MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


İsmail DAMAR    30 Aralık 2008 08:35
YENİ SAYFA DÜZENİMİZ ÇOK ZARİF OLMUŞ TEŞEKKÜRLER...

SELAMLAR SAYGILAR...

Mesut MAVITUNA    30 Aralık 2008 02:17
Değerli dostlar, aşagıdaki bilgi genel bir bilgi olup belki bunun bizimle ne alakasi vardir diyebilirsiniz hani hep söylüyoruz ya Kuşadası'n daki memurla bizi bir tutuyorlar diye biraz da sivil kesimdeki durumu görmekte fayda vardır düşüncesi ile bunu aktarmayi düşündüm, bilgilerinize sunulur.


Kim ne kadar maaş alıyor?

Kamu kurum ve kuruluşlarına atanan yeni memurların alacağı maaşların ne kadar olduğu araştırıldı.

memurlar.net'in hazırladığı KPSS Rehberi'nde bugün ilk atanan memurun alacağı maaşları bulacaksınız. Lise, önlisans ve lisans mezunları için ayrı ayrı tablolarda ilk atamalarda alınacak maaşlar gösterildi.

Üniversitelere ve belediyelerde nakil durumu nasıldır?

Üniversitelere ve belediyelere atanacak bir adayın karşılaşacağı en büyük zorluk nakildir.
Zira üniversitelerin ve belediyelerin başka bir ilde teşkilatı bulunmamaktadır. Bir kamu kurumunun farklı farklı illerde birimleri bulunması nakil kolaylığı anlamına gelmektedir. Üniversitelerin ve belediyelerin başka bir ilde, genel olarak, taşra teşkilatı olmadığı için başka bir İl'e nakil isteği oluştuğunda, bu istek kurum içi nakille değil başka bir kurumdan uygun bir kadro bulunması şartıyla karşılanabilmektedir.
Bu halde başka kurumun memur tarafından bulunması gerekmektedir. Memurun, geçişi için başka bir kurum araması kadar zor bir şey yoktur. Zira bu merkezi yapılmamakta.

Dikkat: Maaş ödeyemeyen belediyeler var.

Üniversiteler ve belediyeler fazla personeli olan kurumlar değildir. Kurumsal olarak büyük bir yapı olmadığı için de çalışma barışını sağlayacak bir kurumsal kültür oluşamamaktadır. Üniversitelerde ve belediyelerde çalışan personel kurumdaki çalışma ortamının kendilerini tatmin etmemesinden dolayı sık sık nakil talebinde bulunmaktadır. Burada bir diğer husus da bazı belediyelerin maaş ödeyemediğidir.
Geçen gün SGK tarafından yapılan açıklamaya göre prim borcunu ödemeyen kurumlar arasında belediyeler 3. sıradadır.

İLK ATAMA BİLGİLERİ

İlk atanan memur ne kadar maaş alır?

Aile yardımı ödeneği gibi personelin durumuna bağlı ödemeler ile kurumlara özel ödemeler hariç olmak üzere alınacak olan maaşlar şu şekildedir. Aşağıdaki miktarlara denge tazminatı ilave edilmiştir.

Aday memurluk süresi ne kadardır?

Aday memurluk süresi, kurumun takdirine göre, 1 ila 2 yıl arasında değişebilmektedir. KİT'lerde bu süre "deneme süresi" olarak adlandırılmakta olup, toplam 6 ay sürmektedir.

İlk göreve başlayan memur ne kadar bir süre sonra nakil isteyebilecek?

Aday memur adaylık süresince sadece çalıştığı kurumdan başka bir kuruma nakil isteyememektedir. 657, adayın kendi kurumunun farklı farklı iş teşkilatları arasında yer değiştirmesine cevap vermiştir. Ancak kamu kurumları iller arası nakillerde de düzenlemeler yapma hakkına sahip olup, genelde kurumlar adaylık süresince nakil işlemi uygulamamaktadır.

Aday memurken başka kuruma geçiş, hangi halde mümkün?

657, aday memurken başka kuruma naklen geçişe izin vermemektedir. Ancak, uygulamaya esas görüşler veren Devlet Personel Başkanlığı'nın verdiği görüşe göre, aday memur olarak çalışan kişi bir sınav sonucunda başka bir memuriyet kadrosuna atanmaya hak kazanmış ise bu halde yer değiştirebilmektedir. Bu durumu örneklendirmek gerekirse; A kurumunda aday memur olarak görev yapan bir personelin KPSS sonucuna göre B kurumuna yerleştirilmesi halinde kurumunca muvafakat verilirse bu personelin nakli mümkündür. Bu husus KPSS-A'ya geçişler için geçerlidir. Ancak DPB'nin görüşüne rağmen, muvafakat verilmemesi durumu da olabilmektedir. Bu halde adaylar dava yoluna başvurabilmektedir.

Hangi kurumlarda nakil daha kolaydır?

Geniş bir taşra ağı olan kamu kurumları, çalışan personeline eş ve sağlık durumu özrü ile belirli bir hizmet yılından sonra da istek üzerine nakil kolaylığı sağlayabilmektedir. Nakil durumu tercih yapmanızı belirleyecekse, tercih edeceğiniz kurumun farklı farklı illerde, il müdürlüğünün olup olmadığına bakınız.

Aday memurken hangi nedenlerden dolayı göreve son verilebilir?

Bu konuya ilişkin düzenleme 657 sayılı Kanun'un 56'nci maddesinde yapılmıştır. Maddede "adaylık süresi içinde hal ve hareketlerinde memuriyetle bağdaşmayacak durumları" şeklinde de bir belirleme bulunmakta olup, adaylık süresince adayın çok dikkatli olması gerekmektedir. Aksi halde aday memur "sicil amirlerinin teklifi ve atamaya yetkili amirin onayı ile memuriyetten atılabilir" denilmekte.

İLK ATAMA MAAŞLARI
Lise mezunları Maaş

Hizmetli 1.045,74

Koruma Güv. Gör. 1.060,14

Hemşire 1.359,44

Sağlık memuru 1.388,97

Şoför 1.104,50

Memur 1.104,50

V.H.K.İ. 1.186,73

Teknisyen Yar. 999,95

Bilgisayar İşlt. 1.179,73

Bekçi 1.045,74

Teknisyen 1.248,15

Teknisyen. yar. (İmam Hatip) 999,95

Önlisans mezunları Maaş

Laborant 1.354,80

Sekreter 1.111,51

Memur 1.111,51

Hizmetli 1.050,69

Tekniker 1.443,06

Bilgisayar İşletmeni 1.184,76

V.H.K.İ. 1.186,96

Şoför 1.109,51

Ambar memuru 1.110,76

Programcı 1.220,52

Orman Muh. memuru 1.111,51

Yurt yönetim müdürü 1.111,51

Muhasebeci (İmam Hatip) 1.228,44

Zabıt katibi 1.111,51

Lisans mezunları maaş için ünvanlar

Diyetisyen 1.391,88

Hemşire 1.364,98

Satınalma memuru 1.112,76

Psikolog 1.438,13

Sosyal çalışmacı 1.425,30

Mühendis 1.853,87

Kimyager 1.652,90

Biyolog 1.427,66

Kütüphaneci 1.111,51

Öğretmen 1.111,51

Bilgisayar işletmeni 1.191,51

Memur 1.115,76

Kuran Kursu Öğr. (İmam Hatip) 1.111,51

İcra memuru 1.104,50

Tahsildar 1.189,57

Veznedar 1.189,57

Muayene memuru 1.111,51

İstatistikçi 1.703,65

mesut mavituna    30 Aralık 2008 02:05
Değerli meslektaslarım ve kıymetli dostlar,

Bütün Assubay camiasının yeni yılını kutlar, mutlu sağlıklı ve güzel bir yıl geçirmenizi dilerim.

Sitemizin kuruluşunun 2 nci yılını doldurmasi ve bu sayede güzel bilgiler ve çok değerli dostların varlığını burada görmekte ayrı bir zevk.
Assubay camiasının ne kadar akıllı, vakur ve kişilik sahibi bir yapıya sahip olduğunu dostlara ve sözde dost görünenlere her konuda bir ders mahiyetinde anlatılarak bu öz verili çalışmalara katkı sağlayan değerli meslektaşlarıma da ayrıca şükran ve minnetlerimi sunarım ,iyi ki varsınız, saygılarımla.

Halil İbrahim KURT    30 Aralık 2008 00:15
ÇALIŞANI VE EMEKLİSİYLE TÜM CAMİAMIZA YENİ YILIN SAĞLIK MUTLULUK VE HUZUR GETİRMESİNİ TEMENNİ EDER,AYRICA BİZLERİN SESİ OLAN SİTEMİZİN İKİNCİ KURULUŞ YILI NEDENİYLE KURUCULARA VE EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDERİM.

Mustafa Arabacıoğlu    29 Aralık 2008 23:49
Değerli Meslektaşlarım;

Bildiğiniz üzere bir meslektaşımız Sn.Erol ERDEM arkadaşımız yerel seçimlerde Ankara Etimesgut belediye başkanlığı için CHP'den aday adayı olmuştur. umarım, CHP arkadaşımızı bu ilçeden aday gösterir ve iyisini de yapar; eğer ki arkadaşımız bu ilçeden aday gösterilirse gelin organize bir hareket gerçekleştirelim, parti farkı gözetmeksizin meslektaşımızı bu ilçeye belediye başkanı yapalım. Şayet buradan bir hareketle de arkadaşımızın adaylığı desteklenirse bilindiği üzere Eryaman 6. etap siklet merkezi olmak üzere, Eryaman'dan binlerce oy çıkartabiliriz, bizler de canla başla bu bölgede çalışarak pozitif düşünce ile oluşturacağımız kamuoyu sayesinde arkadaşımıza destek oluruz, özellikle 6. etap,ardından Eryaman'da diğer etaplarda da emeklisiyle muvazzafıyla yüzlerce meslektaşımız ikamet etmektedir. Bunun yanında Etimesgut lojmanlar bölgesinde ikamet eden subay, astsubay, uzman çavuş, sivil memuru ve işçisiyle sempati kazandırılarak adayımıza bir destek verirsek arkadaşımızı kesin belediye başkanı yaparız, bu siteden de gerekli enformasyon desteği sağlanır, arkadaşımızın programı önceden burada belirtilirse ki arkadaşımızda bu site ile irtibatını hiç bir zaman kesmesin, kesinlikle bunu başarır ve organize bir olaya hep beraber imza atarız, bu da hani hep konuşuyoruz ya onur mücadelemizin de belki organize bir başlangıcı olur bunu başarırsak bu bize inanılmaz bir moral olur şimdi hep beraber, bir şeyler yapalım ve arkadaşımızın gerçek anlamda destekçisi olalım. ne duruyoruz....

Not : Geçtiğimiz hafta sitemizde sayın H.Savcı nın bu konuda, arkadaşımızın seçim bölgesinde bir çalışmasına istinaden bir yazısı vardı ben şahsım adıma bu faaliyeti bir gün önce sn. Savcının yazısından ögrendiğimde daha önceden planlamış olduğum önemli bir iş nedeniyle bu faaliyete iştirak edemedim;ancak bu tür etkinlikler bu siteden adayımız sayın Erdem'in de bildirimleri ile 3-5 gün önceden duyurulursa katılım açısından daha makul olur diye düşünüyorum, şimdilik hoşçakalın....

birol    29 Aralık 2008 23:18
ÇALIŞAN VE EMEKLİ TÜM MESLEKTAŞLARIMIN AİLELERİYLE BİRLİKTE YENİ YILINI KUTLAR,2009 YILININ SAĞLIK VE ESENLİKLER GETİRMESİNİ DİLERİM.
AYRICA SİTEMİZİN YILDÖNÜMÜNÜ KUTLAR,EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDER,ÖNÜMÜZDEKİ YILDÖNÜMÜNE TÜM CAMİAMIZIN KATILIMIYLA GİRMEK DİLEĞİYLE.

BİROL SOYLU
E.HV.KD.BÇVŞ.1981-114

ÖZCAN ÖZTÜRK    29 Aralık 2008 23:17
Sitemizin 2nci yılını kutlarım.Ayrıca tüm meslektaşlarımın ve de sitemizdeki arkadaşlarımın yeni yılını kutlar sağlık ve esenlikler dilerim.SAYGILARIMLA

Halil Yaz    29 Aralık 2008 23:03
TESUD'UN WEB SİTESİNİ İNCELEDİM . BİZİM TARAFIMIZDAN DA KULLANILMASI VE WEBİMİZE KONULMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNDÜĞÜM KONULARI AŞAĞIDA BAŞLIKLARLA GÖRECEKSİNİZ .DETAYINI TESUD SİTESİNDE GÖREBİLİRSİNİZ. SİTE YÖNETİCİLERİNDEN BU KONULARIN SİTEMİZE KONULMASINI İSTİYORUM.

ÖNEMLİ BİLGİLER- Emekli Sandığı işlemleri:

. Maaş ve ilaç kullanma,

. Dul ve yetim aylığı, ölüm yardımı,

. Sağlık hizmetleri,

. Sağlık kuruluşları telefon rehberi,

. Nöbetçi eczaneler.- Dernek işlemleri :

. Üyelik koşulları, ve Üyelik kaydı,

. Dernek aidatları,

. Günübirlik giriş kartı müracaatları,

. Müstafi Subaylar kimlik kartı alma şartları,

. Sağlık yardımı,

. TSK Çamlıca Özel Bakım Merkezine müracaat için gerekli belgeler,

. Vefat halinde yapılacak işlemler,

. Ölüm yardımı,

. Zor alım silah ruhsatı çıkarmak için gerekli belgeler

. Lokal hizmetleri,

. TSK Mensupları Çocuklarının Tahsiline Yardım Vakf1.- Muhtelif konular :

. Terörle mücadele kapsamındaki görevlerde şehit olanların varislerine sağlanan haklar,

. Emekli Subayın vefatından sonra kalan silahlara yapılacak işlem,

. Pasaport ve Silah Ruhsat işlemleri,

. Sağlıklı Yaşam Yolculuğu,

Halil Yaz    29 Aralık 2008 22:39
ÇOK KIYMETLİ MESLEKDAŞLARIM,

YÜZÜNÜZDEN TEBESSÜM,VÜCUDUNUZDAN SAĞLIK,YUVANIZDAN SICAKLIK EKSİK OLMASIN.
MUTLU SENELER.

HALİL YAZ
E.HV.0KM.KD.BÇV. 1966-11

Erol ÖZTÜRK    29 Aralık 2008 22:38
Haklarımızı alarak sitemizde mutluluklarımızı anlatacağımız günler dilerken yeni yılın hepinize sağlık ve mutluluk getirmesini dilerim

Tayyar YILDIRIM    29 Aralık 2008 22:27
Sadece şahsi menfaatleri uğruna değil, mensubu bulundukları bir camia adına emek sarf eden gönül erlerine selam olsun. "Emeğinizin yağlı" olmasını temenni ve kuruluş yılımızı da tebrik ederim.

Tayyar YILDIRIM
(E) Hv.Asb.

İbrahim GÜDÜCÜ    29 Aralık 2008 22:23
Emekli ve çalışanı ile tüm Assubay camiasının yeni yılını kutlar aileleri ve sevdikleriyle nice mutlu yıllar geçirmelerini temenni ederim. Hakların alınması konusunda birilerinin önderlik ederek birşeyler yapması gerekir, kanımca bunu en iyi yapacak olan TEMAD'dır. Çünkü kendileri her türlü platformda gerek siyasi, gerekse askeri
yetkililerle görüşebilme imkanına sahiptirler.Bu durumu zaman zaman medyada ve TEMAD sitesinde yayınlanan boy boy fotoğraflardan görmekteyiz. Ancak yönetim kurulu üyeleri hertürlü konuyu takip ettiklerini defalarca söylemelerine rağmen bugüne kadar elde var kocaman bir hiç.TEMAD yönetim kurulu üyesi Em.Asb.Avukat Sn.Kadir KOCALAR'ın Temad ve EMEKLİ ASSUBAYLAR sitesinde yayınlanan bir yazısında Assubayların 1/4 'üne ilerlemeleri konusunda dava açmaları için bazı kanunladan ve KHK.lerden bahsetmiştir. Bahse konu kanunlarda ve özellikle 631 sayılı KHK.de böyle bir durum açıkça bahsedilmemektedir. Ben de kendisine iletilmek üzere 27.12.2008 ve 12.12.2008 tarihlerinde TEMAD mail adresine yazdığım yazıda dava açmak için bir hukukçu büyüğümüz olarak bizlere daha detaylı yardımlarda bulunmasını istedim. Ancak bugüne kadar hiçbir cevap alamadım. Belki de mail kendisine ulaşmıyordur, bilemiyorum.

Bizler TEMAD yönetimine tam destekle her türlü yardımı elimizden geldiğince yapmaya çalışırken TEMAD yönetiminin tamamen gövde gösterisi ve show ağırlıklı olarak görev yaptığını değerlendiriyorum. Benim bu yazdıklarıma belki bazı arkadaşlar şiddetle karşı çıkacaktır, ancak bu arkadaşların bana bugüne kadar TEMAD yönetimi tarafından alınan bir hakkı göstermelerini istiyorum.
Değerli arkadaşlar tüm medyada sür manşet olarak verilen "ASTSUBAY DEVRİMİ" başlıklı haberin devamında bizlere verilmesi planlanan hakları hepiniz mutlaka okumuşsunuzdur. Bu iyileştirmelerin % 90'ı Assubay toplumunun % 10'unu ; % 10'u ise Assubay toplumunun % 90'ını ilgilendirmektedir.Maddeleriburada tek tek açıklamak istemiyorum, herkes bunları bilmektedir. Şimdi sizlere soruyorum, bizler yapılması düşünülen ve iki maddesi tamımızı ilgilendiren bu iyileştirmeleri show yaparak mı, yoksa gerçekçi adımlar atarak attığı adımların sesini de herkese duyurarak mı alabiliriz?

Değerlendirmeyi herkesin takdirine bırakıyor ve TEMAD yönetim kurulunu daha ciddi ve kısa sürede sonuç alıcı çalışmalar içinde görmek ümidiyle herkese iyi yıllar diliyorum.

HARUN KURUOĞLU    29 Aralık 2008 21:26
Değerli meslektaşlarım;

Çoğunluğumuzun hafızasında var olan kitlesel eylem öncesi, Mart 2009 ayında yapılacak yerel seçimlere esas olmak üzere;
1 .Sorunlarımızı dile getirdiğimiz ve iletişim araçlarımız olan Sitelerimizin ,TEMAD merkez şubemizin,İl,ilçe örgütlerimizin koordinesi, katılım ve desteği ile, demokratik toplumlarda en önemli baskı unsuru ve yaptırım gücü olan oylarımızın, haklarımızın elde edilmesini sağlamak amacı ile ,mevcut iktidara karşı kullanılmasının uygun olacağını,
2. Mağduriyetimizin giderilmesini,giderilmediği taktirde bizlerinde Yerel seçimlerde ve daha sonraki seçimlerde mevcut iktidara oy vermeyeceğimizi dile getirmenin, Yerel seçimler öncesi,binlerce kişiden oluşan bir eylemin içinde olmanın, bu eyleme katkı sağlamanın mücadelemize faydası dokunacağını,
3 Hükümete,Mart ayına kadar haklarımızla ilgili yasayı meclisten geçirdiğiniz taktirde, yerel seçimlerde oylarımızı lehinize,geçirmediğiniz taktirde aleyhinizde kullanacağız deme iradesini göstermenin ve uygulamaya koymamızın mücadelemize ivme kazandıracağını,
4 Bu eylemin, mevsim koşulları da dikkate alındığında, İlgili organlarımızın oluru alınmasını müteakip Antalya'da yapılması planlanırsa ,diğer il ve ilçelerimizden bize fiilen katkı sağlamanın, gerek siyasiler gerekse Genelkurmay nezdinde etkili olacağını,
5. Bıçak kemiğe dayandı "Bizim sorunlarımızı bizden başka kimse çözmeyecek".Bir oyun ne demek olduğunu siyasiler çok iyi biliyor. Türkiye çapında milyonlarca oyumuz var diyoruz. Bu gücün yarısını kontrol edebilirsek ,neler yapmayız ki,hak alma yolunda her türlü ilkeli eylem bizim doğal hakkımızdır anlayışından hareketle ,bu düşüncemizin eyleme geçirilmesinin zümremizin menfaatine olacağını,
6. Emekli ve çalışan Assubayların makus talihini,yine zümrenin kendisinin değiştireceğini veya esaret içinde yaşamaya devam edeceğini,
7.Cumhuriyet,laiklik,Atatürkilke ve inkılapları,İnsan hakları,eşitlik, vs,gibi kavramlara bağlılığımızın başkaları tarafından denenmesine veya sınanmasına ihtiyacımızın olmadığını.Bu kavramları kullanarak bizleri yoksulluğa iten,kendileri lüks içinde yaşayan zümrelerden bu hususlarda alacağımız boş nasihatlere ihtiyacımızın olmadığının, artık herkes tarafından bilinmesinin gerektiğini,
8. " KARAMSARLAR TERS ESEN RÜZGARLARDAN YAKINIR, İYİMSERLER RÜZGARIN DÖNMESİNİ BEKLER, GERÇEKCİLER İSE YELKENLERİNİ ESEN RÜZGARA GÖRE AYARLAR " özdeyişinden esinlenmemize inandığımı belirterek ,Tüm meslektaşlarımın yeni yılını kutlar,saygılar sunarım.

Abdil Güven    29 Aralık 2008 21:22
Tüm meslektaşlarımın yeni yılını kutlar.sağlık ve mutluluklar dilerim.
ABDİL GÜVEN E.KD.BÇVŞ

RIDVAN TAYHAN    29 Aralık 2008 21:21
http://www.yalovatemad.com
emekliassubaylar.org. sitesinin 3.yılını kutlar.Sitenin kuruluşunda emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederim.Ayrıca camiamızın yeni yılınıda kutlar ,yeni yılın tüm beklentilerini karşılamasını temenni ederim.
Rıdvan TAYHAN
TEMAD Yalova il Başkanı.

Levent KESMEN    29 Aralık 2008 18:56
Yeni yılda meslektaşlarımızı arzuladığımız birliktelikte görebilme ümidiyle tüm meslektaşlarımın yeni yıllarını kutlar,sevdikleriyle beraber arzuladıkları gibi bir yıl geçirmelerini dilerim.
Levent KESMEN
(E)Dz.Assb.

Levent KESMEN    29 Aralık 2008 18:52
Sitemiz 2.yaşını doldurup 3.üne bastı.Bizlere bu değerli siteyi kazandıran ve emeği geçen,yorumlarıyle bizleri aydınlatan tüm duyarlı meslektaşlarıma sonsuz teşekkürler.
Levent KESMEN
(E)Dz.Assb.

İbrahim AVCI    29 Aralık 2008 18:51
http://emekliassubaylar.org
Sitemizin 2'ci kuruluş yılını kutlar, başta site yöneticileri olmak üzere tüm meslektaşlarımızın yeni yılını kutlar hayırlara vesile olmasını temenni ederim.

Hayati ERGÜRBÜZ    29 Aralık 2008 18:13
Sitemiz 3 yaşına girmiş,ben farkındalığı yüksek olan site ziyaretçilerini ve bu işin lokomotifi olan tüm meslekdaşlarımı kutluyorum.

Ömer CANBULUT    29 Aralık 2008 17:51
Emekli ve çalışan tüm meslektaşlarımızın yeni yılını yönetim kurulu olarak kutlar, sağlıklı ve mutlu yeni yıllar dileriz.

ADANA Şube Başkanlığı
Yönetim Kurulu Adına
Başkan Mehmet CEYLAN

nihat yavaş    29 Aralık 2008 16:50
ÇALIŞAN VE EMEKLİ BÜTÜN ASSUBAY CAMİASININ VE AİLELERİNİN YENİ YILLARINI KUTLARIM. 2009 YILININ TALEPLERİMİZİN KARŞILANDIĞI BİR YIL OLMASINI TEMENNİ EDERİM.

Ayhan YILDIRIM    29 Aralık 2008 14:41
EMEKLİ VE ÇALIŞAN TÜM MESLEKTAŞLARIMIZIN YENİ YILLARINI KUTLAR, YENİ YILDA TÜM GÜZELLİKLERİN SİZLERLE OLMASINI DİLERİM.

Ayhan YILDIRIM
E) Tnk.Kd.Bçvş.

mehmet burkay-Harun    29 Aralık 2008 14:37
Sorunlarımızın ve haklı mücadelemizin ilgililere ve kamu oyuna duyurulmasında, bizlere büyük hizmet eden ve katkı sağlayan bu sitemizin kurulmasına öncülük eden, değerli meslektaşlarımıza teşekkür ediyor,daha nice üçüncü yıllara erişmek dileklerimizle tüm meslektaşlarımıza başarılar diliyoruz. Saygılarımızla
Mehmet BURKAY-Harun KURUOĞLU

hayrettin    29 Aralık 2008 14:12
Çalışan ve emekli tüm Astsubay camiasının yeni yılını kutlar, sevdikleriyle beraber sağlık ve huzur içerisinde nice yeni yıllara ulaşmalarını dilerim.

Muharrem TURHAN
MANİSA İl Başkanı

ahmet ÇAM    29 Aralık 2008 14:12
MUĞLA ili TEMAD İl Bşk na yeniden seçilen değerli arkadaşım,Halil ERGENLİ yi nezdinde HEYETİYLE birlikte kutlar,başarılı çalışmalarının devamını dilerim.


3753
Mesaj Defteri yazıları