MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


Bayram ÇAKIR    26 Kasım 2008 22:05
BU MESAJDA YANLIŞLIK VAR!
Tüm insanlarımıza sağlık ve esenlikler dilerim.
Necmi GÜNAY Beyefendinin bir mesajını görüyoruz burada."Telefonsuz ADSL Geliyor" diye yazıyor. Mesajını okurken Türk Telekom İcra Kurulu Başkanı(CEO) Paul DOANY yazılı satırlar okudum. Döndüm bir daha okudum. Döndüm bir daha okudum. Beyefendi yanlış mı yazdı acaba, hani internet ortamında başka bir bilgi yanlışlıkla araya girmiştir diye düşündüm. Düşünmekte, tereddüt etmekte haklı değil miyim? Türk Telekom diyor, başkan diyor, yabancı bir isim devreye giriyor. Türk Telekom ile yabancı başkanın ne alakası var? Bağımsızım diyen bir ülkede böyle stratejik kurumların yabancılarla ne aldı verdisi olabilir? Olamaz tabii. Arkadaş yanlış yazmış olabilir. Gerçi Osmanlının son dönemlerinde Alman generaller Osmanlı ordusuna emir komuta ediyordu, Nazırlıklar batılıların müşavirlerinin, büyükelçilerinin kontrolü altında görev yapıyordu. Osmanlının gelirlerine Düyun-u Umumiye el koymuştu. Bunlar önemli değildi. Ama şu zamanda Türkiye'nin önemli bir kurumunun yönetimi yabancının kontrolünde olur mu canım. Vallahi inanmam. Böyle bir şey olsa yurtseverler durur mu hiç. Öyle değil mi? Bunu kim içine sindirebilir? Mustafa Kemal bu yurdu bize emanet etmiş iken. Yediğim lokmalar boğazımdan geçmez. Her yaşadığım gün bana azap olur.

cemalkiyi    26 Kasım 2008 20:33
http://www.temadcorlu.com
Temad Çorlu İlçe Başkanlığı üyelerinden emekli ord tek Kd. Bçvş Yılmaz ATIL (1954-2) 26.11.2008 tarihinde vefat etmiştir.

Merhum meslektaşımıza allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz.

Yönetim Kurulu Adına
Cemil BAYRAM
Temad çorlu Yönetim Kurulu Başkanı
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
MERHUM MESLEKTAŞIMIZA ALLAH'TAN RAHMET,YAKINLARINA VE TEMAD ÇORLU ŞB.MİZE BAŞ SAĞLIĞI DİLERİZ.

Ersen Gürpınar    26 Kasım 2008 16:43
Sayın Aykut Özer Başkanım
Polemiklerden,imalardan,karalamalardan o kadar muzdaribiz ki bunların sona ermesini arzuluyoruz.Siz Temad yönetimini kutlarken negatif çalışmalara rağmen seçildiniz ifadesini kullandınız; TEMAD yönetimi de karşı grubun kazanmaması için gayret göstermedimi? Bunlar demokrasinin gereği değilmi? Ben üzerime alınmadım çünki benim ve arkadaşlarımın misyonu belli TEMAD'DA destek onur mücaadelemize katkı sağlamak bunun için çalışıyoruz ama bizi bazı kesimler anlamıyor anlamak istemiyor dinlemeden çalışmalarımızı takip etmeden sanki TEMAD aleyhine bir tutum içindeymişisiz gibi lanse ediliyoruz zat-ı aliniz bile bu düşüncedeydiniz bu sitede yazılarınız yayınlandığına göre fikrinizin değişmiş olabileceğini düşünüyorum. Hepimiz assubayız hepimizin sorunu ayni güçbirliği yaparak her platformda sesimizi duyurarak mücaadelemize destek vermemiz gerekiyor Tek yasal temsilcimiz TEMAD tek hedefimiz assubay onurudur. Saygılarımla

temadksk    26 Kasım 2008 15:57
Sayın Meslektaşlarım;
Temad genel yönetim olağan kongresini Türkiye genelinden gelen 380 delege ile büyük bir olgunlukla yaptık. Delegelerimizin büyük bir çoğunluğunun tasvibi ile Mustafa EROL ve ekibinin seçilmesi ile neticelendi. Bir arkadaşımızın yazdığı yazıda, şahsımın daha önce yazdığım kutlama mesajında 'Aleyhte engellemelere rağmen' tekrar Genel Başkan Mustafa EROL seçildi ibaresinin açıklanmasını istediğini okudum.
Ersan kardeşim, siz neden kendi üstünüze alındınız bilmiyorum ama Ankara'da yönetimi düşürme çalışmalarından haberiniz olsaydı bu soruyu bana değil başkalarına sorardınız. Hepimiz Emekli Astsubayız. Amaçları sadece teşkilata faydalı çalışmalar yapma düşüncesi olan insanların önüne set çekmek yerine hep beraber mutlu sona ulaşabilmek için ne gerekiyorsa bununla uğraşmak hepimizi mutlu eder kanaatindeyim. Seçimlerde başarı hepimizindir, demokrasi gereği seçileni kutladığım kadar , seçilmeyenide medeni cesaretlerinden dolayı kutlamak istiyorum.
Sayın Genel Başkanım;
Teşkilatın ihtiyaçların biliyorsunuz, bunları yerine getirmek için genç ve dinamik ekibinizle çok çalışacağınızı biliyorum. Tüm Teşkilat sizinle beraberdir. Gayret ve fedakarlık sizden, tam destek bizden. Artık benim ve Astsubay arkadaşlarımın yüzü gülsün istiyorum ve sizlere başarılar diliyor, saygılar sunuyorum.
Aykut Mehmet ÖZER TEMAD İZMİR İL BAŞKANI

Necmi GÜNAY    26 Kasım 2008 15:45
Telefonsuz ADSL geliyor


ADSL abonesi olmak için telefon hattı alma zorunluluğu kaldırılıyor. Türk Telekom İcra Kurulu Başkanı (CEO) Paul Doany, abonelerinden gelen şikayetleri dikkate aldıklarını ve yakın bir tarihte yalnızca ADSL hizmeti almak isteyen kullanıcılardan sabit telefon hattı yükünün kaldırılacağını açıkladı.

ADSL abonesi olmak için öncelikle telefon hattına sahip olma koşulunun kaldırılması için çalışmalara başladıklarını belirten Paul Doany, Çıplak ADSL projesi üzerinde çalıştıklarını söyledi. İnternet hizmeti üzerindeki vergilerin indirilmesiyle birlikte alternatif ISP'lere (Internet Service Provider / Internet Servis Sağlayıcısı) yönelik fiyat avantajları sunacaklarını söyleyen Doany, bunun için fiyatların belirlenmesini beklediklerini ifade etti.

Doany, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK) fiyatların belirlenmesi üzerinde çalıştığını, önümüzdeki yıl içinde Çıplak ADSL uygulaması üzerinde konuşmaya başlayacaklarını söyledi. Fiziksel hat maliyetinin çıkarılması gerektiğini ifade eden Doany, BTK'nın belirleyeceği fiyat belli olduktan sonra hizmetin ücretlendirmesini yapacaklarını belirtti.

Doany ayrıca, sabit telefonda hatlarında rekabet piyasasının UMTH (Uzak Mesafe Telefon Hizmeti) lisansları ile çoktan başlamış olduğunu, ödemede güçlük çeken 1.5 milyon civarındaki abone için özel tarifeler sunacaklarının da haberini verdi.

BİLGİLENDİRME MAİLİDİR.

NOT:Kablolu tv aboneleri sabit telefon olmadan daha ucuza internete bağlanabilirler. meslektaşlarımın bilgisine sunarım.SAYGILARIMLA[B]null[/B]

SELÇUK İÇER    26 Kasım 2008 14:03
TEMAD'A TEŞEKKÜRLER..!!!
Temad yöneticilerinin hassasiyet göstererek panolarındaki olumsuz mesajı kaldırmaları memnuniyet vericidir.Birik ve beraberlik için atılmış büyük bir adımdır.Bu tür küçültücü ve eleştiri sınırını aşan yazılar camiamızı etkilemekte ve polemiklere,sanal kimliklere neden olmaktadır.Bu tür olumsuz yaklaşımların Yeni Yönetimce takibi birlik ve beraberliğimiz için son derece önemlidir.Yerinde bir uygulamadır.Sorunların halline gidilmeli NETİCE ALINMALIDIR..Yıllardır hepimizin dert yandığı ''TÜZÜK DEĞİŞİKİLİĞİ' Bu konuyu mesaj panosunda eleştirerek yazdım.Formd'da tavsiye ve görüş belirtilmesi hussununa değindim.Ancak kayda değer görüş ve öneri belirtilmedi.Komisyon çalışmalarına devam ediyor,Hepimizin dert yandığı bu konuda öneri yok..Komisyonda4 yeni oluşumcu ve diğer meslektaşlarımız var.umarım bu değerli meslektaşlarımızın çalışmaları neticesinde Derneğimize yakışan tüzük ortaya çıkar.Sn Genel Başkanımız hassasiyetinize teşekkür ederim.Olumsuzluklara aynı şekilde müdahale etmeye Lütfen devam ediniz''.HİÇ BİR ŞEYİ ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK ''söyleminize ilk adımı kaldırılan yazı ile attınız..BU KARARLILIĞINIZA DEVAM EDİNİZ,TOPLUMU DAHA SIKI KUCAKLAYINIZ,TOPARLAYINIZ.OLUMLU HER ADIMINIZDA.DESTEĞİMİZ SONSUZ OLACAKTIR..HİÇ BİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMASIN...Saygılar..

Selçuk İÇER
E.Kara Asb.
1976-26

S.Nurettin ERDOĞAN    26 Kasım 2008 10:47
Sevgili Meslektaşlarım,Değerli büyüklerim;Bugün mynet sitesinden aldığım bir haberin başlığını sizlerle paylaşmak istedim...
Her zaman olduğu gibi yine bir parmak bal ile yüzümüz güldürülmeye çalışılırken,hak ve hukukumuz yönünden bir adım ilerledik toplum da sesimiz duyulacak derken,karalama adına karşı bir faliyet geçikmedi bile diye düşünüyorum.Bu ve benzeri yapılan basın açıklamları camiamızı rencide ediyor düşüncesindeyim.
****** ALINTI *******
Genelkurmay'daki köstebek astsubay çıktı
Türk Silahlı Kuvvetleri'nden son aylarda sızdırılan bilgi, belge ve çeşitli ses ve görüntü kayıtlarıyla ilgili 'köstebek avı' ilk sonucunu verdi.


Genelkurmay Başkanlığı'na atanmasının hemen öncesinde, Orgeneral İlker Başbuğ'un Kudüs'te 'Ağlama Duvarı' önünde çekilmiş fotoğraflarını sızdıran astsubay yakalandı. Hürriyet'in haberine göre, Foto Film Dairesi'nde görevli, adı açıklanmayan astsubayın olası dış bağlantıları araştırılırken, gizlilik ve istihbaratla ilgili, yeni ve sıkı emirler gönderildi.

********* HABERİN DEVAMI SİTEDE MEVCUT*******

Konuyu bilğilerinize saygılarımla sunarım.

Ersen Gürpınar    26 Kasım 2008 00:41
Saygıdeğer Arkadaşlarım
TEMAD sitesinde yayınlanan mesajımı ve Aziz Ören isimli bir kişinin verdiği yanıtı üzülerek paylaştım. Az önce TEMAD sitesinden bu şahsa ait mesajın kaldırıldığını gördüm TEMAD yönetimine teşekkür ederim Polemikler,karalamalar bize bugüne kadar hiçbirşey kazandırmamıştır. Bizlere yakışan üslup ve değerlendirmelerle eleştirilerde bulunacağız ama maksat hiçbir zaman bağcı dövmek değil üzüm yemek olmalıdır.
Bu mesajın kaldırılması TEMAD yönetimininde bu tür polemikleri arzu etmediği ve izin verilmiyeceği konusunda kararlığını sergilediğini düşünüyorum Bu zümremiz için gereklidir. Saygılarımla

cahit    25 Kasım 2008 23:41
değerli ağabeyim anlaştık benim seçilmiş ekibe husumet gibi bir şeyim yok işin garibi mustafa başkana sempatimde vardır,2006 kırklareli gnl.krl.da genel mrk ynt.cilerinin bir kısmı adaylıktan çekilmemi istemesine rağmen,bana adaylığını koy demiştir,ama bu benim eleştiri hakkımı elimden almamalı,eğer seçime geldiyseniz ve ben sizden gelmiş gibi bir intiba edindim,bu itibarla benim yazımdaki sözler salonda esen rüzgaradır,dikkat ettiyseniz hoca kendini savunmak için iki sefer kürsüye çıktı eski genel bşk. Orhan ÖZKAN ayağa kalkıp bu şekilde vurmanız ahlaki değil diyerek bağırmak zorunda kaldı, ben belirttim bunlar benim tespitlerim,burkay agabey senin kıvılcımın gnl.bşk.nın şimdiye kadar nerdeymiş sözü ile birleştiği için dışarıda kalanlara ne dememiz gerektiğini sordum ,çünkü bu konuda yanığım marmara bölgesindeki illerin birisinde oturan bir agabeyimi temada zorla üye yaptırmıştım, sordum nasılsın diye temaddan ayrıldım bu adamlar küçük hesaplar yapıyorlar,ynt.me girmek isterim diye korkup bana kem gözlerle bakıyorlar dedi osebeple bu insanlar için ÇEKİM MERKEZİ oluşturmazsak ve oluşturulmazsa,az olsun benim olsun mantığı ön plana çıkarsa işimiz var demektir, ersen agabey diyosunuz ya..!bende bu insanlara sahip çıkalım diyorum yanlışmı söylüyorum,herşey halolur,saygılarımla
"EN UZUN YOLCULUKLAR,KISA BİR ADIMLA BAŞLAR"

hüseyin    25 Kasım 2008 20:58
HER ŞEYDEN ÖNCE BENDE BİR ASSUBAY OLARAK TEMAD'A BİZE KATKILARINIZ İÇİN TESEKKÜR EDERİM.
BENİM BAZI TEKLİFLERİM OLACAK EGER OLUR Kİ DÜŞÜNÜRSENİZ SEVİNİRİM.
OYAK GİBİ KENDİ ŞİRKETİMİZİ KURALIM AYLIK KESENEKLERLE.
ÇESİTLİ SİRKETLER ALIRIZ. ONDAN SONRA DA BAZI YÖNETİM KURUMLARINDAKİ BİZE VERİLMEYEN HAKLARIMIZI ALMIŞ OLURUZ. OYAK'TAKİ GİBİ
SANIRIM ANLADINIZ TSK. LER

AHMET ÖZTAŞ    25 Kasım 2008 20:33
1. 15 - 19 KASIM 2008 tarihleri arasında bir işim için İSTANBUL Aksaray Orduevinde kaldım. Şuan ki gördüğüm hizmet sisteminden dolayı tüm burada görev yapan ve hizmet verenlere teşekkür ederim. Bu uygulanmanın diğer orduevlerinde ve askeri gazinolarda uygulamasını beklerim. İnşallah bunun takipçisi de biz emeklilerin başta TEMAD Genel Merkezi ve TEMAD İl Başkanlıkları olur.

2. 1980 - 1989 yılları arasında İSTANBUL'DA görev yaptım. İSTANBUL Aksaray Orduevinde en çok zoruma giden, yan yana iki asansörden birinin SUBAY ve diğerinin ASTSUBAY asansörü bulunması idi.

3. En son kaldığımda ise resepsiyon, lokanta, kuaför, berber dâhil her ünitenin subay ve assubaylara ortak olarak açıldığını gördüm. Halen ANTALYA dâhil bu bölüm subay bölümüdür, assubaylara hizmet veremeyiz diyen garsonun söylediği, ailenizin ve çocuklarınız gözü önünde bir uygulamanın olmaması sevindiricidir.

4. Bizler sadece bayramlarda, şehit törenlerinde, garnizon komutanın düzenlediği yemek ve çaylarda, subay ve astsubay aile ve çocukları bir araya gelip, diğer zamanlarda bir arada oturamazsınız sorununun topluma ne kadar zarar verdiğinin farkında mısınız?

5. Kamplar içinde ise hizmetin çoğunun birleştirildiği tek kamp olarak Side Jandarma Kampını gördüm. Hatta daha da ileri giderek UZMAN ÇAVUŞLARA bile bir motel istifade etmeleri için ayrılmıştır. Eğlence yerleri, çay bahçeleri bar, disko v.b. yerler ortak kullanımdadır

6. Türkiye'yi bölmek isteyen hainlere karşı subay. Astsubay ve uzmanı ile gerektiğinde dağlarda, yurt dışında omuz omuza mücadele vermektedirler. Buralarda görev yapan meslektaşlarımızın eş ve çocuklarımız da olumsuzlukları yaşamaktadır. Bazı meslektaşlarımız şehit düşmekte veya gazi olmaktadırlar. İnsan haklarına aykırı adil olmayan 15 yıl dayatmacı mecburi hizmet sistemi altında görev yapmaya mecbur bıraktığınız, personelinizin bir arada aile ve çocukları ile kaynaşması için, SİDE Jandarma Kampı ve İST. Aksaray Orduevindeki uygulamanın diğer; OYAK, kamp, orduevleri, askeri gazino ve kışla gazinolarında ortak kullanımının ne zaman başlayacağının bildirilmesini arz ederim. 25 KASIM 2008

Ahmet ÖZTAŞ
E.K.Per.Kd.Bçvş.(1977-13)
ANTALYA TEMAD Üyesi


ADRES :
Kızıltoprak Mah. 912 Sok. Nadire Konuk St.E Blok Daire 13 Murat paşa/ANTALYA
0 505 822 90 03 Kamu Hattı oztas07@hotmail.com
Not: Genelkurmay ve kuvvet komutanlıklarına gönderdiğim dilekçe yukardadır. Farklı uygulamalar varsa e-postama bildirirseniz sevinirim. Saygılarımla

Ersen Gürpınar    25 Kasım 2008 18:39
Saygıdeğer Arkadaşlarım
Biz üç yıl önce assubay onur mücadelesi diyerek yola çıktık bazıları kabul etmeyebilir ama çok yararlı işler yaptık kendimi ön plana çıkarmak gibi bir gayem yok olmadı da olamazda TEMAD yönetimi yeniden seçildi bir tek eleştiride bulunmadığım gibi elimden geldiğince SEÇİM SONUÇLARINA SAYGI DUYALIM BİR ŞANS VE DESTEK VERİLİM diyen yazılarım sitede TEMAD mesaj panosuna aşağıdaki mesajı gönderdim Mesajıma anında Aziz Ören diye biri anında yanıt vermiş değerlendirmesini size bırakıyorum ve lütfen sizde ciddiye almayın yeniden eski günlere dönmeyelim TEMAD YÖNETİMİ LÜTFEN DİKKATLİ OLSUN DAHA İLK GÜNDEN TARTIŞMA ADABINI KAYBEDERSEK ESKİ GÜNLERİ MUMLA ARARIZ. Saygılarımla

Ersen Gürpınar E.Per. Kd. Bşçvş. Saygıdeğer Meslektaşlarım
TEMAD Genel kurulu yapılmış ve mevcut yönetime bizi yeniden temsil etme yetkisi verilmiştir Kendilerini kutladık, başarılar dileyerek, seçimler bitmiştir mevcut yönetime çalışmaları için şans ve destek vermemiz gerektiğini buradan ve diğer sitelerden duyurmuştuk. Muhalefet olmadan iktidar olamaz muhalefet iktidarın denetleyicisidir TEMAD yönetimine seçimlerde muhalif bir grubun yanı sıra tarafsız olarak kurdukları mesaj gruplarında ve sitelerde sesimizi duyuran alkış ve eleştirileri ile TEMAD yönetimi ve mücadelemize destek veren arkadaşlarımız vardır bende bunlardan biriyim ve TEMAD Balçova şubesinin üyesiyim. Bu arkadaşlarımızın yaptıkları faaliyetler herkesin gözünde olmasına rağmen farklı yorumlanıyor daha doğrusu yorumlanmak isteniyor Birlikten beraberlikten söz açılmışken lütfen herkes eteğindeki taşı döksün, Seçim sonucu yeni bir sayfa açılmışken yeniden polemikler ve gerginlikler yaşanmasın ;
Kendisini şahsen tanıdığım onur duyduğum Sn. Foça şube başkanı İbrahim Özen'in "Bir tek TEMAD var başka TEMAD yoktur, Lütfen taklit ve şekilcilerden sakınınız" İl Başkanı Sn. Aykut Özerin "negatif çalışmalara rağmen kazanan ekibi kutluyorum" sözleri ile neyi amaçladıklarını lütfen açıklasınlar kast edilen sitelerde yazanlar, çalışma grupları ise ki bu arkadaşlarımız bu şubelere de ziyaretler yapan sorunlarımızı daha etkili nasıl çözebilir, desteğimizi nasıl arttırabiliriz sorusunu buradaki üyelerle tartışan, araştıran TEMAD ve Assubay gönüllüsü arkadaşlarımızdır. Bunların hangi çalışması ile TEMADA zarar verdiklerinin veya bizim bilmediğimiz TEMAD dışında taklit MEMAD mı vardır? Konusunun açıklanmasını kafalardaki istifamın giderilmesini, binlerce arkadaşımızı şaibe altında bırakmamasını bekliyoruz. Bugüne kadar yaptıkları çalışmalarla sorumluluğunu bilen teşekkürü hak eden arkadaşlarımıza haksızlık yapmayalım. Kast edilen bu arkadaşlarımız değil de farklı ve zararlı bir çalışma yapılıyorsa bunu açıklayın, bizlerde onlara karşı cephe alalım. Ama lütfen toplumu bu tür imalı sözlerle germeyelim. Bu sözler TEMAD yönetimine seçimlerde rakip olanlar için ediliyorsa bunlar içersinde kişisel hırsı olanlara en büyük tepkiyi zaten bizler verdik. Ancak DEMOKRASİLERDE MUHALEFET OLMADAN İKTİDAR OLUNMAYACAĞINI BİR KEZ DAHA HATIRLATIYORUM HEPİMİZİN TEK YASAL TEMSİLCİSİ TEMAD TEK HEDEFİMİZ İSE ASSUBAY ONURUDUR Saygılarımla.
AZİZ ÖRENİN YANITI:
----- ERSEN GÜRPINAR BEYGENEL KURUL YAPILMIŞ TEMSİL ETME YETKİSİ VERİLMİŞTİR. FOÇA BAŞKANI İLE İZMİR İL BAŞKANINI SÖYLEDİKLERİNİN AÇIKLANMASINI SORUYORSUN. GÜZELDE KARDEŞİM SEN NE SIFATLA SAYIN AYKUT BEY VE FOÇA BAŞKANINDAN HESAP SORAR GİBİ AÇIKLAMA İSTİYORSUN TEMSİL ETME YETKİSİNİ ŞUBE BAŞKANLARI VE DELEGELER VERMİŞTİR SEN DELEGEMİSİN YOKSA BAŞKANMISIN NEDİR KENDİNİ TEMAD ÜSTÜMÜ GÖRÜYORSUN DAHA DÜN BİR BUGÜN İKİ BIRAKTA BU SEÇİLEN İNSANLAR BİR YÖNETİMLERİNİ SEÇSİNLER YOLA ÇIKSINLAR O ZAMAN SORALIM. BU ŞEKİLDEKİ DAVRANIŞLAR TEMADIMIZA ZARAR VERİR LÜTFEN ACELECİ OLMAYINIZ. BUGÜN BAHSETTİGİNİZ İZMİR İL BAŞKANININ DUYDUGUMA GÖRE 2000 ÜYESİ VAR NE SÖYLEDİGİNİ BİLEN DEGERLİ BİR BÜYÜGÜMÜZDÜR.

EMEKLİ ASSUBAYLAR    25 Kasım 2008 16:48
Ekonomistlere inanalım mı? (Günün fıkrası)

17.11.2008 - 09:53
Bir dostumuz yolladı. Sizinle paylaşalım istedik. Okurumuz fıkrayı anlattıktan sonra şu notu yollamış: Global ekonomiyi krizden kurtarmak için yaptıkları "operasyonların" detaylarını anlatıp umut vermeye çalışan "kurmayları" dinleyince, nedense bazen, fıkradaki bu doktor geliyor aklıma...
İşte o fıkra
Sibirya'nın köylerinden birinde, bir cenaze mezarlığa götürülüyormuş.
Derenin kenarından geçerken tabut koylülerin ellerinden düşüvermiş, tabutun içindeki ceset de dereye yuvarlanmış.
Derenin akıntısı da, cesedi dinamitle avlanan balıkçıların yanına sürüklemiş.
Balıkçılar "acaba adamı dinamitle biz mi öldürdük" endişesine kapılarak, cesedi askeri kışlanın dikenli tellerine bırakmışlar.
Nöbetçi er, bölgeye birinin yaklaştığını düşünerek cesedi yaylım ateşine tutmuş.
Hemen ambulans çağrılmış, delik deşik olan ceset hastaneye kaldırılmış.
Operasyon altı saat sürmüş.
Altı saatin sonunda doktor ameliyattan çıkmış, alnından akan terleri silmiş:
- Çok zor oldu ama galiba yaşayacak!

mehmet burkay    25 Kasım 2008 14:32
Saygı değer Cahit kardeşim
Yeni oluşumun Genel Başkan adayı Sayın Prof.Dr. İrfan ÜNVER (Nasrattınoğlu)'i 74 kitap yazmasına rağmen aşağılamak, tevdi edilen göreve layık olamadığını ima etmek benim haddim değildir. Sakın ha, işi başka mecralara çekmeyiniz. Ben onun ellerinden öperim. BENİM SÖYLEMEK İSTEDİĞİM ORGANİZE OLAMAMAKTIR. İyi eğitilmemiş bir ordu her zaman yenilgiye mahkûmdur. Gönül isterdi ki; Bu seçim çalışmaları sırasında, Yeni Oluşum adı ile ortaya çıkan ekibin ziyaretlerinde Sayın İrfan ÜNVER ağabeyimizi de görmeyi arzu ederdik. Sn İrfan ÜNVER ağabeyimizle birlikte, ziyaret edilen yerlerdeki delegelerle sohbet edilmeliydi. Ayrıca Sayın irfan Ağabeyimiz, sadece Kongre salonundaki 10 dakikalık konuşması ile değil de, kendi sitelerimizde mesleğimizin geleceğine yön verici düşüncelerinden de tanınmalıydı. Yazımdaki amacım Sayın İrfan ağabeyimizin ne kişiliği, nede donanımı ile ilgilidir. Sayın Aziz SAYDAM kardeşim benim ne demek istediğimi çok güzel anlamış ve benim eksik gördüğüm hususları da ekleyerek izah etmiştir. Kendisine teşekkür ederim. Sn İrfan Ağabeyimizin yapmış olduğu görev ve hizmetlerden, yazmış olduğu kitaplardan çok gurur duyarım, onlar çok ayrı bir şey. Tıpkı kongremizi ziyaret eden Sayın Talat TOKAT gibi.
Hainlik kelimesini gerçekten çok ağır bir ifade olarak görüyorum. Benim yazım aşağıdadır ve herkes de okuya bilir. Yazımda, Sayın Ersen Gürpınar Ağabeyimden hiç bahsetmedim. Hatta yazılarını özenle okuduğum Sn Ersen Ağabeyimin bu kongreye neden gelmediğini, kendisini şahsen görmek istediğimi de, Muğla il başkanımız Sayın Halil ERGENLİ'YE de iletmiştim. Kendisine buradan saygılar sunarım.
Değerli kardeşim, işin özüne gelirsek; Seçimler Bayrağı taşıyabilme yarışıdır. Bu ışık kimde görülüyorsa Bayrak ona teslim edilir. Seçim sonucu böyle tecelli etmiştir, saygı duymamız gerekir. Bundan sonra neleri yapmamız gerekiri konuşmamız lazım. Ayrıca Astsubaylığın onur ve şerefi için Yeni oluşum gurubu adı altında kilometrelerce yol kat ederek kendilerini cesaretle ortaya koyan ağabey ve kardeşlerimi de kutluyor bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum. Saygılarımla.

Ersen Gürpınar    25 Kasım 2008 11:32
Saygıdeğer Arkadaşlarım
İzmir'de yıllardır kangren olan orduevi sorunu var daha doğrusu Assubay orduevi sorunu var çeşitli kaynaklardan farklı çözüm önerilerinin hayata geçirileceği bilgilerini aldık ama somut bir çözüm yok Bu konuda bir yazı hazırlıyorum vereceğimiz örnek dilekçeyi arkadaşlarımızın ilgililere iletmesini istirham edeceğim ilginiz için şimdiden teşekkürler.
NOT. Dün 24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle Radyo ve TV 35 kura ile öğretmenlerimizi Kumsal Restaurantta ağırladı. Talihliler arasında öğretmen eşimle bende vardık, bu arada Kanalın Gn. Md. Yrd ve Program yapımcısı ile sıcak sohbetlerimiz oldu konu tabii ki döndü dolaştı sorunlarımıza geldi; Basındaki yazılara rağmen hala sorunun ne olduğunu maalesef bilmiyorlar kendilerine bir fırsat verin bu konuda bir programa yapalım önerime sıcak baktılar kendilerini ziyaret edeceğim ancak bu görüşmede bizim yasal temsilcimiz TEMAD'IN olmasını arzuluyorum TEMAD İZMİR İl temsilciliğinden uygun görülen donanımlı bir arkadaşın benimle irtibat kurmasını bekliyorum. Saygılarımla

Halil Yaz    25 Kasım 2008 11:01
Hayat üç buçukla dört arasındadır. Ya üç buçuk atarsın, ya da dört dörtlük yaparsın...
NEYZEN TEVFİK

Bayram ÇAKIR    25 Kasım 2008 01:00
EĞİTİM EMEKÇİLERİ

Büyük Önder Mustafa KEMAL, "Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır" demiş eğitim emekçilerine. Büyük Önder'in nasıl bir nesil istediğini hepimiz biliyoruz. Halkçı, Ulusalcı, Devrimci, Laik, Devletçi ve Cumhuriyetçi bir nesil istiyor. Bilimi rehber edinmiş bir nesil istiyor. Bu değerlerle bezenmiş nesilli öğretmenler yetiştirecek.
Bizler gibi öğretmenlerin de durumu ortada. Yapılan anketler doğru ise, öğretmenlerden ancak yüzde altısı maddi bakımdan iyi durum dalarmış. Korkunç bir sonuç. Bir ülkede ekonomi ne denli önemli ise, bir kişinin ve bir ailenin yaşamında da o denli önemlidir. Ekonomi bir yapının temelini oluşturur. Manevi ve sosyal yapılar bunun üzerinde şekillenir. Morali ve motivasyonu iyi olmayan bir eğitici öğrencilere her istediğini verebilir mi? Elbette veremez.
Çalışan öğretmen yine de haline şükrediyor, bir işim var diye. Bakanlık açıklıyor; Milli Eğitimde 140 bin öğretmen açığı,180 bin görev bekleyen öğretmen var diyor. Arkadaş bu ne iştir? Bu nasıl bir devlet işleyişidir? Yeni bağımsızlığını kazanmış sömürge Afrika ülkeleri bizi sollamış durumda.
Eğitimde ikinci önemli sorun. İkinci büyük hainlik. Okul yönetimlerine imam hatipli kişilerin atanması. Bunlar güzel cumhuriyetçi ve laik nesil yetiştirirler. Bunlar artık bilimi mi rehber edinirler yoksa başka bir şeyi mi bilemiyoruz? Tehlike büyük. Bu yapılanlara ne denir? Tek ve net yanıt.HAİNLİK.Seyirci mi kalacağız? Öyle görünüyor. İki satırla öğretmenler gününü kutladık. KUTLU OLSUN! KUTLU OLSUN! İnsanın yüreği sıkışıyor.

HARUN KURUOĞLU    24 Kasım 2008 22:37
ANTALYA'NIN YÖNETİMİNDE SÖZ SAHİBİ OLMAK.

Değerli meslektaşlarım: Ailelerimizle beraber 10.000 civarında Emekli Astsubay topluluğu bu Kentte yaşıyoruz. Çocuklarımız bu Kentin okullarında eğitim görüyor, gelirimizi bu Kentte harcıyoruz. Kenti yönetenlerin aldıkları kararlarla idare ediliyoruz, bu kararlar olumsuz ve bizlerin aleyhine de olsa bile uymak zorundayız. Kentle ilgili olumsuzluklar için istediğimiz kadar serzenişte bulunsak dahi, sesimizi duyuramıyoruz. Antalya'da bizler, eşlerimiz ve çoğunluğu Üniversite mezunu olan çocuklarımız, gelinlerimiz Kentin kazanımlarına katkı sağlıyor. Kentle ilgili faaliyetlerimizi sayfalarca yazabiliriz. Kısacası faaliyetlerimiz ve yaşamımız bu şehirde geçiyor.
Tüm bunlara rağmen ANTALYA Kentinin yönetiminde, idari kadrolarında, ekonomik, sosyal, siyasal ve benzeri etkinliklerinde yeterince söz sahibi değiliz. Sanırım bununda en önemli nedeni bu konuları gündeme getirecek bir oluşumun ortaya atılmamasıdır. Hâlbuki bizler Antalya'yı yöneten ve bu Kentteki kararları alıp uygulayanların içinde ve yerinde olabiliriz diye düşünüyorum. Kentin yönetim organlarında(İlçe ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyelikleri, İl Genel meclisi Üyeliği ve seçimle, oy kullanılarak gelinebilinen diğer organlar v.s)
Sonuç olarak, yaşadığımız Kentte en az 10.000 civarında oy potansiyeline sahip olan bizlerin çok iyi organize olur, birlik beraberliğimizi sağlarsak Antalya'da çok şeylere imza atabileceğimize inanıyorum. Mart 2009 Ayında yapılacak Yerel Yönetimler seçiminde hareket tarzımızı belirlemek maksadıyla TEMAD Üyesi olsun veya olmasın tüm meslektaşlarımızın eş ve yetişkin çocuklarının da katılımı ile BELEDİYE BAŞKANLARI SEÇİMLERİ İLE İLGİLİ düşünce, öneriler ve hareket tarzımızın belirlenebileceği bir koordinasyon toplantısı yapılmasının uygun olacağı kanaatindeyim. Saygılarımla.

afyonlu    24 Kasım 2008 22:06
Yeni seçilen Sn. Mustafa EROL ve ekibini kutluyorum. Hayırlı olsun. Saygılarımla

caho    24 Kasım 2008 20:02
Herhalde yeni oluşumun başkan adayı irfan hocamı savunmak yine bana düştü,burkay kardeş 74 kitaba takılmış, biz burada asb onur mücadelesi verirken o nerde diyor.işin garibi kendini anlatmaktan projelerini anlatamadı diyor. sayın burkay 74 kitaba imza atmak gerçekten azimli bir çalışmayı gerektiren bir iş ben şuraya iki satır bir şey yazıyorum canım sıkılıyor,işin garibi birikimin yoksa yazmakta yetmez, önsözde kalırsın.!ben hocanın polonyada türk izleri diye bir kitabına göz gezdirdim harika birşey hakikaten donanımlı,bu sitede yazı yazmayanlar hain kategorisinemi giriyor anlamış değilim seçimlerde 410 delege vardı tüzüğe göre 20.200 üye temsil edildi demektir,gnl bşk.nımız 102.000 emekli asb var dediğine göre 82.000 emekli dışarıda onlar bize ilgi göstermediğine göre onlar ne oluyor biz ne oluyoruz,yapmayın allah aşkına ,hocamızın toplumda bizi bu antenti ile temsil etmesi bile onur değilse nedir lütfen adını siz koyun,alt kültürlerde basamak atlayanlara hep kem gözle bakılır,kendilerinden fazla olanlarına hep bir kulp takalımda ekarte edelim olgusu vardır,bakıyorum arkadaşlarda gelişen kompleks neticesinde direk söylemeselerde eeee 74 kitap yazmışmış ama şimdiye kadar nerdeymiş..?eee 74 kitap yazmış ama onur mücadelesi yapmışmı..? söyliyeyim o zaman bizler 3-4 yaşında iken diyarbakırda eşini en ön saflarda yürütmüş,bizler asb dahi değilken o emekli asb olarak türk dünyasını gezip folklor araştımaları yaptığı için bizler bir türlü onu göremedik herhal,başka izahı yok...! seçimde verilen 10 dk.da ne anlatacaksa anlattı tabii kendini anlatacak, habire asb.danda prof olurmu gibisinden karşı taraf iğnelerse hoca ne yapacaktı süklüm büklüm oturup ezilmeyimi bekleyecekti şayet seçime gelmişseniz yeni oluşum kitapçık dağıttı orada ne yapacaklarını yazmışlar biz okuduk anladık sizi bilemem..! tüzük genel başkan adaylarının kendilerini anlatmalarına fırsat verilir demesine rağmen verilen 10 dk yı insafınıza bırakıyorum,sayın burkay hocam gibi,Ersen ağabey gibi adamlara sağlıklarında sahip çıkmamız lazım şu hareketin fitilini ateşleyen Ersen GÜRPINAR az birşeymi yapmıştır hepsinden Allah razı olsun,bu insanlara ima yoluyla bile birşey dense beni üzüyor,neyse seçim geldi geçti öncelikle ankaradaki arkadaşların şehirde mevcut 18000 asb emeklisinin 10000 nine ulaşmaları lazım her ilçede her semtte ekipler oluşturup 200 250 delegeyi hedeflemeleri lazım bu üye sayısına ulaşıldığı zaman yıllık 40 ytl aidatla 400.000ytl bütçe ile gnl merkez ayağa kalkar biz kırklarelide 124 asb ın 90 nını üye yaptık evlerine 5-6 sefer gittik ikna ettik ,şimdiden hedefler konulması lazım seçim için oy gerekiyorsa onu bulmanın yolları araştırılıcak başkayol varsa söylensin ve herkes katkıda bulunsunsun SAĞLICAKLA KALIN

Osman ada    24 Kasım 2008 18:50
Sayın Meslektaşlarım
Ben 67 mezunu kara ordu donatım emekli Kd. Başçavuşum İzmir'de ikamet ediyorum. TEMAD dedikleri an tüylerim ürperiyordu sebebi ise malum askeri kahvehaneden farkları yoktu ama haksızlıkları da içime sindiremiyordum çam sakızı çoban armağanı kendimce sorunlarımızı gereken yerlere yazan biriyim. Bu siteyi AFYON'DA birlikte görev yaptığım gerçek dost ve örnek astsubay Ersen Gürpınar'dan öğrendim bilgisayarım yok bana arada internet kefeden gir bazen de gel benim kızın ofisinden katkı sağla dedi kırmak ne mümkün çok iyi bir girişim inanın bugüne kadar haberdar olamadığım için üzüldüm. Olumsuzlukları karşıdan seyrederek değil içinde olarak düzelteceğiz. Temada yılbaşında üye olacağım bu mücadelede bulunarak kendime ve mesleğime olan saygımı yerine getirmiş olacağım Hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.

Çetin    24 Kasım 2008 18:41
YA DİKKAT EDİN YA DA BEDELİNİ ÖDEYİN
Lütfen dikkat edin
Sizden 6.5 dakikanızı ayırıp aşağıdaki VTR'Yİ izlemenizi hatta izlemekle de kalmay1p sevdiklerinize izlettirmenizi rica ediyorum.
Polonya' da, trafik kazalarını önlemek için başlatılan kampanya kapsamında bu VTR gösteriliyormuş tüm kanallarda.
Hepiniz dilerlisiniz, kazas1z günler dileklerimizle.
http://patrz. pl/filmy/ kierowco- nie-badz- bezmyslny
Saygılarımla. .

Fevziye    24 Kasım 2008 14:29
CUMHURİYETİN fedakâr öğretmenleri ve eğiticileri; yeni nesli, sizler yetiştireceksiniz. CUMHURİYET; fikren, ilmen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister.(1924)-MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. ÖĞRETMENLER GÜNÜ TÜM ÖĞRETMENLERE KUTLU OLSUN. MİLLETLERİ kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet, henüz millet namını almak istidadını kesbetmemiştir. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

yasarcakan    24 Kasım 2008 14:13
Bugün 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ,senede bir defa hatırlayıp birkaç dakikaya sığdırdığımız ve toplumun oluşmasında en önemli yapı taşlarından biri ,belkide en önemlisi olan öğretmenlerimiz,elleri öpülecek öğretmenlerimiz.Kıt kanaat maaşlarıyla bazen okulun boyasını alan ve kendi eliyle de okulunu boyayan fedakar ve cefakar öğretmenlerimiz.Bu toplumda övgüyü en çok hakeden sizlersiniz.İyi ki varsınız.İyi ki BAŞ ÖĞRETMENİMİZ ATATÜRK.Ne mutlu bize.Kutsal meslek olan öğretmenlik Onun bizlere mirasıdır.Bu kutsal mirası önünde saygı ile eğiliyorum.
Saygılar bizden&1983-KKK

mehmet emin atılgan    24 Kasım 2008 13:11
ELİ ÖPÜLESİ ÖĞRETMENLERİMİZİN DURUMU DA NE YAZIK Kİ BİZDEN FARKLI DEĞİL; HEPSİNİN ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLARKEN SÜKRANLARIMI VE SAYGILARIMI SUNUYORUM.
Öğretmenlerin % 6'sı memnun
24 Kasım 2008
Esra KAYA / ANKARA
Türk Eğitim-Sen anketinde öğretmenlerin sadece yüzde 6.2'sinin geçimini rahat sağladığı ortaya çıktı. Ankete göre öğretmenlerin yüzde 71'inin kredi kartı ya da bankaya borcu var.
ÖĞRETMENLER, Atatürk e başöğretmen unvanı verilişinin 80'inci, öğretmenler gününün de 27'ncisini kutladıkları bugün de gelecek korkusu yaşıyor, ekonomik kriz altında da inliyor.
Türk Eğitim-Sen'in, 2 bin 178 ilk, orta ve okul öncesi öğretmeninin katılımıyla gerçekleştirdiği anket öğretmenlerin içinde bulunduğu durumu gözler önüne seriyor. Öğretmenlerin geleceğe umutla bakamadığını ortaya koyan anketten çıkan sonuçlar şöyle:
Öğretmenlerin yüzde 48.8'i kazandığı ücretle zor geçiniyor. Yüzde 45'i gelirinin sadece temel ihtiyaçları karşılamaya yettiğini belirtiyor.
Geçimini rahat sağladığını belirtenlerin oranı sadece yüzde 6.2.
Katılımcıların yüzde 76.2'si banka kredisi kullanıyor.
Yüzde 71'inin kredi kartı ya da banka borcu bulunuyor.
Buna göre öğretmenlerin yüzde 49.1'inin bin-3 bin YTL, yüzde 30.5'inin 3 bin-10 bin YTL, yüzde 12'sinin 10 bin-30 bin, yüzde 4'ünün 30 bin-50 bin, yüzde 2.8'inin 50 bin-100 bin YTL, yüzde 1.1'inin de 100 bin-150 bin YTL borcu bulunuyor.
Yüzde 33.3'ü en büyük sorun ücret yetersizliği diyor. Yüzde 18.1'i toplu sözleşme ve grev hakkının olmamasını, yüzde 17.2'si adam kayırma, siyasi baskılara maruz kalmayı, yüzde 13'ü öğretmenlik mesleğinin toplumda itibar görmemesini en büyük sorun olarak görüyor.
Yüzde 23'ü öğretmenlik mesleğini zorunluluktan seçtiğini belirtiyor. Öğretmenlerin sadece yüzde 34'ü "Yine öğretmenlik mesleğini seçerdim" cevabını veriyor.
Yüzde 33.7'si hayata dair en büyük korkusunun gelecek ve işini kaybetme korkusu olduğunu söylüyor.
Hürriyet


3753
Mesaj Defteri yazıları