MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


serdengeçti    24 Ağustos 2008 21:39
öncelikle tüm rütbe alan muvazzaf arkadaşlara yeni rütbelerinin hayırlar getirmesini dilerim...sayın başbuğ, hemen 30 ağustos tan itibaren tsk da sevgi ve saygıyı inşa etmelidir ....tsk da inşallah unutulmaz bir komutan olur...insan haklarına saygılı, kast sistemlerini red edip gerçek atatürkçü bir komutan olur (atatürkçülük aynı zamanda muassır medeniyetlere ulaşmaktır, hindistandaki kast sınıflarını terk edip insan haklarına saygı göstermek demektir . hak edene hakkını vermek demektir. hiyerarşi adı altında bir sınıf meslek grubunun sosyal haklarını gasp etmek demek değildir.) ...temad da 30 ağustos tan itibaren artık tüm haklarımızı almak için acil eylem planı yapmalı artık oyalama taktiklerini yememelidir..yoksa bir seçim dönemi vardır ve temad ne yaptığını nasıl anlatabilecektir. çünkü ortada hiç bir alınmış hak yoktur (pardon şapka kasındıraklarının rengi haricinde).bu sakındırak renginin biz emeklilere de faydası yoktur...lütfen temad bir şeyler yapsında koşa koşa sandıklara gidip helal olsun yönetime işte yöneticilik budur hatta neden biz bu başkanımızı ve arkadaşlarını milletvekili olsunlar diye desteklemeyelim diye bağırarak söylemek istiyorum..lütfen artık bu kast sistemi bitsin....saygılarımla :eek

HARUN KURUOĞLU    24 Ağustos 2008 21:15
Sayın TEMAD Genel Başkanım ve değerli çalışma grubu meslektaşlarım: Zaman zaman çalışan ve emekli meslektaşlarımızdan bazen dozajı aşsada eleştiriler aldığınızı sitelerde yazılan yazılardan takip etmekteyiz .Bu eleştiriyi bende yapmaktayım.Eleştiri yapacak bireyde bulunması gereken birçok özellik olması gerektiğini hepimiz biliyoruz ve bunların en önemlisi de,eleştirmenin eleştirdiği konuda derinlemesine bilgi sahibi olması ,objektif ve tarafsız olması zorunluluğu vardır.Bu kriterlere uygun yapılan eleştiriyi dikkate alan lider ve yöneticiler temsil ettikleri kitlelere ve gruba daha faydalı olacakları kanaatindeyim.Eleştiri aynı zamanda liderlerin koltuklarında veya işgal ettikleri mevkilerde çok rahat olmalarını engeller, lider ve bireyin reaksiyonunu hızlandırır,öngörülü olma,iki defa düşünme,olayları süratle kavrama, hata yapmama vs gibi yeteneklerini geliştirmesine katkı sağlar diye düşünüyorum.Eleştiri yapıyorum diye aklına her geleni laf olsun diye yazmakta birey ve toplum çıkarlarına asla hizmet etmez,aklı sıra sadece yazanı psikolojik olarak rahatlatır,onunda yeri bu ve benzeri siteler değildir.İlgililer ve bu konuda merakı olanlar başka yerlerde özlemlerini giderebilirler kanaatindeyim.
Sayın başkanım:1991 yılında suikast sonucu ölen Hindistan Başbakanı Rajiv Gandhiyi ,annesi İndra Gandhi nasihatte bulunmak için yanına çağırır ve derkiOğlum hayatta iki tür insan vardır,biri çalışarak bir şeyler elde etmeye çalışan,diğeride elde edilenden pay almaya çalışan,ikincisinde rekabet çoktur, başarılı olamazsın sen birincisini tercih et der
Sayın Başbakanımızla görüştünüz, meclisin açılmasına az kaldı, Sayın Genelkurmay Başkanımız yeni göreve başlayacak,Özlük haklarımızla ilgili gerekli yasal düzenlemenin ön çalışmaları,ekibinizle koordine edeceğiniz hususlar,meclis komisyonları ve üyeleri vs yazmakla bitmiyor,tonlarca işiniz var,siz çalışmaya devam edin,umarım bu sefer bu işi sonuçlandırırsınız.Siz çalışın,başarıyı elde edin,bu başarıyı kim paylaşmak istiyorsa paylaşsın bakalım paylaşabileceklermi?
Artık bu işin sonuna geldik diye düşünüyorum. Haklarımızı yasal yollardan alabilmemiz için siyasi ve askeri ortamın uygun olduğunu kanaatindeyim. Yıllardır mücadelesini yaptığımız sorunlarımız bu defada yüce meclisimiz tarafından çözülmezse her halde hiç tereddüt etmeden bundan sonraki hareket tarzımızın planlarını şimdiden yapıyorsunuzdur. Saygılar sunuyorum.

HARUN KURUOĞLU    24 Ağustos 2008 17:04
Kişisel olarak değerlendirdiğimde kurumumuzun yok olmakla karşı karşıya kaldığı meslek ve meslektaş sevgi,saygısını Genelkurmay Başkanımız Sayın İlker Başbuğun yeniden canlandırarak olması gereken seviyeye yükselteceğini ümit etmek istiyorum. Ayrıca; Silahlı Kuvvetlerimizde görevli ve emekli Assubayların sosyal , ekonomik ve diğer konularda uğratılmış olduğu haksızlıkları hakkaniyet ilkelerine uygun olarak en kısa sürede çözüme kavuşturmasında gerekeni yapmasını kendilerinden talep ediyor,yeni görevinde başarılar diliyorum.

EMEKLİASSUBAY    24 Ağustos 2008 14:36
Sayın Murat ATAM'ı, Oğlu BORA'yı ve eşini bu mutlu günlerinde kutlar, ömür boyu mutluluklar dileriz.
EMEKLİ ASSUBAYLAR

kaynar2099    24 Ağustos 2008 13:06
Değerli büyüklerim. 22/08/2008 tarihli KANAL D'de yayınlının GEVE GÜNDÜZ dizisini takip eden var ise üzülmüştür.Kendini bilmez yapımcı (benzetme ailesine aittir.) tavukla eşleştirmiş bçvş.u. Buyrun link.http://www.izledik.biz/izle/file.php?f=1633 Lütfen site açıldığında üstten 4 üncü videoda ortadan itibaren izleyiniz.Umarım gerekli tepki verilir.

Cengiz ERTEN    24 Ağustos 2008 12:15
Değerli Meslekdaşlarım;
Ne kadar ilginç bir toplumuz bir parmak bala hemen tebessüm değil kahkaha atmaya başlıyoruz.Yıllarca yaşadıklarımızı ne çabuk unutuyoruz.Bizim gözümüz bal kovasında değil payımıza düşeni istiyoruz.Gelişmeler ne güzel.İnşallah daha devamı gelecek.Bunları yapabilmemiz içinde TEMAD çatısı altında bir araya gelmeli ve sesimizi daha kuvvetli bir şekilde ilgili makama iletmeliyiz.
Saygılarımla...
Onur Mücadelesinin neferiyim.

abdullah ektik    24 Ağustos 2008 12:01
http://www.emekliassubaylar.org
Değerli meslektaşım, kapı komsum Murat Atam in, oğlu Bora bugün dünya evine giriyor, kendilerini tebrik eder, omur boyu sağlık ve mutluluklar dilerim.

yaşar sığınç    23 Ağustos 2008 22:54
arkadaşlar,bir kısmımız resepsiyon daveti için heykel yaptırmayı teklif ediyor,bir kısmımız ekonomik bunalımdan İMDAT diye bağırıyor,hiç bir sorun çözülmemiş,sıkıntılar had safhada,yurt meselesi vardı temad resepsiyon rehavetinden unuttu gitti,DEĞERLİ ARKADAŞIMIZ ABDULLAH EKTİK O KADAR GÜZEL İZAH ETMİŞKİ kendisini destekliyor tüm meslektaşlarıma saygılar sunuyorum.

cahitv    23 Ağustos 2008 20:03
arkadaşlara teklifimdir..sayın başbuğ haklarımızı verdikten sonra gerçekten en kalpten bir anıt yaptıralım..en iyi heykeltraşları bulup öyle bir anıt yaratalım ki..anıtın başında yani kafa kısmı atatürk..omuzlarında sayın başbuğ..anıtın kolları bacakları ise subay astsubay uzman çavuş ve erlerden oluşmuş tam bir vucut halinde olsun...ve sayın başbuğ sözlerini tutup emekli olurken tüm ihtişamıyla ona ve türk milletine hediye edelim..ve bu konuda yarışma açalım en iyi projeyi, ödüllendirme vs..belki bu anıt tsk nın gerçek simgesi olu verir...

yaşar çakan    23 Ağustos 2008 19:35
Hayati ERGÜRBÜZ 22 August 2008 23:08 |
Sevgili meslekdaşım Yaşar Çakan,yanlış anlaşılmasın ben temad sitesine eleştiri yazanları eleştirmedim,eleştirilere hakaretle yanıt verenlere dokundurmak istedim..Saygılar


Sayın ERGÜRBÜZ,
Yanlış anlayacak bir durum yok zaten.Ben sizin ve Sayın ASLAN'ın yazdıklarına müsaadenizle imza atıyorum dedim.Yani sizlerle aynı fikirdeyim dedim.Pek tabi eleştiriler hakaret ve küfürle yapılmamalı.Hakaret eden zaten haksızır.En derin saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

abdullah ektik    23 Ağustos 2008 19:14
http://www.emekliassubaylar.org
Degerli meslektaslarim,bu zamana kadar alacaklarimizin var oldugu konusunda mutabik miyiz,bence degiliz.Bana gore Temad yoneticileri ve sozculeri ayri telden caliyor,bekle gor politikasi izliyor.Yeni olusum yani bizler ise israrla sorunlarin uzerine diger sivil toplum orgutlerinin yaptigi gibi aktif olarak gidilmesini talep ediyoruz. Verilmeyen haklarimizi almak icin daha ne kadar bekleyecegiz.
Tuzu kuru arkadaslar,lutfen bize kostek olmayin,bu is sen ben meselesi degil, Assubaylarin meselesidir. Emeklilerin meselesidir.Ciktik bu yola donen namerttir.
Saygi ve sevgilerimle.

aslan81(m. ayan)    23 Ağustos 2008 18:29
Başbuğ'dan bir ilk daha
30 Ağustos resepsiyonuna ilk kez astsubaylar da davet edildi

23.08.2008 15:57
Genelkurmay Başkanlığı'nın Zafer Bayramı nedeniyle her yıl düzenlediği 30 Ağustos resepsiyonu bu yıl her zamankinden daha kalabalık olacak. Sabah Gazetesi'nde yer alan haber göre, 30 Ağustos'ta Genelkurmay Başkanlığı koltuğuna oturmaya hazırlanan Orgeneral İlker Başbuğ, Gazi Orduevi'nde verilen resepsiyona ilk kez astsubayların da davet edilmesi talimatı verdi. Astsubaylar, önceki yıllarda devlet protokolü ve üst rütbeli askerlerin davet edildiği resepsiyona katılamıyor, 30 Ağustos'u kendi aralarında Etimesgut Orduevi'nde kutluyorlardı. Astsubaylar lehine çeşitli iyileştirmeler yapmak adına daha önce de girişimlerde bulunan Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Başbuğ, Genelkurmay Başkanı olmasına sayılı günler kala ilk jestini de yapmış oldu. Orgeneral Başbuğ, daha önce de Genelkurmay Başkanlığı'na bir öneri sunarak OYAK'ın yönetim ve denetim kurullarında astsubayların da üye olarak yer almasını teklif etmişti. Org. Başbuğ'un yaptığı girişimler arasında astsubaylara lojman tahsisi, akademik eğitim ve rütbe bekleme süresinin azaltılmasına ilişkin düzenlemeler de yer alıyordu.

ASTSUBAYLAR MEMNUN

Org. Başbuğ'un bu jesti astsubaylar tarafından memnuniyetle karşılandı. Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Başkanı Mustafa Erol, yıllardır görevdeki astsubayların subaylardan ayrı kutlama yapmak zorunda kaldığını belirterek, "Üst rütbeli subaylar bizim kendi ordu evlerimizde düzenlediğimiz kutlamalara uğrarlar gönlümüzü alırlardı. Bir saat kadar kalırlar, sonra Gazi Orduevi'ndeki resepsiyona giderlerdi. Bizim derneğimize davet geliyor ama şimdi görevdeki astsubaylar için tarihte bir ilk yaşanıyor. Olması gereken buydu" dedi. TSK'da sayıları 100 bini bulan astsubaylar birçok alanda subaylarla aynı ayrıcalıklara sahip olamamaktan yakınıyor. Özellikle sosyal tesis ve lojman tahsisinde bu ayrımcılık daha çok göze çarpıyordu. Subaylar, Türkiye'nin her yerindeki orduevlerinden yararlanırken astsubaylar bazı orduevlerine hâlâ giremiyor. Bu ayrımcılık son olarak OYAK'la da gündeme gelmişti. Emekli astsubaylar OYAK yönetiminde yer alma hakkına sahip olmadığı için isyan etmiş, konuyu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne kadar taşımışlardı.
Sayın ERTEN'İN BAHSETTİĞİ YAZI arkadaşlar yorulmasın

MEHMET ALİ KILINÇ    23 Ağustos 2008 17:59
Cengiz Erten meslektaşımızın işaret ettiği Habertürk Sitesi'nde yer alan haberde kullanılan ifadelere ve vurgulanan konulara bakılırsa, bizim iki yıldır bu platformlarda duyurmaya çalıştığımız konuları duyması gereken birileri ya duymuş yada zaten biliyorlarmış. Çözüm konusunda nedense harekete geçen yok. Konuları biliyor olmalarını öğrenmek bir anlamda sesimizi bir yerlere duyurduk anlamına geliyor. Çözüm için bekliyoruz....

MEHMET ALİ KILINÇ    23 Ağustos 2008 17:59
Cengiz Erten meslektaşımızın işaret ettiği Habertürk Sitesi'nde yer alan haberde kullanılan ifadelere ve vurgulanan konulara bakılırsa, bizim iki yıldır bu platformlarda duyurmaya çalıştığımız konuları duyması gereken birileri ya duymuş yada zaten biliyorlarmış. Çözüm konusunda nedense harekete geçen yok. Konuları biliyor olmalarını öğrenmek bir anlamda sesimizi bir yerlere duyurduk anlamına geliyor. Çözüm için bekliyoruz....

Cengiz ERTEN    23 Ağustos 2008 13:20
[URL=http://www.haberturk.com/haber.asp?id=92941&cat=200&dt= 2008/08/23]http://www.haberturk.com/haber.asp?id=92941&cat=2 00&dt=2008/08/23[/URL]

Bizi ilgilendiren güzel bir haber.Paylaşmak istedim.
Saygılarımla...

Necip SÖYLEMEZ    23 Ağustos 2008 11:27
TEMAD mesaj panosuna AİHM e OYAK la ilgili başvuru yapılıp yapılmadığı konusunda bilgi almak için sayın TEMAD Yöneticilerine nezaket kuralları içinde sorduğumuz sorunun sonunda geldiğimiz noktaya bakın. Biz sayın yöneticilerimize hitaben bilgi almak için soru soruyoruz, ama muhatap dahi olmadığımız kişilerce saldırı ve hakaret mahiyetinde sataşmalara maruz bırakılıyoruz. Evet bırakılıyoruz, çünkü mesaj panosunun kontrolü elinde olanlar bizim bu sataşmalara cevaben yazdıklarımızı yayınlamazken bize hitaben yazılmış hakaret içeren ne varsa bekletmeden yayınlıyorlar.
Bilgi edinme hakkı bireye devletçe kanunla sağlanmış bir haktır. En doğal hakkımız olan bilgi edinme hakkımızı kullanmamızdan dolayı hiç kimse şahsımıza karşı terbiye sınırlarını aşacak üslup kullanamaz. Hiç kimsede bu tür yazıların yayınlanmasına müsaade edemez. TEMAD hiç kimsenin babasının malı değildir. TEMAD Yöneticileri dokunulamaz, eleştirilemez değildir. TEMAD; Assubayları temsilen kurulmuş, Assubay camiasının birlik ve beraberliğinin, dayanışmasının sağlanması için, Assubayların sosyal, ekonomik ve temel hak ve hürriyetleri ile ilgili sorunlarının çözümü için faaliyet göstermesi gereken, şeffaf, demokratik ve saygın olması gereken bir sivil toplum kuruluşudur. Bu tanımı zedeleyecek, bu tanıma uymayan faaliyetlerde bulunacak herkes eleştirilecektir. Eleştirilmelidir.

İşte TEMAD mesaj panosuna yazdığımız yazı ve sonrası yorumu siz değerli arkadaşlarıma bırakıyorum.

Sayın TEMAD yöneticileri,

TEMAD' ın bir üyesi olarak Assubaylarla ilgili sitelerde OYAK'la ilgili AİHM' e başvurulup başvurulmadığı konusunda çıkan yazılar ve yorumlar nedeniyle gerçekler konusunda şüphe içine düştük. Bu nedenle tarafıma ve Assubay camiasına bu konuda bilgi verilmesini istiyorum. Başvurulduysa, lütfen internet linkini verin. Bu konuda aydınlatılmak en doğal hakkımız
Saygılarımla!


[QUOTE=Necip SÖYLEMEZ][QUOTE=Tahir ÇAMLIK]Saygıdeğer meslektaşlarım; Necip SÖYLEMEZ ve Hüseyin SAVCI çalışanlar ve emekliler için bugünlerde gündem verilen son zamlar. Gündemi kaçırmasak diyorum.Üstelik yazı yazdığınız panoyu birazcık geriye doğru inceleseniz sorduğunuz soruların cevapları çoğunlukla var.Savaş sırasında atılan barış sloganlarını kimse hoş karşılamaz ve de motivasyonu bozar. Bu arada verilen zamlar diğer meslek gruplarına göre ne durumda;Bilgisi,görüşü olan var mı? Emeklilere yada emekliliğe faydası var mı?[/QUOTE]

Sayın Tahir ÇAMLIK,

Benim soruma iki satırlık cevabi yazı gündemi değiştirmez. Ben; sorduğum konu ile ilgili 3 aydan beri mesaj panolarında çıkan yazıların kafamızı karıştırdığını bu konu ile ilgili tarafıma bilgilendirici bir açıklama yapılmasını istemiştim. Bu benim TEMAD üyesi olarak en doğal hakkım. Ayrıca bu konuda tatmin edici bir cevaba rastlayamadım.Belki yayınlanmışta olabilir. Tekrar iki satırlık bir yazı ile cevaplamak çok mu zor. Ben Assubaylarla ilgili sitelerde sorunlarımızla ilgili yazılar yazarak bizler için bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Kışkırtıcılığı, bölücülüğü asla kabul etmem. ima edilmesini dahi şiddetle kınarım. TEMAD'ın şeffaf, demokratik, güçlü ve saygın bir sivil toplum kuruluşu olması en büyük dileğimizdir. Yöneticilerimizin eleştirilere açık, şeffaf, demokratik ve hoşgörülü yaklaşımlarını beklememiz suç mu? Assubayların sorunlarının çözümü için mücadele etmelerini, bizlere yakışan kararlı ve onurlu duruşlar sergilemelerini beklememiz yanlış mı?

Eleştiri yapan soran sorgulayan herkesi kışkırtıcı, bölücü yakıştırması ile suçlamak doğru değildir.
Assubay camiasına bilerek zarar vermeyi isteyen bir meslektaşımızı asla düşünemiyorum.Birlik ve beraberlik içinde demokratik ve hoşgörülü bir toplum için çalışmalı, birbirimizin yanlışlarını kırmadan saygı ve sevgi ortamını oluşturarak düzeltmeliyiz.
Saygılarımla!
------------------------- ------------------------- TAHİR BEY KARDEŞİM AGZINIZA SAGLIK GÜZEL KONUYA TEMAS ETMİŞİNİZ.BAZI ARKADAŞLAR SİZİ DE YAKINDA YA AJAN YADA TEMADIN YALTAKÇISI İLAN EDRLER.BU NEDENLE ALDIRIŞ ETME BAZI ARKADAŞLARIN SATAŞMALARINA ONLAR İYİYİDE KÖTÜYÜDE YAPILANIDA ELEŞTİRMEYİ BİR ALIŞKANLIK HALİNE GETİRMİŞLER.TEMADIMIZ OYAK KONUSUNU MAHKEMEYE VERDİGİNDE DEGİŞİK SİTELERDE BU EMİR KOMUTA ZİNCİRİ İÇERİSİNDE OLAN TEMAD AHİME GİDEMEZ DİYE BAS BAS BAGIRDILAR VE YANILDILAR AHİME GİDİLDİ VE AHİMDEN DAVANIN KABUL GÖRDÜGÜNE DAİR GELEN YAZIYI TEMAD YAYINLADI.ŞİMDİDE AHİM LİSTESİNDE GÖREMEMİŞLERDE KAFALARI KARIŞMIŞ.BE KARDEŞİM TEMADIN BİR HUKUK KOMİSYONU VAR 3 AVUKAT BUNU TAKİP EDİYOR SEN GÖRSEN NOLUR GÖRMESEN NOLUR AMAC IN NE DEDİGİM GİBİ AMAÇ KARIŞTIRMAK.TEMADIMIZ BAŞBAKANLA GÖRÜŞTÜİNTİBAKLAR VE SORUNLARIMIZLA İLGİLİ ASTSUBAYLARIN MEZUNİYETTE 9/2 İSİNDEN BAŞLATILMASI 3NCÜ DERECE 2 YE 2 DERECE 1 NCİ DERECEYE YİNE SİTELERDE BOMBARDUMAN VAY 3 DERECEYE BİR TEKLİF YAPMADILAR YOK 9UN 1 İNDE KABUL GÖRDÜ BU NE ANLAYIŞTIR DİYE AMAÇKAFA KARIŞTIRMAK TEMADIMIZI YIPRATMAK BUNLARA İNANMAMAYIN SAYGILARIMLA
[/QUOTE]

Sayın Kemal BULUT,

TEMAD mesaj panosunda yada başka bir platformda şahsınıza yöneltilen bir soru olmadığı halde, şahsınızla ilgili yazılı yada sözlü bir sataşma olmadığı halde TEMAD mesaj panosunda yayınlanan yazıma terbiye sınırlarını aşan bir üslupla yorum yazdığınız için sizi şiddetle kınıyorum.

1-TEMAD Yöneticilerine hitaben mesaj panosuna yazdığım yazı ile AİHM e OYAK la ilgili başvurunun yapılıp yapılmadığı konusunda gerçekten kafamızı karıştıran yorum ve yazılara istinaden samimiyetle bu konunu aslını öğrenmek istediğimi bildirmem sizi neden bu kadar rahatsız etti? Siz TEMAD ın gizli avukatı mısınız? Sözcüsü müsünüz? Yönetici siminiz?

2-TEMAD Yönetimindekiler, gerekli nezaketi göstererek panoya cevabi bir yazı yazdıkları halde; Sizinle muhataplığımız olmadığı halde sizin; KARDEŞİM, TEMADIN BİR HUKUK KOMİSYONU VAR. 3 AVUKAT BUNU TAKİP EDİYOR SEN GÖRSEN NE OLUR GÖRMESEN NE OLUR. AMACIN NE ?AMACIN DEDİĞİM GİBİ TEMADI KARIŞTIRMAK; gibi terbiyeden nezaketten yoksun ,kışkırtıcı ve suçlayıcı bir üslupla yazdığınız yazının amacı nedir? Şov yapmak mıdır? Yönetime yaranma gayretimidir?
3- SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI nın sözlükteki tanımı şöyledir:
Toplumu oluşturan bireylerin, gönüllü olarak ortak ilgi, ortak çıkar, ortak özlemleri için dayanışma içinde hareket etmek amacıyla devlet dışında yan yana gelerek kendi bilgi, kültür ve maddi potansiyellerini birleştirdikleri, çaba gösterdikleri demokratik katılıma imkan veren şeffaf, iletişime ve açık kamu bilincinin geliştiği kuruluşlara sivil toplum kuruluşu (dernek, vakıf, meslek kuruluşu vs.) diyebiliriz. Sivil toplum örgütleri bir toplumun can damarıdır. Üreten, sorgulayan, denetleyen şeffaf ve demokratik yapısıyla bireysel enerjiyi, toplumsal enerjiye dönüştürür. Sorumluluğunu üstlendiği kitlenin ekonomik, demokratik taleplerini dile getirir, hak ve menfaatlerini korumak için çözüm önerileri sunar.
4-Bu tanıma göre Yöneticilerimizin eleştirilere açık, şeffaf, demokratik ve hoşgörülü yaklaşımlarını beklememiz suç mudur? Assubayların sorunlarının çözümü için mücadele etmelerini, bizlere yakışan kararlı ve onurlu duruşlar sergilemelerini beklememiz yanlış mıdır? Üslubunca eleştiri yapan soran sorgulayan herkesi kışkırtıcı, karıştırıcı, bölücü yakıştırması ile suçlamak doğrumudur?
5- SEN GÖRSEN NE OLUR GÖRMESEN NE OLUR şeklinde kullandığınız nasıl bir üsluptur? TEMAD üyesi olan herkes terbiye ve kişilik haklarına saygı sınırları içinde Yöneticilerine soru sorabilir. Onları eleştirebilir. Bilgi isteyebilir. Öneriler sunabilir.

Kişileri tanımadan, yazdığı yazıları okumadan yargılama, hakaret etme, suçlama hakkını size kimse veremez.

Suçlama gafletini gösterdiğiniz kişilerin; TEMAD'ın şeffaf, demokratik, güçlü ve saygın bir sivil toplum kuruluşu olması için, Assubay camiasının birlik ve beraberliği için, Temel hak ve hürriyetlerimizin kazanımı için hiçbir karşılık beklemeden mücadele verdiklerine gönülden inanıyorum.
Saygılarımla!

NOT: En son Kemal Doğan isimli kişiye hitaben yazdığım cevabi yazı 4 kez yazmama rağmen henüz TEMAD mesaj panosunda yayınlanmamıştır.

Mehmet AKPINAR    23 Ağustos 2008 01:16
Yazmıyayım ,muhatap almayayım dedim ama yine dayanamadım,ilk okul çocuklarının bile daha güzel anlatacağı bir ifadeyi anlaşılmaz bir anlatım üslubu ile anlatmaya çalışan yağdalık, zenne, Bekir ERGÜL mahlasıyla Temad Web sitesi tarafından yine sahneye sürülmüş,Orada yazınca yayınlamıyorlar hani belki okur yada duyar diye yazıyorum Mail adresimi vereyim sen bir yaz görüşelim olmadı buluşur yüzyüzede görüşürüz;mcpinar@gmail.com.
Gerçi yazamazsın zira sanal sın ya ama ben yinede bile bile lades olma uğruna yazayım dedim,
nasılsa yalanlarla aldatmaya iyi alıştınız.

Hayati ERGÜRBÜZ    23 Ağustos 2008 01:08
Sevgili meslekdaşım Yaşar Çakan,yanlış anlaşılmasın ben temad sitesine eleştiri yazanları eleştirmedim,eleştirilere hakaretle yanıt verenlere dokundurmak istedim..Saygılar

yaşar çakan    22 Ağustos 2008 23:20
TEMAD mesaj panosuna yazan iki meslektaşımın yazısını alıntı yaparak aşağıdaki mesajı TEMAD mesaj panosuna dün (21,08,2008) yazdım..Doğal olarak içinde eleştiri olduğu için bu saate kadar yayınlanmadı.Her zamanki gibi sansüre takıldı.Ben de burada yayınlıyorum ve soruyorum.Aşağıda yazdıklarımın neresinde hakaret veya küfür var.


[QUOTE=Hayati ERGÜRBÜZ][QUOTE=Arif ASLAN]Değerli arkadaşlarım,
Umut insanları hayata bağlar,umutsuzluk ise küstürür.Bizler umutsuzluğa düşersek ,birşeyler yapamayız.Bizler TEMAD dan umudumuzu keserek,TEMAD a küsersek ve bunu üye olmamak olarak yansıtırsak bir yerlere varamayız.Bizler yılda 40 ytl aidatı esirgersek,vermeden birşeyler almaya kalkarsak yine bir yerlere varamayız.Bakınız şuan emekli/ üye sayımız 4/1 oranında dır.Ne zaman emekli üye/sayımız en az 4/3 oranında olursa,bizler o zaman elimizde dosyalarla sorunlarımızı anlatmak için kapı kapı dolaşmayız. Ne yaparız o zaman, ilgili makama gider ve masaya yumruğumuz vurur hakkımızı alırız.

[/QUOTE]

Değerli meslekdaşımızın görüşlerine katılmamak elde değil,bu siteye kişileri karalayan,veya elelştiriye hakaretle cevap yazan mesajlar yazmak yerine Arif ASLAN meslekdaşımız gibi
sorunlarımızın çözümüne yönelik tavsiyelerde bulunalım,Bilgiyi paylaşalım Bakınız hepimizin kolundan tutup Temada götürebileceği bir meslektaşı/arkadaşı yok mudur,herkes 1 kişi götürse sayımız anında iki katına çıkar örgütlü toplum olmanın tek çaresi de budur..[/QUOTE]


Yazdıklarınızın altına aynen müsaadenizle imzamı atıyorum.Peki bu mevcut durumun sorumlusu kim?Eleştirilerin büyük bir bölümünü yayınlamayan TEMAD' mı? Yoksa TEMAD'ı eleştirenler mi? Bir kurum veya kuruluş şeffaf olmadığı sürece ağzıyla kuş tutsa kimseye yaranamaz.Birilerinin yaptığı bir eleştiriyi BİLSE NE OLUR BİLMESE NE OLUR? diye cevaplayanlar asla şeffaf olamazlar. Şunu asla unutmamak gerekir.SANSÜR BİREYİ KÜSTÜRÜR. TEMAD Gn.Mrk.Üyesi olarak bu yazdığımı da yayınlanacağı konusunda şüphelerim var.

Webmaster atadınız ama sitede hala soluk resimler,gündemi yakalayamayan eski haber ve anketler,yazıların arasında kullanılan kesme işaretlerinin yerine anlamsız karakterde yazılar çıkıyor.GENEL Bşk.ın resmi bile soluk.TEMAD amblemlerinin solukluğuna bakarmısınız.Siteye forum sitesi eklenmedi.Forum sitesi olsa meslektaşlarımız orada daha kolay iletişim içerisinde olurlar.Ama nerde.

Son olarak ;giden Gen.Kur.Bşk.nı TEMAD herhalde uğurlamayacak.Veya herhangi bir girişimde de bulunmuyacaktır.Yoksa bulunacak mı? Bize karşı sözünde durmayan ve 11 görüşme sonucu haklarımızı verme konusunda hayallerine bile giremediğimiz Büyükanıt Paşayı herhalde uğurlamayacağız.TEMAD yönetiminin bu konuda herhangi bir programı var mı? Bizimle paylaşırmısınız.Selam ve saygılar sunuyorum

Şerafettin Turgay    22 Ağustos 2008 22:24
Sayın TEMAD GENEL MERKEZİ YÖNETİMİNE

Bildiğim kadarıyla Ankarada Temad şubemiz yoktur. Şube açılmamasının bilmediğimiz nedeni varmıdır.

Gen.Merk. imiz aynı zamanda İl Bşk.lığıda olduğuna göre ,öğrenmemizde sakınca yoksa üye sayınız ve Gen.Mrk. delegesi kaçtır.

Mevcut tüzüğü yeterli buluyormusunuz, değilse değiştirmeyi veya ilave etmeyi düşündüğünüz hususlar nelerdir.

Tüzüğün kabulünden bu yana , ayrıca yönetminizde dahil olmak üzere ; (d) (e) ( f ) maddelerinin yerine getrilmemesi ,teşebbüs ve söz konusu edilmemesinin nedenleri nelerdir.

Gen.Mrk .Yönetiminin hepsinin Ankarada ikameti şartını değiştirmeyi , hiç değilse ilk üç harcinin diğer illerimizden olabilmesini düşünüyormusunuz.

Yukarıdaki sorularımın bilgi edinme hakkımın kullanılması olarak kabulünü arz eder, başarı dileklerimle saygılarımı sunarım

Şerafettin TURGAY
E.Assubay
ssseref@hotmail.com

Ayhan YILDIRIM    22 Ağustos 2008 19:16
Sayın Erdal Günşer Haklısınız veya değilsiniz bunun yorumunu yapmak kimseye düşmez. Hiç kimsenin TEMAD'ın tüzel kişiliğine zarar vermek gibi bir düşüncesi olamaz ve olmadı da . Sadece bu kurumun başında olan idarecilerin eksik veya yanlış davranışlarından dolayı rahatsızlıklarını ifade etmekten başka hiç bir şey yapmadılar. Ama şunu bilin tabiki şahsım adına söylüyorum EVET BEN VARIM. Saygılarımla

Erdal Günşer    22 Ağustos 2008 12:02
Bizim TEMAD'ımız,
Medya'nın raiting amaçlı haberler pompalayarak gündemi belirlediği ve toplumsal barışı hiçe sayarak kan emerek yaşadığı şu günlerde sosyal konuların hiç konuşulmaması çok üzücüdür. Bizim hiç konuşulmadığımız bir ortamda bizim kendi içimizde yaşadığımız sinerji ise ibret vericidir. TEMAD bizim tek yasal temsilcimizdir. TEMAD'ın kurumsal yapısına zarar vermeden yaşanılacak her türlü rekabet ve eleştiri haklı yerini bulacaktır. Ben kendi adıma eleştiri yapma gereği hissediyorum. TEMAD kendinde eylem gücünü göremiyor. Yeterli kalabalığı yakalayamamaktan korkuyor. TEMAD üyelerine güvenmiyor. Hatta bizde birbirimize güvenmiyoruz. Şuraya yazı yazan kişileri, bir de TEMAD mesaj sayfasına yazanları toplasanız kaç kişi eder? En fazla 500kişi. Eğer ben yalan söylüyorsam okuyan ve bana katılmayan herkes mesaj yazsın. "Haksızsın. ben varım." Desin. Toplayalım kaç ses çıkacak. Haksız olmak dileğiyle. Hoşçakalın.

Hüseyin SAVCI    22 Ağustos 2008 11:51
Sayın Selçuk İÇER\'le telefonda görüştüm. Tansiyon problemi nedeniyle kontrole gidiyormuş, durumu iyi. Tüm tanıdıklarına selam ve sevgilerini iletti. Ben de tüm arkadaşlar adına acil şifalar diledim. Özellikle Ersen Ağabey'e selam sevgi ve saygılarını iletmemi istedi.

Gürcan OĞUZHAN    22 Ağustos 2008 03:43
Değerli arkadaşlarım, değerli büyüklerim;
Sitemizden yakinen tanıdığımız ağabeyimiz Sayın Selçuk İÇER ratahsızlığı nedeniyle (rahatsızlığın mahiyetini ben de henüz öğrenemedim) Tekirdağ' dan İstanbul'a gitmiştir. Sizleri bu durumdan haberdar etmek istiyorum. Değerli ağabeyimize acil şifalar diliyorum. (Selçuk ağabeyimizin cep telefon numarası 05434753600)

Selçuk içer    22 Ağustos 2008 02:17
GÖRÜŞMEK ÜMİDİYLE..
Değerli meslektaşlarım sayın site yöneticileri;Sağlık durumumdaki bazı olumsuz gelişmeler nedeniyle geçici bir süre sizlerden ayrı kalacağım yazılarımla üzdüğüm,kırdığım değerli meslektaşlarımdan özür dilerim.Evim gibi gördüğüm bu site ağabey ve kardeş olarak gördüğüm siz meslektaşlarımı çok özleyeceğim.Site yönetimine teşekkür ederim.Hoşçakalın.
Selçuk İÇER
E.Bnd.Asb


3753
Mesaj Defteri yazıları