MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


Serdar    07 Ekim 2008 11:32
Umur Talu nun 7 Ekim 2008 tarihli köşe yazısı

Lider konumundaki personel

[URL=http://www.sabah.com.tr/talu.html]http://www.sa bah.com.tr/talu.html[/URL]

metin ayan    07 Ekim 2008 00:40
ARKADAŞLAR ACIMIZIN BÜYÜK OLDUĞU ŞU GÜNLERDE METANETLİ OLMALIYIZ, VATANDAŞ BİLMEZ BÖLGEYİ NE SÖYLESE HAKLIDIR, YAZARLARDA BİLMEZ AMA TOPLUMSAL SORUMLULUĞU VARDIR İNFİALE SEBEP OLABİLİR DİKKATLİ YAZMASI GEREKİR HANİ DERİZYA BÜRO MEMURUYLA BİZİ AYNI KEFEYE KOYMAYIN SAYIN İÇER ŞEYH EDEBALİNİN NASİHATINI DİLE GETİRMİŞTİ ,ERSEN ABİMİZ TİMSAH GÖZYAŞLARI DİYORDU EVET BUNLAR DOĞRULAR FAKAT HESAP SORULSUN DİYE YAZILAN YANLIŞLARIMIZDA VAR BİZ SİVİLLER GİBİ DÜŞÜNÜP YAZMAYA BAŞLARSAK BU YANLIŞ OLUR ALIN O KÖŞELERİNDE YAZI YAZP ŞÖYLE OLMASI LAZIM,BÖYLE OLMASI GEREKİRDİ HER TÜRLÜ İMKANA SAHİPKEN DİYE YAZANLARI ÇOK DEĞİL BİR HAFTALIĞINA O KARAKOLA TAM YETKİLİ SORUMLU YAPALIM EMRİNEDE O KARAKOLDAKİLERİN ÜSTÜNE 1 KOM.BL. DE İLAVE VERELİM SNIRSIZDA PARASI OLSUN ! ARKADAŞLAR DEĞİŞEN HİÇ BİR ŞEY OLMAYACAĞINI GARANTİ EDERİM BEN DEMEK İSTEMİYORUM, BİR ÇOK ARKADAŞIMIZ O BÖLGEDE GÖREV YAPTI ŞU BİRKAÇ DAKİKALIĞINA BIRAKALIM SB. ASB. POLEMİĞİNİ ORADAKİ HAYATİ İDAME ŞARTLARINDA NEDEĞİŞİR HERGÜN SU ALMAYA GİDERKEN BİLE MAYIN ARAMAYA BIKARSINIZ VE GAFLETE TEDBİRSİZLİĞE BİRGÜN MUTLAKA DÜŞERSİNİZ TERÖRİSTLER NASIL YIĞNAK YAPMIŞLAR DENİYOR HATIRLAYIN HER GECE TACİZİ ORDA KANIKSARSINIZ ADAM UZAKTAN GEÇERKEN ATAR ÖYLE OLURKİ S……T DER KARŞILIK BİLE VERMEDİĞİNİZ GÜNLER OLMADIMI HİÇ BİR NOKTADAN BİR NOKTAYA MESAFENİN HARİTA ÜZERİNDE 100 M AMA YAYA İNTİKALLE 2-5 SAATTE GİDİLEN YERLERİDE BİLİRİZ SAĞDAN SOLDAN MANEVRANIN NASIL YAPILIP YAPILAMADIĞINIDA? Birde not düşelim Amerikalı ve Avrupalı uzmanlar terörle mücadelede kayıbı 1e 10 olarak hesaplamıştır türk ordusu bu ortalamayı altüst eden tek ordudur .hataları ve yolsuzlukları sorgulama günü bu günler değildir TEŞEKKÜRLER VE SAYGILAR ŞEHİTLERİMİZE TANRIDAN RAHMET YAKINLARINA SABIRLAR DİLİYORUM .

EMEKLİASSUBAYLAR    06 Ekim 2008 23:33
Sevgili Arkadaşlar,şehitlerimiz üzerinden başlayan bu tartışmayı bitirmek adına gelen bazı mesajlarınızı yayınlamadık,mümkünse bu konuyu e-mail lerle aranızda çözmenizdir,saygılar.

ali nas    06 Ekim 2008 23:21
Cenaze töreninde protestoyu beğenmiyenler büyüklerime söylüyorum.Acıların en yüksek safhada hissedildiği cenaze tören anı o acı törenlerin bir daha yaşanmaması kararlılığını muhataplarına göstermenin,yıllarca bu konuda ilgisizlik gösterenlere yeter artık demenin en güzel yeridir.İÇİ yanan insanlarıda klasik rant işine sokarak buralara taşımanın da amacını farklı yorumluyorum. Sorarım size; siyasi rant için protesto edildiğini savunanlar o cenaze törenine gelen siyasilerin neden görevlerini yapmadıklarını vede törene katılarak siyasi rant elde etme amaçlarını sorgulamazsınız,onları niye kınamazsınız.Yıllarca tekbirle kardeşlerimizin cenazeleri defnedildide ne elde edildi.Mesleğe başladık 15-20 şehit,bitiriyoruz 15-20 şehit.Yeter artık,yemezler,yememeliler.Lafla peynir gemisi yürümüyor.Ayrıca unutulmamalıdır bu ülkede birde %53 mevcuttur.Bu tarz düşünceyi ve Sayın Necdet TÖRE yi kınayanlarıda ben kınıyorum.Ama diyorum ki,bu kınama kelimesinide bu kadar ucuz ve kolay kullanmayın(kullanıldığı için kullanmak mecburiyetinde kaldım,üzülerek) hele hele Astsubay camiasından insanlar için.

Şimdilik Takipteyim.

Şerafettin Turgay    06 Ekim 2008 22:19
QUOTE=TEMAD YÖNETİM KURULU]
KAMUOYUNA DUYURU.


HAKKÂRİ İLİ ŞEMDİNLİ İLÇESİ AKTÜTÜN BÖLÜK KOMUTANLIĞINA, KANSIZ VATAN HAİNLERİNCE YAPILAN BASKIN SONUCU MEYDANA GELEN MENFUR OLAYDA 15 ASKERİMİZİN ŞEHİT EDİLMESİ 6 SI AĞIR OLMAK ÜZERE 22 ASKERİMİZİN YARALANMASI TÜRKİYE EMEKLİ ASTSUBAYLAR DERNEĞİ YÖNETİM KURULU VE MENSUPLARINI DERİNDEN ÜZMÜŞTÜR.
ABD VE AB ÜLKELERİ TARAFINDAN BESLENEN VE KOMŞU ÜLKENİN TOPRAKLARINDA YUVALANAN BU HAİNLERİN ÜLKEMİZİ VE MİLLETİMİZİ BÖLME GAYRETLERİ ASLA BAŞARIYA ULAŞMAYACAKTIR.
DÜNYADA KAN DÖKEREK BAŞARIYA ULAŞMIŞ HİÇBİR TERÖR ÖRGÜTÜ YOKTUR. KANDAN MEDET UMANLAR KENDİ KANLARINDA BOĞULUP YOK OLMUŞLARDIR.
EMEKLİ ASTSUBAYLAR DERNEĞİ YÖNETİM KURULU VE MENSUPLARI OLARAK, BASKIN YAPILMADAN ÖNCE BU VATAN HAİNİ ALÇAKLARIN YAPTIKLARI HAZIRLIKLARDAN MUTLAKA KUZEY IRAK BÖLGE YÖNETİCİLERİNİN BİLGİSİ OLDUĞU KULLANILAN AĞIR SİLAHLARDAN ANLAŞILMAKTA OLUP ONLARDAN DESTEK GÖRDÜKLERİ AŞİKARDIR.
BÜYÜK BİR DEVLET OLAN ÜLKEMİZDE YETKİLİLERİN BU HAİNLERE YARDIM VE YATAKLIK YAPAN, İÇERİDEKİ VE DIŞARIDAKİ HAİNLERDEN HESAP SORULMA ZAMANI GELMİŞTİR. GEREKLİ YASALAR SİYASİ İRADE TARAFINDAN BİR AN ÖNCE ÇIKARILIP UYGULAMAYA KONULARAK AKAN KANI DURDURMAK İÇİN NE GEREKİYORSA YAPILMALIDIR.
ŞEHİTLERİMİZİN SON OLMASI DİLEĞİ İLE KENDİLERİNE ALLAHTAN RAHMET, KEDERLİ AİLELERİNE VE MİLLETİMİZE SABIR, YARALILARIMIZA ACİL ŞİFALAR DİLİYORUZ. 06 EKİM 2008


TÜRKİYE EMEKLİ ASTSUBAYLAR DERNEĞİ YÖNETİM KURULU
AJANSLARA, YAZILI VE GÖRSEL MEDYAYA ÇEKİLMİŞTİR.
[/QUOTE]

_____________ . __________

Saygıdeğer Meslektaşlarım gördüğünüz gibi 17 fidanımızın şehit edilmesi karşısında
Gen.Mrk.imiz sağolsunlar koltuklarından bile kalkmaya gerek kalmadan gereğini yapıyorlar. Kendilerine ne kadar teşekkür etsem azdır. Zira iş bilmeyen EĞİTİM SEN mensupları verdiğim link'te görüleceği üzere "http://www.turkegitimsen.org.tr/modules.php?name=News&file= article&sid=715" ellerinde al bayraklarımızla meydanlardaydı. Teröre lanet yağdırıyordu.

Yinede şükür.

Gönderen:
TEMAD YÖNETİM
KURULU

YER:
Ankara

Tarih :
06 Ekim 2008,
Pazartesi
20:05

Her ne kadar 2 gün sonrası Pazartesi saat 20:05 te ancak düşünülebilmiş yazılabilmiş olsa da "BUNA DA ŞÜKÜR "

C.tesi -Pazar vilayetin kapalı olması , bugün ulaşılan Valiliğin Çarşamba 12.30 u uygun görmesi üzerine İzmir TEMAD'yönetimleri olarak anılan saatte Alsancak ATATÜRK anıtı önünde olacağız. Şayet Gen Mrk. imizin düzenlemeyi düşündüğü "terörü lanet mitingi " varsa isterlerse Ankarada da oluruz.

Tabi "SANSÜR"cülükten başka birşey düşünebiliyor, ve zamanları kalıyorsa.

İsmail DAMAR    06 Ekim 2008 21:33
http://emekliassubaylar
Herkese selam ve saygılar..

milyonlarca insanın buluştugu FACEBOOK sitesine bugün tarihli EMEKLİASSUBAYLAR adı altında bir grup kuruldu..
ilgilenenlere duyurulur..

Şerafettin Turgay    06 Ekim 2008 21:20
Saygıdeğer Meslektaşlarım ;

Yüreklerimizin yandığı böylesi acı günümüzde dahi aşağıdaki mesajımı sansür ederek yayınlamamayı düşünen , düşünebilen ancak , sivil dediğimiz dernekler ,kurumlar dahi Ankara da gösteri düzenlerken iş buna geldimi akıllarının köşesinden geçirmeyen Gen.Mrk Yönetimini kınıyor , mesajımın yayınlanmama nedenini ve hangi kelimemden rahatsızlık duyduklarını huzurlarınızda bir kere daha soruyorum. Ve tek kelmeyle yazıklar olsun böylesi anlayışa diyorum.
_____ . _______

Şerafettin Turgay 04 October 2008 23:33 | İzmir

Kahpeler inlerine kadar takip edilip yok edilmedikçe ,Vatan uğruna canlarını feda eden gencecik fidanlarımızın acısı yüreklerimizde dinmeyecektir.

Başta Gen.Mrk. olmak üzere tüm şubeleri gereğini yapmaya , ilgilileri son kez uyarmaya , acımızı milletimizle paylaşmaya davet ediyorum .

Şerafettin TURGAY
Bornova / İzmir
ssseref@hotmail.com

NECDET TÖRE    06 Ekim 2008 21:19
Sayın Yaşar Yılmaz
Ben Sürekli Assubayların şehid olduğu Eskisehirde bu törenlerden bıkan bir ASSUBAY olarak haberi (tabi anlayanlara) yorumsuz olarak
yine biz assubayların panosuna taşıdım. Çünkü şehit düşen meslektaşımız daha 21 yaşında idi.

Amacım daha önce Askerlik yatma yeri değildir diyen sizin desteklemediğinizi söylediğiniz ama sonunda % 47 oy olan iktidarı bu
yazınızda benimsedeğinizi anladım.
.
Göz altına alınan Eskisehirli hemşerimiz elinde Eskişehirspor bayrağı olan ve cenaze töreninden sonra EskişehirSpor maçına gidecek
bir kişi imiş.
Kaynak : http://www.jurnalturk.com/index.php?go=4330Y aplıan protestolar yanlızca sizin %47 alıp ama beğenmediğiniz iktidara değil 1984 ten bu yuna tüm iktidardaki siyasilere yapılmıştır
ve yapılmaktadır.
Olayın siyasi yönü yoktur.

ATEŞ DÜSTÜĞÜ YERİ YAKAR .
Bende PROTESTOCU ları ALKIŞLIYORUM
Olayı polemik konusu yaptığınız için bende sizi KINIYORUM[URL=null]null[/URL]

EMEKLİASSUBAYLAR    06 Ekim 2008 20:52
Kayıp iki asker bulundu
Genelkurmay, Aktütün saldırısı sonrası kaybolan 2 askerin bulunduklarını açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden yapılan açıklamada, "Daha önce kayıp olduğu bildirilen Şehit Uzm. J.II.Kad.Çvş.Nurullah Oymak ve Şehit Uzm.J.II.Kad.Çvş.M.Bahattin Erturhan, bugün güvenlik kuvvetlerimizce bulunmuştur.
Şehitlerimize Allah'tan rahmet, değerli ailesi ve yüce milletimize başsağlığı dileriz.

MEHMET ALİ KILINÇ    06 Ekim 2008 20:08
Değerli Meslektaşlarım...
Yeter artık. Akşamları televizyon haberlerini ağlamadan seyretmek istiyorum. Dilimizdeki çok bilinen \" taşların bağlanıp, köpeklerin serbest bırakıldığını\" ifade eden deyimde sözü edilen köyde olduğu gibi, AB uyum reformları adı altında terörle mücadele eden Türk güvenlik güçlerinin elini kolunu yasal yönden bağlayanları, Türk Silahlı Kuvvetleri\'ni kendilerinin önünde amaçlarına erişmede engel görüp, TSK\'yı bölücü terörle mücadelesinde zor durumda bırakarak, yıpratılması için gizliden gizliye el ovuşturup iç geçirenleri, bölücü terörle mücadele ederken vatanı uğrunda hayatını kaybeden TSK mensuplarının şehit sayılıp sayılmayacağını tartışmaya açacak kadar ileri giden ağzı salyalı bilinen hain zihniyeti, kınıyor, kınamadan da öte acıların çok taze olduğu bu günde lanetliyorum...
Birden bir soru aklıma geldi ve ben kendim yanıtını bulamadım. Sorunun yanıtını bilen varsa onlara soruyorum.Bölücü terör kahpece can almaya 1984 yılından beri bazen artarak, bazen azalarak 24 yıldır devam ettiği halde, Ankara\'da Şehit cenazelerinin kaldırıldığı Kocatepe Camisi\'ne \"VİP\" zevat için özel giriş kapısı hangi dönemde, niçin yapıldı?

Ersen Gürpınar    06 Ekim 2008 18:13
Sayın Yılmaz
Haklısınız bende şehit cenazelerinde siyasi protestoyu uygun bulmuyorum oranın atmosferini değiştiriyor ancak gençecik fidanlar toprağa veriliyor halkımız duygusal davranabiliyor Sn.Törenin bize ulaştırdığı haberin bütününü okudum Başbakanın bir zamanlar askerlik yatma yeri değildir sözüne YAN GELİP YATMADI VATANI SATMADI başlığı ile yazılan haberi YORUMSUZ olarak bize duyurmasıdır. Siyasi ve dini konuları dayatmada bulunmadan birbirimizle paylaşabiliriz. Bu konunun tartışma konusu olmaması için durumu açıklamak zorunda kaldım .Acıların son bulması dileklerimle

yaşar yılmaz    06 Ekim 2008 17:50
Sayın Necdet töre,
Şehit cenazesinde benim de tavsip etmediğim mevcut iktidarı protesto edenleri de ben protesto ediyorum.Bu durumu buraya taşıyan sizi de esefle kınıyorum.Şehit cenazeleri hükümeti protesto yeri değildir.İnsanlar şehidi için üzülürken, birilerinin siyasi rant sağlama gayretlerini anlamıyorum.Cenazeler tekbir sesleri ile toprağa verilir. Bu her zaman böyleydi.Şimdi Mozartın ölüm senfonisi ile,alkışlarla, hatta son zamanlarda siyasi rant,oy avcılığı yapanların uğrak yeri oldu.Bence bu şehide bir saygısızlıktır. Hükümeti protesto yeri şehit cenazeleri değil bunu dışında olan meydanlardır. Hükümeti protesto için meydanlarada kalabalık toplayamayanlar ancak bu taktiği uygularlar.Biz bu filmi önce gördük.Etki tepkiyi doğurdu,oldu %47.

Lütfen üzgün olduğumuz bu günlerde siyasi mesajlarınızı buraya taşımayınız.Saygılar...

abdullah ektik    06 Ekim 2008 17:16
http://www.emekliassubaylar.org
Gencecik canlarimiza kastedenler,Turk,musluman,insan olamazlar,Onlar devlet tarafindan yapilan iyilestirmelerden,guneydogu ve doguya yapilan ekonomik ve sosyal yardimlardan anlamazlar,onlar canlarimiza kasteden kahpe
hainlerdir.Ilgililerce artik
sehit vermemek icin ne gerekiyorsa yapilsin.Idam cezasi kaldirilsin.Onlar icin ne yapiyorsak canlarimizin aleyhine onlarin lehine yapiliyor.
Cagri yapin biz emeklilerde
gelelim onlara kana kan dise dis savasmak nasil oluyormus gosterelim.Omru cephe gorevlerinde kesif karakol yaparak gecirmis bir emekli Assubay olarak tekrar goreve hazir oldugumu ilgililere bildiriyorum.Yetek artik.
Biz Assubaylar savasiyoruz,
ilgililer ya siz ne yapiyorsunuz,yoksa yan gelip yatiyormusunuz?

Gazanfer Yüksel    06 Ekim 2008 13:54
CANLAR YANDI,YUREKLERE DAYANILMAZ ATES DUSTU.SEHITLERIMIZE TANRIDAN RAHMET.SEVENLERINE YAKINLARINA VE BIZLERE SABIR VE METANET DILIYORUM BASIMIZ SAG OLSUN

SELÇUK İÇER    06 Ekim 2008 13:50
PARA YOKMUŞ..2 nci Başkan Org.IĞSIZ mali yetersizlikten dolayı karakolun yerinin değiştirilemediğini basına açıkladı.YALAN SÖYLEDİ,KAMUOYUNU YANILTTI ORDUSUNA GÖZ BEBEĞİ GİBİ BAKAN TÜRK MİLLETİNİ SUÇLADI.KENDİSİNİ VE SİLAHLI KUVVETLERİ KÜÇÜK DÜŞÜRDÜ.Milli gelirin çoğu Silahlı Kuvvetlere aktarılıyor,hiç bir hükümet orduyu parasız bırakmadı neden bu yalan yakışıyormu Ordu Komutanlığı yapmış şu andada 2 nci Başkan olan bir Orgenerale acılı bir günde nedir bu yalan iftira.Karakolun kalkması için 44 canın gitmesinimi beklediniz mazrete bak para yok.KÖŞKE,KONUTA,ARABAYA,BALO'YA KUTLAMAYA ÇAYA,ÇORBAYA ORDUEVİNE,KAMPLARA SALTANATA VAR ,KARAKOLA YOK.paranız yoksa üç kuruşluk maaşlarımızdan yardım edelim vatan evlatları ölmesin.BİZ O PARALARIN NERELERE GİTTĞİĞNİ ÇOK İYİ BİLİRİZ,Vatandaşı enayi yerine koymayınız.Şu ülkenin, fakir yetim öksüzünün parası kanı kime.BU YALANLAR ACZİNİZİ KAPATMAZ.DERHAL SORUŞTURMA AÇILIP GEREĞİ YAPILMALIDIR,
ŞEHİT CENAZELERİNİDE YAKINDA PARASIZLKTAN KALDIRAMIYORUZ DERSİNİZ HERHALDE.AYIPTIR.

Selçuk İÇER
E,Kara Bnd.Asb.
1976-26

NECDET TÖRE    06 Ekim 2008 11:07
Eskişehir İstikbal Gazetesinden
http://www.istikbalgazetesi.com/?sec=1&newsc atid=7&newsid=27848
“Yan gelip yatmadı vatanını satmadı”
06 Ekim 2008 Pazartesi

Şehit Astsubay Hasan Önal için düzenlenen cenaze törenine katılan AKP’liler protesto edildi. Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’la birlikte törene katılan AKP’li milletvekilleri de protestolardan nasiplerini aldılar. Törene katılan binlerce Eskişehirli AKP’lilere tepki gösterdiler. Tepkilerini sloganlar eşliğinde de sürdüren vatandaşlar; ‘Yan gelip yatmadı, vatanını satmadı’ ve ‘Tayyip oğlunu askere gönder’ diye bağırdılar. AKP’lilere olan tepkiler cenaze töreni boyunca devam etti.

Cengiz ERTEN    06 Ekim 2008 10:12
Değerli Meslekdaşlarım;
Bu nasıl iştir gene yüreğimiz yanıyor,içimiz kan ağlıyor.Ve en yetkili yerden açıklama geliyor ''O karakolun yeri değiştirilecekti ama maddi imkansızlıklar''nedeni ile bitirilemedi.Ayıptır,yazıktır,günahtır.Utanın böyle bir açıklama yapmaya.Giden Başkanınıza Zırhlı araç alınıyor,acaba o aracın parasına kaç tane karakol yapılırdı hiç düşündünüzmü?Akşam gazetesi yazarı ne güzel yazmış,bu paraları haketmiyorsunuz iade edin diye.Sayın Başbakan cenaze törenine giderken Sayın Büyükanıt'ıda alsaydı hatta onun zırhlı aracıyla gitselerdi törene.Eskişehir halkı ne güzel tepki verdi helal olsun onlara.''Tayyip oğlunu askere gönder''Gönderseya Aktütün Karakoluna oğlunu askere...
Malesef yetkililer hala uyumaya devam ediyorlar.
Vay memleketimin haline.
Saygılarımla.....

Hakan HEZER    06 Ekim 2008 01:17
Bayram tatilinimizi yasa boğan,hain saldırı ile şehit düşen 15 şehidimize Allahtan rahmet kederli ailelerine başsağlığı dilerim.Yaralı askerlerimize acil şifalar dilerim.
Yine ateş düştüğü yeri yaktı,yine derneklerimiz orta da yok...Bu nasıl sivil toplum örgütü.NE ZAMAN TEPKİ GÖSTECEĞİZ,NE ZAMAN TEMAD GENEL BAŞKANI KOLTUK VE SEÇİM HESAPARINI BİRAKIP,İNSİYATİFİ ELE ALIP,YÜZBİNLERİ SOKAĞA DÖKECEK...GENCECİK ASSUBAYIMIZI ŞEHİT VERİYORUZ,DENEK ETKİLİ VE YETKİLİLERİ LÖK GİBİ YERİNDE OTURUYOR...TERÖR KADAR BU DUYARSIZLIĞA DA YETER ARTIK...

Kubilay AKBULUT    06 Ekim 2008 00:12
GÜLLERİM YANDI!!!
Çok acı ama gerçekten çok acı bir trajediyi yine ders almadan,arsızca,umursamazca yine bize yaşattılar.En büyük kederi yine şehitlerimizin aileleri yaşayacaklar kuşkusuz.Yüce tanrı onlara ,sevdiklerine sabır versin.Dayanılacak bir acı değil çünkü.Bu kadar arka arkaya sürekli aynı yerde ve koşulda lades olur mu bir toplum..
Her defasında bu kadar kayıbın hiç bir sorumlusu olmaz mı?Daha öncede aynı bölgede yüzlerce şehit verildi.Hepsinin bir şekilde üstü örtüldü ve sorumlular malum rütbeli diye korundular.Ama kamu vicdanı için için kanamaya devam etti.Devletin en üst düzey imkan ve fırsatlarından yararlanan kesimler nerede riskli bölge ve çatışma ihtimali olan bir yer varsa oradan uzak durmayı tercih etmekteler.Nasılsa dağların tepelerine gönderecekleri Assubay!lar,Uzm. Çvş'lar,pek çok da Mehmetçik var.Bir Assubay Çvş o riskli ve tehlikeli bölgeye nasıl gönderilebilir?Sistem mühendisi subay'lar o sırada neredeler?Mutlaka karargahta en sağlam bir yerde kendilerini emniyete almışlardır.Çünkü bu vatanın onlara daha çok ihtiyacı olacaktır.Ölmemeleri gerekir.Artık savunacakları ne kaldı ki?Halkı daha ne kadar kandırabileceklerini düşünüyorlar acaba?Yarın karargahlarda birinci çalışma proğramı:Meclisin yeni çalışma döneminde Assubay'ların özlük hakları nasıl engellenir..


:sigh

haluk sucu    06 Ekim 2008 00:06
Vatanları için şehit düşen 15 şehidimize Allahtan rahmet kederli ailelerine başsağlığı dilerim. Sn ersan beyinde belirtiği gibi artık yeter Türkiyedeki tüm temad şubeleri ve genel merkez tepkilerini koysun bizlere önderlik yapıp ne yapılacaksa yapılsın artık. Bu gün genel merkezimizin katılımı ile keşke Eskişehirdeki meslektaşımızın cenazesinde bulunup ailesine destek olsa idikde birlik ve beraberliğimizi gösterseydik ama ne care bunları yazdığımızda genel merkez karşıtı olup çıkıyoruz çünkü genel merkez kendisinden başka kimsenin doğrusunu kabüllenemiyor malesef bu dileklerimle tekrar camiamızın başı sağosun yenilerini yaşamamak dileklerimle.

NECDET TÖRE    05 Ekim 2008 23:02
Bugün genç meslektaşımız Asb. Çvş. Hasan ÖNAL'ı onbinlerle uğurladık.Siyasilere tepki büyük idi. Ruhu şad olsun.

Cemal KIYI (TEMAD Ço    05 Ekim 2008 21:37
TEMAD ÇORLU ŞUBESİNDEN DUYURU

DERNEĞİMİZE ÖNCEKİ YILLARDAN ÜYELİK AİDAT BORCU OLAN ÜYELERİMİZİN 2008 YILI AİDATINI ÖDEMELERİ KOŞULU İLE ESKİ AİDAT BORÇLARININ AF EDİLMESİNE TEMAD ÇORLU İLÇE BAŞKANLIĞI YÖNETİM KURULU TARAFINDAN KARAR VERİLMİŞTİR. TEMAD ÇORLU ŞUBESİ ÜYELERİNE DUYURULUR.

YÖNETİM KURULU ADINA
CEMİL BAYRAM
ÇORLU İLÇE BAŞKANI
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Bu örnek kararın diğer şubelerimizce de alınmasını arzulamaktayız.

SELÇUK İÇER    05 Ekim 2008 21:32
Halit KAKINÇ(AKŞAM Gazetesi Köşe yazarı)

ARTIK YETER!
Gerçekten yeter!.. Zülfiyare dokunursa dokunsun. Fincancı katırları ürkerse ürksün. Dilerlerse bu satırların yazarını ve benzer görüş serdedenleri vatan haini ilan etsinler.

Açıkça söylüyorum:

200 bin kişi ile bir avuç eşkıyanın-üç tane kıçı kırık PKKlı sergerdenin hakkından gelemiyoruz. Türk Milleti kandırılıyor. Türk Ordusunun başarısızlığı, hiçbir geçerliliği ve tutarlılığı olmayan laf ebelikleri ile kamufle ediliyor.

Milletin evlatları helak oluyor. İşin kötüsü helak edilmesine göz yumuluyor.

PKKlının elinde ağır silah yok. Hava gücünden yoksun. Piyade tüfeği ile aynı karakol noktasına beşinci baskınını veriyor.

Görev yapan eratın başında yine bir astsubay var. Üst rütbeli subaylar nerede?

Palavraları bırakalım ve itiraf edelim. Ortada resmen bir görev hatası var... Sakın ola can veren o fedakâr Mehmetçikleri suçlamaya kalkmasınlar... Sebep erlerin eğitimsizliği değil. Eri istediğin kadar eğit. Başına subay lâzım. Ara ki bulasın. Bu iş başlayalı kaç yıl geçti, artık hatırlayamıyorum.

Dünya alay ediyor.

Örtbas etmeyin!

Yapmayın. Her zamanki gibi birtakım bahanelere sığınarak başarısızlığınızı örtbas etmeyin. İstisnasız göreve gelen bütün hükümetler, her istediğinizi verdi.

Geriye ne kaldı? Türk Silahlı Kuvvetlerini korumak için banka kapılarında gördüğünüz sivillerden korumalar mı tutalım?

Hain Pusu başlıklı yazımda anlatmaya çalışmıştım... Daha da kötüsü tekrarlandı. Alıştık, bu iş bu şekilde devam edecek deyip susalım mı?

Bir başka yazımda Bari şu APOyu salıverin... Dağdaki PKKlılara da birer Nataşa bulup everin... Çeyizlerini de bütçeden verin, top-tüfek almaktan ucuza gelir diye acı bir gönderme yapmıştım. Zekâsı kıt bir kısım zevat, tepki vermişti. Şimdi ne demek istediğimi anladılar mı?

Ne kaldı söylenmedik?

Herif silahını almış dağa çıkmış. Yalvararak mı indireceksin? Yalvaralım mı?

Subayların maaşlarını mı keselim? Yoksa Kara Kuvvetleri Komutanlığını Diyarbakırda mı kuralım?

İtiraf edin!

Arkadaş... Bu ülkenin 56 yıllık bir vatandaşı olarak, bu felaketlerin sorumluları kimler, bilmek istiyorum. Sivil bir halt yerse, ipliğini dakikada pazara çıkartıyoruz. Eğer asker kesiminde bir şeyler yanlış gidiyorsa, onları da bilmek-görmek, tanımak istiyorum.

Genelkurmay Başkanının komutanların görev-sorumluluk bölgelerini ayırmasını istiyorum. Bölge komutanına, her kimse, Niye doğru dürüst tedbir almadın? diye sormasını ve en ağır şekilde cezalandırmasını istiyorum.

Subayların bu bölgede ayrıca bir hizmet tazminatı aldıklarını duyuyoruz... Teknik olarak yapılması gereken yapılamadığına göre... Birliğin başında yine subay bulunmadığına göre... Karakollarda bu durum ortaya çıktığına göre... Sadece başarısızlardan değil, meslek olarak bu görevi seçmiş herkesten bu tazminatların kesilmesini istiyorum.

Baskından korumak için kurulmuş bir yer, beşinci kez baskına uğramaz. Harbedemiyorsak, bunun da geçerli nedenleri ile birlikte resmen itiraf edilmesini istiyorum.

Selçuk İÇER
Em.Asb.

Ahmet CAN    05 Ekim 2008 20:49
16 Mübarek Şehidimize rahmet,20 kahraman gazimize şifa ve elleri öpülecek yakınlarına baş sağlığı ve metanet diliyorum.

Elimden bir şey gelmediği için sık yaşanmaya başlayan bu acıları bu milletin bir ferdi olarak içime atıyordum.Ama bu akşam televizyonları dinledikten sonra mazeretlere isyan ettim,iğrendim.

Elinde Türk ordusunun imkanlarının binde bir olmayan baldırı çıplak takımı,gündüz gözü ile karakolumuzu basıyor,bu aziz millete büyük bir acı ve onurunu zedeleyen bir utanç yaşatıyor,bizdeki zayiat 36,onlarda 23.
327 eşkiyanın ise izi timi belli değil.EL İNSAF !


En üst düzeyde açıklama;AKTÜTÜN Karakolunun yeri değiştirilecekti,ama maddi imkansızlıklar v.s.Kimi kandırıyorsunuz siz?Bu millet bu kadar aptalmı?
Eğer varsa, bu maddi imkansızlıklar,emekliliğinizde dahi lojmanda oturmanıza,tirilyonluk zırhlı araçlara binmenize engel değilmi?Maddi imkansızlıklar diyerek sorumluluğu niçin devletin diğer organlarına ihale etmek istiyorsunuz?Bir an için doğru kabul edelim,bu güzide ordunun istihkam birlikleri ne güne duruyor?

Bu ve benzeri sitelerde yürekli arkadaşlarım her gün haykırarak bir şeyler anlatmaya çalışıyor.Sürekli yazılan ve dile getirilen gerçekleri tekrarlayacak değilim.Alabildiğine yapılan adaletsiz uygulamalar,küçük bir sınıfın imtiyazlı,çoğunluğunsa ikinci,hatta üçüncü sınıf pozisyonuna düşürülmesi,bu kabullenilmeyecekse bile,en azından yaşayanların öyle hissettiğinin bir realite olduğu bir kurumda,bütün personelden şövalye bir ruh ve yüksek moralle hizmet yapması beklenebilirmi?Şapkalarınızı önünüze koyup,çok acil ve radikal düzenlemeler yapmanızın zamanının geldiğini,hatta geçtiğini göremiyormusunuz?

MEHMET ALİ KILINÇ    05 Ekim 2008 19:55
Değerli Meslektaşlarım...
Hain saldırıda kaybettiğimiz şehitlerimize tanrıdan rahmet dilerim. Ben artık bu ülkede insan olarak gözü yaşlı televizyon haberleri izlemekten usandım.
Konuya yakın olan meslektaşlarıma bir sorum var. Dün akşam bir emekli general katıldığı bir TV programında, saldırıya uğrayan karakolda en az 400 personel bulunması gerekir dedi. Bu akşam başka bir televizyonun haber bülteninde bir uzman ise "karakolda komutan olarak bir tane bile subay bulunmuyordu" dedi. Bunların doğrusu, normali nedir? Söylenenlere inanmak gerekir mi?


3753
Mesaj Defteri yazıları