MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


Mehmet AKPINAR    28 Nisan 2007 13:38
http://www.emekliassubaylar.org
Sevgili meslektaşlarım,
Son günlerde ortamın yatışması adına ,ve Temad a olan desteğimiz adına yazdığımız yazılar burada(temad mesaj panosu) yayınlanmıyor,nedenini bilmiyorum bizim bir tek amacımız var derneğimizin çalışmalarına katkıda bulunmak gelişmesini sağlamak ,katılımların artmasını temin etmek,kimseyede bir küskünlüğüm ve kırgınlığım yok,bugün yönetimde olan büyüklerimizin hepsiyle de tanıştım ve onların tüm olanaksızlara rağmen nasıl da çalıştıklarını gördüm ve takdir ettim açıkça belirteyim bu şartlarda ki bir çalışmaya dayanması da çok zor bu yüzden kendi adıma böylesi bir çalışmanın içinde olamayı hiç istemem ama böylesi şartlarda çalışanlarıda takdir ederim.

Benim ve diğer site (www.emekiassubaylar.org)diye adlandırılan bizlerinde ayrımcılık yada yönetime adaylık diye bir derdimiz yok hiç olmadı hatta konusu bile geçmedi ,o halde şimdi alıntı yaptığım açıklama neden.

\"Hiç kimse veya teşkilat kendisini Genel Merkezin üzerinde görmesin. Düne kadar TEMADIN önünden dahi geçmeyen kişilerin bir anda ortaya çıkması ve şimdiden iktidar mücadelesine başlaması bu aşamada affedilecek bir hata değildir. Gücümüzü toplayarak camiamıza karşı hareket eden siyasi irade ve Genel Kurmay Başkanlığı ile mücadele edeceğimiz yerde birbirimize düşmemiz doğru görüntü vermez.

TEMADIN internet sayfalarında yer almadığını düşünerek başka sitelerde fikirlerini gündeme getirenlerde önce TEMAD ile doğru iletişim kurmanın yollarını bulmaları gerekir\"

Benim ve sitemizin kuruluş ve çalışma amacını derneğimizin Gerek GN.Başkanı na ve gereksede yönetim kurulunun sayın üyelerine etraflıca anlatmış idik,bu amacımızdanda sapmadık sapmayada niyetimiz yok ,durum bu iken Mehmet Erol bey in bu açıklaması kimedir ve nedendir kendisini bu kanaate iten nedenler nedir,anlıyamadım,evet sitemizde bazı aykırı denebilecek yazılar yokmudur vardır ,ama demokrasi denen şeyi algılama farklılığı da işte burada ortaya çıkar bu yazıları dikkate almazsak doğruyu nasıl bulacağız ,ayrıca yapılacak yorumlara da herhangi bir sansür yoktur karşı bir görüş varsa ki olabilir yorumla cevap vermek daha demokratik olmazmı.

Sonuç olarak bizler Temad nehrine akan dereler ve çaylarız ,Temad a destek amacımız ve öz düşüncemizdir ayrılık değil birleşmek asıl hedeftir ,bizler sadece kurumsal yapısı gereği yayınlanması uygun olmayan fikirlerin yayınlanması ve bu şekilde de dolaylı destek verilmesi amacıyla kurduğumuz sitemizin bu amacına uygun olarak yoluna devam edeceğini bildirir ,saygılar sunarım..Mehmet AKPINAR..

Mehmet EROL E.J.Asts    28 Nisan 2007 13:01
Değerli meslektaşlarım,

Bizler bugünlere gelinceye kadar ödemiş olduğumuz bedelleri ne yazıkki hafızalarımızdan çabuk siliyoruz. Unutulmak kadar kötü bir şey yoktur. Siz geçmişinizi unutursanız, sizde unutulursunuz.

Burada yapılmak istenen şeylerin astsubay camiasına mal edileceğini unutmamak gerekir. Bu nedenle yazı yazan arkadaşlarımızın yazdıkları yazıların bilincinde olarak camiamızın sorunlarına çözüm getirecek yönde yazmaları aslı hedef olmalıdır. yokşa şikayet kutusu olarak kullanmak kolaydır. Hiçbir fikir ve düşünceye dayanmayan, çözüm üretmeyen yazıları yazmak ve yayınlamak kimseye bir yarar getirmediği gibi ciddiye alınmama gibi bir durumlada karşı karşıya kalırız.

Arkadaşlarımın bu görüşe destek verip vermiyecekleri yakında anlaşılacaktır. Şimdilik bir tartışma ortamı yaratılacaksa TEMADIN başlattığı eylem planı uygulamasına yardımcı olmak için sadece emekli olmuş arkadaşlarımızın ne kadar yardım yaptıklarının yayınlanmasını talep edelim, bakalım kimler ne kadar yardım yapmış her şey ozaman meydana çıkar. Emeklilermi daha çok derneklerine sahip çıkıyorlar, yoksa çalışanlarmı?

Bu soruların cevabının şimdiden tesbit edilmesi lazım ki gelecek kuşaklardaki arkadaşlarımıza nasıl bir TEMAD bırakacağımızın da önünü açmış olalım.

saygılar sunuyorum

Arif ASLAN    26 Nisan 2007 20:31
Bitlisteki çatışmada teröristler tarafından şehit edilen Nadir İPEK Asssubayımıza tanrıdan rahmet,ailesine başsağlığı ve sabırlar dilerim

Kemal KORKUT    26 Nisan 2007 17:01
BİTLİS'TE DE MAYIN PATLAMASI

Bitlis merkeze bağlı Çeltikli kırsalında terör örgütü PKK üyelerince, araziye döşenen mayına basan Başçavuş Nadir İpek (36) şehit oldu.

Jandarma Komutanlığı ekiplerinin, Bitlis'e 20 kilometre uzaklıktaki Çeltikli kırsalında yaptığı arazi arama-tarama faaliyetleri sırasında, terör örgütü PKK üyelerince önceden araziye döşenmiş olan mayın patladı. Patlama sırasında Başçavuş Nadir İpek, ağır şekilde yaralandı.

Bitlis Devlet Hastanesine kaldırılan Nadir İpek, kısa süre sonra yaşamını kaybetti.

İpek'in cenazesinin ambulansla memleketi Elazığ'a gönderileceği öğrenildi.

Bölgede geniş çaplı operasyonların başlatıldığı bildirildi.

A.A

Şehidimize Allahtan rahmet diler ailisine ve Türk Silahlı Kuvvetlerimized başsağlığı dilerim. E.Hv.Kd.Bçvş.Kemal KORKUT

Mithat Türetken    26 Nisan 2007 15:59
Sevgili Arkadaşlarım
Temad mesaj panosuna bu sitede yer alan Sn.Özden'in bir yazısı kasitli olarak taşınmış ve başına da Temad yönetimine bir soru yazılmış Özden yasayı ben çıkarttım demiyorki ben uyardım diyor ayni şekilde yazıya Sn.Gürpınar açıklama yaparak daha açık ifade kullanmış Sn.Özden yazmış,ben yazdım,arkadaşlarım yazdı Temad ilgilendi demiş hemen ardından eleştiriler Sn.Özdenin yanı sıra Temad a destek için kurduğumuz ve bugüne kadar bu gayeyi gerçekleştiren site ve grubumuza haksız eleştiriler maksat üzüm yemek değil bağcıyı dövmek Temad ile aramızdaki bağları koparmak biz onu arzu edenler kadar salakmıyız bizler ayni geminin yolcularıyız eleştiri elbet olacak ama etik olmalı eleştirenlerin mail adresleri yanlış hatta başka başka bu bile onların samimiyetsizliğinin kanıtıdır ama Temad yönetiminin bu konudaki yazımı yayınlamaması beni eleştiriden daha da fazla üzmüştür bir eleştiri yayınlanıyorsa yanıt hakkının da yayınlanması gerekmezmi? Biz işimize ve önümüze bakalım biz hiçbir kişisel çıkar düşünmeden bu davaya gönül verdik

Mehmet AKPINAR    26 Nisan 2007 10:30
http://www.emekliassubaylar.org
Bu ülkenin zemini çok kaygan hem siyasi olarak hemde bizim zeminimiz eski alışkanlıklardan kurtulamamiş olduğumuz belli,nedir ne oluyor neyi paylaşamıyoruz ortadaki ne,bunu anlamak mümkün değil,2 yazarımız biraz aykırı yazılar yazıyor hemen bir tehammülsüzlük,sende karşı yazı yaz ama aşağılama fikir yaz yok olmaz illede polemik olmalı,ben destek ve ortam yumuşaması adına yazı yazıyorum yayına bile çıkmıyor neden acaba istenen polemik midir buradan sağlanan fayda nedir bilemem,bizim desteğimiz bitmez tek çatımız olan Temad bizlerin yasal çatısıdır bir yazı yazıldı diye herşey bitiyormu bunlardan bir ortak akıl üretilemiyormu neden,çalışırken oluşmuş hastalıklarımızın tedavisi yokmu aşılamazmı hiç bir zaman birlik olamazmıyız,hemde böylesi bir kritik anda bilemi,tam bir yerlere sesimizi duyurmaya başlamış iken tamda haklılığımızı anlatmaya ve dinletmeye başlamış iken. Burada yaptığımız çabaları cebimize 5 krş girmeden yaptığımız işleri mi açıklıyalım ayıp olmazmı şahsi ilişkilerimizle yakınlıklarımızla pek çok kapıyı çalıyoruz ve zorluyoruz,ama sonuçta suçlanan olmak en üzücüsü..saygılar..

Ersen Gürpınar    25 Nisan 2007 23:29
Saygıdeğer Arkadaşlarım
Sitemizde yayınlanan Sn.Ahmet Özden başkanımıza ait bir yazıyı bir arkadaşımız Temad mesaj panosuna taşımış yanıt istiyordu bende bu konudaki gelişmeleri özetledim bilahare Temad Gn.Bşk. dereceler konusunda yaptıkları çalışmaları yazmışlar bir arkadaşımız Sn.Özdeni eleştirmiş Atilla Koç isimli arkadaşımız eleştiriye birde sitemiz ve grubumuzu dahil etmiş okumuşsunuzdur haksız suçlamaları Bu tek kelime ile insafsızlıktır biz ne zaman Temad'ı karşımıza aldık her yazımız her işlem Temada destek değilmiydi ayrıca bu konudaki istifamları silmek için sık,sık biz Temada destek için varız Temad nehir bizler ona akan dereleriz demedikmi ? Dilekçe faks kampanyasına ve son gazete ilan için açılan kampanyaya öncülük edip destek olmadıkmı? Hangi başarıyı kendimize mal ettik ve şov yaptık bu nasıl bir anlayış bu haksız eleştiriyi Temadın yayınlaması da haksızlıktır,bunun kaldırılmasını istirham ettim lütfen şimdilik bu konuda tepki göstermeyiniz bunu sizden özellikle istirham ediyorum

Ferit SARP    25 Nisan 2007 09:28
Değerli Arkadaşlar.
Bugünlerde temadın iyi niyetle yapmış olduğu bir çalışmanın, bir yardım kampanyasının neticesi yardım miktarları konusu tartışılıyor, İlk olarak bu yardımların isim olarak açıklanması hiç etik değil, ikinci olarak bu yardımları organize eden arkadaşların bu 1 YTL yi toplayıp bunu bir yardımmış gibi ilan etmeleri bu arkadaşları baskı altına alır ve temad a soğuk bakmasına sebepolur.Lütfen bu tip yardımları yekün bazında açıklayalım fakat kişi bazında açıklamaktan kaçınalım.

Mithat Türetken    25 Nisan 2007 00:21
http://www.emekliassubaylar.org
Sevgili Meslekdaşlarım
Temad Sitesine bende yazmıştım bugün Ersen Gürpınar'da bu konuda belirtmiş evet gazete ilanı için açılan kampanyaya katılanların isimlerinin açıklanması motive etme açısından iyi olur birde ahkam kesip ilgilenmiyenleri öğreniriz ama muvazzaf arkadaşlarımız acaba sıkıntıya girmezmi? Gerçi Temad illegal bir örgüt değil ama kahrolası önyargılar yokmu? İç Hizmet kanununda üye olunacak dernekler belirtilmiş bu üyelik değil ama siz müracaat ve şikayetin nasıl yapılacağını bilmiyormusunuz size göre yasal olmayan bir şikayete neden destek veriyorsunuz diye arkadaşlarımızı güç duruma sokmak isteyenler olur ancak bu listeyi ben özellikle alacağım gün gelecek bize gerekecektir. Bende şahsen ay başını zor getiren bir arkadaşınızım ama gerekirse birgün evde yemek pişirtmem o parayı bu işe veririm benim onurum karnımı doyurmaktan önemlidir.Hem şikayet edeceğiz hem bu konudaki girişime destek olmuyacağız bu kabul edilemez birçok arkadaşımı tenzih ederim.Bu arada site yönetiminin tüm gayretine rağmen bizlere mail gönderiyorlar sitede link var ama Milliyet blogtaki yazımız yeterli okunma oranına henüz ulaşmadı bu yazı ülke meselesidir ve diğer yazılarımızın davetiyesidir gerekli hassasiyeti lütfen gösteriniz.İyi günler dilerim
NOT: Siteye şifre ve kullanıcı adımı yazmama rağmen online gözüküyorum ama yazılara ulaşamıyorum ilgili arkadaşımız lütfedip ilgilenirlermi? Bu problemi başkaları da yaşıyor olabilir

Aydın    24 Nisan 2007 23:20
Ben bu TEMADI anlamakta güçlük çekiyorum. Yazdığım bu yazıyı TEMADa dün gönderdim, yayınlamadılar. Bakıyorum önemsiz bir mesajı hemde aynısını 3 defa peş peşe yayınlıyorlar. Emekli assubaylar siteside olmasa sesimizi duyuramayacağız. Bu vesile ile emekli assubaylar site yönetimine şükranlarımı bir kere daha arz ederim. Çalışmalarında başarılar dilerim.

Neyse lafı uzatmayayım. Geçenlerde 'BOŞ HAVUZ' adlı makale yazmıştım. Makalede, toplanan paraların yetersizliğini, camiamızın duyarsızlığını belirtip; eğer biz hakikaten 100 bin kişiysek 1 ytl versek 100 bin ytl para yapar demiştim.

Kırklareli'den 1 ytl katkıda bulunan arkadaşlarımın baştan savar gibi düşük miktarda yardım yaptıklarına inanmıyorum. İsimleri TEMADda yayınlanınca belki keyfleride kaçmıştır.

Bazı arkadaşlar ısrarla yardım yapanların ismi yayınlansın istiyor.İsim yayınlanacaksa, 5 hatta 10 ytl ve üstünde yardımda bulunanları kapsamalıdır. En azından imkanı olmayıp düşük miktarda yardımda bulunanları burada deşifre etmemiş ve onları kırmamış oluruz.

Arkadaşlar meslektaşlarımızın maaşlarını bilebilirsiniz ama onların ne şartlarda geçindiğini bilemezsiniz. Hepimizin durumu ortada. Allaha şükür ayıplanacak bir tarafımız yok. Bizi bu duruma düşürenler utansın. Bugün çalıştığı işyerinde kaçımız tabildota gidebiliyoruz. Yemin ederim ben gidemiyorum.Bisküvi gibi şeylerle geçiştiriyorum. Ama bunu dışarı yansıtmıyorum.

BOŞ HAVUZ yazımdan sonra iki arkadaş bana email gönderdiler ve ne kadar yardım yaptığımı sordular. Yapılan yardımlar yazılmaz ama merak edenler için özür dileyerek yazıyorum: Küçükte olsa TEMADa her ay 4 ytl gönderiyorum. Kampanyayada 10 ytl gönderdim. Üniversite okuyan yetim bir Assubay kızımız için, yardım çağrısına karşılık öncülük yapan bayan Gürpınar'ın hesabına 25 ytl gönderdim.
Saygılarımla

MESUT MAVİTUNA    24 Nisan 2007 13:05
Sayın Meslekdaşlarım
Hepimizin malumları olduğu üzere, Assubay Okullarının; Meslek Yüksek Okulu (MYO) olmasının kanunlaştığı tarih olan 11 NİSAN 2002 tarihi biz assubaylar için yeni bir miladdır.

Kanun No : 4752
Başlığı : ASSUBAY (MYO) Kanunu
Kabul Tarihi: 11.04.2002
Kabul edildiği bileşim : 21.Dönem 4.yasama yılı 86 bileşim.
Resmi gazete yayım tarihi : 24.04.2002
Resmi gazete numarası : 24735

Bu gün, bu kanunun Resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girişinin 5 nci senesidir.Bazı ilgili ve yetkililerinde bu kanun hakkında bilgisi olmadığı anlaşılmakta olup, bir hatırlatma niyetim ile birlikte tekrar bilgilerinize sunulmuştur.
Saygılarımla

ali nas    23 Nisan 2007 23:38
KADER ARKADAŞLARIM
büyük özveri ile sitemizin ve mail grubumuzun tanıtımı İÇİN VERİLEN İLANI karşılık beklemeden yayınlayaN ANAYURT gazetesi Yön.Kur.başkanı sayın Naci ALAN ve meslektaşımız sayın Osman Keyifsizoğluna sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum,ÇALIŞANLARINI BENDE KUTLUYORUM.
TEMAD'A BAĞIŞ KONUSUNDAKİ 1 YTL LİK MEBLAĞLARA ELBETTE CANIMIZ SIKILIYOR AMA BU BİZİM DİRENCİMİZİ VE AZMİMİZİ KESİNLİKLE KIRAMAYACAK,BUNA İZİN VERMEMELİYİZ.YANİ TEMAD'A BAĞIŞ YAPMA VE YAPTIRMAYA ÇAĞRI KONUSUNDA MUVAZZAF ARKADAŞLARIMIZDA GEREKLİ DESTEĞE HIZ VERMELİLER,VERECEKLERDE.
TAKİPTEYİM.

MESUT MAVİTUNA    23 Nisan 2007 16:03
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI TÜM ULUSUMUZA VE CAMİAMIZA KUTLU OLSUN

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

R.SAFAK    23 Nisan 2007 00:53
DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM,

TEMAD WEB SAYFASINDA BAZI GENÇ MESLEKTAŞLARIMIZIN TEMADI DESTEKLEMEK MAKSADIYLA 1,5 YTL GİBİ KOMİK RAKKAMLAR BAĞIŞLADIKLARI İFADE EDİLMEKTEDİR.BUNLARI BÜYÜK BİR ÜZÜNTÜ İLE OKUDUM.ÇOK ÜZGÜNÜM AMA SAMİMİ OLDUKLARINI DÜŞÜNMÜYORUM.BU BAĞIŞLARLAMI SORUNLARIMIZIN TAKİBİNİ YAPACAĞIZ? HER BİRİ,BİNLERCE EURO'YA MAL OLAN DAVALARMI İNSAN HAKLARI MAHKEMESİNE AÇACAĞIZ? GERÇEKTEN ÇOK ÜZGÜNÜM.BAĞIŞ MİKTARLARINI GÖRMEMEYİ TERCİH EDERDİM.SAYGILARIMLA.R.SAFAK

MEHMET AKPINAR    22 Nisan 2007 23:23
http://www.emekliassubaylar.org
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ve
ÇOCUK BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN...

CUMHURİYETİNİZE SAHİP ÇIKIN...
BAYRAKLARINIZI ASIN..

Ferit SARP    22 Nisan 2007 10:20
Değerli dostlar.

Yapı Kooperatifi ile ilgili hukuk sorunlarında itisaslaşmış bir avukattan müşkülümü çözme konusunda hizmet almak istiyorum, bu konuda tanıdığınız ve önerebileceğiniz bir bir arkadaşımız var ise lütfen E-Mail adresime bildrirseniz memnun olurum, Ayrıca bu konuda problem yaşamış arkadaşlarla bilgileri paylaşmak isterim
saygı ve sevgilerimle
Ferit SARP

Mehmet AKPINAR    21 Nisan 2007 13:11
http://mcpinar@gmail.com
Sevgili Arkadaşlarım,ANAYURT gazetesi büyük özveri ile sitemizin ve mail grubumuzun tanıtımı amacıyla verdiğimiz ilanımızı bizlerden bir karşılık beklemeden bir haftadır yayınlayamaya devam ediyor,bu vesile ile gazetenin Yön.Kur.başkanı sayın Naci ALAN beyfendiye ve bize büyük bir sevgi ve dostlukla yaklaşan meslektaşımız sayın Osman Keyifsizoğluna sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum,bu arada gerek köşe yazılarıyla ve gerekse haberleriyle bizlerin sesinin duyulmasında katkısı olan ANAYURT gazetesinin tüm çalışanlarına teşekkür ediyor ,saygılar sunuyorum,iyiki varsınız...

Mesut MAVİTUNA    17 Nisan 2007 22:40
WEB SİTESİNDEKİ YENİ DÜZENLEMEDE KATKISI OLAN BÜTÜN ARKADAŞLARIMA TEŞEKKÜRLER ELLERİNE SAĞLIK BİZ ASSUBAYLARA EN İYİSİNİ VERMEK İÇİN HERZAMANKİ GAYRET VE TİTİZLİĞİ GÖSTERMİŞLER.

Ferit SARP    17 Nisan 2007 17:31
Yeni görünüm daha güzel olmuş ellerinize sağlık, ilan panosundan azami istifade edebilmek için iş sahibi meslektaşlarımızın reklamlarını almak çok iyi olacak bu site her nekadar sorunlarımızı paylaşacağımız bir site olacaksada site üyeleri ve reklamlardan elde edeceğimiz gelirlerin mücadelemize çok katkısı olacaktır. Alınan reklamları ana sayfada kayar bant içinde armalı olarak göstermek daha iyi olur.Reklam verecek iş sahipleri için bir zaman ve fiyat panosu oluşturulmasında fayda var.saygı ve sevgilerimle.

CENAN EYNUR    17 Nisan 2007 14:48
Değerli yazarımız ERSEN GÜRPINAR ağbimizi yazılarında sonuna kadar destek verelim.

Kemal    17 Nisan 2007 11:25
Sitemizin yeni dizaynı çok güzel olmuş, emeği gecenlerin elerine yüreklerine sağlık saygılarımla. Kemal KORKUT

Mehmet AKPINAR    16 Nisan 2007 22:48
http://www.emekliassubaylar.org
Sevgili ,Semih Koç ve Halil Ergenli,sitemizde yapılan bu bahar değişimi sizler sayesinde oldu ellerinize sağlık,yeni gelecek katılımcılara iyi bir web sayfasıyla karşılaşmaları için yaptığınız bu günler süren çalışma için yürekten teşekkürler..

Arif ASLAN    16 Nisan 2007 19:04
Siteyi hergün daha güzele götüren,geliştiren arkadaşlarım ellerinize sağlık,gerçekten güzel olmuş.

Mehmet AKPINAR    16 Nisan 2007 15:52
http://www.emekliassubaylar.org
ÇALIŞMALAR İÇİN GELDİ
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmaları incelemek için Kocaeline gelen Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, önce Vali Gökhan Sözere uğradı, ardından Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlunu makamında ziyaret etti. Kocaeline geliş amacını, Büyükşehir Belediyesi icraatlarında yaşanan değişikliği görmek, değişen İl Genel Meclis Başkanı ve Baro Başkanını tebrik etmek, Harb-İş Sendikası ve Astsubaylar Derneğini ziyaret etmek olarak açıkladı.

Haluk TIRAVOĞLU    16 Nisan 2007 12:42
Tanışma toplantısı ve piknik çok güzel fikir gönülden destekliyorum.


3753
Mesaj Defteri yazıları