MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


NECDET TÖRE    10 Eylül 2008 04:36
Posta gazetesi yazarı M.Ali Birand Bu günkü (10-09-2008) "Org. Başbuğun, ince ayar operasyonu " Başlığı ile köşe yazısında bizlerin durumunu açıklayan aşağıdaki yazıyı yazmıştır.

"TSK içindeki diğer geleneksel bir huzursuzluk veya rahatsızlık, astsubaylara verilen konumdur. Astsubaylar, uzun yıllardır daima en zahmetli görevleri üstlendiklerinden, ancak TSK içinde hak ettikleri yeri bulamadıklarından şikayet ederler. Org. Başbuğ, bu alanda da yeni bir açılım yaptı ve Astsubayları 30 Ağustostaki geleneksel Genelkurmay balosuna davet etti. Bu jestin ne kadar önemli olduğunu bilenler bilirler."

yaşar sığınç    10 Eylül 2008 01:15
şehitlerimizi rahmetle anıyor,tüm türk milletine başsağlığı diliyorum.kahpe katillerin mutlaka sonu getirilecektir.buna inanıyorum.

Halil Yaz    10 Eylül 2008 00:51
Sevgili Arkadaşlarım,
Ne kadar yazsak üzüntümüz hafiflemiyor,inanıyorum ki hepinizin ağız tadı en az benim kadar kaçmıştır.Çok üzülüyorum.Bu aslan yavrusu evladlarımıza kıyan eller kahrolsun.Allah onlara en büyük cezaları versin.Anne,baba ve yakınlarına Allahtan sabır niyaz ediyorum.

Ersen Gürpınar    09 Eylül 2008 23:30
http://blog.milliyet.com.tr/ersengurpınar
Saygıdeğer Arkadaşlarım
Hiçbir değerin geri getiremiyeceği canları kara toprağa verdik. Şehitlerimize rahmet acılı aile ve sevenlerine Allah'tan sabırlar diliyorum. Bu şehitlerin kanında GAFLET-DELALET-HİYANET içinde bulunanlar mecliste bebek katillerini savunanların boğulması dileklerimle Hepinizin başı sağolsun sabırlar dilerim

Selçuk içer    09 Eylül 2008 22:56
VAHKİ NE VAH..
Mübarek ramazan-ı Şerifin 9 ncu günü.Şehit sayısı 18 ortalama günde 2 şehit.Bu ne acıdır bu ne zülumdur hangi yürek dayanır bu acıya?Sıra sıra tabutlar Devlet erkanı sessiz,bizler çaresiz.Memleketin üzerinde kara bulutlar dolaşıyor bu işin sonu hayırlı görünmüyor acaba yarın sıra kimde?Hangi ocağa ateş düşecek?Vatan evlatlarının katline kim nasıl nezaman dur diyecek.Kan yine kan...
Selçuk İÇER
E.Bnd.Asb.

Şerafettin Turgay    09 Eylül 2008 18:07
Kanıksadıkmı nedir . Satılmış beyinler kahpe kurşunlarıyla hergün canlarımıza kıyarken , millet olarak sergilediğimiz tepkisizliğimizde bir o kadar yüreğimi yakıyor. Yine 6 can kendini feda etti bu topraklar uğruna . Şehitlerimize Allahtan rahmet , acılı ailelerine,yakınlarına ve milletimize başsağlığı dilerim .

Selçuk içer    09 Eylül 2008 12:19
YAPRAK DÖKÜMÜ.(ÜLKE DİZİSİ)
Senaryo:Amerika,İngiltere,Yunanistan,Danimarka
Oyuncular:Başbakanlar,Generaller,Abdullah ÖCALAN
Alt Kadro.Şehit ve gaziler.
Mekan:Güney Doğu Anadolu,İmralı Adası,meclis.
Yapım tarihi:1983
Bölüm:12.775
Müzik:Şehitler ölmez vatan bölünmez(Anonim)
Dekor:Albayraklı Şehit Tabutları,Arka fonda camii,İmam,Tören Kıt'ası,Top arabası,Yarı ağlamaklı devlet erkanı,çok sayıda vatandaş.
Malzemaler:Mayın,mermi,Kefen,Çok sayıda tabut,Kan...
Bölüm Özeti;6 ŞEHİT Başbakan,Aydın Doğan'ın Deniz Feneri kavgası,Genelkurmay'da 30 AĞUSTOS Eğlencesinin rehaveti,Tebrik ziyaretleri makama alışma iadeyi ziyaretler yeni köşk ve konutların teşrifi,eşya seçimi hanımefendilerin tanışma seansları.İmralıdan terörist başının avukatlarına eylem talimatları,Mecliste bazı vekillerin teröristlerle dağda görüşmeleri Şırnakta bayrağın yere atılması yakılması.Reisicumhur hazretlerinin maç seyretmesi....
Selçuk İÇER
E.Assubay

Hüseyin ERTÜRK    09 Eylül 2008 11:26
Şehitlerimize Allahtan rahmet yakınlarına sabırlar dilerim..Hepimizin başı sağolsun..

MEHMET ALİ KILINÇ    08 Eylül 2008 18:55
MSB TOPU GENKUR'A ATMA...

Ülke olarak, kemikleşmiş sorunları çözüme kavuşturmak için, sorunlu olunan muhatapla futbol maçı yapmak devlet politikası haline gelip, sınır komşumuz Ermenistan'la olduğu gibi futbol maçında pankart sloganları "ARDA TOPU SARGİS'E AT" oldu ya. Diyorum ki, tez elden önce bir milli futbol maçı da Kıbrıs Rum Kesimi ile ayarlanıp, tabuları yıkma ve barış uğruna Cumhurbaşkanı ile beraber Başbakanımız Kıbrıs Rum Kesimine maç seyretmek üzere baskın ziyaret yapmalı. Vakit geçirmeden, ekonomik durumları açlık sınırı altında olan emekli assubayların kronikleşmiş, duymazdan gelinen sorunlarının, duyurulabilmesi, çözüm yoluna girebilmesi için, genel devlet politikalarına uyularak, Temad karması ile Msb-Genkur karması arasında, tez elden bir futbol maçı ayarlanmalı; maç pankart sloganları da "MSB TOPU GENKUR'A ATMA", "GENKUR TEMAD'A PAS VER" olmalı. Böylece, assubaylar olarak şehit olmadığımız sürece, şehit cenazesi törenleri dışında, bir gün de olsa, ismimizin giremediği ülke gündemine, belki TV spor programları kanalıyla da olsa, ismimiz girme olanağı bulabilir. Ne dersiniz?

abdullah ektik    08 Eylül 2008 11:55
http://www.emekliassubaylar.org
Degerli Ersen meslektasim,
once selamlar,hos geldin.
Yaktigin mesale bizlere yol
gostermektedir.Temennim Temad genel merkez yoneti-
minin degistirilmesi icin
yeni olusan iki grubun bir
sekilde ortak hareket etme-
sidir.Bunu saglarsak bizi
kimse tutamaz.O zaman eylem
de yapariz,verilmeyen haklarimizidi aliriz.Degerli
meslektaslarim olan M.Akpinar ve C.Erten in bu
yolda atmis olduklari adim-
lari destekliyorum.Basarilar
diliyorum.Her sey Assubaylar
ve Emekli Assubaylar icin.
Butun meslektaslarima sevgi
ve saygilar...

Ersen Gürpınar    08 Eylül 2008 03:17
http://blog.milliyet.com.tr/ersengurpınar
Saygıdeğer Arkadaşlarım
Hikayeyi bilirsiniz hırsızı tutan oğul babasına seslenir -Baba hırsız yakaladım
-Getir oğlum
-Gelmiyor baba
-Bırak gitsin oğlum
-Gitmiyor baba
Bizimki aynen öyle bizler bir ışık yaktık artık herşeye razı olan bir zümre yok SORGULUYORUZ-ELEŞTİRİYORUZ-ÇÖZÜMLER ÜRETİYORUZ-SESİMİZİ KAMUOYU VE İLGİLİLERE DUYURUYORUZ Bundan rahatsızlık duyanlar ,Birleşen büyüyen bu zümreyi kendilerine sıçrama tahtası yapmaya çalışanlar var; Böyle olunca hasbelkader göz önünde olan ve kendilerine mani olacaklarına inandıkları kişileri yıpratma kampanyaları ahlaksızca devam ediyor ÇAMUR AT izi kalsın mantığı ile hareket ediyorlar ama o çamurun kendilerini boğacağını bu zümrenin artık boş laflara itibar etmiyeceğini bilmiyorlar ÖĞRENECEKLER
Temad seçimleri ile ilgili endişe ve düşüncelerimi paylaştığım adam sandığımız bir ayrık otu bu özel mesajları birilerine servis etme ahlaksızlığını göstermiş, sözüm o kişi de alaycı yorumlarla işi sulandırmış yazılar kişisel çıkarlar için kurulan sitelerde yayınlanmış oraya yazı yazma tenezzülünü göstermediğim için yanıtımı bu konudaki haber altına yorum olarak yazdım ve burada da bilgilerinize sunuyorum bu sütünlar bu tür polemiklerin yeri olmamalı ama mecburen sizlerden özür diliyerek açıklamamı yazıyorum. Saygılarımla
x x x
Saygıdeğer Arkadaşlarım
Bazı özel ve bilgisayarımın arızalı olması nedenleri ile iki hafta kadar olaylardan uzak kaldım bu arada olan çirkinlikleri arkadaşlarımın telefonlarından öğrendim. Ben site yönetiminden ayrılmak ve ayrık otları yazımda ne kadar haklı olduğumu ortaya koymuş oldum. Cengizcan isimli biri Ahmet Özden\'i eleştiriyor ve bunu benim yaptığım izlenimi veriliyor tabi Ahmet Özden bu oyuna gelerek kendisine servis edilen bir başka kişiye yazdığım yazılara kendince yorumlar yaparak şahsım yıpratılmak isteniyor muhatap bile almamam gereken bir konuda sadece sizleri bilgilendirmek adına açıklıyorum kim arzu ederse 15 gün bilgisayar kullanmadığımı ADSL faturasını göndererek ispat edebilirim kaldıki Ahmet Özden çok iyi bilirler kendilerini daha önce özellikle assubay zümresi ve sitesi üzerinden kişisel kavgaları için eleştirmiştim yine eleştiririm ÇEKİNMEMİ GEREKTİREN NE VARKİ TAKMA İSİM KULLANAYIM Maalesef adam sandığımız ahlak yoksunu kişinin servis ettiği ÖZEL mesajların bugünde arkadasındayım ne yazmışım bu mesajlarda AHLAKSIZLIKMI-YOLSUZLUKMU-KİŞİSEL BEKLENTİMİ-İFTİRAMI? Temad seçimleri ile ilgili yaptığımız çalışmalar ve adaylar konusunda her assubay gibi çekince ve düşüncelerimi açıklamışım Ahmet Özden birilerinin tetikçisi olarak buna kendince sıfatlandırmakta güçlük çektiğim yorumlar eklemiştir. Ben hiçbir zaman kral olmadım olmaya da heves etmedim hiçbir kişisel beklentim yok yönetim kurulunda görev aldığım bir siyası partınin milletvekili adaylığı vaadine rağmen ilkelerimle bağdaşmadığı için partiden istifa edecek kadar kişilik sahibiyim, bugün TEMAD yönetiminde olanlar ve olmaya aday olanlar daha TEMAD kelimesini telafuz etmeden ben görevde iken bile assubay onur mücaadelesini sürdürdüm soruşturma evraklarımı TEMAD hukukçuları bizzat gördüler benim meslek hayatım onurla geçti, alay komutanlarına yalakalıkla değil mesajımı servis eden ahlak yoksunu yanıtlarını ve bu zümre için büyük çalışmalar yapan Sn.Ahmet Çam ve A.Rıza Çakmak için yazdıklarını ve aldığı şamar gibi yanıtlarımı da servis etmeyi düşünürmü ?Ahmet Özden sağa sola bulaşmak, birilerine hizmet etmek yerine TEMAD üyeliğinden ihraç edilmenin ayıbını temizlemiyi düşünmelidir. Biz bir meşale yaktık assubaylar bu meşalenin etrafında hergün artarak birleşiyorlar buna kimse mani olamaz eğer TEMAD yönetimi bu kişiliksiz insanların bizans oyunları ile değişecekse buna karşıyız bu yönetim değişsin yerine kim gelirse gelsin deme lüksümüz olamaz assubay zümresini kendi kişisel çıkarları ve hesapları için kullananlara elimiz klavye tuttuğu müddetçe mani olacağız Çarpıtılan mesajlar ve sözüm ona alaycı yorumlarla sizce yıpranmam mümkünmü? Ersen Gürpınar ahlaksızdır,kişisel menfaati için şu çalışmayı yapmıştır, şu beklentisi vardır diyebilirlermi, buna yürekleri yetermi? ELBETTE YETMEZ ONLAR MESNETSİZ ÇAMUR ATMA KAMPANYALARI İLE UĞRAŞIRKEN BİZLER İT ÜRÜR KERVAN YÜRÜR DİYEREK ASSUBAY ONUR MÜCAADELESİ İÇİN GEREKENİ YAPACAĞIZ Saygılarımla
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Uzun süren ayrılıktan sonra size hoş geldiniz demek isterdim,ama durum buna müsaitmi tartışılır,ortalık tetikçi,yalakalardan geçilmiyor ama önemli değil it ürür kervan yürür.
Hoş geldiniz,siz yokkende sizi var sananlar oldu,ama onlar zavallı aptallar olduğundan bunu da olgunlukla karşılarsınız umarım.

Cengiz ERTEN    07 Eylül 2008 23:59
Değerli Meslekdaşlarım;
Yazmayayım diyorum ama dayanamıyorum.Yahu ne kadar tepkisiz bir toplumuz.Katılımcılığımız yok ama haklarımızı talep ediyoruz.İyi de nasıl olacak bu?Kimse senin kaşın gözün için sana bir şeyler vermez.Bakın şu an derin bir sessizlik var.Bunun nedeni nedir?İnsanlar sorunları unutmuş Temad seçimlerine endekslenmiş.Meslekdaşlarımız açlık sınırındaymış,çocuklarının yurt meselesi varmış kimin umurunda?Sitede insanların katılımı olsun, fikir beyan etsinler diye 5 farklı başlıkta forum açtım.Sonuç;
Bu günden sonra ne yapmalı,446 görüntüleme 12 yorum;
Temad'dan beklentilerimiz,78 görüntüleme,3 yorum;
Yeni oluşum gurubu,890 görüntüleme,27 yorum;
Temad tüzüğü 232 görüntüleme 7 yorum;
Temad Başkanı 1243 görüntüleme 30 yorum;
bu sitenin üye sayısı 2000 e yakın sizce bu sayılar mantıklımı?Bir forumuma A.Ö. isimli 5 sene gibi güzide bir ilimizin Temad başkanlığını yapmış birisi alakasız yazılar yazıyor,ikaz ediyorum beni site yöneticisi olmakla itham ediyor.Bir başka meslekdaşımız ikaz ediyor onun anasını bacısını sorguluyor.Tekrar ikaz edince beni Sayın GÜRPINAR'ın tetikçisi olmakla suçluyor ve hakaretin bana bini bin para.Sonuç Yeni Oluşum Gurubunda yazıda yazan bu şahıs için Bu gurubun kontrolünde olan siteye girişim engelleniyor.Ve Sayın AKPINAR hariç kimsenin bu konuda sesi çıkmıyor.Böylemi alacağız biz haklarımızı?Her şeyi geçtim bir meslekdaşımıza böyle hakaret eden birine dahi sessiz kalınıyor.Bumu birliktelik?Karşı gelende net sitesine giremiyor.İşte Yeni Oluşumun Fikirleri...
Ve bizler Ümit olarak bunu görebiliyoruz.Beyler buna kargalar bile güler.İktidar hırsı olanlar gitsinler bunları başka yerlerde tatmin etsinler.Yıllardır ezildik,sindirildik,susturulduk ve haklarımız yendi yetmedimi?Siz Sayın Meslekdaşlarım sesinizi duyurmak için ne bekliyorsunuz?Nereye kadar bekleyeceksiniz?Artık ciddi anlamda birlikteliğin zamanı gelmedimi?Sesimizi duyurmanın zamanı gelmedimi?Bıçak hala dayanmadımı kemiğe?Yoksa ufukta bir parmak balmı var gözüken?Bizler bir araya gelemezsek,ki gözüken budur ''İNSANLAR LAYIK OLDUKLARI ŞEKİLDE YÖNETİLİRLER''sözünü hatırlayalım lütfen.
En Derin Saygılarımla...
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sevgili Erten ,bir sözdür vardır ,iki şey sonsuzdur ,Evren ve İnsanların aptalığı,sanırım anladınız,saygılar.

yaşar sığınç    07 Eylül 2008 19:40
arkadaşlar, son iki yıldır 3ncü derecedeki meslektaşlarımın hakları,yetkililere verilen dosyalarda,gazete ilanında,10 maddeden 9 ncu sırada yer alıyordu temad ziyaretçi defterine defalarca yazdım,sitemizde yazdım,rahatsızlığımı belirttim ses çıkmadı sağolsun ersen ağabeyimiz 9/1 yanlış olduğunu 9/2 olması gerektiğini açıklayınca siz değerli arkadaşlarımızın desteğiyle gündemdeki yerini aldı,konunun birlik,beraberliğimiz,arkadaşlık,ve meslektaş bilinci açısından önemli olduğunu bu önemide arkadaşlarımızın konuya gösterdiği hassasiyetle göstermiştir hepinize saygı ve selamlar

mesut    07 Eylül 2008 19:15
Malumunuz bankalar belli bir sayıda maaşlarını bankasından alan işyeri ve kurumların personeline çeşitli promosyonlar vermektedirler.Bizler de emekli olan arkadaşlar ve TEMAD Genel Merkezi de bu konuda bir çalışma yaparak hangi bankanın bizler için iyi promosyon vereceğini bildirip üyelerini bu konuda yönlendirse iyi olmaz mı???[EMAIL]akman_mesut@hotmail.com[/EMAIL]

Selçuk içer    07 Eylül 2008 16:18
ŞEHİT BABASINDAN ACI İTİRAF.
KONTÖRÜM YOKTU ARAYAMADIM\'\'
Şırnak\'ta yola döşenen mayının patlaması sonucunda Uz.Çvş.M.Ali YAZICIOĞLU ile İs.Çvş İlyas GÜZEL şehit oldu.GÜZEL\'in Alanya\'daki acılı babası Kazım GÜZEL ŞUNLARI söyledi;İlyas en son 3 gün önce Marmaris\'te oturan ablasını arayıp onu aramamı istemişti.KONTÖRÜM OLMADIĞI İÇİN ARAYAMADIM.BELKİDE HELALLİK İSTEYECEKTİ!!!!(Sabah Gazetesi 6 Eylül 2008 Değerli meslektaşlarım durumun vahamiyetini nasıl ifade edeyim yazacak kelime söylenecek söz bulamıyorum.
Memleketi sözde idare edenler BAŞBAKAN oğlunuz gelininiz torununuz Amerika\'da onlarla kontörünüz olmadığı için görüşemediğiniz oldumu?Harp Okulu marşını duyduğunuz çarşıda pazarda davette törende göz yaşlarını döken Atatürkçü(?) pek muhterem Generaller sizlerin böyle kontör sorununuz varmı? Bu kontör kelimesi size yabancıdır ee malum sizlerin uydu telefonlarınız telsizleriniz,var saltanat diz boyu osmanlı padişahları dahi sizin kadar saltanat sürmedi çok mu zor bir kaç şirketle görüşüp dağda tepede teröristlerle mücaadele eden askerlere indirimli görüşme sağlamak.Ama sizlerin meselesi vatan ve vatan evlatları değilki.Sizin çocuklarınız orada değiller kan derdiniz yok.Gnl.Kur.Bşk.nı Orgeneral BAŞBUĞ Diyarbakır gezisinde yörenin sivil toplum temsilcileriyle bir araya geldi halkla da görüştü halkla yaptığı görüşmeden çok etkilendiğini basından öğrendik.Bir zahmet Şehit ailleleriyle,gazilerle.Kontörü olmayan şehit babasıylada görüşte etkiyi gör.Terörle böylemi mücaadele edeceksiniz?Dağdaki oğluyla parasızlık nedeniyle görüşemeyen babalar ve moral motivasyonu sıfır askerlerle.Sizin için şu anda makamlar tebrikler kutlamalar çay pasta börek çörek işleri önemli aranan kan hazır vatan evlatları kınalı kuzular memlekete feda olsun biri gider biri gelir.Harp okulu marşını duyunca salya sümük ağlayan muhteremler şu kontörsüz babaya da yalandanda olsa göstermelik bir iki damla göz yaşı dökün..Biraz zor olacak ama.VİCDANSIZLAR,GAFLET DELALET VE HATTA HIYANET İÇERİSİNDE OLANLAR..
BÜYÜK ATATÜRK KALKSA HEPİNİZİ İPE ÇEKERDİ.....

Selçuk İÇER
E.Bando Kd.Bçvş.

ali nas    07 Eylül 2008 02:13
Sayın İÇER
aynen katılıyorum.Şehidine sahip çıkmayan,mezarına sahip çıkmayan elbetteki söylemlerine ters düşenler takiyye yapmakta,insanları aptal yerine koymaktadır.Yazık.

Sayın erencan
dediğiniz kararnamesi evet bir hak vermiştir.Ancak başka bir hakkıda gasbetmiştir.11-1 den başlayan Polis kimdirki 9-2 ye kafadan inmiştir.Buna karşın astsubaylar 10-1 den 9-1 inmeyi lütuf saysınlar.Utanılacak bir durum.Emekli olan tüm abilerim yüksekokul mezunu ve aslında içim kabul etmiyor(çünkü dengimiz en az 1 yıldızlı em.md.dür)ama 9-2 den aşağısını kabullenmek ihanettir.Bunu yazarken benim 1 nci derece sorunum olmadığını hatırlatmak isterim.
Ancak ancak 3 ncü derecedeki abilerimizi yok saymak kabul edilemez.
Yani Sayın Erencana aynen katılıyorum.Ben bu konununda hasasiyetle ve ısrarla takipçisi olacağım.
yani takipteyim.

Selçuk içer    06 Eylül 2008 22:11
Sayın ERGÜRBÜZ iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.Bizler ancak birbirlerimizle var oluruz ne mutlu bizlereki aynı davanın savunucularıyız.Saygı ve Sevgilerimle.
Selçuk İÇER
E.Assubay

Hayati ERGÜRBÜZ    06 Eylül 2008 14:16
Sayın Selçuk İçer meslekdaşımıza geçmiş olsun dileklerimi iletir,bundan sonra daha sağlıklı bir yaşam diliyorum..

Selçuk içer    06 Eylül 2008 12:33
BİR ŞEHİT MEZARI....!
Tüm Yurtta 30 AĞUSTOS Zafer Bayramı kutlanıyor.Kadıköy Sahra-i Cedit Mezarlığında beyaz mezar taşları arasında yükselen al bayrak koskoca mezarlıkta tek şehit mezarı Ord.Çvş S.Erman GÜLERSOY'a ait dualarla yaklaşıyorum şehit mezarının üzerinde bulunan zambaklar yarıya kadar kurumuş ortadaki gül ağacı boynunu bükmüş toprağının rengi kapkara olmuş ve çatlamış.Bakımsız virane bir görünüm.Garnizon Komutanlığınca ziyaret edildiğine dair çelenk vs.yok.Bu ülke için 20 yaşında canını feda eden vatan evladı şehidimiz garip,mahzun sahipsiz.Bu memleketin Başbakanı,Komuta kademesindeki Generaller ilgili MSB.nı 1 nci Ordu Komutanı,Garnizon Komutanı Vali,Kadıköy Belediye Başkan'ı YAZIKLAR OLSUN SİZLERE UTANIN,BU MAKAMLARA BU DEVLETE LAYİK DEĞİLSİNİZ,Bu fedakar ülke insanlarının vergileri ile saltanat sürüyorsunuz çoluk çocuk,eş dost akaraba. Bir şehit mezarının bu halde olmasına sebebiyet veriyorsunuz Koskoca garnizonda görevlendireceğiniz personeliniz yokmu?DEVLETİN MAKAM ARAÇLARI EŞ ÇOLUK ÇOCUĞUN ALTINDA.ÇAY PARTİLERİ,KOKTEYLLER,aerobikjimnastik,şehir içi turları bunlara gelince, araçta var personelde var,Şehit,gaziye gelince boş ver..Sizlerin yüzündeki bu karanlık, bakmadığınız önem vermediğiniz şehit mezarının üzerindeki toprağa yansımış.Kapkara...Sizlerin şehit Harbiyeli Anıtınız var Gururla ziyaret ediniz bakımı onarımı için devletin her imkanını seferber edin, haklısınız vatanın gerçek evlatları harbiyeli olan sizlersiniz anadolu çocukları kim biri ölse arkadan 100 kişi gelir garip köy çocukları tohumuna para saymadınız ya..Cenazesinde hamasi iki nutuk atarsınız KANI YERDE KALMAYACAK DİYE..BIRAKIN KANINI, MEZARINA SAHİP ÇIKAMIYORSUNUZ.AYIPTIR ÇOK AYIP.UTANIN,SIKILIN.ATEŞ DÜŞEN OCAKLARA BİR ATEŞTE SİZ DÜŞÜRMEYİN..SİZLERDE TÜRK KANI YOKMU..?
NOT:Sn Meslektaşım Şerafettin TURGAY beyefendi ilginiz beni mahçup etti çok mutluyumki sizin gibi meslektaşlarım var.Saygılar.Hepinize minnettarım.

Selçuk İÇER
E.Bnd.Kd.Bçvş.

erencan    06 Eylül 2008 04:27
1- \"13.7.2001 gün ve 24461 sayılı resmi gazetede yayınlanarak 01.01.2002 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek olan 631 sayılı kanun hükmünde kararnameyle belirtilen tarihten itibaren yüksekokul mezunu personelin 1.derecenin son kademesine kadar yükselmeleri sağlanmıştır.\"

2- Devlet memurları kanununun 36.maddesi ortak hükümler (A) bendi 8-a fıkrasında \"Emniyet hizmetleri sınıfına girenlerden:

-Yüksek öğrenimi bitirenler aynı yüksek öğrenimi bitirenler için tesbit edilen giriş derece ve kademesine bir derece ilave edilmek suretiyle bulunacak derece ve kademeden hizmete alınacak\" denilmektedir.

Saygıdeğer meslektaşlarım, onuncu derecenin ikinci kademesinden göreve başlayan PMYO mezunları, ilgili madde gereği bir derece ilave edilmek suretiyle dokuzuncu derecenin ikinci kademesinden göreve başlamaktadırlar. Peki biz neden 9/1 kabul edelim.

Sayın Başbakanla yapılan toplantıda 9/2 den örnek verildiği halde Sayın Nurettin Akman\'a verilen dosyada 9/1 olarak geçmesinin nedenini ben anlamadım.

Sayın Başkanımızı yanlış anlamış olabilirim, yukarıdaki kanunu da yanlış anlamış olabilirim. Ancak, ortada bir belirsizlik var ve bu belirsizliğin giderilmesini istiyorum. Bizleri yok sayanlara karşı ateş püskürürken kendi meslektaşlarımızın kendimiz tarafından yok sayılmasını ben kabul etmiyorum.

Bunu bu şekilde kabul edenleri, şimdi bunu alalım sonra gerisine bakarız diyenleri anlamıyorum.

Burada üçüncü dereceden emekli olmuş olan meslektaşlarımızı yok sayan bir durum söz konusu. Üçüncü dereceden emekli olmuş olan meslektaşlarımızın da bir derece düşeceklerini söylemekle haksızlığı kabul etmek aynı şey değil midir?

Meclis açılışına bir hafta kala ilgili yerlere (MSB hariç) durumumuzu ve haklılığımızı anlatan mektuplar gönderirsek faydalı olur diye düşünüyorum.

Saygılarımla.

erencan    06 Eylül 2008 04:26
1- "13.7.2001 gün ve 24461 sayılı resmi gazetede yayınlanarak 01.01.2002 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek olan 631 sayılı kanun hükmünde kararnameyle belirtilen tarihten itibaren yüksekokul mezunu personelin 1.derecenin son kademesine kadar yükselmeleri sağlanmıştır."

2- Devlet memurları kanununun 36.maddesi ortak hükümler (A) bendi 8-a fıkrasında "Emniyet hizmetleri sınıfına girenlerden:

-Yüksek öğrenimi bitirenler aynı yüksek öğrenimi bitirenler için tesbit edilen giriş derece ve kademesine bir derece ilave edilmek suretiyle bulunacak derece ve kademeden hizmete alınacak" denilmektedir.

Saygıdeğer meslektaşları

abdullah ektik    06 Eylül 2008 00:30
http://www.emekliassubaylar.org
Degerli meslektaslarima,
Kahraman Genc Assubaylarima
Ustcavuslarima,Bascavuslarima yurekten selam ederim.
Sevgi ve saygilarimla..

Şerafettin Turgay    05 Eylül 2008 23:10
Sayın İçer, Saygıdeğer Meslektaşım ;

Aramıza dönüşünüze duyduğum sevinçle tekrar geçmiş olsun der , sonsuz selam , sevgi ve saygılarımı sunarım . Herşey gönlünüzce olsun .


Şerafettin Turgay
Bornova / İzmir

Suat    05 Eylül 2008 22:31
Değerli Meslekdaşlarım;
Ne kadar ilginç bir zümreyiz.Hiç bunu detaylı olarak düşündünüzmü?
Yıllarca sömürüldük,engellendik,oyalandık ve sindirildik.Ama o yıllar geride kaldı.Çoğumuz Muvazzaftık bazı korkularımız vardı.Şimdi hepimiz emekliyiz korkacak neyimiz var?Verilmeyen haklarımız var,açlık sınırında maaş alıyoruz,çocuklarımı okutmak için çalmadık kapı bırakmıyoruz ve ne ilginçtirki bizler hala beklemeyi seçiyoruz.Yahu neyi bekliyoruz,neden çekiniyoruz.Yok efendim resepsiyona davet edilmişiz bekleyelim,yok efendim X kanun teklifi vermiş bekleyelim.Arkadaşlar bekleye bekleye 20-25 seneyi bitirdik ne halloldu?Bir o kadarda sessizce beklesek aynı hamam aynı tas.Artık sesimizi duyurmamız lazım diye düşünen hiçmi yok?Kıpırdayın biraz.Yasal temsilcimiz TEMAD'ı yasal eylemler yapmaya sesimizi duyurmaya zorlayalım.Zaman akıp geçiyor artık kendimiz için zümremiz için bir şeyler yapalım.Geleceğimiz olan çocuklarımız için,onların rahat ve huzurlu bir ortamda okuması için...Neyi bekliyoruz?
Ben Assubayım diyen,artık benimde insanca yaşamak hakkım diyen,onurum için mücadelede bende varım diyen herkesi TEMAD Genel Merkezini YASAL eylemler yapmak için fax-tel-mail yağmuruna tutmaya davet ediyorum.Susma zamanı bitti uyanın artık....
En Derin Sevgilerimle..

Selçuk içer    05 Eylül 2008 22:20
TÖRENLER KOKTEYLER KUTLAMALAR SIRA SIRA TABUTLAR...
Assubaylar resepsiyonda Assubaylar OYAK yönetim kurulunda düğün bayram hayırlı olsun..Altından bakalım ne çıkacak.GENEL KURMAY temad'a talimatını verecek ve davanın AİHM den .çekilmesini isteyecek
tir.Muvazzaf personel dağa strateji meselesi bekleyin sıra sıra tabutları...

Selçuk İÇER
E.Bnd.Kd.Bçvş


3753
Mesaj Defteri yazıları