MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


SELÇUK İÇER    01 Kasım 2008 03:54
SES BOMBASINA, SESSİZLİK!

TEMAD'IN Kadıköy şubesine hainlerce ses bombasıyla yapılan saldırı kamuoyunda fazla yer almadı. Genel Kurmay her zamanki gibi olay E.Assubaylar olunca hiç bir tepki göstermedi. Şayet aynı saldırı Emekli Subaylar derneğine yapılsaydı, SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ AYAKLANIRLAR, Derneğin önünde basın açıklaması yaparlar devlette o derneğin kapısına bir polis görevlendirirdi. Emekli Subaylar ertesi gün topluca Anıtkabire gider bu durumu Ataya ağlayarak arz ederler, Yüksek Tirajlı bir gazeteye de ilan vererek kamuoyuna duyururlardı.
''ONLARIN SESİ BOMBADAN DAHA ÇOK ÇIKARDI '' BİZİM HER KONUDA OLDUĞU GİBİ, BU KONUDADA DAVRANIŞIMIZ BELLİ, Bizlerin genel ilgi alanları, OYAK, maaş artışları, maaşa verilecek promosyonlar, Askeri kamplar, KEY ödemeleri. Bunlarla ilgili en küçük bir haber çıksa tüm meslektaşlarımızın bilgisi olur. İlgisizlik, alakasızlık, vurdumduymazlık hat safhada kendi sesimizi duyurmaktan aciz haldeyiz. Kâğıt, taş, tavla, yeni oluşum, eskiler, seçim. Dışarıdaki bomba etkisiz hale getirildi, diğeri de fazla zayiat vermedi. Ya içerideki bombalara ne yapacağız? Etkisiz halede getiremiyorsunuz ne zaman nerde patlayacağı belli değil.
Meslektaşımız AHMET ÖZDEN beyin kucağındaki bombaları ne yapacağız? HEDEF GÖZETMEKSİZİN ATIYOR, HIRSLA, KENDİSİNİ KAYBETMİŞCESİNE ACIMADAN İNTİKAM ALIRCASINA. ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN. Dışarıdan da içeriden de bombalı saldırı, Dikkatli olmak lazım kritik günler geçiriyoruz. Saygı ve sevgilerimle.

Selçuk İÇER
E.Kara Asb.
1976-26

Levent KESMEN    31 Ekim 2008 22:05
Değerli meslektaşlarım...
Kadıköy TEMAD şubemizin bombalanmasını, çoğu kanal sadece lokal bombalanması diye alt yazı ile vererek TEMAD'IN adının geçmemesi her ne kadar bizleri üzdüyse de, değerli bir meslektaşımızın derneği ziyaretindeki izlenimleri sonucu meslektaşlarımızın morallerinin çok iyi olması, derneğimiz faaliyetlerinin devam etmesi, bilhassa lokal kısmında tavla, taş okey, kâğıt faaliyetlerinin hiçbir boş masa olmadan devam ederek gösterilen bu dik duruş, duyarlı dernek başkanları ve meslektaşlarımızın kınama yazıları haricinde bağlı bulunduğum derneğim dâhil, tahminime göre birçok derneğimizde de yukarıda bahsettiğimiz dernek faaliyetleri hızla devam ettirilerek hainlere karşı gösterilen bu dik duruşa destek bizleri bir o kadar memnun etmiştir.
Not: Olaydan bu yana derneğimize üye olan, olmayan meslektaşlarımızla yaptığımız sohbetlerde bombalama olayından haberleri olmadığını gördük. Saygılarımla.

H.ibrahim BEGİMGİL    31 Ekim 2008 15:21
Değerli Meslektaşlarım; Coşkuyla kutladığımız bir CUMHURİYET bayramını da geride bıraktık. TEMAD lokali bombalanmasını çoğu kanal sadece lokal bombalaması alt yazısıyla verdi. TEMAD adı geçmedi. Hipodromdaki törenlerde gelenek bozulmadı ve Assubay meslektaşlarımızı yine sadece bando birliğinde görebildik. GATA yüksek hemşirelik varken polis koleji ve akademisi varken taaa Balıkesirden veya Ankara etlikte yine GATA içerisinde konuşlu bulunan sağlık Assubay meslek yüksek okulunu tören alanına getirmek çoook zor olurdu. Onlar unutsalar da, sahipsiz bıraksalar da biz ATAMIZI VE ONUN KURDUĞU CUMHURİYETİMİZİ UNTMAYIZ, UNUTTURMAYIZ VE SAHİPSİZDE BIRAKMAYIZ. Bu bağlamda değerli basınımızı ve törenleri organize eden büyüklerimizi de saygıyla anıyorum.

Mithat Türetken    31 Ekim 2008 03:17
Değerli Arkadaşlarım
Buyük umutlarla destek verdiğimiz yeni oluşumun dayatma blok listesi hepimizi hayal kırıklığına uğrattı bunu eleştiren veya düzeltilmesi konusunda öneride bulunan arkadaşlarımıza haksız saldırılar başladı bunu kasitli olarak yapıyorlar gündem değiştirerek konu unutulsun istiyorlar Yoksa kör olanlar bile bu arkadaşlarımızın mücaadeleye kendilerini adadıklarını bilir ama gözünü hırs bürümüşler görmek istemiyor arkadaşlarımın kavga ortamına itibar etmediklerini mennuniyetle görüyorum. Kendilerine hak etmedikleri bir tarzda o sitede verdiğim yanıtı aşağıda bilginize sunuyor iyi günler diliyorum.
X X X
Sn. Orhan KAYA yazılarınızdan kişiliğinizi tahlil etme imkanı bulmuştum, vefa duygunuzdan dolayı teşekkür ederim. Sn.Özden yine kişisel kavgalarla meşgulsünüz neyi amaçlıyorsunuz, birgün övgüler yağdırdığınıza ertesi gün mesnetsiz ima yollu eleştiriler yazıyor ardından özür diliyor, özür dilediğiniz konuyu tekrar yazıyorsunuz . Atı alan üsküdarı geçebilir ama üsküdardan sonra BOR var buradan yürü niğdeye derlerse işte o zaman emekler boşa çıkar sizin beğendiğiniz bir listeyi herkez beğenmek zorundamıdır. yapıcı önerilerde bulunanlara kral diyorsunuz bende bu yönetimin oluşunu eleştiriyorum bana ne diyeceksiniz sadrazammı insaf bu polemiklerden bu toplum bıktı Ha Size nacizane önerim bence önce müfteri olarak suçlanıp TEMAD üyeliğinden ihracınıza neden olan konuyu yargıya taşıyıp haklılığınızı kanıtlayın sonra başkalarını eleştirme hakkını kullanın haksızlık yaptığınız arkadaşlarımızın sayesinde bugün fikirlerimizi açıklama fırsatı bulduk Haklı olduğunuz birtek konu var evet o arkadaşlarımız kimseyi birbirine düşürmedi ama siz bunu başarmak üzeresiniz kendinizle övünebilirsiniz Bu tür tartışmalardan rahatsızlık duyan tüm meslekdaşlarımdan özür dilerim

deniz ulaş    31 Ekim 2008 02:57
Görevli ve emekli meslektaşlarımızın moralleri oldukça iyi derneğimiz faaliyetine devam ediyor. Bilhassa lokal kısmında tavla. Taş okey, kâğıt, son hızla boş masa yok maşallah hiç etkilememiş bomba vs."Serde yiğitlik var nede olsa".MÜKEMMEL BİR TAŞLAMA. DEĞERLİ BÜYÜĞÜMÜ SAYGIYLA SELAMLIYORUM..

Şerafettin Turgay    30 Ekim 2008 21:53
Saygıdeğer Meslektaşlarım; Sayın Babaç 'ın bahsettiği olayları ve kişileri Sayın GÜRPINAR 'ın söylediği gibi fazlaca da önemsememek gerekiyor.

Hem göreceksiniz, her zaman yaptığı gibi yakında yine özür diler. Alışkanlık yaptı kendisinde yapacağını yapar, döner yine özür diler.

Ne yaparsınız ki böyleleri de meslektaşımız işte. Atsan atılmıyor, satsan satılmıyor.

Ersen Gürpınar    30 Ekim 2008 20:39
Saygıdeğer Arkadaşlarım
Sn. Babaç'ın mesaj panosuna taşıdığı Ahmet Özdene ait yorumu arkadaşlarımdan öğrendim. Yanıt verme tenezzülünde bulunmayı düşünmedim. O site birilerinin kişisel reklamı için kurulmuştu dediğimiz zaman belki bize inanmayanlar vardı ama artık bu kanıtlandı. Biz kendimize ve mesleğimize olan saygımızdan onur mücadelesi veriyoruz KRAL olmak kişisel menfaat ve egolarımızı tatmin etmek gibi bir düşüncemiz olmadı, olamaz da; Bizim nerelerde imzamızın olduğunu yazılarımızda neyi amaçladığımızı arkadaşlarımız biliyorlar. Yeni oluşum yeni bir uyanışın sonucunda meydana geldi; Destekledik ama görev almayı amaç değil araç olarak kullanmak isteyenleri fark edince uyarı görevinde bulunduk elbet işine gelmeyenler tetikçilerine görev verdiler onları muhatap alırsak tartışmalar uzayacak esas gündem konusu kamufle edilecek onların da istediği zaten bu Bizler kimin ne olduğunu anlayacak birikime sahibiz lütfen sizlerde kişisel polemiklere girip bunların kendilerini önemsemelerine fırsat vermeyin. Biz onur mücadelemize devam edeceğiz. Saygılarımla.

yaşar sığınç    30 Ekim 2008 20:18
Arkadaşlar; sosyal güvenlik yasası yürürlüğe girdi, bu konu bizleri, ailemizi yakından ilgilendiriyor; saygıdeğer site yönetimi uygun görürlerse, sayfada sosyal güvenlik bilgilendirmeleri ile ilgili bir yer açılırsa çok değerli arkadaşlar, bizleri ilgilendiren konuları bulup yazarak, tüm camiamızı aydınlatmış olurlar hepinize saygılar sunarım.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sayın Sığınç
Ana sayfada sol üstte MEVZUAT diye bir bölümümüz var. Oraya derleyip ekleyebilirsiniz.

Ökkeş Kadri BAÇKIR    30 Ekim 2008 20:09
SAYIN BABAC,
MALESEF BENİMDE SON ELEŞTİRİ TARZIMDAKİ YORUMUM YAYINLANMADI. ELEŞTİRMEMEK LAZIMMIŞ BUNLARI. ELİMİZE BİR YAGDANLIK ALIP EMRET KRALIM DEMEK LAZIMMIŞ MEGERSE. SAYGILARIMLA.

Aydoğan BABAÇ    30 Ekim 2008 19:19
Net sitesinde yazdıklarım yayınlanmıyor,orada muhalif olmak suç hale geldi,Ahmet Özden in yorumuna verdiğim cevapta yayınlanmadı;

ADIM HIDIR,ELİMDEN GELEN BUDUR!

"DOST ACI SÖYLER YARIN KEŞKE DEMEK İSTEMİYORSANIZ TESTİ KIRILMADAN ÖNLEMİNİ ALINIZ"

Beyefendi listeyi beğenmemiş. İçlerinde çok iyiler varmışta diğerleri çıkarılmalıymış. Kişisel çıkar peşindeymişler. Vs. vs.
Sen hala orada mı takılı kaldın Sayın Kralım.
Atı alan Üsküdar'ı geçti.
Gittim, gördüm ve tanıdım.
Keşke dedirtecek kimse kalmamış, umut olmuşlar. Cesaret edemeyenlere inat "BİZ BU İŞİ YAPACAĞIZ" diye yola koyulmuşlar. Sadece bir gruba değil, tüm toplumu kucaklamak ve onları temsil etmek için yüreklerini ortaya koymuşlar.
Biraz sabrederseniz olanları ve olacakları görürsünüz. Karıştıramadınız, kimseyi birbirine düşüremediniz!
Bir UMUT olanları karalamak, yüreği ASTSUBAY sevdası dolu olmayı bırak, yüreği insan sevgisi olanların yapacağı işler değildir.

Diye yazmışsınız, bu yorumlar size ait,bende size karşı bir yorum yazdım ama dayatmacı olduğuna artık benim de inandığım emekli astsubaylar.net sitesi bu yorumu oradan kaldırmış,madem öyle bende diğer siteye üye olup orada yazacağım.

Siz değil misiniz? Mevcut TEMAD yönetimine destek vererek seçilmelerini sağlayan. Ardından bir yıl sonra da yollarını ayıran. Siz değil misiniz? Sizden sonra gelen ANTALYA TEMAD'IN yeni yönetimini benim listem kazandı deyip de aradan bir ay geçmeden yerden yere vuran. Şimdide Antalya TEMAD başkanına sadrazam torunu lakabını takan. Demek ki sizin bütün seçimleriniz hatalı, yanlış, siz doğru insanları seçme yönünden zaafa düşüyorsunuz. O halde şimdi sizin desteklediğiniz yeni yönetim listesini nasıl destekleyelim, hele de yanlış seçimlerinizi gördükten sonra. Toplumun da bunları bilmesi sizin destek verdiğinizin tam aksini seçmesi gerektiğini söylemek zorundayız, kabul edin ki sürekli hata yapıyorsunuz.

Şerafettin Turgay    30 Ekim 2008 13:19
Saygıdeğer Meslektaşım ERDOĞAN; Açıklayıcı yazınız için teşekkür eder, kişisel görüşünüze katıldığımı belirtmek isterim.

Artık bizler Birliklerde Kıdemlilerimize, Dışarıda ( her an göreve icabet ettirilecek, sefer görev emirleri ceplerimizde olduğundan ) temsilcimiz TEMAD'A sorulmadan, danışılarak fikir ve görüşleri alınmadan adımıza siparişle dikilecek elbiseleri giymek istemiyoruz.

Haklısınız, bizlerin katkısı olmadan hazırlanacak bu ve benzeri tasarı, önerge ve kanunlar hep bir yerlerinden eksik olacak, düzeltilmesi yıllar sürecek zararlara yol açacaktır.

Selam ve saygılarımla

S.Nurettin ERDOĞAN    30 Ekim 2008 11:36
TSK'dan bir yenilik daha
ANKARA (ANKA) Türk Silahlı Kuvvetleri önümüzdeki yıl bir yeniliğe imza atacak. Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un, subaylarla birlikte Türk Silahlı Kuvvetlerinin temel direği olarak nitelendirdiği astsubaylar için Balıkesir'deki Astsubay Meslek Yüksek Okulu bünyesinde, Astsubay Üst Karargâh Hizmetler Eğitim Merkezi Komutanlığı kuruldu.

Genelkurmay Başkanlığı, kuvvet komutanlıkları ve ordu karargâhlarında görevlendirilecek astsubaylar, 2009'dan itibaren Balıkesir'de özel bir eğitim alacaklar. Subayların, Harp Akademileri Komutanlığında aldıkları eğitime benzer bir eğitim alacak astsubaylar daha sonra karargâhlara atanacaklar.
Astsubay Üst Karargâh Hizmetler Eğitim Merkezi Komutanlığına, astsubay başçavuş rütbesine terfi edenler arasından sınavla seçilecek olan personel alınacak. Seçilecek personel, 12 hafta uzaktan, 12 hafta da bizzat komutanlık karargâhında eğitilecek.

Bu astsubaylara, harekât, istihbarat, harp tarihi, strateji, müşterek yönetim ve uluslararası ilişkiler konularında hizmet içi eğitim verilecek. Astsubaylar bu eğitimlerinin ardından da Genelkurmay Başkanlığı, kuvvet komutanlıkları ve ordu karargâhlarındaki yeni görevlerine başlayacaklar. Eğitim Merkezi Komutanlığında görev yapacak öğretim elemanlarının 2009 yılındaki eğitim için şimdiden görev başı eğitim almaya başladıkları kaydedildi.

Bilindiği gibi, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Başbuğ, geçtiğimiz 30 Ağustos resepsiyonuna ilk kez astsubaylar ve uzman erbaşları davet etmiş, 15 Ekim'de ise Astsubay Meslek Yüksek Okulu Öğrenci Alayına sancak vererek, TSK'nin subaylarla birlikte iki temel direği olarak nitelediği astsubaylara olan güven ve desteğini göstermişti.

-ASTSUBAY OKULUN TARİHİ-

Astsubay Meslek Okulları ilk olarak 1909 yılında Osmanlı döneminde 7 ordu bölgesinde kuruldu. 1964'te Çankırı'da kurulan Astsubay Hazırlama Okulu ile 1960'ta Ankara'da kurulan Elektronik Astsubay Hazırlama Okulu daha sonra Balıkesir'e taşındı. 2003 yılında yeniden yapılandırma çerçevesinde Astsubay Meslek Yüksekokulu olarak ön lisans seviyesinde eğitim vermeye başladı. Okul, Kara Kuvvetleri Komutanlığına yönetici ve teknik astsubay yetiştirmenin yanı sıra Deniz Kuvvetleri Komutanlığına piyade, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığına da teknik sınıfta personel yetiştiriyor. Lise mezunu öğrencilere 2 yıl eğitim verilirken, lisans ve ön lisans mezunları ise 19 hafta eğitim alıyor. YÖK tarafından 2 yıllık yüksek eğitime denkliği tanınan okulda verilen eğitim, akademik ve askeri konuları kapsayacak şekilde tamamlanıyor.
*** NOT *** Tamamen şahsi düşüncemdir, bu şekilde bir girişim yapılarak istek ve taleplerimizin önüne bir engel daha koymuşlardır... Okullarımız 4 yıllığa çıkarılmadan, mevcut talep ettiğimiz haklar verilmeden böyle bir çalışmanın bizden çok mevcut karargâh subaylarının işini daha da hafifletip, sırtımızda bulunan kambura bir ur daha eklemekten başka bir şey değildir... Saygılarımla.

SELÇUK İÇER    30 Ekim 2008 00:48
BOMBA, ÜZÜNTÜ, EĞLENCE VE SEVİNÇ.
Değerli meslektaşlarım bir kaç gün önce bombalı saldırıya maruz kalan Kadıköy TEMAD'A gerek geçmiş olsun gerekse bayram tebriki için ziyarette bulundum. Binada kırılan camlar haricinde fiziki zayiat olmadığını camların derhal takılarak derneğin hizmete devam ettiğini memnuniyetle gördüm. Sn Başkan İzmir'de bulunduğu için sayın genel Sekreterimizle görüştüm. Derneğimiz Kadıköy Kaymakamlığının iki sokak ilerisinde, yakın mesafede Adliye binası, Halk Eğitim merkezi ve tarihi kilisenin bulunduğu nezih ve merkezi bir yerde. Maalesef memleket sahipsiz olduğu için asayiş, hak getire. Bombalı saldırının gerçekleştirildiği sokakta bu gün hiç bir emniyet görevlisi yok. Görevli ve emekli meslektaşlarımızın moralleri oldukça iyi derneğimiz faaliyetine devam ediyor. Bilhassa lokal kısmında tavla. Taş okey, kâğıt, son hızla boş masa yok maşallah hiç etkilememiş bomba vs."Serde yiğitlik var nede olsa".Derneğe geçmiş olsun telefonları ve mesajları yağıyor sevindirici diğer bir haberde üye sayısındaki önemli artış. Üzüntü, eğlence, sevinç hepsi aynı çatı altında. Saygılar.

Selçuk İÇER
E.Kara Asb
1976-26

Fevziye    29 Ekim 2008 22:52
O BİR DEVDİ
O bir devdi Üç denizin mavisini toplamış gözlerine; Fırtınaların çocuğuydu; Esti Erzurum'dan Edirne'ye. Sarışın bir büyücüydü; Uyandırdı ulusunun, içinde uyuyan aslanı, Şaha kaldırdı, damarlarında akan cesur kanı. Bir volkandı yüreği, vatan aşkı fışkıran, Koca bir milleti takıp peşine mucizeler yaratan, TÜRK'ÜN yanık bağrından kopan kahramandı. Yedi düvel dehasına hayrandı. Tarihlere destan yazan TÜRKTÜ O. TÜRK'ÜN ATASI, ATATÜRK'TÜ O - NAZAN TALUY

Ahmet CAN    29 Ekim 2008 14:35
Umur TALU yazmış.
CUMHURİYET,CUMHURİYETÇİMİ ?
Aşağdaki linken okuyabilirsiniz.
Gazete SABAH\'ta yazdığı için,bu usta yazarı TARAF görenler bir kaç defa okumalı.( )

http://www.sabah.com.tr/talu.html

Mehmet GÜRÇAY    29 Ekim 2008 13:44
Türk Milletinin ve Emekli, muvazzaf bütün Assubaylarının; Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

Saygılarımla


İNADINA,
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Mehmet GÜRÇAY    29 Ekim 2008 13:33
TEMAD KADIKÖY ŞUBESİNE ATAILAN BOMBANIN NİCELİĞİNİ İNCELEMEK GEREKİYOR.NEDEN ÖZELLİKLE EMEKLİ ASSUBAYLAR DERNEĞİ SEÇİLMİŞTİR? BU İĞRENÇ SALDIRIYI ÖNCELİKLE KINIYOR VE HAİNLERİN BULUNARAK CEZALANDIRILMALIDIR.

Ahmet CAN    29 Ekim 2008 13:09
BAYRAMIMIZ KUTLU,CUMHURİYETİMİZ İLELEBET VAR OLSUN.BU CUMHURİYETİN BELEDİYE BAŞKANI ONURUNU TAŞIYIPTA,BAYRAMINA KATILMAMA CÜRET VE GAFLETİNDE BULUNANLARINDA KABUSU OLSUN BU BAYRAM.

Levent KESMEN    29 Ekim 2008 13:07
Geçtiğimiz yıllarda unutulup; sadece şehit cenaze törenlerinde hatırlanabilen ''Cumhuriyetin Yılmaz Bekçileri''assubay camiasının 85.yılda yaşamlarındada hatırlanabilmesi dilekleriyle Cumhuriyet bayramlarını en iyi dileklerimle kutlar,saygılar sunarım.

Fevziye    29 Ekim 2008 12:10
Cumhuriyet,fikren,ilmen,bedenen kuvvetli,ahlaklı ve karakterli koruyucular ister.MUSTAFA KEMAL ATATÜRK.
Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir.MUSTAFA KEMAL ATATÜRK.
CUMHURİYETLE ile cehalet bir yerde barınmaz.LAMARTINE.
Tüm şehit aileleri başta olmak üzere,gazilerimizin,astsubay camiasının Cumhuriyet bayramlarını kutluyorum,birlik beraberliğimiz,Ülke bütünlüğümüz asla ve asla dün,olduğu gibi bugünde bozulmayacaktır.
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.
SAYGILARIMLA,FEVZİYE GÖL

mehmet emin atılgan    29 Ekim 2008 10:32
CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN;NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

TEMAD Muğla İl Bşk.l    29 Ekim 2008 09:50
Cumhuriyetimizin kuruluşunun 85inci yıldönümünde Atatürk İlke ve Devrimleri ile Cumhuriyetin Kazanımlarına gönülden bağlılığımızı bir kez daha ifade eder, camiamızın ve ulusumuzun bayramını tebrik ederiz.

YÖNETİM KURULU ADINA
Halil ERGENLİ
E. Dz. Kd. Bçvş.

Ferit SARP    29 Ekim 2008 09:21
Cumhuriyeti gönüllerinde ve kalplerinde hisseden tüm meslekta_lar1m1n CUMHUR0YET bayramlar1n1 en içten dileklerimle kutlar1m.

SELÇUK İÇER    29 Ekim 2008 02:10
ACI BAYRAM! Cumhuriyetin buruk evlatları. Canı, kanı pahasına emanete sahip olan, fedakâr, cefakâr, kahraman ASSUBAYLAR, açlık sınırına itilmiş, oyalanmış, boş vaatlerle kandırılmış, hakları gasp edilmiş, Pazarcılık, işportacılık, dondurmacılık, simitçilik yapmaya itilmiş, Atatürk ülkesinin kahraman vatan evlatları, buruk, ezik. Çaresiz, yılmış. Karamsar. Bu gün bayram. Kılıçlar kuşanılacak, madalyalar takılacak, ASLANLI YOLDAN ASLAN GİBİ BAŞBAKANIYLA, GENERALLERİYLE, ATANIN HUZURUNA ÇIKILACAK. Cumhuriyetin yılmaz muhafızları! Laik, demokrat, sosyal hukuk devletine nasıl sahip olduklarını şeref defterine yazacaklar, Resmigeçit töreninde yine harp okulu marşı çalınırken gözyaşları sel olup gidecek. Aynı karakolun 5 kez basıldığı 44 şehit verildiği Mehmetçiğin şehit olduğu o saatlerde oynanan golf, para yok bahanesiyle yaptırılamayan karakollar unutulacak. Cumhuriyet balosunda, Cumhuriyetin şerefine kadehler kaldırılacak hep bir ağızdan onuncu yıl marşı heyecanla söylenecek sınıfsız toplumlar denilerek. CUMHURİYETİ FAZİLETLİ İNSANLAR KUTLAYACAKLAR. BÜYÜK ATATÜRK'ÜN ''CUMHURİYET FAZİLETTİR''SÖZÜNÜ KENDİLERİNE UYARLAYARAK. Bu ülkeyi kanları ve canlarıyla bizlere emanet eden Atatürk ve silah arkadaşlarına tüm şehit ve gazilerimize minnet borçluyuz, hepsinin mekânı cennet olsun. Haklarımızı gasp edenlere de, lanet olsun.
Ne diyeyim bayramınızda kutlu olsun...


Selçuk İÇER
E.Kara Assubay
1976-26

Hakan HEZER    29 Ekim 2008 02:04
Cumhuriyetimizin 85. yıldönümünde başta Büyük Önder Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.
En büyük bayram tüm milletimize kutlu olsun.


3753
Mesaj Defteri yazıları