MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


Mehmet AKPINAR    10 Şubat 2007 14:02
Sitemiz günden güne çehre değiştiriyor ve güzelleşiyor,görsel olarak güzelleşmesi albeniyi arttıracağı inancındayım,ancak katılımın artması sanırım daha olumlu olacaktır,saygılarımla..

Hakan HEZER    10 Şubat 2007 01:11
http://www.nuveforum.net/index.php?board=189.0
Arkadaşların yoğun çabası le kurulan sonunda tüm ihtiyaçların%90nını krşılayacak bir sitemiz oldu.Kıymetli meslektaşlarımız Halil Ergen li ve Semih Koç beye ayrıca bu siteyi bizlere sunan VE Kanadan katkıda bulunan Cengiz kardeşimize sonsuz teşekür ederim.
Site hepimizin hep beraber,güzelleştirip tanıtacağız,ilgi odağı haline getireceğiz,hedefimiz amacmız aynı.
yalnız arama motorlarında ilk önce bulunabilmesi için goole eklememiz iyi olacak.
saygılarımla

ramazan    09 Şubat 2007 22:12
değerli meslaktaşlarım
ben uzun süre çetin altanı okuyordum
son olarak yayınlanan assubayları aşağılayan fıkrası biz assubayları çok küçük düşürmüştür
çetin altan'ın bu yazısından rahatsız olduğumuzdan dolayı assubay camiasından özür dileyinceye kadar protesto e mail çekmeye davet ediyorum
c.altan@prizma.net.tr

Mehmet AKPINAR    09 Şubat 2007 22:10
Sayın Sarp bence o noktayı geçtiler ve hızla ilerliyorlar nezamana kadar, bir değişiklik olmaz ise kasım ayına dek..

Ferit SARP    09 Şubat 2007 16:59
SEVGİLİ MESLEKTAŞLARIM.

Atatürkün gençli,ğe hitabında belirttiği gibi
memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Noktasıdamıyız acaba
Saygılarımla

Mehmet AKPINAR    09 Şubat 2007 11:33
Ersen abimizin yazısı yorumsuz olarak yerine kondu,ancak Çetin ALTAN henüz bir özür yazısı yayınlamadı sanırım yayınlamazda kendisi malüm Türk büyüğü olarak bazı insanlara tepeden bakar inşallah ben yanılırım.. :sigh

Haluk TIRAVOĞLU    08 Şubat 2007 21:46
Sn.Ersen GÜRPINAR'ın Milliyet Blog'taki yazısı kaldırıldı. Milliyet gazetesi 1 hafta içinde 2 kez sınıfta kaldı. Birincisi ç.altan'ın yazısı, ikincisi Sn.Ersen GÜRPINAR'ın intihar eden astsubay kardeşimiz ile ilgili olan yazısıdır.

Saygıdeğer büyüğüm yazısının kaldırılması ile ilgili olarak gerekli girişimlerde bulunmuştur. ç.altanın yazısı ile ilgili olarak ben de sizler gibi olayı kınayan yazımı hem e-posta ile gönderdim hem de fax ile bildirdim. Neyse; bizi ilgilendiren bu büyüklükteki bir gazetenin sorduğumuz sorular karşısında ne kadar aciz kaldığıdır. Her gün milyonlarca kişiye ulaşarak demokrasi dersleri veren (?) bir gazetenin meslek ahlakından nasibini almamış olması acı.

Gelelim konunun özüne; Sn.Ersen GÜRPINAR'ın yazısının kaldırılması neyin göstergesi olabilir. Minareyi sokacak kılıf bulamamamış olabilirler mi? Birileri bazı şeylerin açığa çıkmasını istemiyor olabilir mi? Temiz, aydınlık, çocuklarımıza bırakabileceğimiz lekesiz bir gelecek ve önümüzü görebileceğimiz bir dünyayı çok görmüş olabilirler mi? Bazıları aydınlıktan hoşlanmıyor. "KURTLAR PUSLU HAVAYI SEVER".

Murat    08 Şubat 2007 21:04
Kendini nimetten sayanların ipinin ortaya çıktığı zaman! (şimdilik erken) blog yazılarına sansür, gasp edilen hakların gasp edilmesinin devam etmesi, güdümlü ve emirli, karşılıklı hatırlı haberlerin el altından sinsice verilerek zaman kazanmak adına, dayatma ve müdahaleler devam edecek... Yılmadan, sakin ve gücü çoğaltarak verilmeyen hak arayışı devam etmeli. Kendisine herşey sevap, kendinden başkalarına haram kabul edenleri özellikle Avrupa müptesebatı ülkemize uyarlandıkca (vatan elden gidiyor feryadı ondan!) gerçekler ufukta olacak, gün ağaracak. Kendini Türk adını verip aldığı talimatla Temad'a saldıran zavallılar burayıda takipte. Günlük kontrol altında tutulan burası hakkında "cılız tepki" deselerde! zamanla anlanacak neymiş cılızlık. Yeterki yılmayalım. Saygılarımla

Mehmet AKPINAR    08 Şubat 2007 14:44
Saygıdeğer meslektaşlarım,hepinizin malumu dün sayın Ersen abimizin milliyet blog taki son yazısı yayından kaldırıldı,aslında bizler hiçde destek veremedik tüm çırpınışlarımıza rağmen en çok yorum almasına karşın en çok tıklanan blog haline getiremedik oysaki başarmalıydık böylece daha çok ses getirebilecektik,sayın büyüğümüz yine yazar ama bu yazının hiçbir gerekçe gösterilmeden yayından kaldırılması SANSÜR dür bunun başka bir adı olamaz halktan yana olduğunu ve böyle bir misyona sahip olduğuna inandığımız Milliyet gazetesi maalesef sınıfta kalmıştır,tıpkı bizler gibi.Üstelik bunun da tam fax ve E-mail trafiğinin arttığı bir süreçte olmasıda manidardır.saygılarımla..
Em.Kd.Bçvş.Mehmet AKPINAR :sigh

DENIZ BEYAZIT    08 Şubat 2007 09:29
Web sayfan1zda TURKCE karakterlerin okunmad1g1n1 musahade ettim. Bunun duzelt1lmes1nin ve ak1c1 hale getirilmesinin siteyi dolasanlar taraf1ndan daha anlas1l1r olacag1 kanaatindeyim.
Basar1lar1n1z1n devam1 dileklerimle Sayg1lar1mla...

Şerafettin Turgay    06 Şubat 2007 22:59
Saygıdeğer Arkadaşlarım .
Mail yazıma gelen cevabı sizlerle paylaşmak istedim Bilgilerinize .Saygılarımla

From : Hümeyra Özkazanç
Sent : Saturday, February 3, 2007 12:09 PM
To :
Subject : AK PARTİ İLETİŞİM MERKEZİ (444 25 44)

Şerafettin TURGAY

TSK personelinin özlük haklarına ilişkin 372266 nolu mailiniz Milli Savunma Bakanlığına iletilmiştir.Bakanlığın ilgili biriminden gelen yanıt asağıda belirtildiği gibidir.Bilginize.

"TSK.personelinin özlük hakları ile ilgili çalışmalar personel ayrımı gözetilmeksizin bir bütün olarak yürütülmekte olup, yapılan çalışmalar ve teklifler halen görevde bulunan Sb.-Astsb. ve diger personelin özlük hakları ile bunların emekli maaşlarında iyileştirme yapılmasını içerecek ve personelin magdur olmayacagı şekilde hazılanmakta ve takip edilmektedir."
SAYGILARIMIZLA.

TANER HAYDAR KOÇAK    06 Şubat 2007 21:42
DEĞERLİ ABİLERİM
BU MAİLLERİN BAŞBAKANA VE M.VEKİLLERİNE GİTMEDİĞİ SÖYLENDİ,DOĞRUDUR.ZATEN BURDA AMACIMIZ MSB.GNKUR.AKP GRUP BŞK.V.SALİH KAPUSUZ.KUVET KOMUTANLIKLARINA ULAŞMAK OLSA YETER.ONLARADA MAİLLE DEĞİL BİLGİ EDİNME YOLU İLE ULAŞIN VE RESMİ KAYDA GİRSİN.TABİ FAX İMKANI OLANLARIN FAX DESTEĞİDE AYRI BİR ÖNEME SAHİP.
BİLMEYENLER İÇİN bilgi olarak arz
saygılarımla.

TANER HAYDAR KOÇAK    06 Şubat 2007 21:32
Mehmet akpınar abicim ne desen haklısın.Temad'ın örgüt bağlantısında kopukluk var herhalde.Ben muvazzaf olarak tüm tepkiyi ,riski ve aile kavgasını bile göze alıp emekli abilerime ne getiri sağlarız,ne faydamız olurun kavgasını verirken malum emekli abilerimiz taş dizmeye devam ediyor.Taş dizmeyin diyen yok ama günde 15-20 dakikanızı hak mücadelesine ayırsanız kötümü olur.Blogtaki yazıyı ben günde en az 30 kere şahsen tıklıyorum.Açılış sayfası yaptım.yani siteden başka siteye geçmeyip,önce kapatıp sonra tekrar yeni sayfa açıyorum.Çocuklarım bile kendi bilgisayarlarında bunu uygulayıp, okunma sayısını bana söylüyorlar.Yani 2 bilgisayarla desteğe çalışıyoruz.ayrıca tüm tanıdıklarımada da adresi yolladım ve talebi onlarada da yaptım.Bakın komik gelecek belki ama yurtdışındaki köylülerime ait siteye bile göndererek destek istedim.bizler suç istemiyoruz.yasal ve ahlaki her yolu bu amaçlar içinkullanmalıyız.birşeylerkazanmak isteniyorsa biraz zahmet çekmekte gerekir..bu sayede artırdığımız sayılar bizim için güç demektir,o kadar talebe,söylenmesine rağmen şu an 2119.valla söylemimize, talebimize yani isteklere ulaşmada çok yetersiz.
Lütfen,lütfen,lütfen.UYANALIM ARTIK,TREN GİDİYOR.
SAYGILARIMLA.

Mehmet AKPINAR    06 Şubat 2007 15:43
Sanırım TEMAD a birşeyler oluyor,ne oluyor bilemiyorum ama neyse.Yayınlanması gerekenleri yayınlamıyorlar yayınlanmasın diye not düşülenide inadına yayınlıyorlar,bu kadar şubesi olan vede hayli üyesi olduğunu düşündüğüm bir kurumun alt üniteleri olayın farkında değil 40 bilemediniz 50 kişi bu işe baş koymuş her çağrıya uyuyor bu uyku halindeki topluluğu uyandırmaya çalışıyor ama daha şubelerin bile olaydan haberi yok iletişimin böylesine kolay olduğu bir çağda şubelerin bilgisayarı ADSL bağlantıları yok bari bir sponsaor bulun sayfanızda reklamı yayınlansın sizde bilgisayar temin edin zaten şimdi modem bedava bizim gibi 150 ytl verip modem de almanıza ihtiyaç yok,eğer bunlar bile yapılamıyorsa malesef bu iş bitmiştir mynet grup ta ki 400 kişi nerde Milliyet blog taki yazıyı herkes 10 kez tıklasın istedik sadece bu 400 kişi tıklasa 4000 ederdi oda yok bizim birlikteliğimiz dayanışmamız bumudur biz böylemi hak arıyacağız ,bu şekildeki davranışlarla kimse bizimle ilgilenmez bizde hiç bir sonuç alamayız acı ama gerçek budur,evet biraz sinirli ve kırıcı bir yazı oldu ,ama kral çıplak demekten başka çare varmı ,bu durumun aksini iddia eden varsa ispatlasın bende destekliyeyim.saygılarımla.Em.Kd.Bçvş.Mehmet AKPINAR :sigh

Haluk TIRAVOĞLU    06 Şubat 2007 09:46
TEMAD'A AÇIK MEKTUP;

Sayın Genel Başkanım ve Yönetim Kurulunun sayın üyeleri;

5 ŞUBAT 2007 de gerçekleştirdiğimiz ve 1 hafta hatta 10 gün süreyle idamesini planladığımız TEMAD WEB sitesindeki mesaj panosunun da katkısıyla ülkemiz geneline yaydığımız e-posta ve dilekçe yağmuru organizasyonunun sorunlarımızın çözümü yolunda bir sinerji yaratacağından kimsenin kuşkusu olmasın.

Fakat;

Bu organizasyonun katılım sayısı maalesef bu sitenin mesaj panosunun ziyaretçi sayısıyla sınırlı kalıyor. Bu durumu çözmek de Genel Merkezimize düşüyor.

Neden?

Benim gözlemlerime göre, dernekler bu organizasyona katılım sağlayamıyor, çünkü şubelerimizdeki dernek başkanlarımız ve dernek yönetici arkadaşlarımız örgüt disiplinine ve hiyerarşik yapıya sadık kalmak adına insiyatiflerini kullanarak lokallere gelen üyelerini bu anlamda örgütleyemiyorlar (Bazı şubelerimiz hariç).

TEMAD genel merkezi ve bizler 5 ŞUBAT 2007 ye günler öncesinden yoğunlaşmamıza ve bu heyecanı yaşamaya başlamamıza rağmen dernek lokallerindeki üyelerimiz malum uğraşlar (okey, bezik, kağıt oyunları ve rakı muhabbetleri) nedeniyle konudan habersizdi.

Bu nedenle; Genel merkezimiz bu tür organizasyonları daha önceden şubelerini bir bildiri ile haberdar eder örgütlerlerse, internet kullanmayan üyelerimizin de katılımını sağlayabilir.

En derin saygılarımla,

Haluk TIRAVOĞLU
(E) Dz.Astsb

Şerafettin TURGAY    06 Şubat 2007 01:26
Saygıdeğer Arkadaşlarım

Haklarımızın takibi konusunda Başbakan ve Milletvekillerine çekilen Mailler gitmiyor. Üşenmeyip mutlaka faks çekelim. Haberi olmayan çevremizdeki,mahallemizdeki arkadaşlarımızı uyarıp,katılımlarını sağlarsak etkinliğimiz artar diye düşünüyorum .Hepinize saygılarımla

Ersen Gürpınar    05 Şubat 2007 23:30
Aziz Arkadaşlarım
Sitemiz arkadaşlarımızın gayreti ile hergün daha mükemmele doğru gidiyor bu vesile ile birkez daha büyük emekleri olan Sn.Halil Ergenli ve Semih Koç kardeşime site alanını hediye eden Cengiz Avcı kardeşime şahsım ve sizler adına teşekkür ederim. Bizim sorunlarımız elbette sadece maddiyat değil ama bunun yaşamımızda önemli bir yeri var. Sosyal haksızlıklarımızı da dile getireceğiz bu sitede kültürel aktüel konularıda yazacağız anılarımızı anlatacağız ülke sorunlarını tartışacağız bu konuda sitede düzenlemeler yapıyoruz sizlerde düşüncelerinizi arkadaşlarımızla paylaşın uygun görülenler gerçekleşir.Burayı sivillerinde ziyaret etmesini bizleri tanımalarını sağlıyacağız hoşgörü ve saygı ön planda olacak.Hoşgörü dedim aklıma geldi Çetin Altan bir fıkra yazmış AB ülkerindeki hoşgörüye örnek diyerek ama kimse o hikayeyi bilahare alman başçavuş olarak anlatmaz bu nedenle altan a kırıcı olmadan bir yazı yazdım üzüntü ve düşüncelerimizi anlattım bir açıklama yapıp bizden özür dileyin dedim ve ekledim bunu yapmazsanız bizde sitemizde hikayeyi size uyarlayıp yazacağız dedim. Keşke AB ordularındaki sistem değer adalet eşitlik bizde olsada belki bu kadar kanımıza dokunmaz fıkralar diye düşündüm siz ne dersiniz. Hoşçakalın

murat atam    05 Şubat 2007 23:10
GENEL BAŞKANIMIZIN MESAJIMUSTAFA EROL TEMAD GN. BŞK.
YER:
Ankara

Tarih:
05 Şubat 2007, Pazartesi
10:01


DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM

TBMM YE ÇEKECEĞİMİZ FAKS NUMARALARINI AŞAĞIDA BELİRTİYORUM. BU FAKSLARIMIZI BÜYÜK HARFLERLE KISA VE ÖZ OLARAK YAZALIM VEKİLLERİMİZİN O KADAR ÇOK ZİYARETÇİLERİ VE İŞLERİ VAR Kİ OKUMA FIRSATI BULAMIYORLAR
. DAHA ÖNCEKİ ÇEKİLEN MAİL LER KÜÇÜK HARF OLDUĞU İÇİN YALNIZ BAŞLIKLARINA BAKTILAR. BİLGİLERİNİZE SUNUYORUM.

FAKSLAR: ALAN KODU 0 312


BAŞBAKAN 4170476

GENKUR. BAŞKANI 4021113

SALİH KAPUSUZ 4206511

M. ALİ ŞAHİN 4251435

İsmail H. BAYINDIR    05 Şubat 2007 09:52
Aşağıdaki mektup; Sayın Genelkurmay Başkanımıza arz edilmek üzere birçok defa gnkur@tsk.mil.tr. adresine ( Genelkurmay Personel Başkanılığı ve Genelkurmay Genel Sekreterliği Dikkatine ) gönderilmiştir. Mektubumun alınıp, alınmadığı veya bir işlem yapılıp, yapılmadığı konusunda tereddütlerim oluştuğundan, buradan duyurulmasının uygun olacağı kanaatine vardım. Aynı zamanda düşünce ve duygularımı değerli Astsubay arkadaşlarım ile de paylaşmak gereğini hissettim. Saygılarımla.Sayın Genelkurmay Başkanım;


1. Siz, Genelkurmay Başkanı olmadan aylar öncesinde sizinle ilgili olarak internet sayfalarında, çağdaşlık ve Atatürkçülük karşıtları tarafından gizli-açık karalama kampanyalarının başlatıldığını gördüm. Diğer taraftan bu ülkenin demokratik, çağdaş, Atatürkçü ve lâik kitleleri de, tek blok halinde sizi Genelkurmay Başkanı olarak görmek istediler. Belkide Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez, geniş halk kitleleri, Genelkurmay Başkanlığı seçimleri ile bu kadar ilgiliydi ve siz sadece Türk Silahlı Kuvvetleri'nin değil, Demokrasi yanlısı herkesin Genelkurmay Başkanı oldunuz.


2. Genelkurmay Başkanlığınızın; Cumhurbaşkanlığı seçimi, genel seçimler, Avrupa Birliği, Irak, Kuzey Irak, İran, Kıbrıs gibi konularda, Türkiye'nin en sancılı dönemine rastladığını tahmin ediyorum. Geçmişte olduğu gibi, bu gün de Türk halkının, Askerine güven duyduğunu gururla hissetmekteyim. Bazı kesimler tarafından, Ulusal güvenlik, milli menfaatler, Kurtuluş Savaşından bu yana kazanılmış değerlerin elde tutulamayarak hiç sayıldığı, Güneydoğu'da 20 yıldır Silahlı Kuvvetlere ihale edilmiş bölücü teröre karşı verilen mücadele ve binlerce şehit unutulmuş gösterilmekte olup biz emekli askerleri üzmektedir.


3. Sizden, size destek veren herkesin büyük beklentileri var. Kıymetli vakitlerinizi alarak biz emekli Astsubayların beklentilerini yeniden tekrarlamak istemiyorum. Ancak; yıllardır Türk Silahlı Kuvvetleri'ne hayatını adamış bizleri, " üvey evlat " statüsünden çıkarıp " evlat " konumuna getirmenizi bekliyoruz. Emeklilerimizden ve çalışanlarımızdan bizlere yansıyan çok ciddi sıkıntılar var. Astsubay kesiminde bir metal yorgunluğu söz konusu. Bu yorgunluk dışarıdan görülmeyebilinir, ancak dikkatlice incelendiğinde, yakından ve samimi olarak bakıldığında görülebilir. İşin özüne inilmeden herşeyin güllük ve gülistanlık olduğu söylenebilinir sizlere, ancak ben dışarıda o feryatların onlarcasını her gün yüreğimde hissediyorum.


4. Bu düşünceler ile Astsubay kesiminin üvey evlat konumundan çıktığına inandırılması, Silahlı Kuvvetlerin gücüne güç katacak, ve başka güçler tarafından art amaçlarla kullanılmasının engellenmiş olacağını değerlendirmekteyim.


5. Komutanım, bu vatan bizim. Bu topraklar bizim. Bu bayrak bizim. Ve Silahlı Kuvvetler bu ülkenin sağlam ve dimdik ayakta durabilmeyi başarmış tek ve son kalesi. Bu kaleye sahip çıkalım istiyoruz. Bu nedenledir ki sizin Genelkurmay Başkanlığı döneminizi bu ülke için bir şans olarak görüyoruz. Elbette sizden sonra da bu bayrağı devir alanlar, bayrağı yere düşürmeyeceklerdir ama, bu sancılı dönemden birlik ve beraberlik içinde, biz Astsubaylar da üvey evlatlıktan kurtulmuş olarak ve Silahlı Kuvvetlerin her bakımdan güçlenerek çıkması dileklerimi arz ederim.

murat atam    04 Şubat 2007 20:42
SAYIN VEKİLİM


Aşağıda Maddeler Halinde Sunduğum Yasalarla Teminat Altına Alınarak İyileştirilmesi Gereken Hususlar Nedeniyle Maddi Ve Manevi Hak Kaybına Uğrayarak Mağdur Edilmekteyim.

Astsubayların Mevcut Hakları TBMM Çatısı Altında Korunması Ve Alınması Gereken Haklarınında TBMM Çatısı İle Yasalarla Teminatlı Olarak Verilmesi Gerekirken Verilmediği Gibi Mevcut Haklarınında Kaybına Yönelik Gidiş İzlemekteyim.

Haklarmızın Korunması Ve Alınması Gereken Haklarımızın da Yasalarının Düzenlenmesinde Aracılığınızı ve desteğinizi Arz ederim.

Murat ATAM
Emekli Dz.Astsubayı 1976-20187

1. 926 Sayılı Personel Kanuna Ve 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa  Vazife Malulleri Ve Şehit Varisleri Muvazzaf Veya Emekli Veya Her İkisinide Kapsayan Hak Edilişlerde Kesintisiz Olarak Tüm Haklardan Yararlanır İbaresi İle Vazife Malullerimize Ve Şehitlerimize Ve Varislerine Karşı Boynumuzun Borcu Olan Görevin Yapılacağını;

2)- 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 64 ncü Madde Ve Bentleri Gereğince Kalkınmada 1 nci Derecede Öncelikli İllerde (Eklenmiş İller Dahil) Çalışmakta Olan Kamu Personelin 2 Yıl Hizmete Karşı 1 Kademe Verilerek Hem Teşvik Edilmiş Hem de Sosyal ,Kültürel Sıkıntılar İçindeki Yaptığı Görev Tazmin Edilmiştir.Ancak Aynı Tazminden Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli ( 926 Tabi Personel ) Yararlandırılmamaktadır. Subay ,Astsubay ,Uzman Erbaş Personelin Kalkınmada 1 nci Derecede Öncelikli İllerdeki Görev Yıllarına İtibari Hizmet Yıllarına Eklenmek Üzere uygulama yasasının çıkarılmasına ;


3)- .Astsubay Meslek Yüksek Okullarından Mezun Astsubaylarımız 9 ncu Derece 1 nci Kademesinden Göreve Başlatılmaktadır. 9 / 2 den Başlatılarak Haklarının İadesi Ve Haklarının Verilmesi;


4)- 1. derecenin 4. kademesinin verilmesi:Türkiye cumhuriyetinde ön lisans ile lisans seviyesinde okul bitiren tüm memurlar, 657 sayılı devlet memurları kanununun ortak hükümler bölümüne göre, 1. derecenin 4. kademesine çıkarken, bu seviyede ve daha yüksek seviyede eğitim alan astsubayların, 1. derecenin 4. kademesine yükseltilmemesi kabul edilir bir durum olmadığı gibi; bu durum anayasanın eşitlik ilkesi ve insan hakları evrensel beyannamesine aykırıdır. Türkiye genelinde yüksek öğrenim görmüş ve 1. derecenin 4. kademesine yükseltilmeyen tek meslek mensupları astsubaylardır. çağdaş olmayan ve dünya eğitim anlayışı normlarına uymayan bu durumun düzeltilmesi için, bir an önce çalışmalara başlanmasını bekliyoruz.5)- Harp Okullarının 2 Yıldan 3 Yıla ,3 Yıldan 4 Yıla Çıkarılmasında Tüm Subaylar Ve Emeklilerinin Derece Ve Kademe İntibakları Yapılması Emsal Edilerek. 9/2 Emekli Astsubaylara İntibak Ettirilmesi,Muvazzaf Personelinde Ön Lisans Hakları Verilerek Ön Lisan Mezunlarının 9 / 2 İntibak Farklarının Derece Ve Kademelerine Uygulanması,Lisans Mezunu Astsubayların 8/1 Dereceden Başlatılması,Sonradan Lisans Eğitimi Alanlarında 9/ 2 Farkına 2 Kademe Verilerek 8 nci Derece Kademe İntibaklarının Yapılmasına
6)- Askeri Ceza Kanunun 171 Ek Cetveli İle Disiplin Amirlerine Tanıdığı Oda Hapsi Cezası Uygulanması , Türkiye Cumhuriyeti Devleti Aleyhine Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine Açılmış 2998 / 96 Başvuru Devletimiz Aleyhine Sonuçlanmıştır.( Bakınız Yargıtay Ahim Kararları) 3500 Euro , Yarbay Tarafından Ceza Alan Astsubayımıza Ödenmesi Karara Bağlanmıştır. Askeri Ceza Kanunu 171 Ek Cetvelindeki Üstlerin Veya Amirlerin Özgürlükten Mahrum Bırakma Yetkilerinin Tamamen Alınarak, Davaya Bakmak Ve Gerekli Yargılama Yetkisine Sahip,Yürütmeden Bağımsız Ve Uygun Yargı Teminatları Sunan Mahkeme Veya Kurullarca Verilmesi Değişikliğinin Yapılarak Müteakip AİHMe Açılması Beklenen Mahkemelerin Ve Tazminlerin Önlenmesi.

7)-Yarbay rütbesine indirgenen temsil tazminatın astsubaylara uygulanmaması adaletsizliğinin kaldırılması için astsubay kıdemli başçavuşlara temsil tazminatının yarbay muadili gösterge üzerinden ödenmesi düzeltmesinin yapılması.

8)- Yarbay rütbesine indirgenen makam tazminatın astsubaylara uygulanmaması adaletsizliğinin kaldırılması için astsbay kıdemli başçavuşlara temsil tazminatının yarbay muadili gösterge üzerinden ödenmesi düzeltmesinin yapılması.


9)- Kıtası İle Bir Yerden Bir Yere Nakil Olan 926 Sayılı Yasa Personeline Harcırah Ödemesi Yapılmamaktadır.Birliğinin Bağlı Olduğu Garnizon-Belediye Sınırlarının Dışına Çıkan 926 Sayılı Personele Harcırah Ödenmesi.(İş hukuku na tabi çalışanlar -657 Sayılı Yasa Tabi Memurlar Dahil Bu Tazminatı Almakta Ancak Astubaylar Almamakta Ve Hak Kaybına Uğramaktadırlar.

10)- Kıyafetler Ve İşaretler Konusunda Astsubay lara Ait Rütbe İşaretlerinin Ve Kokartların Uzman Jandarma Ve Uzman Erbaş lara Şekil Olarak Aynen Verilmesi Uygulamasının Değiştirilerek Bu Meslek Gruplarının Kendine Ait Kokart Ve Rütbe İşareti Şekline Kavuşturulması.

ARZ EDERİM.

murat atam    25 Ocak 2007 15:59
ADİ MALÜLLÜK VE VAZİFE MALULLUK


Görev yapamayacak durumda sağlık sorunu yaşayan astsubaylarımızdan görev başında iken veya görevden kaynaklanan iş güvenliği ve iş sağlığı kuralları yetersizliğinden kaynaklanan rahatsızlıklarına da adi malüllük verilerek emekli edilen astsubaylarımızla karşılaşıyoruz.bu kısıma giren rahatsızlıklarda vazife malüllüğü verilerek hakların devam etmesi gereklidir.süei içinde emekli sandığına itirazedilerk ad malüllüğü vazife malülüğne çevirmeleri için çalışma yapmaları önerilir.Sıcak çatışmada yaralanan bir astsubayımıza adi malüllük verildiği .vücudunda mermi kalmış bir erimizinde maaş bağlanmadığı daha doğrusu talep etmediği için hak kaybına uğradığı tanıklığımdır.halbki yasalarımız devlet bekasının devamı için yaralanan veya ölenlerin kalanlarına mağdur olmamaları için hakler vermiştir.sadece kullanılmamakta veya bilinmemektedir.lütfen acılı insanlarımızın acıları ile ilgilenelim kulaklarımızı açalım onlar kendi aşam dertlerinden haklarına ulaşamamaktadırlar

murat atam    25 Ocak 2007 12:52
teknoloji nimetlerini yakalamak ve kullanmak çok güzel temad şubelerinin çoğunda web sayfaları yok ancak şube başkanı denetiminde yaygın sitelerin birinden (Gmail,hotmail,mynet gibi ) mail adresi almak ve temad merkez başkanlığımız sitesindeki şubeler listesinde mail adresleri şeklinde bir sütun açmak sanırım yararlı olacak.örnek temad.istanbul@gmail.com gibi

saygılarımla

Halil ERGENLİ    20 Ocak 2007 20:28
Sayın Akpınar,
Sizin gibi üretken ve katılımları ile bizleri mutlu eden bir meslekdaşımızın böyle alınganlık göstermesine şaşırdım.
Sizin gündem (değiştirse bile) fikirlerinizi açıklamanız değil, küskünlüğünüz bizleri yaralar. Bizler de FORUM Panosunda OYAK Konusunda ve kimlik kartları konusunda konu başlattık. Bu konularla ilgili büyüklerimize özel mesajlar attık. Bu konularda tabii ki tartışılacak, konuşulacak, tartışılmasın diyenlerde olacak.
SAYGILARIMLA

Mithat Türetken    20 Ocak 2007 17:48
Sevgili DOstlarım
Alinganlık göstermek yok bir arkadaşımız kendisine göre önemli saydığı bir konuyu yazmış diğer bir arkadaşımızda daha önemli konular olduğunu belirtmiş bunları tartışmasak nereden ulaşacağız doğrulara yeterki eksik bilgi ile kamuoyunun önüne çıkmıyalım veya bir tartışmada bizim elimizi zayıflatacak bilinçsiz yanıtlar vermiyelim Teşbihte hata olmaz kimse üzerine alınmasın bir deli kuyuya taş atar kırk akıllı çıkaramazmış öyle olmasın yoksa neden kuruludu bu siteler mesaj gruplarımız paylaşımı sağlamak için ben bir büyüğünüz olarak sizden özellikle istirham ediyorum kesinlikle yılgınlığa kapılmayın birbirinizi kırmaktan çekinin bu dava için herkezin yapması gereken birşeyler olduğunu unutmayın. iyi günler dilerim.

Not.Siteda sayfalar çok yavaş açılıyor acaba sorun benim bilgisayarımda mı?

Mehmet AKPINAR    20 Ocak 2007 15:00
Sevgili Meslektaşlarım,öncelikle Oyakbank ın satışı konusunu gündeme getirdiğim ve gündemi saptırdığım için hepinizden özür dilerim bundan böyle güncel olayları(bizlerle ilgili) bu platformlarda gündeme hiç taşımayacağımdan emin olabilirsiniz ,ben değerli bir topluluğun gündemini saptıran bir kişi olmak istemem.Bu nedenle bu forum da ve temad daki yazılarıma ve yorumlarıma son veriyorum ama kazanımlarımız konusundaki fax ve e-mail desteğim sürecektir bu nedenlede yine eskiden olduğu gibi bu siteleri takip edeceğim ancak oyak konusunda son bir iki sözüm olacak Erdemir in alınmasına kim olur dediki sayın Gn.Md biz Oyak üyelerine mi yoksa Bayilere mi danıştı, benim buradaki amacım bizlerin direkt üyesi olduğumuz bir yerde fikirlerin alınmaması ama dolaylı bağlı olanların onaylarının alınmasını düşündürtmek ti demekki ifadede yanlışlığım olmuş.Hepinize saygı ve sevgilerimi sunarım..(Temad sayfasını meşgul etmemek için sadece burada yazıyorum Nuve forumdada yazmaya devam edeceğim.)


3753
Mesaj Defteri yazıları