astsubay MYO mezunları dokuzuncu derecenin birinci kademesinden göreve başlatılmak suretiyle büyük bir haksızlığa maruz bırakılmış olup; emeklilerinin özlük haklarında da gerekli düzenlemeler yapılmamıştır.

Astsubay MYO mezunlarıın da birçok MYO mezunları gibi dokuzuncu derecenin ikinci kademesinden göreve başlatılması ve emeklilerinin de intibaklarının buna göre yapılması, haksızlığı ve hakkaniyetsizliği ortadan kaldıracaktır.

İki yıllık ön lisans seviyesinde eğitim alan herkes, meslek hayatının sonunda birinci derecenin dördüncü kademesine kadar yükselebildiği halde, yüksek lisans ve doktorasını yapmış olan Astsubaylar, birinci derecenin üçüncü kademesinde kalmaktadır.

Ayrıca, fakülte mezunu olan devlet memurları 8/1 den göreve başlarken, aynı eğitimi alan Astsubaylar aynı derceden başlatılmamaktadır.

Birçok devlet memurlarının ve emeklilerinin maaşlarına yüz YTL lik zam yapılmış ancak emekli assubaylar bunun dışında tutulmuştur. Makam ve kadrosuzluk tazminatları herkese verilirken astsubaylara verilmemektedir.

Hani bizim Anayasamız sosyal adalet temel ilkelerine dayanıyordu, adalet bunun neresinde?

Bizler, yasal olmayan hiçbir şey talep etmiyoruz. Özlük haklarımızın düzenlenmesi için her türlü örnek yasal dayanak mevcuttur.

Nasrettin Hoca'nın hikayesinde olduğu gibi herkes bize haklısınız diyor ama, yetkililerden bir türlü icraat göremiyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanım; her türlü haksızlığa maruz bırakılan bu güzide camianın sorunlarıyla ilgileneceğinize olan inancımla, saygı ve selamlarımı sunuyor, esenlikler diliyorum.

Ersen Gürpınar    02 Ağustos 2008 15:09
http://blog.milliyet.com.tr/ersengurpınar
Saygıdeğer Arkadaşlarım
Ormanlarımızla birlikte ciğerlerimiz,geleceğimiz yanıyor garip orman köylüsü daha da sefilleşecek Bu yangında ihmal ve ihanetin izleri var Gelin bu yaraya merhem olalım ben birçok basındaki dostuma ve gazete yönetimlerine,ilgililere YARDIM KAMPANYASI ÖNERDİM Biz bir simitle yetinmeyi biliriz bir öğün yemek paramızı bu kampanyaya gönderelim yaralar sarılsın orman işçilerine iş aş çıksın yurdumuz yeniden yeşersin böyle bir kampanyanın gerçekleşeceğine inanıyorum şayet gerçekleşmez ise biz assubaylar bir kampanya ile assubay korusu oluşturalım çorbada bizimde tuzumuz olsun bu ülkenin gerçekleri imtiyazlılardan çok bizi ilgilendiriyor.Şimdiden duyarlılığınıza teşekkür eder sevgi ve saygılar sunarım

Gürcan OĞUZHAN    02 Ağustos 2008 13:49
Her yerde olduğu gibi bu sitede de terörü lanetliyoruz. AMA TERÖR HAYATIN HER NOKTASINDA VAR. Başka renklerde, başka şekillerde...
Astsubay camiasına karşı yapılanlar TERÖR DEĞİL DE NE ??????? İşte TERÖR ün bir başka şekile, renge bürünmüş örneği.
EVET TERÖRÜ LANETLİYORUZ !!!

Selçuk içer    02 Ağustos 2008 11:10
EKMEĞİMİZE KAN DOĞRAMAYIN..!
Nedir bu zulüm bu eza bu cefa oyalama,kandırma sistemli olarak sindirme politikaları. Emekli Assubaylar VATAN HAİNİMİ?TERÖRİSTMİ?AJANMI?YOKSA MÜLTECİMİ?Vatanına canları pahasına hizmet edenleri vatanlarında manevi işkenceye,ayrımcılığa tabi tutmak nedir?Sizler saltanat sürerken bizleri açlık sınırında yaşamaya mahküm ediyorsunuz.İki lokma helal ekmeğimizi çoluk çocuğumuzun boğazına düğümlüyorsunuz.Yazıktır günahtır hiçmi utnama duygunuz kalmadıHaklarımızı gasp ediyorsunuz binlerce emeklisi olan derneğimizi 11 kez ayağınıza getirip dalga geçercesine hiç bir katkıda bulunmuyor ve bizlere saygısızlık yapıyorsunuz bu hasımane davranışınızın sebebi nedir.BU VATAN İÇİN ŞEHİT OLAN ELİNİ,KOLUNU,BACAĞINI feda eden insanlara minnet ve vefa borcunuzu böylemi ödüyorsunuz.Yazıklar olsun.!Utanın yeter artık EKMEĞİMİZE KAN DOĞRAMAYIN,İNSANLIK ONURUMUZLA OYNAMAYIN.Ayıptır,yazıktır,utanın bir derece bir kademe mücaadelesi veren insanları ayaklar altına alıyorsunuz ezip geçiyorsunuz talan ediyorsunuz insanlık suçu işliyorsunuz utanın utanmanız kaldıysa....
Selçuk İÇER
Em.Bando Kd.Bçvş

yaşar sığınç    02 Ağustos 2008 07:59
değerli arkadaşlar özellikle 3ncü dereceden maaş alan meslektaşlarım TEMAD yönetim kurulunca başbakanlık makamına verilen yazıda 3ncü derecedeki arkadaşların maaş artışı olacakmı ,olmayacakmı bunu sizlerde lütfen sık,sık sorun bizler için uğraş veren sayın ersen gürpınar ve diğer arkadaşlara destek verelim çünki böyle giderse meslektaşlarımızın yarısı faydalanacak yarısı mağdur olacak hepinizi yardıma çağırıyorum BİZ TEMADA KARŞI DEĞİLİZ,TEMAD YÖNETİMİNEDE KARŞI DEĞİLİZ MESLEKTAŞLARIMIZIN BÜYÜK BİR KISMININ MAĞDUR OLMAMASINI,BU NEDENLEDE YANLIŞLIKLARDAN GERİ DÖNÜLMESİNİ ARZ EDİYOR HEPİNİZİ BU KONUDA DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUM saygılar sunuyorum

Mustafa Levent    02 Ağustos 2008 00:10
Sevgili Meslekdaşlarım

TEMAD sitesinde intibaklar ile ilgili bir yasa teklifinin verildiği bildirilince hepimiz bayram ettik bazı arkadaşlarımız alacakları farkın hesabını yapmaya başladı ancak çok önemli bir husus unutuluyor veya önemsenmiyor KONU BAŞLANGIÇ DERECELERİ Bizi yıllardır okumamamız için engelliyenler binbir entrika ile üst dereceyi iptal ettirip büro memuru gibi göreve başlattılar umudumuz Asb. MYO kanununda idi ondada genelkurmayın belirttiği gibi 9/2 olsaydı sonu 1/4 olacağı için 9/1 den başlattılar buna itirazımız vardı TEMAD bir ara önce 9/1 olsun ardından 9/2 kolay diyerek çok kolaycı bir yol seçti tepkilerimiz üzerine vazgeçildi veya biz öyle sandık bakın yine karşımızda Biz mahalle bekçisinden ev ekonomistinden dahamı önemsizdik buna nasıl razı oluruz yıllardır karşı değilmiydik gazete ilanında bunun adalet ve eşitliğe aykırı olduğunu belirttik ama şimdi bir oldu bitti ile karşı karşıyayız TEMAD suskun yanıt vermiyor peki sizler neden susuyorsunuz bu konuyu önemsemiyormusunuz yoksa bir derece bana yetermi diyorsunuz Hergün birşeyler yazılıyor katılmasam bile saygı duyarım çünki gaye mücaadeleye katkı yapmaktır.Ama bu kadar önemli bir konuda neden sessiziz sitedeki formda tartışan arkadaşlarımız bir elin parmakları kadar onlarmı hata yapıyor sizlermi.Biz hakkımızı talep ediyoruz iane değil ianeye razı olacaksak hiçbir konuda mücaadele etmiyelim verilenle bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yetinelim çünki hak aramanın istisnası yoktur birinden vazgeçerseniz diğerinden de geçmek zorunda bırakılırsınız Sizleri formdaki tartışmaya ve tepkinizi iletmeye davet ediyorum İyi günler dilerim

Harun KURUOĞLU    01 Ağustos 2008 14:15
Saygıdeğer meslektaşlarım;
Mehmet Alı KILINÇ meslektaşımın yazısına ilave olarak; 12-13-15 yaşlarındaki bu çocukları Allahın dağına gönderen ey anne ve babalar! Sizlerin aklınızdan zorunuz mu vardı? Şehir merkezlerinde din eğitimi verecek yasal kuruluş yok muydu? Ey yetkililer: denetim ve kontrol görevini yapmam anınızın vicdani sorumluluğunun hesabını nasıl vereceksiniz? Yaşamlarının baharında ilgisizlik, ihmalkarlık ve sorumsuzluk sonucu hayatlarını kaybeden bu çocuklarımıza çok üzülüyor, mekanlarının cennet olmasını Tanrıdan diliyorum.Bu ve benzeri yurtlardan ülkemizde yüzlerce olduğuna da inanıyorum.Bu vesile ile yetkililerin konunun üzerine giderek bu ve benzeri vahim olayların bir daha meydana gelmemesi için gerekli tedbirleri almalarını vatandaş olarak talep ediyorum.Anne ve babalarında en az yetkililer kadar duyarlı ve bilgili olma zorunluluğu olduğuna inanıyor, onlarında göz bebeği çocuklarına sahip çıkmalarının en önemli görevleri olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum.Saygı ve sevgilerimle.

Cengiz ERTEN    01 Ağustos 2008 11:46
Bilgi edinme talebime gelen cevap bilginize;
Sayın CENGİZ ERTEN;
1. Yapmış olduğunuz bilgi edinme talebi incelenmiştir.
2.İlgili Kanun gereği Konut Edindirme Yardımı (KEY) ödemeleri Resmi Gazetede yayımlanan liste / www.keyodemeleri.com adlı sitede yapılan sorgulama sonucu belirtilen tutarlar üzerinden 28 Temmuz 2008 tarihinden itibaren T.C. Ziraat Bankası Şubelerinden ödenmeye başlanmıştır.
3.Hak sahibi olup yayımlanan listelerde isimleri yer almayan / yapılan sorgulama sonucu kaydı bulunmayan personel ile ödeme miktarının doğru olmadığını ileri süren personel tarafından Komutanlığımızdan yapılacak işlem hakkında bilgi talep edilmektedir.
4.14 Ağustos 2007 tarih 26613 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Konut Edindirme Yardımı Hak Sahiplerine Ödeme Yapılmasına Dair Yönetmeliğin 7nci maddesinin 7nci fıkrası;
Türkiye Emlak Bankası Anonim Şirketine iletilen listelerde isimleri yer almadığı halde konut edindirme yardımına müstahak olduğunu ileri sürenlerin, ilanın yapıldığı tarihten itibaren üç ay içinde mülga 3320 sayılı Kanuna göre konut edindirme yardımı hesaplarını tahakkuk ettirmek ve ilgili bankaya devretmekle yükümlü olan kurum ve kuruluşlara başvurmaları hâlinde, adlarına daha önce konut edindirme yardımı yapıldığı hususunun her zaman düzenlenmesi mümkün olmayan nitelikteki belgelerle kanıtlanması veya bu durumun ilgili kurumların kayıtları ile anlaşılması kaydıyla, konut edindirme yardımı tutarları ilgili kurum veya kuruluşlarca hesaplanarak ilgililerin başvurusunu izleyen iki aylık süre içinde 4 üncü maddenin birinci fıkrasında belirtilen içerikte Bankaya bildirilir. Bu fıkraya göre hak sahibi olduğu tespit edilenlere yapılacak ödemelerde dördüncü fıkra hükümleri uygulanır. Bu fıkrada belirtilen başvuru süresi geçirildikten sonra yapılan talepler ilgili kurum ve kuruluşlarca dikkate alınmaz. hükmüne amirdir.
5.Yukarıda yer alan yönetmelik maddesine göre; hak sahibi olup yayımlanan listelerde isimleri yer almayan / yapılan sorgulama sonucu kaydı bulunmayan personel ile ödeme miktarının doğru olmadığını ileri süren personel 28 Temmuz 2008 tarihinden itibaren üç ay içerisinde KEY ödemesine konu olan 01 Ocak 1987  31 Aralık 1995 döneminde görev yaptığı birliklerin maaş mutemetliklerine Konut Edindirme Yardımının tahakkuk ettirildiğine dair kanıtlayıcı belgelerle başvurması gerekmektedir.
6.Hizmet dışına çıkarılmış/lav edilmiş birlik kayıtları için bir üst komutanlığa müracaat edilmesi gerekmektedir.

DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI

MEHMET ALİ KILINÇ    01 Ağustos 2008 09:38
http://BAŞSAĞLIĞI VE SORULAR
Konya Taşkent'te ölen sabilere tanrıdan rahmet, yakınlarına başsağlığı dilerim....

Son yıllarda gerek, doğuda hain terör nedeniyle kaybettiğimiz, İstanbul sokakalraında patlayan bombaya kurban olanlar, Konya Taşkent'te ölen çocuklar hep fakir fukara insanların çocuklaı. Hep belalar fakir fukarayı mı buluyor yoksa bütün ülke artık fakir fukara mı?

Patlayan bombalarla, İstanbul sokaklarının Beyrut sokaklarından, Taşkent'teki dağ başındaki uçurum kenarındaki yalnız bina ve coğrafya Afganistan - Pakistan sınırındaki Taliban kontrolundaki coğrafyaya çok benziyordu. Ülkeyi ısrarla Arap ülkeleri ve sıradan bir Ortadaoğu ülkesine benzetmeyi kendilerine tek amaç edinenler başarılı oldular sayılırlar mı, tebrik etmek gerekir mi?

Pakistan - Afganistan sınırındaki izbe binalarda yetitirilenler Amerikan İşgali altındaki ülkelerini kurtarmak uğruna savaştıkları için, bu yolda ölürlerse şehit oldukları kabuledilebilir. Bu sabiler neye karşı savaşmak için bu dağbaşında gizli eğitimlerle, daha bebe yaşlarında yetiştirilmeye çalışıyorlardı, bu durumda şehit sayılırlar mı?

Bu çocukları buraya toplayan vakıf sabileri sigorta yaptırmış mı, yoksa bunların yakınlarına da benim cebimden çıkan vergilerle yapılan bütçenin afet fonundan ödeme yapılacak mı?

Her anahtar teslim töreni seçim mitingi haline getirilen TOKİ, bu mevsimde dağ başında verilecek eğitim bu kadar önemliyse neden bu çocukların rahatça eğitim görebileceği eğitim yuvalarını yapmaz, çocukları bir yellenme ile yıkılacak izbe binalarda eğitim görmeye mahkum eder ve bu çocukları bu yaşlarında kara toprağın altına gönderir.

Haluk TIRAVOĞLU    01 Ağustos 2008 08:44
ORDUEVLERİ REZERVASYONU.

Hasan ALP arkadaşımızın orduevleri hakkındaki şikayeti hakkında bir ayrıntıyı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Diyelimki 1 günlüğüne İzmir'den Antalya'ya gideceksiniz. İzmir'den Antalya Orduevine telefon ediyorsunuz "ben sabah 08:45'de orada olacağım ltf.yer ayırırmısınız" yanıt:"komutanım yer ayırtamıyorsunuz buraya gelip adınızı kayda alacağız akşam 17:00 gibi oda tahsisi yapılabilecek."

Ne kadar saçma 8 saat yol gelmişsiniz, hemen odanıza gidip yerleşip duşunuzu alacak ve işinizi halletmeye koyulacaksınız. Ama yok, 8 saatin yol yorgunluğu, dağınıklığı, saç sakal birbirine karışmış, giysileriniz buruşmuş çok amiyane ama rezil gibi bitap bir şekilde akşamı yani oda tahsis saatini bekleyeceksiniz ve o şekilde o bölgedeki işinizi takip edeceksiniz. Bu arada uykusuzluk ve yorgunlunluğun etkisiyle orduevinin bir köşesinde sızıp kalacaksınız, daha da komiği yoldan geldiniz değilmi güzelce traşınızı olup kahvaltı yapacaksınız, asla olamaz traşı nerede olacaksınız oda tahsisi yapılmadı ki. Ben bu nedenle rezil bir şekilde valizim danışmada traş takımlarım elimde genel orduevi tuvaletinde traş olmak zorunda kaldım hizmetlerden yararlanabilmek için.

Çok trajikomik bir durum. Sanırım burada haksızlık etmiş olmayayım ama kraldan çok kralcı davranan orduevinde görevli arkadaşlarımızın da etkisi vardır diye düşünüyorum herhalde bu durumu farklı şekilde halledebilecek insiyatifleri vardır. Çünkü talimatlar tüm orduevleri için geçerli, subay orduevlerinde böyle bir uygulamanın geçerliliği yok.

Sizlerle paylaşmak istedim. Bu konuyu da TEMAD'ın halletmesi ne kadar doğru olur bilemiyorum ama tabi bir ziyarette ilgili komutanlığa bildirilebilir sümen altı olsun diye.

En derin aygılarımla.

Haluk TIRAVOĞLU
(E)Dz.Asb.

Turhan KALIN    31 Temmuz 2008 21:36
Değerli Arkadaşlarım,

Polisler için emniyet tazminatı 200 ytl. artırıldı başbakan tarafından. Ağustos ayından itibaren geçerli.Giden yakalanmıyor ama gelende geçiyor, biz ise yerimizde saymaya devam ediyoruz.Saygılarımla.

Mehmet AKPINAR    31 Temmuz 2008 19:47
Uzun zamandır tatil nedeniyle bazı gelişmeleri izleyememiştim,bugün epey detaylı olarak inceledim,Başbakanın Temad yönetim kurulunu kabul ederek sorunları dinlemesi güzel bir gelişme ,ancak yarın meclis tatile giriyor kısacası iş başka bahara kaldı,yada Genelkurmay sıcak bakmadığı için sümen altı oldu,her ne ise artık en önemli gelişme yapılacak genel kurul seçimlerimiz ve de eylemlerimiz olmalıdır,son derece ilgi çeken eylem biçimleri düşünmeli ve uygulamalıyız ağlamayan çocuğa meme yok demişler,bu görüşmeler sorunları anlatmalar la 5-6 yıl geçti oysa hiç ağlamak zorunda dahi olmayan kesimler şak diye haklarını aldılar rahat rahat keyiflerine bakıyorlar,bizler ise hem ağlıyoruz hemde sızlanıyoruz ama duyan yok demekki ağlamanın perdesini oldukça yükselteceğiz başka çare yok,sayın yönetim artık sizde delege seçimlerini ne zaman nerede yapacaksanız bir an önce açıklayın ,sonrada genel kurulu yapın sizde olsanız başkalarıda gelse herkes önünü görsün en azından yeni yasama döneminde artık eylemler başlasın ,ne dersiniz?

hns.    31 Temmuz 2008 18:23
Saygıdeğer TEMAD idarecileri

Sayfaya yeni üyeyim.Bir konuda bilgiinizi istirham edeceğim.

Ben küçük bir kasabada ikamet ediyorum. (38-65-69 yaşlarındaki 3 kişilik)ailemle büyük şehirlere(İstanbul-Ankara-Antalya-İzmir-Konya-Denizli-Muğla- Aydın V.s) gitmeden evvel;
Orduevi varsa yer ayırtmak istediğimde. yüzde 99 oranında olumlu yanıt alamadım ."Gelin yer varsa veririz rezervasyon yok." Türü cevaplar alıyorum


Sizlere sorum şu:
1-Orduevlerine gitmeden evvel rezervasyon yaptırmak
için müracaat yokmudur - yanlışmıdır ?
(Daire komşum Albay telefon
ediyor.Rezerve yaptırıyor)
2-Bizi temsilen genel Merk -
ez TEMAD'tın bu sorunlarımı-
zı ilgili mercilere ileti -
yormusunuz ?
3-Genelde Assb.ların istifadesine sunulan orduevleri yatak kapasite
sinin azlığı malum.Bu kapasitenin artırımı ile ilgili girişimleriniz varmıdır?Varsa alınan olumlu-olumsuz cevaplar varmıdır.

Lütfeder bilgi verirseniz sevinirim.Teşekkür ederim.

Hasan ALP
Em Dz.Assb.

hasanalp39@hotmail.com
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sn.Meslekdaşım umarız TEMAD yönetimi mesajınızı okur ve değerlendirir. Orduevlerinde rezervasyon var,şahsi müracaatınızda YER YOK denilirse bunun için mevcut formu isteyip üst makama gönderdiğiniz için klasik yer yok yanıtı vermiyorlar Nereye gitmeyi düşünüyorsanız sosyal tesis numaralarını site yönetimine bildirirseniz size göndeririz. iyi günler

Cengiz ERTEN    31 Temmuz 2008 16:41
Selçuk Ağabey;
Sana bir adet imza kaşemi yaptırıp yollayacağım.Ne güzelde anlatmışsın.Ama istersen biraz ara ver sesin falan kısılır. :)
Sen bize daha lazımsın..Duymak bazen insanların işine gelmiyor...
Saygılarımla....

yigit    31 Temmuz 2008 16:30
TEMAD mesaj panosuna diledikleri gibi yazı yazan meslektaşlarımız, egemen güçlerin uzattıkları içi boş, haksızlık ve hakkaniyetsizlik kokan havucun iyi bir şey olduğunu sanıyorlar ve alkış tutuyorlar. Çok yazık.

1975 yılında sıkıntılı günler geçiren, emek verip çaba sarfeden ve üçüncü derceden emekli olmak zorunda kalan meslektaşlarımız sizin için hiçbir şey ifade etmiyor mu, boşuna mı eylem yaptılar?

Bizleri yok sayan egemen güçlere ateş püskürürken kendi meslektaşlarımızın yine kendimiz tarafından yok sayılmasının manası nedir?

Birçok MYO mezunu 9/2 den göreve başlarken bizlerin 9/1 kabul etmesinin açıklanabilir bir tarafı olabilir mi?

Çalıştıkları yıllarda kendi imkanlarıyla iki ya da dört yıllık okul bitirenler bu kanunun neresinde yer alıyor? İzah edin de bizleri de aydınlatın. İtilip kakıldığımız yetmedi mi, bunları yazınca TEMAD'ın düşmanı mı oluyoruz? Hadi be...

Kendilerinden daha ağır şartlar altında çalıştığımız insanların intibakları her türlü haklarla donatılarak yapılırken bizim hiçbir yerde esamemiz bile okunmuyor. Adalet bunun neresinde? Siz bunu kabul ediyorsanız canınız sağolsun derim.

Mahalle bekçilerinin, din görevlilerinin ve daha nice meslek mensuplarının haklarında her türlü iyileştirme yapılırken bizler neden parya muamelesini kabul edelim, aklımızdan zorumuz mu var?

Bizlere babalarının bağını mı bağışlayacaklar, lütufta bulunup iane mi verecekler? Bizler gasbedilen haklarımızı istiyoruz.

Sayın Başbakanımıza sorunlarımızın anlatılması, elbette ki bizler için son derece önemli ve sevindirici bir gelişmedir. Ancak, dokuzun biri konusu açık, anlaşılır, net bir şekilde izah edilmediği için ortada bir problem olduğu anlaşılmaktadır. AİHM dosyası hakkında sorular sorulunca neden tepki gösteriliyor bunu da anlayabilmiş değilim.

Yapılan faaliyetlerde bir belirsizlik olmasaydı, ikide bir aynı şeyleri sorulmazdı. Yıllarca sustuğumuz, susturulduğumuz yetmedi mi?

Sayın Umur Talu'nun köşesinde bile sözlerine yer verilen Sayın Gürpınar'ın TEMAD'a zarar verdiğini düşünmek, abesle iştigaldir.

Saygıdeğer meslektaşlarım, yöneticilerimizin yaptıklarını ve yapamadıklarını eleştirmenin TEMAD'a zarar vermekle ne ilgisi var ben bunu anlayabilmiş değilim.

TEMAD'ın gücüne güç katabilmek için emek verip çaba sarfeden meslektaşlarıma selam olsun.

Cengiz ERTEN    31 Temmuz 2008 12:57
Bu yeni oluşum gurup broşürüne yazdığım 3. yorum gene yayınlanmayacak biliyorum.Belki mesaj panosunda yayınlanır.Ama ısrarla yazmaya devam edeceğim beğensenizde beğenmesenizde...
Sevgili Mustafa SEVİMLİ ağabeyimin yorumuna aynen katılıyorum.Amaç birleştirmekse bazı şeylere dikkat etmek lazım.Gemiler çoktan limana girdi ama onları görmek için göz lazım.Anlamadığım 2 konu var;
1-Eski yönetimdeki arkadaşlardan açıklama bekliyorum.Şimdiye kadar neden o yönetimin içindeydiniz?Hemen neden ayrılmadınız onlardan?
2-Yeni delege adaylarının ortak noktası Emlak işinde olmaları,bunun bir açıklaması varmı?Sigortadan sonra emlak işinedemi girecek Temad?
Saygılarımla....

Selçuk içer    31 Temmuz 2008 12:41
ÇARESİZLİK,KARAMSARLIK;işte kendi kendini acımasızca yok eden bizler. Çözüm yolları fikirler eleştiriler hiç birisinin demekki katkısı yok.Dernek istemiyor eleştirmeyeceksin yönetimi kabul edeceksin bu işleri kurcalamayacaksın evet dava adamı olursan gel yönetici ol mücaadelemize zarar verme derler.SORUNLAR DAĞ GİBİ NE KAZANIM VAR?maalesef hiç bir şey.AL SANA yasal temsilci cadı kazanı gibi kaynıyor böyle mücaadelemi olur?BU İŞLERİ BIRAKACAKSINIZ MAĞDURİYET ARTARAK ÇOĞALIYOR.Emekli Assubaylar çaycılığa,dondurmacılığa devam ediyor ekonomik şartlar ağırlaşıyor düzelen ne var üyelerinize umut dahi veremiyorsunuz size bel bağlayan,umutsuz,karamsar mağdur insanlar var yazık değilmi onlara bakınız!!! Bencilliği bırakın, boş eleştirileride,kendinizi kandırısınız,Yasal,tüzel.demokrat, başkan, üye,her gün ağzınızdan düşmeyen klasik değimler sorunu çözmüyor.Bizlere hakaret,küfür etmeye devam edenler buyurun cevap verin çözümü sizlere yüzlerce kez haykırdım YASAL ACİL EYLEMLER! KİM DÜZENLERSE DÜZENLESİN HOŞUNUZA GİTSEDE GİTMESEDE ARTIK KENDİMİZİ KANDIRMAYALIM BEKLENTİMİZ NE KORKUMUZ NEDEN?UMUTLAR TÜKENDİ YARINLARIN ÖNEMİ KALMADI LÜTFEN UYANIN BÖYLE HAK ALINMAZ KENDİ KENDİNİZİ ÖĞÜTMEYİNİZ.Bu yazımdan sonrada aynı şeyleri savunabilecekmisiniz yoksa yine aynı hikayelerimi anlatacaksınız.İCRAAT,İCRAAT,İCRAAT GERİSİ BOŞ NE YAZARSANIZ YAZIN NE SÖYLERSENİZ SÖYLEYİNİZ KENDİNİZİ KANDIRISINIZ DUYUN BU SESİ ARTIK.Hoşçakalın,kalabilirseniz.
Selçuk İÇER
Em.Bando Kd.Bçvş.

Selçuk içer    30 Temmuz 2008 20:21
TEMAD'I ELEŞTİRMEK; değerli meslektaşım ağbeyciğim Tema'dın yaptığı basın açıklaması ve acil eylemler hususunda sık sık eleştiriyorum bazı meslektaşlarım tarafından ağır hakaretlere maruz kalıyorum çok büyük desteklede tarafıma linç politikası uygulanıyor ne hikmetse bir anda savunma kalkanı oluşuyor nasıl bir durum eleştiriyoruz küfür hakaret çullanma elştirmesek işte yazdıklarınız.Nasıl bir zihniyettir bu nalet olsun insanın kimyası bozuluyor hadi savunarak bana hakaret edenler şimdi değdimi.BİR İŞ YA OLUR YA OLMAZ ARASINDA DOLAŞMAK GÜNÜ KURTARMAKTIR.Saygılar.
Selçuk İÇER
E.Assubay

Haluk TIRAVOĞLU    30 Temmuz 2008 16:53
Kıymetli arkadaşlarım,

TEMAD ımızın WEB sitesinde sayın Yasin AKBULUT'un (?)Sayın Hasan YOLDAŞ'ın yazısına atıfla yazdığı yazıyı görünce bende aşağıdaki yanıtı ve düşüncelerimi belirtmiştim, şu ana kadar yayınlanmadı bilemiyorum belki yayınlanacaktır ama ben yine de sizlerle paylaşmak istedim sayın Ersin GÜRPINAR'ın bu yazısı üzerine.

Sayın Yasin AKBULUT,

Ben Haluk TIRAVOĞLU, ben bu konuya burada yani Sayın Hasan YOLDAŞ arkadaşımızın yazısına alıntı yapılan bu yazılarda vakıf oldum. Ve kafam karıştı, itiraf etmeliyim ki ben de sn.Hasan YOLDAŞ arkadaşımız gibi düşünüyorum, eğer üyelerde böyle bir endişe varsa yani eğer TEMAD OYAK ı AİHM e şikayet etmediyse, ama sırf üyelere yaranmak veya üyeleri bir süre de olsa sakinleştirmek adına böyle bir beyanda bulunduysa ki buna ihtimal vermiyorum ve bu nedenle endişeleri gidermek adına bu yazışmaların tarih ve sayılarını bildirmiyorsa yanlış yapıyor demektir.

Eğer siz bu anlamdaki eleştirileri dile getiren ve sizin gibi düşünmeyen üyelerinizi ARD NİYETLİ olarak değerlendiriyorsanız örgütlenme ve dayanışma adına kendinizi kontrol ediniz.

EVET BEN DE SAYIN HASAN YOLDAŞ GİBİ DÜŞÜNÜYORUM, ve size göre ard niyetliyim öyle mi?

Madem öyle, evet itiraf ediyorum, ben ard niyetliyim o zaman sizde bu belge yayınlanana kadar YA YALANCISINIZ YA DA GAFLET İÇERİSİNDESİNİZ.

Herhangi bir konuda bir üyenin sorduğu bir soruya bu şekilde yanıt vererek konuyu bu mecralara çekiyorsanız kendinizi ele veriyorsunuz demektir.

Yani bir konuda tek yasal temsilcimiz TEMAD a bir eleştiri getirildiğinde TEMAD'a zarar verilmiş mi oluyor? Bu kadar ucuz mu bu iş? Ayrıca bu davaya baş koyan insanlar aday olmak için kimseden akıl almazlar, sizin ikazınıza veya aday diye yol göstermenize de gerek yok.

Bu arada keşke şu sizin TEMADa zarar vermekle suçladığınız (?) Ersen GÜRPINAR TEMAD Başkanlığına aday olmayı kabul etse de aday göstersek, gerçekten Sn.Ersen GÜRPINARı TEMAD Genel Başkanlığına aday olması için ikna edecek bir tanıdığınız var mı? Varsa söyleyin rica edelim Ersen GÜRPINAR ı ikna etsin de aday olsun.

En derin saygılarımla.

Haluk TIRAVOĞLU
(E)Dz.Asb.
0542.314 61 53 (sanal ve şakşakçı yorumcularla karışmasın diye özellikle telefon bilgilerimi vermek istedim :))
[B]null[/B]

Ersen Gürpınar    30 Temmuz 2008 16:41
BIKTIK ARTIK

Saygıdeğer Arkadaşlarım TEMAD bizim yasal temsilcimiz hiçbirimiz onun zarar görmesini istemez ama bu yöneticilerin dokunulmaz olduğu anlamını taşımıyor Mesaj panosunda SORDUĞUNUZ-ELEŞTİRDİĞİNİZ-ÖNERDİĞİNİZ konular yayınlanmıyor birkaç istisna yazı dışında sanal kişilerin övgüleri yayınlanıyor 9/1 konusunu kabul etmek bu zümreye yapılacak en büyük kötülüktür,bunu engelleyin diye yazdık YANIT YOK OYAK\'ın AİHM verilmesi konusunda dava dilekçesi örneği veya numarasını verin,dava ne aşamada dedik (sizi ne ilgilendirir mantığı ile)yanıt vermiyorlar sitede ve mesaj panosunda bu konuları yazınca nöbette bekleyen sanal TEMAD savunucuları bizi eleştiriyorlar yanıt versek birdert vermesek bir dert aşağıdaki yazıyı TEMAD sitesine 107208 onay kodu ile yazdım umarım yayınlarlar Sanal savunuculara yanıt vereceklerine yazdıklarımıza yanıt versinler bu onların görevidir kimseyi zorla o görevde tutmuyorlar 5 yılda hangi ekonomik ve sosyal sorunumuzu çözümlediler ona yanıt versinler Saygılarımla

Saygıdeğer Arkadaşlarım
Bu mesaj umarım TEMAD sitesinde yayınlanır Ben kendimi TEMAD\'ın üzerinde falan görmüyorum karınca kararınca assubay onur mücaadelesine ve TEMAD\'ın çalışmalarına katkıda bulunuyorum. TEMAD neden eleştirilerden çekinir ne var yazdıklarımızda eleştiriden verecek yanıtı olmayanlar çekinirler TEMAD Yönetimi Başbakanla görüşmüştür bundan memnuniyet duyarız ancak bu görüşme sonunda intibakların 9/1 den yapılması öngörülmüştür.9/1 şuan hepimizin karşı olduğu ve TEMAD\'ın MYO mezunları 9/2 lisans mezunları 8 nci dereceden başlamaları gerekir bundan taviz vermeyiz dediği konudur Ne değişmiştir niçin 9/1 e razı olunmuştur bu durumda 3/3 ten emekli olan ve yüksek okul bitirip intibakları yapıldıktan sonra 2/1 den emekli olanların 1 nci dereceye yükselmeleri mümkün olmayacaktır BU BÜYÜK HAKSIZLIK VE ADALETSİZLİK DEĞİLMİDİR NEDEN TEMAD BU KONUDA SESSİZDİR BU 9/1 KONUSUNU KABUL ETMEK BU ZÜMREYE YAPILAN EN BÜYÜK HAKSIZLIK DEĞİLMİDİR? AİHM gitme konusunda en büyük desteği bizler verdik K.K.Komutanı Asb. MYO konuşmasında belirtti Genelkurmay uygulamaya başladığını açıkladı OYAK İŞTİRAKLERİNE ASSUBAY GÖREVLENDİRİLECEKTİR diye bu nedenle davadan vaz geçilebileceğini belirtim bunu çarpıtmayın bunu yazma gerekçemiz bu güne kadar bu konuda yazılanlara yanıt verilmemesidir Üyelerinizin fikirlerine değer vermiyeceksiniz TEMAD sitesinde sadece istisnalar dışında övgü mesajları yayınlıyacaksınız,yazılanlar için biz bilmiyormuyuz,ukalalık ediyorsunuz tarzında yanıt verecek ama ana konulara değinmiyeceksiniz; Bunları eleştirince sanal kimliklerle bizlere saldırmalarına seyirci olacaksınız BUMU SİZİN ADALET ANLAYIŞINIZ Kimdir Yasin AKBULUT İsmail UZUNŞABAN TEMAD üyesimidir,maddi manevi TEMAD ve assubay onur mücadelesine hangi katkılarda bulunmuşlardır? eleştirdiğiniz Ersen Gürpınar TEMAD üyesi ve Genelkurul delegesidir.Yaptıkları meydanda yazdıkları sitelerin arşivinde olan biriyim Yazdıklarım suç ise TEMAD hukukçuları yasal işlem yapsınlar TEMAD yöneticilerinin tarafıma yazdıkları övgü dolu mesajları arşivimdedir ne değişmiştir de Ersen Gürpınar\'ın eleştirilmesi adeta teşvik edilmiştir Evet ben bu yönetimi eleştiriyorum bana göre başarısızdır 5 yılda hangi başarıyı elde etmişlerdir ben TEMADIN TÜZEL KİŞİLİĞİNE SAYGILIYIM Mesnetsiz sanal kişiler tarafından şahsıma yapılan saldırılar beni bu mücaadelemden yıldıramaz. Saygılarımla

Selçuk içer    30 Temmuz 2008 12:49
.SAYIN SİTE YÖNETİCİLERİ.
Sitemiz giriş sayfasına bayan Assubay resmi koymayı düşünürmüsünüz sitemiz bir çok aileler tarafından izlenmekte hem tanıtım,hemde bayan meslektaşlarımız siteye girdiklerinde kalplerimizin onlarla birlikte olduğunu bilmeleri açısından yararlı olacaktır düşüncesindeyim. Saygılar
Selçuk İÇER
E.Bnd.Kd.Bçvş

Cengiz ERTEN    30 Temmuz 2008 12:18
Key ödemelerinde ismim çıkmadı.Direk Dz.K.K.Bilgi edinme birimine çalıştığım yılları sicilimi yazdım.Toplu konut idaresine adıma bildirilen kesinti rakamının tarafımada bildirilmesini istedim.Bakalım ne çıkacak.Beklersek sanırım cevabı gelecek..
Saygılarımla...

Ersen Gürpınar    30 Temmuz 2008 12:13
Saygıdeğer Meslekdaşlarım
KEY Ödemeleri tam bir arap saçı bir deli kuyuya taş atmış kırk akıllı çıkaramamış Benim ismim yok çünki o tarihlerde lojmanda idim eşim öğretmen listeye baktım T.C.Kimlik numarası yok Em.San.sicil numarasında bir rakam yanlış ama başka Şenay Gürpınar yok 48 YTL. arkadaşları 1200-1350 aralığında demekki 48 YTL Afyondaki 6 aylık kesinti İzmir Narlıdere Milli Eğitim bildirmemiş bu durumda Milli Eğitime ve Kaymakamlığa dilekçe verilecek sonuç alamazsak İdari mahkemeye başvuracağız. Meslekdaşlarımız 1987-1995 tarihlerinde görev yaptıkları birliklere dilekçe verecekler birlikleri Sn.Tıravoğlunun bildirdiği gibi kalkanlar bağlı bulundukları üst makamlara müracaat edecekler Yasa gereği mali evrak 10 yıl saklanıyor bu durumda nasıl bulunur buna farklı bir çözüm bulunacağını sanıyorum devlet memurlarının derecelerine göre bir liste yapılır yani bu iş uzun sürer.

Selçuk İçer kardeşimiz Bayan assubayların durumunu yazmışlar elbet önemli bir konu onlar bizim iftiharımız onların durumunu mynet mesaj grubunda ve sitede ele almıştık hatta doğum izni ile ilgili yasada dikkate alınmamaları üzerine uyarılar ve müracaatlarımız üzerine bu durum düzeltildi Yasalar gereği ayrıcalık görmeleri mümkün değil ancak bayan olmanın özellikleri nedeniyle bazı düzünlemeler yapılmalı ve yapılıyor sorunlarını bizimle paylaşırlarsa elbet gereken destek sağlanır ama bu konuyu da sanıyorum bu vesile ile TEMAD dikkate alır;

TEMAD yönetiminin Başbakanla görüşmesi sonucunu elbet olumlu ve takdirle karşıladık ama dağ fare doğurdu VERİLEN YASA TEKLİFİ EKSİK ayrıca Genelkurmay herhalde onay vermediği için teklif komisyona gönderilmemiş bu konuları yazdık arkadaşlarımız gereken ilgiyi göstermediler bu tarihi fırsat kaçmamalı tüm zümreyi kucaklıyan bir teklif olmalı bu nedenle TEMAD yönetimine ve Sn.Akmana yasanın düzeltilmesinin temini için yazalım. Herşey gönlünüzce olsun

Selçuk içer    30 Temmuz 2008 10:21
BAYAN ASSUBAYLARIMIZ;Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yapan gururumuz vedarı iftiharımız kardeşlerimiz.Kendi sorunlarımızla uğraşırken değinemediğimiz önemli bir konu nedirler, hizmetin yapısından dolayı karşılaştıkları sorunlar nedir,intibak edebilmişlermidir,meslektaşlarımızın bakışı nedir ekonomik ve sosyal yaşantıları nasıldır?Toplumun basının bakış açıları nasıldır en önemlisi kendilerinin bizlere bakış açısı ve görüşleri nelerdir?Temad ın bu bayan assubaylar için ileriye dönük çalışma ve projeleri varmıdır meslek içi durumları sorunları hakkında araştırma yapılmışmıdır?Bizler bu güzide meslektaşlarımızı Televizyon kanallarında çok kısa bir süre ya şehit törenlerinde,ya asayiş olaylarında yada bando konsrelerinde görebiliyoruz.Basın ve yayında gnl.kurmayın afişleride yer almamakta zannederim bayan teğmenlerin önüne geçmemesi için ileriye dönük çalışmaların mutlaka yapılması gerekiyor aksi takdirde yaşadıklarımızı onlarada yaşatacağız biz onlarla gurur duyuyoruz.

Selçuk İÇER
Em.Bando Kd.Bçvş


3753
Mesaj Defteri yazıları