MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


Hikmet BOLAT    15 Ekim 2008 22:03
TEMAD Ankara delege seçimini kazanan Arkadaşları Kutlarım.

Mustafa SEVİMLİ    15 Ekim 2008 21:56
Ankara Bölgesi Temad Delege Seçimini "Yeni Oluşum Grubu" aday listesinin kazanması,geleceğe yönelik hedef ve söylemleri,çabası olanların kazandığını ve bundan sonra bu çizginin dışında kalanların tarihte unutulacağını göstermiştir.Bu sınıfımız için "Rönesans ve Reform" anlamındadır.
Kazanan bizler,hepimiz,sınıfımız olacaktır.
Emek ve destek veren arkadaşlarımıza tebriklerimle,teşekkür ediyorum.Sağolsunlar.
Selamlarımla./M.S/Ekim'08

Em.Assubay    15 Ekim 2008 21:34
http://www.emekliassubaylar.org
Biraz Özen Gösterelim

Emekli Assubaylar Org. Sitemizin değerli Kullanıcıları.

Mesaj panosunda ve kullandığımız diğer bölümlerdeki yazıların çoğunda acele ile ve dikkat etmeden güzel Türkçemizi katlediyor. Bunu da yaparak yazılarımızı okuyan arkadaşlarımıza iyi örnek olmuyoruz.
Sanırım bu sanal âlem de dikte ettirilmek istenen bir İnternet dilinin kurbanı olmayalım.
Selam ve Saygılarımla.

Şerafettin Turgay    15 Ekim 2008 20:52
Ankara Gen.Mrk. Delegeliği görevine seçilerek, ağır sorumluluklar üstlenen tüm meslektaşlarımı tebrik eder, çalışmalarında başarılar diler, saygılar sunarım .

Şerafettin Turgay
ssseref@hotmail.com

Nurettin KARAKAŞ    15 Ekim 2008 20:51
http://www.emekliassubaylar.org
Yapılan Temad delege seçimini kazanan yeni oluşum grubunu tebrik eder seçimde verdikleri sözleri tutmalarını dilerim takipçinizim saygılarımla

necmi günay    15 Ekim 2008 20:16
ANKARA GENEL MERKEZ delege seçimini tüm dezavantajlara rağmen kazanan YENİ OLUŞUM gurubunu tebrik eder,bundan sonraki çalışmalarında başarılar dilerim.tüm meslektaşlarımı YENİ OLUŞUM gurubuna yardımcı olmalarını diler, işlerinizde kolaylıklar dilerim.

SAYGILARIMLA

haluk sucu    15 Ekim 2008 19:29
ANKARA DELEGE SEÇİMİ BUĞÜN YAPILDI SEÇİMİ YENİ OLUŞUM GRUBU KAZANDI KENDİLERİNİ YÜREKTEN KUTLARIM. AYRICA BU İŞ GÜNÜNDE İŞLERİNDEN FEDEKARLIK EDEREK BU SEÇİME KATILAN (MAZERETİ NEDENİ İLE KATILAMIYANLARI AYRI TUTUĞUMU BELİRTEREK) BU CAMİAYA GÖNÜL VEREN HERKESE KATILIMLARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDER SAYGILARIMI SUNAR CAMİAMIZA HAYIRLI OLMASI DİLEKLERİMLE.

Ersen Gürpınar    15 Ekim 2008 18:45
Saygıdeğer Arkadaşlarım
Genel Merkez Yönetimi seçiminde oy kullanacak delegelerin seçimi için bugün Ankara'da seçim vardı SEÇİMİ YENİ OLUŞUM GRUBUNUN EKİBİ KAZANDI kendilerini kutluyoruz.
Daha önce muhtelif yazılarımda belirttim delege seçimi her şubenin kendi üyeleri arasında yapılır ve bu seçimin o şubenin üyelerinin özgür iradeleri ile yapılması gerekir bu gerçekleşmiştir. Şimdi Tüm Türkiye delegelerinin katılımı ile yapılacak Büyük Genel Kurulda Bizleri temsil edecek yönetimin seçimleri yapılacaktır. Yönetime talip olan Yeni Oluşum Grubunun adayları hepimizi ilgilendirmektedir.Temennilerimize uygun olarak tespit edilecek adayları hep birlikte değerlendireceğiz TEMAD'ın yeniden yapılanması gerekmektedir Bunu ancak güvenilir,planlı,proğramlı ve TEMAD'dı sıçrama tahtası olarak görmeyecek adayların gerçekleştirmesi mümkündür.Bunun başarılmasını tüm meslekdaşlarımın arzu ettiğini biliyorum. Assubay zümresine hayırlı olmasını dilerim. Saygılarımla

emir    15 Ekim 2008 18:39
ÖNCELİKLE HARİKA BİR SİTEİZ VAR. BENİM SORUM ŞU DA 18 YAŞINDAYIM İNŞALLAH KAZANICAM ASTSUBAYLIĞI TEK HEDEFİM BENİM. SORUM ASTSUBAYLARDA ÖZEL KUVVETLERE KATILABİLİYOR MU? BORDO BERELİ VS ÖZEL TİM. YANITLARSANIZ SEVİNİRİM.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Emir kardeşim Türk Silahlı Kuvvetlerinde assubayın yer almadığı hiçbir teşkilat ve görev yoktur. Halk dilinde bordo bereli olarak adlandırılan özel kuvvetlerdeki rütbeli personelin büyük bölümü assubaydır Gönüllülük esasına göre seçilir Diğer kuvvetlerde de özel birlikler mevcuttur

S.Nurettin ERDOĞAN    15 Ekim 2008 15:52
ÖNCELİKLE EMEĞİ GEÇEN EMEKLİ ASSUBAYLAR SİTE YÖNETİMİNE ÇALIŞMALRI VE HİZMETLERİ İLE SESİMİZİ DUYURMAYA ÇALIŞAN TÜM MESLEKDAŞLARIMA VE ABİLERİME ÇALIŞMALARINDAN DOLAYI ŞÜKRANLARIMI BİR BORÇ BİLİR MESAJIMIN YAYINLANMASI NEDENİYLE TEŞEKKÜRLERİMİ İLETİRKEN, YÖNETİMİN TEKLİFİNİDE UYGULAYACAĞIMI HATIRLATMAK İSTEDİM....SAYGILARIMLA.

yaşar sığınç    15 Ekim 2008 15:50
Arkadaşlar, sorunlarımızı siz arkadaşlarımızla, paylaşmak sizleri bilgilendirmek için yazıyoruz. Gel gör ki son günlerde, bırakın destek yazılarını, resmen yazan alaycı bir tavırla tenkit edilmeye başlandı, mesaj panosu ağlama duvarımı diyenler, şimdi TEMAD panosuna baktım, meslektaşların birbirine kullanamayacağı sözler, birilerini koruma, birilerini aşağılama, ben yurt sorunumu anlattım, Sayın Selçuk İÇER kardeşimiz dışında destek çıkan dahi olmadı. Daha ileri giden bir arkadaşımız, özlük hakları neymiş bütün insanlar haksızlığa uğruyormuş, ey Türk gençliğini okumamız gerekiyormuş, kardeşim KENDİ ÖZ SORUNUNU ÇÖZEMEYEN BİR KİTLE TÜRKİYENİN HANGİ MESELESİNİ ÇÖZECEK, ben site yönetiminden assubay sorunlarını ön plana almalarını bu konulara yönelik değerli arkadaşlarımızın köşelerinde yazılar, yazarak destek çıkmalarını arzu ediyorum; aksi takdirde kimse sorunlarını dahi anlatamaz duruma gelir saygılar sunarım.

Levent KESMEN    15 Ekim 2008 13:30
17 EKİM 2008 Cuma günü kutlanacak TEMADIMIZIN 24. Kuruluş yıldönümünün başta genel başkan ve yönetim kurulu üyelerimiz olmak üzere tüm üyelere hayırlı olmasını diler, yeni dönemin kavgasız, gürültüsüz, polemiksiz karşılıklı sevgi ve saygı anlayışı içinde olması dilekleriyle tüm emekli assubayların tek bir vücut olarak bu değerli çatı altında toplanıp tüm sevenleriyle beraber hak ettikleri yaşama kavuşmalarını temenni eder, saygılar sunarım. Levent KESMEN (E)Dz.Assb.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sn.Kesmen Dileklerinize site yönetimi ve üyeleri olarak katılmaktayız.

S.Nurettin ERDOĞAN    15 Ekim 2008 12:36
SAYIN ARSLAN DÜN ÜZERİNDE HASSASİYETLE DURUP SAVUNDUĞUM KONUYU BUGÜNDE AYNI ŞEKİLDE SAVUNUR VE SAHİP ÇIKARIM....

SAYIN ARSLAN BEN DİYORUMKİ BİR KINAMA VE TENKİT YAZISI
CEVABI YAZDIM, BU CEVAP SİTE YÖNETİMİNCE BAŞI ALINARAK TEŞEKKÜR YAZISIYMIŞ GİBİ YAYINA SOKULDU, BEN KONUYLA İLGİLİ DÜŞÜNCELERİME KABUL EDİLİNCEYE KADAR SAHİP ÇIKACAĞIM... ORADA NE VE NASIL BİR YAZI YAZDIĞIMI AYRICA UYARI YAZIMI EMEKLİ ASSUBAYLAR SİTESİNDEDE YAZMAMA RAGMEN SİZ OKUMADAN DÜN OLDUĞU GİBİ, BUGÜNDE HALA İNANMIYORSUNUZ, İNANMADIĞINIZ
GİBİ YALANCILIKLA VE YALAKALIKLA İTHAM ETTİĞİMİ YAZIYORSUNUZ... BAKIN HALA BÖLME VE PARÇALAMA, HAKLI OLMA TAKTİGİNİ UYGULUYORSUNUZ...BEN SİZİ YALANCILIKLA İTHAM ETMEDİM AMA SİZ BANA ASSUBAYLIGI BİLE YAKIŞTIRAMADINIZ...BEN SİZİNLE POLEMİK YARIŞINA GİRMEK İSTEMİYORUM...SAYIN SİTE YÖNETİMİNİN BELİRTİGİ GİBİ POLEMİKLERE FIRSAT VERMEYECEĞİM...BENDEN BÜYÜK OLDUĞUNUZ İÇİN ÖZÜR DİLEYECEĞİM AMA DAVAMDAN VAZGEÇMEYECEĞİM.....AŞAGIDA YAZILI OLAN VE BİLGİLERİNİZE SUNDUĞUM BİLĞİ NOTUNU OKURSANIZ,BU KADAR YORUM VE YAZILARI KİME HİZMET İÇİN YAZDIĞIMI BELKİ ANLAR SİZDE ÖZÜR DİLEME GEREĞİNİ DUYARSINIZ... SAYGILARIMLA..


BİLGİ NOTU :

OYAK, DERECE, ÖZLÜK HAKLAR, ORDU EVİ ve KAMP DÜŞÜNCELERİM;

1.Mevcut üyelik sisteminden ayrılalı tam beş yıl oldu.
2.Mevcut sistemde hiç bir katkı payım ve bağlantım yoktur.
3.Tamamen ilişiğimi keserek bir daha irtibat kurmadım, yani OYAK yoluna ben yoluma..
4.İhtiyacımın en çok olduğu dönemde iş başvurusu yaptım arayıp sormadılar bile,
5.OYAK çalışanları bizim paralarımızla bize ağalık yaptılar, tüm birimleri eş, dost, akraba alımlarına maruz bırakılmış...
6.Hangi insan haklarından bahsediyoruz, mahkeme mi? önce alamadığınız 1/4 nü bu devletin anayasal ortamında alınız...
7.Benim böyle bir derece sorunum yok, zaten 745 YTL. Maaş alıyorum..( 5/2 ) den.
8.Ordu evi mi? zaten oraya gidince içim kararıyor, yaşlı ve bakıma muhtaç olan hanım ve beyefendilerin bile self servise özlemi varmışşşş... Digerlerinde asker bulunuyor, hatta başında bekliyor gece saat 23.00 te bile (HARBİYE) ama nedense bizimkilere tahsis yapılamıyor...
9.Değerli büyüklerime naçizane teklifim; ayda 2 kez de olsa dışarıda yesinler ve aradaki farkı görüp mutlu olsunlar, her gün gidip mutsuz olmaktansa mevcut oraya ayırdıkları aylık imkânlarını 2 kez de olsa dışarıya ayırsınlar ve mutlu olmaya baksınlar...
10.Tesadüfen lavoba ihtiyacı için Eşimle birlikte AKÇAY TEMAD şubesine girmek ihtiyacını hissettik, sanki bir köy kahvehanesi, herkes oyun oynuyor bir selam bile yok. İçler acısı, görüntü ve konumdan 5 dk. Bile olsa rahatsız oldum.
11. KAMP... İşte en can alıcısı bu olmalı, hayatımda bir kez ailemle beraber bu yıl kampa gitmek nasip oldu bana, oda terör mağduru olduğum için biraz torpil yapıldı diyebilirim... O beğenmediğim kuvvet bana kıyak yaptı ama bizim kamp komutanı meslektaşımız, bizlere hizmet için var olduğu yerde bize askerlik çekmeye ve eğitmeye kalktı... " KOMUTAN abimiz devresi ile oturuyor odasında, kapısı açık ve kapıyı çalarak kendisine benden kıdemli olduğu için ;komutanım müsait misiniz,müsaade ederseniz bir hususu arz etmek istiyorum diye cümlemi tamamlar tamamlamaz bana; önce o anahtarı cebine koy ,burada bir abiniz olduğu için mi böyle giriyorsunuz diye bir hüsnü kuruntuya kapılarak bana askerlik öğretmeye kalkıyor,ardından da burada bir subay olsa böyle olur mu diye soruyor bana devre arkadaşının yanında...Bu kamp komutanı abimiz beni ilk davranışı ile şoke ediyor,arabamı kapının önüne çektiğim için arabanın anahtarı elimdeydi ve hiç bir şekilde sesli ve sallama olmadığı halde bu olaya kampın ilk günü maruz kaldım...Kamp bana hiç mutluluk vermedi ve erken terk ettim,sürekli kamp dışında gezdim...Abimizin dediği gibi bir subay böyle bir hareketi kesinlikle yapmazdı ve hizmette yapılan kusurlarda da mutlaka şikâyetlerini yaparlardı...işte bizler hep abi, meslektaş dediğimiz için böyle yerlerdekilerde böyle popoları havaya kalkıyor...Bu abimizi kkk lığına tüm belge ve evraklarla şikâyet etmek üzere hazırlıklarımı tamamladım,ayrılırken devre arkadaşı olaya vakıf olduğu için ona son kez hatamı sordum,oda bana bir terbiyesizliğin olmadı ki,yanlış anlaşılma oldu ben özür dilerim onun adına dedi....
Meselenin özü hep biz birileri için özür dilediğimiz için bir adım bile ilerleyemedik... BEN şikâyet edersem belki oraya gelen veya görevlendirilen şahıs o zaman gerçekten hizmet etmek için var olduğunu hatırlar....

SAYIN ARSLAN BİLMEM SORUNUN BENİM Mİ, YOKSA BİRİLERİNE HİZMET İÇİN POLEMİK YARIŞIMI OLUP OLMADIĞINA DEGERLİ SİTE OKUYUCULARI VE MESLEKTAŞLARIMIZ VERSİN...

SAYGILAR BENDEN....
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sn.Erdoğan
Mesajınız yanıt hakkınıza saygı gereği yayınlanmıştır.Kişisel tartışmalarımızı lütfen site içi mesaj hizmetinden yararlanarak yapmaya özen gösterelim

Ersen Gürpınar    15 Ekim 2008 11:44
Saygıdeğer Arkadaşlarım
Birçok arkadaşım gibi bende artık bu polemikler son bulsun diye rica ediyoruz, istirham ediyoruz ama değişen bir şey yok; Sn. Nurettin Erdoğan\'ın TEMAD mesaj panosuna yazdığı mesaj ile burada yazdığı mesaj arasında tutarsızlık olduğundan Sn. Arif Aslan tarafından eleştirilmiş ancak Erdoğan ben TEMAD sitesine bu mesajı göndermedim mesajım değiştirilmiş diyor haklı olabilir ama bunu ne Arif Aslan\'ın ne de bizlerin bilmesi mümkün değil; Arif Aslan kardeşimiz site ve grubumuzun kuruluşundan beri assubay onuruna tarafsız hizmet eden biridir. Burada Sn.Erdoğana düşen görev var TEMAD yönetiminden bu mesaj değişikliği için özür diletmek. Bakınız bizim yüreğimiz ayni sevda ile dolu hedefimiz bir; Yanlış anlaşılmalar kırılmamıza neden oluyor; Birileri özellikle bu polemiklerin yaratılmasını istiyor, mümkün olduğu kadar bunlardan uzak duralım. Altın'a çamura bulaştırmakla değerinden bir şey kaybettirebilir miyiz? Birilerini karalamakla uğraşanlara yanıt vererek onları ciddiye almayınız; Gereksiz övgü veya eleştiriler kişiyi değiştirebilir mi? Bizler kişi hakkında değerlendirme yapacak birikime sahibiz, kimin iyi niyetli kimin kişisel ego ve çıkar peşinde olduğunu zaten biliyoruz. Eleştirilerimiz saygı çerçevesinde ve yapıcı olmalı mesaj panosu ve form'u lütfen kişisel hesaplar ve kısır çekişmeler için kullanmayalım Sizin hizmetinize sunulan site içi mesaj imkânı var, birbirimizle burada özel yazışarak tereddüt ettiğimiz hususları sorgularsak asgari müşterekte birleşeceğimizi göreceğiz. Bizim yılların birikimi sorunlarımızı çözmemiz, önyargıları yıkmamız gerekiyor gereksiz polemiklerle zamanımızı harcamayalım. Assubay onuruna hizmet eden tüm arkadaşlarımıza minnettarız; İnanarak birlik ve beraberlikle mesaimizi sorunlarımıza kanalize ederek adalet ve eşitliği mutlaka sağlayacağız. Her şey gönlünüzce olsun.

Arif ASLAN    15 Ekim 2008 10:27
Değerli arkadaşlarım,
Sayın Nurettin ERDOĞANIN yazısı üzerine bir yorumda bulundum. Ben yine iddia ediyorum bu yazı polemik yaratılmak için yazılmış bir yazı. Soruyorum tüm arkadaşlarıma TEMAD mesaj panosunda mesaj gönderip de, değişiklik yapılarak yayınlanan başka bir arkadaşımın mesajı olan var mı? Mesaj yayınlanmaz bunu anlarım. Fakat mesaj içeriğinin değiştirilmesine ilk defa tanık oluyorum. Pislik at kiri kalsın düşüncesiyle, beni hiç kimse mevcut yönetimin kalkanı, yağcısı, yalakası olmakla suçlayamaz buna izin vermem. Beni tanımak isteyenler bu sitede yazdığım yazıları okumasını isterim. Daha ilk yazısında ortalığı karıştırmak isteyenlerden değilim, bu site var olduğundan beri varım ben. TEMAD sevdalısı biriyim, yöneticilerin değil. Çünkü TEMAD bakidir, yönetenler fani. Kalıcı olanlara sevilir, geçici olanlar değil.

SELÇUK İÇER    15 Ekim 2008 01:59
SORUNUMUZ SAYGI VE NEZAKET. Çok değerli Meslektaşlarım belki farkında değiliz ancak saygı sevgi ve nezaket konusundaki hassasiyetlerimizi maalesef unuttuk. Bu konuda sitelerimizde kirlenme mevcut neticede hepimiz E.Assubayız neden birbirlerimizi küçültüyoruz, kişilik haklarını gözetmiyoruz, her fırsatta birbirlerimizin onuru ile oynuyoruz daha sonrada onur mücadelesinden bahsediyoruz. Nasıl olacak bu mücadele. Sitelerimizden birinde ben bunu yaşadım çok üzüldüm. Bir meslektaşımızın da Göz bebeğimiz dediğimiz TEMAD\\\'IN Başkanına ve çevresindekilere küçültücü beyanlarını sitemizde okudum. Şahısları ve icraatlarını görüşlerini beğenmediğimiz kişi ve kişilere hakaret etme hakkımız var mı? Bizler meslektaş değil miyiz? Bunun çözüm yolu bu olmamalı. Mağduriyet, iftira vs varsa yasalar mevcut değil mi? Hakaret sorunu çözüyor mu? Hepimizin öz eleştiri yapması gerekiyor. Assubay sitelerinin aralarındaki en büyük sorunlardan bir tanesi bence bu konudur. Lütfen daha hassas olalım birbirimizi sayalım sevelim.

Selçuk İÇER
E.Kara Bnd. Asb.
1976-26
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sn.İçer dileklerinize elbette katılıyoruz ancak bu sitede eleştiri hudutlarını aşan hiçbir yazıya izin verilmemiş ve verilmiyecektir. Polemiklerin son bulmasını diliyoruz.

S.Nurettin ERDOĞAN    15 Ekim 2008 01:07
Sevgili meslektaşlarım ve çok degerli abilerim; Anladığım kadarıyla birileri ortamı germeye çalışıyor ve halen avukatlık yapmaya çalışıyor..Şimdi sizlere TEMAD mesaj panosundan aldığım bir yorumu sunmak ve bu şuursuzca yapılan saldırı yorumuna ortamı germemek ve terbiyemin müsade etmediği uygunsuz hitap şekli ve cümleleri kullanmadan müsadelerinizle cevap hakkımı kullanmak istiyorum....
TEMAD MESAJ PANOSUNDAN ALINTIDIR:

[QUOTE=abidi narlı]BU YAZIYI YAZAN YAGDANLIK NURETTİN ERDOGAN a SORUYORUM SEN KİMSİN SENDEN ASTSUBAY OLAMAZ KOSKOCA BİR TEMAD GENEL BAŞKANI VE ETRAFINA UCUZ DİYECEK KADAR ZAVALLI BİRİSİNE SÖYLEYECEK ÇOK ŞEY VAR AMA YERİ DEGİL.ANCAK SENİN GİBİ UCUZ İNSANLAR DAİMA TEMADA VE ASTSUBAYLIK ZÜMRESİNE ZARAR VERİR ÇOK YAZIKKKK[/QUOTE]

SAYIN NARLI ,BU TANIMADIĞIN ASTSUBAY HİÇ BİR ZAMAN YAĞDANLIK OLMADI,SENİN KADARDA BU ŞEKİLDE GEREKSİZ YERE SINIRLARINI ZORLAMADI...BU TANIDIĞIN ASTSUBAY UZUN YILLAR BU SEVDAYA BAŞINI KOYDU, YILLARCA BU MEMLEKETE HİZMET ETTİ,SONUNDA BİR GÜN VURULDU...DEVLET YARALANMA TAZMİNATI ÖDEDİ,OYAKA BAŞVURDU RAPOR TARİHİN GEÇMİŞ DİYE Bİ B..K VERMEDİLER,TÜM SUBAY EŞ DOST AKRABALARINI ÇATI ALTINDA ÇALIŞTIRIRKEN BİZLERİ GÜVENLİK BÖLÜMÜNDE BİLE ÇALIŞTIRMADILAR,DEVLETİN MALUL MAAŞI ve TERÖRÜN BACAĞIMDA KALAN PARÇASI İLE HAYAT MÜCADELESİ VERİRKEN KUVVETE GAZİLİK İÇİN BAŞVURDUM,GAZİ OLABİLMEM VE MAAŞ ALABİLMEM İÇİN VÜCUDUMDAN BİR YERİMİN TAMAMEN KAYBOLMASIMI GEREKİYORDU...YILLAR ÖNCE BİR TEMAD GENEL BAŞKAN YARDM. RECEP BEY VARDI..EN ZOR ANIMDA YILLARCA TEK ARAYAN O OLDU..ONUN BU DAVRANIŞI BENİ CESARETLENDİRDİ VE BEN YILLARDIR KUVVETE HER HEVRAKI BULDUKCA GÖNDERİYORUM...SONUÇ NE EMEKLİ SANDIĞI NE KUVVET İLĞİLENİYOR,HERKES PASI BİRBİRİNE ATIYOR...ŞİMDİ BİR SORU SORACAĞIM SİZE; BU DEVLET BANA YARALANMA TAZMİNATI OLARAK O DÖNEM 69.000.000 TL PARA ÖDEDİ İSE NEYE DAYANARAK VE NE İÇİN ÖDEDİ, ŞİMDİ NİYE BELGE İSTİYOR BENDEN...

EVET SAYIN ABİDİN; BU YAGDANLIK DEDİĞİN KİŞİ TSK LERİ ÜSTÜN CESARET VE FERAĞAT ŞERİTİ ,DEFALARCA SAAT,PARA VE TAKDİRNAMELER ALMIŞ BİR ASTSUBAY ... DEVLET TARAFINDAN BİLE İSTEK VE İHTİYAÇLARINA ÇÖZÜM BULUNAMAMIŞ BU ASTSUBAYA SENİN TEMADIN NE YAPABİLİR..AMA BU ASTSUBAY CAMİASINI YILARCA MÜCADELE VEREREK ONURLANDIRMAK ve ASTSUBAYLIK ONURU ADINA SİVİL HAYATTA GELİŞTİRMİŞ VE KENDİNE BİR YOL ÇİZEREK MÜCADELESİNİ VERMEYE DEVAM ETMEKTEDİR.....SEN VE SENİN ETRAFINDAKİLERİN BENİ ASTSUBAY OLARAK KABUL ETMELERİNE İHTİYACIM YOK AMA SİVİL ORTAMDABU ADAM EMEKLİ ASTSUBAY HAA DİYE KULAĞIMA GELİNCE ONURLANIYORUM....SİZLERE SADECE SAYGILARIMI İLETMEM KALIYOR...LÜTFEN YORUM VE CEVAP YAZARAK ORTAMI GERMEYELİM...
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sn.Erdoğan
Ben aşağıdaki mesajımda bu konudan duyduğumuz rahatsızlığı birkez daha dile getirdim.Başarıları,plan ve projeleri olmayanlar polemiklerle gündemi değiştirmeyi tercih ediyor.umarım bizde bunu değiştirmeyi sağlıyacağız çünki bunları yazanlar kadar yayınlıyanlarında hatalıdır.Eleştirilerin sayğı içinde olması gerekiyor kimsenin kimseye hakaret ederek sonuca ulaşması mümkün olmadığı gibi tasvipte edilemez.E.G

Ersen Gürpınar    15 Ekim 2008 00:04
Saygıdeğer Arkadaşlarım
Polemikler bize hiçbirşey kazandırmayacaktır.Bunu zaman,zaman ifade ediyorum ve mesnetsiz suçlamalara dahi yanıt verme tenezzülünde bulunmuyorum İnanın TEMAD yönetiminin başarısızlığındaki en büyük etken eleştirilere tahammülsüzlük ve polemik yaratarak gündem değiştirmek olumuştur İnternet ortamında sanal kimlikle yazı yazmak doğaldır ama iftira,karalamak yalaklık gibi konular ahlaksızlıktır.Yazdığının arkasında duramayana söyleyecek söz bulamıyoruz.Arkadaşlarımız bu isim sanal diyor kişi hayır sanal değilim mail adresim telefonum bu diyemiyor.Bu konuları yazmamaya kararlıydım ama Sn.Akpınarın yukarıdaki mesajını okuyunca son kez bir daha yazdım hepinizden özür diliyorum umarım TEMAD mesajımı yayınlar ve geçte olsa bu konulara son verir.
TEMAD MESAJ PANOSUNA GÖNDERDİĞİM YAZI (Yayınlanırmı dikkate alınırmı bilmiyorum)
Saygıdeğer Arkadaşlarım
Beni birçok arkadaşım yazılarımdan tanıyor hiçbir kişisel beklentisi olmayan biriyim aksini ispat etsinler birtek kelime yazmadan veda ederim. İletişim çağında internetten faydalanarak TEMAD'a destek olmak birlik ve beraberliğimizi arttırmak ve TEMAD tüzel kişiğini bağlıyacak olan konuları ayri bir platformda tartışmak için bir site kurduk ve çokta yararlı işler yaptığımıza inanıyorum. Aksini yuvarlak laflarla değil somut örneklerle ispatlanması halinde yine bu zümreden özür dilerim.
TEMAD mesaj panosunuda biz her konuyu yazmıyalı m derken bu pano tüm uyarı ve dileklerimize rağmen polemiklerin merkezi haline geldi.Arkadaşlarımızın eleştiri içeren mesajları yayınlanmıyarak tek taraflı bir politika izlendi her seferinde yönetim buna son vereceğini açıklamasına rağmen bu sözünü iki gün zor tuttular; Birlik çağrıları yapılıyor böylemi sağlıyacağız birlik ve beraberliği niçin kaldırıldı bu mail adresleri birbirimizle özel mesajlarla tartışsaydık eminim asgari müşterekte birleşmemizi mümkündü çünki biz siyasi parti değiliz bizim idealimiz sorunlarımız ayni ortak paydamız var ama birlik çağrılarına rağmen hala karşılıklı suçlamalar devam ediyor bunu yazanlar kadar yayınlayanları da kınıyorum. Ahkam kesme arkadaş yöneticisi olduğunuz sitede de bu tür yazılar var diyorsunuz evet var çünki burada cevap hakkı tanınmayınca yayın ilkeleri gereği hakaret ve iftira içermeyen yazıları yayınlıyoruz ama yayın ilkelerine uymayan yazıların yayınlanması mümkün değildir ayrıca o site tüm assubay kimliği taşıyanlara açık kısıtlama yok Bir mesaj okudum bir arkadaşımız Genel Başkanımızdan kızının kursu için yardım istemiş ama şimdi genel merkezi eleştiriyormuş bu nasıl mantık arkadaş böyle bir olayın olmadığı ve yazanın sanal olduğunu Sn.Akpınar belirtiyor Gn.Başkanın görevleri arasında üyelerin sorunları ile ilgilenmek varsa neyi eleştiriyorlar yoksa başkan neden böyle bir yardımı yerine getirmiştir ve bu bilgiyi kim vermiştir Bunların kimseye yararı yok özellikle TEMAD yönetimine yok kaybettikleri kan bu polemikler yüzünden dir Lütfen mesaj panosunda belirlenecek ilkelere uygun mesajlar yayınlayın ve kimseye kısıtlama getirmeyin kişisel polemiklere izin vermeyin eğer bunu başaramıyorsanız MESAJ PANOSUNU KAPATIN . Tüm meslekdaşlarıma saygılar sunarım

Mehmet AKPINAR    14 Ekim 2008 23:19
TEMAD Başkanı Mustafa EROL, Yasin Akbulut aracılığı ile bana iftira atmışsınız güya ben size yağ çekmişim ve çocuğumu kursa kaydettirmek için sizden yardım istemişim. Bunun yalan olduğunu sizde biliyorsunuz. Ben hiç bir gün size yağcılık yapmadım tam aksine hep yönlendirme yaptım ama sizin bu küçük akıllarınız anlayamamış. Genel Başkan yardımcınız web masterimiz ayrıldı, bize bir web master bulur musun diye rica bile etti ama aramızda kalsın dedi bunun için kimseyle paylaşmadım önce adam olun, erkekçe davranın bu davranışlarınızla ne olduğunuzu herkes anlıyor ve anlayacak, üstelik ben sizin yanınızdan kızımı kursa yazdıracağım bana müsaade dedim siz kendiniz tanıdığımız var diyerek adresini verdiniz, zaten size güvenim olmadığından verdiğiniz adresin kapısını bile çalmadım, kızımı SINAV dershanesine kaydettirdim( sizin verdiğiniz dershaneye değil),bu yalanlarınızla açıkça müfterisiniz, üstelikte tetikçiler kullanıyorsunuz kim bu Yasin Akbulut telefonu var mı bildirinde birde ben anlatayım, Mehmet AKPINAR Emekli Assubay. 0535 977 26 46 mcpinar@gmail com.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Bu yazı bu şekilde Temad mesaj panosunada gönderilmiştir.unutmadan şunuda sorayım neden recai erdinç denince hot mailde Mustafa EROL çıkıyor bunu nasıl açıklıyacaksanız yine çocuk kandırma yönteminizlemi.

aslan81(m.ayan)    14 Ekim 2008 22:19
Değerli arkadaşlarım ben TERÖR belasıyla ilgili beyin jimnastiği için ve farklı düşüncelere dolayısıyla yazılara kanalize olmak için, 2 soru soracağım. Hep beraber cevap arayalım çünkü bu soruyu ne medya ne 40 yıllık köşe yazarları(bazıları biliyor ama hainliklerinden meseleyi açmayıp etrafından dolanıp Türkiyenin ödün vermesine kadar getiriyor bunlar zaten belli paralı satılık kalemşorlar)
1-PKK SINIR ÖTESİ YETKİ TESKERESİ OYLANMASI ÖNCESİ (bunu bir gazimizin bu siteye taşınan yazısında da okuduk) NEDEN KARAKOL BASAR.
2-UNUTULAN ÇOK ÖNEMLİ BİR KONUDUR HÜKÜMETİN ELİNDE MECLİSTEN ALDIĞI SINIR ÖTESİ YETKİ VE SICAK TAKİP YETKİSİ VARDI UZATMAK İÇİN OYLAMA YAPILACAKTI HÜKÜMET SICAK TAKİP YETKİSİNİ NEDEN KULLANMADI? ASKER NEDEN BU YETKİYİ KULLANMA İZNİ İSTEMEDİ?

Mustafa SEVİMLİ    14 Ekim 2008 19:57
TEMAD,TEMAD\'DIR.
Okuyacaklarınız bazı duyuruların yorumudur.Gerçekle ilgisi yoktur.

KONU:1
a)Üye olan veya olmayan,
(üye olmaya gerek yoktur,üye arttırmaya da...)
b)Aidatını ödemiş veya ödememiş,
(aidat ödemeye gerek yoktur.Güzel ya üyelikten çıkarmaya.?.)

KONU:2
a)TemadBJK
b)TemadFB
c) TemadKWK
d)TemadKXK
e)TemadKQK

Derneğimizin sahtesi,entegre olmuş olanı,benzeri yada dublörü mü acaba gibi bir endişe duymayınız.!.

TEMAD,TEMAD\'ır.Bizim derneğimizdir,bizden sonra da öyle olacaktır.
Selamlarımla./M.S/Ekim\'08

Em.Assubay    14 Ekim 2008 19:15
EMEKLİ HAVA KUVVETLERİ MENSUBU MESLEKTAŞLARIMA DUYRULUR.

Hava Kuvvetleri Özel Eğitim Merkezlerinde (ÖEM) sunulan hizmetlerin personel memnuniyeti açısından değerlendirilmesi ve verilen hizmetlerin kalitesinin artırılmasının sağlanması amacıyla ÖEM anketi hazırlanmıştır.

Hv. K.K.lığı sayfasından alınmıştır.
İlgili Link adresi:

http://kamp.hvkk.mil.tr/kampanket/

200 8 yaz sezonunda özel eğitim merkezlerinden tahsisli olarak faydalanan personel, 24 Ekim 2008 tarihine kadar ÖEM Anketini doldurabilecektir.

yaşar çakan    14 Ekim 2008 16:35
Sayın Mehmet Aykut Özer,
İzmir Cumhuriyet meydanında ve Karşıyaka'da Aziz şehitlerimiz için yaptığınız örnek faaliyetler için; sizin, ekibinizin ve katılan tüm meslektaşlarımın önünde saygıyla eğiliyorum.

TEMAD İzmir İl Bşk.lığı olarak kendinize ve camia'mıza yakışanı en iyi şekilde yapmışsınız. Şehitlerimizin ruhu şad olsun. Çankırı'da ikamet eden bir Genel Merkez üyesi olarak göğsüm kabardı, inanın çok duygulandım. Şehitlerimiz adına lokma da dağıtmışsınız. Ne güzel, Bu gibi faaliyetlerin çoğalması dileğiyle... Saygılar bizden

Yaşar Çakan
Emekli Asb.
1983-KKK

Gazanfer Yüksel    14 Ekim 2008 15:03
Merhaba, her gün bir televizyon kanalında, emekli olmuş bir subay çıkıp saatlerce konuşuyor.
Diyeceğimiz bir şey yok, konuşsun. Dikkatimi hem de çok çekiyor. Sadece ve sadece kendilerinden bahsetmeleri, nerdeyse helikopterden helikoptere atlarken şarjör değiştirmeyi bırakın şarjöre mermi bastım diyecek kadar ileriye gidecekler. Gitsinler ona da diyecek bir şeyimiz yok. Ağızları torba değil ki büzesin.
SORMAZLARMI KARDEŞİM BORDO BERLİ DEDİGİN BİRLİKLERİN YÜZDE KAÇI ASSUBAY, YÜZDE KAÇI SUBAY. KOMANDO BİRLİKLERİ ONA KEZA ONUN İÇİNDE ERBAS VE ERLERDE VAR UNUTMAMAK HEMDE HİÇ.
En önemli tespitim, başından yüzlerce çatışma geçmiş, hiç bir assubayın bu konulara hiç mi hiç değinmemesi. Bu konular açıldığında ağızlarını bıçak açmaması. Yaşadığı o anları yüreğine, kalbine gömmesi.
Troya filmini seyrediyorum AGAMEMNON, ACHİL E KAHRAMANLAR SAVAŞI KAZANIR, TARİH SAGDECE KIRALLARI HATIRLAR.
HEREDOT an bu yana acaba tarihin yazılışında hiç mi değişiklik olmadı. Galiba olmadı veya olmayacak mı zannediliyor, ama tarih Agememnon yanında ACHİLL DE hatırlatıyor.
ANILARIMIZI YAZALIM PAYLAŞALIM ARKADASLAR.
BELKİ BİR GÜN BİRİLERİ ÇIKIPTA YAHU ŞU TSK DA ASSUBAYLARDA VARMIŞ. ŞUNLAR NE YAPIYORLAR MERAK EDİYORUM DİYENLER ÇIKABİLİR. OKUMAK İSTER. YAŞANAN OLAYLARIN İLK AğIZLARINDAN OKUYABİLİRLER.
Saygılarımla.

S.Nurettin ERDOĞAN    14 Ekim 2008 11:19
Sayın Haluk SUCU ; yaptığınız yorumdaki takipçiliğiniz ve dürüst yaklaşımınız için teşekkürlerimi sunmak istedim..saygılarımla..


3753
Mesaj Defteri yazıları