MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


Dr.kemal er    20 Haziran 2007 20:49
Yabancılara toprak satışına dikkat:

Yaptığım araştırmaya göre, son dönemle birlikte, yabancılara toprak satışı çok yüksek seviyelere gelmiştir. Konuyla ilgili olarak “İnternette yabancılara toprak satışı” şeklinde arattığınızda birçok bilgiye ulaşılması mümkündür. Örneğin harita ve kadostro mühendisliğinin adresindeki pdf formatındaki kitapçıkta, ( http://www.hkmo.org.tr/resimler/ekler/090409688550f3c_ek.pdf ) konuyla ilgili önemli bilgilere ulaşılmaktadır. Bilindiği gibi İsrail’ in kuruluşu da toprak satın almalar sonucu gerçekleştirilmiştir. Özellikle toprak satışlarının GAP bölgesinde yoğunlaştığı anlaşılmaktadır. Konuyla ilgili bir diğer tehlikeli noktayı, yeterince gelişememiş ülkelerle, gelişmiş ülkeler arasındaki ilişkiler açısından değerlendirmek gerekmektedir. Ülkemiz de yeterince gelişememiş ülkeler arasında, birçok bölgemiz yoksulluk çemberinde iyice sıkışmış durumda. Bu durum topraklarımıza göz dikmiş gelişmiş ülkeler açısından, oldukça iştah artırıcıdır. Kirli emelleri olan böyle ülkeler, kendilerine göre çok ucuz olan fiyatlarla ülkemiz topraklarını alabilmektedirler. Zaten şu anda çok önemli miktardaki topraklarımızı satın almış durumdalar. Özellikle bazı tatil yörelerimizin neredeyse tamamı yabancıların eline geçmiş durumda. Bizler ise, kendimizin değerlendiremediği topraklarımızda, yabancı olmakla karşı karşıyayız. Bilindiği gibi, bankalarımızın büyük bir kısmına varana kadar satıldı. Kanımca ekonomiyi yabancılara devretmek demek, ülke yönetim hakkını da yabancılara kaptırmak demektir. Konuya tüm meslektaşlarımın dikkatini çekmeyi bir vatandaşlık görevi sayar, saygılar sunarım.

hayrettin    19 Haziran 2007 19:46
TEMAD sitesi iki gündür güncellenmeyince heveslenmiştik;

Yönetim yaptığı hatalardan dolayı ortaya çıkan BAŞARISIZ TABLO nedeniyle toplandı ve camiamıza yeni bir yol haritası sunacak diye umutlanmıştık.

Ama bugün güncellenince hayal kırıklığına uğradık. Her zaman olduğu gibi yönetimin uygulamalarını beğenmeyen ve başarısızlıklardan rahatsız olanları bölücü-parçalayıcı olarak lanse ettirmişler.

Bu yönetimi destekleyen arkadaşlarıma sesleniyorum:

1. Arkadaşlar hepimiz aynı gemideyiz, batarsak hepimiz batarız.

2. Başarısızlık insanlara mahsustur ve karşılığında gereğini yapmak erdemdir.(en azından uygar kuruluşlarda)

3. Eleştiriye açık olmak olgunluktur. Bizlerin TEMAD'ı kötülemekten bir çıkarı olabilirmi, TEMAD bizim tek yasal derneğimiz.

4. TEMAD Yönetimini hala ve daima savunanların BEKLENTİSİ veya GÖBEK BAĞI olabilir. Bunu yadırgamıyoruz, o kişilerin sorunu. Ancak Yanlış yaparak ve boş hayallerle bu dev camiayı avutmalarına göz yummak Astsubaylıkla bağdaşmaz.

5. TEMAD eğer ANTALYA-KAPADOKYA-ULUDAĞ-SAFRANBOLU turları düzenleyinceye kadar bu enerjisini Derneğe Üye sağlamaya harcasaydı bugün böyle bir hezimet yaşanmayacaktı.

6. TEMAD Yardım aldığı kuruma karşı hangi kararı alabilir arkadaşlar, böyle birşey mümkün mü?

7. TEMAD niçin katıldığı şehit cenazelerini açıklamıyor. Kaç gazimize moral ve destek ziyareti yapmış niçin açıklamıyor.

8. Arkadaslar maalesef TEMAD bir salon derneği haline getirilmiştir. Yönetim halinden memnundur,Etrafındaki çember halinden memnundur.Lale devrindeki il temsilcileri hallerinden memnundur ....

AMA 100 BİN ASTSUBAY DERNEK YÖNETİMİNDEN MEMNUN DEĞİLDİR.

AMASYA' EMEKLİ OLAN EN AZ 30-40 KİŞİYLE KONUŞTUM. NİÇİN TEMAD'A ÜYE OLMADIKLARINI SORDUM.

A. BİR BÖLÜMÜNÜN HABERİ YOK
B. BİR BÖLÜMÜ PARTİZAN KİŞİLERİN YÖNETTİĞİ DERNEĞİ KENDİLERİNE UYGUN BULMUYOR,
C. BİR BÖLÜMÜ YÖNETİME GÜVENMEDİĞİNİ SÖYLÜYOR ( DERGİ SATTILAR AMA NE ÜZERİNDE FİYATI YAZIYOR,NE MAKBUZ VERİLİYOR, HESABI TUTULMAYAN PARA HER ZAMAN KİRLENMEYE MÜSAİTTİR DİYORLAR)


Lütfen arkadaşlar her onurlu astsubay yegane ve nadide TEMAD'ımızı bizlerin temsilcisi olan siyasetten arınmış ve üyeleriyle bütünleşmiş bir dernek haline getirmek için çaba gösterelim


UNUTMAYINIZ Kİ; İNSANLAR HAKETTİĞİ ŞEKİLDE YÖNETİLİRLER .....
ASTSUBAYLAR BU ŞEKİLDE YÖNETİLMEYİ VE BÖLÜNMEYİ HAKETMİYOR.

SAYGILAR

Hikmet    19 Haziran 2007 13:44
Site de Türkçe karakter sorunu mu var yoksa bendenmi kaynaklan1yor.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
SİTEMİZDE BİR SORUN YOK BU KİŞİSEL pc LERDEN KAYNAKLIDIR..

Ekrem Bilgin    19 Haziran 2007 12:55
BİLEN VAR BİLMEYEN VAR..

1.06.2007 TARİHLİ TEMAD GENEL BAŞKAN YAZISI. MİLLET VEKİLİ ADAY ADAYLARIDIR.
LÜTFEN ADAYLIĞI KESİNLEŞMİŞLERİ VARSA YAZILSIN. GENÇ ARKADAŞLARIM KANDIRILMASIN. GÖNLÜM RAZI GELMEZ.
KESİNLEŞMİŞ ADAYLARIN İSİMLERİ TEMAD GENEL BAŞKANIMIZ YAYINLAMALI. HEMDE HER SİTEDE.

Arif ASLAN    19 Haziran 2007 11:02
NEDİM GÜNEŞ ARKADAŞIMIZA AİT YAZI TEMAD MESAJ PANOSUNDAN ALINMIŞTIR.ANKARA'DA OTURAN ARKADAŞLARIMIZIN GEREKLİ İLGİYİ GÖSTERECEĞİNİ UMUYOR VE KENDİSENE BAŞARILAR DİLİYORUM.

Çok Saygıdeğer büyüklerim , Değerli meslektaşlarım ; 04 Haziran 2007 günü özgür irademle 23. Dönem Milletvekilliği Seçimlerinde Ankara 1.Seçim bölgesinden Bağımsız Milletvekili adayı oldum , şu anda bağımsız aday olan tek emekli Astsubayım , camiamız bana göre tarihi bir fırsat yakalamıştır bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmemiz Astsubayların önünü açacak ve önümüzdeki yerel seçimlerde ve sonraki seçimlerde camiamızın pazarlık gücünü arttıracaktır ve inanın siyasi parti yetkilileri TEMAD'a gelerek lütfen bize Aday önerin diyeceklerdir,biz bunu başarabiliriz , Ankara'da oturan emekli meslektaşlarımın kendileri ,eş ve çocukları , ulaşabildikleri yakınları ve yine Ankara'da görev yapan meslektaşlarımın kendileri ,eş ve çocukları ile ulaşabildikleri yakınları hatta Ankara dışında görev yapan meslektaşlarımın Ankara'daki yakınları ile temasa geçmeleri sayesinde 23. Dönem milletvekili seçimlerine ASTSUBAYLAR damgasını vurabilir , Geliniz Bir Olalım ! Astsubayların sorunlarını yüce meclisimiz de direkt kendimiz takip edelim! Arkadaşlar siyasi düşüncemiz ne olursa olsun sadece Ankara 1. bölgede Astsubaylar ve yakınları meslektaşına oy vermekle zafer elde edecektir nerde kaldı ki oylarımızda boşa gitmeyecek , Atatürkçü düşünen bir meslektaşımıza gitmiş olacaktır.18 Nisan 2007 tarihinde de Cumhurbaşkanlığına aday oldum , mecliste kulisleri ve grupları gezerken emekli Astsubay olduğumu gururla aktardım bana göre Astsubaylar her makam ve mevkiye layıktır, referansımız Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK olduğuna göre başaramayacağımız faaliyet yoktur, lütfen kampanya süresince hep birlikte sinerji ortamı yaratalım ,iletişim halinde olalım bütün büyüklerimin ve meslektaşlarımın önerilerini ve yardımlarını memnuniyetle kabul ederim.
En içten saygılarımla Nedim GÜNEŞ (E) Mu.Tekns.Kad.Kd.Bçvş.

Kısaca ; Nedim GÜNEŞ 1978-1981 Elektronik Astsubay Hazırlama Okulunda okudu ,1981-1982 Gnkur.GES Mu.Elkt. İsth.Okulunda okudu 2003 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi , 22 yıl Futbol Ferasyonunda hizmetleri oldu ,uzun yıllar profesyonel liglerde klasman hakemliği yaptı halen faal futbol Gözlemcisi, 23 Ocak 1964 Ankara doğumlu , Çankırı / Kurşunlu nüfusuna kayıtlı , halen Ankara Eryaman Atakent-2 sitesinde oturuyor, sırasıyla 65.P.Tüm.Mu.Tb.Lüleburgaz ,Gnkur.GES Mu.Bl Bayrak / Ankara , 14.Eklt.Brlk.Babakale / Çanakkale ,Gnkur.GESHv.Brlk. Güvercinlik / Ankara , 70.Mknz.P.Tug.As.İsth.ve E/H Bl.Mardin ,2.Elkt.Brl. Sinop'ta görev yaptı , mart 2004'de emekli oldu , Evli ve iki erkek babası ingilizce biliyor.

Cep : 0.532. 341 00 99
e-posta : nedim.gunes@mynet.com

hayrettin    18 Haziran 2007 22:03
halil bey, burada amacımız var olan yanlışları ortaya koymak. kimseye hakaret etmek kükümsemek iftira atmak gibi bir niyetimiz yok. bunca zaman beklememin sebebi:
1. yanlışlarına rağmen TEMAD'a köstek olmamak,
2. siyasi arenaya çıkacak meslektaşlarımızın ( ben başından beri ihtimal vermiyor bile olsam) önünde pürüz çıkarmamak içindi.

ama artık yanlışları dile getirmenin zamanı geldi.TEMAD Yönetimi iyi niyetli olabilir, hoş sohbet insanlar olabilir, büyüklerimiz olarak saygıyı hakediyor olabilirler ama bu dernek bayram ziyaretleri için kurulmadı.

nerdeyse 25 yıldır elde edilen kazanımları paylaşalım diyoruz tık yok.TEMAD kurulduğu zaman mesleğe girenler iki yıl önce emekli oldu.

tek başına eleştirmek te yetmez. ben yönetimi eleştiriyorum ama aynı zamanda TEMAD AMASYA'ya nasıl canla başladestek olmaya çalıştığımı İl Bşk.Halil ESER'den sorabilirler. Çünkü bu dernek bizim camiamızın tek ve nadide kuruluşu.

biz TEMAD'şikayetçi değiliz, TEMAD'ın yönetiminden şikayetçiyiz.Ya yeni stratejiler geliştirip hak-hukuk arama mücadelesi için ortaya eylem planı koyacaklar yada her demokratik kurumda olduğu gibi kan değişikliğine gidip yerlerini bu hizmeti layıkıyla yapacaklara devredecekler. Bu güzide camiayı anlamsız çekişmelerin içine sokmaları hepimize zarar verir. bizler yine de sağduyu ve olgunluğu ve vakur ASTSUBAY duruşunu elden bırakmamalıyız.

Haluk TIRAVOĞLU    18 Haziran 2007 18:26
VALLA HAYRETTİN BEY'İN YAZISI İLE ALAKASI YOK :)

EŞEK OLUNCA

Bir gün aslan ormanda dolaşıyor ve düşünüyormuş. (Bir hayvan nasıl düşünüyorsa öyle düşünüyormuş) Diyormuş ki kendi kendine:

“Bütün hayvanlar beni kral olarak biliyor. Bütün insanlar da beni ormanın kralı olarak biliyor. Ben nasıl bir kralım ki bir mağarada, bir inde yatıp kalkıyorum. Bu iş benim zoruma gidiyor. O halde emrimdeki bütün hayvanları çağırayım, bana bir saray yapsınlar. Öyle ya, bütün padişahların sarayı var. Bütün kralların sarayı var. Bütün devlet başkanlarının beyaz beyaz sarayları var. Bütün başbakanların saray gibi evleri var. Bütün milletvekilleri saray gibi evlerde oturuyorlar. Herkes beni kral görüyorsa, benim onlardan ne eksiğim var?”

Bütün hayvanları çağırmış yanına. “Bana bir saray yapın” demiş. Kral emredince hayvanlar mecburen emre uymuş. Hemen işe başlamışlar.

Fil ağaç sökmüş, köstebek yer kazmış, tilki plan çizmiş. Aslan da etrafta dolaşıyormuş sarayın inşaatının nasıl yürüdüğünü görmek için.

Hayvanlar akıllı, uslu, disiplinli çalışıyorlar. Yalnız bir ağacın dibine gelince bakmış ki, eşeğin biri sırtını ağaca dayamış, nallarını da havaya dikmiş anırıyor. Aslan hayretle bakmış eşeğe ve demiş ki:

“Ulan, ben bütün hayvanlara emrettim bana bir saray yapın diye. Bütün hayvanlar canlarını dişine takmış çalışıyor, sen burada oturmuş keyifle zırlıyorsun. Senin diğer hayvanlardan ne farkın var?”

Eşek cevaben demiş ki, “Evet, ben de hayvanım ama dünyanın en emekçi hayvanıyım.”

Aslan “İstediğin kadar emekçi ol, kralın dediğine uyacaksın. Hemen ayağa kalk, şuradan iki kova al ve gidip dereden su getir” demiş.

Kral emredince eşek mecburen iki kova almış ve dereye doğru yola düşmüş.

Yalnız gidiş o gidiş. Aradan onlarca yıl geçmiş, aslanın sarayı bitmiş. Saraya yerleştikten yirmi yıl sonra bir de bakmışlar ki, yaşlı bir eşek boynunda iki kova suyla oflaya puflaya geliyor. Aslan sarayından çıkıp eşeğin yolunu kesmiş.

“Nerden geliyorsun lan eşek?” demiş.

Eşek “Kralım siz yaşlandıkça hafızanızı da yitirmeye başladınız, beni suya gönderdiniz ya” demiş.

Aslan “Ulan yirmi yıl geçti aradan” demiş.

Eşek “Sayın kralım, siz beni suya gönderdiniz ama adres vermediniz. Ben yolumu şaşırdım başka bir adrese gittim. Orada benden büyük hayvan yoktu. En büyük hayvan olarak beni başbakan seçtiler” demiş.

Bu cevap üzerine aslan demiş ki “Ulan eşekoğlu eşek, yirmi yıllık başbakanlığı niye bırakıp geldin?”

“Valla kralım benim eşek olduğumu yeni anladılar, kovdular.”

Hayvanlar dahi başlarındaki hayvanı yirmi yılda anlayıp kovuyorlar. Biz tepemizdeki bezirganları tanıyıp kovamadık.

hayrettin    18 Haziran 2007 16:41
TEMAD bu tür mailleri yayınlamayıp YOK saydığı için en azından elinize ulaştığını bilmek istedim. Saygılar...Uzun süredir takip ediyoruz. Ne yazıkki TEMAD bu DEV camiayı büyük bir başarısızlığın kucağına atmıştır. Aday gösterilen TEMAD kaynak ve destekli hiç bir emekli, partilerden itibar görmemiştir.GAZETE ilanı kamuoyunda hiç dikkate alınmamıştır. Konuşmaya gelince 100 bin üyeden bahsedilmektedir ama 9000 ytl ilan parası zor toplanmaktadır. Kaç kayıtlı üye bulunduğu açıklanmamaktadır. TEMAD kendisi ile aynı düşünmeyen kişileri (ama idealleri aynı olan kişileri) dışlamaktadır. Birliklerde görevli personelin yüzde 10'u ancak TEMAD'dan haberdardır.Dernek başkanlıkları Okey salonlarına çevrilmiş ve olan bitenden bir çok şubenin haberi yoktur. Sonra da bizim 500 bin oy potansiyelimiz var diyorlar. Sanki siyasi partilerin haber kaynakları yok.Onlar bizi bizden daha iyi biliyor. Kendimizi kandırmayalım. Mevcut strateji ve yöntemlerle başarılı olmak mümkün değil. Yok maliye koridorunda müsteşara bağırmışta, yok gazete ilanından sonra albay gelip "bize muhtıra mı veriyorsunuz " demişte. Lütfen bunları geçiniz. Burada çok iyi niyetli ve gerçekten fedakar astsubayların duyguları ile oynanmaktadır. TEMAD kendisini yeni baştan yapılandırmalı ve yönetimini ona göre oluşturmalıdır. İSTANBUL'da Taksi gaspedildi diye Taksiciler yolu kapatınca Vali yanlarına gidip dertlerini dinliyor, onlar kaç kişi, bizi ciddiye alan bile olmuyor,oluyor diyen varsa kim bizde bilelim.TEMAD bu konularda açıklama yapmamaktadır.Arkadaşlar TEMAD kişisel ikbal sağlama, makam mevki edinme, siyasi rant sağlama payandası değildir. TEMAD astsubay camiasının dertlerini dinleme, çözüm yolu geliştirme, strateji belirleme ve uygulama -sonuç alma yeridir. Bir kısım arkadaşlar birbirlerine methiyeler dizmeye, şirinlikler yapmaya devam etmektedir. Ama şapka düşmüştür. HİÇ KİMSENİN BU DEV CAMİAYI MARJİNAL BİR DERNEK HALİNE GETİRMEYE HAKKI VE YETKİSİ YOKTUR. Mademki demokratik bir ülkedeyiz ve TEMAD bir sivil toplum kuruluşudur. o halde lütfen başarısızlığın gereğini yapsınlar. Saygılar sunuyorum.hayrettinefe@gmail.com amasya

hayrettin    18 Haziran 2007 14:46
selam arkadaşlar.en az 20-25 defa TEMAD'a fikir belirtmek,eleştirmek,desteklemek vb. sebeplerle mesaj yazdım, ancak görüyorum ki, TEMAD'ı eleştirmeyeceksiniz,onlar gibi düşünüp onlar gibi konuşacaksınız, çoksesliliğe yer yok. Arkadaşlar, TEMAD yönetiminin bu DEV camiayı bir başarısızlığın kucağına ittiğini gördük. Hiç bir parti TEMAD Kaynaklı adaylara itibar etmedi. Gazete ilanı kamuoyunda etki yaratmadı. TBMM'de mevcut hiç bir parti haklı davamızı sahiplenmedi. Bunlar başarısızlık değilmidir. Kısacası TEMAD sorumluluğunu yerine getirememiştir.

ziya    18 Haziran 2007 10:53
HEPİNİZE MERHABALAR.BU GÜN KONU OLARAK 1977 YILI ORDUDONATIM OKULU MEZUNLARININ TLF,E-MAİL NUMARALARINA ULAŞMAK VE KENDİLERİNİ BİR GÜN UYGUN OLACAK BİR YERDE UZUN SENELER SONRA BİR ARAYA GETİRMEK İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADIK.BUNUDA BAŞARMAK İÇİN DEVRELERİMİZİN BİZE TLF VEYA E-MAİL NUMARALARINI ULAŞTIRMALARINI BEKLİYORUZ.İRTİBAT İÇİN(ziyatepeli@hotmail.com)BEKLİYORUZ. HEPİNİZE SAYGILAR.

nihat yavaş    18 Haziran 2007 01:14
http://www.emekliassubaylar.org
Yazmamak için kendimi çok zorladım ama artık dayanamıyacağım. Başımdan geçen tatsız olaydan sonra yorum ve fikir yazmamak için kendime söz verdim ama dayanamıyorum artık. Bu emekli assubaylar sitesinde yazılan yorumları okuyorum. Bir tane TEMAD görevlisi çıkıpta arkadaşlar bu söyledikleriniz yanlış diyerek açıklama yapmıyorlar. Ben kendi kendime sorar oldum acaba TEMAD yönetimleri bizleri umursamıyor mu diye. Eğer öyle bir düşünceleri var ise tıpkı 84 yılında bölücülerin başlattığı terör olaylarına bir kaç çapulcu yakıştırması yapıp küçümseyenlerin şimdilerde düştükleri hatanın ne kadar büyük olduğunu anlamaları gibi bir gün de şimdi bizleri umursamayanların düşecekleri yanılgıyı hatırlatmak isterim. Gençler geliyor. Adam gibi hak arayacak gençler geliyor. Bunu bilmiş olun Ey Büyüklerim. O zaman yarından daha yakın. Ben buna inanıyorum. Bu konuda yapılacak girşimlere destek olmayada hazırım. Benim anayasal hakkımı aramama önderlik edecek bir yönetim istiyorum.

Ahmet ÖZDEN    17 Haziran 2007 23:49
http://-
Türkiye Büyük Millet Meclisi
Genel Kurul Tutanağı
22. Dönem 1. Yasama Yılı
86. Birleşim 28/Mayıs /2003 Çarşamba
9 uncu maddeyi okutuyorum:
MADDE 9. - 926 sayılı Kanunun 3.7.1975 tarihli ve 1923 sayılı Kanun ile değişik 137 nci maddesinin dördüncü fıkrasının 28.6.2001 tarihli ve 4699 sayılı Kanun ile değişik (c) bendinin sonuna aşağıdaki alt bentler eklenmiştir.

"Astsubay meslek yüksek okulu mezunları ve kendi nam ve hesabına fakülte, yüksek okul veya meslek yüksek okulunu bitirerek temel askerlik eğitiminde başarılı olup astsubay çavuşluğa nasbedilenler, EK - VIII/A sayılı cetvele göre 9 uncu derecenin birinci kademesinden göreve başlarlar. Bunlar görevde oldukları süre içerisinde lisans tamamlama eğitimi yaptıkları veya en az dört yıl ve daha fazla süreli bir fakülte veya yüksek okulu bitirdikleri takdirde, mezun olduklarına dair resmî belgeyi ibraz edip müracaatını yaptığı tarihteki derece ve kademelerine iki kademe ilâve edilerek intibakları yapılır. Birden fazla fakülte veya yüksek okul öğrenimi dikkate alınmaz. Bu şekilde intibakı yapılan astsubayların sonraki rütbelerinin ilk kademeleri intibak yolu ile verilen kademe miktarı kadar fazladır."

"Uzman jandarma ve uzman erbaşlardan muvazzaf astsubaylığa nasbedilenlerden, nasbedildikleri astsubay çavuş rütbesinin aylığından fazla derece ve kademe aylığı alanlar; daha önce emsal oldukları uzman jandarma veya uzman erbaşların derece, kademe ve yükselecekleri yeni derece ve kademe aylıklarına göre aylık almaya devam ederler. Ancak, yükselecekleri astsubaylık rütbe ve rütbe kıdemliliğindeki derece ve kademe aylıkları, daha önce emsal oldukları uzman jandarma veya uzman erbaşların derece ve kademe aylıklarına eşit veya fazla hâle gelince, emsali astsubaylar hakkındaki aylık derece ve kademelerine tâbi tutulurlar."

BAŞKAN - Teşekkür ederim.

Madde üzerinde söz talebi?.. Yok.

Maddeyi oylarınıza sunuyorum: Kabul edenler... Teşekkür ederim. Etmeyenler... Madde kabul edilmiştir.
İşte yukarıdaki 9 ncu madde görüşülürken Bilent BARATALI ve Salih KAPUSUZ'un çalışan ve emekli assubaylarıda kapsaması yönünde verilen önerge müdahele sonucu engellenmiştir.Saygılarımla.

Haluk TIRAVOĞLU    17 Haziran 2007 22:14
Türkiye'nin saygınlığı, başarısı ve gönenci için hizmet veren tüm insanlarımızı saygı ile anarken...Bir soğan soyulurken yaşarıyor da gözler,
Hazine soyulurken aldırmıyor öküzler,
Hayadan eser yoktur nafile bütün sözler.
Beyhude inat etme, salla hemen başını,
Gerdan kır, belini bük, al gitsin maaşını.

Bir yolsuzluk görünce köpürme, isyan etme,
Bir hak için kendine, dik başlıdır dedirtme,
Doğru yolu dostuna göster ama, sen gitme.
Ne derlerse huuu... diye salla hemen başını,
Dilini tut, uslu dur, al gitsin maaşını.

Unutma bu ocağın adı aşıyaptır,
Sen de bir dolap çevir, apartmanlar yaptır.
Hakikat nene gerek o memnu bir kitaptır.
Sana lazım olan şey, sallayarak başını,
El öpüp, etek öpüp almaktır maaşını.

Bu güvercin eder mi atmacalarla yarış,
Öğrenmeden dünyayı gezdim de karış karış,
Vazgeç hak sevdasından sen de kervana karış,
Ne derlerse huuu diye, salla hemen başını,
Gerdan kır, belini bük, al gitsin maaşını


Abdullah Çağlayan
Yazıldığı yıl 1943

Denizce'ye teşekkürler.

hayrettin    17 Haziran 2007 16:44
BABALAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN.

Halil ERGENLİ    17 Haziran 2007 16:14
Bahsedilen görüşme 28 MAYIS 2003 Tarihli görüşme sanırım. Tutanakları aşağıdadır.

\"Ön lisans seviyesinde öğrenim almış astsubaylardan subay nasbedildikten sonra lisans tamamlayanlar veya en az dört yıl veya daha fazla süreli bir fakülte veya yüksek okulu bitirenlerin intibakı, personelin mezun olduğuna dair resmî belgeyi ibraz edip müracaatını yaptığı ı tarihteki derece ve kademelerine iki kademe ilave edilerek yapılır. Beş yıl ve üzerindeki öğrenimlerin dört yıldan fazlası için kademe verilmez. Birden fazla fakülte veya yüksek okul öğrenimi dikkate alınmaz.\"

BAŞKAN - Teşekkür ederim.

Madde üzerinde söz talebi?.. Yok.

Maddeyi oylarınıza sunuyorum: Kabul edenler... Teşekkür ederim. Kabul etmeyenler... Madde kabul edilmiştir.

7 nci maddeyi okutuyorum:

MADDE 7. - 926 sayılı Kanunun 26.3.1982 tarihli ve 2642 sayılı Kanun ile değişik 112 nci maddesinin 21.7.2000 tarihli ve 607 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile değişik beşinci fıkrasının sonuna aşağıdaki cümle ilave edilmiştir.

\"Öğrenim, eğitim ve yetiştirme masraflarının hangi unsurlardan oluşacağı ve tahsiline ilişkin usul ve esaslar; Millî Savunma, İçişleri ve Maliye bakanlıkları tarafında müştereken yürürlüğe konulacak yönetmelikle belirlenir.\"

BAŞKAN - Madde üzerinde söz isteyen?.. Yok.

Sayın milletvekilleri, madde üzerinde bir önerge verilmiştir; teknik bir konuyu çözmek için birleşime 5 dakika ara veriyorum.

Kapanma Saati : 21.08

Kaynak : http://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/tutanak_sd.birlesim_basla ngic?P4=9645&P5=B&page1=53&page2=53&web_user_id=4393558

Ahmet ÖZDEN    17 Haziran 2007 11:04
http://yok
Yıl 29 Mayıs 2003 4861 sayılı TSK.personel yasasının bazı maddelerini değiştiren teklif TBMM.de görüşülüyor.zannedersem 9.maddeye kadar gelinmişti.Tam kapsama bölümü görüşülecekti ki birden bir general ve bir maliyeci albay bayan kavasa bir şeyler söylüyor.Bayan kavas meclis başkan vekilinin yanına giderek general ve mailyeci albayın dediklerini aktarıyor.Meclis başkan vekili gülümseyerek teknik bir olaydan dolayı oturuma on dakika ara verildiğini söylüyor.Arkada bu on dakika içinde ne görüşüldüğünü biz bilmiyoruz.Ama daha sonradan Genel Başkanımız Sayın Avukat Ali ŞENCAN'dan aldığımız bilgide çalışan assubaylarla bunların emeklilerinide kapsaması için verilen önergelere sıra geldiğinde müdahele ediliyor."Bize bu yasa acil lazım,assubay meslek yüksek okulunu açıyoruz.Siz bu maddeyi sonradan eklettirin" diye müdahele ediliyor.Eğer o yasa müdahele görmeseydi şimdi bunları konuşmaz ve herkes mutlu olurdu.Şimdi anldınız mı haklarımızı kimlerin vermediğini.Aradan dört seneden fazla zaman geçti.Bir daha ne soruldu nede hatırlatıldı.Diyeceğim şu hangi demokrasi,olmayan bir şeyin savunmasını yapmam ben.Millet iradesini hiçe sayıp oradakilerin etki altına alınması ne hukukla nede demokrasiyle izah edilebilir.
Sevgili Şerafettin kardeşim hangi tüzükten bahsediyorsun.Asker kökenli derneklerin kuruluş yasası ile tüzülerini bir kitapçıkta toplamış üzerine de "TSK.yayarına çalışan dernekler" demiş.Peki ben TSK.yararına çalışıyorsam sen kimin yararına çalışıyorsun.Neden beni dışlayıp aç bırakıyorsun?Neden? Neden? İnternet ortamında seni ve bazı sağduyulu arkadaşlarımı izledim.Hep birlik ve beraberlik içinde olalım mesajını verenlere hayran kaldım.Ama ben bunlarla birlik ve beraberlik içinde olmam."Beni kandırmayan,yalnızca doğruları ve yalnızca gerçekleri söyleyen ve bunu avazının çıktığı kadar bağırabilenlerle birlik ve barberlik içinde olurum"
En derin saygılarımla.

Şerafettin Turgay    16 Haziran 2007 14:08
Sayın GÜRCAN,
Görüşlerinize aynen katılıyorum.Ancak ilave etmek istediğim bir husus var. Arkadaşlarımız lütfen TEMAD TÜZÜĞÜNÜ iyi incelesinler. Orada bizleri hakkımızı alabileceğimiz güce ulaştırabilecek yaptırımlar maalesef yok. Bu tüzükle bizlere söylenmek iztenen, sivil toplulukla iç içe olmayın,etliye sütlüye fazla karışmayın , lokallerinizde uslu uslu oturarak pişpirik oynayıp geçmişi yadedin. YÖNETİME söylenmek istenen de Aman BUNLARA iyi sahip olun ,bizi üzecek birşey yapmalarına meydan vermeyin.
Bunun için Gen.Kurdan yer ,MSB.den ödenek le RESMİ dernek statüsünde işi götürüyorlar.
DEĞİLSE ıspat etsinler ;
İki kardeşin açtığı dükkan bile ŞİRKET olmuşken ,23 sene sonrası getirdikleri yer kampanya düzenlemek.
Sosyal haklarda ise yaptırımsız kalmak.
Sayın Arkadaşım ,TEMAD'ın başındakiler evet artık kesinlikle değişmeli ancak, TÜZÜK değişikliği yapabilecek, fikir,proje üratebilecek, kültürel,sosyal ve Ekonomik olarak Camiamızı bir yerlere taşıyabilecek, Emeklimize ve çocuklarımıza İŞ ,AŞ sahası yaratabilecek ,gerektiğinde PROFESYONELLEŞMEYİ,KURUMSALLAŞMAYI saylayabilecek, Tüzük değişikliği RESMİ likten dolayı mümkün değilde değilde o zaman BAŞKA KURULUŞU hayata geçirebilecek EKİBİN yönetime getirilmesi gerekir. Bunları gören, bazı özlemlerin başarılacağına inananların katkılarıyla desteklerini esirgemeyeceklerine inanıyorum.
Herşey göaygılarımla

Ramazan GÜRCAN    16 Haziran 2007 00:20
Bugünkü Temad yönetimi artık misyonunu tamamlamıştır,belki içlerinde bazı arkadaşlar daha yeni olduklarından tekrar görev almalıdır ama 2-3 dönem dir görev yapanların tümü değişmelidir,aday lık sürecinden dernek yönetimi tam bir başarısızla çıkmıştır ama başkan yazısında bunu uzay lı görünmiyen bazı varlıklara parti liderlerine bağlamış,yani çuvaldızı iyice batırmıştır,ama iğne hala elindedir ne yazıkki iğneyi cesaret edip kendilerine batıramamıştır,işte buda en olumsuz tavırdır kendilerini öz eleştiriden kaçırarak başarılı olunmaz onlarda bilirler ama ne hikmetse oturmayada devam ederler ...

Şerafettin Turgay    15 Haziran 2007 15:38
Saygıdeğer Arkadaşlarım.

Özlemle beklediğimiz birliktelik böylemi oluşacaktı. Fikirler tartışılmadan doğru yanlış konuşulmadanmı varabilecektik istediğimiz yere.Hala reşit olmadıkmı birbirimize saygı duyabilmek için. Hala sivil toplum örgütümü diyoruz başüstüne beklentisinde olan TEMAD'a.
Topluma 23 senede bir arpa boyu yol aldırmayacaksın ,düşünce fikir proje üretmeyeceksin, üretmek için konuşanları susturacaksın.
Abone olunan dergiden bihaber, üstelik sitede abone arkadaşı yalancı durumuna düşüreceksin.
HALA BİR ÖZÜR BORCUNUZ YOKMU o arkadaşa. HALA BİR ÖZÜR BORCUNUZ yokmu Emir eri zannettiğiniz Ant. İl Başkanına ,ÖZÜR borcunuz yokmu yıllarca yanılttığınız CAMİAYA.
ÖZÜR dilemek te bir erdemdir, Üstlendiğiniz görevi yapamamanın Özür olmadığı gibi.

ARİF ŞAHAN    14 Haziran 2007 10:03
Son derece onurlu bir davranış sergileyen ANTALYA TEMAD il başkanımızı ve yönetimini saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Böyle meslektaşlarım olduğu için gurur duyuyorum. Cumhuriyet meydanına çadır kurdukları takdirde ailemle birlikte kendilerini ziyaret etmeye geleceğim emirlerini bekler tekrar saygılar sunarım.

Suat    12 Haziran 2007 20:46
Sayın Büyüklerim
Ben aşırı bir Astsubay sevdalısıyım, ne pahasına olursa olsun Astsubaylar'la ilgili herşeye varım.
sitenizi kısa bir süre gezdim inşallah sonra daha detaylı inceleyeceğim ve sık sık da ziyarette bulunacağım.sizlere başarılar diliyor saygılar sunuyorum.

Abdurahim Çağlar    10 Haziran 2007 19:43
Değerli arkadaşlar bende 1982 Ord.Ok. mezunu emekli astsubayım Tokat'lıyım
Ankarada oturuyorum Tokattan aday olan hemşerim Ali Yönel arkadaşımı tanırım desteklemek gerekir iyi bir arkadaştır.
Uzun zamandır görüşememiş olsakta bu vesileyle adaylığı hayırlı olsun ve kendisine başarılar dilerim.

ARİF ŞAHAN    09 Haziran 2007 15:53
Tüm meslektaşlarımı saygı ve sevgi ile selamlıyor, herkese iyi günler diliyorum.

Assubaylarımın bulunduğu her etkinlikte bulunmaktan gurur duyuyorum. Ancak bizim değerimizi bilmeyen insanlara kendimizi tanıtmamız, topluma kendimizi en iyi şekilde kaynaştırabilmemiz gerekiyor. Bunun içinde her türlü aracı kullanmaktan yanayım.

Kıymetli arkadaşlarım, 08 HAZİRAN günü BALIKESİRE davet edildim. KOCAELİ'den kalktım gittim. Uzun yıllardır yakın arkadaşım olan AHMET DURAN BULUT
MHP'den 1.sıra Balıkesir adayı. Adaylığı için kutlamak, destek olmak ve özel bir geceye katılmak için bir günlüğünede olsa kendisinin daveti üzerine Balıkesire gittim. Her şey bittikten sonra yaklaşık 1 saat kadar baş başa kalıp derin bir sohbetimiz oldu. Bu sohbet esnasında bilgisayarda yazıp yanımda götürdüğüm Assubaylarımızın sorunları ile ilgili SORUNLARIMIZ listesini bir bir okudum ve meseleleri izah edip kendisine verdim. İnşallah meclise girdiği takdirde bizim sorunlarımızla ilgileneceğini, her türlü desteği vereceğine dair arkadaş sözü aldım. Kendiside zaten bir uzman çavuş çocuğu olduğu için Silahlı Kuvvetlerimizdeki subaylar haricindeki personelin durumunu çok iyi bildiğini, bu eziklikleri zamanında ailesininde çok yaşadığını ifade ederek, bu artık benimde meselemdir dedi. Aynı zamanda parti il yönetiminde 2 meslektaşımızında bulunduğunu bana ifade etti. Değerli arkadaşlarım, bizden bir meslektaşımızı meclise sokma ihtimalimiz olmadığına göre kendimize yakın gördüğümüz ve seçilme ihtimali yüksek adaylara sorunlarımızı anlatabilsek ve bu adaylara destek olursak en azından, meclise gittiğimizde çayını içip sorunlarımıza destek bulabileceğimiz kişiler mecliste olurlar. Ben Balıkesirdeki meslektaşlarımızdan Sayın AHMET DURAN BULUT'a destek olmalarını, Balıkesir dışındakilerinde orada tanıdıkları varsa onları arayarak destek sağlamalarını rica ediyorum. Assubayların birleşme yeri TEMAD bunu unutmayalım.

ARİF ŞAHAN    09 Haziran 2007 15:50
Çok değerli meslektaşlarım, bizler işimizde gücümüzde, kahvede, piknikte, çarşıda ,pazarda v.s. günlük işlerimizin peşinde koşarken hatta keyf yaparken hiç bir çıkarları olmadığı halde çok büyük bir iş yaparak,kurdukları bu site sayesinde Assubayların iletişim ve güç birliğini sağlayan değerli arkadaşlarımı canı gönülden kutluyor, şükranlarımı sunuyorum. Eleştiren arkadaşlarımada böyle bir site kurmalarını ve yöneticiliğini yapmalarını tavsiye ediyorum, bakalım kolay bir şey mi?

Mehmet AKPINAR    09 Haziran 2007 12:41
BOR Madeniyle ilgili bu makaleyi mutlaka okuyun..

http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/6600761 .asp?gid=180


3753
Mesaj Defteri yazıları