MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


Mehmet EROL    16 Temmuz 2007 22:40
Antalya TEMAD'da yönetim kuruluna seçilen arkadaşları kutluyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum.

Mehmet EROL

ARİF    16 Temmuz 2007 21:17
Sayın Ahmet ÖZDEN,
Bizim resmi derneğimiz olan TEMAD'ımız var, bir de özel sorunlarımızı paylaştığımız, görüş alışverişinde bulunduğumuz emekli Assubaylar sitemiz var. Bunlar gücümüzün bir araya toplanmasını sağlıyor. Şimdi yeni bir site kurup ve burada tanıtımını yaparak bu gücü bölmeye ne gerek var ben anlayamadım. Bu sitede bir eksiklikmi var. Lütfen bütünden parça koparmaya çalışmayalım. Bütün olalım. Saygılarımla.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sayın Arif Bey kardeşim
Kişisel ikbal peşinde olmayanların kavga ortamı yaratmak ve birilerini karalamak gayesi taşımayan siteler kurmasında bence hiçbir mahzur yok bu tür siteleri ziyaret eder,Maksadın üzüm yemek değil bağcı dövmek olduğunu anladığımız an ilgi göstermez ve desteklemeyiz.iyi günler dilerim E/G

Ahmet ÖZDEN    15 Temmuz 2007 13:41
http://www.ahmetozden07.com
Sevgili meslekdaşlarım.
Sorunlarımızı ve çözümlerini bundan böyle:

www.ahmetozden07.com

adlı yeni web sayfamızda da bulabilirsiniz.
Saygılarımla

Yılmaz Türkoğlu    15 Temmuz 2007 13:13
TEMAD sitesine iki gündür ulaşamıyorum bir sorunmu yaşanıyor TEMAD buradan bizi bilgilendirirse seviniriz

Ahmet CAN    15 Temmuz 2007 13:08
AZİZ ARKADAŞLARIM,
SON GÜNLERDE BASINDA SORUNLARIMIZI DİLE GETİREN DEĞERLİ GAZETECİLERİN ÇOĞALMASI,DOĞRU YOLDA OLDUĞUMUZU GÖSTERİYOR.HEPİMİZ ADINA ÇOK SEVİNDİRİCİ.BU MÜCADELEMİZDEN BİR ŞEKİLDE Bİ HABER OLAN MUVAZZAF VE EMEKLİ KARDEŞLERİMİZİNDE BU HAKLI DAVAMIZA DAHİL ETMEK HEPİMİZİN HEDEFİ OLMALI.SONUCA ANCAK BÖYLE ULAŞABİLİRİZ.KİMLER TARAFINDAN YAPILIYOR OLURSA OLSUN,MADDİ VE MANEVİ OLARAK BİZLERE REVA GÖRÜLEN BU DURUMUMUZUN SİSTEMLİ POLİTİKALARIN ÜRÜNÜ OLDUĞUNA BEN KESİNLİKLE İNANIYORUM.HERKESİMİN MADDİ VE MANEVİ İMKANLARINI ARTTIRMA MÜCADELESİ VERMESİ EN TABİİ HAKKIDIR.ANCAK;HER TÜRLÜ STATÜSÜ BİZDEN ÇOK GERİDE OLAN KAMU VE ÖZEL SEKTÖRDEKİ ÇOK KESİMİN BİZLERİN ÇOK İLERİSİNE GEÇTİĞİDE AŞİKARDIR.NE YAPILMAK İSTENİYOR?MERAK EDİYORUM.MUVAZZAFIYLA TÜRK ORDUSUNUN BELKİDE EN ÖNEMLİ UNSURU OLAN VE EMEKLİSİYLE TOPLUMUN ÇOK ÖNEMLİ BİR KESİMİNİ OLUŞTURAN BİZLERİ BÖYLESİNE DEMORALİZE EDİP HIRPALAMAKLA NEYE HİZMET EDİLİYOR?İNŞALLAH SONU HAYIR OLUR.AMA BÖYLE GİTMEYECEĞİDE ÇOK AÇIK.HOŞÇAKALIN.

MEHMET ALİ KILINÇ    14 Temmuz 2007 21:36
Değerli Meslektaşlarım…
Sayın İlker Sarıer’in köşe yazısında sözünü ettiği “Assubaylar Girişim Platformu” hakkında bilgisi olan varmı? Bilgisi olan meslektaşımın sadece endişeye mahal yoktur sözü bile benim için doyurucu açıklama olacaktır. Saygılarımla.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Saygıdeğer Meslekdaşım neyin endişesini taşıyorsunuz bunu anlayamadım hepimiz muhtelif platformlarda sesimizi dile getirip haksızlıklarımızı haykırmıyormuyuz? assubaylar girişim platformuda mynet mesaj grubu emekliassubaylar sitesi gibi bizlerin imzasını taşıyor ayni gemideyiz kimimiz güvertede kimimiz makina dairesinde Yolumuza devam edelim haklıyız ve bu önyargıları değiştireceğiz bize destek olan her meslekdaşımıza yüreğinde adalet ve eşitlik duygusu olup bize inanan her değerli yazarlarımıza minnet ve şükran borçluyuz. Saygılarımla E/G

Duran SARIOGLU    14 Temmuz 2007 16:15
Arkadaşlar 14.07.2007 tarihli TAKVIM gazetesini alın ve Sayın İlker SARIER'in yazısını okuyun Okuttun. Üst makamlardaki kişilerin okumasını sağlayın. Halen meslekte çalışan arkadaşlarımız da gazeteyi işyerlerine götürsünler ve tüm camianın haberi olsun.
Saygılarımla.
Duran SARIOĞLU

Duran SARIOGLU    14 Temmuz 2007 16:12
http://www.takvim.com.tr/yaz1593-3140-107.html'den Sayın İlker Sarıer'in 14.07.2007 tarihli yazısı.

Arkadaşlar bizim problemlerimizi alacağı bazı tepkilerden çekinmeyerek yazabilen ve tüm Türkiye'ye duyuran gazeteleri alalım. Sayın İlker Sarıer'e de duyarlılığı için teşekkür ederim. Saygılarımla.

"Astsubaylar girişim platformu

Gazetelerin halkın sesi olması prensibinden yola çıkarak, tarafıma Astsubaylar Girişim Platformu'nca gönderilmiş bir iletiyi aşağıya alıyorum.
Astsubayla, uygar bir şekilde mesleki problemlerini dile getiriyorlar.
Lütfen okuyunuz:


***

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde subay ve astsubaylar arasında özlük hakları konusunda süren ayrımcılığa ve haksızlığa tepkiler, artan bir ivmeyle devam ediyor. 95 bine yaklaşan muvazzaf mevcudu ve 150 bine yaklaşan emekli mevcuduyla TSK içerisinde ciddi bir güç olan ve taşınmakta olan yükün büyük kısmını sırtlarında taşıyan astsubaylar, kimi geri zihniyetlerin bir ürünü olan Oyak ve özlük hakları konusunda yaşanan çifte standart karşısında sesini yükseltmeye başladı.
TSK'nın yasal amiri konumunda bulunan Genelkurmay Başkanlığı'nın yıllar içerisinde özellikle astsubaylara üvey evlat muamelesi ve siyasi iradenin tavrı karşısında sessiz kalması sonucunda, astsubayların özlük hakları kırpılarak güdük bir hale getirilmiştir.
Geçmişte kıdemli bir başçavuş yarbay muadili ücret almakta iken süregelen haksızlıklar sonucu üsteğmen muadili seviyesine indirgenmiştir. Üstelik bu kötüye gidiş, yıllar içinde astsubaylar arasında meslek yüksek okulu ve üniversite mezunu yüzdesinin artmasıyla ters orantılı olarak gelişme göstermiştir.
İç Hizmet Kanunu ve Askeri Ceza Kanunu'nda yer alan, astsubaylarla ilgili Osmanlı döneminden kalma hükümler değiştirilerek daha güncel, hakkaniyetli ve çifte standarda meydan vermeyecek hükümler getirilmelidir.
Bugüne kadar sessiz ve mülayim bir şekilde vatan savunmasında en ön saflarda yer almış olan astsubay camiası, yaşanan çifte standart karşısında artık sabrın ve hoşgörünün son noktasına gelmiş durumdadır.

GENELKURMAY'IN TAVRI
Genelkurmay Başkanlığı, 211 Sayılı İç Hizmet Kanunu'nun 17. maddesinin kendisine yüklediği görevi yapmayarak ve tamamen siyasi iradeye bırakarak sorumluluktan kaçmaya çalışmaktadır. Astsubayların özlük hakları konusunda bazı yasal düzenlemelerin yapıldığını ve Meclis'e gönderildiğini, ancak siyasi iradenin karar vermesi halinde yasalaşacağını söyleyerek astsubay camiasını siyasi irade ile karşı karşıya bırakmaktadır.
Konu subayların özlük hakları olduğu zaman İç Hizmet Kanunu'nun 17. maddesini harfiyen uygulayan Genelkurmay Başkanlığı'nın, astsubayların özlük haklarıyla ilgili yaşanan çifte standart konusunda haklı gerekçeler ileri sürüldüğünü kabul etmesi ve korgeneral rütbesinde bir personeli vasıtasıyla bu konuda iyileştirmeler yapılacağına dair sözler vermesi de oyalama taktiğinden başka bir işe yaramamıştır.

SİYASİ GİRİŞİMLER SONUÇSUZ KALDI
Astsubayların özlük haklarının düzeltilmesi amacıyla siyasi arenada sürdürülen tüm girişimler sonuçsuz kaldı.
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği TEMAD, haklı talepler konusunda Milli Savunma Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı müsteşarlarına defalarca isteklerini bildirmiş ve konuyla ilgileneceklerine dair sözler almış olmasına rağmen herhangi olumlu bir gelişme yaşanmamıştır.
Genelkurmay Başkanlığı'nın istekleri doğrultusunda subayların özlük hakları konusunda her türlü çalışmayı ve yasa teklifini en ivedi şekilde Meclis gündemine getiren siyasi irade, ne yazık ki konu astsubaylar olunca işi ağırdan almak yolunu tercih etmektedir.
Meclis'te 22. dönem bir grup milletvekilinin astsubayların bazı özlük hakları ile ilgili hazırladıkları yasa değişikliği önerisi, Meclis gündemine bile alınmadan, Meclis İç Tüzüğü'nün 37. maddesine dayanılarak esas ve tali komisyonlardan geri çevrilmiş, doğrudan Meclis gündemine alınması ise bir başka bahara kalmıştır.

KIDEM MESELESİ
Yüzde 97'si fakülte ve yüksekokul mezunu olan astsubaylar, muadili diğer tüm meslek gruplarına tanınan 8/1 ve 9/2 kademesinden başlatılma taleplerine de herhangi olumlu bir yanıt alamamaktadır.

OYAK MUAMMASI
Astsubay camiasına karşı bir başka çifte standart da OYAK konusunda yapılmaktadır. Kuruma yüzde 65 hisse ile katkı sağlayan astsubaylar, yönetim ve denetim kurullarında yer alamamaktadır. Bu kurum tabiri caizse keyfi olarak gasp edilmiştir. Bu konudaki haksızlık karşısında verilen hukuk mücadelesi güçlülerin etkisiyle astsubayların aleyhine olarak gelişme göstermiş, gelinen noktada son çare olarak Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi yoluna gidilme kararı alınmıştır.

İNSANCA YAŞAM
TSK'nın subaylara geniş haklar tanıyan ve 45 yıldır astsubayları subaylar karşısında şamar oğlanına çeviren 211 Sayılı İç Hizmet Kanunu, Avrupa Birliği'ne uyum sürecinde bile subayların lehine düzenlemelerle daha da içinden çıkılamaz bir duruma getirilmiştir.
Vatan savunmasında gözünü kırpmadan, dağ bayır demeden, çoluk çocuk düşünmeden en ön saflarda en çok şehidi vermekle ve en çok gaziye sahip olmakla gurur duyan, vatan sevgisi ve sadakati dolayısıyla bugüne kadar sessiz kalan astsubay camiası, sadece insanca yaşama taleplerinden dolayı, kendi amirleri tarafından bile itilip kakılmaktan bıkmış durumdadır.
Kamuoyuna saygıyla arzederiz."


***

İ.S'in notu: Genelkurmay Başkanlığı'nın sözkonusu dertleri ve problemleri bilmemesi düşünülemez. Bir gazeteci olarak ben yukarıdaki iletiyi, kamuoyu ile paylaşmayı görev saydım. AKP hükümetinin, astsubayların sorunlarıyla niçin hiç ilgilenmediğini de eklemeyi görev saymaktayım.

Ersen Gürpınar    14 Temmuz 2007 11:58
Saygıdeğer Arkadaşlarım
Bizler yıllarca önyargılar sonucu haksızlıklara uğradık kol kırılır yen içinde kalır diyerek sustuk suskunluğumuz vatan sevgimiz istismar edildi inanarak hak arama yoluna girdik artık susmayacağımızı kanıtladık tek eksiğimiz umutsuz arkadaşlarımızın katılımını sağlamak Biz imtiyaz değil adalet ve eşitlik istiyoruz Haklıyız ve bize inananlar hergün artıyor Umur Talu,Halit Tunç TayyarŞamil,ve diğerleri bunlara bir halka(da TAKVİM GAZETESİNDE Sn.İlker Sarıer ekledi arkadaşlarımız yazıyı buraya taşıyacaklar lütfen Sn.İlker Sarıer'e teşekkürlerimizi iletelim. isarier@takvim.com.tr

ziya    14 Temmuz 2007 11:05
BU GÜN TAKVİM GAZETESİ ALIN VE TANIDIKLARINIZA ALMASINI TAVSİYE EDİN."SAYIN YAZAR İLKER SARIER" ASTSUBAYLARIN SORUNLARI VE HAKLARI KONUSUNU İŞLEDİ.KENDİSİ BİZİM HAKLARIMIZI SAVUNAN YAZARLAR ORDUSUNA KATILMIŞTIR.KENDİSİNE TEŞEKKÜRLER.YAZILARININ DEVAMINI DİLERİM.SAYGILARIMLA.KIRKLARELİ TEMAD İL SEKRETERİ

ziya    14 Temmuz 2007 10:59
BU GÜN TAKVİM GAZETSİ ALIN VE TANIDIKLARINIZA ALMALARINI TAVSİYE EDİN.

yiğit    14 Temmuz 2007 02:54
Antalya TEMAD'nin yeni yönetimini yürekten kutluyor , sayg1 ve selamlar1m1 yolluyorum.

Şerafettin Turgay    14 Temmuz 2007 00:33
Vaktiyle Bornova TEMAD ın EGE Ünv. Salonunda yapılan seçiminde de o zaman ki Gen.Bşk. Müdahil olmuş tarafsız olması gerekirken taraf tutmuş bizzat kulis faaliyetinde bulunarak çirkin bir görüntü oluşturmuştu. Ne yönetimde ne de aday olmadığım sadece üye olarak bulunduğum bu ortamda sergilenen davranış biçimi üyelikten istifa etmeme neden olmuştu.
Antalya TEMAD seçiminde de anladığım kadarıyla aynı yöntem uygulanmıştır.
Ancak başarılı olunamaması kişiliğimizi bulmamızın kanıtı olarak sevindirici etken olmuştur.
Bu vesile ile hem yönetime seçilen hem de oyunu etkilerden korumasını bilerek hür özgür şekilde kullanan arkadaşlarımı canı gönülden kutlar,Başarılı olacaklarına olan inancımla sonsuz selam ve saygılarımı sunarım

MEHMET ALİ KILINÇ    13 Temmuz 2007 22:02
Atila BAŞKAYA
YER:
Ankara
Tarih:
08 Temmuz 2007, Pazar
12:41

Sayın TEMAD Yöneticileri,
Ankara' da öğretmen olarak görev yapmaktayım. 2002 Yılında kaybettiğimiz,Türk Silahlı Kuvvetlerinde uzun süre görev yapmış, Kore Gazisi Emekli Astsubay Hasan Behçet KARADAYI' nın damadıyım. Geçenlerde bir gün günü geçmiş Orduevi günü birlik giriş kartı ile ilgili bilgi almak için derneğinize uğradım. Görevli bayan arkadaşlar Genel Sekreter beyefendiye yönlendirdiler. İnanin bir öğretmen olarak görmüş olduğum ilgi ve alaka beni o kadar gururlandırdı ki ayakta karşılandım, sorularıma tane tane yanıt aldım ve ayakta uğurlandım. Bu beyefendiye huzurlarınızda teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum. (Kendisinden çok özür diliyorum, bana kartını sunmuştu kartını kaybettiğim için ismini anımsayamadım.) Ben Bilgisayar Öğretmeniyim. Genel Sekreter beyefendiye adımı ve telefonumu bıraktım. Benim konumla ilgili herhangi bir ihtiyacınız olduğunda lütfen arayınız. Hiç bir karşılık beklemeden bilgim ölçüsünde yardıma her zaman hazırım.
Saygı ve sevgi dileklerimle, çalışmalarınızda başarılar dilerim.


Yukarıdaki alıntıyı Temad mesaj panosundan yaptım…SEVGİLİ ÖĞRETMENİM...
SON BİR AYDIR İNTERNETE BİRAZ UZAK OLDUĞUMU İÇİN SİZE BU YANITI YAZMKATA GECİKTİM . ANCAK GEÇ DE OLSA YAZMADAN EDEMEDİM. VE ŞİMDİ YAZIYORUM. BİZ MESLEK OLARAK BÖYLE ÖVGÜLERE, GÜZEL SÖZLERE ALIŞKIN DEĞİLİZ. MESLAKTAŞLARIMIZ İÇİN OLUMLU DUYGULARINIZI İFADE EDEN SATIRLARINIZI OKUYUNCA BİR HOŞ OLDUM. BİZLERE BU KADAR ÖVMEYİN EFENDİM ŞIMARIR MIMARIRIZ.
BİZLER MESLEK OLARAK YETKİ VERİLMEDEN SORUMLULUK ALMAYA ALIŞLMIŞIZ. ELİMİZE GELEN ANADOLU DELİKANLISI MEHMETÇİKLERİN HER ZAMAN İZNİ SUBAYIN, CEZAYI ASSUBAYIN VERDİĞİNİ ANLATAN ASKERLİK ANILARINI DİNLEMEYE ALIŞKINIZ. KOLU PIRPIRLI OLAN BİZLER ASKERLİK ANILARINI ANLATAN PALAVRACILARDAN ÇOĞUNLUKLA DAYAK BİLE YERİZ. ALDIĞIMIZ EĞİTİM VE GÖREVDEKİ KONUMUMUZ GEREĞİ BİZDEN GÖREVİMİZ KONUSUNDA İNSİYATİF KULLANMAMAIZ İSTENMEZ. VERİLEN BİR GÖREVE BAŞLARKEN EMREDESİNİZ DİYE BAŞLAR, GÖREVİMİZİ BİTİRDİĞİMİZDE NE DURUMDA OLURSAK OLALIM, BİR AN ÖNCE SONUCU RAPOR ETMEK İÇİN HER ZAMAN BİRİLERİNİ ARARIZ. AMA NEDENSE YEMİNLİ DEVLET VE TSK DÜŞMANLARI ORDUMUZU YIPRATMAK İÇİN GEÇMİŞ 85 YILIN İNTİKAMINI ALMAK ÜZERE HINÇ DOLU BİR İNTİKAM İDDİANAMESİ HAZIRLADIKLARINDA , ASSUBAYIN KEKLİK AVINA GİDER GİBİ KENDİ BAŞLARINA GÖREVE GİTMELERİ MÜMKÜNMÜŞ GİBİ AÇ KURTLARIN ÖNÜNE BİZLERİN YEM OLARAK ATILMASINA ALIŞKINIZ.
BİZLER BÖYLE İLTİFATLARA ALIŞKIN DEĞİLİZ. BİZLER MESLEK OLARAK EN ÇOK ŞEHİDİ VERDİĞİMİZ HALDE BİR GÜNEY DOĞU TERÖRÜ TELEVİZYON BELGESEL FİLMİ ÇEKİLDİĞİNDE İÇİNDE SUBAY, YEDEK SUBAY, UZMAN ERBAŞ , ERLERİN OLMASINA, AMA EN YURTSEVER , EN DÜRÜST, EN HAKKANİYETLİ OLMA KONUSUNDA MANGALDA KÜL BIRAKMAYANLAR TARAFINDAN BİLE BİZLERİN HEPİMİZİN GÖREV ANINDA SANKİ İZİNLİ VE FİRARADAYMIŞIZ GİBİ YOK SAYILARAK FİLMDE GÖSTERİLMEMEMİZE ALIŞKINIZ .
SEVGİLİ ÖĞRETMENİM. BU GÜZEL DUYGULARNIZI İFADE ETTİĞİNİZ SATIRLAR İÇİN MESLEĞİM VE MESLEKTAŞLARIM ADINA TEŞEKKÜR EDERİM. SAĞ OLUN VAR OLUN.

MEHMET ALİ KILINDž

Hüseyin SAVCI    13 Temmuz 2007 11:27
ANTALYA TEMAD'ın seçilen yeni yönetimini kutluyor, başarılar diliyorum.

ANTALYA TEMAD'ın geçmişi geride bırakacağını, hiç bir biçimde polemiklerin, kısır çekişmelerin, küçük hesapların peşinde olmayacağını, enerjisini ve birikimini asıl amaca yönelik olarak kullanacağını ümit ediyorum.

ANTALYA TEMAD üyeleri özgür iradeleri ile bir seçim yapmış ve arzu ettikleri yönetimi seçmiştir. Bu seçime ve seçilenlere herkesin saygı duyması gerekir.

Arkadaşlar, lütfen kaldığımız yerden yola devam..

Ramazan GÜRCAN    13 Temmuz 2007 00:01
Bugün yapılan seçimler sonucu Antalya Temad yönetimi yeniden oluştuğunu öğrendik,kazanan grubun ise emredersiniz değil Assubayız grubunun da olduğunu öğrendik,diğer bir şey ise Gn.Mer in bu seçime ilgili davranıp (nedense) iştirak ettiği ama istediği sonucu alamadığı .
Yeni yönetimi kutlar başarılar dilerim..saygılar..

Hikmet BOLAT    12 Temmuz 2007 23:24
Antalya TEMAD Şubemizin Seçilen yeni Yönetimini Kutlar Başarılar dilerim.
Hikmet BOLAT

mehmet burkay    12 Temmuz 2007 22:45
AHMET ÖZDENİ SEVENLER GURUBU KAZANMIŞTIR
12 Temmuz 2007 günü ANTALYA mızın TEMAD OLAĞAN GENEL kURULUNDA Her şeye rağmen Ahmet ÖZDENİ sevenler ve onu destekleyenler grubu kazanmıştır.Ancak bu yönetimin Tüm üyelerimize aynı şevk ve heyecanla kucaklayacaklarına güvenim tamdır.Ahmet ÖZDEN in baltayla veya sapıyla uğraşmadığı herkesce bilinsin.Bu bayrağı el ele dahada ilerlere ondan aldığımız feyizle götüreceğimizden herkes emin olsun..SAYGILARIMLA

Ahmet ÖZDEN    12 Temmuz 2007 18:13
http://www.ahmetozden07.com
Ramazan GÜRCAN 11 Temmuz 2007 19:58 |
"Antalya başkanı Sayın Özden istifa etti sonra geri aldı ,disiplin kurulu tarafından 3 yıl uzaklaştırma ile cezalandırıldı,dolayısıylada ne oldu Gn.Merkez e muhalif bir ses bilinen metodlarla susturuldu emir yerine getirildi zaten genel merkez de Emrinizdeyiz demişti ya işte oldu .Burada ilginç olan böylesine verimli Assubay camiası için uğraşan bir insanın yönetimi paylaştığı hiç kimsenin istifasını duymadık neden,Antalya dan çıkan seslerde cılız kaldı neden, bunu anlamak mümkün değil doğrusu bu karmaşa neticesinde şimdi yeni bir yönetim oluşacak bakalım verimleri nasıl olacak yolları ne olacak yolları açık olsun umarım Özden Başkan dan daha verimli olurlar zaten bunu zaman da gösterir..ama şunuda söylemeden geçmeyeyim balta döner sap döner gün gelir hesap döner ,herkes hesabını iyi yapsın ..saygılar.."
Sayın Ramazan GÜRCAN
Eğer E-Mail adresiniz olsaydı tarafınıza yazacaktım.Ama buraya yazma mecburiyetinde kaldım.Evet söyledikleriniz doğru.Geldiler müdahele ettiler dilediklerini aldılar ve geri ANKARA'ya döndüler.Kimden bahsettiğimi herhalde anlamışsınızdır.Kongre gündeminde olduğu halde "Ahmet ÖZDEN'in üyeliğinin görüşülmesi ve oylanması"yazılı olduğu halde Genel Merkez yöneticileri tarafından yeniden gündem yazdırılarak bu madde çıkartılmıştır. Eğer o madde oylanıp Ahmet ÖZDEN'in üyeliği genel kurulunca kabul edilseydi,genel merkezin ihraç kararı askıda kalacaktı.Çünkü hiç bir yerde genel kuruldan yüksek makam ve kurul yoktu.
Akşem yemeğinde yeni liste için emir verilmiş ancak Ahmet ÖZDEN'in ışığı karşısında bu listede erimiştir.Şu an bu satırları yazarken Ahmet ÖZDEN'in desteklediği liste önde gidiyordu.Ahmet ÖZDEN'in üyeliği engellendi ama Ahmet ÖZDEN'in tavsiye ettiği liste kesin kazanma başarısı göstermiştir.Her yerde "emredersiniz" tek başına bir anlam taşımıyor sayın Ramazan Gürcan.
Saygılarımla.
Ahmet ÖZDEN

Hikmet BOLAT    12 Temmuz 2007 11:22
Antalya TEMAD Şubemizin, bugün yapacağı Genel Kurul çalışmalarında ve seçilecek yeni yönetim kuruluna da başarılar dilerim. Camiamıza hayırlı ve uğurlu olsun.
Selam ve Saygılar.
Hikmet BOLAT

Ramazan GÜRCAN    11 Temmuz 2007 20:58
Antalya başkanı Sayın Özden istifa etti sonra geri aldı ,disiplin kurulu tarafından 3 yıl uzaklaştırma ile cezalandırıldı,dolayısıylada ne oldu Gn.Merkez e muhalif bir ses bilinen metodlarla susturuldu emir yerine getirildi zaten genel merkez de Emrinizdeyiz demişti ya işte oldu .Burada ilginç olan böylesine verimli Assubay camiası için uğraşan bir insanın yönetimi paylaştığı hiç kimsenin istifasını duymadık neden,Antalya dan çıkan seslerde cılız kaldı neden, bunu anlamak mümkün değil doğrusu bu karmaşa neticesinde şimdi yeni bir yönetim oluşacak bakalım verimleri nasıl olacak yolları ne olacak yolları açık olsun umarım Özden Başkan dan daha verimli olurlar zaten bunu zaman da gösterir..ama şunuda söylemeden geçmeyeyim balta döner sap döner gün gelir hesap döner ,herkes hesabını iyi yapsın ..saygılar..

Ahmet CAN    10 Temmuz 2007 21:51
SEVGİLİ HALİT TUNÇ BEY,
ASSUBAYLARIN SORUNLARI İLE İLGİLİ MAKALENİZ BENİ ÇOK MEMNUN ETTİ.İNANIN BUNA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR.YAZINIZDA DA BELİRTTİĞİNİZ
ÜZERE GERÇEKTEN ÇOK BÜYÜK SORUMLULUK VE ZORLUKLAR ALTINDA EZİLEREK AMA GENELDE ONUR VE ŞEREFLE HİZMETİNİ YÜRÜTEN
BİR MESLEĞİN MENSUPLARIYIZ.BUNA RAĞMEN MAALESEF SİLAH ARKADAŞLARIMIZ OLAN ÜST DÜZEY KOMUTANLARIN HİÇ UMRUNDA OLMAYIZ
VE SÜREKLİ HIRPALANARAK,MEVCUT MADDİ VE SOSYAL HAKLARIMIZIN DAHİ GERİSİNE DÜŞÜRÜLÜRÜZ.SUBAY SINIFI VE ÖZELLİKLE ÜST RÜT-
BELİLERİ HALKIMIZ İÇİN, ULAŞILMAZ OLDUĞUNDAN ONLARDA HAYRANLIK,KORKU VE SAYGI UYANDIRIRLAR.OYSA AYNI TOPLUM,ASSUBAYLA-
RI KENDİ İÇİNDEN,KENDİ SEVİYESİNDE, HATTA BİR BÖLÜMÜ ALTINDA GÖRDÜĞÜNDEN,ASKERLİĞİ SIRASINDA YAŞADIKLARI BÜTÜN SIKINTI VE
OLUMSUZLUKLARDAN ASSUBAYLARI SORUMLU TUTARLAR.BU GÜNE KADAR SABAH GAZETESİNDEN SAYIN UMUR TALU BİZLERİN KARŞILIKSIZ
MEDYADAKİ TEK DESTEKÇİMİZDİ.BUNU HİÇ ESİRGEMEDEN ŞAHSEN BENİM BEKLENTİMDEN DE FAZLA SIKLIKLA YERİNE GETİRİYOR.ÇALIŞANI VE EMEKLİSİYLE EZİLİP HAKLARI VERİLMEYEN AMA BÜYÜK BİR CAMİA OLAN BU İNSANLARIN MEDYADAKİ İKİNCİ SESİ OLACAĞINIZ UMUDU İLE SEVGİ
VE SAYGILARIMI SUNARIM.
& nbsp; Ahmet CAN
& nbsp; (E)Jandarma Assubay

AHMET ÖZTAŞ    10 Temmuz 2007 21:36
ANTALYA TEMAD üyelerine

ANTALYA TEMAD İl başkanlığının almış oşduğu karar gereğindce genel kurula gidilmiştir. ANTALYA TEMAD İl Başkanlığının bulunduğu yerden daha ileri götürmek amacı ile genç bir kadro ile yöetime adayız. ANTALYA Temad üyelerinin desteğini bekliyoruz.Saygılarımla


Ahmet ÖZTAŞ
E.K.Per.Kd.Bçvş.
1977-13

mert kökler    10 Temmuz 2007 18:18
Saygıdeğer Meslektaşlarım,
Bugünlerde Gündemimiz;gelecekte ihtiyacımız olan,KANUNİ HAKLARIMIZIN Alınması için lagzımolacak Milletvekili Desteği , Sandık önümüze gelecek ve biz vatandaşlık görevimizi yapacağız. nasıl bugünlerde gündem bu olması gerekirken havadan sudan şeyler, hepaynı kısır çekişmeler ,boş eleştiriler.
Dün bir haber okudum, Dört bin kişilik aşiret Reisi ile ne Bakanıdır bilmem Mehti bey ziyzret gerçekleştirmiş Bu devirde devlet olamamanın sıkıntısı tasvip etmiyorum ama demokrasilerde oysaki Sivil toplum örğütlerinin roli çok büyüktür, Hani ya,Urdan sesleniyorum TEMAD Sivil toplum örgütüdür SAYIN YÖNETİCİLER sıranız geldi buyurun ERMEYDANINA nereye vuralım . ses gelsin Bizim partimiz Sizsiniz, Kim bize yasa çıkaracaksa oraya vuralım EVETİ!...

hayrettin    10 Temmuz 2007 17:30
Bu yazı http://milliyet.blog.com.tr/blogum.aspx?blogno=51310 'da yıyınlanmıştır.

Barış AKARSU'dan mektup var.


" Sevgili Annem,

Daha yanından ayrılalı 3 gün olmasına rağmen hala senin sıcaklığını ve gözlerindeki nemi hissedebiliyorum. Sana üzülme desem de, acını bastıramadığını ve yüreğinin dağlandığını biliyorum. Çünkü çocuklarının ayrılışı en çok annelerin yüreğine kor ateşi düşürürmüş.

Canım annem, benim ölümüm dünyanın sonu değil aslında başlangıcıymış. Bunu şimdi daha iyi anlıyorum. Burada çok huzurluyum. Beni, BEYAZ NURLU genç bedenlerin yanına koydular. Hangisine ismini sorsam " mehmet" cevabını veriyor. Hepsi birbirinden güleryüzlü, birbirinden mutlu ve huzurlu anne. Bende onların arasında çok huzurlu ve mutluyum.

Sana birazda dünyadaki hayatımın sonlarından bahsedeyim annem;

Aslında her şey o yarışma ile başlamıştı biliyorsun. Bir anda ünlü ve şöhret olunca bisiklet binmekten vazgeçip hızlı ve lüks arabalara atlamıştım. Ama biliyorsun bunu ben istemiyordum. Çünkü ben kendi dünyamda mutluydum hayatımdan da şikayetçi değildim. Ama artık bana verilen bir senaryo vardı ve ona göre davranmalıydım. Çünkü bu medya denilen değirmen öyle buyurmuştu bana. 'seni meşhur edeceğiz ama sende bize para kazandıracaksın' Artık hayat bundan ibaretti anne.

Aslında kazadan sonra ben hemen ayrılmıştım aranızdan. Öyle parlak, öyle sakin ve huzurlu bir yere gelmiştim anne, buradan sizleri, insanları ve medyayı izlemeye başladım. Hemen toplandı insanlar ve benim yaşam savaşı verdiğimi söylediler, çünkü hemen ölseydim kim yapardı canlı yayınları, kim doldururdu günlerce hastane bahçelerini, nasıl yapabilirlerdi kutsal sağlık yerlerinin reklamını. Hem biliyormusun anne, hastaneye beni ziyarete gelen insanların bir çoğu kameralar nerdeyse oraya koşup ağlıyorlardı, beni mikrofonlara ballandıra ballandıra anlatanlardan birçoğunu ilk defa görüyordum biliyormusun anne. Ama nasılsa artık bunları doğrulama imkanım kalmadı.

Neyse anne... Artık ilahi huzura erdim. Aradan bir hafta geçti, görüyorum ki, hala benim için ağlayan bir sen varsın. O insanların bir çoğu zaten bodrum'a tatile gidiyordu, uğradılar, ağladılar, ünlü oldular ve gittiler anne.

Her şeyi anlıyorum, artık. Günlerdir ekranlar benimle gün geçiriyor, izlenme oranları ne kadar da artmış anne bu sayede ! inanamadım.

'Mehmet'lerin yanındayım demiştim ya annem. Onlar her şeyi anlayabiliyorlar da, bana sadece şunu soruyorlar

: ' Barış biz niye hemen unutuluyoruz, bizim ailemizle niye canlı yayınlar yapmıyorlar, bizim için niye anı defteri açmıyorlar, bizim niye günlerce gazetelerde yazımız çıkmıyor....!!!!! Sahi niye anne...'

Y.N.:Bu hayali mektup, hızla kazanılan şöhretin ve hızlı yaşamın bedelini ödeyen ( tıpkı ece gibi, tıpkı ata gibi, tıpkı trafiğe, uyuşturucuya kurban verdiğimiz genç insanlarımız) değerlerimizi eleştirmek için değil, Türkiye'mizdeki popüler kültürün yarattığı erezyonu ifade edebilmek için yazılmıştır. Bütün Mehmetlerimizle beraber hepsi nur içinde yatsın. Mekanları cennet olsun. Bu ayıp onların değil. Artık kiminse onlar alınsın...


3753
Mesaj Defteri yazıları