MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


SELÇUK İÇER    11 Ocak 2009 23:18
BİZLERİN ÜZERİNE..!!!
Değerli Meslektaşlarım çok sıkıntılı ve zor dönemin içerisindeyiz. Genel Kurmay ve Hükümet maalesef bizleri ortada bıraktı.
TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNE YILLARCA HİZMET EDEN BİZ EMEKLİ ASSUBAYLARI GENELKURMAY BAŞKANLIĞI ELİNİN TERSİ İLE İTEREK HÜKÜMETİ ADRES GÖSTERDİ. EMEKLERİMİZİ, TERİMİZİ, KANIMIZI HİÇE SAYARAK.
Vefasızlık yaptı, Camiamızı hiçe saydı. Ancak kendilerine geldiğinde E.Generallere konut, lojman Çalışma ofisi. Araba, koruma tahsis ETTİ ve OYAK'A ASELSAN'A, ASKERİ VAKIFLARA YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLARAK ATADI. Bu şahıslar emekli değil miydi? Neden bu zatlara ayrıcalık sağladı? Neden onlara siz emeklisiniz gidin bu imkânları sizlere sağlamam demedi? Bu olay birbirini tamamlıyor. Yarın aynı imkânlar kendilerine sağlanacak. Acınacak bir durum. DÜNYANIN HİÇ BİR ORDUSUNDA BÖYLE BİR KEYFİ UYGULMA YOKTUR. Çalışırken Devletin tüm imkânlarını çoluk çocuk eş dost akraba tepe tepe kullananlar emekli olunca da tepe tepe kullanmaya devam ediyorlar. Bizlere siz emeklisiniz diyen elinin tersiyle itenler kendilerine gelince sus pus. Ne vicdanmış! Komuta kademesindeki Generaller cevaplasınlar. Bizler açlık sınırında yaşam mücadelesi verirken Beylerdeki saltanata bakınız. Sanki öç almak istercesine, inatla, ısrarla. Bizlere de bekleyin size müjdemiz var deyip de bizleri daha sonra Hükümete havale edenler yani müjdeyi verenler, işte size müjde, başınızın çaresine bakın ne haliniz varsa görün. Yazıklar olsun sizlere Devlet Demir Yolları kadar olamadınız. Bu vefasızlık örneğinizle binlerce emekli Assubayı üzdünüz. Bakanı çıkar bu bizim sorunumuz değil der Genel Kurmayı Çıkar siz emeklisiniz, benimle bağlantınız kesildi der. Atatürk ün kurduğu Cumhuriyetteki manzara bu çalışanlarını inkâr edenler ortada, bırakanlar İTİP, KAKANLAR. ELİNİ TERSİYLE İTELEYENLER, Bu cumhuriyetin sivil asker yöneticileri sizleri şiddetle kınıyorum. Sizlerde artık benim için hiç bir anlam ifade etmiyorsunuz. ŞEHİT ASSUBAYLARIN KANLARI İÇERİSİNDE BOĞULACAKSINIZ. Saygılar selamlar.

Selçuk İÇER
E.Asb.976-26

Besim Özel    11 Ocak 2009 02:47
Sn.Selçuk İçer
Diğer konularda olduğu gibi paşalar konusundaki fikirlerinizi aynen paylaşıyorum.Bu arada yanlış anlaşılmalar yüzünden birbirimizi suçlamak bize sadece zarar verir.Hepimizin amacı birdir.Selamlar.

kalite    11 Ocak 2009 02:43
MERHABALAR
ARKADAŞLAR ,BAHANE BİTMEZ..!!! Temad basın açıklaması düşünmüş ancak ergenekon davasını mazeret gösteriyor.Bu bahaneler bitmez yarın Filistin davası ertesi günde Derby maçları. Başka bir olay bekle dur,BU MEMLEKETTE OLAY BİTERMİ?. Diye yazmışlar arkadaşlar bunlar mazeret değil temad tarafından sadece mazeretler üretiliyor temad yönetimi 9 OCAK yazısında gecen cuma yani 2 OCAK tarihinde bildiri açıklayacaktık ama ergenokon dalgası yüzünden erteledik diyor halbuki tutuklamalar 7 OCAK'ta yapıldı bunun ne anlama geldiğini arkadaşlarıma bırakıyorum. düşüncem temad'ın hiçbir planı programı düşünçesi yoktur esas oyalama taktiği temaddan kaynaklanmaktadır birçok konuda hangi aşamadayız yönünden sorulan hiçbir soruya cevap vermemiş hukuksal yöndende bu haklarımız için hiçbir adım atmamıştır bugün haklarımız için mahkemeye baş vurulsa nekadar beklememiz gerektiğini takdirinize sunuyorum maalesef degerli zamanlar temad tarafından oyalanılarak geçirilmiştir gördüğünüz gibi bir basın açıklamasının nasıl etkin olası konusunda bir bilgisi ve iletisi yoktur birçok arkadaş kendilerini olumlu yönde yönlendirmeye çalışmaktadır.HAKLARIMIZI TEMAD'IN ÇATISI ALTINDA ALABİLİRİZ AMA BU ÇALIŞMA DÜŞÜNCESİ VE TEMPOSUYLA DEĞİL.

Hakan HEZER    11 Ocak 2009 01:35
ARKADAŞIMIN BELİRTTİĞİ ÇİLELERİ HEPİMİZ ÇEKTİK SÖZLERİNEE KATILMAMAK MÜMKÜN DEĞİL,BANYO YAPMAYA DAHİ AZILI KATİL GİBİ SİLAHLI ASKER NEZARETİNDE GİDENLERDEN BİRİYİM.HİÇİR ZAMAN ÜŞÜYÜP ÜŞÜMEDİĞİMİZİ,İNSANİ İHTİYACLARIMIZIN OLUP OLMADIĞINI SORMADILAR.BENCEDE HAKLI OLSALAR,SUÇLU OLMASALAR BİLE SADECE VE SADECE ASSUBAY ZÜMRESİNE YAPTIKLARI HAKSIZLIKLARI GÖRMELERİ AÇISINDAN İBRET VERİCİ BİR DURUM.HAKLI VE SUÇSUZLARSA HUKUKSUZLUK NEYMİŞ,İNSAN HAKKI NEYMİŞ ÖĞRENMİŞ OLURLARDA ŞU ANDA GÖREV BAŞINDA BULUNAN ÇÖMEZLERİNE ANLATIRLAR HAKKI HUKUKU...

SELÇUK İÇER    10 Ocak 2009 20:12
Sayın ÇAKIR BENİM YAZILARIM HEVESİMDEN DOLAYI DEĞİL ASSUBAY ONUR MÜCADELESİNE KATKI AMAÇLIDIR.KÜÇÜMSEYİCİ İFADELERİNİZE ÜZÜLDÜM.NE DEMEK HEVES?SİZİN PAŞALARA SEMPATİ DUYMANIZ BENİM YAZMAMAM ANLAMINA GELMEZ.Meslektaşlarımı inim inim inleten ZİHNİYETLERİ eleştiririm.Onlar yurtseverde bizler vatan hainimiyiz.Burası mahkeme mi ne belgesi çok izlenen Tv kanalında Assubayları irticai faaliyetlerin odağı halinde kamuoyuna asılsız olarak lanse eden E.Org.Kemal YAVUZ'U ELEŞTİRMEYELİMDE TEŞEKKÜRMÜ EDEYİM,bu bir rüya değil siz rüyadan uyanınız.MAMAK ASKERİ CEZAEVİNE SOĞUK DUVARLAR ARASINDA YATAN ASSUBAYLARA NEDEN BU KADAR ÜZÜLMEDİNİZDE İKİ EMEKLİ ORGENERALE GELİNCE FERYAD ETTİNİZ,ZALİMLE BİR FALAN DEĞİLİM,RÜYADAN UYANIN .YAZIMI İYİ OKUYUNUZ BEN O ŞAHISLARA SUÇLU DEMEDİM GÖZALTINA ALINAN İBARESİNİ KULLANDIM ve ADALET HERKESE LAZIM DEDİM.YAZINIZIN SONUNDAKİ AMAN HA GİBİ TEMBİH EDİCİ SÖZLERİNİZİ DE KABUL ETMİYORUM.Sizdemi aba altından bir şeyler göstermek istiyorsunuz.BIRAKIN BU POPÜLİS YAKLAŞIMLARI BİZ SİZİN VATAN SEVGİNİZİ BİLİRİZ.13 Şehit verildiğinde kürt açılımından,kürtlerin ezildiğinden bahsediyordunuz.BENİM ÖNCELİĞİM ASSUBAY MESLEKTAŞLARIMDIR.RÜTBESİ MAKAMI KONUMU NE OLURSA OLSUN YAPILANLARI ELEŞTİRİRİM.Bu konuda size cevap vermeyeceğim.Bu davaya inanan meslektaşlarıma saygılar.

Selçuk İÇER
E.Asb.976-26
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sn.İçerin cevap hakkı olarak yayınlanmıştır Bundan sonraki(cevap hakkı doğuracak kişisel yanıtların) tartışmaların site içi mesaj ile özel yapılmasını arzulamaktayız.Anlayışınıza teşekkürler

yalçın    10 Ocak 2009 19:56
Assubay devrimi balon çıktı.Zaten balon olduguda aşikardı.balon olduguda bugüne kadar adım atılmamasından belliydi.inanmak herhalde en basit ifadeyle saflık olutdu.sadece izliyoruz acaba olurmu bir gelişme diye.ama ümitsizim.NEDENİNE GELİNCE:

GENELKURMAY BAŞKANLIGI ASSUBAYLARI erbaş statüsüden çıkardı ama halen erbaş rütbesi taşıtıyor.bunun ÇÖZÜMÜ ÇOK BASİT ASLINDA.

iç hizmet kanununda erbaşın tanımını degiştirecek ve erbaşı askerlik mükellefiyeti altına giren ve bütün ihtiyaçları devlet tarafından karşılanan ONBAŞI RÜTBESİNE HAİZ ASKERDİR diye tanımlayıp çavuş rütbesinide erbaş rütbesinden ayrıştırmalıydı.BUNU yapmadıgı gibi çavuş rütbesini içinden çıkılmaz hale getirdi.

ÇAVUŞ RÜTBESİ uzman jandarma Çavuş/ Uzman çavuş(uzman erbaş) ve kıta çavuşu şeklinde STATÜLER çıkartılarak iyice ititbarsızlaştırıldı.halende bu yanlışdan dönülmeyip uzman erbaş statüsü altında uzman çavuş yetitiriyor.sonu nereye varır bilmem ama önce çavuş rütbesine sahip çıkıp bu rütbeyi onurlandırmalıyız diye düşünüyorum.ASSUBAY DEVRİMİNE ÇAVUŞ RÜTBESİNDEKİ ÇARPIKLIGI GİDEREREK TMK KADRO ÇALIŞMASI VE MAAŞ/ÖZLÜK hakları şeklinde çalışmalarımızı yogunlaştırmalıyız diye düşüyorum.

Sadece yüksek maaş alarak itibarımız ve saygınlıgımız olmaz.assubayın taşıdıgı çavuş rütbesi sadece assubaya ait olmalı.bu konuyuda gündemde tutmakta faydalı olacaktır.Ayrıca harp okulunun beş yıla assubay meslek yüksek okulunun isminin ASSUBAY AKADEMİSİ şeklinde degiştirilip ögrenim süreside dört yıla çıkartılmalı ve TMK RÜTBE uygulasına gidilip ÇAVUŞ takım assubayı/ ÜSTÇAVUŞ bölük assubayı/ BAŞÇAVUŞ rütbeside taburlarda kısım amirleri olarak görevlendirilmeli diye düşünüyorum.Ayrıca otomatik terfi sitemi yerine bir üst rütbeye ihtiyaş miktarı kadar terfi sistemi benimsenmelidir.

Bunlar hep düşünce olarak kalır herhalde ama beyin fırtınası olarak düşüncemi yazdım.GERÇEKLEŞMESİ ÜMİDİYLE.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sayın Yalçın 926 sayılı Kanun ile erbaşın,assubayın,subayın tanımları yapılmış 1961 yılında kabul edilen İç Hizmet Kanununda "Muhtelif kanunlarda geçen erat tabiri erbaş (onbaşı-çavuş) ve er olarak değiştirilmiştir"maddesi vardır.Assubaylar bu statüten 50 yıl önce çıktı çavuş rütbesinde karmaşa olmaz çünki asb.Çvş. uzman çvş. kıta çvş. ayrıdır elbet rütbelerimizin isimlerinin değişmesini istiyoruz ayrıca daha da gelişmesini arzuladığımız TMK kadrolarında assubayların rütbe uygulamaları vardır.Bilgi olarak sunuyorum.

Erdal Günşer    10 Ocak 2009 19:52
Sayın emekli assubaylar sitesinin okurları ve yazarları, Facebook'ta dolaşırken baktım. Bir sürü grup kurulmuş hepsinin binlerce üyesi oluşmuş. Bu gruplardan bazıları; falanca müzikten hoşlananlar grubu, filistindeki işkenceye hayır diyenler grubu, ermenilere özür dileyenlere karşı harekete geçenler grubu, Denizci assubaylar grubu, v.s... Ben de bu krulmuş olan grupların neden kurulduğunu düşündüm. Amaç sadece kamuoyu oluşturmaktı. Ben de bizlerin ortak paydamız olan bir grup kurdum. "Hakkımı ver" grubu. grubuma sizleri de davet ediyorum. Saygılarımla...

Bayram ÇAKIR    10 Ocak 2009 17:44
BALTAYI TAŞA VURMAYALIM!

Mesajları okurken genelde yazmama isteğim ağır basıyor. Ama sağ olsunlar arkadaşların yazısını okuyunca yazma isteğim depreşiyor.
Bu yazacağım mesajı direkt ilgili arkadaşa yazabilirdim ama Onun mesajında önemli sayılacak kişilerin ismi geçiyor ve bunlar aleyhinde sözler söyleniyor. Diğer arkadaşların da bilmesini arzu ettim.
Diyeceğim şu ki; yazı yazmaya hevesli isek bilgi dağarcığımıza güvenmemiz gerekir. Bilgilerimizin bilimsel ve belgeli olması gerekir. Yazı yazmış olmak için aynı şeylerin üstüne bir şey koymadan habire devam denilmez.
Bir arkadaşımız son gözaltına alınan paşalar için kızgınlığını dile getiriyor. Hak ediyorlar diyor. Sizler üşüyemezsiniz diyor. Peki, onlar da bu kardeşimizin sözünü dinleyip üşümesinler. Subaylar hakkında bende de bir önyargı var. Ama olmaması gerekir. Her kişi aynı kefeye konulamaz. Bu arkadaşımız bu paşaları iyi tanımış mıdır acaba? Yaptıklarına dair elinde basit de olsa bir belge var mıdır? Her kuşun eti bir değil. Önyargılar bizi yanıltır. Baltayı taşa vurdurur. Bu iki paşa diğerlerinden farklıdır. Bunlar tören paşası değildirler. Yurtsever insanlardır. Ülkenin gidişini iyi görmeyen insanlardır. Bunun için tepki koyan paşalardır. NATODAN çıkalım, Kıbrısın gidişi iyi değil, Batıdan kopalım diyen paşalardır. Bunların belgeleri yazılı basında(arşivlerinde) bulunabilir. Televizyonlarda da konuştular. Böyle insanları itham etmek ayıptır. Veli KÜÇÜK hariç diğer paşalar da yadsınacak insanlar değildirler.
Dikkat edilirse mafyadan(çakallardan)tutuklanan olduğunda, beraberinde birkaç tane yurtsever de gözaltına alınıyor. Beraber harman ediliyor. Yurtseverler gözden düşsün diye. Atın izi itin izine karıştırılıyor. Oyun büyük oynanıyor. Bazı arkadaşlarımız da neler söylüyorlar neler. Kulaktan duymalar, bir iki menfi
olay, rüyada görülenler bizi yanlışa götürür. Zalimin düdüğünü çalmış oluruz. Aman ha dikkat...

Bayram ÇAKIR
E.J.Asb.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sn.Çakır bu sitede yayınlanan yazı ve yorumlar kişisel görüşü belirtir.Arkadaşımız kimseyi yargılamamış suçluluğunu ifade etmemiştir,sadece yapılan haksızlıkların ruhundaki isyanı dile getirmiştir. Buna rağmen yönetici yorumunda adaletin gerekliliği ve suçu sabitlenmeden herkezin masum olduğu vurgulanmıştır.

mehmet burkay    10 Ocak 2009 17:43
ANKARA'DA YOĞUN BİR TELAŞ VAR.

ANKARA hareketli, Ankara'da şimdi yoğun bir telaş var. Gözaltına alınan Paşalarımızın durumu, sorunlarımızın önüne geçip, sorunlarımız ötelendi mi? dersiniz. Genel Kurmay Başkanlarının önlerine ne zaman sorunlarımız gelse, çeşitli bahanelerle çözümsüzlük üretilerek sorunlarımız ötelenmektedir. Geriye baktığımızda, her gelen Genel Kurmay Başkanlarını umutla bekledik bu olumsuzlukları yaşadık ve üzüldük.
Astsubay'ların, haklarını alabilmek adına bir takım girişimleri elbette olacaktır. Genel Kurmay Başkanlığı dâhil, ilgili kurumlara sorunlarını iletmek için, Faks, Mail çekmek Assubayların doğal haklarıdır. Sorunlarını sitelerinde de yazarak seslerini duyurmak, ayrıca bir demokratik hak arama yöntemleridir. Sorunlarına çözüm aramak amacı ile temsilcilerini ilgili kurumlara göndermeleri de en doğal haklarıdır. Assubay'lar sorunlarına, öncelikle Genel Kurmay Başkanlığınca el atılmasını beklerken, Genel Kurmay Başkanlığına siyasilerden gelen teklif ve öneriler bile geri çevrilerek, bir defa daha mağdur edilmişlerdir. GENELKURMAY BAŞKANLIĞINCA ASTSUBAYLAR LAYIK OLDUKLARI YERE NEDEN KONULMAMAKTA, HAKLARI ISRARLA HANGİ GEREKÇE İLE VERİLMEMEKTEDİR.
Astsubay'ların iki tane yazlığı, İstanbul'un orta yerinde dairesi de yoktur. Bankada şu kadar hesabı çıkmamış, çocuğunu bırakın Amerika'da Türkiye'de bile okutamıyor, Astsubay'ların suç örgütleri ile bir ilişkisi de yoktur. SOKAKLARA DÖKÜLEREK HAK ARAMAYI KENDİLERİNE YAKIŞTIRAMADILAR, BİR EYLEM PLANLARI BİLE OLMADI.
Vatana asla ihanet etmediler. Asla Yasaların emrettiği kurallar dışına çıkmadılar. Astsubay'lar haksızlıklarla mücadele ettiler ama KENDİLERİNE YAPILAN HAKSIZLIKLAR KARŞISINDA HEP SUSKUN KALDILAR. Astsubay'lara bu güne kadar bir büro memuru kadar değer verilmediği anlaşıldı. Her gün birlikte mesaiye gittiği arkadaşını, mesai dönüşünde şehit vermelerine rağmen, canla başla mücadeleye devam ederek, BU VATAN VE BU MİLLET İÇİN YAPACAKLARINDAN ASLA ÖDÜN VERMEDİLER.
Sizlerden tek istedikleri, geri kalan şu yaşam döneminde, meslekte çektikleri sıkıntıları unutturacak kadar, aileleri ve çocukları ile huzur ve güven içinde, yaşamlarını sürdürecek kadar ekonomik ihtiyaçlarının iyileştirilmesidir.
Sayın Genel Kurmay Başkanım, sizin Astsubay'lara karşı beslediğiniz sevgi ve şefkat dolu yaklaşımınızı biliyoruz. Bizleri hayal kırıklığına uğratmayacağınızı, sorunlarımızın sizin döneminizde çözüleceğine inancımız tamdır. Astsubay'ları hak ettikleri saygın bir konuma getirmenizi talep ediyoruz. AÇLIK SINIRININ ALTINDA KALAN EMEKLİ MAAŞIMIZ NEDENİ İLE AİLEMİZİN YAŞAMSAL İHTİYAÇLARINI KARŞILAYAMAYACAK DURUMA DÜŞÜRÜLDÜK, BUNDAN DOLAYI TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ MENSUBU OLDUĞUMUZU İFADE ETMEKTE BİLE GÜÇLÜK ÇEKİYORUZ.
Saygılarımla
Mehmet Burkay

ali nas    10 Ocak 2009 17:06
Her zaman olduğu gibi yine sağlam bir yorum ve öneri sunan Sayın GÜRPINAR'IN bu önerisi uygulanmalı, işe yarar bir cevap alınamazsa rest çekilmeli(basından destek veren cesur Yürek ve diğer dostları da haberdar ederek) Türkiye çapında şubelerden ANKARA'YA otobüs kaldırılarak geniş kapsamlı bir basın açıklaması yapılmalıdır. Yani Basın açıklaması bile sadece emekli Asb. ların katılımı ile de olsa sayısal olarak güçlü olmalı. Tabi bu güçlü basın açıklamasından sonra gerek kalırsa sonraki eylem sürecinde çoluk çocuk bu büyük camia çok çok daha güçlü katılımla gereğini yapacaktır.

Ben her zaman olduğu gibi ANKARA ya bu amaç için gitmek isteyip bu geçim sıkıntısı içinde aldığı düşük maaşla geçinmeye çalışan ve maddi yokluk nedeniyle çekimser kalma durumunda olan 2 emekli ağabeyime (Em. Asb. Çocuğu olarak kesinlikle kimseyi rencide etmek amacım yoktur. Zaten bu zorluklar nedeniyle hak arıyoruz) gidiş, dönüş, iskân, iaşe yani orda normal olacak tüm maddi masraflarını karşılayacağımı tekrar taahhüt ediyorum.
Değerli büyüklerim sizler sıkıntılı iken bizler bunu hissetmezsek hem onursuz, hem de bu camianın adamı değiliz.
Artık başarmak şart oldu.
Saygılarımla.

Şimdilik takipteyim.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Yüreği ve aklı zengin Meslekdaşım Sn.Nas teşekkürler,Temad karar versin biz bir gün aç kalır ANKARA'ya gideriz yüreği yetmeyene uçak tutsanız,oturma eyleminde kuştüyü döşek koysanız nafile.

Cengiz ERTEN    10 Ocak 2009 16:35
Değerli Meslektaşlarım;
Bir önceki yazımda belirtmiştim şu an sözün bittiği yerdeyiz.Şimdi eylem zamanı ve kendimizi göstermek zamanı.Assubay Onur Mücadelesine inanmış tüm meslektaşlarımı planlanan ve açıklanan eylemlere katılmaya davet ediyorum.
Saygılarımla.....

NOT:Bu ileti kişisel görüşümdür bilgilerinize...

Mehmet AKPINAR    10 Ocak 2009 15:13
SAYIN TEMAD BAŞKANIMIZ ELBETTE BASIN AÇIKLAMASI YAPSIN,AMA GEÇEN YIL YAPILAN GİBİ OLACAKSA DA HİÇ YAPILMASIN DAHA İYİ,ZİRA 50-100 KİŞİ İLE YAPILACAK TOPLAMI 10DK SÜRECEK BİR AÇIKLAMA İLE HİÇ BİR KURUMUN İLGİSİ FALAN ÇEKİLMEZ KENDİMİZİ KANDIRMIYALIM,ELBETTE AÇIKLAMA YAPMAK İÇİN SEÇİLECEK ZAMAN DA ÖNEMLİDİR,YERDE ÖNEMLİDİR,BUNLAR ÇOK İNCE STRATEJİ İLE DOĞRU OLARAK BELİRLENMELİ,HEM KAMU OYUNA HEMDE KENDİ TOPLUMUMUZA KARŞI KÜÇÜK DÜŞÜRECEK TÜR BİR AÇIKLAMADAN VAZ GEÇİLMELİDİR,YAPILACAK AÇIKLAMA DÖRT BAŞI MAMUR VE NET OLMALIDIR,AÇIKLAMA SONUNDA ,MAKUL BİR SÜRE VERİLMELİ AKABİNDE TOPLUMSAL EYLEM HEMEN HAREKETE GEÇİRİLMELİDİR,BUNLAR YAPILMADIĞI HALLERDEKİ HER TÜRLÜ AÇIKLAMA LAR YASAK SAVMA KABİLİNDEN KABÜL EDİLECEĞİNDEN ŞİMDİDEN SÖYLİYELİMKİ;YAPTIK AMA DUYURAMADIK TÜRÜNDEN AÇIKLAMALAR YAPILMASIN ,SES GETİRMİYECEK,HAKLI İKEN HAKSIZ DURUMA DÜŞÜRECEK HAREKETLER BİZE ZARAR VERİR.SAYGILAR.

recep yaban    10 Ocak 2009 15:11
07 ocak 2008 tarihli not şeklindeki yazım bazı arkadaşlar tarafından adeta topcu ateşine tutuldu iyide oldu.
bir dönem bir derece verilmesi için mücadele edildi fayda vermediği gibi 3.dereceden maaş alan arkadaşlarımız tarfındanda aslında kabul görmedi.
şimdide 2.kad.kd.bşçvş arkadaşlarımız için temsil tazminatı adı ile ek ödeme gündeme getirilmiş.
yani 1.derecenin 3.kademesine verilecekmiş diye duyduk.
sayın dernek yöneticileri;asb ların derdi derece,ek ödeme değil,çünkü bu iyileştirmeler meslektaşlarımızın ancak %20 sini kapsar.
lütfen tsk tazminatlarının kaldırılarak maaşa direk yansımalarını yani ek gösterge ile düzenleme yapılması gerekmektedir.
işte o zaman emekli olan meslektaşlarımız aldıkları maaş üzerinden emekli olacaklarından maaşlar resmen düzelmiş olacaktır.
bu düzenlemede ancak genkur isterse olabilir.gerisi oyalama
saygılar.dalgıç

SELÇUK İÇER    10 Ocak 2009 14:29
TEMED Umur TALU beye bir teşekkürü bile çok gördü, Ne basını? Eklemek mecburiyeti hasıl oldu özür dilerim. Değerli Mithat ağbeyimize gönülden katılıyorum. Her türlü eylem ve gösterilere hazırım. Saygılar
Selçuk İÇER
E.Asb.976-26

SELÇUK İÇER    10 Ocak 2009 14:22
BAHANE BİTMEZ..!!! Temad basın açıklaması düşünmüş ancak ergenekon davasını mazeret gösteriyor.Bu bahaneler bitmez yarın Filistin davası ertesi günde Derby maçları. Başka bir olay bekle dur,BU MEMLEKETTE OLAY BİTERMİ?.Basına neyi açıklayacaksınız?Tek çare yasal eylemlerdir.Karşıda oyun, bizde bahane bitmez.Mesele basınla duyurmaksa verirsin yüksek trajlı bir gazeteye tam sayfa ilan olur biter.Dostlar alış verişte görsün.Demekki bu güne kadar boşa yazıp bağirıp çağırıyoruz.Siz karı kışı bahane etmeyin diyorsunuz onlar Ergenekonu bahane ediyorlar.Sayın Ersen Ağbeyciğim işte Temad işte bizler,Temad'a bırakın dere olup akmayı çağlayan olsak netice değişmiyor.Ne zamana kadar akacağız...
Selçuk İÇER
E.Asb.976-26

SELÇUK İÇER    10 Ocak 2009 14:01
E.GENERALLER ÜŞÜMÜŞLER.!!!Ergenekon soruşturmaları kapsamında göz altına alınan E.Orgeneraller Kemal YAVUZ ve Tuncer KILIÇ emniyetteki nezerethanelerinde üşüdüklerini avukatları aracılığı ile kamuoyuna duyurdular.ÜŞÜMÜŞLER..MUAMELEDEN MEMNUN KALMAMIŞLAR.Ayrıcalık istemişler.Yasalar önünde tüm vatandaşlar eşit değilmi?Ne bekliyordunuz sizleri HİLTON OTELİNDEMİ AĞIRLAYACAKLARDI?Hayatınızın sonuna kadar sürekli dokunmazlığınızmı olacaktı.Meslek hayatım boyunca sizin gibilerin şahsi kaprisleri yüzünden,insanlık onuruma yakışmayan gayri sıhhi köpeği bağlasanız durmayacağı pis yerlerde kapımı kitletenerek,tuvalete dahi silahlı nöbetçi er'le gönderildim.,görevlendirdiğiniz Binbaşı rütbesindeki Subayla odamı her gün arattığınızda,tüm müracaatlarıma olumsuz cevap verenler aynı zihniyetin devamı değilmisiniz.Ben insan değilmiydim?Benim ailem çoluk çocuğum onurum yokmuydu?Hiçe saydınız,ezdiniz geçtiniz.HAKKINI ARADIĞI GEREKÇESİYLE BİR ÇOK ASSUBAYI MAMAK ASKERİ CEZAEVİNE SOĞUK DUVARLARIN ARASINA ATARKEN ONLARIN NE HİSSETTİKLERİNİ ŞİMDİ SİZLER HİSSEDİN.Çalışırken ayrıcalık.Emekli oluncada yine at araba koruma konut lojman, sıcak nezarethane..Adaletin bir gün sizlerede lazım olacağını hiç düşünmediniz.E.Orgeneral Kemal YAVUZ'un bir televizyondaki açık oturumda irtica konusu işlenirken''SİLAHLI KUVVETLERDE İRTİCA CAHİL GENÇ ASSUBAYLARLA ORTAYA ÇIKIYOR''beyanı hala kulaklarımda.Dertleri hep Assubay subayı hiç gündeme getirmezler..YAŞ kararlarıyla atılan subaylardan bahsetmezler,Toplum ve komuoyunda sürekli küçük düşürücü gerçek dışı beyanlarda kasten bulunarak ASSUBAYLAR hakkında olumsuz havanın yaratılmasını sağlayanların yüzünden bugün bu durumdayız.ÜŞÜYORLARMIŞ,MAĞDURLARMIŞ.!! BİZDE ÖYLEYDİK..Büyük Atatürkün kurduğu Türkiye Cumhuriyetinin Polisine Kanunlarına adaletine savcısına,hakimine inanın güvenin.Aman üşütmeyin dikkat edin..Sizler pek alışkın değilsinizdir bu tür yerlere.Saygılar

Selçuk İÇER
E.Asb.976-26
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sn.İçer yapılan haksızlıkların hepimizin ruhunda bıraktığı izleri hala taşıyoruz.Biz herzaman adalete inandık inanmak zorunda ve adaletsizlik yapanlara da birgün adaletin gerekeceği düşüncesindeyiz. Suçu kanıtlanıncaya herkez masumdur kimse endişe etmesin adalet birgün mutlaka gerçekleşecektir.

Mithat Türetken    10 Ocak 2009 13:58
Değerli Kardeşlerim
Temad Genel Başkanı basın açıklaması yapacakmış yapsın yapmasına da zaman kaybı TEMAD ayaküstü resepsiyonlardaki görüşmelerle derdimizi anlatamaz orada unutulur Genelkurmayda önce alt komisyonda sorunlarımız masaya yatırılsın neden bizi büro memuru gibi başlatmak istediklerini sorgulasın sonrada karşı tez olarak lise mezunu ve 2 yıllık harp okulu mezunlarına neden 4 yıllık fakülte mezunundan bile bir üst derece verildiğini sorsunlar 9/2 den ve 8 nci dereceden başlayan memurlar yasa maddesi ile belirtilsin Sonuç komisyon başkanı ile birlikte komutanlara bizzat bildirilsin.nezaket elbet gösterelim ama enayilik göstermiyelim şehitlerimizin kemikleri bizlerin içi sızlıyor bu haksızılığı düşünüp uykularım kaçıyor Öyle 50-100 kişi ile basın bildirisi ses getirmez onbinlerle protesto yürüyüşü açlık,oturma eylemleri gibi kalıcı aylar süren eylemler planlansın yine tekrar ediyorum bu yaşta ilk çadır nöbetinde olmazsam namerdim. Onuru olan herkez ayni katılımı gösterecektir.

Cengiz ERTEN    10 Ocak 2009 12:44
QUOTE=MUSATAFA EROL TEMAD GN. BŞK. NI]DEĞERLİ ARKADAŞLARIM.

GEÇEN HAFTA CUMA GÜNÜ ÖĞLEDEN SONRA TBMM NİN DİKMEN KAPISINDA ANKARA DA Kİ ARKADAŞLARIMI DA DAVET EDEREK KAMUOYUNA BASIN AÇIKLAMASI YAPACAKTIM. YÖNETİM OLARAK KARAR ALMIŞTIK. HER TÜRLÜ HAZIRLIĞIMIZI YAPMIŞ, KAMUOYU DUYURUMUZU HAZIRLAMIŞTIK ANCAK: ERGENEKON DALGASI PATLAK VERİNCE SESİMİZİ TAM DUYURAMAYIZ DİYE ERTELEDİK. KAMUOYUNUN SAKİNLİĞİNE GÖRE GELECEK HAFTA İÇERİSİNDE VEYA EN KISA ZAMANDA YAPACAĞIZ. CEP TELEFONLARINA MESAJ ÇEKECEĞİZ. ÜYE OLSUN OLMASIN ARKADAŞLARIMIZLA GÖNÜL BAĞI OLAN YA DA DOST AKRABAYIDA BİRLİKTE GETİRELİM.

SELAMLAR.[/QUOTE]


Bilginize.... .

yaşar sığınç    10 Ocak 2009 10:55
sayın temad genel başkanımıza ve yönetim kuruluna temad ziyaretçi defterine eylem tarihini bildirmelerini arz etmiştim,YAYINLAMADILARburadan bir kez tekrar eylem tarihini almak istiyorum,benim gibi bunu öğrenmek isteyen meslektaşımın çoğunlukta olduğunu düşünüyorum saygılar.

A.Hakan Eren    10 Ocak 2009 02:25
Değerli büyüklerim.
Belki yazdıklarımdan negatif bir düşünce yayılıyor, bilemiyorum. Ancak, Gn.Kur.Bşk.lığının, assubayların (çalışan ve emekli) özlük haklarında samimi olmadığını düşünüyorum. Eğer aksi olsaydı, kapalı kapılar ardında, gizli gizli yapılan toplantılarda bu işler görüşülmezdi. Tek yasal temsilcimiz olan TEMAD'ın yetkililerini de bu toplantılara davet eder görüşlerini dinlerdi. Ayrıca, yapılan yeni düzenlemeler de yine tepeden inme olmuştur. Birliklerde hangi assubayın derdini dinleyip de bu çözümleri üretmişler acaba? 'Sarı sakındırak taktırıp, kırmızı şeritli pantolon giydirdik. Daha ne istiyorsunuz?' Gibi bir anlayışa sahipler. Sarı sakındırağınız da, kırmızı şeritli pantolononuz da, kılıcınız da sizin olsun. Biz sadece adalet istiyoruz. Verdiklerimizin karşılığını istiyoruz. Tüm arkadaşlarım ve büyüklerime sesleniyorum. Bu saate kadar, aman TSK yıpranmasın deyip, kan kustuk 'kızılcık şerbeti içtik' dedik. Artık bu anlayıştan vaz geçelim. Dost-arkadaş sohbetleri dahil, her ortamda ve her platformda sorunlarımızı dile getirelim. Uğradığımız haksızlıkları anlatalım. Girip çıktığımız tüm forumlarda, web sitelerinde, gazetelerin ve internethaber sitelerinin yorum bölümlerinde her fırsatı değerlendirerek sorunlarımızı gündemde tutalım. Eylem zamanı geldiğinde de, yasalar çerçevesinde, bize yakışan eylemleri yapmaktan çekinmeyelim. Saygılarımla.

Bayram ÇAKIR    10 Ocak 2009 01:09
ÇOK YAPICI ÖNERİ

Sayın Ersen GÜRPINAR'ın son önerileri çok yerinde ve çok yapıcı.TEMAD yönetiminin elindeki işi sadece eylem olmalı artık.Mesaisinin ağırlığını buna vermeli.Sorunların takibini bir kişi de yapabilir.Şamar oğlanına çevrilmişken hala onlara el uzatmak onurluyum diyenlere yakışmaz.Başkenti bir gürletelim bakalım ne olacak?Ondan sonra kim kimi arayacak göreceğiz.Eylemin yazı- baharı olmaz.Sağlıklı olmasak bu işi yapamazdık.Bakanlık veya Genelkurmay'dan bir uyarı gelirse demokratik hakkımızı kullanıyoruz diyeceğiz.Haklarımız için şu zaman bu zaman kalmadı.Biz eylemimizi yapalım.Sorumlular da dengesizlikleri düzeltmeye çalışsınlar.Kimsenin işini engelleyecek,Kızılay trafiğini kapatacak değiliz.Allaha şükür ülkede bir olağanüstülük,bir savaş hali,bir büyük doğal afet yok.Herkes normal işini yapabiliyor.Biz disiplinli,demokratik eylemlerimizi yaparız.Millet te işini yapar.Ekonomik kriz gerekçe gösterilir ise;bizim de çok sert cevaplarımız olur o zaman.
Zaman gazetesi ile polis teşkilatı sizde birşeyleri çağrışım yaptırıyor mu?


Bayram ÇAKIR
E.J.Asb.

Ersen Gürpınar    10 Ocak 2009 00:01
Saygıdeğer Arkadaşlarım
Hayal kırıklığınız sakın ola umutsuzluğa dönüşmesin,Örgütlü mücaadelenin kırılma noktası umutsuzluk yaratmaktır. Bize sistematik olarak uygulanan haksızlığın son halkasını bizde bu duyguyu umutsuzluğu yaratmak için yapmış olabilir
Bakınız biz üç yıl önce bu konuları bile tartışamıyorduk çok şey değişti; Mücaadelemizde eksiklerimizi tamamlıyarak kararlılıkla mücaadelemize devam edeceğiz. Sesimizi daha çok duyurup basının da yardımı ile kamuoyuna haklılığımızı ve gerçekleri anlatmaya da devam edeceğiz. Eksiklerimiz var ancak biz ne daha fazlasını ne de başkalarına sağlanan imtiyazı istiyoruz BİZ ADALET VE EŞİTLİK İSTİYORUZ

Temad bizim yasal temsilcimiz ama onlarda son iki yıldaki değişime ayak uyduramadılar; Eksikleri hataları olabilir ama bunu birlikte aşacağız bizim sesimize,önerilerimize kulak vermezlerse bu kendilerini inkar olacaktır onun için lütfen sağduyu ile hareket edelim aklın yolu birdir.

Haksızlıklarımızı hepimiz biliyoruz önemli olan kararlılığımızdır. Taleplerimiz ve yaptığımız mücaadele illegal değildir Anamızın ak sütü gibi helal olan haklarımızı kararlı ve yasal mücaadelemizle mutlaka kazanacağız yeterki birlikte kararlı hareket edelim .

Bizler için yeni yasa teklifleri hazırlanıyormuş doğru olabilir ama samimi değiller madem sorunlarımız çözülecekti son yasa önergesinde göreve başlangıç derecemizdeki adaletsizliğe son vermek mümkündü lise mezunu 2 yıllık harp okulu mezunu subayı 4 yıllık fakülte mezunu devlet memurundan bir üst derece yukarıdan başlatacaksınız ve bunun gerekçesini GÖREVİN ÖZELLİĞİ diyeceksiniz sıra assubaylara gelince günde 8 saat görev yapan büro memurları ile ayni kefeye koyacaksınız;Buna adaletsizlik demek bile hafif kalır.
Bizim nöbetimiz,gece eğitimimiz,tatbikatımız özel görevlerimizdeki fazla mesaimiz bile birçok memurun yıllık normal mesaisinden fazla iken bu haksızlığı hangi değer yargısına dayanakar yapıyorlar bunu bize izah edebilirlermi?

TEMAD yönetimi derhal Genelkurmayla görüşmeli hazırlanan tasarı neleri kapsıyor öğrenmeli son söz olarak şunu söylemelidir.

BİZ ASSUBAYLAR TSK İÇİN GEREKSİZ İSEK BU MESLEĞİ HEMEN KALDIRIN MEVCUTLARI KAMU KURUM VE KURULUŞLARINA DAĞITIN SİZDE KURTULUN BİZDE KURTULALIM YOK TSK ASTSUBAYLA BİR BÜTÜNDÜR DİYORSANIZ BİZE UYGULANAN HAKSIZLIKLARA SON VERİP ADALET VE EŞİTLİK SAĞLAYIN YOKSA YILLAR SÜRSE DAHİ ÇEŞİTLİ EYLEMLERE BAŞLAYACAĞIZ VE BU ADALETSİZLİĞİ HERKEZLE PAYLAŞACAĞIZ .

Temad bize kesinlikle bekliyelim havalar soğuk yağmur yağdı güneş battı bahanesi sürmesin yukarıdaki önerimi birçok arkadaşımla paylaştım varsa değişik önerilerini bizimle paylaşsınlar ama mutlaka kesin kararımızı herkez bilmelidir.TEMAD'DAN YANIT BEKLİYORUZ Adalet ve eşitliğin gerçekleşmesi dileklerimle saygılar sunarım

SELÇUK İÇER    09 Ocak 2009 22:38
BUYURUN TEPKİ VERELİM.!!! Değerli Meslektaşlarım son gelişen olylarla Hükümet,Genelkurmay ve Temad'dan bizlere hiç bir fayda gelmeyeceği hepimizin malümlarıdır.Ben dahil tüm meslektaşlarımız haykırarak Kandırıldık ,oyalandık,şamaroğlanına döndük,şimdi birlik ve beraberlik zamanı,kenetlenelim.Eylem yapalım vs söylemlerde bulunduk bulunmayada devam ediyoruz.Bunlar sadece söylemler ya tepki. Maalesef! Eylem ve tepki olayını RAHATLIKLA TEMAD'A HAVALE EDİYORUZ.Katılım açısından gerekli bir düşünce olabilir ancak havaleyle iş ve sorumluluğumuz bitmiyor.Fert olarak direkt sorumlu olduğumuzu düşünüyorum.Temad'ın varlığı sorumlu olmamamız anlamına gelmeZ.Temad'a her türlü desteği vereceğimizi sürekli taahüt ettik ancak bu na rağmen faaliyet yok.Olacağada benzemiyor.Eylem kararı falanda alamazlar.ÇARESİZ ELİMİZ KOLUMUZ BAĞLI BEKLİYORUZ.BEKLETİLİYORUZ.Bekletilmeyi,itilip kakılmayı kandırılmayı,oyalanmayı meslek ve insanlık onurumuzun kırılmasını kabul edemiyorum.Bu hale gelmemizin tek nedeni tepkisizliktir.Buyurun; TSK DAN ALDIĞIMIZ E.ASKERİ KİMLİK KARTLRIMIZI,SİLAHLARIMIZI VERİLEN ŞİLT VE YAZILARI GENEL KURMAY BAŞKANLIĞINA İADE EDELİM.ORDUEVLERİNE KAMPLARA GİTMEMEKLE BİR ŞEY OLMAZ.ZATEN ZEVKÜ SEFA YAPACAK HALİMİZMİ VAR? ONURUMUZ AYAKLAR ALTINDAYKEN...BUYURUN TEPKİ GÖSTERELİM AĞLAYIP SIZLANACAĞIMIZA..Saygılar

Selçuk İÇER
E.Asb.976-26

ahmet ÇAM    09 Ocak 2009 22:15
ASSUBAYLAR MI FAZLA.
Bugüne kadar TÜM çalışanların İLGİLİ bakanları,ÇALIŞANLARININ haklarıyla ilgili konularda gerekli araştırmaları yaptıktan sonra PERSONELİNİN HAKLARI konusunda YASA TEKLİFLERİNİ hazırlayıp,sonunda da İSTEDİĞİ ZAM VE İYİLEŞTİRMELERİ personellerine yansıttı ve hala da DEVAM etmekteler. Kimler derseniz,İÇ İŞLERİ, SAĞLIK,MEB,MALİYE BAKANLARI BUNLARA ÖRNEK GÖSTERİLEBİLİR
Tüm devlet memurlarına tanınan haklardan YARARLANDIRILMAYAN tek sınıf ASSUBAY SINIFIDIR.
ASSUBAYLAR ALDIKLARINI HAK ETMİYENLER MİDİR.YOKSA GELECEKTE BU ÜLKE İÇİN TEHLİKEMİ ARZ ETMEKTEDİRLER.BİZLERİN BİLMEDİĞİ BİR TAKIM SEBEPLERDEN DOLAYI YILLARDIR MAĞDUR EDİLDİLER. MAAŞLARI AÇLIK SINIRINA DAYANDIRILDI VE MUHTAÇ DURUMA GETİRİLDİLER.BU DURUMU YARATANLAR YAPTIKLARIYLA ÖVÜNEBİLİRLER.HATTA BAŞARILARINDAN DOLAYI, KENDİLERİNİN UYGUN GÖRECEKLERİ YERLERİNE"KINA" DA YAKABİLİRLER.
ASSUBAYLAR BU ÜLKENİN İNSANI DEĞİL MİDİR?SİZİN ASSUBAYLARDAN NE FAZLANIZ VAR Kİ,KENDİNİZE HAK GÖRDÜĞÜNÜZÜ ONLARDAN ESİRGİYOR,VERİLMESİNİ ENGELLİYORSUNUZ.
TSK NIN HAKLARIYLA İLGİLİ MSB NI DENİLEN BİR GÖREVLİ VARMIDIR.EĞER VARSA,BU BAKAN TSK NIN SADECE SUBAYLARDAN OLUŞTUĞUNU MU ZANNETMEKTEDİR.YOKSA BİR TAKIM ŞEYLER YAPMAK İSTİYOR AMA,BUNA GÜCÜMÜ YETMEMEKTEDİR.EĞER BİR ŞEYLER YAPMAK İSTİYORSA, YUKARIDA Kİ BAKANLARDAN TAKİP EDECEĞİ YOL KONUSUNDA BİLGİ ALABİLİR.TABİ BUNA KARAR VERİP,BU KARARINI UYGULAMAYA KOYABİLİRSE.
ASSUBAYLAR"DÜŞMAN" KUVVETLER DEĞİL,TSK NIN ÖZ VE EN CEFAKAR,FEDAKAR MENSUPLARIDIR.ASSUBAYLARDAN KİMSENİN KORKMASINA, ÇEKİNMESİNE GEREK YOKTUR. ONLARIN KALBİ VATAN SEVGİSİYLE DOLUDUR.ONLARDAN BU ÜLKEYE ZARAR DEĞİL,YARAR GELİR.
İNANMAYANLAR VEYA BİLMEYENLER ÜLKEMİZ İÇİN ŞEHİT VE GAZİ SAYISINA BAKSINLAR.ARADIKLARINI ORADA GÖRÜP,BULACAKLARDIR.
BUNLARI BİLMELERİNE,GÖRMELERİNE RAĞMEN ASSUBAYLARA HALA BU MUAMELELERİ LAYIK GÖRENLERE DAHA NE DEMELİ. :upset

A.Hakan Eren    09 Ocak 2009 17:35
Recep YABAN Bey bile oyalandığımızın farkına varmış ya. Artık herkes anlamıştır. Ben emekli olalı 4 ay oluyor. Bu siteyi uzun zamandır takip ediyorum. Her fırsatta yazıp çiziyorum. Hak verilmez alınır. Yazdıklarımı okuyanlar bilirler. Gün mücadele, birlik olma ve ses yükseltme günü. Bize, bizden başkasının faydası yok.


3753
Mesaj Defteri yazıları