MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


Ersen Gürpınar    28 Eylül 2007 17:44
Saygıdeğer Meslekdaşlarım

TEMAD MSB ile görüştü henüz bilgilendirme yapılmadı büyük ihtimalle yine haklısınız çözüm bulacağız demişlerdir. Yüksek okul mezunu assubayları klimalı ofislerinde günde 8 saat görev yapan büro memurları ile ayni kefeye koyan veya konmasına seyirci kalan uğruna can verdiğimiz kurumumuz değilmiş gibi hala çözüm değil umut dağıtıyorlar ; AKPARTİ iletişim merkezine yazı yazdım özellikle MSB basına yansıyan sözlerini ve taleplerimizi hatırlattım aldığım yanıtı aşağıda sunuyorum ben sabahtan beri zil takıp oynuyorum sizlerde oynarsınız belki(!) bu yanıtı bize bugüne kadar kaç kez verdiler,ellerinde kaşa var her dilekçeye ayni yanıtı vuruyorlar. Bunları yazınca da kurumumuzu yıpratmakla bizi suçlayanlara ithaf ediyorum masallarla uyuttukları bir zümre uyanmıştır umarım bizi farklı demokratik eylemlere zorlamazlar


Sayın Ersen Gürpınar,

AK Parti İletişim Merkezine yapmış olduğunuz 489003 numaralı başvurunuz, Milli Savunma Bakanlığı\'na iletilmiştir. Bakanlığın ilgili biriminden gelen cevap aşağıda yer almaktadır.


\"TSK.personelinin özlük hakları ile ilgili çalışmalar personel ayrımı gözetilmeksizin bir bütün olarak yürütülmekte olup, yapılan çalışmalar ve teklifler halen görevde bulunan Sb.-Astsb. ve diger personelin özlük hakları ile bunların emekli maaşlarında iyileştirme yapılmasını içerecek ve personelin magdur olmayacagı şekilde hazılanmakta ve takip edilmektedir. \"Bilginize sunar sistemimizi kullandığnız için teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.
Saygılarımızla...

AK PARTİ GENEL MERKEZ
HALKLA İLİŞKİLER BAŞKANLIĞI
AKİM
444 25 44

Tekin GÜLMEZ    28 Eylül 2007 17:18
TEMAD 'IN SON ZAMANLARDAKİ ÇALIŞMALARINI ÇOK OLUMLU BULUYORUM.25 EYLÜL 2007 DE SAYIN VECDİ GÖNÜLLE SORUNLARIMIZ HAKKINDA BİR GÖRÜŞME YAPILACAĞINI BİLİYORUZ BU KONUDAKİ GELİŞMELERİ ANINDA BİZLERE DUYURABİLİRSENİZ MEMNUN OLURUZ.kİŞİ BAZINDA YAPABİLECEKLERİMİZ VARSA BİZDE BU KONUDA HERZAMAN BİR EMEKLİ ASTSB OLARAK YARDIMA HAZIRIZ SAYGILARIMLA
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Temad görüşmeler konusunda bir açıklama ve bilgi vermeden nasıl duyuralım,bizde bilgi almak için bekliyoruz ama yönetim nedense bu konuları adeta bir sır gibi toplumdan saklıyor açıklama gelirse yayınlanacaktır.

Şerafettin Turgay    28 Eylül 2007 15:55
Sayın ÖZDEN

Tüm iyi niyetlerinizle bu arkadaşı camiamıza döndürmek istemişsiniz, saygı duyarım.
Ancak bu arkadaş bizden çıkmış artık. Kendisini bizden saymayanı biz neden kendimizden sayalım. Gideceği yere güle güle gitsin , yol önünde.

Ahmet ÖZDEN    28 Eylül 2007 11:51
http://www.ahmetozden07.com
GÖZCÜ gazetesinde Astsubaylara bir sayfa ayrılmış ve orada ünlü Astsubaylar tanıtılıyordu.Bir de baktım ki Namık EKİN tam sayfa işgal etmiş.Sayfayı Hazırlayan Sayın Erol ERDEM ve Tevfik DİKER'e bir protesto yazısı gönderdim.Bu adamın emekli Astsubay olmadığını her defasında Emekli SAT KOMANDOSU olduğunu söylüyor.SSK,Bağkur ve Emekli sandığı ünvanlarını araştırdım."Emekli sat komandosu" üncvanına ratstlamadım.dedim. Çünkü bu sat komandosu(!) 6 adet su sporları okullarının reklamını yapıyordu.Sayın Erol ERDEM ve Tevfik DİKER benim mektubumu Namık EKİN'e göndermişler.Emekli Astsubay olduğunu ya kanıtlarsın yada Ahmet ÖZDEN'in şok mektubunu yayınlarız demişler.Sayın Namık EKİN beni aradı.Benim Astsubay olduğuma inanmıyormuşsunuz.Dedi.Evet inanmıyorum.Öyle olsaydı kaç kez televizyonlara çıktınız.Bu toplum sizi takip ediyor.Bir kez bile Astsubay olduğunuzu söylemediniz.Dedim."Bana sormuyorlarki" dedi.Peki SAT komandosu ünvanını nereden buldunuz.dedim.Bu şekilde aramızda tatsız bir konuşma geçti.Aslında doğruda söylüyordu.Çünkü kendisi emekli değil müstafi Astsubaydı.Bilgilerinize sunarım.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Kendisini bu camiaya yakıştırmıyan kişi yi biz neden camiamıza almak için çabalıyoruz ,bu zat bu camiaya yakışırmı,bir kez daha düşünün..

veysel çetiner    28 Eylül 2007 00:17
http://www.gun24saat.com
OYAK Ereğli demir çelik fabrikasını bünyesine katıktan sonra devlet ihalelerinde bu güne kadar bir ihale almışmıdır bunu merak etiğim için bu konuyu gündeme taşımak istedim.

Biz emekli ve çalışan astsunaylar her konuda gündeme hakim olmak zorundayız ve inanın gündemede hakimiz.Ne mesaj vermek isteddiğimi umarım arkadaşlarım anlamıştır.

İgili bir haber yazıma ekliyorum biraz düşündürüçü değilmi

Yıldırım: Kardemir'e demiryolu ihalesinde kıyak yok

Binali Yıldırım, Türkiyenin ilk defa hızlı tren rayı üretimini başardığını belirterek, "Kardemir bu ihaleyi alınteriyle kazandı! dedi. Kardemir'in başardığı önemli projeler şöyle

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, demiryollarının kalkınmasında Kardemir Demir Çelik A.Ş.yi stratejik ortak olarak belirlediklerini ifade ederek, ray ihalesinde Kardemire "kıyak" yapmadıklarını, Kardemirin bu ihaleyi "alnının teri ile" kazandığını söyledi.
Ulaştırma Bakanı Yıldırım, Devlet Demiryolları tarafından 3 ay önce sipariş edilen 10 bin ton hızlı tren rayının ilk 5 bin tonunun devir teslim törenine katıldı.
Yıldırım, Kardemirin Türkiyede ilk defa hızlı tren rayı üretimini başardığını belirterek, Türkiyenin son 5 yılda Marmaray, bölünmüş yollar ve hızlı tren gibi büyük projelere imza attığını ifade etti.
Yıldırım, 1937 yılında, Kurtuluş Savaşı tahribatını tamir etmesi amacıyla kurulan Kardemirin de demiryolları ile aynı kaderi paylaştığına dikkat çekti.
3 Kasım seçimlerinden sonra demiryollarını ülke politikası haline getirdiklerini hatırlatan Yıldırım, bu kalkınmada da Kardemiri unutamayacaklarını söyledi.
Yıldırım, Arkadaşlarımı topladım ve şöyle dedim; demiryolu hamlesini başlatıyoruz. Ray ihtiyacımız, travers ihtiyacımız olacak. Lokomotif, vagon ihtiyacımız olacak ve nihayet hızlı tren rayı ve hızlı tren üreten fabrikalara ihtiyacımız olacak. Kalkınma sürecinde demiryollarının kendine seçtiği stratejik ortak ise Kardemirdir diye konuştu.

-"KARDEMİR, 50 MİLYAR DOLARLIK RAY PAZARINA GÖZ DİKMELİ"-

Kardemirin akıl ve alın teriyle bu ülkenin geleceğine en büyük yatırımı yaptığının altını çizen Yıldırım, ihalede Kardemire "kıyak yapmadıklarını" vurguladı. Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti:
Dünya devleriyle yarışmaya hazır mısınız dedik. Hazırız dediler. Bizlerde, fırsat verdik, önlerini açtık. İki yıllık azimli çalışmadan sonra fabrika tekrar yapıldı. Bir elin parmakları kadar sayılan dünya devi üreticiler arasına Karabük Demir Çelik de yerleşti. Yaptığımız uluslararası ihalede en iyi teklif vererek, Kardemir ihaleyi aldı. Hiçbir kıyak yapmadık, lütuf yapmadık. Alnının teri ile Kardemir ihaleyi kazandı
Kardemirden 50 milyar dolarlık dünya ray piyasasına göz dikmesini isteyen Yıldırım, Bana, rayların imalatı geciktiğini düşünüp geç kalıyoruz dediler. Ben de onlara dedim ki; Bu gecikme bugünün değil. 60 yıldır geç kalan, kaderine terk eden demiryolları bir yıl daha geçikse ne olur, yeter ki yerli üretim raylar ülke hatlarında döşenmeye başlasın dedi.

-"KARDEMİR DÜNYA RAY PAZARININ UCUNDAN YAKALADI"-

TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman da, "Türkiyede iyi ki yerli ray üretilsin diye ısrar edildiğini" belirterek, Hak-İş Başkanı iyi ki burayı kapattırmadınız. Kardemir yeniden dirildi, yeniden ray üretti. Dünya ray pazarının ucundan yakaladı. Kardemir daha da büyüyecek, Karabük daha da gelişecek diye konuştu.
Törende konuşan Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kılavuz, "demiryollarının yarım asırlık uykusundan uyanıp, nasıl Cumhuriyetin ilk yıllarında kalkınma hamlesinin lokomotifliğini yapmışsa, bugün de aynı misyonu üstlendiğini" söyledi.
Kılavuz, Uluslararası standartlarda bir metresinin ağırlığı 60 kilogram olan ve 72 metre boyundaki ilk rayların Kardemirde üretilmesi demiryollarında başlatılan bu büyük atılımın bir neticesidir dedi.
Hak-İş Başkanı Salim Uslu da ise yaklaşık 12 yıl önce Kardemirin kapatılmaması için çalıştıklarını anımsatarak, ilk defa çalışanların hem çalışıp hem de yönettikleri bir fabrika modeli oluşturduklarını söyledi.

-TCDD, HIZLI TREN İÇİN 6 YILDA 300 BİN TON RAY ALACAK-

TCDDnin Ankara-İstanbul, Ankara-Konya, Ankara-İzmir ve İstanbul-Edirne hızlı tren projeleri için yaklaşık 200 bin ton raya ihtiyaç duyacak. Bu rakam, 2013 yılına kadar mevcut hatların yenilenme ihtiyacıyla birlikte 300 bin tonu bulacak.
Kardemir, bir yıl önceye kadar sadece 12 metre uzunluğunda ray üretebilirken, Fabrikanın modernizasyonu yönünde yapılan ek yatırımlarla, üretebilen ray uzunluğu 72 metre çıktı. Kardemir, böylece Türkiyede ilk defa 1 metresinin ağırlığı 60 kilo olan ray üretimini gerçekleştirdi.
Kardemir, Avrupada birkaç devletin ürettiği bu rayları 14 ay gibi kısa sürede hizmete soktuğu Ray ve Profil Haddehanesiyle gerçekleştirdi. Yıllık kapasitesi 400 bin ton olan fabrikada 72 metre boya kadar her türlü ray üretiminin yanı sıra, 550 milimetre (mm) genişliğe kadar profiller üretilebiliyor. Kardemir daha önce de TCDD için 70 bin ton ray üreterek teslim etmişti.
(ANKA)


www.gun24saat.com

Hakan HEZER    27 Eylül 2007 23:41
ÖZELLİKLE MEVZUAT BÖLÜMÜNÜN EKLENİP,ASSUBAYLARLA İLGİLİ KANUNLARIN KONULMASI ÇOK İYİ OLMUŞ SEHİH KARDEŞİMİN ELİNE SAĞLIK,SİTE YENİ DÜZENİ ÇOK İYİ OLMUŞ ANCAK ANA SAYFAYA YAZISINI TÜRK BAYRAĞI KAPATMIŞ,GERÇİ ÜSTÜNE TIKLAYINCA ANA SAYFAYA GİDİLİYOR AMA HERKES BİLMEYE BİLİR.
SEMİH KARDEŞİM HABER VE YORUMLARI ARKADINA GÖNDER ŞEKLİNDE BİR YÖNLENDİRME YAPILMASI VE İSTEYEN ÜYENİN E-MAİL ADRESİNİN GÖRÜNÜR YAPILMASINI SAĞLARSA ÖZEL İLETİŞİMİMİŞZDE OLDUKÇA FAYDASI OLUR.
TEKRAR TEŞEKÜR EDERİM.

hakan33    27 Eylül 2007 23:24
sayın Mehmet Ali bey içimizi acıtan birkonuya değindiniz,eğerki Namik EKİN bey denizin altında kaçakcilık yapsaydı,kaçak balık avlasaydı,suç unsuru bulunan birşey yapmış olsaydı ozaman isminin başına Assubay ünvanını büyük harflerle eklenirdi,buda bizim canımızı çok acitıyor,Türk ordusunun omurgasını oluşturan,yarının endişesiyle yaşayan,zorlukların içerisindede yaşayan,yaptığı işe göre en az ücret alan,assubay toplumunun sorununu kim çözecek,herkez köstek olmakta... Yorulduk artık.HAKAN AK

Şerafettin Turgay    27 Eylül 2007 23:07
Üç dört seferdir aynı haber aynı şekilde veriliyorda sayın Namık bey emekli SAT dan önce emekli Assubayım diye ikaz etmiyorsa kendi bileceği iş.
Şahsen ben hiç üzülmedim bile. Bana gururla ben Assubayım diyen kişi lazım.

mahmut nedim bingöl    27 Eylül 2007 22:51
MEHMET ALİ KILINÇ KARDEŞİMİZ ÇOK DOĞRU BİR TESPİT YAPMIŞ NAMIK EKİN HAKKINDA..BİRDE REKOR DENEMESİNDE SAT KOMANDO ASSUBAY ARKADAŞLAR ONA REFAKAT EDİYORLAR.MESAİLERİNİ ONA HARCIYORLAR.. YAZIK SAYIN EKİN ÇOK YAZIK...

yigit    27 Eylül 2007 21:41
Saklananlar saklansın , saklanmayanlar yeter bize.

MEHMET ALİ KILINÇ    27 Eylül 2007 20:48
SAT KOMANDOSU...
Bu sat komandoları, avcılar,fırıncılar veya süngerciler arasından mı seçiliyor ki bir suçun daha zanlılık aşamasında "assubay" kelimesini ısrarla ön plana, başlığa çıkarmayı seven medya, 65 yaşında rekor kıran Namık Ekin'in emekli assubay olduğunu neden özenle saklamaya çalışır ve ısrarla Namık Ekin için sadece "sat komandosu " demekte ısrar eder?
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Öyle görünüyorki Sayın Namık Ekin in kendisi Assubay olmaktan bahsedilmesini istemiyor,yada utanıyor..

Halil ERGENLİ    27 Eylül 2007 17:19
TEMAD Genel merkez Yönetiminin AKP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Bülent GEDİKLİ ile ve Sayın MSB Vecdi GÖNÜL ile gerçekleştirdikleri görüşmelerde biriken sorunlarımız ve haklı taleplerimiz konusunda olumlu ve ciddi adımlar atılacağını umuyor ve bekliyoruz.
Genel Merkezimizin Güncellenmiş taleplerimizi içeren dosyaları TEMAD WEB sitesinde yayınlamasının ve Şubelere birer nüsha göndererek Üyelerin doğru bilgilendirilmesinin, TEK SES olmamıza büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum.
SAYGILARIMLA

hakan33    27 Eylül 2007 11:33
Melih bey 4yıllık fakülte bitirenlerl ve kedi namına mastır yapanlara her hang bir hak tanınmıyor.Devlet memurlarına şuanda 4 yıllık fakülte bitirene bildiğiniz gibi 1 derece 1 kadem,mastır yapmışsa 1 kademe veriliyor.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
926 Sayılı personel kanununda lisans eğitimi gören subaylar 657 sayılı yasanın ortak hükmümlerinde belirtilen derecelerden bir derece lise üstü 1 yıl sınıf okulunu bitiren assubaylarda bir derece üstten göreve başlatıldılar bu görevin özelliği nedeniyle uygulandı ancak sıra kendi nam ve hesabına yüksek okul bitirenlere gelince verilen bir üst derece ya zamanın cumhurbaşkanının yanlış beyanı yada AYİM hukuka aykırı kararı ile iptal edildi ve bizleri büro memurları ile ayni dereceden başlattılar Ardından Asb. MYO kanunu çıktı fakat bu kanun ile de yeni mezunların bir kademe kayıpları oldu eskilerin intibakları buna göre yapılmadı BU HUKUKSUZLUKTUR ANAYASANIN EŞİTLİK İLKESİNE AYKIRIDIR. Emniyet Hizmetleri meclis stenograflar ve diğer örneklerinde olduğu gibi MYO MEZUNLARI 9/2 LİSANS MEZUNLARI 8 NCİ DERECEDEN GÖREVE BAŞLATILMALIDIRLAR Bu konudaki taleplerimiz doğrultusunda yasal düzenleme yapıldığı taktirde MYO yasasından sonra yüksek okul bitirenler 1 kademe yasadan önce yüksek okul bitirenlerden lisans mezunları bir derece MYO mezunları bir derece bir kademe kazanacaklardır ayrıca yüksek okul mezunu olmayan emeklilerin de intibakı subaylarda olduğu gibi MYO mezunu kabul edilerek yapıldığı taktirde bunlarda bir derece bir kademe kazanacaklar ve büyük çoğunluğu 3/3 ve 2nci dereceden emekli olanlarımız dahil herkez birinci dereceye yükselecek mağduriyetimiz nispeten önlenecektir. Bu konudaki taleplerimizi her platformda dile getirelim Temadın bu konuda yapacağı çalışmalara destek verelim . Adaletin gerçekleşmesi dileklerimizle

yaşar    26 Eylül 2007 15:32
http://www.1923turk.org
"TÜRK MİLLETİNE BİAD EDİLECEK GÜNE KADAR AZRAİLLERİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ...!"

melıh kartal    26 Eylül 2007 00:48
4 yıllık mezunu astsubaylara 1derece 1 kademe verılemesi ile ilgili çalışmalar vardı son durmunu bılen varsa cevap yazarlrsa sevınırım...

Mithat Türetken    26 Eylül 2007 00:23
Tuzla tershanelerinde yaşanan insanlık ayıbını biray kadar önce basında okudunuz Sn.Umur Talu bunu yazdı bakan bey ilgileneceğini söyledi çözüldümü sorunlar sanmıyorum kimse saadet zincirinin kopmasını istemiyorlar çıkarları uğruna insan onurunu hiçe sayıyorlar bugün Sn.Talu yine unutulmasını önlemek adına yazmışlar ve bir çümle ile de bizleri de unutmamışlar" ÜSTÜNDEKİ ÜNİFORMAYA RAĞMEN ÖZ SAYGISINI NEREDEYSE YİTİRMİŞ İÇİN İÇİN BEN KÖLEMİYİM DEYE HAYKIRANLAR
teşekkürler Sn.Talu senin gibi yürekli yazarlar ve arkadaşlarımızın azim ve ilgileri ile ezilmek artık kader olmayacak bu ülkeye mutlaka Atatürk'ün düşünceleri doğrultusunda gerçek demokrasi gelecektir. iyi günler dilerim

Mehmet AKPINAR    25 Eylül 2007 17:32
Şırnak'ta 1 astsubay şehit!
Beytüşşebap ilçesinde sürdürülen operasyonlarda 1 astsubay şehit oldu.

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde güvenlik güçlerince sürdürülen operasyonlarda 1 astsubay şehit oldu.

Edinilen bilgiye göre, Beytüşşebap ilçesi İncebel Dağı bölgesinde güvenlik güçlerince sürdürülen operasyonlar sırasında bir grup teröristle çatışma çıktı. Teröristlerin açtığı ateş sonucu Astsubay Hüseyin Ateş, şehit oldu.

ŞEHİT ASTSUBAYIN TAŞKÖPRÜ'DEKİ AİLESİ YASA BOĞULDU

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde sürdürülen operasyonlarda şehit olan Astsubay Hüseyin Ateş'in, Kastamonu'nun Taşköprü ilçesindeki ailesi yasa boğuldu.

İncebel Dağı bölgesinde güvenlik güçlerince sürdürülen operasyonlar sırasında bir grup teröristle çıkan çatışmada şehit olan Ateş'in Taşköprü'deki ailesinin evinde hüzün hakim. Ateş'in, haberi alan yakınları, Taşköprü'de ailenin evinde toplandı.

Görevine 2 yıl önce başladığı belirtilen Ateş'in cenazesinin yarın sabah Taşköprü'ye getirileceği bildirildi.

Hikmet GÖRAL    25 Eylül 2007 17:14
Böyle bir sitenin oluşumuna katkısağlayan meslektaşlarımın eline sağlık ,düzeyli birşekilde sorunlarımızı paylaşmak karşılıklı bilgilenme ve enönemlisi örgütlenme sürecindeki biz emekli assubalara önemlibir katkı sağlayacaına inanıyorum. TÜM ÇALIŞAN VE EMEKLİ MESLEKTAŞLARIMA SAYGILAR SUNUYORUM.

Yılmaz Türkoğlu    25 Eylül 2007 15:37
İki yıl öncesini düşünüyorum biz neredeydik? Bugün bazı arkadaşlarımız nerede? çok iyi gelişmeler var bunlardan biri de OYAK'ın AİHM şikayet edilmesi umarım adalete gölge düşen bir gelişme olmaz (!) karar lehimize sonuçlanır ve bu diğer haksızlıkların adaletsizliklerin sona ermesine vesile olur. Basında çıkan haber ertesi gün unutuluyor sitemizde yazılar unutmamızı engelliyor sürekli gündemde olmalı tüm haksızlıklarımız gibi . Milliyet blogta Sn.Ersen Gürpınarın bu konudaki yazısını okumanızı destek vermenizi öneriyorum herhalde sitemizde yayınlıyacaklar size linkini veriyorum iyi günler dilerim. http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=65244

halo    25 Eylül 2007 01:06
Bu günlerde güzel yeniliklerle karşılaşmayı epeyice özlemişiz. Hem TEMAD web sitesi hemde biricik sitemizin görünümünü değiştirip, içeriğinide zenginleştirmesi çok hoş bir sürpriz oldu bizler için. Bu konuda emekleri geçmiş sayın site yönetimine ve arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyor,selamlarımı yolluyorum. Ellerinize, emeklerinize sağlık.

MEHMET ALİ KILINÇ    24 Eylül 2007 17:14
HÜRRİYET GAZETESİNİ KINIYORUM

24 .09.2007 tarihinde Hürriyet Gazetesi internet sitesinde yer alan "ASSUBAY KONTROLLÜ ESRAR ÇETESİ" başlılı haberde, haberi veriş biçimi açısından Hürriyet Gazetesi ilgililerini kınıyorum. Söz konusu haberde, kırk kişilik esrar çetesi açığa çıkarılıyor. Olayın içindeki kişilerden iki kişinin de assubay olama ihtimali olduğundan söz ediliyor. Geride assubay olamayan, olaya bulaşan otuz sekiz kişi var. Haberde neden assubay ismi ön plana çıkarılıp, kullanılan resimler ve haber başlığında çete tamamen assubaylardan meydana gelmiş gibi veriliyor. Haberi veriş tarzınızdan dolayı sizi Hürriyet Gazetesi ilgililerini kınıyorum.

can    24 Eylül 2007 14:38
Sitemizin yeni düzeni çok güzel olmuş. Emeği geçenlere teşekkürler ve başarılar...

cengizkurul    24 Eylül 2007 11:07
sayın Mavituna yüreğinize sağlık.Bence,site yönetimi bu dizeleri anasayfaya koysa yeridir.Saygılar

Ahmet ÖZDEN    24 Eylül 2007 10:55
http://www.ahmetozden07.com
Sitenin yeni şekli çok güzel olmuş.Emeği geçenlere teşekkürler.

murat    24 Eylül 2007 01:42
kıymetli büyüklerim ve silah arkadaşlarım

çalışmalarınızdan dolayı sizlerle gurur duyduğumuzu bilmenizi isterim

sitemizde bir çok sorunumuza el atılmış çalışmalar yapılmış ve sonuçların alınmaya başlanmış olduğunu görmekteyiz ve mutlu olmaktayız

benim siz büyüklerimize iletmek istediğim bir sorunumuz daha var bu konudada yardımlarınızı ve yönlendirmelerinizi beklemekteyiz

benim dile getirmek istediğim sorunumuz atamalarla ilgili.Bilindiği gibi atamalar yapılırkrn esas olna rütbeye uygun atama olması; fakat bunun pek dikkate alınmadığını hepimiz bilmekteyiz

örnek verirsek S-4 kadrosu binbaşı iken S-1 kadrosu yüzbaşı iken vb. buralarda batıda hep assubaylar çalıştırılmaktadır.

madem yaptığım iş binbaşı kadrosu ise neden bizlere binbaşı maaşı ve özlük hakları verilmemektedir. orası için binbaşı maaşı ve özlük hakkı nasılsa ayrılmış bu neden orda çalışan assubay olunca ona verilmemektedir.

bir denetleme zamanında kimse sen assubaysın bir kısmı eksik olabilir sorun olmaz demiyor işi tamamı ile istiyor o zaman işin karşılığıda tamam olarak verilmelidir.

bu sorun başka bir boyutta tekrar karşımıza çıkmaktadır. subay kadrolarında assubaylar çalıştırıldığı için assubay atamaları daha hızlı olmaktadır.normalde benim güneydoğu sıram 3 4 sene sonra gelecekken bu yerlerde assubaylar çalıştığı için daha erken gelmektedir. sorun doğuda çalışmak değil ama hepimizin eşi ve çocuğu var neden bunun sıkıntısını bizlerin eşi ve çocuğu çeksin.okul sıkıntısı çocuk için iş sıkıntısı eş için vb. sorunlar

sizlerden bu konulardada desteklerini bekliyorum

bizlerinde yapabileceği seyler varsa her zaman hazırız

iyi çalışmalar


3753
Mesaj Defteri yazıları