MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


Cengiz ERTEN    24 Kasım 2008 12:44
Tüm Öğretmenlerimizin Öğretmenler gününü Kutlar Sağlık ve Mutluluklar temenni ederim.

Hikmet BOLAT    24 Kasım 2008 12:11
Tüm Öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü Kutlar saygılarımı Sunarım.

mehmet burkay    24 Kasım 2008 09:47
Saygıdeğer meslektaşlarım.

21 Kasım 2008 günü yapılan TEMAD Genel Merkez Seçimlerinde yeniden seçilen TEMAD Genel Başkanımız sn Mustafa EROL ve ekibini kutlar, bu yeni dönemin camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.
Yeni yönetimin, delegelerin hür iradesi ve ezici bir çoğunlukla yeniden seçilmesi bizlere bazı dersler vermektedir.
1-Yeni seçilen Yönetime; Yolunuza devam ediniz, Astsubay camiasına Genel Kurmaydan ve Siyasi iradeden aldığınız o sözlerin ve Genel Kurulda bizatihi Milletvekilleri tarafından verilen vaatlerin takipçisi olunuz, söz verenlerin yakasına yapışınız, haklarımızı sonuna kadar alıp, bu camiayı içinde bulunduğu sıkıntıdan bir an önce kurtarınız. Haklarımızı vermeyen Genel Kurmay Başkanlığına, Siyasi İktidara karşı hazırlayacağınız her türlü eylem planlarınızı uygulamaya, teşkilatlarınız olarak size destek vermeye hazırız. Eylemse EYLEM! Haksa HAK denmiştir.
2-Ey yeni oluşumla iktidara gayret gösterenler; Sizler gerçekten ümit verici geleceği çok iyi gören, başarılı ve mücadeleci meslektaşlarımızsınız. Ama bu da yetmiyor. Çünkü kendi aranızda birlik ve beraberlik belirli bir olgunluğa ulaşmadığı, liderlik ve görevleri kendi aranızda paylaşamadığınız muhakkaktır. Bu da sizin için büyük bir eksiklik olarak görülmüş ve tercih edilmediniz. Haklarımızı takip etmeye devam ediniz. Teşkilatlarımızla görüşmelere devam ediniz. Bizler nerede hata yaptık deyiniz. 74 kitap yazmasına rağmen; Sitelerimizde Astsubay onur ve mücadelesi için bir satır yazısını göremediğimiz, kendisine verilen konuşma süresi içinde de, hep kendisini övmekten, sorunlarımızın çözümüne ilişkin hiçbir stratejisini duyamadığımız bir başkan adayınız olduğu için kazanamadınız denmiştir.
O HALDE SEÇİMİ KAZANAN DA KAYBEDEN DE, HER ZAMAN ASTSUBAY CAMİASININ KAZANIMI İÇİN DERSLERİNE ÇOK İYİ ÇALIŞMALIDIR.
Yeni yönetimimiz bu dönemi çok ciddiye almalı, Astsubayların haklarının kazanılması doğrultusunda atılan ciddi adımları kısa sürede tamamlamalıdır. Bunu yapacak donanımları mevcuttur, güvenimiz tamdır. Bu konuda da üzerimize düşen her türlü yardım ve desteğe hazırız Saygılarımla
Mehmet Burkay
E. J. Asb.

SİTE YÖNETİMİ    24 Kasım 2008 02:52
" ÖĞRETMENLER YENİ NESİL SİZLERİN ESERİ OLACAKTIR" Ulu önderimiz M.Kemal ATATÜRK bu sözleri ile öğretmenlerimize verdiği önemi en iyi şekilde ifade buyurmuşlardır.
BİZLERİ YETİŞTİREN İKİNCİ ANNE VE BABAMIZ OLAN SAYGIDEĞER ÖĞRETMENLERİMİZİ MİNNET VE ŞÜKRANLI ANIYOR 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ BARIŞ HUZUR VE MUTLULUK DOLU NİCE GÜNLERE

Ersen Gürpınar    24 Kasım 2008 02:49
Saygıdeğer Arkadaşlarım
Bugün 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ Biz assubaylar ayni zamanda birer öğretmen değilmiydik ayrıca eşlerimizden evlatlarımızdan arkadaşlarımızdan öğretmen olanlar var birde saygı duyduğumuz gerçek öğretmenlerimiz var Bizleri ve geleceğimiz evlatlarımızı torunlarımızı yetiştiren eli öpülesi öğretmenlerimizin EN İYİ DİLEKLERİMLE BU MUTLU GÜNLERİNİ KUTLAR SAYGILARIMI SUNARIM

yaşar çakan    24 Kasım 2008 00:02
SONUNDA BU DA OLDU
Belediyelerin üniversitelerde okuyan ve ihtiyacı olan çocuklarımıza verdiği üç beş kuruş bursa göz diktiler. CHP Belediyelerin burs vermemesi için Anayasa Mahkemesine götürdüğü dava sonuçlandı. Anayasa mahkemesi iptali yönünde karar verdi.

Sadece iktidar partisi değil, diğer partilerin belediyeleri de TÜRKİYE genelinde KYK''NIN(kredi yurtlar kurumu) haricinde ihtiyacı olan Ün. Öğrencilerine burs veriyordu. Bazı belediyeler Aylık 50YTL,bazıları da 100YTL veriyordu. KYK geçen yıl aylık 160YTL burs veriyordu. Kaş yapalım derken göz çıkardılar. Bu gün bakan açıkladı, ayrıca burs verecek belediyeler burs paraları ve listeleri Bakanlığa gönderecekler oradan verilebilirmiş. Yani yine tek elden, iktidar partisinden. Ne değişti şimdi. Bahçe arkadan dolanıldı. Buyurun buradan yakın.

Uygun insanlara veriliyor mu diye denetleyeceklerine yasakladılar. Yasakçı zihniyet iş başında. Belediyeye burs için başvurmuştum o da gitti. KYK zaten bize burs falan vermez. Bizi seven ne iktidar partisi var ne de Genelkurmay. Sevseler haklarımız verirlerdi. Bu gibi şeylere de hayıflanmazdık.

Denetleme ve muhalefet mekanizması yok. Ama yasaklamak için her şey mevcut. Aksak demokrasi ile yönetilen bir ülkeden her şey beklenir. Vurun abalıya...1983-KKK
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
İzlediğim kadarı ile Anayasa mahkemesi eşitlik ilkesinden hareketle bazı kişilerin siyasi amaçlarla burs aldığını tespit etmiş birkaç yerden burs alanlar var burs için KYK gibi kriteri belediyeler uygulamıyor sonuçta bizim vergilerimizle adaletsiz bir burs dağıtımı oluyor tabi istisnalar kaideyi bozmaz Özel vakıf ve dernek bursları buna dahil değil TEMAD bizim evlatlarımıza burs temin edebilmelidir

SELÇUK İÇER    23 Kasım 2008 23:06
Sayın TEKELİ.Sn Genel Başkanın eskiye göre muhalefet ve eleştirilere daha olumlu yaklaştığı tespitinde bulunuyorsunuz seçimler biteli 48 saat olmadı bu ne büyük değişiklik bu kadar çabuk değişeceklerine ve sizin bu tespitinize katılmıyorum ve inanmıyorum.SİTELER MESELESİ ORTADA KENDİLERİ SANAL KİMLİKLERLE HAKARET ETTİRMEDİLERMİ?YILLARIN EMEĞİ OLAN BASIN YAYIN İŞLRİNİ SAHİPLENMEDİLERMİ?GAZETELERDE İSMİ GEÇEN SAYIN ERSEN GÜRPINAR VE BU SİTEDE YAZANLARA,UMUR TALU'YA BİR TEŞEKKÜRÜ ÇOK GÖRMEDİLERMİ? NASIL İNANALIM.BUNLARIN GÜNAHI ÇOK..SEÇİMİ KAZANINCA HERŞEYİN BİTTİĞİNİMİ ZANNEDİYORLAR.ŞİMDİ HERŞEY GÜLLÜK GÜLÜSTANLIK OLDU.48 SATTE DEĞİŞTİLER,KARGALAR BİLE GÜLER BUNLARA..MESLEKTAŞLARININ BAŞARILARINA SAHİP ÇIKANLAR, VEFASIZLIK YAPANLAR ZATEN KAYBETTİLER,SAYGILAR..

Selçuk İÇER
E.Kara Asb
1976-26

Mithat Türetken    23 Kasım 2008 20:57
Sayın Ramazan Tekeli,
Elbet seçim sonuçlarına saygı göstermek lazım hatalardan herkes payına düşeni almalıdır. Sonucun bu olacağını bilmemek imkânsızdı, fakat hırslar gözleri kapayınca ne yazık ki göremediler.
Siz üç site ile TEMAD'A destek olalım diyorsunuz.
Birincisi TEMAD sitesi. (eski huyundan vazgeçip herkesi kucaklamalı.)
İkincisi bu site (Zaten gereğini yapmakta.)
Peki, üçüncüsü hangi site? Üçüncüsü NET SİTESİ ise bugüne kadar bir tek astsubay konusunu dile getirdikleri gördünüz mü? Orada sadece sahte alkış sesi ve yağ kokusu vardı. Yanılıyorsunuz diyebilir misiniz? Hayırlı bir iş yapmak istiyorlarsa o siteyi kapatsınlar, burada herkese yer var herkes bakın özgürce yazıyor ve en önemlisi katkı sağlıyor. Birilerinin reklamını yapmıyor. Hem bunu yaparlarsa birbirimize karşı kırıcı olmayız.
Biz burada eskiden olduğu gibi tek yumruk olarak mücadelemize devam edeceğiz. Kalbimizde yerimizde herkese açık emek ve destek verenler sağ olsunlar var olsunlar.

Ramazan TEKELİ    23 Kasım 2008 20:26
Değerli Arkadaşlarım,

21/22 Kasım 2008 tarihinde yapılan TEMAD Büyük Genel Kurulu tekrar bir üç yıl daha sn. Gnl. Bşk. ve değerli yönetim kurulu üyelerini yetkilendirmiştir. Kendilerini kutluyor, başarılar diliyorum.

Sn. Genel Başkanımızın eskiye oranla muhalefete ve eleştirilere daha olumlu yaklaştığını fark etmek gelecek adına beni ümitlendirmiştir. Ayrıca, birikmiş sorunlarımızı sahiplenen ve devamlı takipçisi olan bir baskı gücünün oluştuğunu ifade edercesine, her şeyin eskisi gibi olmayacağı sözü de ayrıca manidardır.

Bu güne kadar çeşitli nedenlerle verilmeyen haklarımızın alınmasında, muhalefetin yüksek sesi olan (Üç web sitesi ve yirmi bine yakın faal internet kullanıcıları) aslında Sn. Genel Başkanımızın elini güçlendireceği en büyük baskı gücü gerçeğinin göz ardı edilmemsidir.

Sevgi ve saygılarımla,

Ramazan Tekeli

HARUN KURUOĞLU    23 Kasım 2008 19:01
TEMAD Genel Merkez Yönetim Kurulu Seçim Sonucunda, yönetime tekrar gelen Meslektaşlarımı kutluyorum.Muhalefette kalan meslektaşlarımın da öz eleştirilerini yapıp, bundan sonraki çalışmalarında daha verimli olmalarını temenni ediyorum

caho    23 Kasım 2008 18:54
Sevgili yöneticim amacım sizinle tartışmak değil sizi bilgilendirmek, aşağıya yazı yorum herkes bilgilensin ve tabii sizde,
DERNEKLER KANUNU
Şube Genel Kurulları:
Md.7)Şube genel kurulları olağan toplantılarını merkez genel kurulu toplantısından en az iki ay önce bitirmek zorundadırlar.
DERNEKLER YÖNETMELİĞİ:
Md.16 Şubeler olağan genel kurul toplantılarını, merkez olağan genel kurul toplantısından en az iki ay önce tamamlamak ve genel kurul sonuç bildiriminin bir örneğini toplantının yapıldığı tarihi izleyen otuz gün içinde mülki idare amirliği ne ve genel merkezlerine bildirmek zorundadırlar.
Md.13)2nci bend: olağan genel toplantılarının ENGEÇ üç yılda bir yapılması zorunludur.
Sayın ynt'cim md 13 deki en geç sözünü bilakis büyük yazdım, yani ynt'lik 3 yıl üst sınır demiş, bu 1 yılda olabilir benim gibi başkanlığı 1,5 yıl yapıp büyük gnl. krl. dan önce seçime gidip bırakırsınız, birde bizim tzk. deki 19ncu md. ruhunu bu ynt'melik ve kanunu okuyunca daha iyi anlayacaksınız, o md
de "3 yılda bir olmak üzere, şubeler Haziran ayına kadar, Genel Merkez büyük gnl. krl. Toplantısı kasım ayına kadar yapılır. DER. Yani o yılın OCAK ayından HAZİRAN ayına kadar gnl.krl. Yapabilirsin demektir.
İşin Türkçesi bu, hukuki sıra bizim tüzüğün bir üstü olan dernekler ynt. Lığına, ynt 'liğinde kanuna aykırı olmaması gerekir, bizim tüzük aykırı değil ama hukuki lafzı-ı,yani sözü bu işten anlamayan bir hukukçu tarafından yazılmış. Tüzükler, kanun ve ynt'meliklerdeki bütünün açılımıdır. Yani adama neyi nasıl niçin ve ne maksatla nerede yapacağını onun anlayabileceği dilde açıklanmasıdır. Yinede anlamadım ağabey diyorsan Kırklareli'ye gel beraber köfte ve yoğurt yer, seni köyüne de götürür anlatırız, sizi çok seviyor saygılar sunuyorum iyi ki bu siteyi kurdunuz, iyi ki varsınız, DUALARIM SİZİNLE :)

Mehmet AKPINAR    23 Kasım 2008 15:06
İLGİNİZİ ÇEKECEK İKİ HABER LİNKİ,İKİSİDE İLGİNÇ;

1.
http://www.ankarahaber.com/news_detail. php?id=24193

2. http://www.gercekgundem.com/?p=163212

TARAYICINIZA KOPYALA ,YAPIŞTIR İLE BAKABİLİRSİNİZ.

AHMET ÖZTAŞ    23 Kasım 2008 13:20
TEMAD seçimleri konusundaki caho niki ile yazan arkadaşa katılıyorum. Zaten ANKARA dışı delege seçim sistemi yanlış onları şu anki il ve ilçe başkanları belirliyor. Sözde dernekte demokratik seçim yapıyoruz. TEMAD üyeleri delegelerini seçmiyor. ANTALYA TEMAD Tahminen 300 kişi ile seçim yapmıştır.6 kişiden fazlası ile temsil edildi ise bu seçime aykırıdır. Hatta o 8 kişiden aidatını yatırmayan varsa seçilme hakkı olmadığı gibi seçme hakkı da yoktur. Biz daha demokratik olarak il ve ilçe delegelerimizi belirleyemediğimize göre TEMAD Genel Başkanımızın demokratik bir ortamda seçildiğine inanmıyorum. Mertçe çıksın eski yönetim TEMAD sitesinde yapıcı eleştirileri engellemedik desinler. Kendiişlerine gelen meyillere izin verdiler. Seçimler TEMAD için hayırlı olsun yeni seçilen arkadaşları yinede canı gönülden kutlarım. Saygılarımla
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Delege sayısında önemli olan kaç kişinin seçtiği değil,hazirun listesine giren aidatını ödemiş üye sayısıdır,Sanırım Antalya da 1000 kişi aidatını ödemiştir ki buda 20 delegeye karşı gelir,dernek başkanıda doğal delege olduğundan,20+1=21 delege ile genel kurula katılmıştır.

Necip SÖYLEMEZ    23 Kasım 2008 11:12
Olağan Genel Kurulda TEMAD yönetim kurulu seçimlerini kazanan Sayın Mustafa Erol ve listesindeki arkadaşlarımızı kutluyorum. Bu seçimlerin sonuçlarının sorunlarımızın çözümü yolunda büyük önem taşıyan ASSUBAY CAMİASININ BİRLİK VE BERABERLİĞİ İÇİN, SAYGI VE SEVGİ ORTAMININ GÜÇLENDİRİLMESİ İÇİN bir adım olması gerektiğini ümit ediyorum. Ümit edelim ki; kazanan Assubay camiası olsun. Birlik ve beraberliği önemsemeyenlere, şahsi çıkar ve hırslarına yenilenlere ders olsun.

caho    23 Kasım 2008 09:37
Yeni kongre yapıldı hayırlı olsun, yeni yönetime başarılar diliyorum.
Fakat bir iki husus hakkında bilgi vermek gerekir. Yeni oluşum Gnl. Bşk. Adayı Prof. Dr. İrfan ÜNVER'E unvanından dolayı saldırılmasını hazmedemedim ve hala okur, yazar olamadığımızı anladım. Meslektaşının 74 tane kitap yazmasını, üniversite senatolarından fahri prof'luk almış, ilmi çalışmaları olmuş ağabeyini kürsüden aşağılamaya kalkan bir Genel Başkanla yola devam ediyoruz.
Başka meslek grubunda bu insan baş tacı edilirdi, biz ise ortaçağ insanı gibi adamı nerede ise yakacaktık. (toplumlar layık oldukları şekilde yönetilir.)
İkici husus, tüzüğün 16, 19, 27, 28nci md. gerek Gnl. Mrk. Gerekse il ve ilçe bşk. larının iyice okunmadığı ve özümsenmediğini gördüm. Çoğu şube Gnl. Krl'nu yapıp gelmemişti. Hâlbuki md.19 açık Şb. ler haziran ayına kadar kongresini yapar, Gnl. Mrk. De kasım ayına kadar kongresini yapar diyor. Aynen siyasi partiler gibi önce ilçe ve il kongreleri, sonra kurultay, ben bir iki başkana sordum.
Benim üç yıllık sürem daha dolmadı diyor, sen yeni bir Gnl. Bşk. seçeceksin, senin kongreye gidip güven alman lazımdı, yeni güvenle yeni Gnl. Bşk. seçilir dememi bile anlamadı, birde 16. md. e fıkrası Şube Gnl. Krl. ca seçilmiş delegeler demesine rağmen kongreye Şube Bşk.ın işaret ettiği kimseler gelmişti.
Hâlbuki delegeler daha önce Şb. Gnl. Krl. larınca belirlenmesi hazırlanacak kongre dosyası ile Gnl. Mrk. e bildirilmesi gerekirdi. Gnl. Mrk. de sadece Gnl. Krl. Öncesi bu şahısların aidat borcu için para makbuzunu istemesi gerekirdi.
Yine Şb. Bşk.ları üye sayısı kadar delege ile gelmişlerdi buda yanlış, delege sayısını şube kongresini oluşturan aidatı ödemiş üyelerin temsil sayısı kadar olmalı idi, yani Şb. nin üye sayısı 350 olabilir ama kongreye katılabilen üye sayın 100 ise o şube Gnl. Krl. da iki delege ile temsil edilecek demektir. ,
Tüzük açık seçik yazıyor, Gnl. Mrk. Buna dikkat etmemiş herhalde işine böyle geliyordu, şu an TEMAD'IN sitesine girin şube tanıtımlarına bakın Genel Mrk. Delegesini önceden bir tek Kırklareli Şubesi belirlemiş onları tebrik ederim. Yani Şb. Bşk.ları padişah gibi sen gel, sen gel, sen gelme sen yenilikçilere oy atarsın düşüncesi ve seçimi ile adam getirmişler.
Bu iş Bşk.ların oluru ile değil, Genel Kurulun tasdiki ile olur. Ben demiyor ve söylemiyorum. Tüzük böyle emrediyor. Unutmadan sormak istiyorum? TEMAD'IN büyük Genel kurulunun olduğunu TV'ler de seyrettiniz mi? Hani 10 gündür yaygara koparılıyor, arkadaşlar şu anda etliye sütlüye dokunmayanların tekrar oturmalarını isteyen hangi güçse bu yaygarayı koparttıran güçte o güç. Bu konuda bazen bizden hiç destek görmeyen Umur beyi tenzih ederim. Ha birde kongrede kimliğimiz var diyenlere, Milli Savunma Bakanını ziyaret etiğinizde, içecekler size plastik bardakla mı geldi yoksa cam bardakla mı? Eğer o akıllı başlı Şb. Bşk.ları Assubayların en yüksek temsil kurulu olan TEMAD TEMSİLCİLER KURULUNUN o şekilde karşılanmalarını içlerine sindiriyorlarsa söz bitmiştir demektir. Dostlar buda yeni oluşumun önünü kesmek için bir oyundu. Adam karşısında hesap soran ASB. istemiyor, dernek var mı? Var. Tamam, dursun orda diyor, velhasıl bizim ihtiyarlara göz boyama yapıldı çünkü Genel Kurulun %65 ni yaşlılar oluşturuyordu, birde ben yeni oluşumu desteklediğim için Şb. Bşk.ın biri akşam Gnl. Mrk. Yemeğinde hani hem onları destekledin hem de yemekte işi ne? Gibisinden gözümün içine baktı ona da tavsiye ediyorum ben pazartesi günü 60 YTL Ankaraya yolluyorum. Merak etmesin. BAKİ SELAMLAR
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Aralık 2007 de kongresini yapmış olan bir şube o süreçte delegelerini seçimle belirlemiş ise haziran ayında neden bir daha kongre yapsınki,tüzük bu konuda o yıl içinde kongrelerini yapacaklar için delegelerinide o yıl belirlesin diyor,Bkz.tüzük madde 19,ayrıca yemeğe Sayın Mehmet Erol da katılmıştır ki kendisi Yenioluşumun adayı dır,sizin Ankara ya 60 ytl göndermeniz gereksizdir,bunu size söyleyenlerin söylediği ise ,asıl ayıp olan o dur,orada herkes hür iradesi ile oyunu kullandı,alınan sonucada herkes saygı göstermedimi,o halde sen yemeğe neden katıldın demeye kimsenin hakkı yoktur.Seçime katılanlara Türk misafirperliği gereğince yapılan ikramın parası kimsenin çebinden çıkmadı Temad bütçesinden karşılandı dolayısıyla kimsenin bu konuda söz ve sitem hakkı yoktur.

Cengiz ERTEN    22 Kasım 2008 21:09
Değerli Meslektaşlarım,
Dün ve Bugün gerçekleşen Temad Olağan Genel Kurulu bizlere yakışan olgunlukla yapılmış ve sona ermiştir.Demokratik teamüllere uygun olarak yapılan Genel Kurula katılan ve sorunlarımıza sahip çıkmak adına kilometrelerce yol katederek gelen İl-İlçe şube delegelerimize şahsım adına çok teşekkür ederim.
Saygılarımla.....

Değerli Meslektaşlarım;
Bu gün gerçekleşen TEMAD Olağan Genel Kurulunda Sabah gazetesi yazarı Sayın Ceyda KARASLAN ile tanıştım. Gördüğüm kadarı ile kendisi pırıl pırıl genç bir gazeteci. Bizzat şahit oldum konumuzun takipçisi. Haklarımız konusunda kanun teklifi veren Sayın Milletvekili Nurettin Beye teklifin ne aşamada olduğu hakkında sorular sordu ve notlar tuttu. Çok güzel bir istim yakalandı bende şahsım/ zümrem adına kendisine teşekkür ettim ve gündemde tutması için söz aldım. Özverili çalışması için kendisinden teşekkürü çok görmeyiz sanırım.
Saygılarımla.....


Ceyda KARASLAN mail adresi:
ceyda.karaslan@sabah.com.tr

SELÇUK İÇER    22 Kasım 2008 15:49
TEMAD'DA TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ ÇALIŞMALARI. Tüzük değişikliği için Delegelerden oluşan komisyon kurulduğu bu delegelerden ikisinin yeni oluşum grubundaki delege meslektaşlarımızdan olduğu, hakkında duyum aldım. Herhalde açılımını yaparlar, Şahsen bu çalışma zamana yayılmalı tüm delege, üyelerin fikirleri alınmalı seçimler gibi kapalı kapılar ardında yapılmamalıdır. Kamuoyu bilgilendirilmelidir, Şubelerden mutlaka görüş alınmalıdır. İkamet, üyelik, işlemleri tekrar değerlendirilmelidir, Merkeziyetçi sistem aşılmalı ve mali özerklik konusu halledilmelidir. İşin diğer boyutu ise delegeler nasıl belirlenmiştir? Bu komisyon kurulmadan önce bilgi verilmemiştir neden, Tepeden inme olmuştur? Saygılarımla.
Selçuk İÇER
E.Kara Bnd.Asb
1976-26

mehmet emin atılgan    22 Kasım 2008 13:31
Saygıdeğer Meslektaşlarım,

TEMAD seçimlerinde yeniden kazanan Sayın Başkan Mustafa Erol ve ekibini kutlar; camiamıza hayırlı olmasını dilerim. Bu dönemde daha aktif bir çalışma ve camiamızın da desteğiyle gaspedilen haklarımızı umarım kazanırız. Saygılarımla.

Niyazi Hürol    22 Kasım 2008 00:39
Değerli Arkadaşlarım
Seçimlerin bu şekilde sonuçlanacağını tahmin etmek için kâhin olmamız gerekmiyordu.Bizler başarısız bulduğumuz TEMAD yönetimine alternatif olacak yönetim adayları içinde kişisel hırsı olanlarla ilgili endişelerimizi NET sitesinde ifade edemedik. Kimi yazımız yayınlanmadı, kimi yazımıza saldırdılar. Kral olmakla suçlanan bu zümrenin bayraktarlarının yanında bizler için eşekten nal sökenler, bize kına göndereceklerini ifade edenler oldu. İşte sonuç şimdi o kınayı kendiniz kullanın. TEMAD yönetimi sakın ola zafer sarhoşluğuna kapılmasın onlar kaybedenler sayesinde kazandılar eski hamam eski tas olurlarsa bu kez üç yıl orada kalamazlar. SEÇİM SONUÇLARINA SAYGILIYIZ. KAZANANAN EKİBİ KUTLUYOR HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUZ ASSUBAY CAMİASINA HAYIRLI OLSUN

SELÇUK İÇER    21 Kasım 2008 22:54
YÜKLENİN VEBALİNİ.
Tabanın sesine kulak vermeyenler, sen ben kavgası yapanlar, listede uzlaşamayanlar kişisel hırslarını hasım haline getirenler, umutlarımızı yıkanlar, Muradınıza erdiniz mi? Camiaya verdiğiniz zararı nasıl telafi edeceksiniz, Bizlerin 3 yılını çaldınız, Önceki yazılarımda TARİH SİZİ ANACAKTIR'' şeklinde yazmıştım. Bu zihniyetle bu kadrolarla bu iş yürümeyecek ESKİ TAS ESKİ HAMAM. Kapalı kapılar ardında ince hesaplar ne projeleri var ne başkan adayları belliydi. ADIDA DEMOKRATİK SEÇİM OLDU? YENİ OLUŞUM GRUBUNA NE DEMELİ SEÇİMDEN 24 SAAT ÖNCE UZLAŞABİLDİLER.3 yıl sonrası için tekrar başlarsınız, ben şahsım adına AFFETMİYORUM... Ödeyebilirseniz ödeyin vebalini. Yeni yönetimden de beklentim yok. BİZLER İÇİNDE HAYIRLI OLACAĞINI ZANNETMİYORUM. KAYBEDEN BİZLER OLDUK, YAZIK ETTİNİZ BİZLERE... Affetmiyorum.


SelçukİÇER
E.Kara Asb.
1976-26

Cengiz ERTEN    21 Kasım 2008 22:49
Değerli Meslektaşlarım;
Bu gün gerçekleşen TEMAD Olağan Genel Kurulunda Sabah gazetesi yazarı Sayın Ceyda KARASLAN ile tanıştım. Gördüğüm kadarı ile kendisi pırıl pırıl genç bir gazeteci. Bizzat şahit oldum konumuzun takipçisi. Haklarımız konusunda kanun teklifi veren Sayın Milletvekili Nurettin Beye teklifin ne aşamada olduğu hakkında sorular sordu ve notlar tuttu. Çok güzel bir istim yakalandı bende şahsım/ zümrem adına kendisine teşekkür ettim ve gündemde tutması için söz aldım. Özverili çalışması için kendisinden teşekkürü çok görmeyiz sanırım.
Saygılarımla.
Ceyda KARASLAN mail adresi:
ceyda.karaslan@sabah.com.tr

Mehmet Sarmaz    21 Kasım 2008 22:30
Diyeceksiniz ki paramız olsa bu kadar mücadeleyi niye yapalım. Çoğunluğu tenzih ederek parası olanları, ya da yakınlarını yakından ilgilendiren ANKA Haber Ajansının bugünkü Vatan Gazetesi internet sayfasında yayınlanan bir haberi aşağıya ilave ediyorum. Bilgilerinize.
Bankada hesabı olanlar dikkat!
ANKA
Mali Suçları Araştırma Kurumu (MASAK), bankalarda hesabı bulunan vatandaşların 15 Aralık'a kadar adres teyidi yaptırmazlarsa hesaplarının bloke olacağını açıkladı.

MASAK'TAN yapılan açıklamaya göre, 15 Aralık'a kadar bankalarda hesabı bulanan yurttaşların, bankalara daha önceden beyan ettikleri adresleri teyit eden belgeleri şubelerine iletmemeleri durumunda, banka hesapları bloke edilecek. MASAK tarafından yayınlanan "Suç Gelirlerinin Aklanması ve Terörün Finansmanının Önlenmesine Dair Tedbirler Hakkında Yönetmelik" gereği, 30 Haziran 2008 tarihi veya öncesinde hesap açtırmış olan müşteriler beyan ettikleri adreslerini doğrulayan belgeleri (ibraz tarihinden önceki üç aylık döneme ait ikametgâh belgesi veya adınıza düzenlenmiş elektrik, su, doğal gaz, telefon gibi abonelik gerektiren hizmete ilişkin olan bir fatura vb.) en geç 31 Aralık 2008 tarihine kadar, 30 Haziran 2008 sonrası açılan hesaplar için söz konusu belgeleri hesabın açıldığı tarihten itibaren en geç 10 işgünü içinde bankalarına sunmaları gerekecek.
YIĞILMADAN DOLAYI İŞLEMLER AKSAYABİLİR.
Uzmanlar, yasada 31 Aralık 2008 tarihinin son geçerlilik tarihi olarak belirtilmesine karşın oluşacak yığılmadan dolayı, müşterilerin işlemlerinin aksamaması için 15 Aralık 2008 tarihine kadar söz konusu ibrazların yapılması gerektiğini bildirdi.

Hikmet BOLAT    21 Kasım 2008 21:48
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneğinin yapılan olağan Genel Kurulunda Seçimi Kazanan
Genel Başkan Mustafa EROL'UN
Şahsında Yönetime seçilen Değerli Meslektaşlarımı Kutlar. Camiamız için verecekleri hizmet ve çalışmalar için Teşekkürlerimi iletirim.

yaşar çakan    21 Kasım 2008 20:26
Bu gün yapılan seçim sonucunda kazanan Genel Merkezi kutluyorum.Hiç bir şey eskisi gibi olmayacak sloganı ile yola çıkanlar kaybettiler.Şimdi seçilen yönetime destek vermek gerekir.

Tekrar seçilen Genel merkez,eskiden olduğu gibi sansürlerine,nifakçı söylemlerine,berbat bir site yönetimine,son zamanlarda eline geçen basın fırsatlarını hoyratça harcamalarına,MSB tarafından verilen nakdi yardımlarda yapılan haksızlıklara ses çıkarmamalarına,hiç bir zaman cevval bir duruş sergilememelerine devam ederlerse;her şey eskisi gibi olacak demektir.Kazanan ve kaybedenlerde şapkalarını önüne koyup düşünmeleri gerekir.Bu saatten sonra hiç bir şey eskisi gibi olmamalı.Bizim onyıllar daha bekleyecek tahammülümüz kalmadı.Genel merkez oluşturacağı yeni yönetim de bunları gözönünde bulundurmalıdır.

Derneğimiz daha demokratik, daha katılımcı ve en önemlisi daha şeffaf olmalıdır.Uygulayacağınız yasal olan her eylemi de destekleyeceğiz.Asıl işiniz şimdi başlıyor.Haklarımızı alma konusunda son günlerde oluşan bu ivmeyi lütfen iyi değerlendiriniz.Bu günlerden sonra da haklarımızı alamazsanız koltuklarınızda rahat oturamazsınız.Bizleri daha fazla bekletmeyiniz.
Saygılar bizden...1983-KKK

Güçbirliği Platformu    21 Kasım 2008 20:16
Sayın Meslekdaşlarımız
Temad Genel Merkez yönetimi seçimlerini Sn.Mustafa Erol'un ekibi kazanmıştır.
Assubaylar Güçbirliği Platformu olarak mynet mesaj grubu ve www.emekliassubaylar.org sitesinin işbirliği ile bugüne kadar TEMAD'DA verdiğimiz maddi ve manevi desteği sürdüreceğiz Mevcut yönetimin geçmişte yaptığı hatalardan ders alarak yeni bir proğramla bizleri temsil edeceğine inanıyoruz. Desteğimizin yanı sıra olumlu eleştirilerimiz ve önerilerimizin paylaşılacağı inancı ile yeni yönetim kurulunun Sn.Başkan ve üyelerini kutluyor Başarılar diliyoruz. Saygılarımızla

ASSUBAYLAR GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU


3753
Mesaj Defteri yazıları