MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


ahmet    09 Kasım 2008 18:11
ÇARESİZLİK KADERİMİZ Mİ?
Üyelerimizin çoğunluğu sorunlarımıza karşı ALDIRIŞSIZ, DUYARSIZ. Haksızlıkları yapanlar, yaptıklarını bizlere REVA görenler ACIMASIZ, GÜÇLÜ. Yaşadığımız zaman ve yaşadıklarımız KÖTÜ, HER GEÇEN GÜNÜN DİŞLİLERİ ARASINDA ÖĞÜTÜLÜP, UNUFAK OLUYORUZ. DERTLERİMİZ, SORUNLARIMIZ BÜYÜK. Sorunlarımıza ORTAK ve DERMAN olacak kimseler yok. Bunun yanında TALİHİMİZ DE yok, GÜÇSÜZÜZ.
Uzun yılların verdiği mücadelenin yorgunluğu ve bıkkınlığı da üzerimizde.
Bütün bunların bir çözümü olmalı.Olmalıdır da.Bizler neden ÇÖZÜMÜ GÖREMİYOR, BULAMIYORUZ.
Aslında bugüne kadar hep zor olanı yaptık.Devamlı başkalarından bir şeyler vermesini bekledik. Bekleyerek bugünlere geldik.
Ama bekleyerek olmadığını,olmayacağını da gördük.Bundan sonra İŞİMİZİ ZORLAŞTIRMADAN BASİT OLANI YAPALIM.Bunu yapabilmek için gerekli olan sadece ve sadece ART NİYETSİZ YAKLAŞIM,BİR ARAYA GELMEKTİR.
BİR ARAYA GELİR GÜCÜMÜZÜ OLUŞTURUP,GÖRMESİ VE BİLMESİ GEREKENLERE GÖRECEK ŞEKİLDE ORTAYA KOYABİLİRSEK SORUNLARIMIZIN ÇÖZÜMÜ DE ÇORAP SÖKÜĞÜ GİBİ GELECEKTİR.
ÖNÜMÜZDE Kİ SEÇİME ÖN YARGISIZ VE TEK LİSTEYLE GİRMEYİ BAŞARABİLİRSEK,İLK ADIMI ATMIŞ OLURUZ. CAMİMIZIN GELECEĞİ AÇISINDAN HERKES KİŞİSEL İKBAL PEŞİNDE KOŞMAKTAN VAZGEÇEREK BİRLEŞEREK, TEK LİSTE OLMAYI DENEMELİDİR

aslan81(m.ayan)    09 Kasım 2008 17:50
sayın tuzcu önerinize teşekkür ederim bu yazı alıntıdır fakat bu yazının çoğunluk tarafından okunmadığı kanaatinde olduğum ve çok önemli bulduğum ve bence gerçekleri yansıttığı için burada yayınlansın istedim çünkü ben çekiç güç zamanında da bölgede görev yapmış birisi olarak bu yazının sadece yorum olmadığını düşünüyor ve o yazının altına imzamı atıyorum.

Fevziye    09 Kasım 2008 15:35
DEĞERLİ CAMİAMIZ; Ülkemizin milli menfaatlerini hep koruyan, askerlerine de size taarruz değil ölmeyi emrediyorum diyen Gazi MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ÜN BU sözleri Her Türk evladı için sonsuza dek geçerlidir, O sözler sadece o günler için söylenmemiştir, O YÜCE TÜRK MİLLETİNİN ÖNCÜSÜYDÜ bunu devam ettirmekte Bayrağı taşımak bizlere düşüyor asırlarca sonsuza dek böyle devam edecektir devam etmelidir VATANIMIZIN MİLLİ MENFAATLERİ ADINA .(BİR ULUS KENDİ GÜCÜNE DAYANARAK VARLIK VE BAĞIMSIZLIĞINI SAPTAYAMAZSA; ŞUNUN, BUNUN OYUNCAĞI OLMAKTAN KURTULAMAZ ATATÜRK .)A.B.D VE AB GİBİ ÜLKELER KENDİ ÜLKE MENFAATLERİ İÇİN GELİŞMEKTE OLAN ÜLKELERİN BİRLİK BERABERLİKLERİNİ BOZUP OYUNLAR OYNAMAKTADIR, ÖNCE ATATÜRKLER YETİŞMESİN DİYE ATATÜRK ÜN FİKİRLERİNİ YOK ETMEK, ATATÜRK DÜŞMANLARI ÇIKARMAK KARALAMAK MEYDANI KENDİLERİNE RAHAT AÇMAK BİRİNCİ NİYETLERİ! ÜLKELERİNİN MİLLİ ÇIKARLARI BİRDE ARAMIZDAN BİR KAÇ VATAN SEVGİSİ MİLLİ ÇIKARLARIMIZI GÖZETMEYEN BULURLARSA İŞLERİ KOLAYLAŞTIRIYORLAR. BENİ GÖRMEK DEMEK, MUTLAKA YÜZÜMÜ GÖRMEK DEMEK DEĞİLDİR. BENİM FİKİRLERİMİ BENİM DUYGULARIMI ANLIYORSANIZ VE HİSSEDİYORSANIZ BU YETERLİDİR. DİYOR ULU ÖNDER 1929 YILINDA YAPTIĞI BİR KONUŞMASINDA. YABANCILAR BİLE;(ATATÜRK BİR ÖNCÜYDÜ 1920,DEN SONRA ATATÜRK ÜN TÜRK ULUSU İLE BAŞLADIKLARI, ÖBÜR ÜLKELERİN, ULUSLARINA YARDIMCI OLMAK İSTEYEN ÖNDERLERİ TARAFINDAN ÖRNEK ALINMIŞTIR FİKİRLERİNDEN FAYDALANILMIŞTIR.-ARNOLD TOYNBEE)UYGARLIĞIN, İLRLEMENİN YOLU MİLLİ ÇIKARLARIMIZIN KORUNMASI İÇİN ATATÜRK E FİKİRLERİNE SONSUZA DEK İHTİYACIMIZ VARDIR YAŞAYACAKTIR CUMHURİYET ATATÜRK KİMSESİZLERİN KİMSESİDİR. SAYGILARIMLA FEVZİYE GÖL

Salih Tuzcu    09 Kasım 2008 14:35
Değerli Meslekdaşım Aslan 81
Hoşgörünüze sığınarak sizden bir ricada bulunabilirmiyim.Sitemizde mesleki sorunlarımızın yayında ülke sorunlarını da tartışmamızın gerektiğini biliyorum siz ve bazı arkadaşlarımız bunun gereği olarak bizimde haberdar olmamızı istediğiniz konuları bizimle paylaşıyorsunuz teşekkür ederim ancak alıntı olarak yazılan yazıları bizler daha önce okumuş oluyoruz mesaj panosundaki konuların takibini kolaylaştırmak için acaba konunun özetini yazarak link verilse arzu eden arkadaşlarımız o linkten yazıya ulaşsa olmazmı benimki sadece bir öneri takdir sizlerin ve site yönetiminin İyi günler dilerim

aslan81    09 Kasım 2008 01:57
DEĞERLİ ARKADAŞLARIM AŞAĞIDAKİ YAZI TÜRKİYENİN VE ORDUMUZUN ÜZERİNE OYNANMAK İSTEYEN OYUNLARI BİR KEZ DAHA BÜTÜN ÇIPLAKLIĞIYLA GÖSTERMİYORMU BEN İSTERDİMKİ ORDU KADEMESİ BU TÜR OYUNLARI YERİNDE VE ZAMANINDA HALKIMIZA AÇIKLASIN HİÇ BİRŞEY KAYBETMEZ AKSİNE ÇOK ŞEY KAZANIR NEYİMİ HALKIN GÜVENİNİ VE DESTEĞİNİ BU HALK YETERKİ ÇOCUKLARININ NE İÇİN ŞEHİT DÜŞTÜĞÜNÜ BİLSİN VE İNANSIN KENDİ CANINIDA VERMEKTEN ÇEKİNMEZ LÜTFEN BİLGİLENDİRELİM GENELKURMAY BAŞKANIMIZ SUSMAYIN BU ADAMLARA PRİM YAPTIRMAYIN YIKILMADIK AMA SARSILIYORUZ ARTIK YETER.

aslan81(m.ayan)    09 Kasım 2008 01:43
PKK'YA BASKIN YAPACAKTIK, CIA PLANI SIZDIRDI
Arkadaşlar em. bnb. Erol Bilbilik Aktütün olayına ilişkin ilginç tespitlerde bulunmuş ne yazık ki yalanlanmadı!!!
Türk Silahlı Kuvvetleri, PKK'nın 300 kişilik bir ekiple Aktütün'ü ele geçirmek üzere hazırlandığı istihbaratını edinmişti.
Ani bir baskınla terörist ekibi imha etme planı hazırlandı.
Sabit Aktütün Karakolu'nun güvenliğini sağlayan seyyar Bayraktepe Karakolu operasyona hazırlandı.
Bu karakolda bir bölük civarında kuvvet var.
Jandarma özel harekât timi de bir gün önce Bayraktepe'ye çağırıldı.
PKK'ya baskın 3 Ekim gecesi yapılacaktı.
Ancak öğleden sonra, bir askerimiz bir hareket gördü ve ateş etti.
Bunun üzerine zaten Bayraktepe'ye yaklaşmış olan PKK hemen saldırıya geçti.
Ancak Bayraktepe'yi ve Aktütün'ü ele geçiremediler.
Genelkurmay 2. Başkanı Org. Hasan Iğsız"Çatışmanın gündüz başlaması örgütün tercihi değil" derken ve " talihsizlik"den söz ederken bu durumu kastetmişti.
Ancak, 17 şehit vermemizin ve planın uygulanamamasının asıl nedeni bu erken ateş değil.
Karşı tarafa CIA ve MOSSAD tarafından istihbarat verildiği anlaşılıyor.
Genelkurmayın başlattığı soruşturmanın nedeni bu.
CIA ve MOSSAD bölgede rahatça hareket edebiliyor
Genelkurmay telefonları 2003'den beri dinleniyor. Tüm uğraşılara rağmen bu dinleme engellenemedi.
Amerikan istihbaratı CIA ve İsrail istihbaratı MOSSAD hem Kuzey Irak'ta hem de bizim tarafta rahatça hareket ediyor.
Amerika ve İsrail zaten başından beri Barzani yönetimi ile stratejik ortak olduklarından Kuzey Irak'ta serbestçe dolaşmaları doğal. Barzani kuvvetlerini ve PKK'yı da zaten onlar silahlandırıp eğitim veriyor.
Bizim topraklarda serbestçe dolaşmaları ise AKP hükümetinin Amerika ile yaptığı "İstihbarat Paylaşım Anlaşması" sayesinde...
Amerika, bu istihbarat faaliyetini Türkiye aleyhine kullanıyor.
TSK, Amerika'nın bu faaliyetini önleyemiyor.
Bölgede hem Genelkurmayın, hem de Amerika- İsrail'in insani istihbarat ağı var.
Bizim insani istihbaratımız daha güçlü ama Amerika'nın AWACSları ve insansız uçakları onların istihbaratına hız kazandırıyor.
Amerika, Türkiye'ye AWACS ve insansız uçak satmıyor
Genelkurmayın yıllardır süren talebine ve Savunma Sanayi Müsteşarlığı'nın ihaleye çıkmasına rağmen, stratejik müttefikimiz Amerika ve İsrail bunları bize satmamakta ısrar ediyorlar.
Elimizde bu yüzden insansız uçak yok.
Bize tahsis edilmiş bir tane var, ama o da İsrail'in mülkiyetinde ve tam kontrolümüzde değil.
Sınırın her iki tarafından elde edilen istihbarat, gerçek stratejik ortakları Barzani ve PKK'ya aktarılıyor, yalandan stratejik ortak Türkiye'ye ise sadece görmemizi istediklerini veriyorlar.
CHP Milletvekili Şükrü Elekdağ, son tezkere uzatma toplantısında Meclis kürsüsünden şöyle demişti:
"Türk Silahlı Kuvvetleri, Amerika neyi göstermek isterse sadece onu görüyor.
Amerika'nın gösterip vurdurttuğu, terör ağacının gövdesi ve kökleri değil, sadece dalları"
PKK, Kongra-Gel, Pejak ve Barzani peşmergeleri ABD kontrolünde.
Hem ABD, hem de İsrail PKK saldırıları içinde yer alıyorlar.
Kuzey Irak'ı da, PKK'yı da Amerika yönetiyor.
İlk amaç, Barzani Devletini Türk Ordusu'na kabul ettirmek
AKP yöneticileri Oval Ofis'te Bush ile anlaştı.
Genelkurmay temsilcisinin odaya alınmamasının nedeni bu.
Tüm planlar, TSK'NIN direncini kırarak Barzani Devleti'ni kabul ettirmek üzerine kurulu.
Amerika'nın bize AWACS ve insansız uçak satmaması, lazer güdümlü ve benzeri gelişmiş silahları vermemesi hep Türk Ordusu'nu başarısız kılma planlarının parçaları.
TSK planını PKK'ya sızdıran CIA-MOSSAD, " Taraftar medyaya da bir takım belgeler sızdırarak kamuoyunda Türk Ordusu'nun saygınlığını yok etmeyi planlıyor.
" Golf" ve benzeri yaygaraların amacı da bu.
Orduya karşı Özel Tim
Eşzamanlı olarak, Türk Ordusu'nu Kuzey Irak sınır bölgesinden çekmek için AKP kontrolünde sözde teröre karşı bir Özel Tim kurulması için düğmeye basıldı.
ABD'nin ve BOP Eş başkanlığı partisi olarak AKP'nin amacı, "Türk Ordusu bu işi beceremez" dedirtip, Emniyet'e bağlı olarak yeniden oluşturulacak Özel Timlerle, ABD ile eşgüdüm içinde Güneydoğu'yu kontrol etmek.
Güneydoğu'da kontrol Türk Ordusu'nun denetiminden çıkınca, bu durumu pekiştirmek ve Özel Timlerin Türk Ordusundan daha başarılı olduğu kanısını güçlendirerek Ordunun itibarını tamamen kırmak için, bir süreliğine terör durabilir.
İşte o zaman Erdoğan, " TC'nin terörü çözen tek Başbakanıyım" diye ortaya çıkacak ve BOP Eş başkanlığını 15 sene daha Başbakan olarak devam ettirmek üzere yelkenleri şişirmiş olacak.
Bu 15 sene zarfında bölge Türk Ordusu'nun etkisinden tamamen arındırılacak, Kuzey Irak'taki Kukla Devletle birleşmesi için gereken altyapı adım adım sağlamlaştırılacak.
İşte plan bu. Özel Timlerin canlandırılmasının nedeni de bu.
Planı özetleyen ve Tayyip Erdoğan, Cemil Çiçek ve diğer AKP kurmaylarının yaptığı konuşmalar mealen şöyle:
"Biz Genelkurmayın bütün malzeme, cephane, araç gereç taleplerini yerine getiriyoruz. 'Yeter ki PKK terörünü bitir' diyoruz, emir veriyoruz, sınır ötesi harekâta geç diyoruz. "
Söylenmeyen ama söylenmiş gibi algılanan sonuç şu: Ama görüyorsunuz, bitiremiyor.
Odatv. com'dan alıntıdır.

Şerafettin Turgay    09 Kasım 2008 00:11
OLSA ŞAŞARDIM...

Size uzaydan yönetici getirsek yine beğenmezsiniz
Ahmet ÖZDEN tarafından yazıldı
Cumartesi, 08 Kasım 2008 17:22

Birisi Kenan SAKA'ya gazete ilanı için kaç para verdin diye soruyor.

Ben de vermedim.O zaman Şube Başkanıydım.Neden vereceğim.Bir gazete ilanı için para bulamayan yönetim çalışan bir Astsubayın (1) YTL.ne muhtaç kaldıysa terk etsin orayı.
----.---

Bende Şube Başkanıydım diyebiliyor . Pes doğrusu.

Şerafettin Turgay
ssseref@hotmail.com.

Fevziye    08 Kasım 2008 15:34
BEKLEYİŞ DİLEKÇESİ:
Neden görünmedin kartal bakışlı Adalet bozuldu temsilcimiz yok Kiminin aklı bir karış havada Her gün karamsarız sevincimiz yok.
Aradım arz ile bütün semaı unutmadım Gazilerden sormayı Viran değil ama gönül sarayı İmara yetecek bilincimiz yok.
Sözümüz geçmiyor cahil adama Bir dayı bulanlar çıkmış talana. Öyle muhtacız ki bir kahramana Gazi ATAM diye bir öncümüz yok.
Himmet et de TANRIM gönder ATA YI.
Çağı yakalarız belki kıl payı gelsin de toplasın MİLLİ KUVAYI Yetiş artık ATAM hiç sabrımız yok.
SEFER ALİ MUŞTU

Osman KARAÇOBAN    08 Kasım 2008 14:08
Güler yüzlü Meslektaşlarım; Kasım 2008 ayı sonunda yeni genel merkez yönetimi seçilerek üç yıl süreli görev yapacak yönetim oluşacak peki sonuçta düzeltilmesini arzu ettiğimiz konularda bugüne gelindiğinde ilerleme sağlayabildik mi? Yoksa siyasi partiler gibi bu kez de diğer ekibi deneyelim olmadı öbürünü deneyelim yıllar bir kısır döngü içerisinde genelkurmay, milli savunma bakanlığı, meclis arasında mı gelip geçecek kendimiz ile ilgili süreci neden biz yönlendiremiyoruz bu kadar nüfus olarak etkin bir grubu hala 10 kişilik genel merkez yönetimi ile yönetmeye uğraşıyoruz genel merkez 100 kişilik kadro ile kurulsa ne olur tabii ki yönetmesi zor olur ama en doğru kararlarda çoğunluğun düşüncelerinden ortaya çıkacağı konusunda eminim hem fikiriz lütfen mesaj panolarına yazdığınız yazılar ile birbirinizi hırpalamayın başkalarının haklarını savunmak yerine öncelikle kendi konumumuza bakalım terör sonucu şehidimiz olduğunda hep bunları kınayan yazılar yazıyoruz bunlar güzel şeyler aynısını yazılı ve görsel medyada dile getiriyor peki bizim onlardan bir farkımız yok mu bizzat bu olayların içerisinde yaşayan bizler Kore de Kıbrıs ta doğu ve güneydoğu ile ırak ta bunları yaşayan kişiler olduğumuza göre bizim tespitlerimiz ve anılarımız neden derlenip bizleri temsil eden TEMAD şubeleri ve genel merkez kapsamlı bir proje hazırlayarak kamuoyunda gündem oluşturmaz bunun gibi nice örnekler sıralayabiliriz. Görevde bulunan meslektaşlarımız ile bazen karşılaşmalarımızda konuşmalarında TEMAD ile ilgili bilgilerinin olmadığını bir kısmının da ön yargılı olduğunu emekli personelimizin de büyük çoğunluğunun birkaç yüz liralık artışa umut bağladığını bunun karşılığında eleştiren ve istekte bulunanların elini taşın altına koyma konusunda isteksiz olduklarını gördüm. Peki, şunu hiç düşünüyor musunuz neslimiz gelecekte ne durumda olacak subayların böyle bir sorunu yok OYAK ve Askeri vakıflar emekli subay ve çocuklarının istihdam alanı bizim derneğimizin bu sorunun çözümü ile ilgili neden çalışması yok hala 50-60-70 yaşına gelen insanlar birkaç yüz liralık artış yerine bu konularda baskı oluşturmalarının daha faydalı olduğuna inanıyorum. Bizim siyasi partiler gibi bölünmemize gerek olmadığı düşüncesindeyim genel merkezi yönetmeye aday kaç grup var ise hepsi bir listede toplanıp tek bir ekip olsun görev dağılımını tüzükte yazdığı gibi kendi aralarında oluştursunlar TEMAD tarihine de damgasını vursunlar hatalarımız olabilir ama bölünüp birbirlerini zayıf bırakmasınlar belki benim yazdıklarım hayal ama bende bu hayali gerçekleştirecek ekibe yaşadığım sürece müteşekkir kalırım, Saygılarımla

Cevdet SARIÇİÇEK    08 Kasım 2008 13:31
ARTIK SORUNA ÇÖZÜM BULMA ZAMANI.

EMEĞİN KARŞILIĞI NE ACABA? DÜŞÜNMEK LAZIM. DÜŞÜNÜRKENDE NE YAPTILAR DEĞİL NE YAPABİLİRİZ NE YAPARSAK İSTEKLERİMİZE KAVUŞURUZ. SÜREKLİ AĞLARSAK EKMEĞİMİZİ ALIYOR, OYUNCAĞIMIZI ALDILAR. KİMİ KİME ŞİKÂYET EDİYORUZ. DÜŞÜNMEK LAZIM. DUR BE KARDEŞİM DEVAMLI ŞİKÂYET DEVAMLI ŞİKÂYET YETER KARDEŞİM İŞİNE GELİRSE YÂDA BOŞVER DERLER. NİTYEKİM DE ÖYLE DİYORLAR ARA ARA AĞZIMIZA BİR PARMAK BAL ÇALIYORLAR. ÇOCUK MİSALİ.
BİZLER YETİŞKİN AKLI BAŞINDA İŞİNİ İYİ BİLEN OKUMUŞ KİŞİLERİZ. HER ZÜMREDE OLDUĞU GİBİ BİZİM ARAMIZDADA ÇÜRÜK ELMALAR ÇIKAR ÇIKACAK TA. BİZ SAĞLAMLARLA GELİN BİR YOLA ÇIKALIM. YOLUMUZ UZUN MEŞAKATLİ AMA Bİ OKADARDA SONU HUZURLU OLACAK İNŞALLAH. BİR DERNEĞİMİZ VAR BU DERNEĞİ NASIL AYAKTA TUTARIZ PARA OLMAZSA İŞ YÜRÜMEZ. YANİ PARA LAZIM HİÇ BİRİMİZDE BU KAYNAĞI YARATACAK VE DEVAM ETTİRECEK MADDİ GÜCE SAHİBİZ. AMA KAYNAĞIMIZ VAR. BİRLİĞİMİZ YANİ BİR ARAYA BİR ÇATI ALTINDA GELİRSEK ANCAK.
TEMAD IN ÇIKARDIĞI BİR DERGİ VAR ÇOĞUMUZ BİLMEYİZ GELİN BU DERGİYE ABONE OLALIM DERGİNİN FİYATI AYLIK 5 (BEŞ) YTL OLSA (ŞU ANKİ FİYATI YAKLAŞIK 2 / 2,5 YTL) YILDA 60 (ALTMIŞ)YTL PROFESYONEL BİR KADRO BU DERGİYİ HAZIRLASA ÇALIŞAN BİZLERİN YARISI BU DERGİYİ ALSA YILDA 12.000 (ONİKİBİN) YTL PARA YAPAR REKLAM VS GELİRLER HARİÇ BU PARA İLE HER İSTEDİĞİMİZİ YAPAR, YAPTIRIRIZ. ÜLKEMİZDE İKİYÜZBİN TİRAJLI KAÇ DERGİ VAR Kİ. PARA GÜÇ DEMEKTİR. GÜCÜMÜZ NE KADAR ÇOĞALIRSA OKADAR HAKKIMIZI ALIRIZ. BU OLAYI DAHADA AÇABİLİRİZ PARA SİYASET DEMEK, İKTİDAR DEMEK.
PARA DEMEK ÇALIŞAN VE EMEKLİ ÜYENİN SIKINTILARINA ÇÖZÜM DEMEK. BİRÇOK MESLEKTAŞIMIZIN MAHKEMEYLE BAŞI DERDE GİRMİŞTİR. ARKADAŞLAR HAKLARINI BİLE SAVUNAMAMIŞTIR. SAVUNAMAZLAR ÇÜNKÜ AVUKAT DESTEĞİ YOK ALMASI DA YÜKLÜ MİKTARDA PARA DEMEK. O PARAYI VERİRSE AÇ KALIR. DAVA MÜDDETİNCE AÇIĞA ALINIR (HAKLILIĞINI ISPATLAYANA KADAR) BU SÜRE BOYUNCA AİLESİNE NASIL BAKACAK. AİLE REİSİ OLDUĞU İÇİN HAKSIZLIĞA BOYUN EĞECEK SESİNİ KISACAK ONURUNU GURURUNU AYAKLAR ALTINA ALACAK. TABİ ARKADAŞIN EŞİ ÇALIŞIYORSA BİRAZ DAHA CESARETLİ OLACAK AMA GENE ZORLANACAK. AMA DERNEK BÜNYESİNDE AVUKATLIK BÜROSU SEÇİLECEK MERKEZİ YERLERDE ŞUBELERİ OLACAK ŞEKİLDE TEŞKİLATLANILIRSA SORUNU OLAN ARKADAŞLARA AVUKAT YARDIMI VERİLİR. SIKINTISI OLAN KANUNİ YÖNDEN ÇÖZÜMSÜZLÜĞE DÜŞENİN YARDIM ALACAĞI BİR KURUM OLUR. İNSANIN DOĞASINDA VAR BİRİNE GÜVENMEK SIKIŞINCA YARDIM ALMAK. DÜŞENE TEKME VURAN ÇOK OLUR BİZ ELİNDEN TUTMUŞ OLURUZ.
DÜYADA SÖZ SAHİBİ ÜLKELERE BAKTIĞIMIZ O ÜLKELERDE SÖZ SAHİBİ OLAN LOBİLER DERNEKLER VAR. BU SÖZ SAHİPLİĞİ OY ÇOKLUĞU VE PARANIN ÇOKLUĞU İLE ALAKALI. BUGÜN İKTİDAR OLACAK PARTİYE PARA YARDIMI YAPMAK ORDAN VEKİL SAYISINI ARTIRMAK DEMEK. TABİ VEKİLLERİ OLMUŞ OLSUN DİYE DEĞİL İDEALİST ÇALIŞKAN BAŞARILI DAVASINA İNANMIŞ KİŞİLERDEN SEÇMEK LAZIM. BU SİSTEM OLUŞURSA KIRİTERLERDE KENDİLİĞİNDEN OLUŞUR. ÖRNEK BELKİ BİRAZ BÜYÜK OLDU AMA BUNLARI BAŞARMAK ELİMİZDE BİRLİKLE BERABERLİKLE OLMUYACAK ŞEY YOK. BAŞARI BİRLİKTELİKTEN DOĞAR.
BİZ TÜRK ORDUSU İÇİNDE ÇOĞUNLUKLA EZİLDİK. BU ÜLKE KURTULUŞ SAVAŞI YAPTI, BU ÜLKE KOREYE ASKER GÖNDERDİ, BU ÜLKE KIBRIS BARIŞ HAREKÂTI YAPTI, BU ÜLKE 30 YILDIR TERÖRLE UĞRAŞIYOR. AMA HATA BİZDE BUNCA OLAYIN HİÇ BİRİNDE YOKUZ. HEP KAÇMIŞIZ. ER ERBAŞ KAHRAMANLIK YAPAR, SUBAYLAR KAHRAMANLIK YAPAR AMA BİZ ASTSUBAYLAR KAÇARIZ. BURDA Kİ SİSTEMİ İNCELEMEK LAZIM. BİZ BU HALKIN ÇOCUĞUYUZ AMA ONLAR DEĞİLMİ ÖCÜ ASTSUBAY DİYENLER. DEMEK Kİ REKLAM KÖTÜ ÖNCE ETİKETİ DÜZELTELİM. BU DA SİSTEMLİ VE POLİTİK BİR ÇALIŞMA İLE DÜZELİR. KONUYU AÇ AÇABİLDİĞİN KADAR. AMA AÇMANIN MANASI YOK DEVİR AĞLAMA ZAMANI DEĞİL.
DEVİR HAKKINI SİYASİ VE POLİTİK YOLLARLA ALMA ZAMANI. BUNUN İÇİN BİR ÇATI ALTINDA TOPLANMALI. BU ÇATI EMEKLİ BÜYÜKLERİMİZİN BAŞKANLIĞINI VE İDARİ KADROSUNU OLUŞTURDUĞU BİR DERNEK. BİZ ÇALIŞANLAR İSE DERGİYE ABONE OLUP DERNEĞİN GÜCÜNE GÜÇ KATAN NEFERLERİ OLUCAZ. ÇOCUKLARIMIZA YURT GİBİ İMKANLARIDA İNCELEYEBİLİRİZ. BİZ AĞLAMAYI BIRAKALIM ARTIK ACİZ İNSANLAR DEĞİLİZ. SADECE KENDİNE GÜVENMEYEN İNSANLAR OLUYORUZ. ACI AMA GERÇEK: ÇOCUKLARIMIZI SUBAY YAPIYORUZ SUBAYDAN DAHA SUBAY YAPIYORUZ BAŞÇAVUŞ KIZI DOKTOR TĞM. HASTA SB. VE AİLESİ OLUNCA MUYANEYE GELİYOR. ASTSB. VE AİLESİ OLUNCA BEKLESİNLER DİYOR. BU TĞM. E BU TERBİYEYİ ASTSB. BABA VERİYOR. GELİN BİRLİK OLALIM BİRLİĞİMİZİ GÜCÜMÜZÜ HERKESE GÖSTERELİM. İSTEYİNCE YAPAMAYACAĞIMIZ BİR ŞEY YOKTUR. YENİ OLUŞUMUN NEFERLERİ BAYRAK SİZİN BU BAYRAĞI SİZ YUKARILARA ÇIKARMAYA BAŞLAYIN BİZ LERDE SİZE MADDİ VE MANEVİ DESTEĞİMİZLE. KANUNUN MÜSAADE ETTİĞİ ŞARTLARDA EMEKLİ OLANA KADAR SİZE YARDIMCI OLALIM BELKİ BENİM FİKRİM BASİTTİR BELKİ YAPMAK ZORDUR. SAYGI DUYARIM AMA SORUNLARIMIZ BÜYÜYOR. ONURUMUZU VE GURURUMUZU İYİCE KAYBETMEDEN BU İŞE BİR ÇÖZÜM BULALIM. SAYGILARIMLA
CEVDET SARIÇİÇEK

SELÇUK İÇER    08 Kasım 2008 10:38
GÖRDÜĞÜM LÜZUM ÜZERİNE YAZILARIMA ARA VERİYORUM.

Selçuk İÇER
E.K.Assubay
1976-26

SİTE YÖNETİMİ    08 Kasım 2008 01:42
Sn.Bayram Çakır
Sizin mesaj panosuna gönderdiğiniz ayrıntılı KÜRTLER ile ilgili yazınız yayınlanmayarak size özel mesajla yayınlanmama nedenleri bildirilmiştir buna rağmen birbaşka mesajınızla ayni konuyu değinince mesajınızın altına YORUM yazılarak bu konudaki görüşümüz beyan edilmiş olmasına rağmen ısrarla her fırsatta toplum tarafından tepki çekecek ve polemiklere neden olabilecek yazılarınızı göndermektesiniz. Bu ülkede hiçbir vatandaşımız etnik kökeninden dolayı ayrımcılığa tabi tutulmamaktadır. Ülkesine ve bayrağına saygılı kürt vatandaşlarımız bizim kardeşlerimizdir şuan yaşanan sorun ihanet ve terör sorunudur bu uğurda meslekdaşlarımız evlatlarımız şehit olurken özgür düşünce adına bölünmeye gidecek isteklerin bizler savunucusu olamayız. Bölgenin kalkınması konusundaki gayretlerin kimler tarafından engellendiği bilinmektedir kaldıki batıda ve anadolunun muhtelif bölgelerinde o bölgeleri mumla arayacağınız yerler mevcuttur. DİLE GETİRMEK İSTEDİĞİNİZ FİKİRLERİ İFADE EDECEĞİNİZ İNTERNETTE BİRÇOK SİTE VARDIR AMA BU SİTE BU AMACA HİZMET ETMEMEYE KARARLIDIR Bu konudaki yazılarınız yayınlanmıyacağı gibi size bu konuda bilgi de verilmiyecektir

özan öngen    08 Kasım 2008 01:03
Değerli Arkadaşlar emekli olmuş arkadaşlarımın ziyaretine gittiğimde sitemiz hakkında kısa bilgilendirme yapmak istediğimde arkadaşlarımın çoğunda bıkkınlık,aldırmazlık,konuları önemsememe gibi konuşmalara ve tepkilere tanık oldum.Bu arkadaşlarımızı saflarımıza çekebilmemiz için zaman zaman kişiselliğe dönüşen kısır çekişmelerimize son verip vakit geçmeden barış ortamının sağlanması gerektiğine inananlardanım!.....

HARUN KURUOĞLU    07 Kasım 2008 23:10
http://kuruoglu52@hotmail.com
Değerli meslektaşlarım;14 gün sonra Genel Merkez Yönetim Kurulu ve Organlarının seçimini yapacağız. Öncelikle şu hususu özellikle belirtmekte yarar görüyorum. Sitelerimizdeki yazışmalarda sık sık kullanılan sözcükler (Mikser, Tetikçi, Sanal kimlik, Birilerinin adamı, değirmenine sutaşıma vs)den hiçbirinin niteliğini taşımıyorum. Halen Genel Başkanımız ve Yönetim Kurulunda görev yapan meslektaşlarımızla da bireysel olarak hiçbir diyalogum olmadı. Bir yıl kadar önce idi, grup halinde bir çay içtik, has bel kader o grupta bende vardım, şu anda Genel Başkanımız ve diğer Yönetim Kurulu üyeleri beni görseler bile tanımazlar. Gelelim özetle esas arz etmek istediğim hususlara.
1.Aylardır sitelerimizde kıran kırana bir savaş var, Mevcut yönetim, Yeni oluşum grubu, eskisi şöyle yenisi böyle. Aslında tartışmalar iyide netice olarak elde bir şey yok. Ben kişisel olarak mevcut durumumuzu daha ileriye götürecek bir kazanım meydana çıkardığımızı göremiyorum.
2. Kişiler ve olaylar hararetle anlatılıyor, mevcutlardan falanca şu Üniversiteyi bitirmiş, Yeni oluşumdan filanca iki dil biliyor, bilmem ne Üniversitesinde yüksek lisans yapmış, Birileri çıkıyor ben şunu tanıyorum çok iyi adamdır. Hangi meslektaşım olursa olsun yaptığı tahsille öğünüyor ona saygı duyuyorum, ancak sadece bu niteliklere haiz olmasının Emekli Assubayların Genel Başkanlığını ve Yönetim Kurulunda görev yapabilmesi için yeterli bir meziyet olabileceğine inanmıyorum, bireyin sadece bu vasıfları taşımasının liderlik ve yöneticilik için yeterli olduğuna inanan meslektaşlarımın da ciddi yanılgı içinde olduklarını değerlendiriyorum. Gruplara, Toplumlara, Ülkelere Lider örneklerimi arıyoruz, uzaklara gitmeye gerek yok, işte örnek liderler. Şu anki Başbakanımız, Marmara Üniversitesi sanırım İktisat bölümü mezunu, Rahmetli Başbakanımız Bülent Ecevit(Bir dönem kitlelerin uğrunda canını verebileceği adam)Robert Koleji (lise)mezunu
3.Bizim kendini Lider olarak nitelendiren değil, bizim Liderlik ve yöneticilik yapabileceğine inandığımız, Emekli ve muvazzaf Assubayların sorunlarını gerçekten bilen, bu sorunların çözümü içi canı gönülden her platformda, koşullar ne olursa olsun mücadele edebilecek, bilgi birikimine sahip yetenekli Emekli Assubaylardan oluşan bir ÇALIŞMA GRUBUNA ihtiyacımız var.
4.Birkaç gün önce Ankara'da delege seçimleri yapıldı. Sitelerdeki haberlerden duyduğumuz kadarı ile Yeni Oluşum olarak isimlendirilen bir grubumuz seçimleri kazanmış.1450 üyesi ve buna göre de seçimde oy kullanacak delegesi olan Antalya TEMAD üyelerinin aşağı yukarı tamamının Yen Oluşum dediğimiz bu gruptan haberi yok. TEMAD genel merkez yönetimini tüm Türkiye delegelerimi seçecek, yoksa Ankara delegelerimi seçecek? Bu gruptaki meslektaşlarımız kimdir, kişilikleri, yetenekleri, temsil kabiliyetleri, ne yapacaklar ne yapamayacaklar, üyelerimizin ne kadarı kendilerini tanıyor vs gibi özelliklerini oy kullanacak olan biz üye ve delegeler ne zaman öğreneceğiz. Seçime 14 gün kalana kadar öğrenemediğimize göre her halde seçim günü içlerinden Hatiplik özelliği iyi olan biri kürsüye çıkıp; cağız, ceğiz den oluşan birkaç sayfa yazıyı okuyacak ve bizden kendilerine oy vermemizi talep edecekler. Bizlerde bunları ağzımız açık, pür dikkat dinledikten sonra, helal olsun Başkan adayımız NE GÜZEL KONUŞTU deyip kedilerine oy vereceğiz öylemi? Değerli arkadaşlarım; kusura bakmayın öğle yağma yok, avucunuzu yalarsınız. Veya bu grubumuz, üye ve delegelere kendilerini tanıtma ihtiyacını hissetmeyip sadece İl ve İlçe Başkanlarının bir bölümü ile görüşüp ÜLKEMİZDE AŞİRET REİSİ KİMİ İŞARET EDERSE VATANDAŞ OYU ONA VERİR anlayışından hareket ederek kendilerinin yönetime geleceklerinin hesabını yapıyorlarsa amiyane tabirle bu. BU KÖYLÜ KURNAZLIĞI ile de asla bir sonuca ulaşamazlar, TEMAD üyelerinin çoğunluğu bu ve benzeri alavere, dalaverelere pabuç bırakmayacak kadar bilinçli ve bilgilidir.
5.Yılladır başarı ve başarısızlıklarını acımasızca eleştirdiğimiz, yapamadıklarını, yapmadıklarını, beceremediklerini, bilerek veya bilmeyerek veya kendilerince çeşitli mazeretler ileri sürerek haklarımızın elde edilmesi hususunda beklentilerimize cevap veremeyen, bir şey elde edemeyen mevcut yönetime inat olsun diye bu grubu seçtiğimizi farz edelim; ne olacak şimdi? Mevcut yeni yönetimin birkaç ayda sorunlarımızı çözeceği nemi inanacağız. Eğer böyle düşünürsek bu defada bizler avucumuzu yalarız. Bundan da anlaşılıyor ki, biz daha yıllarca bu sitelerde yöneticilerimizi ve sorunlarımızı tartışmaya herhalde devam edeceğiz. Kendilerini bizlere tanıtmayan, tanıtamayan, sadece nitelendirilmesi YENİ OLUŞUM olan bu meslektaşlarımız yönetimindeki TEMAD acaba bizlere ne YENİ SORUNLAR çıkaracaktır, düşünmek bile istemiyorum.
6.Bütün olumsuzluklarına rağmen on basamaklı merdivenin tahminen beş basamağını çıkmış bir TEMAD başkan ve yönetim kurulu elimizde mevcut. DİMYAT'A PİRİNCE GİDİYORUM DERKEN EVDEKİ BULGURDAN DA OLMAYALIM özdeyişi gereği, tespitini yapmaya çalıştığım, içinden geçmekte olduğumuz sancılı süreç, bizleri yeni yönetimimizi oluşturacak oylarımızı kullanırken iki kere düşünmemiz gerektiği gerçeği ile karşı karşıya bırakıyor kanaatindeyim.
7.Halen Genel Merkez Yönetiminde bulunan meslektaşlarımızın 21 Kasım 2008 günü aday olduklarını açıklayıp seçildikleri takdirde 2009 yılı sonuna kadar hangi yöntemle olursa olsun sorunlarımızı çözümleyemezlerse tüm Emekli Assubaylardan özür dileyerek yönetimden derhal ayrılmalarının en onurlu davranış olacağı kanaatindeyim. Saygılarımla

Ersen Gürpınar    07 Kasım 2008 18:11
Saygıdeğer Arkadaşlarım,
TEMAD\'IN daha güçlendirilmesi ve sorunlarımıza çözümler bulmak için fikir teatisi ve bilgilendirmeyi amaçlayan. İZMİR'İN muhtelif TEMAD şubelerinin üyelerinden oluşan İZMİR ÇALIŞMA GRUBUNUN olağan toplantılarından biri daha 6 KASIM 2008 tarihinde İzmir Bornova TEMAD şubesinde yapıldı.
Katılan Assubay sevdalısı arkadaşlarımız ile bizleri büyük bir misafirperverlikle ağırlayan, TEMAD BORNOVA Şubesinin Sn. Başkanı Okan ERDEM ve yönetim kuruluna teşekkürlerimizi sunuyorum.
Bugüne kadar yapılan çalışmalar, alınan sonuçlar hedefler, temenniler gibi birçok konuyu kapsayan görüşmelerin ana maddesi TEMAD YÖNETİMİ SEÇİMLERİ idi Kimsenin düşüncesine ipotek koymak gibi bir arzumuz olamaz yapılan toplantıda
1. YENİ OLUŞUMUN LİSTESİNİN DEMOKRATİK OLMADIĞI
2. TEMAD YÖNETİMİNİN GEÇMİŞTE ASSUBAY ZÜMRESİNİN HAKLARI KONUSUNDA BAŞARISIZ OLDUĞU
3. HER İKİ YÖNETİMİN ADAYLARININ YETERİ KADAR TANINMADIĞI VE PROĞRAMLARININ BİLİNMEDİĞİ PROĞRAMIN ADAYLAR KADAR ÖNEMLİ OLDUĞU
4. YENİ OLUŞUM LİSTESİNDEKİ ELEŞTİRİ ALAN İSİMLERİN AYRILMAMASI HALİNDE HER İKİ EKİBİN BİRLİKTE BİR LİSTE ÇIKARMALARI VE TEK LİSTE İLE SEÇİME KATILMALARI KONUSUNUN ARAŞTIRILMASININ,
Dikkate alınması dilekleri tüm Assubay kamuoyunun bilgisine saygı ile sunulur.
Çalışma Grubu adına.

Cevat KILINÇDEMİR    07 Kasım 2008 14:57
Cihan ŞEN arkadaşımın kayınpederinin vefatını üzüntüyle öğrendim kendisine allahtan rahmet kederli ailesine ve devre arkadaşıma başsağlığı ve sabır dilerim..
Cevat KILINÇDEMİR ANKARA
ckilincdemir@yahoo.com
05057464968

erdoğan erşahince    07 Kasım 2008 13:44
MUHALİF GRUP TEMSİLCİSİ SAYIN AZİZ BEY GÖRÜLEN LUZÜM ÜZERİNE GRUPTAN AYRILDIĞINI YAZMIŞ.BENDE BÜYÜK GENEL KURUL DELESİ OLARAK TEMAD YÖNETİMİNE NİYE KARŞI ÇIKTIĞINI VE NE DEĞİŞTİDE BU İŞTEN VAZGEÇTİĞİNİ MERAK EDİYORUM AYNI ZAMANDA MERSİNDEKİ ÜYELERİMİZ ADINA OY VERECEĞİM İÇİN HAKKIM OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM. LÜTFEN AÇIKLAMA YAPSIN. SELAM

Ferit SARP    07 Kasım 2008 10:06
Değerli Meslektaşlarım.
Önümüzde TEMAD genel merkezi seçimleri nedeni ile bir delege olarak önümde bulunan birçok soruya cevap aramama sebep olmaktadır.
1. TEMAD yönetiminin daha etkin, daha aktif olması nasıl sağ¬lanır?
2. Geçmiş 3 yılda elde edilen tecrübeler silinip atılmalı mıdır?
3. Yeni bir grup bizleri uyum içinde daha mı iyi temsil eder?
4. Gruplar arasında bir uzlaşma sağlanarak, tecrübe ile gerçekten astsubay sorunlarını savunup mücadele edecek karma yeni bir yönetim kurulumu oluşturulmalıdır.
5. TEMAD yönetim kurulu üyelerinin yönetim kurulu başkanı hariç Ankara da ikamet zorunluluğu kaldırılmalı mı?
6. Birden fazla TEMAD Şubesi bulunan illerde il başkanlıkları o ilin delegeleri tarafından seçilmeli ve şehir bürokrasisine yakın bölgede büro hizmeti şeklinde organize olmaları Daha mı faydalıdır?
Saygılarımla.
FERİT SARP

Aydoğan BABAÇ    07 Kasım 2008 01:15
Bugün mustafa filmine gittim,malesef hiç etkilenmedim,hatta bazı sahnelere de kızdım,üstelikte Vahdettin in söylenmediği halde söylenmiş gibi belirtilen sözleri de eklenmiş,Yılmaz ÖZDİL in bu film hakkında yazdıklarını okuyun,yeterli doğruları söylemiş.

emir    06 Kasım 2008 19:31
ANTALYADA ÖLEN ABİMİZ İCİN ALLAHTAN RAHMET SEVENLERİNE BAŞ SAĞLIĞI DİLİYORUM.

SELÇUK İÇER    06 Kasım 2008 15:32
İNGİLTERE DÜŞESİ SARAH FERGUSON LÜTFEN BİZEDE EL ATIVER!
Çocuk yurtlarında tebdili kıyafetle çektiği skandal görüntüler diplomatik girişimlere neden oldu.
Bu görüntülerin yayınlanmaması için dış işleri bakanlığı çırpınıp duruyor.
SKANDAL GÖRÜNTÜLERİN YERİNİ ERTESİ GÜN BAMBAŞKA GÖRÜNTÜLERE BIRAKTI.
Yatak örtüleri çarşaflar, hasta çocukların ve görevlilerin kılık kıyafetleri derhal yenilendi.
TOKİ'DE modern ve 24 saat kameralarla gözetilecek teknolojide, yurt yapma kararı aldı. Kısacası devlet seferber oldu.
Bizim durumumuzda malum, Hükümet, Genel Kurmay bizleri adam yerine koymuyor, açlık sınırının da altında yaşam mücadelesi veriyoruz.
Sesimizi duymuyorlar, oyalayıp, kandırıyorlar.
Sayın DÜŞES BİR ELDE BİZE ATINIZ BİZLERE KARŞIDA İNSANLIK SUÇU İŞLENİYOR.
Gelinde olumsuzlukları, ayrımcılığı saltanat sürenleri Devlete kene gibi yapışıp kanını emenleri, OYAK'I BABALARININ MALI GİBİ ÇOLUK, ÇOCUK, GELİN, DAMAT, ENİŞTE, BALDIZ EŞ DOSTUYLA ÇİFTLİK GİBİ KULLANANLARI, Emekli generallerin, devlete ait tesislerde, lojmanlardaki çalışma ofislerini arabasını, korumasını, garsonunu, Emekli Assubayıda işportacılık, pazarcılık, yaparken görüntülerinde skandalı görsünler.
Skandal neymiş. Sayenizde bize de el atarlar, umudumuz hükümetti olmadı, genelkurmaydı 50 yıldır olmuyor.
Derneğimizle de maalesef olmadı, son bir umut yeni oluşum çıktı, kendisini, kendisine oluşturdu. Tek umudumuz siz kaldınız lütfen el atınız. Saygılar.

Selçuk İÇER
E.Kara Asb.
1976-26

Şerafettin Turgay    05 Kasım 2008 21:46
Sayın GÖL;
Bu sayfalarda birçok yazdıklarımı hala gerçekleri görmek istemeyen, sahtekârlıklarına, sanallıklarına, sansürcülüklerine ve en önemlisi, acıklısı iftiracılıklarına inanmak istemeyen sayın meslektaşlarıma "boynuzun kulağı çoktaan geçtiğini" anlatabilmek adına; bir meslektaşımızın üçüncü defadır yazdığı yorumunun yayınlanmaması üzerine bana gönderdiği kopyasını kendilerine arz ediyorum. Şeffaflık ve demokratlık öyle mi? Bunlarda yetmemiş, Orhan bey yazarlığında sahte tarih yazmaya dahi başlamışlar. Bunlarla yola çıkacakların halini düşünmek dahi istemiyorum.
Saygılarımla.
________
12 Çarşamba, 05 Kasım 2008 11:56
M.Nihat Tunç
Sayın yetkililer üçüncü defadır gönderdiğim bu yorumum yine de yayınlanmadığı takdirde başka sitelerde yayınlayacağımı bilmenizi isterim
Sayın Saka, buradaki yazınızı da Sayın TURGAY'IN http://www.emekliassubaylar.org/index.php?option=com_easyboo k adresindeki cevabını da okudum. Hem Sn. Şerafettin Turgay Kenan Saka gazete ilanına ne kadar bağış yaptı? Diye soruyor diyorsunuz. Sonra da bunun dahi cevabını vermeden; yok efendim görevdeyken maaş almadım da, harcamalarımı cebimden yaptım da falan diyorsunuz.
Sorulduğunu söylediğiniz soruyla bile cevabınız ne alaka Sn. Saka.
Kaldı ki gördüğüm kadarıyla Turgay size maaş alıp almadığınızı falan sormamış. Yukarıdaki yazınızda çok memnun olduğunuzu ifade ettiğiniz ( Bornova dâhil ) Şubelerimizin ve Muhasibi olduğunuz Gnl. Mrk'mizin Meşhur Gazete ilanımıza parasal katkınız oldu mu? Ne kadar diye sormuş.
İsterseniz sorulanları ve cevaplarınızı tekrar gözden geçirin. Zira kendi kendinize yazık etmişsiniz.
Ayrıca bilmelisiniz ki; yazınıza yaptığı yorumunda; Tarihi vesika niteliğindeki yazınızı yazılarımıza kaynak olmak üzere notlarımıza aldık. Bu tarihi yazanların ellerine sağlık... Diyerek methiyeler düzen Orhan Bey gibiler sizi daha çok yanlışlara sürükleyeceklerdir.
Anlaşılan Sn Orhan Kaya da tek taraflı ve tarafı olduklarını dinleyerek tarih yazmaya kalkıyor.
Tarihi böyle ne yazıldığını bilmeden, diğer tarafları araştırıp dinlemeden, en azından burada ismi anılan kişilerin bahse konu yazılarını, yazdıklarını görmeden sadece methiye düzmek, yağ çekmek zannederek yazacaksanız vay' ki vay halimize.
mehmetnihat.tun@gmail.com

SELÇUK İÇER    05 Kasım 2008 20:30
İŞ KÖTÜ.
Memleketin durumu çok kötü, düzeleceğe de benzemiyor. İç borç dış borç. Faiz kredi, senet, zamlar, Ergenekon, terör, Kasklı sapık, İşkenceden ölenler.15 yaşında fuhuş yapan genç kızlar, pavyonda basılan evli kadınlar, ekmek arasında ortaokul önünde uyuşturucu satanlar, Devleti dolandıranlar, tarikatlar, cemaatler, tutuklu generaller, Açlık sınırının da altındaki emekliler, Saltanat süren subay. General amiraller. Kendi derdine düşmüş emekli assubaylar, Yoğun bir uğraş veriyorlar Derneklerine başkan seçmek için. Yeni oluşumcusuyla, eskisiyle, listesiyle, sitesiyle delegesiyle, üyesiyle. Ben yok biz varız diyerek daha sonra sözlerini unutanlarıyla, Mücadele verip giremeyeniyle, kafadan gireniyle, girip de mazeret beyan edeniyle, sen varsın ben girmem diyeniyle, istifa et diyeniyle liste hazırlayıp, toplantı yapanıyla, atıyla nalıyla, Sansürcüsüyle, Kraldan çok kralcısıyla, Ezilen doğu halkının hakkını arayanıyla, aramayanıyla, Dilsiz şeytanıyla meleğiyle, Kürtçüsü Türkçüsüyle, çalışanına zarar veren emeklisiyle derneğin bilgisayarı ve telefonunu teslim etmeyeniyle, gazete ilanına karşı olan ve olmayanıyla, sanal olan olmayan kimlikleriyle, Üyelikten ihraç edileniyle, raporla tutanakla mahkemeyle. Yeni oluşmuş oluşumun istenildiği gibi oluşmamasıyla, belirli belirsiz yöneticisiyle. İŞ ÇOK ZOR BİZİM DURUM MEMLEKETİN DURUMUNDAN DAHA VAHİM.

SELÇUK İÇER
E.Kara Asb
1076-26

Fevziye    05 Kasım 2008 19:56
Hasan Bardakçı ve Salih Canatan diye sanal isimlerle adıma yapılan iftiraları esefle kınıyorum.Ben Fevziye Göl bana isnat edildiği gibi hiç bir zaman TEMAD\'a gidip sayın Mustafa Erol\'la hiç bir amaçla görüşmem olmamıştır doğruluk payı olsa zaten kendinizi saklama gereği duymazdınız.Mert olun kaçak güreşmeyin sanırım zor günler geçiriyorsunuz ki böyle iftira atma yollarını denemeye başladınız bizler af dilemek için gidenler olduğunu bldiğimiz halde yayma gereği duymadık herkes kendine yakıştırdığı davranışlarında özgürdür.Saygılarımla Fevziye Göl

SELÇUK İÇER    05 Kasım 2008 19:17
BAŞSAĞLIĞI.
Değerli Meslektaşımız E.Assubay Cihan ŞEN kardeşimizin Kayınpederi E.Assubay ABDÜLVAHİT ŞEN Beyefendiye ALLAHTAN RAHMET Geride kalanlarada sabırlar dilerim.Camiamızın başı sağolsun.

Selçuk İÇER
E.Kara Assubay
1976-26


3753
Mesaj Defteri yazıları