MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


SİTE YÖNETİMİ    17 Ekim 2008 14:13
Saygıdeğer Meslekdaşlarım
Bugün tek yasal temsilcimiz TEMAD\'IN kuruluş yıldönümü TEMAD teşkilatı olan bölgelerimizde kutlanıyor mazeretleri veya o bölgede olmadıkları için katılamayan arkadaşlarımızında bu çoşkuya ortak olduklarını biliyoruz Hepimizin gönlünde TEMAD ı yaşatma ve yüceltme duygusu var. Daha önce derneğimizin adı TEMAY\'dı o günden bugüne kadar yönetimlerde bulunan assubay onuruna hizmet edenlere,destekleyen meslekdaşlarımıza minnettarlığızı ve teşekkürlerimizi arzediyoruz.Başarı dolu nice yıldönümlerine ulaşmayı diliyoruz. KUTLU OLSUN

hayrettin    17 Ekim 2008 12:27
TEMAD'ın kuruluş yıldönümü olan 17 EKİM 2008 tarihinde, MANİSA TEMAD Şubesi ve üyelerinin katılımı ile Cumhuriyet Anıtına çelenk konulmuş, Saygı duruşunu müteakiben İstiklal Marşı topluca söylenmiştir. Kalabalık bir üye topluluğu ile yapılan kuruluş yıldönümü programı İl Başkanı Muharrem TURHAN'ın okuduğu basın bildirisi ile sona ermiştir.

Ahmet CAN    17 Ekim 2008 12:13
İşte Umur TALU muzun bu günkü özgürlük ve demokrasi derslerinden biri daha;

Yontma basın özgürlüğü
Tüm hikâyelerimizin orta yerinden bir de "ilkesizlik sorunu" geçiyor.
İnsani, vicdani, ahlaki, hukuki, demokratik ilkelere dair kesif çifte standart, cılk iki yüzlülük.
Kimileri, Başbakan'ın "şu gazeteleri almayın, okumayın" diye bağırmasını zerre kadar "iktidar tahakkümü" ve "basın özgürlüğü" sorunu diye dert etmemişti. Başbakan'ı haklı göstermek için kuyruk yaptılar.
Kimileri de, patron kuyruğunda, "tarihin gelmiş geçmiş en büyük basın özgürlüğü tehlikesi, faşizmin ayak sesleri" ilan etti, sayfa, manşet döşendi, dünyayı ayağa kaldırdı, Nazilerin kitap yakma fotoğraflarıyla bezedi.
"Meslek örgütleri" veryansın etti.
Şimdi durum şu:
Genelkurmay Başkanı'nın gazetecilere (bu arada kamuoyuna) parmak sallayıp "doğru yerde durun... Tarafınızı seçin... Silahlı Kuvvet cevabı bellidir" diyen konuşması ile "sansür kararı", o büyük "basın özgürlüğü aşıkları"nın çoğunda "tahakküm ve özgürlük sorunu" olarak kabul görmüyor. "Biraz üslup sertmiş"mi? Neymiş"!
Duayen konseyci başyazar bir şeyler diyor ama kem küm. Çağdaş Gazeteciler Derneği ile "meslek içi meslek örgütleri" dışında tepki mahcup. Bir de, önce "gazetecilerin susturulması" gerektiğini döktüren "gazeteciler" var!
Esas vahim sansürcü, sinsi özgürlük düşmanı, ikiyüzlü yalamalık bizim kendi içimizde.
Başbakanlar, genelkurmay başkanları sadece onları açığa çıkarıyor!

Ahmet CAN    17 Ekim 2008 12:04
İşte istikrar abidesi Umur Talunun bu günkü yazılarından bir tanesi. Ama bize, sadece bizim lehimize yazdıklarını değil, gerçek ve büyük demokrat bu yazarın bütün yazılarını okumak ve okutmak yakışır.

Hükümet yok mu? Var tabii!
Tamam, Genelkurmay Başkanı demokrasiye, hukuk devletine ve bu nitelikleri haiz sanılan cumhuriyete hiç uymayan, düşünce ve basın özgürlüğüne saldıran, tehdit eden "konuşma" yaptı.
Peki, onun başında olduğu varsayılan "muhtıra kolektörü" hükümet ne yaptı?
Ne tür bir tavır aldı?
Sokakta vatandaşı yahut can ciğerken aralarının bozulduğu medya patronunu (bir süreliğine) azarlayan Başbakan, kendisini çiğneyip geçen konuşmayı nasıl karşıladı?
Aynen pozisyon aldı, bir gün sonra misliyle yüzümüze çarptı!
Siz bu ülkede bir "Milli Savunma Bakanı" olduğundan emin misiniz?
Öyle birisi var mı?
Kendisine, durumlarının Meclis'te düzeltilmesi için talepler ileten emekli asker örgütlerine "Genelkurmay teklif getirmedikçe biz bir şey yapamayız" diyen bir "millet" vekili, "hüküm"et mensubu hakikatte var olabilir mi, fırtınada burnunu çıkarabilir mi zaten!
Kaldı ki...
Hükümet, hem Genelkurmay'ın "tehdidi"nden sorumludur...
Hem de Genelkurmay'ın köpürdüğü "ihmal iddiaları"nın da esas siyasi sorumlusudur.
Bu ülkede iki ayrı devlet yok ise... Bu rejim Anayasa kitapçığında tanımlandığı gibiyse...
Sorumluluk önce "Yürütme"nindir, hükümetindir, Başbakan'ındır, siyasidir...
Sonra idari, askeri.
Herkes sorumluluğunu bilsin!

Arif ASLAN    17 Ekim 2008 01:01
Değerli arkadaşlarım,15 Ekimde yapılan Ankara delege seçimlerini kazanan Yeni Oluşum Gurubunu tebrik ederim.Delege seçimlerini Hikmet BOLAT arkadaşımızın çekmiş olduğu ve burada yayınlanan fotograflarını inceleyerek bir ölçüde o havayı yaşamış oldum.Leziz bir ortamda geçmesi ,özellikle son zamanlarda ortamı geren mesajlardan sonra beni oldukça memnun etmiştir.İstenildiği zamanda güzel ortamlar yaratabildiğimiz gördük.Böyle ortamlar bizleri birlik olmaya götürür.Sorunlarımızı çözmeyi kolaylaştırır. Bizlere yakışanda budur.Ankara delege seçiminin böyle bir ortamda geçmesinde emekleri olan tüm değerli TEMAD gönüllüsü arkadaşlarıma teşekkür ederim. Umarım 17 Ekimde kuruluş yıldönümümüzde Ankara\'da ,alabildiğine kalabalık ve coşkulu geçer.

SELÇUK İÇER    17 Ekim 2008 00:46
KAZANAN YOK HEPİMİZ KAYBETTİK. Ankara\\\'da büyük heyecanla delege seçimi devam ediyor katılımcı sayısı 670 katılanlar EMEKLİ ASSUBAYLAR,YÖNETİM,ESKİLER YENİ OLUŞUMCULAR,BEN DEĞİL BİZ DİYENLER,YÜREKLERİ ASSUBAY SEVDASIYLA ÇARPANLAR,HAYAT GÖRMÜŞÜ,TECRÜBELİSİ YAŞLISI GENCİ,tamı tamına 670 meslektaşımız BİRLİK VE BERABERLİK ÖRNEĞİ SERGİLİYORLAR BÜYÜK HEYACANLA..BİR ARA \\\'\\\'DİKKAT KAN ARANIYOR...HASTAHANEDE TEDAVİ GÖREN E.ASSUBAY MESLEKTAŞIMIZIN HANIMI İÇİN\\\'\\\'ÇIT YOK.SESSİZLİK,HERKES KAÇAMAK BAKIŞLARLA BİRBİRİNE BAKIYOR.AYNI ANONS BİR DAHA YAPILIYOR VAZİYET AYNI.BİR MESLEKTAŞIMIZ HARİÇ 669 KİŞİDEN SES YOK.O BİR KİŞİ E.ASSUBAYIMIZLA İLGİLENİYOR VERDİĞİ TALİMATLA ŞİRKETİNDE ÇALIŞAN ELAMANLARCA SORUN GİDERİLİYOR.DELEGE SEÇİMİ BİTTİ BEN DAHİL HEPİMİZ ASSUBAYLAR KAZANDI DİYE İLTİFATLAR YAĞDIRDIK.MAALESEF İNSANLIK KAYBETTİ!!!!E.assubayımızın hasta eşine 669 meslektaşı el atmadı.Bir şirketin çalışanları hasta assubay eşine koşturdu..HELAL OLSUN İLGİLENEN MESLEKTAŞIMIZA VE CALIŞANLARINA.BİZLEREDE YAZIKLAR OLSUN.O ÇARESİZ KALAN MESLEKTAŞIMIZ VE EŞİNİN YERİNE KENDİNİZİ KOYUNUZ.699 emekli assubay iki üç şişe kan,ONUR MÜCAADELESİNE DEVAM..TEK YUMRUK MANGAL GİBİ YÜREKLERLE.KAYBETTİNİZ YENİSİ İLE ESKİSİ İLE.İNSANLIK KAYBETTİ.HANIMEFENDİYE GEÇMİŞ OLSUN ALLAH ACİL ŞİFA VERSİN,.669 KİŞİ BU HAREKETİNİZDEN DOLAYI UMARIM VİCDAN AZABI DUYARSINIZ...Saygılar...

Selçuk İÇER
E.Assubay
1976-26

Site Yönetimi    16 Ekim 2008 22:39
Saygıdeğer Meslekdaşlarımız
Bu mesajı yazmamayı tercih ederdik Çukurca'da yine yüreğimize kor düştü hainlerin ve onların destekçileri evlatlarımızı kahpe tuzaklarla şehit ettiler.Aziz şehitlerimize tanrıdan rahmet silah arkadaşları ve ailelerine sabırlar dileriz.

Ramazan TEKELİ    16 Ekim 2008 22:27
TEŞEKKÜR,

Antalya TEMAD üyesi bir meslektaşımızın Başkent Hastanesinde ameliyat olan eşine kan bulunması için, Ankara delege Seçim Salonundan duyuran Divan başkanı ve eski TEMAD Genel Başkanımız Sayın Orhan Özkana ve Divanda görevli olmasına rağmen çalıştığı şirketi arayarak kan verecek personel temin eden, sayın Cengiz Erten meslektaşıma buradan teşekkürleri iletiyorum.

Necip SÖYLEMEZ    16 Ekim 2008 21:43
Çukurcada şehit düşen kahraman askerlerimize Allahtan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar yaralılara da acil şifalar diliyorum. Yüce Türk milletinin sabrını test etmeye kalkan küresel ihanet projelerinin kurgulayıcısı, mimarları ve figüranları hak ettikleri dersi alacaklardır. Unutulmasın ki, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Türk kimliğini ve varlığını tehdit eden her türlü girişime, teröre öyle yada böyle destek veren herkes bu ihanet çemberinin halkasıdır.

SELÇUK İÇER    16 Ekim 2008 19:22
E.ASSUBAY OLMAK TARAF OLMAKTADIR. Değerli meslektaşlarım ben kendi isteği ile Silahlı Kuvvetlerimizden emekli olmuş Assubayım. BEN TARAFIM, DAVAMIN TARAFINDAYIM. SİTEMİZDE sorunlarımızı dile getirmeye çalışıyorum. Bu konuyla ilgili olumlu olumsuz tepkiler alıyorum, Sert yazıyormuşum, çözüm getirmiyormuşum, davaya zarar veriyormuşum, kurumu yıpratıyormuşum vs. Bu tepkiler maalesef çalışan ve emekli Assubaylardan tarafıma çeşitli yollardan iletilmektedir. Benim önceliği konum davamızdır. AÇLIKLA, GASPEDİLMİŞ HAKLARIYLA, ÇOLUK ÇOCUĞUNUN YURT VE TAHSİL PARASIYLA, ALDIĞI YARIM MAAŞIYLA AÇLIK SINIRINDA, HANIMLARI LİF, KAŞKOL, DANTEL YAPIP SEMT PAZARINA SATIŞ İÇİN ÇIKARKEN, E.ASSUBAY OLAN AĞBEYLERİMİZ, KARDEŞLERİMİZ ÇARŞIDA PAZARDA İŞPORTACILIK, TEZGÂHTARLIK YAPARKEN, KUCAĞINDA KÜÇÜCÜK ÇOCUĞUYLA SABAHIN AYAZINDA BELEDİYEDEN ÜÇKURUŞ UCUZA EKMEK ALMA UĞRUNA KARALTINDA SIRA BEKLEMESİNİ BANKA KREDİSİ İLE PROTEZİNİ ALAN GAZİMİZİ YAZMAYIPTA NE YAZAYIM. Subay Assubay ayrımını dile getirmeyeyim mi? Sizlerde E.Assubaysınız, sizinde davanız değil mi? 2nci sınıf vatandaş yerine konulmanızdan rahatsızlık duymuyor musunuz? Bu konulardan rahatsız olmuyorsunuz da yazdıklarımdan neden rahatsız oluyorsunuz? BEN EMEKLİ ASSUBAYIM TARAFIM.15 İNDE ÇOCUK YAŞIMDA BU ÜNİFORMAYI GİYDİM. VATANA, MİLLETE, SİLAHLI KUVVETLERE SAĞLIĞIMIN BOZULMASINA RAĞMEN CANLA BAŞLA HASSASİYETLE HİZMET ETTİM. Tekrar çağrılırsam koşa, koşa giderim. BAYRAĞI SONRAKİLERE TESLİM ETTİM. TEK BİR GÖREVİM VAR O DA DAVAYA HİZMET ETMEK, ALLAH SAĞLIK VERDİĞİ MÜDDETÇE HAKSIZLIKLARI SORUNLARI DİLE GETİRECEĞİM. MEMNUNİYET DUYMAYANLAR ELEŞTİRENLER OLSADA. Saygılar.

Selçuk İÇER
E.Kara Asb
1976-26

Bülent    16 Ekim 2008 17:44
Hatırlıyorumda mesleğe yeni başladığım zamanlardı bir iç güvenlik birliğinde görev yapıyordum birliğimize yeni mezun bir astsubay çavuş geldi ve bir ay kadar sonra a/t yapmak maksadıyla araziye çıktık birlik komutanı öncü olarak genç astsubayın timini öne sürdü defalarca henüz tecrübesiz yerine kendim gtmek istediğimi söy¬lememe rağmen ''bana işimi öğretmeye kalkma astsubayım'' yanıtını aldım ve yola çıktık bir süre sonra bize açılan ilk ateşte genç astsubay ve 6 askeri şehit oldu o günü düşündükçebu vicdan azabıyla neden yasadığıma anlam veremiyorum... keske cocuğu göndermeseydim dedim defalarca kendi kendime ama olan oldu işte... sistem benim itiraz hakkımın olmadığını söylüyor... askeri ceza kanunu açık bir dille emre itaatsizlik diyor emrin ne kadar mantıklı olduğu önemli değil...(yorum beklemiyorum.)

Abdil Güven    16 Ekim 2008 16:40
SAYGI DEĞER MESLEKTAŞLARIM. TEMAD GENEL MERKEZ ANKARA DELEGESİ SECİMLERİNE EMEK VE DESTEK VEREN,SEÇİLEN TÜM ARKADAŞLARI TEBRİK EDER ÇALIŞMALARINDA,SAĞLIK VE BAŞARILAR DİLERİM.

RIDVAN TAYHAN    16 Ekim 2008 15:10
http://www.temadyalova.com
15 ekim 2008 çarşamba günü yapılan Genel Merkez Ankara delege seçimlerinde kazanan tüm arkadaşlarımızı tebrik eder. Camiamıza hayırlı ve başarılı olmalarını dilerim.

temel yeşilyurt    16 Ekim 2008 14:33
DUN ANKARADA ORTALIK TOZ DUMANDI. OYLE KUVVETLI BIR RUZGAR ESTIKI, INSANLAR BU RUZGARA YENI OLUSUM RUZGARI DEDILER.
YENI OLUSUM RUZGARININ TUM ASTSUBAY CAMIASI ICIN HAYIRLI VE UGURLU OLMASINI DILERKEN MESLEKTASLARIMIZI BU OLUSUMUN ETRAFINDA KENETLENMEYE DAVET EDIYOR, TUM GOREVDEKI VE EMEKLI MESLEKTASLARIMI SAYGI VE SEVGIYLE SELAMLIYORUM.

mehmet emin atılgan    16 Ekim 2008 12:15
Saygıdeğer Meslektaşlarım,

TEMAD Genel Merkez Ankara Delegesi seçilen tüm arkadaşlarımı kutlar;TEMAD Büyük Genel Kurulunda da başarılar dilerim.

EMEKLİASSUBAYLAR    16 Ekim 2008 11:33
ÜSTAT UMUR TALU\\\'NUN BUGÜNKÜ YAZISINDAN ALINTI;
Neden, niye ki
Tabii ki, mesleğini ve işini yürütürken herkes dikkatli, özenli olmalı.
Gazeteci de, siyasetçi de...
Ama \\\"asker\\\" de; \\\"komuta\\\" heyeti de \\\"dikkatli olmak\\\" zorunda.
Bir saldırı olmadan hemen önce, yetkilerin, yetkililerin, komuta kademelerinin, tedbirin, bilginin, silahın, araç gerecin, düşünce ve eylemin \\\"doğru yerde\\\" olup olmadığını da \\\"tartışma\\\"lı.
\\\"Karakol taşınacaktı da taşınamadı, mali ödenek...\\\" açıklaması mı tartışılmayacak?
\\\"Hava Kuvvetleri Komutanı\\\'nın şu kadar saat haberi olmadı da golf oynadı...\\\" açıklaması mı tartışılmayacak?
\\\"Altı lider konumundaki personelden biri şehit oldu, dördü yaralandı\\\" açıklamasının aslında \\\"Karakolda 21 yaşındaki erlerin komutanı 21 yaşındaki şehit astsubaydı\\\" diyememek olduğu mu tartışılmayacak? \\\"Astsubay Meslek Yüksek Okulu\\\" nda bile, uç karakolda lider olup hayatta küme düşen astsubaylara bunu izah edemeyen bir gelenek niçin tartışılmayacak?
\\\"Onca istihbarata, görüntüye, uyarıya rağmen\\\" bir \\\"intihar saldırısı\\\" olmuş, 17 can almışsa, niye tartışılmayacak?
Bu astsubay, uzman ve erler \\\"terör ve terörle mücadele\\\" başladığında daha doğmamışsa, arkadaki kanlı çeyrek asır neden tartışılmayacak?
Meclis\\\'e kaçıncı kez \\\"terörle mücadele paketi\\\" gelmişse, o Millet Meclisi\\\'nin milleti paketleri nasıl tartışmayacak?
Tabii ki... \\\"Hakikat\\\" diyenlerin bir kısmı birkaç kuş peşine düşmüşse, bu da tartışılacak!

www.sabah.com.tr/haber,37A1F2B09BCF434B9F32A50D4E9A9A53. html[URL=http://www.sabah.com.tr/haber,37A1F2B09BCF434B9F32A 50D4E9A9A53.html]UMUR TALU[/URL]

S.Nurettin ERDOĞAN    16 Ekim 2008 11:28
DELEGE SEÇİMİNİ KAZANAN YENİ OLUŞUM GURUBUNU BAŞARILI ÇALIŞMALARINDAN DOLAYI KUTLAR,TÜM ARKADAŞLARIMA HAYIRLI OLMASINI DİLERİM...

Hikmet BOLAT    16 Ekim 2008 11:11
GENELKURMAY BAŞKANI ORGENERAL İLKER BAŞBUĞ'UN
YAPTIĞI BASIN AÇIKLAMASI
15 Ekim 2008
Basınımızın Değerli Mensupları,
Öncelikle hepinize ve özellikle Ankaradan gelenlere Balıkesire hoş geldiniz diyorum. Bugün burada Astsubay Meslek Yüksek Okulunda bulunmaktan ve Astsubay Meslek Yüksek Okulu Öğrenci Alayına sancak tevdi etmekten gerçekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Bugün sabahleyin bu Sancak Törenini hep beraber izledik. Gerçekten izlemiş olduğumuz tören ve törende Öğrenci Alayından almış olduğum duygulardan çok mutlu oldum ve gurur duydum. Umarım ki bu güzel tören, basınımızda ve medyada da yeterli seviyede yer alır.
Daha önce de ifade ettiğim gibi bizim subay ve astsubaylarımız ordumuzun iki temel direğidir. Dolayısıyla bugün burada bulunmaktan ve bu törene katılmaktan gerçekten onların komutanı olarak büyük bir gurur ve mutluluk duyuyorum.
Sizlere bu vesileyle değineceğim diğer bir konu ise, Aktütün Karakolunun emniyetini sağlayan Bayraktepede meydana gelen olay ile ilgili gelişmelerdir. İlk önce şunu herkesin iyi anlamasını istiyorum. Bu olay, Bayraktepede meydana gelen olay, bölücü terör örgütü açısından adeta bir intihar saldırısıdır. Bunu açın okuyun öğrenin!
Bayraktepede çarpışan askerlerimiz açısından ise, daha önce de ifade edildiği gibi, bu bir kahramanlık destanıdır.
Değerli Basın Mensupları,
Olayın hemen akabinde, her zaman olduğu gibi olayın bütün boyutlarının incelenmesi görevi, Kara Kuvvetleri Komutanı tarafından, İkinci Ordu Komutanına verilmiştir. İncelemenin sonuçlanmasını müteakip, kendine güveni olan bütün kurumlar gibi ki Türk Silahlı Kuvvetlerinin kendine olan güveni tamdır. Dolayısıyla, kendine güveni tam olan bütün kurumlar gibi, bu incelemenin sonuçlanmasını müteakip, elbette kamuoyu ile paylaşılması gereken hususlarla ilgili kamuoyuna bilgi verilecektir. Ayrıca, bu konulara ilişkin bilgileri sızdıranlar ve bu gizli bilgileri kullananlar hakkında da adli işlemlere başlanmıştır.
Şimdi bu noktaya, şu söyleyeceğim hususa dikkatinizi çekiyorum. Bütün bunlara rağmen, bölücü terör örgütünün yaptığı eylemleri, altını çiziyorum, başarılı gibi gösterenler, tekrar ifade ediyorum, başarılı gibi gösterenler, akan ve akacak olan her damla kanın sorumluluğuna ortak olurlar. Bunu herkesin iyi anlamasını istiyorum.
Türk Silahlı Kuvvetlerinin, bugün her zamankinden daha güçlü, daha kararlı ve daha azimlidir. Son günlerde yoğunlaşan sistemli saldırılar, emin olunuz ki Türk Silahlı Kuvvetlerinin gücünü, kararlılığını ve azmini artırmaktan başka hiçbir işe yaramaz. Bir ordunun bu tip saldırılar karşısında ki bu saldırılar, doğru bilgiye dayanmayan, sınırı aşan eleştirilerdir. Bu tip saldırılar karşısında, her ordunun vereceği cevap ve tepki bellidir. Bu husus, bütün ordular için de geçerlidir.
Bu açıdan son sözüm şudur: Dolayısıyla herkesi dikkatli olmaya ve doğru yerde bulunmaya davet ediyorum. Benim size bugün söyleyeceğim bunlardır.
Hepinize teşekkür ediyorum

İlgili Adres:

http://www.tsk.mil.tr/10_ARSIV/10_1_Basin_Yayi n_Faaliyetleri/10_1_7_Konusmalar/2008/org_ilkerbasbug_balike sir_15102008.html

Cengiz ERTEN    16 Ekim 2008 10:57
Değerli Meslektaşlarım;
Dün yapılan Ankara Delege Seçiminde kazanan taraf olan Yeni Oluşum gurubunu tebrik ediyorum.
Orhan Başkanımın açıklaması ile tarihinde ilk kez bu şekilde coşkulu ve demokratik yapılan seçimlerde emeği geçen herkese başta Genel Merkez olmak üzere şahsım adına teşekkür ediyorum.
Saygılarımla.....

CEVAT    16 Ekim 2008 10:52
Ankara delege seçimi yeterli olmasa da beklentilerin üzerinde bir katılımla çok küçük sorunlar hariç yapıldı hepimize hayırlı ve uğurlu olsun. Gelecek seçimlerde daha fazla katılım sağlamak için her katılan üye yanına en az üç üye ile katılmasını sağlayarak Ankara'daki meslektaşlarımızın daha katılımcı bir seçim yapmamamızı sağlamamız lazım. Hazırun listesinde 1400 çıvarında aidatını ödeyen meslektaşımız gözükmektedir derneğimizi daha da güçlendirmek açısından şu anda 1400 çıvarında olan aktif üyemizin çevresindeki en az üç üyeyi de aktif hale getirirse inanın gelecek seçimlerimiz salonları almayacak şekilde bir güç olamamamız için hiç bir neden yok artık bütün üyelere bu bir görev olmalı ayrıca yapılan eleştirilerden olumlu sonuçlar çıkararak çok daha büyümememiz şart oldu büyümek bizim en önemli hedeflerimizden biri olmalı çünkü sesimizi en iyi böyle duyuracağız. Yapılan secimin camiamıza hayırlı olsun.
Cevat KILINÇDEMİR
E.P.Astsubay

Hikmet BOLAT    16 Ekim 2008 10:50
KARA KUVVETLERİ ASTSUBAY MESLEK YÜKSEK OKULU
ÖĞRENCİ ALAY KOMUTANLIĞINA SANCAK TEVCİH TÖRENİ

15 Ekim 2008


Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker BAŞBUĞ tarafından, 15 Ekim 2008 tarihinde Cumhurbaşkanı adına, Kara Kuvvetleri Astsubay Meslek Yüksek Okulu Öğrenci Alay Komutanlığına (BALIKESİR) törenle Alay Sancağı tevcih edilmiştir.

Törene; Kara Kuvvetleri Komutanı, Hava Kuvvetleri Komutanı, Jandarma Genel Komutanı ve Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanı katılmışlardır.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker BAŞBUĞ, Kara Kuvvetleri Astsubay Meslek Yüksek Okulunu ziyaretinde astsubaylara yönelik yapılan iyileştirme faaliyetleri hakkında bilgi almış, yerinde gerekli direktifleri vermiş, öğle yemeğinde askeri öğrenciler ile beraber olmuştur.

İlgili Adres:
http://www.tsk.mil.tr/10_ARSIV/10_1_Basin_Yayin_Fa aliyetleri/10_1_5_Torenler/2008/sancak_devir_teslim_15102008 /ana.html
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sayın Genelkurmay Başkanımızın;

" astsubaylara yönelik yapılan iyileştirme faaliyetleri hakkında bilgi almış, yerinde gerekli direktifleri vermiş."

İfadesi ile gösterdiği duyarlılığa, Site yönetimimiz ve Camiamız adına teşekkür ediyoruz.
Sözde kalmaması dileği ile Sayın Genelkurmay Başkanımızın görev süresi bitmeden gerçekleşmesini görmek, Camiamızı ve Meslek grubumuzu duymaktan daha memnun edecektir.
Emekliassubaylar Site Yönetimi.

Cengiz ERTEN    16 Ekim 2008 10:25
Değerli Meslektaşlarım;
Dün yapılan Ankara Delege Seçiminde kazanan taraf olan Yeni Oluşum gurubunu tebrik ediyorum.
Orhan Başkanımın açıklaması ile tarihinde ilk kez bu şekilde coşkulu ve demokratik yapılan seçimlerde emeği geçen herkese başta Genel Merkez olmak üzere şahsım adına teşekkür ediyorum.
Saygılarımla.....

Hayati ERGÜRBÜZ    16 Ekim 2008 10:20
Sevgili meslekdaşlarım;
Yeni oluşum grubu olarak adlandırılan ve delege seçilen seçilemeyen tüm meslekdaşlarımı kutluyorum,artık bu oluşum seçilerek oluştuğuna göre rüştünü ıspatlamıştır,bu nedenle arkadaşlarımızı, meslekdaşlarımızı yeni oluşum grubu olarak kategorize etmeye gerek olmadığı kanısındayım..

Kazım Pişgin    15 Ekim 2008 23:33
yeni oluşum grubunu tebrik eder yeni görevinde başarılar dilerim

SELÇUK İÇER    15 Ekim 2008 22:09
BEKLENTİLERİMİZ VAR...! Yeni oluşum gurubunu kutluyorum. Delege seçimine katılıp ta seçilemeyen meslektaşlarıma da teşekkür ediyorum. Bu bir yarıştır kazananda olacak kazanamayanda olacak. Ama kaybeden yok. Emekli Assubaylar kazanmıştır. Yeni Oluşum zor bir görev yüklenmiştir. Meslektaşlarımız büyük beklenti içerisindedir. Özlenen yönetimin oluşmasını sağlayacaklardır. ÖNCELİKLİ KONU sorunlarımız olmalıdır. Hayırlı uğurlu olsun. Saygılar.


3753
Mesaj Defteri yazıları