MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


ali nas    21 Eylül 2008 22:47
Kimsenin atılması taraftarı olamayız.Hele basit ayrımlarla hiç.Sayın Erten henüz net bir açıklama yapmasada TEMAD listesinde olmasınında bence okadar olumsuz olduğunu düşünmüyorum.Burdaki söylemleri ile Hak mücadelesinde sağlam duruş sergileyebilecek bir abimiz olduğuna inanıyorum.Yeni oluşum veya Mevcut yönetim.Kimse bu mücadeleye hakettiği ivmeyi kazandıracak o liste veya bu liste önemli olmamalıdır.
Biz TEMAD'a akan derelersek hangi dereden TEMAD'a ulaştığımızın önemi yoktur.
28 EYLÜLde sizlere yakışan şekilde gider oylarınızı verirsiniz ve Mücadeleye hız verilir.Vakit nakittir,gerisi teferruattır.
Yapılması gerekende budur.
Şimdilik Takipteyim.

SELÇUK İÇER    21 Eylül 2008 21:10
ATALIM GİTSİN...Mahkemeyi kurduk hakim biz savcı biz,davalı yok .Olsun onada gerek yok o çünkü davaya ihanet etti.Gereği düşünüldü kalem kırıldı İnfaz anında yerine getirildi.Haindi,ajandı,provakatördü zaten bu zümreye yakışmazdı.ÇoK İYİ OLDU BU ERTEN/E.AFFETMEYECEKSİN BU İKİLİ OYNAYANLARI.ATACAKSIN BU SİTEDEN GİTSİN TEMAD/DA YAZSIN...İYİ OLDU BU CENGİZ ERTEN'E ÇOK İYİ YAPTINIZ AFFETMEYECEKSİN ADAM BELKİ ASSUBAY BİLE DEĞİL AJAN'DIR Değerli meslektaşlarım ne yapıyoruz neden bu arkadaşımızın açıklama yapmasını beklemiyoruz.Belki söyleyecekleri vardır.Sizin düşündüğünüz gibiyse o kardeşimizi tarih yargılar.Bırakın etiği,delikanlılığı vs.zaman her şeyin ilacıdır.Varsa ayıbı ile yaşar.Bir mahkemede, üye olupta gelmeyenlere kurmuyorsunuz onlarada yapsanıza yargısız infazınızı bayramı seyranı bahane ediyorsunuz.Sizlerde çok iyi biliyorsunuz bu sitede TEMAD'a ağzına gelenleri söyleyipte iki gün sonra TEMAD bizim Yasal Kuruluşumuzdur göz bebeğimizdir diyenleri.
Hani mahkeme ,delikanlılık nerede? Bu da ikili oynama değilmi?Gerçek ortaya çıksın o zaman gereğini yaparsınız.ZAMAN BİRLİK ZAMANI DAĞILMA AYRILMA ZAMANI DEĞİL BAKIN ÇOĞUNLUK SAĞLAYAMAYAN DAVASINI ÖNEMSEMEYEN TOPLUM HALİNE GELDİK.BU AYIPTA BİZE YETER.
ama alışmışız bir kere, atalım gitsin,Muvazzafınıda emeklisinide.Saygılar.

Selçuk İÇER
E.Bnd.Asb.
K.K.K.1976-26
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Selçuk bey kimsenin atıldığı falan yok,sadece bir tartışma var buda olumlu,insanlar tartışarak doğruyu bulacak ,Cengiz beyin üyeliğide aktif merak etmeyin.M.AKPINAR.

Ökkeş Kadri BAÇKIR    21 Eylül 2008 18:51
-SAYGI DEGER MESLEKTAŞLARIM,
-ZAMAN ZAMAN, AİLE FERTLERİ ARASINDADA BU TÜR DİALOĞLAR OLUŞABİLİR VE HATTA BAZENDE SERTLEŞEBİLİR BU TÜR DAVRANIŞ VE TUTUMLAR.-ŞUNU BİLİR ŞUNU SÖYLERİM, ""BU SİTELERDE ASSUBAY ONUR MÜCADELESİ VEREN HER ARKADAŞ BENİM SEVDİGİM, SAYDIGIM, KARDEŞ OLARAK GÖRDÜĞÜM MÜSTESNA İNSANLARDIR"". EN AZINDAN ŞU BİR GERÇEKTİRKİ BANA NE DİYEMİYENLERDENDİR. KALBİ YUMRUK KADAR, YÜREGİ MANGAL OLANLARDANDIR. HAKAN HEZER'DE BENİM VEDE BİZLERİN BU DAVAYA GÖNÜL VERMİŞ MÜSTESNA DOSTLARIMIZDAN BİRİSİDİR.
-MERAK EDİLMESİNKİ BİZLER DOSTLARI SEVİNDİRMEYİ KENDİMİZE ŞİAR EDİNMİŞ KİŞİLERİZDİR. BİZLERLE DOSTLAR SEVİNİR, DÜŞMANLAR ÜZÜLÜR.
E.ASSUBAY CAMİASININ GÖNÜL ERLERİNE SELAM OLSUN.
-SAYGILARIMLA.
-ÖKKEŞ KADRİ BAÇKIR
E.HAVA ASB.1972-17

mehmet emin atılgan    21 Eylül 2008 18:13
Saygıdeğer Meslektaşlarım,

Temad Genel Merkez Delege seçimlerinde bazı meslektaşlarımızın isminin,yarışan her iki listede de olduğunu öğrendik.Yarışan her iki grubun delege listesinde yazılı olan meslektaşımız var ise bu durum ancak kişinin kendi bilgisi dışında yazıldıysa geçerli mazeret olabilir.

Ancak kişinin kendi iradesi dahilinde,seçime katılacak her iki grubun da listesinden delege seçimlerine girmesi hiç de etik değildir.'Mevcut Temad Yönetimi'ni destekliyorsanız oradan girersiniz;eğer 'Yeni Oluşum Grubu'nu destekliyorsanız oradan seçimlere girersiniz.Bu şekilde her iki listede de isimleri olan arkadaşlarımızın"Saygın Assubay Toplumu"na özürle birlikte inandırıcı açıklama yapmaları bir dürüst insanlık gereği ve borcudur.İnandırıcılıktan yoksun yalnızca kendisinin kabul edeceği mesnetsiz gerekçeler toplumumuzda kabul görmeyeceği gibi,bu arkadaşlarımız kişilik erozyonuna da uğrayacaktır.Umarım böyle gerekçeleri vardır!!!

Web sitemizi kullanarak;birlik ve beraberlik söylevleri ile sitemizde yazıları yayınlanan bu arkadaşlarımızın kişisel gelecek peşinde koştuklarına da,provakatör ajanlıklarına da umarım hep beraber tanıklık etmeyiz.

Kimsenin kimseye hakaret etmediği ve site yönetimine yasal sorumluluk getirmediği müddetçe yazılan yazılara sansür uygulanmasına karşı olduğumu belirtmeliyim. Saygılarımla......
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Herhangi bir sansür yada üyelik sonlandırma çalışmamız yoktur.

abdullah ektik    21 Eylül 2008 17:53
http://www.emekliassubaylar.org
Degerli meslektaslarim,Ali
Nas kardesime katiliyorum.
Yazmiyacaktiktim,sular durulur diye.Baktim Ali Nas
kardesim yazmis,aynen kati-
liyorum.Birbirimizden guc alacagiz,bu yapilanlar temad
genel merkez yoneticilerinin
isine yariyor.Ben farkinda-
yim, lutfen sizlerde
farkinda olun,Diger meslektaslarimada
sesleniyorum.Ne olur bu tur
davranislara alet olmayala-
lim.Bizler burada haklarimi-
zi kazanmak ve onur mucade-
lesi icin variz.Yasanan olaylar bize tecrube olsun,
yilmak yok yola devam.Ne olur.Sevgi ve saygilarimla.

yaşar sığınç    21 Eylül 2008 17:17
sn.ersen GÜRPINARağabeyimiz seni,yorumlarını,kavgalara son vermeni özledik saygılar sunuyor sizleri aramıza bekliyoruz

Mustafa SEVİMLİ    21 Eylül 2008 15:30
DİLİMDE TÜY BİTTİ.?.

Birbirimizi anlamamakta, yanlış anlamakta,doğru anlamamakta, kuru havadan(!) nem kapmakta, öküzün altında buzağı aramakta, aynı dili konuşup anlaşamamakta, aynı potada yoğrulup birbirini farklı görmekte, ben daha ciciyim sen değilsin, ben bir adım öndeyim sen değilsin, vesaire, vesaire gibi.

Kişi adı vererek buradan eleştiri yapmaya ve dahi övgü yapmaya ve de sövgü yapmaya \"benim hakkım\" yok, doğru değil. Bunu biliyorum.

Kişilerle ilgili konuları bu ortamın dışında görüşüp halletmem gerekir, buna mecburum. Bunu da biliyorum.

Bre gafil Emekli Assubay Mustafa SEVİMLİ ;

Biliyorsun da niçin iki de bir tekrar yapıyorsun.
Söylemekten \"dilimde tüy bitti. \" İyice tüylendim.
Rahmetli bir büyüğün sana ne demişti, hatırla.

\" Sen adam olmazsın. \"

Bre gafil sen halen adam olmayacak mısın.!.
Selamlarımla./M.S/Eylül\'08

Hayati ERGÜRBÜZ    21 Eylül 2008 13:47
Osman Kutlu ya buradan pek bir şey yapacağımızı sanmıyorum ancak aşağıdaki metine benzer mailleri gnkur@tsk.mil.tr adresine gönderirsek daha etkili olur kanısındayım...


GENELKURMAY BAŞKANLIĞINA

OSMAN KUTLU adlı eski bir subay olduğunu belirten bir şahıs http://www.ucnokta.com/modules.php?name=Kose_Yazilari&op=lis tarticles&secid=22 adresinde TSK yı küçük düşürücü,operasyonları deşifre ve astsubaylara hakaret edici nitelikte yazılar yazmaktadır.Konunun incelenerek gerekli işlemin yapılmasını arz ederim.

ali nas    21 Eylül 2008 01:06
Değerli abilerim BAÇKIR ve HEZER

Assubay sevdalısı olduğunuzu,olduğumuzu biliyoruz.Ufacık tefecik farklı düşüncelerle,hatta aynı düşünceyi yazıda okurken farklı olarak algılamalara dayanarak birbirimizi destekleyerek amaca güclü giderken dikkatimizi istikametten çevirecek atışmaların zararı büyük olur,telafisi zor olur.Sizler yıllardır bu uğurda çaba gösterirken başkalarını sevindirmeyelim.Biz sizi çok iyi tanıyor,sayıyor ve seviyoruz.
Aman haaaa.
Ellerinizden öperken,tekyürek tek yumruğa devam diyorum.
saygılarımla.

Takipteyim.

Hakan HEZER    21 Eylül 2008 00:42
Sayın BAÇKIR,
Büyüğüm olarak amacım sizinle polemiğe girmek,sen şunu yaptın.Ben bunu yaptım konusu değil.Ben arkadaşlara balık vemek yerine,balık tutulmasını öğretmemizden yanayım.Sizin gibi kitapta yazmadım.oluşturduğunuz klasörü biran önce bastırıp kitap haline getirirseniz, bizlerde yararlanıp,feyz alırız,içinde lojman sorununa çözüm önerilerinizi kime nasl dilekçe yazılacağınıda eklersenz sevinirim.BENİM KULLANDIĞIM TABİR ''HABİRE KONUŞUYORSUNUZ''DEĞİL ''HABİRE KONUŞUYORUZ''DUR.Yani bu tabirin içinde kendime'de sitemin bulunduğunu sizin gibi yazarın ayırt edebilmesi gerekirdi.Benim kimseye kendimi ispat etme ihtiyacım yükümlülüğüm yok.meşhur olma ve isim yapma peşinde de değilim.Elimden geldiğince Assubay sosyal haklarının alınması için kamuoyu oluşturmaya çalışan emekli assubayım.
Nöbetlerde kanun kitap karıştıracak kadar zamanı olmayan özel görev ve bölgede bulunanlarla bağdaştırıp,benim assubayların biraz aratırmacı olmasını, hukuki yollardan haklarını önce kendilerinin araştırmasını istememi ne kadar güzel bağdaştırmışınız.Biz birbirimizi biliyoruz,olağan üstü olmayan bölgelerde de nöbetlerde kimin ne yaptığını da...Uç noktalardan örnek vererek bir assbayın araştırma yapmasını istememi bağdaştırmanızı ve hazırcılığa sevk etmenizi anlamak zor.Sizin bilimsel içerikli klasörü biran önce yayınlarsanız sorunlarımıza biran önce çözüm buluruz ümidiyle saygılar sunuyorum.

Not:ismim kullanarak mesaj panosuna yazdığınız içn yanıtımı bende mesaj panosundan yazdım.Konuyu daha fazla uzatacaksak mesaj panosundan tekrar yanıt vermeyeceğim.irtibat adresim hhezer@gmail.com telefonum 0533-226 96 76

Cengiz ERTEN    21 Eylül 2008 00:33
Değerli Meslekdaşlarım;
Ankara Delege Seçiminde beklenen yaşandı farklı bir şey yok.
Toplantı yeter sayısının olmaması nasıl oldu anlaşılır gibi değil.Genel Merkezin engellemesi diyelim,Peki hani yeni oluşum 1000 kişi ile görüştü anlattı ulaştı.Onlara ne oldu.
İşin özü belli biz konuşmaya gelince maşallah,taşın altına elini koymaya gelince eyvallah.
Eğer bu bir Onur Mücadelesi ise insanlar Bayram Seyran dinlemez gelirler.
Tanışma toplantısına gelince;Evet tanışma toplantımız oldu.Siteden yazıştığımız arkadaşlarla bir araya geldik,tanıştık,kaynaştık.Benim amacım Yeni Oluşumu tanımak değildi,farkında olmadan onuda yapmışım. Hatta bu toplantı bana daha öncede yazdım emrivaki yapıldı.Organize bana ait değil.
Yeni Oluşumu eleştirmeme gelince;dün eleştirdim,bu gün eleştiriyorum,yarında eleştireceğim.
Meslekdaşının anasını bacısını sorgulayanlar kontrollerindeki sitede Baş tacı yapılmaya devam ettikçe,Lider ve Yönetim Kadroları açıklanmadıkça,en önemlisi İçlerinde bulunan Malum AYRIK OTLARI temizlenmedikçe eleştirmeye devam edeceğim.
Saygılarımla.....

Gürcan OĞUZHAN    20 Eylül 2008 19:07
Bu osman kutlu denen şahıs...
Bu herif tam bir demo. Tam bir örnek. Tornadan çıkmışcasına. İşte kahraman Türk genci. Maşallah şanlı bir geçmişe sahip bir subay. Ama bu firar eden cinsinden. Aşağıda verilen linkten yazdıklarını okudum da.. ne günlere kaldık. Gülermisin ağlarmısın??? Yazık yazık yazık...Hey Yüce Atam gel gör varislerini... Allah bu millete yardım etsin...

Ayhan YILDIRIM    20 Eylül 2008 14:41
Evet malesef Ankara delege seçimi ertelendi. Ancak bu arada iki şey öğrendik. "biz derken benleri gördük" diye yeni oluşumu eleştirenlerin kimlerin listesinden aday olduklarını gördük, Her iki listede de aday olup iki tarafa da gülücük dağıtanları da gördük.

BAHADIR    20 Eylül 2008 14:00
merhabaa abılerım

MUZAFFER KUZU    20 Eylül 2008 13:24
Osman Kutlu'dan inciler... http://www.ucnokta.com/modules.php?name=Kose_Yazilari&op=vie warticle&artid=1221

T.S.K.lerinden atılma subay Osman Kutlu, astsubayları kötülemeye devam ediyor... Astsubayları erbaş statüsünde göstermeye çalışıyor... linki kopyalayıp adres çubuguna yapıştırınız...

Mehmet AKPINAR    20 Eylül 2008 12:33
Bugün yapılması beklenen Genel Merkez Delege seçimleri yeterli çoğunluğun sağlanamaması nedeniyle yapılamadı 28 Eylül gününe kaldı,Kendimi bir an Timur önündeki Nasrettin hoca durumunda gördüm,yazık çok yazık.

Ökkeş Kadri BAÇKIR    20 Eylül 2008 09:13
-HAKAN HEZER ARKADAŞIM,
MESAJ DEFTERİNE YAZDIĞINIZ SON YAZINIZDA, ""HA BİRE KONUŞUYORSUNUZ"" DİYE BİR TABİR KULLANMIŞSINIZ, CAMİAMIZIN GENELİNE ATFEN. EVET BİZ KONUŞUYORUZDA, SİZ NE YAPTINIZ BAKALIM. İCRAATLARINIZI, FAALİYETLERİNİZİ, MAHKEME MÜRACAATLARINIZI, ALDIĞINIZ NETİCELERİ, NETİCELENDİRMEK ÜZERE OLDUĞUNUZ KONULARI, MUAAZZAFKEN YAPTIKLARINIZI, EMEKLİLİĞİNİZDE YAPMAYI PLANLAYIP YAPTIKLARINIZI, YAPAMADIKLARINIZI BİR ANLATINDA GÖRELİM. BİR YOL HARİTASI ÇİZ VE ELİMİZE VERKİ BİZLERDE ROTAMIZDAN ŞAŞMAYALIM. ""BİR NÖBET AKŞAMI AÇIN OKUYUN HAKLARINIZI"" TABİRİNİDE KULLANARAK SANKİ NÖBETLERİMİZ GEMİDE HAMAK KURUP YATAN PERSONEL KOLAYLIĞINDA GEÇİYORMUŞÇASINA BİR ÖNERİDE BULUNMUŞSUNUZ. BUĞÜNÜN ŞARTLARINDA NÖBETTE ROMAN OKUMAK, TELEVİZYONDA AŞK-I MEMNUYU SEYRETMEK YOK ARTIK. MERMİNİN NEREDEN GELECEGİ MAALESEF BELLİ DEGİL. ÖNERİ GETİRİRKEN LÜTFEN ÇÖZÜM YOLLARINI BİLİMSELLİKTEN UZAKLAŞMADAN AÇIKLIYALIM. KİMSE BURADA HABİREDE KONUŞMUYOR. SEN ÖYLE ZANNEDİYOR OLABİLİRSİN.
-KALBİ YUMRUK KADAR YÜREGİ MANGAL TÜM E. ASSUBAYLARA SELAM OLSUN KALIN SAGLICAKLA. SAYGILARIMLA.
- KONUŞMADIK İCRA ETTİK. MERAK EDERSENİZ 20 YILLIK MESLEK HAYATIMIZDA YAPTIKLARIMIZI, EMEKLİLİKTE YAPMAYA DEVAM ETTİKLERİMİZİ BİR KİTAP BÜYÜKLÜĞÜNDE KLASÖRDE TOPLADIM, İSTEYENE GÖNDEREBİLİRİM.
-ÖKKEŞ KADRİ BAÇKIR
E.HAVA ASB. UÇAK SİLAH TEK. 1972-17

ÖZCAN ÖZTÜRK    20 Eylül 2008 00:42
SAYIN ARKADAŞLAR KEY ÖDEMELERİNDE İSMİM ÇIKMADI.BENİM GİBİ YÜZLERCE ARKADAŞ VARDIR.NEREYE SORDUYSAM İTİRAZI EN SON ÇALIŞTIĞIN KURUMA YAPACAKSIN DİYORLAR.ASIL PROBLEM BURADA BAŞLIYOR.EN SON KURUM DENİLEN YER EMEKLİ OLDUĞUM EN SON BİRLİK Mİ? BUNUN NET BİR CEVABINI HİÇBİR YERDEN ALAMADIM.BİLEN BİR ARKADAŞ CEVAP VERİRSE MEMNUN KALACAĞIM.BEN ŞİMDİLİK EN SON ÇALIŞTIĞIM BİRLİĞE GÖNDERDİM BAKALIM NE CEVAP GELECEK.SAYGILARIMLA

Selçuk içer    19 Eylül 2008 21:58
GAZİLER GÜNÜ...!Kahraman vatansever Gazilerimiz sizlere minnetimiz sonsuzdur.BU VESİLE İLE GÜNÜNÜZÜ KUTLAR SAYGILAR SUNARIM.Vatan size minnettardır...

Selçuk İÇER
E.Bnd.Asb
K.K.K 1976-26

Selçuk içer    19 Eylül 2008 19:31
ATALIM MI BU KORKAK ASSUBAYLARI?
Değerli meslektaşım Sayın HEZER''Bizim hakkını aramayan,aramaktan korkan kişilere yapacak bir şeyimiz olmaz.''beyanınıza üzüldüm.Bizler muvazzafı ve emeklisi ile ayrılmaz zümreyiz.Meslektaşımız bir olayı mağduriyetten dolayı dile getiriyor.Bizlerde canımız, kanımız olan kardeşlerimizin derdine ortak olmaya çözüm bulmaya çalışıyoruz..LAFLA OLMAZ DİYORSUNUZ.Yazdıklarımız önerilerimiz sizce sadece lafmı?Niçin basite indirgiyorsunuz.Meslektaşlarımız mevzuatı bilmiyor olablirler.Her kes AYİM'e gidemeyebilir Amir'i görev şartları nedir bunları irdelemek lazım,Bu meslektaşlarınızın içinde bulunduğu durumu değerlendirmeden KORKAK lıkla suçlamak yanlıştır.Siz meslek hayatınızda bahsettiğiniz mahkemelere kaç kere müracaat ettiniz.Mahkemelerin içtihat kararlarını ne kadar takip ettiniz?Bu arkadaşlar muvazzaf o günleri bizlerde yaşadık dışarıdan konuşulduğu gibi olmadığını sizde iyi bilirsiniz.Bırakın muvazzafı, Emekli Assubaylar(içimizde hukukçu,profösör.Üst düzey yöneticiler.siyasetle uğraşanlar,ve Dermeğimiz olmasına Başbakan.Gnl.Kur.Bşk.nı MSB.nı Milletvekilleri)yle sürekli irrtibat halinde olmaları gayret göstermelerine rağmen özlük haklarımızı alabildikmi?Temad ve bu saydığım hukukçularda herhalde biraz kanun nizam adliye,hakim biliyordur.Haklarımızın gaspı nedeniyle siz kaç yere dava açtınız?Sevgili Meslektaşlarımız birbirimizi korkaklıkla lütfen aşağılamayalım Assubaylar vatanı uğruna şehit olup oluk oluk kanlarını döküyorlar.Bakın hergeçen gün mesleğimize basın yayın yoluyla hakaret ediyorlar.Yeni Yasama yılı açılacak bizle ilgili kanun maddesi yok.Nedir bu seçim telaşı.Birey sorunlarına inemeyen şahıs ve dernekler başarıyı yakalayamaz.Müsaade edinde bize başvuran kardeşlerimize yol gösterelim,dertleşelim bu arkadaşlar yarın emekli olunca gördüğü ilgiden dolayı Derneğimize üye olur ve kendi durumundakilere el atar.Ancak olay KEY ödemesi,Derece.kademe maaş zam,Kamp otel,motel vs olsaydı herhalde ilgi daha çok olurdu.Bırakalım kendi hallerine bu korkakları biz cesurlar...!!Saygı ve Sevgiler
Selçuk İÇER
E.Bnd.Asb.
K.K.K.1976-26

< br>

22

MEHMET ALİ KILINÇ    19 Eylül 2008 18:34
Değerli Meslektaşlarım..

Bilgisi olan var mı; son günlerde TEMAD Sitesi Mesaj Panosu editörü mü değişti, yoksa eskiye göre gerektiği gibi görev mi yapmıyor? Sanki bana son günlerde şimdiye kadar geçit verilmeyen isimler ve konular pano da yer almaya başladı gibi geldi. Durum girdiğimiz seçim döneminde demokrat olma adına dağıtılan elma şekeri, verilmek istenen bir görüntü olmasın...

Cengiz ERTEN    19 Eylül 2008 12:40
Değerli Meslekdaşlarım;
Sizlerle paylaşmak istedim..

Danıştayın devrim niteliğindeki kararı;

Kamu görevlilerinin yaptığı hatalı işlemler nedeniyle devlet tarafından ödenen tazminatların, hatayı yapan görevlilere dönmesinin yolu açıldı.

Danıştayın kararına göre başbakan, bakan ve bürokratların hukuka aykırı işlemlerinden dolayı, devletin ödediği tazminatlar kendilerinden alınacak.

BergamalI 10 yurttaşın Ovacık altın madeni hakkında yargı kararlarının uygulanmaması nedeniyle Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine (AİHM) açtıkları davadan kazandıkları 30 bin Euro tazminatın, başbakandan daire müdürlerine kadar, madene izin verenlere ödetilmesi için açtıkları davada, Danıştay 5inci Dairesi, devrim niteliğinde bir karar aldı. Danıştay 5. Dairesi, "Kamu görevlilerinin hukuka aykırı eylem ve işlemlerinden ve kendi kusurlarından doğan zararı, toplum ödemek zorunda değildir" kararı verdi. Davayı reddeden Ankara 2nci İdare Mahkemesinin Danıştayın verdiği karara uyması durumunda 55, 56, 57, 58 ve 59uncu Hükümetlerde görev alan başbakanlar, hükümet üyeleri ve madene izin veren 720 kamu görevlisi, daha sonra açılan davalarla 2 milyon YTLyi bulan tazminatı ödemek durumunda kalacak.

Bergama köylülerinin avukatı Senih Özay, davanın Ankara 2nci İdare Mahkemesi tarafından yeniden görüşüleceğini, idare mahkemesinin Danıştayın kararına uyabileceğini, uymaması durumunda davanın Danıştay İdari Dava Daireleri Genel Kuruluna gideceğini söyledi. Kararın "hukuk devleti" olan Türkiyede başta hükümet olmak üzere tüm bürokratları hizaya sokacak nitelikte olduğunu belirten Özay şöyle konuştu:

"Ankara 2nci İdare Mahkemesinin, Danıştay 5inci Dairesinin kararına uyması durumunda 1998 yılından bu yana Türkiye Cumhuriyetine başbakanlık yapmış Mesut Yılmaz, Bülent Ecevit, şu anda Cumhurbaşkanı olan Abdullah Gül ve Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte 55, 56, 57, 58 ve 59. hükümetlerde bulunan bakanlar, altın madeni şirketinin her zaman ifade ettiği gibi çalışmalarını sağlayan izinlerde imzası bulunan yaklaşık 720 kişi, dönemin İzmir valileri ve il müdürleri, tazminat ödemek zorunda kalacaklar. Tazminat bedeli yaklaşık 2 milyon YTL ediyor. Umarım bundan sonra hukuka aykırı bir karar veren, işlem yapan bürokratlar, bu işlemlerinin sonu-cunda ceplerinden para çıkacağını düşünerek geri adım atarlar."

Bu demektirki Türkiye'de güzel şeyler olmaya başladı...
Saygılarımla.....

Erdal Günşer    19 Eylül 2008 10:52
http://nedir.antoloji.com/astsubay
Bu linki açınca çok üzüldüm. Assubay mesleğini topluma anlatmakta yapabileceklerimizi yapmadığımızı gördüm. Orada Assubay kelimesini tekrar tanımlama gereği duydum. Siteye üye olup kendimce tanımladım. Arkadaşlardan ricam şudur. Emekliassubaylar yada TEMAD sitesine takılıp kalmayalım. İnternette sörf yapalım. Eğer bir yerde bizim adımız kötü geçiyorsa onu önleyelim. Yada elimizden geleni yapalım. Ayrıca yeni dönemde TEMAD yönetiminin dezenformasyonu önleyici bir birim kurarak etkin çalışmasını tavsiye ediyorum. Çünkü bu bizim özlük haklarımızın verilmemesi kadar bizi rahatsız eden bir konu. Saygılarımla.

Ramazan TEKELİ    19 Eylül 2008 09:48
Değerli meslektaşlarım,

20 EYLÜL 2008 Cumartesi saat 10.00 da Vedat Dalokay Nikah salonunda yapılacak Ankara delege seçimine çok büyük mazeretleri olmayan, tüm meslektaşlarımızın katılması mensubiyet ve dayanışma duygusu adına katılmamızı zorunlu kılmaktadır.

Üyelerimizin seçme ve seçilme hakkını 3 yılda bir kullandığından bu seçime katılarak, yönetimden demokratik bir tepki ile ne yaptıklarını sorma zamanıdır. Bu seçimde hakkını kullanmayan üyelerimiz, 3 yıl sonra ancak bu hakkı yakalayabileceklerini biliyoruz..

Meslektaşlarımızın, üye olsun olmasın, bu seçime gelip, demokratik bir biçimde yönetimden hesap sormayanların; orduevlerinde, sitelerde veya herhangi bir yerde eleştirme haklarının olmadığını düşünüyorum.Sivil Toplum Örgütlerinin demokratik biçimde hesaplaşma yerleri kendi genel kurullarıdır.

Üyelerimiz hangi listeyi desteklerse desteklesinler,yeter ki TEMAD kazansın.

Ulaşabildiğimiz tüm meslektaşlarımızı haberdar ederek, uzun yıllar göremediğimiz arkadaşlarımızla görüşme fırsatı yakalamış olacağız.

Oruç tutanlar için bu işin bir başka zorluğunu yönetimden sormalıyız diye düşünüyorum.

Meslek gurubu olarak içinde yaşadığımız bu toplumda, ne yazık ki; ne İsaya nede, Musaya yaranamadığımız üyelerimizin malumudur. Bu nedenle bu seçimin en demokratik bir şekilde, tartışmasız gürültüsüz bir biçimde başarı ile sonuçlanması derneğimizin bundan sonraki çalışmaları açısından ivme kazanmasına vesile olacaktır.

Hadi seçime,

Sevgi ve saygılarımla,

Hakan HEZER    19 Eylül 2008 02:53
Arkadaşlar kendi hakkını aramayan,aramaktan korkan kişilere bizim yapabilecek hiç bir şeyimiz olamaz.Bu mağdur olan arkadaşar bir nöbetinde oturup konut yönergesini önce kendisi hatmedecek sonra bir güzel yazıya dökecek,gerekirse hukukçu arkadaşlardan yardım isteyecek yada drek dava açacak,hatta sözleşmeli lojman statüsünde bir subayın evinde oturuyorsa ve haberiniz olmadan sözleşme fes edilip şu tarihe kadarevi boşalt iye eline tebligat gönderdiklerinde,konut yönergesine vakıf olarak ''YOLSUZ VE USULSÜZ OLARAK FES EDİLMİŞTİR'' DEYİP İLGİLİ YÖNERGEYE ATIFTA BULUNARAK LOJMAN STAÜSÜNDEKİ EVDEN TEKRAR LOJMAN TAHSİS EDLMEDİĞİ SÜRECE ÇIKMAYACAĞINI BELİRTİP LOJMAN TAHSİS ETTİREN ARKADAŞLARI TANIYORUM.
LÜTFEN KONUN VE YÖNERGELERİ BİRAZ KARIŞTIRIP KORKMADAN ÇEKİNMEDEN,BİRİ HÖT DEYİNCE DİLEKÇMİZİ GERİ ÇEKMEDEN ONUNA KADAR TAKİP EDİP HALA KANUNSUZLUK VE HUKUKSUZLUĞA DEVAM EDEN YETKİLİLERE SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMAK ÜZERE YAPTIĞIMZ MÜRACAT VE DİLEKÇELERİ BR HUKUKÇUYA ULAŞTIRALIM.YOKSA SİZ KENDİ HAKKINIZI KORUMADIKÇA KİMSE ARMUT PİŞ AĞZIMA DÜŞ DEMEZ,ŞİMDİ OLUĞU GİBİ HAKLARIMIZI KİMSE BİZE ALTIN TEPSİDE BİZE SUNMAZ ve SUNMUYOR DA.KORKUNUN ECELE FAYDASI YOKTUR.
NEYSE DAHA FAZLA SIRALAMAYAYIM.
LOJMAN DAĞLIMINDAKİ ADALETSİZLİK KONUSUNDA İSTATİSTİK YAPSAK KAÇ ASSUBAYIN RESMİ DİLEKÇESİ VARDIR.AYİM NE KADAR KAÇ KİŞİ TAKİP ETMİŞTİR.AÇIN BAKIN AYİM DE HİÇ BU KONUDA İTİHAT YOKTUR.HABİRE KONUŞUYORUZ.
''HAK VERİLMEZ,ALINIR.''
SAYGILAR SUNUYORUM


3753
Mesaj Defteri yazıları