MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


Mesut MAVITUNA    17 Ocak 2009 10:52
Değerli meslektaşlarım,

Yıllardan beri haksızlığa uğradığımız konular üzerinde değerli arkadaşlarımız gerekli düşünce ve fikirlerini yazarak haksızlık ve hakkaniyetsizlikleri açık açık dile getirmektedirler.
Bizler de ha bugün, ha yarın diye, diye beklemekten ve sonuçsuzluktan adaletin, hakkın ve hukukun ne zaman tecelli edeceğini ve daha nice zaman bekleyeceğimizi bilmiyoruz, bilemiyoruz.
Bu hengâmenin arasında da açılışlar, hanımlar günü, okey atma sevinçleri derken günler su gibi akıp gidiyor.
Bir kaç hafta önce ortaya atılan bir söylevle haklarımız verilmediği için artık son çare olarak meclis kapısında Basın açıklaması yapılması Ergenokan'a takıldı.
Ayrıca çadır kurmak, Ankara'da toplanmak fikirleri geliştirildi. Bunların hepsi güzel de bunları yapacak derneklerimizin yetkililerinden Genel merkezi destekleyen bir tek yazıya rastlamadım. Sağ olsunlar bayram, seyran, ölüm v.s oldu mu seslerini duyuyoruz da Genel Başkanın yaptığı son çare yazısını destekleyen bir tek yazılarını niye göremiyoruz diye de kendi kendime sormadan da edemiyorum.

Belki böyle bir düşüncemi yazdığım için dernek yetkilileri bana kızabilirler, bu benim şahsi düşüncemdir.
Sadece düşüncenin genel merkezce yazılmış olması " bakın biz bunu son çare olarak düşünüyoruz, bizim başka yapabilecek bir yetkimiz kalmadı " anlamını mı taşıyor diye de ayrıca düşünüyorum.
Bunları yazarken aklıma ve daha önce kayıtlarımda bulunan alıntı bir yazıyı buldum bunu sizlerle de paylaşmak isterim.

Saygılarımla...


Atatürk ve Adalet

Atatürk bir Balıkesir seyahatinde kendisine Milli Mücadele'de yakın hizmetler etmiş bir kimsenin müracaatı ile karşılaştı. Bir mevzuda haksız olarak mahkûm olduğunu söyleyerek şikâyet etti. Atatürk:
- "Haklısın, meseleyi ben de biliyorum " dedikten sonra refakatinde bulunan genç bir adliye müfettişini çağırdı. Mevzuu anlattı ve kararın düzeltilmesini istedi. Müfettiş hikâyeyi dinledikten sonra:
- "Efendimiz, karar bütün adli sıralardan geçtikten sonra tekemmül etmiş (yetkinleşmiş). Hükmün infazından başka yapılacak kanuni çare yoktur.
Atatürk:
- "Ama ben söylüyorum bu iş haksızdır. Çünkü ben işin usulünü biliyorum, dedi.
Genç adliye müfettişi ısrar etti:
- Efendimizin bu beyanı kanun nazarında bir değişiklik yapamaz. Adliye vekâletinin de bir şey yapmasına imkân yoktur.

Ortada soğuk bir hava esti. Şimdi bir fırtına kopacağına hüküm veriliyordu.
Fakat Atatürk şayanı hayret bir sükûnla sordu :
- Peki, bir adli hata olursa kanun bunun tashihini öngörmez mi?
Müfettiş:
- Yeni delille mahkemenin tekrarı istenebilir.
O vakit, Atatürk, müracaat eden zata döndü:
- Beni şahit olarak göster. Onda yeni deliller olduğunu haber aldım diye iddia et. Ben de mahkemeye gider ve şahitlik ederim.
Sonra adliye müfettişine döndü:
- Size teşekkür ederim, dedi ve müracaatçıya da.
- Neden bana vaktiyle müracaat etmedin? Zamanında gelir şahitlik ederdim. Beyhude mahkemeleri de kanunu da işgal etmezdin. Her vatandaş, hatta reisicumhur dahi olsa adalete hürmetle mükelleftir

Cengiz ERTEN    16 Ocak 2009 22:38
Değerli Meslektaşlarım; Hatırlatma amaçlıdır. TEMAD sitesinden alıntıdır.
SAYIN MESLEKDAŞLARIM; SN.TEMAD GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA EROL BAŞKANLIĞINDA, YÖNETİM KURULU ÜYELERİ, SN.KEÇİÖREN BELEDİYE BAŞKANI TURGUT ALTINOK VE DEĞERLİ ÜYELERİMİZİN KATILIMI İLE 17 OCAK 2009 TARİHİ SAAT 14.00 DE ETLİK/A.EGLENCE-ANKARA'DA FATİH ÇARŞISI KAT:3'DE TEMAD KEÇİÖREN-ANKARA TEMSİLCİLİĞİNİN AÇILIŞI YAPILACAKTIR. ÜYE OLAN VE OLMAYAN TÜM MESLEKDAŞLARIMIZ (EŞLİ-EŞSİZ OLARAK DAVETLI) OLUP, KATILIMLARINIZI BEKLİYORUZ. ERTUBAY ÖZER TEMAD YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Cengiz ERTEN    16 Ocak 2009 22:22
Değerli Meslektaşlarım; TEMAD sitesinden alıntıdır. [Ertubay Özer] 16 OCAK 2009 TARİHLİ POSTA GAZETESİNDE ÇIKAN EMİR ERİ BAŞÇAVUŞ SELİM GÜL OLARAK BELİRTİLEN YAZI İÇİN YAYIN YÖNETMENİ İLE TEKZİP İÇİN GÖRÜŞMELER YAPILMIŞTIR.
TEMAD YÖNETİM KURULU ÜYESİ
B İ L G İ N İ Z E

Ersen Gürpınar    16 Ocak 2009 22:20
Saygıdeğer Arkadaşlarım,

Örgütlenmenin önündeki en büyük engel umutsuzluktur. Biz haklıyız, biz haklı olmasak bu eleştirilerimiz için hemen gereken yanıt hemen verilir, milletin diline türkü edilirdik; her konuda haksızlığa uğruyoruz, şuraya bakın arkadaşlarımıza Birleştirilmiş Komutanlar Toplantısı'nda alınan kararlardan bazısı açıklanırken aba altından sopa gösteriyorlar; neymiş haklar sorgulanırmış, eliniz ermişken imtiyazları,ayrıcalıkları da sorgulayın. Bizim gayet kibar ve yasal duyurduğumuz sese kulak vermeyenler hüsranı paylaşacaktır.

Mynet mesaj grubumuzla sürekli birileri ilgileniyor, yine susturuldu, sorsak teknik arıza derler, ben birçok gruba üyeyim ,onların teknik arızası neden yok, neden müracaatlarımıza duyarsızlar, alsınlar başlarına çalsınlar.Biz sesimizi, haklılığımızı her platformda dile getirmeye devam edeceğiz. Güneşin doğuşunu durdurmaya kimsenin gücü yetmeyecektir...

Bayram ÇAKIR    16 Ocak 2009 21:27
BLİS'İN OYUNU BİTMEZ

Geçen gün hükümetin başı olan kişinin televizyonda bir açıklaması oldu. Konu kredi kartı mağdurları idi. Mağdurların talepleri olmuş hükümetten. Siyasi erkin başı şöyle diyordu;"Kusura bakmayın, parasını planlı harcayan ile harcamasını bilmeyeni aynı yere koyamayız".Bu söz çoğumuza da aykırı gelmeyebilir. Herkes hesabını iyi bilsin denilebilir.
Böyle düşünür isek insanlarımıza haksızlık etmiş ve bu hırsızlıklar organizasyonuna destek vermiş oluruz. Ben ki; kılı kırk yarıp harcama yapan kişi, ben bile bu oyunda abondene oldum.
İnsanlarımızın çoğu zor geçiniyor. Sıkıntılar hat safhada. Sokaklarda kredi kartları dağıtılıyor. Zorda olan kişi de bu kartı alıyor."Kendimi ayarlarım, hesabımı yaparım" düşüncesi ile. Ama pratikte öyle olmuyor. Bu sistem (paranın düzeni)öyle bir sistem ki,"Âdem eti yiyen DEVANASI"gibi insanlarımızı hipnozuna alıp akıl fikir bırakmıyor. Cebine kartını koyan vatandaş para bulmuş gibi seviniyor. Eşi, çocuğu bir şey istediği zaman cebinde nakit olmasa bile onların gönüllerini yapmak için bu kartı kullanıyor. Bu durum sürüp gidiyor artık. Yazılı ve görsel basın da reklamlarıyla tüketimi korkunç bir şekilde teşvik ediyor. Bizlerin (eşimizin, çocuğumuzun) zayıf noktalarını iyi kullanıyorlar. Elimize geçen para ne ki? İnsan eninde sonunda bu tuzağa düşüyor.
Bu, İblislerin düzeninin bir tuzağıdır.
Bu durum, hesabını bilmeyen zavallı insanlarımızın suçu değildir. Suçlu, insanımızı açlığa mahkûm eden ekonomik sistem ve uygulayıcılarıdır.
Ayrıca kart borçlanmalarında akla izana sığmayacak faiz oranları vardır. Ve bizim siyasi yetkililer bu oranları makul buluyorlar. Adamlar yarım puan inişe bile tahammül göstermiyorlar. Zaten para babaları ile siyasi yetkililer kucak kucağa değiller mi? Zaten bir kısım siyaset adamı işveren, patron değil mi?
Hükümetin başı kimin yanında olacak? Elbet veli nimetinin yanında olacak.
Ayrıca bir haber daha. Meclisin makam araçları yenilenmiş.
"VİRAN OLASI HANEDE EVLADÜ İYAL VAR diyesi geliyor insanın.Bayram ÇAKIR
E.J.Asb.

Mehmet AKPINAR    16 Ocak 2009 16:38
KISACASI,TEMAD WEB SİTESİNDE YAYINLANAN BİZİM DE AÇIKÇA YAZDIĞIMIZ GİBİ,BU HABER GERÇEKLEŞMEYEN HATTA RED EDİLEN BİR HABERDİR,YANİ BNB.MIZ ARACILIĞIYLA GENELKURMAY'IMIZ TARAFINDAN RED EDİLMİŞTİR,DURMAK YOK BEKLEMEYE DEVAM.

abdullah ektik    16 Ocak 2009 15:28
http://www.emekliassubaylar.org
Biz Assubayların haklarını engelleyenler, söz verip de sözünde durmayanlar, siz subaylar, Genelkurmay yetkilileri; yaptıklarınız size hiç yakışmıyor, bu yaptığınız ne ATATÜRKÜN kurduğu TURKİYE CUMHURİYETİ ilkelerine, ne demokrasiye ne de insan haklarına uymuyor.
Almayın mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Bizler silah arkadaşları değil miyiz?

Size yakışanı yapın, barışık yaşayalım. Bu vatan hepimizin.
9/2'si, 1/4'ü ve tazminatlar ve de sosyal haklarımız vazgeçilmezlerimizdir.

Ömer CANBULUT    16 Ocak 2009 15:11
Değerli Arkadaşlarım,
Son günlerde gelişen olaylar ve dernek faaliyetlerimiz hakkında görüşmek üzere 18 Ocak 2009 PAZAR günü saat 13:00'de Dernek binamızda bir toplantı yapacağız. Tüm üye arkadaşlarımızın ve henüz üye olmamış meslektaşlarımızın teşriflerini bekliyoruz.

Tanıdık arkadaşlarınızı da haberdar ederseniz seviniriz.

TEMAD ADANA İL BAŞKANLIĞI adına
Başkan Mehmet CEYLAN

Ersen Gürpınar    16 Ocak 2009 12:12
Saygıdeğer Arkadaşlarım,

Genelkurmay tarafından hazırlanıp meclise gönderilen yasa teklifindeki maddeler arasında Assubayların rütbe bekleme süreleri değiştiriliyor ve buna göre belirlenen maaş, derece kademe cetvellerinde düzenlemeler yapılıyordu. BİZLERE HİÇBİR KAZANIMI OLMAYAN BU DÜZENLEMEDE BİZİM YILLARDIR İTİRAZ ETTİĞİMİZ ADALET VE EŞİTLİK İLKELERİNE AYKIRI OLAN GÖREVE BAŞLANGIÇ DERECEMİZ 9/1 AYNEN KORUNUYORDU. Bu haksızlığın giderilmesi için kişisel müracaatlarımızın yanı sıra TEMAD yönetimi ilgili komisyon üyeleri ile görüştüler ve 9/2 den başlayıp 1/4 e yükselmemiz için ek madde önergesi verdirdiler. VERİLEN YASA TEKLİFİ DEĞİL, TEKLİFTE DEĞİŞİKLİK ÖNERGESİDİR. Bu önerge Milli Savunma komisyonunun Genelkurmay temsilcisi hâkim binbaşı tarafından Genelkurmay'a iletilmiş aldığı RET cevabını komisyona iletmesi üzerine komisyon üyeleri çaresizliklerini bildirmişlerdir. Sevinmemizi gerektiren bir şey yoktur.

Çok zayıf bir ihtimal bu şekilde kabul görür yasalaşırsa 9/2 den herkes yararlanacaktır. 1/4 konusu ise tüm emeklilerimizi kapsamamaktadır. Haklarımız konusunda önyargılar henüz kırılmamıştır, haklılığımızı savunmamız gerekiyor, bunun da tek çıkar yolu birlik ve beraberlikle mücadele etmekten geçiyor.

SELÇUK İÇER    16 Ocak 2009 11:44
http://Kadıköy / İSTANBUL
HANİ SİZDEN DEĞİLDİK.!!!

Genelkurmay " siz emeklisiniz bizimle bağınız koptu, meselelerinizi hükümetle halledin " diyerek bize kapıyı ve gideceğimiz adresi işaret etmiş ve bizleri elinin tersiyle kenara atmıştı.
ÇIKACAK KANUNA AİT MİLLETVEKİLLERİNCE KANUN DEĞİŞİKLİĞİ HAKKINDA VERİLEN TEKLİFLER KOMİSYONDAKİ BİR SUBAY TARAFINDAN UYGUN GÖRÜLMEDİ.
Engelleyici, baskıcı, ezici zihniyet yine tepemize acımasızca vurdu. Hak gaspına devam etti. Her zaman olduğu gibi irade Subay'ın emrine girdi.

BU KARA ZİHNİYETİ HEPİMİZ ÇOK İYİ TANIYORUZ. HER ALANDA KARŞIMIZDA.
Genelkurmay BİZLERDEN ÖÇ ALIYOR, TAHAKKÜMİYETİNİ BİZ SESSİZ KALDIKÇA ARTTIRIYOR. Bizlerle oynuyor, dalga geçiyor, Onurumuzu ayaklar altına almaya devam ediyor. SABIRLARI ZORLUYOR.!!! Yine tekrarlıyorum
BUNLARDA OYUN BİTMEZ. ASSUBAYLARI EZMEK, MAĞDUR ETMEK ÖNCELİKLİ GÖREVLERİ, VATAN SAVUNMASINDAN BİLE...

Selçuk İÇER
E.Asb.976-26

erdoğan erşahince    16 Ocak 2009 09:36
SEVGİLİ ARKADAŞLAR,

Son zamanlarda izlediğim iyi filmlerden biri de şu anda gösterime yeni giren " VALİ "dir. Uluslararası sermayenin geri bıraktırılmış ülkelere " yabancı yatırımcı " olarak yerli işbirlikçileri ile nasıl işbirliği yaptığını ve işini yaparken de önüne çıkabilecek olan engelleri nasıl ortadan kaldırdığını kaba fakat öz bir şekilde anlatıyor. Seyrederken fazla detaylandırmaz iseniz anlatılmak istenileni her seviyeye uygun olduğunu görebilirsiniz, zamanı olan arkadaşlara tavsiye ederim, selamlar.

savaş    16 Ocak 2009 09:12
DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM,

Komisyonun vermiş olduğu teklifin herkesi mi yoksa bir kısmımızı mı kapsadığını, daha doğrusu 1.derece4.kademe karşılığı olan 1500 göstergesi nedir. Tüm emekli Asb. lar yararlanabilecek mi?

Tabi bu teklifin meclisten geçmesine bağlı. Bu teklifi veren Sn. Mv. lerine, ayrıca çok saygıdeğer insanlara, Başta Sn. UMUR TALU, Sn. NAİL GÜRELİ VE Annesinin halen sabah'ta yönetmen bildiği Sn. ERGUN BABAHAN'A sonsuz şükranlarımızı sunarım, sağlıcakla kalın...

yaşar sığınç    16 Ocak 2009 07:44
Sayın Arkadaşlarım,

Geçmiş yıllarda da teklifler meclis gündemine geldi oylamada milletvekilleri iki ellerini havaya kaldırarak red ettiler,arkadaşlarımız hatırlar tabiki haklı olarak konu hakkında düşüncelerimizi istiyorsun, çok doğru,ama şahsen ben meclisten geçeceğine inanmıyorum.Saygılar sunarım.

İsmail DAMAR    16 Ocak 2009 06:50
Sayın Büyüklerim,

Onlarca yıldır beklenilen kanun teklifi TBMM sıralarına geldi..Fakat burda en küçük bir cümle dahi yorum, öneri,katkı göremiyoruz,yoksa buradaki binlerce isim (sanal) mı?!!!
Sevgiler...

Bayram ÇAKIR    16 Ocak 2009 00:04
ABDÜLHAMİT YASASI!

TEMAD Sitesi ve ayrıca Antalya Teşkilatının sitesi benim yazdığım mesajları reddediyor.
Hangi çağdayız, hangi zamandayız? Zaman mı ileri gitti, biz mi geride kaldık?
Ana gerekçe benim TEMAD üyesi olmamam. Belki ihmalkâr davrandım ama yaşadığım yer şehir merkezine oldukça uzak. Ekonomik zorluklar da malum.
Yazdığım yazılar da ayrık otu gibi sırıtıyor olabilir. Yazılarım edep ve terbiye içinde yazılmaktadır. Şiddet içermemektedir. Yazılar elbette tartışma ortamı yaratacaktır. Tartışma sonrası daha sağlıklı bir yapı ve düşünce ortaya çıkacaktır. Herkes bir başkasından bir şey öğrenir. Birlikteliğimiz zarar görür demek, bu zümrenin bireylerine hakarettir. Herkesin kendini ve doğrularını koruyacak kadar aklı ve fikri vardır. Ama bu birliktelik bir KAST OLUŞTURMAK için varsa ona diyeceğimiz yoktur. Ama bunun da ömrü bir mumun ömrü kadardır.
Zümrenin sorunları elbette önemlidir. Kimse bunu laga lugaya getiremez.
Ama memlekette bayır aşağı tekerlenip gitmektedir. Benim de önceliğim memleket sorunlarıdır ve giderilme çareleridir. Aklım erdiğince bir şeyler söylemek istiyorum. Bunun da bence bir zararı yoktur.
Arkadaşlar, SİYASET yaşamın kendisidir. Olmazsa olmazıdır. Tüm sorunların çözümü buradadır. Uzak duran kişi de onun bunun
inayetine sığınır. Şeflerin yemeğinde garnitür olur. Abdülhamit Yasaları da Takrir-i Sükûn yasaları da uzun vadede kimsenin işine yaramadı. Toplumda yaralar irinleşti.


Bayram ÇAKIR
E.J.Asb.

yaşar sığınç    15 Ocak 2009 22:42
Arkadaşlar, İş Bankası ile ilgili yazıları okuyunca televizyonlardaki banka reklamları aklıma geldi, bence herkes istediği bankada kalsın BANKALAR VERECEKLERİNDEN DAHA FAZLASINI KREDİ KARTIYLA GERİ ALIR. Ziraat Bankası'ndan şaşmamak lazım saygılar.

Mehmet AKPINAR    15 Ocak 2009 18:41
ING bank ve Garanti bankası,eğer hesabınız maaş hesabı ise ,otomatik tahsil faturası vermeseniz de hesap işletim ücreti almıyor.

Mehmet AKPINAR    15 Ocak 2009 18:39
Sevgili Cengiz ERTEN'İN verdiği linkteki, teklif;

Komisyonun 2/365 sıra sayısındaki; Askerlik Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun tasarısının 25.maddesine eklenmesi gereken tekliftir.
Madde3.926 Sayılı Türk Silahlı Kuvvetler Personel Kanunun ek geçici madde:
Ek-madde.5434 Sayılı Kanun hükümlerine tabi Emekli Astsubay'ların müktesep hakları saklı kalmak kaydıyla, bu kanun yürürlüğe girmeden önce emekli olmuş Astsubay'ların intibakları, EKVIII, EK-VIII/A, EK-VIII/B ve EK-VIII/C cetvele ve 9/2 dereceye, göre yapılır. Bunlara geçmişe ait herhangi bir fark ödenmez.

EK-VIII, EK-VIII/A, EK-VIII/B ve EK-VIII/C cetvellere 1 derece 4 kademe karşılığı 1500 gösterge eklenir.

Teklifi veren Milletvekilleri;
Hasan Kemal Yardımcı, Yılmaz Helvacıoğlu, Nurettin AKMAN, Erdal Sipahi, İsmail Gökse, Osman Kaptan, Yahya Doğan.

Bu teklifi veren Sayın Mv. lerine teşekkür ederiz, ancak burada sorulacak soru şudur; bu teklif Genelkurmay Yetkilisi Sayın Bnb. ya sorulmuş, yani Genelkurmayın oluru alınmış mıdır? Eğer cevap hayır ise, ben söyleyeyim, Genelkurmay bu teklife hayır der, teklif de verildiği ile kalır.

İsmail DAMAR    15 Ocak 2009 18:14
Sayın Büyüklerim...

Bu kanun teklifinin yasalaşması en büyük dileğimiz.Emeği geçen milletvekillerimize buradan teşekkürler...

Hayati ERGÜRBÜZ    15 Ocak 2009 17:20
İş bankası avantajlarından yararlanmak için TEMAD üyesi olmak gerekmiyor,aşağıdaki avantajlar her kamu emeklisine uygulanmaktadır.
(www.isbank.com.tr)

Kamu Emekli Paketi
T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Emekli Sandığı maaş ödemelerine Bankamızca aracılık edilen kamu emeklileri, emekliliğin rahatlığını İş Bankası güvencesiyle yaşıyor.

" Kamu Emekli Paketi " uygulaması kapsamında;


Yurt genelinde 1.000'i aşkın Şubemiz ve 3.000'in üzerinde Bankamatik'imiz aracılığı ile emekli maaşınıza kolayca ulaşabilirsiniz.
Uygulama süresince kredi kartı ve ek kartlarınız için giriş ve yenileme aidatı ödemeyeceksiniz.
Paket kapsamında maaşınızı ilk kez Bankamıza aktarırsanız, ilk maaş ödemenizi takip eden ay Maximum Kart'ınıza 25 TL MaxiPuan Hoş Geldin hediyesi yüklenecektir.
T.C. SGK Emekli Sandığı maaşınızı Bankamız aracılığıyla almaya başladığınızda, Maximum Kart ile yapacağınız alışverişlerden kazanacağınız Maxi Puan'ın %20'si kadar ilave Maxi Puan kazanacaksınız.
Yeni açtıracağınız TL, EUR veya USD bazındaki vadeli hesabınıza, uygulama süresince aynı vade için tutara bakılmaksızın Bankamızca ilan edilen en yüksek Bankamız vadeli TL, EUR ve USD faiz oranı uygulanacaktır.
En az iki adet otomatik fatura ödeme talimatı verirseniz, maaş hesabınızdan Hesap İşletim Masrafı tahsil edilmeyecektir.
İhtiyacınız olması durumunda size özel tasarladığımız 3 Ayda 1 Ödemeli Emekli Kredisi'nden faydalanabilirsiniz.
3 Ayda 1 Ödemeli Emekli Kredisi'yle;
10.000 TL'ye kadar kredi limiti,
36 aya varan vade seçenekleri,
Cari faiz oranımızın altında faiz oranı,
3 ayda bir geri ödeme
avantajlarından sadece siz yararlanacaksınız. Size özel bu krediden faydalanmak için yalnızca nüfus cüzdanınız, emekli tanıtım kartınız ve emekli aylığınızın kaydedildiği hesaba ait banka hesap cüzdanınızla şubelerimize uğramanız yeterlidir.


Pakete özel indirim seçeneği ile aylık taksit ödemeli tüketici kredisinden yararlanabilirsiniz.
Adınıza açılacak Ek Hesabınıza indirimli faiz oranı uygulanacaktır.
İnternet Şubemiz ve İnteraktif Telefondan havalelerinizi masrafsız gönderebileceksiniz.

T.C. SGK Emekli Sandığı emeklilerimize sunulan " Kamu Emekli Paketi " avantajlarından yararlanmak için, emekli tanıtım kartınızla dilediğiniz bir şubemize uğrayıp, işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. Böylece her maaş döneminde emekli maaşınız otomatik olarak Bankamızdaki hesabınıza yatacağı gibi, yanında gelen avantajlarla da rahat eden siz olacaksınız.
Söz konusu avantajlar 31 Aralık 2008 tarihine kadar geçerlidir. Bankamız uygulamanın koşullarında ve geçerlilik süresinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
İlave Maxi Puan tutarları, kredi kartı hesap kesim tarihini izleyen ayın 7'sinde yatırılacaktır.
Uygulama dönemi alışveriş tutarı, kişinin müşteri numarasına bağlı tüm kredi kartlarıyla (ek kartlar dâhil) yapılan harcama tutarını içerecektir. Alışveriş tutarları hesaplanırken, müşterinin daha önceki aylarda yapmış olduğu taksitli işlemlerin ilgili tarih aralığına yansıyan taksit tutarları harcama tutarına dâhil edilmeyecektir.
Geri ödemelerden kazanılan veya kampanyalarda verilen ekstra Maxi Puan'lar uygulama kapsamı dışındadır. Nakit çekim, faiz ve komisyonlar ile Maxi Puan bozdurarak yapılan alışveriş işlemleri alışveriş tutarı hesaplarına dâhil edilmeyecektir. İade, iptal veya itiraz edilen veya kart hamilinin iradesi dışında üçüncü şahıslar tarafından yapılan işlemler de alışveriş tutarına dâhil edilmeyecektir. Tüm kumarhane ve bahis sitelerinde yapılan işlemler alışveriş toplamı hesaplamalarına dâhil edilmeyecektir. Maximum Kart'ının kullanılmasına engel bir durumu olan müşteriler ile Maxi Puan kazanma ve kullanmasına engel bir durumu olan müşteriler uygulamadan yararlanamaz.
Bu uygulama başka bir Maxi Puan kampanyası ile birleştirilemez.
Hesap İşletim Masrafı muafiyeti ayrıcalığından yararlanılabilmesi için, uygulama kapsamında verilen otomatik fatura ödeme talimatlarının 31 Aralık 2008 tarihi itibari ile açık bulunması ve bu tarihe kadar verilen en az iki adet talimata ait birer kez ödeme yapılmış olması gerekmektedir.
Uygulama başlangıç tarihi olan 15 Eylül 2008 öncesinde açılan vadeli mevduat hesapları uygulama kapsamı dışındadır.
"İlave Maxi Puan " ve "Hoş Geldin Maxi Puanı" yüklemeleri için, ilgili puanların yükleneceği tarihte, kişinin Bankamızdan emekli maaşı alma talebinin aktif olması gerekmektedir.

Cengiz ERTEN    15 Ocak 2009 16:52
Değerli Meslektaşlarım;
İlginizi çekeceğine inandığım bir link...
Saygılarımla.....


http://www.temad.org /haber_detay.asp?haberID=244

Cengiz ERTEN    15 Ocak 2009 16:44
ERGÜL KUMAŞ
TEŞKİLATTAN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI]TÜRKİYE İŞ BANKASI 13.01.2009
NO:YK-146


TÜRKİYE EMEKLİ ASTSUBAYLAR DERNEĞİ
ANKARA


Bankamızla yapılacak maaş anlaşması ile üyelerinize sağlanacak avantajlar aşağıda bilginize sunulmuştur.

- Maximum kredi kartı sahibi olan kamu emeklilerine, Bankamız nezdindeki hesaplarına ilk maaşlarının yatırıldığı ayı takip eden ay, bir defaya mahsus ve peşin olarak 25 YTL. değerinde  Hoş geldin MaxiPuanı hediye edilecektir.
- Hâlihazırda maaşını bankamız aracılığıyla almakta olan veya Bankamız aracılığıyla maaş almaya başlayan emeklilere, maaşlarını Bankamızdan aldıkları sürece kredi kartı alışveriş tutarları üzerinden kazandıkları MaxiPuanın %20si kadar ilave MaxiPuan verilecektir.
- Şubelerimiz tarafından, hâlihazırda maaşını Bankamız aracılığıyla almakta olan veya Bankamız aracılığıyla maaş almaya başlayan emeklilerin yeni açtıracakları YTL, EUR veya USD bazındaki vadeli hesaplarına, kampanya süresince tutara bakılmaksızın ilgili vade için Bankamızca ilan edilen en yüksek tabela faiz oranı uygulanacaktır.
- En az iki adet otomatik fatura ödeme talimatı verdikleri takdirde maaş hesaplarından Hesap İletişim Masrafı ( HİM ) tahsil edilmeyecektir.
- Tahsis edilen kredi kartı ve ek kartlardan giriş ve yenileme ücreti tahsil edilmeyecektir.
- Adlarına açılacak Ek hesaplara, maaş anlaşmalı müşterilerimiz için geçerli olan indirimli faiz oranımız uygulanacaktır.
- Maaş kredisi adı altında kullandırılacak Nakit Ödemeli Tüketici Kredileri için maaş anlaşmalı müşterilerimizde olduğu gibi indirimli faiz oranımız geçerli olacaktır.
- İnternet Şubemiz ve İnteraktif Telefon hizmetimiz aracılığı ile gönderecekleri havalelerden masraf alınmayacaktır.


Saygılarımızla,

TÜRKİYE İŞ BANKASI A.Ş.Not: Ülkemizin içinde bulunduğu mali kriz nedeni ile maaşlara nakdi promosyon veremediklerini ancak yukarıdaki avantajlardan üyelerimizin faydalanabileceğini, bu konuda diğer bankalarla görüşmelerimizin devam ettiğini bilgilerinize sunarız.

ERGÜL KUMAŞ

TEMAD sitesinden alıntıdır.B i l g i n i z e ....

Levent KESMEN    15 Ocak 2009 15:01
NE KADAR DOĞRU BİR SÖZMÜŞ...

Dün üyesi bulunduğum derneğimize uğradım. Kadın üyelerimizin günü de olduğu için bir tarafta kadın üyelerimiz toplanmış sohbet halindeler, diğer tarafta erkek üyelerimizin hummalı bir çalışması." Allah okey attım, bu sefer oyun sizde, ulan o kâğıda açıyordu bile bile niye atıyorsun? Bağırış, çağırış. Yav olcak iş mi, koca paşaları içeri alıyorlar muhabbet ve üzüntüsü " Asb. Sorunları mı? Eylem mi? Bunla ilgili hiçbir muhabbet duymadım ve kendi kendime dedim ki " ne kadar doğru bir sözmüş HER BAŞARILI ERKEĞİN ARDINDA BİR KADIN VARDIR. Çünkü orada kadınlarımız o başarılı erkekleri seyrederken eminim büyük gurur duyuyorlardı." Saygılarımla.

mehmet emin atılgan    15 Ocak 2009 12:10
Sayın Umur Talu'nun bu günkü yazısından bir bölüm,kendisine şükran ve saygılarımızla...

UT Dipsiz Kuyu

HİSSETMEYENE

Hissetmeyene
Hak, hukuk üstüne "büyük" sivil ve asker insanlar için çok titizlenenlere, "alttakiler"i (yine) hatırlatmıştım. Tabii bu hatırlatmadan hoşlanmayan, "alttakiler"i aynı değerde insan göremeyen "küçük" insanlar da var.
Onlara, yüzlercesi arasından iki "içeriden cevap" sunayım; az hissetsinler:
"Her okuduğumda hangi çağda yaşadığımızı sorgulamak geliyor. Bizi yönetenler, yazarlar, düşünürler, aydın görünümlü kişiler, topluma eylem ve davranışıyla yön verenleri gözlüyor, dinliyor ve izliyoruz.
Demokrasi, insan hakları, eşitlik, hak, hukuk, adalet, cumhuriyet, çağdaşlık, evrensel insani değerler vs. gibi kavramları dillerinden düşürmüyorlar.
Bugün ülkemizde bu kavramlara acil ihtiyacı olan insanlar var. Bu insanlar için somut olarak ne yaptınız? Hangi katkıyı verdiniz? Kendi menfaatlerinizi savunmak, kuru gürültü yapmak dışında, yukarıda saydığım, insanlık için gerekli değerleri yaşama geçirmek için hangi çabayı sarf ettiniz?
Bunları sadece biz astsubay haklarını savunduğunuz için değil, bizim gibi ezilen, hakları çiğnenen her kesim için yazdığınızı bilerek söylüyor, bu acıları yaşamış insanlar olarak, aynen sizler gibi, onların acılarını da yüreğimizde hissediyoruz."

"Yazılarınızı okuyan bir astsubayım. Daha önce yazdığınız sorunlar, maaş, orduevi, lojman, 1'in 4'ü benim için daha az önemli. Çünkü uzman arkadaşların ve beyaz yakalı kölelerin haline bakıp şükrediyorum. Ama 20 yıllık asker olmama rağmen, oda hapsi, göz hapsi gibi şeyleri sindiremedim.
Diğer gazetecilerin bu konulara uzak olmasını, hiç dile getirmemesini yıllardan beri anlamış değilim.
Bu yazılarla vicdanımı geliştirdim sanıyorum. Mümkün olduğunca hoşgörülü olmaya ve Mehmetçiğe, insanlara insanca davranmaya gayret etmeye başladım. İnşallah İç Hizmet, Askeri Ceza kanunları bir gün değişir de, insanca yaşama yol alınır."

abdullah ektik    15 Ocak 2009 10:25
http://www.emekliassubaylar.org
"HISSETMEYENE" YAZISIYLA DUYGULARIMIZA TERCUMAN OLAN DEGERLI YAZAR UMUR TALU'YA
SONSUZ TEŞEKKURLER.
YILMAK YOK, HAKLARIMIZI ALMAK İÇİN YOLA DEVAM EDELİM.


3753
Mesaj Defteri yazıları