MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


SELÇUK İÇER    24 Ekim 2008 16:50
HALA OYAK/TAN BEKLENTİNİZMİ VAR? Değerli meslektaşım ÇAKIR OYAK'tan hala beklentiniz mi? var. Yıllardır kanımızı emen bu asalakların Assubaylara bugüne kadar hiç bir faydası oldu damı, yetişmiş personel diye Assubayları istihdam etsin. OYAK ve yan kuruluşları GENERAL VE SUBAYLARIN ÇOLUK ÇOCUĞU GELİNİ DAMADI BALDIZI BACANAĞI EŞ DOST VE AKRABASINI BARINDIRIR. Aç sırtlanlar gibi talan eder geçerler, ORADA ASSUBAYIN ESAMESİMİ OKUNUR! OYAK bile almıyor. Tüm şirketler alır OYAK almaz adamlar parsellemişler, AT BEYLİK... beylik. Takibi yok, arayan yok soran yok Devletin üzerinde beyler Assubay üyelerini inim inim inletip Avrupa kapılarında mahkeme mahkeme dolaştıran OYAK gaspçı, UTANMAZ KURUM. İşi yok sizi istihdam edecek. Hem de AİHM de dava devam ederken, Sizi işe alırlarsa GENERAL. AMİRAL. SUBAY YAKINLARI NE YAPACAK? SANKİ BUGÜNE KADAR ALMIŞTA OYAK BİLE ALMIYOR DİYORSUNUZ. Sizler sadece üye aidatlarını ödeyeceksiniz. Emekli olunca da maaşınızı ikramiyenizi o kuruma bırakacaksınız ki kendi paranızla daha güzel ezsin diye. Biz severiz böyle şeyleri üç kuruş fazla gelsin de... ŞU PROTOKOL MESELESİNE GELİNCE Yönetim Kurul Başkanı EMEKLİ ASSUBAY'SA NEDEN KAZANMASIN
CAMİAMIZA YARARI OLSUN. BİRBİRLERİMİZİN TİCARİ YÖNDENDE KUVVETLİ OLMASININ NE ZARARI VAR. İŞTE SUBAYIN emrinde olmazsınız. İSTEDİĞİNİZ BU DEĞİLMİ? KİM BABASININ HAYRINA İŞ YAPIYOR. Saygılar.

Hikmet BOLAT    24 Ekim 2008 16:31
Sevgili Meslektaşlarım.

Sayın Umur Talu'nun Meslek grubumuz için bu güne kadar yazdıklarını arşivlerden çıkardığınızda, birçoğumuzun yapmadığı şekilde bir destekle sorunlarımızı kamuoyu önünde dile getirdiği hiç bir zaman göz ardı edilemez. Bunları iyi bilenlerden biriside benim. Bir yazısını örnek alıp kendimizce eksik gördüklerimizi o yazıya istinaden değerlendirmekte yanlış olur kanaatindeyim.
Sayın Talu Sabah gazetesinde Sayın Çakır'ın sanırım gözden kaçırdığı bir zamanda gözden çıkarılmak istenmiş. Ama bir vesile ile olmamıştır. O insanlar bir şekilde ekmeğini kazanmak zorunda.
He şey size göründüğü gibi değildir. Lütfen tenkit ve eleştirilerde biraz doz ayarlaması yapsak hiçte fena olmaz. Dosta düşmana karşı. Üzümü yiyelim bağcı da yerinde dursun.
Bazı arkadaşlarımız tez canlı dediğimiz bir mizaca sahipler galiba yıllarca alamadıklarımızı bir çırpıda almak, yapılamayan demokratik yapılanmaları ülkemizdeki bu siyasal yelpazeleri görmemezlikten gelerek bir çırpıda yapmak.
Çok uzağa da gitmeyelim arkadaşlar önceki iktidarları döneminde verilmeyen tazminatları şimdi muhalefetteyken vermeyi düşünen Sayın partilerimizin Milletvekillerini hepimiz tanıyoruz. Bunlar dün olmamış gibi şimdi muhalefetteyken bunun mücadelesi ne için yapılır anlamamız lazım.
Maalesef bu ülkede dün dündür, bu gün bugündür denildiğini unutmayalım.
Bunlar hep zamana bağlı şeyler. Ama mücadeleden yılmadan devam edeceğiz. Bu uğurda bize yardımcı olan sorunlarımızı dile getirmemizde köşelerinde yazılı ve görsel basından daha fazla yer veren değerli yazarlarımıza şükran duygularımızı bu vesile ile tekrar sunarım.
Arkadaşlara da bu tartışmayı özellerine alırlarsa gerçekten memnun olurum.
Selam ve sevilerimle.

Dursu ÇELİK    24 Ekim 2008 15:54
Sayın Nurettin ERDOĞAN devrem, bu TEMAD'ın bizlere yönelik bir icraatı değil, içi boş şovu dur.
AKAD güvenlik şirketinden 2007 temmuz ayında sertifikamı aldım. Aldığım gün bana iş konusunda yardımcı olun dememe rağmen bugüne kadar bir defa olsun aramadılar, ben kendilerini ortalama ayda bir arayıp kendimi hatırlatmama rağmen. Saygılar.

Cengiz ERTEN    24 Ekim 2008 15:37
Sayın S.Nurettin ERDOĞAN;
Benim bu protokolden anladığım, Özel Güvenlik Sektöründe çalışmak isteyen emekli meslektaşlarımızdan istenen Sertifika/kurs bedelinden yapılacak olan %20 indirimdir. Bunun neresi kötü? Kaldı ki Akademi Güvenliğin sahibi de emekli bir meslektaşımızdır.
8 senedir bu işin mücadelesini veriyorum diyorsunuz.5188 sayılı kanun hazırlık aşamasında iken ilgili bakanlık tüm Türkiye genelindeki şirketlerden görüş/öneri istedi. Siz yazdınız mı? Cevabınız evet ise lütfen bunu bana fakslar mısınız? Birde eğer ciddi anlamda bu işle meşgulseniz kanunun hazırlığının son aşamasında TEMAD Genel Merkezinin müdahalesini bilmeniz gerekir kanaatindeyim. Şu anda ise bu yasadaki boşluklarla ilgili düzenleme mensubu bulunduğum Türkiye Özel Güvenlik Federasyonu tarafından titizlikle yapılmaktadır. Ve bu konu bu sektörde çalışan ben ve siz gibi meslektaşlarımıza düşer sanırım.
Sizin yorumunuzdan da anladığım sizinde böyle bir kurumunuz var ve siz böyle bir protokol yapmadınız/yapamadınız. İş garantisi olayı da ilgili şirketi bağlar. OYAK konusunda da dedikleriniz yapılsaydı zaten A.İ.H.M. gidilmezdi. Sektörel konuda bilgi/fikir paylaşımı yapmak isterseniz mail adresimden ulaşabilirsiniz.
Saygılarımla.

Cengiz ERTEN    24 Ekim 2008 14:37
Sayın ERDOĞAN;
Yapılan protokol iyi veya kötüdür bırakın bunları meslektaşlarımız değerlendirsin.8 yıldır bu konuda mücadele yaptığınızı beyan ediyorsunuz. Bende 3,5 yıldır bu sektördeyim. Yaptığınız mücadelenin içeriği nedir? 5188 hazırlanırken bir önerimi sundunuz?Hazırlık aşamasında Bakanlık ilgili tüm şirketlerden görüş-öneri istedi.Buna iştirak eden şirket sayısı 3. Bu tür mesleki konuları isterseniz buraya taşımayın da mail adresime yazın sizin sorularınıza net cevap vereyim. Yoksa sizde bir eğitim kurumumu işletiyorsunuz? Cevabınız evet ise aynı protokolü sizde yapabilirsiniz. Benim yorumumda gayet iyi niyet içerisinde yapılmış bir protokoldür. Emekli meslektaşlarımız dışarıya gideceğine içimizden bir ağabeyimizin sahip olduğu yerden eğitimini alsın derim.

Saygılarımla.

Ahmet CAN    24 Ekim 2008 13:30
Bayram Çakır kardeşim,
Umur TALU için sadece NEDE OLSA SABAH GRUBUNDA DİYE yazman dahi, çok peşin hükümlü olduğunu ve taraflı bulduğun yazar karşısında seninde ne kadar karşı tarafta olduğunu gösteriyor. Umur Talu'nun evvelce çok genç bir gazeteciyken Milliyet genel yayın yönetmeni olduğunu biliyor musun acaba?
Mesele, Talu'nun senin kafanda oluşturduğun çözüm yollarını önermemesi mi? Yoksa pekâlâ ülkemizde sorun olan bütün meseleleri ele alıyor ki; buda çözüme yol açmaktır.
Bir simge ve maksatlı olarak takıldığına inandığım türbanı bende ve inanıyorum ki Sayın TALU'DA tehlikeli buluyor, ama senin mesajında yazdığın gibi bu BAŞÖRTÜSÜ ise eğer, yazar bunu üniversite(Diğer kamusal alanda değil) için öğrenim özgürlüğü adına savunuyorsa yanlış bunun neresinde?
"Tehlikeli oyunu gören yazar sınıfı çıkarları gereği, oyunu böyle oynamak zorunda."Buyurmuşsun bu hüküm Umur TALU için çok haksız ve yakışıksız. Bence duruma kendi teşhis, tespit ve çözüm yolları ile yaklaşmayanları gaflet ve delalet (Ötesini yazmayayım) içinde görme hastalığıdır. Bir yazarın yazısının okunmasını önermem bu kadar polemiğe sebep olmamalıydı.

S.Nurettin ERDOĞAN    24 Ekim 2008 02:04
SEVGİLİ MESLEKTAŞLARIM ve DEGERLİ BÜYÜKLERİM ;
ŞİMDİ SİZLERE TEMAD MESAJ PANOSUNDAN ALINTI YAPTIĞIM BİR YAZIYI VE BU YAZIYA YAPACAĞIM YORUMU SİZ DEGERLİ MESLEKTAŞLARIMIN GERÇEKLERİ GÖRMESİ ADINA YAYINLANMAK ÜZERE SİTE YÖNETİMİNİN BİLGİSİNE SUNUYORUM....ASLINDA BU YORUMU ALINTI YAPTIĞIM YAZININ ALTINA DA YAPACAKTIM AMA YAYINLANMAYACAĞINI TAHMİN ETTİĞİMİDE HATIRLATMAK İSTERİM.
*******************

TÜRKİYE EMEKLİ ASTSUBAYLAR DERNEĞİ GENEL BAŞKANLIĞI]

PROTOKOLDÜRAkademik Güvenlik Şirketi ile TEMAD Genel Başkanlığı olarak, personel eğitimi konusunda aşağıdaki şartlarda mutabakat sağlanmıştır.

1.TEMAD üyelerinin Silahlı ve Silahsız Özel Güvenlik Eğitimine %20 indirim uygulanması ile eğitim setinin bedelsiz olarak verileceği.

2. Eğitilmiş TEMAD üyelerinin iş bulması konusunda Akademik Güvenlik Şirketince tam destek verileceği.

İş bu protokol ilgililerce imza altına alındı.

Ergül KUMAŞ Çetin DENİZALP
E.Astsb.Kd.Bçvş. E.Deniz Astsb.
TEMAD Genel Başkan Yardımcısı Akademi Güvenlik Yönetim Kurulu Başkanı
Mustafa EROL
E.Astsb.Kd.Bçvş.
TEMAD Genel Başkanı

*****
ŞİMDİ SİZ DEGERLİ BÜYÜKLERİMDEN VE MESLEKTAŞLARIMDAN BU PROTOKOLÜ DEFALARCA OKUYUP YORUM YAPMALARINI İSTİYORUM.....
AMA BEN KENDİ ADIMA BU PROTOKOLU BİR KEZ OKUDUĞUMU VE BU HUSUSTA YAPTIĞIM VE TAMAMEN KENDİ DUYGU VE DÜŞÜNCEM OLAN YORUMU AŞAGIYA BİLGİLERİNİZE SUNMAK İSTEDİM....
SEVGİLİ MESLEKTAŞLARIM,AKADEMİ GÜVENLİK ŞİRKETİ TEMADLA PROTOKOLU BABASININ HAYRINA İMZALAMADI....,HALİ HAZIRDA İSTANBUL DA EN KALİTELİ VE MARKA OLAN GÜVENLİK ŞİRKETLERİ SİLAHLI VE SİLAHSIZ GÜVENLİK EĞİTİMİNİ 180 YTL.DEN **300 YTL YE KADAR BİR RAKAM ARASINDA VERMEKTE OLUP,AYRICA EMNİYET İÇİN KATKI PAYI OLAN (YANİ RANT) 30-35 YTL.SINAV ÜCRETİ ,KİMLİK HARCI,RAPOR,SABIKA KAYDI,ARŞİV ARAŞTIRMA VE DİĞER VS.VS. MASRAFLAR DA TAHMİNİ 400-450 YTL (BAŞVURU ŞEKLİNE GÖRE SİLAHLI-SİLAHSIZ DEĞİŞİYOR) MASRAFLA BERABER 750-800 YTL ARASI BİR RAKAMA BU İŞ BİTİYOR....
ŞİMDİ SİZLERE ASIL ACI OLAN BİR HUSUSU ANLATMAK İSTİYORUM......**** 5188 SAYILI ÖZEL GÜVENLİK YASASI ÇIKMADAN ÖNCEKİ MEVCUT 2495 SAYILI YASADA, T.S.K.LERİNİN TÜM SB. VE ASB.LARI BÖYLE BİR EĞİTİME VE SERTİFİKAYA TABİ DEĞİLLERDİ AYRICA " O GÜN KÜ KANUNDA TSK VE EMNİYET BİRİMİ PERSONELLERİ KENDİ SİLAHLARI İLE GÖREV BİLE YAPABİLİYORLARDI...YENİ YASA OLAN 5188 SAYILI KANUN TAMAMIYLA TSK.LERİ PERSONELİNİN ÖNÜNÜ KAPATMAK ADINA VE TAMAMEN İÇ İŞLERİ İLE EMNİYET TEŞKİLATINA HİZMET İÇİN HAZIRLANMIŞ BİR KANUNDUR...O GÜNLERDE BU KANUN HAZIRLANIRKEN UYANIK BİR JANDARMA SUBAYI " GENEL KOLLUK KUVVETLERİ İBARESİNİ KOYDURARAK TSK.LERİNİN BİRİMİ OLAN JANDARMA VE SAHİL GÜVENLİĞİ DE KAPSAYACAK ŞEKİLDE BU YASA TEKLİFİNİN HAZIRLANMASINA SEBEP OLMUŞTUR...O GÜN YASA HAZIRLANIP TEKLİF SUNULURKEN HİÇ BİR GENEL KURMAY VE KUVVET KOMUTANLIĞI YETKİLİSİ MÜDAHALE ETMEMİŞ VE DÜZELTME YOLUNUN DA BİR TEKLİFTE DAHİ BULUNMAMIŞTIR...
ŞİMDİ ASIL ÖNEMLİ KONU NE BİLİYORMUSUNUZ!..ASKERLİK MESLEĞİNDEKİ HİYARARŞİ SİVİLDE DE BİR ŞEKİLDE DEVAM ETMELİYDİ...YENİ YASADA ÖZEL GÜVENLİK YÖNETİCİLERİ İÇİN 4 YILLIK YÜKSEK OKUL MEZUNU ŞARTINI KOYAN YASA YAPICILAR, ASTSUBAY ZÜMRESİNİN ÖNÜNÜ KAPATIRKEN KANUNA ŞU İBAREYİ KOYMAYI UNUTMUYORLARDI..." MUVAZZAF SUBAYLARDA 4 YILLIK EĞİTİM ŞARTI ARANMAZ " SEVĞİLİ MESLEKTAŞLARIM BU NEDEMEK BİLİYORMUSUNUZ?...EMEKLİ OLAN HER BNB.,YB.,VE ALB.YIN DIŞARDA EMEKLİ OLDUĞUNDA YÖNETİCİ OLARAK İŞİ HAZIR VE HER SUBAYIN ASKERLİKTE OLDUĞU GİBİ SİVİL SETÖRDEDE ALTINDA ÇALIŞACAK BİR AMİR,ŞEF,MÜDÜR,PROJE SORUMLU ASTSUBAYI HAZIR DEMEKTİR...SEN YILLARINI VER ,MESLEĞİNİ EN İYİ ŞEKİLDE ÖĞREN AMA YASAYA GÖRE BU İŞİN UZMANI OLARAK SERTİFİKASIZ VE KİMLİKSİZ ÇALIŞAMA,ONLAR MUVAZZAF DA BİZ BU ORDUNUN YEDEKLERİMİYİZ...ONLARDA 4 YILLIK ARANMIYORDA BİZDEMİ ARANIYOR... BU GÜN BÜYÜK ŞEHİRLERDE VE TÜM ÖZEL GÜVENLİK ŞİRKETLERİNDE PROJELERİ AYAKTA TUTAN AMİR,ŞEF ,MÜDÜR POZİSYONUNDAKİ ASB.LARDIR...
BUGÜN DE DÜN OLDUĞU GİBİ BİLĞİLENMEMİZ,ÖGRENMEMİZ,YETİŞMEMİZ HER ŞEKİLDE ENGELLENMEKTEDİR...ÇÜNKÜ BİR GÜN BU SEKTÖRÜ ELE GEÇİRECEĞİZ...BİZ ASTSUBAYLAR OLMADAN BU İŞ DE OLMAYACAK, ...
ŞİMDİ SORUYORUM SİZLERE !..
TEMAD AKADEMİ GÜVENLİKLE %20 İNDİRİMLE VE İŞ GARANTİSİ İLE ANLAŞMIŞ, KİM VERMİŞ GARANTİYİDE AKADEMİ GÜVENLİK İŞ GARANTİSİ VEREBİLİYOR...OYAK BİLE O KADAR YETİŞMİŞ ASTSUBAYLARI GÜVENLİK SEKTÖRÜNE SOKMUYORDA AKADEMİ Mİ SOKACAKMIŞ...
BU MU TEMAD IN BAŞARISI MI ?SORARIM SİZE... TAM 8 YILDIR BU İŞİN MÜCADELESİNİ VERİYORUM,TEK TEMSİLCİMİZ TEMAD BU KONUDA NE GİBİ BİR GİRİŞİM YAPMIŞ VE BİZLERE BU HUSUSTA NASIL BİR YARDIMI OLMUŞ...TEMAD TEK TEMSİLCİMİZ İSE VE ASTSUBAYLARA HİZMET İÇİN VARSA GNL.KURMAY VE KUV.KOMUTANLIKLARINI SÜREKLİ KONU ÜZERİNDE RAHATSIZ EDEREK DEĞİŞİKLİĞİ YAPTIRMALIDIR.... TEMAD ŞUNU HİÇ UNUTMAMALIDIR, BU YASA BU HALİYLE TSK PERSONELİNİ SAĞAN ,İÇİŞLERİ VE EMNİYETE RANT SAĞLAMAK İÇİN ÇIKARILAN KANUNDAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR...BU YASA BU HALİYLE DEVAM ETTİĞİ SÜRECE BU GÜN BİZLERİ TEMAD ARACILIĞIYLA AKADEMİ DE SAĞAR,YARIN BİR BAŞKA FİRMA DA SAGAR.
TEMAD GERÇEKTEN TEMSİLCİSİ OLDUĞUNU İDDİA ETTİĞİ BU ZÜMRENİN BİR TEK SORUNUNU ÇÖZDÜĞÜ GÜN GERÇEKTEN BİZLERE HİZMET İÇİN VAR OLDUĞUNU İSPAT EDECEKTİR,İŞTE O GÜN TÜM ŞUBE ÜYELİK SAYILARI İKİ KATINA ÇIKIP BİRLİK SAĞLANACAKTIR...SAYGILARIMLA..

Bayram ÇAKIR    24 Ekim 2008 01:01
YAZAR UMUR TALU

Konuyu uzatmak istemem.Sen yazdın ben aşağı kalırmıyım düşüncesinde değilim.Meslektaşlarım tarafından beğenildiğini gördüğüm bu yazarın yazıları hislerimize tercüman olabilir.Ama çözüm öneriyor mu?"Ezilenlerin kurtuluşu kendi ellerindedir,örgütlenin,örgütleyin,meydanlara çıkın" diyebiliyor mu?Yine aynı konu;gazete emekçilerinin önüne düşebiliyor mu?Bir iki kişiyi savunmak mesele değil.Sendikalaşmak için çalışsın da görelim.Maaş iyi,tuzu kuru.Çok görmemek gerek.Ne de olsa sabah grubunda(Çalık Grubu) yazı yazıyor.Yazı yazılır.Ağzından bal damlar.Bunlar bu işin profesyoneli.Bu işi uzatmamın sebebi şudur;Bu yazar başörtüsünü savunuyor.Genç kızlara acıyor.Ben de genç kızlara ondan fazla acıyor ve üzülüyorum.Okula gidemedikleri için değil,zavallılar kandırıldıkları için acıyorum.Sebebini burada "PUSULA" başlıklı yazımda yazmıştım.Gerçek aranıyor ise,gerçeklik budur.Bu oyun korkunç bir oyundur.Bu ülkeye kan kusturan bir oyundur.Terörden daha tehlikeli bir oyundur.Her olaya vakıf olan bu yazar bunu göremiyor mu?Bal gibi görüyor.Temiz inançları sömüren o sülükleri göremiyor mu.Görüyor ama bu oyunu öyle oynamak durumunda.Sınıf çıkarları gereğince.Bu yazar başörtülü kızlar hakkında yazı yazsa ve destek istese destekleyeni olacak gibi görünüyor.Herkesin siyasi yapısı farklı olabilir deniliyor.Burada ülkenin geleceği,cumhuriyetin bekası,ezilen büyük çoğunluğun mutluluğu düşünülecekse, siyasi yapı nasıl farklı olacak buna da aklım pek ermiyor.Gerçi aklın yolu birdir diyorlar.Bir de bize yol gösterecek olan insanlığın başından geçmiş olaylar var.Hiçbir nesne durmuyor,hareket halinde.Hareket ediyor,değişiyor,gelişiyor.Bunların istedikleri(dinciler)millet tektar ortaçağı yaşasın.Bu mümkün mü.O devir geçti.

Esenlikler dilerim.

Bayram ÇAKIR
E.J.Asb.

Ahmet CAN (E)J.Asb.    24 Ekim 2008 00:39
http://BURSA
Bayram Çakır Bey,
Ben 50 yaşındayım deyip,benden niçin özür dilediğini anlayamadım.Yani senden büyüksemmi özür diliyorsun?Küçük olsam özür dilemeyecekmisin?Ayrıca yazdıklarına hiçde katılmasamda benden özür dilemene gerek yok.Herkes dilediği gibi düşünüp yazmakta özgür.Bana bu siteden Ahmetcan972 rumuzuna mesaj gönderebilirsin.Bende senin rumuzunu bulamadığımdan,buradan yanıt vermek mecburiyetinde kaldım.
Yazdıklarında hiç anlam veremediğim şeyler var.Umur TALU için "Bu yazar kullanılan gençleri uyarmak yerine KARANLIĞA itiyor.Ülkemiz için en can alıcı noktayı araya sıkıştırıvermiş."şeklinde çok haksız ve yakışıksız yakıştırmalar yapıyorsun.Bu yazarla benim hiç bir özelim yok.Ama merak ettim.Sen Umur Talu'yu ilk defamı okudun?Muvazzaf ve emekli assubayların büyük çoğunluğunun ben ülkemizde çok ender rastlanan bu hümanist ve demokrat insanı tanıdıkları ve izlediklerini sanıyorum.Eğer bu güne kadar okumadıysan Umur Bey'in,değil gazete emekçileri,ezilen bütün mazlumlar için bıkmadan usanmadan,hiçbir çıkarı olmadan,istikarlı bir şekilde yazdığını arşivlerde çok kolay bulabilirsin.Ha ben Umur TALU'yu çok iyi bilir ve takip ederim,ama yinede öyle düşündüğüm için onları yazdım diyorsan,sana esenlikler dilerim.Ve tartışacağımız hiç bir şey olamaz.Çok önemliyse eğer bende 54 yaşımdayım.

SELÇUK İÇER    23 Ekim 2008 23:45
BİZİ BİZDEN ÇOK UMURSAYAN UMUR TALU!!! Basın ve yayında Assubaylara çeşitli hakaretlerin yapıldığı malümunuzdur.Sayın TALU herzaman bizlerin yanında olmuştur gazeteci olarak mesleki kariyerini tehlikeye atacak kadar.Sürekli davamızın takipçisi olmuş ve cesur şekilde ifade etmiştir.Siyasi görüşü önem arz etmez önemli olan bizlere olan katkılarıdır.Emekçi aydın,entellektüel olduğunu iddia eden bir sürü yazar basında yayında subayların reklamını yapmaktadır,Hani emekten yana olmak, hani ezilenin yanında olmak maalesef.Gazete patronlarının uşakları!!!
Sayın Umur TALU Bizler için şanstır bari onu küstürmeyelim.Bizlere destek verenin başımızın üstünde yeri vardır,minnet duyarız.BİZİM UMURSAMADIKLARIMIZI UMRSUYOR yetmezmi değerli Meslektaşlarım.Bize sahip olana bizimde sahip olmamız,Vefa duymamız insanlık görevimiz değilmi?

Selçuk İÇER
E.Kara Bnd.Asb.
1976-26

abdullah ektik    23 Ekim 2008 21:00
http://www.emekliassubaylar.org
Kıymetli meslektaşım, kardeşim Bayram CAKIR, mesajın alındı anlaşıldı. İlgilendiğin için teşekkür ederim.
Sevgi ve saygılarımla.

yaşar çakan    23 Ekim 2008 19:08
Sayın Çakır,
Sabah gazetesinde köşe yazarı olan Sayın Umur Talu'nun yazılarını gerek gazeteden gerek internetten ve gerekse sitemize taşıyan meslektaşlarımızın sayesinde hemen hemen her gün okurum.

Sayın Umur Talu'nun geçmiş yazılarını da okursanız gazete emekçileri için de yazı yazdığını görürsünüz. Sayın Ahmet Can'ı tanımam. Ama Sayın Umur Talu'nun yazdıklarını buraya taşıdığı için kendisine teşekkür ediyorum. Sayın Umur Talu'nun bizim özlük haklarımız konusunda onlarca yazısı vardır. Tuzlada ki kazaların üzerine giden ve bu konuda da onlarca yazı yazan da kendisidir. Nerede ezilmiş, mazlum bir kitle varsa ve haberi de olmuşsa bunu yazmaktan asla çekinmeyen birisidir. Onun gibi başka yazarlarda var. Hatta daha dün Sayın Emin Çölaşan'da Yazılarını makaslayan Hürriyet'ten kovulmadı mı? Hatta ''kovulduk ey halkım''isimli kitabında yazanlar için Aydın Doğan tarafından mahkemeye verildi. Bekir Coşkun bile mahkemede verdiği ifade de Emin Çölaşanın kitapta yazdıkları doğru diye ifade verdi. Bu günkü (23 Ekim) gazetelerde yazıyor. Ben okudum.

Bizim sorunlarımızı dile getiren bir gazetecinin siyasi görüşleri ne olduğu çok önemli bir konu değildir. Anladığım kadarıyla sizinle onun siyasi görüşleri birbirine uymuyor. Olsun meslektaşlarımızın siyasi görüşleri de farklı farklı olabilir. Ama ortak paydalarda birleşiyoruz.

Umur Talu mevcut hükümet yanlısı bir yazar değildir. Mevcut iktidarın doğru yaptığı bir hamleye doğru diyen her yazara hükümet yanlısı etiketi yapıştırmak doğru değildir. Bana göre Sayın Umur Talu bu ülkede bilinçli muhalefetlik eden yazarlardan biridir. Doğru yapılan hizmete doğru, yanlış yapılan bir konuda ise muhalefetlik eden bir yazardır. En azından ben öyle düşünüyorum.

Keşke haklarımızı alma konusunda onun gibi yazarlar çok olsa.

Bayram ÇAKIR    23 Ekim 2008 16:03
U.S.A. DEĞİL A.B.D.
Abdullah EKTİK ağabeyimiz kısa mesajında USA'dan döndüm diyor.Türkçe sözlükleri karıştırdım USA nedir bulamadım?Merak içinde kaldım.Yabancı dilden Türkçeye çeviri sözlüğüne baktım.Amerika Birleşik Devletleri olduğunu öğrendim.Merakımı giderdim.Çoğumuzun rüyalarını süsleyen büyülü ülke USA.Şimdilerde ise, geri ülkelerden oraya pompalanan kan biraz azalınca çatır çatır çatırdayan ülke.Dil kurumuna söyleyelim 40 bin sözcük bize yetmiyor,yeni sözcükler türetsin veya eklesin.Saygılar,hürmetler...
Bayram ÇAKIR
E.J.Asb.

Bayram ÇAKIR    23 Ekim 2008 15:44
Sayın Ahmet CAN kardeşim, sağlık ve mutluluklar dilerim.Özür dilerim belki benden yaşca büyük olabilirsiniz.Ben 50 yaşındayım.Benim "PUSULA" başlıklı yazım bir gün sonra çıktı.Gördüğünüz kısa mesajı yazdıktan sonra.Bu mesajı sizin MSN adresinize yazmak isterdim ama adresinizi bilemedim.
Esas konuya gelelim.Anladığım kadarıyla bu yazarın yazısını beğeniyorsunuz.Ben de bir noktadan dolayı eleştirmiştim.Bence bu nokta ülkemiz için en can alıcı nokta.Yazar bunu araya sıkıştırıvermiş.Bu güruh(dinciler) milli mücadelede Atatürk'e ve arkadaşlarına kan kusturan güruhtur.Bunların, dinin o güzel özü ile uzaktan yakından ilgileri yok.Ama bu yazar, kullanılan bu gençleri uyarmak yerine daha bir karanlığa itiyor.Bugünkü yetkili ve etkili siyasi havaya sadece "ananı da al git" diyenler hakim değil.Onlar da aktör.Ağabeyler geride.
Sayın CAN,bu yazar ile bir diyaloğunuz var ise,gazete emekçileri (sendikasız) için de bir yazı yazmasını söyleyin lütfen.Hoşça kalın.

Bayram ÇAKIR
E.J.Asb.

SELÇUK İÇER    23 Ekim 2008 14:11
SAYIN KARAKAŞ AÇIKLAMADINIZ?
Sayım KARAKAŞ TEMAD Başkan Yardımcılığı görevinden kendi isteğinizle mi ayrıldınız zorunlu olarak mı istifa ettirildiniz? TEMADIN birlik ve beraberliğine zarar verdiğiniz gerekçesiyle Ynt. Krl. Üyeliğinden azledilmeniz Yeni Oluşuma desteğinizden dolayımı? TEMAD AÇIKLAMALIDIR NE GİBİ ZARARLAR GÖRDÜĞÜNÜ? BİRLİK VE BERABERLİĞE ZARAR VERİLMESİ ÇOK ÖNEMLİ KONU. YÖNETİCİ OLARAK ZARAR VEREN ÜYE OLUNCA ZARAR VERMEYECEKMİ? Bu hususlarda ilgililerden cevap bekliyorum. Kamuoyunu lütfen aydınlatınız... Saygılar

Selçuk İÇER
E.Kara Assubay
1976-26

yaşar sığınç    22 Ekim 2008 23:31
http://iskenderun
TEMAD ziyaretçi, defterinde temam genel merkezinin; PROTOKOL yazısını, gördüm, bir güvenlik şirketi, TEMAD üyelerine yüzde yirmi indirimle güvenlik eğitimi verecekmiş, bizlerin iş bulması kolaylaşacakmış, düşündüm AĞLAMAKMI, GÜLMEKMİ, FERYAD ETMEKMİ yorum sizin sayın meslektaşlarım.

abdullah ektik    22 Ekim 2008 23:28
http://www/emekliassubaylar.org
DEGERLI MESLEKTASLARIM,ONCE SELAMLAR.USA DAN 1 AY SONRA DONDUM.OGLUMLA HASRET GIDERDIK.ORADA,HER YERDE TURK LERIN ARTIK BIr LOBI OLUSTURDUGUNU GOZLERIMLE GORDUM.COK SEVINDIM,GURUR-LANDIM.35 YAS GRUBUNUN IS VEREN DURUMUNDA OLDUGUNU GORDUM.GELECEK ICIN BU COK BUYUK BIR BASARIDIR.AYNI SEKILDE BIZ ASSUBAYLAR/EMEK-
LI ASSUBAYLARDA BIRGUN MUHAKAK GUC BIRLIGI YAPARAK GELECEGIMIZI AYDINLATACAK-
LARDIR.DUSUNCELERIMI SIZINLE PAYLASMAK ISTEDIM.ICIMIZDEKI CEVHERLER BIZE O GUNLERI YASATACAKLARDIR.YILMAK YOK YOLA DEVAM.SEVGI VE SAYGILARIMLA.

SELÇUK İÇER    22 Ekim 2008 23:11
ASSUBAYIN ÖNÜNDEKİ ENGEL ASSUBAYMI? Sürekli arayış içerisinde çırpınıp duruyoruz bir avuç emekli mücadeleci meslektaşlarımla yazıyoruz, çiziyoruz, araştırıyoruz, sorup soruşturuyoruz artık zaman mevhumu gözetmeden. Emekli ve çalışan meslektaşlarımızla çeşitli vesilelerle bir araya geldiğimizde her zamanki gibi ümitsizlik, karamsarlık, hat safhada. Soruyorum değerli emekli Meslektaşıma TEMAD'A üye misiniz? Hayır, üye olmayı neden istemiyorsunuz veya düşünmüyorsunuz? Ben o işlerle uğraşamam. Bana ne faydası olacak ki, bu işler düzelmez. O zaman demek ki düzelmesi için birlikte olup mücadele etmemiz gerekmez mi? O işler bizden geçti. En azından üye olun aidatını yatırın maddi katkınız olsun senelik 20 YTL. Mesele para değil sizce mesele nedir? Cevap yok. Sayın büyüğüm bakın internette Assubay siteleri var ziyaret edin bilgi alışverişinde bulunursunuz, Ya kardeşim emekli olduk kafamızı dinleyeceğiz sende başımıza iş açıyorsun. O işi gençler yapsın. Durum anlaşıldı vahametiyle birlikte ne desek ne anlatsak olmuyor geri çekiyorlar inatla, gayretle. Gel diyoruz yok, üye ol diyoruz yok. Sitelere gir yok. Davana sahip ol yok. Birlikten kuvvet doğar yine yok. YOKSAN YOK OLMAYADA MAHKÜMSUN. EZİLMEYEDE HEMDE ÇOLUĞUNLA ÇOCUĞUNLA YEDİ SÜLALENLE. Gel dersin gelmez git dersin gitmez. Çok zor çok. Allah yardımcımız olsun bu zihniyetle uğraşırken. Sayın Şerafettin Beyefendinin temennileri yüreğimize su serpiyor. Başta TEMAD ve bizlere çok iş düşüyor. TEMADIN ÖNCELİKLİ MESELESİ em. assubaylara mutlaka ferdi olarak ulaşması lazım Emekliliği yaklaşmış personelle mutlaka ve mutlaka koordine kurmalı ve derhal kayıt olmalarını sağlamalıdır. Broşürle. CD ile. Telefon telgraf faks mektup. Mesaj vs ile. BU KONUYLA İLGİLİ BİRİM ZAMAN GEÇİRMEDEN KURULMALI VE FAALİYETE GEÇMELİDİR, ÜYE İŞLEMLERİ KOLAYLAŞTIRILMALI ELEKTRONİK ORTAMA HEMEN GEÇİLMELİ AİDAT MESLESİ HALLEDİLMELİDİR. İL VE İLÇE ŞUBELERİ BÖLGELERİNDE İKAMET EDEN MESLEKTAŞLARIMIZI GEREKİRSE EVİNE KADAR GİDİP KAZANMALIDIRLAR. DÜNYADA BİZİM GİBİ KENDİ KENDİSİNİ YOK EDEN MESLEK GRUBU VARMIDIR. SAYGILAR

Selçuk İÇER
E.Kara Bnd. Asb
1976-26

aslan81(m. ayan)    22 Ekim 2008 22:53
ARKADAŞLAR 1-2 AY ÖNCE BENİM KIZIN SAĞLIK KARNESİ AKTİF DEĞİLDİR DİYE ECZANEDEN İLAÇ ALAMADIK KARNEYE BAKTIM BİZİMKİLERDE DOLUNCAYA KADAR OLAN KIZIMDA 18 NCİ YAŞ GÜNÜNDE DOLUYORDU DİKKAT EDİN ÇOCUKLARINIZ 18 YAŞINA GİRDİĞİNDE HASTALANMASIN YA ÖĞRENCİ BELGESİYLE YÂDA MUHTAÇLIK BELGESİYLE BÖLGE EM. SANDIĞINDAN AKTİF HALE GETİRMENİZ BİZİM GİBİ UZAKSA 15 GÜN SÜRÜYOR BİLGİLERİNİZE SAYGILAR.

Ahmet CAN    22 Ekim 2008 22:14
http://BURSA
Umur TALU'nun okunmasını önerdiğim "Sıvasız evlerin ölü çocukları"başlıklı makalesini Bayram Çakır beğenmiş!Ama;"ANANIDA AL"diye azarladıklarınızın çocukları belki,cümlesine rağmen Umur Bey'in siyasi iktidarla aynı görüşte olduğu hükmünü verivermiş.Bir sonraki yazısında da site yönetimine stem ediyor yazdıklarımı burada göremiyorum diye.Neden acaba?

Bayram ÇAKIR    22 Ekim 2008 16:49
ÇOK İYİ DURUMDAYIZ!

Bu köşede dertlerimizi ortaya döküyorduk.Acizane yazdıklarım önce TEMAD mesaj panosunda yayınlanmaz oldu.Şimdi de burada göremez oldum.O uygulamanın burada da olacağına ihtimal vermiyorum.Bir arkadaş bana "yahu sen biraz dinlemede kal"dese ben anlarım.Suyu bulandırmayalım değil mi?Saygılar sunarım.

Bayram ÇAKIR
E.J.Asb.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Yayınlanmasında mahsur görülen yazılar olduğunda sadece sizin değil ,hiç kimsenin yazısı yayınlanmıyor.

Şerafettin Turgay    22 Ekim 2008 14:09
Sayın İÇER Değerli Meslektaşım;

Öncelikle sevgili yeğenime yüksek lisansında başarılar dilerim. Yolculuğumuzda, iş uğraşımızda dahi camia davranışlarına, bilinçlenmelerine, hak arayışlarına duyarsız kalamayışımızın nedeni, sizinde açıkça belirttiğiniz kendi kabuğumuza çekilmişliklerimizdir.

Her karanlığın bir aydınlığı, her gecenin bir sabahı olduğu gibi, kendi kabuğumuza çekilip, dünyaya boş vermişliğimizin son bulacağı, camia arasındaki soğuklukların yerini sıcak insani ilişkilere, hoşgörülere, dayanışmalara, paylaşımlara bırakacağı günler bence çok yakındır.

Zira herkes ama herkes açıkça söylemese de bu duygu ve davranışlara hasrettir. Ve bir ilk beklemektedir. Bu ilk sizler bizler olacağız. Devasa buz dağlarını eriterek ılık bir ilkbahar ve sıcak bir yaz ortamını mutlaka oluşturacağız.

Her şey gönlünüzce olsun. Saygılarımla

SELÇUK İÇER    22 Ekim 2008 13:05
ÇANLAR BİZİM İÇİN ÇALIYOR. Çok değerli meslektaşlarım kızımın Yüksek lisansı nedeniyle EDİRNE Assubay orduevinde kalıyorum ve buradaki internet Cafe'den yazıyorum, Her şey güzel, servis, otel kısmı görevliler, hizmet. İlgi, alaka, vs. Ancak bir soğukluk bir kopukluk mevcut gerek otel kısmında kalan misafirler, muvazzaf personel, BUZ GİBİ HAVA SELAM SABAH, AFİYET OLSUN İYİ GECELER GİBİ İYİ DİLEK VE TEMENNİ YOK. Adeta sivil oteller gibi çok yazık çok düşündürücü bu kadar kopukluk nasıl olabilir nasıl meslektaşlık duygusudur. Meslektaşlarımızla iki kelime konuşamaz hale gelmişiz, verdiğiniz selamı da kerhen alıyorlar. Çok tehlikeli durum nasıl mücadele olacak biz ne bekliyoruz? Selamlaşmaktan imtina duyar hale gelmiş bu zihniyetle? Bölünme parçalanma ilgi ve alakasızlık kılık kıyafet, oturma kalkma, hal ve hareket... İşimiz çok zor, nereden nasıl başlanmalı başa mı? Dönmeli acaba sıfırdan mı ele almalı? Gönül bağımız kopmuş, Günaydın ve iyi geceler demeyecek kadar. EDİRNE'DEN SAYGI VE SEVGİLERİMLE.
Selçuk İÇER
E.Kara Assubay
1976-26

Bayram ÇAKIR    22 Ekim 2008 01:27
PUSULA
Bir arkadaşımız yazar Umur Talu'nun yazısını öneriyor. Ben bu yazıyı okudum. Bir yanlış yakınma dışında yazı güzel. Aslında ben her şeye maydanoz olmak istemem ama bu yazı benim meslektaşlarıma ulaşacak ise bir iki kelime yazma zorunluluğunu hissediyorum.
Yazar, yazmış insanları bir hüzün ve sinir içinde bırakarak yazıyı noktalamış. Yakınılan sorunlarımız yozlaşmış bir yönetimin sonuçları. Peki, çözüm tarzı. Bunu söyleyen yok. Sorunlara pek çok kişi vakıf aslında. Sebebi pek bilinemiyor. Çözüm için ne yapılmalı? O daha az biliniyor. Yazar yazıyor da son şıklar hakkında bir şey demiyor. Bizim insanımızın bir sözü vardır. "Akıl veren çok, para veren yok" der. Bu işte ona benziyor. Çözüm koy ortaya, çözüm. Bahsettiğin ezilenler ne yapsın? Kullanabilecekleri bir rehber ver ellerine.
Gazetelerde çalışan emekçiler sendikasız. Yarın bunu yazmanı ve ne yapılması gerektiğini söylemeni istiyoruz.
Bu güzel yazar yazısının bir satırında başörtüsü sebebiyle okula alınmayan kızlardan bahsediyor. Devleti suçluyor. Başı örtülü kızları okula alın diyor. Kızlar okula girecek. Erkeklerle birlikte oturmam diyecek. Her hizmetim ayrı olsun diyecek. Erkeklerden köşe bucak kaçacak. Mezun olursa ve bir kamu kurumunda çalışırsa odamda erkekle çalışmam diyecek. Doktor olursa ne yapacak? Bunlar mizansen değil. Olacak şeyler. Benim anlamadığım konu bu genç kızlar, hem de yüksek tahsilli kızlar nasıl evlenir. Erkeklerle görüşmüyorlar. Çok dramatik.
Yazar da siyasi iktidarın görüşünde. Böyle aydın kişiler olayı enine boyuna tarttıktan sonra ortaya koymaları gerekir. Bu masumane bir istek mi? Bu taptaze, gencecik beyinler kendi istekleri ile mi örtünüyorlar. Bu sorgulanıyor mu? Bu olay sadece bir inançtan mı kaynaklanmaktadır?
Ülkemizin durumuna bir bakalım. Siyasi iktidarın yapısı ortada. İnsanlarımızın büyük çoğunluğu yoksul. Verilecek sadakalara bakıyorlar. Bu ülkede bugün 10 binin üzerinde kuran kursu var. Kaçak çalışanlar hariç. Bu ülkede 80 bin civarında cami var. Buna karşılık 67 bin okul var. Koskoca Osmanlı'da 24 bin cami var idi. Bu ülkede 600'ün üzerinde imam hatip okulu var. Bu ülke tarım ülkesi iken köy enstitüleri, tarım, veterinerlik, sağlık mektepleri kapatılıyor. Hala cami ve imam okulları yapılıyor. İhtiyaçların çok üstünde olduğu halde. Bu, çok dindarlılığı göstermez. Bu çok haince planlamaların göstergesidir. Toplumu tamamen uyuşturmak için. Din tamamen bir afyona çevrildi. Afyonu çeken iflah olmuyor. Çünkü peşini bırakmıyorlar. Kurtulmak zor.
Çok organize çalışılıyor. Bunlarda korkunç para var. Yeşil sermaye bol.
Öğrenci yurtlarının çoğunluğu dincilerin elinde. Cemaat ve tarikatlar korkunç çalışıyorlar. Işık evleri denilen yerlerde öğrencilere kurs veriyorlar. Gariban vatandaşın çocuğu okuyabilmek için bu şer yuvalarına düşüyor. Buralarda da yoğun bir beyin yıkama başlıyor. İstersen yapma. Durum böyle iken bu genç kızlar kendi istekleri ile mi başını örterler?
Bu genç kızlara yardım etmemiz gerekmez mi? Nasıl bir tuzağın içinde olduklarını söylememiz gerekmez mi?
Hiç kimsenin inanç dünyasına müdahale edilmez. O konu çok özel bir konudur. Kişinin inandığı tanrısı ile arasına kimse giremez. O, kişinin iç dünyasıdır. Çok özelidir. Bir kişi başkasına bir maneviyat empoze edemez. İnanç ta toplum yaşamına en ufak tesirde bulunamaz. Gençlerimiz böyle kurtların arasına düşerse sağlıklı beyin kalır mı?
Merak ettim tarikatlar hakkında kitaplar okudum. Hepsi Batı emperyalistleriyle ilişkili. Nüfuz ve para için. Batıya şeytan diyorlar ama kucak kucaktalar. Irak'ta Müslümanlar kırılıyor. Katilleri hiç kınayan var mı?

Bu sülükler batının ılımlı İslam projesine çanak tutuyorlar. Dinler arası diyalogu başlattılar.
Söylenecek daha çok söz var...
Bu gençler kendi akılları ile düşünebilme fırsatını bulsalar, tuzağı görürler. Çok büyük bir hainliğin içinde figüran olduklarını görürler.
Biz de aydınlara gösterelim. Onlar görüyorlar aslında. Ama oyunu öyle oynamak durumundalar.
Saygılar sunarım.

Bayram ÇAKIR
E.J.Asb.

osman SÜTSATAR    21 Ekim 2008 21:15
SAYIN TEMAD GENEL BAŞKANINA
LÜTFEN İŞİNİZİ SİZE ÖĞRETMEK İÇİN YAZMIYORUM, TÜM İLLERDEKİ ŞUBELERİNİZE GENELGE YAYIMLAYINIZ. HER EMEKLİ ASSUBAYA (BUNA SİZLER KARAR VERECEKSİNİZ)BİR BUKETLEMİ, TEK KARANFİLLEMİ GİDİLİP 2/3 KİŞİLİK BİR HEYETLE EMEKLİLİĞİNİZ HAYIRLI OLSUN DENİLMELİ. VEYA EMEKLİ OLAN PERSONELE EMEKLİLİĞİNİZ HAYIRLI OLSUN DİYE KÜÇÜK BİR KART GÖNDERİLMELİ. NE ACIDIR Kİ GELEN GELİR (TEMAD İÇİN)GELMEYEN GELMEZ DENİLMEMELİ. BANA SORSANIZ ÜYE\'MİSİNİZ DİYE -HAYIR-.NEDEN ÜYE DEĞİLSİNİZ AMA AHKÂM KESİYORSUNUZ DEMEYİN GEREKÇELERİNİ ANLATMAK İÇİN ZAMANINIZI ALMAYAYIM, ÖZEL ANLATIRIM. SAYIN TEMAD YÖNETİCİLERİ OLARAK ORAYA SİZ ELBETDE BABADAN KALMA GELMEDİNİZ, SEÇİMLE GELDİNİZ, AMA ŞUNU BİLMELİSİNİZ: SİZ HERHANGİ BİR VATANDAŞ DEĞİLSİNİZ, HERHANGİ BİR VATANDAŞDA DEĞİLSİNİZ. SİZLERDEN BEKLENTİLERİM BENİM DÜŞÜNDÜKLERİMDEN DAHA ÜSTÜN DÜŞÜNMELİSİNİZ.15 YIL ÖNCE BABAMI GATA\'DA KAYBETTİM, AFYONA SEVK İŞLEMLERİ İÇİN MECBUREN BELEDİYEYE GİTTİM. BANA GÖREV YAPTIĞIM BERGAMAYA BAŞSAĞLIĞI KARTI GÖNDERMİŞ BELEDİYE BAŞKANI, NE KADAR MUTLU OLDUM ANLATAMAM. İŞTE BAŞKANLIK BU. İSTEYEN GELİR İSTEYEN GELMEZ MANTIĞI İLE BİZLER HİÇ BİR YERE VARAMAYIZ. TÜM EMEKLİ ASSUBAYALRA SEVGİ VE SAYGILARIMI SUNARIM. BİLGİLERİNİZE SUNULUR.


3753
Mesaj Defteri yazıları