MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


Ramazan TEKELİ    06 Mayıs 2007 12:17
Değerli Arkadaşlarım,
Genel seçim bilinmekle birlikte öne alındığı malümunuzdur..Hiçbir şey geç değildir.8 Mayısta aday olacaklar istifa edecekler,20 Mayısta partiler aday yoklamalarını kesinleştirecekleri ifade edilmiştir.
Biz ne yapmalıyız&
Bu güne kadar siyasi partilerin bizleri kandırdıklarını duya geldik.Artık benim partim temad anlayışı ile hareket etmekten başka çaremiz yoktur.Üyelerimizin bu anlayışla hareket etmek istediklerini yüksek sesle daha fazla dile getirdiklerini duymaktayız. Bende bu anlayışta hareket edenlerdenim.Ülkenin bölünmez bütünlüğünü ve değerlerine savunan partiler hepimizce bilinmektedir.Bu partiler dikkate alınarak,Genel Merkez ve şubeler ülke genelinde milletvekilliği,il genel meclis üyeliği ve belediye encümen üyeliği için, yetenekli ve istekli arkadaşların aday olmalarını en yetkili kişileriyle görüşerek sağlamalı ve bize düşen görevde meslektaşlarımızı aday gösteren partileri yakın aile ve etki çevremizle birlikte kayıtsız şartsız desteklemektir.Kendi imkanları ile partilerde belirli yerlere gelmiş arkadaşlarımızda desteklenmeli diye düşünüyorum.Ülke genelinde aile, akraba ve yakın etki çevremizle birlikte 2 milyon oya sahip olduğumuz unutulmamalıdır.Daha güzel düşüncelerin oluşması dileğiyle,

Aydın UĞURLU    03 Mayıs 2007 22:59
Hatasını anlayan ve bu hatasını güzel bir üslup ile telafi eden Star Gazetesi Yazarı Sayın Tayyar'a aşağıdaki teşekür mesajımı gönderdim...
-------------------------------

Sayın Tayyar,
Star gazetesinde yayınlanan yazınızı okudum. Erdemli davranışınızdan dolayı bir astsubay olarak size minnettarım. Keşke yazılı ve görsel medyada astsubaylar hakkında olumsuz yazılar yazan ve sözler sarfedenler hatalarını anlayıp bir düzeltme veya gönül alıcı iki çift söz yazsalar ne kadar şık olurdu.

Bizler vatanı için hizmet etmekten ve şehit olmaktan öte hiç bir şey yapmayız. Halkın içinden gelen halkın kendisiyiz. Bakmayın şu anda camia olarak biraz sıkıntılarımız var. TSK ve Devlet Memurları içerisinde derece ve kademe konusunda eşitlik ilkesinden uzak, farklı bir muameleye tabii tutuluyoruz. TEMAD siyasi ve bürokrasi olarak girişimlerde bulunduysada netice alamadı. Sesimizi duyuramıyoruz.

Mücadelesini verdiğimiz ve almak istediğimiz haklarımızdan sadece birini size yazayım:
**Astsubaylar ön lisans ve lisans yapıyorlar--ama ön lisansa bir kademe lisansa ise sadece bir derece veriyorlar. Ve bu astsubaylar diğer devlet memurlarının ulaştığı 1/4 derecesine getirilmiyorlar. Örnek; polis memuru sadece ön lisans yapıyor karşılığında iki derece alıyor ve rahatca 1/4 derecesine gelebiliyor.

Duyarlılığınız için tekrar teşekkürlerimi arz eder şükranlarımı sunarım..Saygılarımla...

Aydın UĞURLU

Aydın UĞURLU    03 Mayıs 2007 22:18
Sitenin renginin sevimsiz olduğunu dile getirmiş ve bu renklerin değiştirilmesi yönünde bir teklifte bulunmuştum. Değerli site yönetimi bu teklifimi olumlu karşılamış ve isteğimi yerine getirmiştir. Şimdiki rengiyle hoş bir görünüm kazanan sitemiz umarım arkadaşlarında beğenisini kazanmıştır. Site yönetimine bu duyarlı yaklaşımlarından dolayı şükranlarımı sunarım.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Bizler yöneticiyiz ama bu sitenin sahibi sizlersiniz ,bu site sizlerin öngörü ve hoşgörüsüyle yürüyecektir..

Aydın UĞURLU    03 Mayıs 2007 00:34
Değerli Site Yönetiminin affına sığınarak;

Bu sitenin SİYAH ve HAKİ ağırlıklı renkleri değiştirilemez mi? Kışlalarda kalması gereken bu renklerin ne kadar sevimsiz ve insanın içini kararttığını biliyormusunuz? Önceden zevkle girdiğim bu siteyi renklerinden dolayı artık soğuk bulduğumu ve kısa sürede çıktığımı bilmenizi isterim. Zevkler ve renkler tartışılmaz ama bu rengi tercih eden arkadaşımın bizlerin renk ve zevkinede hesaplaması gerekir. Üstüne birde sorunlarımızı yansıtan yazıları ekleyince İnsanın içini karartıyor. Biraz daha estetik ve hoş olursa çok güzel olur. Bu benim naçizane görüşlerim. Tercih sizlerin.Saygılarımla...
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Değerli Aydın,
Sitenin tema seçimini yapan kişiler Denizci olunca bu renklerin böyle düşüncelere yol açabileceğini düşünemediler tabi. Bu tema ile olabilecek renk seçenekleri de sınırlı şimdilik bir değişiklik yapılacak umarım beğenirsiniz.

Haluk TIRAVOĞLU    02 Mayıs 2007 21:10
SEÇİMLER YAKLAŞIYOR..

Kayseriliye sormuslar
'İki kere iki kac eder?'
'Alcez mi Satcez mi?' demiş

(dENİZCE'YE TŞK.LER.

Mehmet EROL    02 Mayıs 2007 18:22
sayın site yönetimi,

forum sayfasına ileti nasıl yazabilirim. Bu konuda beni aydınlatırsanız. sevinirim.
saygılar
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
FORUM SAYFALARIMIZ SADECE ÜYELERİMİZE AÇIKTIR,ÜYE İSMİNİZ VE ŞİFRENİZLE GİRİŞTEN SONRA İLGİLİ FORUMA GİRİP CEVAPLA YI SEÇEREK YAZABİLİRSİNİZ.ARDINDAN EKLE TUŞUYLA YORUMUNUZU EKLEYEBİLİRSİNİZ..

Mehmet EROL    02 Mayıs 2007 15:23
sayın meslektaşlarım,

Temadın yeni bir yol haritası çizmesi gerektiğini ve enerjisini gelecek meclise saklamasını söylememdeki amaç siyasi konjoktörün müsait olmamasındandır.

Örgütsel güçlerin gücünü kullanabilmesi için üç temal ögenin bir araya gelmesi gerekir.

1. Zaman
2. Mekan
3. İmkan ve kabiliyetler

Şimdi bu şartlarda eğri oturup doğru konuşalım. Bu şartların hangisi mevcuttur.

Zemin 29 nisandan sonra kaymıştır. Bugün erken seçim ilan edilmektedir. Konjoktör ise bizden yana değildir. yapmış olduğum teklif; TEMADIN zamanı geldiğinde daha güçlü bir şekilde ortaya çıkabilmesi içindir. Yoksa ben buradayım demenin bir anlamı yoktur.

Örgütlü gücünüzü; yerinde ve zamanında, bütün imkan ve kabiliyetlerinizi kullanabilirseniz etkili olursunuz.

Yanlış anlaşılmadığımı ümit ederim. saıgılarımla

Ersen Gürpınar    02 Mayıs 2007 14:40
Saygıdeğer Arkadaşlarım Televizyondaki tartışmada bizi inciten bir benzetme yapan Star gazetesi yazarı Sn.Şamil Tayyar'a kişisel olarak tepkimizi gösterdik ayni tepkiyi Temad adına Sn.Galip Kaplan başkanımız yapmışlar ve bu zat büyük bir erdem örneği göstererek özür dileme ve bizleri ifade etme inceliğini göstermiştir.Genelkurmayın bildirisini destelememize rağmen gazeteci dostlarımla ve muhtelif platformlarda Cumhuriyetin kazanımları sadece laiklik değildir Sosyal ve domokratik hukuk devleti de Cumhuriyetin kazanımlarıdır ve bizler hiçbir zaman bu ilkerin ışığında sorunlarımıza çözümler bulamadık. Biz assubaylar Cumhuriyetin ilkelerine ve Demokrasinin tüm kurum ve kurallarına bağlıyız ve bunu arzu ediyoruz diye yazdım sizlerde ayni görüşleri dile getirdiniz.Sn.Tayyar sadece özür dilemeyip bu düşüncelerimizi de kamu oyuna duyurmuştur. Müteşekkiriz; Lütfen Şamil Tayyar beye teşekkürlerimizi iletirmisiniz mail adresi stayyar@stargazete.com

Ersen Gürpınar    02 Mayıs 2007 14:19
Mehmet Erol arkadaşımız bu konudaki fikirlerini bizimle paylaşmıştır. ancak bizi zaten bugüne kadar kimse ciddiye almadı ki ekonomik ve sosyal sorunlarımız hala devam ediyor . Yeni seçim takvimi belirleninceye kadar zaten bir hareket yapılamaz kamuoyunun ilgisi buraya odaklanmıştır ama sular durulduğu zaman Gazete ilanı mutlaka verilmelidir çünki biz bu ilanı kararlılığımızı belirtmek ve assubay arkadaşlarımıza Temad ın varlığını duyurmak için yapmıyormuyuz.Mesajı kime vereceğimiz belli kararlılıgımıza inananlar gereken notu ve dersi alacaklardır.İyi günler dilerim

Mehmet EROL    02 Mayıs 2007 13:47
Saygıdeğer meslektaşlarım,

14 nisan Tandoğan, 29 nisan Çağlayan mitingleri ardından, Türkiye\'de yeni bir dönem başlamış ve siyasi konjoktör değişmiştir.

TEMAD yönetiminin daha önce açıklamış olduğu eylem planı çerçevesinde yapmayı planladığı ve duyurduğu GAZETE İLANLARININ bir fayda sağlayacağını sanmıyorum. Hele hele erken seçim kararının alındığı bu günlerde kimsenin gözü hiç bir şey görmez. Siyasiler artık önlerindeki seçimlerden başka bir şey düşünmezler. Gazete ilanı için vereceğimiz para da boşa gider.

Bu şartlarda yapılması gereken, Temad yönetiminin yeni bir yol haritası çizerek, enerjisini yeni seçilecek meclise saklamasıdır.

Dernekler yasası her ne kadar derneklerin siyasetle uğraşmasını yasaklamış olsada şimdi yapılan da siyasetle iç içe çalışmaktır. Buna göre derneğimizin önünde siyasi bir karar alma yolu bulunmaktadır. Gerekiyorsa Ankara da Küçük bir kurultay toplanarak alınacak SİYASİ kararı ilan etmektir.(tabi dernek olarak değil üye bazında) bunun içinde gerekli maddi imkan olarak gazete ilanı için toplanan yardımlar kaynak olarak kullanılabilinir.

saygılar sunarım

vatanseven    02 Mayıs 2007 12:26
Astsubaylara da astsubaylık brovesi verilmesi ardından, Astsubay şapka çene kayışları da değiştirilmiştir. MSB.nin emrine göre Astsubay şapkalarında bulunan çene kayışları subay şapkalarında olduğu gibi sarı sırmalı olarak değiştirilmiştir. Astsubay pantolon yan çizgilerininde kırmızı olması yönünde çalışmalar olduğu bilinmektedir.

Saygılarımla...

Mehmet AKPINAR    02 Mayıs 2007 11:28
Şamil TAYYAR ın Star da bügün çıkan köşe yazısı..

BUDA DEMOKRAT ASTSUBAYLARIN MUHTIRASI..
Önce, Salı günkü Genelkurmay karargahında neler oldu? başlıklı yazımdan dolayı şahsımı mesaj yağmuruna tutan ve desteklerini ifade eden duyarlı vatandaşlarımıza minnet duygularımı ifade etmek istiyorum. Okuyucularımın bir kısmına cevap göndermeye çalıştım ama hepsine yetişmem mümkün olmadı. İnanın, sivil ve demokrat Türkiye özleminin bu denli arzu, şevk ve heyecanla dile getirilmesi cesaretimi daha da arttırdı.

Beni keyiflendiren başka bir gelişme, yaşadığımız ilginç bir hadiseden kaynaklandı. Bir nevi şerden hayır doğdu diyebilirim. Aynı gece (Salı) Haber7 kanalında Güne Bakış programına katıldım. Siyasi değerlendirmelerin ardından program sunucusu, İnönü Üniversitesi Rektörü Fatih Hilmioğlunun Genelkurmay bildirisi ve muhtemel darbe senaryosuna destek veren açıklamalarına gönderme yaparak sordu: Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Bir bilim adamının, 12 Eylül bildirisini okuyan darbeci üniformalılar gibi konuşmasından çok rahatsız olmuştum. O an, Genelkurmay bildirisini öven Türkiye Emekli Astsubaylar Derneğinin (TEMAD) Göreve hazırız açıklaması geldi aklıma. İki açıklama arasındaki paralelliği vurgulamak için rektörün açıklamasına Bir başçavuşun açıklaması gibi benzetmesini yaptım.

Teşbihte hata olmaz denir ama kimi zaman olabiliyormuş. Farklı bir niyetle söylenmiş olsa da gelen telefon ve mesajlardan astsubayların bu ifademden çok rahatsız olduklarını gördüm. Mesajlarında, sitemin yanı sıra şu ifadelere yer vermeleri dikkatimi çekti: Biz demokrasiye gönülden inanan insanlarız. Asla böyle bir bildiriye katılmıyoruz. Bizi bir darbeci rektörle aynı kefeye koymanız bizi incitti, çok üzdü.

Bu arada TEMADın basından sorumlu genel başkan yardımcısı Galip Kaplan aradı. İfademe ilişkin üzüntülerini dile getirince, Göreve hazırız diyerek bir darbe girişimine neden destek verdiklerini sordum. Şöyle açıklık getirdi: Biz kesinlikle darbeden yana değiliz. Cumhuriyetin kazanımlarıyla ilgili olarak göreve hazır olduğumuzu ifade ettik.

Yazılarımı takip edenler daha iyi bilir, terörle mücadele ve yurt savunmasında canı pahasına görev alan bu insanları incitmeyi hiçbir zaman düşünmedim, düşünemem. Siyaset alanına müdahale etmemek koşuluyla, askerin terörle mücadele, halkla kaynaşma ve yurt savunmasındaki her türlü mücadelesinin yanında olan biriyim.

Özetle; teşbih yaparak (sehven) bir darbe yanlısı rektörün açıklamasıyla aralarında paralellik kurduğum için bana bir nevi muhtıra veren demokrat astsubayların tamamından özür diliyorum. Hayatımda ilk kez, özür dilerken büyük mutluluk duyuyorum. Farkında olmadan bir hayra vesile olduk.

Üniformalı-üniformasız demokrasiye inanan herkesin önünde saygıyla eğiliyorum. Şimdi daha çok inanıyorum ki, bu ülke sahipsiz değil.


Astsubaylar, siyasilerden daha cesur çıktı


Astsubayların tepkilerini tek tek, titizlikle incelerken siyasileri düşündüm; Süleyman Demirel, Deniz Baykal, Hüsamettin Cindoruk, Mehmet Ağar, Erkan Mumcu... Dünün demokrasi kahramanıydı onlar. Ya bugün? Nasıl da çaresiz, bildiri esintisinin önünde oradan oraya savrulup duruyorlar.

Belki kimileriniz, Dün dündür bugün bugündür diyen Demirele şaşırmış değilsiniz. Her muhtıra ve darbeden sonra şapkasını alıp kaçan o değil mi diye sorabilirsiniz. 28 Şubatın mimarı da diyebilirsiniz. Haklısınız...

Ya Baykal? Anadolu solu kavramıyla toplumun her kesimine olumlu sinyaller gönderen ve daha kavrayıcı mesajlarla yön tayini yapan Baykala ne oldu? Temel hak ve özgürlükler için bir başbakanın yakasına yapışacak kadar cesur olan Baykal, şimdi nerede? Onlar birer mitolojik hikayeydi diyebilirsiniz. Haklısınız...

Cindoruka ne demeli? 27 Mayısın sanık avukatı, 12 Eylül yasaklısı Demirelin emanetçisi Cindoruka ne haller oldu? Osmanlı sadece rejim değiştirdi. Türkiye aslında Osmanlı Cumhuriyeti. Darbeler, karargahlarda hazırlanan anayasalar, demokratik cumhuriyeti engelledi. Sıkıntıların kaynağı budur diyerek ikinci cumhuriyetçileri bile sollayan kimdi, Allahaşkına? Bunlara inanmış mıydın diyebilirsiniz. Haklısınız...

Peki Mehmet Ağar? Susurluk küllerinden yeniden doğup kurtuluşu millet iradesinde arayan Ağar değil miydi? Parti tabanının tepkilerine rağmen Düz ovada siyaset teorisiyle partisinin özgürlükler yelpazesini daha da açmamış mıydı? Soralım kendi kendimize; bu Ağar o Ağar mı? Eski çamlar bardak oldu diyebilirsiniz. Haklısınız...

Erkan Mumcuya gelince... İstanbul Üniversitesindeki o tarihi konuşmasını hatırlıyor olmalısınız, Genelkurmayın sert açıklamasına muhatap olan. Daha birkaç gün önce MKYKda üyelere Nasıl karar verirseniz verin Türkiyeyi düşünün demiyor muydu? Cevheri o kadardı diyebilirsiniz. Haklısınız...

Haklı olan bir de demokrasiye gönül vermiş astsubaylarımız var. Siyasilerden daha cesur çıktılar.

02.05.2007

ahmet    01 Mayıs 2007 20:47
Bu güne kadar yapılan yorumların ve yazılan mesajların içeriklerini araştırdığımızda ORTAK KONU BİRLİK OLAMAMAMIZ,BİR ARAYA GELEMEMEMİZLE ilgili olup,herkes bunu söylemekte ve bundan dert yanmaktadır. Yani RAHATSIZLIK herkes tarafından teşhis edilmiş, ancak tedavi gecikmiş veya bir türlü tedavi yollarına gidilememiştir.Gelin bizde farklı bir şey yapalım ve BİRLEŞME İÇİN TEMAD yönetim ve denetiminde ilk adımı atalım.Yapacağımız ilk mitingden bir kaç gün önce İZMİR de anlaşabileceğimiz bir veya bir kaç sanatçı, (mahalli de olabilir)ile gece veya gündüz bir proğram hazırlayıp,bu proğramda yapılacak olan MİTİNGLER ile personel bilgilendirilir ve katılımın artması sağlanabilir.Proğramın yapılabileceği yer olarak da BALÇOVA TEMAD binası düşünülürse uygun olur. Böyle bir şey olabilirse SANATÇI temini için çalışmalara başlanabilir,büyük bir ihtimalle de bulunur.Yapılacaklarla ilgili fikir teatisinde bulunulursa,kesinlikle doğru bir yol,bir çıkış bulunacaktır.Bu konuda koordineyi TEMAD hazırlayıp,bildirebilirse,hazırlıklarıda çabuklaştırabiliriz.Teklif uygun görülürse,görev almak için arkadaşlarla koordineyi hemen sağlarız.

Ersen Gürpınar    01 Mayıs 2007 00:28
Saygıdeğer Arkadaşlarım
29 Nisan 2007 Pazar günü internet ortamında birbirimizi tanıdığımız meslekdaşlarımızla Temad Balçova tesislerinde tanışma kahvaltısında bulunduk teşrif eden arkadaşlarıma teşekkür ederim,Arkadaşlarımız gönül birliği içersindeler hepimiz Temada destek ve daha çok arkadaşımızı Temad şemsiyesi altında toplamanın yararları konusunda fikir birliğine vardık bu konuda Sn.Ahmet Çam kardeşim gerekenleri yazmış önce biz inanacağız ekmediğiniz bakmadığınız bir ağaçtan meyve alabilirmisiniz? Desteğimiz devam etmelidir. Temad eylemleri konusunda açıklama yapacağını beyan etmiştir bu gazete ilanını mutlaka gerçekleştirmeliyiz OYAK KONUSUNDA YASAL SÜREÇ BAŞLAMIŞTIR 6 AY İÇİNDE AİHM DAVA AÇILACAĞI BİLDİRİLMİŞTİR BUNUN ÇABUKLAŞTIRILMASINI İSTİYORUZ BİZİ YOK SAYMALARINA VE HAKLARIMIZI GASP ETMELERİNE İZİN VERMİYECEĞİZ BU KONUDA TEMAD TAKVİMİ ÇABUKLAŞTIRMALIDIR.

NOT. Siteye girmeme rağmen üye girişi yapamadım bu nedenle yazdıklarımı özet olarak mesaj panosuna aktarıyorum. Bir meslekdaşımızın kızına yardım için toplanan paradan oluşturacağımız havuz için ayrılan 187 YTL yi arkadaşlarımın izni ile Temad kampanyasına aktarmak istiyoruz. Bilgilerinize sunarım.

muammer üstüner    01 Mayıs 2007 00:28
ÇAĞRI
Değirmendere'de, Yüzbaşılarda oturan hergün kahveye giden emekli arkadaşlarım; TEMAD hakkında atıptutmayın, bir defa olsun toplumsal bir faaliyette katılın GÖLCÜK TEMAD'a gelin bizleri görün.
saygılar sunarım

Mehmet EROL E.J.Asb    30 Nisan 2007 23:56
sayın site yönetimi,
sitenizin daha iyi çalışması için aşağıdaki analizlerimi incelerseniz faydalı olacağı kanaatindeyim

1. Siteniz çok yavaş çalışıyor, yavaş çalışan sitelere giren ziyaretçiler çabuk bıkar ve kapatıp giderler, bunun önlenmesi için göz alıcı ve ilgi çekici bir açılış sayfasının yapılması gerekir.

2. sitenizi anlamak biraz zor gibi görünsede çok basit yapısı ile ile sıkıcı gelmektedir. site içi arama motorları geç dönüş yapıyor.
site zorlanıyor. bu gibi basit sorunlar ziyeretçileri sıkar. bunun önlenmesi için yeni bir arama motoru geliştirilmeli veya satın alınmalıdır.

3. sitenin ilk yayına geçtiğinde arkadaşlarımızın o zamanki şartlar nedeniyle
doğru dürüst bir projelendirilmesinin yapılmadığı görülmektedir. sonradan yenilenmiş olmasına rağmen ağır çalışmaktadır. Biliyorumki bu siteyi yapan arkadaşlarımız, hatır gönül meselesi olarak siteyi bir webmastere yaptırmıştır. Ancak ben bu sitenin aldığı yol nedeniyle yenilenmesi ve hızlı çalışmasının sağlanması gerektiği kanaatindeyim.

4. Bazı yazıların forumlara alınma yolları vardır. ilan panosundan forum panosuna kaydıracak olan kişi yayın yönetmenidir. ilan panosuna gönderilen bazı yazılar forumlara alınırsa diğer insanlarında faydalanacağı güzel bir sayfa olur.

5.Forum sayfasıda göze hitabedecek şekilde değiştirilmelidir.

saygılar sumarım
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Bu yorumlar elbette değerlendirilecektir,ancak unutulmaması gereken,hem bu sitenin kurulmasında ,hemde işletilmesinde gönüllülük esastır,maddi harcama yapılmadan oluşan bu sitenin daha ileri götürülmesi hepimizin amacıdır.saygılar.

Sn.Erol önerilerde bulunduğuna göre belki arama motoru satın alınmasında sitenin tanıdığı profesyonel bir webmaster tarafından düzenlenmesinde bizlere yardımları olacaktır çünki haklılar bu işi hatır gönül ilişkisi ile özveri ile çalışan birkaç arkadaşımız amatör olarak yürütmektedir.Sn.Erolun katkılarını bekliyoruz.E/G

Aydın    29 Nisan 2007 22:26
Mehmet Erol beyin yazısında haklı olduğu ve değerlendirilmesi hayata geçirilmesi gerekli yönleri var. Evet Temad değişime uğramalıdır. Bünyesini, kadrosunu,faaliyetlerini gözden geçirmeli ve özeleştiri yapmalıdır. Bugüne kadar faal çalışmalarını biran olsun bırakmayan Temad yeni imajı ile daha ikna edici, daha kararlı gözüken bir tutum sergilemeli. Askeri ve siyasi birimlerin oyalama taktiklerine takılmamalıdır.

Ferit SARP    29 Nisan 2007 22:05
Teşekkürler Balçova TEMAD, Teşekkürler değerli yöneticiler Teşekkürler gerçek kahramanlar.

İstenince yapılabileceğini, beni temsil ve onere eddecek bir mekanın yaratılmış olduğunu görmek beni mutlu etti. Aslan yattığı yerden belli olur, 1800 üye kaydedip tüm üyelerin aidatlarını ödediği bir temad ve onun en iyi şekilde işletilmesini sağlamak için ailece yapılan fedakarlık,Anlatmakla bitmiyecek aktiviteler, Tüm meslektaşlarımdan istirham ediyorum, ister yanlız ister eşinizle bu derneği zitaret edin o güzel insanların neler yaptığını görün onlarla tanışın, Ayinesi iştir kişini lafa bakılmaz sözünün tam burası için uygun olduğunu göreceksiniz. Teşekkürler Faruk abi, Teşekkürler Erdoğan abi,Teşekkürler sayın hanımefendileri

Saygılarımla Ferit SARP

alper    29 Nisan 2007 02:51
kıymetli Temad başkanlarım,yapmış olduğunuz çalışmaları gönülden,destekliyorum desteğede devam edeceğim...
mümkün olduğuncada etrafımdakilere özelliklede çalışan arkadaşlara faliyetleriniz hakkında bildiklerimi aktararak onlardan desteğe ihtiyaç duyulduğunu her fırsatta anlatmaya çalışıyorum...
sizlerden isteğim çalışmış olduğum bölge konum itibari ile büyük bir güç oluşturulabilecek potansiyele sahip.
Yetkililerle(marmaris) bir kez görüşme fırsatım oldu,fakat seçim dönemi nedeniyle sonuç alamadım.Bir dahada görüşme olanağı yakalayamadım,çalışıyor olmam nedeniylede bir daha fırsat bulamadım.Sizlerden isteğim bu bölge yetkilileri çalışan arkadşlarımızla toplantı gibi bir şey yapabilirlerse (bende yardımcı olabilirim)büyük bir destek sağlayacağımıza inanıyorum....Buna ihtiyaç var
Çünkü hala arkadaşların kafalarında farklı tereddütler var bunları silmemiz gerekiyor.bu konuda sizlerden yardımlarınızı bekliyorum..
Saygılar...
Dz.KdBçvş.

ali nas    29 Nisan 2007 02:16
hosgeldiniz mehmet erol bey.
yorumunuzda kastetdiğiniz sitenin bu olmadığı beyanınız bizi çok sevindirdi.çünkü temad'a destek olmak amaçlı yapılan yorumların,faaliyetlerin duyurulması amaçlı olan sitede aksine bir faaliyet olmamıştır,olamaz.çünkü ozaman biz burda olmayız.sizde takip ettikçe göreceksiniz.Tekrar hoş geldiniz.

Mehmet EROL E.J.Asb.    28 Nisan 2007 20:47
Sayın Mehmet AKPINAR arkadaşımın mesajında TEMAD ilan panosundan alınmış olan mesajımın bir böülümü yazılarak kimi hedef aldığım sorulmaktadır.

Öncelikle bilinmesi gerekirki bu siteden haberim bile yoktu. TEMAD ilan panosunda yazımın yayınlanmasından sonra sayın Eser GÜRPINAR ile bir başka arkadaşım benimle ilişkiye geçerek bu sitenin adresini verdiler. sağolsunlar onlar sayesinde haberim oldu.

Ancak; bilinmelidir ki yazmış olduğum yazı kesinlikle bu site ile ilgili değildir. Daha önce ordu evlerinde tanıştığım ve eskiden dernek faaliyetlerinde hiç bulunmamış ancak TEMAD hakkında atıp tutmaktan ileri gitmeyen, derneğin önünden geçmedikleri gibi ömrünce toplumsal faaliyette bulunmamış kişileri hedef aldım.

Diğer bir konu ise;
Dışarıdan bakıldığı zaman TEMAD yönetimi ile üyeleri arasında sanki iktidar mücadelesi varmış gibi bir izlenim yaratılmaktadır. işte asıl tehlike budur. buna dikkat çekmek istedim arkadaşlarımı aydınlatabildiysem ne mutlu bana
saygılar sunarım
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sayın Mehmet EROL a yaptığı açıklama nedeniyle teşekkür ederiz.Sitemizi ziyareti bizleri sevindirmiştir.

Mehmet EROL EJ.Asb.K    28 Nisan 2007 20:32
TEMADI KUVVETLENDİRMEK

Sevgili meslektaşlarım,
Bu güne kadar sizlerden gelen mailleri dikkatle izledim. Herkesin sorunu özellikle özlük hakları üzerine odaklanmış görünüyor. Ancak bir zümrenin belirli haklarını elde edebilmesinin meslek örgütlenmesinden geçtiğini gözden kaçırmamamız gerekiyor. Dünyada hiçbir zümre yoktur ki elde ettikleri haklarını örgütlenmeden elde edebilmiş olsun. Bizler maalesef özlük haklarımızı alabilmek için dahi Genelkurmay Başkanlığının insafına bırakılmış zavallı bir gurubuz. Kendi haklarımızı alabilmek için örgütümüz olan TEMADI kuvvetlendirmek mecburiyetindeyiz.

Bunun için;

1. Öncelikle genel merkezimizin kuvvetlendirilmesi
2. Yeni bir teşkilatlanmaya gidilmesi ve tüzüğümüzün bu teşkilatlandırılmaya uygun olarak değiştirilmesi
3. Bu teşkilatlandırılma içerisinde yetki dağılımının yapılması
4. Ekonomik kaynaklarının yaratılması için dernek tüzüğünde belirtilen tedbirlerin alınması gereken ortamın yaratılması
5. Buna bağlı olarak il teşkilatlarının yeniden yapılandırılması şarttır.

A. Temadı kuvvetlendirmek :
Öncelikle emekli arkadaşlarımızın Ankara da ki genel merkeze üye olarak MERKEZ teşkilatını üye çoğunluğu ile güçlendirmesi gerekmektedir. Güçlü bir üye sayısı ile kurumların karşısına çıkacak olan temad yönetiminin eli güçlendirilmelidir. Kendisini yalnız ve zayıf hisseden bir yönetimden bir şey beklemek insafsızlıktır. Geçmişte bu teşkilata hizmet vermiş olan değerli büyüklerimizden de gerekli yardımı görmek ve istemek hakkımız olsa gerek. Bugüne kadar ellerinde büyüttükleri ve çocukları gibi korudukları bu teşkilata ellerini uzatmak görevleridir. Hiç kimsenin TEMAD bana ne veriyor deme hakkı yoktur. GÜÇLÜ BİR TEMAD yaratamazsak gelecek nesillerimize de hesap verme sorumluluğu ile karşı karşıya kalacağımızı bilmeliyiz.
Bu nedenle: ister emekli olsun ister aktif çalışan arkadaşlarımız olsun gittiğimiz her yerde TEMAD üyeliğinin önemi anlatılarak üye sayısının artırılması birinci hedefimiz olmalıdır. Üye arkadaşlarımızın yıllık aidatlarını ödemeleri hayati öneme sahiptir. Hepimiz kredi kartı kullanıyoruz. Bunun için yılda 25 ytl yıllık ücret ödüyoruz. Yani bir bedel. Ancak; kendi örgütümüz için ödeme yapmaya gelince yan çiziyoruz. Yani hiçbir bedel ödemeden her şeyi istiyoruz. Vermeden almak sadece allaha mahsustur. Her şeyin bir bedeli vardır. Bizler aidatlarımızla teşkilatımızı güçlendirmezsek yönetimdeki arkadaşlarımız da başka kaynaklardan para bulmanın yollarını aramak zorunda kalırlar. Başka kaynaklardan alınan paralar içinde o kaynaklar zamanı geldiğinde sizden karşılığını isterler.
(Borç alan zamanı geldiğinde emir alır misali)
B. Yeni bir teşkilatlanma :
Tüzüğümüze göre yapılan teşkilatlanma yetersizdir. Daha kuvvetli yönetimler geniş bir teşkilatlanma yapısı içinde çalışırlar. GENEL BAŞKANIN yanında en az onbeş GENEL BAŞKAN YARDIMCISI nın olması gerekmektedir. ( Bunların açılımını burada şimdi yapmayacağım) Siyasi parti teşkilatlanmaları incelendiğinde ne demek istediğim daha iyi anlaşılacaktır. Kuvvetli yönetimler teşkilatları ile ayakta kalırlar ve itibar görürler.
C. Yetki dağılımı :
Yukarıda ki maddede belirtilen teşkilatlanmanın yapılabilmesi için süratle tüzük değişikliğine gidilmesi ve değişiklik düzenlenmesinde yetki dağılımlarının açıkça yapılması gerekmektedir. Bunun için gerekli hukuki bilgiye sahip elemanlar dernek içersinde mevcuttur. Gerektiğinde dışarıdan yardım alınabilir.
D. Ekonomik kaynakların yaratılması :
Bu konuyu burada açmayacağım ileride gerekirse ayrı bir tartışma konusu olarak açmayı düşünüyorum.

Bunları yazmanın zamanı geldiği için yazdım. Arkadaşlarımdan daha değişik fikirleri olan varsa onlarında önerilerini bekliyorum. Fikir çeşitliliği esastır. Düşüncelerini kendilerine saklayan insanların kendilerinden başkalarına faydaları olmaz. Arkadaşların düşüncelerine de sonsuz saygımız vardır.

Saygılar sunarım

Mehmet EROL
Em. J.Asb:Kd.Bçvş.


Sevgili arkadaşlarım temada gönderdiğim yazının bir suretini size de gönderiyorum.
TEMAD yönetim olarak tek başına bu yükü kaldıramaz. Bu nedenle Genel Merkezin süratle kuvvetlendirilmesi gerekir.

22 mart tarihinde yazmış olduğum yukarıdaki alıntıda belirttiğim hususların iyice incelenip yeniden değerlendirilmesi zamanının geldiğine inanıyorum. TEMAD yönetimi iç işlerle uğraşmak yerine dış işlerle uğraşmalı ve enerjisini bu yöne kanalize etmelidir.

Bunun için Yönetim kadrosuna;

1. Dış ilişkilerden sorumlu Bşk.yrd.
2. Siyasi partilerden sorumlu Bşk.yrd.
3. Yerel yönetimlerden sorumlu Bşk.yrd.
4. Ekonomik ilişkilerden sorumlu Bşk.yrd.
5. Şehit ve gazilerden sorumlu Bşk.yrd.
6. halkla ilişkilerden sorumlu Bşk.yrd. cılıkları ihdas edilmeli ve tüzük değişikliği ile hayat acilen geçirilmelidir.

Bunlar yapılmadığı süre içerisinde TEMAD yönetimi olarak bir müddet sonra enerjileri ve çalışma şevkleri bitecektir.

Halbuki bu toplumun zaman kaybına tahammülü yoktur.

Teşkilatta mevcut yönetim kurulu üyesi arkadaşların arasında bu görevi yapacak yetenekte arkadaşlarımız mevcuttur. Şimdiden teşkilatlanma bu arkadaşlar arasından yapılmalı ve ilk genel kurulda tüzük değişikliğine gidilerek resmileştirilmelidir.

Fikir çeşitliliği esastır. Bütün arkadaşlarımızın fikirlerinin açıklamasına imkan verilmesi zenginlik yaratır ve toplumumuzun çeşitli forumlarda fikir belirtmeleri yerine kendi sitelerinde fikirlerinin yayınlanması bu siteyi güçlendirir.

saygılar sunarım

Ersen Gürpınar    28 Nisan 2007 18:34
Saygıdeğer Arkadaşlarım Fazla söze gerek varmı Biz her vesile ile Temad a destek için var olduğumuzu belirttik ve çalışmalarımızla bunu ortaya koyduk bir iki kişinin aykırı fikirleri bizi sadece üzdü ama idealimizden vazgeçirmeye yetmedi yetmezde SAYIN TEMAD GENEL BAŞKANIMIZIN AÇIKLAMALARINA ŞAHSIM VE ARKADAŞLARIM ADINA TEŞEKKÜR EDİYORUM LÜTFEN DESTEĞİMİZİ DEVAM ETTİRELİM AYNİ GAYEYE HİZMET EDİP GÜÇLERİMİZİ BİRLEŞTİRDİĞİMİZ ZAMAN AŞAMIYACAĞIMIZ HİÇBİR ENGEL YOKTUR SAYGI VE SEVGİLERİMLE

Mehmet AKPINAR    28 Nisan 2007 17:38
http://www.emekliassubaylar.org
Sayın Galip KAPLAN Başkanımızın açıklaması,bizleri memnun etmiştir,kendisine açıklaması ve birlik ,beraberliğimizin devamına katkı sağladığı için teşekkür ederim,saygılar..

GALİP KAPLAN    28 Nisan 2007 17:04
SEVGİLİ ARKADAŞLARIM
TEMAD MESAJ PANOSU MESLEKDAŞLARIMIZIN SORUNLARINI VE FİKİRLERİNİ YAZMALARI İÇİN OLUŞTURULMUŞTUR BURAYA GÖNDERİLEN MESAJLARIN BÜYÜK BİR BÖLÜMÜ YAYINLANMAKTADIR ZORUNLU SEBEBLERLE YAYINLANMAYAN MESAJLAR İÇİN ARKADAŞLARIMIZ SİTEM ETMEKTEDİRLER.BU SİTE BASIN VE İLGİLİLER TARAFINDAN TAKİP EDİLMEKTE BURADA YAYINLANAN HER YAZI TEMADI BAĞLAMAKTADIR BU NEDENLE LÜTFEN ANLAYIŞ GÖSTERİNİZ .SİTEDE YAYINLANAN BİR MESAJ FARKLI ALGILANMIŞ VE POLEMİKLER YARATILMAK İSTENMİŞTİR BİZLER BİR BÜTÜNÜZ ASSUBAYLARIN TOPLUMDAKİ HAK ETTİKLERİ DEĞERE KAVUŞMALARINDAN EKONOMİK VE SOSYAL HAKSIZLIKLARININ GİDERİLMESİNDEN BAŞKA BİR GAYEMİZ OLAMAZ TEMAD ASSUBAYLARIN TEMSİLCİSİDİR TEMADA DESTEK İÇİN KURULAN VE BUNU HER VESİLE İLE AÇIKLAYAN MESAJ GRUBU VE SİTELERİN DESTEĞİNİ YANIMIZDA GÖRMEK BİZLERİ MEMNUN ETMEKTEDİR BİRBİRİMİZE RAKİP VE KARŞIYMIŞ GİBİ GÖSTERİLME GAYRETLERİ AMACINA ULAŞAMAZ MESLEĞİMİZİN YÜCELMESİ ADINA BİZLERE DESTEK VEREN ARKADAŞLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYOR VE SORUNLARIMIZIN ÇÖZÜMÜ İÇİN GERKEK DUYDUĞUMUZ DESTEĞİN DEVAMINI MESLEKDAŞLARIMIZDAN BEKLİYORUZ. SEVGİ VE SAYGILARIMLA
Galip KAPLAN
TEMAD Gn.Bşk. Yrdc.


3753
Mesaj Defteri yazıları