MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


hakan koyuncu    08 Haziran 2007 22:06
:sigh
KAHRAMAN ŞEHİTLERİMİZİ SAYGIYLA ANIYOR ALLAH
'TAN RAHMET DİLİYORUM.

SEVGİLİ MESLEKTAŞLARIM
SON GÜNLERDEKİ ÜZÜCÜ OLAYLAR GÖSTERİYORKİ TERÖRLE MÜCADELE GARİBAN VE FAKİR MEHMETÇİKLERE,UZMAN ÇAVUŞLARA VE ASSUBAYLARA HAVALE EDİLMİŞ DURUMDADIR.GERÇİ BUNU,SKY TÜRK KANALI "KAN UYKUSU" PROGRAMININDAKİ EMEKLİ KAHRAMANA SORSAK KABUL ETMEYECEKTİR AMA NE YAZIKKİ GERÇEK BUDUR.
HİÇBİR TÖRENDE,BAYRAMDA VE SOSYAL FAALİYETTE GÖSTERİLMEYEN ÖNE ÇIKARILMAYAN BİZLER TERÖRLE MÜCADELEDE EN ÖNDE VE NE YAZIKKİ ŞEHİT OLUNCA GÖZÜKMEKTE VE HATIRLANMAKTAYIZ.
BÜTÜN BUNLARA RAĞMEN BİZ GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ VE EN İYİ ŞEKİLDE YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ.BUNUNLA BİRLİKTE HAKLARIMIZI ARAMA VE ELDE ETMEDEKİ MÜCADELEMİZE DEVAM ETMELİYİZ.
SAYGILARIMLA.

EMEKLİ ASSUBAYLAR    07 Haziran 2007 10:05
ŞIRNAKTA ŞEHİT ER 'İN CENAZESİNDE KÜRT ÇE HAYKIRIŞ..Pülümürıde jandarma karakoluna gündüz ortasında yapılan baskında şehit olan 7 erden biri de Şırnaklıydı.
Adı Burhan Yalçınıdı.
Annesi Kürt.
Babası Kürt.
Türkiye evladıydı.
Terhisine 5.5 ay vardı.
Babasından sigara göndermesini istemiş, sigaralar Pülümürıe ulaşmadan PKKının kahpe kurşunu onu da ölümüne vurmuştu. Cenazesi memleketi Şırnakıta gözyaşları içinde toprağa verildi. Cenaze törenine katılan 2 bin kişi ıteröre lanetı yağdırdı. Bir grup genç Türkçe olarak; ıTürk-Kürt kardeştir, ayrım yapan kalleştirı diye bağırırken bir grup genç de Kürtçe olarak; ıPKKıdan bunun hesabı sorulacaktırı diye öfkelerini dile döktüler.
İlk defa olmuştu.
Bir şehit cenazesinde ilk defa Kürtçe PKKıdan hesap sorulacağı dile getirilmişti.
ABD yeni emperyalizmi!
ABınin etnik ayrımcılığı!
İsrailıin Ortadoğu planları!
Barzaniınin süfli hesapları!
Kafatasçı olmuş İstanbulıda, Parisıte, Brükselıde, Washingtonıda oturur Kürtçe bilmez Kürt milliyetçi aydınları, ABD emperyalizmi, AB etnikçiliği, İsrail ve kukla Barzaniınin desteğine rağmen 1000 yıl geçse de bu toprakları bölemeyecekler.

***


Bölünemez.
Bölünürs e!
Kürtıe de yaramaz.
Türkıe de fayda etmez.
Et ile tırnak olmuş.
Tarihin birikimi!
Coğrafyanın emri!
Birbiri içinde erimiş, yekvücut olmuş, ıDiyarbakır da bizim, İstanbul da bizimı diyebilen bu iki milleti şu vatan toprağında birbirinden koparıp, birbirine düşman etmek ve son ıKürt isyanından kendilerince kalıcı sonuç alabilmek içinı sürdürdükleri ıayrımcı kavgaı onları istedikleri hedefe götürmeyecek.
Belli!
Sadece vuracaklar.
Kaçacaklar.
Mayın koyacaklar!
Kayıp olacaklar!
Ölü verecekler.
Şehit alacaklar.
Bizim askeri istihbarat ile sivil istihbarat (MİT) ne yapıyor, görevini yerine getiriyor mu? Bundan emin olmak durumdayız. Bunlar görevini layıkıyla yerine getirmiş olsalardı PKK, Pülümürıde Kocatepe Jandarma Karakoluına gündüz ortasında 7 eri şehit edecek, 7 eri yaralayacak o kanlı baskını bu kadar kolay yapabilir miydi?

***


Uzman olanla konuşun.
Size söyleyecektir.
60 erin bulunduğu Kocatepe Jandarma Karakoluına baskın vermek ve karakolun etrafındaki yamaçlara uzun menzilli tüfekleri olanları yerleştirebilmek için en az 30 kişilik bir ekibin gerekli olduğunu söyleyecektir. Devriye gezen Türk Silahlı Kuvvetleri askeri helikopterini de vurabilecek silahları taşıyan militanlarını, jandarma karakolunun pencerelerinden görülebilen tepelere, gündüz ortasında yerleştirdiler.
MİT uyuyor mu?
Ve askeri istihbarat?
Gün ortasında ve vatanın tam ortası sayılan Tunceliıde 30 kişilik militan grubu; uzun menzilli silahları ve askeri helikopter düşürebilecek ölüm makineleriyle gelebiliyorlar.
Ne MİTıin!
Ne askeri istihbaratın!
Haberi oluyor.
Neden olamıyor?
Bunu Genelkurmay ile MİTıe soracak ve cevabını alıp millete anlatacak iktidar görmek istiyoruz. Şehitlerin kanı hakkına bu açıklamayı bekliyoruz.

NECATİ DOĞRU VATAN GAZETESİ

EMEKLİ ASSUBAYLAR    07 Haziran 2007 10:03
Milletin oğulları şehit! Vekili liste sarhoşu! Komutanı suspus!

O adı ıKocatepeı olan jandarma karakolu; Tunceliınin Pülümür İlçesiıne ne de çok yakındır. Seslensen duyulur. Pülümürıden yola çık, 30 kilometre git, işte o karakola varırsın...

Ulu dağlarla çevrili...

Keskindir yamaçları...

Ülkenin orta yerinde...

Vatan toprağı...

Vatan toprağı bölünmesin, parçalanmasın, ihanete uğramasın ve vatanın dirliği düzenliği bozulmasın diye milletin asker oğulları bekler. Milletin oğulları; yani onların içinde İstanbulıun gece hayatında fink atanların, zengin kodamanların, düzenin kaymağında yer tutmuşların, Ankaraının siyaset sınıfının oğlu olarak doğmuş olanların hiçbiri yoktur.

Onlar yoktur.

Biri bile yoktur.

Olsaydı; kahpe kurşun adres sorarcasına gelir, o karakolda vatan toprağını bekleyen milletin 7 oğlunu daha şehit eder ve fakat onların arasında hiç değilse bir de ıdüzenin kaymak yiyicilerinin, gece hayatı sevicilerinin, siyasete demirleyip gemi sahibi olanların oğluı olurdu.

Ve şehit cenazesinde!

Bir başbakan olurdu.

Bir bakan olurdu.

Bir meclis başkanı olurdu.

Bir muhalefet lideri olurdu.

Bir milletvekili olurdu.

***

Adres sorarak gelen kahpe kurşun İzmirli ikizlerden Er Erdem Erkaçtııyı, Amasyaıdan Er Eraslan Güngörıü, Şırnakıtan Er Burhan Yalçınıı, Gaziantepıten Er Emrah Kayadelenıi, Balıkesirıden Er Mustafa Aslanıı, İzmirıden Er İlhan Sağlamıı ve Kayseriıden Er Eyüp Yabangülüınü Pülümürıe bir mermi atımlık mesafedeki Kocatepe Jandarma Karakolu baskınında şehit etti.

Türkiye yine yandı.

Bütün vatan kavruldu.

Şehitler dün memleketlerine gönderildi. Toprağa verildi. Cenaze töreninde saf tutanlar yine milletin kendisiydi. Bir başbakan yoktu, bir bakan da yoktu, bir meclis başkanı da yoktu, 550 milletvekilinden biri dahi yoktu.

Onlar liste derdindeydiler.

Listeye girdi mi?

Seçilecek yerden mi girdi?

Oysa ıTürkiye Vatanı üzerineı karanlık bir savaşın uzantısı olarak kapkara bir uluslararası oyun oynanıyor, Kuzey Irakıtaki PKK yuvası yapılmış Kandil Dağıını vurması beklenirken tam tersi oluyor; PKK bizim vatanımızın ortası Tunceliıye operasyon yapıyordu.

***

550 milletvekilinin!

Başbakanıın.

Bakanların.
< br>Meclis Başkanıının.

Muhalefet liderinin.

Hepsi birden bu cenaze törenlerinde saf tutup, bütün dünyaya ışehitlerimizin kanı yerde kalmayacakı diye ABDıye, ABıye, Irakıtaki kukla Barzaniıye seslenmeleri gerekiyordu. Yuh çekilse, çürük domates, cılk yumurta atılsa bile ımilletimin yanan yüreğinin yanında olmak için bu öfkeli sözleri göğüslüyorumı diyerek 550 milletvekili cenazelerde olmalıydı. Genelkurmay da; oğulları şehit olmuş millete anında hesap vermeliydi.

Vatanın bağrında!

Gündüz ortasında!

Yemek vaktini bilerek, askeri görünümlü cipi, şu ya da bu yolla ele geçirip, karakola dost gibi sızmayı başararak, devriye gezen helikopterlerin geliş yönünü de hesap ederek ve tepelere mevzilenip uzun menzilli silahlarla 7 erin şehit edilmesinde oradaki komutanın, binbaşının, yüzbaşının ya da sorumlu kimse, onun hiç mi ihmali, dikkatsizliği, vazifeyi savsaklama suçu yok.

Milletin çocuğu şehit.

Lanet olsun PKKıya!

Lanet olsun ABDıye!

Lanet olsun ABıye!

Lanet olsun koruyana!

Lanet olsun bölücüye!

Tamam da bu şehitlerden sorumlu olan generalin, albayın, binbaşının, yüzbaşının hakkında şimdiye kadar açılmış bir soruşturma neden yok? Gün ortasında ve vatanın tam ortasında nasıl avladılar askerimizi?

Açıklama neden yok?

NECATİ DOĞRU VATAN GAZETESİ

kubilay akbulut    06 Haziran 2007 10:55
SAYIN MESLEKDAŞLARIM

05 HAZİRAN TARİHİ İTİBARİYLE MYNET HABERDE İLGİMİ ÇEKEN BİR YAZI GÖRDÜM VE SİZİN DE İLGİNİZİ ÇEKECEĞİNİ UMDUĞUMDAN SİZİNLE PAYLAŞMAK İSTEDİM.
"MUTLU OLMANIN YOLU ADİL OLMAKTAN GEÇİYOR"KONULU YAZININ İÇERİĞİ ŞÖYLE:

KİŞİSEL GELİŞİM UZMANI EM.KD.BNB.ASIM YEKELER TRABZON VALİLİĞİ TARAFINDAN İLDEKİ KAMU KURUM VE KURULUŞLARININ YÖNETİCİLERİNE YÖNELİK "MUTLU OLMANIN SIRLARI "KONULU BİR KONFERANS VERİYOR.
KONUŞMACI EM.KD.BNB. ŞÖYLE DİYOR;

"MUTLU OLMAK İÇİN ADALETLİ OLMAK GEREKİR,ADİL DEĞİLSENİZ İNSANLARIN VİCDANINDA MAHKUMSUNUZ DEMEKTİR.ADİL OLMAYA AZAMİ GAYRET GÖSTERİLMELİDİR.İNSANLARI KIRMIŞ,ÜZMÜŞSEK,BİR HAKSIZLIK YAPMIŞSAK MEVKİSİNE MAKAMINA BAKMADAN ONLARDAN ÖZÜR DİLEYELİM,HELALLİK ALALIM.ÇÜNKÜ İNSANLARIN VİCDANINDA MAHKUM OLAN KİMSENİN MUTLU OLMASI MÜMKÜN DEĞİLDİR.SİZ,SİZ OLUN KİMSENİN VİCDANINDA MAHKUM OLMAYIN."

SON YILLARDA DUYDUĞUM EN GÜZEL SÖZLER.ADETA BİR İTİRAFNAME NİTELİĞİNDE.BU GÖRÜŞ IŞIĞINDA BİZİ YÖNETENLERİN ÇOK BÜYÜK BİR ÇOĞUNLUĞU MUTSUZ OLMALI.ANCAK MUTLU OLMALARI İÇİN HENÜZ FIRSATLARI VAR.YA EBEDİYETE KADAR MUTSUZ OLMAYA DEVAM EDECEKLER YA DA GECİKTİRİLMİŞ HAKLARIMIZI TESLİM EDEREK VİCDAN AZABINDAN KURTULACAKLAR.

NOT:DÜN BU YAZIYI TEMAD'A GÖNDERDİM.YAYINLANMADI.YORUM SİZİN.
SAYGILARIMLA

KUBİLAY AKBULUT :)
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
em.kd.bnb Asım Yekeler i meslekten tanırım,zaten iyi bir insandı ...

ALİ    05 Haziran 2007 22:17
SAYIN KIYMETLİ MESLEKTAŞLARIM SİTEYİ MİLLETVEKİLİ ADAYI OLDUĞUM İÇİN TESADÜFEN GÖRDÜM.BEN 1982 MEZUNUYUM İŞÇİ PARTİSİ TOKAT M.VEKİLİ ADAYIYIM BENLE BERABER 9 ASTSUBAY ÇEŞİTLİ İLLERDEN ADAYIZ.SEÇİLİRSEM ASTSUBAY SORUNLARINI BİLİYORUM VE KARA KUVVETLERİNDE ASTSUBAY MÜCADELESİNDE BAZI DERGİLERDEN ARKADAŞLAR BENİ HATIRLAR.DESTEĞİNİZİ İSTİYORUM.BURADA PARTİ İSMİ BELİRTMEK ZORUNDA KALDIM BARAJI GEÇİYORUZ, BU MEDYADA YANSIMIYOR ULUSAL KANAL YENİÇAĞ GİBİ KANALLAR BİZİ VERİYOR .DÜN Kİ VATAN GAZETESİNDE KONYA SELÇUK ÜNİVERSİTESİNİN YAPTIĞI ANKETTE PARTİMİZ TÜRKİYE GENELİNDE %4,5 GÖSTERİLİYOR AMA MGK NIN YAPTIĞI ANKETTE BARAJI GEÇİYORUZ TÜM ASTSUBAY SORUNLARINI PARTİMİZ MERKEZ KARAR KURULUNA KADAR TAŞIDIK PARTİNİN MERKEZ KARAR KURULU YEDEK ÜYESİYİM TÜM ARKADAŞLARIMIN ÇEVRELERİYLE BİRLİKTE DESTEĞİNİ İSTİYORUM HEPİNİZE SAYGILAR SUNARKEN TOKAT TA SEÇİM SONRASI TEMAD I KURMAK İÇİN TOKAT İLİMİZDEKİ ASTSUBAYLARDAN DESTEK BEKLİYORUZ.SELAMLAR ALİ YÖNEL

Şerafettin Turgay    05 Haziran 2007 16:01
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR. TOPRAK, UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
sözünü aciz beyinlere sokarcasına Gencecik yedi
fidanımız daha Kutsal VATAN uğruna canlarını feda etti.
Yüreklerimiz yandı acımız sonsuz .Şehitlerimize Allah'tan rahmet , mübarek ailesi ve yüce milletimize başsağlığı dilerim.

Aydın UĞURLU    04 Haziran 2007 20:27
Değerli arkadaşlar; zaman zaman site yönetimine yapılan sitemkar tavırlardan dolayı rahatsızlık duyduğumu belirtmek isterim. Benim site yönetimi ile bir ilgim yok ama özverili ve gayretli çalışmalar içerisinde olduklarına inancım tamdır. Kendilerini Assubay davası için adamış cefakar bir o kadarda fedakar arkadaşlarımızdır. Ellerine yüreklerine sağlık diyorum. Bizleri sanal ortamda buluşturup bir iki kelam edip veya söylenenleri dinleyip rahatlamamızı sağlıyorlar. Bu tür faaliyetler gönüllülük esasına dayalı olduğundan maddi bir çıkar söz konusu değil. Elbette hataları olacaktır, hiç birimiz kusursuz değiliz. Yazılan yazılar kişiye hakaret içermiyorsa veya prensip gereği yayınlanmama durumu varsa mutlaka yayınlanır.Yok yazım yayınlanmadı, yok yayınlandı tekrar kaldırıldı gibi demogojiler bence yersiz. Karşılıksız emeklerinden dolayı bu değerli site yönetimi arkadaşlarımı kutluyor, samimi duygularla kendilerini kucaklıyorum..Eleştiler elbette olacaktır, olmalıdır. Sizi yıldırmaktan ziyade çalışmalarınıza ivme kazandırsın..Saygılarımla...

nihat yavaş    04 Haziran 2007 02:10
http://www.emekliassubaylar.org
Sevgili site yönetimi. Bu sitenin yönetiminde çok değer verdiğim arkadaşlarım var. Sizlerin bazılarını tanımasamda bu siteye çok değer veriyor ve her zaman olumlu fikirlere sahibim. Ben bugünkü yazımda eleştiri hakkımı kullandım KESİNLİKLE KİMSEYİ KINAMADIM. Benim mesajın yazılış saati 18.00 sizin bahsettiğiniz saat 16.00-17.00 ben yazıyı iki defa okudum ve yorum yazmadan önce kısa bir işim çıktı. Onu hallettim geldim yazı yok nedenini merak ettim. Kimseyi kınamak gibi bir amacım yoktu. Sizlerin ne kadar özveri ile çalıştığınızı bilen birisiyim. Benim eleştirim sizleri rahatsız ettiyse bir daha eleştiri yazmam olur biter. Sizler istesenizde-istemesenizde ben yapılan bu mücadelenin her zaman en önünde oldum ve olacağım. Sevgiler, saygılar.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
1.Yazarımız aynı yazıyı iki kez göndermiş,birisi kendi köşesinde diğeri sizden gelenlerde yayında idi,köşesindeki yazı ile içerik aynı olduğundan diğeri ile birleştirildi,
2.Arkadaşlar eliştiriyi kendimiz yapınca normal karşılıyoruz bizi eleştirdikleri zaman infial gösteriyoruz bu yanlış birbirimize tahammüllü olacağız Nihat kardeşimin davamıza katkılarını ve gönlünü biliyorum ama sayfamızda Site yönetimine mail gönder bölümü var oraya bir not ile yazının akibeti sorulmalıydı bu yapılsaydı yorumun ilk bölümdeki yanıt verilirdi. Bir arkadaşım yazı yazıyor yarım saat sonra neden yayınlanmadı işinize mi gelmedi diye soruyor sitede maaşlı nöbetçi yönetici ve editör yok zaman buldukça yönetici arkadaşlar siteye giriyorlar,eliştirileri bile yayınlamamız size fikirlerinize verdiğimiz değerin bir işareti değilmidir?.Eleştiri dozunda olmalı bizler bu davaya gönül vermiş insanlarız zaten yüreklerimiz yaralı birde birbirimizi yaralarsak ufak tefek alınganlıklar gösterirsek,küsersek nasıl yürüyecek bu mücaadeleyi? Lütfen biraz daha dikkat ve saygı E/G

EMEKLİ ASSUBAYLAR    03 Haziran 2007 21:14
Son günlerde bir çok meslektaşımız Sitemize ve Site Yönetimine saldırmanın dayanılmaz hafifliğine kendisini kaptırdı.
Önce Toygun Arkadaşımız yazısı nın yayınlanmadığını düşündü kınadı, aldık kabul ettik, peşinden Mesut TÜREL Arkadaşımız aynı yazı yayınlandı diye kınadı, onu da aldık kabul ettik şimdi de Nihat YAVAŞ arkadaşımız kınamış, Bunu da aldık kabul ettik. Sanırım artık sıra site yönetiminde;
Öncelikle aslını astarını öğrenmeden kişisel tahminlerle ağır ithamlarda bulunarak bizleri kınayan tüm arkadaşlarımızı SİTE YÖNETİMİ Adına kınıyorum.
Bu siteyi yönetenlerin emeklerinin karşılığı bu tavrınız olmamalı diye düşünüyorum. Bu ülkede kınanacak o kadar çok konu var iken sizlerin hakları için hiç bir karşılık beklemeden gecesini gündüzüne katan insanlara TEŞEKKÜRün bu şekli en hafif deyimle insafsızlıktır.
Yazarımız Ahmet ÇAM\\\\\\\'ın yazısını doğru söylediği için yayınlamadığımız kanısına nasıl vardığınızı buradan açıklayın, herkes öğrensin. Bu sitede böyle bir yapı mı sezdiniz?
Bugün saat 16.00 ile 17.00 arasında yazının formatında olan bir teknik hata nedeniyle yazı üzerinde aralıklı çalışmalar yapılmıştır. Bu çalışmanın amacı sizlerin bu yazıyı kaliteli okumanızı sağlamaktır. Eğer bir yazının yayında olmadığını görmüş iseniz yapılabilecek başka şeylerde olabilir, bunun nedenini, ulaşılması hiç te güç olmayan site yöneticilerine sorabilirsiniz. Alacağınız yanıtlar sizi tatmin etmezse elbette eleştirebilirsiniz de.
SAYGILARLA

nihat yavaş    03 Haziran 2007 18:02
http://www.emekliassubaylar.org
Sayın site yönetimi. Sayın Ahmat ÇAM beyin yazdığı son yazıyı(GENELKURMAY BAŞKANINI GÖREVE ÇAĞIRIYORUM) neden kaldırıldığını merak ettim. Doğruyu söylediği için mi? acaba. Saygılar.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sanırım dikkatinizden kaçmış olacak,yazı yazarımızın kendi köşesinde ve yayında,ancak arkadaşlarımızın nedense her yapılan düzenlemeyi fırsat bilerek yönetimi tenkid etmeleride hayli ilginç,sanırım yönetimden yana dertleri olanlar var ,bunları açıkça dile getirirlerse daha sağlıklı çözümler bulunur.saygılar..

erencan    30 Mayıs 2007 19:47
Sayın AKPINAR,teşekkür ederim.Bence adres doğru.Saygılarımla.

Mehmet AKPINAR    30 Mayıs 2007 17:44
http://www.emekliassubaylar.org
Sabah tan beri bu konuyu araştırdım tüm blogları ve gazeteleri taradım ,bulduğum tek şey 27 Mayıs 2007 günü Hürriyet yazarı Özdemir İNCE nin yazısıdır..yazının linkinide vereyim arzu eden gidip okusun..

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/haber .aspx?id=6591556&yazarid=72
link te sorun olursa gazeteye girip yazarlardan Özdemir İnce yi seçin,sağ üstten tüm yazıları seçin oradan 27 mayıs taki yazıyı seçin..

Ersen Gürpınar    30 Mayıs 2007 13:59
Saygıdeğer Arkadaşlarım Basında çıkan bizleri ilgilendiren konuları hepimizin ayrı,ayrı takip etmesi olanaksızdır bu konuda bilgileri birbirimizle burada ve mesaj grubumuzda paylaşalım.
DEMOKRASİ-İNSAN HAKLARI-ADALET VE EŞİTLİK ADINA mazlumların yanında olan cesur yürek Sn.Umur Talu bize birçok kez destek vererek haklı sesimize tercüman olmuştur .Bugünki yazısının sonunda ismini vermediği kendisini ordu düşmanı olarak eleştiren birinden bahsetiyor ve ona kendisine yazılan mektupları yüzüne çarparım diyerek yanıt vermişler ama Sn. TALU\'nun avukatı değiliz ama o önyargılıya gereken şamarı biz vuralım yazıda bir ipucu var \"fikrimin ince gülü\" demiş sanıyorum bu rumuzla yazan biri tanıyan ve hangi gazetede olduğunu bilen varmı? Bizi bilgilendirmesini rica ediyorum. Hoşçakalın

Tekin OKAY    30 Mayıs 2007 12:05
Milletvekilliği için adaylığını koyan sevgili meslektaşlarımı kutluyorum.Haklarında hayırlısı olsun.Benim burada dile getirmek istediğim konu,adaylığını koyan bu arkadaşlarımıza basının sahip çıkmaması.Gazete haberlerine bakıyorum;bazılarında "Partilerden aday olacak Askerler" benzeri haberleri görüyorum,bizden de bahsedilmiş midir acaba?diye okuyorum maalesef tek satır bile yok.Bahsedilen üst rütbeli Subaylar ve YAŞ yada kuru sebebler ile Ordudan ilişiği kesilmiş Subayların adaylığından bahsediliyor.Yani böyle olunca da bu tür aday olacak meslektaşlarımızdan internet sistemini kullanan bizim gibilerin haricindeki meslektaşlarımızın bilgisi dahi olmuyor.Bu adaylarımızın ulusal basında duyurulmasının sağlanması,Astsubaylar da varmış düşüncesinin oluşturulması gerekli.Partilerin bu adaylarımızı katılacakları seçim bölgesinde ön sıralarda listelerine koymasının sağlanması ancak seçilme şanslarını artıracaktır. Yoksa liste sonlarına doğru konursa bu arkadaşlarımıza da bize de yazık olur.Ağzımıza bir parça bal çalınıp duygularımızla oynanmış olur düşüncesindeyim.Ben yine de bulundukları bölgede meclise girecekler düşüncesiyle aday meslektaşlarımı kutluyor başarılarının devamını diliyorum.

Tekin OKAY    30 Mayıs 2007 11:36
Önce Milletvekilliğine adaylığını koyan meslektaşlarımı kutluyorum.Hayırlı olsun.Ancak,Aday olan bu meslektaşlarımızın ismini ve hangi partiden aday olacağını sadece bizler biliyoruz.Yani,İnternet denilen bu sistemi kullanıp,bu sitelere girebilen kısıtlı kesim biliyor.Malümunuz çok emekli meslektaşımın bu konuda bilgisi dahi yoktur.Gazetelere bakıyorum,buralardaki haberlerde atılan manşetlerde;"Adaylığını koyacak askerlerin partilere göre dağılımı"başlığı dikkatimi çekiyor,okuyorum bizden bahsedilmiyor bile,Ben, adaylığını koyacak arkadaşlarımızın partilerde listelere konacağı sıraları şahsen çok merak ediyorum.Dileğim bu milletvekili adayı olacak meslektaşlarımızın en ön sırada aday listelerine konulması.Yoksa,Parti başkanları da ağzımıza birer parmak bal çalıp bizi oyalayıp duygularımızla oynamasınlar.
Tekin OKAY
:zzz

alirizacakmak    30 Mayıs 2007 00:42
DEGERLI MESLEKTASLARIM,
Bugün İzmir de bulunan dernek yöneticilerimizle yaptığımız toplantida görülen lüzum üzerine asağıdaki kararlari imza altına aldık.Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.AÇIKLAMA

Türkiye Emekli Astsubaylar Dernegi İzmir Şube Başkanlarının 29 Mayıs 2007 tarihinde Konak Sube Başkanlığında yapmış oldukları toplantıda aldıkları ortak kararlar aşağıdadır:

Ülkemizin ve emekli astsubaylarımızın sorunlarının son yıllarda giderek agirlastigini kamuoyu ile zaman zaman çesitli sekillerde paylastik. Bu durum camiamizi üzmekte, sorunlarini da derinlestirmektedir. Dernek üyelerimiz Cumhuriyet Tarihinin en agir ekonomik ve sosyal bunalimini geçirmektedirler. Ekonomik olarak gelirlerimiz devletin belirledigi açlik sinirinin altindadir. Geçtigimiz yasama döneminde üyelerimizin sorunlari ve verdikleri onur mücadelesinde;

1. Cumhuriyet tarihinde ilk defa kanun teklifleri-tasarilari ve soru önergeleri vererek toplumumuza samimiyetle hizmet eden, çözüm arayan Cumhuriyet Halk Partisi T.B.M.M. Grubuna saygi ve sükranlarimizi bildiririz.

2. Gelecek yasama döneminde emekli astsubaylarin sorunlariyla ilgili çalismalar yapacak, sikintilarina çözüm üretecek parlamenterlere simdiden basarilar dileriz. Destegimizin devam edecegini bilmelerini isteriz.

22 Temmuz 2007 Genel Seçimlerinde parlamentomuzun ülke ve insanlarimizin dertlerine çare bulacak, Atatürkçü, yurtsever, ülkesini soydurmayacak, vatandaslarini ezdirmeyecek kisilerden olusacagina inancimiz tamdir. Bizler parlamentonun böyle olusmasi için tüm gücümüzle çalisacagimizi kamuoyuna duyururuz.

Biz Izmirli emekli astsubay dernekleri olarak birinci bölgeden C.H.P. Milletvekili Aday Adayi olan Em.Astsb.Osman KAÇMAZ ve Em.Astsb.Faruk ÖZERENi destekledigimizi belirterek siralamada üyelerimiz adina degerlendirilmelerini bekliyoruz.Aykut ÖZER Ismail AYTUG Ali Riza ÇAKMAK
Em.Astsb. Em.Astsb. Em.Astsb.
Izmir Il Temsilcisi Konak Sube Baskani Narlidere Sube Baskani
Karsiyaka Sube BaskaniMahmut ÖZER Cafer GÜNGÖR Osman KAÇMAZ
Em.Astsb. Em.Astsb. Em.Astsb.
Buca Sube Baskani Gaziemir Sube Baskani Güzelbahçe Sube BaskaniIbrahim ÖZEN Erdogan ÖZTÜRK
Em.Astsb. Em.Astsb.
Foça Sube Baskani Balçova Sube Baskan V.

TANSU    29 Mayıs 2007 11:06
Bursa CHP milletvekili Kemal DEMİREL'in TBMM'de MSB Vecdi GÖNÜL'ün cevaplaması amacıyla 19,03,2007 tarihinde vermiş olduğu yazılı soru önergesi cevaplanmıştır.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Basındaki her konuyu takip etmemiz mümkün değil bu soru önergesi bizi ilgilendiriyorsa arkadaşımız konuyu lütfen buraya taşısın. Teşekkürler

ismail ünver    28 Mayıs 2007 09:57
Sevgili Meslektaşlarım. Öncelikle bu siteyi açtığınız için sizleri kutlarım.Emekli bir deniz assubayı olarak tüm çalışmlarınıza katılıp, destek olmaya hazır olduğumu bildidiririm.
Saygılarımla

ismail ünver

Şerafettin Turgay    27 Mayıs 2007 13:28
Sağır sultanların bile duyduğu Assubay sorunlarını yıllarca kulaklarının üzerine yatarak duymamazlıktan gelip, Gazete ilanından sonra soluğu TEMAD Gen.Mrk de alan MSB Dernekler müdürü ile onu oraya gönderenleri bu hareketlerini çok manidar bulduğum için kınıyor, tüm haklarımız ve sıradaki OYAK davamız nedeniyle daha çok yorulacaklarını bilmelerini istiyor ,kendilerine sonsuz selamlarımla en içten saygılarımı sunuyorum .

Ersen Gürpınar    27 Mayıs 2007 12:27
Sayın Talu\'nun yazısını ana sayfaya arkadaşlarımızın almasında yarar vardır.Bu yürekli yazara çok şey borçluyuz bize umut olmuştur Sindirilmişlikten kurtulup onurlu mücaadelemizde tabuları yıkıp bize desteği ile güç vermiştir.kendisine minnettarız bunu teşekkür mesajlarımızla gösterelim bu arada 27 Mayıs 2007 tarihli zaman gazetesi ilanımızı haber yapmış ancak habere yorum yazan kendisine uygun bir sıfat bulamadığım Ali derebeyi denilen adam yorumunda art niyetli olarak ilkokul mezunu assubaylar yüksek okul mezunu emniyetmüdüründen fazla maaş almaktadırlar şeklinde hakaretvari bir yorum yazmıştır yoruma yanıt yazarak haklılığımızı ve tepkimizi belirtelim.sevgi ve saygılarımla

Mehmet AKPINAR    27 Mayıs 2007 11:59
Sabah Gazetesinden Sayın UMUR TALU nun köşe yazısından alıntıdır..

Cuma günkü SABAH'ta "7 şehit yürekleri yaktı" haberinin hemen altında, "Emekli Astsubaylar Derneği TEMAD" ın ilanı vardı. Kısıtlı imkânla parası zar zor çıkmış ilanda 10 maddelik talepler:
"En çok şehit ve gazisi olan astsubaylar, reva görülen uygulamalarla sosyal ve ekonomik yönden büyük haksızlıklara uğramakta. Bu, 'eşitlik, adalet' ilkeleriyle bağdaşmamakta. Aşağıdaki haklarımızın verilmesi konusunda ilgilileri uyarıyoruz... Astsubaylar ülkeye ve TSK'ya bağlılıklarını kanıtlamışlardır. İsteklerimiz imtiyaz ve ayrıcalık değil, adalet ve eşitliktir."
"Şehit Uzman Vedat" ın cenazesinin gittiği İzmir'den "Emekli Kıdemli Başçavuş" Ersen Gürpınar TEMAD'ın web sitesi www.temad.org da diyordu ki:
"Bu kadar tahakküme bizim dışımızda hiçbir meslek bu kadar sabır ve metanetle davranmazdı. Vatanseverlik duygularımız, kurumumuza saygımız bu kadar istismar edilmemeli. Artık susmayacağımızın bir işareti olan bu ilan..."
Duydum ki, ilanın ardından "Milli Savunma Bakanlığı Dernekler Masası Müdürü Albay" TEMAD'ı ziyaret edip "Bu bize muhtıra mı?"
diye sormuş. Belki de öyle dememiştir. Belki "ipler koptu" gibi bir şey de dememiştir; TEMAD tam da OYAK adaletsizliklerini Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne götürürken.
Bunları bilemiyoruz tam olarak.
Çünkü "acıların bebekleri", Azralar, bunları bize söyleyemiyor! Ne babaları hayattayken, ne de paramparça, toprağa verilirken, toprağımıza karışırken.

link:http://www.sabah.com.tr/talu.html

halo    27 Mayıs 2007 09:48
Değerli Meslektaşlarım;Bu gün (27 MAYIS 2007)kıymetli yazar,gazeteci sayın Umur TALU herzaman olduğu gibi köşesinden bizlere ve ilanımıza sahip çıkmış,desteklemiştir.Bizlerinde kendisine teşekkür mesajlarıyla destek vermemiz bir vefa borcudur.Haberi olmayan meslektaşlarımızı da uyaralım.Saygılarımla.

Ramazan GÜRCAN    25 Mayıs 2007 21:11
Dün gece Fox tv de em.org.Necati Özgen ve şehit meslektaşımızın eşi Yıldız Namdar hanımefendi vardı,ilerleyen saatlerde Em.org.Özgen şöyle bir açıklama yaptı aldığımız emekli maaşımız yetmiyor başka ek bir gelirim yok dedi ,onu duyunca derin bir iç geçirdim ya bizimki dedim sanırım bizim aylığın 3-4 katı fazlasını alıyordur da..

MUZAFFER KUZU    25 Mayıs 2007 18:12
TEMAD
TÜRKİYE EMEKLİ ASTSUBAYLAR DERNEĞİ GENEL BAŞKANLIĞINDAN
EN ÇOK ŞEHİT VE GAZİSİ OLAN MESLEK MENSUBU ASTSUBAYLAR KENDİLERİNE REVA GÖRÜLEN UYGULAMALAR NETİCESİNDE GÜNÜMÜZDE SOSYAL VE EKONOMİK YÖNDEN BÜYÜK HAKSIZLIKLARA UĞRAMAKTADIRLARA. BU DURUM EŞİTLİK VE ADALET İLKELERİYLE BAĞDAŞMAMAKTADIR. AŞAĞIDA BELİRTTİĞİMİZ HAKLARIMIZIN VERİLMESİ KONUSUNDA İLGİLİLERİ UYARIYOR, KAMUOYUNUN BİLGİSİNE SUNUYORUZ.

1. Meslek Yüksek Okulu mezunu astsubaylar, 9/2 nci kademesinden, Lisans mezunları ise 8/1 nci kademesinden göreve başlatılmalıdır.
2. Yüksek okul mezunu olupta, 1.derecenin 4.kademesine yükseltilemeyen tek kamu görevlileri astsubaylardır,
3. Temsil ve hizmet tazminatları astsubaylara da verilmeli, Danıştayın iptal gerekçesi doğrultusunda yeni düzenlemeler yapılmalıdır,
4. Üyelerinin %60 ını oluşturan OYAK ve iştiraklerinin Yönetim ve Denetim Kurullarında astsubaylar ve emeklilerinin temsil edilmesi sağlanmalıdır,
5. AİHMsince de yasaklanan muhakemesiz şahsi hürriyeti kısıtlayan ceza sistemi değiştirilmelidir,
6. Sorumluluk ölçüsünde yetkiler artırılmalı astsubay MYOları mutlaka lisans düzeyine çıkartılmalıdır. Lisans üstü ve doktora eğitimi yapan astsubaylara başarılı her öğretim yılı için 1 kademe verilmelidir,
7. Sosyal tesislerden sayılarımızla orantılı faydalanmamız sağlanmalı, astsubaylara ait tesislerin fiziki durumları düzeltilmelidir,
8. Kalkınmada öncelikli illerde görev yapan kamu görevlilerine verilen kademe astsubaylara da verilmelidir,
9. Emniyet ve asayiş hizmetleri sınıfında olup, emniyet ve asayiş görevlisi; emniyet ve MİT mensuplarına ödenen ödenen 100 YTL lik tazminatın emniyet ve asayiş görevini yapan astsubaylara da verilmesini,
10. 926 sayılı Askeri Personel Yasasından önce sanat okulu, lise mezunu ve 2 yıllık Harp Okulu mezunlarına tanınan intibak hakkı ASBMYO Yasasından önce mezun olan astsubaylara ve emeklilerine de tanınıp, bunların intibakları MYO mezunu olarak yapılmalıdır.

ASTSUBAYLAR TERLERİ, KANLARI VE CANLARI İLE BU ÜLKEYE VE TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNE OLAN BAĞLILIKLARINI KANITLAMIŞLARDIR. İSTEKLERİMİZ, İMTİYAZ VE AYRICALIK DEĞİL ADALET VE EŞİTLİKTİR. BUNUN GERÇEKLEŞMESİNİ TALEP EDİYORUZ.

BU İLANIN YAYINLANMASINDA EMEĞİ GEÇEN HER YÖNETİCİYİ KUTLAR HER ZAMAN ARKALARINDA OLDUĞUMUZU BİLMELERİNİ İSTERİM. SAYGILARIMLA MUZAFFER KUZU

Mehmet AKPINAR    25 Mayıs 2007 11:50
http://www.emekliassubaylar.org
Temad ın basın ilanı Ankara da Sabah gazetesinin 19. sayfasında yayınlanmıştır..


3753
Mesaj Defteri yazıları