MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


murat atam    02 Nisan 2007 22:42
Gönderen:
MUSTAFA EROL TEMAD GN. BŞK.
YER:
Ankara

Tarih:
02 Nisan 2007, Pazartesi
13:36


DEĞERLİ ARKADAŞLARIM;

TEMAD GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU OLARAK, BUGÜNE KADAR YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALARIMIZIN KARŞILIĞINI VERMEDİLE.AMA BU ÇALIŞMALARI YAPMAK ZORUNDAYDIK. GÖRÜŞMELERİMİZ SONUNDA YAPACAĞIMIZ HAKLI EYLEMLER İÇİN KİMSENİN KEŞKE BENİMLE DE GÖRÜŞSEYDİNİZ DEME HAKKI OLMASIN İSTEDİK. HATTA GÖRÜŞMELERİMİZİ O KADAR GENİŞLETTİK Kİ TBMM BAŞKANI VE BAŞBAKAN DAHİL GÖRÜŞÜLECEK HER MAKAM, KİŞİ VE KURUMDAN RANDEVU İSTEDİK. BU GÖRÜŞMELERİ YÖNETİM KURULU OLARAK, EN AZ İKİ HUKUKÇU ARKADAŞIMIZLA YAPTIK. KABUL EDENLERLE, MESAJ PANOMUZDA BELİRTİLEN VE BELİRTİLMEYEN KONULARIN HEPİSİNİ YASAL YOLLARI İLE ÖNLERİNE KOYDUK. GEÇMİŞTEKİ UYGULAMALARI ÖRNEK GÖSTEREREK, EMSAL OLAYLARI BELİRTEREK ANLATTIK AMA KARŞILIĞINI VERMEDİLER.
ŞİMDİ, YASALARIN BİZE TANIDIĞI FALİYETLERİN ZAMANI GELDİ ÇATTI.

DEĞERLİ ARKADAŞLARIM,

HEPİNİZ BİLİYORSUNUZ, KALABALIKLA TOPLULUK ARASINDA ÇOK BÜYÜK FARK VARDIR. KALABALIKLAR; BAŞSIZ, PROGRAMSIZ, PLANSIZ, KARGAŞA İÇİNDE OLURLAR.
ASTSUBAYLAR; KÜLTÜRLÜ, DONANIMLI, TECRÜBELİ, BİLGİLİ ARAŞTIRMACI, PLANLI VE PROGRAMLI HAREKET EDEN AMA HAKETTİĞİ STATÜ VERİLMEMİŞ BİR TOPLUMDUR. BİZİ LAYIK OLDUĞUMUZ BİR YERE GETİRMEZLERSE; KENDİMİZ HAKLARIMIZI ALMASINI BİLİRİZ. HAYATIMIZ MÜCADELE İLE GEÇTİ. BUNUNDA MÜCADELESİNİ HER PLATFORMDA, GEREĞİ KADAR YAPARIZ VE YAPACAĞIZ.
İŞTE ŞİMDİ MÜCADELEMİZE BAŞLAMA ZAMANI GELMİŞTİR. BU MÜCADELENİN ÖN HAZIRLIĞI İÇİN ÇOK KISA BİR ZAMANDA ŞUBE BAŞKANLARIMIN KATILACAĞI BÖLGE TEMSİLCİLER KURULUNU TOPLAYIP, TAM BİR KATILIM İÇERİSİNDE; SİYASİ ORTAMDA BULUNAN KARA BULUTLARININ ÜZERİNE ÇIKMAYA VE TEMADIN GÜCÜNÜ GÖSTERMEYE KARARLAR ALACAĞIZ.
BU BAĞLAMDA; BU HAFTA İÇERİSİNDE 25 ŞUBE BAŞKANIMI İZMİRE, 25 ŞUBE BAŞKANIMI İSTANBULA, 8 ŞUBE BAŞKANIMI SAMSUNA VE 14 ŞUBE BAŞKANIMI ANKARAYA DAVET EDİYORUM. GEREKLİ GÖRÜŞMELERİ YAPTIKTAN SONRA, SONUÇLARINI SİZ DEĞERLİ ARKADAŞLARIMLA PAYLAŞACAĞIM.

6 NİSAN 2007 CUMA GÜNÜ İZMİRDE NARLIDERE ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ TOPLANTI SALONUNDA SAAT 13.00 DA YAPILACAK TOPLANTIYA DAVET EDİLEN ŞUBE BAŞKANLARIMIZ;
İZMİR/KARŞIYAKA-BORNOVA-KONAK-BALÇOVA-NARLIDERE-GAZİEMİR -GÜZELBAHÇE-BUCA-MENEMEN-MANİSA-AYDIN-NAZİLLİ-DİDİM-KUŞADASI -MARMARİS-ANTALYA-BALIKESİR-AYVALIK-BURHANİYE-EDREMİT-DENİZL İ-BURDUR-ISPARTA-ALANYA-FOÇA.

8 NİSAN 2007 PAZAR GÜNÜ SAAT 13.00 DA İSTANBUL MASLAK ASTSUBAY ORDUEVİNDE YAPILACAK TOPLANTIYA DAVET EDİLEN ŞUBE BAŞKANLARIMIZ;

İSTANBUL/AKSARAY-KADIKÖY-ÜSKÜDAR-SARIYER-B.ÇEKMECE-S İLİVRİ-KOCAELİ-SAKARYA-ÇANAKKALE-LAPSEKİ-GELİBOLU-TEKİRDAĞ-Ç ORLU-EDİRNE-KEŞAN-KIRKLARELİ-LÜLEBURGAZ-GÖLCÜK-YALOVA-BURSA- GEMLİK-MUDANYA-K.EREĞLİSİ-BANDIRMA-ERDEK.

11 NİSAN 2007 ÇARŞAMBA GÜNÜ ANKARA GENEL MERKEZDE SAAT 13.00 DAYAPILACAK TOPLANTIYA DAVET EDİLEN ŞUBEBAŞKANLARIMIZ
;
ESKİŞEHİR-KONYA-AFYON-BOLU-KIRŞEHİR-MALATYA-İSKENDERUN-D ÖRTYOL-OSMANİYE-ADANA-MERSİN-ANAMUR-SİLİFKE-KAYSERİ.

15 NİSAN 2007 PAZAR GÜNÜ SAMSUNTEMAD TOPLANTI SALONUNDA SAAT 13.00 DA YAPILACAK TOPLANTIYA DAVET EDİLEN ŞUBEBAŞKANLARIMIZ
;
SAMSUN-ÇORUM-TOKAT-MERZİFON-ORDU-ÜNYE-TRABZON-AMASYA.


DEĞERLİ ARKADAŞLARIM. KATIMINIZ BİZLERE GÜÇ VERECEKTİR. MAKRO SEVİYEDE KATILIMINIZI BEKLİYOR SAĞLIK VE SIHHATLER DİLİYORUM.

YUSUF AYDOĞAN    30 Mart 2007 16:19
UÇAK BAKIMIN ÖNCÜLERİ (1937-2007)
4NCÜ ANA JET ÜS K.LIĞININ (MÜRTED/AKINCI) GÖREVE BAŞLAMASININ 70 YILI MÜNASEBETİYLE YAPILACAK OLAN ETKİNLİKLER KAPSAMINDA; UÇAK BAKIM KOMUTANLIĞI TARİHÇESİ HAZIRLANACAKTIR.

BU KAPSAMDA 4NCÜ ANA JET ÜS UÇAK BAKIM KOMUTANLIĞINDA GEÇMİŞTE GÖREV YAPAN VE EMEKLİYE AYRILMIŞ PERSONELDEN TARİHÇEMİZİN YAZILMASINDA KULLANILMAK ÜZERE ELLERİNDE BULUNAN UÇAK BAKIM İLE İLGİLİ FOTOĞRAFLARA,BELGELERE (GEÇMİŞTE BİTİRİLEN KURSLAR,HERHANGİ BİR KONUDA TARİHÇEYE GİRMESİNDE YARAR GÖRÜLEN BELGELER)İHTİYACIMIZ BULUNMAKTADIR. GÖNDERECEGİNİZ BELGE VE RESİMLER BİLAHARE MEKTUBUNUZDA BELİRTİLEN ADRESE GÖNDERİLECEKTİR.

GENÇ UÇAK BAKIM PERSONELİNE GEÇMİŞTE HANGİ ŞARTLAR ALTINDA ÇALIŞILDIĞINI DAHA İYİ ANLATMAK VE TARİHİMİZİ GELECEK KUŞAKLARA AKTARABİLMEK İÇİN TÜM YARDIMLARINIZI BEKLİYORUZ

UÇAK BAKIM KOMUTANLİĞI
TARİHÇE GRUBU
İRTİBAT TELEFON:
0 312 8112884-4234 BERK ATAKAN
0 312 8112884-4197 FEVZİ KAYA
EMAİL ADRESİ:volkanersun@hotmail.com
MEKTUP ADRESİ: VOLKAN ERSUN ACAR
HV.LOJ.ÇINAR SİTESİ NO:2/2
AKINCI ANKARA

Mehmet AKPINAR    30 Mart 2007 10:18
Yıllar su gibi akıp geçti,şimdide aylar,haftalar,günler öylesine akıp geçmekte,
Son günlerde yakından izleyenler iyi bilir iktidar birbiri ardına seçim yatırımı adına birtakım iyileştirmeler yapıyor, kime" çiftçiye borçların affı ile ilgili tasarı hazır komisyonda,emniyet mensuplarına ,yargı mensuplarına geçen yıl yaptılar,subaylara bile"
ama assubaylar hiç kimsenin aklında değil ,sanki böyle bir topluluk yok onların hiç bir sorunları ve maddi problemleri yok gibi davranılıyor.
Geç kalınmakla birlikte bir eylem yapılacağı açıklaması Sayın Gn.Başkanımız tarafından bu sütünlardan ilan edildi,hazır olun denildi,Emekli Assubaylar hazır dır artık bıçak kemiğe dayanmıştır ancak hızlı ve etken olmak gerekir geçen her an aleyhimize işlemektedir siyasi ler artık bir seçim telaşına düşmüşlerdir Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından da erken bir seçim olabileceği de artık bellidir,hiç durmadan 10 gün içinde öncelikle bir basın ilanı ile bu işe başlamak şart olmuştur öte yandan da toplumsal eylem planları yapılır ve ilan da bunun ilk uyarısı olur,artık zamanı kaçırmıyalım sesimizi önce basında sonrada meydanlarda duyuralım.Saygılar Mehmet AKPINAR Em.Kd.Bçvş.

murat atam    29 Mart 2007 03:11
ASSUBAYIN NÖBET PARASI HÜKÜMETE VARMADAN DÖNDÜ

Milli Savunma Bakanlığı \\\"askerlere nöbet parası ödenmezken askeri hakimlere ödenmesi huzursuzluk yaratmaktadır\\\" diyerek, askeri yargı personeline nöbet ücreti ödenmemesine karar verdi. Karara tepki gösteren askeri hakim ve savcılar adına Genelkurmay Askeri Mahkemesi Başkanı Kıdemli Albay Turgay Koçar ve Başsavcısı Kıdemli Albay Saim Öztürk, Milli Savunma Bakanlığına &&.
Hakim ve Savcılar Yasasında yapılan değişiklikle, yargı çalışanlarına nöbet ücreti verilmesi kararlaştırıldı. Aylık 300 YTL olan nöbet ücreti sivil yargıdaki hakim ve savcılara yılbaşından bu yana ödenmeye başladı.
Ancak Milli Savunma Bakanlığı, nöbet tazminatına ilişkin yasayı uygulamama kararı aldı..
Karar askeri yargı personelinin tepkisine neden oldu.
Genelkurmay Başkanlığı Askeri Mahkemesi Hakimi Kıdemli Albay Turgay Çağlar ile Genelkurmay Askeri Mahkemesi Başsavcısı Kıdemli Albay Saim Öztürk, Milli Savunma Bakanlığına birer mektup yazdı. Turgay Çağlar, mektubunda, askeri hakimler ve savcıların, ek gösterge, ödenek, mali, sosyal diğer özlük hakları bakımından adli yargıda görev yapan hakimler ve savcılarla aynı haklara sahip olduğunu belirterek, sivil yargı personeline ödenen ücretin askeri yargı personeline de ödenmesi gerektiğini kaydetti.
Başsavcı Saim Öztürk ise mektubunda, Milli Savunma Bakanlığının bu kararı, \\\"diğer subay ve astsubayların tuttukları nöbet nedeniyle ayrı bir nöbet ücreti almazken, hakim ve savcıların nöbet ücreti almasının huzursuzluk yaratabileceği\\\" kaygısı nedeniyle aldığını belirterek, şöyle dedi:
\\\"Diğer sınıflara mensup askeri personelin tuttuğu nöbetlerdeki fiziki ve ruhi yorgunluğun ve bunun yarattığı yıpratıcılığın bir şekilde tazmin edilmesi son derece haklı bir talep oluşturmaktadır. Ancak ne yazık ki Hakimler ve Savcılar Yasasında bu talepleri değerlendirmeye yasal imkan bulunmamaktadır. Bu konuda ancak yeni bir yasal düzenleme yapılmalıdır.\\\" Askeri hakimlerin sivil hakimler gibi yargı mensubu olduğuna dikkat çeken Öztürk, şunları kaydetti:

Haluk TIRAVOĞLU    28 Mart 2007 17:27
POLİS VE SUBAYA VERİLEN YENİ HAKLAR'a ithafen;

Ele verir talkını kendi yutar salkımı. :upset

murat atam    28 Mart 2007 13:45
POLİSE VE SUBAYA YENİ HAKLAR
kesinlikle gözümüz yoktur.haklarıdır.iç işleri bakanımıza polisimize yaptığı katkılarından dolayı kutlarım.polislerimiz şanslı kendilerine sahip çıkan müdürleri ve bakanları var tebrikler.

YASALAR
Emniyet Genel Müdürlüğü\\\'nde görev yapan pilot ve kurbağaadamlara tazminat ödenmesini öngören tasarı TBMM Genel Kurulu\\\'nda kabul edildi..
Yasaya göre ayrıca, 1989 yılından beri Emekli Sandığı\\\'na ödenmeyen itibari hizmet sürelerine ilişkin ödemeler de yapılacak. Pilot, uçuş ekibi personeli ve kurbağaadamların emekli olmaları halinde ödeme, geriye dönük olarak 18 yıllık itibari hizmet süresi göz önüne alınarak, emekli maaşlarına yansıtılacak.

Komisyonda 4. yasa tasarısı olarak ele alınan ve değişiklik yapılan bir düzenlemede kıdemlerle ilgili. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Personel Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, ilave eğitim alan subayların nasıplarıyla ilgili maddeyi (atamalarını) yeniden düzenlerken, Kuvvet Harp Akademileri öğrenimini tamamlayıp kurmaylığı onaylanan subaylara 2 yıl, bunlardan Silahlı Kuvvetler Akademisinden mezun olanlara da ayrıca 1 yıl olmak üzere toplam 3 yıl ilave kıdem verilecek. Harp Akademileri Komutanlığınca düzenlenen komutanlık ve karargah subaylığı öğrenimini bitiren subaylara; kuvvet komutanlıkları, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı personel temin ve yetiştirme planlarında belirtilecek ihtiyaç duyulan bilim dallarında yüksek lisans öğrenimi yapanlardan, kuvvet komutanlıkları, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve kendi namına olmak üzere ayrı ayrı olarak bilim dalı karşılığında tahsisi yapılan kontenjanlara giren subaylara 1 er, bunlardan doktora yapanlar 1, doğrudan doktora yapanlar 2, doçent olanlar da ayrıca 1 yıl olmak üzere toplam 3 yıl kıdem alacak.

İlgili kanunun subaylığa nasıp kısmını düzenleyen hükümlerine göre muvazzaf subaylığa nasbe edilenler hariç, Silahlı Kuvvetlere muvazzaf subay olarak katılmadan önce branşlarıyla ilgili öğrenimlerini kendi nam ve hesaplarına yapmış veya subay atandıktan sonra bitirmiş olanlar, lisansüstü öğrenimi tamamladığı için sınıfları değiştirilen subaylar ile lisansüstü öğrenim kaynağına göre subaylığa atanan astsubaylara kıdem verilecek. Bu şekilde kıdem alan subayların nasıpları düzeltilecek.

Bu madde hükümlerine göre verilen kıdemlerin toplamı hiçbir şekilde 3 yılı aşmayacak. Lisans üstü öğrenim kıdemi verilecek. lisansüstü öğrenimini kendi nam ve hesabına yapanlar için askeri disiplin, tutum ve davranışları, görevindeki başarısı, mesleki bilgi ve yetenekleri, genel kültürü, ahlaki ve şahsi nitelikleri bakımından kıdem almaya layık bulunduğuna dair subaylarda
Üstün başarı nedeniyle alınacak kıdemlerin toplamı 6 yılı geçemeyecek. Yasa tasarısında önergeyle yapılan değişiklik çerçevesinde, kanun yürürlüğe girdiği tarihten önce yüksek lisans öğrenimini tamamlamış ve henüz kıdem almamış olan subaylar, bu kanunun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 6 ay içinde (bu süre kanun tasarısında 2 ayla sınırlı tutulmuştu) yüksek lisans öğrenim kıdemi almak maksadıyla müracaat etmeleri halinde, bu kanundan önceki esaslar dahilinde yüksek lisans kıdeminden yararlanabilecek.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
silahlı kuvveteler tazmiatı-Denizaltı-dalgıç -kurbağaadam -pilot- ve komando assubaylarının bu özelliklerinden dolayı verilen tazminatlar emekli keseneği yapılmadığından assubaylara emekliliklerinde yansımamaktadır.Temsil ve makam tazminatının emekli assubaylara verilememesi olarak geçmiş yıllarda kesinti yapılamadığı,derece ve kademe intibaklarında da geçmiş yılların kesintisi yapılmadan nasıl verilebilir diyen siyasiler.istenirse nasıl oluyormuş.subaylarda da aynı örneği gördük.polis dalgıç ve kubağa adam ile pilotlarına 1989 da itibaren geçmiş haklarda veriliyor.assubaya eğitim yine yasak kendi hesabına yapsada önemi yok.genelkurmay başkanlığı astının hak ve hukukunu korumada yine sınıfta kaldı.Assubaylarım bizim birleşmemiz ve güçlü olmamamız için hiçbir konu kalmadı.murat atam

Ersen Gürpınar    24 Mart 2007 17:57
BİR İSTİRHAMIN TEKRARI

Sevgili Arkadaşlarım Sanal alemde nickname kullanmak doğal ama biz kendi sitemizde düşüncelerimizi anlatabilme fırsatını kullanırken neden takma isimle yazalım neden arkaşlarımıza kendimizi tanıtma imkanını yaratmıyalım Bizler yasal olmayan hiçbir oluşum içinde değiliz ve emekliyiz kimsenin bize baskı yapması mümkün değil bu nedenle tekrar rica ediyorum yazılarınızda mutlaka gerçek adınızı ve soyadınızı yazının altına yazınız ben şahsen bu şekilde yazılmayan yazılara itibar etmiyeceğim. Görevdeki arkadaşlarım nick name ile sorunlarını yazabilirler ama yazıları ile bizi yönlendirecek arkadaşlarımın mutlaka isimlerini yazmalarını birkez daha istirham ediyorum. Sevgi ve saygılarımla

Mehmet AKPINAR    23 Mart 2007 01:07
Google earth ı bilirsiniz uydudan çekilmiş yeryüzü,Türkiyede mevcut,bu siteye girin ve üstteki boşluğa önce Diyarbakır yazın ve merceği tıklayın sonrada kürdistan yazın ve sağındaki merceği tıklayın bakın nereyi göreceksiniz..

Ramazan TEKELİ    20 Mart 2007 19:29
KIŞLADA NÖBET TUTMAK:
Değerli Meslektaşlarım,
2.Zh.Tuğ.da meydana gelen olaydan,bir insan olarak ve sadakatle hizmet ettiğimiz kurumun mensubu olarak büyük üzüntü duyduğumu ifade etmek
istiyorum.Yüce yaratanın verdiği cana hangi şartta veya hangi gerekçe ile olunursa olunsun,kimsenin kıymaya hakkı olmadığını savunuyoruz.Geçmiş de Adapazarında nöbet esnasında benzer bir olay yaşandı ve Nöb.Assb.ı şehit olmuştu. Hayatını kaybeden Şehit yüzbaşımıza Allahdan rahmet, meslektaşımıza da geçmiş olsun ve Allah kurtarsın,demekten başka ne diyebiliriz.
Olayın nasıl meydana geldiğini hukuki acıdan yargıçlarımız en iyi şekilde aydınlatacaktır. Ancak olayın o noktaya geliş nedeni ve personelin sosyal ve psikolojik durumları hiçbir zaman iyi aydınlatılamayacaktır.İçinde tecrübeli ve bilgili astsubayın ve bilimsel açıdan bir tabipin içinde olmayacağı, idari tahkikat komisyonu kurularak sonuca gidilecektir. Allah rahmet eylesin ortada bir cinayet işlemeye kadar giden bir olay varsa, hiç kimseden çekinmeden, her şey tespit edilerek benzer olayın bir daha yaşanmaması için, baskı anlamında değil,bilimsel açıdan da önlem alınmalı diye düşünüyorum.İlgisiz ve acemi olduğu kadar, bir o kadarda keyfi hukuk tanımayan nöbetçi amirleri ve nöbetçi subayları ile kışlada nöbet tutmak o kadar da kolay olmadığını yaşayanlardanım.
Şöyle ki:
-Uykusuz nöbet tutarsın iş yükünden veya amirinden dolayı istirahat edemezsin.Evine gitmek için araç bulamazsın veya servis kaldırmazlar,
-Nöbette mesaiden kalan işlere devam edersin.Çünkü yetişecek iş çoktur.
-Personel subayı olarak nöbet yazarsın,nöbet yazdığın subayların hedefi olursu, nöbetinde,kıdemsiz varken göreve seni gönderir veya ilave görev çıkarır,
-S-1 veya S-4 olarak birlik komutanının emrini yapmak durumundasın,birlik komutanı izine ayrılınca sudan bahane görevlerle rahatsız edilirsiniz.Yapmasan suç işlemiş olursunuz
-Daha bir sürü örnekleri çoğaltabiliriz.Bütün mesleklerde iyi ve kötü vardır.Hepsi böyle değil ancak, bir kısmının davranış ve tutumların bu şekilde olduğunu yaşadık ve gördük.Tsk personeli aslında birbirleriyle akraba gibidir.Akraba olmayanlarda çalıştıkları yerde kurdukları dostluklarla ve yaşadıkları kader birliği ile akraba gibi olmuşlardır.Emekli olunca da bu dostlukları devam ettirenler az
değildir.Birlik ve beraberliğimizi, Kendi kültür değerlerimizle bütünleştirilen sevgi ve saygı çerçevesinde, her rütbenin hukukuna saygı gösterilerek sağlanacağına inanıyorum.Böyle üzücü bir olayın yaşanmaması dileğiyle,

Levent KESMEN    19 Mart 2007 17:55
Halen Temada üye olayımmı olmayayımmı diye düşünen,birileri çıksın benim haklarımı arasın,benim adımada konuşsun diyen arkadaşlarımız mevcutken sabah gazetesi yazarı sayın Umur TALU bizler için yazıyor.18 Mart tarihli''Varlar ama yoklar Yoklar ama varlar yazısını okudunuzmu?lütfen bir mail ile kendisinden teşekkürlerimizi esirgemeyelim.

Ersen Gürpınar    19 Mart 2007 02:18
Bizden heveslenmişlerdir emekli subayların sosyal ve ekonomik sorunları yokki veya bakın ülke sorunlarına yakınız duyarlıyız mesajı vermek için oralardadırlar.Onların ziyareti önemli basında yer alıyor.Assubayın adı yok ama şimdilik yakında öğrenecekler.Yüreklerinde biraz adalet biraz vicdan olsa bu ziyaretlerine birde TEMAD ı dahil ederler biz onların bir emri ile ölüme koştuk hiçmi vefa duyguları yok bunu TESUD Gn.Başkanına bizzat yazdım ama yanıt yok Yazdığımız yazılara tepki veriyorlar bizler TSK yı yıpratıyor sevgisizlik yaratıyormuşsuz bizlermi haksızlıkları yazarak TSK yı yıpratıyoruz yoksa TSK mi haksızlık yaparak yıpranıyor?Biz yasalardaki tarif ve uygulamaya göre subayın yardımcısıyız rakibi veya düşmanı değil önce buna inanmaları gerekiyor

Halil ERGENLİ    19 Mart 2007 00:43
EMEKLİ SUBAYLAR PARTİ PARTİ GEZİYOR
İlk olarak DSP Genel Başkanı Zeki Sezer\'i ziyaret eden Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) Başkanı emekli Tümgeneral Rıza Küçükoğlu ve beraberindekiler, 13 Mart sabahı DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar\'ı ve aynı gün öğleden sonra da CHP Genel Başkanı Deniz Baykal\'ı ziyaret ettiler. http://www.haber10.com/haber/64413/

Onlar da sorunlarının çözüm yolunu siyasilerde mi gördü dersiniz?

Halil ERGENLİ    19 Mart 2007 00:39
ŞEHİT MAAŞI İÇİN TERÖRİSTİN YAKALANMASI ŞARTI
\"Şırnak\'ın İdil ilçesinde yolda yürürken silahlı saldırı sonucu şehit olan polis memurunun ailesine, maaş bağlamayan Emekli Sandığı, teröristlerin yakalanması ya da kimliklerinin tespit edilmesini şartı koştu\"

Yukarıdaki haberin detaylarına http://www.haber10.com/haber/64437/ adresinden ulaşabilirsiniz.
Şehitler haftasında yine yakışıksız bir uygulamanın haberi.
Dün Levent ÇEVİK Başçavuşumuzun eşi bugün Şehit Polis annesi Zeliha Yardımcı. Anlamak zor.

Ersen Gürpınar    17 Mart 2007 02:26
Saygıdeğer Arkadaşlarım Bu site illegal bir oluşumun sesi olmamasına rağmen muvazzaf arkadaşlarımızın NİCK name ile yazmalarını anlayabiliyorum ama emekli arkadaşlarımız neden çekinirler neden tanışalım bölümüne isimlerini yaşadıkları şehirleri yazmazlar bunu anlamakta güçlük çekiyorum Lütfen bu istirhamımı dikkate alınız

görevli    16 Mart 2007 23:11
Kıymetli ve saygıdeğer meslektaşlarım; Başlanmış iş bitmiş demektir. Umudumuzu kaybetmeyelim. Daha önce yapılan yanlışlar bizi hedefimizden saptırmasın. Farklı konuları konuşalım ama farklılaşmayalım. Gün farklı konular bulup ayrışma (fikirde bile olsa) değil birleşme birlik olma ve bu birlikteliği sürdürme günüdür. Kimler bizleri en iyi şekilde temsil edecekse (TBMM vb.) onların arkasında değil yanlarında olalım beraber olalım. İşi Timur, Nasrettin Hoca ve Filler hikayesine çevirmeyelim. En güzel günlerin ve yarınların bizlerin olması dileğiyle&
BALONLARIN GURURU, İĞNELERİ GÖRENE KADARDIR!

murat atam    16 Mart 2007 03:01
1976 DENİZCİ ASSUBAYLARIMA

20 SENE BOYUNCA HER YIL TOPLANDIK .BİZİ YİNE YOLLARA DÖKTÜLER.BİZ ANILAR İÇİN TOPLANMAK İSTERDİK AMA HAK İÇİN YOLLARA DÖKTÜLER. VERİLECEK GÜN VE ZAMANDA ANKARADA TOPLANIYORUZ.İLETİŞİM BİLGİLERİNİ HAZIR EDİYORUZ.TOPLANMAYA ZAMANIMIZ KALMADI ARTIK.İLACINI KAPAN ANKARAYA.DEDELER ÖN SIRADA OLACAK ONDAN SONRA SAÇ RENGİNE GÖRE SIRADAKİ YERİMİZ.SAÇ RENGİ OLMAYANLAR BİZ GERİLERDE KALACAĞIZ AMA SESİMİZİ DUYACAK MESAFEDEYİZ.TORUNLAR BALON TAŞIYACAK .HAZIRLIK

NOT: Diğer kuvvet assubaylarımız ile abilerimiz ve kardeşlerimizle güç birliği içindeyiz

murat atam    16 Mart 2007 02:04
TEMAD GENEL MERKEZ BANKA HESAP NUMARALARI
ZİRAAT BANKASI NECATİBEY ŞUBESİ - HESAP NO:132705
OYAKBANK NECATİBEY ŞUBESİ - HESAP NO:4735659
TEMAD POSTA ÇEKİ 888750

görevli    15 Mart 2007 23:35
Sevgili Meslekdaşlarım
sayenizde çok güzel bir sitemiz oldu.bu haliyle bile mükemmel sorunlarımızın duyurulmasında ve meslekdaşlarımız arasında birlik beraberliği arttırma açısından büyük bir işlevi olacağını sanıyorum. Emeği geçenlere meslektaşlarıma minnet ve şükranlarımı sunarım. GÜnden güne büyüyen dev bir ÇINAR olması dileğiyle.
Ellerine sağlık

Mehmet AKPINAR    15 Mart 2007 20:36
Bazı meslektaşlarımız sayın Kenan SAKA ya yapılan davranışın 1-2 günde işlenmesine ve bu konuda söylüyeceği olanların bunu dışa vurmasına tehammül göstermiyorlar ve artık bu konudan sıkıldıklarını ifade ediyorlar haklılar bizlerin hiç bir sosyal problemi yok zaten hem Temad Yön.Kur.üyesi bu kişide neden sivil bir şahısla üstelikte gazeteci ile Etiler Ordu evine gitmek istediki oraya sadece Assubayların alındığını ve asla bugüne değin bu değerli yere hiç bir sivilin giremediğini bilmiyormuydu evet Kenan Bey Siz haksızsınız bile bile hiç bir sivilin helede gazetecinin alınmadığı bu yüce mekana nasıl böyle biriyle gitmek istersiniz sakın birdaha böyle bir istekte bulunarak hem oraların değerli yöneticilerini hemde buralarda bilemiyorum nelerden ama böylesi bir sorunumuzun olmadığı meselelerden bahsedin ki meslektaşlarımız sıkılmasın.
Yıllardır hergünüm ordu evlerinde her yaz tatilimde askeri kamplarda geçer doğrusu bugüne dek bu güzel tesislerimizde bizlere karşı olumsuz hiç bir şey görmediğim gibi mükemmel bir hizmet anlaşına şahit oldum ve hep taktirle karşıladım hatta bazı tesislerin subayların kullandığı tesislere göre enaz 2-3 gömlek üstün olması herzaman göğsümü kabattı

NASIL BÖYLE YAZILINCA İYİ OLDUMU HALA CANI SIKILAN MESLEKTAŞIM VAR İSE DAHA DA AĞDALI BİR SOSYAL TESİS YAZISI YAZAYIM HEM HİÇ KİMSE SIKILMASIN HEMDE BURALARI YÖNETENLER ERKEN TERFİ ,TAKTİR GİBİ ÖDÜLLER ALSIN İSTERMİSİNİZ..

not:bu yazı Temad sayfasında yazan kişilere hitabendir,orayada gönderilmiş,yayınlanmayabilir düşüncesi ile burada yayınlanmıştır

Mithat Türetken    15 Mart 2007 17:53
Sayın Meslekdaşlarım
Bugün Temad sitesine bir arkadaşımız bu Kenan Saka'nın misafirinin orduevine girememesi sıktı yeter artık diyor tabiki şık bir ifade değil,yanıt verdim. sorunlarımızı yazıyoruz tepkisizlik yeni haksızlıkları getirmesin diyoruz evet hakikaten bazı arkadaşlarımız gereksiz şeyler yazıyor ama onları ikaz ederken kırıcı olmamak gerekiyor tahammüllü olacağız yarın biride çıkar bizim yazımıza ayni tepkiyi gösterebilir.Orduevlerine sosyal tesislere gideceğiz tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış biz bu orduya o tesislerden faydalananlar kadar hizmet etmedikmi? yanlışları eksikleri eleştireceğiz orada görevli arkadaşlar bize hizmetin en iyi şekilde sunulması ile görevlidirler size çok yakından tanıdığınız birinin bu konudaki örnek davranışını anlatmak istiyorum 1982 yılında Ege ordu'da plan tatbikatı var Bende kurmay yarbaşkanının emir assubayıyım eski ordu karargah binasında orgeneral ve korgenerallere yemek salonu hazırlandı emir subayları da ayrı bir bölümde İstihkam gazinosunda Tümgeneral ve Tuğgeneraller yemek yiyecekler ama bunların emir subayları assubay olduğu için kimse ilgilenmemiş Ben emir assubaylarına tabildotta yer ayarlamak istedim sevgili kardeşim Ersen Gürpınar tatbikat için gelen Tümgeneralin emir assubayı inat etti gazino müdür ile konuştu,kendilerine neden yer ayrılmadığını sordu protokol müdürünün ilgilendiğini öğrenince protokol müdürü albaya albayım biz nerede yemek yiyeceğiz bize yer ayrılmamış dedi albay bilmiyorum başınızın çaresine bakın yanıtı üzerine albayım ben buraya piknik yapmaya gelmedim görevli geldim görev yaparken emir subayı protokola gelince başefendimiyim bana yanıt verin evet diyorsanız komutan kendine yeni bir zabit emir subayı bulsun,ya bana yer hazırlanacak yada bu görevi yapmıyacağım dedi o arada generaller plan tatbikat salonundan çıkmışlardı;konuşmayı duymalarına rağmen Ersen kardeşim komutanı olan generalin yanına gitti ben izninizle aracı alıp İzmire yemek yemeğe gidiyorum dedi General git gitmesine de ne yemeği diye sorunca durumu anlattı herkez dikkatle izliyordu .Boğuşlu paşa yanındaki Ege ordu kurmay başkanı Tümgenerale döndü Arif paşam bu ne demek oluyor bu çocuklar bizim için buradalar eşlerinden çocuklarından ayrılar onlara birde butür sorunlarmı yaşatacağız dedi ortalık karıştı ve jet hızı ile İstihkam gazinosunun bir bölümüne hemen uzun bir masa kuruldu ve emir assubayları tatbikat süresince orada yemek yediler.Zafer Haftası törenleri için Tüm kuvvet ve orduların temsilcisi generaller Afyon'a giderler Afyon YİBBK emir subayı Ersen kardeşimiz bizi(emir assubaylarını) orada öyle bir ağırladı ki tüm protokollerde vardık istenirse oluyor.Haklarımızı bilelim sessiz kalmayalım bu sessizlik değilmi sorunlarımızın kaynağı kampa yazılacağız çıkmazsa dilekçe yazıp şu kadar yıldır kamptan yararlanamıyorum bunun nedeni sayımızla orantılı tahsis yapılmaması bu haksızlığın giderilmesini istiyorum diyeceğiz. Hemen değişecekmi? Hayır ama bizim bu haksızlığı ve bundan sonraki haksızlıkları sinemize çekmiyeceğimizi anlıyacaklar.sevgi ve saygılar sunuyorum.

Haluk TIRAVOĞLU    15 Mart 2007 15:47
Sevgili Ersen Ağabey ağzınız bal yesin. İşte olay bu kadar basit. Dirayetli, insiyatif kullanabilen ve makamının ağırlığını taşıyabilen astsubaylar bu makamları işgal ederlerse inanın her konudaki sorunlarımızın yüzde ellisi hallolur. Bu tür sosyal tesislerin subay ve atsubay bölümlerinde ne kadar farklı hizmetler verildiğini görüyoruz. Buralarda görev yapan arkadaşlarımızda bitiyor iş. Bu konuda dün TEMAD sitemizde de aynı konuyu işledim sevgili Ersen Ağabeyin yazısına atıfla fakat sanırım sitede bir problem var pano halen daha güncel değil. Sonuç olarak; denetleyeceğiz arkadaşlar, görmezden gelmeyeceğiz, devamlı başlarını ağrıtacağız merak etmeyin hiç kırılmazlar, yanlış yapmış da olmayız, zaten bu arkadaşlarımız istenilen düzeyde hizmet veriyorlarsa ikaza gerek kalmaz, eğer bu hizmeti layıkıyla yapamıyorlarsa zaten bizim söylediklerimizden de etkilenmezler. Ne demişler "anlayana sivrisinek saz analamayana davul-zurna az". Hepimiz görevliyiz yani, unutmayın kullanmadığımız, gitmediğimiz yer bizim değildir.

En derin saygılarımla.

Ersen Gürpınar    14 Mart 2007 16:04
Sevgili Arkadaşlarım
Orduevine gazeteci ile yemek yemeği arzu eden arkadaşımızın yanındaki gazeteci kamerası ile oraya girmeyi arzu etmemişki mahzurlu olsun İnsiyatif diye birşey var orduevi müdürü giyimi kuşamı sosyal durumu uygun birini orduevine alamazmı mesele burada ALAMAZ diyorsanız giren yüzlerce sivil kim? ALIR diyorsanız bu yapılan nedir? elbet her elinden tuttuğumuzu orduevlerine götüremeyiz ancak özel durumlar var ben kızımın düğünü sırasında İzmir deki tüm orduevlerini izin alarak dünürlerimle gezdim her izin talebim uygun karşılandı mantık var düğün salonunu benim adıma kiralayacak olan dünürüm salonu göremezmi? Size Kenan Saka örneğine uygun bir olay anlatayım Kızım İngiltere de okurken orada yaşayan bacanağımın kardeşi çok ilgilendi hatta ziyarete gittiğimizde bizi evinde ağırladı kendisine minnet borcum vardı Türkiye ye gelince kendisini ailesi ile ağırlamak istedim maddi durumumuz malum kordon da bir balık yarım maaş İstihkam gazinosuna gittim gazino assubayı bana kanun öğretmeye kalktı bırak kardeşim masalı sen doğmamıştın ben İç Hizmeti okurken dedim ayrıldım ama sinirim bozulmuştu gazino müdürü ile görüşeyim olmazsa generala çıkarım dedim gazino müdürü makamında yoktu askere oğlum gelince bana haber verirmisin dedim komutanım ben yardımcı olayım dedi senin yardım edebileceğin bir konu değil dedim ısrarla komutanım binbaşım gelip hemen ayrılabilir size haber veremem ama konuyu sizin adınıza iletirim dedi akıllı saygılı bir asker durumu anlattım hemen telefona sarıldı nizamiyeyi aradı ve benden misafirlerimin ismini sordu nizamiyeye yazdırdı. Peki evladım girerken bir sorun yaşarsak dedim komutanım bu tür özel durumlar için izin veriliyor bu nedenle nizamiye ye bildirdim binbaşıma bilgi vereceğim siz merak etmeyin iyi eğlenceler dedi. Kulakların çınlasın gazino assubayı Bana yetkim yok ama gazino başkanına ileteyim deseydi inanın üzülmezdim. Bu tamamen işgüzarlık bazı gazinolarda görüyorsunuz assubay tarafına verilen hizmetle subay tarafına verilen hizmet farklı bunu önlemek oradaki meslekdaşımızın elinde değilmi? Kendisine saygısı olmayan başkarına saygı gösteremez.

Mesut Mavituna    14 Mart 2007 16:00
Değerli TEMAD Yöneticilerim ve Meslektaşlarım

Aşağıda yazacaklarım; tamamen kişisel görüşüm, yaptığım araştırma, gördüklerim ve
duyduklarımın açık bir yüreklilikle ifade edilmesidir.

Önce şu soruyu sorarak başlamak istiyorum.
Üyeler olarak biz; TEMADa, TEMAD biz üyelere neler vermiştir ve nasıl bir TEMADın içinde bulunmak bizleri, yöneticilerimizi mutlu ve memnun eder.

1. Türkiye Emekli Assubaylar Derneği (TEMAD), Türkiye genelinde 74 şubesi ile faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşudur. Son yıllarda bir atılım içerisinde gözükmekte ve hiçbir şahsi menfaat, maddi kazançları olmadan sadece kendi meslektaşlarına faydalı olmak, onların
verilmeyen hakları ile toplumdaki hak ettikleri saygın yerini almak için, gönülden çalışarak faaliyetlerini yürüttüklerine inanan bir kişiyim.

2. Arkadaşlarımız TEMAD şemsiyesi altında birleşelim, arkadaşlarımızı bu konuda ikna edelim ve güç birliğimizi oluşturarak mücadele edelim diyorlar.
Tanıtımın yeteri kadar yapılamadığı için,katılımcı sayımızın azlığından şikayet ediyoruz.
Eski TEMAY ismi, tanıdığım arkadaşlarımın üzerinde hiç de yapıcı olmayan ve birçok kişiyi bu dernekten uzaklaştıran bir etkiye sahiptir. Şu an görev yapan TEMADımızı da tam olarak
tanıyamadıkları için, aynı şekilde görmekte ve gelmemektedirler. Yani burada TEMADın kendisini yeterince tanıtamama durumu görülmektedir. Dilimiz döndüğünce arkadaşlarımıza
şuan görev yapan TEMADın yapıcı faaliyetler içerisinde olduklarını anlatmaya çalışıyoruz.

3. Arkadaşlarımız TEMADlardan gerekli ilgiyi göremediklerini, kayıt için bile gittiklerinde
kayıt edecek kişinin bulunmadığını ve bu yüzden vazgeçtiklerinden şikayet ediyorlar. Bölgelerdeki TEMADların telefonları, İnternet adresleri, üyelik ile ilgili bilgilerin el ilanı şeklinde yazılması ve bunların orduevleri, askeri gazinolar aracılığı ile dağıtılmasının
mümkün olup olmadığı önerileri vardır.


4. TEMADa bağış yapmak isteyenlerin olduğunu biliyoruz, dün akşam bir kardeşimle MNS de sohbet ederken aynı konuyu tekrarladı, verilen net bir hesap numarası olmadığı için, bağış yapamadıklarını ifade ediyorlar.

5. TEMAD internet sitesinde okunma oranlarının arttırılarak güç birliğinin oluşturulması isteniyor. Ancak; yazılanları sadece internet imkanları olan kişiler okuyor ve cevap veriyor, bunun sayısı da bellidir. 70 yaşın üzerindeki ağabeylerimizden bunu bekleyemeyiz ama
yazanları da mevcuttur..
İnternet imkanına sahip TEMAD şubelerimiz. TEMADın mesaj panosun da geçen yazıları günlük olarak, derneklerindeki haber panolarına asmıyorlar. Halbuki bu yazıları çıkarmak
yarım saatlerini alır ve TEMADlara gelenler bu aydınlatıcı ve açıklayıcı bilgileri okuyarak
bir çok konudan haberdar olurlar ve daha fazla destek verme gayretini gösterirler.
Keşke mümkün olabilse de, bilgisayarlar yönetici odalarının haricinde TEMAD kullanım salonlarının içine de konabilse! Ben 6 senedir TEMAD üyesiyim, TEMAD internet sayfasının
olduğunu ancak; 2006 kasım ayın da TEMAD üyesi olmayan yeni emekli olmuş bir arkadaşımdan öğrendim. (o arkadaşımda şimdi üyemiz oldu) Tabiî ki bu bilgilendirmeyi yapan derneklerimizin olduğunu duyuyoruz, imkanı olanların bu bilgilendirmeyi yapması gereklidir ve buda üye sayılarının artmasına da neden olacaktır.

6. TEMADlar da samimi bir ortam göremedim, birçok kişiyi tanımıyorum ve kahve den farkı yok, derneğe her gün gelen, fakat yıllık 50 liralık aidatı vermekten kaçınan (aylığı 4 liraya gelen) kişiyle aynı yerde oturmam diyenlerde var.


7. TEMAD üyesiyim fakat bugüne kadar Genel Merkezden net ve açıklayıcı, yapılan
faaliyetler hakkında hiçbir doğru dürüst bilgi alamadım, sadece katılınan kokteylerdeki
konuşulanlardan dernek başkanının açıkladığı bilgilerle yetiniyorum.
Benim, genel merkezin açıklayacağı olumlu, olumsuz doyurucu bilgilere ihtiyacım var.

8.Arkadaşlarımızın en büyük temennisi TEMADın kendine ait bir binada faaliyet
göstermesidir. TEMADa yeni bir yer almak için eşya piyangosu düzenlenmesi ve çatımız dergisinin mümkün olduğu kadar satışının arttırılarak derneğe gelir elde edilmesi.

9. Benim en büyük temennimde İSTANBUL-ANKARA-İZMİR gibi 3 büyük ilimiz ile yoğun üyelerimizin bulunabileceği GÖLCÜK-BALIKESİR-ANATALYA da kendilerine ait yerlerinin alınması için bütün imkanlarımızın orlanmasıdır. (inşallah olur.)

10. Her TEMAD şubesinde, her zaman anabileceğimiz bir şehitler köşemizin olması gerekir
düşüncesindeyim.

11.Ayırım yapmak istemediğim için isim yazmıyorum, zaman zaman aydınlatıcı bilgilendirme yapan derneklerimizin başkanları ve değerli arkadaşlarımız var, diğer şehir ve belde başkanlarının da yazacakları bilgilerini TEMAD mesaj panosunda görmeyi arzu ederiz.

Sayın TEMAD yöneticilerimiz ben sizlere örneklerini verdiğim bazı konuları aktardım, bunlar daha da çoğaltılabilir, sizlerde üyelerinizden neler istediğinizi bizlere açıklarsanız memnuniyet duyarız ve sizlere her zamankinden daha fazla desteğimiz artarak devam
eder inancındayım.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahramanları olan Assubaylar her zaman en iyiye ve en güzeline layıktır, hak ettiği yeride her zaman alacaktır.

Saygılarımla

Refik ^AFAK    14 Mart 2007 01:25
Say1n yönetici,
veb sayfan1zda türkçe karekter sorunu ya_1yorum.ilgilenirseniz sevinirim.sayg1lar
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Bu sorunu ilk kez sizden aldık ,Türkçe karekter konusunda bize ait bir problem yok,yinede kendimizi kontrol edeceğiz, lütfen kendi cihazınızı kontrol ediniz.saygılar.

Ramazan TEKELİ    13 Mart 2007 23:27
Değerli Meslektaşlarım,
Genel Merkez Yönetim kurulu üyesi Kenan Saka arkadaşıma yapılan densizliğe üzüldüğümü ifade etmek istiyorum.Orduevi ve benzeri yerler hizmet verdikleri toplum için vardır.Bu atanmış kişilerin başarısı hizmet verdikleri kesimin memnuniyeti ile ölçülür.Bu görevler, bu gün vardır, yarın yoktur.Bir gün Timur arkadaşımızı aradığımda telefona çıkma nezaketini bile gösteremedi.Bende birlik komutanlığı yaptım.Şuanda bulunduğu yerin bizden bitecek işlerini anında karşıladık.Atanmış ve seçilmiş kavramının ön plana çıktığı günümüzde,bu kavramın ne demek olduğunu bilmedikleri gibi, kendilerine de saygılarını olmadıklarını görmekteyiz.Kendine ve meslektaşlarına saygı göstermeyen kimse, başkalarından saygı beklemeye hakkı yoktur.Bir gün onlarda aynı konuma geldiklerinde ne kadar cahil olduklarını er genç anlayacaklardır. Kendi Meslek örgütünün seçilmiş başkanını ve yönetim kurulu üyelerini vip misafirleri gibi karşılanması gerektiğini düşünüyorum.Saygılarımla,


3753
Mesaj Defteri yazıları