MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


Ersen Gürpınar    03 Ağustos 2007 01:55
Saygıdeğer Arkadaşlarım
Ateş düştüğü yeri yakıyor yine üç şehit verdik kahpe tuzaklara bu ülkenin nimetlerinden sınırsız yararlanmasına rağmen bebek katillerine destek olanlara tepkisiziz lütfen daha duyarlı olmaya davet edin çevrenizi şehitlerimize rahmet sevenlerine ve ailelerine sabırlar diliyorum.

NOT. Bizim bizden başka dostumuz yok biz ekonomik ve sosyal sorunlarımızı ancak birleşerek dayanışma içersinde çözebiliriz.Büyük özveri ile kurulan TEMAD MUĞLA şubemize bir bilgisayar armağan etmek için arkadaşlarımızdan katkıda bulunmalarını istedik ama form bölümdeki yazılardan gerekli ilginin olmadığını okudum sanıyorum bazı arkadaşlarımıza ulaşamadık bazı arkadaşlarımda benim gibi aybaşını maaşı beklediler yeni katılımların olacağına inanmaktayım bu bizim bir dayanışma sınavımızdır. Şimdiden duyarlı arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum.

Şerafettin Turgay    02 Ağustos 2007 16:45
SATILMIŞ KAHPELER yine gencecik üç Fidanımıza kıydılar.Acım sonsuz.
ŞEHİTLERİMİZE Allahtan Rahmet , Ailesine ve camiamıza başsağlığı dilerim.

Duran SARIOGLU    02 Ağustos 2007 14:30
UCUNCU DUNYA SAVASI TURKİYE’DEN CIKABILIR

'Ucuncu Dunya Savasi Turkiye'den cikabilir' baslikli yazi, Le Monde ve Stern'de de yayimlandi. Iste o ilginc yazi: Ucuncu Dunya Savasi, Turkiye'den cikabilir... Turkiye, son ve buyuk bir hesaplasmaya dogru gidiyor. Bu ulke korkuldugu gibi irka ya da dine dayali bir bolunme yasamadi. Daha korkunc ve daha temel bir bolunmeyle sakatlandi.

Cumhuriyet boyunca suren "kulturel bolunme" artik iyice keskinlesti. Simdi bir yanda, ayakkabilarini sokak kapisinin onunde cikaran, kadinlarinin basini orttugu, erkeklerinin sokaga pijamayla da cikabildigi, erkek cocuklarinin kahveye gittigi, kizlarinin tam bir baski altinda yasadigi, turkuyle arabesk arasi bir muzikten hoslanan, belki de hic
kitap okumamis, hic dansetmemis, hic kari koca birlikte lokantaya gitmemis, hic tiyatro seyretmemis, evlerinde floresan lamba yakan, iyi egitim alamamis, dini inanclari kuvvetli kalabalik bir kitle var.

Diger yanda ise kiz lisesiyle Robert Kolej yelpazesinde egitim gormus, bir dugun salonunda ya da kolej par-tisinde dansetmis, sinemaya giden, cok fazla olmasa da kitap okumus, muzik zevki pop sarkilarla klasik muzik arasin-da dolasan, evi nispeten daha zevkli dosenmis, kizlarin flortune izin verilmese bile goz yumulan, Allah'a inanan ama ibadete pek aldirmayan, kadinlarinin basini ortmedigi, Sarabin kalitesinden pek anlamasa da kadin erkek bir arada gidilen bir gezmede icki de icmis, gazetelere bakan, magazin haberlerini izleyen, kendini birinci gruba kiyasla cok gelismis hisseden, entelektuel duzeyi cok yuksek olmasa da okumus yazmis, Bati standartlarina yakin bir grup var.

Bu iki grubun yasam tarzi birbirinden kopuk. Onlari, Bati'daki siniflar arasinda ortak bir zevk yaratan kilise muzigi, dini resimler, Incil'in sinemalara bile yansimis hikayeleri gibi birlestirecek kulturel bir zemin yok. Hayatlari, zevkleri, inanislari birbirinden farkli. Hatta birbirine dusmanca…

Birinci grup Cumhuriyet boyunca horlanmis, asagilanmis, itilip kakilmis. Simdi bu grup siyasal olarak orgutlendi. Kalabaliklar. Ve her secimi kazanacak siyasi bir gucleri var artik.

Ikinci grup ise azinlikta. Ve artik bir daha secim kazanma ihtimalleri yok. Bu noktada da tarihi bir paradoks ortaya cikiyor. Daha Batili olan "ikinci grup", Bati'nin siyasi degerlerini kabul ederse bir daha asla iktidari ele geciremeyecegini bildigi icin Bati'ya ve Bati'nin demokratik degerlerine dusman oluyor.

Yasam tarzi olarak Bati'ya dusman olan kesim ise iktidari ancak Bati'nin kriterlerini kabul ederek ele gecirebilecegini bildigi icin Bati'yla iliskileri gelistirmek ve demokrasiyi kabullenmek istiyor. Bu kulturel parcalanmada "ordu" onemli bir role sahip. Eger, birinci grubu desteklerse ve Bati'nin demokrasisi burada kabul gorurse, ordu da iktidarini kaybedecek.

Aslinda birinci grubun cocuklarindan olusan ordu, kendi iktidarini surdurebilmek icin, kendisine benzemeyen ikinci grupla isbirligi yapiyor. Bir anlamda kendi koklerine ihanet ediyor.

Bu iki grup siyasi iktidar icin son kez carpismak uzere hareketlenmis gozukuyorlar. Birinci grup ekonomik olarak da guclu artik, Anadolu'da uretim yapiyor, "devletle" arasi iyi olmadigi icin malini dis dunyaya satiyor. Para kazaniyor. Siyasi orgutunu destekliyor.

Ikinci grup parasal guc olarak da kuvvetli degil. Dis dunyayla is yapan, disardan borclanan buyuk burjuvazi, Turkiye'nin ancak demokrasiyle normallesebilecegine inanan entelektuel kesim, devletin yapisinin degismesi ve dunyayla butunlesmesi gerektigini dusunen bir grup burokrat, birinci grubun destekcileri.

Yargi, ordu, burokrasinin onemli bir kismi ikinci grubun arkasinda. Ikinci grup, siyasetle, demokrasiyle iktidari elinde tutmasinin mumkun olmadigini kavradigindan simdi siyaset ve demokrasi disinda bir cozumun pesinde. Cumhurbaskani secimi kavganin keskinligini ve iki tarafin niyetlerini acikca ortaya koydu.

Ordu destekli ikinci grup artik secim de istemiyor. Ve darbe soylentileri gittikce artiyor. Cuntalardan soz ediliyor. Peki, darbe olursa ne olur? Yasam tarzi Bati'ya daha yakin olan grup orduyla birlikte iktidara gelir ve Bati'nin destegini kaybeder. Avrupa buna kesinlikle karsi cikar.

Amerika her zamanki pragmatizmiyle, Kuzey Irak ve Ortadogu politikalarini desteklemesi karsiliginda darbeyi kabullenebilir aslinda. Ama Amerika'nin onunde de ciddi bir engel var. "Demokrasi getirecegim" diye Irak'i isgal eden
bir ulke, dunyaya ve kendi kamuoyuna Turkiye'deki "darbeyi" niye destekledigini aciklayamaz. Ve Irak faciasindan sonra ikinci bir "zorlamayi" gerceklestirecek gucu yok. Istese de istemese de darbeye karsi cikacak.

Silahini ve parasini Bati'dan alan bir ordu ve ulke, Bati'dan koptugunda ne yapacak? Sanirim uzun zamandir bunu dusunuyorlar ve korkarim bunun cevabini buldular. Turkiye'de darbe olursa, tarihte bugune kadar hic gerceklesmemis yeni bir olusumla karsilasacak dunya.

Turkiye, olasi bir darbeden sonra, Rusya ve Iran'la ortaklik kurmak isteyecek. Silahi, enerjiyi ve parayi bu iki ulkeden alacak. Rusya'yla Iran'in elindeki dogal gaz, petrol ve nukleer guc, Turkiye'yi bir sureligine de olsa ayakta tutmaya yeter. Ama Rusya, Turkiye, Iran bloku dunyanin butun dengelerini degistirir. Ortadogu'nun kontrolunu tumuyle ele gecirir. Avrupa'yi kucuk kitasina hapseder. Kafkaslar'i, Afganistan'i, Pakistan'i kendi gucune katar. Musluman dunyayla yakin bir iliski kurar. Petrol kaynaklarina egemen olur. Cin'le isbirligi yapabilir.

Bu gelisme Avrupa, Amerika ve biraz da Japonya'dan olusan Batinin dunyadaki etkinligini inanilmaz bir bicimde azaltir. Yeni blok asker, enerji ve para acisindan cok guclenir. Boylece, Turkiye'deki catlama dunyada buyuk bir catlamaya yol acar. Eger Ucuncu Dunya Savasi cikacaksa, sanirim, bu catlamadan cikar.

"Asla boyle bir sey olmaz" diyebilirsiniz. .. Niye olmayacagina dair elinizde cok kuvvetli veriler varsa, soyleyin. Ama, ya olursa... Ki bana cok mumkun geliyor. O zaman ne yapacaksiniz? Bugun Turkiye'de kamplasan ve bolunen insanlarin da... Turkiye'yi Avrupa disina itmeye calisan, eski bir imparatorluk olmanin bir yaniyla cok gorkemli, bir yaniyla cok zayif mirasina sahip olan bir ulkeye kustahca davranan, isbirligi yerine "basogretmenlik" yapmaya kalkan Avrupa'nin da... Turkiye politikasinda "ikili" oynayip, kurnazlik ettigini sanan Amerika'nin da... Bu senaryoyu bir dusunmesini isterim dogrusu.

Turkiye'de yaklastigi gorulen kanli bir catismanin butun dunyayi yakmasi sandiginiz kadar uzak bir ihtimal degil. Hic unutmayin ki ilk dunya savasi tek bir tabancanin patlamasiyla baslamisti

Herice.com by fatih-5245’ten alintidir.
Bilgilendirme amalcidir. Dunya neleri dusunurken biz birbirimizi yemeyelim diyorum. Saygilarimla.

Duran SARIOGLU Antalya TEMAD 1078

Soner    02 Ağustos 2007 12:26
ben emekli astsubay çocuğuyum ve üniversitede okuyorum.bana burs verebilecek hangi kurumlar var acaba? yardımcı olabilirseniz sevinirim...teşekkürler
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sevgili Kardeşimize özel olarak yanıt verdik Kredi yurtlar kurumu destek ve öğrenim kredisi vermektedir Ayrıca öğrenim gördüğü branş ile ilgili iş kolları kredi vermektedir.Başarılar dileriz

MEHMET ALİ KILINÇ    02 Ağustos 2007 08:53
MİLLİ SAVAUNMA BAKANINA AÇIK ÇAĞRI….

Gazete haberlerine göre mensubu olduğunuz hükümetiniz polis görevlisi olan vatandaşlarımızın maaşlarında aylık 200- 250 ytl iyileştirme yapacakmış. Polisler adına çok sevindim. Geçtiğimiz günlerde yapılan seçimin on gün öncesi "Assubay ve emeklilerinin sorunlarını biliyoruz. Seçim sürecinde çözüm getirilmesi ETİK olmaz" diyen, seçim sonrası daha mecclis organları oluşmadan, seçime gitme nedeni olan Cumhurbaşkanı seçimi yapılmadan, diğer biy deyimle, cenaze ortadayken polis görevlilerimizin maaşını öncelikle düşünebilen bir hükümetin üyesi olan siz Sayın Milli Savunma Bakanımızdan, kendi görevleriniz arasında olan biz assubay ve emeklilerinin sorunlarına bir an önce çözüm bulma konusunu gündeme getirmenizi ETİK'likaçısından bekliyor ve istiyorum.Saygılarımla

halo    02 Ağustos 2007 01:09
Değerli meslektaşlarım;Üç yiğdimiz daha şehit oldular.Şehitlerimize Allah'tan rahmet,camiamıza veyakınlarına baş sağlığı ve sabırlar dilerim.İçimi acıtan bir başka unsur;Şehadet haberini verirken bile basınımızın başlığı hep güvenlik görevlisi oluyor.Normal zamanda TSK mensubu,şehit olduğunda güvenlik görevlisi.Ne diyelim dileğim basınımızında ıslah olması.Nur içinde yatın,mekanınız cennet olsun yiğitlerim.Onlar sizi anlamasalarda,yardakçıları hatta ceza evinden çıkıp TBMM çatısına da girse bizler sizi unutmıyacak ve onlara da untturmıyacağız.Saygılarımla

halo    02 Ağustos 2007 00:53
Sayın Mehmet AKPINAR'a katılıyorum.Fikir ayrılıklarımız da olsa bunu asla birbimize düşmüşüz görüntüsü vermeden yapmalıyız.Bizler birbirimizi ciddiye almazsak hükümet,msb veya gn.kurmay hatta basın bile ciddiye almaz.Onun için lütfen biraz daha sağ duyu.Saygı ve selamlarımla :cry

Mehmet AKPINAR    02 Ağustos 2007 00:20
http://www.emekliassubaylar.org
Saygıdeğer Meslektaşlarım,son bir kaç ay içinde bu mesaj panosun da bazı isimler göründü ve kayboldu adeta sönen bir güneş gibi kayboldular,ama yılmadım araştırdım bir arkadaşımda çok yardımcı oldu ,Niğde ilimizden yazdığını belirten Recai ERDİNÇ adlı kişinin Niğde de hiç bir kaydı yok bunu Ptt den ve seçim kütüğünden araştırdım ,yılmadım nüfüs kayıtların dan da bir yakınım vasıtası ile araştırdım Niğde de böyle biri yok,ama Ankara da böyle bir isme ulaştım,isterseniz telekom da araştırarak sizde bulabilirsiniz,bu kaydın da telefonu hiç cevap vermiyor,son çare evine ziyarete gidip em.asb olup olmadığını öğreneceğim.aslında elektronik ortamdaki araştırmada ise bu şahıs bana ve bazı arkadaşlara cevap verdi orada ise asıl isimide var idi ama inanması güç idi bu nedenle araştırmaya devam ettim başkasını bulamayınca anladımki bu o şahıs ,neyse kim olduğu önemli değil ,ama derneğe üye ise bu şahıs kimdir nerdedir açıklansın yada bu yazı yayınlanınca bir cevap versin en azından telefonunu versin de konuşalım,aksi halde bu sanal şahsı yaratanları müfteri ilan ediyorum aramıza nifak tohumları serpen bu zihniyetide kınıyorum
MEHMET AKPINAR EM.ASB..
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Bu yazı Temad mesaj panosuna gönderilmiştir yayınlanmaması olasılığına karşı burayada kopyalanmıştır..

Mehmet AKPINAR    01 Ağustos 2007 22:07
http://www.emekliassubaylar.org
Saygıdeğer Meslektaşlarım,
Bir arkadaşımız belirtmiş polislere 200-700 ytl arası ek zam veriliyor diye sadece polisleremi,bizle ilgili yasanın reddinden sonra aynı mealde hakim ve savcılara ek maaş artışı yapıldı ,sağlıkçılara yapıldı ,öğretmenlere yapıldı,bizim dışımızda adeta ek zam almayan kesim kalmadı ,TSK lerinde ise Bnb. ları teşvik için Tb. k.larına tazminata yakın bir ek zam Tb.k makamı için öneriliyor yani Yb. ların yerine Bnb. lar Tb. K yapılacak ve bu sayedede tazminata yakın ek ücreti böylece alıcaklar,yakında Bl. ve Tk .K ları içinde sanırım aynı uygulamaya gidilir.
Peki durum böyle iken arkasında hiç bir gücün olmadığı Assubaylar ne yapıyor ,yaptıklarını bu sayfaları okuyanlar anlar, iç çekişmeler ve polemikler bunu okuyan siyasi ben olsam bunlara ek bir şeye gerek yok bunlar zaten birlik değil diyerek ilgilenmem bile ,işte bizim temel sonunumuz bu,Gn Sek. Kenan SAKA bey bir yazı yazdı şimdi herkes başladı onu kınamaya adeta yerden yere vurmaya ,lütfen biraz gerçekçi olalım bende Ulusalcı,Milliyetçi nasıl anlarsanız öyleyim iktidar partisinede hiç bir oyum gitmedi gitmezde ama birde gerçekler var,istesekte istemesekte ,beğensekte beğenmesekte bu parti iktidar oldu hatta daha da sağlam hale geldi bunu kabul edelim ,bizler değilmiyiz ne Gn.Kur nede MSB lığı bizle ilgilenmiyor diyerek şikayet eden ,o halde neden bir birimizi kınayıp yerden yere vuruyoruz ve daha yeni dönem icraatine başlamadan neden siyasi iktidara hemen hücüma geçiyoruz , biraz bekleyelim verilen sözlerin takipçisi olalım,arkadaşımızada saygı gösterelim tenkid edelim ama aşağılamıyalım şunuda unutmayın nerede ise her iki kişiden biri bu partiye oy verdi yani hepimizin çok yakınlarından da oy verenler var onlarıda kınayacakmıyız yoksa onlarla konuşmıyacakmıyız,devir kavga değil akıl ve mantık devridir,bu yazı sayın Kenan SAKA ya destek değil ama camiamızın birlikteliği için yazılmıştır ,saygılar..
Mehmet AKPINAR Em.Asb.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Bu yazı Temad mesaj panosuna da gönderilmiştir..

yiğit    01 Ağustos 2007 15:33
Sayın ÖZTAŞ , siz hangi makama yazdınız ? Genkuramı yazdınız belirtirseniz aynı yere bizlerde yazalım. Saygılarımla.

yiğit    01 Ağustos 2007 15:30
TEMAD bize işaret versin , bizde ilgili yerleri faks ve mektup yağmuruna tutalım.

AHMET ÖZTAŞ    01 Ağustos 2007 14:22
BİLGİ EDİNME BAŞVURU FORMU

BAŞVURU SAHİBİNİN ADI VE SOYADI : Ahmet ÖZTAŞ

OTURMA YERİ VE İŞ ADRESİ : Kızıltoprak Mah. 912 Sok.Nadire Konuk Sitesi E Blok D:13 ANTALYA 0505 822 80 03

BAŞVURUYA HANGİ YOLLA CEVAP ALMAK İSTERSİNİZ? : Elektronik

ELEKTRONİK POSTA ADRESİ : oztas77@mynet.com ve oztas07@hotmail.com

4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu gereğince istediğim bilgi veya belgeler aşağıda belirtilmiştir. Gereğini arz ederim.01 AĞUSTOS 2007

İSTENEN BİLGİ VEYA BELGELER :

1. ANTALYA askeri gazinosunda sakal tıraşı yapılamamaktadır Halbuki ANKARA, AMASYA, TRABZON, ARTVİN ve birçok ilde sakal tıraşı yapılmaktadır. Sakal tıraşı yapıp yapmama garnizon komutanlarının inisiyatifine mi bırakılmıştır. Daha önce bu garnizonda askeri gazinoda sakal tıraşı yapılmakta da, kampta ise yapılmamakta idi. Neden sakal tıraşına bu garnizonda müsaade edilmemektedir.

2. ANTALYA Askeri gazinosunda saç tıraşı 1.50 ytl iken birinci sınıf orduevlerinde ve yukarda yazdığım illerde nasıl 1 ytl.ye tıraş yapılmaktadır. Bu parayı ödeyemediğimden ve sakal tıraşı olamadığımdan değil. Türk Silahlı Kuvvetlerinin uygulamalarına ters düştü kanaatindeyim. Bu iki konuda bilgi edinme hakkımı kullanmak istiyorum Arz ederim. 01 AĞUSTOS 2007

halo    01 Ağustos 2007 13:07
Değerli meslektaşlarım;Sayın Kubilay Akbulut'un değindiği 181 bin polise zam konusu hürriyet gazetesi web sayfasında yer almaktadır.Milli Savunma Bakanımıza seçimden önceki etik olmayan(kendi deyimleri ile)açıklamayı şimdi yapması çağrısında bulunalım.Ayrıca emniyete yapılacak iyileştirmeler bunların emeklilerinide kapsıyacak.Bir an önce Temad'ın ve bizlerin harekete geçmesi gerekiyor.Aksi taktirde daha çokça ETİK masalları dinlemeye devam edeceğiz.Saygılarımla.

kubilay akbulut    01 Ağustos 2007 11:27
Değerli Meslekdaşlarım

Bugün memurlar-net haber sitesinde yeni hükümetin ilk işinin polislere 200-700 tl arasında bir maaş zammı yapacağı haberi vardı.zaten bir süredir yeni bir polis maaş düzenlemesi ısıtılıyordu.Hükümet polislerle çok yakın işbirliği içinde ve adeta koruma moduna geçmiş durumda.Harekete geçmenin tam zamanıdır diyorum.Başta MSB olmak üzere hükümet ve Genkur.a bir mail ve faks bombardımanı başlatalım.Eğer elimizi çabuk tutmaz isek bir daha haklarımızı alamayız.Sayın Vecdi GÖNÜL'e verdiği sözü hatırlatalım.Sonra size şaka gibi gelebilir ama iş işten geçtikten sonra olası bir yürüyüşte hükümetten gaz alan polisler Astsubay'ları coplamakta bir sakınca görmezler.Gen.Kur.da buna seyirci kalır.Dikkatinize sunulur.
SAYGILARIMLA

Kubilay AKBULUT
(E)Astsubay

yiğit    30 Temmuz 2007 21:55
Bilgi için te_ekkürler say1n halo.

halo    30 Temmuz 2007 19:24
Değerli Meslektaşlarım;Yeni Çağ gazetesi web sayfasında 30/07/2007 tarihinde Hasan Demir imzasıyla yayınlanan(bir ABD işgali ve demokrasi)başlıklı yazısında(...Bırakınız cumhurbaşkanı yahut başbakan olmayı BOPa evet diyen hiç kimse siyasette ise milletvekili orduda ise astsubay bile olmamalı, olamamalıydı.
.)şeklinde talihsiz bir cümle kullanmıştır.Adı geçen yazarda camiamız hakkında düşünceleri olumsuz olup,assubaylara saldırmanın verdiği inanılmaz hafiflik uğruna modaya uyup assubayları aşağılamıştır.e-posta adresi;hasandemir54@hotmail.com\'dur.Ben kendisine bir kınama mail\'i gönderdim.Bilgilerinize sunuyorum.Saygı ve selamlarımla

Yusuf ÖZKARA    30 Temmuz 2007 12:58
ANTALYA TEMAD ŞUBE BAŞKANLIĞINDAN

25-07-2007 günü TEMAD mesaj panosunda Mahmut KAYNAK-Yaşar KAYA ve Fevzi ÇİÇEK isimleri altında bizi hedef alan mesajların yayınlanmış olduğunu gördük.�Oy verdiğimiz,yeni Yönetim Kurulu nerede?Acındırarak A.ÖZDEN nin seçtirdiği yönetime verdiğim oyun karşılığı hizmet nerede?� �Derneği hiç açmıyorlar!� gibi son derece basit,müessif,mesnetsiz,seviyesiz teennilere muhatap oluyoruz.
Bir haftalık yönetimden görev bekleyip de karşılığını bulamayan zat-ı muhteremin,ya beyninde ya da bedeninde özürü var demektir.
Mezkur isimleri kayıtlarımızdan araştırmamız neticesinde;sadece Sn.Fevzi ÇİÇEK�in 1028 no�lu kayıtlı üyemiz olduğu,diğer iki isme ise kayıtlarımızda rastlanmadığı ,verilen meil adreslerinin de,tamamen uyduruk ve düzme olduğu görüldü.
Bizim kriminolojik tespitimize göre;üç isim adına yayımlanan yazılar,aynı kalem ve densiz elin kusmuğudur. Assubaylar sitesinin kurulmasına emeği geçenlerden Sn.Halil ERGENLİ�nin de görüşleri aynı doğrultudadır.
Üyemiz Sn.Fevzi ÇİÇEK�e telefonla ulaştık.Mesajı sorduk.Bize�Böyle ne bir yazı veya mesaj yazması,nede sözü olmadığı gibi,Olağanüstü Kongre�de,dernek organları için yapılan seçime de katılmadığını ve oy da kullanmadığını ishar etti��Birileri benim adımı şerefsizliğine alet etmiştir!...Benim bir şeyden haberim yoktur!...O kendini bilmeyen biridir�.�dedi.
Tarihler boyu bize hasımlık yapan Yunanistan�ın ana kentinde Delfua�nı bir heykeli vardır�Üzerinde şöyle bir söz vardır.�KENDİNİ BİL!...�
Harmanımızı çalanı görmeyen yere dökülmüş deneleri kapma kavgası veren ucube faremize diyecek başka sözümüz yoktur.Bu ve benzerleri ATGÖZLÜĞÜ�nü kıramamışlardır.Ortalığı bulandırmakla,geçmişdeki yönetimi suçlamakla bir yere varılmaz.Biz ağaç değil,ormana,birey değil,hatta camia değil,MİLLET�e bakıyoruz.Biz önce bağımsız VATAN�ımız ve CUMHURİYET�imiz daha sonra da camiamız ve ailemiz için varız
Şu konuya da değinmeden geçemeyeceğiz;
Faili meçhul isimlerle gönderilen asılsız,mesnetsiz yazıcıkları;Genel.Merkez mesaj panosuna serbest bırakıp,nasıl kabul ediyorlar,hayretimize mucip oluyor.Mesaj pano görevlisini göreve çağırıyor ve uyarıyoruz.
Oy vereni-vermeyeni,seçeni-seçmeyeni,geçmişteki hizmet veren tüm yönetimleri ve de kendini bilen muhalifi kucaklıyoruz.

�Bais-i şekva-i bize hüzn-ü umumidir KEMAL;
Kendi derdi gönlümün billah gelmez yadına�� 28-07-2007
Yönt.Krl.Adına
Yusuf ÖZKARA
TEMAD Antalya
Şb.Bşk.
Dağıtım ve
ve gereği
1-TEMAD mesaj panosu
2-EmekliAsb.lar mesaj panosu
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
SAYIN ÖZKARA
26 Temmuz tarihinde bu mesaj panosunda arkadaşlarım adına belirttim, yeni yönetimi hedef alan ve ikişer dakika ara ile yazılan mesajların hangi maksatla yazıldığı hepimizin malumudur.Seçilen yönetime muhalif olabilirler bunu doğal karşılarız ama muhalefetinde bir onuru bir üsulu olmalıdır. Lütfen bu tür kimliğini bile saklama gereği duyan kişileri lütfen muhatap almayınız, zamanınızı bu tür kişilere harcamayınız HEPİMİZİN HEDEFİ ASSUBAY ONURUDUR bunu gerçekleştirenleri alkışlar kişisel ikballerini düşünenlerden yeri gelir hesap sorarız. Size görevlerinizde başarılar dileriz eminiz ki Temadın bir şubesi olarak assubay zümresine büyük destekler sağlıyacaksınız. Saygılarımla E.G.

Ersen Gürpınar    29 Temmuz 2007 23:04
http://www.blog.milliyet.com.tr/ersengurpınar
Sayın Meslekdaşlarım
Mynet mesaj grubumuzda teknik bir arıza var bu nedenle mesajlara ulaşamıyor ve onay veremiyoruz. Durum Mynet teknik servisine bildirilmiştir. Bilgilerinize sunuyorum.

erencan    29 Temmuz 2007 18:38
Antalya TEMAD başkanımıza başarılar diliyor , sayg1 ve selamlarımı yolluyorum. Antalya TEMAD\'la neden uğrasşıyorlar , define mi var , nedir alıp veremedikleri , şiddetle kınıyorum. Saygılarımla.

MESUT MAVİTUNA    29 Temmuz 2007 17:45
Yahoo Gruptan gelen bir şiir aşağıdadır. okumanız dileğiyle..

ŞEHİTLER ÖLMEZ DEMİŞTİK

Şehitler ölmez demiştik ya...
Sen şimdi öldün Mehmet’im...
Sana dağda kurşun sıkanlar, yoluna mayın döşeyenler var ya...
Hani bela okuduğumuz...
Hani elleri kırılsın dediğimiz...
Hani senin gömleğini, ceketini koklarken lanet ettiğimiz...
Onlar şimdi Meclis’te Mehmet’im..
Onların adı şimdi Milletvekili. ..

Biliyorum, kaşların çatık şimdi...
Biliyorum ruhun huzursuz...
‘Şehit oldum, niçin?’ diye soruyorsun Mehmet’im...
Ben şimdi sana ne cevap vereyim?

Sana kurşun sıkanı, Meclis çatısı altına sokanı, PKK’ya yataklık yapanı koynuna alanı kınarım sadece Mehmet’im...

Dağlarda bayram var, sana kurşun sıkan eller şimdi kına yakıyor...

Dağlarda bayram var Mehmet’im, bölücü şimdi Ankara’nın göbeğinde yatıyor...

Sorma bana, ‘Peki ben niye öldüm?’ diye...

Sen ölmemiştin, sen şehitsin Mehmet’im...

Ama ben ne yapayım?

Bayrak düşmanları kalelere girmişse ben kime ne sorayım?

PKK yatakçıları, hapishaneden Meclis’e giriyorsa bunun hesabını kimden sorayım Mehmet’im...
Boşuna mı döküldü bu vatan evladının kanı diye kime sitem edeyim?...

Dokunamıyorduk zaten, şimdi hiç dokunamayacağız Mehmet’im...

Onlar, Meclis Kürsüsünden bağıracak: ’Apo’ya özgürlük’ diye...
Onlar Meclis kürsüsünden bağıracak: ’Türkiye bölünsün’diye...

Sen şehit oldun, Allah indinde yerin belli...


Affet bizi...
Yalvarıyorum sana affet...
Dökülen kanın yerde kaldı Mehmet’im...
Dağlarda ayak izin, gönlümüzde yaran var...
Sana borçluyuz, sana karşı boynumuz bükük...
Hiç olmadığı kadar hem de...

Biz, pazarlardan çöp topladık...
Biz, satılan topraklarımıza seyirci kaldık...
Biz, üç kuruş ekmek parası için yüzümüze kara çaldık...
Sen şehit oldun, kurtuldun...
Allah huzurunda rahatsın...
Ama şimdi biz ne yapacağız Mehmet’im?...
Bir de senin kanın bizim elimizde...
Sen ölmemiştin Mehmet’im...
Kanın yerde kaldı...
Yüzümüz yerde...
Ne yazık ki....
Sen işte şimdi öldün Mehmet’im...

AHMET ÖZTAŞ    29 Temmuz 2007 10:41
Değerli meslektaşlarım.

ANKARA TEMAD sitesindeki ANTALYAıdan yazan Hamza KANATI kınıyorum. Ben ANTALYA TEMAD İl Bşk.nımızı yeni tanımama rağmen ve bazı kişilerin zorlaması ile ANTALYA TEMAD Başkanlığı görevi kabul ettiğini tahmin etmeme rağmen özel hayattaki başarıları ile de kendini kanıtlamıştır. Her ne kadar Eski ANTALYA temad il başkanının gölgesinde seçilmişse de başarılı olacağı kanaatindeyim. Başarılı olması için her zaman yanındayım da. . Değerli arkadaşlar bir iş yerine abone olunan gazete üyelere dağıtılırken üzerine nereye verileceği yazılır. Sayın Başkanımızda yoğun özel iş temposunu bırakarak zorla getirildiği TEMADıa görevde otururken yanın da okumak için getirdiği bu gazeteleri faydalansınlar diye oyun salonuna da bıraktı ise suç mu işlemiştir. Bu tip basit hesaplaşmaları bırakalım. Helal olsun hem özel hayatta başarılı hem de kendisine teklif edilen Antalya temad il başkanlığı görevini başarı ile bazı yeni seçilen daha ilk günden yarıda bırakan yönetim kurulu üyelerinin kendisini yalnız bırakmasına rağmen faydalı olmak için çalışmaktadır. Keşke toplumu tanıyıp kendisini yarı yolda bırakmayacak kadrosu ile gelebilseydi. Tek kişi kalsanız da sizin arkanızdayız. ANTALYA TEMAD ıa başarılar dilerim.Saygılarımla. Ahmet ÖZTAŞ Antalya temad üyesi

Ersen Gürpınar    28 Temmuz 2007 03:05
http://www.blog.milliyet.com.tr/ersengurpınar
Saygıdeğer Arkadaşlarım
Sitemizde Hürriyet Gazetesi linki var burayı tıklıyarak Hürriyet com.tr adresine ulaşınca Hürriyet Bumerang bölümünde sitemizin tanıtımını sağladığımızı arkadaşlarımız ilettiler bilahare Sn.Halil Ergenli sitemizin tanıtımının 3ncü sırada olduğunu belirtti Henüz Temad'tan, siteden haberi olamayan meslekdaşlarımız var bunlara ulaşmamız ve meslekdaşlarımız dışındaki kişilerin bizim sitemize ulaşıp bizi tanımaları için buyük bir fırsat az önce baktım 3ncü sıradan 7 nci sıraya düşmüşüz. Lütfen her siteye girdiğiniz an birkaç kez Hürriyeti tıklayın ve tanıtımımıza katkı sağlayınız. Teşekkürlerimle

Hikmet BOLAT    27 Temmuz 2007 22:33
TEMA vakfı projesi.
Bir insanin yıllık gazete, dergi, kürdan, kırtasiye vesaire ihtiyaçları için tam 7 ağaç kullanılıyor. Yani düşünün her birimiz yılda 7 ağacı tüketiyoruz!
Sizin için 7 değil tam 9 tane meşe ağacı dikilecek... Ve ÜCRETSIZ.
Siz de kendi adınıza kampanyaya destek olmak için Aşağıdaki linke tıklayarak Siteye giriyorsunuz...
http://www.smsmese.org/index.asp?id=127392
Sol altta projeye destek butonuna tıklıyorsunuz. Formu doldurup yolluyorsunuz. Sponsor firmalardan 20 adet sms geliyor size... İsterseniz mesajları okumadan siliyorsunuz.
Formu dolduran herkes için 9 meşe dikiliyor. Toplam 100 milyon sms'e ulamsak gerekiyor...

Ayvalık, Antalya, Datça...

Her yıl her yerde ormanlar yanıyor (veya yakılıyor) sadece 1 dakikanızı alacak ve 9 meseniz olacak.
Geniş bilgi TEMA nın sitesinde.
Katılımlarınız için Dünyamızın geleceği adına teşekkürler
Hikmet BOLAT
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Arkadaşımıza duyarlılığından dolayı teşekkür ederiz. Bu ülkeyi evlatlarımıza torunlarımıza,daha yeşil bırakabilmek adına yapılan bu etkinliğe lütfen gerekli ilgi ve katılımı göstermenizi istirham ediyoruz.

faruk    27 Temmuz 2007 15:55
selamlar saygılar ersen abi size bir sorum olacak abi sizi anımsamaya çalışıyorum .afyonda görev yaptınızmı . yazılarınız gerçekten çok güzel ilginize teşekkür ederim .tüm çalışan emekli astsubay meslektaşlarımada mutluluk ve refah dolu günler dileğiyle . em.ulş.astsb.ömer faruk demirkol.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sevgili Kardeşim Afyonda YİBBK emir assubayı ve Afyon As.D. Em.Hiz.Kt.Komutanı olarak 1980-88 yıllarında görev yaptım gözlerinden öperim. (ersengurpinar@hotmail.com)

mehmet burkay    27 Temmuz 2007 10:50
Bakın şerafettin kardeşim size panomuzdan alıntı yapıp yönetimimizin DUYURU sunu göndermiş.BİZ O DUYURUYU aynen TEMAD merkezimimizn sitesine yolladık ki üyelerimize duyuru yapsınlar diğer meslektaşlarımızda yazılanların doğru olmadığını bilsinler.Onları yazanlar, hala yenilgiyi içlerine sindiremeyen kendini bilmez ortalıkta nifak dolaştıran genel merkez yanlısı arkadaşlarımızdır.Zaten meil adreslerinde de irdelendiğinde karşılık vermeyen uyduruk olduğu,Bir meslektaşımıza asla tasvip edemeyeceğim davranışların sergilendiği ortadadır.Onlarada saygımız vardır.Biz herşeyi unutmak istiyoruz.Herkesi KUCAKLAMAK istiyoruz.ZATEN AHMET ÖZDEN (UTANARAK SÖYLÜYORUM) ÜYEMİZ BİLE DEĞİL..Hala Ahmet ÖZDEN i ağızlarına alarak,sıkılmadan yalan yanlış haber bombardımanı da yapmaları,çok ayıp bir davranıştır.Ha Ahmet ÖZDEN ile kendilerini bir kefeye koymak isteyenler onun şubesine yaptığı çalışmalar karşısında zerresinin olamadıklarını unutmasınlar..Bizler ayaktayız bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın TEMAD herkesin, sadece onlara veya bizlere münhasır bir kururluş da değil.O zaman şunu da yeri gelmişken söylemem gerekiyor.AHMET ÖZDEN EŞİNİ VE ÇOCUĞUNU DAHİ İHMAL EDEREK ANTALYA TEMAD a DESTEK OLMUŞTUR.Böyle bir çalışma temposu arkasından gelmemiz bizim içinde şansızlık olabilir çünki aynı şevk ve performansı asla gösteremeyebiliriz ama onu aratmama gayretleri içinde olacağımızdan emin olunuz.Bizim yazılarımız TEMAD sayfasın da yayınlanmıyor .Ama bizim şubemizin yönetimini aşağılayıcı yazılar üstelik kimin gönderdiği belli olmayanlar yayınlanıyor.Bundan sonra Kendi sayfamızda gerekli açıklamalarımızı yapacağız.Çünki 12 temmuzda Yeni yönetimimizi kutlamadan gidenlerin böyle bir tutum ve davranışın içine girecekleri belliydi..Yeterki; bizlere vursunlar kulaklarına kadar ağızları açık kıs kıs güleceklerdir.Bize de savunma hakkı vermeyip,Ne idiğü belli olmayan meil den gelen yanlış yorumları sitelerine göğüslerini kabartarak aktaracaklardır.NERDE BENİM GÖNDERDİĞİM AÇIKLAMA NEDEN YAYINLANMIYOR ? Biz uzaydan mı geldik.YOKSA BİZİ YOK MU SAYIYORLAR..BİZİ YOK SAYANLARI BİZDE YOK SAYACAĞIMIZI ASLA UNUTMASINLAR...Saygılarımla
Mehmet BURKAY
Antalya şb.sekrt.


3753
Mesaj Defteri yazıları