MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


SELÇUK İÇER    15 Ocak 2009 10:13
HER BAŞARILI ERKEĞİN ARKASINDA!..

Temad, E.Assubay eşlerinin tanışıp kaynaşması için çay tertip ediyor.Sosyal aktivite açısından iyi düşünülmüş.Temad yetkilisi " her başarılı erkeğin arkasında kadın var " açılımıyla davet ediyor.BAŞARI NEREDE Kİ ARKASINDA KADINLAR OLSUN.Hangi başarıdan bahsediyorsunuz sayın yetkili?Neyi başardınız ki hanımları itici güç olarak gösteriyorsunuz?

Bizlerin acizliği tepkisizliği yüzünden o hanımlar semt pazarlarında oya,dantel,don,gömlek,atkı eldiven satıyorlar; başarılı eşlerinin bütçesine katkı için.Tek bir başarı var o da o muhterem hanımefendilerin üç kuruş maaşla ay sonunu getirmesidir.Haklarımız gasp edildiği gibi edinilmişler de elden gidiyor, sizler hala HUZUREVİ ZİYARETLERİ,ÇAY PARTİLERİYLE ZAMAN GEÇİRİYORSUNUZ.Memleketin dört bir yanından E.Assubay'ların feryadı figanı yükseliyor,Hükümet ve Genelkurmay bizleri elinin tersiyle itelemiş adam yerine koymuyor dert bini aşmış sizler ne işlerle uğraşıyorsunuz.

Kamuoyu sormaz mı, bu adamlar mağduriyelerinden bahsederken bu eğlence de neyin nesi diye?EĞLENCE VARSA MAĞDURİYET YOKTUR.Lütfen daha ciddi işlerle uğraşınız,üyelerinizin sesine kulak veriniz,çayı çorbayı bırakınız.Acil işlere el atınız ,gösteri, eylemler vs.Başarı falan da yok, kendinizi ve bizleri kandırmayınız.Zaten herkes kandırıyor...Saygılarımla..

Selçuk İÇER
E.Asb.976-26

savaş    15 Ocak 2009 09:13
SAYGIDEGER MESLEKTAŞLARIM,

Artık insanları isyan ettirmek için ellerinden gelen her türlü tutum ve davranış sergileniyor. ASTSUBAYLARA iyileştirme, hatta devrim; bunları yapanlar sanırım bizlerin insan olduğunu unutmaktadırlar. HİÇBİR HAK Subaylar ve Parlamenterler hariç mücadele etmeden verilmemektedir. TEMAD ne yapar çay, çorba günleri ve gezi programı yapmakla meşgul, sanırım benim gibi hiç kimse bunu onaylamamakta. O ZAMAN yapılacak tek iş DENİZCİ ASB.'ların konuları yargıya gidecek. Bizim haklarımızla ilgili de acil bir eylem planı hazırlayıp gün ve saatini emretmek, hepinize saygılar sunarım

Ersen Gürpınar    15 Ocak 2009 00:11
Saygıdeğer Arkadaşlarım,

KÖPEKSİZ KÖY BULAN DEĞNEKSİZ GEZERMİŞ Assubaylara önyargılarla tahakküme varan haksızlıklar yapılmış. Tepkisizlik haksızlıkları yapanlara cesaret vermiş, çünkü onlara güç veren görevdekilerin sicil, tayin ve ceza korkusu ile bastırılması olmuş; emeklilerimiz sisteme ve kurumlarına olan inançlarını kaybederek lanet edip sessiz kalmışlar bunu anlamayanlar haksızlıklara haksızlıklar eklemiş. Şu rezalete bakın, tahsil süresi artışı ile birlikte haklar artacakken müktesep hak kaldırılıyor. Bunu denizcilik müsteşarlığı kendi kafasına göre yapmamıştır, bundan Deniz Kuvvetleri Komutanı\'nın haberi yoktur, önyargılı kompleksli bir kurmay temsilci olarak gitmiş ve bu haksızlığa katılmıştır.

Artık susmayacağız, hiçbir meslek grubu bu kadar haksızlık karşısında bizim vakur davranışımızı göstermez. ARTIK YETER, TEMAD YÖNETİMİNDE DENİZCİ ARKADAŞLARIMIZ VARDIR, ANKARA\'DAKİ DENİZCİ ARKADAŞLARIMIZLA BİR TOPLANTI YAPILIP DERHAL DAVA AÇILMALI DAVA DİLEKÇESİNE DENİZ ASB. MYO MÜFREDAT PROGRAMLARI EKLENMELİDİR. DANIŞTAY RED EDERSE, AİHM BİZİ BEKLİYOR. BİZ DE TEMAD\'DAN BUNU BEKLİYORUZ, YENİ YÖNETİM İLK SINAVINI BU KONUDA VERSİN, İZLİYORUZ UNUTULMASINA İZİN VERMİYECEĞİZ

NOT. TEMAD Yönetimi\'nin bu konudaki duyarlılık gösteren mesajını size duyurmuştum, ilgisiz kalmayacaklarına eminim Hukukun temel prensiplerinden biri de KAZANILMIŞ HAK GERİ ALINAMAZ ilkesidir bu hakkın kaldırılması mümkün olmamalıdır. Geriden geleceklerin mağdur olmaması için iptal davası açılmalıdır ama yine de şahsi dava açmak gerekirse maddi ve manevi olarak denizci arkadaşlarımızın yanında olacağız, bilgilendirmeleri yeterlidir. ADALETİN GERÇEKLEŞMESİNİ DİLİYORUZ.

MEHMET ALİ KILINÇ    14 Ocak 2009 23:39
BİZ LANETLİ SINIF MIYIZ?

Meslek hayatı boyunca joker gibi kullanılanlar Assubaylar...
Subayından Assubayına kurslarda, okullarda, seyir, harekât, muhabere derslerine öğretmenlik yapanlar yine Assubaylar..
Güvenlik asayiş konusunda, patlayıcılar konusunda ders veren uzmanlar da yine Assubaylar.
Diğer mesleklerde hak sınırlaması yerine örneğin bir sınıf öğretmenliğinde yeri geldiğinde, öğretmenlik gibi bir meslek ilgisi olmayan ziraat mühendislerine bile açılırken, sınırlar kaldırılıp, hak sahipleri geniş tutulurken gemi adamlığı hakkı denizci Assubayın emeklisine, özel güvenlik hakkı Kara Kuvvetleri Assubaylarının emeklisinin elinden alınıyor.
Hakaret eder gibi bir de gemi ehliyeti için aynı eğitimi almış sanki boyaya batırılıp çıkarılıyormuş gibi bir günlük Assubaydan Subay olmuş, Subay'lık yaparak emekli olmuş adama tanınan hak ismen sayılarak hakaret eder gibi aynı teknik eğitimi alan Assubayın emeklisinin elinden alınıyor. Sanki gizli bir el bu işleri bilinçli olarak, tereyağından kıl çeker gibi Assubayların aleyhine, her yapılan değişiklikte hak kaybı olacak şekilde özellikle planlıyor. Dün emekli Assubayların özel güvenlikçi hakları kısıtlanmıştı, bu gün gemicilik konusundaki haklarımız kısıtlanıyor. İnsanların meslek unvanlarının içinde Assubay kelimesinin geçmesi insanların lanetlenmesi anlamına mı geliyor?
Lütfen TEMAD ilgilileri, lütfen. Hukukçu meslektaşlarımızın bu konular üzerinde söyleyecek çok şeyleri vardır sanırım. Bu bir müktesep kazanılmış hak konusu olsa gerek. Alınan kursların, bitirilen okulların müfredatı ile ilgili konular olsa gerek. Bu sorunlar sanırım şeytan üçgeni TBMM - MSB- GENKUR dışında, mahkemelerde halledilecek konular. Bu konularda bari vakit geçirmeden araştırma yapıp, Assubayların dertleriyle dertlendiğinizi gösterip, tüzel kişiliğinizle düşün insanların önüne ve konuyu mahkemeye götürünüz....

kalite    14 Ocak 2009 23:32
Sayın Cengiz Erten,

Her şeyden önce, maksadını aşan bir söz söylediysem bütün yönetim kurulundan özür diliyorum, ama ben amacıma ulaştım defalarca yazmama rağmen ilk defa sizlerden bir cevap alıyorum. Sizin de belirttiğiniz gibi önümüze bir duvar çıkıyor diyorsunuz, biz sizlerin çok önceden çalışma yaptığınızı biliyoruz önümüze duvar çıktığını, mevzuatta değişiklik yapılması gerektiğini bildirdiniz, zannediyorum dosyayı kaldırıp rafa koydunuz.

Defalarca sorduğumuz halde lütfedip en son neredeyiz diye bildirdiniz mi? Bizlerin isteklerine duyarlı davrandınız mı? Tek yaptığınız eleştiri dozunu kaçırmayan arkadaşların yazılarını yayınlamak, isterseniz TEMAD sayfalarını geriye doğru giderek inceleyin, yapılan işleriniz hakkında en küçük bir bilgi var mı; Başbakana, MSB, Gkb, Meclis Başkanı'na sunduğunuz dosya var ama ununda bir örneğini devamlı duran bir sayfa açıp yayınlamadınız, sitemize yeni giren arkadaşlarımız için bir isteklerimiz, çalışmalarımız ve elde ettiklerimiz konusunda bir sayfa açmadınız. Özetle bizim istek ve sorularımıza hiç cevap vermediniz, peki siz olsaydınız ne düşünürdünüz?

Aslında konuştuğum birçok arkadaşım suçlu aramaya başladı, ben sadece dile getirenim.
Bu zamanda bütün arkadaşlarımız TEMAD'IN basın açıklaması ve eylem planlarının çalışmasını görmek için bilgisayar başındalar, TEMAD'DAN açıklama; çayımız var eşlerinizle bekliyoruz, hâlbuki biz bekliyoruz ki il ve ilçe başkanları çağrılsın yapılacak işler karara bağlansın.

Biz merkez olarak da kararlarımızı alırız diyorsanız lütfen onları açıklayın bizleri de daha fazla oyalamayın lütfen. EMEĞİ GEÇEN BÜTÜN ARKADAŞLARA DA TEŞEKKÜR EDİYORUM EMEKLERİNE SAYGI DUYUYORUM, BENDEN BU KADAR DİYENLERE DE, AMA LÜTFEN BÖYLE BİR DÜŞÜNCENİZ VARSA BİZLERİ DAHA FAZLA OYALAMAYIN.

Hasan SAĞAR
E.Hv. Ast. Sb

abdullah ektik    14 Ocak 2009 23:23
http://www.emekliassubaylar.org
YETER ARTIK,

ASSUBAY'LIKTAN SUBAYLIK, GEMİ ADAMLIĞI, KAPTANLIK, MAKİNİSTLİK HEPSİ SİZİN OLSUN, BASINIZA ÇALIN.
İNŞALLAH EVLATLARIMIZ, EVLATLARINIZIN ÜSTÜNDE OLUR, OLACAK. BİZLERİ HAKLI DAVAMIZDA YALNIZ BIRAKANLARA YAZIKLAR OLSUN.

recep yaban    14 Ocak 2009 22:52
Selam birde bu açıdan bakar mısınız,

Ben iki ay kurbağa adam kursunu bitirerek 1.sınıf dalgıç kursuna katılmaya hak kazanmış ve 8 ay temel kurstan sonra dünya standartlarında 1.sınıf derin su dalgıcı oldum. Emekli olduğumda ise bırakın dalgıç eğitmenliğini, asistan bile olamadım. Nedenmiş efendim, federasyonun kart verdiği kişilerce sınava tabi tutulacağım ve ancak dalabilir sertifikası alacağım.
Subay'larla aynı kursa, aynı zaman diliminde katılıyor ve aynı zamanda bitiriyoruz. Onlar anında eğitmen. Başarı sırasında bile ilk sıralar Subay'larımızın, sonra sırasıyla Asb.ların. Adalet hâkim sınıfın elinde olduğu sürece daha çok yazarız.
Çözümsüzlük birileri için her zaman çözüm olmuştur.
Saygılar.

SELÇUK İÇER    14 Ocak 2009 21:39
GEMİ ADAMLIĞI..!!!

Değerli Meslektaşlarım her yazımda bizlere yapılan zulümleri dile getirmeye çalışıyorum. Gün geçmiyor ki olumsuz bir şey yaşamayalım. Sanki memleketin temeli Subay üzerine kurulmuş. Ben kara sınıfına mensubum, denizcilik deyimlerine teknik konulara sahip değilim. Her hangi bir konuda Assubay ismi geçiyorsa kesinlikle mağduriyet vardır. BUYURUN ŞARTA BAKIN " ASSUBAY'LIKTAN SUBAY OLANLAR ".

Yıllarca Deniz Kuvvetleri'nde gemilerde her türlü görevi ifa eden meslektaşlarımızı hiçe sayıyorlar, her konuda olduğu gibi. Bu sektörde Assubayı idareci olarak görmek istemiyorlar ASSUBAY'LARIN PİLOTLUK MESELESİ gibi hazmedemiyorlar. Sivili de Askeri de hala öç alma peşinde. Bunlar kara zihniyetli yöneticiler. Subaylarla ilgili bir konu olsaydı Genelkurmay olaya taraf olurdu, Assubay olunca vur tepesine, nasıl olsa sahipsiz, arkası yok.

Bunlara verilecek cevabı yazıyoruz ama TEMAD çaresiz, sessiz, günü kurtarma çabasında. Tepki diyoruz eylem diyoruz Genel Sekreter Edison'un elektriğinden bahsediyor. Al sana Edison!! Eldeki haklar da gidiyor. BİZLERİ ADAM YERİNE KOYMUYORLAR Kİ GEMİ ADAMI OLASINIZ!

Mali güçlükler derken şimdi de sosyal statümüzü ortadan kaldırıyorlar. Yapanlara ve göz yumanlara yazıklar olsun. Çok acı terk edilmişlik, çaresizlik,sahipsizlik.Bakalım yarın neler gidecek elde olanlardan.Assubayları buduyorlar,katlediyorlar diri diri toprağa gömüyorlar bir kürekte TEMAD atıyor.. GEMİ ADAMI OLMAK. Önce subay olacaksın sonra adam olacaksın...

Selçuk İÇER
E.Asb.976-26

Ramazan GÜRCAN    14 Ocak 2009 21:24
Bu günlerde ülke gündemini neyin meşgul ettiği malum, hani şu malum her yere kon mevzuu, bu mevzuu pek çok şeyin üzerini nasıl da güzel örtüyor, artık kimse ne ekonomik krizle, ne doğalgaz zammı ile ne de başka dertlerle ilgili değil, varsa yoksa her yere kon, bu esnada bizim hak arama işi de sekteye uğradı tabi ki bu da TEMAD'A yaradı, onlar içinde iyi oldu, zaten yapacakları bir şey yoktu, bu sayede bahane de buldular, neymiş efendim, TBMM kapısında basın açıklaması, bunu zaten denediniz ve başarısız oldunuz, beyler 2-3 ay önce basında hatta TV'lerde başköşelerde siz değil miydiniz, hayırdır ne oldu da gündemden düştünüz, yoksa onların tümü bir oyun muydu?

MSB ile Genelkurmay'la birlikte bir orta oyunu mu oynadınız, ama bakın seyirciler üzgün oyunu beğenmemişler haberiniz ola.

cengizkurul    14 Ocak 2009 20:43
YENİ GEMİ ADAMI YÖNETMELİĞİ

5) Kaptan; 500-3000 GT arası gemilerde kaptan olmak için müracaat edenlerden,
- En az VHF haberleşmesi yapabilecek yeterlikte olduğunu gösteren onaylanmış bir sertifikası bulunmak,
- İdarenin öngördüğü kaptanlık sınavında başarılı olmak,
- Aşağıdaki şartlardan birini yerine getirmiş olmak;
- Birinci zabit yeterliği ile iki yıl denizde birinci zabitlik yapmak,
- Deniz Kuvvetleri Komutanlığından ayrılanlardan; astsubay güverte sınıf okulu seyir branşı mezunlarından astsubaylıktan subaylığa naspedilmiş olmak ve bir yılı 500 GT den büyük gemilerde gemi komutanlığı olmak üzere yedi yıl deniz hizmeti bulunmuş olmak,
şartlarını sağlayanlar Kaptan yeterliğini almaya hak kazanırlar.
Ancak, Gemi adamlarının Eğitim, Belgelendirme, Sınav, Vardiya Tutma, Kütüklenme ve Donatılma Esasları Hakkında Yönetmelik şartlarına uygun olarak yakın yol kaptan klas-I, yakın yol kaptan klas-II, sınırlı kaptan ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığından ayrılan ve yakın yol kaptan klas-III yeterliğine sahip bulunanlar, en az VHF haberleşmesi yapabilecek yeterlikte olduğunu gösteren onaylanmış bir sertifikaya haiz olmak şartıyla sınavsız kaptan yeterliğini almaya hak kazanırlar.
e)Baş makinist; 750-3000 KW arası ana makine ile yürütülen gemilerde baş makinist olmak için müracaat edenlerden,
1) - İkinci makinist yeterliği ile iki yıl denizde ikinci makinistlik yapmak,
- Deniz Kuvvetleri Komutanlığından ayrılanlardan; astsubay makine sınıf okulları motor veya çarkçı branşı mezunlarından, astsubaylıktan subaylığa naspedilmiş olmak ve bir yılı ana makine gücü 750 KWDEN büyük gemilerde baş çarkçı olmak üzere yedi yıl deniz hizmeti bulunmuş olmak,
şartlarından birini sağlamak,
2) İdarenin öngördüğü baş makinist sınavında başarılı olmak,
şartlarını sağlayanlar Baş makinist yeterliğini almaya hak kazanırlar.
Ancak, Gemi adamlarının Eğitim, Belgelendirme, Sınav, Vardiya Tutma, Kütüklenme ve Donatılma Esasları Hakkında Yönetmelik şartlarına uygun olarak yakın yol baş makinist klas-I, yakın yol baş makinist klas-II, sınırlı baş makinist ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığından ayrılan ve yakın yol baş makinist klas-III yeterliğine sahip bulunanlar, sınavsız baş makinist yeterliğini almaya hak kazanırlar.

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM... YUKARIDA 30 ARALIK 2008 GÜN VE 27096 SAYILI RESMİ GAZETEDE YAYINLANARAK YÜRÜRLÜĞE GİREN ''GEMİ ADAMLARI YÖNETMELİĞİNİN; DZ. K.K.LIĞINDAN EMEKLİ OLUP, KAPTAN VEYA BAŞMAKİNİST OLMAK İÇİN GEREKLİ YETERLİLİKLERİ İÇEREN BÖLÜMÜ EKLEDİM. LÜTFEN,''ASSUBAYLIKTAN SUBAYLIĞA NASBEDİLMİŞ OLMAK'' İBARESİNE DİKKAT EDİNİZ. ESKİ YÖNETMELİKTE; KAPTANLAR İÇİN, SEYİR BRANŞI MEZUNU YA DA DİĞER BRANŞLARDAN MEZUN OLUP''SEYİR VE GEMİ İDARESİ KURSU''GÖRMEK ,BİR YILI GEMİ KOMUTANLIĞI,ON YIL DENİZ HİZMETİ YETERLİ İKEN;YENİ YÖNETMELİKTE SEYİR HARİCİNDEKİ BRANŞLAR İPTAL EDİLMİŞ VE SUBAYLIĞA NASBEDİLMEK,500 GT ÜZERİNDE GEMİ KOMUTANLIĞI YAPMIŞ OLMAK KOŞULU GETİRİLMİŞTİR.DENİZ KUVVETLERİNDE BUGÜNE KADAR 500GT ÜZERİNDE KOMUTANLIK YAPAN ASSUBAY,BEN HATIRLAMIYORUM.AYRICA,NE DEMEK'' ASSUBAYLIKTAN SUBAYLIĞA NASBEDİLMİŞ'' OLMAK?BÖYLECE EMEKLİ ASSUBAYLARIN SİVİL DENİZCİLİK SEKTÖRÜNDE YÖNETİCİ OLMASI İSTENMEMEKTEDİR.BU DÜPEDÜZ HAZIMSIZLIKTIR.. KEZA MAKİNA BRANŞINDAKİ ASSUBAYLARIN; BAŞMAKİNİST OLMALARINA, MOTORCU VE ÇARKÇI BRANŞLARI HARİCİNDE OLANAK KALMAMIŞTIR.AYRICA 750 KW MAKİNA GÜCÜ VE SUBAYLIĞA NASBEDİLMİŞ OLMAK KURALI BURADA DA GEÇERLİDİR.BİR MOTORCU/ÇARKÇI ASSUBAY YILLARCA 10.000/12.000 KW FIRKATEYNLERDE GÖREV YAPSIN;AL SANA GEMİ ADAMI CÜZDANI.. EMEKLİ OLSAKTA TAHAKKÜM DEVAM EDİYOR.

Taner Gökçer    14 Ocak 2009 15:52
Günün Sözü

İNSAN NE KADAR FAZLA ŞEYDEN UTANIRSA O KADAR ŞEREF VE ONUR SAHİBİ OLUR.
Bernard Show

Ersen Gürpınar    14 Ocak 2009 14:29
http://blog.milliyet.com.tr/ersengurpınar
[ERTUBAY ÖZER]SAYIN MESLEKDAŞLARIM;

GEMİ ADAMLARI YÖNETMELİĞİ ULAŞTIRMA BAKANLIĞI (DENİZCİLİK MÜSTEŞARLIĞI) TARAFINDAN DEĞİŞİKLİK YAPILARAK 30.12.2008 SALI GÜNÜ 27096 SAYILI RESMİ GAZETEDE YÜRÜRLÜĞE GİREN YÖNETMELİK E.DZ. ASTSB. LARIN SAHİP OLDUKLARI HAKLARI KISITLANMIŞ OLUP;
HAKLARIN GERİ İADESİ İÇİN SEYİR, ÇARK, ELEKTRİK, Y/S,RADAR, TELSİZ BRANŞLARINDA GÖREV YAPMIŞ E.DZ. ASTSB. LARIN HAKLARINI KAYBETMEMESİ İÇİN TEMAD ÖNCÜLÜĞÜNDE HUKUKSAL DAVA SÜRECİ BAŞLATILACAKTIR.
BU BRANŞLARDAKİ E.DZ. ASTSB. LARIN TEMAD GENEL MERKEZİNİ ARAYARAK MÜRACAAT ETMELERİ.
BAHSE KONU YÖNETMELİĞİNİN RESMİ GAZETEDE YAYIMINDAN İTİBAREN 60 GÜN İÇERİSİNDE 2575 SAYILI DANIŞTAY KANUNUN 24.MD. GEREĞİNCE DANIŞTAYDA İPTALİ MÜMKÜNDÜR.
SAYGILARIMLA.


ERTUBAY ÖZER
TEMAD YÖNETİM KURULU ÜYESİ
(E.DZ. İDA. ASTSB.)

Saygıdeğer Arkadaşlarım TEMAD sitesindeki bir duyuruyu sizlere iletiyorum ve bu çalışma için TEMAD yetkililerini kutluyorum ancak biz TEMAD sitesini paylaşırken TEMAD yönetiminin bu tür duyuruları buradan da yayınlamalarını bekliyoruz Bu sitenin amaçları belli olup TÜRK ORDUSU ASSUBAYLARININ HİZMETİNDEDİR Bir kez daha hatırlatmakta yarar görüyorum.

hulusı    14 Ocak 2009 14:20
Aylardır basında; gemicikler, dişler, mısırlar, yumurtalar, Suudi kralının hediyeleri, deniz feneri, yandaşlara peşkeş çekilen orman arazileri ve kamu ihaleleri, yok pahasına satılan milli değerlerimiz ve yargı üzerinde oluşturulan baskılar. Tüm bunların yasa dışı yollarla yapıldığının kanıtlarını ve belgelerini izliyoruz.
Bunca olandan sonra 29 Mart yerel seçimleri ne partilerin, ne de adaylarının çekişmesi veya düellosu olacaktır.
29 Mart yerel seçimleri Türk Halkı ile merhum Aziz NESİN' in ....?..... Olacaktır.
SORU ŞU?
BİZ NEYİZ?
ANLADINIZ SİZ ONU.
Hulusi TUNUŞ
E.Asb.

Cengiz ERTEN    14 Ocak 2009 11:23
Değerli Meslektaşım TUNUŞ,
Yayınlanan yazınızın son iki paragraf hariç tamamına katılıyorum. Şubelerinde faaliyete geçmeleri gerekir düşüncesindeyim. Son iki paragrafta bahsettiğiniz gibi tamamı değil de bazıları diyebiliriz sanırım.
Kalite rumuzu ile yazan meslektaşımda promosyonlardan bahsetmiş. Doğrudur şube bazında olumlu yaklaşım var ama iş ciddi anlamda geneli kapsadığı anda bir duvar çıkıyor önümüze. TEMAD'IN bu konuda çalışma yapmadığını ve gaflet içinde olduğunu düşünmesine anlam veremedim. Net bir bilgi sahibi ise açık olarak paylaşmasını isterim. Bu konudaki çalışmalar hala devam etmektedir.
Saygılarımla...

SELÇUK İÇER    14 Ocak 2009 10:48
GENEL SEKRETER SN.TUNCER...!

Cengiz ERTEN Bey açıklamalarınızı sitemize taşıdı, bizleri bilgilendirdi kendisine teşekkürler, ancak bunu sizin yapmanızı dilerdim. Malum bu site Assubayların, amacı da TEMAD'A destek vermek. Açıklamalarınızda sorunların çözüm ve çözümsüzlük makamlarının belli olduğunu, bunların yasal zeminde kendimize yakışır şekilde çözülmesi gerektiğini, çelik zırhlarla kilitli kapıların aşındırılması gerektiğini, çalışmalarınızın bu şekilde devam ettiğini, EDİSON'UN BİLE BİRÇOK DENEYDEN SONRA ELEKTİRİĞİ BULDUĞUNU beyan ediyorsunuz.

Sorunlarımızın çözüm yeri olan bu makamları yeni mi öğrendiniz? Bu güne kadarki mücadeleler bize yakışmıyor muydu ki bundan sonra kendimize yakışanı yapacağız. BİZE YAKIŞAN HANGİSİ? Bu kapıları nasıl aşındıracağız? (BU MAKAMLARIN KAPISINDA 11 KEZ BEKLEYİP MEKTUP BIRAKARAK MI?)
Sürekli çalışmalarınızın devam ettiğini beyan ediyorsunuz? Ne yapıyorsunuz? Hiç bir sonuç yok. Edison'u örnek veriyorsunuz, bilmem kaç deneyden sonra elektriği buldu diye. Sizler uzun süredir çare bulamadınız. Edison daha kısa zamanda elektriği buldu.
Telsiz telefon, matbaanın, buharlı makinelerin, lokomotifin, deney ve tecrübe sürelerini de bekleyecek miyiz? Cevaplamanız dileği ile...

Selçuk İÇER
E.Asb.976-26

kalite    14 Ocak 2009 10:41
Değerli arkadaşlarım maaş promosyonları hakkında TEMAD'A defalarca yazıldı, bize bildirildiğine göre, bankacılık mevzuatında bir değişiklik gerekiyormuş, bankalar bu konuda dernekleri muhatap alamıyor. Konuştuğumuz banka müdürleri arkadaşlarımız maaşınızı topluca bizden alırsanız gereken her türlü kolaylığı sağlarız diyorlar, ama genel müdürlükleri ile konuştuklarında mevzuat gereği dernekleri promosyon konusunda muhatap alamadıklarını söylüyorlar ama problemin çözülmesi için başta TEMAD olmak üzere hiçbir kuruluş çalışma başlatmıyor. Acaba neden?

Bence bizler özendirme hakkı kazanıp (ortalama aylık 50tl kadar) bu kazanımımızdan da ayda 5tl sini otomatik talimat ile TEMAD'A ödenmesini istesek TEMAD'IN bütün mali sorunları düzelir, üye olmayan arkadaşlarımız da son arkadaşımıza kadar hepsi de üye olmak için sıraya geçer, buna biz her şeyimizi aldık tuzumuz kuru diyenler dâhil.

Özetle ben bu işlemin özellikle engellendiği düşüncesindeyim. TEMAD'INDA bu konuda gaflet içersinde olduğunu düşünmekteyim, arkadaşlarımızın bu konuyu da inceleyip gerekli desteği vermeleri en büyük dileğimdir, hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım.

kalite    14 Ocak 2009 10:18
TEMAD'DAN İSTEĞİMİZDİR

EN KISA ZAMANDA KANUNİ HAKLARIMIZ İÇİN HUKUKSAL YOLLARA MÜRACATINIZI YAPMANIZI, BASIN BİLDİRİNİZDE DE NEDEN BU YOLA BAŞ VURDUĞUNUZU KAMU OYUNA AÇIKLAMANIZ EN ÖNCELİKLİ DİLEĞİMİZDİR ,
AİHM AÇTIĞIMIZ DAVANIN YAKLAŞIK NE ZAMAN GÖRÜLECEĞİ HUSUSUNDA BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİZ. HASAN SAĞAR

hulusı    14 Ocak 2009 01:02
Sayın Meslektaşlarım
Ben siteye yeni üye oldum ama yazılanları uzun zamandır takip ediyorum. Dile getirilenler hepimizin(tuzu kurular hariç)ortak sorunudur. Yazılanlar hep TEMAD merkezde kilitleniyor. Merkezin taleplerimize duyarsız kaldığından dem vuruluyor. Doğrudur, peki genel merkezi aktif hale getirecek ülkemizin il ve ilçelerine yayılmış şubeler değil mi. Bugüne kadar kaç şubemiz veya yöneticisi verilmeyen haklarımızla ilgili çalışma yaptı. Neden bunlar olmaz hiç düşündünüz mü? Bizleri temsil etsin, camianın haklarını arasın ve savunsun diye seçtiğimiz meslektaşlarımız ben değil biz demesini(birkaç istisna hariç)bilmiyorsa bu sıkıntılarımız hiç bir zaman cözülmuyecektır.
İkamet ettiğiniz şehirdeki derneğe bir bakın, seçtiğimiz kişilerin o kutsal mekânı siyasi otoritenin arka bahçesi haline getirmediklerini kim iddia edebilir.
Ülkemizde bırakın haftayı günü saat başı gündem değişmekte, sözde genel merkezde eylem için uygun zamanı beklemektedir. Bu uygun zamanın ne zaman geleceğini ben size söyleyeyim.
Biliyorsunuz 29 Martta yerel seçimler yapılacaktır. Genel merkez ve şubelerdeki personel şu anda muhtarlık, meclis üyeliği ve belediye başkan adaylığı koşturmaktadırlar. Bu sebeple seçim sonuna kadar icraat beklemeyin. Diyeceksiniz ki; siyaset yapılmayacak mı, elbette yapılacak ama bizi temsilen seçilirken meslektaşlara verilen sözler unutulmayacak.
Bizleri de oyalamak için bir şeker verecekler (asb. mı astsb. mı gibi) bizlerde aylarca geveleyip duracağız.
Kalın sağlıcakla.
Hulusi TUNUŞ
E.Tnk. 78-58

Cengiz ERTEN    13 Ocak 2009 21:20
TEMAD WEB SİTESİNDEN ALINTIDIR...

MEHMET TUNCER SAYGIDEĞER MESLEKTAŞLARIM

Hepimiz çok iyi biliyoruzki bizlerin sorunlarının çözüm ve çözümsüzlük makamlarının neresi olduğunu çok iyi biliyoruz. Ancak bizler haklarımızı yasal zemin çerçevesinde kendimize yakışır şekilde çözmekten başka bir yol da görünmemektedir. Bu nedenle büyük bir kitle olarak hepimizin duyarlı ve kararlı bir şekilde çelik zırhlarla kilitlenmiş o kapıları çeşitli şekillerde aşındırarak sorunlarımızın çözüm yoluna gitmek durumundayız. Her zaman düşündüğüm şey ümitsizliğe kapılmadan EDİSON'un Elektriği bilmem kaç yüzüncü denemede bulduğu gibi bizlerde yasal yollardan haklarımızı aramaya devam edeceğiz. Bizler TEMAD ve Yönetimi olarak çalışmalarımız çeşitli şekillerde devam etmektedir. ÖNCELİKLE VE ÖZELLİKLE ULUSAL BASINDA BİZİ HER ZAMAN DESTEKLEYEN VE SORUNLARIMIZI HİÇ ÇEKİNMEDEN YAYINLAYAN SABAH GAZETESİ VE YÖNETİMİNE, ÖZELLİKLE DE UMUR TALU BEY'E VE EMEĞİ GEÇEN TÜM PERSONELİNE ÇOK TEŞEKKÜR EDER SELAM VE SAYGILARIMIZI SUNAR BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ.

SİTEMİZDE 13 OCAK 2009 Tarihli SABAH GAZETESİNDE Umur TALU Bey'in Yazısını sizlerle paylaşmak istedim.

HUKUKSA BU DA HAKSIZLIK

Şimdi, kendilerine göre haklı nedenlerle hukuka insan haklarına, İNSANLARIN SORGUSUZ SUALSİZ ALINMASI'na titizlenen, eski yüksek siyaset, hukuk, üniversite, Silahlı Kuvvetler mensuplarına (ve kendilerine) yapılanlara karşı tepki verenlere sesleniyorum.
Başta tüm yüksek yargı ve emekli ONURSAL mensupları, komutanlar ve emekli komutanlar cumhuriyet ve demokrasiye titizlenen siyasetçiler ve aynı titizlikteki medya mensuplarına sesleniyorum.

Savunduğunuz hakikaten bir ilke ise,
Hakikaten insan hakları, adil yargılama, insani muamele, kişilik hakkı, haysiyet, sorgusuz sualsiz mağdur etmeme ise,
Hadi, her köşede haksız muamelelere tabi kalan yüzbinlerce insanı bir yana bırakalım, üstüne daha çok titrenildiği söylenen bir kesimden ses vereyim,

Size ONBİNLERCE AST VE ALT Askerin mektubunu ileteyim.

Onbinlerce ASTSUBAY, UZMAN JANDARMA, UZMAN ERBAŞ'IN bende hakikaten mevcut binlerce mektubunu, HADİ ŞU YARGISIZ BİR ÜSTÜN İKİ DUDAĞI ARASINDA Kİ, 21 GÜNE KADAR ÇIKABİLEN ODA HAPİSLERİNİN KALDIRILMASI İÇİN DE TAVIR ALIN........

Bunların da en ala HUKUKSUZLUK, HAKSIZLIK, KEYFİLİK, TAHAKKÜM YARGI BAĞIMSIZLIĞI İHLALİ OLDUĞUNU KABUL EDİN.....

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin bu konuda verdiği kararı kabul edin.....

Size diyebilirim ki...

Belki Emekli paşa değiller ama onlar da asker

Belki yüksek yargı, yüksek öğretim mensubu değiller ama onlar da
İ N S A N ............
BİR KEZ DAHA TEŞEKKÜRLER
TÜRKİYE EMEKLİ ASTSUBAYLAR DERNEĞİ GENEL SEKRETERİ

B İ L G İ N İ Z E .....

Bayram ÇAKIR    13 Ocak 2009 20:09
ZALİME KARŞI OLMANIN ONURU

Utanıyorum hakketen.İçim ezim ezim eziliyor.
Sürtük Yahudi Siyonistler bir ulusu kırıp geçiriyor.Tüm dünya olduğu gibi bizim ülke yöneticileri de bir kınama ile işi geçiştirdiler.Katliam devam ediyor.Millet te uzaktan dürbünle eğlenerek seyrediyor.
Ama dünyada iki onurlu ses yükseldi.Birisi Venezuela'dan,birisi Küba'dan.Haydut dediler o ülkeye.Elçisini postaladılar ülkelesine.Yüreğim kabardı.O ülke yöneticilerinin hizmetinde olmak istedim.Bu iki ülke de sosyalist yönetim hakim.
Bizim ülke yöneticileri ne yapıyor?Surıye'yi İsrail'e yakınlaştırmaya çalışıyorlar.İsrail'e yeni bir ihale vermeye çalışıyorlar.Oraya barış gücü gönderilsin biz de asker gönderelim diyorlar.İsrail'in güvenliği için.Gel de hırsından çatlama.
Arkadaş bunlar daha çok müslüman olduğunu söylüyorlar,ama lanetlenen Yahudilerden uzak durmuyorlar.Daha evvel de yazdığım gibi Maide Suresinin 51.ayetini bilmiyorlar mı?
Türkler,iki ulus savaş ederken uzaktan seyrederlermiş.Hangi ulus zayıf duruma düşmüş ise o tarafa iç güdüsel yardım ederlermiş.Ne büyük meziyet.
Türk ezilenden yana olur,mazlumdan yana olur.Yüce allahım ben nerelere gitsem?Sen bu hainleri bildiğin gibi yap!
Bayram ÇAKIR
E.J.Asb.

SELÇUK İÇER    13 Ocak 2009 18:07
İsmi açıklanmayan üst düzey bir bürokratın evinde bulunan krokide Assubayların haklarının gasp edildiği yerlerin, Hükümet, Genelkurmay, Milli Savunma Bakanlığı, Maliye Bakanlığı'na ait olduğu tespitle gece yarısı yapılan arama ve tarama çalışmalarında Hak gaspıyla ilgili birçok bilgi, belge ve kurumlar arasında yapılan yazışmalar ele geçirildi. 60 yıl öncesine ait gasp edilen haklara ait dokümanlar ilgili mercilere tırlar la gönderildi. İsminin açıklanmasını istemeyen bir yetkilinin hayretler içerisinde kaldığını ifade ederken zorlandığı gözden kaçmadı.

Başbakan sessizliğini korurken Milli Savunma Bakanı," Bu bizim bakanlığımızın sorunu değil" açıklamasını yaparken Genelkurmay da " onlar bizden değil, emekli olmuşlar hükümete sorun " açıklamalarını yapmışlardır. Basına açıklama yapan TEMAD " aslında aramızda pek sorun yoktu, balo ve kutlamalarda sürekli beraberdik " açıklamasını yaparak balolarla ilgili fotoğrafları basına gösterdi. Aramaların devam edeceği bildirildi.. HOŞÇAKALIN..

Selçuk İÇER
E.Asb.976-26

SİTE YÖNETİMİ    13 Ocak 2009 18:05
http://www.emekliassubaylar.org
O ŞİMDİ SİVİL
Saygıdeğer Arkadaşlarımız,
Emekli, huzurlu bir yaşamı evlatları, torunları ile paylaşan, tüm yaşamında gerçekleşmesini hayal ettiği işleri yapan biri olarak anılır.
Tabi bu ülkemizde istisnalar dışında mümkün değildir. Özellikle sosyal haksızlıklarının yanında ekonomik haksızlıklara uğrayan biz emekli assubaylar hayatın devamı için kimimizin sağlığı elvermese de, kimimizin bulduğu iş sosyal konumumuza yaşımıza uygun olmasa da çalışmak zorundayız. Birçok işveren henüz bizim kariyerimizi bilmiyor bilenler ise bunların nasılsa bir emekli maaşı var azla yetinirler mantığını güdüyor.
Çok prestijli işlerde başarılı şekilde çalışan arkadaşlarımız var. Umarım çalışmayı arzu edenler bu imkanı bulurlar. Bir meslektaşımızın oğlu, özellikle ordu ve emniyet teşkilatından emekli olanların iş bulmasını sağlamak için bir site kurmuşlar.
Ayrıca bu siteyi destekleyen danışmanlık şirketleri var www.osimdisivil.com.tr adresindeki siteye ücretsiz üye olursanız iş konusunda yardım alacağınız taahhüt edilmiştir. Sitenin linkini sitemize ekledik arada hatırlatacağız. Arkadaşlarımıza hayır getirmesini dilerken, DERYUMDANIŞMANLIK şirketine de destekleri için teşekkür ederiz. SİTE YÖNETİMİ

yigit    13 Ocak 2009 16:09
Sayın Ethem Ruhi Yalçın, ellerinize, yüreğinize sağlık. Yasalardan aldıkları güçle tepemize tepemize vurarak egolarını tatmin edenler yerin dibine batsın.

Özgüven eksikliği yaşayan bu insanlar, her zaman kendilerini her şeyin üzerinde görmüşlerdir. İnsan olmak zor iş....

Yasal haklarımızın kazanımı için emek verip çaba sarf eden meslektaşlarıma selam olsun.

MEHMET ALİ KILINÇ    13 Ocak 2009 15:58
Değerli Meslektaşlarım ,

İster meslekteyken bize reva görülen uygulamalara seyirci kalanları, uygulayanları, ister emekliliğimizde bizleri açlığa mahkum edenleri lanetliyorum. Ancak son günlerde ülkemizde olup biten herkesin izlediği üzere siyasi nedenlerle ister er, erbaş olsun, ister Assubay veya General olsun ucu başı belirsiz henüz neyle suçlandığını bile bilmeden 70 yaşları civarında aylarca süründürülmesine, elmayla armutları birlikte toplayıp, işi kine, öç almaya döküp, oh çekmeyi kendi adıma, kendime ve bizlere yakıştıramıyor küçüklük olarak görüyorum.

Bu durumun emekli Assubay olarak çektiğim sıkıntılara merhem olacağını, sinirimi biraz olsun hafifleteceğini de sanmıyorum. Bu düşüncem nedeniyle eleştiri alıp suçlanacağımı da biliyorum.
Vatan toprağının harita sorunundan, bizim çocuklarımızın yarınlarına güvenebilmesi açısından ülkemizin 19 Mayıs 1919 şartlarından daha iyi durumda olmadığına inanıyorum. Bütün bu olup bitenlerin çok ötelerden planlanan senaryolar gereği oynandığını ve hatta bu işin Subay Assubay tezatlığı üzerine çıkacak tartışmanın ülke toplam gücü üzerindeki yaratacağı zafiyetin bile hesaplanmıştır diyorum.

Lütfen, dünyanın yuvarlak olduğunu bir an olsun aklımızdan çıkarmadan olup bitenlere daha geniş açıdan bakalım, olaylara körün fili tarif ettiği gibi yaklaşmayalım... Saygılarımla....

ethem ruhi yalçın    13 Ocak 2009 15:50
KİM BU AS(T)SUBAY ;

GEÇMİŞTE, GÖREVDE İKEN, TSK İÇERİSİNDE; EMRET KOMUTANIM CÜMLESİ EZBERLETİLEN VE BU CÜMLEYİ DE SÖYLEDİĞİNDE, TİPİ, FIRTINA GİBİ HAVA ŞARTLARINI ÖNE SÜRMEDEN,3000 M RAKIMLI DAĞI, İKİ ADAM BOYU YÜKSEK DEBİ İLE AKAN NEHİRLERİ DÜNYANIN ÖBÜR UCUNDAKİ OKYANUSU COĞRAFİ ENGEL OLARAK GÖRMEDEN, İKİ YILLIĞINA AİLESİNDEN AYRILARAK KADROSU BİNBAŞI, ÜSTEĞMEN OLAN GÖREVLERE VERİLİRKEN, BOZULAN AİLE BÜTÜNLÜĞÜNÜ ANAYASAYA, İNSAN HAKLARI'NA AYKIRI DİYE İTİRAZ ETMEYEN, SOSYAL YAŞAMI UNUTARAK, VATAN, MİLLET VE BAYRAK AŞKIYLA ŞEHİT VEYA GAZİ OLAN, EN AZI YİRMİ İKİ SENE BOYUNCA HER DURUM VE ŞARTTA KULLANILAN, İNSANLIK HASLETİNDEN YOKSUN BAZILARININ; TSK. İÇ HİZMET VE ASKERİ CEZA KANUNU'NDAN ALDIĞI YETKİLERE DAYANARAK KENDİ EGOLARINI RAHATLIKLA EMİR DİYE TATBİK ETTİRDİKLERİ ,
BUGÜN, EMEKLİ OLDUKTAN SONRA; BİZ SİZİ KULLANDIK MİADINIZ BİTTİ GENELKURMAY'LA BİR BAĞINIZ KALMADI DİYE TSK DAN DIŞLANAN,
"Gidin emekli Astsubay'lar olarak derdinizi Eskişehir'de maç seyreden Maliye Bakanı'na anlatın" DİYEN MİLLİ SAVUNMA BAKANI'NA EĞLENCELİK OLAN ,
GELECEKTE, UMARIM... HAKKINI ARAYAN, ARADIĞINI DA ALANA KADAR DÖNMEYECEK BİRİ OLUR.


3753
Mesaj Defteri yazıları